 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-05-2020 14:15 | farmer (22440 punktów) | White trash
5 na 5 | White trash - termin używany w amerykańskim angielskim jako pejoratywne określenie białych obywateli Stanów Zjednoczonych Ameryki usytuowanych najniżej w hierarchii klas społecznych. Charakteryzują się oni brakiem wykształcenia i niskimi dochodami, co skutkuje kiepską sytuacją materialną. White trash często utożsamiani są z zachowaniami dysfunkcjonalnymi i aspołecznymi. Spis treści pl.wikipedia.org/wiki/White_trashSłucham Everlast - White Trash Beautiful www.youtube.com/watch?v=tj4OgWq5OmE Ale wszystko co potrafił robić dla pieniędzy było jeżdżenieUczymy się latami czasem mniej czasem więcej a potem lądujemy za kierownicą ciężarówki za kasą w spożywczaku na budowie w magazynie na widlaku na taśmie albo gdziekolwiek gdzie nas zatrudnią. To "my" to w domyśle of course Ale jednak część ludzi otwiera firmy które świetnie działają inni potrafią śpiewać malować zostaje adwokatami naukowcami pisze książki a nawet tylko lub aż potrafi sprzedać swój wygląd bo ma warunki. Ktoś potrafi grać w piłkę i dostaje za to setki milionów złotych Lista 10 najlepiej zarabiających piłkarzy świata wg "FF": www.polsat(*)biajacych-pilkarzy-na-swiecie/1. Lionel Messi (FC Barcelona) - 131 mln euro 9. Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 29 Czy to nie jest lekko aby p0jebane? 400 milionów złotych za kopanie piłki? Jesteśmy aż tak tępi czy co? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | DyktaFon (9281 punktów) |
> Jesteśmy aż tak tępi czy co?Niestety, ale jesteśmy  Też to zauważyłem. Jedyna nadzieja, że obecnie nastąpi reset i po "epidemii" coś się zmieni... (w co wątpię, ale szanse są...)
|
|
 | 3 na 3 | okragly (21676 punktów) | >> Jesteśmy aż tak tępi czy co? >Niestety, ale jesteśmy patoElity narzuciły nam liberalizm (indywidualizm, wolność) jest antyludzki, sprzeczny z biologią, jesteśmy zwierzętami stadnymi. Elity powiedzą, stado jest glupie, orły lataja samotnie (my patoelitom uwierzymy) żebyś był samotny, wtedy jesteś naprawdę głupi i słaby, zdany na nich.
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | >>> Jesteśmy aż tak tępi czy co? >>Niestety, ale jesteśmy >patoElity narzuciły nam liberalizm (indywidualizm, wolność) jest antyludzki, sprzeczny z biologią, jesteśmy zwierzętami stadnymi. Elity powiedzą, stado jest glupie, orły lataja samotnie (my patoelitom uwierzymy) żebyś był samotny, wtedy jesteś naprawdę głupi i słaby, zdany na nich. > szukanie raju, moim celem
Te 400 baniek za kopanie piłki bierze się właśnie z zachowań stadnych i z braku indywidualizmu. Autentyczne indywiduum nie będzie ryczało w tłumie, kiedy ktoś wkopie piłkę do bramki, wydając wcześniej miesięczne wynagrodzenie za pracę, żeby się znaleźć na trybunie.
