Racjonalista - Strona głównaDo treści
Podatek od chlebka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
06-01-2021 00:38hanging_bishop (1112 punktów)Podatek od chlebka
Podatek od cukru wszedł w życie. Nie mogliby zlikwidować podatków na podstawowe produkty takie jak chleb, jaja, mięso, ser, warzywa, owoce etc.? Cukier mimo, że w nadmiarze niezdrowy jest istotnym źródłem energii dla pracowników fizycznych. Lepszy cukier niż amfetamina xD I tańszy, jeszcze...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>Podatek od cukru wszedł w życie. Nie mogliby zlikwidować podatków na podstawowe produkty takie jak chleb, jaja, mięso, ser, warzywa, owoce etc.? Cukier jest istotnym źródłem energii dla pracowników fizycznych. Lepszy cukier niż amfetamina xD I tańszy, jeszcze...
podobno wydajność robotników w Angli mocno wzrosła po tym jak upowszechnił sie tani cukier sprowadzany z koloni (np trzcinowy z Kuby). Ciężko pracujący powinny wiecej zarabiać na cukier, żeby mogli jeszcze wydajniej pracowac, ale pozostali? Dzieci tyja, a batony nie podrożały (podatek tylko od napojów cukrowych)

cukier to węglowodany, mamy tego w chlebie, ziemniakach, piwie i wódce. W rajskich jabłkach było mniej cukru niz w dzisiejszych, może dlatego w raju nie pracowali, nie chcialo im sie, mieli za malo cukru.

współcześnie dużo spożywamy soli w raju nie występowała, czy nie mieli za malo soli mineralnych?
06-01-2021 11:09 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>cukier to węglowodany, mamy tego w .. wódce.
Głupot ciąg dalszy, odcinek 2899 a
>współcześnie dużo spożywamy soli w raju nie występowała
Głupot ciąg dalszy, odcinek 2899 b

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
06-01-2021 11:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>cukier to węglowodany, mamy tego w .. wódce.
>Głupot ciąg dalszy, odcinek 2899 a
wódki nie zrobisz bez cukru, to w co się zmienia? w tłuszcz? białko?
>>współcześnie dużo spożywamy soli w raju nie występowała
>Głupot ciąg dalszy, odcinek 2899 b
w raju były np ziemniaki, a sól?
mamy sól morska, himalajska i z Wieliczki ale nie każdy mieszkał nad morzem, w himalajach czy w Wieliczce.
06-01-2021 15:00 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Głupot ciąg dalszy, odcinek 2899 b
> w raju były np ziemniaki, a sól?
wygląda na to, że ten raj był w Ameryce Pd.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
06-01-2021 15:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Głupot ciąg dalszy, odcinek 2899 b
>> w raju były np ziemniaki, a sól?
>wygląda na to, że ten raj był w Ameryce Pd.
a czemu by nie, np dopóki europejczycy nie skolonizowali nie znali pojecia wlasność, pieniądz niewolnik, praca.
ziemniak nie kartofel, tylko z ziemi (bulwa)
08-01-2021 11:25 
 Ocena 3 na 3
uxbridge (5980 punktów)
>wódki nie zrobisz bez cukru, to w co się zmienia? w tłuszcz? białko?
W alkohol i dwutlenek węgla. Ty chodziłeś do szkoły podstawowej? Może snułes się w tym czasie po lesie szukając szyszek na zupę i kory na buty?
08-01-2021 12:11 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)
>>wódki nie zrobisz bez cukru, to w co się zmienia? w tłuszcz? białko?
>W alkohol i dwutlenek węgla.
artykuły spożywcze dzielimy na 3 kategorie, TŁUSZCZE, BIAŁKA I WĘGLOWODANY, gdzie wpiszemy spirytus?

>Ty chodziłeś do szkoły podstawowej? Może snułes się w tym czasie po lesie szukając szyszek na zupę i kory na buty?
szkoła jest narzędziem zniewolenia nas przez patoelity w raju znali wszystkie rośliny regionu i mozliwości ich zastosowania byli chwastożercami
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>cukier to węglowodany, mamy tego w .. wódce.
>Głupot ciąg dalszy, odcinek 2899 a
>>współcześnie dużo spożywamy soli w raju nie występowała
>Głupot ciąg dalszy, odcinek 2899 b
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


Nie podoba mi się ta próba poniżenia okrągłego i nie ona na pewno wyrazem bezinteresownej miłości.

Okragly ma własną wizję społeczeństwa, która jest bardzo przyjemna.

Może nie da się jej zrealizować w tym brutalnym świecie nieopanowanej żądzy człowieka ale jest wyrazem wielkiej wrażliwości.

