 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-12-2021 07:56 | Arminius (25555 punktów) | Gwałty Sowietów
2 na 2 | W trakcie debaty mającej za przedmiot makabryczne masakry popełnione przez ultranacjonalistów żydowskich na bezbronnej ludności palestyńskiej w 1948 roku - wyniknęła kwestia gwałtów na kobietach popełnionych przez Niemców na terenie Polski w trakcie działań wojennych i okupacji. Jakkolwiek oczywiście miały one miejsce, to jednak skalą i brutalnością nie mogą się one równać wyczynom Sowietów w tym względzie. Różnica bardzo istotna wynikała stąd, że władze niemieckie zwalczały proceder gwałtu tak ze względów rasowych jak i sanitarnych. Natomiast władze sowieckie, przeciwnie zachęcały do nich, traktując je jako formę odwetu na Niemcach. Apel o takie właśnie traktowanie kobiet wydał czołowy sowiecki propagandysta Armii czerwonej, Żyd Ilia Erenburg. Oczywiście na ziemiach polskich okupowanych przez Niemców wszystkie kobiety - także Polaki - były trofiejne dla sowieckich zwyrodnialców i doświadczały wielokrotnych gwałtów ze strony sowieckiej rozjuszonej tłuszczy. Problem gwałtów jak wyżej istniał bardzo długo, takż epo zakończeniu działań wojennych. Podlinkowany materiał zawiera info o starciu oddziału wojska polskiego z Sowietami w Lesznie - którego powodem było najpewniej molestowanie kobiet ze strony Sowietów. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanych materiałów. pl.wikiped(*)ty_Armii_Czerwonej_w_Polsce"Bez względu na narodowość Choć największe nasilenie przemocy miało miejsce w pierwszych dwóch-trzech dniach po wkroczeniu Armii Czerwonej, gwałty bynajmniej nie ustały po przejściu frontu. Tym bardziej, że Górny Śląsk stał się zapleczem frontu i terenem stacjonowania wielotysięcznych jednostek Armii Czerwonej. Do gwałtów i napaści na kobiety dochodziło zresztą po obu stronach dawnej granicy polsko-niemieckiej. Sprawcami tych zajść byli żołnierze jednostek tyłowych, formacji NKWD, różnej maści maruderzy i dezerterzy, a w drugiej połowie 1945 r. czerwonoarmiści z jednostek powracających z głębi Niemiec do Związku Sowieckiego, kiedy eszelony z żołnierzami zatrzymywały się na postoje. W połowie lutego 1945 r. pełnomocnik rządu na powiat rybnicki informował w sprawozdaniu, że w dalszym ciągu miały miejsce przypadki „masowego gwałcenia nieletnich i starszych” przez „pijanych żołnierzy Armii Czerwonej”. Tydzień później pisał do swoich przełożonych, że „zagadnienie karygodnych wystąpień żołnierzy Czerwonej Armii w życiu obyczajowo – moralnym zostaje nadal aktualne i wymaga jak najszybszej likwidacji. Żołnierze ci dopuszczają się w niecny sposób ataków gwałtu na kobiety i nieletnie. Dowodem tego są gminy Gierałtowice, Dębieńsko, Wilcza i inne. Jaskrawym aktem zwyrodnienia jest zgwałcenie przez kilku żołnierzy po kolei 14 letniej [dziewczynki] w Wilczej. Stan tej dziewczynki, która leży w szpitalu jest ciężki. (…  Większość kobiet i dziewcząt polskich jest wystraszona, boi się wychodzić na ulicę i czeka z dnia na dzień w nadziei, że stosunki te zostaną załatwione”. Nie był to zresztą odosobniony przypadek. W sprawozdaniach władz terenowych, co jakiś czas pojawiały się informacje o gwałtach na nieletnich, a nawet na dzieciach. Z sowietami nie byli sobie w stanie poradzić pracownicy polskiej administracji Starosta opolski informował na początkach lipca 1945 r., że „coraz częściej występuje gwałcenie kobiet. W samej Dębieńskiej Kuźni zanotowano 268 gwałtów”. Z kolei w sprawozdaniu Zarządu Miejskiego w Opolu z tego samego okresu czytamy, że „coraz częściej dochodzą do naszej wiadomości informacje o faktach napadania i obchodzenia się w brutalny sposób z kobietami przez żołnierzy rosyjskich, działających w stanie pijanym. Interwencja MO kończy się w takich wypadkach niejednokrotnie pobiciem tych ostatnich. Ustawiczna obawa utraty życia utrzymuje ludność w ustawicznym stanie zdenerwowania i uniemożliwia jej powrót do życia normalnego”." przystanek(*)c-Gehenna-gornoslaskich-k.