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> 400 baniek za kopanie piłki bierze się z zachowań stadnych i z braku indywidualizmu. >Autentyczne indywiduum nie będzie ryczało w tłumie, kiedy ktoś wkopie piłkę do bramki, wydając wcześniej miesięczne wynagrodzenie, żeby się znaleźć na trybunie. osamotni systemowo przez patoelity potrzebujemy stada, znajdujemy namiastkę w kościele, na trybunach ale to iluzja stworzona przez patoelity, celem wykorzystania biednego, samotnego. Gdyby jest grupa ludzi z zaspokojonym instynktem, potrzebą stadną nie będą chodzic do kościoła, słuchac radio Maryja czy na mecze, oglądac załosnych seriali i inne substytuty prawdziwego życia stadnego
szukanie raju, moim celem
|
|
| | |  | 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | >grupa ludzi z zaspokojonym instynktem, potrzebą stadną nie będą chodzic do kościoła, słuchac radio Maryja czy na mecze, oglądac załosnych seriali i inne substytuty prawdziwego życia stadnego > szukanie raju, moim celem
Fundamentalnymi instynktami stadnymi są dążenie do dominacji i sklonnosc do podporządkowania się.
To, że grupa jest silna, nie znaczy, że Ty jesteś też silny w tej grupie.
To, że jesteśmy manipulowani przez innych ludzi, to zbyt duże uproszczenie.
Tyle inny człowiek na nad Tobą władzy ile mu jej dasz. Zapytaj terrorystów, czy mają jakiś ludzkich królów nad sobą.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>grupa ludzi z zaspokojonym instynktem, potrzebą stadną nie będą chodzic do kościoła, słuchac radio Maryja czy na mecze, oglądac załosnych seriali i inne substytuty prawdziwego życia stadnego
>Fundamentalnymi instynktami stadnymi są dążenie do dominacji i sklonnosc do podporządkowania się. organizuje małe stado wilków, wpadamy do pełnego autobusu, mówimy; dawac pieniądze, wszyscy, 79 osób opróżniają grzecznie kieszenie a nas jest tylko 3 (trzy) osoby. Nikt u nas nie dąży do dominacji, dzielimy sie lupem równo, umawiamy wspólnie następną akcję. tak działają elity, ich jest mniej niz 0.1%, mają pomagierów którym b dobrze płaca i my niezorganizowani, indywidualistyczni głupcy do dojenia.
>To, że grupa jest silna, nie znaczy, że Ty jesteś też silny w tej grupie. znaleziono szkielet sprzed 90 000 lat (z raju)widac po szkielecie ze bez reki przeżył 35lat, był słaby ale przeżył dzieki stadu. Bezzębnym babciom inna osoba z stada najpierw brala w swoje usta, pogryzla dawala bezzebnemu
>To, że jesteśmy manipulowani przez innych ludzi, to zbyt duże uproszczenie. powiedz co w tobie jest ewidentnie twoje oprócz popedów. Wszystko masz to co chca bys miał patoelity (język, poglądy, gusty, pragnienia)
>Tyle inny człowiek na nad Tobą władzy ile mu jej dasz. jesteśmy zniewoleni, ja mam pragnienia takie jakie wykreowały w moim mózgu patoelity, co jest dla mnie bardzo męczące, muszę poświęcic im życie. Twój mózg też jest bardzo mocno zainfekowany przez patoelity, cierpisz i oddasz za nich życie pracując dla nich, kupując u nich, oni ci placą ile chca czyli najmniej jak moga
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Elity powiedzą, stado jest glupie, orły lataja samotnie Elity powiedzą, indywidualność jest głupia, owce chodzą stadami
okragly, piłka jest okrągła, a bramki są dwie...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>Elity powiedzą, stado jest glupie, orły lataja samotnie >Elity powiedzą, indywidualność jest głupia, owce chodzą stadami patoelity wciskaja nam swoja prawde (poprzez TVN, reklamę, religie, wychowanie, szkolnictwo,filmy, bajki, gry komputerowe), mówią stadne to są barany, orły są wolne, latają indywidualne. My chcemy należeć do elit i odsuwamy sie od własnego stada i o to im sie rozchodzi samotnego cie zjedzą niespiesznie
szukanie raju, moim celem
|
|
| | |  | 4 na 4 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >>>Elity powiedzą, stado jest glupie, orły lataja samotnie >>Elity powiedzą, indywidualność jest głupia, owce chodzą stadami >patoelity wciskaja nam swoja prawde (poprzez TVN, reklamę, religie, wychowanie, szkolnictwo,filmy, bajki, gry komputerowe), mówią stadne to są barany, orły są wolne, latają indywidualne. My chcemy należeć do elit i odsuwamy sie od własnego stada i o to im sie rozchodzi samotnego cie zjedzą niespiesznie Sam to wymyśliłeś czy w grupie?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>>>Elity powiedzą, stado jest glupie, orły lataja samotnie >>>Elity powiedzą, indywidualność jest głupia, owce chodzą stadami >>patoelity wciskaja nam swoja prawde (poprzez TVN, reklamę, religie, wychowanie, szkolnictwo,filmy, bajki, gry komputerowe), mówią stadne to są barany, orły są wolne, latają indywidualne. My chcemy należeć do elit i odsuwamy sie od własnego stada i o to im sie rozchodzi samotnego cie zjedzą niespiesznie >Sam to wymyśliłeś czy w grupie? a to co Ty piszesz, to Ty piszesz, czy jesteś tylko "długopisem" patoelit?
