 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-05-2016 07:58 | lukaszewicz (5674 punktów) | III ZLOT ATEISTÓW
2 na 2 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#46 3 na 3 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW |
> I żebyś się nawet tu zesrał i nawymyślał na mnie niestworzone rzeczy, to niestety wg tego co wiemy dziś o świecie, możliwe że istnieją nie tylko latające krowy, ale też śpiewające zęby, gadające dupy i setki dziwactw, które sobie możesz już sam wymyślić. I zabawa w językoznawcę nic tu nie pomoże.Jedyne co nie moze istniec to cos podobnego do Jahwe (troche inne ale dla nas Jahwe) tylko z innym zyciorysem. Jawhe w czworcy, Jahwe z corka zamiast syna  Bo Jahwe jest tylko jeden  |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: III ZLOT LATAJĄCYCH KRÓW | > >>Przeprowadz eksperyment myslowy. Jestes posrodu duzej hali w srodowisku mikrograwitacji...> >Odrzucam pod ciśnieniem pewną ilość materii i poruszam się w przeciwną stronę siłą odrzutu. Nie będzie to szalencza prędkość, ale wszak większa od zera. A czym jest ludzki pierd przy krowim...> >> Widze, ze nie sprecyzowalem mojej slawnej, latajacej krowy.> No wiec pytajac sie Brzostowskiego dawni temu o latajace krowy mialem na mysli latanie samodzielne. Takie jak obserwujemy u ptakow.> Krowa sama wzbija sie w powietze i lata sobie jak bocian  > Nasza krowa na ziemi.> O rozszerzeniu do wszytkich innych planet i ukladow slonecznych Brzostowski sam zdecydowal.Taaak? A to ciekawe. Widać jak już Ci umyka argumentacja, to próbujesz z dupy strony podejść. to nie ja zdecydowałem, tylko Ty teraz wlaśnie sobie dookresliłeś. Zaraz napiszesz, że chodziło Ci o neibieskie latajace krowy, a potem o niebieskie z dupą po środku, a potem ... Nie czujesz, że właśnie przyznajesz mi rację... > Nie wiem jak istnienie latajacych krow pogodzi z biblia...Nie muszę tego godzić. Teraz kombinujesz jak z tej strony przywalić? Zawsze gdy rozważamy istnienie czegoś: materii, boga, krowy latajacej miałem na myśli cały wszechświat. Nie wiem czy w Biblii opisano tylko ziemię, może i była to metafora. Nie ma to znaczenia w konteksćie latająych krów. A wiesz czemu geniuszu? Bo latające krowy są możliwe. Nie trzeba do tego stwierdzenia Biblii, ani wiary, tylko analizy tego co wiemy o świecie. Możliwość istnienia latająych krów jest niezależne od religii, Biblii, po co zatem ją tutaj wplatasz? Wiem! Jako ateista musisz jakoś wykazać możliwość istnienia latającego makaronu! "Moje' krowy mogą latać bez boga, "Twój" makaron wymaga religii.
BEKA z LEMINGÓW! |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > Jedyne co nie moze istniec to cos podobnego do Jahwe (troche inne ale dla nas Jahwe) tylko z innym zyciorysem. Jawhe w czworcy, Jahwe z corka zamiast syna  > Bo Jahwe jest tylko jeden  Ja nigdy czegos takiego nie napisałem. Skoro Ty tak uważasz, to jesteś w błędzie.
BEKA z LEMINGÓW! |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > To bardziej kwestia lingwistycznaMniej więcej tak. Aby coś nazwać krową wystarczy tylko część cech krowy, a nie wszystkie. Znaczenie bowiem nadaje obserwator.
