Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zaczynam się bać

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-01-2016 23:37Ignorancja (4718 punktów)Zaczynam się bać
Ocena 11 na 11
Nie będę kłamać, że poniższe nie wyszło spod mego pióra. Taki tekst zamieściłam w komentarzach na GW. Cytuję:
"Obawiam się, że ten bezzębny człowiek prowadzi kraj do wojny domowej. Sondaże pis lecą na łeb, ich akcje dezawuują niemal wszyscy prawnicy (no pomijając doktora prawa Dudę, ale już i jego promotor się zdążył wypowiedzieć co mysli o protegowanym), ludzie wychodzą na ulicę, KE wdraża po raz pierwszy w swej historii procedurę, czy Polska kroczy drogą państwa prawa, czy też nie, a po Kaczyńskim spływa jak po przysłowiowej Kaczce... I tu się zastanawiam, pewno nie tylko ja, co jest przyczyną takiego lekceważenia faktów. Albo stracił poczucie rzeczywistości, albo... dąży do konfrontacji, do sprowokowania rozlewu krwi, do rozruchów. A wtedy Macierewicz i spółka wprowadzą stan wyjątkowy i na jego podstawie doprowadzą do zamrożenia działań społeczeństwa, analogicznie jak doprowadzili do zamrożenia TK, . Od dawna (śmiesznie brzmi, bo to tylko dwa miesiące z okładem) zastanawia mnie ten pęd Kaczyńskiego, wszak to on za sznurki pociąga do prowokacji. Czymże innym, jak nie prowokowaniem ludzi jest wysyłanie na pierwszy front i stawianie w świetle fleszy prokuratora stanu wojennego Piotrowicza. Czymże innym, jak nie prowokowaniem ludzi jest nominacja na szefa telewizji Jacka Kurskiego. Jeżeli się nie mylę, a obym się myliła, to mam pytanie do parlamentarzystów PiS-u. Chcą naprawdę umoczyć ręce w krwi Polaków?"

Cały tekst: wyborcza.p(*)cnika-i-nie.html#ixzz3x1yYG7Mp

P.S.
Jeśli piszę o zamrożeniu działań społeczeństwa to mam tez na myśli niedopuszczenie przez PiS do wyborów za 4 lata. Może takie mają plany, może stąd ta bezrefleksyjność i poczucie bezkarności.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#1
14-01-2016 01:05
 Ocena 7 na 7
Recepcjonista (424 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zaczynam się bać
Działania PiS-u pokazują, że Konstytucja jest dziurawa. A może inaczej, że nie przewiduje rządów, które ją ignorują, zatem jest wobec takich bezbronna.

Marionetka Duda nie przyjął ślubowania sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez poprzedni sejm, bo Konstytucja stwierdza, że prezydent RP przyjmuje takie ślubowanie, a nie że musi je przyjąć. Od tego wszystko się zaczęło. Następnie PiS-owski sejm przegłosował wybór nowych sędziów TK, bo nigdzie nie ma zapisu, że sejmowi nowej kadencji nie wolno podważać wyboru sejmu poprzedniej kadencji. - kolejna dziura konstytucyjna.

Kto znał zamiary Jadosława Kłamczyńskiego (łącznie z pomysłem zmiany Konstytucji), ten na PiS nie głosował. Niestety większość wyborców tego nie wiedziała. Wygrali omamieni kłamstwem 500 zł na każde dziecko.

Nie sądzę, żeby póki co doszło do rozlewu krwi. Kłamczyński będzie kontynuował realizację swojej wizji, może nawet ze zmianą Konstytucji mimo braku odpowiedniej większości w sejmie, a kto mu zabroni?
Obawiam się, że czeka nas długoletnia stagnacja, jaka jest udziałem Węgier, gdzie idol Kłamczyńskiego, Orban, postępował dokładnie jak Jadosław.

