 |
Globalne problemy i ich zafałszowania w mediach Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-08-2018 12:43 | MaxGolonko2 (438 punktów) | Globalne problemy i ich zafałszowania w mediach | Prawda medialna bywa zwodnicza. Patrz zdjęcie: scontent-f(*)a16f675d4bc26b79f2&oe=5BFADC93Media kłamią że migracje ku Europie to wynik nierozsądnej polityki USA w Afryce i na Bliskim Wschodzie a tymczasem są to w 99% imigranci klimatyczni i efekt zbrodniczej działalności JP2 (Kremówka) który zakazał wspierania używania prezerwatyw księżom w Afryce. Pozdrawiam max (ateista) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 7 | Arminius (25555 punktów) | nie tylko media kłamią! | >Media kłamią że migracje ku Europie to wynik nierozsądnej polityki USA w Afryce i na >Bliskim Wschodzie a tymczasem są to w 99% imigranci klimatyczni i efekt zbrodniczej >działalności JP2 (Kremówka) który zakazał wspierania używania prezerwatyw księżom w >Afryce.
Ale Pan też trochę kłamie. Oczywiście wśród migrantów zmierzających ku Europie jest trochę tzw. migrantów klimatycznych - jednakże kryzys migracyjny jaki obecnie przeżywa Europa nie został wykreowany przez tychże klimatycznych uchodźców - lecz przez wielką falę uchodźców z terenów Bliskiego i Środkowego Wschodu - totalnie zdestabilizowanego prze awanturniczą politykę USA i Izraela. Duże znaczenie dla zaistnienia kryzysu jak wyżej miał także fakt - absurdalnego z punktu widzenia elementarnej logiki - obalenia Kadafiego w Libii, co zostało wsparte przez USA i Zachód. Co do zaś prezerwatyw - i owszem, można zasadnie krytykować kościół za politykę jak zasygnalizowana w pańskim wpisie - ale zakładanie, iż upowszechnianie przez księży kondonów rozwiązałoby problem eksplozji demograficzną w Afryce jest poglądem z gruntu błędnym i dogmatycznym - nie biorącym pod rozwagę afrykańskiej obyczajowości i tamtejszych uwarunkowań kulturowych.
|
|
3 na 3 | Kulmin (4007 punktów) | Odp: Globalne problemy i ich zafałszowania w mediach | Nieszczęście Afryki to pokłosie 400 lat gospodarki rabunkowej prowadzonej przez kraje Europejskie, wymordowania 300 mln ludzi i wywożenia kwiatu młodzieży afrykańskiej do ameryki. Oczywiście religia ma w tym nieszczęściu jakiś swój mały udział, jednakże gdyby nie okres kolonizacji, to Afryka mogłaby stać na wyższym, a przynajmniej takim samym poziomie cywilizacyjnym co Europa, bo europa i później ameryka, bez 400 lat żerowania na afrykańskim złocie, srebrze, diamentach i kości słoniowej byłaby puchem marnym.
Pewnie i tak mi nie odpowiesz, bo zaszufladkowaleś mnie jako agenta i trolla - to typowa cecha osobników z zaburzeniami maniakalno-paranoidalnymi. A może po prostu nie potrafisz dyskutować i przedstawiać argumentów. Nie dziwie sie w sumie. Twoje zacietrzewienie i nienawiść do religii mogła ograniczyć nawet tak podstawowe umiejętności.
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | determinanty kulturowe | >Nieszczęście Afryki to pokłosie 400 lat gospodarki rabunkowej prowadzonej przez kraje >Europejskie, wymordowania 300 mln ludzi i wywożenia kwiatu młodzieży afrykańskiej do >ameryki. >Oczywiście religia ma w tym nieszczęściu jakiś swój mały udział, jednakże gdyby nie >okres kolonizacji, to Afryka mogłaby stać na wyższym, a przynajmniej takim samym >poziomie cywilizacyjnym co Europa, bo europa i później ameryka, bez 400 lat żerowania >na afrykańskim złocie, srebrze, diamentach i kości słoniowej byłaby puchem marnym.
