Racjonalista - Strona głównaDo treści
nauka zawodu w raju

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
07-12-2019 15:37okragly (21676 punktów)nauka zawodu w raju
Ocena 1 na 1
dziecko nie umialo jeszcze chodzic a juz umialo jeździc na koniu czy strzelać z łuku (dostawalo kucyka i maly łuk), zapewnialo to przeżycie w wieku dorosłym, to nie byla szkola tylko nasladownictwo (jak mu zabrali kucyka czy dziecinny luk to plakal), malec bezrozumowo, intuicyjnie z przyjemnościa nasladowal rodzicow czy starsze rodzeństwo, dlatego proponuje zrezygnować z szkoly a nastawic sie na nasladownictwo, korzystnie rodzicow lub starsze rodzeństwo i tak
- dziecko nauczyciela jest razem z nim w szkole i uczy sie poprzez nasladownictwo rodzica zawodu nauczyciela, jednocześnie dostaje uczniow (w formie zabawy) na poczatku 1 godz dziennie, po roku 2g/ dziennie ... i majac 12 lat jest super nauczycielem (lepszym niz ten po studiach w wieku 26lat)
-ojciec murarzem, dziecko dostaje male cegly i muruje, pod czujnym okiem ojca, na poczatku budy dla psa w wieku doroslym bedzie najlepszym murarzem swiata
-dziecko architekta chodzi zamiast do przedszkola to z matka na budowe- bez problemu zaprojektuje dom bedac 10 latkiem (w raju 10 letnie samodzielnie polowalo na ptactwo i inną drobnicę)
-dziecko lekarza, zamiast do przedszkola idzie z matka do przychodni i obserwuje, po 5 latach sam stawia diagnozy z aprobata rodzica w wieku 20 lat najlepszym lekarzem na swiecie
-sedzia zabiera na rozprawe dziecko, po 5 latach nasladowmictwa rozpozna czy oskarżony mowi prawde po mowie ciala, zostanie najlepszym sedzia na swiecie
-i najważniejsze, dzieci w raju uczyly sie być matkami/ ojcami juz w wieku przedszkolnym dostajac do opieki mlodsze dziecko (nie lalkę)
tak bylo w raju, bez szkoly, stresu, radosnie
najlepsze lata do nauki zawodu (pieniedzy) tracimy bezpowrotnie

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> proponuje zrezygnować z szkoly a nastawic sie na nasladownictwo, korzystnie rodzicow lub starsze rodzeństwo i tak - dziecko nauczyciela jest razem z nim w szkole
W jakiej szkole, skoro ze szkoły miano by zrezygnować?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
07-12-2019 20:34 
 Ocena 6 na 6
Drobner (19539 punktów)
>W jakiej szkole...

Takiej, której niema, a o której każdy maży, w której jest dużo odhamiania.

I nieh dobże óczy pisadź po polskiemu...

Tagże bedziem w rajó...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
07-12-2019 21:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>W jakiej szkole...
>Takiej, której niema, a o której każdy maży, w której jest dużo odhamiania.
>I nieh dobże óczy pisadź po polskiemu...
>Tagże bedziem w rajó...
ok, i to z ostatnich kilku dni. Z tym hamem to z premedytacją pisalem, tak ladniej brzmi, z niema sie zastanawialem nawet dzisiaj
mimo wszystko, milo że uważnie czytasz


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>mimo wszystko, milo że uważnie czytasz
Pomyśl zatem, że masz dla kogo uważnie pisać.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
08-12-2019 11:24 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>mimo wszystko, milo że uważnie czytasz
>Pomyśl zatem, że masz dla kogo uważnie pisać.
po czym wtedy poznacie, że ktoś z hamów?
dawniej jeśli chlop ubrał sie jak pan (bo go np było stać) był karany

szukanie raju, moim celem
08-12-2019 11:36 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>mimo wszystko, milo że uważnie czytasz
>>Pomyśl zatem, że masz dla kogo uważnie pisać.
>po czym wtedy poznacie, że ktoś z hamów?
Tylko po co, "nam" starczy na chamów uważać.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Tylko po co, "nam" starczy na chamów uważać.
Nie starczy, jeszcze trzeba uważać, żeby chamem się nie stać.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
07-12-2019 20:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> proponuje zrezygnować z szkoly a nastawic sie na nasladownictwo, korzystnie rodzicow lub starsze rodzeństwo i tak - dziecko nauczyciela jest razem z nim w szkole
>W jakiej szkole, skoro ze szkoły miano by zrezygnować?
się zagalopowalem (konie tak maja), ale to dalo do myślenia, że w przyrodzie nie ma rewolucji jest ewolucja, można chodzić 3 dni do szkoly, 3 dni na praktyki (ja tak mialem, w sumie to nic nowego nie wymyślilem)

racjonalistka, co z naszym kolegą Arminiusem, że go nie widać?

