 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-01-2016 15:09 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Istota rozumienia.
4 na 6 | . Kuba Sienkiewicz pytał: i co ja robię tu /u-u/ co ty tutaj robisz są takie rzeczy że nikt nie zaprzeczy po co tu się głowić z daleka słychać szum /u-u/ co ty tutaj robisz
Dla wielkich oraz osłów by się rzucić z mostu no i łowić.
Już każdy powiedział to co wiedział trzy razy wysłuchał dobrze mnie wszyscy zgadzają się ze sobą a będzie nadal tak jak jest
i co ja robię tu /u-u/ co ty tutaj robisz mieć te przestrzenie na jedno skinienie wiele wynagrodzi nie trzeba tęgich głów /u-u/ co ty tutaj robisz takie okazje bale i lokale chcą bym się narodził Andrzej Izdebski zauważył parę lat temu naszą niepowtarzalną specyfikę: [Załącznik] a o tym, iż mamy - co najmniej dwie - niekompatybilne ze sobą Polski i co najmniej dwa patriotyzmy, pisałem tu w 2013 roku: www.racjonalista.pl/forum.php/s,597152#w597274Nie można ze ślepym rozprawiać o kolorach, a z głuchym o muzyce. www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,689275#w690133W dzisiejszej Polsce (choć nie jest to nowy problem) widać jak brak jest możliwości wzajemnego zrozumienia. Ludzie wykształceni nie rozmawiają że sobą - oni wygłaszają swoje kwestie obok siebie. Zupełnie nie zwracają uwagi na treść i argumenty oponentów. Nie liczy się profesjonalny dorobek i środowiskowy autorytet - liczy się tylko głębokość własnej wiary w jedynosłuszność prezentowanych racji. Wydaje mi się, iż patronem współczesnej istoty rozumienia może być tak wiele mówiąca twarz pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. www.google(*)JB3cQ_AUIBygB&biw=1920&bih=979Pan Prezes na wszelkie argumenty jest teflonowym i jak powiedział 19 lipca 2006 roku: "Żadne krzyki i płacze, nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne". Nieistotnym jest kto i jakie kontrargumenty wywodom zacietrzewionych PiS-owców przeciwstawia - one i tak wszystkie spływają po nich jak woda po kaczce, a śmiejących się im przeciwstawiać dyskredytują jako ludzi gorszego sortu. Dążą wszelkimi dostępnymi im teraz metodami (a jednocześnie pracują nad ich rozszerzeniem) do zamknięcia ust i wyrzucenie poza nawias społecznego dyskursu wszystkich im się sprzeciwiających. Wydaje im się, że gdy zamkną oczy na rzeczywistość to ona przestanie istnieć. Pan Prezes jest jedynym źródłem mądrości i moralności, a reszta " klapki na oczach chomąto na szyi i wio przed siebie. Czyli - Alleluja i do przodu!"  Mamy polską niepowtarzalną specjalność rozumienia rzeczywistości. Umiemy rozdzielać od siebie rzeczy integralnie powiązane i łączyć ze sobą rzeczy całkowicie sprzeczne. W naszych umysłach potrafimy dokonać takich intelektualnych akrobacji, iż nijak to się ma do dorobku intelektualnego ludzkości. Teraz Polacy wychodząc od słusznej krytyki realizowanej neoliberalnej ideologii obudowanej prywatą partyjniactwa przez PO. Przy braku jakiejkolwiek lewicowej alternatywy, zamiast której było centrowe SLD z panem Millerem na czele. Oddali nieopatrznie bezwzględną władzę PiS-owi oraz Kukizowi, którym wydaje się, iż im już wszystko wolno i depczą wynikające z Konstytucji zasady państwa prawa liberalnej (nie mylić z neoliberalizmem) demokracji. Całe szczęście, iż nie jestem sam. Spora część publicystów, jak i publicznie wypowiadającej się profesury, której głos jest dla mnie jakimś autorytetem, myśli i ocenia dzisiejszą polską rzeczywistość podobnie: wiadomosci(*)em,wid,18116561,wiadomosc.htmlwyborcza.p(*)twem-na-niesprawiedliwosc.html[Załącznik]Można by przytoczyć dziesiątki podobnych wypowiedzi, ale brak odniesienia do tych argumentów z drugiej strony, gdy się z nami nie zgadzasz, to jesteś głupcem albo/i "komunistą i złodziejem". Oni są poza wszelką krytyką i stale tylko swoją mantrę o "dobrej zmianie" powtarzają. Podobnie dzieje się na naszym forum, gdzie do niektórych zupełnie nic nie dociera, ludzie tej samej narodowości, mówiący tym samym językiem, a jakby z dwóch planet byli. Racjonaliści prowadzą tu nieracjonalne "wołanie na puszczy" licząc na to, iż zostaną wysłuchani i zrozumiani, ale patrząc praktycznie na istotę zrozumienia, jest to w stosunku - co najmniej do 1/3 społeczeństwa - zupełnie niemożliwym, gdyż gdy ktoś - święcie wierzący w swoją rację - nie chce nas zrozumieć, to nie zrozumie na pewno. On z góry zakłada, iż ktoś kto nie myśli dokładnie jak ja, to na pewno jest moim wrogiem. @@@ . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Istota rozumienia. | . Czego więcej?> Domyśl się Pan, toć inteligentny.> Jak wcześniej była tubą propagandową byłego rządu, to jakoś Pan nie protestował. Hipokryzja?> Ja też nie popieram stylu rządów PiS. Popieram program.> Zmiane zawsze przeprowadza się z woli wyborców. A Ci nie dość że zagłosowali na PiS, to PiSowi jeszcze rośnie...> Smutny Pan? Niech Pan idzie na manifę KODu i poskacze, z okrzykiem: "kto nie skacze, ten za PiSem, łu ho, ho, ho!"www.racjon(*).php/z,0/d,16/s,602634#w607748www.racjon(*).php/z,0/d,35/s,577720#w586747www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,685689#w685861Miłego dnia. @@@ . |
| Kaszman (396 punktów) | Odp: Istota rozumienia. | > Wg mnie, za 4 lata będziemy krajem silniejszym niż obecnie.Pisał pan z sensem i nagle ostatnie zdanie kompletnie, że tak powiem za przeproszeniem, wyjął pan z dupy. Nie jest wobec tego pan lepszy od tych lemingów z takim myśleniem.
Where's your god now ? |
#18 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Istota rozumienia. | > >Wg mnie, za 4 lata będziemy krajem silniejszym niż obecnie.> Pisał pan z sensem i nagle ostatnie zdanie kompletnie, że tak powiem za przeproszeniem, wyjął pan z dupy. Nie jest wobec tego pan lepszy od tych lemingów z takim myśleniem.A może by tak podać argumenty jakieś, a nie tak rozpowszechniać dupowy intelektualizm? Dlaczego uważam, że będziemy silniejszym krajem za 4 lata znajdzie Pan w tym wątku.
Śmieszą mnie lemingi. |
#19 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Istota rozumienia. | . >Wg mnie, za 4 lata będziemy krajem silniejszym niż obecnie. Gospodarczo? Mam ogromne wątpliwości. Społecznie? Tak, jestem tego prawie pewnym. Świadomość społeczeństwa obywatelskiego wzrośnie ogromnie. Do ludzi dotrze, iż oni sami muszą walczyć o swoje, a każdej władzy należy patrzeć na ręce.__________ Pisał pan z sensem i nagle ostatnie zdanie kompletnie, że tak powiem za przeproszeniem, wyjął pan z dupy. Nie jest wobec tego pan lepszy od tych lemingów z takim myśleniem.> A może by tak podać argumenty jakieś, a nie tak rozpowszechniać dupowy intelektualizm? Affirmanti incumbit probatio. > Dlaczego uważam, że będziemy silniejszym krajem za 4 lata znajdzie Pan w tym wątku.To, iż Pan w to święcie wierzy, to oczywiste, ale gdzie można znaleźć jakieś racjonalne za tym argumenty? W tym wątku? Czy tu? >Zobaczy Pan, PiS wygra klejne wybory za 3,5 roku, a Polska będzie silniejsza i gospodarczo i społecznie. Będzie jednak badziej konserwatywna, co mi osobiście nie przeszkadza. Czy tu? >Będzie na pewno próba dekomunizacji (TK i RPO będą krzyczeć o prawie i wolnościach!) Jest już nałożenie podatków na sieci i banki - skutek będzie taki, że część z tych banków zbankrutuje, albo stracą konkurencyjność - czyli przejmie klientów polski sektor - nasze banki i SKOKi. Jest to próba repolonizacji banków, aż nadto oczywista! Czy też tu? >Ja, ufam JK i jestem zwolennikiem rządów silnej ręki. Biografia JK przekonuje