Jednakże zwalanie całej winy jedynie na kraje europejskie jak wyżej - jest także nie do końca słuszne. Jakaś część winy ( dosyć chyba duża) jeżeli chodzi o dzisiejszą kondycję Afryki - leży po stronie Afrykanów. Bo od 1960 roku ( umownie przyjmujemy tę cezurę "roku Afryki") Afryka jest na swoim. I z jakim rezultatem??? I niech Pan porówna tę sytuację z Azją. Więc jednak czynniki społeczno - kulturowe odegrały/odgrywają istotną rolę w kształtowaniu takiej a nie innej afrykańskiej rzeczywistości.
|
|
|  | 2 na 2 | Kulmin (4007 punktów) | Odp: determinanty kulturowe |
Hmm, po części tak, ale czy 58 lat bycia na swoim to wystarczający okres odbudowy społeczeństw po 400 latach wyniszczania i grabieży? Myślę, że nie. Nikt im w tym nie pomaga - europa swoje zagrabiła i raczej nie odda nawet uncji złota. Czy nasz naród po 400 latach niewoli tak ciężkiego kalibru podniósłby się z gleby w ciągu 58 lat? Szczerze wątpię. I choć faktycznie czynniki społeczno-kulturowe odgrywają istotną rolę w kształtowaniu afrykańskiej rzeczywistości, to nie zapominajmy, że kształt owych czynników również został przez coś uwarunkowany. Generalizując Afryka spędziła w katorżniczej niewoli z 20 pokoleń (przyjmując: 1 pokolenie = 20 lat). Tak długi okres fizycznego i mentalnego wyniszczania musiał wywrzeć poważne zmiany w świadomości społecznej i kulturowej wielu narodów i plemion.
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | raczej 150 - 200 lat | >Hmm, po części tak, ale czy 58 lat bycia na swoim to wystarczający okres odbudowy społeczeństw po 400 latach wyniszczania i grabieży?
Raczej 150 - 200 w przypadku zdecydowanej większości afrykańskich obszarów. Poza tym kolonializm kolonializmowi nie był równy i w niektórych przypadkach eksploatacja szła w parze z pewnym rozowjem infrastruktury i gospodarki. Brytyjczycy w Indiach stworzyli taką bazę - później zagospodarowaną i rozwijaną zpowodzeniem przez Indusów. W Afryce brytyjskiej też to było - ale po odejściu kolonizatorów, literalnie zrdzewiało. Co do zaś handlu niewolnikami - to proszę pamiętać, że za ten proceder tak samo odpowiadaja Europejczycy ( wsród nich liczna reprezentacja handlarzy żydowskich) jak i elity afrykańskie, które na tym procederze ogromnie się wzbogaciły. Scena z "Korzeni" - w której headhunters udają się do dżungli afrykanskiej i tam chwytają Murzynów na handel - jest do cna fałszywa. Murzyni takowi byli chwytani i sprzedawani przez lokalnych kacyków - w specjalnie do tego celu powołanych faktoriach - do których zawijały statki - slavery.
>Myślę, że nie. Nikt im w tym nie pomaga - europa swoje zagrabiła i raczej nie odda >nawet uncji złota.
Sami muszą sobie pomóc - tak jak Azjaci - chociaż, tak po prawdzie, wiele nacji afrykańskich z radością powitaloby jakąś formę cywilizowanej zalezności/ kolonializmu. Proszę pamiętać, iż 45-50 lat temu afrykańska ekonomia była silniejsza niz ekonomia Azji płd - wschodniej. Trudno w to uwierzyć - ale jednak jest to prawdziwe. W chwili obecnej Afryka powoli ale kompelksowa opanowywane jest przez Chiny - które zaprowadzają tam swostą odmainę neokolonializmu.
>Czy nasz naród po 400 latach niewoli tak ciężkiego kalibru podniósłby się z gleby w ciągu 58 lat? Szczerze wątpię.
