Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pożyteczni idioci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
10-03-2022 18:14hanging_bishop (1112 punktów)Pożyteczni idioci
Ocena 2 na 2
To ludzie nierzadko inteligentni lecz podstawowy problem w rozumowaniu takich jednostek jest mierzenie przez nich ludzi własną miarą i myślenie życzeniowe. Putin to zwyczajny europejski polityk i można się z nim dogadać - wielu tak prawiło. Okazuje się, że przed nim można się tylko cofać... Trump mówi: "Ja bym się z nim dogadał!". No jasne, skoro kremlowski dyktator wykorzystywał go jako tzw. soft power - osiągał swoje cele polityki tanim kosztem. Ktoś kto rządzi niepodzielnie od ponad dwudziestu lat, nie będzie szanował demokratycznie wybranego prezydenta, będzie próbował go tylko wykorzystać. Jeżeli ktoś pisze, że napaść Rosji na Ukrainę, to wina USA, czy UE - ma trochę racji. Ale tylko pod tym względem, że zaproponowano Ukrainie zachodni model rozwoju. Ukraińcy zdecydowali, wyrzucając z Kijowa rosyjską marionetkę Janukowycza. Potem Krym, Ługańsk, Donieck i teraz... Ukraińcy walczą. Czy ktoś jeszcze sądzi, że to nie naród?

Osobiście jestem wku***ony tą sytuacją. Wku***a mnie to, że ludzie umierają i niszczy się im życia. Wku***a mnie to, że niektórzy udają, iż nic się nie dzieje. Wku***a mnie to, że ludzie się tym ekscytują. Wku***a mnie, że ludzie próbują na tym coś ugrać dla siebie. Wku***a mnie to, że ludzie pie***ą. Wku***ają mnie eksperci i dyletanci. Wku***ają mnie polaczki nabijające się z rosyjskiej armii, niemające pojęcia w jakim stanie jest polska armia. Dużo tego... Nie przepraszam tych których pominąłem.

P.S.

Orban, Le Pen, ten Włoch (jak mu tam?) i nasz, nienasz - Janusz Korwin-Mikke.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
A mnie wku***a "friend in dick" (przyjaciel w kutasie), a friend in need już nie. A przecież niejednokrotnie przyjaciele w potrzebie nas opuszczali

twitter.com/i/status/1501918610226302978
hanging_bishop (1112 punktów)
>A mnie wku***a "friend in dick" (przyjaciel w kutasie), a friend in need już nie. A przecież niejednokrotnie przyjaciele w potrzebie nas opuszczali

Wku***ła mnie akcja z MIGami. O dziwo, rząd PiS zachował się racjonalnie.
BTW. Kto wie co i jak dostarcza się na Ukrainę nieoficjalnie...
10-03-2022 20:15 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
>>A mnie wku***a "friend in dick" (przyjaciel w kutasie), a friend in need już nie. A przecież niejednokrotnie przyjaciele w potrzebie nas opuszczali
>Wku***ła mnie akcja z MIGami. O dziwo, rząd PiS zachował się racjonalnie.
A mnie wku***ła dzisiaj znowu kucharka. O dziwo, nawet się nie dziwię, bo po co komu w Polsce prawo do sprawiedliwego rozpoznania sprawy przez niezależny i bezstronny sąd ustanowiony zgodnie z prawem gdy mamy...
pbs.twimg.(*)wAIa8Nd?format=jpg&name=medium
okragly (21676 punktów)
światem rządzi fizyka, świat jest fizyczny, zdeterminowany, nie ma wolnej woli, jest np geofizyka opisująca i przewidująca wulkany, trzesienia ziemi (kiedy lądy na siebie następują jest trzesienie ziemi, tsunami czy inne wulkany) Polityką rządzi fizyka polityki -polifizyka? świat jest fizyczny, zdeterminowany, nie ma wolnej woli. Polifizycy przewidzieli tą wojne na tydzien przed wybuchem
> nasz, nienasz - Janusz Korwin-Mikke.
nie nasz? czyli czyj?
farmer (22440 punktów)
>. Wku***ają mnie polaczki nabijające się z rosyjskiej
>armii, niemające pojęcia w jakim stanie jest polska armia.