każdy "długopis" myśli że to on pisze, ale to nieprawda/ prawda
szukanie raju, moim celem
|
|
| | | | |  | | Duch Prawdy (14787 punktów) | >>Sam to wymyśliłeś czy w grupie? >a to co Ty piszesz, to Ty piszesz, czy jesteś tylko "długopisem" patoelit? Po pierwsze nie uznaję twojego podziału na patoelity i resztę, pato jest i tu i tam. Jeśli jestem czyimś "długopisem" to Boga. >każdy "długopis" myśli że to on pisze, ale to nieprawda/ prawda Nie jestem każdy, wypowiadam się za siebie - ja piszę i mam nadzieję, że jestem "długopisem" Boga.
Skoro uważasz, że jesteś "długopisem" to nasuwa się drugie pytanie, czyim, 1. patoelit, 2. stada, 3. ...?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>>Sam to wymyśliłeś czy w grupie? >>a to co Ty piszesz, to Ty piszesz, czy jesteś tylko "długopisem" patoelit? >Po pierwsze nie uznaję twojego podziału na patoelity i resztę, pato jest i tu i tam. Jeśli jestem czyimś "długopisem" to Boga. czemu jest ham czyli ja i pan czyli ten godny szacunku skoro było odwrotnie, bo język tworza patoelity i on nas określa
>>każdy "długopis" myśli że to on pisze, ale to nieprawda/ prawda >Nie jestem każdy, wypowiadam się za siebie jesteś określony przez GEN np wzrost, kolor oczu, temperament, ale to co piszesz wynika z MEM-u, wbudowany przez patoelity
>Skoro uważasz, że jesteś "długopisem" to nasuwa się drugie pytanie, czyim, 1. patoelit, 2. stada, 3. ...? patoelit, myśle tak jak mi wdrukowali, że ham jest zły, elita to dobro (że niby u nas źle bo nam elity 2RP wymordowali jest odwrotnie to prezydent podczas 2ws uciekł, generałowie dowodzący armiami dezerterowali, wywołali powstanie warszawskie a ham głupi ich broni, taki ma zapisamy MEM) dlatego my bronimy sadów (patosądów) które jedynie skazały Spiewaka który bronił ludzi a nie skazał nikogo z tych którzy przywłaszczyli kamienice w Warszawie
szukanie raju, moim celem
|
|
| | | | | | |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >>>>Sam to wymyśliłeś czy w grupie? >>>a to co Ty piszesz, to Ty piszesz, czy jesteś tylko "długopisem" patoelit? >>Po pierwsze nie uznaję twojego podziału na patoelity i resztę, pato jest i tu i tam. Jeśli jestem czyimś "długopisem" to Boga. >czemu jest ham czyli ja i pan czyli ten godny szacunku skoro było odwrotnie, bo język tworza patoelity i on nas określa Swoją nowomowę tworzysz sam, czy "patoelity" dla ciebie tworzą? >>>każdy "długopis" myśli że to on pisze, ale to nieprawda/ prawda >>Nie jestem każdy, wypowiadam się za siebie >jesteś określony przez GEN np wzrost, kolor oczu, temperament, ale to co piszesz wynika z MEM-u, wbudowany przez patoelity "Patoelity" mają wyłączność na tworzenie memów? >>Skoro uważasz, że jesteś "długopisem" to nasuwa się drugie pytanie, czyim, 1. patoelit, 2. stada, 3. ...? > patoelit, myśle tak jak mi wdrukowali, Czyli twoje nawoływanie do bycia stadem i wyeliminowanie indywidualności wdrukowały ci "patoelity"?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | salek (4701 punktów) | >Sam to wymyśliłeś czy w grupie? Mógł też ktoś mu bredni nawciskać. Albo i nie wciskał, same weszły.