Nie chodzi o to żeby się "podnieść z gleby" - bo to pojęcie względne. Chodzi o to - żeby był znaczący i stały progres - a z tym w Afryce w bardzo wielu wypadkachjest problem.
|
|
 | | Matix (5786 punktów) | Odp: Globalne problemy i ich zafałszowania w mediach | >Nieszczęście Afryki to pokłosie 400 lat gospodarki rabunkowej prowadzonej przez kraje Europejskie
Należy tutaj zaznaczyć konkretnie które. Wszak czy np. Ukraina, czy Słowacja przyłożyły do tego rękę?
"Głupi jak Niemiec"
|
|
|  | 1 na 1 | Kulmin (4007 punktów) | >Należy tutaj zaznaczyć konkretnie które. Wszak czy np. Ukraina, czy Słowacja przyłożyły do tego rękę?
To prawda: Francja, Belgia, Holandia, Portugalia, Niemcy, Anglia, kilka krajów włoskich, Hiszpania. To są główni sprawcy kolonializmu, ale niestety, to nie ma zasadniczo znaczenia - winą za tamte wydarzenia nie są obarczone poszczególne państwa, ale cały kontynent, lub nawet rasa. Wszyscy bowiem byliśmy w europie, w mniejszym lub większym stopniu, beneficjentami skradzionych bogactw, przez co cała Europa, a także i Ameryka Północna, zbudowały na tym swą potęgę, a współcześnie dają Afryce jakieś marne ochłapy, ślą kilka wozów z żarciem i wodą.
Oczywiście nikt do tej winy się nie poczuwa, ale to nie ma znaczenia, bo pokuta odbywa się niezależnie od naszych pragnień i woli. Afryka przychodzi do europy po swoje.
|
|
 | | romaro (25211 punktów) | > Twoje zacietrzewienie i nienawiść do religii mogła ograniczyć nawet tak podstawowe umiejętności.W świeckim kraju każdy ma prawo do wyrażania opinii. Nie podoba się? To to na pewno ci się spodoba:  I powiem ci, że jak już sami bierzecie się za łby, to robi się nie wesoło.
|
|
|  | 5 na 5 | Kulmin (4007 punktów) |
>W świeckim kraju każdy ma prawo do wyrażania opinii. Nie podoba się?
Oczywiście. Więc wyrażam opinie o jego opini, krytykując nienawiść i fanatyzm, który przydarza sie nie tylko ludziom religijnym, ale i jak widać ateistom.
>I powiem ci, że jak już sami bierzecie się za łby, to robi się nie wesoło.
Dlaczego mówisz do mnie w drugiej osobie liczby mnogiej? Co to, Ja jestem z nimi czy jak? Chyba błędnie interpretujesz mój post. Sam jestem ateistą, ale jak widze jak jakiś inny ateista zionie fanatyzmem i pluje jadem na lewo i prawo to aż mi się żal robi i wtedy krytykuje takie osoby, bo ich mentalność nie różni się od mentalności fundamentalistów. Nienawiść ideologiczna opiera się ma tych samych zasadach niezależnie od strony barykady.
|
|
| |  | | romaro (25211 punktów) | >Sam jestem ateistą, Jesteś ateistą powiadasz, i ja mało na kolana nie padłem przed taką... pychą.
>ale jak widze jak jakiś inny ateista zionie fanatyzmem i pluje jadem na lewo i prawo to aż mi się żal robi i wtedy krytykuje takie osoby, bo ich mentalność nie różni się od mentalności fundamentalistów. Nienawiść ideologiczna opiera się ma tych samych zasadach niezależnie od strony barykady.
Przecież to jest prawda - kościół zakazał wspierania używania prezerwatyw księżom w Afryce. Mówienie/pisanie o tym, to forma nienawiści? Czy uważasz, że ci wszyscy którzy ten proceder opisywali kierowali się nienawiścią do religii, do kościoła? W Niemczech ostatnio wybuchł skandal pedofilski, nie będę pisał gdzie, by nie nadszarpnąć twoich uczuć ateistycznych. Niemcy są zszokowani. Czym? Tym, że można takie rzeczy robić dzieciom. W Polsce o tych sprawach mówi się niewiele. Wynika to z fałszywego pojęcia solidarności, albo jak w twoim wypadku estetycznego dbania o swój wizerunek, i nie ma tu znaczenia czy jesteś jakimś ateistą, agnostykiem czy kim tam się nazwiesz. Znam prawdziwie wierzących, którzy są bardziej odważni w krytykowaniu kościoła niż.. nie, nie ciebie mam na myśli (ty jak zauważyłem dbasz jedynie o swój wizerunek i oby to nie był tylko obraz na potrzeby tego forum), mam na myśli siebie.
|
|
| | |  | 4 na 4 | Kulmin (4007 punktów) | >Jesteś ateistą powiadasz, i ja mało na kolana nie padłem przed taką... pychą.