Nikomu nie wolno poniżać okrągłego i Ty powinieneś zrozumiec to najlepiej.

Do arogantow i bezwzględnych egoistów jakich tu pełno nie zwracam się z tym ale do Ciebie tak.

Na tym świecie jest miejsce dla wrażliwości okrągłego i wszystko o czym pisze ma swój głęboki sens.

Zauważ to.
Okragly jest tym dobrym człowiekiem naprzeciw panowania zła.

Podzielam jego wizje tylko w części ale to jest ta pozytywna część.

Okragly jest cool i nikomu nie wolno mówić, że jest głupi.
Okragly jest bardzo mądry.
08-01-2021 15:16 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Okragly jest cool i nikomu nie wolno mówić, że jest głupi.
>Okragly jest bardzo mądry.

I nic takiego nie pisze.
Gdybyś nie skumał - Duch napisał "głupot ciąg dalszy", nie że okrągły jest głupi.
To różnica, o Zwolenniku Zatajenia Własnego Dochodu.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,832913#w833321

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Okragly jest cool i nikomu nie wolno mówić, że jest głupi.
>>Okragly jest bardzo mądry.
>I nic takiego nie pisze.
>Gdybyś nie skumał - Duch napisał "głupot ciąg dalszy", nie że okrągły jest głupi.

No może masz trochę racji. Pierwszy raz
Duch rzeczywiście wyróżnił to, do czego się odnosi.

>To różnica, o Zwolenniku Zatajenia Własnego Dochodu.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,832913#w833321

Ach te ciągłe prowokacje.
W tej chwili nie mam ochoty im ulec. Może później. Zobaczymy.
Cokolwiek odpowiem, ciebie już nie zmienię

Zacząłem wklejać ikonki wyrażające emocje, coś nowego.
Trochę już rozumiem dlaczego ludzie uciekają w żart, brak powagi. Bez tego można skończyć jako radykał, fundamentalista albo nawet jaki terrorysta.
Lepiej się cieszyć jak głupi do sera niż złościć i nienawidzić.

Ale co jak sera brak, bo wszystek został spożytkowany ku chwale Panów?
I wystarczy taka jedna mała fraza, żeby gdzieś w głębi rodziła się złość. Wyraźnie to poczułem.
Także nim zapieje 3 kur na powrót będziemy ze sobą mówić mową nienawiści, ale na 10 minut rozejm - oko cyklonu.
09-01-2021 06:08 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Ale co jak sera brak, bo wszystek został spożytkowany ku chwale Panów?

Wysłać ci żywnościową paczkę do tego biednego Berlina?
Na co jeszcze brakło specjaliście zarabiającemu 25 000 zł/mies?
Czekoladę ci posłać? Ryż?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-01-2021 12:15 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Na co jeszcze brakło

Na olej. Taki na lepszą kumancję świata wokół.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
11-01-2021 09:09 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Ale co jak sera brak, bo wszystek został spożytkowany ku chwale Panów?
> Lepiej się cieszyć jak głupi do sera niż złościć i nienawidzić.

Powyższa kolejność zdecydowanie lepiej oddaje twoje realia.


> Cokolwiek odpowiem, ciebie już nie zmienię

Naprawdę chciałeś? Ja ciebie nigdy nie chciałem zmienić. Bądź sobie, jaki jesteś. Przynajmniej jest wesoło.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>

spisz czy udajesz, że śpisz?

>Cokolwiek odpowiem, ciebie już nie zmienię
>Naprawdę chciałeś?

Oczywiście, tak jak zmieniam środowisko, żeby było mi bardziej przyjazne.

Mógłbym teoretycznie mieszkać w dżungli i nie przejmować się tym, że zjadają mnie robale ale ile w takich warunkach pożyłbym? Krótko.

W otoczeniu wrogów długo nie pociągniesz. Wykończą cię w ten czy inny sposób. Dlatego koniecznym jest wroga zmienić w kogoś, kto ci wrogiem nie jest.
11-01-2021 11:45 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
"Wczoraj byłem bystry i chciałem zmienić świat. Dziś jestem mądry, więc zmieniam siebie."
Rumi
Pamiętam, jak kiedyś utkwiła mi w głowie historyjka-przypowieść pewnego księdza z Indii.
Onegdaj większe miasta otoczone były w Indiach murami.
Z bramy miejskiej wybiega na zewnątrz nagle młody człowiek. Za nim puszcza się strażnik.
Biegną tak razem na złamanie karku ze 2 km. Ludzie wkoło patrzą z zaciekawieniem, co będzie.

