Racjonalista - Strona głównaDo treści
Teoria chaosu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
01-08-2020 13:44Hamerlik Konopka (19903 punktów)Teoria chaosu
Ocena 1 na 5
Upowszechnia się przekonanie, iż rzeczywistość jest zupełnym chaosem, że wszystko w niej jest przypadkowe, losowe, że nie zawiera w sobie niczyjego zamiaru ani też nie ma w sobie żadnego celu przez to także sensu. „Jestem, bo jestem”. Mówi się o tym na ulicach, w domach a nawet naucza w państwowych szkołach.

Problem w tym, że taka koncepcja stoi w sprzeczności z istnieniem przyczyny i skutku oraz związku między nimi. Ta koncepcja stoi w sprzeczności z naukowymi poszukiwaniami rzeczywistych związków, bowiem wg tej koncepcji żadne związki nie istnieją.

Wg moich obserwacji wszystko przeczy chaosowi.
Powiedziałbym wręcz nic nie jest chaosem.

Chyba, że przyjmiemy nową definicję chaosu.

„Chaosem jest wszystko czego nie pojmuję, wszystko czego nie potrafię ograniczyć, przeliczyć, przewidzieć, kontrolować”.

Wg takiej definicji chaos istnieje i może rozwijać się.

Wg mnie ludzie, którzy wierzą w zdarzenia oderwane od swoich przyczyn i nie mające żadnych skutków, wierzą zwyczajnie w cuda.

Tym dziwniejsza jest taka wiara, że sami mają zamiary, planują i próbują osiągać cele, jednocześnie odbierając te właściwości pozostałej naturze.

Istnienie Boga jako świadomego indywiduum, którego ciałem jest nasza rzeczywistość a my w niej wydaje się być dobrze uzasadnione i mieć ogromny sens.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
wydaje się racjonalne, że już w chwili wybuchu było wiadomo co mamy dzisiaj, bo czy może coś sie zadziać bez przyczyny? co?

"efekt motyla", teoria głosząca że machnięcie jego skrzydełkiem w Brazylii powoduje burzę w Polsce , żebym ja mial taka moc sprawczą


szukanie raju, moim celem
01-08-2020 16:07 
 Ocena 1 na 3
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> wydaje się racjonalne, że już w chwili wybuchu było wiadomo co mamy dzisiaj, bo czy może coś sie zadziać bez przyczyny? co?
>"efekt motyla", teoria głosząca że machnięcie jego skrzydełkiem w Brazylii powoduje burzę w Polsce , żebym ja mial taka moc sprawczą
>
szukanie raju, moim celem


Ty i ja wiemy, że gdy włożymy rękę do ognia to się poparzymy, dziś jednak na świecie panuje wsrod ludzi powszechne przekonanie, że gdy włożysz rękę do ognia to ta weźmie udział w losowaniu i poparzysz się albo nie, nie wiadomo,zadecyduje o tym cud.

Istnieja małe czynniki mające ogromny wpływ na duże zdarzenia. To są czynniki sterujące. W pewnym stopniu opanowaliśmy określanie takich czynników dzięki technice cyfrowej. Dlatego samochodem czy nawet rakietą steruja programy działające na mikroprocesorze.

Nieatety potrafimy pojąć tylko maleńki wycinek rzeczywistości i to tylko w pewnej skali. Czynniki i skutki wykraczające poza nasz horyzont są dla nas niepojęte.

To, że nie pojmujemy świata oznacza właśnie jego chaos.
Kiedy udaje się nam pojąć kolejny jego wycinek nagle dostrzegamy w chaosie harmonię.
witamziomy (536 punktów)

>Nieatety potrafimy pojąć tylko maleńki wycinek rzeczywistości i to tylko w pewnej skali.

Ten maleńki wycinek rzeczywistości jest percepcją rzeczywistości a nie nią samą. Substancja z której ta percepcja powstała jest dopiero rzeczywistością.

Wszystkie dziedziny nauki zajmują się badaniem pewnej części tej percepcji a nie rzeczywistością samą w sobie.

Czynniki i skutki wykraczające poza nasz horyzont są dla nas niepojęte.

Siłą rzeczy.

>To, że nie pojmujemy świata oznacza właśnie jego chaos.
>Kiedy udaje się nam pojąć kolejny jego wycinek nagle dostrzegamy w chaosie harmonię.

Z tego wniosek, iż chaos istnieje w naszych umysłach a nie w świecie.
02-08-2020 12:18 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ten maleńki wycinek rzeczywistości jest percepcją rzeczywistości a nie nią samą. Substancja z której ta percepcja powstała jest dopiero rzeczywistością.

Nie zgadzam się z tym poglądem. Podział na percepcję i substancję jest fałszywy.

Poruszenie w naszych narządach powoduje substancja, to ona wdziera się do naszych ciał i JEST W NICH! Ta owa substancja staje się składnikiem ludzkiego indywiduum.

Ruch ładunków elektrycznych w oponach mózgowych nie jest odbiciem wiatru, który owiewa twoje ciało lecz jego pochodną. Wiatr wdziera się do twojego mózgu i transformuje aż do poziomu fal mózgowych. Nie ma żadnej bariery, która oddziela Cię od rzeczywistości, to urojenie. Rzeczywistość przenika Cię i to właśnie jest twoim doznaniem. Doznajesz samej substancji, dotykasz samej rzeczywistości.

Jesteś osobliwością rzeczywistości.
Podobnie jak kamień, drzewo, planeta, galaktyka.
Jesteśmy kolejnymi formami osobliwości.
Zarazem współczynnikiem rzeczywistości i jej elementem.

Wg mnie współczynimy Boga i jesteśmy jego częścią.

Żeby było jasne - Bóg, rzeczywistość, natura, wszechświat - to w mojej koncepcji synonimy.
02-08-2020 12:41 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>Jesteś osobliwością rzeczywistości. jak kamień, drzewo, planeta, galaktyka.
>Jesteśmy kolejnymi formami osobliwości.
>Zarazem współczynnikiem rzeczywistości i jej elementem.
> współczynimy Boga i jesteśmy jego częścią. Bóg, rzeczywistość, natura, wszechświat - to synonimy.
podobnie było w raju, wszystko miało duszę (słońce, woda, zwierzęta, drzewa, kamienie, góry, były czczone, święte). Rzeczywistość postrzegali jako całość, wspólnote dusz, połączona sieć.

szukanie raju, moim celem
02-08-2020 13:06 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Jesteś osobliwością rzeczywistości. jak kamień, drzewo, planeta, galaktyka.
>>Jesteśmy kolejnymi formami osobliwości.
>>Zarazem współczynnikiem rzeczywistości i jej elementem.
>> współczynimy Boga i jesteśmy jego częścią. Bóg, rzeczywistość, natura, wszechświat - to synonimy.
>podobnie było w raju, wszystko miało duszę (słońce, woda, zwierzęta, drzewa, kamienie, góry, były czczone, święte). Rzeczywistość postrzegali jako całość, wspólnote dusz, połączona sieć.
>
szukanie raju, moim celem


Sądzę, że wciąż jest tylko chwilowo kontrolę przejęli kreacjoniści góry świńskiego mięsa, którzy za najwyższą wartość w życiu uznają pochłonięcie jak największej masy świniny i z tym wiążą swoje poczucie szczęścia.
witamziomy (536 punktów)
>>Jesteś osobliwością rzeczywistości. jak kamień, drzewo, planeta, galaktyka.
>>Jesteśmy kolejnymi formami osobliwości.
>>Zarazem współczynnikiem rzeczywistości i jej elementem.
>> współczynimy Boga i jesteśmy jego częścią. Bóg, rzeczywistość, natura, wszechświat - to synonimy.
>podobnie było w raju, wszystko miało duszę (słońce, woda, zwierzęta, drzewa, kamienie, góry, były czczone, święte).

Podobnie jest i dzisiaj na Ziemi, dalej wszystko ma duszę. Raj to jedność w Bogu a nie wspólnota dusz. Zerwanie owocu i poznanie dobra i zła symbolizuje dualność poznawczą i "utratę" kontaktu z jednością.

Rzeczywistość postrzegali jako całość, wspólnote dusz, połączona sieć.

I okazało się, iż to było za mało. Tylko jedność jest czystą wizją, gwarantem szczęścia i wiecznego życia.
02-08-2020 16:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Jesteś osobliwością rzeczywistości. jak kamień, drzewo, planeta, galaktyka.
>>> współczynimy Boga i jesteśmy jego częścią. Bóg, rzeczywistość, natura, wszechświat - to synonimy.
>>podobnie było w raju, wszystko miało duszę (słońce, zwierzęta, drzewa, kamienie, góry, były czczone, święte).
>Podobnie jest i dzisiaj na Ziemi, dalej wszystko ma duszę. Raj to jedność w Bogu a nie wspólnota dusz.
w raju świete były zagajniki, drzewa. Jak polowali na sarenke, wcześniej prosili jej ducha o przebaczenie i żeby nie sprawiala im klopotów podczas polowań

>Zerwanie owocu i poznanie dobra i zła symbolizuje dualność poznawczą i "utratę" kontaktu z jednością.
zerwanie owocu to wymyślenie rolnictwa, od tego czasu mamy "piekło", zostaliśmy udomowieni do ciężkiej pracy oracza, kobiety rodziły jak opętane "co rok prorok" w bólach

>Rzeczywistość postrzegali jako całość, wspólnote dusz, połączona sieć.
>I okazało się, iż to było za mało.
dlatego ktoś wymyślił liberalizm (indywidualizm i wolność)

komuna wróci (zmieniona)

szukanie raju, moim celem
02-08-2020 17:31 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>dlatego ktoś wymyślił liberalizm (indywidualizm i wolność)

pl.m.wikipedia.org/wiki/Yin_i_yang
indywidualizm i kolektywizm

indywidualizm nie zaniknie, może tylko na chwilę ustąpić miejsca kolektywizmowi, żeby następnie powrócić

>komuna wróci (zmieniona)

Jak już wróci polecam prawne ograniczenie kultu jednostki. Stawiam na to, że to właśnie kult jednostki, będący zaprzeczeniem kolektywizmu zrodził patologię i wysadził komunę w kosmos.

Jak jest zasada, że sekretarzem można być tylko przez 4 lata to znaczy 4 lata i po 4 latach kopa w tyłek i do zwykłej roboty jak każdy.

Jak wykształci się taki Putin, Merkel czy inny król Łukaszenko to cała komuna już na złom.
02-08-2020 17:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>indywidualizm nie zaniknie,
zniknie bo jest nienaturalny
Komuna (komunizm) wróci, zmieniony. Rewolucja, po niej kontrrewolucja i tak sie będą bujać aż za 200 lat będziemy mieli komunizm (ale całkiem inny od radzieckiego)

my Polacy jako najwięksi antykomuniści będziemy na końcu (tak jak ze zniesieniem niewolnictwa (pańszczyzny)


szukanie raju, moim celem
witamziomy (536 punktów)

>>Rzeczywistość postrzegali jako całość, wspólnote dusz, połączona sieć.
>>I okazało się, iż to było za mało.
>dlatego ktoś wymyślił liberalizm (indywidualizm i wolność)

Indywidualizm jest nieodłączną częścią człowieczeństwa i jest "wyzwalaczem" boskiej kreatywności w mikroskali. Indywidualizm nie jest problemem, problemem jest egoizm i jego pochodne, to tutaj następuje "skrzywienie" i odejście od wartości moralnych. Są to trucizny umysłu, zaciemnienia, nieczyste wizje, źródło wszelkich patologii i cierpień.

Cała ta trucizna zlewa się z góry (elity) na dół i roznosi się po społeczeństwie i Ziemi.

Lekarstwo? Obawiam się, że na leki może być już za późno, zacząłbym jednak u źródeł czyli szkolnictwo.
02-08-2020 18:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Indywidualizm jest nieodłączną częścią człowieczeństwa
Indywidualizm nie jest nieodłączną częścią człowieczeństwa, a wyzysku, zniewolenia. Kulczyk zgromadził przez 20 lat 30 000 000 000 zł, nic nie stworzył, nic nie wymyślił, podatki placil za granicą, my dawalismy mu wyszkolonych niewolnikow, ochronę prawna (sądy -zawsze wygrywał), policyjną, wojskową My go wychowalismy (placilismy za szkoly, sluzbe zdrowia itp) on nam nic (indywidualizm i wolność to jego dewiza)

>i jest "wyzwalaczem" boskiej kreatywności w mikroskali.
że "człowiek na podobieństwo boga" to wielkie kłamstwo, ogromnie zaszkodziło nam, albo "człowiek na podobieństwo boga a on samotny" Z tego narodził się liberalizm, podzielenie ludzi na samodzielne atomy. Jaką wartość ma samodzielny atom? Jak atomy sie zorganizują w miecz to patoelity by inaczej sie zachowywały, a tak, robią co chcą, samodzielny atom jest nieszkodliwy.

>Indywidualizm nie jest problemem, problemem jest egoizm
człowiek nie jest egoistą, widac po małych dzieciach jak chca pomóc smutnemu albo głodnemu. Dzieci sa z raju, po czy zaczynamy je udomawiać "socjalizować" To system tworzy egoistów, indywidualistów

>Lekarstwo? Obawiam się, że na leki może być już za późno, zacząłbym jednak u źródeł czyli szkolnictwo.
ja hasło powrót do źródła bym odczyta jako powrót do natury (w raju byliśmy dzicy), dziś jesteśmy udomowieni a więc zrzućmy udomowianie dzieci (my już zostaniemy do konca życia udomowieni)


szukanie raju, moim celem
02-08-2020 19:14 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Indywidualizm jest nieodłączną częścią człowieczeństwa
> Indywidualizm nie jest nieodłączną częścią człowieczeństwa, a wyzysku, zniewolenia.

JEST. Pośród balwochwalstwa własności prywatnej jest indywidualnie odmienny, glosisz swoja odmienna od panującej wizje świata choć wielokrotnie mówiono Ci żebyś przestał.

>Kulczyk zgromadził przez 20 lat 30 000 000 000 zł, nic nie stworzył, nic nie wymyślił, podatki placil za granicą, my dawalismy mu wyszkolonych niewolnikow, ochronę prawna (sądy -zawsze wygrywał), policyjną, wojskową My go wychowalismy (placilismy za szkoly, sluzbe zdrowia itp) on nam nic (indywidualizm i wolność to jego dewiza)

Kulczyk przewodził i organizował. Kiedy Ty smacznie spałeś do 10.00 on od 7.00 rano już analizował plany budwy autostrady, którą albo jechałeś albo którą dostarczono Ci różne dobra. Oczywiscie, że działał we własnym interesie ale to był także twój interes. Przywództwo jest korzystne dopiero dominacja staje się niekorzystna.

>>i jest "wyzwalaczem" boskiej kreatywności w mikroskali.
>że "człowiek na podobieństwo boga" to wielkie kłamstwo, ogromnie zaszkodziło nam, albo "człowiek na podobieństwo boga a on samotny" Z tego narodził się liberalizm, podzielenie ludzi na samodzielne atomy. Jaką wartość ma samodzielny atom? Jak atomy sie zorganizują w miecz to patoelity by inaczej sie zachowywały, a tak, robią co chcą, samodzielny atom jest nieszkodliwy.

Inny, samotny atom może być fundamentem dla innej komórki a ta dla nowego stworzenia.
Bardzo się myślisz, że człowiek musi być częścią kolektywu, bo kolektyw ma swoją osobowość i ta może być zupełnie inna od tożsamości jednostki.

Każdy ma prawo podążać własną czasem nawet samotną drogą. Nie odbierzesz tego prawa indywiduum nawet gdy będziesz tego bardzo chciał.

>>Indywidualizm nie jest problemem, problemem jest egoizm
>człowiek nie jest egoistą, widac po małych dzieciach jak chca pomóc smutnemu albo głodnemu. Dzieci sa z raju, po czy zaczynamy je udomawiać "socjalizować" To system tworzy egoistów, indywidualistów

Dzieci potrafią być niesamowicie bezwzględne i brutalne. Pamiętam z dzieciństwa rażenie żaby prądem dla zabawy. Pamiętam niesamowitą agresję w szkole podstawowej, pamiętam jak w mlodosci jeden chłopak drugiemu skakał na głowie. Widzisz to tylko co chcesz zobaczyć.

>>Lekarstwo? Obawiam się, że na leki może być już za późno, zacząłbym jednak u źródeł czyli szkolnictwo.
>ja hasło powrót do źródła bym odczyta jako powrót do natury (w raju byliśmy dzicy), dziś jesteśmy udomowieni a więc zrzućmy udomowianie dzieci (my już zostaniemy do konca życia udomowieni)
>
szukanie raju, moim celem


Dzicz to prawa dzungli.
W dzungli nikt Cię nie pyta czego chcesz albo czego potrzebujesz tylko albo pożerasz albo jesteś pożerany.

Wyobrażasz sobie raj w słoneczny dzień, gdy wszyscy najedzeni i zdrowi.

Ale rzeczywistość to również ciemność, chłód, głód i choroby.
W naturze toczy się walka a Ty zawsze jesteś tylko na granicy utrzymania się przy życiu. Nawet jeżeli przez chwilę uda Ci się odpocząć to zaraz ciężar przetrwania powróci.
03-08-2020 08:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Indywidualizm jest nieodłączną częścią człowieczeństwa
>> Indywidualizm nie jest nieodłączną częścią człowieczeństwa, a wyzysku, zniewolenia.
>JEST. Pośród balwochwalstwa własności prywatnej jest indywidualnie odmienny, glosisz swoja odmienna od panującej wizje świata
na początku był wielki wybuch, powstała energia, atomy, i tak to sie przewala do dzisiaj. Nie ma JA, nie ma WOLNEJ WOLI, tylko iluzja. JA produkt mojego mózgu (iluzja) w rzeczywistości jestem tylko bezwolną bańką mydlana na fali oceanu. Nie ma w tym żadnej mojej zasługi ani winy, żadnej mocy sprawczej

>>Kulczyk zgromadził przez 20 lat 30 000 000 000 zł, nic nie stworzył, nic nie wymyślił, podatki placil za granicą, my dawalismy mu wyszkolonych niewolnikow, ochronę prawna (sądy -zawsze wygrywał), policyjną, wojskową My go wychowalismy (placilismy za szkoly, sluzbe zdrowia itp) on nam nic (indywidualizm i wolność to jego dewiza)
>Kulczyk przewodził i organizował.
patoelity to system mafijny, czerpia z niego ogromne zyski

>> "człowiek na podobieństwo boga a on samotny" Z tego narodził się liberalizm, podzielenie ludzi na samodzielne atomy. Jaką wartość ma samodzielny atom? Jak atomy sie zorganizują w miecz to patoelity by inaczej sie zachowywały, a tak, robią co chcą, samodzielny atom jest nieszkodliwy.
>Inny, samotny atom może być fundamentem dla innej komórki a ta dla nowego stworzenia.
ale wtedy atom rezygnuje z indywidualizmu i wolności, do tego namawiam, zrezygnujmy z liberalizmu jako że ona osłabia nas jak trucizna i zabija Wg prognoz demografów w Polsce w 2100 roku będzie tylko 15 mln Polaków (namacalny dowód że liberalizm zabija naród)

>>>Indywidualizm nie jest problemem, problemem jest egoizm
>>człowiek nie jest egoistą, widac po małych dzieciach jak chca pomóc smutnemu albo głodnemu. Dzieci sa z raju, po czy zaczynamy je udomawiać "socjalizować" To system tworzy egoistów, indywidualistów
>Dzieci potrafią być niesamowicie bezwzględne i brutalne. Pamiętam z dzieciństwa rażenie żaby prądem dla zabawy. Pamiętam niesamowitą agresję w szkole podstawowej, pamiętam jak w mlodosci jeden chłopak drugiemu skakał na głowie. Widzisz to tylko co chcesz zobaczyć.
pisałem o małych dzieciach które nie doświadczyły wychowywania systemowego (żłobki, przedszkola, szkoły) To są sztuczne instytucje i u dzieci wywoluja reakcje patologiczne W raju tego nie było

>Dzicz to prawa dzungli. W dzungli nikt Cię nie pyta czego chcesz albo czego potrzebujesz tylko albo pożerasz albo jesteś pożerany.
tak jak dzieci straszy sie cygankami tak nas dorosłych patoelity strasza "prawami dżungli", to nieprawda, w dżungli jest współpraca

>Wyobrażasz sobie raj w słoneczny dzień, gdy wszyscy najedzeni i zdrowi.
>Ale rzeczywistość to również ciemność, chłód, głód i choroby.
oczywiście, ale nie bylo cierpienia

>W naturze toczy się walka a Ty zawsze jesteś tylko na granicy utrzymania się przy życiu. Nawet jeżeli przez chwilę uda Ci się odpocząć to zaraz ciężar przetrwania powróci.
ktoś (patoelity) wtłoczył Ci takie poglądy i już nic ich nie zmieni
każdy czyms straszy, matka że przyjdzie cyganka i cie zabierze, kościół pieklem, patoelity dżungla i że to niby one załatwia spokój i dobrobyt


szukanie raju, moim celem
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>W naturze toczy się walka a Ty zawsze jesteś tylko na granicy utrzymania się przy życiu. Nawet jeżeli przez chwilę uda Ci się odpocząć to zaraz ciężar przetrwania powróci.
>ktoś (patoelity) wtłoczył Ci takie poglądy i już nic ich nie zmieni
>każdy czyms straszy, matka że przyjdzie cyganka i cie zabierze, kościół pieklem, patoelity dżungla i że to niby one załatwia spokój i dobrobyt
>
szukanie raju, moim celem


Widać różnimy się w postrzeganiu świata.
Ty widzisz w nim dobro a ja widzę w nim zło.
Pewnie prawda leży gdzieś po środku.
03-08-2020 16:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>W naturze toczy się walka a Ty zawsze jesteś tylko na granicy utrzymania się przy życiu.
>>ktoś (patoelity) wtłoczył Ci takie poglądy i już nic ich nie zmieni
>>każdy czyms straszy, matka że przyjdzie cyganka i cie zabierze, kościół pieklem, patoelity dżungla i że to niby one załatwia spokój i dobrobyt
>Widać różnimy się w postrzeganiu świata.
>Ty widzisz w nim dobro a ja widzę w nim zło.
zło czyni system. Dzieci są z natury bardzo empatyczne, idą do przedszkola, szkoły i muszą walczyc o uwagę pani, o jej uśmiech o ocene, w raju tego nie było, dzieci były w różnym wieku i sobie pomagały a nie konkurowały, w raju jak jakieś dziecko zaplakalo to zaraz 12 dorosłych chetnych do pocieszenia (w raju dzieci nie plakaly),w raju kobieta rodzila jedynaków a wspolczesnie co rok prorok, rodzenstwo musi konkurowac o uwage rodzica. Katastrofa, taki mamy system, z natury jesteśmy super

ci którzy krzywdza ludzi czesto mieli beznadziejne dziecinstwo


szukanie raju, moim celem
02-08-2020 18:30 
 Ocena 2 na 2
haish (2905 punktów)

>Cała ta trucizna zlewa się z góry (elity) na dół i roznosi się po społeczeństwie i Ziemi.
>Lekarstwo? Obawiam się, że na leki może być już za późno, zacząłbym jednak u źródeł czyli szkolnictwo.
Chayvs lub turbulencja jest wieczna (po grecku : Χαος Χαεος, Khaos )
W kosmogonii termin "chaos" ( gr . Χάος ) odnosi się do pierwotnej "otchłani" lub "pustki",
która według wielu religii i mitologii poprzedzała stworzenie świata.
Słowo Χάος w starożytnej grece oznacza: otwartą przestrzeń, pustkę lub otwartą przepaść.
Słowo to pochodzi od czasownika "χαίνω"(wymowa polska - chaíno), co oznacza "otwierać" - zionąć, ziewać, czasownika wywodzącego się ze starożytnego języka praindoeuropejskiego, jeśli są to języki indoeuropejskie !*!*!*!.
Słowo to można również interpretować jako "otwartą przestrzeń".

