Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nauka a Stary Testament

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
28-11-2022 12:13MaxGolonko3 (3459 punktów)Nauka a Stary Testament
Zdjęcia:
ichef.bbci(*)itan-credit-mef-d-pol.jpg.webp

ichef.bbci(*)1d3-9846-348d57fb2c4d.jpg.webp

Brak wzmianki w Biblii o australopitekach i dinozaurach posiadająca wybitną inteligencję (IQ 150) niezła wokalistka Doda Rabczewska uznała publicznie za dobry powód do nie wierzenia w boga Jahwe (lub Jezus).
Bydlaki moralne najniższego sortu pozwały ją do sądu za ten wywiad!

Replika tego, co mogło być największym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek chodziło po lądzie, przyjeżdża do Londynu w Nowy Rok.
Platforma dinozaura zauropoda znanego jako Patagotitan zostanie wystawiona w Muzeum Historii Naturalnej - zakładając, że zmieści się w przestrzeni galerii.
Mierząc około 35 metrów od nosa do ogona, bestia mogła ważyć do 60 lub 70 ton za życia.
Powinniśmy być w stanie go wprowadzić, ale nie będzie zbyt wiele miejsca na manewrowanie nim co niepokoi trochę.

www.bbc.com/news/science-environment-63741208
Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Brak wzmianki w Biblii o australopitekach i dinozaurach ...<<

Pod tym względem nasza bajka o Smoku Wawelskim jest bardziej naukowa.
alsor (3283 punktów)
Oj, chyba źle gadasz, bo tam w Biblii jest ponoć wzmianka o dinozaurach...
potem zniknęły i w potopie oczywiście, no bo wiadomo:
Noe nie mógł zabrać na pokład takich gigantów!

Jasne?
panTeista (6808 punktów)
>Oj, chyba źle gadasz, bo tam w Biblii jest ponoć wzmianka o dinozaurach...
>potem zniknęły i w potopie oczywiście, no bo wiadomo:
> Noe nie mógł zabrać na pokład takich gigantów!
>Jasne?

W Biblii nie ma wzmianki o dinozaurach, przeczytałem całą 3 razy.
29-11-2022 18:49 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
>>Oj, chyba źle gadasz, bo tam w Biblii jest ponoć wzmianka o dinozaurach...
>>potem zniknęły i w potopie oczywiście, no bo wiadomo:
>> Noe nie mógł zabrać na pokład takich gigantów!
>>Jasne?
>W Biblii nie ma wzmianki o dinozaurach, przeczytałem całą 3 razy.

Jest tam o tym. Zapytaj biblistów.

Pamiętam że jest tam opis jakiegoś gigantycznego zwierzęcia... itd.
Wiadomo że 2000 lat temu nie istniał termin dinozaur, bo to pojawiło się niedawno raczej.

A nawet o UFO też tam masz: rydwan Jehowy.
29-11-2022 18:51 
 Ocena 1 na 1
Henryk.K (2246 punktów)
>>Oj, chyba źle gadasz, bo tam w Biblii jest ponoć wzmianka o dinozaurach...
>>potem zniknęły i w potopie oczywiście, no bo wiadomo:
>> Noe nie mógł zabrać na pokład takich gigantów!
>>Jasne?
>W Biblii nie ma wzmianki o dinozaurach, przeczytałem całą 3 razy.
>

W Biblii są przedstawione tylko te zwierzęta, które stworzył Pan Bóg.
Dlatego nie wymienia się gadów.

>


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
alsor (3283 punktów)
>>>Oj, chyba źle gadasz, bo tam w Biblii jest ponoć wzmianka o dinozaurach...
>>>potem zniknęły i w potopie oczywiście, no bo wiadomo:
>>> Noe nie mógł zabrać na pokład takich gigantów!
>>>Jasne?
>>W Biblii nie ma wzmianki o dinozaurach, przeczytałem całą 3 razy.
>>
> W Biblii są przedstawione tylko te zwierzęta, które stworzył Pan Bóg.
>Dlatego nie wymienia się gadów.
>>
>
W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.


Zaraz cipo dam w którym miejscu to jest... po konsultacji z fachowcem.
29-11-2022 19:21 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
> W Biblii są przedstawione tylko te zwierzęta, które stworzył Pan Bóg.
>Dlatego nie wymienia się gadów.
A kto stworzył gady?