mnie, że to jedyny aktualnie w Polsce polityk zdolny do gruntownych reform w kraju. Reszta to ciamciaramcia. To co robi PiS mieści się wg mnie w dopuszczalnej grze politycznej (każda władza starała się opanować TK, RPO ,media, służby itd...). Nie robią nic szczególnie więcej pod tym względem niż robiła PO, a jednocześnie dają szansę na zmiany. Niczego więcej w tym wątku nie znalazłem, ale może źle szukałem? Może gdzieś Pan coś z sensem napisał, może jakoś racjonalnie głoszone przez siebie poglądy obronił? Proszę o konkrety, a nie obelgi na tych, z którymi Pan się nie zgadza. > Śmieszą mnie lemingi.A sam Pan tu się przypadkiem nie ośmiesza? Miłego dnia. @@@ . |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Istota rozumienia. | > > Śmieszą mnie lemingi.> A sam Pan tu się przypadkiem nie ośmiesza?Kryzys lewicowo-liberalnej polityki przepowiadałem już wiele lat temu, wówczas lemingi śmiały się z tego. Dziś przepowiadam, to że Polska będzie silniejszym krajem za 4 lata, ponieważ: - dzięki skokowi polityki prorodzinnej, wejdziemy na rozsądny poziom przyrostu urodzin, - uda się podjąć realną reformę UE i podjąć decyzje co do jej kształtu, z dużym udziałem Polski jako ważnego kraju, - dzięki repolonizacji gospodarki i proprzedsiębiorczym zmianom rozpocznie się proces wykorzystania kapitału krajowego do budowy gospodarki konkurencyjnej, innowacyjnej, - dzięki ograniczeniu transferów i kantach na podatkach uda się zatrzymać w kraju ok. 50 mld zł rocznie, - dzięki budowaniu sojuszy z krajami Europy Śr-Wsch Polska będzie liczyć się politycznie na poziomie Francji, GB, Włoch, Hiszpanii i Niemiec, a może nawet będziemy w 4 rozgrywających.
Śmieszą mnie lemingi. |
#21 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Istota rozumienia. | . > Śmieszą mnie lemingi. A sam Pan tu się przypadkiem nie ośmiesza?> Kryzys lewicowo-liberalnej polityki przepowiadałem już wiele lat temu, wówczas lemingi śmiały się z tego.Dawniej niż ja? To niech Pan to udowodni i zalinkuje swoje przepowiednie. > Dziś przepowiadam,Dobra: "Spisane będą czyny i rozmowy" > to że Polska będzie silniejszym krajem za 4 lata, ponieważ:> - dzięki skokowi polityki prorodzinnej, wejdziemy na rozsądny poziom przyrostu urodzin,> - uda się podjąć realną reformę UE i podjąć decyzje co do jej kształtu, z dużym udziałem Polski jako ważnego kraju,> - dzięki repolonizacji gospodarki i proprzedsiębiorczym zmianom rozpocznie się proces wykorzystania kapitału krajowego do budowy gospodarki konkurencyjnej, innowacyjnej,> - dzięki ograniczeniu transferów i kantach na podatkach uda się zatrzymać w kraju ok. 50 mld zł rocznie,> - dzięki budowaniu sojuszy z krajami Europy Śr-Wsch Polska będzie liczyć się politycznie na poziomie Francji, GB, Włoch, Hiszpanii i Niemiec, a może nawet będziemy w 4 rozgrywających.Tak, dzięki takim pod-SKOK-om to daleko zajedziemy. Ale zobaczymy, Pańskie proroctwo jest przyjęte i może to "leming" się myli: wiadomosci(*)5,wiadomosc.html?ticaid=11665bwww.fakt.p(*)ytyke-pis,artykuly,607593.html@@@ . |
#22 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Istota rozumienia. | . > I wreszcie, na koniec, to czego Pan nie kapuje. Nie ma żadnych dwóch patriotyzmów, żadnych dwóch obozów Polaków wrogich sobie w skali jaką Pan opisuje. To są wykreowane patriotyzmy i wykreowane obozy na potrzeby mediów i polityki. Te "szufladkowe" patriotyzmy i obozy to może góra 10% społęczeństwa po każdej stronie, pozostałe 80% na kogoś głosuje, ale poglądy ma skomplikowane. Wystarczy poopatrzeć na przepływy elektoratów, na programy, na badania społeczne. O. Maciej Zięba: Polskę coraz bardziej dzieli nienawiść. Przerabiamy się na Tutsi i Hutu.@@@ . |
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|