Perkids lub Ferekydes z Syros (w starożytny grecki : Φερεκύδης ), żył w VI wieku pne, grecki filozof i uczeń Fitakos .
Ferekydes z Syros - grecki myśliciel żyjący w VI wieku p.n.e., pochodził z wyspy Siros, uznawany jest za pierwszego prozaika. Autor dzieła zatytułowanego Pentemychos (Pięciokąt), znanego również jako Heptamychos (Siedmiokąt), przedstawiającego mito-filozoficzny opis stworzenia świata, odróżnił ją od otaczającej rzeczywistości, tym samym nadając jej formę zinterpretował chaos jako rodzaj wody, bezkształtną rzecz, którą można odróżnić od tego co nazwane.
"Chaos" termin wywodzący się z mitologii greckiej, jest w rzeczywistości odpowiednikiem
chaosu w Księdze Rodzaju, początkowej otchłani w mitologii kananejskiej i nie tylko.
Przykładowe mity o chaoskampfie w różnych kulturach
Bóg przeciw wielorybowi i wielkiemu krokodylowi ( judaizm )
Jezus przeciwko szatanowi , św. Jerzy przeciwko smokowi ( chrześcijaństwo )
Madruk przeciwko koordynacji ( mitologia mezopotamska )
Baal przeciwko morzu ( mitologia kananejska )
Zło przeciwko Apophis ( mitologia egipska )
Thor v Jurmongand ( mitologia nordycka )
Zeus kontra Tajfun ( mitologia grecka )
Krishna v Kali ( mitologia hinduska )
Susano kontra Orochi ( Shinto )

chaos :
jidysz: חושך m / n (chojszech)
!*!*!*!
hindi-
नहींखुदजागरूकता - brak samoświadomości(dosłownie - nie siebie świadomość)
अराजकता - anarchia ; brak słowa chaos.
नाम नहीं - bez nazwy ; brak słowa nienazwany

અંધાધૂંધી (język gudźarati) Indie i Pakistan.
andhādhūndhī - chaos

czasownik "χαίνω"(wymowa polska - chaíno) -
- biorąc pod uwagę okres w którym żył Ferekydes - VI w. p.n.e. oraz możliwe konotacje z językiem hebrajskim (słowo chai - życie, żyjący,- ?nie w pełni samoświadomy?).
v/s αυτογνωσία ναι (aftognosía nai) - samoświadomy tak

-pozdrawiam.
[Załącznik]
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>chai - życie, żyjący,- ?nie w pełni samoświadomy?).
>v/s αυτογνωσία ναιaftognosía nai) - samoświadomy tak
>-pozdrawiam.

ciekawe, dziękuję
witamziomy (536 punktów)
>>Ten maleńki wycinek rzeczywistości jest percepcją rzeczywistości a nie nią samą. Substancja z której ta percepcja powstała jest dopiero rzeczywistością.
>Nie zgadzam się z tym poglądem. Podział na percepcję i substancję jest fałszywy.
>Poruszenie w naszych narządach powoduje substancja, to ona wdziera się do naszych ciał i JEST W NICH! Ta owa substancja staje się składnikiem ludzkiego indywiduum.
>Ruch ładunków elektrycznych w oponach mózgowych nie jest odbiciem wiatru, który owiewa twoje ciało lecz jego pochodną. Wiatr wdziera się do twojego mózgu i transformuje aż do poziomu fal mózgowych. Nie ma żadnej bariery, która oddziela Cię od rzeczywistości, to urojenie.
Rzeczywistość przenika Cię i to właśnie jest twoim doznaniem. Doznajesz samej substancji, dotykasz samej rzeczywistości.

Zgadzam się, iż doznajemy samej substancji. Zwróć jednak uwagę na to, iż percepcja ma swój początek i koniec a substancja nie, co oznacza, że nie są tym samym. Substancja stwarza percepcję, ale percepcja nie stwarza substancji.

>Jesteś osobliwością rzeczywistości.

Nie, jestem rzeczywistością.

>Podobnie jak kamień, drzewo, planeta, galaktyka.
>Jesteśmy kolejnymi formami osobliwości.

Nie jesteśmy żadnymi formami. Forma to percepcja rzeczywistości czyli jej aktywność. Jest w ciągłym ruchu i podlega zmianie. Rzeczywistość jest niezmienna, jest jedną, tą samą substancją.
Kamień nie jest drzewem a drzewo nie jest planetą, jednak kamień, drzewo i planeta stworzone są z tej samej "substancji". Jeżeli postrzegasz kamień a nie "widzisz" substancji z jakiej został stworzony to masz percepcję rzeczywistości. "Widzisz" materię a materia nie jest rzeczywistością, jest tylko elementem percepcji.

>Zarazem współczynnikiem rzeczywistości i jej elementem.
>Wg mnie współczynimy Boga i jesteśmy jego częścią.

Bóg jest Jeden i nie ma w nim miejsca na "części". "Części" to podział a podział neguje jedność.

>Żeby było jasne - Bóg, rzeczywistość, natura, wszechświat - to w mojej koncepcji synonimy.

Spoko, a czy jak postrzegasz kamień to widzisz w nim Boga? Czy jak patrzysz na drugiego człowieka to widzisz w nim tego samego Boga? Bo jeśli nie, to masz ciągle tylko percepcję rzeczywistości.
02-08-2020 17:19 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kamień nie jest drzewem a drzewo nie jest planetą, jednak kamień, drzewo i planeta stworzone są z tej samej "substancji". Jeżeli postrzegasz kamień a nie "widzisz" substancji z jakiej został stworzony to masz percepcję rzeczywistości. "Widzisz" materię a materia nie jest rzeczywistością, jest tylko elementem percepcji.

Trochę mi to przypomina moją teorię zbioru pełnego, który określiłem jako 1 w znaczeniu "wszystko" i który wraz ze zbiorem pustym - 0 w znaczeniu "nic" określiłem podstawowymi czynnikami i elementami wszystkich zbiorów policzalnych.

O każdym zbiorze policzalnym możemy cos powiedzieć redukując go do czynników podstawowych i rozwijając go do elementów podstawowych.

Ale o samych zbiorach podstawowych, zbiorze pełnym i zbiorze pustym możemy powiedzieć tylko, że to jest 1 i 0. Nie możemy tego bardziej zredukować ani bardziej rozwinąć.

Twierdzisz, że substancja jest jedna.

Ale wszystkie znaki na Ziemi i w niebie wskazują na to, że ta jedna substancja jest dualna a jej dwie postaci są wzajemnie sprzeczne jak czas i przestrzeń.
witamziomy (536 punktów)

>Twierdzisz, że substancja jest jedna.
>Ale wszystkie znaki na Ziemi i w niebie wskazują na to, że ta jedna substancja jest dualna a jej dwie postaci są wzajemnie sprzeczne jak czas i przestrzeń.

Dokładnie tak, z tym, że "wydaje się" iż jest dualna.

Przedstawię Ci analogię. Gdy śpimy i mamy sen wydaje nam się, że jesteśmy obserwatorem "wewnątrz" snu, w centrum jakiś zdarzeń, widzimy rzeczy, mamy interakcje z ludźmi, postrzegamy różnorodność, jak w "normalnej" "rzeczywistości". Dopiero gdy się budzimy zdajemy sobie sprawę, że to wszystko to była tylko "gra" naszego umysłu. To co było rzeczywiste w tym śnie to był nasz umysł, wszystko było z niego stworzone, z jednej substancji, z umysłu. Ta różnorodność była pozorna, była chwilowym przejawem jednego umysłu.

I podobnie jest na jawie. Trzeba się tylko jeszcze raz "obudzić" Dlatego np. w buddyzmie mówi się o przebudzeniu. Postrzeganie substancji, rzeczywistości , nie jest wcale takie trudne, w końcu mamy z nią styczność 24h, jest to tylko kwestia przeniesienia uwagi.

I masz rację, posiłkowanie się na początku dualnością jest wręcz wskazane a nawet bym powiedział niezbędne. Czyli uświadomienie sobie podstawowych cech "świata" stworzonego umożliwia nam przerzucenie uwagi na ich przeciwieństwa.

Np. wszystko co stworzone ma cechy obiektywne (poznawalne zmysłowo),jest w ruchu i podlega ciągłej zmianie. "Substancja" zatem nie będzie miała żadnych cech obiektywnych, będzie niezmiennna i w bezruchu.

Np2. wszystko co stworzone, powstaje, rodzi się, podlega zmianie i odchodzi, umiera.
Substancja zatem jest niestworzona, ani nie powstaje, ani nie umiera, nie podlega zmianie czyli istnieje poza czasem, jest wieczna. Itd.

Na początku jest to logiczne rozumowanie, które modeluje obraz rzeczywistości w taki sposób, aby przenieść nas do granic poznania umysłowego, umożliwiając "przeskok" bezpośrednio do "doświadczenia" substancji. "Przeskok" ponieważ substancja jest rzeczywistością duchową (niepoznawalną zmysłowo i umysłowo). Umysłem nie da się rozpoznać substancji.
03-08-2020 07:21 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Umysłem nie da się rozpoznać substancji.

Świat jest niepojęty, nie potrafię go pojąć choć się naprawdę staram.
03-08-2020 16:25 
 Ocena 3 na 3
witamziomy (536 punktów)
>>Umysłem nie da się rozpoznać substancji.
>Świat jest niepojęty, nie potrafię go pojąć choć się naprawdę staram.

To staraj się jeszcze bardziej. Póki nie poddasz w wątpliwość wszystkich swoich dotychczasowych przekonań to tak na prawdę się nie starasz.
06-08-2020 10:53 
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> To staraj się jeszcze bardziej. Póki nie poddasz w wątpliwość
> wszystkich swoich dotychczasowych przekonań to tak na prawdę
> się nie starasz.

Z tym ostatnim może być problem. To jedno, czego jest posiadaczem: może głupie, może naiwne, może nieprzemyślane, może nieco destruktywne, może nawet nudne ale.. to własne przekonania.
Tak łatwo nie podda.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
06-08-2020 13:13 
 Ocena-3 na 3
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To jedno, czego jest posiadaczem

Pogarda praktycznie w każdym zdaniu do mnie albo o mnie.

Nie sądzisz, że to chore?

Rozumiem, że bronisz swoich interesów ale czy nie masz żadnych granic?
06-08-2020 14:08 
 Ocena 3 na 5
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Upartość, pazerność, ignorancja, ataki ad personam "coś twojego chore", "niech cię piekło pochłonie", "ocipiałeś", "jesteś zakłamany do szpiku kości, niesamowicie cwany i zachłanny", "masz dużo ale liczysz na wydojenie życiowych soków", "bezwzględny", "budowniczy własnego dobrobytu na krzywdzie innych" itd.

.. nieomal w każdym zdaniu.
Czy ty nie posiadasz żadnych hamulców? Naprawdę chcesz trwać dalej na tym marginesie uznania i szacunku, w którym sam się umieściłeś?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
06-08-2020 16:57 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Upartość, pazerność, ignorancja, ataki ad personam "coś twojego chore", "niech cię piekło pochłonie", "ocipiałeś", "jesteś zakłamany do szpiku kości, niesamowicie cwany i zachłanny", "masz dużo ale liczysz na wydojenie życiowych soków", "bezwzględny", "budowniczy własnego dobrobytu na krzywdzie innych" itd.
>.. nieomal w każdym zdaniu.
>Czy ty nie posiadasz żadnych hamulców? Naprawdę chcesz trwać dalej na tym marginesie uznania i szacunku, w którym sam się umieściłeś?

Życzenie komuś piekła, nie jest oznaką pogardy lecz nienawiści.

Skoro ktoś przez kilka lat argumentuje niesprawiedliwość podatku od własności tym, że sam ma tylko mały sad i kiedy na starość straci zdolność zarabiania nie będzie w stanie od tego sadu zapłacić podatku i go straci a potem okazuje się, że wszystko jest tylko kłamstwem, to chyba można go określić jako człowieka bezwzględnego i chciwego.

Ponadto gdy ktoś Cię wciąż okłamuje i oskarża manipulując twoimi i innych emocjami ażebyś przystał na jego sądy i wolę rezygnując tym samym z własnych sądów i własnej woli, to czy ktoś taki nie buduje swojego dobrobytu na twojej krzywdzie?

Przypomnij sobie ile razy sam próbowałeś mi zaszczepić poczucie wstydu i winy ażebym tylko odstąpił od swoich postulatów i bez sprzeciwu poddał się twojej woli?
Uważasz, że taka, na moje szczęście, tylko nieudana próba manipulacji drugim człowiekiem, nie jest wyrządza mu krzywdy.

Chciałeś mnie wpędzić w głębokie poczucie nieszczęścia, żebym się stał wobec takich ja ty, szarley itp. cwaniaków całkowicie bezsilny.

Bez żadnej przesady zło można a nawet należy nazywać złem.
Bo przecież dobry jacku nie jesteś, chyba wiesz.
06-08-2020 19:38 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Sprzedałeś mieszkanie własnej matki i poszła pod most

rzygam na ciebie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-08-2020 20:17 
 0 na 2
farmer (22440 punktów)
Kteyn bez tego forum to no name.
W Berlinie zapierdla na na swoich panów.
06-08-2020 20:33 
 Ocena-1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Kteyn bez tego forum to no name.
>W Berlinie zapierdla na na swoich panów.

Mieszka w Berlinie, ale nie pracuje, żyje z socjalu i z kasy po sprzedaży mieszkania swojej mamy w Lądku. Mama jest bezdomna

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-08-2020 20:45 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>. Mama jest bezdomna

Cooooo?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>. Mama jest bezdomna
>Cooooo?

Zwykły cham, który tylko katolicki bóg wie dlaczego, robi za społeczny autorytet i dobrodzieja.

Kawał prostaka i chama, który wyskakuje z agresywnymi i aroganckimi roszczeniami i pretensjami.

Żąda od moderatora, żeby mnie zbanowal jakby był jakimś społecznym patriarcha a to tylko burak, cham i prostak, który sądzi, bo tak się nauczył, że wszystko załatwi agresją. Już parę razy udało mu się zmanipulować moderatora trikami psychologicznymi.

Kij mu w oko.

Nie pohamuje się przed niczym gdy chodzi o jego roszczenia.
06-08-2020 22:16 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Kteyn bez tego forum to no name.
>>W Berlinie zapierdla na na swoich panów.
>Mieszka w Berlinie, ale nie pracuje, żyje z socjalu i z kasy po sprzedaży mieszkania swojej mamy w Lądku. Mama jest bezdomna

Zarzucanie mi, że ci coś dorabiam, po tym jak się okazales małym kłamczuszkiem.

Pytałem dlaczego nie powiedziałeś od razu jak stoją sprawy i nie broniłeś swojej kapitalistycznej sprawiedliwosci?

Mogles też od początku milczeć jak grób, jak Salek, jak to macie w zwyczaju w reakcji na cudze oczekiwania.

Ale ty postanowiłeś zrobić wszytkich w konia i dlaczego?

Miałeś dużo ale chciałeś znacznie więcej?

Nie tylko majątek ale też chciałeś być najważniejszy?

Wszystko ty i nic inni?
07-08-2020 18:20 
 Ocena 1 na 3
salek (4701 punktów)
>Mogles też od początku milczeć jak grób, jak Salek, jak to macie w zwyczaju w reakcji na cudze oczekiwania.
Nie od początku, oszuście. Wiedziałbyś gdybyś czytał i rozumiał co się do ciebie pisze.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Mogles też od początku milczeć jak grób, jak Salek, jak to macie w zwyczaju w reakcji na cudze oczekiwania.
>Nie od początku, oszuście. Wiedziałbyś gdybyś czytał i rozumiał co się do ciebie pisze.

A co?
Pouczałeś mnie jeszcze na początku o tym, że jestem winnym sobie idiotą?
Widać nie pamiętam.
09-08-2020 14:37 
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)
>>>Mogles też od początku milczeć jak grób, jak Salek, jak to macie w zwyczaju w reakcji na cudze oczekiwania.
>>Nie od początku, oszuście. Wiedziałbyś gdybyś czytał i rozumiał co się do ciebie pisze.
>A co?
>Pouczałeś mnie jeszcze na początku o tym, że jestem winnym sobie idiotą?
Nie, zauważyłem to dopiero gdy już stało się jasnym, gdy na uwagi i pytania do tego do proponujesz zamiast merytorycznych odpowiedzi zobaczę jedynie spieprzanie w z najwyraźniej własnego życia wzięte dyrdymały, które jasno pokazywały, że jesteś winnym sobie idiotą. Dziw bierze że nie zauważyłeś tego sam.. choć właśnie w ten sposób ludzie nabierają rozumu, więc to w sumie nic dziwnego.

>Widać nie pamiętam.
Szkoda. Wygodna sprawa taka selektywna pamięć - pamiętać i rozumieć tylko to, co jest wygodne.
09-08-2020 15:26 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>Mogles też od początku milczeć jak grób, jak Salek, jak to macie w zwyczaju w reakcji na cudze oczekiwania.
>>>Nie od początku, oszuście. Wiedziałbyś gdybyś czytał i rozumiał co się do ciebie pisze.
>>A co?
>>Pouczałeś mnie jeszcze na początku o tym, że jestem winnym sobie idiotą?
>Nie, zauważyłem to dopiero gdy już stało się jasnym, gdy na uwagi i pytania do tego do proponujesz zamiast merytorycznych odpowiedzi zobaczę jedynie spieprzanie w z najwyraźniej własnego życia wzięte dyrdymały, które jasno pokazywały, że jesteś winnym sobie idiotą. Dziw bierze że nie zauważyłeś tego sam.. choć właśnie w ten sposób ludzie nabierają rozumu, więc to w sumie nic dziwnego.
>>Widać nie pamiętam.
>Szkoda. Wygodna sprawa taka selektywna pamięć - pamiętać i rozumieć tylko to, co jest wygodne.
>

Czyli wyczules, że różnimy się emocjonalnie, swiatopogladowo, nie wyczules we mnie własnego interesu i przyjąłeś strategie ignoracji w odroznieniu od szarleya, który przyjął strategie agresji, choć cel macie podobny?

Zapytałem cię czy właściciele waszych korpo mają mniejszą władzę od socjalistycznych sekretarzy, bo chcę ustalić czy dzięki waszej kapitalistycznej rewolucji naprawdę wyzwoliliście ludzi spod władzy totalnej?

Mieliście sprowadzić wolność, sprowadziliście ją?

Nie chcę, żeby okazało się, że wszystko co glosiliscie o ludzkiej wolności było tylko kłamstwem, którego użyliście do przejęcia władzy nad ludźmi.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kteyn bez tego forum to no name.
>W Berlinie zapierdla na na swoich panów.

Ty nie masz nazwiska nawet na tym forum a ja choć tu.
06-08-2020 22:28 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Kteyn bez tego forum to no name.
>>W Berlinie zapierdla na na swoich panów.
>Ty nie masz nazwiska nawet na tym forum a ja choć tu.

Bo nie potrzeba ciołku. Jakby było potrzebne to bym tu nie pisał i nie czytał tego chlewu z rajem Okragłego i twoim systemem. To jakbym miał zapłacić za to wolał bym dzieciom lody kupić za te pieniądze.

I nawet bym nie wiedział o tobie. Pierswzy raz w internetach?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> I nawet bym nie wiedział o tobie. Pierswzy raz w internetach?

Dzięki temu, że rozmawiamy i wymieniamy swoje niezgodne myśli zbudowane na naszych niezgodnych emocjach rozwijamy się.

Zmieniamy się emocjonalnie.

Nie jesteśmy już tymi samymi ludźmi, którymi byliśmy na początku naszej rozmowy.

I to jest wartość.

Rozwój kosztuje wysiłek i też cierpienie.

Wszystkie złe emocje, których doznałeś pod moim czy okrągłego wpływem, rozwinęły Cię.

Mnie też rozwijają złe emocje wynikajace z obcowania z Tobą, rozwijają we mnie nowe wartości.

Kiedys z łatwością potrafiłem kłamać, oszukiwać czy być bezwzględnym.

Po naszej niemiłej rozmowie coraz mi trudniej. Nie mówię, że już nie potrafię, jeszcze potrafię ale coraz mi trudniej. I to jest wartość.

Wierzę, że Ty masz podobnie.
06-08-2020 23:44 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>Wszystkie złe emocje, których doznałeś pod moim czy okrągłego wpływem, rozwinęły Cię.

Nie. To tylko forum. Nie żyje tym co dzień. Zaglądam tu często ale nie po to by czytać o jakims raju czy twoim systemie. W życiu bym tu nie zagościł na dłużej z tego powodu. Kiedyś było tu sporo ludzi i tworzyli wartość dodaną.

Ale ich wyjebano bo coś tam

Teraz odpalam forum a tam w kółko ty, raj i Max z pedofilami. Miałem szczęście że byłem tu gdy było pełno innych userów.

Możesz rozjebać to forum do końca już nie ma komu tu pisać. Ponoć Metallica skoczyła sie na
Kill 'Em All...no a ty będziesz grabarzem tego forum jak tak dalej będziesz truł.

kilka lat temu jakiś typ ci napisał :
istnieje związek między obniżającą się jakością tego forum, a ilością założonych przez ciebie wątków.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,701845#w701847

hasta la vista
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zaglądam tu często ale nie po to by czytać o jakims raju czy twoim systemie. W życiu bym tu nie zagościł na dłużej z tego powodu.

Masz cały internet, nie wiem ile to danych, dobrze zdaje się radziasz sobie z angielskim a czytasz o ironio mnie
Nie chcesz ale musisz?
Znasz mnie czy okrągłego tak doskonale, z takimi szczegółami, że zanim jeszcze coś powiem to Ty już wiesz co.
Obraz się, że nie przyznaje Ci racji i idź czytać onet a potem poczuj tę pustkę i wróć.

Moje myśli są już w twojej głowie i nie sądzę, żebyś poradził się od nich uwolnić. To samo z myślami okrągłego. Te idee będą oczywiście inaczej rozwijać w twoim umyśle niż w moim ale już tam są i usunąć się nie da.

Kiedyś było tu sporo ludzi i tworzyli wartość dodaną.
> Ale ich wyjebano bo coś tam

Pitu, pitu kiedyś zawsze było lepiej.
Nie jestes jednym na świecie, który chciałby wrócić do przeszłości. Wtedy, z twojej obecnej perspektywy, wszystko było takie proste, łatwe i przyjemne.

>Teraz odpalam forum a tam w kółko ty, raj i Max z pedofilami. Miałem szczęście że byłem tu gdy było pełno innych userów.

Bardziej zgodnych z twoim umysłem?
Co poradzisz? Widać ich idee nie były aż tak namiętne, żeby byli gotowi im cokolwiek poświęcić i zajęli się malowaniem ogrodzenia czy czym tam.

>Możesz rozjebać to forum do końca już nie ma komu tu pisać. Ponoć Metallica skoczyła sie na
>Kill 'Em All...no a ty będziesz grabarzem tego forum jak tak dalej będziesz truł.

Moze masz na myśli swoje poglądy a nie forum?
Może chodzi o to, że kiedyś mieliście tu fajna paczkę, że z każdegoz, kto się z wami nie zgadzał robiliście kota, że dostawał kilka strzałów i uciekał w płaczu a teraz już tak nie ma?

Nie truje tylko wyrażam swoje przekonania.
Przykro mi, że są sprzeczne z twoimi ale nie zmienię swojej wiary, żebyś poczuł się lepiej.

>kilka lat temu jakiś typ ci napisał :
> istnieje związek między obniżającą się jakością tego forum, a ilością założonych przez ciebie wątków.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,701845#w701847
>hasta la vista

Dla was dla ciebie wszystko czego sam nie sądzisz, nie ma żadnej wartości.

Wiesz jak ja widzę twój problem?
Cierpisz, bo mnie nie złamaliście.
Cierpisz, bo mam czelność nadal wyrażać to czego ty nie chcesz i nie uważasz.

Nie martw się ja też cierpię z twojego i tobie podobych powodu.

Nie wiem czy ktokolwiek wytrzymałby tyle pogardy ile na mnie wylaliscie i końca nie widać.
07-08-2020 01:14 
 Ocena 5 na 5
farmer (22440 punktów)

>Wiesz jak ja widzę twój problem?
>Cierpisz, bo mnie nie złamaliście.

Wiesz jak ja widzę twój problem. Cierpisz bo mnie nie złamałeś. No i? Pat czy szach mat?

Byli tu już płaskoziemcy....whuj cierpie
Był/bywa tu gość co jest duchem zresztą huj wie kim....no cierpie
Elasp udowodnił boga(czekaj chyba BOGA)..jebana pisownia no whuj cierpię
BYł typ od wojen atomowych z przed 3000 lat no wyhuj cierpię...
Uczonych w piśmie znaczy Biblii...no whuj cierpię
Raj okragłego to wiadomix wyjebka po całości jak twój system....no whuj cierpie
Fizyków garażowych...no whuj cierpię
Typ co ma manię z Żydami...no whuj cierpię

farmer ma na was wyjebane...i co? Zostaje wam etykieta....ateista nie wierzący peowiec beka z was


huja tam beka...jutro chlew jak co dzień.


Polecam. Dawno dawno temu gdzieś w szkole podstawowej przeczytałem Mdłości Sartre....i whuj cierpie

Jean-Paul Charles Aymard Sartre (ur. 21 czerwca 1905 w Paryżu, zm. 15 kwietnia 1980 tamże) - powieściopisarz, dramaturg, eseista i filozof francuski. Przedstawiciel egzystencjalizmu.


Znana jest jego analiza zjawiska znanego w języku francuskim jako zła wiara (mauvaise foi) - ma wiele ona postaci (kalka, stereotyp). Człowiek przygnieciony odpowiedzialnością wyboru znaczenia i wartości dla swego życia - znajduje ucieczkę w przyjmowaniu gotowych ról dających mu znaczenie, którego nie musi sam tworzyć. Zamiast żyć jak podmiot, który doświadcza swej wolności, żyje jak przedmiot pełniący określoną funkcję. Innym razem człowiek chce zaprzeczyć temu, czym aktualnie jest (np. gdy jest niewolnikiem nałogu) podejmując jakieś zobowiązanie, ale nie dotrzymuje go. Oszukuje więc sam siebie. Dla Sartre'a żyć w złej wierze to odwracać się od swojej wolności i tworzenia własnego znaczenia.