Polaczki? A mnie wrwia jak ktoś pisze tak jak ty "polaczki"....uparty słownik trzy razy mi na dużą literę zmieniał.

Ale co fakt to fakt. Taki szrot co Rosjanie wystawili to tylko się da nabijać.

Paradoksalnie gdyby mieli czym i umieli to by było po wojnie.
A tak tylko ludzie cierpią.

Jeszcze dziś czytam że putin qrwicy dostał bo drogie rakiety na zmarnowanie poszły.

Gdyby nie cierpienie ludzi to ta ich inwazja to qrwa kopalnia memmow.
hanging_bishop (1112 punktów)
>Polaczki? A mnie wrwia jak ktoś pisze tak jak ty "polaczki"....uparty słownik trzy razy mi na dużą literę zmieniał.
>Ale co fakt to fakt. Taki szrot co Rosjanie wystawili to tylko się da nabijać.
>Paradoksalnie gdyby mieli czym i umieli to by było po wojnie.
>A tak tylko ludzie cierpią.
>Jeszcze dziś czytam że putin qrwicy dostał bo drogie rakiety na zmarnowanie poszły.
>Gdyby nie cierpienie ludzi to ta ich inwazja to qrwa kopalnia memmow.

Szrot nie szrot ale chociaż wyjechał z garażu. Polaczki. Proszę, z wielkiej litery.
10-03-2022 20:08 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>Szrot nie szrot ale chociaż wyjechał z garażu. Polaczki. Proszę, z wielkiej litery.

Wielką literą

Zaczynam się wstydzić, że w polskiej szkole uczyłem (choć tylko przez rok), skoro ja, cudzoziemiec bez polskiej matury, Polaków polszczyzny uczyć mogę.

Ależ mam złośliwą satysfakcję


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-03-2022 20:36 
 Ocena 1 na 1
hanging_bishop (1112 punktów)
>Wielką literą
>Zaczynam się wstydzić, że w polskiej szkole uczyłem (choć tylko przez rok), skoro ja, cudzoziemiec bez polskiej matury, Polaków polszczyzny uczyć mogę.
>Ależ mam złośliwą satysfakcję
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


No widzisz. Może za dużo czytam przedwojennej literatury, gdzie występowały różne formy (i ogólnie, panowała większa wolność językowa). On ile pamiętam nawet Sienkiewicz pisał "wsiąść" a Lem walił po oczach "okresami czasu". Ja natomiast nie czuję satysfakcji i nie mam nic przeciwko rysycyzmom (pomimo obecnej sytuacji), anglicyzmom (np. ja idę zamiast idę) czy germanizmom. Okres zaborów zrobił swoje - jeśli chodzi o język, to moim zdaniem na plus. Wku***ają mnie ci, co chcą zawłaszczyć język. Oni zabili poezję. Dziękuję.

Złośliwi są ludzie z mentalnością niewolniczą.
10-03-2022 21:00 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Wielką literą
>>Zaczynam się wstydzić, że w polskiej szkole uczyłem (choć tylko przez rok), skoro ja, cudzoziemiec bez polskiej matury, Polaków polszczyzny uczyć mogę.
>>Ależ mam złośliwą satysfakcję
>No widzisz. Może za dużo czytam przedwojennej literatury,
Mnie polszczyzny uczył głównie Kraszewski, chyba też przedwojenny...

>Ja natomiast nie czuję satysfakcji i nie mam nic przeciwko rysycyzmom (pomimo obecnej sytuacji), anglicyzmom (np. ja idę zamiast idę) czy germanizmom. Okres zaborów zrobił swoje - jeśli chodzi o język, to moim zdaniem na plus.

Był jakiś angielski zabór?
(Ryski to pewnie palcówka )

>Wku***ają mnie ci, co chcą zawłaszczyć język. Oni zabili poezję.
Nie zawłaszczam, tylko się z Ciebie natrząsam. Miej trochę autoironii.
Wielcy poeci tworzyli własne słowa, chwała im za to. Wolno było Tuwimowi tworzyć swoje słowa, wolno i mnie, ale Tuwim jednak poprawnie po polsku pisał. Mnie nie zawsze się udaje, ale jak pisałem, matury z polskiego nie zdawałem.

