"Pandemia była kopalnią złota dla miliarderów". Stali się ponad dwukrotnie bogatsi- w ciągu dwóch lat. 10 najbogatszych ludzi na świecie ponad dwukrotnie zwiększyło swoje fortuny w ciągu pierwszych dwóch lat pandemii korony. Pokazuje nowy raport z Oxfam, wg Daily Mail. Według raportu, majątek dziesięciu mężczyzn wzrósł z nieco ponad 6000 miliardów koron do prawie 13 500 miliardów koron- przy średnim tempie wzrostu wynoszącym około 12 miliardów koron dziennie. Wśród 10 najbogatszych ludzi na świecie znajdują się Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg i założyciel Amazon Jeff Bezos. Według Oxfam bogactwo miliarderów w czasie pandemii wzrosło bardziej niż w ciągu poprzednich 14 lat. - Pandemia była kopalnią złota dla miliarderów - mówi międzynarodowa dyrektor Oxfam Gabriela Bucher i kontynuuje: - Kiedy rządy opracowały pakiety ratunkowe i wpompowały biliony dolarów w gospodarkę i rynki finansowe, zdarzyło się, że znaczna część pieniędzy trafiła do kieszeni miliarderów. (Obrazki/zdjȩcia siȩ otworzą, trzeba chwilȩ zaczekać) www.dailym(*)ubled-wealth-Covid-report.htmlJak władza uciszyła ludzi?? |