Sartre twierdził również, że odwracamy się od wolności by uniknąć towarzyszącej jej udręki. Udrękę odczuwamy dlatego, że tam gdzie nic nie warunkuje wyboru - wszystko jest możliwe (np. to, że spacerując po skalnym występie - rzucimy się w przepaść bez żadnej wyraźnej przyczyny). Udręka i smutek nie są jednak konieczną konsekwencją wolności, może ona być źródłem radości i odwagi. Jak stwierdził - żadna doktryna nie jest bardziej optymistyczna - przeznaczenie człowieka powierzono jemu samemu.
07-08-2020 07:16 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Byli tu już płaskoziemcy....whuj cierpie

I przyszła ci myśl do głowy, żeby moje postulaty zmiany norm społecznych porównać do postulatu płaskiej ziemi?

>huja tam beka...

Albowiem stoi za tobą już prawda i dobro uniwersalne.
Dlatego nie wszystko można załatwić po dobroci. Czasem trzeba walczyć z cudza beka.

>Sartre twierdził również, że odwracamy się od wolności

I sądzisz, że jesteś reprezentantem "wolności"?

Czyjej?

Swojej?
Budowanej na zniewoleniu innych?

Wasze normy wcale nie są ani uniwersalne, ani dobre, ani sprawiedliwe. I mam wrodzone prawo je podwarzac, co nie jest żadnym niszczeniem forum lecz co najwyżej walka z panowaniem poglądów farmera w życiu każdego człowieka

I co poradzisz?
07-08-2020 09:31 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>I sądzisz, że jesteś reprezentantem "wolności"?
>Budowanej na zniewoleniu innych?

Facet idzie ulicą, widzi pustą posiadłość, sprawdza w smartfonie (księdze) i stwierdza, że jej tam nie ma. Wchodzi sobie pomieszać z rodziną.
Mija miesiąc. Ściany posmarowane przez dzieci, muszla zakamieniona, parkiety porysowane, liczniki prądu gazu i wody pokazują dużo wiesze wartości niż wcześniej.

Poprzedni lokator wraca, mówi do faceta: chciałbym się tu z powrotem wprowadzić.
Facet: nie, bo wprowadziłem ten dom do księgi i odprowadziłem parę godzinek podatku.
To jest teraz moje.. i pokazuje mu gest Kozakiewicza.
Poprzedni lokator zaczyna się denerwować: Zbudowałem ten dom własnymi rękami! - rzecze.
Facet na to: nie użyjesz siły bo jeśli to zrobisz - zbudujesz własną wolność na zniewoleniu innych.
Poprzedni lokator łagodnieje i odchodzi bogatszy o naukę.

Facet jedzie rowerem z rodziną na pół-dniową wycieczkę. Widzi kolejny taki dom nie wprowadzony do księgi. Tylko bardziej zadbany i większy.

- Przeprowadzimy się - mówi do żony.

Sprawdzają, nie ma nikogo. Jadą po manatki, przyjechali dwoma ciężarówkami klamotów, a tu z piwnicy gdzie nie zajrzeli, wychodzi dziadek i rzecze: słucham pastwa.
- Chcieliśmy się wprowadzić, pana domu nie ma w księdze.
Dziadek wypowiada magiczne zaklęcie:
-Nie użyjesz siły bo jeśli to zrobisz - zbudujesz własną wolność na zniewoleniu innych..
Facet z żoną i klamotami odchodzi bogatszy o naukę.




Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
07-08-2020 10:17 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Czy ten obrazek symbolizuje moje postulaty czy wasz "chlew" jak to nazywa farmer?

Który z waszych bogów pozwolił na przymusową egzekucję podatków od pracy i nie pozwala na wyjawienie mienia czy opodatkowanie własności?

Co to za religia?
07-08-2020 10:50 
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Podatków od pracy nie egzekwuje się przymusowo. Po prostu tych pieniędzy nie dostajesz.

Nie bronisz czegoś jak niepodległości, nie mając tego w ręku.

Wiesz, podobnie jest u ciebie z podatkami - system odbija sobie z twojego konta bez twojej bohaterskiej obrony.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
07-08-2020 18:33 
 0 na 2
salek (4701 punktów)
>Podatków od pracy nie egzekwuje się przymusowo. Po prostu tych pieniędzy nie dostajesz.
>Wiesz, podobnie jest u ciebie z podatkami - system odbija sobie z twojego konta bez twojej bohaterskiej obrony.
No tak - jak automat potrąca z wypłaty, to jest to niedopuszczalna przemoc, natomiast jeżeli automat potrąca wprost z konta, to jest już zupełnie w porządku. Ot taka logika hamerlika
07-08-2020 22:59 
 Ocena-1 na 3
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Podatków od pracy nie egzekwuje się przymusowo. Po prostu tych pieniędzy nie dostajesz.
>>Wiesz, podobnie jest u ciebie z podatkami - system odbija sobie z twojego konta bez twojej bohaterskiej obrony.
>No tak - jak automat potrąca z wypłaty, to jest to niedopuszczalna przemoc, natomiast jeżeli automat potrąca wprost z konta, to jest już zupełnie w porządku. Ot taka logika hamerlika

Logika jest znacznie głębsza, wielokrotnie ją wyrażałem i nie wierzę abyś nie zauważył albo zapomniał.

Przepisywanie z konta na konto wg przyjętego algorytmu to tylko mechanizm.
Uważam, że znacznie lepiej będzie gdy przepisania wartości dokona rozproszona aplikacja, niż milion ludzi wypełniających kwity, z których każdy chce oszukać i ukraść.

Logika podatku od własności, określanego w demokracji bezpośredniej, obciążającego właścicieli, dotującego najemnych robotników bez mienia sprowadza się do umiarkowania koncentracji własności/kapitału.

Czy taką logikę potrafi jednak pojąć architekt totalnej koncentracji własności?
Bo przecież nim właśnie jesteś?
Sądziłeś, że wasza tajemnica mienia wszystkim zamydli oczy?

I jak czujesz, architekcie potężnej koncentracji kapitału z tym, że przy tak olbrzymiej kontentacji własności stworzyliście zwykły totalitaryzm?

A może ktoś poradzi sprzeciwić się właścicielom waszych korpo?

Czymże ich władza różni się od władzy socjalistycznych sekretarzy?
Tym, że jest potężniejsza?
07-08-2020 10:54 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Czy ten obrazek symbolizuje moje postulaty czy wasz "chlew" jak to nazywa farmer?

Ten obrazek jest tu nie przypadkiem z zasobów Świadków Jehowy.
Oni obiecują raj m.in. naiwnym pacyfizmem i wiarą, ty obiecujesz raj..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
07-08-2020 12:06 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>ty obiecujesz raj..

Komu, jaki raj, znowu kłamiesz?

Po opisaniu własności, ujawnieniu jej i opodatkowaniu podatkiem określanym w demokracji bezpośredniej żadnego raju nie będzie!

Będzie trudne i wymagające życiem, tak jak teraz, dodatkowo obciążone głębszą świadomością mechanizmów społecznych.

Nie obiecuję raju tylko wielki ciężar świadomości funkcji społeczeństwa.

Kłamiesz.
Manipulujesz.

Mam nadzieję, że inni zaczynają dostrzegać twoją prawdziwą rolę, w tej rozmowie.

Nie reprezentujesz uniwersalnych wartości, tylko robisz ludzi w konia dla własnej korzyści i na ich koszt.

Wszystkim, którzy to czytają, proponuję nie dać się wkręcić w obrazki i nieustające odniesienia do mojego życia.

Proponuję rozważać idee i ich konsekwencje w oderwaniu to tego szajsu jaki Jacek oferuje.
07-08-2020 12:13 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> obciążone głębszą świadomością mechanizmów społecznych.

Jakby już teraz nie można było ich zrozumieć..

>Nie reprezentujesz uniwersalnych wartości

Nie mam ambicji reprezentacji uniwersalnych wartości. To tylko twój wymysł.
Rozmawiamy, oceniam twoje wyskoki, prace malarskie, sugestie, postulaty itd.
Mam przy tym głęboką świadomość jak ci to nie w smak.
Podatków od dochodów nie egzekwuje się przymusowo. Po prostu tych pieniędzy nie dostajesz.
Nie bronisz czegoś jak niepodległości, nie mając tego w ręku.
Wiesz, podobnie jest u ciebie z podatkami - system odbija sobie z twojego konta bez twojej bohaterskiej obrony.

> Wszystkim, którzy to czytają, proponuję nie dać się wkręcić w
> obrazki i nieustające odniesienia do mojego życia.

Trudno nie dawać odnośników do twojego życia, skoro ono bardzo jasno tłumaczy twoje obecne zachowanie i liczne ucieczki, deficyty, a przede wszystkim chciejstwo.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
07-08-2020 13:04 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> obciążone głębszą świadomością mechanizmów społecznych.
>Jakby już teraz nie można było ich zrozumieć..

Nie po to wszystko co istotne taicie i za zdradę waszych tajemnic grozicie karą, żeby ktoś inny wiedział przez co i rozumiał.

Wasza wielka tajemnica mienia służy powszechnej nieświadomości mechanizmów społecznych a za nią zdolności robienia przez was innych ludzi w konia.

I tylko nie bredź o waszej wolności, o waszej prywatności, o twoim prawie do tajemnic, bo ja doskonale rozumiem przyczyny tych bredni. Bezsilnym robolom spędzającym całe życie w ciężkiej robocie i biedzie ożeń tę religię ale nie mi.

>Podatków od dochodów nie egzekwuje się przymusowo. Po prostu tych pieniędzy nie dostajesz.

Spróbuj nie zapłacić podatku od pracy i od konsumpcji, a potem przybij telewizor do podłogi, żeby ci go siłą nie wynieśli i oczekuj umieszczenia cię w klatce z użyciem przemocy.
Opowiadaj te kłamstwa ludziom, którzy dzięki waszym tajemnicom nie rozumieją świata i boją się was. Ja wasz świat już zrozumiałem i nie boję się ciebie.

>Trudno nie dawać odnośników do twojego życia, skoro ono bardzo jasno tłumaczy twoje obecne zachowanie i liczne ucieczki, deficyty, a przede wszystkim chciejstwo.

Twoje projekcje o tym są tylko twoim usprawiedliwieniem twoich własnych roszczeń, niczym ponadto. To tylko fałszywe zarzuty. Nic na mnie nie masz - zupełnie nic. Tylko tworzysz z niczego, żeby mieć i żeby innych oszukać, że coś masz.
07-08-2020 14:00 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Spróbuj nie zapłacić podatku od pracy i od konsumpcji

Ale jak? Potrzebny tłumacz.
Podatków od dochodów czy usług/towarów nie egzekwuje się przymusowo. Po prostu tych pieniędzy nie dostajesz i nie masz jak "nie zapłacić".

Cena w sklepie: płacisz całość i bierzesz, albo część i nie bierzesz. Proste.
Byłeś ponoć sprzedawcą internetowym i zapewne klientem, komu to tłumaczę.

>> Trudno nie dawać odnośników do twojego życia, skoro ono bardzo jasno
>> tłumaczy twoje obecne zachowanie i liczne ucieczki, deficyty, a przede wszystkim chciejstwo.
> Twoje projekcje o tym są tylko twoim usprawiedliwieniem twoich własnych roszczeń

Każdemu kto jest zainteresowany, mogę zaklinować tekst odpowiednich zwierzeń, czy "traumatycznych doświadczeń". Porozrzucałeś ich tu na tym forum troszeczkę.
Rozumiem jednak że chciałbyś je teraz ukryć tudzież umniejszyć pod szyldem zohydzenia interlokutora. Klasyka. Może ktoś to z forumowiczów kupi, próbuj.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
07-08-2020 17:15 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Spróbuj nie zapłacić podatku od pracy i od konsumpcji
>Ale jak? Potrzebny tłumacz.
>Podatków od dochodów czy usług/towarów nie egzekwuje się przymusowo. Po prostu tych pieniędzy nie dostajesz i nie masz jak "nie zapłacić".

Skoro przeksięgowania podatku nie realizuje rozproszona aplikacja, jak to postuluję dla podatku od własności w mechanizmach cyfrowej księgi kapitału, to znaczy, że robią to inni ludzie.

Jakie to moje pieniądze skoro inni robią z nimi co chcą?

One są moje, bo tak głosi wasza religia?

BZDURA!

Moimi pieniędzmi dysponuję sam. A jeżeli jakimiś pieniędzmi nie dysponuję to one nie są moje.

Jak już wielokrotne pisałem, wasz system jest skonstruowany pod potężne różnice społeczne. Totalna koncentracja własności, obrzydliwe bogactwo tuż obok obrzydliwej biedy, to STAN RÓWNOWAGI waszego systemu.

Twierdzenie o jakimkolwiek zrównoważonym rozwoju, przy zachowaniu waszego prymitywnego, kapitalistycznego pracy, to stek bzdur. Poicie takimi bzdurami niedorozwiniętych ludzi, żeby naiwnie uwierzyli, że coś w przyszłości zmieni się. W rzeczywistości to taki sam zakłamany syf jak katolickie obietnice nagrody po śmierci.
07-08-2020 17:44 
 Ocena 1 na 3
szarley (54913 punktów)
>Skoro przeksięgowania podatku nie realizuje rozproszona aplikacja, jak to postuluję dla podatku od własności w mechanizmach cyfrowej księgi kapitału, to znaczy, że robią to inni ludzie.

A to zasadnicza różnica , czy pieniądze z konta odpisuje mi księgowy czy aplikacja
Na czym ta różnica polega?

>Moimi pieniędzmi dysponuję sam. A jeżeli jakimiś pieniędzmi nie dysponuję to one nie są moje.

Więc w krystkonizmie jak sprzedam gruszki to pieniądze nie są moje, bo mi aplikacja zabierze podatek od grusz
Wiem co odpowiesz na ten argument
UCIECZKA

>Jak już wielokrotne pisałem, wasz system jest skonstruowany pod potężne różnice społeczne. Totalna koncentracja własności, obrzydliwe bogactwo tuż obok obrzydliwej biedy, to STAN RÓWNOWAGI waszego systemu.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
UCIECZKA

>Poicie takimi bzdurami niedorozwiniętych ludzi,
Bez gumki twoja żonka bierze taniej?

Ty wymyślasz chochoła - pozwalasz innym

ODNIEŚ SIĘ CHOĆ RAZ JEDEN DO PYTAŃ I ARGUMENTÓW ZAMIAST W KÓŁKO POWTARZAĆ MANTY NAJARANEGO NIENAWIŚCIĄ I DOPALACZAMI DEBILA

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Skoro przeksięgowania podatku nie realizuje rozproszona aplikacja, jak to postuluję dla podatku od własności w mechanizmach cyfrowej księgi kapitału, to znaczy, że robią to inni ludzie.
>A to zasadnicza różnica , czy pieniądze z konta odpisuje mi księgowy czy aplikacja
>Na czym ta różnica polega?

Nie ma miliona kwiciarzy, którzy potrzebują jeść a każdy z nich jeszcze gotów jest oszukać i ukraść, żeby leżeć na leżaku, kiedy inni będą przynosić jedzenie i napoje.

>>Poicie takimi bzdurami niedorozwiniętych ludzi,
>Bez gumki twoja żonka bierze taniej?
>Ty wymyślasz chochoła - pozwalasz innym

A co? Nie głosisz, że utajniona i nieopodatkowana własność dobra jest i sprawiedliwa?
Nie głosisz, że wynika z praw natury?
Że twój katolicki bóg nakazał wszystkim podporządkować się jej?

Doskonale znam tę waszą kapitalistyczną religię.

Potem weźmiesz takiego zapracowanego robola, który zapracował sobie u was na NIC, pokażesz mu złotą wieżę w metropolii i powiesz - spójrz co stworzyliśmy, co zbudowaliśmy, jakie mamy osiągnięcia, to nasze. Zachwycony widokiem bogactwa robol podejdzie bliżej, żeby przyjrzeć się co stworzył i co posiada ale nagle ochroniarz bez karku zwróci się do niego - spieprzaj dziadu!
08-08-2020 05:03 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Skoro przeksięgowania podatku nie realizuje rozproszona aplikacja, jak to postuluję dla podatku od własności w mechanizmach cyfrowej księgi kapitału, to znaczy, że robią to inni ludzie.
>>A to zasadnicza różnica , czy pieniądze z konta odpisuje mi księgowy czy aplikacja
>>Na czym ta różnica polega?
>Nie ma miliona kwiciarzy,
Jest milion informatyków, obsługujących aplikację

>>>Poicie takimi bzdurami niedorozwiniętych ludzi,
>>Bez gumki twoja żonka bierze taniej?
>A co? Nie głosisz, że utajniona i nieopodatkowana własność dobra jest i sprawiedliwa?
Nie, ale ty nie znasz moich poglądów
Nigdy nie próbowałeś nawet ich poznać
Wystarczą ci te "moje" poglądy, które sam wymyśliłeś

>Nie głosisz, że wynika z praw natury?
Nie

>Że twój katolicki bóg nakazał wszystkim podporządkować się jej?
Nie

>Doskonale znam tę waszą kapitalistyczną religię.
Swoje gówno znasz, Nic więcej

>Potem weźmiesz takiego zapracowanego robola,
Ile bierze twoja żona za seks w bramie?

>żeby przyjrzeć się co stworzył i co posiada ale nagle ochroniarz bez karku zwróci się do niego - spieprzaj dziadu!
To samo powie bazdomnemu przy twoim samochodzie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>Skoro przeksięgowania podatku nie realizuje rozproszona aplikacja, jak to postuluję dla podatku od własności w mechanizmach cyfrowej księgi kapitału, to znaczy, że robią to inni ludzie.
>>>A to zasadnicza różnica , czy pieniądze z konta odpisuje mi księgowy czy aplikacja
>>>Na czym ta różnica polega?
>>Nie ma miliona kwiciarzy,
>Jest milion informatyków, obsługujących aplikację

Aplikacje mają w zwyczaju działać same potrzeba jest tylko zasilać energią.

Człowiek wówczas z roli wykonawczej przechodzi do roli architekta, ideologa, dawcy algorytmu, programisty.

Korzyści z pracy aplikacji w miejsce pracy człowieka nie potrzeba dowodzić, jest oczywista.

Ale pojawiają się poważne problemy a przynajmniej dla niektórych.

W systemie wszystko staje się jasne.
System trudno jest obejść.

A to nie jest środowisko cwaniakow, którzy swój całożyciowy dobrobyt zbudowali na wyssaniu cudzych soków życiowych.
08-08-2020 15:40 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Aplikacje mają w zwyczaju działać same potrzeba jest tylko zasilać energią.

Głupi jesteś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Aplikacje mają w zwyczaju działać same potrzeba jest tylko zasilać energią.
>Głupi jesteś

Odpal Androida na swoim Samsungu, podłącz go do prądu, zostaw na miesiąc, wróć i sprawdź czy Android nadal działa.

Potem odpowiedź sobie na pytanie, jak przez ten miesiąc musiałeś go obsługiwać.
szarley (54913 punktów)
Jesteś bandytą
Hamerlik - Konopka napisał 02-08-2020 o 16:32
Cytat:

Przymusowa egzekucja utajnionej i nieopodatkowanej własności to jest bandytka.


Skoro twój samochód jest utajniony i nieopodatkowany a jego własność jest przymusowo egzekwowana, to wg WŁASNEJ definicji jesteś BANDYTĄ

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś bandytą
>Hamerlik - Konopka napisał 02-08-2020 o 16:32
> Cytat:

>Przymusowa egzekucja utajnionej i nieopodatkowanej własności to jest bandytka.

>Skoro twój samochód jest utajniony i nieopodatkowany a jego własność jest przymusowo egzekwowana, to wg WŁASNEJ definicji jesteś BANDYTĄ

W odróżnieniu od ciebie nikogo nie uprawnilem do podjęcia przymusowej egzekucji.

Jak wiesz, nie uczestniczę w waszych tajnych i pośrednich wyborach już od wielu lat, więc wasze prawa nie są moimi.

Sam też wobec nikogo przemocy nie zastosowałem.

Nie jestem więc bandytą w odróżnieniu od innych.
08-08-2020 16:26 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Więc pytam: czy wolno bezdomnemu przeczekać deszcz w twoim samochodzie?
A deszcz może zastać nie tylko bezdomnego !
Jakaś parka może się schronić i nabrać ochoty na seks.

Ucieczka. Jak zwykle. Debila przerasta pytanie

>>Jesteś bandytą
>>Hamerlik - Konopka napisał 02-08-2020 o 16:32
>> Cytat:

>>Przymusowa egzekucja utajnionej i nieopodatkowanej własności to jest bandytka.

>>Skoro twój samochód jest utajniony i nieopodatkowany a jego własność jest przymusowo egzekwowana, to wg WŁASNEJ definicji jesteś BANDYTĄ

>W odróżnieniu od ciebie nikogo nie uprawnilem do podjęcia przymusowej egzekucji.
A ja kogoś upoważniłem?
Znów intelektualny impotent poradzi jedynie stawiać chochoła
Ciekawe czy wytrzymałbyś 3 wpisy pod rząd bez wymyślania rozmówcy

>Jak wiesz, nie uczestniczę w waszych tajnych i pośrednich wyborach już od wielu lat,
Wolno ci,

>więc wasze prawa nie są moimi.
Dlatego portfel i zegarek trzymam z dala od ciebie

Nasze prawa nie są twoimi, ale jak ktoś postanowi przeczekać deszcze w twoim samochodzie to: Polizeeeeeeeeei!!!!!!!
Herr Borstein, egzekwuj przemocą moje tajne i nieopodatkowane mienie

>Sam też wobec nikogo przemocy nie zastosowałem.
Oczywiście!!!! Przecież jako windykator roznosiłeś bezdomnym posiłki

>Nie jestem więc bandytą w odróżnieniu od innych....
Jesteś kupą moralnego gnoju. Megahipokrytą.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-08-2020 17:18 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A ja kogoś upoważniłem?

Nie tylko innych ludzi uprawniasz do prowadzenia przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności, nie tylko ich opłacasz z podatków od pracy i konsumpcji zapłaconych przez najemnych pracowników ale jeszcze od wielu lat usprawiedliwiasz taką egzekucję, kłamiąc przy okazji w kwestii swojego mienia.

Nie kłam zownu, że jesteś albo że byłeś temu przeciwny.

Nie kłam znowu, że gotów jesteś kiwnąć choć palcem w bycie, żeby ograniczyć nieograniczona, potężna i czyniąca z waszego kapitalizmu system totalitarny koncentrację kapitału.

Nigdy w to nie uwierzę.

Spośród wszytkich tu jesteś największym fundamentalista współczesnego kapitalizmu.

Doskonale pamiętam i rozumiem jaka jest twoja wizja rozproszenia własności.

"Gdy Pan zobaczy, że jego robotnik przymiera i nie ma już sił ciągnąć kieratu, wtedy rzuci mu ochłap, żeby pokazać, jaki jest dobry".

Taka jest twoja wizja rozproszenia własności, tzn. wizja pasterza, który dba o swoje owieczki, hodowane dla mleka, wełny i mięsa.
szarley (54913 punktów)
Ile bierze twoja żona za oral w bramie?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś bandytą
>Hamerlik - Konopka napisał 02-08-2020 o 16:32
> Cytat:

>Przymusowa egzekucja utajnionej i nieopodatkowanej własności to jest bandytka.

>Skoro twój samochód jest utajniony i nieopodatkowany a jego własność jest przymusowo egzekwowana, to wg WŁASNEJ definicji jesteś BANDYTĄ

A skoro o tej własności wiesz to chyba nie jest tajna?

Ja o twoim drugim domu nic nie wiedziałem, przypadkiem się dowiedziałem, ewidentnie tailes informację o tej własności przede mną, pisząc, że już o wszystkich składnikach swojego majątku mi powiedziałeś.

Klamales, w odróżnieniu ode mnie.
Chciałeś zyskać w sile argumentów na kłamstwie.

Ale nie martw się. Twoi kolesie to kłamstwo już Ci wybaczyli. Pewnie myślą nawet, że oklamac wroga to żaden grzech.
08-08-2020 16:42 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>A skoro o tej własności wiesz to chyba nie jest tajna?
1 Nie wiem ( i nie obchodzi mnie) Nawet gdybyś na fR napisał numer rejestracji to byłaby tajna przed sąsiadami
2 jest nieopodatkowana , co sam przyznałeś
3 jest przemocą egzekwowana

Moje pytanie o udostępnienie samochodu w czasie deszczu jest nadal bez odpowiedzi, co świadczy tylko o jednym :
zamykasz samochód i nie pozwalasz się w nim schronić
Robisz DOKŁADNIE to, o co masz pretensje do innych

Twoja hipokryzja budzi odruch wymiotny

>Ja o twoim drugim domu nic nie wiedziałem, przypadkiem się dowiedziałem,
1 Napisałem już : użyłem skrótu myślowego.
2 Mam prawo mieć tyle domów ile chcę

Jesteś dnem moralnego dna
Sprzedaż mieszkania w którym mieszkała twoja mama....


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>2 Mam prawo mieć tyle domów ile chcę

Oczywiście, jeżeli wyjawisz ich własność i poddasz ją opodatkowaniu podatkiem okreslanym w demokracji bezpośredniej.