>Dziękuję.
Ależ proszę

>Złośliwi są ludzie z mentalnością niewolniczą.
... i znający swoją wartość (a także otwarci na krytykę)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-03-2022 21:27 
 Ocena 1 na 1
hanging_bishop (1112 punktów)
Nie pierwszy raz się spotykam z taką krytyką. Nieuzasadnioną zresztą. Głównie słyszy się ją od kobiet, które są bardziej przywiązane do zasad (kosztem kreatywności niestety). Popełniam błędy - jak każdy, tym bardziej, że rzadko piszę. Brakuje mi wprawy. Najgorzej jest mylić znaczenia słów bo to utrudnia komunikację, a do czego jak nie do komunikacji służy język?
10-03-2022 21:37 
 Ocena 3 na 3
TyDraniu (6569 punktów)
>On ile pamiętam nawet Sienkiewicz pisał "wsiąść"

To nie był Sienkiewicz, tylko Rodowicz -> "Wsiąść do pociągu".

I to jest forma poprawna.
hanging_bishop (1112 punktów)
O "wziąść" mi chodziło xD Poprawiło mi.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ja, cudzoziemiec bez polskiej matury, Polaków polszczyzny uczyć mogę.
>Ależ mam złośliwą satysfakcję
Jeśli w twoich stronach ojczysty język wszyscy perfekt znają, to raczej nie pochodzisz ze szczególnie ludnego kraju.

cr
10-03-2022 20:20 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
>Szrot nie szrot ale chociaż wyjechał z garażu. Polaczki. Proszę, z wielkiej litery.

Szkoda że wyjechał. No ale jak już wyjechał to pośmiać się można.
Mógł ten złom zostać w swoim garażu a nie strzelać do czyjegos garażu.

Dziś czytałem że po tym jak Mercedes się wycofał to Kamaz wraca do kabin z lat 60....qrwa potęga.

Piszesz to tak jakbyś ich żałował. Zreszta nie ty jeden.
hanging_bishop (1112 punktów)

>>Szrot nie szrot ale chociaż wyjechał z garażu. Polaczki. Proszę, z wielkiej litery.
>Szkoda że wyjechał. No ale jak już wyjechał to pośmiać się można.
>Mógł ten złom zostać w swoim garażu a nie strzelać do czyjegos garażu.
>Dziś czytałem że po tym jak Mercedes się wycofał to Kamaz wraca do kabin z lat 60....qrwa potęga.
>Piszesz to tak jakbyś ich żałował. Zreszta nie ty jeden.

Nie. Obawiam się o nasze siły bo wypadałoby mieć sprawną armię. Nie podoba mi się defraudacja - używając eufemizmu - w naszym państwie. I beton intelektualny. Dwa główne problemy.
10-03-2022 20:53 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>Szrot nie szrot ale chociaż wyjechał z garażu. Polaczki. Proszę, z wielkiej litery.
>>Szkoda że wyjechał. No ale jak już wyjechał to pośmiać się można.
>>Mógł ten złom zostać w swoim garażu a nie strzelać do czyjegos garażu.
>>Dziś czytałem że po tym jak Mercedes się wycofał to Kamaz wraca do kabin z lat 60....qrwa potęga.
>>Piszesz to tak jakbyś ich żałował. Zreszta nie ty jeden.
>Nie. Obawiam się o nasze siły bo wypadałoby mieć sprawną armię. Nie podoba mi się defraudacja - używając eufemizmu - w naszym państwie. I beton intelektualny. Dwa główne problemy.

Co ma piernik do wiatraka?
Złom to złom .

Polska nie aspiruje do mocarstwa światowego.
Zdanie jakiegoś Polaka a nie Polaczka jak prześmiewczo go nazywasz nie jest reprezentatywne bo to nie on odpowiada za stan armii.

Wosjska rosyjskie są uzupełniane złomem i to widać na filmikach.
Opancerzenie z brzozy jest śmieszne.

Mów co chcesz ale takiej padaki w sprzęcie US army nie widziałem.
hanging_bishop (1112 punktów)
"Polaczek" to nie jest nazwa narodowości, więc nie powinno się pisać z wielkiej litery. Powie ci to "szarley" czy "Szarley" - purysta językowy. Krytykowania pewnych postaw się nie wyzbędę i z okazywaniem pogardy do ludzi reprezentujących tychże.