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Henryk.K (2246 punktów)
>> W Biblii są przedstawione tylko te zwierzęta, które stworzył Pan Bóg.
>>Dlatego nie wymienia się gadów.
>A kto stworzył gady?

>

Te same siły , które wymyśliły ateizm i komunizm.
>


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
29-11-2022 22:32 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>> W Biblii są przedstawione tylko te zwierzęta, które stworzył Pan Bóg.
>>>Dlatego nie wymienia się gadów.
>>A kto stworzył gady?
> Te same siły , które wymyśliły ateizm i komunizm.
Koniec bożego monopolu, czas zmienić modlitwę:
Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych, za wyjątkiem gadów.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Henryk.K (2246 punktów)
>>>> W Biblii są przedstawione tylko te zwierzęta, które stworzył Pan Bóg.
>>>>Dlatego nie wymienia się gadów.
>>>A kto stworzył gady?
>> Te same siły , które wymyśliły ateizm i komunizm.
>Koniec bożego monopolu, czas zmienić modlitwę:
>Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych, za wyjątkiem gadów.
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.


>

A czy ja powiedziałem, iżesz gady nie istniały?
Uważam, jeno, że to nie Pan Bóg je stworzył.
Czy dzisiaj nie manipuluje się genami, chociaż nasza wiedza o tym jest jeszcze w powijakach.

>


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
30-11-2022 11:22 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>> W Biblii są przedstawione tylko te zwierzęta, które stworzył Pan Bóg.
>>>>>Dlatego nie wymienia się gadów.
>>>>A kto stworzył gady?
>>> Te same siły , które wymyśliły ateizm i komunizm.
>>Koniec bożego monopolu, czas zmienić modlitwę:
>>Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych, za wyjątkiem gadów.
> A czy ja powiedziałem, iżesz gady nie istniały?
>Uważam, jeno, że to nie Pan Bóg je stworzył.
>Czy dzisiaj nie manipuluje się genami, chociaż nasza wiedza o tym jest jeszcze w powijakach.
Inżynieria genetyczna to nie stworzenie. WSZYSTKO STWORZYŁ\STWARZA DUCH, geny, ich ewolucję i człowieka zdolnego do ingerencji w materiał genetyczny.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
30-11-2022 17:31 
 Ocena 1 na 1
Henryk.K (2246 punktów)
>>>>>> W Biblii są przedstawione tylko te zwierzęta, które stworzył Pan Bóg.
>>>>>>Dlatego nie wymienia się gadów.
>>>>>A kto stworzył gady?
>>>> Te same siły , które wymyśliły ateizm i komunizm.
>>>Koniec bożego monopolu, czas zmienić modlitwę:
>>>Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych, za wyjątkiem gadów.
>> A czy ja powiedziałem, iżesz gady nie istniały?
>>Uważam, jeno, że to nie Pan Bóg je stworzył.
>>Czy dzisiaj nie manipuluje się genami, chociaż nasza wiedza o tym jest jeszcze w powijakach.
>Inżynieria genetyczna to nie stworzenie. WSZYSTKO STWORZYŁ\STWARZA DUCH, geny, ich ewolucję i człowieka zdolnego do ingerencji w materiał genetyczny.
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.


>

Ingerencja w materiał genetyczny to nie stwarzanie lecz wykorzystywanie praw , które stworzył Pan Bóg. Nie uczynili tego ludzie lecz demony w ramach walki z dziełem stworzenia.
Obecnie w te buty wchodzą źli ludzie.


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
01-12-2022 07:18 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Ingerencja w materiał genetyczny to nie stwarzanie lecz wykorzystywanie praw , które stworzył Pan Bóg. Nie uczynili tego ludzie lecz demony w ramach walki z dziełem stworzenia.
Pasożyty, wirusy, bakterie E. coli... też demony wyprodukowały... Gdy rozum śpi budzą się demony. W tym wątku się jeszcze nie produkowałeś, dołącz do Głodzika, Drobnera:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,892981

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
alsor (3283 punktów)
>> W Biblii są przedstawione tylko te zwierzęta, które stworzył Pan Bóg.
>>Dlatego nie wymienia się gadów.
>A kto stworzył gady?
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.


Te wielkie gady było potrzebne... aby przygotować grunt dla ludzi.