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) | > W trakcie debaty mającej za przedmiot makabryczne masakry popełnione przez ultranacjonalistów> żydowskich na bezbronnej ludności palestyńskiej w 1948 roku - wyniknęła kwestia gwałtów na kobietach> popełnionych przez Niemców na terenie Polski w trakcie działań wojennych i okupacji. Jakkolwiek> oczywiście miały one miejsce, to jednak skalą i brutalnością nie mogą się one równać wyczynom> Sowietów w tym względzie. Różnica bardzo istotna wynikała stąd, że władze niemieckie zwalczały> proceder gwałtu tak ze względów rasowych jak i sanitarnych. Natomiast władze sowieckie, przeciwnie> zachęcały do nich, traktując je jako formę odwetu na Niemcach. Apel o takie właśnie traktowanieTo prawda. W podobnym temacie szerzej pisaliśmy wespół z Jackiem Głodzikiem tutaj; www.racjonalista.pl/forum.php/s,862706#w863135
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | historie? | > >W trakcie debaty mającej za przedmiot makabryczne masakry popełnione przez ultranacjonalistów> >żydowskich na bezbronnej ludności palestyńskiej w 1948 roku - wyniknęła kwestia gwałtów na kobietach> >popełnionych przez Niemców na terenie Polski w trakcie działań wojennych i okupacji. Jakkolwiek> >oczywiście miały one miejsce, to jednak skalą i brutalnością nie mogą się one równać wyczynom> >Sowietów w tym względzie. Różnica bardzo istotna wynikała stąd, że władze niemieckie zwalczały> >proceder gwałtu tak ze względów rasowych jak i sanitarnych. Natomiast władze sowieckie, przeciwnie> >zachęcały do nich, traktując je jako formę odwetu na Niemcach. Apel o takie właśnie traktowanie> To prawda. W podobnym temacie szerzej pisaliśmy wespół z Jackiem Głodzikiem tutaj;> www.racjonalista.pl/forum.php/s,862706#w863135W podlinkowanym materiale jest wzmianka o ciążach i dzieciach - jako pozostałości po seksualnych breweriach Sowietów. Zna pan jakieś ciekawe historie w tym względzie "z terenu".
|
|
|  | 2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) | Odp: historie? |
>W podlinkowanym materiale jest wzmianka o ciążach i dzieciach - jako pozostałości po seksualnych breweriach Sowietów. Zna pan jakieś ciekawe historie w tym względzie "z terenu". > Nie, osobiście nie znam ludzi, którzy zostali w ten sposób skrzywdzeni przez barbarzyńców. Mam na myśli sowietów. Z resztą, nikt chyba by się wszem i wobec nie "chwalił", że zwycięska armia pozostawiła taką pamiątkę. Wiesz jakie były czasy. Nawet na nieślubne dzieci ludzie krzywo patrzyli. Myślę, że lęk przed osądem otoczenia, później skazanie takiego dziecka na wytykanie palcami i inne daleko idące konsekwencje, sprawiało że stało się to tajemnicą poliszynela. Co wcale nie oznacza, że opisane przez Ciebie przypadki nie miały miejsca. Żadna z kobiet zgwałconych nawet gdyby chciała, to i tak nie miała do kogo się zgłosić, powiadomić o przestępstwie. Takie dzieci zostały wychowane w miłości i mam nadzieję, że wyrosły na wartościowych ludzi. Przecież nie jest to w żadnym stopniu wina dziecka. Nie znam tez przypadków, aby kobieta w jakiś sposób próbowała dokonać aborcji czy poronienia. To na Śląsku było traktowane jeszcze gorzej niż urodzenie nieślubnego dziecka.