Nie rozumiesz w jakim celu to zaznaczyłem czy tylko udajesz? Bezpodstawnie zwracasz się do mnie sugerując, że należę do szeroko rozumianego obozu chrześcijańskiego, odciąłem się więc od tego jasnym określeniem światopoglądu. No litości - choć trochę wytęż inteligencje i myśl nad tym co piszesz. A taka kpiarska narracja jest słaba, żenująca i oklepana.
>Przecież to jest prawda - kościół zakazał wspierania używania prezerwatyw księżom w Afryce. Mówienie/pisanie o tym, to forma nienawiści? Czy uważasz, że ci wszyscy którzy ten proceder opisywali kierowali się nienawiścią do religii, do kościoła?
No i widzisz, MaxGolonka2 pluje na religie niemal w każdym poście, z których niektóre nie powinny być związane z religią. To jest przejaw nienawiści i zacietrzewienia.
>W Niemczech ostatnio wybuchł skandal pedofilski, nie będę pisał gdzie, by nie nadszarpnąć twoich uczuć ateistycznych. Niemcy są zszokowani. Czym? Tym, że można takie rzeczy robić dzieciom. W Polsce o tych sprawach mówi się niewiele. Wynika to z fałszywego pojęcia solidarności, albo jak w twoim wypadku estetycznego dbania o swój wizerunek, i nie ma tu znaczenia czy jesteś jakimś ateistą, agnostykiem czy kim tam się nazwiesz. Znam prawdziwie wierzących, którzy są bardziej odważni w krytykowaniu kościoła niż.. nie, nie ciebie mam na myśli (ty jak zauważyłem dbasz jedynie o swój wizerunek i oby to nie był tylko obraz na potrzeby tego forum), mam na myśli siebie.
ehh - domysły, domniemania, zabawa w detektywa - kolejny dosyć powszechny sposób prymitywnej argumentacji, zbliżony w kalibrze do bezpodstawnego zarzucania dogmatyzmu.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | > No i widzisz, MaxGolonka2 pluje na religie niemal w każdym poście,Trol z Frondy (def Maxa) = każdy kto twierdzi, że papież Franciszek nie jest kanibalem zjadającym dziewice po stosunku Kiedyś z nim próbowałem rozmawiać, ale niestety jego wiara w swój ateism jest zbyt silna www.racjonalista.pl/forum.php/s,724192#w747139www.racjonalista.pl/forum.php/s,737090#w737110Używa słów i skrótów, których sami nie rozumie, jest na umysłowym poziomie świadka Jehowy
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | |  | | romaro (25211 punktów) | W jednym muszę Ci przyznać rację - "MaxGolonka2 pluje na religie niemal w każdym poście, z których niektóre nie powinny być związane z religią", dlatego zwykle nie komentuję jego ekscesów. Tym razem jednak zabrałem ze względu na twoją wypowiedź, zresztą kolejną podobną w tonie. Poniższe zdanie utwierdza mnie w przekonaniu, że albo przemawia przez ciebie ignorancja, albo zwyczajna niewiedza. > ehh - domysły, domniemania, zabawa w detektywa - kolejny dosyć powszechny sposób prymitywnej argumentacji, zbliżony w kalibrze do bezpodstawnego zarzucania dogmatyzmu.Nie trzeba mój drogi bawić się w detektywa, gdy już tak wielu księży ma postawione zarzuty, nie mówiąc o tych co odsiadują wyroki. Pamietając, że jest jeden apostolski kościół (do którego i ja nalezalem), w moim wieku już się nie domniemywa. Ale nie jest moim zamiarem piętnować tylko jednego kościoła czy jednej religii. Takie przypadki(?) na taką skalę, nie zdarzają się wśród innych grup. No i proszę - nastepny przypadek(?) "Szokująca zbrodnia w Azji Południowo-Wschodniej. Indonezyjka policja aresztowała szamana, który porwał i przez 15 lat przetrzymywał kobietę jako niewolnicę seksualną. Dziewczyna zaginęła w wieku 13 lat. Sprawca gwałcił ją pod pretekstem opętania jej przez męskiego ducha" wiadomosci(*)y-przez-15-lat-gwalcil-kobietePozdrawiam
|
|
| | | | |  | | MaxGolonko2 (438 punktów) | Zapominacie że jesteśmy na portalu Racjonalista.