Jeżeli natomiast własności nie wyjawisz i nie poddasz jej opodatkowaniu, to takiego prawa nie masz i każdy cokolwiek moralny człowiek, nie może takiego prawa uznać. Uznać to może tylko mafia i inna zorganizowana bandytka
08-08-2020 20:18 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
>>2 Mam prawo mieć tyle domów ile chcę
>Oczywiście, jeżeli wyjawisz ich własność i poddasz ją opodatkowaniu podatkiem okreslanym w demokracji bezpośredniej.

Mam prawo mieć tyle domów ile chcę. Bez żadnych warunków z twojej strony

>Jeżeli natomiast własności nie wyjawisz...
To pocałuj się w dupę

>nie poddasz jej opodatkowaniu,
Podatki stanowi Parlament, ty jesteś nikim i gówno ci do tego ile podatków płacę i od czego. Na pewno płacę więcej niż ty i to ja płacę na twój Kindergeld i dopłaty do czynszu

Dla ciebie nie ma znaczenia ile mam i kim jestem

wg ciebie zatrudniam "roboli" którym nie płacę i jestem właścicielem mieszkania które najmujesz

Twoje urojeni anie mają znaczenia

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-08-2020 21:08 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Podatki stanowi Parlament, ty jesteś nikim i gówno ci do tego ile podatków płacę i od czego.

Kapitalistyczna kultura a w niej tajnie wybierany, kapitalistyczny parlament zawsze będą stanowili takie normy spoleczne, żeby wszystko posiadła wąska grupa ludzi a reszta ludzkości stała się jej podwładna.

Ktoś musi być na tyle spostrzegawczy, żeby dojrzeć rozwijające się zło, ktoś musi być na tyle odważny, żeby zło nazwać złem.

Rozumiem, że tajna i pośrednia demokracja ma być gwarantem usprawiedliwienia waszego prymitywnego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności, dlatego też w niej nie uczestniczę.

Ja, w odróżnieniu od ciebie, tego szajsu nie legitymuje. To nie jest mój lecz wasz świat. Przynajmniej na razie.
09-08-2020 06:40 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Podatki stanowi Parlament, ty jesteś nikim i gówno ci do tego ile podatków płacę i od czego.
>Kapitalistyczna kultura a w niej tajnie wybierany, kapitalistyczny parlament zawsze będą stanowili takie normy spoleczne, żeby wszystko posiadła wąska grupa ludzi a reszta ludzkości stała się jej podwładna.

1 Udowodnij (ale najpierw wytrzeźwiej) Skoro zamiast dowodu jest jak zwykle ucieczka, oznacza to, że jak zwykle nie masz racji
2 Podatki stanowi Parlament. chcesz to zmienić? pokazywałem ci kilka sposobów. żadnego nie przyjąłeś, więc możesz tylko irytować na forum
3 Nadal nie napisałeś czy ktoś może schronić się w twoim samochodzie podczas deszczu czy też wezwiesz policję, żeby przemocą egzekwowała twoje tajne i nieopodatkowane mienie czy na twoje zlecenie uprawiała bandytyzm (Twoja definicja)
4 nadal czekam na odpowiedź czy kule są równoległe czy prostopadłe i odpowiedzi na setki innych pytań które sprowokowałeś i uciekłeś

>Ktoś musi być na tyle spostrzegawczy, żeby dojrzeć rozwijające się zło, ktoś musi być na tyle odważny, żeby zło nazwać złem.

Twoja spostrzegawczość jest ujemna skoro wg ciebie zatrudniam w swojej firmie "roboli" którym nie płacę, leżę w szadzie kiedy inni na mnie pracują, mam złotego Rolllexa, żyję z kapitału, ktoś obcy sprząta w moim domu i tysiąc innych chochołów
Chcesz zmienić świat? najpierw go poznaj. Po dopalaczach masz zwidy

Złem jest wg ciebie prawo pracownika do odpoczynku i złem jest prawo pracodawcy do organizowania pracy

Masz mi za złe, że samochód dla mnie wyprodukowali "robole" , podczas kiedy ty swój sam zrobiłeś
Masz mi za złe, że dom w którym mieszkam budowali "robole. ale ty mieszkasz w takim , który sam budowałeś

>Rozumiem, że tajna i pośrednia demokracja ma być gwarantem usprawiedliwienia waszego prymitywnego kapitalizmu
Rozmawialiśmy o tym
Przykład wyborów wójta UCIECZKA

>Ja, w odróżnieniu od ciebie, tego szajsu nie legitymuje.
Uwierzę, kiedy zrezygnujesz z korzyści z tego "szajsu" Kidergeld, lekarska opieka, podróże do Afryki, edukacja dla dzieci, policyjna ochrona własności, prawna ochrona niepodnoszenia czynszu, zbiorowa komunikacja emerytura ochrona lokatora, ochrona pracownika ochrona konsumenta, ciepłe bułeczki na śniadanie .....
to wszystko z czego korzystasz ale w pijackim widzie tego nie dostrzegasz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-08-2020 09:22 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Podatki stanowi Parlament, ty jesteś nikim i gówno ci do tego ile podatków płacę i od czego.
>>Kapitalistyczna kultura a w niej tajnie wybierany, kapitalistyczny parlament zawsze będą stanowili takie normy spoleczne, żeby wszystko posiadła wąska grupa ludzi a reszta ludzkości stała się jej podwładna.
>1 Udowodnij (ale najpierw wytrzeźwiej) Skoro zamiast dowodu jest jak zwykle ucieczka, oznacza to, że jak zwykle nie masz racji

www.wnp.pl(*)le-reszta-ludzkosci,367410.amp

Przypomnę, że to czysta spekulacja, bowiem kapitał jest tajny a wyjawienie cudzej własności karane. Gdyby wyjawic rzeczywistość okazałoby się pewnie, że 1% ludzkości wcale nie posiada 2x więcej niż reszta tylko 20x więcej albo 200x więcej - kto to wie?

www.iniejawna.pl/pomoce/przyc_pom/tajemnica.html

Państwa kapitalistyczne bronią się przed świadomością obywateli licznymi tajemnicami.

>2 Podatki stanowi Parlament. chcesz to zmienić? pokazywałem ci kilka sposobów. żadnego nie przyjąłeś, więc możesz tylko irytować na forum.

Chcę to zmienić i zaproponowalem jawny wybór podatku od własności w demokracji bezpośredniej albowiem gardze wasza tajną i pośrednią demokrqcja, która wg mnie jest źródłem bezwzględności, manipulacji i fałszu.

Zgodziłem się nawet na zgniły kompromis, aby w pierwszej fazie zmian wybór podatku w demokracji bezpośredniej był tajny, tak jak kochacie, żebyście mieli czas przyzwyczaić się ale, żeby przebiegał w mechanizmach rozproszonej aplikacji księgi kapitału a nie z udziałem waszy papirow i kwiciarzy.

>3 >Uwierzę, kiedy zrezygnujesz z korzyści z tego "szajsu"

Mam przestać jeść marchew bo jest kapitalistyczna?
I skończyć że sobą, żebyście mogli panować do końca świata?

Otóż nie!
09-08-2020 10:01 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
Nadal nie napisałeś czy ktoś może schronić się w twoim samochodzie podczas deszczu czy też wezwiesz policję, żeby przemocą egzekwowała twoje tajne i nieopodatkowane mienie czy na twoje zlecenie uprawiała bandytyzm (Twoja definicja)

UCIECZKA

nadal czekam na odpowiedź czy kule są równoległe czy prostopadłe i odpowiedzi na setki innych pytań które sprowokowałeś i uciekłeś

UCIECZKA

>>>>Podatki stanowi Parlament, ty jesteś nikim i gówno ci do tego ile podatków płacę i od czego.
>>>Kapitalistyczna kultura a w niej tajnie wybierany, kapitalistyczny parlament zawsze będą stanowili takie normy spoleczne, żeby wszystko posiadła wąska grupa ludzi a reszta ludzkości stała się jej podwładna.
>>1 Udowodnij (ale najpierw wytrzeźwiej) Skoro zamiast dowodu jest jak zwykle ucieczka, oznacza to, że jak zwykle nie masz racji
>www.wnp.pl(*)le-reszta-ludzkosci,367410.amp
To nie jest dowód twojej tezy
1% ludzkości ma 50% zasobów
To mi się nie podoba, tym bardziej nie podoba mi się krystkonizm w którym 0,01 % ludzkości będzie miało 99% zasobów, a do tego dążysz co ci UDOWODNIŁEM obliczeniami. Oczywiście uciekłeś
Tajność wyborów
Przykład wyborów wójta - ucieczka

>>2 Podatki stanowi Parlament. chcesz to zmienić? pokazywałem ci kilka sposobów. żadnego nie przyjąłeś, więc możesz tylko irytować na forum.
>Chcę to zmienić
Pipcys że chcesz. jedyny co robisz to uciekasz obrażasz i stawiasz chochoły. No i ćpasz

>i zaproponowalem jawny wybór podatku
... ale nie uzasadniłeś niczym tej propozycji, uciekając przed argumentoma.
Przykład jawnego głosowania nad podatkiem - Ucieczka
Przykład krów teścia - ucieczka

>>3 >Uwierzę, kiedy zrezygnujesz z korzyści z tego "szajsu"
>Mam przestać jeść marchew bo jest kapitalistyczna?
Jedz wyhodowaną przez siebie. Ja rzadko jadam sklepową. Wolno ci kupić ziemie, wolno ci uciec w Syberię, gdzie ziemie jest dostatnio.
Nikt cię nie trzyma na berlińskim socjalu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-08-2020 10:53 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nadal nie napisałeś czy ktoś może schronić się w twoim samochodzie podczas deszczu czy też wezwiesz policję, żeby przemocą egzekwowała twoje tajne i nieopodatkowane mienie czy na twoje zlecenie uprawiała bandytyzm (Twoja definicja)
>UCIECZKA

Posłuchaj tego co ci się w głowie nie zmieści.

Jak człowiek jestem odpowiedzialny za to, żeby inni ludzie nie mieli takiej potrzeby i nie mówię tu o zbudowaniu dla drugiego człowieka domu własnymi rękami ale o zapewnieniu mu takich warunków rozwojowych, dzięki którym sam tego dokona.

Tym się różni moja religia od waszej katolickiej, że w mojej religii inny człowiek nie jest bezwartościowym gownem.

W mojej religii warto wspierać i rozwijać drugiego człowieka nawet własnym wysiłkiem i kosztem, bo rozwinięty człowiek jest wielką wartością, której nie wolno bezsensownie stracić.

Czaisz panie dobrodzieju, pasterzu zagubionych owieczek, który gotów jesteś rzucić słudze ochłap z pańskiego stołu pod warunkiem, że ten ci się bezgranicznie podporządkuje?
09-08-2020 11:17 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Nadal nie napisałeś czy ktoś może schronić się w twoim samochodzie podczas deszczu czy też wezwiesz policję, żeby przemocą egzekwowała twoje tajne i nieopodatkowane mienie czy na twoje zlecenie uprawiała bandytyzm (Twoja definicja)
>>UCIECZKA
>Posłuchaj tego co ci się w głowie nie zmieści.
>Jak człowiek jestem odpowiedzialny za to, żeby inni ludzie nie mieli takiej potrzeby

Jesteś odpowiedzialny za to, żeby nie było deszczu????
A jak jest deszcz, a jest daleko od domu?

Nadal nie napisałeś czy ktoś może schronić się w twoim samochodzie podczas deszczu czy też wezwiesz policję, żeby przemocą egzekwowała twoje tajne i nieopodatkowane mienie czy na twoje zlecenie uprawiała bandytyzm (Twoja definicja)
UCIECZKA

nadal czekam na odpowiedź czy kule są równoległe czy prostopadłe i odpowiedzi na setki innych pytań które sprowokowałeś i uciekłeś

UCIECZKA

Nadal czekam na odpowiedź jaka okrutna kara spotkała cię za ujawnienie mojego złotego Rollexa

UCIECZKA

>Tym się różni moja religia od waszej katolickiej,
naszej?

>W mojej religii warto wspierać i rozwijać drugiego człowieka nawet własnym wysiłkiem
Wyrzucając go przemocą z domu, który zbudował bo jest już stary i niezdolny do pracy

>Czaisz panie dobrodzieju, pasterzu zagubionych owieczek, który gotów jesteś rzucić słudze ochłap z pańskiego stołu pod warunkiem, że ten ci się bezgranicznie podporządkuje?
Ile bierze twoja żona za anal w bramie?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-08-2020 15:46 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Nie po to wszystko co istotne taicie i za zdradę waszych tajemnic grozicie karą, żeby ktoś inny wiedział przez co i rozumiał.

Wytrzeźwiej
Ujawniłeś mojego złotego rollexa, moje potężne naftowe pola, akcje Vonowii i miliony hektarów sadu
I co?
Spotkała cię jakaś kara?
A przecież wg ciebie za ujawnienie jakim autem jeżdżę grozi zamknięcie w klatce!!!

No to jak najarańcu? Odstawisz dopalcze?

>Bezsilnym robolom spędzającym całe życie w ciężkiej robocie i biedzie ożeń tę religię ale nie mi.
Ty tym "robolom" proponujesz likwidację emerytur, ośmiogodzinnego dnia pracy i prawa do urlopu
I gówno w czaszce nie poradzi zrozumieć dlaczego tłuuuuuumy nie walą za twoim rajem w którym będą wiedziały jakim autem jeździ Szarley.
Bo przecież dla każdego "robola" nie jest ważne czy ma co jeść, ważne żeby wiedział kto jest właścicielem autobusu, którym jeździ do pracy

>>Podatków od dochodów nie egzekwuje się przymusowo. Po prostu tych pieniędzy nie dostajesz.
>Spróbuj nie zapłacić podatku od pracy i od konsumpcji, a potem przybij telewizor do podłogi, żeby ci go siłą nie wynieśli i oczekuj umieszczenia cię w klatce z użyciem przemocy.
Skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało
Jaka klatka?
Białe myszki?

Chcesz zmienić świat? Bravo!
Tylko najpierw zobacz jak ten świat wygląda NAPRAWDĘ

Walnij się w łeb kilofem i zapytaj sam siebie

GDZIE SĄ TE TŁUMY ZWOLENNIKÓW KRYSTKONIZMU!!!!!
Skoro to takie dobre, to gdzie te tłumy!!!

Hipokrytyczny debilu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-08-2020 16:58 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie po to wszystko co istotne taicie i za zdradę waszych tajemnic grozicie karą, żeby ktoś inny wiedział przez co i rozumiał.
>Wytrzeźwiej
>Ujawniłeś mojego złotego rollexa, moje potężne naftowe pola, akcje Vonowii i miliony hektarów sadu
>I co?

Staram się mówić na określony temat.
Np. postuluję księgę kapitału i wyjawienie rozkładu własności, zastąpienie podatków od pracy i konsumpcji podatkiem od własności określanym w demokracji bezpośredniej, zmianę sposobu kreacji pieniądza, z pieniądza obciążonego lichwą na pieniądz obciążony podatkiem od własności.

A ty bredzisz o jakiś bezdomnych, prostytutkach i ich przypadkowych klientach, złotych zegarkach, kłamiesz w sprawie swojego mienia, robisz wszystko, żeby odciągnąć rozmowę od znaczącej istoty i ściągnąć ją na absurdalny syf i często ci się to udaje.
Mam nadzieję, że inni kiedyś dostrzegą ten syf jaki tworzysz i zrozumieją, że ten nie jest przypadkowy, że pod tą zadymą skrywasz swoje interesy.

>>Bezsilnym robolom spędzającym całe życie w ciężkiej robocie i biedzie ożeń tę religię ale nie mi.
>Ty tym "robolom" proponujesz likwidację emerytur, ośmiogodzinnego dnia pracy i prawa do urlopu

Tym ludziom proponuję dochód podatkowy będący dochodem gwarantowanym, pochodzący z podatku od własności. Tym ludziom proponuję wyzwolenie się spod twojej dominacji i kiedy nakażesz im pracować dla ciebie 9, 10, 11, 12 godzinę ci bez pomocy pana opiekuna sprzeciwią się i odpowiedzą ci - NIE! Kiedy rozkażesz im pracować w niedzielę, w święta przez 365 dni w roku ale oni będą mieli własne domy, własne lodówki w nich trochę zapasu, trochę oszczędności, gwarantowany dochód podatkowy, nikt nie będzie im groził eksmisją na bruk, ci sprzeciwią się, odpowiedzą ci - NIE! - po czym pojadą sobie na krótki urlop bez twojej zgody i bez pozwolenia żadnego pana opiekuna.

Kapujesz?

wasza "ochrona" wynika z waszej dominacji.
te wszystkie "gwarancje", które wymieniłeś są jak "płatna ochrona" bandyty przed napadami bandytów.

Dlaczego w waszym podłym modelu społecznym robol nie powie, "zmęczyłem się i idę do domu", "mam dość i jadę na wakacje" ???

Podpowiem, bo jest całkowicie zdominowany, sprzeciwi się swojemu Panu i kończy pod mostem.
Tak jest wasz świat i ja go nie chcę.
Sprzeciwiam się waszym normom społecznym i mówię - NIE!
07-08-2020 17:32 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
>>>Nie po to wszystko co istotne taicie i za zdradę waszych tajemnic grozicie karą, żeby ktoś inny wiedział przez co i rozumiał.
>>Wytrzeźwiej
>>Ujawniłeś mojego złotego rollexa, moje potężne naftowe pola, akcje Vonowii i miliony hektarów sadu
>>I co?
>Staram się mówić na określony temat.
Więc pisz NA TEMAT
Odnosząc się do TWOICH słów napisałem to co powyżej i... UCIECZKA
Jakie kary poniosłeś za ujawnienie mojego złotego Rollexa?
JAKIE KARY ZA TO PONIOSŁEŚ?
UCIECZKA
Odnosząc się do TWOICH słów zapytałem czy bezdomny może przeczekać deszcz w twoim samochodzie UCIECZKA

>Np. postuluję księgę kapitału i wyjawienie rozkładu własności,
Pytanie o społeczene korzyści UCIECZKA
Pytanie o krowy teścia UCIECZKA

>zastąpienie podatków od pracy i konsumpcji podatkiem od własności
Skończ z tą hipokryzją. Chcesz zastąpić podatki płacone przez ciebie podatkami płaconymi na ciebie. Ot cała zmiana
od pytań UCIECZKA

>A ty bredzisz o jakiś bezdomnych, prostytutkach i ich przypadkowych klientach,
Trochę cię poznałem i twoją rodzinę też

>złotych zegarkach,
To ty napisałeś, że mam złotego Rollexa
Podobnie jak napisałeś o zatrudnianych przeze mnie "robolach"

>Mam nadzieję, że inni kiedyś dostrzegą ten syf jaki tworzysz i zrozumieją, że ten nie jest przypadkowy, że pod tą zadymą skrywasz swoje interesy.

Odpowiesz w końcu na pytanie czy sam sobie chleb pieczesz, czy też piecze go dla ciebie jakiś "robol" na nocnej zmianie?
Odpowiesz na pytanie kogo zatrudniam?

>>>Bezsilnym robolom spędzającym całe życie w ciężkiej robocie i biedzie ożeń tę religię ale nie mi.
>>Ty tym "robolom" proponujesz likwidację emerytur, ośmiogodzinnego dnia pracy i prawa do urlopu
>Tym ludziom proponuję
likwidację emerytur, ośmiogodzinnego dnia pracy i prawa do urlopu


>dochód podatkowy będący dochodem gwarantowanym,
... którego nawet hipotetycznie symulacyjnie obliczyć nie poradzisz, a od pytań oczywiście UCIECZKA

>Tym ludziom proponuję wyzwolenie się spod twojej dominacji
Ile bierze twoja żonka za seks w bramie?

>i kiedy nakażesz im pracować dla ciebie 9, 10, 11, 12 godzinę
Bez gumki drożej?

Skończ kanalio wymyślać mi życiorys

>Kiedy rozkażesz im pracować w niedzielę, w święta przez 365 dni w roku
jesteś najaranym ziołami wieprzem

>Kapujesz?
Nie, nie sposób kapować twoich chorych wizji, w których każę komuś pracować 365 dni w roku
To twoje urojenia więc ich nie kapuję
To TY chcesz zlikwidować urlopy!!!!

>Dlaczego w waszym podłym modelu społecznym robol nie powie, "zmęczyłem się i idę do domu", "mam dość i jadę na wakacje" ???

Skończ jarać to gówno.
W naszym świecie robotnik ma prawo do urlopu a ty sam byłeś w Maroku twoja córka przed maturą zwiedza trzy kontynenty sam pokazywałeś jej zdjęcia z tych wakacji tak jest w naszym świecie

>Podpowiem, bo jest całkowicie zdominowany, sprzeciwi się swojemu Panu i kończy pod mostem.
.. jak twoja mamusia po sprzedaży przez ciebie jej mieszkania

>>GDZIE SĄ TE TŁUMY ZWOLENNIKÓW KRYSTKONIZMU!!!!!
>Pojawią się po wyplenieniu waszej kapitalistycznej religii z ich umysłów.
>Ktoś musi ich wpierw z tego stanu wyciągnąć, pokazać, że zostali zaprogramowani.
Świetnie ci idzie
Ucieczki obelgi kretyństwa.
równoległe kule?

Naprawdę doskonale ci się udaje

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-08-2020 17:01 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>GDZIE SĄ TE TŁUMY ZWOLENNIKÓW KRYSTKONIZMU!!!!!
>Skoro to takie dobre, to gdzie te tłumy!!!

Pojawią się po wyplenieniu waszej kapitalistycznej religii z ich umysłów.

Na razie są w takim stanie umysłu, w którym wierzą, że to dla ich dobra i że nie wolno im sprzeciwić się.

Ktoś musi ich wpierw z tego stanu wyciągnąć, pokazać, że zostali zaprogramowani.
07-08-2020 07:22 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jutro chlew jak co dzień.

Dobrze opisujesz wasz świat ale on naprawdę nie musi być chlewem.

Choć w nawrócenie się cwaniakow na jawna czy opodatkowana własność nie wierzę
07-08-2020 10:15 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>jutro chlew jak co dzień.
>Dobrze opisujesz wasz świat ale on naprawdę nie musi być chlewem.

Oczywiście że nie musi. Wystarczy zabrać starym ludziom emerytury i zakazać oszczędności
Jak wyzdychają to będzie raj, bo Hamerlik sobie zajmie dom, który ktoś wybudował

>Choć w nawrócenie się cwaniakow na jawna czy opodatkowana własność nie wierzę
Ujawnij swoją własność, zapłać od niej podatek
Nie???
OOOO od innych tego wymagasz.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-08-2020 10:58 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Ujawnij swoją własność, zapłać od niej podatek
>Nie???

Nie. Stare duchy z przed 2008 r. są wciąż aktywne..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
07-08-2020 12:55 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Szarley, czy Hamerlik odpowiedział na twoje pytanie odnośnie spania w samochodzie?
Jestem ciekaw odpowiedzi..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
07-08-2020 15:34 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Szarley, czy Hamerlik odpowiedział na twoje pytanie odnośnie spania w samochodzie?

Oczywiście, że nie.
Niemniej znam odpowiedź

Ujawnienie mienia ma dotyczyć wszystkich !!! Oprócz Hamerlika, jego mienie jest tajne
Opodatkowanie mienia ma dotyczyć wszystkich !!! Oprócz Hamerlika

Ktokolwiek zamyka swój samochód jest chciwym bałwochwalcą współczesnego kapitalizmu. Oprócz Hamerlika, który zamyka samochód, żeby bezdomny nei mógł schować się przed deszczem

Ktokolwiek wezwie policję do egzekwowania tajnego i nieopodatkowanego samochodu jest bandytą. Oprócz Hamerlika, który bez wątpliwości wezwie policję przeciwko bezdomnemu, Właśnie po to, żeby przemocą wyegzekwowała jego tajny i nieopodatkowany samochód

Podobnie jak przemocą egzekwował długi i przemocą wyrzucono z domu jego matkę po tym jak Krystian sprzedał jej mieszkanie.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Szarley, czy Hamerlik odpowiedział na twoje pytanie odnośnie spania w samochodzie?
>Oczywiście, że nie.
>Niemniej znam odpowiedź

Jeżeli pozwolę wciągnąć się w ten syf to już po moich postulatach.
I tak nadmiernie ulegam ciągłym prowokacjom.
Szarley chce zrobić gnój, żeby innym moje postulaty z gnojem zaczęły kojarzyć się.
Żeby nie zastanawiali się w ogóle nad ich treścią i możliwościami tylko mieli kojarzenie uryny jaką obficie tu szarley z siebie wylewa.
07-08-2020 18:31 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
>>>Szarley, czy Hamerlik odpowiedział na twoje pytanie odnośnie spania w samochodzie?
>>Oczywiście, że nie.
>>Niemniej znam odpowiedź
>Jeżeli pozwolę wciągnąć się w ten syf to już po moich postulatach.

UCIECZKA

Czy bezdomny może przeczekać deszcz w twoim samochodzie?
Ucieczka

Oczywiście wypominasz mi moją władzę i dominację w moim sadzie ale w twoim aucie...

