Podlinkowany materiał to fragment artykułu z czasopisma Journal of Palestine Studies, z lata 1998 roku - wydawanego przez Uniwersytet Kalifornijski. Tytuł owego artykułu brzmi: "Szpiegostwo gospodarcze Izraela w Stanach Zjednoczonych Ameryki". Wstęp do owego artykułu brzmi: " Izrael od 1948 roku prowadzi agresywną kampanię gospodarczego szpiegostwa w USA. Ta działalność okazała się być krytyczna dla utrzymania i modernizacji izraelskiego programu nuklearnego i szeregu jego najbardziej zaawansowanych broni konwencjonalnych, równocześnie powodując utratę przez szereg firm amerykańskich cennych, prawnie zastrzeżonych informacji i danych oraz nieuczciwie wzmacniając pozycję izraelskich firm na światowym rynku handlu bronią. Inne kraje również prowadza gospodarcze szpiegostwo przeciwko USA, jednakże Izrael jest jedynym krajem, który to robi i który otrzymuje od USA pomoc finansową." Z pozoru może wydawać się wielkim paradoksem, że kraj który na tak wielką skalę szpieguje USA dostaje od niego olbrzymią pomoc ekonomiczną. Jednakże każdy kto ma zielone pojęcie o potędze żydo - syjonistycznego lobby nad Potomakiem wie doskonale, iż to nie jest żaden paradoks tylko jak najbardziej logiczna konsekwencja owej skrajnej patologii, która nad tymże Potomakiem już od dłuższego czasu ma miejsce. Całość artykułu jest dostępna za jedyne 22 USD. Bardzo polecam, w szczególności komentatorowi Paolo Monstro, zakup dostępu do owego artykułu i przyswojenie sobie elementarnej wiedzy z zakresu jak w tytule rzeczonego artykułu. www.jstor.org/stable/2538128 |