 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2016 18:38 | Puszek Okruszek (73 punktów) | Siema Izrael!
-1 na 9 | Jak wszyscy wiemy, najukochańszą grupą etniczną/religijną/społeczną, jak zwał to zwał, są na naszej planecie Żydzi. Musimy ich bezgranicznie kochać, dopieszczać, kompplementować, robić im dobrze czy to buzią, czy to rączką; także płacić wszystkie wymagane haracze et caetera. Jakikolwiek sprzeciw karany jest posądzeniem o antysemityzm, co powoduje natychmiastową banicję z życia spolecznego, jeśli nie gorzej.
Ponieważ ze mnie taka niespokojna i narowista duszyczka, zadaję często pytanie ,,jakie są rzeczywiste powody do kochania Żydów? Za co, u licha, mamy ich kochać?'' Zadaję je zarówno w necie, jak i w codziennym życiu.
W rzeczy samej - za co? Wsiądźmy w naszego DeLoreana i wystartujmy w przeszłość. Jak obecnie Żydzi oraz ich wszechobecna propaganda traktują Polskę, to chyba nawet forumowa lewizna wie. Bezustanne zarzuty o ,,wyssany z mlekiem matki'' antysemityzm, ,,polskie obozy koncentracyjne'', wszelkie Grossy oraz inni. Startujemy, pierwszy przystanek 1945-1956. I mamy: opanowane przez Żydów ,,sądownictwo'' mordujące polskich patriotów, Żydzi w UB itd. Skaczemy do 1939 - to samo. Żydzi masowo popierający sowieckich agresorów, donosy. układanie list, kto powinien być rozstrzelany, a kto deportowany na Sybir. Tudzież butne oświadczenia ,,WASZA Polska się skończyła''.
Następny skok - rok 1920 i powtórka z rozrywki. Masowe (właśnie, masowe, a nie incydentalne!) wspieranie Armii Czerwonej, organizowanie komitetów popierających najeźdzców, oraz, oczywiście, donosy - najlepszy oręż w ręku Żydów, którzy przecież chcieli tylko ,,żyć'', ale jakoś nigdy nie zapominali, jak zaszkodzić gojowskiemu sąsiadowi.
Cofamy się dalej - w XIX w. narzuceni przez carat ,,Litwacy'' wychodzą wprost ze skóry, jak by tu dokopać Polakom (polecam lekturę Prusa czy Sienkiewicza, oczywiście nie tego, co jest w szkolnych lekturach), w zaborze pruskim ,,żelazny kanclerz'' oznajmia ,,Bóg stworzył polskich Żydów, by byli naszymi szpiegami''.
Nie wiem jak Wy, moi drodzy, ale mi tego wystarczy. Moglibyśmy się cofać dalej, aż do Ibrahima-ibn-Jakuba, który ma swoje miejsce w historii jako ten, kto pierwszy opisał ,,kraj Mieszka'', ale jednocześnie był handlarzem słowiańskimi niewolnikami. Ale nie trzeba; doświadczeń choćby ostatnich stu lat starczy. Zapytuję więc zarówno Was, jak też cały świat - czy wszystkie wymienione przeze mnie fakty skłaniają do nieprzytomnego miłowania Żydów, czy raczej niekoniecznie? No bo jaki jest (ewolucyjny, a jakże) mechanizm lubienia kogokolwiek? Poznajemy tego kogoś, przestajemy z nim, przekonujemy się, jaki ten ktoś jest i jak się zachowuje w stosunku do NAS, po czym wyciągamy odpowiednie wnioski. Jakie niby wnioski mamy wyciągnąć w stosunku do żyjącego wśród nas Narodu, który sam siebie zwie Wybranym? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 #61 2 na 2 | Christos (2696 punktów) | Odp: Siema Izrael! |
> Jako gość, który całkiem nieźle zna polską literaturę (że tak nieskromnie powiem), zastanawiam się czasami, dlaczego XIX-wieczni autorzy mieli tak niewysokie mniemanie o Żydach.Ponieważ atak ad personam miał zamaskować brak zdolności dostosowawczych do nowej rzeczywistości u przedstawicieli własnego narodu. Czyli analfabetyzmem i związaną z tym ciemnotą. Przy czym rzecz nie ograniczała się tylko do nauki czytania i pisania ale do ponadpokoleniowych wzorców zachowań. Cytując Kazimierza Pawlaka, "wynaleźli te durackie maszyny, bo siły w ręcach nie mieli". Wiek XIX był czasem szybkich przemian społecznych związanych z rewolucją przemysłową. Żydzi podołali temu, ponieważ przez wieki nauczyli się wyciągać maksimum korzyści ze statusu chłopca do bicia, więc wydestylować jak najwięcej z ochłapów. Tymczasem polskie postępowe ziemiaństwo (np hr Artur Zamoyski) jeszcze w połowie XIX wieku sprowadzało Niemców i Holendrów do prac wymagających obycia z techniką. Mówiąc kolokwialnie, g...no chłopu nie zegarek, jak się nie zna. Jeśli nie zgubi, to najpewniej zepsuje.
