Racjonalista - Strona głównaDo treści
Terrorysta Petlura i esesman

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
21-10-2017 15:30Arminius (25555 punktów)Terrorysta Petlura i esesman
0 na 2
W wątku "Pomniat psy atamany" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,751098) przybliżona została postać ukraińskiego atamana Petlury oraz jego zabójstwo, będące dziełem rosyjskiego Żyda, najpewniej agenta bolszewickiej czerezwyczajki. Morderca Petlury (głowy państwa ukraińskiego) jest nadal honorowany w Izraelu.
Życie dopisało błyskawicznie nowy scenariusz do zagadnienia jak wyżej. Otóż w Winnicy na Ukrainie został odsłonięty pomnik Petlury. Fakt ten został bardzo ostro skrytykowany przez Światowy Kongres Żydowski - który w swoim oświadczeniu powielił wszystkie absurdalne kłamstwa dotyczące osoby atamana.
A oto fragment owego oświadczenia:

“The World Jewish Congress is distressed by the Vinnitsa municipality’s disgraceful and regrettable decision to celebrate the anti-Semitic nationalist leader Symon Petilura as a ‘Defender of Ukraine’ and by Vinnitsa Regional Chairman Valery Korovy’s description of him as an ‘honest man.
Petilura was anything but an honest man. He was a cruel barbarian, indisputably responsible for pogroms in which 35,000-40,000 Jews were murdered.
He and his Ukrainian People’s Republic were more than just Ukrainian nationalists - they were also avowed and brutal anti-Semites, intoxicated by the thrill of carrying out unimaginably vicious and inhumane crimes against innocent people.It is inconceivable that a man, who today we would not hesitate to call a terrorist, should be honored in the very same city in which he and his regime tried to wipe out a rooted and strong Jewish population.’’

W załączeniu podaję link do filosemickiego portalu, z którego cytat jak wyżej został zaczerpnięty. Proszę zwrócić uwagę na zabieg propagandowy jaki na nim zastosowano. Otóż zdjęcie pomnika Petlury zestawiono na nim ze zdjęciem esesmana zabijającego Żyda w Winnicy. Zabiegi manipulacyjne jak ów powyżej są bardzo typowe dla hasbarowskiej agitpropagandy - i są stosowane także na forum Racjonalisty przez niektórych jego użytkowników.
Tytułem dygresji - ale bardzo istotnej - należałoby dodać, iż byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby Światowy Kongres Żydów przestał ingerować w sprawy suwerennych państw i zajął się lepiej apartheidem i rasistowską polityką względem Palestyńczyków - uprawianą przez władze Izraela. Łatwo jest widzieć źdźbło w oku bliźniego, trudniej belkę w swoim własnym. I szczególnie w przypadku Żydów - uprawiających zdublowaną etykę starotestamentowo - talmudyczną i przekonanych o tym, iż są wybranym narodem jedynego boga Jahwe - maksyma owa jest nadzwyczaj akuratna.

www.ejpres(*)mitic-nationalist-leader/23559
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365