Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowy ład

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-05-2021 23:08romaro (25211 punktów)Nowy ład
Ocena 3 na 3
ZNAMY zarys nowego ładu. Na czym polega - Jeden nie wystarczył żeby to powiedzieć jak dużo dostaniemy.
Polecam refleksje Jolanty Banach, która wie, o czym mówi

"Pierwsze wrażenia po prezentacji Nt. Pracy nie wspieramy. Spłaszczamy wynagrodzenia. Jeśli zarobisz nieco powyżej płacy minimalnej - jesteś frajer. Wróć do minimalnej, np. zatrudnij się na części etatu. Podatku nie zapłacisz i zyskasz tyle co byś zarobił więcej pracując To samo dotyczy emerytur - pochodnych zarobków. W żadnym wypadku powyżej 2500 zł brutto. De facto twoja emerytura w wysokości 3000 zł. będzie warta tyle co 2500. Żadnej progresji podatkowej nie ma, bo są dalej dwie stawki podatkowe. W efekcie w obciążeniu kilkusettysięcznych dochodów niczego to nie zmienia. Obciąża mizernych średniaków. I o to chodzi. Koncerny dalej bez specpodatku Niech nikt nie odważy się twierdzić, że to program lewicowy. Żadna socjaldemokracja nie dyskredytuje pracy, wspiera ją systemem wyceny pracy i jej podnoszenia. Nic o tym mechanizmie w sferze publicznej czy o obowiązkowych zbiorowych układach pracy w obowiązkowych zbiorowych układach pracy w niepublicznej. Zamiast dotowania systemu opieki nad dziećmi, starszymi obywatelami, co pozwala na spokojną pracę - bon 12 tysięcy na dziecko. Niepożądanych efektów takiej redystrybucji doświadczam w pracy: cztery nastolatki na ulicy, bo już nie przysługuje 500+. Nigdy dotąd takiej częstotliwości nie było. Załatwiam mieszkania wspomagane, od samorządu, bo rządu już to nie obchodzi. Po 18 - nastce, jak chcesz, się uczyć, a koszty wraz z dzieckiem rosną - licz na siebie. Żadnego programu stypendialnego. Na naukę w cenionych wielkomiejskich centrach akademickich stać najbogatszych, Pomoc mieszkaniowa, tradycyjnie: w zakupie własnego. To polityka społeczna autorytarnej satrapii, klastrowa, odwołująca się do wyobrażenia o biednym ludzie, któremu da się pieniądze, zabierając mu jednocześnie odpowiedzialne państwo z godziwą wysokością emerytury i płacy, odzwierciedlającej wykształcenie, kompetencje, wysiłek, zysk firmy, przewidywalnym systemem jej podwyższania, bez strajkowej konieczności, państwo usług na wysokim poziomie, równej edukacji i nauki, "gęstej", środowiskowej opieki nad dziećmi i osobami starszymi, itd. Bez tego Ci najbiedniejsi, którym grosz rzucicie - zapłacą za to wszystko na prywatnym rynku, zapłacą za szalejące podwyżki rachunków, a ich dzieci będą dziedziczyć status rodziców. Niech nikt nie odważy się nazwać ten program lewicowym"
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>ZNAMY zarys nowego ładu. Na czym polega - Jeden nie wystarczył żeby to powiedzieć jak dużo
>dostaniemy.
>Polecam refleksje Jolanty Banach, która wie, o czym mówi
>Pierwsze wrażenia po prezentacji Nt. Pracy nie wspieramy. Spłaszczamy wynagrodzenia. Jeśli zarobisz
>nieco powyżej płacy minimalnej - jesteś frajer. Wróć do minimalnej, np. zatrudnij się na części
>etatu. Podatku nie zapłacisz i zyskasz tyle co byś zarobił więcej pracując To samo dotyczy emerytur
>- pochodnych zarobków. W żadnym wypadku powyżej 2500 zł brutto. De facto twoja emerytura w wysokości
>3000 zł. będzie warta tyle co 2500. Żadnej progresji podatkowej nie ma, bo są dalej dwie stawki
>podatkowe. W efekcie w obciążeniu kilkusettysięcznych dochodów niczego to nie zmienia. Obciąża
>mizernych średniaków. I o to chodzi. Koncerny dalej bez specpodatku Niech nikt nie odważy się
>twierdzić, że to program lewicowy. Żadna socjaldemokracja nie dyskredytuje pracy, wspiera ją

Jeśli to będzie prawdą ....To chuj z takim rządem wygłaszającym ponoć potrzeby społeczne.

>...systemem wyceny pracy i jej podnoszenia. Nic o tym mechanizmie w sferze publicznej czy o obowiązkowych zbiorowych układach pracy w obowiązkowych zbiorowych układach pracy w niepublicznej.
>Zamiast dotowania systemu opieki nad dziećmi, starszymi obywatelami, co pozwala na spokojną pracę -
>bon 12 tysięcy na dziecko. Niepożądanych efektów takiej redystrybucji doświadczam w pracy: cztery
>nastolatki na ulicy, bo już nie przysługuje 500+. Nigdy dotąd takiej częstotliwości nie było.
>Załatwiam mieszkania wspomagane, od samorządu, bo rządu już to nie obchodzi. Po 18 - nastce, jak
>chcesz, się uczyć, a koszty wraz z dzieckiem rosną - licz na siebie. Żadnego programu
>stypendialnego. Na naukę w cenionych wielkomiejskich centrach akademickich stać najbogatszych, Pomoc
>mieszkaniowa, tradycyjnie: w zaku/s?pie własnego. To polityka społeczna autorytarnej satrapii,
>klastrowa, odwołująca się do wyobrażenia o biednym ludzie, któremu da się pieniądze, zabierając mu
>jednocześnie odpowiedzialne państwo z godziwą wysokością emerytury i płacy, odzwierciedlającej
>wykształcenie, kompetencje, wysiłek, zysk firmy, przewidywalnym systemem jej podwyższania, bez
>strajkowej konieczności, państwo usług na wysokim poziomie, równej edukacji i nauki, "gęstej",
>środowiskowej opieki nad dziećmi i osobami starszymi, itd. Bez tego Ci najbiedniejsi, którym grosz
>rzucicie - zapłacą za to wszystko na prywatnym rynku, zapłacą za szalejące podwyżki rachunków, a ich
>dzieci będą dziedziczyć status rodziców. Niech nikt nie odważy się nazwać ten program lewicowym
Wniosek końcowy? Głosujcie głupole na PiS. On jeszcze nic widocznego nam, Polsce nie zbudował. Widzicie co zbudował? Pokażcie (figury świętych nie wchodzą w rachubę) więc co dla dobra społecznego zrobił PiS?.
Powszechna służba zdrowia(?), oświata i edukacja(?), obronność kraju(?), polski przemysł (?),. Wg mnie nic nie zrobił.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Wniosek końcowy? Głosujcie głupole na PiS. On jeszcze nic widocznego nam, Polsce nie zbudował. Widzicie co zbudował? Pokażcie (figury świętych nie wchodzą w rachubę) więc co dla dobra społecznego zrobił PiS?.
>Powszechna służba zdrowia(?), oświata i edukacja(?), obronność kraju(?), polski przemysł (?),. Wg mnie nic nie zrobił.
>

Amerykanie, Niemcom stworzyli i dali kredyty na wizję III Rzeszy, nam na nasz koszt stworzyli wizję potęgi od morza do morza. Polak jest wielki a z Ameryką zawojuje cały świat.
Skąd taka niewiara w możliwości Polaków ??
Wyruszamy na wojnę, wygramy i może dostaniemy od Ameryki trochę łupów. Może się zwrócą inwestycje w amerykańskie wojsko. Amerykanie użyli Niemców do pokonania Brytyjczyków i Sowietów. Za kredyty przejęli Imperium Brytyjskie i pół Europy. Przyszła kolej na następną połowę a może i Azję.
Nie ma się co martwić sprawami przyziemnymi trzeba myśleć o naszej potędze u boku Ameryki.

romaro (25211 punktów)
>Skąd taka niewiara w możliwości Polaków ??
Ujście rzeki Soły do Jeziora Żywieckiego. Śmieci płyną tu z całego powiatu. Tak wygląda NOWY ŁAD i to w pełnym tego słowa znaczeniu.
To jest qrwa coś nie do pomyślenia w cywilizowanym świecie.

GrzeTor (1279 punktów)
PiS się zorientował, że ludzie zdolni, inteligentni w większości nie głosują na nich, więc teraz będzie zwalczał zdolnych i inteligentnych - wszystkich.

Ciekawe jak zamierzają wygrać wybory prezydenckie bez głosów religijnych lecz zamożnych, zdolnych ludzi? Duża grupa ludzi z wyżów demograficznych lat 80-tych teraz wchodzą w wiek, gdy będą otrzymywać podwyżki za duże doświadczenie w pracy i nie będą chcieli tego utracić na rzecz podatków. A młodzież to nie jest duża demografia - oni są z niży demograficznych.
17-05-2021 09:27 
 Ocena 2 na 2
haseleczko (418 punktów)
>PiS się zorientował, że ludzie zdolni, inteligentni w większości nie głosują na nich, więc teraz będzie zwalczał zdolnych i inteligentnych - wszystkich.
>Ciekawe jak zamierzają wygrać wybory prezydenckie bez głosów religijnych lecz zamożnych, zdolnych ludzi? Duża grupa ludzi z wyżów demograficznych lat 80-tych teraz wchodzą w wiek, gdy będą otrzymywać podwyżki za duże doświadczenie w pracy i nie będą chcieli tego utracić na rzecz podatków. A młodzież to nie jest duża demografia - oni są z niży demograficznych.

... system, który premiuje szlachtę nierobów i patologię, której uczyć się nie chciało. Już tylko tam mają elektorat. Mottem tego programu powinno być "dej, mom horom curke a nonrz nie pracuje bo nie jest niewolnikiem", zaś hasłem wyborczym "ja nie poczebuje pracy tylko pinionszkuf". Prawica z poglądami komunistycznymi, a przecież komunę tępili z furią w oczach i pianą na ustach.
Swoją drogą, ciekawe, gdzie oni znajdą lekarzy na te dyżury 24h. Chyba w tych barakach stawianych bez pozwolenia gdzie popadnie. Kiedy ludzie uprawiający pracę policzą sobie, ile więcej będą musieli zapłacić podatków i to przy szalejącej inflacji, to się wściekną. Jak się dołoży tych, którzy zakredytowali się na swoje mieszkanie i regularnie spłacają hipoteki, to będzie niezła rozróba.
17-05-2021 11:05 
 Ocena 6 na 6
szarley (54913 punktów)
>... system, który premiuje szlachtę nierobów i patologię, której uczyć się nie chciało. Już tylko tam mają elektorat.