Każdy kto przemocą egzekwuje swoją tajną i nieopodatkowaną własność jest wg ciebie bandytą, ale gdyby ktoś wsiadł do twojego utajnionego i nieopodatkowanego samochodu wezwiesz policję. żeby wyegzekwowała twoją tajną własność

>I tak nadmiernie ulegam ciągłym prowokacjom.
UCIECZKA

>Szarley chce zrobić gnój, żeby innym moje postulaty z gnojem zaczęły kojarzyć się.
Na razie twoje postulaty kojarzą się z ucieczkami i wymyślaniem chochołów

>Żeby nie zastanawiali się w ogóle nad ich treścią i możliwościami tylko mieli kojarzenie uryny jaką obficie tu szarley z siebie wylewa.
Nad czym się zastanawiać?

Nad ucieczkami?

Kule są wg ciebie równoległe czy prostopadłe?
Wolno bezdomnemu przeczekać deszcz w twoim samochodzie?

UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-08-2020 23:13 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Oczywiście wypominasz mi moją władzę i dominację w moim sadzie ale w twoim aucie...

W sadzie, w jednym domu, w drugim domu, na jednym terenie, na drugim terenie, w kilku samochodach, w banku, w przedsiębiorstwie a przecież wciąż chcesz więcej i więcej a nie wiadomo o czym jeszcze nie powiedziałeś.

To już niezły kawałek świata.

Tych samochodów też nie wytwarzałeś tylko jakiś robol, który w tym czasie nie odpoczywał, nie był z rodziną, nie przyjaźnił się, nie uczył się, nie rozwijał się ???
Ale choć ktoś inny utracił cząstkę swojego życia, żeby to postało ty rządzisz tym?
I to ponoć rządzisz dla jego dobra?

Czy wycofujesz się z rozporządzania swoim mieniem dla dobra innych ludzi, których masz w dupie i rozporządzasz nim tylko dla swojego dobra?

Ale czy wtedy nie staje się bzdurą uznanie twojej własności?
08-08-2020 04:59 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Oczywiście wypominasz mi moją władzę i dominację w moim sadzie ale w twoim aucie...
>W sadzie, w jednym domu, w drugim domu, na jednym terenie, na drugim terenie, w kilku samochodach, w banku, w przedsiębiorstwie

Stawiaj dalej chochoła Mechahipokryto

Wolno bezdomnemu przeczekać deszcz w twoim samochodzie, czy wezwiesz opłacaną prez biedotę od każdej kromki chleba policję, żeby przemocą egzekwowała twoją tajną i nieopodatkowaną własność?

UCIECZKA

>a przecież wciąż chcesz więcej i więcej a nie wiadomo o czym jeszcze nie powiedziałeś.
Oczywiście że chcę więcej. Ty też mechahipokryto

>To już niezły kawałek świata.
Oczywiście, a jak wymyślisz jeszcze kilka kolejnych posiadłości, banków przedsiębiorstw i Rollexów to będzie jeszcze więcej

>Tych samochodów też nie wytwarzałeś tylko jakiś robol,
Twój samochód samo wytworzyłeś megahipokryto?
Sam sobie chleb pieczesz?

>który w tym czasie nie odpoczywał, nie był z rodziną, nie przyjaźnił się, nie uczył się, nie rozwijał się ???
Nie, w czasie pracy tego nie robił.
W czasie pracy PRACOWAŁ, tak jak ja, ja swoją pracą zapłaciłem za jego pracę

Gdyby każdy tylko odpoczywał, był z rodziną, przyjaźnił się, uczył się, rozwijał się, to byłbyś zdechł z głodu

Dla ciebie piekarz, mleczarz, sewcc, krawiec, rolnik nie odpoczywaa, nie jest z rodziną, nie przyjaźni się, nie uczy się, nie rozwija się tylko pracuje

MEGAHIPOKRYTA i MEGADEBIL

>Ale choć ktoś inny utracił cząstkę swojego życia, żeby to postało ty rządzisz tym?
Twoją żonką też w bramie rządzą inni

>I to ponoć rządzisz dla jego dobra?
A bez gumki bierze mniej?

>Czy wycofujesz się z rozporządzania swoim mieniem dla dobra innych ludzi,
Czy bezdomny może przeczekać deszcz w twoim aucie?

>Ale czy wtedy nie staje się bzdurą uznanie twojej własności?
Moja własność jest efektem mojej pracy
Musisz ją uznać.
Masz mentalność złodzieja

Tak cię mamusia wychowała i teraz ma za swoje kiedy została bez mieszkania, które synuś sprzedał

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-08-2020 14:54 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Tych samochodów też nie wytwarzałeś tylko jakiś robol,
>Twój samochód samo wytworzyłeś megahipokryto?
>Sam sobie chleb pieczesz?
>>który w tym czasie nie odpoczywał, nie był z rodziną, nie przyjaźnił się, nie uczył się, nie rozwijał się ???
>Nie, w czasie pracy tego nie robił.
>W czasie pracy PRACOWAŁ, tak jak ja, ja swoją pracą zapłaciłem za jego pracę
>Gdyby każdy tylko odpoczywał, był z rodziną, przyjaźnił się, uczył się, rozwijał się, to byłbyś zdechł z głodu
>Dla ciebie piekarz, mleczarz, sewcc, krawiec, rolnik nie odpoczywaa, nie jest z rodziną, nie przyjaźni się, nie uczy się, nie rozwija się tylko pracuje

Skupny sie zatem co najbardziej istotne, tj. na wycenie wzajemnych świadczeń.

Pominę już przyczyny, bo te zawierają się w waszych chorych, kapitalistycznych normach społecznych, pominę już nawiązania do dochodów kapitałowych i zapytam.

Czy to jest dobre dla spoleczenstwa, żeby ktsztalotwaly się w nim, pomińmy w jaki sposób, wzajemne wyceny świadczeń jak 1:1000000?

Czy to jest dobre dla spoleczenstwa, żeby kształtował się w nim, pomińmy przyczyny, rozkład własności wśród ludzi jak 1:1000000?

Oczywiscie odpowiesz, że to źle a zaraz dodasz, że własność musi pozostać utajniona i nieopodatkowana, bo należy to zmienić ale nie twoim kosztem. To ma się zmienić ale ty masz wciąż mieć tyle ile masz.

Coś Ci wyjaśnię.

Chcesz tego czy nie, wasze społeczeństwo pod naporem tak potężnej koncentracji własności zwyczajnie zawali się.

Nie utrzymanie tego stanu społecznego choćbyście się zesrali.

Ja jestem nikim ale za mną wciąż i wciąż będą rodziły się nowe idee, nowe ruchy polityczne, które z waszym niszczącym społeczeństwo podlym kapitalizmem opartym na utajnionej i nieopodatkowanej własności będą walczyły z całych sił, aż którego pięknego dnia cała ta szatańska organizacja przewróci się i padnie na pysk.

Nienawidzę waszego kapitalizmu.
Macie we mnie, o ile zechcecie ten prymitywny kapitalizm bronić kłami i pazurami, śmiertelnego wroga a ja w was.

Nienawidzę waszego i niemojego świata.
Będę z tym szajsem walczył.

A teraz udaj się na modły do swojego Pana i zrób po drodze dobrze jakiemuś właścicielowi, możesz mu np. powiedzieć, że jest milion razy więcej wart niż każdy z jego roboli.
08-08-2020 15:19 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Skupny sie zatem co najbardziej istotne, tj. na wycenie wzajemnych świadczeń.
Pierd00000lisz jak potrzaskany
Jeszcze NIGDY nie udało ci się skupić na czymkolwiek !!!!

Każdy temat kończy się ucieczką stawianiem chochoła i lamentami nad obesraniem
Hamelika

Zaproponowałeś temat władzy w obrębie swojej własności
Więc pytam: czy wolno bezdomnemu przeczekać deszcz w twoim samochodzie?

A deszcz może zastać nie tylko bezdomnego !
Jakaś parka może się schronić i nabrać ochoty na seks.

Wolno w twoim samochodzie?

Skupmy się na tym

>Pominę już przyczyny, bo te zawierają się w waszych chorych,
Naszych?

>Czy to jest dobre dla spoleczenstwa, żeby ktsztalotwaly się w nim, pomińmy w jaki sposób, wzajemne wyceny świadczeń jak 1:1000000?

Przełóż to pytanie z hamerlikańskiego na polski
Pytanie jest niezrozumiałe

>Czy to jest dobre dla spoleczenstwa, żeby kształtował się w nim, pomińmy przyczyny, rozkład własności wśród ludzi jak 1:1000000?
Nie, nie jest dobre, dlatego tak mocno sprzeciwiam się pomysłom Konopki, który tego chce

>Coś Ci wyjaśnię.
Najpierw sam coś zrozum COKOLWIEK

>Nie utrzymanie tego stanu społecznego choćbyście się zesrali.
My?

>Ja jestem nikim
Zgadzam się

>waszym niszczącym społeczeństwo podlym kapitalizmem
Naszym?

>Nienawidzę waszego kapitalizmu.
Naszego?

>Macie we mnie, o ile zechcecie ten prymitywny kapitalizm bronić kłami i pazurami, śmiertelnego wroga a ja w was.
My?

>Nienawidzę waszego i niemojego świata.
Naszego?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-08-2020 10:00 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
>Skupny sie zatem co najbardziej istotne, tj. na wycenie wzajemnych świadczeń.
No, skupiłeś się tak, że ledwo zaproponowałeś temat a już

Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka

Nawet nie poradzisz przełożyć na polski tego na czym chcesz się skupić

Wytrzymasz 10 wpisów dyskusji?
Tu wytrzymałeś JEDEN

Nie.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-08-2020 10:45 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Skupny sie zatem co najbardziej istotne, tj. na wycenie wzajemnych świadczeń.
>No, skupiłeś się tak, że ledwo zaproponowałeś temat a już
>Ucieczka
>Ucieczka
>Ucieczka
>Ucieczka
>Ucieczka
>Ucieczka
>Ucieczka
>Ucieczka
>Ucieczka
>Ucieczka
>Nawet nie poradzisz przełożyć na polski tego na czym chcesz się skupić
>Wytrzymasz 10 wpisów dyskusji?
>Tu wytrzymałeś JEDEN
>Nie.
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Jeżeli wzajemna wycena świadczeń jest jak 1:1000000
Jezeli rozkład własności jest jak 1:1000000

to jakie jest wasze prawo?

Znoszące te społeczny stan, który w waszym prymitywnbym kapitalizmie opartym na utajnionej i nieopodatkowanej własności od zawsze i na zawsze jest STANEM RÓWNOWAGI SPOŁECZNEJ?

BULLSHIT!

Wasze prymitywne prawo jest fundamentem tego stanu.

I nie potrzebujesz mi tłumaczyć, że chcecie pomoc ale biedota składa się z takich zjebow, że się nie da. To możesz wytłumaczyć dzieciom robotników w waszych państwowych szkołach finansowanych z podatków od pracy i konsumpcji opłacanych przez robotników.
09-08-2020 11:10 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
>>>Skupny sie zatem co najbardziej istotne, tj. na wycenie wzajemnych świadczeń.
>Jeżeli wzajemna wycena świadczeń jest jak 1:1000000
>Jezeli rozkład własności jest jak 1:1000000
>to jakie jest wasze prawo?

Nasze czyli czyje?
Znów się świnka najarała i pierd0li od rzeczy .
Poradzisz JEDEN wpis napisać merytorycznie?

>Wasze prymitywne prawo
Nasze ?

>I nie potrzebujesz mi tłumaczyć, że chcecie pomoc
My?

>To możesz wytłumaczyć dzieciom robotników w waszych państwowych szkołach
Waszych?

>finansowanych z podatków od pracy i konsumpcji opłacanych przez robotników.
dopisz "robotników zatrudnianych przez szarleya do mycia podłóg, bo przecież TY tych robotników widzisz

Skończ jarać to gówno, bo zjesz nerkę swojego dziecka.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-08-2020 11:54 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nasze ?
>My?
>Waszych?

Zgadza się.
Twoje prawo i nie moje.
Twoja własność i nie moja.
Dokładnie tak.

Na razie tak musi być ale mam nadzieję, że nie na zawsze.
09-08-2020 12:21 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
Jak bardzo trzeba nienawidzić swoich dzieci, żeby doprowadzać się do takiego stanu....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak bardzo trzeba nienawidzić swoich dzieci, żeby doprowadzać się do takiego stanu....

Nienawidzę fundamentalistów prymitywnego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności.

Nienawidzę też pseudosocjalistow, wymuszających podatki od pracy i konsumpcji, żeby następnie dotować z nich własność prywatną.

To jest ZŁO tego świata, które chce mi odebrać życie, żeby zbudować na nim swój dobrobyt.

A nie własne dzieci.

Kapujesz dobrodzieju i opiekunie?
09-08-2020 13:03 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Skupny sie zatem co najbardziej istotne, tj. na wycenie wzajemnych świadczeń.

>Nienawidzę fundamentalistów prymitywnego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności.
>Nienawidzę też pseudosocjalistow, wymuszających podatki od pracy i konsumpcji, żeby następnie dotować z nich własność prywatną.
>To jest ZŁO tego świata, które chce mi odebrać życie, żeby zbudować na nim swój dobrobyt.
>A nie własne dzieci.
>Kapujesz dobrodzieju i opiekunie?

No to się skupiłeś
JEDNEGO wpisu na temat nie poradzisz napisać

Do tego stopnia dopalacze wyżarły ci mózg


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-08-2020 13:28 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>No to się skupiłeś
>JEDNEGO wpisu na temat nie poradzisz napisać
>Do tego stopnia dopalacze wyżarły ci mózg

Twoi kolesie na pewno rozumieją o co ci chodzi i na pewno zgadzają się z tobą w pełnej rozciągłości.

Gdybyś nie rozumiał mojego przekazu to wytłumaczę ci łopatologicznie.

Kłamiesz, wszyscy kłamiecie, że uznajecie potężna koncentrację własności i potężnie zróżnicowana wycenę wzajemnych świadczeń za ZŁO.

KŁAMIESZ!

Ty i tobie podobni w głębi ducha uznajecie to za dobre sprawiedliwe.

Dlatego nie kiwniesz nawet palcem w bucie, żeby to zmienić, będziesz tylko pozorował takie ruchy, widząc oczekiwania innych, dla ich zmanipulowania ale w rzeczywistości wraz ze swoimi kolesiami w interesach zrobicie co w waszej mocy, żeby ten stan podtrzymać.

Zrozumiałeś teraz?

Twierdzę, że kiedy przyznajesz, iż potężna koncentracja własności jest niedobra społecznie, wtedy lzesz w żywe oczy i nie masz z tym żadnego problemu, bowiem wg twojej katolickiej moralności oklamac ludzi niezgodnych i bezwartościowych to żaden grzech.
szarley (54913 punktów)
>>No to się skupiłeś
>>JEDNEGO wpisu na temat nie poradzisz napisać
>>Do tego stopnia dopalacze wyżarły ci mózg
>Twoi kolesie ...

Czyli kto?
Chciałeś pisać o "wycenie wzajemnych świadczeń i ciągle pitoisz nie ma temat

>Gdybyś nie rozumiał mojego przekazu to wytłumaczę ci łopatologicznie.
No to wyjaśnij

>Kłamiesz, wszyscy kłamiecie, że uznajecie potężna koncentrację własności i potężnie zróżnicowana wycenę wzajemnych świadczeń za ZŁO.
A twoja żona bez gumki bierze w bramie mniej

>Ty i tobie podobni w głębi ducha uznajecie to za dobre sprawiedliwe.
A twoja żona bez gumki bierze w bramie mniej

>Dlatego nie kiwniesz nawet palcem w bucie, żeby to zmienić,
A twoja żona bez gumki bierze w bramie mniej

>Zrozumiałeś teraz?
Wytrzeźwiejesz w końcu, czy nadal będziesz gadał z chochołem?

Nadal nie napisałeś czy ktoś może schronić się w twoim samochodzie podczas deszczu czy też wezwiesz policję, żeby przemocą egzekwowała twoje tajne i nieopodatkowane mienie czy na twoje zlecenie uprawiała bandytyzm (Twoja definicja)

Nadal czekam na odpowiedź czy kule są równoległe czy prostopadłe i odpowiedzi na setki innych pytań które sprowokowałeś i uciekłeś

Nie bawiłbym się twoim kosztem, gdyby twój bełkot był skutkiem niezawinionej choroby, ale ty sam się pakujesz w trans dopalaczami

Żal tylko twoich dzieci, którym kiedyś w zwidach wydłubiesz oczy


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czyli kto?

Ci, którzy usprawiedliwiają utajnienie własności, grożą karami za jej wyjawienie, usprawiedliwiają zwolnienie własności spod wszelkiego opodatkowania, uprawniają do jej przymusowej egzekucji, namawiają do opodatkowania pracy i konsumpcji, uprawniaja do przymusowej egzekucji tych podatków, usprawiedliwiają dotowanie prywatnej własności z podatków od pracy i konsumpcji, uprawniaja do dokonania takich transferów podatkowych.

Słowem źli ludzie, którzy pragną oprzeć osobisty rozwój na cudzych sokach życiowych.
09-08-2020 13:59 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Nadal nie napisałeś czy ktoś może schronić się w twoim samochodzie podczas deszczu czy też wezwiesz policję, żeby przemocą egzekwowała twoje tajne i nieopodatkowane mienie czy na twoje zlecenie uprawiała bandytyzm (Twoja definicja)

Nadal czekam na odpowiedź czy kule są równoległe czy prostopadłe i odpowiedzi na setki innych pytań które sprowokowałeś i uciekłeś

>>Czyli kto?
>Ci, którzy usprawiedliwiają utajnienie własności,
Czyli kto?

>grożą karami za jej wyjawienie,
Ile batów dostałeś za wyjawienie mojej własności?
Oj znów się świnka najarała i odleciała w nirvanę

>usprawiedliwiają zwolnienie własności spod wszelkiego opodatkowania,
Znów się świnka anajarała

>Słowem źli ludzie, którzy pragną oprzeć osobisty rozwój na cudzych sokach życiowych.
Żaden z nich jednak nie sprzedał mieszkania mamusi, żeby poszła w bezdomność "dobry" człowieku


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-08-2020 14:16 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ile batów dostałeś za wyjawienie mojej własności?

Sam ją wyjawiles pod moim wpływem, jak również swoje nazwisko, bo dotarło do ciebie trochę, że dobre to i sprawiedliwe.

Tylko trochę dotarło, bo dawne wartości wzięły również górę i naklamales w kwestii swojego mienia.

Ale podejrzewam, że gdyby ktoś wyjawil twój stan konta bankowego albo nie daj boże twoje transakcje to zaraz bieglbys do waszego prokuratora.
09-08-2020 14:41 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Nadal nie napisałeś czy ktoś może schronić się w twoim samochodzie podczas deszczu czy też wezwiesz policję, żeby przemocą egzekwowała twoje tajne i nieopodatkowane mienie czy na twoje zlecenie uprawiała bandytyzm (Twoja definicja)

Nadal czekam na odpowiedź czy kule są równoległe czy prostopadłe
i odpowiedzi na setki innych pytań które sprowokowałeś i uciekłeś

Znów przyćpałeś jakieś zioło i nie rozumiesz prostych pytań, które sam sprowokowałeś?

Doprawdy zrozumienie tych pytań jest aż tak trudne
Zapewne nie, ale wyszłoby jakim jesteś moralnym gnojem wymagając aby inni nie zamykali sadu , ale sam zamykając mieszkanie i samochód

>>Ile batów dostałeś za wyjawienie mojej własności?
>Sam ją wyjawiles pod moim wpływem,
Kłamiesz. Nic nie pisałem o moim zegarku. To TY ujawniłeś, że mam złotego Rollexa. I teraz ... ucieczka

>Ale podejrzewam, że gdyby ktoś wyjawil twój stan konta bankowego albo nie daj boże twoje transakcje to zaraz bieglbys do waszego prokuratora.

I znów wymyślasz sobie rozmówce
Znów nie poradzisz nawet JEDNEGO wpisu napisać do rzeczywiście istniejącego rozmówcy, nawet na chwilę nie poradzisz zrozumieć z kim rozmawiasz

Gdybyś ujawnił stan mojego konta a jak poszedłbym z tym do prokuratora to prokurator by mnie wyśmiał, bo nie ma takiego prawa które by ci tego zabraniało.
Ale ty znów się najarałeś i leżysz jak świnia w gnoju w swoich urojeniach. Widzisz już białe myszki? Mam nadzieję że niedługo DT wyłączy cie w fR bo twój stan wiecznego upojenia czyni cię żałosnym

Kim byłeś w poprzednim życiu?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-08-2020 16:27 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> Nadal nie napisałeś czy ktoś może schronić się w twoim samochodzie podczas deszczu czy też wezwiesz policję, żeby przemocą egzekwowała twoje tajne i nieopodatkowane mienie czy na twoje zlecenie uprawiała bandytyzm (Twoja definicja)
>Nadal czekam na odpowiedź czy kule są równoległe czy prostopadłe
i odpowiedzi na setki innych pytań które sprowokowałeś i uciekłeś

Już nie bezdomny, bo obecność bezdomnych psuje obraz waszego wspaniałego, uniwersalnie dobrego i sprawiedliwego kapitalizmu?

Teraz to będzie twoje sztandarowe pytanie, gdy twoje poprzednie o krowach tteścia upadło, po tym jak okazało się, że ukrywasz posiadanie drugiego domu, kłamiąc, że masz tylko jeden, dla wzmocnienia swojej pozycji w dyskusji, czym dowiodles, że wiedza o cudzych posiadlosciach ma wpływ na podejmowane decyzje?

Swoje problemy z bezdomnymi, sypiajacymi w moim samochodzie, rozwiąże sam. Nie potrzebuje pomocy waszej policji ani komorników opłacanych z podatków od pracy przez najemnych pracowników.
szarley (54913 punktów)
>> Nadal nie napisałeś czy ktoś może schronić się w twoim samochodzie podczas deszczu czy też wezwiesz policję, żeby przemocą egzekwowała twoje tajne i nieopodatkowane mienie czy na twoje zlecenie uprawiała bandytyzm (Twoja definicja)

Ucieczka
Nadal brak odpowiedzi

>>Nadal czekam na odpowiedź czy kule są równoległe czy prostopadłe
i odpowiedzi na setki innych pytań które sprowokowałeś i uciekłeś

Ucieczka
Nadal brak odpowiedzi

>Już nie bezdomny, bo obecność bezdomnych psuje obraz waszego wspaniałego, uniwersalnie dobrego i sprawiedliwego kapitalizmu?
>Teraz to będzie twoje sztandarowe pytanie, gdy twoje poprzednie o krowach tteścia upadło, po tym jak okazało się, ...

... że przerosło cię intelektualnie
Ucieczka
Nadal brak odpowiedzi

>Swoje problemy z bezdomnymi, sypiajacymi w moim samochodzie, rozwiąże sam.
Praktyka w windykacji na coś się przyda
Niemniej chcesz jakoś rozwiązywać... do innych masz pretensje że nie pozwalają wchodzić do swojego sadu

Wolno tobie egzekwować swoją utajnioną i nieopodatkowaną własność. Inni są bandytami

>Nie potrzebuje pomocy waszej policji
Napisz to na swoim samochodzie po niemiecku
Nie napiszesz?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-08-2020 16:59 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie potrzebuje pomocy waszej policji
>Napisz to na swoim samochodzie po niemiecku
>Nie napiszesz?
>
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Już słyszałem od ciebie, że nie ma alternatywy dla waszego świata, że wszystko musi należeć do 1% ludzi a reszta ludzkości musi być ich najemnikami całkowicie zależnymi od cudzego. Słyszałem też, że będę posłuszny, to czeka mnie nagroda po śmierci.

Ale ja tego nie łykam.
szarley (54913 punktów)
Nadal nie napisałeś czy ktoś może schronić się w twoim samochodzie podczas deszczu czy też wezwiesz policję, żeby przemocą egzekwowała twoje tajne i nieopodatkowane mienie czy na twoje zlecenie uprawiała bandytyzm (Twoja definicja)

Ucieczka
Nadal brak odpowiedzi

Nadal czekam na odpowiedź czy kule są równoległe czy prostopadłe i odpowiedzi na setki innych pytań które sprowokowałeś i uciekłeś

Ucieczka
Nadal brak odpowiedzi

>Już słyszałem od ciebie, że nie ma alternatywy dla waszego świata,
Znów chochoł, znów wymyślasz mi poglądy. Niczego takiego nie napisałem
jesteś intelektualną i moralną rzygowiną

chochoł
ucieczka
lamentacja



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-08-2020 17:18 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Koniec zabawy na dziś

Wystarczająco, razem zrobiliśmy z ciebie
- idiotę
- megohipokrytę
- moralne dno

Każde najprotsze pytanie dotyczące TWOICH poglądów przerasta cię intelektualnie i moralnie

Pozdrów mamusię

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-08-2020 18:37 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Koniec zabawy na dziś
>Wystarczająco, razem zrobiliśmy z ciebie
> - idiotę
> - megohipokrytę
> - moralne dno
>Każde najprotsze pytanie dotyczące TWOICH poglądów przerasta cię intelektualnie i moralnie
>Pozdrów mamusię

Normalnie w takich sytuacjach buduje się mur, np. berlinski, po to żeby się nie widzieć, nie słyszeć i do siebie nie mówić.