Może są śmieszne sytuacje ale nie ma co lekceważyć armii rosyjskiej. To największa od czasów II WŚ wojna a wojna to bałagan i nie wszystko idzie tak jakby się chciało. A sprzęt ukraiński psuje się? Z tego co widać, to nie. Widzimy co chcą nam pokazać... Chciałbym aby Ukraina się obroniła ale bez samolotów będzie ciężko. Dobrze, że drony mają. A co z rosyjskimi dronami? Nie słychać. W internecie masa filmików, tylko brakuje tych z walk. Chaos informacyjny, dezinformacja i propaganda. Generał w Onecie powiedział, że Ukraińcy już wygrali. Oby miał rację.
10-03-2022 21:27 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>"Polaczek" to nie jest nazwa narodowości, więc nie powinno się pisać z wielkiej litery. Powie ci to "szarley" czy "Szarley" - purysta językowy. Krytykowania pewnych postaw się nie wyzbędę i z okazywaniem pogardy do ludzi reprezentujących tychże.

To pewnie jak nazwani przez ciebie Polaczki nie przestaną nabijać się z rosyjskiego złomu


>Może są śmieszne sytuacje ale nie ma co lekceważyć armii rosyjskiej. To największa od czasów II WŚ wojna a wojna to bałagan i nie wszystko idzie tak jakby się chciało. A sprzęt ukraiński psuje się? Z tego co widać, to nie. Widzimy co chcą nam pokazać... Chciałbym aby Ukraina się obroniła ale bez samolotów będzie ciężko. Dobrze, że drony mają. A co z rosyjskimi dronami? Nie słychać. W internecie masa filmików, tylko brakuje tych z walk. Chaos informacyjny, dezinformacja i propaganda. Generał w Onecie powiedział, że Ukraińcy już wygrali. Oby miał rację.


Złom to złom. Litujesz się nad złomem agresora?
Ukraina nie najechała swoją armia na Rosję.

Przypomnę . To Rosja najechała na Ukrainie.
To rosyjski agresor posiada w swoim arsenale padake.

Nie mieszaj tematów bo śmiech że złomu to jedno a czy kto wygrał to drugie.

Wqrwiaja mnie ludzie co się litują na sprzętem Rosjan.
10-03-2022 21:35 
 Ocena 1 na 1
hanging_bishop (1112 punktów)
Wiem, że potrafiłbyś tak ad infinitum. Widziałem te potężne kolumny jałowych dialogów...
10-03-2022 21:45 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Wiem, że potrafiłbyś tak ad infinitum. Widziałem te potężne kolumny jałowych dialogów...

Ale to z tobą jest jałowa dyskusja.

Litujesz się nad rosyjskim szmelcem.
I nie potrafisz uzasadnić czemuż to Polak niema prawa się śmiać że złomu jaki reprezentują?

Jednocześnie nazywając tegoż Polaka polaczkiem
Masz więcej szacunku to rosyjskiego złomu niż do Polaka.

Już ci pisałem Polak nie reprezentuje swoim zdaniem i może się śmiać z tej kupy złomu co go śmieszy?

Co tu jałowego?
Że nie potrafisz mi udzielić sensownej riposty?tylko skupiasz się na mnie?

Nie ty jeden litujesz się nad tym agresorem.
Twój temat zresztą czym jest?
hanging_bishop (1112 punktów)
Gdy skrytykujesz PiS, to jesteś zwolennikiem PO z automatu. Pal licho, że mówisz: nie głosuje, nie jestem za PO. Dla nich jesteś. Od razu traktują cię jak wroga, przekierowują się na tryb walki i klapki na oczy.

Prostacka retoryka polegająca na przypisaniu słów, których druga strona nie wypowiedziała i chamskie powtarzanie, powielanie komunikatu.