(Pogrubienie moje)
Nie każdy, komu się uczyć nie chciało jest nierobem i patologią. Wprost przeciwnie. Wielu ludzi, którym się uczyć nie chciało to ludzie uczciwie pracujący i nazwanie ich patologią jest obelgą

Ktoś codziennie dla Ciebie wywozi śmieci, czyści kanalizację, buduje drogi, sprząta ulice i biura, kopie groby. I to nie jest żadna patologia, to są ludzie ciężko nieraz pracujący, wykonujący pracę bez której po kilku dniach Twoje życie zamieniłoby się w koszmar

A nierobów znam i bez matury i po studiach.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
17-05-2021 13:03 
 Ocena 3 na 3
haseleczko (418 punktów)
>>... system, który premiuje szlachtę nierobów i patologię, której uczyć się nie chciało. Już tylko tam mają elektorat.
>(Pogrubienie moje)
>Nie każdy, komu się uczyć nie chciało jest nierobem i patologią. Wprost przeciwnie. Wielu ludzi, którym się uczyć nie chciało to ludzie uczciwie pracujący i nazwanie ich patologią jest obelgą

Racja. Powinienem był to doprecyzować. Miałem na myśli ludzi, którzy nie mogąc znaleźć lepiej płatnej pracy z powodu braku kompetencji, nie chcą pracować, bo te mniej ambitne prace, o jakich wspomniałeś, są poniżej ich godności i jadą na socjalu punktując pracujących jako frajerów. W życiu złego słowa nie powiedziałem np. na sprzątaczkę w biurze czy stróża, więc niezbyt lubię tych, których głównym zajęciem jest bieganie po MOPSach i innych urzędach "bo im się należy od państwa".
Rozumiem pomaganie ludziom, którym się powinęła noga, mają jakieś kłopoty uniemożliwiające im podjęcie pracy, ale nie zdrowym, silnym ludziom z dumnym lenistwem pod szyldem "szlachta nie pracuje".
romaro (25211 punktów)
>Racja. Powinienem był to doprecyzować.
Nie musiałeś. Czasami rozwlekamy tutaj aż do granic absurdu oczywistości.
18-05-2021 02:08 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>PiS się zorientował, że ludzie zdolni, inteligentni w większości nie głosują na nich, więc teraz będzie zwalczał zdolnych i inteligentnych - wszystkich.
>>Ciekawe jak zamierzają wygrać wybory prezydenckie bez głosów religijnych lecz zamożnych, zdolnych ludzi? Duża grupa ludzi z wyżów demograficznych lat 80-tych teraz wchodzą w wiek, gdy będą otrzymywać podwyżki za duże doświadczenie w pracy i nie będą chcieli tego utracić na rzecz podatków. A młodzież to nie jest duża demografia - oni są z niży demograficznych.
>... system, który premiuje szlachtę nierobów i patologię, której uczyć się nie chciało. Już tylko tam mają elektorat. Mottem tego programu powinno być "dej, mom horom curke a nonrz nie pracuje bo nie jest niewolnikiem", zaś hasłem wyborczym "ja nie poczebuje pracy tylko pinionszkuf". Prawica z poglądami komunistycznymi, a przecież komunę tępili z furią w oczach i pianą na ustach.
>Swoją drogą, ciekawe, gdzie oni znajdą lekarzy na te dyżury 24h. Chyba w tych barakach stawianych bez pozwolenia gdzie popadnie. Kiedy ludzie uprawiający pracę policzą sobie, ile więcej będą musieli zapłacić podatków i to przy szalejącej inflacji, to się wściekną. Jak się dołoży tych, którzy zakredytowali się na swoje mieszkanie i regularnie spłacają hipoteki, to będzie niezła rozróba.

Znasz dokładnie jaki ten znów genialny program pt. "Nowy polski ład"? Ja nie znam, więc i nie ma co rozmawiać. Jak dotychczas, to to co "urodził" PiS nie porywało i okazywało się lekkim (o ile taki jest), niewypałem. Mam wielki dystans do tego co firmuje Morawiecki.
Tak, bo wszystko to tylko wizje i mrzonki. Jedzie w Polskę by ten program przedstawiać osobiście. Jejku! Opowiadać będzie na okrągło i oględnie uwypuklając "dobre" strony programu. Ale przecież już nas nauczyli, że diabeł siedzi w szczegółach.. Nie zwraca uwagi na to, że już utracił wiarygodność. Po co to robi? Nie widzę potrzeby. Mamy internet, mamy telewizję, mamy ostatecznie gazety. Po co taka manifestacja? Podkreślenie, że jest się z ludem? No bez jaj! Cyrk na kółkach.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Paolo Monstro (6146 punktów)Masz więcej niż 4318 PLN 'na rękę' to jesteś wg PiS bogaczem :)
>ZNAMY zarys nowego ładu. Na czym polega - Jeden nie wystarczył żeby to powiedzieć jak dużo
>dostaniemy.
PiS czy JP2 cudów nie uczynią.
Wbrew wiecowym przechwałkom, budżet IV RP zawsze miał i nadal ma deficyt. Zadłużenie, również, wbrew temu co Morawiecki krzyczy na wiecach, co roku się zwiększało (w 2020 dobiło nawet do konstytucyjnego progu).

Równanie zadłużonego budżetu państwa jest nieubłagane: mniejsze daniny od części podatników trzeba będzie czymś zastąpić. Można pożyczyć pieniądze, omijając ustawę budżetową (czyli zmniejszyć daniny na poczet ich zwiększenia w przyszłości) - w czym PiS jest największym mistrzem od upadku PRLu, ale to wyjdzie w raporcie do UE... Dlatego ta dziura będzie zastąpiona wyższymi daninami od, jak to ich PiS nazywa, 'bogaczy'.
Wg aktualnych propozycji bogaczami są wszyscy zatrudnieni zarabiający powyżej 4318 PLN netto!

Nie posiadam mandatu do oceny co jest sprawiedliwe a co nie, ale fakt jest taki, że Nowy Ład będzie finansowany przez wszystkich, którzy zarabiają od 4318 do kwoty, przy której opłaci się uniknąć podatków - np. poprzez rejestrację działalności w Czechach lub przepisania majątku na rodzinę (ala Obajtek czy Banaś).
W Polsce dochody powyżej 30k PLN netto miesięcznie osiągają promile społeczeństwa - choć PiS nimi straszy to oni nawet jak dopłacą po 10k rocznie każdy, nie zasypią dziury. Przy wyższych dochodach będzie im się już opłacało unikać podatków. Więc obciążenie spadnie na zarabiających 4.3k-20k netto miesięcznie. Indywidualnej ocenie każdego forumowicza pozostawiam ocenę czy to sprawiedliwe czy nie.
Ja nie wiem - poczekam na efekty jak ta kasa zostanie rozdystrybuowana. Biorąc pod uwagę dotychczasowe zarządzanie PiS jestem wielkim sceptykiem - podobniej jak przy innych projektach nie podają żadnych analiz ani wyliczeń poza hasłami ile będzie kasy. Słyszeliśmy już, że 500+ zwiększy dzietność - dzisiaj 'wyszło jak zawsze' więc ten projekt okazał się porażką (nie osiągnął zwyczajnie celu) a pieniądze należy uznać za stracone.

Ciekawą rozmowę z liderem PiSu (Markiem Suskim) przeprowadził RMF:
wydarzenia.interia.pl/wideo/video,vId,3081113

Rozmowa jest doskonałym przykładem propagandy PiSu. 'Bogacze muszą się dorzucić - ludzie zarabiający po 100tys + miesięcznie'.
Czyli stara bajka: kto jest przeciwko, jest '2go sortu', 'bogaczem' , 'kułakiem' , 'syjonistą' ... zapędziłem się - kułakiem/syjonistą było się za Bieruta/Gomułki? A może jednak się nie zapędziłem?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
17-05-2021 18:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: Masz więcej niż 4318 PLN 'na rękę' to jesteś wg PiS bogaczem :)

>Nie posiadam mandatu do oceny co jest sprawiedliwe a co nie,
a kto posiada, do kogo sie zwrócic z pytaniem, jakie sa uzasadnione różnice w placach

jaka krotność płacy minimalnej powinna zarabiać najpracowitsza, najmądrzejsza osoba w kraju

taki Petru, uczeń samego Balcerowicza, zarabia 150 000 zł/m-c, placi mniejsze podatki niż sprzątaczka która sprząta jego apartament za minimalna krajowa. Liberalizm to nieludzki system
Bez pracy sprzątaczy poumieramy (w brudzie z zakażeń), bez ekonomistów będzie nam lepiej się żyło

czemu rozkład dochodów nie ma kształt krzywej Gausa, tylko jest piramidą? Przecież rozklad inteligencji, pracowitości itp ma kształt dzwonu
17-05-2021 18:50 
 Ocena 4 na 4
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Nie posiadam mandatu do oceny co jest sprawiedliwe a co nie,
>a kto posiada, do kogo sie zwrócic z pytaniem, jakie sa uzasadnione różnice w placach
>jaka krotność płacy minimalnej powinna zarabiać najpracowitsza, najmądrzejsza osoba w kraju
>taki Petru, uczeń samego Balcerowicza, zarabia 150 000 zł/m-c, placi mniejsze podatki niż sprzątaczka która sprząta jego apartament za minimalna krajowa. Liberalizm to nieludzki system
>Bez pracy sprzątaczy poumieramy (w brudzie z zakażeń), bez ekonomistów będzie nam lepiej się żyło

Niezależnie od osobistego poczucia sprawiedliwości optymalna decyzja musi uwzględniać konsekwencje. Szlachetny czyn zakończony katastrofą nie zmniejsza tej katastrofy.
Nie mam jasnego zdania, albo raczej nie chcę analizować tego na forum, ale co jeśli 'dociśnięcie Petru Nowym Ładem' spowoduje, że Petru będzie płacił podatek w Czechach a jego sprzątaczka umrze z głodu - czy to będzie sprawiedliwe?

Smutne realia są takie, że naprawdę bogaci ludzie uciekną przed podatkiem. Zarówno w Polsce jak i w Niemczech czy w Czechach. Przed dodatkową daniną nie uciekną zarabiający 4.3k cz 5k netto w W-wie czy Trójmieście. To są konsekwencje Nowego Ładu.

Nie ma wzoru na optymalne podatki, podnoszenie podatków, paradoksalnie może spowodować spadek dochodów do państwa i zwiększanie ubóstwa najbiednieszych. Nie twierdzę, że do tego doprowadzi Nowy Ład, bo nie mamy żadnych konkretów. To jest prezentacja w stylu 1mln samochodów elektrycznych będzie jeździło w 2019 po Polsce, 500+ spowoduje baby-boom w 2018, czy w 2019 wybudujemy 100tys mieszkań.

