Racjonalista - Strona głównaDo treści
Procenty wielce znamienne

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
28-07-2016 11:50Arminius (25555 punktów)Procenty wielce znamienne
Ocena 2 na 4
W północno - wschodniej Syrii, w mieście kurdyjskim Quamishli, zdublowany atak terrorystyczny w wykonaniu ISIS przyniósł 67 ofiar śmiertelnych oraz 185 rannych - przy czym przypuszcza się, iż wiele ofiar znajduje się pod gruzami, więc najpewniej finalna liczba strat będzie znacznie większa. Siła wybuchów była tak wielka, iż całkowicie obróciła w gruzy znaczącą część zabudowy przestzreni gdzie dokonano zamachów.

Zdarzenia jak wyżej mają miejsce praktycznie codziennie, w wielu miejscach na terenie Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, Jemenie. Dodatkowo ogromna liczba cywilów na terenach jak wyżej ginie skutkiem nalotów USA i Rosji (oraz ich sojuszników) w Syrii i Jemenie (collateral demage). Szacuje się, iż zamachy terrorystyczne w Europie stanowią 1.5 % zamachów mających miejsce na obszarach jak wyżej. Obszarach, które politycznie, ekonomicznie i społecznie zostały totalnie zdestabilizowane ciągiem interwencji Zachodu ( przy podżeganiu ze strony Izraela do nich).
Tak więc gdy następnym razem ISIS zaatakuje w Europie - miejmy świadomość tego jak nikły procent zła które Zachód wygenerował swoją tak idiotyczną jak i zarazem brutalną polityką - zwraca się przeciwko niemu. Miażdżący odestek tego zła trafia w innych - których życie jest przecież warte tyle samo co nasze - o czym bezwzględnie trzeba przypominać - bo słuchając doniesień mediów zachodnich (albo nie słuchając ich, bo ich nie ma) często odnosi się wrażenie zgoła odmienne.



"A pair of suicide bombings against the Kurdish city of Qamishli, in the far northeast of Syria, has caused a massive number of casualties, targeting the Kurdish security headquarters in the area. At least 67 people are confirmed slain, with 185 others wounded. This toll is expected to rise, with many buried under the rubble.
The attacks began with a massive truck bombing in front of the headquarters, and a secondary motorcycle bomber hit the same area a few minutes later, likely aiming to hit people trying to rescue any survivors. The attacks leveled a significant portion of the targeted area".

news.antiw(*)t-55-in-northeast-syrian-city/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

darzec (676 punktów)
(zablokowany)

>Obszarach, które politycznie, ekonomicznie i społecznie zostały totalnie zdestabilizowane ciągiem interwencji Zachodu ( przy podżeganiu ze strony Izraela do nich).Tak więc gdy następnym razem ISIS zaatakuje w Europie - miejmy świadomość tego jak nikły procent zła które Zachód wygenerował swoją tak idiotyczną jak i zarazem brutalną polityką - zwraca się przeciwko niemu.

Może kiedyś ktoś zrozumie, że wciskanie komuś na siłę demokracji, jest tak samo złe jak wciskanie komuś na siłę religii. Narody same powinny stanąć przeciwko swojemu oprawcy. Poza tym, uważam, a byłem w kilku krajach arabskich (nie turystycznie), tamtejsze społeczności nie są stworzone do demokracji. Skoro oni tego nie chcą, to nie powinno sie im tego wciskać na siłę. Wiem, że takie konflikty grożą wojnami domowymi, ale wtedy Zachód nie będzie wrogiem.
28-07-2016 16:37 
 Ocena 2 na 4
DyktaFon (9281 punktów)
Ale dla nas demokracja, to jak "święta trójca" dla katolików... Więc jak tu nie głosić "dobrej nowiny"? Ogniem i mieczem oczywiście...
29-07-2016 09:39 
 Ocena 1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
>Ale dla nas demokracja, to jak "święta trójca" dla katolików... Więc jak tu nie głosić "dobrej nowiny"? Ogniem i mieczem oczywiście...

Trudno się z tym nie zgodzić.
Albo coś (zasada społeczna / demokracja) ma realną wartość dla człowieka albo to są dla niego zwykłe jaja. Jeśli coś jest prawdziwą, nieudawaną wartością dla konkretnego człowieka ten będzie gotów o to walczyć na własnym terenie, na obcym terenie, obojętnie gdzie, bo będzie to dla niego walka dobra ze złem.