Poza tym. Nie lituję się nawet nad Ukraińcami bo uważam, ze to obraza dla nich. Ale zlituję się wyjątkowo nad tobą.
10-03-2022 22:05 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Gdy skrytykujesz PiS, to jesteś zwolennikiem PO z automatu. Pal licho, że mówisz: nie głosuje, nie jestem za PO. Dla nich jesteś. Od razu traktują cię jak wroga, przekierowują się na tryb walki i klapki na oczy.
>Prostacka retoryka polegająca na przypisaniu słów, których druga strona nie wypowiedziała i chamskie powtarzanie, powielanie komunikatu.
>Poza tym. Nie lituję się nawet nad Ukraińcami bo uważam, ze to obraza dla nich. Ale zlituję się wyjątkowo nad tobą.

Czy ty rozumiesz co sam piszesz?
Skup się na temacie nie rozwadniaj go, nie skupiaj się na osobie której odpisujesz.

Uzasdnij co napisałeś o polaczkach .

Jeśli nie potrafisz a chciałeś cos wykrzyczeć na głos rozumiem. Czasem takie jałowe odgłosy człowiek oddaje....

Ale nie lituj się tylko zlituj się i powiedz.
Dlaczego Polak nie może się śmiać z szmelcu rosyjskiego?

Natomiast ty możesz go nazwać polaczkiem?
hanging_bishop (1112 punktów)
Gdzie napisałem, że komuś zakazuję śmiania się z rosyjskiego sprzętu? Stanęło dwóch szczerbatych na przeciw siebie i śmieją się z tego, że ten drugi jest szczerbaty.
Równie dobrze mógłbym napisać, iż odbierasz mi prawo do krytykowania czegokolwiek, kogokolwiek a Polaków to w szczególności. Polaczek to taki idiota, co śmieje się jak głupi do sera. Głupi Polak to "polaczek" (rzeczywiście poprawia, ale słownik nie może czuć pogardy więc rozumiem). Rozumisz?
10-03-2022 22:25 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Gdzie napisałem, że komuś zakazuję śmiania się z rosyjskiego sprzętu? Stanęło dwóch szczerbatych na przeciw siebie i śmieją się z tego, że ten drugi jest szczerbaty.
>Równie dobrze mógłbym napisać, iż odbierasz mi prawo do krytykowania czegokolwiek, kogokolwiek a Polaków to w szczególności. Polaczek to taki idiota, co śmieje się jak głupi do sera. Głupi Polak to "polaczek" (rzeczywiście poprawia, ale słownik nie może czuć pogardy więc rozumiem). Rozumisz?
>

A gdzie ja napisałem że zakazujesz? Pytam czemu nie mogą się śmiać z rosyjskiego złomu

Ich to śmieszy ciebie wqrwia.
No ale skoro tak to czemu nazywasz ich polaczkami?

Twoje prawo ich prawo. Rozumisz....czy jednak wrwia cię że Polak się śmieje z rosyjskiego złomu.
No ale ciebie może.
Bo twój wpis to właśnie takie jałowe bzdety.
Nic nie wnoszące. Ot wypowiedziałes się bo mogłeś.
hanging_bishop (1112 punktów)
>A gdzie ja napisałem że zakazujesz? Pytam czwmu nie mogą się śmiać z rosyjskiego złomu

Mogą. W czym problem? Ja się nie śmieję z tego a cieszę się, że Rosjanom to szwankuje bo zwiększają się tym samym szanse Ukraińców na obronienie swojego kraju.
10-03-2022 23:00 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>A gdzie ja napisałem że zakazujesz? Pytam czwmu nie mogą się śmiać z rosyjskiego złomu
>Mogą. W czym problem? Ja się nie śmieję z tego a cieszę się, że Rosjanom to szwankuje bo zwiększają się tym samym szanse Ukraińców na obronienie swojego kraju.

Więc się śmieją w czym problem? Jedyny to że ciebie to wqrwia.
Jest to postawa pretensjonalna do Polaków przy jednoczesnym nazwaniu ich polaczkami z naciskiem na brak szacunku do armii Rosyjskiej.

Wqrwiaja mnie Rosjanie z tym złomem na Ukrainie....

Błąd...
Wielka rosyjska armia....kierwa Ławrow właśnie dziś takie bzdety gadał.
hanging_bishop (1112 punktów)
Gdyby polska armia byłaby tak sprawna jak np. turecka, to by mnie to nie wqrwiało. Problem jest taki, że nie jest.