Gdyby nie to, nie byłoby czym teraz rozpalić w piecu:
węgiel, ropa, gaz, itd. to robota z epoki... karbonu chyba.

A gdy wykopiemy cały te węgiel, a i siarkę, ropę, i inne surowce i paliwa... no to co wtedy będzie?
Henryk.K (2246 punktów)
>>> W Biblii są przedstawione tylko te zwierzęta, które stworzył Pan Bóg.
>>>Dlatego nie wymienia się gadów.
>>A kto stworzył gady?
>>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.

>Te wielkie gady było potrzebne... aby przygotować grunt dla ludzi.
>Gdyby nie to, nie byłoby czym teraz rozpalić w piecu:
>węgiel, ropa, gaz, itd. to robota z epoki... karbonu chyba.
>A gdy wykopiemy cały te węgiel, a i siarkę, ropę, i inne surowce i paliwa... no to co wtedy będzie?
>

Widzę, że ima się Pan starych teorii, że ropa powstała z gadów. Już dawno została ona odwołana przez uczonych.
Siarka to jest pierwiastek a nie związek chemiczny.
Gady nie były dla ludzi w niczym potrzebne.
One miały zniszczyć menażerię stworzoną przez Pana Boga.
Jednak czegoś nie przewidziano i wyginęły, a ludzie do tej pory głowią się dlaczego?

>

W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
alsor (3283 punktów)
>>A gdy wykopiemy cały te węgiel, a i siarkę, ropę, i inne surowce i paliwa... no to co wtedy będzie?
>>
> Widzę, że ima się Pan starych teorii, że ropa powstała z gadów. Już dawno została ona odwołana przez uczonych.
>Siarka to jest pierwiastek a nie związek chemiczny.
> Gady nie były dla ludzi w niczym potrzebne.
>One miały zniszczyć menażerię stworzoną przez Pana Boga.
>Jednak czegoś nie przewidziano i wyginęły, a ludzie do tej pory głowią się dlaczego?

Słyszałem o tych bajkach.

Węgiel pewnie też rośnie wprost w ziemi...

A te pokłady, czyli skupiska, siarki, soli, miedzi, żelaza.. kopane przez ludzi,
no to zapewne robota... tych, no.. tej splątanej kwantologii transcendentnej i relatywizmu.

Albo i tego w ogóle nie ma, bo to jest kolejny - nieznany jeszcze,
efekt relatywistyczny, coś ala iluzja magnetyzmu:
ziemia, ani słońce nie ma pola magnetycznego;
bo to tylko taka iluzja układowa jak te parady bliźniaków...

No i reasumując: ja nie piję nic, to tylko ten płyn sam we mnie włazi.
01-12-2022 12:49 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>> W Biblii są przedstawione tylko te zwierzęta, które stworzył Pan Bóg.
>>>Dlatego nie wymienia się gadów.
>>A kto stworzył gady?
>Te wielkie gady było potrzebne... aby przygotować grunt dla ludzi.
>Gdyby nie to, nie byłoby czym teraz rozpalić w piecu:
>węgiel, ropa, gaz, itd. to robota z epoki... karbonu chyba.
Nie o surowce chodziło.
>A gdy wykopiemy cały te węgiel, a i siarkę, ropę, i inne surowce i paliwa... no to co wtedy będzie?
Wróci to co powstawało miliony lat, czyste powietrze dla człowieka.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Henryk.K (2246 punktów)
>>>> W Biblii są przedstawione tylko te zwierzęta, które stworzył Pan Bóg.
>>>>Dlatego nie wymienia się gadów.
>>>A kto stworzył gady?
>>Te wielkie gady było potrzebne... aby przygotować grunt dla ludzi.
>>Gdyby nie to, nie byłoby czym teraz rozpalić w piecu:
>>węgiel, ropa, gaz, itd. to robota z epoki... karbonu chyba.
>Nie o surowce chodziło.
>>A gdy wykopiemy cały te węgiel, a i siarkę, ropę, i inne surowce i paliwa... no to co wtedy będzie?
>Wróci to co powstawało miliony lat, czyste powietrze dla człowieka.
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.


>

Armia napoleońska podczas odwrotu spod Moskwy miała dostęp do bardzo czystego powietrza.
Nie skończyło się to jednak dla niej dobrze.