Z różnic moralnych, tzw. kulturowych wynika ta symbolika


Jesteśmy morlanymi odmieńcami, mamy odmienny instynkt społeczny, mamy skłonność do tworzenia odmiennych społeczeństw i budowania odmiennych światów.

Nie jesteśmy z tej samej gliny tylko jesteśmy z różnych glin.

Pytania
Czyja glina jest lepsza?
Czyje moralne okażą się wyższe?
Które społeczeństwo okaże się silniejsze?

Na razie dominujecie ale nie zawsze tak być musi i nie zawsze tak być powinno.
07-08-2020 12:58 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jak wyzdychają to będzie raj, bo Hamerlik sobie zajmie dom, który
> ktoś wybudował

Będzie "wielki ciężar świadomości funkcji społeczeństwa".


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
07-08-2020 18:43 
 0 na 2
salek (4701 punktów)
>> Jak wyzdychają to będzie raj, bo Hamerlik sobie zajmie dom, który
>> ktoś wybudował
>Będzie "wielki ciężar świadomości funkcji społeczeństwa".

Cokolwiek miałoby to znaczyć
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>> Jak wyzdychają to będzie raj, bo Hamerlik sobie zajmie dom, który
>>> ktoś wybudował
>>Będzie "wielki ciężar świadomości funkcji społeczeństwa".
>Cokolwiek miałoby to znaczyć

To ma znaczyć, że rozumiem, iż uznaję nadrzędność innego człowieka i podporządkowuję się jego woli ale w zamian za dobrobyt.

Jeżeli dobrobytu brak i same niedobory, to znak, że dziad pasożyt i potrzeba to na taczce wywieźć.
08-08-2020 06:38 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>To ma znaczyć, że rozumiem, iż uznaję nadrzędność innego człowieka i podporządkowuję się jego woli ale w zamian za dobrobyt.

Zwykła dziwka jesteś


>Jeżeli dobrobytu brak i same niedobory, to znak, że dziad pasożyt i potrzeba to na taczce wywieźć.
a jakie ty niedobory dzisiaj odczuwasz?
Luksusowe mieszkanie w dobrej dzielnicy europejskiej stolicy, wczasy w Afryce, samochód, zapewniona lekarska opieka i wykształcenie dzieci
Wytrzeźwiej wreszcie i napisz jakie niedobory odczuwasz

Sprowokowałeś pytanie odpowiedzią będzie to co zawsze: UCIECZKA


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-08-2020 08:17 
 0 na 2
salek (4701 punktów)
>Wytrzeźwiej wreszcie i napisz jakie niedobory odczuwasz

Zapewne niedobór wiedzy o stanie posiadania innych
08-08-2020 09:21 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Wytrzeźwiej wreszcie i napisz jakie niedobory odczuwasz
>Zapewne niedobór wiedzy o stanie posiadania innych

Fajnie, źe mi wytłumaczyliscie, że jest mi z wami dobrze, choć jest mi z wami źle.

Jakie braki?

Permanentne.

Brak bezpieczeństwa, brak wolności, brak szacunku, brak godności.

Odebraliacie mi człowieczeństwo i jeszcze macie czelność pisać, że wszystko mam i to w nadmiarze.

Jak już wcześniej sugerowałem, nienawidzę waszego świata, żeby nie wyrazić tego ad personam.

Codziennie budzę się w piekle tak jak dziś.
08-08-2020 11:08 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>>Wytrzeźwiej wreszcie i napisz jakie niedobory odczuwasz
>>Zapewne niedobór wiedzy o stanie posiadania innych
>Fajnie, źe mi wytłumaczyliscie, że jest mi z wami dobrze, choć jest mi z wami źle.
Co cię tu trzyma?

>Jakie braki?
>Permanentne.
>Brak bezpieczeństwa,
Czym się objawia? ktoś ci grozi?

>brak wolności,
Nie wolno ci kraść? Zaiste brak wolności !
Dla ciebie wolnością jest móc nie płacić alimentow
Dla ciebie wolnością jest móc przerwać pracę w dowolnym momencie i za nic masz, że gdyby kierowca autobusu skorzystał takiej wolności to ludzie musieliby iść piechotą
Dla ciebie wolnością jest prawo do wymyślania innym że mają złote Rollexy

Na czym polega twój brak wolności?

>brak szacunku,
sam na to zapracowałeś ucieczkami wymyślaniem innym życiorysów, obrażaniem...

>brak godności.
Nie chcesz jej. wystarczy ci dobrobyt

>Odebraliacie mi człowieczeństwo
Oj biedny ty biedny

>i jeszcze macie czelność pisać, że wszystko mam i to w nadmiarze.
Każdy polski robotnik z twoim dochodem budowałby dom

>Jak już wcześniej sugerowałem, nienawidzę waszego świata,
Najpierw nas poznaj.
Niestety ciebie nie obchodzimy
Ty widzisz tylko chochoły które sam postawiłeś
Nienawidzisz świata w którym "robol" w niedzielę wieczorem idzie do pracy, żeby Mamerlik miał rano świeży chleb
Nienawidzisz świata, bo musisz PRACOWAĆ, żeby mu za ten chleb zapłacić

Widzisz jak szarley zatrudnia "roboli"

>Codziennie budzę się w piekle tak jak dziś.
Lecz się , albo wyjedź na Syberię, zbuduj chałupę z bali. Bądz wolny!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>Wytrzeźwiej wreszcie i napisz jakie niedobory odczuwasz
>>>Zapewne niedobór wiedzy o stanie posiadania innych
>>Fajnie, źe mi wytłumaczyliscie, że jest mi z wami dobrze, choć jest mi z wami źle.
>Co cię tu trzyma?

Aha, czyli ludzkie życie nie ma wartości, zwłaszcza kiedy chodzi o "moje".

Postaram sie dobrze to zapamiętać i korzystać z twoich nauk, gdy przyjdzie odpowiednia chwila.
08-08-2020 12:13 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Powtórzę, bo znów nawet nie doczytałeś
>Brak bezpieczeństwa,
Czym się objawia? ktoś ci grozi?
UCIECZKA

>brak wolności,
Nie wolno ci kraść? Zaiste brak wolności !
Dla ciebie wolnością jest móc nie płacić alimentow
Dla ciebie wolnością jest móc przerwać pracę w dowolnym momencie i za nic masz, że gdyby kierowca autobusu skorzystał takiej wolności to ludzie musieliby iść piechotą
Dla ciebie wolnością jest prawo do wymyślania innym że mają złote Rollexy

Na czym polega twój brak wolności?
UCIECZKA

>brak szacunku,
sam na to zapracowałeś ucieczkami wymyślaniem innym życiorysów, obrażaniem...
UCIECZKA

>brak godności.
Nie chcesz jej. wystarczy ci dobrobyt
UCIECZKA

>Odebraliacie mi człowieczeństwo
Oj biedny ty biedny

>i jeszcze macie czelność pisać, że wszystko mam i to w nadmiarze.
Każdy polski robotnik z twoim dochodem budowałby dom
UCIECZKA

>Jak już wcześniej sugerowałem, nienawidzę waszego świata,
Najpierw nas poznaj.
Niestety ciebie nie obchodzimy
Ty widzisz tylko chochoły które sam postawiłeś
Nienawidzisz świata w którym "robol" w niedzielę wieczorem idzie do pracy, żeby Mamerlik miał rano świeży chleb
Nienawidzisz świata, bo musisz PRACOWAĆ, żeby mu za ten chleb zapłacić
UCIECZKA

Widzisz jak szarley zatrudnia "roboli"
UCIECZKA

>Codziennie budzę się w piekle tak jak dziś.
Lecz się , albo wyjedź na Syberię, zbuduj chałupę z bali. Bądz wolny!
UCIECZKA

>>Co cię tu trzyma?
>Aha, czyli ludzkie życie nie ma wartości,
UCIECZKA

Czyj to pogląd?
Pewnie znów wymyślonego przez ciebie chochoła

Wolno bezdomnemu schować się przed deszczem w twoim samochodzie?
Nie.
Wezwiesz policję, żeby przemocą egzekwowała twoją tajną i nieopodatkowaną własność, a bezdomny niech zdycha pod mostem
UCIECZKA

To dla ciebie ludzkie życie nie ma wartości. Ważne tylko "moje moje" starych ludzi zagłodzić, żeby Hamerlik mógł zająć ich domy

Pytałem co cię tu trzyma. Odpowiedz kompletnie niedorzeczna
CZYTAJ KRETYNIE CO SIE DO CIEBIE PISZE !



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To dla ciebie ludzkie życie nie ma wartości. Ważne tylko "moje moje" starych ludzi zagłodzić, żeby Hamerlik mógł zająć ich domy

Chodzi o to, że musiałbyś ujawnić posiadanie dwóch domów choć naklamales, że masz tylko jeden, udziały w banku, patenty, liczne samochody a potem jeszcze zapłacić od nich podatek okreslany w demokracji bezpośredniej, w miejsce podatków od pracy i konsumpcji płaconych dziś Prze pracowników najemnych?

To ta Treblinka?

Przecież podatek od własności będzie zalezal od rozkładu własności wśród ludzi i nikt nie będzie sam na siebie kręcił bata?

Ach wiesz o tym?

I tego boisz się najbardziej?
08-08-2020 14:08 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Wolno bezdomnemu schować się przed deszczem w twoim samochodzie?
Ucieczka

Powtórzę, bo znów nawet nie doczytałeś
>Brak bezpieczeństwa,
Czym się objawia? ktoś ci grozi?
UCIECZKA

>brak wolności,
Nie wolno ci kraść? Zaiste brak wolności !
Dla ciebie wolnością jest móc nie płacić alimentow
Dla ciebie wolnością jest móc przerwać pracę w dowolnym momencie i za nic masz, że gdyby kierowca autobusu skorzystał takiej wolności to ludzie musieliby iść piechotą
Dla ciebie wolnością jest prawo do wymyślania innym że mają złote Rollexy

Na czym polega twój brak wolności?
UCIECZKA

>brak szacunku,
sam na to zapracowałeś ucieczkami wymyślaniem innym życiorysów, obrażaniem...
UCIECZKA

>brak godności.
Nie chcesz jej. wystarczy ci dobrobyt
UCIECZKA

>Odebraliacie mi człowieczeństwo
Oj biedny ty biedny

>i jeszcze macie czelność pisać, że wszystko mam i to w nadmiarze.
Każdy polski robotnik z twoim dochodem budowałby dom
UCIECZKA

>Jak już wcześniej sugerowałem, nienawidzę waszego świata,
Najpierw nas poznaj.
Niestety ciebie nie obchodzimy
Ty widzisz tylko chochoły które sam postawiłeś
Nienawidzisz świata w którym "robol" w niedzielę wieczorem idzie do pracy, żeby Mamerlik miał rano świeży chleb
Nienawidzisz świata, bo musisz PRACOWAĆ, żeby mu za ten chleb zapłacić
UCIECZKA

Widzisz jak szarley zatrudnia "roboli"
UCIECZKA

>Codziennie budzę się w piekle tak jak dziś.
Lecz się , albo wyjedź na Syberię, zbuduj chałupę z bali. Bądz wolny!
UCIECZKA

>>Co cię tu trzyma?
>Aha, czyli ludzkie życie nie ma wartości,
UCIECZKA

Czyj to pogląd?
Pewnie znów wymyślonego przez ciebie chochoła

Wolno bezdomnemu schować się przed deszczem w twoim samochodzie?
Nie.
Wezwiesz policję, żeby przemocą egzekwowała twoją tajną i nieopodatkowaną własność, a bezdomny niech zdycha pod mostem
UCIECZKA

To dla ciebie ludzkie życie nie ma wartości. Ważne tylko "moje moje" starych ludzi zagłodzić, żeby Hamerlik mógł zająć ich domy

Pytałem co cię tu trzyma. Odpowiedz kompletnie niedorzeczna
CZYTAJ KRETYNIE CO SIE DO CIEBIE PISZE !

>>To dla ciebie ludzkie życie nie ma wartości. Ważne tylko "moje moje" starych ludzi zagłodzić, żeby Hamerlik mógł zająć ich domy
>Chodzi o to, że musiałbyś ujawnić posiadanie dwóch domów choć naklamales, że masz tylko jeden,

Nie kłamałem

>udziały w banku,
Mam udziały w banku. warte 1000 koron

>patenty,
Są jawne, z tajnych nie ma korzyści

>liczne samochody
bardzo liczne Ile ich mam? przecież wiesz najlepiej
(a jednak ci wątroba gnije po tej info o moich samochodach )

>a potem jeszcze zapłacić od nich podatek okreslany w demokracji bezpośredniej,
Niczego nie musiałbym zapłacić. Udowodniłem ci jak ominąć te twoje podatki

>w miejsce podatków od pracy i konsumpcji płaconych dziś Prze pracowników najemnych?
Też płacę podatki od pracy i konsumpcji

>Przecież podatek od własności będzie zalezal od rozkładu własności wśród ludzi i nikt nie będzie sam na siebie kręcił bata?
Pytany o te podatki zawsze miałeś jedną odpowiedź UCIECZKA

>I tego boisz się najbardziej?
Twoich chorych idei się nie boję
Nikt prócz ciebie ich nie wyznaje a debilizmem i ucieczkami fanatyków nie zyskasz

Teraz znów sześć ucieczek

Kule są równoległe czy prostopadłe?
Ucieczka

Zrozum, jesteś kompletnie nieszkodliwym społecznie choć przez swoją hipokryzję i uci8eczki wyjątkowo wqrwiającym netowym trolem pozbawionym inteligencji i honoru

Moje skarpety mają więcej charyzmy niż ty. Nikt za tobą nie idzie boję się tylko że mi ukradniesz zegarek

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
>>>Wytrzeźwiej wreszcie i napisz jakie niedobory odczuwasz

>>Jakie braki?
>Permanentne.
>Brak bezpieczeństwa,
Ucieczka

>brak wolności,
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>Wytrzeźwiej wreszcie i napisz jakie niedobory odczuwasz
>>>Jakie braki?
>>Permanentne.
>>Brak bezpieczeństwa,
>Ucieczka
>>brak wolności,
>Ucieczka

Żyję wśród niezgodnych ze mną emocjonalnie, swiatopogladowo i ideowo ludzi. W takim środowisku społecznym nie mam szans na bezpieczeństwo i wolność. Każdy wyczuje odmienność i się natychmiast odwróci.

Tyle samo bezpieczeństwa i wolności osiągnąłbym pewnie w państwie islamskim czy komunistycznej Korei i nie mniej.

Nie potrafię wyjaśnić skąd takie różnice ale potrafię zrozumieć, że dla mnie to katastrofa.

Uznasz pewnie, że w gruncie rzeczy wierzę w wasze idee, tylko próbuje coś ugrać, od czegoś uwolnić się albo coś obejść ale ja już w nie nie wierzę.

Nie ma już nawet dla mnie znaczenia od czego się zaczęło, znaczenie ma już tylko w co się rozwinęło, a rozwinęło się w odmienne odczuwanie, odmienne pragnienia i odmienną wiarę.

Szczerze nie chcę waszego świata.

Nie chcę już osiągać pozycji w waszym świecie i nie zacznie się mi od tego wasz świat podobać, wystarczy własność i niezła sumka na koncie.

Nie chcę żyć w waszym świecie.
To nie jest mój świat tylko wasz.
11-08-2020 12:34 
 Ocena 2 na 4
szarley (54913 punktów)
>Żyję wśród niezgodnych ze mną emocjonalnie, swiatopogladowo i ideowo ludzi. W takim środowisku społecznym nie mam szans na bezpieczeństwo i wolność.

Masz do wyboru
a/ zbudować dom w Syberii i zamieszkać jako pustelnik
b/ zacząć leczyć swoje obsesje
c/ powiesić się

>Nie potrafię wyjaśnić skąd takie różnice
Psychiatra ci to wyjaśni

>Uznasz pewnie, że w gruncie rzeczy wierzę w wasze idee, tylko próbuje coś ugrać, od czegoś uwolnić się albo coś obejść ale ja już w nie nie wierzę.
Uznasz pewnie , że lepiej ode mnie wiem co uznaję. Normalne, Hamerlik zawsze lepiej wie co myślę niż ja sam

>Nie ma już nawet dla mnie znaczenia od czego się zaczęło, znaczenie ma już tylko w co się rozwinęło, a rozwinęło się w odmienne odczuwanie, odmienne pragnienia i odmienną wiarę.
Psychiatra ci to wyjaśni

>Szczerze nie chcę waszego świata.
Masz do wyboru
a/ zbudować dom w Syberii i zamieszkać jako pustelnik
b/ zacząć leczyć swoje obsesje
c/ powiesić się

>Nie chcę już osiągać pozycji w waszym świecie i nie zacznie się mi od tego wasz świat podobać, wystarczy własność i niezła sumka na koncie.


Zabawny jesteś. Wystarczy że ludzkość zafunduje ci dom i obfite konto...

My w naszym świecie musimy na to zapracować

>Żyję wśród niezgodnych ze mną emocjonalnie, swiatopogladowo i ideowo ludzi. W takim środowisku społecznym nie mam szans na bezpieczeństwo i wolność.
Cały świat ma się zmienić żeby dupowaty Hamerlik mógł wymyślać inne powody do płaczu. Cały świat ma dać Hamerlikowi dom i "niezła sumka na koncie." żeby Hamerlik mógł płakać że dom jest mały a sumka...

Roboty się chwyć leniwy utracjuszu
a jak nasrałeś w majty to się umyj a nie epatuj smrodem

>Nie chcę żyć w waszym świecie.
Masz do wyboru
a/ zbudować dom w Syberii i zamieszkać jako pustelnik
b/ zacząć leczyć swoje obsesje
c/ powiesić się

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-08-2020 22:27 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Masz do wyboru
>a/ zbudować dom w Syberii i zamieszkać jako pustelnik
>b/ zacząć leczyć swoje obsesje
>c/ powiesić się

d/ ograniczyć cwaniakow i odzyskać życie
12-08-2020 06:37 
 Ocena 1 na 3
szarley (54913 punktów)
>>Masz do wyboru
>>a/ zbudować dom w Syberii i zamieszkać jako pustelnik
>>b/ zacząć leczyć swoje obsesje
>>c/ powiesić się

>d/ ograniczyć cwaniakow i odzyskać życie

A cwaniakiem jest emeryt, bo dostaje emeryturę i trzeba go zagłodzić
cwaniakiem jest listonosz, który erbnął po ojcu trzypokojowy dom.
Cwaniakiem jest dentysta, który kupił kawalerkę i fotel i urządził gabinet

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-08-2020 13:53 
 0 na 2
Gruby Rycho (532 punktów)
>>>>>Wytrzeźwiej wreszcie i napisz jakie niedobory odczuwasz
>>>>Jakie braki?
>>>Permanentne.
>>>Brak bezpieczeństwa,
>>Ucieczka
>>>brak wolności,
>>Ucieczka
>Żyję wśród niezgodnych ze mną emocjonalnie, swiatopogladowo i ideowo ludzi. W takim środowisku społecznym nie mam szans na bezpieczeństwo i wolność. Każdy wyczuje odmienność i się natychmiast odwróci.

Aleś Ty wrogi. Tyle tematów samodzielnych poruszyłeś, że starczyłoby to na parę ładnych wątków.

>Tyle samo bezpieczeństwa i wolności osiągnąłbym pewnie w państwie islamskim czy komunistycznej Korei i nie mniej.

Co Ciebie trzyma więc tutaj? Skoro już nas rozszyfrowałeś to co tu robisz jeszcze?
Przecież nikt Tobie nie zabrania szukania towarzystwa odpowiadającego Twoim wymaganiom. Zauważ, że na niemieckim portalu wywalono Ciebie po jednej wypowiedzi, gdzie jak zwykle wkroczyłeś z idiotyzmami które tu bez przerwy serwujesz. Prawda?

>Nie potrafię wyjaśnić skąd takie różnice ale potrafię zrozumieć, że dla mnie to katastrofa.

No i tragizowanie, koloryzowanie to tak skrajność znów wymyślona przez Ciebie.
W sumie komu się tu poskarżyć prawda? Przyjmujesz postawę misjonarza-męczennika.
Tyle tylko, że jakoś to nie pasuje do pisania masowych purnonsensów i napastliwego obstawania przy nich. Ty po prostu z nikim nie umiesz rozmawiać od samego początku jak się tu pojawiłeś. Nie umiesz innych słuchać. To my mamy te Twoje p*****lenie słuchać i potakiwać tylko. Wtedy czułbyś się dobrze? Niestety ale my byśmy czuli się niedobrze akceptując te Twoje brednie.

>Uznasz pewnie, że w gruncie rzeczy wierzę w wasze idee, tylko próbuje coś ugrać, od czegoś uwolnić się albo coś obejść ale ja już w nie nie wierzę.

No i co? Zobacz jak Ty myślisz i co wymyślasz. Prawdopodobnie nikt z forumowiczów nie przeprowadził takiej analizy, jak Ty teraz.

>Nie ma już nawet dla mnie znaczenia od czego się zaczęło, znaczenie ma już tylko w co się rozwinęło, a rozwinęło się w odmienne odczuwanie, odmienne pragnienia i odmienną wiarę.

Powiem krótko. Wszystko zaczęło się od tego, że p*****lić zacząłeś od samego początku. Pierwej zaczęto Ciebie prostować, co figę dało, później tylko zaczęto z Ciebie kpić. No cóż nie chciałeś nas słuchać, że błądzisz. Na nic z Twoich głupot nie przeprowadziłeś sensownego dowodu na wyraźne życzenia rozmówcy. Ty tylko bezkrytycznie, arbitralnie stwierdzasz, co momentalnie dewaluuje wagę
Twojej wypowiedzi.

>Szczerze nie chcę waszego świata.

Ależ nikt Ciebie nie zmusza. Odpowiedz jeszcze tylko co więc tu jeszcze robisz?
Poszukaj sobie gdzie indziej towarzystwa Tobie odpowiadającego. To takie proste. Męczysz tu i siebie i nas. W niemieckim portalu wyleciałeś po pierwszej Twojej wypowiedzi. Prawda? Nie rozumiałeś nawet za co. Ano za p*****lenie bzdur.

>Nie chcę już osiągać pozycji w waszym świecie i nie zacznie się mi od tego wasz świat podobać, wystarczy własność i niezła sumka na koncie.

No to powiedz o co Tobie w końcu chodzi? Żyjesz w kapitalizmie takim samym jak my w Polsce. Masz sumkę na koncie, własność (samochód), apartament w Berlinie a tu, na forum, protestujesz i wszystko jest dla Ciebie dziadostwem. A sobie znikaj i płakać po Tobie nikt nie będzie.

>Nie chcę żyć w waszym świecie.
>To nie jest mój świat tylko wasz.

Kapitalizm jest taki sam u Ciebie co i u nas. Sam widzisz, że znów dzielisz nie mając podstaw.
Skoro do takich wniosków dochodzisz...
-Spektakularnie się powieś a na grobie każ wyryć epitafium (Szczęśliwy ten co wyrzekł się świata prędzej zanim świat wyrzekł się jego)
-Bezboleśnie są metody (nitryt, cykuta)
-Zdecyduj się na życie w pustelni

P.S. Dziękuję za minusowanie z klucza i będę się odwdzięczał od dziś tym samym. Nie umniejsza mi to chęci dyskredytowania Twoich kretyńskich wypowiedzi. No nie da rady. Nie należę do tych, jakbyś sobie widział, że Ciebie mamy obowiązek tylko słuchać i potakiwać. Pomyliłeś się stary. Ty nas też nie słuchasz, więc się nie dziw.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>No i tragizowanie

Wyjasnilem ci kiedyś ale zignorowałeś, nie posłuchałes. Generalnie są 2 metody radzenia sobie ze złymi emocjami: 1. narzekanie, 2. agresja

Zatem jest OK, że z powodu złych emocji jest mi smutno a nie nie OK. Na tym świecie jest już wystarczająco dużo terrorystów.

>W sumie komu się tu poskarżyć prawda?

Tobie. Dzięki temu lepiej zrozumiesz innych ludzi. Może kiedyś docenisz, że wybrałem żal zamiast złości.

>Przyjmujesz postawę misjonarza-męczennika.
>Tyle tylko, że jakoś to nie pasuje do pisania masowych purnonsensów

Znowu mnie poniżasz. Czy zamiast tego nie mógłbyś gdzies potknąć się, uderzyć i skończyć żywot w rowie, nigdy nie odnaleziony?

>byśmy czuli się niedobrze akceptując te Twoje brednie.

Gdybyś się tak niefortunnie potknąl to o ile lepszy byłby dla mnie świat?

>Powiem krótko. Wszystko zaczęło się od tego, że p*****lić zacząłeś od samego początku.

Ktoś kiedyś napisał piosenkę w odpowiedzi na takie zarzuty, co też obrazuje, do czego takie zarzuty mogą prowadzić

youtu.be/qvjs8yANN7s

>Ależ nikt Ciebie nie zmusza. Odpowiedz jeszcze tylko co więc tu jeszcze robisz?
>Poszukaj sobie gdzie indziej towarzystwa Tobie odpowiadającego. To takie proste.

Nie ma innego świata.
Jest tylko ten przez was zajęty.
12-08-2020 04:29 
 Ocena 1 na 3
Gruby Rycho (532 punktów)
>Nie ma innego świata.
>Jest tylko ten przez was zajęty.