BEKA z LEMINGÓW! |
#50 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: III ZLOT LATAJĄCYCH KRÓW |
> Jako ateista musisz jakoś wykazać możliwość istnienia latającego makaronu!Jako czlowiek zdrowego rozsadku twierdze, ze latajacego makaronu nigdy nie bylo i nie bedzie. Natomiast Ty, jako czlowiek stochastyki musisz przyznac, ze latajacy makaron moze na ktorejs tam planecie istniec  Bo ja sam twierdzisz: "I żebyś się nawet tu zesrał i nawymyślał na mnie niestworzone rzeczy, to niestety wg tego co wiemy dziś o świecie, możliwe że istnieją nie tylko latające krowy, ale też śpiewające zęby, gadające dupy i setki dziwactw, które sobie możesz już sam wymyślić" |
#51 1 na 1 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > >Jedyne co nie moze istniec to cos podobnego do Jahwe (troche inne ale dla nas Jahwe) tylko z innym zyciorysem. Jawhe w czworcy, Jahwe z corka zamiast syna  > >Bo Jahwe jest tylko jeden  > Ja nigdy czegos takiego nie napisałem. Skoro Ty tak uważasz, to jesteś w błędzie.Czyli co? Kk nie ma racji twierdzac, ze Jahwe jest tylko jeden? |
#52 4 na 4 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > Znaczenie bowiem nadaje obserwator.No  Ty tez nadajesz sobie znaczenie powaznego 40-latka. Ale to nie znaczy, ze nie jestes infantylnym idiota  |
#53 3 na 3 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > że takie cóś jak krowa (lub podobne, ale dla nas dalej krowa) istnieje, w dodatku umie latać.Nie, nie krowa. Krowa to krowa. Przodek krowy to tur ale krowa turem nie jest. Choć kiedyś pewnie były domowe samice tura, które dawały mleko i mięso oraz skóry. Tak jak świnia nie jest dzikiem, lew lampartem, a pies nie jest wilkiem. Zresztą również pies domowy nie jest psem Dingo. > To czym jest krowa, to wiemy.No chyba nie. > Skoro krowa istnieje na ZiemiProblem w tym, że krowa istnieje TYLKO na Ziemi. Krowa na Ziemi jest nazwą można powiedzieć pospolitą, ale już na innej planecie jest nazwą własną. Nie wiem czego tutaj nie da się zrozumieć. Nawet fakt latania jakiegoś zwierzęcia hodowlanego, kopytnego na innej planecie czyni go odmiennym od krowy, bowiem krowa to kopytne bydło hodownale pochodzace od tura, koniec kropka. Czy jest jakiś uniwersalny galaktyczny desygnat krowy? > I żebyś się nawet tu zesrał i nawymyślał na mnie niestworzone rzeczyDobrze się bawię. > gadające dupyZnam jedną. Jak w przysłowiu: gadać jak z dupą w nocy. |
#54 3 na 3 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: III ZLOT LATAJĄCYCH KRÓW | > Jako ateista musisz jakoś wykazać możliwość istnienia latającego makaronu!Nie latającego makaronu ale Latajacego Potwora Spagetti. Wszyscy bowiem wiemy, że makaron nie lata. Jego Czcigodna Makaronowość dał nam dowód na swoje istnienie:  Zresztą przekazał nam, iż jeśli ktoś kiedyś udowodni jego nieistnienie to sam zniknie. Sam przyznasz, że jest bogiem wspaniałomyślnym! Dodatkowo według Luźnego Kanonu niweczy każdą próbę jego odkrycia, oczywiście w sposób żartobliwy. Daje nam tylko znaki, oczywiście mylne, bo Jego Świętobliwość Latający Potwór Spaghetti jest Wieczny, bez początku i bez końca ale ze strasznie poplątanym wnętrzem... Także choć szansa jego poznania/udowodnienia jest bliska zeru to zawsze można udowodnić jego nieistnienie. Do tego potrzebna jest wiedza. Proszę dla Ciebie: Modlitwa o wiedzę Ześlij, o Latający Potworze Spaghetti, swój sos; a w sosie makaron; a w makaronie pulpety; a w pulpetach wiedzę; a z wiedzy wiedzę o pysznościach; a z wiedzy o pysznościach miłość spaghetti; a ze spaghetti miłość Latającego Potwora Spaghetti. RAmen |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > >>Jedyne co nie moze istniec to cos podobnego do Jahwe (troche inne ale dla nas Jahwe) tylko z innym zyciorysem. Jawhe w czworcy, Jahwe z corka zamiast syna  > >>Bo Jahwe jest tylko jeden  > >Ja nigdy czegos takiego nie napisałem. Skoro Ty tak uważasz, to jesteś w błędzie.> Czyli co? Kk nie ma racji twierdzac, ze Jahwe jest tylko jeden?Ech... bardziej skomplikowany świat Cię przytłacza? Ja nie wiem na pewno czy Bóg jest tylko jeden, ale to wg mnie wysoce prawdopodobne. Czy jest w Trójcy czy w jakiejś czwórcy, to ja tego też nie wiem. Jedyne na czym mogę się oprzeć to Biblia, nauka KK, z której wynika pośrednio, że jakby tak. Ale nie wiem. I nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Bóg jeden, ale w kilku osobach, więc też ten "jedyny" jest podejrzane, ale wg mnie "szef" jest tylko jeden. Także może istnieć coś podobnego do Jahwe, jest to możliwe, ale mało prawdopodobne.