|
|
| | | | |  | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | >>Sam to wymyśliłeś czy w grupie? >Mógł też ktoś mu bredni nawciskać. Albo i nie wciskał, same weszły.
Kolektywizm to nie jest brednia. Spoleczenstwo działające jak jeden organizm i osobnicy jak jego komórki są przejawem kolektywizmu.
Okragly narzeka na to, że obecne spoleczrnstwo rozwinelo się w organizm, który niezmiernie dba o głowę ale członki wystawia na wyniszczenie, byleby tylko głowie zrobić dobrze.
Na pewno znasz jakiś ludzi, którzy nie dbają o dłonie, pozwalają na ich wyniszczenie, byleby zrealizować jakieś cele głowy w pogoni za złotem.
W taki organizm społeczny się rozwinęliśmy. Wszystko dla elity a dla zwykłych roboli nic.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Wszystko dla elity a dla zwykłych roboli nic.Nie tak dawno temu, jeszcze za twojego życia był system, w którym zwykły hydraulik zarabiał dużo więcej, niż profesor uniwersytetu. Ten hydraulik kazał na siebie czekać, nie musiał również bardzo się wysilać. Dobrze rozumiem twoją nostalgię www.racjonalista.pl/forum.php/s,815024#w815294
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
4 na 4 | Arminius (25555 punktów) | jest ciężko po... | >>Czy to nie jest lekko aby p0jebane? 400 milionów złotych za kopanie piłki? > Jesteśmy aż tak tępi czy co?
Jest to ciężko p..bane Taki kierowca ciężarówki czy salowa wszpitalu wykonuje pracę dalko bardziej użyteczną społecznie niż mieśniak biegający po boisku. Niestety, sytuacja jak wyżej jest prostą konsekwencją niskiej kondycji człowieka, w tym wypadku sprowadzającej się do okrzyku chleba i igrzysk. Na tych mięśniaków jest po prostu zapotrzebowanie społeczne. Moznaby postulować konieczność pojawienia się jakiegoś dyktatora, który jedną decyzją ustawiłby mięśniaków jak wyżej w odpowiednim dla nicjh miejscu w szeregu. Ale to ryzykowna gra. Lepsze chyba jest drastyczne ich opodatkowanie.
|
|
4 na 4 | szarley (54911 punktów) | Odp: White trash | >Lista 10 najlepiej zarabiających piłkarzy świata wg "FF": >1. Lionel Messi (FC Barcelona) - 131 mln euro
Nagroda za wynalezienie szczepionki przeciw zarazie 100 mln $
Płaca szwaczki w BanglaDeszu 130 $/mies
>Czy to nie jest lekko aby p0jebane? jest ciężko p...
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
1 na 1 | Darwinistka (8 punktów) | O czym jest ta rozkmina? ''Chleb i igrzyska'' od zawsze były używane do kontroli tłumów. Gladiator był niewolnikiem, który wygrywając igrzyska mógł wywalczyć sobie wolność. Teraz ''wolnosc'' przynosi bogactwo.