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>racjonalistka, co z naszym kolegą Arminiusem, że go nie widać?
A z diogenesem co od maja?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
08-12-2019 04:48 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>racjonalistka, co z naszym kolegą Arminiusem, że go nie widać?
>A z diogenesem co od maja?
dziadku, ile macie lat? - nie pamiętam, ale wszystkich, których znałem już nie ma na forum...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
08-12-2019 06:55 
 Ocena 1 na 1
Człowień_Renesansa (290 punktów)
>>>racjonalistka, co z naszym kolegą Arminiusem, że go nie widać?
>>A z diogenesem co od maja?
>dziadku, ile macie lat? - nie pamiętam, ale wszystkich, których znałem już nie ma na forum...

Duchu, ale ktoś jednak wciąż tu jet, zawsze blisko Ciebie i nie udawaj, nie kryguj się jak stara panna, że tego nie widzisz...

ech..

...tak, rozumiem, że próbujesz go wreszcie mniej subtelnie, niż do tej pory, sprowokować - "pociągnąć za warkocze" czy cokolwiek, bo ileż można czkać na ten pierwszy ciepły ruch,uśmiech, gest...
Okej, powiedzmy to wprost, co i tak wszyscy wiedzą od dawna:

Duchu to twoje marudzenie,to tylko prowokacja, to fochy, żeby wreszcie skłonić Drobnera do jakichś konkretnych deklaracji bez sarkazmu ,

ach, żeby w końcu się Wam udało byc razem po tylu latach końskich zalotów...

...przepraszam, wzruszenie zablokowało mi krtań łzami i katarem, a nawet może się porzygam, uspokoić emocje...

ech musze się wysmarkać - gdzie tem papier toaletowy z biedry? do jasnej Anielki...


"Przez Wszechświat gnam, szubiduba..."
08-12-2019 11:19 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
Pleciesz androny bez ładu i składu, i to gdzie, na fR.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
08-12-2019 13:31 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>> proponuje zrezygnować z szkoly a nastawic sie na nasladownictwo, korzystnie rodzicow lub starsze rodzeństwo i tak - dziecko nauczyciela jest razem z nim w szkole
>W jakiej szkole, skoro ze szkoły miano by zrezygnować?
W szkole życia.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
08-12-2019 14:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> proponuje zrezygnować z szkoly a nastawic sie na nasladownictwo, korzystnie rodzicow lub starsze rodzeństwo i tak - dziecko nauczyciela jest razem z nim w szkole
>>W jakiej szkole, skoro ze szkoły miano by zrezygnować?
>W szkole życia.
otóż to, człowiek uczy sie chodzic, chodząc. I "malpując", dzieci wychowane z dzikimi psami chodzily na czworaka. Wychowanie "eks katedra" to porażka


szukanie raju, moim celem
oportunista (1711 punktów)
Dziecko ponoć rodzi się mądre, a potem idzie do szkoły. Szkoły rożne bywają, pierwszymi zaś nauczycielami są rodzice, rodzina. Jest szansa, że rodzice są dobrymi fachowcami i nauczycielami, ale nie zawsze to wychodzi, dlatego dobrze jest poszerzać sobie horyzonty o innych nauczycieli. Czasami dochodzimy do ściany i uznajemy, że wszystko już łyknęliśmy i sami dla siebie jesteśmy mistrzami i nijak nie dociera do nas, że nasz mistrz jest idiotą.
10-12-2019 08:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Dziecko ponoć rodzi się mądre, a potem idzie do szkoły.
widzialem co sie robi z mlodym koniem, żeby chcial ciąnąć wóz naładowany gnojem (konie nie maja to z siebie, że zobaczy wóz z gnojem, instynktownie zglasza sie, żeby go ciagnac), podobnie postepuje sie z dziećmi. Szkola jest lamaniem kregoslupa, zniewalaniem nas do niewolnej pracy dla elit My jesteśmy mądrzejsi od koni sami sie zaprzegamy do wozu z gnojem

> pierwszymi nauczycielami są rodzice, rodzina.
przecieź to rodzice/rodzeństwo/babcie ucza pisać, liczyc, rysować i wartości. Dlaczego nie może tak zostac? Z powodu szkoly dziecko rozmawia z matka 5min dziennie, podobnie z rodzenstwem Dlatego wspolczesnie nie ma braterstwa, siostrzenstwa (chyba że sa blizniakami wtedy w jednej szkole, klasie)

>Jest szansa, że rodzice są dobrymi fachowcami i nauczycielami, ale nie zawsze to wychodzi,
popatrz na zwierzeta jak sie opiekuja potomstwem, szympansica jakby ktos chcial zabrac jej male do żłobka przedszkola zagryzłaby. Rodzice sa źli bo przepracowani, nie maja kasy (w raju nie było ani pracy ani pieniędzy)

>dlatego dobrze jest poszerzać sobie horyzonty o innych nauczycieli. Czasami dochodzimy do ściany i uznajemy, że wszystko już łyknęliśmy i sami dla siebie jesteśmy mistrzami i nijak nie dociera do nas, że nasz mistrz jest idiotą.
ostatnio modna nauczanie domowe, rodzice sie zrzeszają, ucza jeden od drugiego
Bronislaw Malinowski nie chodzil do szkoly dlatego zostal wybitnym antropologiem (przeczytaj "Zycie seksualne dzikich") podobnie Leonardo da Vinci


szukanie raju, moim celem

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365