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> osobiście nie znam ludzi, którzy zostali w ten sposób skrzywdzeni przez barbarzyńców. tylko 2 na 100 dwudziestolatków Białorusi przeżyło wojnę, 2 mln jeńców Rosyjskich umarło z glodu na pastwiskach jenieckich, Leningrad brany głodem a Stalingrad? ogrom cierpienia, kalek, zabitych, bezdomnych, sierot, wiele spalonych wsi i miast, solidaryzuje się z "barbarzyńcami"
Niemcy, Węgrzy (mieli armie pod Stalingradem) Włosi(mieli armie pod Stalingradem) duzo lepiej dogadują się z "barbarzyńcami" niż my za nasza wolność i granice (Wrocław, Szczecin, Prusy, dostep do morza) zginęło wielu Rosjan
|
|
| | |  | 2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) | >> osobiście nie znam ludzi, którzy zostali w ten sposób skrzywdzeni przez barbarzyńców. >tylko 2 na 100 dwudziestolatków Białorusi przeżyło wojnę, 2 mln jeńców Rosyjskich umarło z glodu na pastwiskach jenieckich, Leningrad brany głodem a Stalingrad? ogrom cierpienia, kalek, zabitych, bezdomnych, sierot, wiele spalonych wsi i miast, solidaryzuje się z "barbarzyńcami"
którzy najpierw dogadywali się z Hitlerem i zaatakowali Polskę od wschodu. Zesłali i zamordowali setki tysięcy polskich żołnierzy i policjantów. Po wojnie dalej robili swoje przy współudziale polskich marionetek Stalina. Z takimi barbarzyńcami się solidaryzujesz? Jeśli tak, to nie wart jesteś funta kłaków.
>Niemcy, Węgrzy (mieli armie pod Stalingradem) Włosi(mieli armie pod Stalingradem) duzo lepiej dogadują się z "barbarzyńcami" niż my >za nasza wolność i granice (Wrocław, Szczecin, Prusy, dostep do morza) zginęło wielu Rosjan > No i trudno. Na wojnie raczej ludzie giną. A ciekawe dlaczego sowieci i ich polaczki nie pomogły powstańcom warszawskim, kiedy ci się wykrwawiali, tamci stali na drugim brzegu Wisły. Dlaczego sowieci nigdy nie dogadywali się z Tito i jego komunistyczną Jugosławią? Ponieważ oni sami sobie wywalczyli wolność, bez pomocy wielkiego brata zza Buga.