Komuś może zdawać się, że różne kultury a zatem i różne moralności mogą sobie tak swobodnie działać obok siebie na różnym terenie. Otóż nie mogą, choć czasem pomaga w tym nieco wysoki mur z drutem kolczastym na szczycie. Na tym świecie obok wojny genów dzieje się wojna memów i obcą kulturę zawsze będziemy postrzegać jako działalność wroga i on naszą kulturę też tak będzie postrzegał.

Tu dzieje się ewolucja, nieustająca walka o dominację, która w naszych umysłach jawi się jako walka dobra ze złem.
28-07-2016 17:39 
 0 na 2
Celecrin (6386 punktów)
Karmisz kato-faszystowskiego trolla, który stwierdził, że ataki terrorystyczne są uzasadnione. Nie karm trolla.
28-07-2016 19:36 
 Ocena 1 na 3
Arminius (25555 punktów)troll radzi i wyjaśnia
"Karmisz kato-faszystowskiego trolla, który stwierdził, że ataki terrorystyczne są uzasadnione. Nie karm trolla".

Nigdy i nigdzie tak nie stwierdziłem. Natomiast wielokrotnie twierdziłem i twierdzę, iż ataki terrorystyczne to logiczna konsekwencja polityki prowadzonej przez USA, Zachód i Izrael w regionie Bliskiego Wschodu. Jednakże jeżeli nie widzi Pan różnicy między jednym stanem rzeczy a drugim - winien Pan zaprzestać komentarzy jak wyżej, bo owocują one tylko kompromitacją pańskiej osoby
Przy okazji wyjaśniam iż bezpodstawny zarzut, jak wyżej postawiony przez Pana, mógłby już najpewniej służyć za podstawę oskarżenia Pana o zniesławienie - i nawet fakt, iż występuje Pan pod pseudonimem niewiele pomógłby Panu.
Proszę powsiągać emocje - ich rozbujanie przynosi tylko kłopoty.
Na marginesie. Pana komentarze jak wyżej spełniają funkcje - jak Pan to określa - "karmienia trolla". Bo ja jestem zmuszony wyjasniać i korygować pańskie mataczenia - co mnie bez wątpienia syci.
30-07-2016 09:56 
 Ocena 3 na 3
Celecrin (6386 punktów)Odp: troll radzi i wyjaśnia
>"Karmisz kato-faszystowskiego trolla, który stwierdził, że ataki terrorystyczne są uzasadnione. Nie karm trolla".
>Nigdy i nigdzie tak nie stwierdziłem.
Klamiesz.
>"Czy sugerujesz, ze zamach terrorystyczny w Polsce bedzie uzasadniony bo w wiezieniu w Szymanach CIA torturowala islamistow"?
>> A z tego wniosek jest taki, iż odwet w postaci ataku terrorystycznego na państwo które było współsprawcą zbrodni jest i logiczny i uzasadniony i prawdopodobny.
>>>Uzasadniony - logiczny, odpowiedni, poprawny, słuszny, trafiony, trafny.

>Natomiast wielokrotnie twierdziłem i twierdzę, iż ataki terrorystyczne to logiczna konsekwencja polityki prowadzonej przez USA, Zachód i Izrael w regionie Bliskiego Wschodu.
Jak bardzo zwichrowany jestes jesli twierdzisz ze zabijanie niewinnych kobiet i dzieci jest logiczne? W Moskwie muzulmanska niania obciela glowe dziewczynce ktora sie opiekowala i chodzila z ta glowa po miescie wykrzykujac Allah Akbar. Powod? Maz ja rzucil. To jest logiczne?

>Przy okazji wyjaśniam iż bezpodstawny zarzut, jak wyżej postawiony przez Pana, mógłby już najpewniej służyć za podstawę oskarżenia Pana o zniesławienie - i nawet fakt, iż występuje Pan pod pseudonimem niewiele pomógłby Panu.
Nie napisalem NICZEGO co jest nieprawda. Chcesz sie prztykac, niedouczony prawniku? Prosze bardzo, moge spokojnie zglosic to co piszesz na ABW.