>


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
alsor (3283 punktów)
>>>> W Biblii są przedstawione tylko te zwierzęta, które stworzył Pan Bóg.
>>>>Dlatego nie wymienia się gadów.
>>>A kto stworzył gady?
>>Te wielkie gady było potrzebne... aby przygotować grunt dla ludzi.
>>Gdyby nie to, nie byłoby czym teraz rozpalić w piecu:
>>węgiel, ropa, gaz, itd. to robota z epoki... karbonu chyba.
>Nie o surowce chodziło.
>>A gdy wykopiemy cały te węgiel, a i siarkę, ropę, i inne surowce i paliwa... no to co wtedy będzie?
>Wróci to co powstawało miliony lat, czyste powietrze dla człowieka.

człowiek jak i wszelkie to... co żywe,
jest odporny na smród, pył i brud -
bo w takich warunkach to funkcjonuje od zawsze.

Więcej z wulkanów wymiata pyłu i smogu, w ciągu 1 minuty, od tego co zasrane robaczki mogą..

Cała ta ekologia to kolejny kit złodziejów, w celu dojenia frajerów....

I kup sobie kilka wiaderek tych witaminek z apteki, bo... farmaceuci bardzo biedni są - zwłaszcza po epoce wielkiej pandemii grypki.

A i zaszczep się z 7 razy... za darmo!
dopiero potem zapłacisz - rządy złodziejów uwzględnią to w cenach.. zdrowotnego papieru toaletowego i cudownej gumy do żucia.
Duch Prawdy (14788 punktów)
wyborcza.b(*)nki.html?disableRedirects=true

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
alsor (3283 punktów)
>wyborcza.b(*)nki.html?disableRedirects=true

Szacunki są zawsze zaniżone, albo zawyżone - jak komu pasuje.

fakty!:
żyjemy od urodzenia aż do śmierci... nie inaczej.
03-12-2022 05:19 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>wyborcza.b(*)nki.html?disableRedirects=true
>Szacunki są zawsze zaniżone, albo zawyżone - jak komu pasuje.
>fakty!:
> żyjemy od urodzenia aż do śmierci... nie inaczej.
Fakty: dłużej, lub krócej, w zależności od warunków!

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
alsor (3283 punktów)
>>>wyborcza.b(*)nki.html?disableRedirects=true
>>Szacunki są zawsze zaniżone, albo zawyżone - jak komu pasuje.
>>fakty!:
>> żyjemy od urodzenia aż do śmierci... nie inaczej.
>Fakty: dłużej, lub krócej, w zależności od warunków!

Jakoś nie widać istotnego wydłużenia życia,
pomimo ogromnych wydatków na tzw. opiekę zdrowotną, i inne fikcyjne biurokratyczne, czyt. parakryminalne byty.

Ludzie żyli do 100 lat od zawsze, i nie inaczej jest dzisiaj!

Cały ten wielki szum i biznes medyczno-farmaceutyczny jest tyle wart co.. nic.
03-12-2022 18:25 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>Fakty: dłużej, lub krócej, w zależności od warunków!
>Jakoś nie widać istotnego wydłużenia życia, pomimo ogromnych wydatków na tzw. opiekę zdrowotną, i inne fikcyjne biurokratyczne, czyt. parakryminalne byty.
Ślepy alsor nawet Słońca w słoneczny dzień nie zobaczy:
Mężczyźni w II RP żyli średnio 48 lat, obecnie 74 (26 lat dłużej), kobiety 51, obecnie 82 (31 lat dłużej).

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
alsor (3283 punktów)
>>>Fakty: dłużej, lub krócej, w zależności od warunków!
>>Jakoś nie widać istotnego wydłużenia życia, pomimo ogromnych wydatków na tzw. opiekę zdrowotną, i inne fikcyjne biurokratyczne, czyt. parakryminalne byty.
>Ślepy alsor nawet Słońca w słoneczny dzień nie zobaczy:
>Mężczyźni w II RP żyli średnio 48 lat, obecnie 74 (26 lat dłużej), kobiety 51, obecnie 82 (31 lat dłużej).

Naprawdę?
Zatem przed wojną nie było ludzi starych - babci, dziadków nikt nie widział,
bo sami młodzi chodzili ulicami.. którzy przedwcześnie umierali - z przypadku zapewne?

No to sobie przejrzyj kilka filmów z lat 20-tych.

