 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-02-2019 19:32 | okragly (21676 punktów) | Kiedyś tak będzie
1 na 1 | zainicjowałem wątek o Indianach Zoe www.racjonalista.pl/forum.php/s,774411 Dzisiaj znalazłem ich Europejską wersję, myślę, że na obrzeżach naszej kultury rodzą się nowe formy bycia, może to forpoczta raju?  W El Fonoll (90 km od Barcelony) powstała rajska wioska, naturystyczna. Za pożywienie warzywa z własnych upraw i nabiał od zwierząt żyjących na naturalnych pastwiskach Ma 25 mieszkańców i niewielka grupe gości Każdy z mieszkańców spędza 2 godz dziennie pracuje w ogrodzie, przy zwierzętach, a więc, tak jak w raju, 2 godz dziennie przyjemnej aktywności na zdobycie pożywienia. Niektórzy pracują również poza osadą, ale większość znajduje zajęcie na miejscu stadna nagość zmienia sposób myślenia, życia, organizacji, wszystko zmienia, jesteśmy inni, lepsi? Czy to warunek konieczny powrotu raju? dobrewiado(*)WcRgiEwCs8w9Kh3gv7C_PloHPC2r8E | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#16 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Kiedyś tak będzie | > Może i tak kiedyś będzie kiedy światem zawładnie sztuczna inteligencja a my wrócimy do takiego rezerwatu natury zwanego (pseudo)rajem. Tym bardziej będzie to możliwe gdy nastąpi ocieplenie klimatu bo narazie trudno mówić o takim raju za kołem podbiegunowym.osada ze zdjęcia jest autonomiczna, może żyć samodzielnie 100 lat, zdobycie pożywienia to 2 godz pracy w ogrodzie czy ze zwierzętami a więc jest to możliwe juz teraz, problem że my od żłobka, poprzez przedszkole, szkołe, prace jesteśmy szkoleni do wyścigu i co takiemu koniuwi powiesz, że wyscigu nie bedzie, to sie popłacze
szukanie raju, moim celem |
#17 4 na 4 | Xitami (133 punktów) | Odp: Kiedyś tak będzie | a inni wolą homeopatię, vege, bio jajka z gnoju kto bogatemu zabroni? |
#18 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Kiedyś tak będzie | > >A na zdjęciach pustaki metalowy wok ławka siatka sukienka z marketu. No naturalnie w huj.> >Niech sami sobie to zrobią. Babka im powie jak się stal wytapia za jakieś 5000 lat.> wstecznictwem byłoby rezygnować z wiatraka, basenu, sauny, nowoczesnej kuchni, internetu. Można pożenić jedno z drugim, poza tym nadgorliwość jest często niekorzystnaCo pożenisz prace w hucie elektrowni zakładzie? > >Kury relax hhe.> wielu czerpie przyjemność z kontaktu z kurami i takie właśnie chętne 2 os opiekowałyby sie tylko kurami, ktoś woli ogród -ma ogród, inny krowy (mleko), po czasie się zmieniają, jak im pasuje.Kurami zapłacisz za internet? Ale bzdury. Fajny ten raj....na razie bez babki bo reszta globu produkuje. |
#19 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: Kiedyś tak będzie |
> >wstecznictwem byłoby rezygnować z wiatraka, basenu, sauny, nowoczesnej kuchni, internetu. Można pożenić jedno z drugim, poza tym nadgorliwość jest często niekorzystna> Co pożenisz prace w hucie elektrowni zakładzie? raj to mała osada która ma swoje terytorium (jesteśmy ssakami, stadnymi i terytorialnymi) i tylko oni tak żyją inni żyją pracują normalnie, w hutach, elektrowni czy innym zakładzie. > >wielu czerpie przyjemność z kontaktu z kurami i takie właśnie chętne 2 os opiekowałyby sie tylko kurami, ktoś woli ogród -ma ogród, inny krowy (mleko), po czasie się zmieniają, jak im pasuje.> Kurami zapłacisz za internet?w raju mężczyźni wychodzili w teren np na polowanie, tak i tu np maja wspólnie 3 tiry i na zmianę jeżdżą (zamiennik polowania) czy uprawiaja inne zawody np informatyka > Ale bzdury.mi podoba sie pomysł nowego raju, warto spróbować, choć jedną osadę stworzyć.