>Na marginesie. Pana komentarze jak wyżej spełniają funkcje - jak Pan to określa - "karmienia trolla". Bo ja jestem zmuszony wyjasniać i korygować pańskie mataczenia - co mnie bez wątpienia syci.
Mataczenia, dobre sobie.
>który stwierdził, że ataki terrorystyczne są uzasadnione.
>>wniosek jest taki, iż odwet w postaci ataku terrorystycznego na państwo które było współsprawcą zbrodni jest i logiczny i uzasadniony

Uwazasz ataki terrorystyczne w Europie za uzasadnione i logiczne. Koniec i kropka. Twoje teksty sa rasistowskie, daja do zrozumienia ze wszelkie pogromy Zydow w tym faszystowski Shoah byly logiczne i uzasadnione.
30-07-2016 20:40 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)Zawichrowania
"Jak bardzo zwichrowany jestes jesli twierdzisz ze zabijanie niewinnych kobiet i dzieci jest logiczne? W Moskwie muzulmanska niania obciela glowe dziewczynce ktora sie opiekowala i chodzila z ta glowa po miescie wykrzykujac Allah Akbar. Powod? Maz ja rzucil. To jest logiczne?"

Pan toczy prowerbialną pianę z ust - i zatraca zdroworozsądkową ocenę sytuacji. Przypadek jak wyżej ne ma nic wspólnego z fundamentalizmem islamskim czy jakimkolwiek terroryzmem. Był - najpewniej - konsekwencją perturbacji psychicznych których doświadczyła ow akobieta po odejściu od niej męża.

"Chcesz sie prztykac, niedouczony prawniku? Prosze bardzo, moge spokojnie zglosic to co piszesz na ABW".

Nie pozostaje mi nic innego jak z rozbawieniem obserwować pańską narastającą bezsilność, idącą w parze z rozwścieczoną irytacją - bo przecież nie będę się z Panem licytować w zachowaniu łamiącym zasady kindersztuby. Jeżeli chodzi o meritum sprawy - podtrzymuję to wszystko co napisałem w poprzednim poście i...daję Panu wolną rękę w zawiadamianiu ABW i innych stosownych służb o zagrożeniu jakie stwarzam.

"Uwazasz ataki terrorystyczne w Europie za uzasadnione i logiczne".

Nope. "Nigdy i nigdzie tak nie stwierdziłem. Natomiast wielokrotnie twierdziłem i twierdzę, iż ataki terrorystyczne to logiczna konsekwencja polityki prowadzonej przez USA, Zachód i Izrael w regionie Bliskiego Wschodu". Jednakże jeżeli nie widzi Pan różnicy między jednym stanem rzeczy a drugim - winien Pan zapisać się na kurs prawa(logiki) i zostać - przynajmniej - niedouczonym prawnikiem.

"Koniec i kropka".

Ale pańskie zaklinanie rzeczywistości nie zastapi argumentów i dowodów. W każdym razie ABW tego nie kupi.

"Twoje teksty sa rasistowskie, daja do zrozumienia ze wszelkie pogromy Zydow w tym faszystowski Shoah byly logiczne i uzasadnione".

Moje teksty z wątkami żydowskimi korygują przemilczenia i przekręcenia jakimi ta tematyka przez wiele lat była patologicznie dotknięta. Ostatnio z satysfakcją obserwuje, iz wiele w tym względzie zmiania się na korzyść.
31-07-2016 19:25 
 Ocena 2 na 2
polepszacz (672 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zawichrowania

>Moje teksty z wątkami żydowskimi korygują przemilczenia i przekręcenia jakimi ta tematyka przez wiele lat była patologicznie dotknięta. Ostatnio z satysfakcją obserwuje, iz wiele w tym względzie zmiania się na korzyść.

Twoje teksty z wątkami żydowskimi to intelektualna patologia.
Arminius (25555 punktów)Pan też będzie donosił???

"Twoje teksty z wątkami żydowskimi to intelektualna patologia".

Złoży Pan doniesienie do ABW?
31-07-2016 22:06 
 Ocena 2 na 2
polepszacz (672 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pan też będzie donosił???

>Złoży Pan doniesienie do ABW?