Moja prababka, czy raczej prapra.. i praprapradziadki, praciotki... itd.
żyli około po 90 lat średnio - jedna prapra.. nawet 104 lata!

średnia 50 lat, haha!

Ludzie zawsze żyli te 70-80 lat, nawet tysiące lat temu - w starożytnych czasach: Grecja, Rzym, nie wspominając o innych rejonach: Indie, Chiny, itp.

No, masz jeden hit: Eskimosi żyli podobno z 50, góra 60 lat,
bo wiadomo - przy temperaturze z -50 C, i zerowej żywności - przecież tam nic nie rośnie!, niełatwo przetrwać.
03-12-2022 19:04 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Rozumiesz pojęcie arytmetycznej średniej?

Przyznasz się jaką szkołę kończyłeś?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
alsor (3283 punktów)
>Rozumiesz pojęcie arytmetycznej średniej?
>Przyznasz się jaką szkołę kończyłeś?

Twój problem polega na wielkiej potrzebie otrzymania porządnej szkoły,
zatem otrzymałeś to co chciałeś!

Niezadowolony?

No to następnym razem celuj w ramach swoich faktycznych potrzeb i możliwości,
rób to tak stopniowo - krok po kroku, a zaczniesz myśleć samodzielnie... ale spiesz się -
masz tylko 100lat!
03-12-2022 20:04 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Rozumiesz pojęcie arytmetycznej średniej?
>>Przyznasz się jaką szkołę kończyłeś?
>Twój problem polega na wielkiej potrzebie otrzymania porządnej szkoły,

Duch prawdy zacytował statystyki dotyczące średniej długości życia w II RP
z Twojej odpowiedzi wynika, że nie rozumiesz pojęcia arytmetycznej średniej

Więc pytam zleksza ironicznie, jaką szkołę kończyłeś, bo wiem, że nie kończyłeś żadnej


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
alsor (3283 punktów)
>>>Rozumiesz pojęcie arytmetycznej średniej?
>>>Przyznasz się jaką szkołę kończyłeś?
>>Twój problem polega na wielkiej potrzebie otrzymania porządnej szkoły,
>Duch prawdy zacytował statystyki dotyczące średniej długości życia w II RP
>z Twojej odpowiedzi wynika, że nie rozumiesz pojęcia arytmetycznej średniej
>Więc pytam zleksza ironicznie, jaką szkołę kończyłeś, bo wiem, że nie kończyłeś żadnej

Jakiej II RP?

w okresie od 1918 do ..1940, czy 45?

przecież to był ten największy sezon wojen w Polsce, głupcze!

w samej II wojnie zginęło 6 mln polaków, a za czasów Lenina i innych bandytów w 20-tych latach pewnie drugie tyle... albo i lepiej!

Faktycznie chory jesteś - średnią życia liczyć w sezonie ekstremalnego mordu, wojnie!

.........
W tej sterowanej ostatnio pandemii było podobnie: średnia życia spadła kilka lat...
i z powodu blokowania - ograniczania naturalnych warunków dla życia, a nie przez jakiegoś tam urojonego wirusa!
qwery (2864 punktów)
>>>>Rozumiesz pojęcie arytmetycznej średniej?
>>>>Przyznasz się jaką szkołę kończyłeś?
>>>Twój problem polega na wielkiej potrzebie otrzymania porządnej szkoły,
>>Duch prawdy zacytował statystyki dotyczące średniej długości życia w II RP
>>z Twojej odpowiedzi wynika, że nie rozumiesz pojęcia arytmetycznej średniej
>>Więc pytam zleksza ironicznie, jaką szkołę kończyłeś, bo wiem, że nie kończyłeś żadnej
>Jakiej II RP?
>w okresie od 1918 do ..1940, czy 45?
>przecież to był ten największy sezon wojen w Polsce, głupcze!
>w samej II wojnie zginęło 6 mln polaków, a za czasów Lenina i innych bandytów w 20-tych latach pewnie drugie tyle... albo i lepiej!
>Faktycznie chory jesteś - średnią życia liczyć w sezonie ekstremalnego mordu, wojnie!
>.........
>W tej sterowanej ostatnio pandemii było podobnie: średnia życia spadła kilka lat...
>i z powodu blokowania - ograniczania naturalnych warunków dla życia, a nie przez jakiegoś tam urojonego wirusa!

