 |
Patologia holocaust tours Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-08-2021 09:58 | Arminius (25555 punktów) | Patologia holocaust tours
2 na 2 | Zastępca szefa polskiego MSZ oświadczył, że brane jest pod uwagę - przez stronę polską - zawieszenie wycieczek młodych Żydów do Oświęcimia i innych miejsca związanych z holokaustem w Polsce. W jego opinii "wycieczki nie odbywają się we właściwy sposób. Zdarza się że wzbudzają nienawiść do Polski w głowach młodych Izraelczyków. W chwili obecnie obserwujemy w Izraelu antypolskie nastroje i jednych z ich powodów jest sposób w jaki młodzi Izraelczycy są edukowani i wychowywani". Brzmi - nie powiem - jak cytat z moich licznych opinii na ten temat. W uzupełnieniu dodam tylko, że na owych imprezach mających często charakter sui generis seansów nienawiści wzbudza się ową nienawiść nie tylko do Polaków ale także do Palestyńczyków. Młodzi Żydzi idą potem do wojska - a wycieczka do Auschwitz w formule jak wyżej jest traktowana jako zaprawa ideolo przed prześladowaniem i dyskryminacją Palestyńczyków. Opiniom wiceministra wypada tylko przyklasnąć. O patologii holocaust tours pisałem między innymi tutaj: www.racjonalista.pl/forum.php/s,744386"Zeszłego roku, Zeev Degani, dyrektor jednej z najbardziej prestiżowych szkół w Izrealu wywołał wielki skandal, kiedy to oświadczyył, iż jego szkoła nie będzie dłużej uczestniczyła w programie wysyłania uczniów na wycieczki do byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz/Oświęcim. W uzasadnieniu swojej decyzji odważny pryncypał podkreślił, iż imprezy jak wyżej są patologiczną deformacją pamięci o holokauscie oraz w swym zamierzeniu służą "kreowaniu strachu i nienawiści" jak również wpajaniu uczniom skrajnego nacjonalizmu. Wycieczki jak wyżej uczniowie izraelskich szkół odbywają tuż przed rozpoczęciem 3 - letniej służby wojskowej, w trakcie której trzymają w ryzach, prześladują i zabijają - często z wyszukaną premedytacją - Palestyńczyków. Wyjazd do Auschwitz jest tylko jednym z wielu elementów całego systemu hodowania janczarów - jaki funkcjonuje w Izraelu. Zainteresowanych detalami odsyłam do podlinkowanego artykułu. Tymczasem warto dodać, iż młode pokolenie Żydów w Izraelu jest zdecydowanie bardziej radykalniejsze w swym syjonistycznym szowinizmie i rasizmie -niż ich rodzice. Na przykład połowa uczniów izraelskich uważa, iż Palestyńczycy - stanowiący 1/5 populacji Izraela i będący ludnością autochtoniczną Palestyny - nie powinni mieć prawa głosu. Takim poglądom trudno się dziwić, w sytuacji gdy minister obrony tego kraju: Avigdor Lieberman, nazywa palestyńskich posłów w Knesecie "nazistami" i wyraża sugestię, iż powinni oni podzielić ich los. Powróćmy jednakże do skandalu wywołanego decyzją Zeeva Degani. Bo przecież ta kwestia łączy się bezpośrednio - ze względu na położenie geograficzne dawnego KL Auschwitz - z Polską. Otóż wszyscy krakowianie, a zwłaszcza, właściciele hoteli krakowskich czy też mieszkańcy Kazimierza, mają doskonałą wiedzę na temat owej "żydowskiej złości" - emanującej z rozwydrzonych, ksenofobicznie nastawionych do rzeczywistości wkoło, egotycznych, skoncentrowanych tylko na sobie, żydowskich smarkaczy. Zaczyna się już na pokładach samolotów - gdzie się werbalnie obraża lub policzkuje - polskie siksy - stewardesy - a później to już jest jazda bez trzymanki. W związku z powyższym jawi się nastepujący problem. Skoro sami - co bardziej światlejsi Żydzi - dostrzegają konieczność ukrócenia patologicznych praktyk jak wyżej - czyż polskie władze nie powinny wyjść takim inicjatywą na przeciw, zakazując organizowania seansów nienawiści na terenie byłego obozu koncentracyjnego???? Przecież owe "Auschwitz Tour" w swojej obecnej formule - to jest służące wygenerowaniu uczuć: nienawiści, ksenofobi, rasizmu i skierowania ich przeciwko człowiekowi innemu, obcemu, nie współplemieńcowi - to krzyczące zaprzeczenie misji muzeum oświęcimskiego oraz brutalne zbezczeszczenie pamięci i czci wszystkich jego ofiar. "Poland on Monday said it was examining the option of suspending annual Israeli youth trips to Holocaust memorial sites in the country, amid a major diplomatic crisis between the nations. Polish Deputy Foreign Minister Pawel Jablonski claimed in a Monday radio interview that "the trips do not take place in a proper manner. They sometimes instill hatred for Poland in the heads of young Israelis." "We are dealing with anti-Polish sentiment in Israel, and one of the reasons for this is the way in which Israeli youth are educated and raised," Jablonski charged.' www.timeso(*)outh-holocaust-memorial-trips/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| haish (2905 punktów) | >Zastępca szefa polskiego MSZ oświadczył, że brane jest pod uwagę - przez stronę polską - >zawieszenie wycieczek młodych Żydów do Oświęcimia i innych miejsca związanych z holokaustem w >Polsce. W jego opinii "wycieczki nie odbywają się we właściwy sposób. Zdarza się że wzbudzają >nienawiść do Polski w głowach młodych Izraelczyków. W chwili obecnie obserwujemy w Izraelu >antypolskie nastroje i jednych z ich powodów jest sposób w jaki młodzi Izraelczycy są edukowani i wychowywani".