BEKA z LEMINGÓW! |
#56 3 na 3 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > >>>Jedyne co nie moze istniec to cos podobnego do Jahwe (troche inne ale dla nas Jahwe) tylko z innym zyciorysem. Jawhe w czworcy, Jahwe z corka zamiast syna  > >>>Bo Jahwe jest tylko jeden  > >>Ja nigdy czegos takiego nie napisałem. Skoro Ty tak uważasz, to jesteś w błędzie.> >Czyli co? Kk nie ma racji twierdzac, ze Jahwe jest tylko jeden?> Ech... bardziej skomplikowany świat Cię przytłacza?> Ja nie wiem na pewno czy Bóg jest tylko jeden, ale to wg mnie wysoce prawdopodobne. Czy jest w Trójcy czy w jakiejś czwórcy, to ja tego też nie wiem. Jedyne na czym mogę się oprzeć to Biblia, nauka KK, z której wynika pośrednio, że jakby tak. Ale nie wiem. I nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.Czyli nie jestes katolikiem  > Bóg jeden, ale w kilku osobach, więc też ten "jedyny" jest podejrzane, ale wg mnie "szef" jest tylko jeden.Dlaczego? Przeciez sam piszesz, ze wszystko jest mozliwe. Szef nje moze miec brata, z ktorym rzadzi razem? Jak wyliczyles, ze szef musi byc a jak wyliczyles, ze szefow nie moze byc siedmiu? > Także może istnieć coś podobnego do Jahwe, jest to możliwe, ale mało prawdopodobne.Ale moze  A latajacy makaron moze istniec? |
#57 3 na 3 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > Mniej więcej tak. Aby coś nazwać krową wystarczy tylko część cech krowy, a nie wszystkie.Problem w tym, że krowa dziedziczy cechy z tysiącami zwierząt na Ziemi. Na przykład człowiek i krowa są ssakami, czyli samica człowieka i krowa dają mleko. Chwila! Nietoperz jest ssakiem, a więc jest krową eeee nie, ale na innej planecie może być? Hochsztapler albo przygłup.  |
#58 2 na 2 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > To bardziej kwestia lingwistyczna, niż biologiczna.Absolutnie nie! > Jak bardzo, pod jakim względem coś musi być podobne do krowy, żebyś to nazwał krową?Musi być krową? Odkrycie nie? |
#59 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > Czy jest jakiś uniwersalny galaktyczny desygnat krowy?Zaczynasz myśleć, choć z trudem. Pojęcie krowy zostało stworzone na ziemi, przez człowieka, nie jest znana inna krowa, tylko nasza. Zatem gdy znajdziesz cóś poodbnego do krowy na jakiejś galaktyce i będzie to latać, nazwiesz (zobaczysz) to latająca krową, bo krowę będzie Ci przypominać: będzie miała tyle cech krowy, że uznasz ją za krowę. A teraz skoro się bawisz, to zamiast krowy wstaw dowolne inne pojęcie, które zostało określone przez człowieka i istnieje tylko na Ziemi. Niech będzie "organizm". Gdy znajdziesz gdzieś w galaktyce coś co przypomina organizm, to tak go nazwiesz, gdy bedzie miał tyle cech organizmu, że wystarczy do takiego określenia. Z Twojej logiki wynika, że organizmy poza Ziemią nie istnieją! A najlepsze jest to: "Krowa na Ziemi jest nazwą można powiedzieć pospolitą, ale już na innej planecie jest nazwą własną".   Albo to: "Nawet fakt latania jakiegoś zwierzęcia hodowlanego, kopytnego na innej planecie czyni go odmiennym od krowy..." dlatego będzie to krowa latająca, a nie krowa. A na koniec pytanie, teoretyczne. Tylko uważaj z odpowiedzią, bo może Cię pogrążyć. Jeśli znaleźlibyśmy gdzieś w galaktyce planetę, na której żyłyby zwierzęta dokładnie takie same jak krowy (te same DNA). To wg Ciebie byłyby to krowy czy nie.
BEKA z LEMINGÓW! |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: III ZLOT ATEISTÓW | > Czyli nie jestes katolikiem  No i? > >Bóg jeden, ale w kilku osobach, więc też ten "jedyny" jest podejrzane, ale wg mnie "szef" jest tylko jeden.> Dlaczego? Przeciez sam piszesz, ze wszystko jest mozliwe. Szef nje moze miec brata, z ktorym rzadzi razem?Może mieć brata. > Jak wyliczyles, ze szef musi byc a jak wyliczyles, ze szefow nie moze byc siedmiu?Może być siedmiu. Ale prawdopoodbnie jest jeden i to da się logicznie wykazać. I mogę to zrobić, ale tylko w nowym wątku i tylko przy założeniu normalnej dyskusji, a nie pyskówki. > >Także może istnieć coś podobnego do Jahwe, jest to możliwe, ale mało prawdopodobne.> Ale moze  Tak. > A latajacy makaron moze istniec?Z tego co wiem istnieje. Polscy ateiści by nie kłamali.
BEKA z LEMINGÓW! |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|