#2
14-01-2016 01:49
 Ocena 3 na 3
GrzeTor (1279 punktów)Odp: Zaczynam się bać
Wg EU widocznie najważniejsze są stołki (koryto). W zasadzie PiS nie zrobił jeszcze nic poza przejęciem stanowisk (czasami pod pozorem restrukturyzacji jak w TVP, czasami stosując manewry prawne jak w TK), czyli jedynym co mogło zaniepokoić EU są właśnie te zmiany personalne na stanowiskach.

GrzeTor (1279 punktów)Odp: Zaczynam się bać
W odpowiedzi Recepcjonista
Największym zagrożeniem dla Konstytucji jest Trybunał Konstytucyjny. Bo to jest w zasadzie jedyna instytucja, która może Konstytucję zanegować, np. fałszywie orzekać o zgodności/niezgodności z Konstytucją, a Konstytucja nie przewiduje żadnej drogi naprawy fałszywego orzeczenia TK.

#4
14-01-2016 08:13
 Ocena 10 na 10
piotr35 (1843 punktów)Odp: Zaczynam się bać
W odpowiedzi GrzeTor
>Największym zagrożeniem dla Konstytucji jest Trybunał Konstytucyjny. Bo to jest w zasadzie jedyna instytucja, która może Konstytucję zanegować
To jest tak samo debilne, jak stwierdzenie, ze:
"Największym zagrożeniem naszego bezpieczeństwa są sędziowie. Bo oni są jedynymi przedstawicielami, którzy mogą zanegować Kodeks Karny i uniewinnić przestępców."
Zlikwidować sądy!

#5
14-01-2016 08:43
 Ocena 3 na 3
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zaczynam się bać

Zastanawiam się, czy do tej pory nie bała się Pani, bo nie było ku temu faktycznego powodu, czy też może po prostu nie miała Pani dotąd pełnej świadomości tego, na czym polega Unia Europejska, kto nią rządzi i czyje interesy realizuje?


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski

#6
14-01-2016 09:27
 Ocena 3 na 3
Burnham (1149 punktów)Odp: Zaczynam się bać
Jaki jest sens zakładania wątku w którym ktoś informuje, że się czegoś boi ? A może by tak książki autorka tematu i popierający tę histerię zaczęli czytać co by zrozumieć o co w UE tak właściwie chodzi ? Mniej uczestnictwa na manifestacjach KODu i lektury GW, a więcej lektury przykładowo Kissingera. Albo na przykład warto byłoby się zainteresować dlaczego Rosja anektuje kolejne tereny Gruzji, a mimo to UE robi z Rosją biznes, a właściwie dzięki temu (i jakoś nikt tam nawet w mediach nie robi z tego tematu). Czy przykładowo rozumie pani dlaczego akurat Wielka Brytania jest tym krajem, który z Rosją w układ energetyczny nigdy nie wejdzie (a z UE najprawdopodobniej w ogóle wyjdzie) choć tymi krajami są na przykład Niemcy oraz Francja ? Rozumie autorka co to znaczy, że nie ma wspólnego interesu energetycznego wewnątrz UE i czym to skutkuje ? Czy wie pani dlaczego przykładowo Kazachstan, potentat energetyczny, robi wiele by tranzyt energetyczny poprowadzić z pominięciem Rosji ? Kazachstan śpi na złożach ropy i gazu co czyni z tego kraju bardzo ważny punkt strategiczny, którym interesują się przykładowo Chiny, a i USA ma tam swój biznes.

Ale tak to się kończy, gdy ktoś czerpie informacje z GW, a nie z rzetelnych źródeł.

#7
14-01-2016 10:44
 Ocena 3 na 3
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zaczynam się bać
Rozumiem bać się orła, albo jastrzębia, ale kaczki... Mnie denerwują pomysły obozu Kaczora. Podwyżka akcyzy na alkohol to najnowszy genialny pomysł socjotechników pisowskich.

