Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przyłość zdrady

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
07-05-2016 21:35diogenes (42753 punktów)Przyłość zdrady
Ocena 2 na 2
www.youtube.com/watch?v=w5su8fU0R5g

Czy seks z seksrobotem byłby zdradą?
Żona mówi, że nie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#31
11-05-2016 16:12
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: O zdradzie inaczej
W odpowiedzi olson

>Nie każdy chce mieć dzieci.
W przeszłości i niechcącym rodzicielstwa wymóg wierności sprzyjał.

>Jakość relacji, czyli miłość. Bez tego związki nie mają sensu i lepiej sobie iść do burdelu.
Wychodzi na to, że miłość jest od płatnego seksu sensowniejsza dzięki taniości seksu.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: O zdradzie inaczej
>Wychodzi na to, że miłość jest od płatnego seksu sensowniejsza dzięki taniości seksu.

Dzięki wartości seksu, który jest wtedy czymś więcej niż tylko prymitywną czynnością wykonywaną dla zbicia ciśnienia wynikającego z potrzeby. Można traktować wszystko jako potrzebę i zaspokajanie ośrodka nagrody w mózgu, ale wtedy wszystko staje się spłycone i bezsensowne.

#33
11-05-2016 17:48
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)Odp: O zdradzie inaczej
W odpowiedzi olson
>Dzięki wartości seksu, który jest wtedy czymś więcej niż tylko prymitywną czynnością wykonywaną dla zbicia ciśnienia wynikającego z potrzeby. Można traktować wszystko jako potrzebę i zaspokajanie ośrodka nagrody w mózgu, ale wtedy wszystko staje się spłycone i bezsensowne.

Co to znaczy traktować? Zmieniać punkt widzenia, frazeologię? Skąd wiesz, że zmiana języka nada faktom głębi i sensu? Czy nie jest tak, jak w pewnym wierszu Bukowskiego, w którym ta sama siła rozwija kwiat i każe nam sięgnąć po puszkę piwa (tyle Bukowski) lub uprawiać z kobietą pornografię (to już ja)? Raczej podążałbym tropem kotów Hegla, które w nocy wszystkie są czarne...

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: O zdradzie inaczej
W odpowiedzi diogenes
A kto mówił o zmianie nazewnictwa? Pisałem o traktowaniu. Podobnie jest z jedzeniem - jedni jedzą po to żeby zaspokoić potrzebę i odżywić ciało, a ja jem dla smaku. Liczą się dla mnie takie rzeczy jak klimat danego miejsca, estetyka, głębsze więzi z ludźmi. Dla niektórych liczy się tylko użyteczność i zaspokajanie potrzeb, a ja wolałbym się nie urodzić niż być zmuszonym do takiego punktu widzenia.

#35
12-05-2016 00:50
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: O zdradzie inaczej
W odpowiedzi olson

>Dzięki wartości seksu, który jest wtedy czymś więcej...
No ale skoro kiedy indziej niż "wtedy" seks jest czymś mniej, to może nie w seksie wartość?

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: O zdradzie inaczej
Właśnie w seksie, ale pod warunkiem, że wtedy

#37
12-05-2016 09:22
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: O zdradzie inaczej
W odpowiedzi olson

>Właśnie w seksie, ale pod warunkiem, że wtedy
Chwaliła się raz rzepa przed całym ogrodem,
Że jest bardzo smaczna z miodem.
Na to miód się odezwie i tak jej przygani:
"A ja jestem smaczny i bez pani!"

Jan Brzechwa

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

Rafał Kozłowski (4068 punktów)Odp: Przyłość zdrady
>www.youtube.com/watch?v=w5su8fU0R5g
>Czy seks z seksrobotem byłby zdradą?
>Żona mówi, że nie.

Zapytaj żony, mówię całkiem poważnie, czy nie zmieniła by zdania, gdyby robot obdarzony był świadomością?
.
.
.

#39
13-05-2016 11:34
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Przyłość zdrady
W odpowiedzi Rafał Kozłowski

>gdyby robot obdarzony był świadomością
A świadomy robot byłby jeszcze robotem?

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

Rafał Kozłowski (4068 punktów)Odp: Przyłość zdrady
>>gdyby robot obdarzony był świadomością
>A świadomy robot byłby jeszcze robotem?
>
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.


świadomość nie nadaje robotowi człowieczeństwa.
.
.
.

#41
13-05-2016 18:20
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Przyłość zdrady
W odpowiedzi Rafał Kozłowski

>świadomość nie nadaje robotowi człowieczeństwa
Pro forma zaprzeczę bym tak twierdziła.
I przypomnę, że nie o to pytałam.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

Rafał Kozłowski (4068 punktów)Odp: Przyłość zdrady
>>świadomość nie nadaje robotowi człowieczeństwa
>Pro forma zaprzeczę bym tak twierdziła.
>I przypomnę, że nie o to pytałam.
>
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.


sprecyzuj więc swoje myśli.
.
.
.

#43
13-05-2016 21:30
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Przyłość zdrady
W odpowiedzi Rafał Kozłowski

>sprecyzuj więc swoje myśli.
Mam na myśli swoje pytanie z 11:34 czy świadomy robot to nadal robot.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

#44
13-05-2016 21:39
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)Odp: Przyłość zdrady
W odpowiedzi Rafał Kozłowski
>>Czy seks z seksrobotem byłby zdradą?
>>Żona mówi, że nie.
>Zapytaj żony, mówię całkiem poważnie, czy nie zmieniła by zdania, gdyby robot obdarzony był świadomością?

Cytat:

Oczywiście, że zmieniłabym...


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Rafał Kozłowski (4068 punktów)Odp: Przyłość zdrady
>>sprecyzuj więc swoje myśli.
>Mam na myśli swoje pytanie z 11:34 czy świadomy robot to nadal robot.

Świadomość nie nadaje robotowi człowieczeństwa.

... jeżeli tego zdania nie rozumiesz, to nie ma o czym z Tobą rozmawiać.

.
.
.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365