Twierdzę tylko, że pracownik z 4.3k + PLN dopłaci do Nowego Ładu, jeśli ta prezentacja przekuje się w rzeczywistość. Na pewno jest to ryzykowny eksperyment dla tego kraju, bo 4.3k nie pozwala na przeżycie i oszczędzanie w większym mieście, ale kto nic nie ryzykuje ten nic nie ma ...może tym razem strzał bez przemyślenia coś pozytywnego przyniesie?
Przeczuwam też, że to jest jeden z ostatnich wielkich strzałów tego typu, bo strzelając na oślep nie będziemy mieli czym strzelać za 10-15lat gdy zawali się system finansów z powodu demografii, zapaści służby zdrowia i niskiej jakości życia w porównaniu do sąsiednich krajów.

Petru będzie wtedy w USA czy Niemczech, ciekawe co zrobi sprzątaczka? Zje sobie kolorowy prospekt z Nowym Ładem?

Kto jeszcze pamięta 'Bogan mówi bankowy' z reklamy OFE sprzed 20 lat, gdy parka emerytów popijała drinki na Hawajach, na które mieli rzekomo odłożyć w Bankowym?

Pozdrawiam
Paolo Monstro

17-05-2021 19:57 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Niezależnie od osobistego poczucia sprawiedliwości optymalna decyzja musi uwzględniać konsekwencje. Szlachetny czyn zakończony katastrofą nie zmniejsza tej katastrofy.

Zgadzam się, ale chcę dołożyć do miodu coś tam jak w przysłowiu

Wczoraj oglądałem Wiadomości w TVN

Najpierw było użalanie się na to jak Nowy ład podniesie podatki i wielu ludzi na samozatrudnieniu zapłaci więcej bo wzrosną podatki

W chwilę później było użalanie się samorządowców z Sopotu, Poznania i Sosnowca na to, że obniżenie podatków spowoduje spadek dochodów miast

???
Wzrosną czy spadną?
Podnieść podatki źle, obniżyć podatki źle?

>Nie mam jasnego zdania, albo raczej nie chcę analizować tego na forum, ale co jeśli 'dociśnięcie Petru Nowym Ładem' spowoduje, że Petru będzie płacił podatek w Czechach a jego sprzątaczka umrze z głodu - czy to będzie sprawiedliwe?
>Smutne realia są takie, że naprawdę bogaci ludzie uciekną przed podatkiem.

To będzie głupie, ale Petru, podobnie jak wielu innych nie ujdzie z Polski do innych krajów Unii, bo w większości krajów bogaci płacą podatki większe niż w Polsce.

W dodatku w większości krajów UE podatki są progresywne, w Polsce im kto bogatszy, tym mniejsze (procentowo) daniny płaci.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
17-05-2021 20:11 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>To będzie głupie, ale Petru, podobnie jak wielu innych nie ujdzie z Polski do innych krajów Unii, bo w większości krajów bogaci płacą podatki większe niż w Polsce.
To bedzie jeszcze głupsze - Jeden z najbogatszych ludzi w Polsce,który ze strachu swoje miliony przepisał na żonę p*****li o ciężko pracujących na jego pensję rodakach, w telewizji - "wstrętni bogacze jeżdżą po naszych drogach i chodzą do naszych szkół" Obszczymur bez honoru.
17-05-2021 21:37 
 Ocena 4 na 4
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Niezależnie od osobistego poczucia sprawiedliwości optymalna decyzja musi uwzględniać konsekwencje. Szlachetny czyn zakończony katastrofą nie zmniejsza tej katastrofy.
>Zgadzam się, ale chcę dołożyć do miodu coś tam jak w przysłowiu
>Wczoraj oglądałem Wiadomości w TVN
>Najpierw było użalanie się na to jak Nowy ład podniesie podatki i wielu ludzi na samozatrudnieniu zapłaci więcej bo wzrosną podatki
>W chwilę później było użalanie się samorządowców z Sopotu, Poznania i Sosnowca na to, że obniżenie podatków spowoduje spadek dochodów miast
TVN wybiera tylko te fakty, które pasują do ich wizji świata.

Nikt odpowiedzialny nie wypowie się nt konsekwencji dla państwa bez rzetelnej analizy.
Takie rzeczy robią tylko media czy politycy, z PiSem na czele.

Jedyne co można powiedzieć po PowerPoincie to to, że bezpośrednią konsekwencją Nowego Ładu będzie opodatkowanie klasy średniej lub aspirującej do niej i zwiększenie dochodu biedniejszym. Czy to przyniesie korzyści dla całego narodu? Nie wiem.
Mogłoby to przynieść korzyść gdyby doprowadziło to do zwiększenia inwestycji i zwiększania wydajności.
Mogłoby to przynieść straty gdyby gospodarka uciekła w szarą strefę i okazało się, że pożądany przez rynek pracy ekspert zarabia 5k PLN netto, a reszta idzie pod stołem albo w postaci samochodu służbowego i wynajmu miejszkania.

>To będzie głupie, ale Petru, podobnie jak wielu innych nie ujdzie z Polski do innych krajów Unii, bo w większości krajów bogaci płacą podatki większe niż w Polsce.
Podatnik nie musi wyjeżdżać. Jak mawiają w ekonomii pieniądze nie potrzebują paszportu. Przy pewnym dochodzie, gdy mówimy o naprawdę bogatych ludziach, pieniądze znajdą się tam gdzie podatek jest najniższy lub będą płacone w taki sposób by ominąć podatki (np. w innych umowach czy formach - np samochód służbowy, mieszkanie ... )
Jeśli masz biznes i zatrudniasz 50-100 ekspertów i jakimś legalnym trikiem możesz dać im 2k miesięcznie więcej (każdemu) sam zyskując jeszcze 1k (płacąc im mniej brutto) to zrobisz to by wytrwać na rynku. 100x 1k = 100k miesięcznie dla firmy + lepiej zmotywowani eksperci co może już pokryć jednorazowe koszty prawnika.

>W dodatku w większości krajów UE podatki są progresywne, w Polsce im kto bogatszy, tym mniejsze (procentowo) daniny płaci.
W krajach z wysokimi podatkami dostaniesz samochód służbowy, telefon, dopłatę do mieszkania itd ... zapłacą Ci 4-5tys EUR netto zamiast 6-7k i zaoszczędzą na podatkach a Ty dostaniesz nowe Audi + benefity i na czysto wyjdzie Ci to samo.

Pani sprzątająca czy chłopak na budowie natomiast dostanie 3k brutto i nie ma opcji na obejście podatków.

Dobry przykład widziałem w Belgii - Belgia jest jednym z najbardziej opodatkowanych krajów w UE (po Danii i Szwecji), system jest podobno niemiłosierny (rejestracja firmy poza Belgią trudna jeśli zauważą, że spędzasz ponad 6mies w Belgii itd ..), ale ma jedną lukę - nie ma żadnego podatku dochodowego od dochodu z wynajmu mieszkań.
Efekt: Bogacz z Belgii, Francji czy Holandii wynajmuje mieszkania 100 paniom sprzątającym, nie płaci nawet centa podatku, a Panie sprzątające dopłacają do jego kraju setki EUR każda ... sprawiedliwe?

Prawo, że podatki biorą się głównie z najbiedniejszych działa wszędzie - w każdym kraju UE.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>
>Mogłoby to przynieść korzyść gdyby doprowadziło to do zwiększenia inwestycji i zwiększania wydajności.
>Mogłoby to przynieść straty gdyby gospodarka uciekła w szarą strefę i okazało się, że pożądany przez rynek pracy ekspert zarabia 5k PLN netto, a reszta idzie pod stołem albo w postaci samochodu służbowego i wynajmu miejszkania.
>>

Inwestycja ma przynosić zyski, zabieranie bogatym i dawanie biednym nie przynosi żadnych zysków.
Analizowałbym ile wywożą kasy obcy, np. kartele farmakochemiczne. Jaki procent z tego co zostawia Polak w aptece trafia za granicę ?
Przez Amerykanów straciliśmy miliardy na tranzycie paliw i jeszcze dodatkowo płacimy im za "bezpieczeństwo", mieliśmy darmową kasę i nas wykiwano.
Do wprowadzenia tego nowego ładu znowu porobi się synekury dla swoich a powinno się każdej rodzinie dać jakąś urzędową posadę na pół roku, bo Polak potrafi się bardzo szybko bogacić na urzędzie. Jakbyśmy zaczęli rozdawać posady od najbiedniejszych rodzin to byśmy szybko zlikwidowali biedę i by nas przybyło więcej jak po 5OO+.
Inni na pewno też coś robią i trzeba się tym zainteresować, porównać i coś skopiować.
18-05-2021 07:49 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Nikt odpowiedzialny nie wypowie się nt konsekwencji dla państwa bez rzetelnej analizy.
Dokładnie, a i tak wiele z tych analiz życie weryfikuje

>Jedyne co można powiedzieć po PowerPoincie to to, że bezpośrednią konsekwencją Nowego Ładu będzie opodatkowanie klasy średniej lub aspirującej do niej i zwiększenie dochodu biedniejszym. Czy to przyniesie korzyści dla całego narodu? Nie wiem.
Tego nikt nie wie, ale są przykłady państw, w których podatkowymi metodami spłaszczano dochody i dobrze sobie poradziły, np Szwecja. Są też przykłady państw, w których wprowadzano ultraliberalne reformy (Chile) i potem trzeba było lekarzy sprowadzać z socjalistycznej Kuby.

>Mogłoby to przynieść korzyść gdyby doprowadziło to do zwiększenia inwestycji i zwiększania wydajności.
Tego nie wiadomo.
Należy też pamiętać o warunkach. Zaraza spowodowała zmniejszenie inwestycji i eksportu, ratunkowym kołem gospodarki jest konsumpcja, a tę utrzymuje głownie biedniejsza część społeczeństwa. Bogatsi wydają pieniądze za granicą (i jest ich mniej)
Konsumpcji sprzyja też likwidacja odsetek na bankowych kontach

>Mogłoby to przynieść straty gdyby gospodarka uciekła w szarą strefę i okazało się, że pożądany przez rynek pracy ekspert zarabia 5k PLN netto, a reszta idzie pod stołem albo w postaci samochodu służbowego i wynajmu miejszkania.
To już się dzieje.
Szara strefa jest plagą, podobnie jak ucieczka biznesu do podatkowych rajów
To, Nowy ład może tylko pogorszyć, choć skala zjawiska może być nieznaczna. Nie sądzę jednak,żeby ktoś to rzetelnie analizował.