szukanie raju, moim celem |
#20 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Kiedyś tak będzie | > bla bla bla. Nadmiar relaksu i przyjemności to największy wróg postępu okrongły.Stres, niepokoj, napięcie, cierpienie, choć zmuszają do wysiłku są przyjaciółmi chorób i przedwczesnej śmierci. W świecie niepokoju leje się tyle wódki, żeby choć trochę sztucznie chemicznie obniżyć napięcie. |
#21 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Kiedyś tak będzie | > Każdy z mieszkańców spędza 2 godz dziennie pracuje w ogrodzie, przy >zwierzętach, a więc, tak jak w raju, 2 godz dziennie przyjemnej aktywności na zdobycie pożywienia.
A kiedy ktoś ciężko zachoruje, pobiegna do szpitala, którego sami nie zorganizowali ani nawet nie byliby w stanie. A kiedy ktoś z nich stanie się inwalida wymagającym ciągłej opieki oddadzą go do domu opieki, którego sami nie zorganizowali ani nawet w swoim 2h dniu pracy nie potrafiliby. A kiedy ktoś z nich stanie się przestępcą i zacznie pozostałych krzywdzic pobiegna po policję, której sami nie zorganizowali ani nawet nie zamierzają.
Z rajem okrągły jest taki problem, że jest dla młodych lecz już dojrzałych, zdrowych, zgodnych i w sprzyjających warunkach środowiska.
Ale życie tak nie wygląda. Życie wyglada tak, że jeśli nie potrafisz się obronić, to przyjadą wilki i zjedzą Cię I za nic będą miały twój raj. |
#22 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Kiedyś tak będzie |
Wydaje się Wam, że jesteśmy wolni i nowocześni, a przecież nie ma nic bardziej zakłamanego, niż wstyd przed nagością.
ubranie jest izolatorem, barierą, pancerzem, powtarzam pytanie. Czy stadna nagość z raju, zbliża do siebie? jednoczy? zmienia stosunki międzyludzkie? może spowoduje zmiany w mózgu, a wiec myślenie? czy stadna nagość wprowadzi na wyższy poziom stadomyślenie? Czy stadna nagość (ok 30 os, przyjaciół) to warunek konieczny powrotu raju?
szukanie raju, moim celem |
#23 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Kiedyś tak będzie | > >>wstecznictwem byłoby rezygnować z wiatraka, basenu, sauny, nowoczesnej kuchni, internetu. Można pożenić jedno z drugim, poza tym nadgorliwość jest często niekorzystna> >Co pożenisz prace w hucie elektrowni zakładzie?> raj to mała osada która ma swoje terytorium (jesteśmy ssakami, stadnymi i terytorialnymi) i tylko oni tak żyją inni żyją pracują normalnie, w hutach, elektrowni czy innym zakładzie.Niby raj niby babka niby samo wystarczalny ale czeka się na komiwojażera jak na zbawienie. Taki raj a nie raj. > >>wielu czerpie przyjemność z kontaktu z kurami i takie właśnie chętne 2 os opiekowałyby sie tylko kurami, ktoś woli ogród -ma ogród, inny krowy (mleko), po czasie się zmieniają, jak im pasuje.> >Kurami zapłacisz za internet?> w raju mężczyźni wychodzili w teren np na polowanie, tak i tu np maja wspólnie 3 tiry i na zmianę jeżdżą (zamiennik polowania) czy uprawiaja inne zawody np informatykaCzyli jeden spędza w trasie dwa tygodnie a drugi spaceruje z kurami. Ten z tirów opłaca tego z kurami. Extra. Już czuje w kościach jak tez z Tira kupuje sobie działeczkę i robi grilla bez tego całego raju i czekania co mu babka powie. > >Ale bzdury.> mi podoba sie pomysł nowego raju, warto spróbować, choć jedną osadę stworzyć.> szukanie raju, moim celemBieszczady czekają. Uwaga...w zimie może być dużo śniegu. |
#24 2 na 2 | Biały Chan (6 punktów) | Odp: Kiedyś tak będzie | Czym oni sobie wygolili włosy łonowe?