Uuu.. husaria, Kircholm uch.. ach.., potęga od morza do morza, demokracja szlachecka - najwspanialszy ustrój na Ziemi tej ziemi itd. Wqrwia mnie to.

Poza tym niech cię to tak nie trapi (w co notabene wątpię) - jestem dla ciebie nemo.
11-03-2022 09:17 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>Gdyby polska armia byłaby tak sprawna jak np. turecka, to by mnie to nie wqrwiało. Problem jest taki, że nie jest.

Z tej perspektywy to Polak winien cieszyć się że żyje.

Nie dziwi mnie twoje nazwanie Polaków polaczkami.


>Uuu.. husaria, Kircholm uch.. ach.., potęga od morza do morza, demokracja szlachecka - najwspanialszy ustrój na Ziemi tej ziemi itd. Wqrwia mnie to.

Fantazjujesz. Jesteś pewien że piszesz o tych ludziach co naśmiewają się z rosyjskiej armii?

>Poza tym niech cię to tak nie trapi (w co notabene wątpię) - jestem dla ciebie nemo.

Spłodziłeś temat. Można go komentować dociekać co miałeś na myśli i czemu.
N
hanging_bishop (1112 punktów)
>Z tej perspektywy to Polak winien cieszyć się że żyje.

Zawsze można wywiesić białe flagi i dalej żyć...

>Nie dziwi mnie twoje nazwanie Polaków polaczkami.

Czyli już wszystkich Polaków obraziłem. Ogłosić mnie tylko teraz wrogiem narodu...

>Fantazjujesz. Jesteś pewien że piszesz o tych ludziach co naśmiewają się z rosyjskiej armii?

Tak. To ignoranci.
11-03-2022 18:37 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Z tej perspektywy to Polak winien cieszyć się że żyje.
>Zawsze można wywiesić białe flagi i dalej żyć...

Wg ciebie Polak...wróć polaczek nie śmie krytykować armii rosyjskiej.

>>Nie dziwi mnie twoje nazwanie Polaków polaczkami.
>Czyli już wszystkich Polaków obraziłem. Ogłosić mnie tylko teraz wrogiem narodu...

Nazwałeś Polaków polaczkami bo śmieli nabijać się z armii rosyjskiej

>>Fantazjujesz. Jesteś pewien że piszesz o tych ludziach co naśmiewają się z rosyjskiej armii?
>Tak. To ignoranci.

Ale skąd wiesz że mają takie poglądy:

>Uuu.. husaria, Kircholm uch.. ach.., potęga od morza do morza, demokracja szlachecka - >najwspanialszy ustrój na Ziemi tej ziemi itd. Wqrwia mnie to

wg mnie to tylko twoja fantazja bo nie wiesz czy tak sądzą.
A nie jest to obligatoryjne.



hanging_bishop (1112 punktów)
Piszę o ignoranckiej postawie. Odniosłem się do historii. Kircholm to był wielki triumf polskiej wojskowości ale co z tego jak państwo słabe? Sąsiedzi się wzmacniali, reformowali, konsolidowali. A my? Przegraliśmy Ukrainę a Szwedzi nas upokorzyli niemiłosiernie (milionowe państwo). Jak taka potęga mogła się posypać jak domek z kart? Kraj ze Skandynawii wysyła sobie ekspedycję wojskową i na potęgę od morza do morza, bawiąc tam pięć lat... Husaria mogła się nadawać do pewnych działań ale wkraczała już era piechoty i artylerii.

Podobnie jest dzisiaj. Szczęście, że w 1999 Rosja była w poważnym kryzysie i wstąpiliśmy do NATO.
11-03-2022 19:49 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Piszę o ignoranckiej postawie. Odniosłem się do historii. Kircholm to był wielki triumf polskiej wojskowości ale co z tego jak państwo słabe? Sąsiedzi się wzmacniali, reformowali, konsolidowali. A my? Przegraliśmy Ukrainę a Szwedzi nas upokorzyli niemiłosiernie (milionowe państwo). Jak taka potęga mogła się posypać jak domek z kart? Kraj ze Skandynawii wysyła sobie ekspedycję wojskową i na potęgę od morza do morza, bawiąc tam pięć lat... Husaria mogła się nadawać do pewnych działań ale wkraczała już era piechoty i artylerii.
>Podobnie jest dzisiaj. Szczęście, że w 1999 Rosja była w poważnym kryzysie i wstąpiliśmy do NATO.