W pewnym momencie uciekinier staje, zziajany obraca się do goniącego go strażnika i pyta:
- Czmu mnie gonisz?
Strażnik:
- Czemu uciekasz?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>"Wczoraj byłem bystry i chciałem zmienić świat. Dziś jestem mądry, więc zmieniam siebie."
>Rumi
>Pamiętam, jak kiedyś utkwiła mi w głowie historyjka-przypowieść pewnego księdza z Indii.
>Onegdaj większe miasta otoczone były w Indiach murami.
>Z bramy miejskiej wybiega na zewnątrz nagle młody człowiek. Za nim puszcza się strażnik.
>Biegną tak razem na złamanie karku ze 2 km. Ludzie wkoło patrzą z zaciekawieniem, co będzie.
>W pewnym momencie uciekinier staje, zziajany obraca się do goniącego go strażnika i pyta:
>- Czmu mnie gonisz?
>Strażnik:
>- Czemu uciekasz?

Pytanie skąd ten mur?

Z ludzkiej chciwości?
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Pytanie skąd ten mur?

Ochrona przed takimi co pożyczają, a oddać nie chcą.
Ochrona przed takimi co się umawiają by później dać nogę jak robota zbyt ciężka a rączki delikatne.
Ochrona przed Hamerlikami którzy windykują i cacy, a jak ich windykować to skandal i rozbój w biały dzień.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
19-01-2021 10:02 
 Ocena 1 na 1
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
>>Pytanie skąd ten mur?
>Ochrona przed takimi co pożyczają, a oddać nie chcą.
>Ochrona przed takimi co się umawiają by później dać nogę jak robota zbyt ciężka a rączki delikatne.
>Ochrona przed Hamerlikami którzy windykują i cacy, a jak ich windykować to skandal i rozbój w biały dzień.

Nie ma jak świeże spojrzenie na przeznaczenie fortyfikacjii obronnych.

Co do dawania nogi z roboty to najczęściej wynika ona z następującego dylematu:
Czy p*****lnąć tego buraka, który uważa że jestem jego własnością w pecyne?
Czy może lepiej liczyć na cud i poszukać kogos z kim da sie pracować bez robienia mu gały

Jak sie z kimś umawiasz na robotę to ma zrobić robote a nie włazić ci w doope i dawać ci doopy.
Kiedy pojmiesz, że te punkty w seksji - obowiązki pracownika są pominięte dlatego, że pracownik nie ma takiego obowiązku a nie dlatego, że to oczywiste to nie będziesz musiał inwestować w mury
19-01-2021 10:07 
 Ocena 1 na 1
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
A co do lichwiarstwa to zrzuca się ich z murów.
To jedna z funkcjonalności, które nie były planowane
11-01-2021 14:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Pamiętam, jak kiedyś utkwiła mi w głowie historyjka-przypowieść pewnego księdza z Indii.
>Onegdaj większe miasta otoczone były w Indiach murami.
>Z bramy miejskiej wybiega na zewnątrz nagle młody człowiek. Za nim puszcza się strażnik.
>Biegną tak razem na złamanie karku ze 2 km. Ludzie wkoło patrzą z zaciekawieniem, co będzie.
>W pewnym momencie uciekinier staje, zziajany obraca się do goniącego go strażnika i pyta:
>- Czmu mnie gonisz?
>Strażnik:
>- Czemu uciekasz?
miałem podobne zdarzenie w szkole podstawowej, coś mnie spłoszyło, byłem płochliwy? uciekałem, kolega mnie gonił, on natura wilka? jak ktoś ucieka trzeba gonić? i tak 2 km, wróciliśmy na koniec lekcji geografii

kurniki (wybiegi dla kur) powinny być okrągłe, żeby kura mogła uciekac bez końca, a są kwadratowe, kura zapędzona do narożnika zostaje zadziobana
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> coś mnie spłoszyło, byłem płochliwy?

Tyś rzekł

> uciekałem, kolega mnie gonił, on natura wilka?

Może. A ten drugi owcy.

> jak ktoś ucieka trzeba gonić?

Odruch. Ty-specjalista od raju w mig zrozumiesz.