'' część ludzi otwiera firmy które świetnie działają inni potrafią śpiewać malować zostaje adwokatami naukowcami pisze książki a nawet tylko lub aż potrafi sprzedać swój wygląd bo ma warunki.''
To nie jest kwestia warunków, bez ciężkiej pracy nic nie masz. Nie potrafiłam spiewać, dopóki nie zaczęłam trenować. Nie umiem malować, bo nie trenuję. Mam znajomego, który w ogóle nie miał ''naturalnego talentu'' do zauważania proporcji, ale trenując przez 10 lat się nauczył i teraz świetnie maluje (rowniez na kompie). Tak samo sie zostaje naukowcem, adwokatem i tak samo sie pisze ksiazki. Trzeba zaczac i pracowac.
|
|
 | 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | >Trzeba zaczac i pracowac.
Żeby tylko robole z fabrycznych taśm nie zaczęli ternowac, bo zostaną malarzami i ceny małowidel zapikuja.
"Dla chcącego nic trudnego. Każdy może być każdym tylko trochę wysiłku i zaangażowania."
Sądzę, że takie oświecenie najlepiej sprzedawać w państwowych przedszkolach i szkołach podstawowych. Tam umysły chlona wszystko bezkrytycznie. Potem rozwijają na tej bazie głębokie poczucie wstydu i winy, które pomaga trzymać ich pod kontrolą na taśmie fabrycznej.
|
|
|  | 2 na 2 | Darwinistka (8 punktów) | > >Trzeba zaczac i pracowac.> Żeby tylko robole z fabrycznych taśm nie zaczęli ternowac, bo zostaną malarzami i ceny małowidel zapikuja.> "Dla chcącego nic trudnego. Każdy może być każdym tylko trochę wysiłku i zaangażowania."> Sądzę, że takie oświecenie najlepiej sprzedawać w państwowych przedszkolach i szkołach podstawowych. Tam umysły chlona wszystko bezkrytycznie. Potem rozwijają na tej bazie głębokie poczucie wstydu i winy, które pomaga trzymać ich pod kontrolą na taśmie fabrycznej.Kolega jest właśnie robolem, ale w call centre. Nie każdy może być każdym, bo nie każdy ma w sobie wytrwałość, żeby np. zostać prawnikiem. Wiele rzeczy się na to składa. Ja prawnikiem nie mogłam zostać, bo inne rzeczy kręcą mnie bardziej niż prawo. I choćby mi obiecywano nie wiadomo jaką kasę, to wolę w tym czasie uczyć się innych rzeczy i zostawać innym człowiekiem, zawsze bym szukała wymówki. Można wykonać pracę i stać się daną osobą. A przynajmniej jest jakieś tam prawdopodobieństwo tego (jak wysokie, zależy od wielu czynników). Ale bez pracy tą osobą na pewno się nie stanie. Jak się poddasz na starcie, to klops na 100%.. Nie zgadzam się z Tobą, poczucie winy i wstydu pochodzi z innego miejsca. To wyuczona reakcja emocjonalna. Rodzice uczą go dzieci, żeby móc je łatwiej kontrolować. ''Nie wstyd Ci, że Jacek dostał piątkę, a Ty trójkę? Następnym razem lepiej się przyłóż, idź do kąta i żałuj. Jakoś nie wyglądasz na smutnego. Masz karę na słodycze. I nie dostaniesz psa.'' To łatwiejsze niż powiedzieć dziecku ''hej, nie martw się, naprawimy to. co musisz zrobić, żeby dostać piątkę? pomogę Ci, zrobimy to razem, na pewno sobie poradzisz i następnym razem będzie lepiej''. Bo nie trzeba się martwić, jak dzieciak jest bystry, to sam ogarnie pod presją. Jak nie jest, to nie ogarnie, ale to przecież nie wina mamy czy taty, to dziecko takie jakieś wyrodne. Łatwiej nauczyć dziecko posłuszeństwa szantażem emocjonalnym. Oczywiście łatwiej nie znaczy lepiej. Ale stąd się to bierze. wojciechklek.pl/poczucie-winy-psychologia/
|
|
| |  | 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | >Nie każdy może być każdym, bo nie każdy ma w sobie wytrwałość, żeby np. zostać prawnikiem.