Groch z kapustą. Nie widzę związku. Może nie musi. Nie wiem co chcesz pokazać? Wizerunek jaki sobie wyobrażasz czy stan faktyczny osób nabijających się z rosyjskiej armii?

Może wskaż o kogo ci chodzi bo jeśli o jakichś anonów z internetu to sorry ale robisz dramę o coś nie istotnego.
Nabijanie się nie musi oznaczać ignorancji. Zwłaszcza przez ludzi w necie.

Stan rosyjskiej armii jest do komentowania i nie trzeba posiadać armii na poziomie Turcji żeby móc się nabijać.
Powiedziałbym że wręcz trzeba po tym co ten kraj zrobił nam przez kilkadziesiąt lat.

A widac to gdzie jesteśmy po wstąpieniu do Unii..vide RFN/NRD

hanging_bishop (1112 punktów)
Bo nie krytykuję stricte osób tylko postawę. Wiesz kto najbardziej naśmiewa się z osób otyłych? Otyli, tylko ci mniej. To pozwala im ustawić się ponad kimś i to im wystarcza. Po co rozwój, doskonalenie się? Jako Polak właśnie chcę żeby moje państwo działało sprawnie, żeby nie było złodziejstwa, by ludzie chcieli tu żyć i mieć dzieci (wiązali z Polską przyszłość) etc. Proponuję równanie w górę a nie w dół czy też bezmyślne samozadowolenie.

Moje wqrwienie przy wqrwieniu Ukraińców jest niczym. Bieda, korupcja, emigracja zarobkową do Polski (to wyobraź sobie jak tam jest). A teraz jeszcze wojna...
farmer (22440 punktów)
>Bo nie krytykuję stricte osób tylko postawę.

Ale pisząc polaczek a jest to postawa lekceważąca wobec Polaków krytykujesz postawę...dla mnie jest tu dysonans.
Ty poruszasz się w swoim obszarze "oni" w swoim.

>Wiesz kto najbardziej naśmiewa się z osób otyłych? Otyli, tylko ci mniej. To pozwala im >ustawić się ponad kimś i to im wystarcza.

No....więc ten zwrot "polaczek"...ładujesz sobie samobója.

>Jako Polak właśnie chcę żeby moje państwo działało sprawnie, żeby nie było złodziejstwa, >by ludzie chcieli tu żyć i mieć dzieci (wiązali z Polską przyszłość) etc. Proponuję >równanie w górę a nie w dół czy też bezmyślne samozadowolenie.

Coś przeszkadza by skrytykować czyjąś postawę bez określeń typu polaczek?
Arminius (25555 punktów)o wszystkich pożytecznych idiotach

>Orban, Le Pen, ten Włoch (jak mu tam?) i nasz, nienasz - Janusz Korwin-Mikke.

Plus ci poniżej, jak im tam?

"To nie jest "fejk" - łatwo to sprawdzić. Chociaż komentatorzy romaro czy uxbridge będą najpewniej trollowali w ten deseń.
Izraelskie Museum Holokaustu - Instytut Yad Vashem wystąpiło z petycją do rządu USA o zwolnienie rosyjskiego oligarchy, Żyda Romana Abramowicza, przyjaciela zbrodniarza Putina z sankcji nakładanych na moskiewskich poputczików władcy Rosji. W uzasadnieniu podniesiono, iż jest on...jednym z jego największych benefaktorów. Niewiarygodne a jednak prawdziwe. Koszmarnej pikanterii tej "prośbie" dodaje fakt, iż instytucja taka jak Vad Yashem winna zwalczać - ze względu na swój status i profil - wszelkie zbrodnie i gwałty. Tymczasem, przeciwnie, ona postuluje ochronę współwinnych zbrodni - ze względu na status i pochodzenie żydowskie oraz...wielkość dotacji pieniężnych. Po prostu niewiarygodne!!!! Co za swołocz, co za ścierwa, co za kanalie! Czas zwracać im tytuły sprawiedliwych wśród narodów świata - bo to co robią jest ....obrzydliwie niesprawiedliwe.