#8
14-01-2016 13:37
 Ocena 8 na 10
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)Odp: Zaczynam się bać
W odpowiedzi Recepcjonista
.
>Działania PiS-u pokazują, że Konstytucja jest dziurawa. A może inaczej, że nie przewiduje rządów, które ją ignorują, zatem jest wobec takich bezbronna.
A mnie powyższe przypomina argumentację: "On nie winien ona winna dać mu była nie powinna". Konstytucja to tylko najważniejszy dokument prawny w większości cywilizowanych państw. W konstytucjach nie ma zawartych żadnych policji ani wojsk. Po prostu cywilizowani ludzie konstytucje szanują, a ludzie PiS-u zupełnie nie rozumieją czym jest liberalna demokracja państwa prawa i ordynarnie konstytucję gwałcą. Obowiązek obrony konstytucji należy do nas wszystkich uważających się za obywateli tego państwa, niezależnie od przynależności, czy sympatii partyjnej. Dlatego mam szacunek dla działań KOD-u.

>Marionetka Duda nie przyjął ślubowania sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez poprzedni sejm, bo Konstytucja stwierdza, że prezydent RP przyjmuje takie ślubowanie, a nie że musi je przyjąć.
Ciężko jest żyć w cywilizacji, w której zapisy konstytucyjne wobec najwyższych organów władz musiałyby brzmieć "musi". "Przyjmuje" to znaczy, iż decyzja o przyjęciu nie należy do niego. On tylko ma ją wykonać i może podjąć tylko decyzję czy zrobi, to w czwartek, czy w piątek. Niech Pan zajrzy do kodeksów nie tylko polskich i zobaczy jak w wyjątkowych wypadkach, poza nakazami dla skazanych, jest używana forma "musi".

>Od tego wszystko się zaczęło.
Zaczęło się od oczywistego złamania Konstytucji przez Prezydenta, który przysięgał jej nie tylko przestrzegać, ale wprost strzec. Gdy panu prezydentowi nie podobał się wybór pięciu sędziów, to miał prawo odesłać ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, ale nikt nigdzie nie daje mu prawa do odmowy przyjęcia przysięgi od wybranych przez sejm sędziów. Inaczej ma się z sytuacją, gdy ich ilość przekracza 15. Nie wolno mu było przyjąć przysięgi ponad tą liczbę i ponownie złamał konstytucję.

> Następnie PiS-owski sejm przegłosował wybór nowych sędziów TK, bo nigdzie nie ma zapisu, że sejmowi nowej kadencji nie wolno podważać wyboru sejmu poprzedniej kadencji. - kolejna dziura konstytucyjna.
Rzadko w której ubikacji jest napisane, aby nie robić na deskę. Jakoś tak dziwnie się przyjmuje, iż ludzie są kulturalni i podstawowe wymogi zachowania znają i przestrzegają. Trudno jest zapisać w konstytucji wszystko. Podstawowa logika pokazuje, iż nie można wybierać ludzi na stanowiska już obsadzone, gdy wybrani się nie podobają, to należy zgodnie z prawem taki wybór zakwestionować. Jedyną tu instytucją uprawnioną do podważenia decyzji ustawy sejmowej jest Trybunał Konstytucyjny, a nie uchwały sejmu następnej kadencji.

Nic nie broni gwałtów PiS-u na instytucjach państwa prawa liberalnej demokracji, nie daje im tego prawa nawet wyborcza wygrana, gdyż dalej reprezentują mniejszość, a nie większość obywateli i czystą żenadą jest odwoływanie się jakiegoś niedouczonego głupka wybranego na posła, iż on reprezentuje wolę narodu. (Słyszę np zadufanego młokosa, który twierdzi, iż zna wolę narodu, gdyż rozmawia z kolegami. Czysta żenada.) Żaden z posłów, a nawet żaden z klubów poselskich nie ma prawa do wypowiadania się w imieniu narodu, gdyż każdy reprezentuje tylko część wyborców. Często bardzo niewielką.

Pozdrawiam.

@@@
.

#9
14-01-2016 17:00
 Ocena 4 na 4
eveeoU (280 punktów)Odp: Zaczynam się bać
W odpowiedzi piotr35
Prawo samo w sobie jest zagrożeniem, bo można je łamać i nawet uniknąć za to kary. Do wygaszenia.

