 |
Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2007 17:06 | frater (183 punktów) (zablokowany) | Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło sposób spojrzenia racjonalisty jest ograniczony, gdyż widzi tylko to co może dotknąć Jest taka gra komputerowa `forever free`, w której w wirtualnym świecie 3D steruje się przez siebie stworzoną postacią. www.voyagecenturyonline.com/basic_operation.phpŚwiat tamten jest analogiczny do naszego. Rozwijamy nasze `zręczności` rybołówstwo, szycie, rolnictwo, handel, obróbke metali, drewna itp przenieśmy się wzrokiem w ten wirtualny świat 3D; jeżeli ja chcę wykonać ruch postacią "AL" to ja frater mam nad nią władzę i zrobię to co jej nakażę, ale z punktu widzenia programu nie widać, że to ja steruję postacią gdyż jestem w innym wymiarze w stosunku do tych w grze - czyli racjonalista będąc w grze widzi, że postać się sama porusza i sądzi ułudnie, że to ona myśli zamiast mnie. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..| TyDraniu (6569 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > Jest Pan na dobrej drodze by stać się gorliwym Katolikiem, przy całym szacunku dla Pana Osoby.Buahaha, sikam po nogach  . Tego się ze strony fratera nie spodziewałem. Nie wiem, czy użył tej konstrukcji językowej specjalnie, ale rozbawiło mnie to. |
#77 -1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | @@@ > Jest Pan na dobrej drodze by stać się gorliwym Katolikiem, przy całym szacunku dla Pana Osoby.Jestem katolikiem i to z wielopokoleniowymi tradycjami rodzinnymi, tyle że wybrałem sakrament małżeństwa, a nie kapłaństwa. (Choć na kapłaństwo też miałem ochotę i chyba dlatego - choć byłem już żonatym - teologii chrześcijańskiej trochę liznąłem.) Tyle, że Bozia o łasce wiary dla mnie zapomniała i dlatego z jakąkolwiek gorliwością zawsze u mnie było trudno. Natomiast braku pokory i dążności do poznania, zrozumienia i samodzielnych przemyśleń zawsze był nadmiar. Ot, taka "rogata dusza"! Dzięki temu - dziś już mogę tak powiedzieć - zbudowałem sobie własny światopogląd, który określam jako racjonalistyczno-empiryczny sceptycyzm i w poznaniu świata opieram się na naturalizmie ontologicznym.Ale jak Brat doskonale wie: Wszystko jest w "rękach Boga" i kto wie, co jeszcze mnie spotka.
Szczęść Boże. . |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > @@@> >Jest Pan na dobrej drodze by stać się gorliwym Katolikiem, przy całym szacunku dla Pana Osoby.> Jestem katolikiem i to z wielopokoleniowymi tradycjami rodzinnymi, tyle że wybrałem sakrament małżeństwa, a nie kapłaństwa. (Choć na kapłaństwo też miałem ochotę i chyba dlatego - choć byłem już żonatym - teologii chrześcijańskiej trochę liznąłem.)Może Pan, jeżeli taka będzie wola PANA JEZUSA zostać Stałym Diakonem (Kapłanem). Żona tu nie jest przeszkodą, aczkolwiek musi wyrazić pisemną zgodę. Stały Diakon wykonuje tę samą posługę co Ksiądz z pominięciem przewodnictwa i pełnego uczestnictwa w Celebrowaniu MSZY ŚWIĘTEJ, oraz nie może udzielać Rozgrzeszenia (Spowiedź Święta, Wiatyk). Tylko 4 lata Seminarium Duchownego do osiągniecia tego celu. Pokój i Dobro |
| zenek | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | Wygląda, że masz jakiś problem. Wspólne pochodzenie ludzi i zwierząt aż tak Ci uwłacza? Takim to cudem jesteśmy? |
| sceptymucha | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | Taki cud, a KK nie dopuszcza do jego weryfikacji (przez organizacje i ludzi niepodleglych od KK). Juz z tego wynika, ze sprawa smierdzi. Pozdrawiam |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > Taki cud, a KK nie dopuszcza do jego weryfikacji (przez organizacje i ludzi niepodleglych od KK).> Juz z tego wynika, ze sprawa smierdzi.> Pozdrawiamtrochę logiki |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >Taki cud, a KK nie dopuszcza do jego weryfikacji (przez organizacje i ludzi niepodleglych od KK).> >Juz z tego wynika, ze sprawa smierdzi.> >Pozdrawiam> trochę logikiBruce Willis Odp: Paradoks Boga Żeby skóra św. Bernadetty miała taką barwę jak ma na zdjęciu musi być bogata w odpowiednie związki i przede wszystkim musi być pod nią krew. U żywego człowieka taka krew ciągle krąży u zmarłego następuje - bladość pośmiertna (występuje wskutek zatrzymania krążenia krwi i jej opadania do najniżej położonych części ciała; ma charakterystyczny szarawy odcień, czasami żółtawy "woskowy"). Zatem mamy następujące możliwości: 1. Krew u Bernadetty krąży. /ta możliwość jest wykluczona, bo wtedy musiałoby pracować serce i być wyczuwalny puls/ 2. Krew u Bernadetty nie podlega prawom ciążenia. A to wielce ciekawy przypadek. Zastanówmy się czy to możliwe (czysto teoretycznie)? Bóg jest wszechmogący (według katolików), więc może sprawić, by tak było. Ale co z tego wynika? Skoro krew nie podlega prawom ciążenia kropelka tej krwi w powietrzu będzie utrzymywała się w stanie nieważkości. Krew wlana choćby do probówki nie powinna ściekać po nachylonej ściance. /tą możliwość właściwe też można wykluczyć z miejsca/ 3. Krew nie podlega prawom ciążenia tylko w ciele Bernadetty. 