A Ty nie żyjesz w tym świecie? No to w jakim? W tym co masz tylko w głowie? Ocknij się.
12-08-2020 10:12 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>No i tragizowanie
>Wyjasnilem ci kiedyś ale zignorowałeś, nie posłuchałes. Generalnie są 2 metody radzenia sobie ze złymi emocjami: 1. narzekanie, 2. agresja
>Zatem jest OK, że z powodu złych emocji jest mi smutno a nie nie OK. Na tym świecie jest już wystarczająco dużo terrorystów.
>>W sumie komu się tu poskarżyć prawda?
>Tobie. Dzięki temu lepiej zrozumiesz innych ludzi. Może kiedyś docenisz, że wybrałem żal zamiast złości.
>>Przyjmujesz postawę misjonarza-męczennika.
>>Tyle tylko, że jakoś to nie pasuje do pisania masowych purnonsensów
>Znowu mnie poniżasz. Czy zamiast tego nie mógłbyś gdzies potknąć się, uderzyć i skończyć żywot w rowie, nigdy nie odnaleziony?
>>byśmy czuli się niedobrze akceptując te Twoje brednie.
>Gdybyś się tak niefortunnie potknąl to o ile lepszy byłby dla mnie świat?
>>Powiem krótko. Wszystko zaczęło się od tego, że p*****lić zacząłeś od samego początku.
>Ktoś kiedyś napisał piosenkę w odpowiedzi na takie zarzuty, co też obrazuje, do czego takie zarzuty mogą prowadzić
>youtu.be/qvjs8yANN7s
>>Ależ nikt Ciebie nie zmusza. Odpowiedz jeszcze tylko co więc tu jeszcze robisz?
>>Poszukaj sobie gdzie indziej towarzystwa Tobie odpowiadającego. To takie proste.
>Nie ma innego świata.
>Jest tylko ten przez was zajęty.

Przepraszam za swoją agresywną i nienawistną wypowiedź, reflektuję się.

Nienawiść jest bez sensu! Z jednej strony.

Z drugiej strony pytam retorycznie co mam przejawiać wobec ludzi, którzy nieustannie poniżają mnie i mną gardzą, którzy przejawiają bardzo egoistyczne wartości niszczące moje życie, żeby na jego gruzach rozwijać własne?

Miłość?

Co Ty Jezusie Chrystusie opowiadasz?
Czy Ty zostałeś zmyślony przez cwaniaków, żeby przedstawiciel elity mógł wejść mi na łeb i zrobić co tam potrzebuje?

A teraz zapytam nie retorycznie.
Jak na agresję nie odpowiedzieć agresją? Uciekać? Chować się?
12-08-2020 15:41 
 Ocena 1 na 3
szarley (54913 punktów)
>Z drugiej strony pytam retorycznie co mam przejawiać wobec ludzi, którzy nieustannie poniżają mnie i mną gardzą, którzy przejawiają bardzo egoistyczne wartości niszczące moje życie, żeby na jego gruzach rozwijać własne?

To nie musi być retoryczne pytanie
Jeśli okazujesz innym POGARDĘ zasługujesz na to samo.
POGARDĄ jest w rozmowie z kimkolwiek nie czytanie wypowiedzi rozmówcy
POGARDĄ jest ignorowanie pytań i argumentów
POGARDĄ jest wymyślanie rozmówcy poglądów
POGARDĄ jest stawianie chochoła

Mam cię nie poniżać? Zacznij UCZCIWIE rozmawiać

>Co Ty Jezusie Chrystusie opowiadasz?
POGARDĄ jest stawianie chochoła

>Czy Ty zostałeś zmyślony przez cwaniaków, żeby przedstawiciel elity mógł wejść mi na łeb i zrobić co tam potrzebuje?
POGARDĄ jest stawianie chochoła

>A teraz zapytam nie retorycznie.
>Jak na agresję nie odpowiedzieć agresją? Uciekać? Chować się?
Nie doznajesz agresji większej niż samo innych agresją darzysz.
Zacznij spokojnie rozmawiać, nikt cię brzydkimi słowy nie nazwie

Narzekasz na brak uważania?
a czym zasłużyłeś na uważanie?

Ucieczkami?

>Nie ma innego świata.
>Jest tylko ten przez was zajęty.
Narzekasz na brak uważania?
a czym zasłużyłeś na uważanie?
Wiecznym zachlaniem?

Ćpun, który nie trzeźwieje domaga się uważania?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Narzekasz na brak uważania?

Często w spokoju, uczciwie i z głębokiego przekonania wyrażałem swoje pojęcia prawdy, dobra i sprawiedliwosci PRZEZ LATA!

Na co słyszałem nieustająca odpowiedź "Co ty p*****lisz debilu, czego chcesz roszczeniowcu, nie podoba się, to s********j!"

Nie pouczaj mnie zatem jak mam wyrażać własne pojęcie rzeczywistosci, bo ty masz je zwyczajnie w dupie.

Jeżeli nie zgodzę się z tym co ty uważasz, nigdy nie będziesz mnie uważał.

A ja nie zgadzam się z tym co uważasz i sądzę coś sprzecznego.
13-08-2020 05:09 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Narzekasz na brak uważania?
>Często w spokoju, uczciwie i z głębokiego przekonania wyrażałem swoje pojęcia prawdy, dobra i sprawiedliwosci PRZEZ LATA!

Często w spokoju, uczciwie i z głębokiego przekonania uciekałeś od odpowiedzi

Napisałeś, że wszystkie ciała są wobec siebie równoległe lub prostopadłe
Udowodnij na przykładzie kul

Przykład krów,
przykład wyborów wójta
Obliczenia dot. Krystkonizmu...

UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA

>Na co słyszałem nieustająca odpowiedź "Co ty p*****lisz debilu,
Napisałeś że ciało zmniejszając prędkość zyskuje masę, innym razem hamujące ciało traci masę a jako dowód podałeś młotek, który traci masę
więc : "Co ty p*****lisz debilu" jest uzasadnione, bo to jest pierd0lenie od rzeczy

Masz za złe, że ktoś cię nazywa obraźliwymi słowy? Pamiętaj o tym, że nazywasz bandytą każdego człowieka, który widząc w swoim domu złodzieja wzywa policję (!) Bandytą jest wg ciebie człowiek uważający prawo
nazywasz oszustem każdego, kto uczestniczył w wyborach (!)
Bandyta i oszust to komplementa?

Domagasz się, żeby mienie było jawne i opodatkowane. WOLNO ci się tego domagać, rób to legalnie. Nie chce cię? więc jesteś leniem

>Nie pouczaj mnie zatem jak mam wyrażać własne pojęcie rzeczywistosci, bo ty masz je zwyczajnie w dupie.
Napisałeś, że materia przechodzi w ruch a ruch w materię
Pytałem o matematyczny wzór
Bez wzoru, mam w dupie teorie najaranemgo świra

>Jeżeli nie zgodzę się z tym co ty uważasz, nigdy nie będziesz mnie uważał.
Nie musisz się ze mną zgadzać!!!!!
Niemniej, jeśli przeczysz CAŁEJ dotychczasowej uniwersyteckiej fizyce, przeciwstawiając jej rojenia bez jakiegokolwiek uzasadnienia "Bo ja tak nazywam...." a przy tym upierasz się przy tym i uciekasz, to nie dziw się, że nikt cię nie uważa

>A ja nie zgadzam się z tym co uważasz i sądzę coś sprzecznego.
A sądź sobie co chcesz, tylko jeśli chcesz uczyć fizyki, absolwenta fizyki, to najpierw nabądź trochę wiedzy, inaczej jesteś tylko pogardy godnym ciulem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-08-2020 21:44 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>jutro chlew jak co dzień.
>Dobrze opisujesz wasz świat ale on naprawdę nie musi być chlewem.

A co mam opisać? Twój? Ty nazywasz bandytami wyborców w Polsce. Czyli Polaków.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>jutro chlew jak co dzień.
>>Dobrze opisujesz wasz świat ale on naprawdę nie musi być chlewem.
>A co mam opisać? Twój? Ty nazywasz bandytami wyborców w Polsce. Czyli Polaków.

Czy sądzisz, że polski magazynier amerykańskiej firmy w Polsce, pracujący w centrum logistycznym dostarczającym towary na rynek niemiecki, wynajmujący mieszkanie od francuskiej firmy w Polsce, dokonując tajnego wyboru osoby na swojego prawodawcę, której publicznie poglądy koncentrują się wokół zakazu aborcji - usuwania płodu wynikającego z gwałtu, dokonuje tym samym wyboru sposobu kreacji i emisji pieniądza?

Śmiem wątpić.

Śmiem sądzić, że ten magazynier nie ma bladego pojęcia o sposobie kreacji i emisji pieniądza w Polsce, bo nikt mu nigdy słowa o tym nie powiedział.

Śmiem sądzić, że wybrana przez niego osoba na prawodawcę nie ma pojęcia o sposobie kreacji i emisji pieniądza w Polsce.

Ta cała tajna i pośrednia demokracja to społeczny teatr, w ktorym pod osłoną tajemnjcy uruchamiają się niskie morale.

Z niskich morale właśnie kapitalistyczne prawo rozwijające potężna koncentrację własności.

Przymusowa egzekucja utajnionej i nieopodatkowanej własności to rzeczywiście bandytka i zwykli wyborcy wcale tego nie wybrali.

Prawo poprzez licznych lobbystów i politycznych figurantów piszą właściciele i piszą je dla siebie.

Dlatego proponuję wybór podatku od własności w demokracji bezpośredniej i najlepiej publicznie jawny.

Wtedy wyborcy naprawdę wybiorą.
11-08-2020 22:32 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Przymusowa egzekucja utajnionej i nieopodatkowanej własności to rzeczywiście bandytka i zwykli wyborcy wcale tego nie wybrali.

Kogo więc nazywasz bandytą? Posłów? Senat? Prezydenta?

11-08-2020 22:35 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>jutro chlew jak co dzień.
>>>Dobrze opisujesz wasz świat ale on naprawdę nie musi być chlewem.
>>A co mam opisać? Twój? Ty nazywasz bandytami wyborców w Polsce. Czyli Polaków.
>Czy sądzisz, że polski magazynier amerykańskiej firmy w Polsce, pracujący w centrum logistycznym dostarczającym towary na rynek niemiecki, wynajmujący mieszkanie od francuskiej firmy w Polsce, dokonując tajnego wyboru osoby na swojego prawodawcę, której publicznie poglądy koncentrują się wokół zakazu aborcji - usuwania płodu wynikającego z gwałtu, dokonuje tym samym wyboru sposobu kreacji i emisji pieniądza?
>Śmiem wątpić.

>Dlatego proponuję wybór podatku od własności w demokracji bezpośredniej i najlepiej publicznie jawny.
>Wtedy wyborcy naprawdę wybiorą.

Jak magazynier opodatkuje firmę w której pracuje?
A huj zobaczę co inni piszą.
Zrobi fakultet z kreacji finansów żeby zrozumieć co mu qrwa masz do powiedzenia?

Czy będzie wyborcą jak teraz, znaczy pójdzie i odda głos?
Kiedyś już się ciebie pytałem jak kucharka wyceni elektrownię? To napisałeś że wyceni garczki innej kucharki.

kto jest w takim razie bandytą? I kogo nazywasz? Wyborca nie bo nie kapuje? Więc?

Robotnika która ma dom? On jest bandytą?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>kto jest w takim razie bandytą? I kogo nazywasz? Wyborca nie bo nie kapuje? Więc?
> Robotnika która ma dom? On jest bandytą?

Ten, który podejmuje się przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności oraz ten, który innych do tego uprawnia.

Robole, którzy świadomie uprawniają innych do takich egzekucji też mają niskie morale, nie są żadnymi świętymi krowami.
11-08-2020 22:57 
 Ocena-1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>kto jest w takim razie bandytą? I kogo nazywasz? Wyborca nie bo nie kapuje? Więc?
>> Robotnika która ma dom? On jest bandytą?
>Ten, który podejmuje się przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności oraz ten, który innych do tego uprawnia.

Czyli robotnik z domem nie jest bandytą bo nikogo nie uprawnia. No chyba że idąc na wybory. A wówczas wg ciebie Polacy to bandyci.

Ponieważ kucharka w twoim systemie nie wyceni elektrowni tylko garczki a wyborca wybiera teraz jak "kucharka" a to znaczy że w twoim systemie będą bandyci lub ich teraz nie ma i huj wie o czym ty piszesz.


Kogo więc nazywasz bandytą? Posłów? Senat? Prezydenta?






12-08-2020 06:37 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
>>kto jest w takim razie bandytą? I kogo nazywasz? Wyborca nie bo nie kapuje? Więc?
>> Robotnika która ma dom? On jest bandytą?
>Ten, który podejmuje się przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności oraz ten, który innych do tego uprawnia.

Czyli każdy, kto wychodząc z domu czy samochodu zamyka za sobą drzwi jest bandytą, każdy, kto okradany wzywa policję jest bandytą

>Robole, którzy świadomie uprawniają innych do takich egzekucji też mają niskie morale, nie są żadnymi świętymi krowami.

"Robol", który ma dom jest bandytą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-08-2020 09:18 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Sartre twierdził również, że odwracamy się od wolności by uniknąć
> towarzyszącej jej udręki. Udrękę odczuwamy dlatego, że tam gdzie nic
> nie warunkuje wyboru - wszystko jest możliwe (np. to, że spacerując
> po skalnym występie - rzucimy się w przepaść bez żadnej wyraźnej przyczyny).

Czytałem to zdanie trzy razy i przyznam, że nie łapię.
Może jest to źle przetłumaczone.

Odczuwamy udrękę wolności, że mamy ją w nadmiarze bo nikt lub nic nie fatyguje się, by nas ograniczyć?

Netflix, serial "After Life" - bohater robi dzień w dzień różne nieraz chamskie rzeczy nieomal bez obawy konsekwencji, w bólu po stracie zony ("nic gorszego nie może mnie już spotkać"). Światełkiem w tunelu jest myśl, że jak przesadzi gdzieś i przegnie, lub ból się pogorszy - zawsze może popełnić samobójstwo.
Myśl powtarza się w literaturze i zapewne w niejednym życiu.

> Udręka i smutek nie są jednak konieczną konsekwencją wolności,
> może ona być źródłem radości i odwagi.

Oczywiście. Pierwszego członu tego zdania natomiast nie rozumiem.
Konieczną?

> przeznaczenie człowieka powierzono jemu samemu

Wprawdzie psychologia niekiedy temu przeczy (ludzie uwikłani w zaszłości poprzednich pokoleń, przenoszone w kodzie genetycznym nie są tak do końca wolni) ale cel istotnie jest szczytny. Więzy niekiedy dają się poluzować, na pewno nie kosztuje to jednak pstryknięcia palcem.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
07-08-2020 18:53 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>> Sartre twierdził również, że odwracamy się od wolności by uniknąć
>> towarzyszącej jej udręki. Udrękę odczuwamy dlatego, że tam gdzie nic
>> nie warunkuje wyboru - wszystko jest możliwe (np. to, że spacerując
>> po skalnym występie - rzucimy się w przepaść bez żadnej wyraźnej przyczyny).
>Czytałem to zdanie trzy razy i przyznam, że nie łapię.
>Może jest to źle przetłumaczone.
Niekoniecznie, raczej wydaje się że czegoś tu brakuje.

>Odczuwamy udrękę wolności, że mamy ją w nadmiarze bo nikt lub nic nie fatyguje się, by nas ograniczyć?
Poniekąd też, choć powiedziałbym że tu raczej brakuje wspomnienia o deficytach podmiotu, a konkretnie jednego z co najmniej dwóch : braku pewności siebie (czy może raczej - znajomości siebie) lub braku/chęci uniknięcia odpowiedzialności za siebie. Być może takich ograniczeń jest więcej. Gdyby nie było którejkolwiek z wymienionych - z wolności dałoby się korzystać bez cierpienia, natomiast jeżeli którakolwiek występuje, to wystąpi również udręka i smutek, co chyba jest również odpowiedzią na poniższe.

>> Udręka i smutek nie są jednak konieczną konsekwencją wolności,
>> może ona być źródłem radości i odwagi.
>Oczywiście. Pierwszego członu tego zdania natomiast nie rozumiem.
>Konieczną?
To chyba niewłaściwe słowo, w świetle poprzedniego lepszym byłoby : nieuniknioną.
07-08-2020 22:34 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>> Sartre twierdził również, że odwracamy się od wolności by uniknąć
>>> towarzyszącej jej udręki. Udrękę odczuwamy dlatego, że tam gdzie nic
>>> nie warunkuje wyboru - wszystko jest możliwe (np. to, że spacerując
>>> po skalnym występie - rzucimy się w przepaść bez żadnej wyraźnej przyczyny).
>>Czytałem to zdanie trzy razy i przyznam, że nie łapię.
>>Może jest to źle przetłumaczone.
>Niekoniecznie, raczej wydaje się że czegoś tu brakuje.

Widać Jacek pojmuje siebie za wolnego ale nie cierpi więc nie rozumie.
Wygląda na to, że nie ma dylematów, bo zna już wszystkie odpowiedzi.
Czy Sartre opisywał Jacka?
07-08-2020 19:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Sartre twierdził, że odwracamy się od wolności by uniknąć udręki. tam gdzie nic nie warunkuje wyboru - wszystko jest możliwe
architekci jak mogą zaprojektować dom jaki chcą zawsze jest zły, jak się da im ograniczenia wyjdzie znacznie lepszy (dlatego u nas jest zła architektura, każdy może budować jak chce (liberalizm- indywidualizm i wolność)

>Udręka i smutek nie są jednak konieczną konsekwencją wolności,
w raju wolny umierał (wolność jako choroba śmiertelna)

>może ona być źródłem radości i odwagi.
głupi on (Sartre )

>przeznaczenie człowieka powierzono jemu samemu.
w raju należeliśmy do stada, zażyłego stada, to jest prawdziwa wolność
inaczej cierpimy

szukanie raju, moim celem
07-08-2020 21:52 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>w raju należeliśmy do stada, zażyłego stada, to jest prawdziwa wolność
>inaczej cierpimy

Farmer ma z tego beke.
Farmer cierpi tylko na kacu.

Jeszcze raz Cie namawiam, żeby nie rozmawiać tylko z tutejszymi fundamentalistami, którzy mają z tego beke ale żeby porozmawiać razem z kimś innym.

Ja, Ty i inni ludzie niecwani.

Nie musimy we wszystkim zgadzać się, możemy być sobą, nie chcesz spróbować wkręcić się gdzies w dyskusję?

Jezeli nie będziemy działac, ci ludzie ułożą nam życie dokładnie tak jak tego nie chcemy.

Sam się nie widzę w obcym środowisku, zwłaszcza, że gdy powiem cos niepopularnego to obca grupa na mnie naskoczy ale we dwójkę zapanowalibysmy nad obcą grupą.

Przemysl to, tutejszych fundamentalistów nie przekonasz, za dużo mają do stracenia.
07-08-2020 08:48 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Przypomnij sobie ile razy sam próbowałeś mi zaszczepić poczucie wstydu
> i winy ażebym tylko odstąpił od swoich postulatów i bez sprzeciwu
> poddał się twojej woli?

Odstąpił od postulatów.. np. zniesienia obowiązku łożenia na swoje dziecko, czy spłacania zobowiązań (docenienia nieodpowiedzialności).
Albo jeszcze lepiej - wprowadzenia instytucji bojówek (kto silniejszy - ten lepszy).
Nie komentuję.

> Uważasz, że taka, na moje szczęście, tylko nieudana próba manipulacji
> drugim człowiekiem, nie jest wyrządza mu krzywdy.

Krytykowałem logicznie i konsekwentnie od początku twoje wymysły, zasługiwały na to.
Oczywiście, skoro nie potrafisz poskładać do kupy czyjej krytyki i nie umiesz odnieść jej do błędów w swoim rozumowaniu - zaszyjesz się w norce ofiary. To wiem nie od dziś.
Nie potrafisz przyjąć krytyki - twoja sprawa.

>Chciałeś mnie wpędzić w głębokie poczucie nieszczęścia

Wiele razy pisałem, że chciałbym, abyś stanął wreszcie na własnych nogach i uzyskał od bliźnich choc trochę szacunku za to, co robisz.
Niestety wciąż fantazjesz jak 'uwalniasz' swój potencjał a w rzeczywistości wciąż żywisz chęć zemsty na właścicielach i ustalasz w swojej głowie absurdalne zasady rządzące światem.
Niektórzy nie mogą z poczuciem krzywdy od wydumanego "kogoś" nic zrobić i żyją w niewolnictwie poczucia wendety.
Smutne, ale takie życie.

> żebym się stał wobec takich ja ty, szarley itp.
> cwaniaków całkowicie bezsilny.

Jeśli dobrze rozumiem, uważasz że twoja siła tkwi w tym, co tu.. konsekwentnie wypisujesz.
Bez komentarza.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
witamziomy (536 punktów)
>Upowszechnia się przekonanie, iż rzeczywistość jest zupełnym chaosem, że wszystko w niej jest
>przypadkowe, losowe, że nie zawiera w sobie niczyjego zamiaru ani też nie ma w sobie żadnego celu
>przez to także sensu. "Jestem, bo jestem". Mówi się o tym na ulicach, w domach a nawet
>naucza w państwowych szkołach.
>Problem w tym, że taka koncepcja stoi w sprzeczności z istnieniem przyczyny i skutku oraz związku
>między nimi. Ta koncepcja stoi w sprzeczności z naukowymi poszukiwaniami rzeczywistych związków,
>bowiem wg tej koncepcji żadne związki nie istnieją.
>Wg moich obserwacji wszystko przeczy chaosowi.
>Powiedziałbym wręcz nic nie jest chaosem.
>Chyba, że przyjmiemy nową definicję chaosu.
>"Chaosem jest wszystko czego nie pojmuję, wszystko czego nie potrafię ograniczyć, przeliczyć,
>przewidzieć, kontrolować".
>Wg takiej definicji chaos istnieje i może rozwijać się.
>Wg mnie ludzie, którzy wierzą w zdarzenia oderwane od swoich przyczyn i nie mające żadnych skutków,
>wierzą zwyczajnie w cuda.
>Tym dziwniejsza jest taka wiara, że sami mają zamiary, planują i próbują osiągać cele, jednocześnie
>odbierając te właściwości pozostałej naturze.
>Istnienie Boga jako świadomego indywiduum, którego ciałem jest nasza rzeczywistość a my w niej
>wydaje się być dobrze uzasadnione i mieć ogromny sens.

Teoria chaosu jest skrzywieniem poznawczym. Jest to koncept wykorzystywany przez część osób, które w ten sposób uzasadniają swoją niemożność zrozumienia sensu tego wszystkiego.
Jeżeli natomiast sens istnieje, to jest on poznawalny, inaczej nie miał by sensu

Jeżeli uważasz, że istnieje "świadome indywiduum", którego ciałem jest nasza rzeczywistość, to zakładasz, iż owe "indywiduum" jest wszechobecne. To oznacza,że gdzie nie spojrzysz to ono Ci się jawi. Kwestia czy owo "indywiduum" "zauważasz" czy też nie.

Mówienie, iż nie jesteśmy w stanie uchwycić sensu naszego istnienia to nieuzasadniony sabotaż i jest wynikiem programowania umysłu. Jeżeli jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga to uchwycenie sensu jest jak najbardziej w naszym zasięgu. Twierdzenie, że nie jest, jest tylko przekonaniem, "wiarą".

Kwestia , kto jak głęboko kopie
-jad- (18783 punktów)
>Upowszechnia się przekonanie, iż rzeczywistość jest zupełnym chaosem, że wszystko w niej jest
>przypadkowe, losowe, że nie zawiera w sobie niczyjego zamiaru ani też nie ma w sobie żadnego celu
>przez to także sensu. "Jestem, bo jestem". Mówi się o tym na ulicach, w domach a nawet
>naucza w państwowych szkołach.
>Problem w tym, że taka koncepcja stoi w sprzeczności z istnieniem przyczyny i skutku oraz związku
>między nimi.

Nie stoi. Mylisz nierozerwalną zależność przyczyny i skutku zdarzeń z celowością ich zachodzenia. A różnica jest ogromna.
05-08-2020 21:26 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Upowszechnia się przekonanie, iż rzeczywistość jest zupełnym chaosem, że wszystko w niej jest
>>przypadkowe, losowe, że nie zawiera w sobie niczyjego zamiaru ani też nie ma w sobie żadnego celu
>>przez to także sensu. "Jestem, bo jestem". Mówi się o tym na ulicach, w domach a nawet
>>naucza w państwowych szkołach.
>>Problem w tym, że taka koncepcja stoi w sprzeczności z istnieniem przyczyny i skutku oraz związku
>>między nimi.
>Nie stoi. Mylisz nierozerwalną zależność przyczyny i skutku zdarzeń z celowością ich zachodzenia. A różnica jest ogromna.

Wyciągam wnioski, których Ty nie wyciągasz.

Jestem rzeczywistą osobliwością, świadomą, planującą i decydującą.

Nie mam żadnych podstaw aby innym rzeczywistym osobliwościom, zbudowanym na tej samej podstawie co ja odebrać swoje właściwości.