#10
14-01-2016 17:59
 Ocena 2 na 2
Matix (5786 punktów)Odp: Zaczynam się bać
Co do mediów publicznych. Będą to media rządowe i każdy to będzie wiedział. Ale ja się zastanawiam co właściwie z tego? Będzie kanał rządowy, będą kanały prywatne, w tym samym pakiecie obok siebie. Przynajmniej wiadomo będzie, że TVP jest stronnicza, niemal oficjalnie. Dla równowagi będą nadal kanały prywatne. Sam kiedyś proponowałem, aby rząd miał jeden swój kanał (niezależnie od rządu), po to abym mógł sobie sam przełączać, porównywać opinie i dzięki temu mieć spojrzenie na obie strony i samemu oceniać kto ma więcej % racji. TV Trwam nie da się oglądać z uwagi na ciągłe modły więc nie uznaję tego za przystępny kanał rządowy.

"Głupi jak Niemiec"

#11
14-01-2016 19:14
 Ocena 8 na 8
Ignorancja (4718 punktów)Odp: Zaczynam się bać
W odpowiedzi Burnham
>Jaki jest sens zakładania wątku w którym ktoś informuje, że się czegoś boi ?

Zapoznałam się wyrywkowo z postami imś Burnham'a. Jak widzę ma siebie za alfę i omegę, a resztę za bandę półgłówków.
Ambicje nieomal, jak u posła Kaczyńskiego. Marzy mu się być i krytykiem i moderatorem tego forum. No i mentorem z nutka wyższości pouczającym motłoch:

>A może by tak książki autorka tematu i popierający tę histerię zaczęli czytać co by zrozumieć o co w UE tak właściwie chodzi ? Mniej uczestnictwa na manifestacjach KODu i lektury GW, a więcej lektury przykładowo Kissingera.

Szeregowy użytkowniku nic ci ani do moich lektur, ani do sposobu spędzania czasu.
Nie jesteś na wiecu PiS-u, więc daruj sobie besztania i rozkazujący ton.

Wydusiłeś z siebie kilka okrągłych zdanek w formie pytań, które w twojej ocenie mają cię ucharakteryzować na wybitnego intelektualistę, czytającego bardzo poważne lektury.
Szkoda, że zabrakło własnej oceny, gdzie jest w tym wszystkim miejsce Polski. Kissinger nie napisali? Jaki niefart dla szanownego pana.
Polski, która ani nie jest W. Brytanią, ani Francją, ani Niemcami. Nie ma nawet połowy potencjału tych krajów i jedyne, co ją ratuje to kooperacja z nimi. Wtedy w grupie będzie jako tako respektowany jej głos u wschodniego niedźwiedzia. Osamotniona szybko stanie się jeśli nie łupem imperialistycznej polityki Putina to kraikiem, który kolokwialnie ujmując: olewa się złocistym moczem.
I wtedy dopiero będziemy mieli Eldorado. A dzięki PiS-owi, jego jątrzeniu przeciwko wszystkim i jego wyrywaniu nas z UE jesteśmy na prostym kursie ku tej radosnej wizji.

>Czy wie pani dlaczego przykładowo Kazachstan, potentat energetyczny, robi wiele by tranzyt energetyczny poprowadzić z pominięciem Rosji ?

Ależ skąd. Aby takie rzeczy wiedzieć i rozumieć trzeba być co najmniej jednostka wybitną, mieć dysertację z ekonomii oraz wyostrzony zmysł geopolityczny. Ewentualnie rozczytywać się w Kissingerze.

Kurcze. Skąd się ten koleś urwał? Już dawno nikt mnie tak nie rozśmieszył.
Oto wielki myśliciel zszedł między prosty lud i dzieli się z nim genialnymi przemyśleniami. Czym sobie zasłużyliśmy na taki akt łaski?

>Ale tak to się kończy, gdy ktoś czerpie informacje z GW, a nie z rzetelnych źródeł.