4. Krew Bernadetty przyjęła konsystencję zolu, bo jakiś niewiadomy czynnik spowodował jej zgęstnienie, a także chroni tą krew przed rozpadem. 5. Krew Bernadetty jest twarda, co wywołał również jakiś niewiadomy czynnik chroniący tą krew przed rozpadem. /to również wykluczone - zwykłe zgięcie ręki wiązałoby się z pękaniem "zamarzniętych" struktur krwi wewnątrz żył oplatających ciało, nie ma o nigdzie tym wzmianek/ Teraz należy zweryfikować dane które mamy i wysunąć wnioski. Pozostały nam dwa punkty: 3 i 4. Oczywiście najprostszym sposobem na sprawdzenie wszystkich punktów byłoby pobranie próbki krwi z ciała Bernadetty, jednak takiej możliwości nie mamy. Ale mamy dane na jej temat. "pod skórą można było zobaczyć zarys żył" Zatem jeśli krew jest płynna i nie krąży, a pomimo to widzimy zarys żył (żyły są wypukłe), to musi się ta krew sprzeciwiać prawu ciążenia i przeczyć zachowaniu się cieczy, mechanice płynów (parciu hydrostatycznemu). Jeśli tak, to krew najprawdopodobniej zachowuje się tak tylko w ciele świętej, bo ktoś kto wyjmował wątrobę zapewne zauważyłby, że krew przejawia tendencję do wiszenia w stanie nieważkości itp. (wtedy dopiero byłby rozgłos, jakby takie wiszące kropelki ludziom pokazał). Możliwe również, że krew ma konsystencję zolu. Jak podważyć punkt 3 i 4? w Odp był jescze link www.iwonic(*)rg.pl/katecheza/bernadetta.htm |
| sceptymucha | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >Taki cud, a KK nie dopuszcza do jego weryfikacji (przez organizacje i ludzi niepodleglych od KK).> >Juz z tego wynika, ze sprawa smierdzi.> trochę logikiNo wiec odpowiedz na moj zarzut. Pozdrawiam |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >>Taki cud, a KK nie dopuszcza do jego weryfikacji (przez organizacje i ludzi niepodleglych od KK).> >>Juz z tego wynika, ze sprawa smierdzi.> >trochę logiki> No wiec odpowiedz na moj zarzut.> PozdrawiamNierozumiem jego? To jest ciało Świętej. Ciał, które nie uległy rozkładowi jest ogrom. W Polsce np. Św. Andrzej Bobola, Św. Witalis (IV w n.e.) i nie są to jedyne ciała (cuda) Świętych w Polsce. |
| LEGION (3161 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | |
| LEGION (3161 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > Nierozumiem jego?1)Ja też błędy robię, ale to jest... 2)Tu nie ma nic do rozumienia, ten bezbożnik chce Ci obiekt kultu pokroić!  NIE KLIKAĆ |
| zenek | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >trochę logiki> Bruce Willis Odp: Paradoks Boga> Żeby skóra św. Bernadetty miała taką barwę jak ma na zdjęciu musi być bogata w odpowiednie związki i przede wszystkim musi być pod nią krew.Są jeszcze o inne możliwości. Cyt. z en.wikipedia.org/wiki/Bernadette_Soubirous"In 1925, the church exhumed the body for a third time. They took relics, which were sent to Rome. A precise imprint of the face was molded so that the firm of Pierre Imans in Paris could make a light wax mask based on the imprints and on some genuine photos. This was common practice for relics in France, as it was feared that although the body was mummified, the blackish tinge to the face and the sunken eyes and nose would make an unpleasant impression on the public." Po drugie - zabiegi konserwacyjne. Towarzysz Lenin na zdjęciach długo wyglądał naprawdę nieźle. |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >>trochę logiki> >Bruce Willis Odp: Paradoks Boga> >Żeby skóra św. Bernadetty miała taką barwę jak ma na zdjęciu musi być bogata w odpowiednie związki i przede wszystkim musi być pod nią krew.> Są jeszcze o inne możliwości. Cyt. z en.wikipedia.org/wiki/Bernadette_Soubirous> "In 1925, the church exhumed the body for a third time. They took relics, which were sent to Rome. A precise imprint of the face was molded so that the firm of Pierre Imans in Paris could make a light wax mask based on the imprints and on some genuine photos. This was common practice for relics in France, as it was feared that although the body was mummified, the blackish tinge to the face and the sunken eyes and nose would make an unpleasant impression on the public."> Po drugie - zabiegi konserwacyjne. Towarzysz Lenin na zdjęciach długo wyglądał naprawdę nieźle.> tych ciał jest ogrom w Łodzi leży jeden z naszych braci, franciszkanin |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >Nierozumiem jego?> 1)Ja też błędy robię, ale to jest...> 2)Tu nie ma nic do rozumienia, ten bezbożnik chce Ci obiekt kultu pokroić! > NIE KLIKAĆ ja wiem, że niektórym z Was to ością w gardle staje a będzie jeszcze gorzej bo zasypię Was bardziej konkretnymi linkami, zdjęciami |
| LEGION (3161 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > ja wiem, że niektórym z Was to ością w gardle staje> a będzie jeszcze gorzej bo zasypię Was bardziej konkretnymi linkami, zdjęciamiA zasyp... Się boję... Tylko pamiętaj, że to ma coś do tematu wnosić. Bo jak Cię znam, to możesz link do Białowieskiego Parku Narodowego umieścić i uznać to za argument... NIE KLIKAĆ |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|