> i tak 2 km, wróciliśmy na koniec lekcji geografii

Pobiegaliście, świeżego powietrza i ruchu zażyliście.
Nie pytał cię potem jaki powód, że tak rączo wystrzeliłeś?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
19-01-2021 15:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> coś mnie spłoszyło, byłem płochliwy? uciekałem, kolega mnie gonił, on natura wilka? jak ktoś ucieka trzeba gonić? tak 2 km, wróciliśmy na koniec lekcji geografii
>Nie pytał cię potem jaki powód, że tak rączo wystrzeliłeś?
zrobiłem mu drobna przykrośc, dzieci w takich momentach zaczynają gonic, goniony ucieka, normalnie to goniący po 10 metrach przestaje gonic (tak jest u kur), ew rzuci jeszcze kamyczkiem, a on gonił i gonił to ja uciekałem (wolny wybieg jest korzystny dla zwierząt
09-01-2021 17:07 
 Ocena 4 na 4
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>cukier to węglowodany, mamy tego w .. wódce.
>>Głupot ciąg dalszy, odcinek 2899 a
>>>współcześnie dużo spożywamy soli w raju nie występowała
>>Głupot ciąg dalszy, odcinek 2899 b
>>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

>Nie podoba mi się ta próba poniżenia okrągłego i nie ona na pewno wyrazem bezinteresownej miłości.
Która?
>Okragly ma własną wizję społeczeństwa, która jest bardzo przyjemna.
Kaczyński też ma i też są piewcy, ale co to ma wspólnego z węglowodanami w wódce i niewystępowaniem soli w raju?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
10-01-2021 01:50 
 Ocena 2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kaczyński też ma i też są piewcy, ale co to ma wspólnego z węglowodanami w wódce i niewystępowaniem soli w raju?

Przyznaję się do winy
Przepraszam.
10-01-2021 09:01 
 Ocena-2 na 4
okragly (21676 punktów)
>>Kaczyński też ma i też są piewcy, ale co to ma wspólnego z węglowodanami w wódce i niewystępowaniem soli w raju?
>Przyznaję się do winy
>Przepraszam.
przepraszam że żyje

Węglowodany składaj się z atomów węgla oraz wodoru i tlenu, w takiej proporcji, że na każdy atom węgla przypadają dwa atomy wodoru i jeden tlenu, Cn(H2O)n. W szerszym znaczeniu zalicza się do nich ich pochodne otrzymywane w wyniku redukcji lub utleniania
alkohol C2H5OH jest weglowodanem (w szerszym znaczeniu) co potwierdza wikipedia
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> alkohol C2H5OH jest weglowodanem (w szerszym znaczeniu) co potwierdza wikipedia

Chyba masz rację, co potwierdza fakt, że wódka daje power.
11-01-2021 12:22 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Chyba masz rację, co potwierdza fakt, że wódka daje power.

Szczególnie na licencjackich studiach na UE we Wrocławiu.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Chyba masz rację, co potwierdza fakt, że wódka daje power.
>Szczególnie na licencjackich studiach na UE we Wrocławiu.

Tez mi zarzut od człowieka, który na swojej studniówce zaliczył twardy reset zapijajac się księżycówka.

A przepraszam, zapomniałem, że ty to nie ty ale gdyby się okazało, że ty to jednak ty, jakże byłoby to małe?

Ale ty pewnie nie miałbyś z tym żadnego problemu, tak jak islamiści nie mają problemu z wyrządzaniem krzywdy niewiernym
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Naprawdę próbujesz przyrównać przemyconą przez kogoś na studniówkę flaszkę wódki do nieustannego imprezowania na studiach aż do etapu, gdy nic z tych kilku lat nie zostaje?
Wow!

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
10-01-2021 12:50 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
> alkohol C2H5OH jest weglowodanem
Nie jest

>(w szerszym znaczeniu)
W żadnym znaczeniu

>co potwierdza wikipedia
Nie potwierdza

Przeczysz wiedzy z podstawowej szkoły


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-01-2021 14:54 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>Przeczysz wiedzy z podstawowej szkoły
A to Cię jakoś zaskakuje?
10-01-2021 15:31 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>>Przeczysz wiedzy z podstawowej szkoły
>A to Cię jakoś zaskakuje?

Nie.
Smuci mnie, że na fR czytam coraz częściej o
- depopuluacji przez szczepionki
- przemianie ruchu w masę
- wróżbach
- tożsamości etanolu z węglowodanami

Ja rozumiem pomyłki, moje błędy też prostowano, ale czym innym pomyłka, czym innym zajadłe głoszenie bredni

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
salek (4701 punktów)
>>>Przeczysz wiedzy z podstawowej szkoły
>>A to Cię jakoś zaskakuje?
>Nie.
>czym innym pomyłka, czym innym zajadłe głoszenie bredni
Ciekaw jestem ile udziału w owej zajadłości mają rozmówcy, którzy w każdym poście o depopulacji, wróżbach i brakach wykształcenia koniecznie-absolutnie-natychmiast muszą wypunktować owe debilizmy i/lub naurągać przedmówcy, zwłaszcza jeżeli to n-ta powtórka.. no, ale racjonalność zobowiązuje.
10-01-2021 16:11 
 Ocena 1 na 1
Rowerex (859 punktów)
>>>Przeczysz wiedzy z podstawowej szkoły
>>A to Cię jakoś zaskakuje?
>Nie.
>Smuci mnie, że na fR czytam coraz częściej o
>- depopuluacji przez szczepionki
>- przemianie ruchu w masę
>- wróżbach
>- tożsamości etanolu z węglowodanami
>Ja rozumiem pomyłki, moje błędy też prostowano, ale czym innym pomyłka, czym innym zajadłe głoszenie bredni