Juz tylko wieksza umieralnosc niemowlat wplywala na srednią. To zasluga medycyny ze dzis jest tak mala. Rozwoj mogl sie skupic na czyms innym. To czyeiscie sie kiedys moglo by zemscic ale cywilizacja tez moze to przeskoczyć swoim rozwojem, te wszystkie wady ktore nie zostana wyeliminowane w ewolucji zostaną wyeliminowane w rozwoju technik manipulacji w dna. Mozliwe, prawda?
04-12-2022 06:31 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>Rozumiesz pojęcie arytmetycznej średniej?
>>>>Przyznasz się jaką szkołę kończyłeś?
>>>Twój problem polega na wielkiej potrzebie otrzymania porządnej szkoły,
>>Duch prawdy zacytował statystyki dotyczące średniej długości życia w II RP
>>z Twojej odpowiedzi wynika, że nie rozumiesz pojęcia arytmetycznej średniej
>>Więc pytam zleksza ironicznie, jaką szkołę kończyłeś, bo wiem, że nie kończyłeś żadnej
>Jakiej II RP?
Na początku lat 30-tych.
>w okresie od 1918 do ..1940, czy 45?
Nie w czasie wojny, przed wojną.
>przecież to był ten największy sezon wojen w Polsce, głupcze!
Sam jesteś głupcem, na początku lat 30-tych nie było wojny w Polsce.
>w samej II wojnie zginęło 6 mln polaków, a za czasów Lenina i innych bandytów w 20-tych latach pewnie drugie tyle... albo i lepiej!
Średnia dotyczy lat 30-tych, nie 40-tych, ani 20-tych, głupcze!
>Faktycznie chory jesteś - średnią życia liczyć w sezonie ekstremalnego mordu, wojnie!
Sam jesteś chory, średnia dotyczy początku lat 30-tych! Dotarło to do ciebie, czy nadal jesteś "na wojnie"?

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
03-12-2022 19:06 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>Fakty: dłużej, lub krócej, w zależności od warunków!
>>>Jakoś nie widać istotnego wydłużenia życia, pomimo ogromnych wydatków na tzw. opiekę zdrowotną, i inne fikcyjne biurokratyczne, czyt. parakryminalne byty.
>>Ślepy alsor nawet Słońca w słoneczny dzień nie zobaczy:
>>Mężczyźni w II RP żyli średnio 48 lat, obecnie 74 (26 lat dłużej), kobiety 51, obecnie 82 (31 lat dłużej).
>Naprawdę?
>Zatem przed wojną nie było ludzi starych - babci, dziadków nikt nie widział,
>bo sami młodzi chodzili ulicami.. którzy przedwcześnie umierali - z przypadku zapewne?
Rozmowa z tobą nie ma sensu, skoro nie wiesz co to średnia wieku.

>średnia 50 lat, haha!
Do sera się śmiej, faktów nie zaśmiejesz.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
alsor (3283 punktów)
>>Zatem przed wojną nie było ludzi starych - babci, dziadków nikt nie widział,
>>bo sami młodzi chodzili ulicami.. którzy przedwcześnie umierali - z przypadku zapewne?
>Rozmowa z tobą nie ma sensu, skoro nie wiesz co to średnia wieku.

Oczywiście - Bóg nie rozmawia w ogóle z ludźmi,
no ale ja jestem trochę głupszy - naiwny zapewne, więc nadal gadam.

>>średnia 50 lat, haha!
>Do sera się śmiej, faktów nie zaśmiejesz.

Twoje fakty są bardzo sensacyjne: nie było starców 100 czy 500 lat temu,
a 1000 lat temu... dzidziusie rządziły tym światem.

........

Tak przy okazji:
moja mama żyła 90 lat i była raz leczona w szpitalu... no, może dwa razy: na zaćmę w wieku 85 lat - najpierw 1 oko a po roku drugie.

Składki zdrowotne płaciła przez 70 lat.

A ja byłem raz w życiu u lekarza... w wieku 11 lat, bo się skaleczyłem w zabawie... zadrapałem leciutko.
Składki płacę ponad 50 lat.