|
#25 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: Kiedyś tak będzie | > > Każdy z mieszkańców spędza 2 godz dziennie pracuje w ogrodzie, przy> >zwierzętach, a więc, tak jak w raju, 2 godz dziennie przyjemnej aktywności na zdobycie pożywienia.> A kiedy ktoś ciężko zachoruje [...]w raju nie chorowali. No bo na co? Jeśli już to w stadzie ludzie się specjalizują a więc jest wiedźma (wzzystko wie, w stadzie zawsze znajdzie sie np pielęgniarka może felczer), jeśli stan poważny, co to do szpitala. > A kiedy ktoś z nich stanie się inwalida wymagającym ciągłej opieki oddadzą go do domu opiekistado ludzkie to jeden organizm, normalnie sie inwalidą opiekują zapewniając mu prace w zależności od inwalidztwa, będzie pożyteczny. > A kiedy ktoś z nich stanie się przestępcą i zacznie pozostałych krzywdzic pobiegna po policję, której sami nie zorganizowali ani nawet nie zamierzają.w raju takich wydalali (bardzo rzadko). Przestępstwa to specjalność wynikająca z stresu, nadmiernych różnic w dochodach, animowości, zagęszczenia. W stadzie jeśli już to 100 x mniejsza > raje jest dla młodych, dojrzałych, zdrowych, zgodnych i w sprzyjających warunkach środowiska.wiek wstąpienia do raju może być podobny z wiekiem wstąpienia do zakonu, czym starszy to gorzej, najlepiej jeśli się urodzi, spędzi dzieciństwo w swoim stadzie i w nim zostanie do końca życia > Życie wyglada tak, że jeśli nie potrafisz się obronić, to przyjadą wilki i zjedzą Cięraj to formacja zbrojna. W wojsku niema pojedynczego żołnierza, najmniej to pluton. Stado w raju to pluton, 30 osób. Ale jak aparat państwa - armia będzie chciał zniszczyć pluton (stado ludzkie) to tak
szukanie raju, moim celem |
| -jad- (18783 punktów) | Odp: Kiedyś tak będzie |
> Kazik trafnie to ujmuje w "Las Maquinas de la muerte":> "Bo artysta syty nie ma nic do powiedzenia> chce picia i jedzenia, nie chce nic zmieniać> A artysta głodny jest o wiele bardziej płodny> (...)> Ale każdy rację przyzna to, że syty artysta> Nie może tego dostrzec ale nie chce się przyznać> Bo tylko wiarygodny jest artysta głodny"W tym tekście jest spora doza sarkazmu. Przecież Kazik nagrywając ten kawałek był już całkiem nieźle syty. Patrz kolejny wers: "Sądy kategoryczne niezwykle są dogodne, dorodne I poniekąd modne " lp.2o@1daj |
#27 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Kiedyś tak będzie | > Czym oni sobie wygolili włosy łonowe?Raz, czym a dwa, po co.. lp.2o@1daj |
#28 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Kiedyś tak będzie | > >Czym oni sobie wygolili włosy łonowe?> [...] po co.. kleszcze się przyczepiają do owłosionych jajek, wtedy trzeba się wzajemne iskać. W raju było wszystko przemyślane, niektórzy pytają po co owłosienie łonowe? ano po to żeby tam sie wzajemnie iskać a wzajemne iskanie jest ogromnie korzystne, więziotwórcze, wzmacnia jedność stada, stadomyślenie, stado staje się jednym organizmem. Taki organizm sam sobie wyciąga insekty
szukanie raju, moim celem |
| Kulmin (4007 punktów) | Odp: Kiedyś tak będzie | > W tym tekście jest spora doza sarkazmu. Przecież Kazik nagrywając ten kawałek był już całkiem nieźle syty.> Patrz kolejny wers:> "Sądy kategoryczne niezwykle są dogodne, dorodne> I poniekąd modne "Owszem, choć pozwoliłem sobie wyrwać z kontekstu, bo w takim oderwaniu słowa te mają swój sens i zawierają pewną głęboką intuicję dotyczącą rozwoju, postępu jako takiego. |
#30 2 na 2 | Biały Chan (6 punktów) | Odp: Kiedyś tak będzie | Do głowy też się przyczepiają. Mnie wciąż zastanawia jak je ogolili i dlaczego w tym raju jest więcej mężczyzn? Wygląda mi to jak jakiś film porno kategorii GANGBANG. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|