Żałosne
Polecam lustro.
szarley (54911 punktów)
>>Ja rozumiem pomyłki, moje błędy też prostowano, ale czym innym pomyłka, czym innym zajadłe głoszenie bredni
>Żałosne
>Polecam lustro.
>
Jeśli znajdujesz jakieś nienaukowe brednie w moich wpisach, to śmiało wytykaj

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Rowerex (859 punktów)
>>>Ja rozumiem pomyłki, moje błędy też prostowano, ale czym innym pomyłka, czym innym zajadłe głoszenie bredni
>>Żałosne
>>Polecam lustro.
>>
>Jeśli znajdujesz jakieś nienaukowe brednie w moich wpisach, to śmiało wytykaj

Np. trzecia pozycja w zainteresowaniach się nie zgadza - a ostatnią bym doprecyzował, w tym także w przypadku innych użytkowników - bardzo widoczne jest zainteresowanie elektroniką: tinyurl.com/y3ervqs3
szarley (54911 punktów)
>>>>Ja rozumiem pomyłki, moje błędy też prostowano, ale czym innym pomyłka, czym innym zajadłe głoszenie bredni
>>>Żałosne
>>>Polecam lustro.
>>>
>>Jeśli znajdujesz jakieś nienaukowe brednie w moich wpisach, to śmiało wytykaj
>Np. trzecia pozycja w zainteresowaniach się nie zgadza - a ostatnią bym doprecyzował, w tym także w przypadku innych użytkowników - bardzo widoczne jest zainteresowanie elektroniką: tinyurl.com/y3ervqs3
>
Mógłbyś to przełożyć na polski i odnieść się do mojego wpisu?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Rowerex (859 punktów)
>>>>>Ja rozumiem pomyłki, moje błędy też prostowano, ale czym innym pomyłka, czym innym zajadłe głoszenie bredni
>>>>Żałosne
>>>>Polecam lustro.
>>>>
>>>Jeśli znajdujesz jakieś nienaukowe brednie w moich wpisach, to śmiało wytykaj
>>Np. trzecia pozycja w zainteresowaniach się nie zgadza - a ostatnią bym doprecyzował, w tym także w przypadku innych użytkowników - bardzo widoczne jest zainteresowanie elektroniką: tinyurl.com/y3ervqs3
>>
>Mógłbyś to przełożyć na polski i odnieść się do mojego wpisu?

No jak z dzieckiem, skandal po prostu. No dobra, tłumaczę z polskiego na polski:

1) Trzecia pozycja w zainteresowaniach na Twoim profilu to: humanistyka - i to się nie zgadza (konkurs na poprawienie - w nagrodę dam "plusa")

2) Ostatnia pozycja to technologie, ale skoro błędy prostujesz, to do prostowania służą prostowniki, a prostowniki to dziedzina technologiczna, a konkretnie właśnie elektronika.
szarley (54911 punktów)
Powtórzę wpis do którego się odniosłeś
Smuci mnie, że na fR czytam coraz częściej o
- depopulacji przez szczepionki
- przemianie ruchu w masę
- wróżbach
- tożsamości etanolu z węglowodanami

>No jak z dzieckiem, skandal po prostu. No dobra, tłumaczę z polskiego na polski:
>1) Trzecia pozycja w zainteresowaniach na Twoim profilu to: humanistyka - i to się nie zgadza (konkurs na poprawienie - w nagrodę dam "plusa")
>2) Ostatnia pozycja to technologie, ale skoro błędy prostujesz, to do prostowania służą prostowniki, a prostowniki to dziedzina technologiczna, a konkretnie właśnie elektronika.