Historia raczej nie jest twoją mocną stroną, więc lepiej poprzestań na raju.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >> osobiście nie znam ludzi, którzy zostali w ten sposób skrzywdzeni przez barbarzyńców.> >tylko 2 na 100 dwudziestolatków Białorusi przeżyło wojnę, 2 mln jeńców Rosyjskich umarło z glodu na pastwiskach jenieckich, Leningrad brany głodem a Stalingrad? ogrom cierpienia, kalek, zabitych, bezdomnych, sierot, wiele spalonych wsi i miast, solidaryzuje się z "barbarzyńcami"> którzy najpierw dogadywali się z Hitlerem i zaatakowali Polskę od wschodu.wpierw to my sie dogadalismy z hitlerem i zaatakowali Czechy, PÓźniej Niemcy z Słowacją napadli Polske, później Rosjanie (niechetnie wypelniali porozumienie) Z Rosjanami nikt nie chcial sojuszu, ani Anglia, ani Francja nie mowiac o Polsce, zostala zmuszona do sojuszu z Niemcami > Zesłali i zamordowali setki tysięcy polskich żołnierzy i policjantów. Po wojnie dalej robili swoje przy współudziale polskich marionetek Stalina. Z takimi barbarzyńcami się solidaryzujesz?wyobrax sobie ile byloby żołnierzy wyklętych gdyby zawczasu nie wyslali ich na Syberie, tam przeszli na strone Anglikow by ginąć w bezsensownej walce o Monte Casino > ciekawe dlaczego sowieci i ich polaczki nie pomogły powstańcom warszawskim,bo powstanie bylo przeciw Rosjanom > Historia raczej nie jest twoją mocną stroną, więc lepiej poprzestań na raju.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) |
>wyobrax sobie ile byloby żołnierzy wyklętych gdyby zawczasu nie wyslali ich na Syberie, tam przeszli na strone Anglikow by ginąć w bezsensownej walce o Monte Casino
Nie tak dawno na forum pisałem, że w 1939r wszyscy odwrócili się od Polski. Głównie Francja i WB. Nikt nie chciał z powodu małej i nieważnej Polski zadzierać z Hitlerem i Stalinem, nieważne czy obowiązywały ich jakieś traktaty i porozumienia, którymi można sobie było tyłek podetrzeć. Nikt za Polskę nie będzie walczył i ginął, w przeciwieństwie do Polaków, którzy bili się za wszystkich, nawet dla Francuzów i Anglików, który wypięli się na nich w 1939. Widocznie Polak lubi być dymany w ten sposób.
|
|
| | | | | |  | 2 na 2 | szarley (54911 punktów) | >>by ginąć w bezsensownej walce o Monte Casino
Największej od Anabergu bratobójczej bitwie Ślązaków
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | | | |  | 2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) | > >>by ginąć w bezsensownej walce o Monte Casino> Największej od Anabergu bratobójczej bitwie ŚlązakówZgadza się
|
|
| | | | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>wyobrax sobie ile byloby żołnierzy wyklętych gdyby zawczasu nie wyslali ich na Syberie, tam >przeszli na strone Anglikow by ginąć w bezsensownej walce o Monte Casino
Anglicy nas wykiwali, jak małe dzieci. Głupiego Polaka wepchali w wojnę, by obronić swoje imperium. Walczyli z Niemcami a wygrali Amerykanie. Którzy znowu nas wpychają w wojnę.
|
|
| | | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
> Historia raczej nie jest twoją mocną stroną, więc lepiej poprzestań na raju.> Znalazł się następny "historyk", bredzisz jak romaro. To co Żydzi robili w Rosji a potem w ZSRR z Rosjanami to normalny człowiek nie może sobie wyobrazić. Dzisiaj prostactwo za żydowskie zbrodnie obwinia współczesnych Rosjan. Można i tak, potem się nie ma co dziwić, że nas oskarżają za zbrodnie w Auschwitz. pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Keelhaul"Operacja była uznana za tajną i utrzymywana także w sekrecie na zachodzie do lat 7O. XX wieku, przez co Aleksandr Sołżenicyn nazwał ją "ostatnim sekretem drugiej wojny światowej". Szefem żydowskiej propagandy siejącej nienawiść do Niemców był Ilja Grigorjewicz Erenburg. Erenburg był w Norymberdze, z zadaniem włączenia do procesów ludobójstwa w Katyniu i przypisania go Niemcom. Po wojnie zaczął atakować Amerykanów aż go uciszył Gieorgij Aleksandrow. Szczególnie "popisał" się w Prusach Wschodnich. W niemieckich obozach jenieckich śmiertelność sowietów 57,5% , aliantów zachodnich 5%. Nie wiem, czy to płacą prostakom za pisanie swoich wizji historycznych??
