 |
Tajemnica 13 października 1917 r., czyli koniec świata ateistów. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-10-2016 17:04 | Baltic Council Think Tank (-10 punktów) | Tajemnica 13 października 1917 r., czyli koniec świata ateistów.
-1 na 3 | Opowieśc ta zaczyna się w na początku XX wieku. Masoneria opanowała Portugalię i w roku 1915 ogłosiła Lizbonę pierwszą ateistyczną stolicą świata. Ci dzielni ludzie w imię zapewne postępu i naukowego światpoglądu, a przy tym wyzwoleni z kajdan chrześcijanskiej moralności, rozpoczęli prześladowania Kościoła Katolickiego - duchowych i zwykłych ludzi. Wymordowali pewną liczbę księży, świeckich, a rodzinę królewską - wymordowali co do nogi. Następnie wypędzili Prymasa i co bardziej opornych biskupów. Niestety pojawił się problem. Trójka małych wiejskich dzieci (7-10 lat), z,, zabitej deskami" wioski Cova da Iria, twierdziła, że ma nadprzyrodzone wizje duchowej istoty, która określiła siebie, jako Matka Boża Róźańcowa. Dzieci były głupiutkie i niewykształcone.13.07.1917r. dzieci przekazały, że 13.10.1917 r.,będzie wielki cud, aby wszyscy uwierzyli w objawienia. Masoneria pokazała swoje prawdziwe oblicze (mówi się o niej, jako kościele szatana) i zamiast zapewnić jak najwięcej ludzi na tej oczywistej kompromitacji wiary, wysłała armię, żeby zatrzymać ludzi. Mimo tego 70 tys. ludzi z najbardziej oddalonych części kraju przybyło na spotkanie, w tym prasa i ateiści, żeby wyśmiać ciemnych katolików, którzy uwierzyli wieśniakom, którym NIE WIERZYŁY nawet ich rodziny, jak np.Łucji.Lało paskudnie. Ludzie byli przemoczeni i powstały kałuże. Nagle chmury się rozeszły i słońce zaczęło wirować, a potem przybliżać się do ziemii i spadać, jak meteoryt, co wywołało panikę. Cała ta kpina z praw rządzących układem słonecznym i fizyką trwała aż 10 minut. Nikt nie mógł mieć złudzeń. Dodatkowo od słońca w tym czasie wszyscy wyschli, a kałuże zniknęły(!!!), co często pomija się w krytycznych opisach tych zdarzeń. Tysiące ludzi wtedy uwierzyło.Następnego dnia opisywały to wszystko gazety, a ateizm w Portugalii przepadł. Dziś, po 98 latach od tego faktu,jest bardzo wiele opisów tego zdarzenia. Mnie osobiście najbardziej podobają się rozpaczliwie próby wytłumaczenia go (racjonalizacji) w Wikipedii. Z faktami się nie dyskutuje.Można przyznać, że się ich nie rozumie i jest to uczciwe. To co się wydarzyło to fakt, kosmos padł na kolana przed,, Matką Bożą Różańcową", którą Ktościół czci, jako ukoronowaną po śmierci ziemskiej na Królową Nieba i Ziemi. Co z tego wynika dla nauki, dla państw, dla UE i dla ONZ i dla nas? Nie narzucam odpowiedzi. Niech każdy sam myśli. Swoją drogą, warto powołać komisję ONZ do zbadania tego cudu. W końcu okazało się, że żyjemy w Matrix-e i nic z tym nie robimy. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 #61 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Tajemnica 13 października 1917 r., czyli koniec świata ateistów. | > Miłego dnia...70 tys ludzi widziało, co widziało. Jeszcze w latach 60. dawało na ten temat wywiady w Tv.Czy oglądałeś wnikliwie te wywiady uczestników w TV? Czy czytałeś uważnie spisane opisy naocznych świadków? Czy tylko łyknąłeś interpretację: "Tam był cud". I szczegóły źródłowych opisów są "już" zbędne. > Rozsądny człowiek po przeczytaniu tego tematu zaczynie czytać na temat tych zdarzeń...Nie zacząłeś czytać, 'rozsądny człowieku'. Zresztą i tak nie wystarczy czytać. Trzeba jeszcze rozumieć. > które zmieniły myślenie o nauce w wieku XX i XXI.Jak zmieniło się myślenie o nauce po 13 X 1917? Przeoczyłem coś? Drobner, od źródeł |
#62 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Tajemnica 13 października 1917 r., czyli koniec świata ateistów. | > Trzeba klęknąć, totalnie BERADNYM I GŁUPIM jak dziecko.Akurat TO udaje Ci się i doskonale i spektakularnie. Drobner, stojąc |
| Baltic Council Think Tank (-10 punktów) | Odp: Tajemnica 13 października 1917 r., czyli koniec świata ateistów. | > > Miłego dnia...70 tys ludzi widziało, co widziało. Jeszcze w latach 60. dawało na ten temat wywiady w Tv.> Czy oglądałeś wnikliwie te wywiady uczestników w TV?> Czy czytałeś uważnie spisane opisy naocznych świadków?> Czy tylko łyknąłeś interpretację: "Tam był cud".> I szczegóły źródłowych opisów są "już" zbędne.> > Rozsądny człowiek po przeczytaniu tego tematu zaczynie czytać na temat tych zdarzeń...> Nie zacząłeś czytać, 'rozsądny człowieku'.> Zresztą i tak nie wystarczy czytać.> Trzeba jeszcze rozumieć.> > które zmieniły myślenie o nauce w wieku XX i XXI.> Jak zmieniło się myślenie o nauce po 13 X 1917?> Przeoczyłem coś?> Drobner, od źródełBitwę pod Grunwaldem jako fakt łatwiej Ci będzie zakwestionować. Poczytaj trochę książek na ten temat, a nie się emocjonujesz.