Jak widzisz: wAsze urojenia są chore - ale nie ja!
03-12-2022 20:57 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>Zatem przed wojną nie było ludzi starych - babci, dziadków nikt nie widział,
>>>bo sami młodzi chodzili ulicami.. którzy przedwcześnie umierali - z przypadku zapewne?
>>Rozmowa z tobą nie ma sensu, skoro nie wiesz co to średnia wieku.
>Oczywiście - Bóg nie rozmawia w ogóle z ludźmi,
>no ale ja jestem trochę głupszy - naiwny zapewne, więc nadal gadam.
>>>średnia 50 lat, haha!
>>Do sera się śmiej, faktów nie zaśmiejesz.
>Twoje fakty są bardzo sensacyjne: nie było starców 100 czy 500 lat temu,
>a 1000 lat temu... dzidziusie rządziły tym światem.
Powtarzam, nie rozumiesz co to średnia wieku, więc rozmowa z tobą nie ma sensu. Ukończyłeś chociaż szkołę podstawową?


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
03-12-2022 21:28 
 Ocena-1 na 1
alsor (3283 punktów)
>Powtarzam, nie rozumiesz co to średnia wieku, więc rozmowa z tobą nie ma sensu. Ukończyłeś chociaż szkołę podstawową?

Ty nic nie rozumiesz.. masz nieźle nasrane w tej pustej główce, synek.

Moje wykształcenie jest maksymalne w tym waszym gównianym światku... i wedle zasady: tych wyższych skracamy o głowę, bo nasze chaty ich nie pomieszczą,...

w każdym razie dla ciebie nieosiągalne - coś jak wejście na ... Księżyc bez używania koguta z aparatem tlenowym. haha!
qwery (2864 punktów)
>>Powtarzam, nie rozumiesz co to średnia wieku, więc rozmowa z tobą nie ma sensu. Ukończyłeś chociaż szkołę podstawową?
>Ty nic nie rozumiesz.. masz nieźle nasrane w tej pustej główce, synek.
>Moje wykształcenie jest maksymalne w tym waszym gównianym światku... i wedle zasady: tych wyższych skracamy o głowę, bo nasze chaty ich nie pomieszczą,...
>w każdym razie dla ciebie nieosiągalne - coś jak wejście na ... Księżyc bez używania koguta z aparatem tlenowym. haha!

Alsor ty mowisz ze maksymalna dlugosć zycia nie ulegla zmianie dzieki medycynie a szarlej chyba ze zostala prawiona srednia. Nie wierze ze tego nie łapiesz wiec qurna o co ci chodzi bo juz zmierzcha. Ze medycyna wiecej obiecuje niz robi? Co do tego nie ma dyskusji, chyba?
alsor (3283 punktów)
>Alsor ty mowisz ze maksymalna dlugosć zycia nie ulegla zmianie dzieki medycynie a szarlej chyba ze zostala prawiona srednia. Nie wierze ze tego nie łapiesz wiec qurna o co ci chodzi bo juz zmierzcha. Ze medycyna wiecej obiecuje niz robi? Co do tego nie ma dyskusji, chyba?

Niepodważalnym faktem jest że średnia życia ludzi nie zmieniła się ani o... dzień!

Np. Sokrates czy inni starożytni żyli po 70-80 lat, a nie 30 co sugerują te przygłupy.

I wiemy że średnia przetrwania może tu być dowolnie niska - ale nie wyższa!,
np. w obozie koncentracyjnym pod Oświęcimiem średnia 'życia' wynosiła z 3 miesiące.

Podobnie jest z Eskimosami, i innymi skrajnymi przypadkami - pigmeje, czy inni... samobójcy.

No i cóż z tego? wiadomo o co tu chodzi.

Fakt: współczesna, a żadna, medycyna nie wydłuża życia ludzi!

Jest jeszcze jeden motyw w tej sprawie - mylący istotnie:

obecnie można podtrzymywać aż do absurdu, np. w stanie skrajnej demencji, śpiączki, itp.

Tyle że to się znowu nie liczy: bo to nie jest życie, lecz wegetacja!

No i amen.
04-12-2022 14:17 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>Alsor ty mowisz ze maksymalna dlugosć zycia nie ulegla zmianie dzieki medycynie a szarlej chyba ze zostala prawiona srednia. Nie wierze ze tego nie łapiesz wiec qurna o co ci chodzi bo juz zmierzcha. Ze medycyna wiecej obiecuje niz robi? Co do tego nie ma dyskusji, chyba?
>Niepodważalnym faktem jest że średnia życia ludzi nie zmieniła się ani o... dzień!
>Np. Sokrates czy inni starożytni żyli po 70-80 lat, a nie 30 co sugerują te przygłupy.