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) | > >Historia raczej nie jest twoją mocną stroną, więc lepiej poprzestań na raju.> >> Znalazł się następny "historyk", bredzisz jak romaro.> To co Żydzi robili w Rosji a potem w ZSRR z Rosjanami to normalny człowiek nie może sobie wyobrazić.> Dzisiaj prostactwo za żydowskie zbrodnie obwinia współczesnych Rosjan.> Można i tak, potem się nie ma co dziwić, że nas oskarżają za zbrodnie w Auschwitz.> pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Keelhaul> "Operacja była uznana za tajną i utrzymywana także w sekrecie na zachodzie do lat 7O. XX wieku, przez co Aleksandr Sołżenicyn nazwał ją "ostatnim sekretem drugiej wojny światowej".> Szefem żydowskiej propagandy siejącej nienawiść do Niemców był Ilja Grigorjewicz Erenburg. Erenburg był w Norymberdze, z zadaniem włączenia do procesów ludobójstwa w Katyniu i przypisania go Niemcom. Po wojnie zaczął atakować Amerykanów aż go uciszył Gieorgij Aleksandrow. Szczególnie "popisał" się w Prusach Wschodnich.> W niemieckich obozach jenieckich śmiertelność sowietów 57,5% , aliantów zachodnich 5%.> Nie wiem, czy to płacą prostakom za pisanie swoich wizji historycznych??> Tak myślałem. No i nie czekałem długo aż wypalisz ze swoimi rewelacjami historycznymi. Jakimże zidiociałym kretynem trzeba być, aby we wszystkich momentach dziejów dopatrywać się spisku światowego żydostwa lub agentury CIA. Idź się chłopcze leczyć ze swoich fobii , dopóki nie jest za późno.
|
|
| | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > Leningrad brany głodemwww.filmwe(*)ťyrinowski vs. Rabin,2175788"- A cóż takiego złego zrobili żydzi że mają się wstydzić? - A NKWD, które składało się w 84% z żydów? A gułagi i obozy? Ofiary które wy macie na sumieniu, to więcej niż straty w ludziach w drugiej wojnie światowej.(...) Jak Niemcy byli pod Moskwą to Rosjanie wywozili za Ural całe fabryki. Dzień i noc szły transporty, i twoi żydzi , oficerowie NKWD którzy obłowili się w czasie rewolucji, rabując z cerkwi obrazy i inne dzieła sztuki, załadowali swoje kufry z kosztownościami w te transporty. Wywiad Żukowa doniósł o tym fakcie Stalinowi, a ten kazał ich rozstrzelać i publicznie ogłosić za co. Nie było w tej grupie ani jednego Rosjanina. I co ty na to? Albo gdy Stalin powierzył Żukowowi obronę Leningradu to tam też był taka historia z 2OO-oma politycznymi z NKWD. Ci oficerowie, gdy ludność padała z głodu a racje były po parę deko na osobę to oficerowie żydzi brali jedzenia ile chcieli. Ale to nie wszystko, doradzali politycznie rosyjskim oficerom z ziemianek. Rosjanie ginęli a wasi chronili się w bunkrach i ziemiankach. Żukow to ujawnił. Kazał ich mimo ostrej zimy rozebrać do gaci i ustawić pod ścianę. Ale zawahał się bo było ich ponad 2OO-u. zadzwonił do Stalina a ten odparł, że trzeba ich rozstrzelać. I co ty powiesz? za bohaterstwo tych 4OO rozstrzelano? To ma być ten wkład w zwycięstwo nad Hitlerem?" W czasie wojny w Moskwie rozstrzelano 2OO Żydów a w Leningradzie jednego z 2OO przeznaczonych do rozstrzelania, Żydzi wykupili. Ten wykupiony Żyd po wojnie był szychą w Polsce.
|
|
1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Gwałty Sowietów | |
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|