Znajdujesz tu jakąś styczną?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>- przemianie ruchu w masę

Masz jakąś teorię w kwestii źródła materii, czy ta zawsze istnieje i nigdy nie zmienia się?
szarley (54911 punktów)
>>- przemianie ruchu w masę
>Masz jakąś teorię w kwestii źródła materii, czy ta zawsze istnieje i nigdy nie zmienia się?

karo.umk.pl/Karo/

A jeśli chcesz mnie przekonać, że materia bierze się z ruchu, to podaj matematyczny wzór na takie przekształcenie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>- przemianie ruchu w masę
>>Masz jakąś teorię w kwestii źródła materii, czy ta zawsze istnieje i nigdy nie zmienia się?
>karo.umk.pl/Karo/
>A jeśli chcesz mnie przekonać, że materia bierze się z ruchu, to podaj matematyczny wzór na takie przekształcenie

To jest transformacja siły i oporu, która dokonuje się na poziomie przekształceń osi ruchu i materii.

Wiązania molekularne określają kierunki tak jak działania falowe, te kierunki są osiami przestrzeni i czasu.
Czas jest prostoliniowy a przestrzeń jest zakrzywiona.

Kiedy ruch zostaje zakrzywiony czas przekształca się w przestrzen, siła w opór i ruch w materię.
Kiedy wiązanie zostaje zerwane oś przestrzeni prostuje się, wówczas przestrzeń przekształca się w czas, opór w siłę i materia w ruch.

Transformacja dokonuje się na poziomie symetrii osi czasu i przestrzeni.
szarley (54911 punktów)
> przemianie ruchu w masę
Napisz matematyczny wzór na tę transformację
Nie ma wzoru?
Jesteś głupcem, wciskającym swoje teo...pierdy

>To jest transformacja siły i oporu, która dokonuje się na poziomie przekształceń osi ruchu i materii.

Napisz matematyczny wzór na tę transformację
Nie ma wzoru?
Jesteś głupcem, wciskającym swoje teo...pierdy

Reszta to bełkot pięciolatka, który poznał kilka słów i składa z nich przypadkowe zdania

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-01-2021 21:48 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>- przemianie ruchu w masę
>>Masz jakąś teorię w kwestii źródła materii, czy ta zawsze istnieje i nigdy nie zmienia się?
>karo.umk.pl/Karo/

To jest wyrazem tego, że nie masz żadnych odpowiedzi - zero pojęcia.

Wskazujesz na księgozbiory w nadziei, że pod przykrywką rzekomo trudnych odpowiedzi ukryjesz BRAK ODPOWIEDZI!

Ale ja to widzę bardzo wyraźnie.
Przede mną się nie ukryjesz.

Dla pocieszenia powiem ci, że jest was więcej.

Nie macie żadnych odpowiedzi, nie macie bladego pojęcia, jedyne co macie to nadete ego i potężna arogancje.
szarley (54911 punktów)
>>>Masz jakąś teorię w kwestii źródła materii, czy ta zawsze istnieje i nigdy nie zmienia się?
karo.umk.pl/Karo/

Ucieczka
Jak zwykle


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Rowerex (859 punktów)
>Powtórzę wpis do którego się odniosłeś
>Smuci mnie, że na fR czytam coraz częściej o
>- depopulacji przez szczepionki
>- przemianie ruchu w masę
>- wróżbach
>- tożsamości etanolu z węglowodanami

A mnie to bardzo cieszy - pozwala to lepiej myśleć, bo myśli się bardziej kreatywnie wykraczając po za utarte schematy, a to istota człowieczeństwa.

>>No jak z dzieckiem, skandal po prostu. No dobra, tłumaczę z polskiego na polski:
>>1) Trzecia pozycja w zainteresowaniach na Twoim profilu to: humanistyka - i to się nie zgadza (konkurs na poprawienie - w nagrodę dam "plusa")
>>2) Ostatnia pozycja to technologie, ale skoro błędy prostujesz, to do prostowania służą prostowniki, a prostowniki to dziedzina technologiczna, a konkretnie właśnie elektronika.
>Znajdujesz tu jakąś styczną?

Tak, ta styczna to prostackie p*****lenie.

Oto nowa religia: Racjonalny Kościół Świętej Inkwizycji złożony z Armii Kundli-Prostowników dla których istotą istnienia jest szczekanie i prostowanie nieprostomyślnych Szatanów.

Założenia owej religii:
Istota boskości: Szatana znaleźć, otoczyć i obszczekiwać.
Istota istnienia: obszczekiwanie to Boski Nektar, Najwyższa Świętość i Kwintensencja istnienia.
Najwyższe przykazanie: będziesz szczekał na Szatana swego dla siebie samego.
Najwyższy nakaz: szczekaj na Szatana swego do końca swojego.
Najwyższy aksjomat: bez Szatana nie ma szczekania.

Trzy prawdy wiary:

1) Szczekać.
2) Szczekać.
3) Szczekać.