Nie, ponieważ mój poziom moralny i intelektualny jest zdecydowanie wyższy od Pańskiego.
darzec (676 punktów)
(zablokowany)
Odp: Procenty wielce znamienne
Przepraszam, że przyczepię się tłumaczenia, ale jest hm......
28-07-2016 19:25 
 Ocena-1 na 1
Arminius (25555 punktów)tłumaczę
W moim wątku nie ma tłumaczenia dosłownego. Jest streszczenie kilku podstawowych faktów z artykułu do którego jest podany link. Poza tym "hm" nie wyjśnia niczego
28-07-2016 21:36 
 Ocena 1 na 1
darzec (676 punktów)
(zablokowany)
Odp: tłumaczę
>W moim wątku nie ma tłumaczenia dosłownego. Jest streszczenie kilku podstawowych faktów z artykułu do którego jest podany link. Poza tym "hm" nie wyjśnia niczego
Wystarczy pomyśleć.........
Tłumaczenie dosłowne jest dla elektronicznego translatora bądź dla kogoś kto nie ma pojęcia o tłumaczeniu. Zamiast określić jakość tłumaczenia i użyć przymiotnika użyłem słowa hm. bo nie chciałem urazić. Widać jednak autor powyższego nie znosi krytyki.
Arminius (25555 punktów)Wystarczy klarownie napisać
"Wystarczy pomyśleć.........
Tłumaczenie dosłowne jest dla elektronicznego translatora bądź dla kogoś kto nie ma pojęcia o tłumaczeniu. Zamiast określić jakość tłumaczenia i użyć przymiotnika użyłem słowa hm. bo nie chciałem urazić. Widać jednak autor powyższego nie znosi krytyki".


Nich więc Pan skrytykuje jasno i otwarcie. Bo na razie nie wiem nadal co kryje się pod pańskim "hm"?
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Procenty wielce znamienne
>Tak więc gdy następnym razem ISIS zaatakuje w Europie - miejmy świadomość tego jak nikły procent zła które Zachód wygenerował swoją tak idiotyczną jak i zarazem brutalną polityką - zwraca się przeciwko niemu.

Dla kogo zło?
Dla kogo idiotyczna i brutalna polityka?
Bo wiesz dla każdego inaczej, każdy chce czegoś innego i co dla jednego jest dobrem dla drugiego jest złem.
Nadrzędną wartością jest przetrwanie, a że przetrwanie jednych dzieje się po trupach innych pokazuje choćby hodowanie przez homo sapiens krów czy świń. Nie sądź, że prawo dżungli kiedykolwiek przestało obowiązywać.

>Miażdżący odestek tego zła trafia w innych - których życie jest przecież warte tyle samo co nasze

"Tyle samo warte"????
Nie żartuj, kto ci uwierzy? Życie Araba emigrującego do Europy jest równoważne z życiem potomka europejskiej, wielopokoleniowej rodziny kupieckiej? Ale jaja.
Chciałbym ci zarzucić kompletny brak zrozumienia zachodniego kapitalizmu ale wiem, że ty robisz sobie tylko jaja.
29-07-2016 10:35 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)
"Nie żartuj, kto ci uwierzy? Życie Araba emigrującego do Europy jest równoważne z życiem potomka europejskiej, wielopokoleniowej rodziny kupieckiej? Ale jaja".

A dla Pana powinno być, czy nie? Przy czym nie życie Araba emigrującego do Europy, tylko życie Araba - np. w Syrii?
31-07-2016 22:16 
 Ocena 2 na 2
polepszacz (672 punktów)
(zablokowany)

>A dla Pana powinno być, czy nie? Przy czym nie życie Araba emigrującego do Europy, tylko życie Araba - np. w Syrii?

A co dla Pana , Panie Arminiusie jest ważne ?!?! W wojnie domowej w Syrii zginęło ok . 300 000 Arabów. Proszę o obiektywną wypowiedź, jeśli Pan potrafi ( W Syrii Arab strzela do Araba).We wszystkich konfliktach Izraelsko -Arabskich ( czyli przez ostatnie niemal pół wieku zginęło 60 tys. ludzi : 15 tys. Żydów i 45 tyś. Arabów).
Jakie przemyślenia Arminiusie ? Kto na Bliskim Wschodzie jest zagrożeniem dla pokoju ?
01-08-2016 11:51 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)Zagrożenia
"Kto na Bliskim Wschodzie jest zagrożeniem dla pokoju ?"

Z całą pewnością także Izrael - neokolonialny twór generujący konflikt i antagonizmy - oraz szereg interwnecji zachodnich, które totalnie zdestabilizowały region i które andal trwają.
01-08-2016 17:44 
 Ocena 5 na 5
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Zagrożenia
Tak się zastanawiam, co by się działo na Bliskim Wschodzie, gdyby nie istniał Izrael, a Zachód by nie interweniował. Spróbuję zgadnąć - niekontrolowana rzeź?
02-08-2016 13:26 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)Przykład
"Tak się zastanawiam, co by się działo na Bliskim Wschodzie, gdyby nie istniał Izrael, a Zachód by nie interweniował. Spróbuję zgadnąć - niekontrolowana rzeź?"