Tutaj wiemy że Jezus to postać fikcyjna i twarda krytyka ludzi zawodowo żyjących z opowiadania tej bajki jest jak najbardziej na miejscu!
Ponadto zwracam uwagę, że jest tu dużo kryptokatolików, którzy namawiają ateistów do milczenia żeby "się nie ośmieszali".
ja piszę dla mas (setek ludzi) którzy tu wchodzą i mają we mnie dowód że intelektualnie naprawdę nie wierze w jezusa i bajki o piekle.
To jest BARDZO DOBRA ROBOTA (SIC!)
|
|
| | | | |  | | Kulmin (4007 punktów) | Doszło do nieporozumienia - niezbyt jasno napisałem poprzedni post. Dotyczył on domniemań i zabawy w detektywa odnośnie mojej osoby, nie zaś sprawy pedofilii której nijak zaprzeczyć. To w ramach sprostowania, bo rzeczywiście można było zinterpretować tamten post w dwojaki sposób.
|
|
-1 na 1 | MaxGolonko2 (438 punktów) | Tu powyżej mamy kompletne brednie trolla z frondy Arminiusa co ma obsesję na punkcie Żydów.
Upadek rolnictwa w Syrii spowodował potem napięcia w przeludnionych miastach i tak dalej.
Ani USA ani Żydzi nie są w istotnym stopniu winni imigracji ku UE lecz wyłącznie nadmierna dzietność w Nigerii oraz Chińskie emisje CO2.
Naukowcy udowodnili to kilka lat temu (Świat Nauki). Globalne Ocieplenie uderzy najbardziej w Afrykę i w Bliski Wschód.
Chiny od lat spalają połowę z całego spalanego węgla!
"W ostatnich latach człowiek emituje do atmosfery około 35 miliardów ton CO2 rocznie. Ilość CO2 w atmosferze rośnie o około 3 ppm (3 części na milion) rocznie. Masa atmosfery to około 5x10^15 ton, czyli 3 części na milion to będzie 15x10^9 ton, czyli 15 miliardów ton. O tyle właśnie zwiększa się ilość CO2 w atmosferze każdego roku.
"Źródła naturalne" (oceany, gleba, rośliny itp.) emitują znacznie więcej dwutlenku węgla niż człowiek, ale równocześnie go pochłaniają. Co więcej, oprócz tego, że pochłaniają wszystko to, co same emitują, to pochłaniają jeszcze część z tego, co emituje człowiek.
Wpływ dwutlenku węgla na bilans energetyczny Ziemi jest dodatni (im więcej dwutlenku węgla w atmosferze, tym cieplej). Wiemy też, jak na bilans energetyczny Ziemi wpływają inne czynniki - Słońce, emisje naturalne, pyły i gazy emitowane przez wulkany itp.