Wiele rzeczy wymaga korekty w stosunkach Polska Izrael, zaś stanowisko polskiego MSZ jest racjonalne i oparte o realia i obiektywną prawdę historyczną.
Jest również druga strona medalu - zdecydowana większość wycieczek Polaków do Izraela jest organizowana w bardzo specyficzny sposób, niemal wszystkie dostępne oferty dla przeciętnego Kowalskiego w Polsce to turystyka katolicka z naciskiem na 'dzieje dżizusa' - Via Dolorosa - Betlejem i 'ściana płaczy'. Wzgórze Świątynne nie jest polecane dla turystów Polaków, nie jest również polecana Massada i wiele innych miejsc. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Polak odwiedził inne miejsca w Izraelu, ale wiąże się to z dużo wyższym kosztem dla turysty i przeważnie trzeba to robić indywidualnie, gdyż nie ma ofert zorganizowanych wycieczek(dla Polaków). Będąc z biurem podróży na wycieczce w Betlejem w kościele 'Narodzenia Pańskiego' policjant palestyński interweniował wobec mnie gdyż miałem na głowie czapkę - na nic były moje uwagi, że kler i duchowieństwo greckie nosi nakrycia głowy - polskojęzyczna przewodniczka wówczas poprosiła mnie o zdjęcie czapki - uczyniłem to - głupcom należy ustępować, zwłaszcza że to taki disnejlend dla dorosłych.
|
|
 | 3 na 3 | Arminius (25555 punktów) | bez awantur | >Będąc z biurem podróży na wycieczce w Betlejem w kościele 'Narodzenia Pańskiego' policjant >palestyński interweniował wobec mnie gdyż miałem na głowie czapkę - na nic były moje uwagi, że >kler i duchowieństwo greckie nosi nakrycia głowy - polskojęzyczna przewodniczka wówczas >poprosiła mnie o zdjęcie czapki - uczyniłem to - głupcom należy ustępować, zwłaszcza że to taki >disnejlend dla dorosłych.
I słusznie interweniował. Jest zwyczaj, że mężczyzna w świątyni chrześcijańskiej ściąga czapkę. Pan przecież nie jest greckim duchownym???? Nie jest też wykluczone, iż wziął pana, szczególnie jak się pan zaczął awanturować, za bezczelnego Żyda usiłującego judejskie obyczaj narzucać innym lub celowo pragnącego zbezcześcić miejsce święte. Ma pan problem ze ściągnięciem czapki przy wejściu do kościoła? Ja nie mam z tym żadnego problemu. A jak w meczetach każą mi ściągać buty - to jak nie mam na to ochoty - darowuję sobie wejście do obiektu. Jaki problem?
|
|
|  | 1 na 1 | haish (2905 punktów) | Odp: kein problem? |
>I słusznie interweniował. Jest zwyczaj, że mężczyzna w świątyni chrześcijańskiej ściąga czapkę. Pan przecież nie jest greckim duchownym????
Jesteś żałosny - nie jestem duchownym i w duchy nie wierzę, na budowie lub w miejscu pracy noszenie kasku jest podyktowane względami bezpieczeństwa. Zakładanie z góry że visitor jest głupszy i nie prawa do osobistych przekonań jest arogancją wobec visitora(zmuszaniem do bałwochwalstwa).
> Nie jest też wykluczone, iż wziął pana, szczególnie jak się pan zaczął awanturować, za >bezczelnego Żyda usiłującego judejskie obyczaj narzucać innym lub celowo pragnącego zbezcześcić >miejsce święte. Ma pan problem ze ściągnięciem czapki przy wejściu do kościoła? Ja nie mam z tym >żadnego problemu. A jak w meczetach każą mi ściągać buty - to jak nie mam na to ochoty - >darowuję sobie wejście do obiektu. Jaki problem?
Problem jest w twej głowie - kult głupoty nazywasz tradycją, awantura jest wynikiem wyobraźni upośledzonych umysłowo, - ja za oglądanie tego miejsca zapłaciłem. Jestem raczej Hebrajczykiem niż Żydem. Takiej siary i obciachu jaki prezentują polskie wycieczki - próżno szukać gdzie indziej. Wyjątkowo dla turystów z Polski jest 'święcenie' różańców - dokonuje tego francuski zakonnik, któremu normalnie obce są takowe praktyki jednak w drodze wyjątku i chętnie za bakszysz. W Turcji i Egipcie byłem w wielu meczetach i nie musiałem zdejmować butów.
|
|
| |  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | a pan arogancki | Jesteś żałosny
A pan jesteś arogancki.