Przypuszczam, że los Nowego ładu będzie całkiem inny. To tylko obietnice, które zaczną być spełniane a potem.... milion elektrycznych samochodów i milion mieszkań
Rząd, prezentując populistyczną retorykę na tym poprzestanie, bo to wystarczy żeby wygrać wybory. Gdyby istniała w Polsce silna lewicowa partia (reprezentująca interesy społecznych nizin) miałby kto powiedzieć "sprawdzam" ale tej ma. Wystarczy emerytom rzucić ochłap, bo nikt i tak nie rzuci więcej.

>Pozdrawiam
>Paolo Monstro
Wzajem
Hanek


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
18-05-2021 23:33 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)

>Przypuszczam, że los Nowego ładu będzie całkiem inny. To tylko obietnice, które zaczną być spełniane a potem.... milion elektrycznych samochodów i milion mieszkań
>Rząd, prezentując populistyczną retorykę na tym poprzestanie, bo to wystarczy żeby wygrać wybory. Gdyby istniała w Polsce silna lewicowa partia (reprezentująca interesy społecznych nizin) miałby kto powiedzieć "sprawdzam" ale tej ma. Wystarczy emerytom rzucić ochłap, bo nikt i tak nie rzuci więcej.
Też tak przypuszczam, jest to zagrywka głównie marketingowa/manipulacyjna typu 'dobra zmiana' , 'totalna opozycja' , 'kasta' - tania klasyka z podręcznika komiwojażera, kończy się na haśle a nie na czynach.

Niemniej myślę, że przynajmniej fiskalne elementy tego będą wdrażane, przede wszystkim dlatego, że PiS maksymalnie zadłużył kraj (dobija 1progu konstytucyjnego) a nadal potrzebuje kasy by dotrwać do wyborów i wygrać 3cią kadencje.
Mamy inflacje 4%, zerowe odsetki (coraz mniejszy margines na zwiększenie podaży pieniądza z banku) i drukujemy pieniądze na skalę nie spotykaną od czasów PRLu. W porównaniu do stycznia 2020 ceny produktów wysokoprzetworzonych (samochodów, telefonów/elektroniki, ... ) wzrosły o 10% , podobnie wyglądają koszty wakacji poza Polską. 500+ wyparowuje, inwestycji nie ma, wielkie projekty typu elektrownia w Ostrołęce, Centralne Lotnisko mają ujemne ROI ... sytuacja nie jest dramatyczna, ale skąd brać mld na wyborcze obietnice?

Zwróć uwagę na czarną kampanię jaka 'Nowemu Ładowi' towarzyszy, z sędziów, pielegniarek czy nauczycieli oko Saurona skierowało się na 'bogaczy', 'bogacze' nie płacą, 'bogacze' oszukują biednych, mają po 9 mieszkań itd ... to jest typowa zagrywka PiSu do napuszczenia jakiejś części narodu na inną - po czym będzie ich można ściąć przy oklaskach tłumu (= dołożyć daninę).

Pożyjemy, zobaczymy, ale spodziewam się zwiększenia obciążeń dla ludzi osiągających dochody powyżej 7-8k PLN netto. Tak żeby zorganizować kikladziesiąt mld PLN by zatuszować stan budżetu i do 2023 dalej grać bogaczy.


Pozdrawiam
Paolo Monstro
19-05-2021 08:11 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Niemniej myślę, że przynajmniej fiskalne elementy tego będą wdrażane, przede wszystkim dlatego, że PiS maksymalnie zadłużył kraj (dobija 1progu konstytucyjnego) a nadal potrzebuje kasy by dotrwać do wyborów i wygrać 3cią kadencje.
To jest niepokojące, ale nie obawiam się skutków w postaci masowego odpływu bogatych za granicę, czym straszą media. Wielu ludzi, zwłaszcza bardzo cennych dla społeczeństwa już wyjechało dla pieniędzy i to nie podatki były przyczyną

Polski lekarz w Szwecji płaci wyższe podatki niż w Polsce

>Mamy inflacje 4%, zerowe odsetki (coraz mniejszy margines na zwiększenie podaży pieniądza z banku) i drukujemy pieniądze na skalę nie spotykaną od czasów PRLu.
Raczej od czasów bliskich skutków PRLu
Masz rację, wysoka inflacja, polityka zerowego oprocentowania... to się odbije, pytanie na ile jest to skutek polityki rządu, a na ile zarazy, która też przecież kosztuje
Zerowe oprcentowanie kont i znikome lokat ma zachęcić do wydawania pieniędzy. Konsumpcja ma napędzić gospodarkę. Oczywiście lepszy jest gospodarczy rozwój w oparciu o równowagę konsumpcji i inwestycji, lepszy w oparciu o równowagę konsumpcji i oszczędności. Brak oszczędności w bankach spowoduje brak środków na inwestycje (zauważ, kredyty staniały nieproporcjonalnie do spadku oprocentowania lokat) ale czy w tej sytuacji należy skłaniać ludzi do oszczędzania?

Martwi mnie nie to, że dziś jest wysoka inflacja i zerowe odsetki, martwi to, że w perspektywie wyborczych obietnic, to się utrzyma nawet wtedy, kiedy będzie już ewidentnie szkodliwe. Dziś nawet liberałowie jak prof Orłowski mówią, że zmniejszenie socjalnych transferów dobiłoby gospodarkę, choć są przeciwni ich zwiększaniu (!)

>Zwróć uwagę na czarną kampanię jaka 'Nowemu Ładowi' towarzyszy, z sędziów, pielegniarek czy nauczycieli oko Saurona skierowało się na 'bogaczy', 'bogacze' nie płacą, 'bogacze' oszukują biednych, mają po 9 mieszkań itd ... to jest typowa zagrywka PiSu do napuszczenia jakiejś części narodu na inną - po czym będzie ich można ściąć przy oklaskach tłumu (= dołożyć daninę).

Tak, to skłócanie społeczeństwa będzie najgorszym owocem rządów PiSu, zwłaszcza w sądownictwie pokolenia będą leczyć skutki tego"oka Saurona" Osłabianie autorytetu sędziów, nauczycieli lekarzy zrodzi bardzo paskudne skutki.

Jednak w przypadku niepłacących podatków bogatych przedsiębiorców, (pomijając szkodliwą medialną narrację) jednak trzeba pogodzić się z faktami
1 Większość przedsiębiorców woli wyższe podatki, niż podatki płacone selektywnie przez niektórych. Lepiej zapłacić więcej biorąc udział w uczciwej rynkowej grze, niż zapłacić mniej, kiedy konkurent nie musi płacić wcale. Dlatego konieczne jest ograniczenie uznaniowości urzędów i podatkowych rajów
2 Zdecydowana większość właścicieli mieszkań pod najm nie płaci podatków. A przecież przychód z najmu mieszkania generuje dochód, który powinien być opodatkowany jak każdy inny dochód.
3 Podatki w Polsce (podobnie jak wiele innych płatności) mają charakter degresywny
3.1 Te inne płatności" Tygodnik powszechny pisał kiedyś o kosztach ponoszonych przez ludzi w zależności od majątkowego statusu, o możliwościach negocjacji oprocentowania kredytu i lokaty, nawet o koszcie telefonicznego abonamentu. Biedny zapłaci więcej.

>Pożyjemy, zobaczymy, ale spodziewam się zwiększenia obciążeń dla ludzi osiągających dochody powyżej 7-8k PLN netto. Tak żeby zorganizować kikladziesiąt mld PLN by zatuszować stan budżetu i do 2023 dalej grać bogaczy.
4 Jeśli zarabiają uczciwie i uczciwie podatki płacą, to takie nastawienie oceniam zdecydowanie negatywnie, natomiast nadal uszczelnienia wymaga podatkowy system. Nadal wielu ludzi zwłaszcza zamożnych, podatki płaci wybiórczo. Nadal nie ma fiskalnych kas w lekarskich gabinetach, adwokackich kancelariach, warsztatach, nadal w utrzymaniu emerytów mniej uczestniczy dobrze opłacany informatyk czy prawnik na samozatrudnieniu niż salowa z minimalną krajową.
Dentysta honorujący kartę VISA ma więcej pacjentów niż przyjmujący jedynie gotowiznę. Przecież nie dlatego, że pacjenci aż tak odwykli od gotówki!
5 Raje podatkowe to zmora. Firma odzieżowa z Gdańska (nie chcę robić reklamy) zatrudnia w Polsce pracowników, ale przynosi straty, bo cały zysk idzie na opłatę za logo zarejestrowane na spółkę - matkę na Cyprze. Czy cypryjskie społeczeństwo finansuje edukację pracowników i ich dzieci? Czy w razie ognia przyjedzie cypryjska straż?
Podatki można obniżać do ułamka procenta tylko w małych krajach.

>Pozdrawiam
>Paolo Monstro
Wzajem
hanek

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zerowe oprcentowanie kont i znikome lokat ma zachęcić do wydawania pieniędzy. Konsumpcja ma napędzić gospodarkę. Oczywiście lepszy jest gospodarczy rozwój w oparciu o równowagę konsumpcji i inwestycji, lepszy w oparciu o równowagę konsumpcji i oszczędności. Brak oszczędności w bankach spowoduje brak środków na inwestycje (zauważ, kredyty staniały nieproporcjonalnie do spadku oprocentowania lokat) ale czy w tej sytuacji należy skłaniać ludzi do oszczędzania?

W moim modelu istnieje limit oszczędności pieniężnych związany z wartością posiadłości. Kto nic nie ma ten nie może praktycznie nic oszczędzić i wszystko musi wydać, skonsumować lub zainwestować w opodatkowana własność. System sam się napędza i nikt w nim nie ma zdolności zarobić potężnie na pracy pieniądza. Można zarobić jedynie na usługach lub produkcji. Wasz system pieniężny jest chory czego dowodzą liczne kryzysy pojawiające się jak w zegarku co 10 lat i trwające latami. Choć w waszych wizjach te kryzysy nie mają żadnej przyczyny i są jak cud zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, to ja jednak wiem, że przyczyną jest wasz głęboko chory system pieniężny.

>Nadal wielu ludzi zwłaszcza zamożnych, podatki płaci wybiórczo. Nadal nie ma fiskalnych kas w lekarskich gabinetach, adwokackich kancelariach, warsztatach, nadal w utrzymaniu emerytów mniej uczestniczy dobrze opłacany informatyk czy prawnik na samozatrudnieniu niż salowa z minimalną krajową.

Podatki od pracy to choroba ale jeszcze większą chorobą są podatki od konsumpcji. Te podatki zaprzeczają istocie padatku, którą jest rozpraszanie własności.