No gods, no masters...I am who I am. |
#62 1 na 3 | Puszek Okruszek (73 punktów) | Odp: Siema Izrael! | > Jakoś mi się dotychczas wydawało, iż tym się chwalić nie trzeba. Nasze oczytanie dla inteligentnych ludzi w naszych tekstach jest widoczne.Przykro mi, dla mnie nie jest to widoczne, za to zauważam wysoki stopień lewackiego odmóżdżenia. > To, iż czasami się Pan zastanawia, to też jest czasami widocznym. Tyle, iż najbardziej liczy się efekt tego zastanawiania.Dziękuję za uznanie, postaram się zastanawiać lepiej i coraz lepiej!  > Trzeba by przeprowadzić analizy ich biografii i ich twórczości pod tym kątem. Mnie jakoś to mało interesuje, ale mogę powiedzieć na podstawie swojego niewielkiego - w stosunku do Paśkiego - oczytania, iż różnie z tym bywało.Zakładam, że uczęszczał Pan do szkół podstawowych oraz średnich? Tu nie trzeba drobiazgowej analizy, wystarczy jedynie umiejętność czytania ze zrozumieniem! > >Proszę sobie przeczytać ,,Lalkę'' oraz ,,Placówkę'' Prusa, ,,Syzyfowe prace'' Żeromskiego i parę innych pozycji.> Ło cholera i są takie książki, a gdzie je można dostać? Gdy Pan jest w ich posiadaniu to może Pan zacytuje co ciekawsze fragmenty.Niech Pan sobie wyobrazi, że mogę bardzo wiele przytoczyć z pamięci, co jest istotnie niezwyczajne w naszych czasach! A więc, wątek dra Szumana, który wygłasza tezy, że my cały świat zwojujemy. W ,,Placówce'' mamy wątek szynkarza Josela, który skłóca ciemnych chłopów między sobą. Mamy także wątek głównego bohatera Ślimaka, który sprzedaje drób budowniczym kolei z pominięciem żydowskich pośredników, co naraża go na wrogość wspomnianego Josela. Notabene, ten wątek jest odzwierciedleniem charakterystycznego dla tej epoki marzenia pozytywistów - wyrwanie handlu wieś-miasto spod żydowskiego pośrednictwa. Z kolei w ,,Syzyfowych pracach'' mamy scenę, w której Figa Walecki protestuje przeciw antykatolickim insynuacjom na temat rzekomego kurwienia się przez siostry zakonne. Wybucha afera, po czym wywolany przez carskiego inspektora prymus Goldberg oświadcza ,,Ja jestem starozakonny''. Co oznacza, że Żyd z założenia nie może być polskim patriotą i popierać katolicyzmu. Czy nie tak jest dzisiaj? > Gorzej, iż miejscowi antysemici, to nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafią.> Dziwnym jest, iż Pan wie lepiej niż sam Kościół: [color=navy]"Uwagi dotyczą wersetu z Ewangelii Mateusza, w którym rozmaici antysemici usiłowali znaleźć sankcję religijną dla swojej postawy niewątpliwie niezgodnej z wiarą chrześcijańską. Chodzi o werset Mt 27, 25: 'cały lud zawołał: - Krew Jego na nas i na dzieci nasze'. (...)Złociutki, po raz kolejny czytanie ze zrozumieniem szwankuje. Ja nie napisałem, że Kościół jest filosemicki; napisałem jedynie, że antysemityzm zaczął się dużo wcześniej. Przy okazji, co na temat żydowskich handlarzy, którzy postępowali krok w krok za rzymskimi legionami i skupowali miejscowych niewolników? Co na temat, że pierwsi Żydzi na obecnych polskich ziemiach również byli takimi handlarzami? Był to powód do sympatii, tak jak przyczyną tego, że amerykańscy Żydzi i Murzyni są obecnie śmiertelnymi wrogami, jest również masowy udział Żydów w handlu czarnymi niewolnikami? > .> |
| Puszek Okruszek (73 punktów) | Odp: Siema Izrael! | > Mój drogi, a widziałeś Ty kiedy prawdziwego Żyda na oczy, rozmawiałeś z kimś takim. Bo widzisz ja to już po tym łez padole chodzę ponad pół wieku i Żyda nie spotkałem. Trafiają mi się sami opowiadacze o nich. Trochę mnie dziwi ich zapał w opowiadaniu, że Żydzi to czy tamto im zrobili, ale tak konkretnie to jakoś nie potrafią z nazwiska powiedzieć jaki im co ukradł czy napaskudził. To samo mam z Masonami. Słucham takiego opowiadacza słucham, a gdy się spytam co to takiego ten Mason i gdzie taki mieszka, a to się zaraz rozmowa kończy i patrzy na mnie taki opowiadacz jakbym mu krowę otruł.Mój Drogi, a widziałeś Ty na własne oczy raka, czarną ospę albo malarię? A skoro nie, to zakładam, że te choroby nie istnieją, albo są zupełnie niegroźne!  |