A generalnie jest tak:
  • kundle szczekają tylko i wyłącznie dla samych siebie, bo nikomu innemu to nie służy, ani nikomu innemu potrzebne to nie jest,
  • kundle szczekają na Szatana by go wyprostować, ale same wiedzą, że Szatana to nie wyprostuje, ba, nawet nie może wyprostować, bo wtedy Szatan zniknie, a bez Szatana kundle wyzdychają z braku szczekania,
  • kundlowe szczekanie jest na ogół nieuleczalne i bardzo zaraźliwe,
  • kundel nieszczekający zdycha, chyba że przestanie być kundlem wyłącznie za sprawą wewnętrznej przemiany, wpływ otoczenia nie ma ewentualną przemianę kundla w coś innego nie istnieje.


I to napisałem ja: wasz wierny kundel-prostownik znany jako Rowerex

P.S. Ciekawi mnie kto przeczytał i zwrócił uwagę na pierwsze zdanie jakie widnieje na samej górze strony na tym forum - jak ono brzmi?
10-01-2021 23:29 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Ja rozumiem pomyłki, moje błędy też prostowano, ale czym innym pomyłka, czym innym zajadłe głoszenie bredni
>>Żałosne
>>Polecam lustro.
>>
>Jeśli znajdujesz jakieś nienaukowe brednie w moich wpisach, to śmiało wytykaj

Proszę bardzo.

Tu mamy podział składników odżywczych
pl.m.wikip(*)i/Składniki_odżywcze

Skoro wódka węglowodanem nie jestem ciekawy czy do witamin czy do soli mineralnych ją zaliczysz?

Aaaa wróć.
Przeciez wódka nie jest składnikiem odżywczym tylko trutką.

Taki wspaniały świat stworzyliście, że większość ludzi próbuje się otruc .
Albo przynajmniej na chwilę zatruć, żeby w zatruciu nie czuć zgnilizny.
okragly (21676 punktów)

>Skoro wódka węglowodanem nie jestem ciekawy czy do witamin czy do soli mineralnych ją zaliczysz?
Słowo spirytus pochodzi od łac. spiritus - duch

archeolodzy twierdzą, że nabycie umiejętności produkcji alkoholu spowodowało wygonienie z raju, udomowiono nas alkoholem, musieliśmy produkowac zboża, ziemniaki do jego produkcji Uważano, że alkohol posiada właściwości magiczne i lecznicze W Indiach napoje alkoholowe uważa się za święte i poświęcone są one bogu Warunie. Tradycja chińska twierdzi, że zatrucie alkoholowe spowodowane jest nieumiejętnością kooperacji z bardzo mocnymi duchowymi siłami zawartymi w napojach alkoholowych

koszt wytworzenia spirytusu otrzymanego przez fermentację to 0,50 euro za litr
szarley (54911 punktów)
>Tu mamy podział składników odżywczych
>pl.m.wikip(*)i/Składniki_odżywcze
>Skoro wódka węglowodanem nie jestem ciekawy czy do witamin czy do soli mineralnych ją zaliczysz?

Przeczytaj podręcznik do chemii ze szkoły podstawowej czym są alkohole, a czym węglowodany

Kolejna dziedzina w której udowadniasz że jesteś niedouczonym debilem odpornym na wiedzę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-01-2021 11:43 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Tu mamy podział składników odżywczych
>>pl.m.wikip(*)i/Składniki_odżywcze
>>Skoro wódka węglowodanem nie jestem ciekawy czy do witamin czy do soli mineralnych ją zaliczysz?
>Przeczytaj podręcznik do chemii ze szkoły podstawowej czym są alkohole, a czym węglowodany

Ale poruszamy się w ramach pewnego podstawowego podziału składników odżywczych i przyporządkowanie wódki przez okrągłego, w ramach tego podziału, do węglowodanów, było niegłupie.

Jeżeli masz z tym problem to zgłoś do waszych instytucji, żeby do podstawowego podziału składników odżywczych wprowadzili odrębnie wódkę, bo wychodzi na to, że w waszych państwowych, "darmowych" i obowiązkowych szkołach podstawowych nauczacie dzieci głupot, pomijając składnik odżywczy i źródło kalorii, które każdego dnia przyjmuje połowę społeczeństwa i na tej bazie funkcjonuje.
szarley (54911 punktów)
Alkohol nie jest węglowodanem
Możesz się zesrać i tego nie zmienisz

>>>Tu mamy podział składników odżywczych
>>>pl.m.wikip(*)i/Składniki_odżywcze
>>>Skoro wódka węglowodanem nie jestem ciekawy czy do witamin czy do soli mineralnych ją zaliczysz?
>>Przeczytaj podręcznik do chemii ze szkoły podstawowej czym są alkohole, a czym węglowodany
>Ale poruszamy się w ramach pewnego podstawowego podziału składników odżywczych i przyporządkowanie wódki przez okrągłego, w ramach tego podziału, do węglowodanów, było niegłupie.

