Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy prażone świerszcze zastąpią kiełbasę???

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
30-11-2018 08:14Arminius (25555 punktów)Czy prażone świerszcze zastąpią kiełbasę???
Ocena 1 na 1
W wątku zatytułowanym "Insekty odżywcze" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,742938) podniesiono zagadnienie insektów (tajlandzkie świerszcze) jako potencjalnego, istotnego składnika codziennego menu w skali globalnej. W materii tej - a konkretnie przełamywania kulturowej niechęci do konsumpcji owadów jak wyżej - został poczyniony kolejny mały krok. Wielka sieć brytyjskich supermarketów Sainsbury wyłożyła na półki prażone koniki polne - które od tej pory będą sprzedawane w 250 placówkach tej firmy na terenie całej Wielkiej Brytanii.
Podobno są rewelacyjnie chrupkie - ale pod względem smakowym rozczarowują, przywołując skojarzenia z trocinami. Najpewniej nad walorami smakowymi koników jak wyżej trzeba będzie jeszcze trochę popracować - ale pierwszy krok we właściwym kierunku został już uczyniony.


"As I put my hand into a packet of crickets with their tiny eyes and legs, the idea of one going in my mouth made me feel a little sick.
But the first bite was a pleasant surprise. A little dry and bland, but at least a wing didn't get stuck in my throat.
The smoky barbeque seasoning largely overpowered any other flavour although there was a slightly bitter aftertaste.
The manufacturer markets the snack as "more sustainable than pork scratchings" and "more exciting than a crisp". However, sadly I'm not convinced it is as tasty"

www.bbc.com/news/uk-46262739
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W wątku zatytułowanym "Insekty odżywcze" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,742938)
>podniesiono zagadnienie insektów (tajlandzkie świerszcze) jako potencjalnego, istotnego składnika codziennego menu w skali globalnej.
Pod linkiem podnoszona jest w jednym z postów zdrowotność owadów, ale pewnie to tylko hipotezy, a jak tylko owadzie fermy ruszą, w mig przyplącze się jakaś choroba wściekłych świerszczy, czy inna owadzia grypa.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
30-11-2018 10:47 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)jest ryzyko - jest zabawa!
>Pod linkiem podnoszona jest w jednym z postów zdrowotność owadów, ale pewnie to tylko hipotezy, a jak tylko owadzie fermy ruszą, w mig przyplącze się jakaś choroba wściekłych świerszczy, czy inna owadzia grypa.

Ryzyko "owadziej grypy" najpewniej istnieje - w myśl zasady, iż bez ryzyka nie ma dobrej zabawy, co nie zmienia faktu, iż insekty mają bardzo dużą wartość odżywczą. Jest o tym także podlinkowanym tekście z BBC.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: jest ryzyko - jest zabawa!

>insekty mają bardzo dużą wartość odżywczą.
Tylko co to za argument dla populacji, która cierpi nie głód, lecz właśnie przekarmienie pokarmem zwierzęcym.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
30-11-2018 11:36 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)ekoargument!!!
>>insekty mają bardzo dużą wartość odżywczą.
>Tylko co to za argument dla populacji, która cierpi nie głód, lecz właśnie przekarmienie pokarmem zwierzęcym.


Argument ekologiczny. Uzyskanie 1 kg miesa jest bardzo kosztowne ekologicznie. Ziemia (na paszę), woda, metan ( z gaz cieplarniany) z trzewi zwierzęcych.... Roślinne zamienniki jak soja czy groch, a przede wszystkim insekty stanowią atrakcyjną alternatywę.
okragly (21676 punktów)Odp: Czy prażone świerszcze zastąpią kiełbasę???
W raju spożywali 3000 różnych pokarmów, świeżych, naturalnych, lokalnych w tym "insekty odżywcze". Pożywienie źródłem naszego geniuszu, tak jak uboga dieta niewolnika (chłopa pańszczyźnianego) jego głupoty.
Nasza dieta choć bardziej urozmaicona jest uboga w składniki odżywcze, powodem -jałowa ziemia.


www.okragledomy.com/ksiazeczka.pdf
30-11-2018 18:02 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Problem w tym, że zniewoleni w koncertach najemnicy nie będą mieli co Ci dac w zamian za twoją dobra żywność, bo sami nic nie mają.

Zresztą najemnicy mają budować złote wieże i żeby im się chciało trzeba ich utrzymywać na granicy głodu. Najedzony, zdrowy i szczęśliwy złota wieżę oleje.
30-11-2018 18:21 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

> najemnicy mają budować złote wieże i żeby im się chciało trzeba ich utrzymywać na granicy głodu. Najedzony, zdrowy i szczęśliwy złota wieżę oleje.
Jest wielu grubych -niedożywionych, przez śmieciowe jedzenie, łykają puste kalorie, w sam raz do pracy na budowie. Idą do neurologa z otępieniem starczym (młody, -na oko dobrze odżywiony 40 latek) a się okazuje że ma za mało np. witaminy B12, i mózg głupieje. Z marnego odżywiania głupi naród


www.okragledomy.com/ksiazeczka.pdf
30-11-2018 19:04 
 0 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Zapewniam Cię, że nikt zaspokojony i spełniony nie zbudowalby takiego penisa.


Taki penis jest wyrazem grupowego cierpienia.
30-11-2018 19:22 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
Poprosiłem chłopca aby narysował dom, budynek. Wziął ołówek, bach, bez zastanowienia narysował właśnie TO, taki wiek chłopca

We Wrocławiu, bankier Czarnecki postawił podobny (bardziej kwadratowy)

www.okragledomy.com/ksiazeczka.pdf
30-11-2018 21:27 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Nie sądzę, żeby był bardziej kwadratowy.
Bo to właśnie ten.
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
To jak podejrzewam wątek w kwestii kreacji taniej paszy dla najemników bez zadnej wlasnosci pracujących w fabrykach bez okieni (okna są drogie a widok słońca i nieba rozprasza oraz odciaga od pracy).

Czy Państwo też będzie odżywiać się szarancza?

Nie musi Pan odpowiadać, znam odpowiedź, swierszcze tylko dla motłochu

Wie Pan, że problem głodu jest rozwiązywany już od tysięcy lat? Bezskutecznie

Amerykanin 1,5kg stek na obiad a Afrykanczyk 20g prazonej szaranczy na dzień.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365