Wyglupy se robisz. Zyli moze i te 70 lat a dzis by mize pozyli 71 albo 69, roznie to moze byc, raczej wiecej. Nie w tym rzecz. Rzecz w tym ze jak np co drugie dziecko przezywlo pierwszy rok po porodzie ti srednia zycia spadala prawie o polowe. No ale to glownie wynik higieny czy niedożywienia. Medycyna ma tu zaslugi ale nie az takie.
alsor (3283 punktów)
>>>Alsor ty mowisz ze maksymalna dlugosć zycia nie ulegla zmianie dzieki medycynie a szarlej chyba ze zostala prawiona srednia. Nie wierze ze tego nie łapiesz wiec qurna o co ci chodzi bo juz zmierzcha. Ze medycyna wiecej obiecuje niz robi? Co do tego nie ma dyskusji, chyba?
>>Niepodważalnym faktem jest że średnia życia ludzi nie zmieniła się ani o... dzień!
>>Np. Sokrates czy inni starożytni żyli po 70-80 lat, a nie 30 co sugerują te przygłupy.
>Wyglupy se robisz. Zyli moze i te 70 lat a dzis by mize pozyli 71 albo 69, roznie to moze byc, raczej wiecej. Nie w tym rzecz. Rzecz w tym ze jak np co drugie dziecko przezywlo pierwszy rok po porodzie ti srednia zycia spadala prawie o polowe. No ale to glownie wynik higieny czy niedożywienia. Medycyna ma tu zaslugi ale nie az takie.

Jasne, np. szwaby żyją dłużej, bo... Polacy ich nie mordują systematycznie.
03-12-2022 22:18 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>Powtarzam, nie rozumiesz co to średnia wieku, więc rozmowa z tobą nie ma sensu. Ukończyłeś chociaż szkołę podstawową?
>Ty nic nie rozumiesz.. masz nieźle nasrane w tej pustej główce, synek.
Nie dorosłeś do rozmów na FR.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
04-12-2022 10:29 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Oczywiście - Bóg nie rozmawia w ogóle z ludźmi,

Który Bóg? Bo ten biblijny rozmawia:
z Adamem rozmawiał
Noemu kazał arkę zbudować
Mojżeszowi dał 10 przykazań itd.

>>>średnia 50 lat, haha!

Była duża umieralność dzieci stąd niska średnia.

haha pisze się rozdzielnie ha ha!
alsor (3283 punktów)
>>Oczywiście - Bóg nie rozmawia w ogóle z ludźmi,
>Który Bóg? Bo ten biblijny rozmawia:
>z Adamem rozmawiał
>Noemu kazał arkę zbudować
>Mojżeszowi dał 10 przykazań itd.

dał czy gadał?

Tam zawsze byli pośrednicy - te tzw. aniołki (te samo co Charliego zapewne).

Jeden tam nawet bił się z Bogiem... bo ze strachu chciał uciekać jak pies,
no i wtedy dostał wpierdol.

Tyle że bił się z fizycznym człowiekiem, a nie bezpośredni z Bogiem...

To tak jak tatuś da klapsa rozwydrzonemu dzieciakowi - taka to była walka.

>>>>średnia 50 lat, haha!

>Była duża umieralność dzieci stąd niska średnia.

No to sobie dolicz te miliony aborcji, a wtedy zobaczymy jaka średnia wyjdzie... hihi!

>haha pisze się rozdzielnie ha ha!

Ale kicha pisze się przez cecha.
panTeista (6808 punktów)
>>Mojżeszowi dał 10 przykazań.
>dał czy gadał?

Tak czy tak, to tylko mitologia, legendy.
alsor (3283 punktów)
>>>Mojżeszowi dał 10 przykazań.
>>dał czy gadał?
>Tak czy tak, to tylko mitologia, legendy.

Przecie żyjesz w tym mitycznym świecie, nie?

panTeista (6808 punktów)
>>Tak czy tak, to tylko mitologia, legendy.
>Przecie żyjesz w tym mitycznym świecie, nie?

Owszem. Legendy są pouczające, dlatego wielu ludzi z nich czerpie.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365