Nie, poruszamy się w realnym świecie Cytat:

alkohol C2H5OH jest weglowodanem (w szerszym znaczeniu) co potwierdza wikipedia

Mowa jest o alkoholu etylowym a nie o wódce (znów nie doczytałeś)
Mowa jest o klasyfikacji organicznych substancji

>Jeżeli masz z tym problem to zgłoś do waszych instytucji,
Ja nie mam problemu, na tyle chemię znam, żeby wiedzieć, że etanol (podobnie jak metanol, kwas siarkowy, woda, maleinian sodu i węglan potasu) nie jest węglowodanem

I widzę że ci znów odyebałło skoro piszesz o "naszych" instytucjach

Jeśli chcesz dowiedzieć, się jaka "nasza" instytucja się tym zajmuje poszukaj IUPAC

>że w waszych państwowych, "darmowych" i obowiązkowych szkołach podstawowych nauczacie dzieci głupot,
Skończ jakąkolwiek szkołę zanim zaczniesz pouczać innych człowieczku o ujemnej wiedzy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Podatek od cukru wszedł w życie. Nie mogliby zlikwidować podatków na podstawowe produkty takie jak
chleb, jaja, mięso, ser, warzywa, owoce etc.? <<

W Kanadzie tak jest. Od żywności nie płaci się podatku.
Wyjątkiem jest np. piwo.
szarley (54911 punktów)
>W Kanadzie tak jest. Od żywności nie płaci się podatku.
>Wyjątkiem jest np. piwo.

W d.pie mam takie rządy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-01-2021 18:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Podatek od cukru wszedł w życie. Nie mogliby zlikwidować podatków na podstawowe produkty takie jak
>chleb, jaja, mięso, ser, warzywa, owoce etc.? <<
>W Kanadzie tak jest. Od żywności nie płaci się podatku.
>Wyjątkiem jest np. piwo.
w raju obok siebie stała beczka piwa, wina i wody
nikt nie pił piwa, wina
nie czuł takiej potrzeby
08-01-2021 12:12 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w raju obok siebie stała beczka piwa, wina i wody
>nikt nie pił piwa, wina
>nie czuł takiej potrzeby
Niezła beka: żyję w raju!


cr
okragly (21676 punktów)
>>w raju obok siebie stała beczka piwa, wina i wody
>>nikt nie pił piwa, wina
>>nie czuł takiej potrzeby
>Niezła beka: żyję w raju!
alkohol to samoleczenie depresji
w raju nie było depresji
szukanie raju moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>alkohol to samoleczenie depresji
Bardziej dysfunkcji społecznych.

cr
08-01-2021 15:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>alkohol to samoleczenie depresji
>Bardziej dysfunkcji społecznych.
z depresji wynikaja dysfunkcje (np samoizolacja), dlatego nie rozumiem liberalizmu (indywidualizmu, wolności) to socjopatia

liberał (indywidualizm, wolność) to dysfunkcja społeczna
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Podatek od cukru wszedł w życie. Nie mogliby zlikwidować podatków na podstawowe produkty takie jak
>chleb, jaja, mięso, ser, warzywa, owoce etc.? Cukier mimo, że w nadmiarze niezdrowy jest istotnym
>źródłem energii dla pracowników fizycznych. Lepszy cukier niż amfetamina xD I tańszy, jeszcze...

W kwestii podatków panują dość proste zasady:
1. Wydoic ile się tylko da.
2. Doić z tych, którzy nie poradzą się sprzeciwić.

Jezeli elita, która ma zdolność do sprzeciwu, podatek od cukru zaakceptuje, bo cukru nie potrzebuje, to zaczyna się natychmiast dojenie robola, który nie ma żadnej zdolności sprzeciwu.

Spróbowaliby podobny podatek wprowadzić na żywność ekologiczną albo inne produkty dla elit to spłonąłby Parlament.

Robol nie zaprotestuje, bo robi na 2 zmiany i jak się na ktorejs nie zjawi to ląduje pod mostem i zeby w tynk.

Podatki od konsumpcji to straszna patologia, ale nie tak straszna jak podatki od pracy, bo te już są głęboko chore.

O podatku od własności słychać tylko ode mnie ale tego bez stanu wojny raczej się nie wdroży .
okragly (21676 punktów)
> Cukier w nadmiarze niezdrowy ...
w tym kontekście zastanawiam sie czy w raju może być za dużo raju? staje sie wtedy trucizną?

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365