W moim modelu kasą fiskalną dla wszystkich jest publicznie jawna księga kapitału, zawierająca spis wszystkich świadectw własności.

W moim modelu nie ma miejsca dla cwaniakow, kolesi, znajomków, elity za to jest miejsce dla uczciwej współpracy, w której pracodawca i pracownik dokładnie wiedzą do jakiego podziału owoców ich wspólnej pracy pomiędzy nimi dochodzi.
W moim modelu jest miejsce dla prawdziwych interesów ale nie ma miejsca dla oszustów.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>> System sam się napędza i nikt w nim nie ma zdolności zarobić potężnie na pracy pieniądza. Można zarobić jedynie na usługach lub produkcji. Wasz system pieniężny jest chory czego dowodzą liczne kryzysy pojawiające się jak w zegarku co 10 lat i trwające latami. Choć w waszych wizjach te kryzysy nie mają żadnej przyczyny i są jak cud zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, to ja jednak wiem, że przyczyną jest wasz głęboko chory system pieniężny.

Przecież Polak poniósł ofiary, żeby sprowadzić do Polski lichwiarzy i spekulantów, żeby go wydoili i jest z tego DUMNY.

>>Nadal wielu ludzi zwłaszcza zamożnych, podatki płaci wybiórczo. Nadal nie ma fiskalnych kas w lekarskich gabinetach, adwokackich kancelariach, warsztatach, nadal w utrzymaniu emerytów mniej uczestniczy dobrze opłacany informatyk czy prawnik na samozatrudnieniu niż salowa z minimalną krajową.
>Podatki od pracy to choroba ale jeszcze większą chorobą są podatki od konsumpcji. Te podatki zaprzeczają istocie padatku, którą jest rozpraszanie własności.
>W moim modelu kasą fiskalną dla wszystkich jest publicznie jawna księga kapitału, zawierająca spis wszystkich świadectw własności.
>W moim modelu nie ma miejsca dla cwaniakow, kolesi, znajomków, elity za to jest miejsce dla uczciwej współpracy, w której pracodawca i pracownik dokładnie wiedzą do jakiego podziału owoców ich wspólnej pracy pomiędzy nimi dochodzi.

Czyli najgorzej na twoich interesach będą wychodzić pomysłodawcy i inwestorzy. Urawniłowka była wprowadzana przez Żydów w Związku Radzieckim. Mieli też pomysł dziesięciodniowego tygodnia.

>W moim modelu jest miejsce dla prawdziwych interesów ale nie ma miejsca dla oszustów.

Każdy interes opiera się na oszustwie a co to jest: prawdziwy interes ??
Oszustwo w interesach napędza gospodarkę i likwiduje bezrobocie.
Tandeta skutecznie wyparła markowe produkty, które się podrabia.
Dzięki oszustwom żyje miliardy ludzi.
Gdyby w Polsce zaczęto w 1OO% egzekwować już ustanowione prawo to w tydzień by gospodarka stanęła a połowa Polaków by uciekła za granicę.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dzięki oszustwom żyje miliardy ludzi.

Taaaa

>Gdyby w Polsce zaczęto w 1OO% egzekwować już ustanowione prawo to w tydzień by gospodarka stanęła a połowa Polaków by uciekła za granicę.

Chore prawo to też jego wynik beznadziejny.
Ja go nie tworzyłem i nie mam z nim nic wspólnego.

Generalnie zgadzam się z tym twierdzeniem, gdyby współczesne prawo wegzekwowac od każdego, państwo upadłoby w tydzień.
Dlatego prawo egzekwuje się tylko od biedoty.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Dzięki oszustwom żyje miliardy ludzi.
>Taaaa
>>Gdyby w Polsce zaczęto w 1OO% egzekwować już ustanowione prawo to w tydzień by gospodarka stanęła a połowa Polaków by uciekła za granicę.
>Chore prawo to też jego wynik beznadziejny.
>Ja go nie tworzyłem i nie mam z nim nic wspólnego.
>Generalnie zgadzam się z tym twierdzeniem, gdyby współczesne prawo wegzekwowac od każdego, państwo upadłoby w tydzień.
>Dlatego prawo egzekwuje się tylko od biedoty.

Współczesny Polak sam zniszczył dorobek ojców i nie może pojąć, że był to szczyt ich możliwości. Dał sobie zainstalować nienawiść do dokonań rodziców choć sam niczego nie dokonał.
Porównując to od czego zaczęli i dokąd doszli to nie było źle.
Trzeba zrobić taki eksperyment:
Cejrowski wywiezie tych Polaków co się uważają za najmądrzejszych, tylko nie wszystkich bo by Polskę zbyt wyludnił, do dziewiczych terenów w Ameryce Południowej i tam ich się zamknie w olbrzymim rezerwacie bez możliwości powrotu. Po pięćdziesięciu latach wyśle się ekipę telewizyjną żeby zobaczyć ich genialne i innowacyjne dokonania.

Dzisiaj "polskie" władze OBSŁUGUJĄ ZADŁUŻENIE, los "wolnego" Polaka jest zależny od zysków obcych. Zainstalowano nam "demonkrację", która niczym się nie różni od choroby autoimmunologicznej. Sami siebie niszczymy i nie ma w tym zewnętrznej przyczyny. Polak rządzi i jest z tego DUMNY. Nie pojmuje, że to obca agentura dobiera sobie demokratycznie z ulicy "polityków" do zatwierdzania w Sejmie wszystkiego co się im podsunie.

wyborcza.p(*)eRedirects=true&squid_js=false

"Jego zdaniem polskie ambicje terytorialne świadczyły o nieuleczalnym imperializmie, tyleż niemoralnym, co niepoważnym, ponieważ z jednej strony miejscowa ludność nienawidziła Polaków jak nikogo innego, z drugiej - Polacy nie nadawali się do rządzenia kimkolwiek. Kim był Lewis Namier i dlaczego sabotował odradzającą się Polskę?"

Brat babki Kurskich, Bernstein, na głos powiedział to co było wiadomo od dawna. Było to sto lat temu a dalej Polak nie rozumie, dlaczego go nienawidzą na: wschodzie, zachodzie, południu i ryby w Bałtyku.
Polskich dzikich królów żeniono z pannami z zachodnich rodzin arystokratycznych, żeby z nimi do Polski przybyła kultura. Na ponad siedemset lat polskiej monarchii tylko cztery królowe były Polkami.
szarley (54913 punktów)
>>Zerowe oprcentowanie kont i znikome lokat ma zachęcić do wydawania pieniędzy. Konsumpcja ma napędzić gospodarkę. Oczywiście lepszy jest gospodarczy rozwój w oparciu o równowagę konsumpcji i inwestycji, lepszy w oparciu o równowagę konsumpcji i oszczędności. Brak oszczędności w bankach spowoduje brak środków na inwestycje (zauważ, kredyty staniały nieproporcjonalnie do spadku oprocentowania lokat) ale czy w tej sytuacji należy skłaniać ludzi do oszczędzania?

>W moim modelu istnieje limit oszczędności pieniężnych związany z wartością posiadłości.
>Kto nic nie ma ten nie może praktycznie nic oszczędzić

Tak, pisałeś to już wielokrotnie
Tylko ktoś, kto ma dom, może kupić drugi dom
Kto domu nie ma, dożywotnio najmuje
Budowa domu przez robotnika bez domu jest niemożliwa

Nazywasz to rozproszeniem własności, ale ty używasz hamerlikańskiego a nie polskiego języka

Kilkakroć próbowałem z tobą rozmawiać , jak w krystkonizmie zbudować dom, za każdym razem kończyło się twoją ucieczką


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak, pisałeś to już wielokrotnie
>Tylko ktoś, kto ma dom, może kupić drugi dom

Kto nic nie ma, ten nie kupuje domu tylko rower, którym może dojeżdżać do pracy i z posiadania roweru wynika dla niego mały podatek, mały automatyczny debet ujemny i mały wzrost limitu oszczędności.

Następnym etapem jest skuter.

Wiem, wiem, wasi lichwiarze, którzy mają wam zapewnić renty kapitałowe już czekają, żeby z młodych ludzi uczynic swoich niewolnikow na całe życie.

W moim modelu to niemożliwe.

W waszym niewolnictwo poprzez długi to społeczna norma - tfuuu!
szarley (54913 punktów)
>>Tak, pisałeś to już wielokrotnie
>>Tylko ktoś, kto ma dom, może kupić drugi dom
>Kto nic nie ma, ten nie kupuje domu tylko rower, którym może dojeżdżać do pracy i z posiadania roweru wynika dla niego mały podatek, mały automatyczny debet ujemny i mały wzrost limitu oszczędności.
>Następnym etapem jest skuter.

Już rozmawialiśmy na ten temat
Uciekłeś

Jak kupić ziemię
Po grządce?
A co jak sprzedawca się rozmyśli po tym jak kupię 5 arów i nie sprzeda mi reszty?
Ogródek urządzę zamiast dom zbudować?
Namiot rozbiję?

Skończ wreszcie pipcyć swoje mantry, skoro nie stać cię na merytoryczną odpowiedź a jedynie na ucieczki i lamentacje o "naszych" lichwiarzach

Przyjmij do wiadomości:
1 W twoim kraju oprocentowanie hipotecznych kredytów na budowę domu to jest 0,6%
TO NIE JEST LICHWA
2 w "naszym" systemie robotnik wielkim wysiłkiem zbuduje dom,
3 Nigdy nie wskazałeś sposobu zbudowania domu w twoim systemie. Tylko bardzo bogatych ludzi stać na budowę bez kredytu i z limitem oszczędności ograniczonym do 4-miesięcznego dochodu

PRZEDSTAW JAKĄŚ SYMULACJĘ JAK SPAWACZ ZARABIAJĄCY 5000 ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE KUPUJE ZIEMIĘ POD BUDOWĘ I BUDUJE DOM

Ucieczka
Ucieczka !
Ucieczka !!!!!!

Jesteś zwolennikiem maksymalnej koncentracji własności, a ubierasz to w orwellowską nowomowę


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak kupić ziemię
>Po grządce?
>A co jak sprzedawca się rozmyśli po tym jak kupię 5 arów i nie sprzeda mi reszty?
>Ogródek urządzę zamiast dom zbudować?
>Namiot rozbiję?

Lepsze 5 arów niż nic prócz potężnych długów.
Nie martw się odpowiednie rozwiązania znajdą się same gdy już wasi lichwiarze nie poradzą młodych, naiwnych, rozmarzonych i niedojrzałych emocjonalnie ludzi zrobić w konia na całe życie.