Czemu mam wrażenie, że bufon jedynie pozuje na wytrawnego znawcę stosunków międzynarodowych? Czyżby ta poza wybitności miała onieśmielić maluczkich i pomóc w deprecjonowaniu niewygodnych periodyków, np. GW. Wszak genialny ekspert orzekł...
No kolejny wesołek, niczym Beata Kempa, która szczyci się przed kamerami swym znawstwem administracji oraz prawa, a nie potrafi pojąć prostej frazy, że jest od drukowania, jak dupa od s...nia.

Przy okazji. Całymi laty nie kupowałam GW, a teraz dzięki pisowskiej rozpierdusze nabyłam prenumeratę. I dobrze mi z tym.


Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.

#12
14-01-2016 20:14
 Ocena 6 na 6
Recepcjonista (424 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zaczynam się bać
W odpowiedzi Ignorancja
>Kurcze. Skąd się ten koleś urwał?
Po wygranej PiS-u w wyborach parlamentarnych portale internetowe zostały zalane wPiSami trolli tej partii. Co ciekawe jest ich (wPiSów/trolli) zdecydowanie więcej niż podczas poprzednich rządów. Można zatem przypuszczać, że Jadosław Kłamczyński zdaje sobie doskonale sprawę, iż nie istnieje żadna "wola Narodu" legitymizująca poczynania PiS-u, dlatego postawił na wzmożenie propagandy.
Niestety, na tym portalu tę propagandę nie tylko się toleruje, ale i uprawia nie tylko osobami zwykłych użytkowników.

#13
14-01-2016 20:21
 Ocena 1 na 1
Burnham (1149 punktów)Odp: Zaczynam się bać
W odpowiedzi Ignorancja
Co prawda to prawda, wymachiwanie Kissingerem wobec odbiorcy, który oczekuje prostych odpowiedzi w tonie narracji kogo nienawidzić, a kogo lubić lub na kogo zagłosować, a kto "jest od drukowania, jak dupa od s...nia" zawsze okazuje się nieporozumieniem takim jak przenoszenie języka ze sztuki do obory tinyurl.com/hv6z5j5. Przyznaje i więcej tego błędu nie popełnię.

#14
14-01-2016 20:26
 Ocena 3 na 3
szarley (54911 punktów)Odp: Zaczynam się bać
W odpowiedzi Burnham
>Co prawda to prawda, wymachiwanie Kissingerem wobec odbiorcy, który oczekuje prostych odpowiedzi w tonie narracji kogo nienawidzić, a kogo lubić

Może zamiast wymachiwać kimkolwiek odpowiesz na proste, sprowokowane przez Ciebie pytanie

Twietrdzisz:
Cytat:
Bo ja widziałem i nadal widzę ludzi z niewielkiego miasta w Wielkopolsce, którzy zarabiają po 5-10 tys. pln na rękę i sami odchodzą z pracy z uśmiechem na ustach. A wie Pan dlaczego ? Bo oni sobie znajdą zatrudnienie z takimi samymi albo większymi zarobkami. I wcale nie są wybitnie uzdolnieni jak i branża nie jest wybitnie skomplikowana.


Obroń Twoje twierdzenie i napisz jakie to miasto i jaka to branża.
Bo ja po prostu NIE WIERZĘ

#15
14-01-2016 21:07
 Ocena 4 na 4
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Zaczynam się bać
W odpowiedzi Alderyk Olrzyk
>Zastanawiam się, czy do tej pory nie bała się Pani, bo nie było ku temu faktycznego powodu, czy też może po prostu nie miała Pani dotąd pełnej świadomości tego, na czym polega Unia Europejska, kto nią rządzi i czyje interesy realizuje?

To brzmi jak telefon do Radia Maryja. Czy poza "sugestiami" możemy poznać konkrety tj.:
1) kto rządzi UE
2) "na czym UE polega" i czyje interesy realizuje?
No i jakieś uzasadnienie dlaczego mamy się bać tych faktów?

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365