Nawet jeśli spalimy cały węgiel, ropę i gaz, Ziemia nie stanie się drugą Wenus. Za to wszystko wskazuje na to, że stanie są ona miejscem znacznie mniej przyjaznym dla życia, a już dla nas (ludzi) w szczególności. Jeśli nie będziemy nic robić w kierunku zmiany tej sytuacji, to z bardzo dużym prawdopodobieństwem zrobimy sporą krzywdę naszym potomkom, którym przyjdzie żyć na Ziemi za 50, 100, 200 czy 300 lat." Takie są twarde fakty matematyczno-fizyczne (sic!)
|
|
 | 3 na 3 | Arminius (25555 punktów) | i tak dalej... | > Tu powyżej mamy kompletne brednie trolla z frondy Arminiusa co ma obsesję na punkcie >> Żydów.Dlaczego akurat z jakiejś "Frondy"??? Czy mógłby Pan wyjaśnić meandry rozumowania - prowadzące do takiej właśnie stanowczej konkluzji? > Upadek rolnictwa w Syrii spowodował potem napięcia w przeludnionych miastach i tak >dalej.No właśnie. I ja o tym "dalej" napisałem. Bo gdyby nie było tego dalej - czyli destabilizacji politycznej regionu blisko i środkowowschodniego - to przecież susza jak wyżej nie wygenerowałby tak dużej ilości uchodźców. Lobby żydowsko - syjonistyczne prze do kolejnej destabilizacji - wojny z Iranem ("Kto za tym wszystkim stoi" - www.racjonalista.pl/forum.php/s,769345 ) i jeżeli przeforsuje swój koncept - będzie najpewniej znów sporo uchodźców - a Pan będzie tu żałośnie a stanowczo twierdził, iż była jakaś susza czy powódź w Iranie - i stąd się przecież oni wzięli.
|
|
|  | | MaxGolonko2 (438 punktów) | Odp: i tak dalej... | Bzdury kolego. Upadek totalny rolnictwa i beznadziejna sytuacja tych ludzi musiała spowodować wzajemne zabijanie się choćby ani jeden Izraelczyk lub Amerykanin tam nic nie mieszał!
A kryptokatolikiem możesz być skoro czepiasz się jakichś odległych nacji a Jarcia Kaczyński ci nie wadzi! Ot co!!!
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | inne szatany.... | >Bzdury kolego. Upadek totalny rolnictwa i beznadziejna sytuacja tych ludzi musiała spowodować wzajemne zabijanie się choćby ani jeden Izraelczyk lub Amerykanin tam nic nie mieszał!
Susza, czy inne kataklizmy dotknęły nie tylko Syrię - jednakże nie wygenerowały one milionów uchodźców w krótkim okresie czasu. Niestety, "inne szatany były tu czynne" - i wszyscy dobrze wiemy jakie.
>A kryptokatolikiem możesz być skoro czepiasz się jakichś odległych nacji a Jarcia >Kaczyński ci nie wadzi! Ot co!!!
Mogę być nawet - dla Pana - katolikiem, tylko dlaczego akurat z nurtu "Frondy"? Dlaczego nie "radiomaryjnym" czy - na przykład - z jakiejś struktury jezuickiej???
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | mieszają jak diabeł w kotle | >Bzdury kolego. Upadek totalny rolnictwa i beznadziejna sytuacja tych ludzi musiała spowodować wzajemne zabijanie się choćby ani jeden Izraelczyk lub Amerykanin tam nic nie mieszał!
Ale jak się Gringos i Żydzi wmieszali - to tego zabijania i ucieania zrobiło się kilka razy więcej - w tym przecież rzecz. Poza tym, jedno z drugim (brak wody i czynniki natury politycznej) mogą iść świetnie w parze. Przykładem: dyskryminowanie przez Żydów Palestyńczyków w dost epie do wody na terenach przez nich nielegalnie okupowanych i kolonizowanych. Skrobnę coś na temat wkrótce.
>A kryptokatolikiem możesz być skoro czepiasz się jakichś odległych nacji a Jarcia Kaczyński ci nie wadzi! Ot co!!!
Ok - ale dlaczego akurat z "Frondy" ? Dlaczego nie z "Radia Maryja"???
|
|
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Globalne problemy i ich zafałszowania w mediach | Przegięcie w jedną stronę zamieniłeś na przegięcie w drugą stronę. Wyszła z tego wybitnie pogięta sprawa. Nie generalizujmy, to szkodzi.
Coby nie było zbyt grzecznie z mojej strony: uważam, że te łódki z nielegalnymi imigrantami należy zawracać do kraju wypłynięcia. Siłą, jeśli trzeba.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|