Nie każdy ma fortepian, żeby zostać pianistą. Oczywiście, że potrzeba nad sobą pracować i wymagać od samego siebie ale można i też należy wymagać od innych.
Wg mnie właściwym podejściem jest - połowa ode mnie, połowa od innych.
Człowiek nie powinien uczyć się jedynie tego jak lepiej spełniać cudze oczekiwania. Człowiek powinien uczyć się także, jak żądać od innych spełnienia jego oczekiwań.
Najlepiej wykształcona osoba bez zdolności roszczenia i odmowy w społeczeństwie niczego nie osiągnie.
|
|
 | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | >To nie jest kwestia warunków, bez ciężkiej pracy nic nie masz. Nie do końca. Owszem bez pracy niczego nie masz, ale ważne są też zdolności i warunki Janko Muzykant miał zdolności, pewnie by też pracował...
>Nie potrafiłam spiewać, dopóki nie zaczęłam trenować. Samą pracą bez zdolności można nauczyć się śpiewać na weselach
Książek też bez literackiego talentu nie wydasz.
Do wielu sukcesów trzeba zacząć pracować w dzieciństwie, żadna praca nie zrobi z Ciebie Polliniego, jeśli zaczniesz grać w wieku 20 lat, a to oznacza że trzeba mieć warunki
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| Wenancjusz (16441 punktów) | > Ale jednak część ludzi otwiera firmy które świetnie działają inni potrafią śpiewać malować zostaje> adwokatami naukowcami pisze książki a nawet tylko lub aż potrafi sprzedać swój wygląd bo ma warunki.No właśnie. Zwróć na to uwagę. Okoliczności, warunki, predestynacje, może i maleńki łut szczęścia lepiej by brzmiało uporu w dążeniu do celu sobie wyznaczonego., czyli praca nad doskonaleniem swoich wrodzonych zdolności. > Ktoś potrafi grać w piłkę i dostaje za to setki milionów złotych> Lista 10 najlepiej zarabiających piłkarzy świata wg "FF":> www.polsat(*)biajacych-pilkarzy-na-swiecie/> 1. Lionel Messi (FC Barcelona) - 131 mln euro> 9. Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 29Nie w tym rzecz. Ktoś dostaje miliony za "kopanie" piłki. Cholernie uproszczone spojrzenie. Zauważ, że gdyby Ciebie postawić na jego miejscu to byś został obrzucony zgniłymi ogórkami a może pomidorami, nie mówiąc o epitetach jakimi by Ciebie obdarzano. Miejże trochę luzu. Dziś piłkarstwo to zawód, którego nie możesz wykonywać do emerytury. Mający szansę i uznanie, wykorzystujesz to kiedy na to pozwala sytuacja. Jeśli trudno Tobie pojąć to dam przykład tancerki, baletnicy. Jak długo można uprawiać taki zawód? Widziałeś jakąś primabalerinę mającą 60 lat? Te same obciążenia fizyczne i narażenia się na kontuzje czasem już dyskwalifikujące. To trwa nie długo. Może 20 lat. Poza tym tacy nie mają szczęścia i czasu by być równocześnie wziętym adwokatem nie wspomnę lekarzem czy inżynierem. Nie dziw się, że po skończeniu kariery sportowca żyje taki tylko w zasadzie z "odcinania kuponów" z tego co zarobił. Może być trenerem ale też już z ograniczeniami. Może zostać tylko dyrektorem nie wiadomo od czego przytulonym do swojego branżowego związku sportowego (Małysz). Może inwestować w obligacje na ten przykład, ale zwykle się na tym nie zna. Może spekulować na giełdach ale też się nie zna. On już w żadnej dziedzinie innej jak piłka nie będzie fachowcem. Wszystko jest mu obce. Poza tym trzeba zauważyć, iż sława troszkę demoralizuje. > Czy to nie jest lekko aby p0jebane? 