Bez waszej lichwy obejdzie się.
szarley (54913 punktów)
>>Jak kupić ziemię
>>Po grządce?
>>A co jak sprzedawca się rozmyśli po tym jak kupię 5 arów i nie sprzeda mi reszty?
>>Ogródek urządzę zamiast dom zbudować?
>>Namiot rozbiję?
>Lepsze 5 arów niż nic prócz potężnych długów.

To sobie kup 5 arów i rozbij namiot
Każdy rozsądnie myślący człowiek woli mieć dom

Od reszty moich argumentów , jak zwykle UCIECZKA

PRZEDSTAW JAKĄŚ SYMULACJĘ JAK SPAWACZ ZARABIAJĄCY 5000 ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE KUPUJE ZIEMIĘ POD BUDOWĘ I BUDUJE DOM


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To sobie kup 5 arów i rozbij namiot
>Każdy rozsądnie myślący człowiek woli mieć dom

Kupiłem 7.
Domu nie mam, mam za to długi.
Dodatkowo opłaciłem to 10 latami niewonictwa.
19-05-2021 13:10 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>To sobie kup 5 arów i rozbij namiot
>>Każdy rozsądnie myślący człowiek woli mieć dom
>Kupiłem 7.
>Domu nie mam, mam za to długi.
>Dodatkowo opłaciłem to 10 latami niewonictwa.

PRZEDSTAW JAKĄŚ SYMULACJĘ JAK SPAWACZ ZARABIAJĄCY 5000 ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE KUPUJE ZIEMIĘ POD BUDOWĘ I BUDUJE DOM

Twoje konfabulacje mnie nie interesują

Nie wciskaj ciemnoty, że bank dał ci 350 000 zł kredytu na zakup 7 arów ziemi po spłacie 100 000 i zlicytowaniu tej ziemi zostało ci jeszcze tyle długu, że przez 10 lat pracy w Niemczech go nie byłeś w stanie spłacić

KŁAMIESZ !!!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-05-2021 13:34 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie wciskaj ciemnoty, że bank dał ci 350 000 zł kredytu na zakup
> 7 arów ziemi po spłacie 100 000 i zlicytowaniu tej ziemi zostało
> ci jeszcze tyle długu, że przez 10 lat pracy w Niemczech go nie
> byłeś w stanie spłacić

Po prostu coś ukrywa. Może wziął ten kredy od jakiejś piramidy finansowej na kosmicznym RRSO, a później się obraził i powiedział sobie "Kiedyś to wszystko sprawdzę i zniweluję. Teraz muszę walczyć na 10 frontach(forach)"

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
19-05-2021 13:45 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>> Nie wciskaj ciemnoty, że bank dał ci 350 000 zł kredytu na zakup
>> 7 arów ziemi po spłacie 100 000 i zlicytowaniu tej ziemi zostało
>> ci jeszcze tyle długu, że przez 10 lat pracy w Niemczech go nie
>> byłeś w stanie spłacić
>Po prostu coś ukrywa. Może wziął ten kredy od jakiejś piramidy finansowej

Nie sądzę
Raczej ordynarnie kłamie
Żaden bank nie udzieli 350 000 zł kredytu pod zastaw 7 arów ziemi wartej grosze, bez wkładu własnego, bo to kryminał za niegospodarność
Hamerlik kłamie, że dostał ten kredyt

350 000 za 7 arów????????
500 złotych za metr kilkanaście lat temu????
Dziedziniec pałacu w Wilanowie?
Przypomnij sobie ile Ty płaciłeś za ziemię.
Na pewno pamiętasz

Nikt, kto kupił ziemię, spłacił niemal 30% wartości i zlicytowano go nie zapomni za ile zlicytowano tę ziemię i ile długu mu zostało. Hamerlik kłamie, że nie pamięta

Żaden ekonomista nie daje się wpuścić w taki kredyt po którym kupuje bezwartościową działkę i zostaje z gigantycznym długiem, Jeśli powyższe są prawdą, to Hamerlik padł ofiarą oszustwa a więc kłamie, że kończył ekonomiczne studia

Za dużo kłamstw


na kosmicznym RRSO, a później się obraził i powiedział sobie "Kiedyś to wszystko sprawdzę i zniweluję. Teraz muszę walczyć na 10 frontach(forach)"
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-05-2021 14:01 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Przypomnij sobie ile Ty płaciłeś za ziemię.
>Na pewno pamiętasz

Oczywiście. Ale w 2007 akurat rozpocząłem poszukiwania ziemi. Ceny wtedy około 15 km od Krakowa oscylowały wokół 25 tys PLN za ar. Pewnie pod Warszawą było drożej.
Poza tym nie śledziłem tego wątku tak dokładnie. On napisał ze na sama ziemię? Nie na ziemię i przyszły dom?

> Nikt, kto kupił ziemię, spłacił niemal 30% wartości i
> zlicytowano go nie zapomni za ile zlicytowano tę ziemię i
> ile długu mu zostało

Nie zapominaj, że masz do czynienia ze zwykłym hochsztaplerem który miał wówczas ego jak stąd na Księżyć a moralność na poziomie dzisiejszym, czyli zerowym.
Nie przyszło mu wówczas do głowy, żeby to sprawdzić. Nie zrobił tego do dzisiaj, ale tkwi nadal zadowolony w swoim fouchu.

> Hamerlik kłamie, że nie pamięta

On chyba nigdy nie pisał że nie pamięta, tylko że to go nie interesuje a to już swiadczy trochę albo o niedrozozwoju, albo o broczącym krwią zranionym ego, które nadal się nie goi.

> Żaden ekonomista nie daje się wpuścić w taki kredyt po którym
> kupuje bezwartościową działkę i zostaje z gigantycznym długiem,
> Jeśli powyższe są prawdą, to Hamerlik padł ofiarą oszustwa a więc
> kłamie, że kończył ekonomiczne studia

Nikt nie powiedział, że działka była bezwartościowa. Natomiast co do "skończenia" tych domniemanych studiów.. tu mam poważne wątpliwości. Nawet co do zaczęcia je mam. Monitor na forum wszystko przyjmie.
Facet rżnie głupa przez lata, żeby sobie pogadać do kogoś innego, niż do ściany. I trzeba przyznać, udaje mu się to w miarę codziennie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Facet rżnie głupa przez lata, żeby sobie pogadać do kogoś innego, niż do ściany. I trzeba przyznać, udaje mu się to w miarę codziennie.

No tak,

jestem głupi, zdemoralizowany i sam sobie winny dlatego teraz buduję system dla ludzi podobnych do mnie, żebyśmy w swojej głupocie, demoralizacji i winie pozyli lepiej wolni od waszych "WYŻSZYCH NORM SPOŁECZNYCH"!

Czego nie rozumiesz?

Moje ego ulegnie naprawie kiedy podporządkuje się waszym dziadowskim zasadom?

Raczej nie.
19-05-2021 14:56 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Moje ego ulegnie (..)? (..) Raczej nie.

Mocarne ego, jak i psyche
www.racjonalista.pl/forum.php/s,844157#w845464

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Moje ego ulegnie (..)? (..) Raczej nie.
>Mocarne ego, jak i psyche
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,844157#w845464

Kilka kłamstw i manipulacji więcej - kto ci zabroni?

Robisz co chcesz i tego zdaje się bronisz, przed sytuacją, w której musiałbyś uznać potrzeby innych ludzi.

I co?
Mam się teraz tłumaczyć i bronić?
Raczej NIE!
20-05-2021 08:15 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Mam się teraz tłumaczyć i bronić?
>Raczej NIE!

Przed czym - przed faktami, że chciałbyś pracy starych ludzi do śmierci tudzież płacić alimenty lub nie płacić tylko według własnego uznania?
Raczej nie.

Oto człowiek "uznający potrzeby innych ludzi"


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
szarley (54913 punktów)
>No tak,
>jestem głupi, zdemoralizowany i sam sobie winny dlatego teraz buduję system dla ludzi podobnych do mnie, żebyśmy w swojej głupocie, demoralizacji i winie pozyli lepiej wolni od waszych "WYŻSZYCH NORM SPOŁECZNYCH"!
>Czego nie rozumiesz?
>Moje ego ulegnie naprawie kiedy podporządkuje się waszym dziadowskim zasadom?
>Raczej nie.

Napiszesz w końcu symulację jak spawacz dorabia się domu?
Nie?
Cóż, znów UDOWODNIŁEŚ, że w krystkonizmie tylko bogaci mają mieć domy
Reszta do najmu i z łaski pańskiej

W dupie mam system, w którym nie wolno mi zbudować domu.
Tfuuu dziadostwo

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Domu nie mam, mam za to długi.
>Dodatkowo opłaciłem to 10 latami niewonictwa.

Domu nie masz i nie będziesz miał, co najwyżej wybudujesz dla siebie najpiękniejszy prywatny hotel robotniczy.
Cena nieruchomości powinna kształtować się w wysokości dziesięcioletniego czynszu.
Biorąc kredyt i kupując nieruchomość, po 1O latach spłacania, stajesz się właścicielem. Płacąc 1O lat czynsz ciągle jesteś lokatorem.
Znam takich co pracują w Szwecji i mieszkają tam na swoim jachcie. Nie płacą czynszu a jak zjeżdżają do domu to przywożą jacht motorowy na handel.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znam takich co pracują w Szwecji i mieszkają tam na swoim jachcie. Nie płacą czynszu a jak zjeżdżają do domu to przywożą jacht motorowy na handel.

Aha, a to mieszkanie na jachcie, w namiocie, 4-osobowym pokoju i w piwnicy, praca na 2 zmiany, to po to, żeby finansjera postawiła jeszcze więcej szklanych wież w stolicy?

Dzięki ale nie. Nie jestem frajerem elity.

19-05-2021 17:10 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Aha, a to mieszkanie na jachcie, w namiocie, 4-osobowym pokoju i w piwnicy, praca na 2 zmiany, to po to, żeby finansjera postawiła jeszcze więcej szklanych wież w stolicy?

Dokładnie takie są twoje marzenia
Tylko ten, który ma dom może mieć drugi, potem czwarty w postępie geometrycznym

"Robol" może mieć co najwyżej namiot

Sam widzisz że nikt nie daje się nabrać na tę twoją nowomowę
NIKT!!!!

Pytany o mechanizm dorobienia się domu uciekasz w konfabulacje o tym, że dług, cię uczynił niewolnikiem

DŁUG, KTÓREGO NIE PŁACISZ!!!!!!!!
Dług, którego wysokość cię nie interesuje bo i tak nie płacisz.
Przecież publikowałeś wyciąg z konta, gdzie tam jest spłata długu?

Kłamca
Kłamca
Kłamca

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-05-2021 17:30 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>"Robol" może mieć co najwyżej namiot

Lepszy namiot niż same długi w waszych chwilówkach.