| Puszek Okruszek (73 punktów) | Odp: Siema Izrael! |
> Ponieważ atak ad personam miał zamaskować brak zdolności dostosowawczych do nowej rzeczywistości u przedstawicieli własnego narodu. Czyli analfabetyzmem i związaną z tym ciemnotą. Przy czym rzecz nie ograniczała się tylko do nauki czytania i pisania ale do ponadpokoleniowych wzorców zachowań. Cytując Kazimierza Pawlaka, "wynaleźli te durackie maszyny, bo siły w ręcach nie mieli".Uś, każdy kto nie zgadza się z oficjalną doktryną, atakuje ad personam! > Wiek XIX był czasem szybkich przemian społecznych związanych z rewolucją przemysłową. Żydzi podołali temu, ponieważ przez wieki nauczyli się wyciągać maksimum korzyści ze statusu chłopca do bicia, więc wydestylować jak najwięcej z ochłapów. (...)Wbrew powszechnemu mniemaniu, to głównie Niemcy przodowali w zakładaniu przemysłu na ziemiach polskich. Pominąwszy Łódź, która była czymś w rodzaju ekonomicznego poletka doświadczalnego dla carskich ekonomistów. |
#65 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | Odp: Siema Izrael! |
> Uś, każdy kto nie zgadza się z oficjalną doktryną, atakuje ad personam!Albo chce ukryć brak merytorycznych argumentów, broni stanu rzeczy wynikającego z własnej nieporadności, etc. > Wbrew powszechnemu mniemaniu, to głównie Niemcy przodowali w zakładaniu przemysłu na ziemiach polskich. Pominąwszy Łódź, która była czymś w rodzaju ekonomicznego poletka doświadczalnego dla carskich ekonomistów.Żydzi zaś zdominowali drobną wytwórczość i handel bazujący na produktach tego przemysłu. Czyli, jak w obecnych czasach, Polacy byli do łopaty.
No gods, no masters...I am who I am. |
| Puszek Okruszek (73 punktów) | Odp: Siema Izrael! | > >Uś, każdy kto nie zgadza się z oficjalną doktryną, atakuje ad personam!> Albo chce ukryć brak merytorycznych argumentów, broni stanu rzeczy wynikającego z własnej nieporadności, etc.Przeczytaj moje powyższe posty! Gdyby polscy ciemni chłopi się zjednoczyli... ach, pomarzyć dobra rzecz! > >Wbrew powszechnemu mniemaniu, to głównie Niemcy przodowali w zakładaniu przemysłu na ziemiach polskich. Pominąwszy Łódź, która była czymś w rodzaju ekonomicznego poletka doświadczalnego dla carskich ekonomistów.> Żydzi zaś zdominowali drobną wytwórczość i handel bazujący na produktach tego przemysłu. Czyli, jak w obecnych czasach, Polacy byli do łopaty.Naruszenie istniejącego stanu rzeczy wbrew pozorom nie było takie łatwe. Gdyby polski rząd zdobył się na takie restrykcje, jak w III Rzeszy. Po co zresztą szukać III Rzeszy? Na takie restrykcje, na jakie zdobył się Gomułka w 1968 r.!  |
#67 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | Odp: Siema Izrael! |
> Naruszenie istniejącego stanu rzeczy wbrew pozorom nie było takie łatwe. Gdyby polski rząd zdobył się na takie restrykcje, jak w III Rzeszy. Po co zresztą szukać III Rzeszy? Na takie restrykcje, na jakie zdobył się Gomułka w 1968 r.!  > Tam gdzie kończy się kreatywność w tworzeniu reguł współistnienia, zaczynają się rozwiązania siłowe. Ale to tylko dowodzi ciasnoty horyzontów ludzi imających się takich metod... albo indolencji społeczeństwa w wykonywaniu prawa. Co zresztą sprowadza się do tego samego, bo ludzie wybierają polityków mentalnie im powinowatych.