400 milionów złotych za kopanie piłki?> Jesteśmy aż tak tępi czy co?Nie mów za mnie. Ja nie potrzebuję adwokata. Mam swoją też opinię, ale skoro są tacy co płacą za jego wyczyny? Ty byś odmówił wzięcia takich pieniędzy nie martwiąc się, że nie znasz się na ekonomii i księgowości? Przypuszczam, że wątpię. To jest tylko sytuacja, gdzie bożkiem jest pieniądz (przekleństwo które ponoć wymyślili Fenicjanie). Są tacy co płacą za jego wyczyny, jak artyście w cyrku i się na to godzą. Daje taki w odczuciu, wrażenia i emocje codziennie nie spotykane. I za to zgadza się płacić. Zaznaczam by nie było niedomówień. Nie jestem kibicem piłki nożnej. A ponieważ jestem chłopem jak mnie nazywała moja była żona (była bo jej już nie ma, a zawsze mawiała, że każdy chłop na starość dziecinnieje i powinien wnuki, a nie wnuczki wychowywać bo z takim się najłatwiej porozumiewa) to miałem słabość do żużla i kolarstwa szosowego i torowego, a tam też przelewają się ogromniaste pieniądze. Jeździłem to wiem. A lepszego środka dopingującego jak pieniądz jeszcze nie wymyślono.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
-2 na 2 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | > White trash - termin używany w amerykańskim angielskim jako pejoratywne określenie białych> obywateli Stanów Zjednoczonych Ameryki usytuowanych najniżej w hierarchii klas społecznych.> Charakteryzują się oni brakiem wykształcenia i niskimi dochodami, co skutkuje kiepską sytuacją> materialną. White trash często utożsamiani są z zachowaniami dysfunkcjonalnymi i aspołecznymi.> Spis treści> pl.wikipedia.org/wiki/White_trash> Słucham Everlast - White Trash Beautiful> www.youtube.com/watch?v=tj4OgWq5OmE> Ale wszystko co potrafił robić dla pieniędzy było jeżdżenieUczymy się latami czasem mniej czasem więcej a potem lądujemy za kierownicą ciężarówki za kasą w> spożywczaku na budowie w magazynie na widlaku na taśmie albo gdziekolwiek gdzie nas zatrudnią.> To "my" to w domyśle of course> Ale jednak część ludzi otwiera firmy które świetnie działają inni potrafią śpiewać malować zostaje> adwokatami naukowcami pisze książki a nawet tylko lub aż potrafi sprzedać swój wygląd bo ma warunki.> Ktoś potrafi grać w piłkę i dostaje za to setki milionów złotych> Lista 10 najlepiej zarabiających piłkarzy świata wg "FF":> www.polsat(*)biajacych-pilkarzy-na-swiecie/> 1. Lionel Messi (FC Barcelona) - 131 mln euro> 9. Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 29> Czy to nie jest lekko aby p0jebane? 400 milionów złotych za kopanie piłki?> Jesteśmy aż tak tępi czy co?Kto wg Ciebie odpowiada za to, że ciężarowiec z piosenki nie zbudował rodziny? Ludzie, ktorzy chcą zazrec wszystko co woził tą ciężarówką? Człowiek, który chce mieć 100 takich ciężarówek? Czy on sam, że nie nabył zdolności ogrania na giełdzie innych w konia? Ja dla przykładu w związku z posiadaniem dzieci i zwiększonymi potrzebami - rozwijające się dziecko je tyle co dorosły albo nawet więcej - doznałem wielkiej pogardy ze strony dziadostwa, które chce wszystko wyżreć samo.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|