Namiot i brak długów u was jawi się w porownaniu jako wielkie bogactwo.
19-05-2021 18:07 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>"Robol" może mieć co najwyżej namiot
>Lepszy namiot niż same długi w waszych chwilówkach.
>Namiot i brak długów u was jawi się w porownaniu jako wielkie bogactwo.

Napiszesz w końcu symulację jak spawacz dorabia się domu?
Nie?
Cóż, znów UDOWODNIŁEŚ, że w krystkonizmie tylko bogaci mają mieć domy
Reszta do najmu i z łaski pańskiej


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-05-2021 21:00 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>DŁUG, KTÓREGO NIE PŁACISZ!!!!!!!!
>Dług, którego wysokość cię nie interesuje bo i tak nie płacisz.
>Przecież publikowałeś wyciąg z konta, gdzie tam jest spłata długu?
>Kłamca
>Kłamca
>Kłamca

Pamiętam jak dziś, jak zarzekales się, że nigdy do tego wyciągu nie zajrzysz, bez względu na to czy go opublikuje czy nie.

Znowu to samo.

I jak wam, dziadostwo wierzyć?

A teraz nie krępuj się i stwierdź, że dowiedziałeś się od innych.
Nie mam już do ciebie siły.
szarley (54913 punktów)
Napiszesz w końcu jak spawasz w kryskonizmie ma się dorobić domu?

Oszust
kłamca

Pokażesz rejentalny akt, w którym twoja mamusia zrzeka się emerytury z podatków płaconych przez biedotę od każdej kromki chleba?

Hipokryta

>>DŁUG, KTÓREGO NIE PŁACISZ!!!!!!!!
>>Dług, którego wysokość cię nie interesuje bo i tak nie płacisz.
>>Przecież publikowałeś wyciąg z konta, gdzie tam jest spłata długu?
>>Kłamca
>>Kłamca
>>Kłamca
>Pamiętam jak dziś, jak zarzekales się, że nigdy do tego wyciągu nie zajrzysz, bez względu na to czy go opublikuje czy nie.

I zajrzałem
I wynika z tego jedno: Żadnych długów nie płacisz

Kłamca
Kłamca
Kłamca

>I jak wam, dziadostwo wierzyć?
I jak wam, dziadostwo wierzyć?

Harowałeś przykuty do maszyny dzień po zawale serca bez wody
Kłamca
Kłamca
Kłamca

Nie wolno ci było kontaktować się z dziećmi
Kłamca
Kłamca
Kłamca

Nie wolno ci chodzić chodnikami
Kłamca
Kłamca
Kłamca

Mieszkasz w piwnicy
Kłamca
Kłamca
Kłamca

>Nie mam już do ciebie siły.

Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Napiszesz w końcu jak spawasz w kryskonizmie ma się dorobić domu?

Kupując wpierw składniki majątku o mniejszej wartości.

Poprzez sukcesywny rozwój swojego mienia a za nim poprzez rozwój automatycznego debetu w systemie pieniężnym i limitu oszczędności. Krok za krokiem.

Spawacz, właściciel domu w 40 letnim kredycie u waszych lichwiarzy jest propagandą, kłamstwem.

W Berlinie tylko 14% ludzi mieszka w swoim domu, 86% ludzi mieszka w cudzych, w Berlinie aż roi się od waszych lichwiarzy, co tu poszło nie tak?

Dlaczego 100% Berlinczykow nie kupiło mieszkań, w których mieszkają, w 40-letnim kredycie?
Bo nie chcą mieć domu?

Żaden spawacz w waszym modelu nie kupi sobie już domu. Skończyło się. Teraz będzie mieszkał w waszym hotelu robotniczym. Domy są teraz już tylko dla właścicieli Vonovii i jej podobnych, kimkolwiek oni są.
19-05-2021 22:00 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Ucieczka leniwego debila o ujemnym honorze
Pokaż tę symulację w ciulosystemie
Jak spawacz dorabia się domu
Miesiąc po miesiącu stan konta i co ma, co kupił
Leniwy debilu

>>Napiszesz w końcu jak spawasz w kryskonizmie ma się dorobić domu?
>Kupując wpierw składniki majątku o mniejszej wartości.

KONKRETNIE
W pierwszym miesiącu zarobił.... wydał na najm mieszkania i na utrzymanie ....
Kupił rower
zapłacił podatek od rorweru ....
Sprzedał ze stratą ....
Po .. miesiącach kupił moplik
zapłacił podatek od moplika ....
Sprzedał ze stratą ...
po ilu miesiącach kupił skuter

Po iluset latach miał dom????
Pokaż to w symulacji!

TY LENIU!!!!!!!!
Proponujesz eksperyment, przeprowadź symulację. Bez "godzinek" w dzisiejszej walucie

>Poprzez sukcesywny rozwój swojego mienia
Jedna grządka
druga grządka
trzecia 100 metrów dalej
Jak zbudować dom skoro działeczka podzielona stotrzy kawałki

Pokaż to !!!!!

>Krok za krokiem.
Pokaż to!!!!
Bez prawa do oszczędności bo ciul wydaje oszczędności na narkotyki
Bez prawa do kredytu bo ciul chce zlikwidować banki

POKAŻ TO!!!!

>Spawacz, właściciel domu w 40 letnim kredycie u waszych lichwiarzy jest propagandą, kłamstwem.
Spawacz po sąsiedzku zbudował dom ty ciulu
W Kryskonizmie zbuduje za 1250 lat , zwolenniku koncentracji kapitału

a Hamerlik co?
Co do portfela , to do dilera
Byle się naćpać, a dzieci głodne

>W Berlinie tylko 14% ludzi mieszka w swoim domu,
Ucieczka debila

>86% ludzi mieszka w cudzych,
A w Lądku?

>Dlaczego 100% Berlinczykow nie kupiło mieszkań, w których mieszkają, w 40-letnim kredycie?
100 razy odpowiadałem ciulu po Hilfschule
Raz przeczytaj debilu

>Bo nie chcą mieć domu?
Dokładnie!
Wolą wakacje na Majorce

>Żaden spawacz w waszym modelu nie kupi sobie już domu.
Zbudował niedaleko mnie, najarany ciulu
Skończ ćpać

>Teraz będzie mieszkał w waszym hotelu robotniczym.
Mieszka na swoim debilu
Co do portfela, to do dilera
Skończ jarać to gówno

>Domy są teraz już tylko dla właścicieli Vonovii i jej podobnych, kimkolwiek oni są.
w twoim świecie
hipokryto
oszuście
kłamco
debilu

Pokaż JEDNO mieszkanie, które ktoś sprzedał vonowii i został najemcą
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-05-2021 22:47 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pokaż JEDNO mieszkanie, które ktoś sprzedał vonowii i został najemcą
>Kłamca

14%

Tyle spawaczy zdobędzie własne domy w ciągu następnych lat a następnie to będzie już 0%.

Wszystkie domy będą wkrótce należeć do funduszy emerytalnych chciwych cwaniakow, którzy będą żyli na karku ludzi nie wychodzacych z fabryki.
20-05-2021 06:27 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Ucieczka

Jak zwykle

>14%
>Tyle spawaczy zdobędzie własne domy w ciągu następnych lat a następnie to będzie już 0%.

Aż 14% ? W hamerciulizmei to będzie 0 ZERO, a ci co mają, będą musieli domy sprzedać cwaniakom, żeby mieć na chleb na starość
A domu spawacza nie kupi robotnik tylko ktoś kto ma już dom , bo SAM TO POTWIERDZASZ, dom może kupić tylko ktoś kto już ma dom

>Wszystkie domy będą wkrótce należeć do funduszy emerytalnych chciwych cwaniakow, którzy będą żyli na karku ludzi nie wychodzacych z fabryki.
Rozumiem, że te chciwe cwaniaki to twoi rodzice, którzy "żyją na karku ludzi nie wychodzących z fabryki"

Nie podoba mi się pokoleniowy system emerytalny, ale twój, jest urojeniem tchórzliwego leniwego zawistnego debila piszącego rzeczy sprzeczne

Twierdzisz, że na starość każdy ma wyprzedawać zgromadzone przez całe życie środki produkcji
Pytałem setki razy
JAK PODZIELIĆ KOPALNIĘ, ŻEBY KAŻDY PRACOWNIK MIAŁ SWOJE ŚRODKI PRODUKCJI??
Na każdym stanowisku pracuje kilku ludzi, w dodatku na zminy

Twoją odpowiedzią był rysunek... taczki

Pracownik ma na starość sprzedać TACZKĘ i z tego się utrzymać

W dodatku twój system kładzie się na prostym, zadawanym ci wielekroć pytaniu
Skąd mam wiedzieć kiedy umrę - na ile części podzielić zgromadzony majątek?

Odpowiedź Hamerlika:
ucieczka
kłamstwo
chochoł
lamentacja
konfabulacja
mantra

Nigdy w życiu nie spotkałem kogoś o tak zabetonowanym na argumenta mózgu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Wszystkie domy będą wkrótce należeć do funduszy emerytalnych
> chciwych cwaniakow, którzy będą żyli na karku ludzi
> nie wychodzacych z fabryki.

Chciałbyś. Wówczas Hamerlik wyrósłby w oczach ludzi na genialnego proroka, a jak na razie, musisz sam w sobie podsycać wizje. Samiusieńki.
To bierz na bary swój los, który ciągniesz za sobą jak kula u nogi.
Możesz tą kulę odciąć, ale tego nie robisz / nie chcesz. Więc przynajmniej nie narzekaj i nie strasz, bo się..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Wszystkie domy będą wkrótce należeć do funduszy emerytalnych
>> chciwych cwaniakow, którzy będą żyli na karku ludzi
>> nie wychodzacych z fabryki.
>Chciałbyś. Wówczas Hamerlik wyrósłby w oczach ludzi na genialnego proroka, a jak na razie, musisz sam w sobie podsycać wizje. Samiusieńki.

Znalazł się.
Poza szarleyem, Wenancjuszem, farmerem, waszą mała sforą nie masz nikogo, kto wyraźnie poparłby cie. Dorabiasz sobie znaczenia, którego nie masz a ja dobrze o tym wiem. Ale nakarm się przekonaniem, że wszyscy są do ciebie podobni, kto ci zabroni? Ja nie.

>To bierz na bary swój los, który ciągniesz za sobą jak kula u nogi.
>Możesz tą kulę odciąć, ale tego nie robisz / nie chcesz. Więc przynajmniej nie narzekaj i nie strasz, bo się..

Waszej ideologii i tak nie mogę się już zaprzedac, bo zmiany w moim umyśle są nieodwracalne.
Nie zdołam uwierzyć, że jesteś dobry, uczciwy, sprawiedliwy i korzystny nawet za milion polskich złotych.