A Ty masz?

Uznałeś, że sam zamiarujesz i celujesz w określony wynik ale psu, jabłoni, planecie Ziemi, galaktyce Drodze Mlecznej odbierasz te właściwości i na jakiej podstawie, choć są również rzeczywistymi osobliwościami tak jak Ty?

Odbierasz świadomość, zamiar, cel i wybór Wszechświatowi, na jakiej podstawie?

Na podstawie religijnych kłamstw?

Która z nauk dowiodla, ze planeta Ziemia jest nieswiadoma?
05-08-2020 21:49 
 Ocena 3 na 5
-jad- (18783 punktów)

>Nie mam żadnych podstaw aby innym rzeczywistym osobliwościom, zbudowanym na tej samej podstawie co ja odebrać swoje właściwości.

Poważnie?

>A Ty masz?
>Uznałeś, że sam zamiarujesz i celujesz w określony wynik ale psu, jabłoni, planecie Ziemi, galaktyce Drodze Mlecznej odbierasz te właściwości i na jakiej podstawie, choć są również rzeczywistymi osobliwościami tak jak Ty?
>Odbierasz świadomość, zamiar, cel i wybór Wszechświatowi, na jakiej podstawie?
>Na podstawie religijnych kłamstw?
>Która z nauk dowiodla, ze planeta Ziemia jest nieswiadoma?

Poważnie.
Nie ma o czym mówić.
05-08-2020 22:31 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie mam żadnych podstaw aby innym rzeczywistym osobliwościom, zbudowanym na tej samej podstawie co ja odebrać swoje właściwości.
>Poważnie?
>>A Ty masz?
>>Uznałeś, że sam zamiarujesz i celujesz w określony wynik ale psu, jabłoni, planecie Ziemi, galaktyce Drodze Mlecznej odbierasz te właściwości i na jakiej podstawie, choć są również rzeczywistymi osobliwościami tak jak Ty?
>>Odbierasz świadomość, zamiar, cel i wybór Wszechświatowi, na jakiej podstawie?
>>Na podstawie religijnych kłamstw?
>>Która z nauk dowiodla, ze planeta Ziemia jest nieswiadoma?
>Poważnie.
>Nie ma o czym mówić.

Śmiertelnie poważnie.

Mówić mogę o tym, że pozbawienie tzw. "materii martwej" przez takich jak Ty właściwości "świadomości" jest waszą religijną wiarą do czego nie masz żadnych naukowych podstaw.

Udowdnij mi, że twój laptop nie jest świadomy.
youtu.be/Sn9XjpTUD8M

Nie stoi za Tobą nic prócz prymitywnej wiary, dość powszechnej ale nie w takie gusła wierzyli już ludzie.
06-08-2020 23:58 
 Ocena 3 na 3
-jad- (18783 punktów)
Miałem się tu już nie odzywać ale chcę ci powiedzieć, że akurat w twoim przypadku, ocenianie na minus jest lepszym wyborem niż wymyślanie kolejnych rewolucyjnych teorii.
Tego się trzymaj i będzie dobrze. Albo przynajmniej lepiej.
07-08-2020 01:06 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Miałem się tu już nie odzywać ale chcę ci powiedzieć, że akurat w twoim przypadku, ocenianie na minus jest lepszym wyborem niż wymyślanie kolejnych rewolucyjnych teorii.
>Tego się trzymaj i będzie dobrze. Albo przynajmniej lepiej.

Po tym jak mnie tu ostatni raz zbanowano, gdy szarley emocjonalnie zmanipulował moderatora pisząc mu - chcesz prowadzić portal debil.pl? - coś we mnie pękło. Wcześniej nie klikałem ani minusów ani plusów a tera zacząłem dla rozładowania się.

Wczesniej, kiedyś jeszcze liczyłem na porozumienie, teraz już wiem, że żadnego porozumienia nie będzie.

Wcześniej salek, szarlej i paru jeszcze ciągle klikali mi wszystko na minus i robili mi wizerunek idioty na miarę ich możliwości.

Tu dzieje się chora, perwesyjna gierka o dominację i trochę zacząłem w tę gierkę grać.

Chamstwa, które próbuje wlezc ci na głowę nie wprowadzisz prośbami na ziemię. Oni mają Cię w dupie.

Zmieniłem swoje podejście.
07-08-2020 01:29 
 Ocena 3 na 3
-jad- (18783 punktów)
>Zmieniłem swoje podejście.

Jeśli to forma przeprosin, to się nie frasuj. Mam gdzieś minusy o ile nie pochodzą od kogoś, kogo lubię i szanuję.

Cała bieda w tym, że twoje teorie czy twierdzenia (sam nie wiem) nie mają sensu a nie dasz sobie tego
powiedzieć niezależnie od tego jak dobre argumenty przedstawię. Pozwala mi tak twierdzić jakieś tam, może trochę słabe, doświadczenie w dyskusji z tobą ale też to, że w ogóle coś takiego uknułeś.
Miałem już okazje dyskutować kiedyś na podobne tematy. Czy skały, samochody, budynki mieszkalne, telewizory myślą. Najpierw z jedną a później z drugą córką gdy miały jakieś 2, 3 latka. Bardzo sobie cenię te wymiany myśli z otwartym i bystrym umysłem dziecka. Z dorosłym facetem, jakoś dziwnie bym się chyba czuł.
07-08-2020 01:43 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
> Z dorosłym facetem, jakoś dziwnie bym się chyba czuł.

Po 0,7?

Znasz to ?
www.youtube.com/watch?v=GmG4X9PGOXs
Everyday Normal Guy 2

Życie jest trudne, uczysz się jak sobie radzić
Zwyczajna, codzienna j****a ściema !
Jestem tylko zwykłym,przeciętnym s*******nem
Gdy angażuje się w bójkę, zwykle ląduję na noszach
Jestem tylko zwykłym,przeciętnym s*******nem
Jeżeli nie wiem o czym mówić, mówię o pogodzie
Jestem tylko zwykłym, przeciętnym s*******nem


miód
07-08-2020 02:01 
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)

>Znasz to ?

Jeszcze nie. A znam dużo dziwnych rzeczy.
Więcej dobrych tekstów tam leci
07-08-2020 02:10 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Znasz to ?
>Jeszcze nie. A znam dużo dziwnych rzeczy.
>Więcej dobrych tekstów tam leci

Chodzi Ci o to:
Oszczędzam pieniądze, żeby kupić nową zmywarkę
Moja zepsuła się jakieś 6 miesięcy temu
skurwycostamn!

czy o to ekhm....
Nie mam dziewczyny. Moja ręka jest moją jedyną kochanką
07-08-2020 02:12 
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)

>Nie mam dziewczyny. Moja ręka jest moją jedyną kochanką

To
07-08-2020 02:25 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Nie mam dziewczyny. Moja ręka jest moją jedyną kochanką
>To

www.teksto(*)oie,everyday_normal_guy_2.html

Szedłem raz ulicą, zobaczyłem dwie fajne suczki, które szły w moim kierunku
Hej co robicie wieczorem? To chciałem powiedzieć
Ale nagle spanikowałem, głos zaczął mi się trząść
Więc spuściłem głowę i odszedłem
I tak musiałem złapać autobus, wiec wyszło super
Wsiadłem do autobusu, założyłem słuchawki i wcisnąłem "Play"


i tak się tu żyje.....

Nie lubię margaryny, wolę smak masła
...napisać o tym piosnkę...tak trzeba żyć
07-08-2020 18:29 
 0 na 2
salek (4701 punktów)
>Wczesniej, kiedyś jeszcze liczyłem na porozumienie, teraz już wiem, że żadnego porozumienia nie będzie.
Nic dziwnego, skoro porozumienie z tobą ma polegać na bezkrytycznym zgadzaniu się z tobą.

>Wcześniej salek, szarlej i paru jeszcze ciągle klikali mi wszystko na minus i robili mi wizerunek idioty na miarę ich możliwości.
Nie wszystko, oszuście, miałeś nawet klarowane za co dostajesz minusy. Sam już nie byłeś zdolny do takiej uprzejmości, za to nauczyłeś się wywalać posty. A jak tam stoimy z tą przemocą? Nadal niedopuszczalna?
Robili? Dzieciaku, nie musieli
07-08-2020 23:22 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Wczesniej, kiedyś jeszcze liczyłem na porozumienie, teraz już wiem, że żadnego porozumienia nie będzie.
>Nic dziwnego, skoro porozumienie z tobą ma polegać na bezkrytycznym zgadzaniu się z tobą.

Przecież zaproponowałem zgniliznę pod waszym naporem.
Zaproponowałem, żeby jednak oszczędności pieniężne pozostały TAJNE i wybór podatku od własności w demokracji bezpośredniej był TAJNY - tak jak chcieliście.

Ja ci trochę ustąpiłem a ty?

>>Wcześniej salek, szarlej i paru jeszcze ciągle klikali mi wszystko na minus i robili mi wizerunek idioty na miarę ich możliwości.
>Nie wszystko, oszuście, miałeś nawet klarowane za co dostajesz minusy. Sam już nie byłeś zdolny do takiej uprzejmości, za to nauczyłeś się wywalać posty. A jak tam stoimy z tą przemocą? Nadal niedopuszczalna?
>Robili? Dzieciaku, nie musieli

Przypomnij mi, bo zapomniałem, usunąłem te posty dopiero po tym jak mnie setny raz tu zbanowano po tym jak szarley napisał "Mariusz - chcesz prowadzić portal debil.pl?"

Jesteście moimi autentycznymi wrogami. Próbujecie zniszczyć mi życie. Mam was kochać?
W cholerę z postem wroga.
Zdobądź się na przyjaźń to twojego postu nie skasuje a tak to w cholerę z tobą.

Pijawka albo kleszcz jak się do mnie przyssą to je też kasuje. W cholere z nimi. Niszczę ich i mi zupełnie nie żal. Zapominam po minucie.
08-08-2020 08:26 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>Jesteście moimi autentycznymi wrogami. Próbujecie zniszczyć mi życie. Mam was kochać?

A mówili - odstaw dopalacze. Nie słuchałeś. Teraz mamy psychozy i paranoję..
08-08-2020 10:06 
 Ocena 1 na 1
Gruby Rycho (532 punktów)
>>Jesteście moimi autentycznymi wrogami. Próbujecie zniszczyć mi życie. Mam was kochać?
>A mówili - odstaw dopalacze. Nie słuchałeś. Teraz mamy psychozy i paranoję..

Co myśleć o facecie, który natrętnie wpycha się jak korek w d..pe, na forum po to by....no właśnie. Po co?. Skoro mu się bez przerwy przypomina, że jego stan równowagi psychicznej jest co najmniej podejrzany? Wypowiedzi bezsensowne są tego dowodem. Bezsensowne stale bo nie pisze przeważnie na temat założonego wątku. Bezsensowne bo pisze wydumane sobie bzdury. Najgorsze jest to, że upomnienia, klapsy jakie dostaje, traktuje jako próby zniszczenia jego życia. Oczywiście jak zwykle rzekł coś, nie uzasadniając jaka to technika niszczenia. My tu w Polsce, jemu w Berlinie. Co trzeba mieć lub czego nie mieć w swoim łbie, by taką opinię wydać publicznie bez żenady? A czy myśmy go zapraszali na to forum, bo brakuje nam kogoś co by nas kochał?
Cytat:
Jesteście moimi autentycznymi wrogami. Próbujecie zniszczyć mi życie. Mam was kochać?

Ciśnie się automatycznie pytanie: To po co wraca stale do swoich wrogów? Przecież to nie należy do przyjemności, chyba że ma się skłonności ku masochizmowi.
Co trzeba niezbędnie mieć lub czego musi brakować w swojej makówce, by tak napisać? Jak trzeba rzeczywistość widzieć?
Jak można scierpieć gościa nie zapraszanego na przyjęcie jakie wydajesz w swoim ogrodzie (z grillem), który zachowuje się jak nieprzytomny, bez kontaktu z rzeczywistością. Jako gospodarz będziesz się bał, iż do łba mu może strzelić nie wiadomo co. A goście wyraźnie odsuwają się od niego, bo psuje atmosferę przyjęcia. Jesteś zmuszony mieć na niego baczenie, bo nie masz do niego żadnego zaufania. No wlezie Tobie taki i na koniec, bez żadnego związku zacznie wykrzykiwać, że jesteśmy jego autentycznymi wrogami (nie znając się w ogóle), jakby byli wrogowie nieautentyczni. Że masowo, wspólnie niszczymy jego życie, choć nie wiemy gdzie mieszka i po co przylazł i kto właściwie on jest zacz? Na dodatek ubzdurał sobie, że ma nas kochać jakby to był jakiś nakaz! O nie! On nie zgadza się na dominację nad sobą! Więc zaczyna bronić się imputując każdemu co tylko można, wylewając swoje fobie i kompleksy. Na przyjęciu był by po prostu wyrzucony na bruk, bez względu nawet na to że był ubrany wizytowo. Widzę zupełną analogię jak na tym forum. Gościu zapomniał o pewnych zasadach. Fakt, że gość nawet nie proszony no ma pewne względy. Wszyscy forumowicze są gośćmi. Trzeba to uszanować bo można oberwać w brutalnej interwencji jakieś gały, zwłaszcza szkodliwe gdy obiją mu guz matematyczny na jego łbie. No ale są też i granice zachowania poprawnego. I tego właśnie Hamerlik nie widzi. Ciągle więc prowokacyjnie kieruje uwagę wszystkich na siebie wygłaszając androny i perorując czy ktoś chce czy nie, nie zważając na uwagi iż pieprzy pocukrowaną solą. Czyli prezentuje misz-masz myślowy. Czy długo na przyjęciu takiego nieproszonego gościa można scierpieć?
W dodatku wyrzucony z przyjęcia rozpoczyna tyradę "zza płota", kierowaną do gospodarza przyjęcia:
Cytat:
Przesłanie: Nieszczęśliwi Ci, których myśli popłyną nienormalnym torem, albowiem NORMALNI spróbują ich siłą znormalizować. Do centralnego ADMINISTRATORA tego forum wolnej myśli, człowieka, który na wzór i podobieństwo tego forum będzie kreował świat władzy centralnej i totalnej kontroli - Człowieku opamiętaj się! Co Ty robisz? Piszesz o wolnej myśli pełniąc funkcję moderatora? Każdy może sądzić co chce, byleby ostatecznie twój pogląd panował? Kreujesz podłą rzeczywistość choć rozumiem, że sam na tym korzystasz. Masz to gdzieś albowiem twoje i tobie podobnych myśli są wyższe a twój autorytet bezwiednie dla mnie czyni mój świat lepszym? Tfuuu dziadostwo!

Piszący te przesłanie znów zapomina, że płynące myśli nienormalnym torem są nienormalne, nie przystające do normalnej rzeczywistości. Jeżeli te wolne myśli mają cechę organicznej innowacyjności/nowości, to trzeba, ba jest konieczność, je umieć przestawić/udowodnić.
To szkodzi pośrednio opinii, że przyjęcia u ciebie są zawsze na poziomie. Takiemu już się nie współczuje. Taki nie nadaje się by bywać na jakichkolwiek spotkaniach towarzyskich. Jest zbyt rozdętym egocentrykiem.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Jesteście moimi autentycznymi wrogami. Próbujecie zniszczyć mi życie. Mam was kochać?
>>A mówili - odstaw dopalacze. Nie słuchałeś. Teraz mamy psychozy i paranoję..
>Co myśleć o facecie, który natrętnie wpycha się jak korek w d..pe, na forum po to by....no właśnie. Po co?

Nie jestes tu sam a to nie jest tylko twoje miejsce. Nie czuj się znowu takim gospodarzem.

To najlepsze miejsce jakie znalazłem, w ktorym mogę powalczyć z powszechnymi przekonaniami, memami panującymi nad ludzkimi umyslami, których sam nie toleruję, z panującą nam obecnie kulturą, która sam odrzucam.

Próbowałem tego wśród ludzi mniej wykształconych ale tam zawsze rozbijam się o ścianę agresji i ignorancji. Paradoks lnie tu jest jej najmniej. Twój rozwinięty intelekt zmusza Cię do wysłuchania mnie a nawet do udzielenia odpowiedzi, dzięki czemu mogę kontynuować swoją misję.

Wszędzie indziej, w reakcji na moje poglądy i idee, agresji i ignorancji spotyka mnie nieporównywalnie więcej.

Gdzie indziej stoi mur nie do przebicia, bo tam są ludzie rozumujący - co ty bredzisz, jesteś debilem, nie słucham cię, mam cię w dupie, wynocha.

A tu jest taki mur, który choc minimalnie daje się ukruszyc.

Tez jestem tu co prawda debilem i mam się stąd wynosić ale już nie z taką wielka agresja i z tak głęboka ignorancja jak w innych miejscach.
11-08-2020 14:27 
 Ocena-1 na 1
Gruby Rycho (532 punktów)
>>>>Jesteście moimi autentycznymi wrogami. Próbujecie zniszczyć mi życie. Mam was kochać?
>>>A mówili - odstaw dopalacze. Nie słuchałeś. Teraz mamy psychozy i paranoję..
>>Co myśleć o facecie, który natrętnie wpycha się jak korek w d..pe, na forum po to by....no właśnie. Po co?

>Nie jestes tu sam a to nie jest tylko twoje miejsce. Nie czuj się znowu takim gospodarzem.

No właśnie pisałem że wszyscy jesteśmy gośćmi na tym forum. Widzisz leniu, że masz opory czytać co inni piszą?
Jeśli ta uwaga kierowana jest do mnie, to znów majaczysz. Gospodarzem jest tutaj Administrator. Widzisz, że nawet czytać nie umiesz jak już się do czytania pochyliłeś. Przytoczyłem tylko cytat z Twojego posłania jakie uprzejmie zaserwowałeś Administratorowi/gospodarzowi. Więc znów dowolność oceny treści wypowiedzi u innego forumowicza, nie poparta żadnym choćby cytatem jego wypowiedzi. Tfuuuj! Dziadostwo a nie wymiana poglądów!
08-08-2020 11:03 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Jesteście moimi autentycznymi wrogami. Próbujecie zniszczyć mi życie. Mam was kochać?
>A mówili - odstaw dopalacze. Nie słuchałeś. Teraz mamy psychozy i paranoję..

Pytałem cie czy właściciele waszych korpo mają mniejsza władzę niż kiedyś socjalistyczni sekretarze?

Bo może propaganda, że walczyliście o wolność jest kłamstwem, a prawdą jest, że walczyliście tylko o przejęcie władzy?
08-08-2020 11:15 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Pytałem cie czy właściciele waszych korpo mają mniejsza władzę niż kiedyś
socjalistyczni sekretarze?

Pytałem czy w twoim samochodzie bezdomny ma prawo przeczekać deszcz
Ucieczka

Zadajesz dziesiątki pytań, ale sam nie odpowiadasz na żadne

Hipokryzja pomieszana z intelektualną impotencją + brak honoru

zaiste słusznie narzekasz na brak szacunku. Ciężko na to pracujesz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-08-2020 09:08 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Zaproponowałem, żeby jednak oszczędności pieniężne pozostały TAJNE i wybór podatku od własności w demokracji bezpośredniej był TAJNY - tak jak chcieliście.
>Ja ci trochę ustąpiłem a ty?
A ty nadal nie znasz poglądów swoich rozmówców
Nie jest ci to od niczego potrzebne
Wystarczy chochoł jak np napisane kilkanaście godzin temu o dominacji szarleya w jego przedsiębiorstwie

>>>Wcześniej salek, szarlej i paru jeszcze ciągle klikali mi wszystko na minus i robili mi wizerunek idioty na miarę ich możliwości.
Najskuteczniej to ty sam robisz z siebie idiotę
Kule są równoległe czy prostopadłe, idioto?

>Jesteście moimi autentycznymi wrogami. Próbujecie zniszczyć mi życie.
Spaliliśmy ci dom,
twojego syna utopiliśmy,
twoją córkę sprzedaliśmy do burdelu
nerkę twojego ojca sprzedaliśmy na przeszczep
sprzedaliśmy mieszkanie twojej mamy.... oooops, to zrobiłeś ty sam

i w dodatku od każdej filiżanki kawy w Berlinie płacimy VAT na twój Kindergeld i dopłaty do czynszu

A jeszcze dodatkowo pytamy o uzasadnienia twoich twierdzeń

Strasznie cię wszyscy niszczą

>Zdobądź się na przyjaźń
.. z kimś, kogo boję się odwiedzić, żeby nie zabrał zegarka? (nie uznał własności mojego złotego Rollexa)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-08-2020 10:53 
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Nie ma o czym mówić.

Howgh.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
deus_otiosus (19 punktów)
Czy sądzi pan, że teoria holograficznego wszechświata i matrycy wszechświata jest możliwa?
09-08-2020 05:46 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czy sądzi pan, że teoria holograficznego wszechświata i matrycy wszechświata jest możliwa?

Wg mnie w swoich obserwacjach nie uwzględniamy zmian kanału obserwacji i wpływu tych zmian na zmiany kierunku strumienia. tzn. nie bierzemy pod uwagę tego, że każda kolejna obserwacja odbywa się z innej perspektywy a zmiana perspektywy ingeruje w treść obserwacji.

Może podam przykład.

Proszę sobie wyobrazić, że obserwuje pan stado bawolow i próbuje zrozumieć jego jego formacje, przy czym obserwuję pan to stado z ruchomego drona, który wciąż zmienia swoją pozycję a stado reaguje na obecność drona i pod wpływem jego obecności i zachowań zmienia własną formacje.

Albo tak. Proszę sobie wyobrazić, że próbuuje pan zbadać prąd wodny w zbiorniku wprowadzajac do zbiornika sonde, która będąc w ruchu wciąż zmienia swoje położenie, wywołując tym nowe ruchy wody.

Sami stajemy się źródłem widzianego widzianego.

Sądzę, że teoria holograficznego świata z tego właśnie wynika.
09-08-2020 17:41 
 Ocena 2 na 2
deus_otiosus (19 punktów)

>Albo tak. Proszę sobie wyobrazić, że próbuuje pan zbadać prąd wodny w zbiorniku wprowadzajac do zbiornika sonde, która będąc w ruchu wciąż zmienia swoje położenie, wywołując tym nowe ruchy wody.
>Sami stajemy się źródłem widzianego widzianego.
>Sądzę, że teoria holograficznego świata z tego właśnie wynika.

Fizycy starej daty wierzyli w materialistyczny wszechświat, metafizycy lub fizycy zajmujący się fizyką kwantową twierdzą, że wszechświat może być hologramem, jest skończony i nie ma w nim losowości. Czyli w każdym losowym zdarzeniu jest wzór i można wszystko na nim obliczyć poprzez matrycę holograficznego wszechświata. Są nawet przeprowadzane badania na temat losowości i praktycznie zawsze pojawia się jakiś wzór czy schemat układający się w jedną całość. Michael Talbot opisuje, że widząc tylko ułamek wszechświata, możesz obliczyć i zobaczyć jego całość.
11-08-2020 14:31 
 0 na 2
Gruby Rycho (532 punktów)
>>Czy sądzi pan, że teoria holograficznego wszechświata i matrycy wszechświata jest możliwa?
>Wg mnie w swoich obserwacjach nie uwzględniamy zmian kanału obserwacji i wpływu tych zmian na zmiany kierunku strumienia. tzn. nie bierzemy pod uwagę tego, że każda kolejna obserwacja odbywa się z innej perspektywy a zmiana perspektywy ingeruje w treść obserwacji.
>Może podam przykład.
>Proszę sobie wyobrazić, że obserwuje pan stado bawolow i próbuje zrozumieć jego jego formacje, przy czym obserwuję pan to stado z ruchomego drona, który wciąż zmienia swoją pozycję a stado reaguje na obecność drona i pod wpływem jego obecności i zachowań zmienia własną formacje.
>Albo tak. Proszę sobie wyobrazić, że próbuuje pan zbadać prąd wodny w zbiorniku wprowadzajac do zbiornika sonde, która będąc w ruchu wciąż zmienia swoje położenie, wywołując tym nowe ruchy wody.
>Sami stajemy się źródłem widzianego widzianego.
>Sądzę, że teoria holograficznego świata z tego właśnie wynika.

Może w Twoim świecie, zrozumiałym tylko przez Ciebie.
Michał Sykutera (454 punktów)
>Upowszechnia się przekonanie, iż rzeczywistość jest zupełnym chaosem, że wszystko w niej jest
>przypadkowe, losowe, że nie zawiera w sobie niczyjego zamiaru ani też nie ma w sobie żadnego celu

Zależy co rozumiesz przez słowo 'chaos'. Na przykład nowoczesna fizyka przeczy temu co napisałeś, jeżeli chaos rozumieć fizykalnie. Wszechświat działa precyzyjnie i regularnie jak zegarek. Jeżeli chaos rozumiesz przez brak sensu, to nie jest to nowa myśl. Wystarczy odwołać się choćby do egzystencjalizmu ateistycznego. Osobiście uważam, że pojęcie sensu ma tylko znaczenie w odniesieniu do (samo)świadomych istot takich jak my. Tworzymy sens, próbujemy go nadać rzeczom, ale nie istnieje on niezależnie od nas.


Prowadzę bloga filozoficznego: filozofia.blog

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365