No gods, no masters...I am who I am. |
#68 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Siema Izrael! | . > Przykro mi, dla mnie nie jest to widoczne, za to zauważam wysoki stopień lewackiego odmóżdżenia.> Dziękuję za uznanie, postaram się zastanawiać lepiej i coraz lepiej!  > Zakładam, że uczęszczał Pan do szkół podstawowych oraz średnich? Tu nie trzeba drobiazgowej analizy, wystarczy jedynie umiejętność czytania ze zrozumieniem!> Niech Pan sobie wyobrazi, że mogę bardzo wiele przytoczyć z pamięci, co jest istotnie niezwyczajne w naszych czasach! A więc, wątek dra Szumana, który wygłasza tezy, że my cały świat zwojujemy. W ,,Placówce'' mamy wątek szynkarza Josela, który skłóca ciemnych chłopów między sobą. Mamy także wątek głównego bohatera Ślimaka, który sprzedaje drób budowniczym kolei z pominięciem żydowskich pośredników, co naraża go na wrogość wspomnianego Josela. Notabene, ten wątek jest odzwierciedleniem charakterystycznego dla tej epoki marzenia pozytywistów - wyrwanie handlu wieś-miasto spod żydowskiego pośrednictwa.> Z kolei w ,,Syzyfowych pracach'' mamy scenę, w której Figa Walecki protestuje przeciw antykatolickim insynuacjom na temat rzekomego kurwienia się przez siostry zakonne. Wybucha afera, po czym wywolany przez carskiego inspektora prymus Goldberg oświadcza ,,Ja jestem starozakonny''. Co oznacza, że Żyd z założenia nie może być polskim patriotą i popierać katolicyzmu. Czy nie tak jest dzisiaj?> Złociutki, po raz kolejny czytanie ze zrozumieniem szwankuje. Ja nie napisałem, że Kościół jest filosemicki; napisałem jedynie, że antysemityzm zaczął się dużo wcześniej. Przy okazji, co na temat żydowskich handlarzy, którzy postępowali krok w krok za rzymskimi legionami i skupowali miejscowych niewolników? Co na temat, że pierwsi Żydzi na obecnych polskich ziemiach również byli takimi handlarzami? Był to powód do sympatii, tak jak przyczyną tego, że amerykańscy Żydzi i Murzyni są obecnie śmiertelnymi wrogami, jest również masowy udział Żydów w handlu czarnymi niewolnikami?Panie Szanowny - miedzy innymi - dzięki Szanownemu Panu nasze forum weszło teraz na poziom dotychczas niespotykany, ale każdy odpowiada sam za siebie i nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami. Oceny - jak zawsze - pozostawiam czytelnikom. @@@ . |
#69 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Siema Izrael! | . > Czyli, jak w obecnych czasach, Polacy byli do łopaty.Nie wszyscy i nie razem, ale przy tym poziomie [Załącznik], to jakoś wcale mnie dziwi, @@@ . |
ederlezi (93 punktów) (zablokowany) | Odp: Siema Izrael! | > >Jak widać antysemityzm zaszczepiony Polakom przez hitlerowców rozkwita i ma się dobrze nawet 70 lat po śmierci Adolfa.> Przez hitlerowców? O Błękitnej Armii Waść słyszałeś? Oni z Francji przyszli, więc jeśli wojując nad Wisłą, byle okazję wykorzystywali aby Żydowina oćwiczyć - to i nad Sekwaną musiało to być w dobrym tonie.> No gods, no masters...I am who I am.No tak, racja.Zapomniałem o armii Hallera. |
| Puszek Okruszek (73 punktów) | Odp: Siema Izrael! | > Tam gdzie kończy się kreatywność w tworzeniu reguł współistnienia, zaczynają się rozwiązania siłowe. Ale to tylko dowodzi ciasnoty horyzontów ludzi imających się takich metod... albo indolencji społeczeństwa w wykonywaniu prawa. Co zresztą sprowadza się do tego samego, bo ludzie wybierają polityków mentalnie im powinowatych.Rozwiązania siłowe zaczynają się wtedy, gdy działalność/aktywność danej grupy szkodzi INNEJ grupie lub też przynosi więcej strat niż zysków. Tak samo można powiedzieć, że wprowadzenie 8-godzinnego dnia pracy, opieki medycznej oraz innych zdobyczy socjalnych było ohydnym rozwiązaniem siłowym, godzącym w prawa właścicieli itd. |
#72 1 na 1 | Christos (2696 punktów) | Odp: Siema Izrael! |
> Rozwiązania siłowe zaczynają się wtedy, gdy działalność/aktywność danej grupy szkodzi INNEJ grupie lub też przynosi więcej strat niż zysków.Jest to jedna z podstawowych konsekwencji konkurencji. > Tak samo można powiedzieć, że wprowadzenie 8-godzinnego dnia pracy, opieki medycznej oraz innych zdobyczy socjalnych było ohydnym rozwiązaniem siłowym, godzącym w prawa właścicieli itd.> Nie, ponieważ powyższe rozwiązania powstały na podstawie szanownych przez zainteresowanych standardów. Żydów nikt zaś nie pytał, czy mają ochotę iść do gazu.
No gods, no masters...I am who I am. |
1 2 3 4 5 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|