Racjonalista - Strona głównaDo treści
Najbardziej prawdopodoby wygląd inteligentnych kosmitów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
23-07-2018 22:56MaxGolonko2 (438 punktów)Najbardziej prawdopodoby wygląd inteligentnych kosmitów
Dla duchownych, twierdzących, że człowiek został stworzony na podobieństwo boga i ma duszę, a zwierzęta nie, zabijanie zwierząt, nawet ssaków jak norka czy też bardzo zaawansowanych intelektualnie (praktycznie równie inteligentnych jak my i identycznie cierpiących) jest czynnością akceptowaną, a nawet popieraną.

Katolik zatem może zbić orkę (o ile przepisy prawa tego nie zabraniają) i Tadeusz Rydzyk i inni duchowni złego słowa mu nie powiedzą.

Orka ma świadomość (zdaje test lustra), jest bardzo inteligentna (testy podczas tresury do pokazów) oraz używa bogatego języka, nie wrodzonego - co wynika z nagrań i sposobu współpracy przy polowaniach na foki. Im dalej w oceanach orki dorastają tym trudniej dogadują się (jak z ludzkimi językami).

Tymczasem orka jest prawdopodobnie istotą najbardziej podobną do inteligentnych kosmitów. Żywym eksponatem ilustracyjnym astrobiologii.
Najwięcej bowiem gwiazd w kosmosie stanowią mniejsze od Słońca czerwone olbrzymy, które okresowo emitują duże porcje promieniowania rentgenowskiego i dlatego ewolucja nie wyprowadza tam życia z wody na ląd.
Ponieważ gwiazdy te są bardzo długowieczne (bardziej niż Słońce, które, jako żółty karzeł, żyje zaledwie 5 miliardów lat po czym umiera) to organizmy wodne mają tam więcej czasu na doskonalenie się.

WIĘCEJ NA OBRAZKU:

scontent-f(*)de13c97137ca43adae&oe=5BE47A74

Pozdrawiam
Max (ateista)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kulmin (4007 punktów)
Gościu weź już daj sobie spokój z tymi katolikami i rydzykami. Wszyscy wiemy, że ich nienawidzisz. Po co robić takie wstawki w dziale "Nauka" i na temat który w gruncie rzeczy nie ma nic wspólnego z rydzykiem i katolikami...
Pewnie zaraz usłyszę, że jestem agentem jakiejś frondy, lub masterturbotrollem katolickim. To mi przypomina typowe dla fanatyków szufladkowanie: My - oni. Nie jesteś w 100% z nami, to jesteś z nimi.

Ale chcę tylko powiedzieć, że taka nienawiść i pogarda objawiająca się niemal w każdym komentarzu jest po prostu niesmaczna i prymitywna. Ileż można?
"Przesada jest w złym guście, a zły gust to typowa cecha osobników z awansu".

Aż się odechciewa komentować resztę, notabene, ciekawego zagadnienia.
MaxGolonko2 (438 punktów)
Nie jesteśmy na portalu ściśle naukowym lecz też nacechowanym światopoglądowo i takie wstępy jak mój są na miejscu.
Jeśli marzą ci się ściśle naukowe dyskusje to zapisz się na forum typu elektroda, czy fizyka czy inne.
Z mojego wpisu wcale nie wynikało, że nienawidzą katolików czy nawet Rydzyka.
To jest Twoja obsesja na mój temat.

Nie darzę nienawiścią nawet dwóch znanych ateistów (sic!) Tadeusza Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego (szef PIS) tylko spokojnie krytykuję ich cyniczne amoralne dążenie do władzy i wpływów.

p.s.
W moim otoczeniu mam i blisko współpracuję, rozmawiam, itp z wieloma katolikami.
Niekiedy nawet bardzo przyjemnie.
Kulmin (4007 punktów)
>Nie jesteśmy na portalu ściśle naukowym lecz też nacechowanym światopoglądowo i takie wstępy jak mój są na miejscu.
>Jeśli marzą ci się ściśle naukowe dyskusje to zapisz się na forum typu elektroda, czy fizyka czy inne.
>Z mojego wpisu wcale nie wynikało, że nienawidzą katolików czy nawet Rydzyka.
>To jest Twoja obsesja na mój temat.
>Nie darzę nienawiścią nawet dwóch znanych ateistów (sic!) Tadeusza Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego (szef PIS) tylko spokojnie krytykuję ich cyniczne amoralne dążenie do władzy i wpływów.

No ok. Czyli jesteś takim umiarkowanym ateistą, który tylko w 90% postów krytykuje kler, czasami w tematach ściśle niezwiązanych z jakąkolwiek sferą religii. No dobrze, przynajmniej nie ma niedomówień.
rogaliczek (669 punktów)
Orka jest fatalnym przykładem bo to przecież zwierzę które wyszło z wody na ląd a następnie do niej powróciło. Z tych pierwotnie wodnych stworzeń najinteligentniejsze są ośmiornice/kałamarnice i to chyba nie przypadek, że w filmach s-f pojawiają się stwory o takim właśnie kształcie.

I nie wiem skąd pomysł, że rakieta musiałaby wynosić kabinę wypełniona wodą. To nie wystarczy odpowiedni skafander/sztuczna skóra?
MaxGolonko2 (438 punktów)
Dzięki; Cenna uwaga. Daję lajka
Inspiruje do pytania czy tylko etap życia lądowego może wygenerować ssaki i długie dorastanie osobników (ze skomplikowanym mózgiem i uczeniem się wielu "słów")?

Co do skafandrów to nie zgadzam się z Tobą.
Pomijając szybki oblot planety (jak Gagarin) dla astronautów skafandry stanowią spory dyskomfort i dlatego nie stosuje się ich. Trudno zakładać, że w przypadku organizmów wodnych skafander byłby mniej nieprzyjemny i trudny w użyciu podczas dłuższych lotów w kosmosie.

Zakładam, że wiesz, że na Księżyc astronauci cały czas w skafandrach nie lecieli.

Pozdrawiam
Max (ateista)
MaxGolonko2 (438 punktów)
Natomiast najbardziej prawdopodobny sposób życia kosmitów, albo kondycja
opisana została tam - na marginesie innego zagadnienia. lekko nie mają!

www.racjonalista.pl/forum.php/s,766045#w769250

Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365