>nie jestem duchownym i w duchy nie wierzę, na budowie lub w miejscu pracy noszenie kasku jest >podyktowane względami bezpieczeństwa.
W kościele jest podyktowane względami kindersztuby i prawem gospodarza. Jak panu gospodarz mówi ściągnij buty to pa albo ściąga buty i wchodzi do domu albo - jak się panu to nie podoba robi w tył zwrot i dziękuję za zaproszenie.
|
|
| | |  | | haish (2905 punktów) | Odp:arogancki????? | > Jesteś żałosny> A pan jesteś arogancki.> >nie jestem duchownym i w duchy nie wierzę, na budowie lub w miejscu pracy noszenie kasku jest >podyktowane względami bezpieczeństwa.> W kościele jest podyktowane względami kindersztuby i prawem gospodarza. Jak panu gospodarz mówi ściągnij buty to pa albo ściąga buty i wchodzi do domu albo - jak się panu to nie podoba robi w tył zwrot i dziękuję za zaproszenie.Porównywanie nakrycia głowy, do obuwia na nogach - jedno ma się nijak do drugiego - zdejmowanie obuwia w meczetach podyktowane jest względami czysto praktycznymi - korzystający dbają o utrzymanie porządku. W przypadku nakryć głowy w chrześcijaństwie jest wymogiem bałwochwalstwa, w Polsce kilkakrotnie zdarzyło mi się towarzyszyć znajomym w kościele - nie zdejmowałem nakrycia głowy i nikt nie miał do mnie żadnych uwag. Policjant palestyński - wyjątkowo wredny typ z góry założył, że Polak to katolik. Policjant palestyński poniekąd autochton, więc nie powinny być mu obce zwyczaje 'ziemi świętej' - - ale tak to jest z palestyńczykami - funkcja wali w dekiel to nie Araby i nie Żydy. Pisałem już, że za oglądanie tego disnejlendu zapłaciłem, więc 'gospodarz' dał ciała, a palestyński ćwok chciał po prostu dopłaty do własnej kieszeni. '"gdzie ten czas kiedy wsyscy bali się nas"'
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | moje...uwagi | >w Polsce kilkakrotnie zdarzyło mi się towarzyszyć znajomym w kościele - nie zdejmowałem nakrycia >głowy i nikt nie miał do mnie żadnych uwag. nie zdejmowałem nakrycia głowy i nikt nie miał do >mnie żadnych uwag.
Albo byli zbyt grzeczni aby panu zwrócić uwagę ( może nawet za grzeczni) albo prezentowali typ buty pańskiego pokroju. Mi z kolei wielokrotnie zdarzało się cudzoziemcom zwrócić uwagę na nakrycie głowy w kościele czy zbyt głośne rozmowy. Każdy mający elementarną kindersztubę człek, szanuje zwyczaj panujący w miejscu do którego się przychodzi, szczególnie jeżeli jest uczulony na punkcie politycznej poprawności. Zamieszczone przez pana zdjęcie ma się nijak do debatowanego problemu - jest przekazem ideolo, nie merytorycznym. W miejscu publicznym jak idzie ksiądz z monstrancją - nie musi pan padać w błoto na kolana. Bo to miejsce publiczne
|
|
 | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Patologia holocaust tours | >Jest również druga strona medalu - zdecydowana większość wycieczek Polaków do Izraela jest organizowana w bardzo specyficzny sposób, niemal wszystkie dostępne oferty dla przeciętnego Kowalskiego w Polsce to turystyka katolicka
Zdecydowana większość wycieczek Polaków jest organizowana tam, gdzie Polacy chcą jeździć. Na tym polega biznes, że oferuje się towar, na który są nabywcy
Nie słyszałem, aby którekolwiek biuro podróży organizowało wycieczkę do Jastrzębia - Zdroju
>Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Polak odwiedził inne miejsca w Izraelu, ale wiąże się to z dużo wyższym kosztem dla turysty Bez przesady z tym dużo wyższym kosztem
>i przeważnie trzeba to robić indywidualnie, >gdyż nie ma ofert zorganizowanych wycieczek(dla Polaków).
A kto broni Polakowi korzystać z zagranicznych biur?
>Będąc z biurem podróży na wycieczce w Betlejem w kościele 'Narodzenia Pańskiego' policjant palestyński interweniował wobec mnie gdyż miałem na głowie czapkę I słusznie Na cmentarz nie wypada przychodzić w kąpielówkach
>uczyniłem to - głupcom należy ustępować, zwłaszcza że to taki disnejlend dla dorosłych. Rozumiem, że ktoś, kto każe cię przyodziać na cmentarzu też jest głupcem. Gratuluję
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|