"Israel's Holocaust museum asked the US not to sanction Russian oligarch Roman Abramovich because he's one of its biggest donors"

"Israel's Holocaust museum asked the US not to sanction a Russian oligarch ahead of the invasion of Ukraine.
In a joint letter to the US envoy in Israel, the Yad Vashem's chairman vouched for Roman Abramovich, saying he is one of its top donors.
The letter also said that sanctions on Abramovich would be unfair to the Jewish world.
Get a daily selection of our top stories based on your reading preferences."

www.racjonalista.pl/forum.php/s,875055


11-03-2022 13:46 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)Odp: o wszystkich pożytecznych idiotach
Tylko dla porządku: - gdy innych bezzasadnie trolllami będziesz nazywał zawsze ci to przypomnę


Armi cokolwiek napiszesz, działalność takich indywiduów jak ty na forach miała jeden cel - naganiać niczym sfora psów na strony opłacane przez kreml. Wszystko co robiłeś to powielanie i tutaj wklejanie. Twoje tzw "zweryfikowne linki" przekierowywały czytelników na ruskie serwery. Nie przypadkowo pisałeś za każdym razem w języku obcym. O tagowaniu twoim też napiszę.

Tak, twoja wściekłość, a przede wszystkim strach jest uzasadniony - Byłeś durnym narzędziem w ręku chłoptasi Trumpa i Putina.

Nieuzasadnione jest przypisywanie innym trollingu gdy sam fizycznie narażałeś czytelników na niebezpieczeństwo. Może jeszcze do ciebie nie dotarło, więc zamieszczę jeszcze raz

Cytat:
Było wiadomo już 2017 roku, że działania hakerów, wymierzone w domeny należące do Trumpa, prowadziły do natychmiastowego przekierowywania użytkowników odwiedzających strony powiązane ze zhakowanymi adresami na serwery znajdujące się w Petersburgu. Miało się na nich znajdować złośliwe oprogramowanie, powszechnie wykorzystywane do wykradania haseł bądź szyfrowania plików w celu uzyskania okupu przez cyberprzestępców, jednak - jak do tej pory - nie pojawiły się informacje o ofiarach tych dwóch typów działań w powiązaniu z aktywnością hakerów na stronach Trumpa.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,875221
Arminius (25555 punktów)marnowana energia
>Osobiście jestem wku***ony tą sytuacją. Wku***a mnie to, że ludzie umierają i niszczy się im >życia. Wku***a mnie to, że niektórzy udają, iż nic się nie dzieje. Wku***a mnie to, że ludzie >się tym ekscytują. Wku***a mnie, że ludzie próbują na tym coś ugrać dla siebie. Wku***a mnie to, >że ludzie pie***ą. Wku***ają mnie eksperci i dyletanci. Wku***ają mnie polaczki nabijające się z >rosyjskiej armii, niemające pojęcia w jakim stanie jest polska armia. Dużo tego... Nie >przepraszam tych których pominąłem.

Za dużo pan traci energii na wkurzanie się. Taka postawa - jest de facto proputinowska. Skieruj pan tę marnowaną energię na pozytywne działanie. Pomóż pan Ukraińcom, bądż woluntariuszem, pojedź z konwojem na Ukrainę, przyjmij rodzinę ukraińską pod swój dach, jedź wlaczyć po stronie Ukraińców, wpłać konktetną sumę pieniędzy na rzecz Ukrainy.
11-03-2022 18:16 
 Ocena 1 na 1
hanging_bishop (1112 punktów)Odp: marnowana energia
>Za dużo pan traci energii na wkurzanie się. Taka postawa - jest de facto proputinowska.

Iście Ławrowska retoryka. Znana też z pewnej powieści.

>Skieruj pan tę marnowaną energię na pozytywne działanie. Pomóż pan Ukraińcom, bądż woluntariuszem, pojedź z konwojem na Ukrainę, przyjmij rodzinę ukraińską pod swój dach, jedź wlaczyć po stronie Ukraińców, wpłać konktetną sumę pieniędzy na rzecz Ukrainy.

Pan dobra rada...

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365