Zmuszam do naukowego myślenia |
| ZaKotem (8733 punktów) | Odp: Tajemnica 13 października 1917 r., czyli koniec świata ateistów. | > Czy ludzie, którzy 13 X 1917r. widzieli Słońce zachowujące się normalnie widzieli prawdę, czy mieli zwidy i urojenia? Odpowiedz proszę.> >> Zmuszam do naukowego myślenia> >>> >No cóż, ja nie mam pały, żeby cię zmusić, pozostaje mi prosić uprzejmie. Doczekam się?Prawdę widzieli, czy mieli zwidy? Nie mów mi, co ja myślę, powiedz, co ty myślisz. Prawdę widzieli, czy złudzenie? > Zmuszam do naukowego myślenia> |
#65 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Tajemnica 13 października 1917 r., czyli koniec świata ateistów. | Znaczy się: nawet teraz nie doczytałeś wiele o 13 X 1917. Interpretacja kościelna Ci wystarczyła, 'doktorku'. Gratuluję 'naukowej' metodologii. Drobner, niekościelny |
#66 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Tajemnica 13 października 1917 r., czyli koniec świata ateistów. | > > Cytat:> Przekonuje mnie ta data i godzina w rogu zdjęcia...Hmmm... w którym "rogu zdjęcia"? Hmmm... jaka "godzina"? Czyżby 'dalszy ciąg cudu'? - widzisz coś, czego nikt inny nie widzi. Może jeszcze na zdjęciu 'białe rybki' dostrzeżesz? Takie to Twoje 'widzenia'... Drobner, niezaślepion |
#67 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Tajemnica 13 października 1917 r., czyli koniec świata ateistów. | > Jak to powiedział Abraham do wołającego z piekła bogacza, który prosił, aby posłał Łazarza do jeszcze żyjących braci, aby się opamiętali i nie grzeszyli, bo skończą w Piekle: "choćby i kto z umarłych powrócił- nie uwierzą"...Smutne, bardzo smutne, a dla wielu tragiczne.W których mediach publicznych opisano 'wydarzenie', które przytaczasz jako 'fakt'? To była tylko relacja słowna, czy też udokumentowano to ścieżką dźwiękową? Zdjęcia były? A może nawet utrwalono to na jakimś filmie? Proszę o podanie źródeł faktograficznych tej 'informacji'. Drobner, też pozagrobowy... jeszcze |
| Baltic Council Think Tank (-10 punktów) | Odp: Tajemnica 13 października 1917 r., czyli koniec świata ateistów. | > > Jak to powiedział Abraham do wołającego z piekła bogacza, który prosił, aby posłał Łazarza do jeszcze żyjących braci, aby się opamiętali i nie grzeszyli, bo skończą w Piekle: "choćby i kto z umarłych powrócił- nie uwierzą"...Smutne, bardzo smutne, a dla wielu tragiczne.> W których mediach publicznych opisano 'wydarzenie', które przytaczasz jako 'fakt'?> To była tylko relacja słowna, czy też udokumentowano to ścieżką dźwiękową?> Zdjęcia były? A może nawet utrwalono to na jakimś filmie?> Proszę o podanie źródeł faktograficznych tej 'informacji'.> Drobner, też pozagrobowy... jeszczeNa Twoje potrzeby wystarczy Wikipedia. Dla badaczy proponuję kontakt z archiwami cyfrowymi Portugalii i Innych krajów Europy oraz Watykanu. Są też liczne książki - sam czytałem dwie.. Pozdrawiam
Zmuszam do naukowego myślenia |
| Drobner (19539 punktów) | Odp: Tajemnica 13 października 1917 r., czyli koniec świata ateistów. | > >> Jak to powiedział Abraham do wołającego z piekła bogacza...> Na Twoje potrzeby wystarczy Wikipedia. Dla badaczy proponuję kontakt z archiwami cyfrowymi Portugalii i Innych krajów Europy oraz Watykanu. Są też liczne książki - sam czytałem dwie..#1 I tam jest 'sprawozdanie' o Abrahamie? I 'nagrania' jego rozmowy z nieba z bogaczem z piekła? #2 Czy często Ci się zdarza nieświadomie dyskutować z samym sobą? Tak, jak powyżej? To naprawdę niepokojący objaw. Drobner, uważny |
1 2 3 4 5 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|