Interwencje Zachodu dolewają tylko oliwy do ognia - nie rozwiązujac żadnych problemów.

Ma Pani laboratoryjny wręcz - przykład jak doświadczenie w menzurce - przypadek Kadafiego w Libii. Był Kadafii, był spokój i względny dobrobyt ludzi. Zachód go obalił - i jest... niekontrolowana rzeź oraz... "bonus" w postaci napływu uchodźców do Europy, których - oczywiście - Zachód nie chce.
02-08-2016 19:05 
 Ocena 3 na 3
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Przykład

>Ma Pani laboratoryjny wręcz - przykład jak doświadczenie w menzurce - przypadek Kadafiego w Libii. Był Kadafii, był spokój i względny dobrobyt ludzi.
O tak...
www.polski(*)dafi-dopuszcza-sie-ludobojstwa
konflikty.(*)7,wiadomosc.html?ticaid=1177a2
www.poszuk(*)hodzcy-z-libii-zatrzymani.html
Biedny, dobry Kadafi.
02-08-2016 19:50 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)Otóż to
"Biedny, dobry Kadafi".

Otóż to. Na tle krwawej hucpy, która ma miejsce w Libii - Kadafii jawi się niczym miłosierny Samarytanin.
02-08-2016 22:02 
 Ocena 2 na 2
polepszacz (672 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zagrożenia
> oraz szereg interwnecji zachodnich, które totalnie zdestabilizowały region i które >andal trwają.
>


Nie wiedziałęm, że Rosja jest krajem zachodnim.
02-08-2016 22:09 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)już wiadomo
"Nie wiedziałęm, że Rosja jest krajem zachodnim".

To już Pan wie - że w kontekscie tutaj omawianym mieści się w tej kategorii, także poprzez interwencję - w formule sowieckiej - w Afganistanie.
02-08-2016 22:18 
 Ocena 2 na 2
polepszacz (672 punktów)
(zablokowany)
Odp: już wiadomo
>"Nie wiedziałęm, że Rosja jest krajem zachodnim".
>To już Pan wie - że w kontekscie tutaj omawianym mieści się w tej kategorii, także poprzez interwencję - w formule sowieckiej - w Afganistanie.

.....
W Syrii są zielone ludziki.
03-08-2016 14:33 
 0 na 2
darzec (676 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zagrożenia

>Nie wiedziałęm, że Rosja jest krajem zachodnim.

Dla Japończyków zapewne jest. Widać Twój adwersarz to Kitajec.
03-08-2016 15:00 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Nie wiedziałęm, że Rosja jest krajem zachodnim.
> Dla Japończyków zapewne jest. Widać Twój adwersarz
> to Kitajec.

Bardzo zagrabnie napisane. Zamiast Chinczyk - китаец, a może i китаянка.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?
03-08-2016 16:28 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>> Nie wiedziałęm, że Rosja jest krajem zachodnim.
>> Dla Japończyków zapewne jest. Widać Twój adwersarz
>> to Kitajec.
>Bardzo zagrabnie napisane. Zamiast Chinczyk - китаец, a może i китаянка.

Ktoś chyba nie odróżnia kto китаец a kto Japończyk
03-08-2016 20:43 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Też zwróciłem na to uwagę.
Pamiętam jak będąc w jednej chińskich fabryk zwróciłem uwagę, że jeden z ich pracowników ma japońskie rysy. Postanowiłem przewrotnie sprawdzić czy w ich narodzie wciąż obecna jest niechęć do Japończyków.
Niestety jest.
Ale dla kolegi chyba to wsjo rawno.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?
03-08-2016 20:50 
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)
>Ale dla kolegi chyba to wsjo rawno.

Cóż, niekiedy łatwiej zarzucać innym nieznajomość języków niż się języka nauczyć

www.racjonalista.pl/forum.php/s,717119#w717223

Cytat:
Widocznie nie rozumiesz języka obcego i nie widzisz dlatego różnicy. Nie mój to problem, nie dla mnie to problem


ale imć darzecowi widać lumbago na mózg uderzyło

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365