Właściwie byłoby miło gdyby ktoś w tajemnicy zaproponował mi milion za sprzedanie się waszej ideologii, bo sam przed sobą mógłbym wtedy sprawdzić na ile jestem prawdziwy i uczciwy.

I nie wyjaśniaj mi, że nikt nie zaproponuje mi za przyjęcie waszych "wartości" nawet 100 zł, bo ja nie potrzebuje twoich wyjaśnień. Niczego od ciebie nie potrzebuję i też niczego od ciebie nie chcę.

No może tylko, żebyś przestał istnieć. Czy to zbyt wiele?
szarley (54913 punktów)
>Poza szarleyem, Wenancjuszem, farmerem, waszą mała sforą nie masz nikogo, kto wyraźnie poparłby cie.

A kto ciebie popiera?

>Nie zdołam uwierzyć, że jesteś dobry, uczciwy, sprawiedliwy i korzystny nawet za milion polskich złotych.
Za mniej dałbyś d...pę swojej żony chciwcze

>Właściwie byłoby miło gdyby ktoś w tajemnicy zaproponował mi milion za sprzedanie się waszej ideologii, bo sam przed sobą mógłbym wtedy sprawdzić na ile jestem prawdziwy i uczciwy.
Jesteś kłamcą
Dowodem jest twój rzekomy dług

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>
>Smutne realia są takie, że naprawdę bogaci ludzie uciekną przed podatkiem. Zarówno w Polsce jak i w Niemczech czy w Czechach. Przed dodatkową daniną nie uciekną zarabiający 4.3k cz 5k netto w W-wie czy Trójmieście. To są konsekwencje Nowego Ładu.
>Petru będzie wtedy w USA czy Niemczech, ciekawe co zrobi sprzątaczka? Zje sobie kolorowy prospekt z Nowym Ładem?
>

Powinniśmy sobie zaprosić Sorosa, jeden z bogatszych, po nim to 2O mln sprzątaczek miałoby pracę na kilka lat.
17-05-2021 18:01 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Ja nie wiem - poczekam na efekty jak ta kasa zostanie rozdystrybuowana. Biorąc pod uwagę dotychczasowe zarządzanie PiS jestem wielkim sceptykiem - podobniej jak przy innych projektach nie podają żadnych analiz ani wyliczeń poza hasłami ile będzie kasy. Słyszeliśmy już, że 500+ zwiększy dzietność - dzisiaj 'wyszło jak zawsze' więc ten projekt okazał się porażką (nie osiągnął zwyczajnie celu) a pieniądze należy uznać za stracone.
>

Przecież to jest populistyczny program wyborczy. Pieniądz nie będzie inwestowany tylko ma służyć jako kiełbasa wyborcza. Zabieramy bogatym dajemy biednym. Zamiast finansować w przemysł my finansujemy utrzymanie się agentury CIA u władzy.
PIS-owskie programy powodują tylko, że oczyszczalnie ścieków nie wydalają z przerobem. Władze samorządowe za niemieckie pieniądze zajmują się pudrowaniem syfa i betonowaniem wszystkiego.
Powstają prywatne fortuny samorządowych "polityków", którzy realizują "wolę ludu". Tysiące przetargów i odbiorów, zero reklamacji. Demokratyczni "politycy" już się nachapali czas aby ten pieniądz zaczął być inwestowany w PRZEMYSŁ. Rozpieprzyć biurokrację, miejsce patologii i powstania fortun.
Pomysł, żeby to biedacy coś budowali to jest z Hamerlikowskich wizji.
Dawanie pieniędzy biedakom znowu spowoduje rozsadzenie oczyszczalni ścieków.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Nowy ład
>Spłaszczamy wynagrodzenia. Jeśli zarobisz nieco powyżej płacy minimalnej - jesteś frajer.

Uznaję jedynie podatek od własności, którego zadaniem jest własność rozproszyć, co znaczy ograniczyć władzę człowieka nad człowiekiem.

Podatek od pracy jest chory. On nic nie tworzy i wszystko niszczy.
19-05-2021 05:42 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Spłaszczamy wynagrodzenia. Jeśli zarobisz nieco powyżej płacy minimalnej - jesteś frajer.
>Uznaję jedynie podatek od własności, którego zadaniem jest własność rozproszyć, co znaczy ograniczyć władzę człowieka nad człowiekiem.
>Podatek od pracy jest chory. On nic nie tworzy i wszystko niszczy.

Debilku a udowodniłeś choć ,ze Twoje rozwiązania i propozycje są o wiele lepsze? Czy Ty rozumiesz co to za narzędzie polityka podatkowa?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Cieślański (994 punktów)
Porównania nowego łatu i łatania dziur do powojennych realiów PRL są obraźliwe dla PRL.

Jest, (co najmniej), jedno ALE, do tego tematu.

Młode imbecyliberały nie kumają, że PiS na pasku banksterów dogodził finansowo większości wyborców, stosunkowo małym kosztem. I dzięki temu wygrywa. Bo biednemu nie wiele potrzeba. Bogatego nigdy nie zadowolisz. Zawsze mu mało. Czytajcie "po woli" i "na raty" bo te same zdania mają inny wydźwięk nadziei dla biednych a inny zgryzu dla bogatych. 😉

Wszelkie porównanie z wczesną propagandą suksesu PRL, tuż-powojennych przemian społeczno gospodarczych w "komunistycznej" Polsce, jest na korzyść wyborczą kaczystów. Robią to co mocarstwowi Rzymianie zrobili z komunizującą i rosnącą w siłę prowolnościwą ideologią chrześcijańską.

Przejmują poparcie masy biedoty i niewolników, obiecując wolność, równość, sprawiedliwość. Ba, częściowo spełniają te, gospodarczo - spełnialne obecnie, obietnice. Bo wolność i demokracja jest odczuwalna realnie wtedy gdy nie ma rażących dysproporcji ekonomicznych pomiędzy władzą a władanymi.

Bo sami Rzymscy przedstawiciele warstw rządzących jednocześnie  zachowali władzę, pałace, przywileje, bezkarność i boską cześć, przedłużając i rozszerzając dla siebie trwanie benefitów systemu totalotarno-wojskowego wyzysku razem z wiedzą i rozwiniętą doskonałą organizacją tego procederu na całą Europę.

Czego większość to wspiera? Bo najpierw coby mieć co jeść w ogóle w poniżającej biedzie, a dopiero potem swobodywyższe stają się cenione.

Debile przy władzy, "jedynacy" z luksusów, "socjopaci kapitału," autystycy" socjalni z dobrobytu elit 3RP,  wyznają i wspierają utrzymywanie elektoratu w biedzie.

Rozsądni myślący przyszłościowo przedsiębiorcy kształcą i wspierają ogół społeczeństwa aby było efektywne gospodarczo i twórczo zadowolone.

Liberałowie nie rozumieją bo mają. Nie wiedzą, że są miliony takich, którzy mają tak mało, że nawet nie usiłują marzyć, że mogli by więcej mieć. A reliGnijna propaganda finansowana koniunkturą krótkowzroczności bogatych, wmawia, im, że to wola boga dla ich własnego dobra po śmierci. Q...! Kiedyyy?

Mają też swoje "liberalne" media które ich utwierdzają w przekonaniu że ich "świadomość" jest powszechna. Oni nie wiedzą i nie chcą wiedzieć, że w skali kraju i narodu, żyją kosztem wyzyskiwanych mas niedokształconej biedoty.

Nie są świadomi, że pozycję, dochody i dobrobyt oraz stanowiska w ministerstwach, bankach, spółkach, zawdzięczają kumoterstwu elit czyli własnym dziadkom jako (awansowanym tylko dzięki życiu w tzw. "realnym socjaliźmie" i gorliwemu "przeżuwaniu" komunistycznych haseł, chłopom, robotnikom i żołnierzom)  z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
Oraz ojcom i matkom, którzy na złość własnym zgredom ten socjalizm obalali chronieni specjalnym immunitetem pociotów komuny. 😇😁🎖️

Ci ich przodkowie, którzy odbudowali kraj z powojennych z niszczeń i wyprowadzili przedwojennego zacofania kapitalistycznego, dzięki masowemu wykształceniu biednych i likwidacji katastrofalnej nierówności społecznej, w procesie tworzenia powszechnej średniej poprawy warunków życia i rozwoju na prawdę wierzyli w ideały socjalizmu.

Bo na własne oczy widzieli pozytywne zmiany i drastyczną różnicę między nędznym życiem większości narodu w kapitalizmie przed II wojną światową i jego realnym awansem społecznym i ekonomicznym po wojnie. Oczywiście,  (usprawiedliwionym, strategicznie, prospołecznie i prorozwojowo) - kosztem garstki złodziei, wyzyskiwaczy, kapitału, ziemiaństwa i przydupasów skompromitowanej klęską wrześniową przedwojennej władzy sanacyjnej.

Już 19wieczni synowie kapitalistów wiedzieli, Marks, Engels, Bismark, że bardziej się opłaca kapitalistom jako klasie rządzące dać robotnikom tanie lecznictwo i szkolnictwo, ubezpieczenia zbiorowe, mieszkania bo siła przemysłu, gospodarki, państw i konkurencji jest i będzie coraz bardziej w milionach zdrowych, zadowolonych z pracy, pracowników, specjalistów, naukowców i ich zbiorowej, planowo wspieranej wiedzy.

"Nasi" kapitaliści liberalni, przynajmniej według poziomu dowcipów o PiS, są jeszcz 150 lat opóźnieni mentalnie względem Niemców, Duńczyków, Szwedów
www.racjonalista.pl/kk.php/s,10296

Błąd gospodarczy pis  (w rozumieniu ciągłości planowania strategicznego przyszłości państwa) polega na tym, że po pierwsze; "rozdawnictwo" pieniędzy biednym to sposób na zagarnięcie władzy, a po drugie nie jest powiązane z przymusem do rozwoju, kształcenia i dokształcania zarówno wiedzy społecznej, technicznej, medycznej i samoświadomości na przynajmniej średnim poziomie wiedzy z dziedziny psychologii.

Na obecnym poziomie rozwoju gospodarczego Polskę jest stać na 700plus powiązane z powyższymi zastrzeżeniami.  A według ekonomistów eiropejskich jest to wręcz konieczność krytyczna dla przyszłości i konkurencyjności całej Europy.
Ma się rozumieć, oczywiście kosztem liberalnych złodziei ViAjTi 🤣
A zyskiem Obajtków p.... ch.


bóg jest oszustwem
zwoń futurymśkolwiek kozciele; 534 769 644 byś biła mi Biustwem

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365