Racjonalista - Strona głównaDo treści
Samorództwo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
26-01-2023 13:21Litek (7 punktów)Samorództwo
Ocena -2 na 4
Niektórzy twierdzą że w wyniku samorództwa ukształtowała się świadomość. Jeżeli najsilniejsze osobniki jak zakładają ewolucjoniści przeżywają, dlaczego istnieje empatia ? Człowiek ma poczucie piękna i sprawiedliwości, jakim cudem to wyewoluowało ? Prosiłbym o konkretne odpowiedzi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6809 punktów)
>Jeżeli najsilniejsze osobniki jak zakładają ewolucjoniści przeżywają, dlaczego istnieje empatia?

Okazało się, że grupie łatwiej przeżyć, niż pojedynczemu najsilniejszemu osobnikowi. Do funkcjonowania grup przydatna jest empatia i sprawiedliwość.

>Człowiek ma poczucie piękna i sprawiedliwości, jakim cudem to wyewoluowało?

To co odrażające jest też niekorzystne dla zdrowia. Zmysł estetyki jest zatem pożyteczny.
Litek (7 punktów)
>>Jeżeli najsilniejsze osobniki jak zakładają ewolucjoniści przeżywają, dlaczego istnieje empatia?
>Okazało się, że grupie łatwiej przeżyć, niż pojedynczemu najsilniejszemu osobnikowi. Do funkcjonowania grup przydatna jest empatia i sprawiedliwość.
>>Człowiek ma poczucie piękna i sprawiedliwości, jakim cudem to wyewoluowało?
>To co odrażające jest też niekorzystne dla zdrowia. Zmysł estetyki jest zatem pożyteczny.
>

Bardzo ogólnikowa odpowiedź. Jeżeli rzekomo człowiek powstał z materii nieożywionej ( samorództwo) to jak to się stało że wykształciła się emptia ? Zmysł estetyki powstał z przypadku ?

Jak zlepek kwasu nukleinowego i cząsteczek białka ukształtował w ludziach empatię, umiłowanie sztuki i piękna a także potrzeby duchowe ?
27-01-2023 11:54 
 Ocena-1 na 1
Litek (7 punktów)
>>>Jeżeli najsilniejsze osobniki jak zakładają ewolucjoniści przeżywają, dlaczego istnieje empatia?
>>Okazało się, że grupie łatwiej przeżyć, niż pojedynczemu najsilniejszemu osobnikowi. Do funkcjonowania grup przydatna jest empatia i sprawiedliwość.
>>>Człowiek ma poczucie piękna i sprawiedliwości, jakim cudem to wyewoluowało?
>>To co odrażające jest też niekorzystne dla zdrowia. Zmysł estetyki jest zatem pożyteczny.
>>
>Bardzo ogólnikowa odpowiedź. Jeżeli rzekomo człowiek powstał z materii nieożywionej ( samorództwo) to jak to się stało że wykształciła się emptia ? Zmysł estetyki powstał z przypadku ?
>Jak zlepek kwasu nukleinowego i cząsteczek białka ukształtował w ludziach empatię, umiłowanie sztuki i piękna a także potrzeby duchowe ?

Mnie interesuje konkretna odpowiedź. Ewolucja jest bajką, dlatego nie udzieli odpowiedzi na powyższe pytania.

Teoria ewolucji to bajka dla dorosłych
alexjones.(*)ji-to-bajka-dla-dorosłych
09-02-2023 08:49 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ewolucja jest bajką, dlatego nie udzieli odpowiedzi na powyższe pytania.
W każdej dziedzinie są kwestie jeszcze nie wyjaśnione; każda jest bajką?


cr
09-02-2023 11:15 
 Ocena 1 na 3
romaro (25211 punktów)
Następny słuchacz Radia Maryja nas odwiedził
>Teoria ewolucji to bajka dla dorosłych.

Zastanawiające, że najczęściej głoszą to ci, którzy wierzą, że żył kiedyś gość, który chodził po wodzie i zamieniał wodę w wino.


W pierwszej wersji tej wypowiedzi napisałem:
[...] który chodził po wodzie i zamieniał krew w wino.
Poprawiłem by chronologii zdarzeń, a tym samym ewolucji, nie naruszać.
09-02-2023 12:31 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Bardzo ogólnikowa odpowiedź.
>Jak zlepek kwasu nukleinowego i cząsteczek białka ukształtował w ludziach empatię,
A nie zastanawia cię jak ten zlepek kwasu nukleinowego i cząsteczek białka zdjęty z krzyża ożył?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jeżeli najsilniejsze osobniki jak zakładają ewolucjoniści przeżywają, dlaczego istnieje empatia ? Człowiek ma poczucie piękna i sprawiedliwości, jakim cudem to wyewoluowało ?
Zakładasz tu, że zwierzęta takich cech nie przejawiają, ale może to chybione założenie?

Np. empatię przejawiają rodzice, a zwłaszcza matki wielu gatunków.

cr
Thoter (6650 punktów)
>>Jeżeli najsilniejsze osobniki jak zakładają ewolucjoniści przeżywają, dlaczego istnieje empatia ? Człowiek ma poczucie piękna i sprawiedliwości, jakim cudem to wyewoluowało ?
>Zakładasz tu, że zwierzęta takich cech nie przejawiają, ale może to chybione założenie?
>Np. empatię przejawiają rodzice, a zwłaszcza matki wielu gatunków.
>

Przeżywają ci co mają szczęście a giną ci co mają pecha.
10-02-2023 09:37 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Przeżywają ci co mają szczęście...
Oraz pechowi samobójcy.

cr
alsor (3283 punktów)
>Niektórzy twierdzą że w wyniku samorództwa ukształtowała się świadomość. Jeżeli najsilniejsze
>osobniki jak zakładają ewolucjoniści przeżywają, dlaczego istnieje empatia ? Człowiek ma poczucie
>piękna i sprawiedliwości, jakim cudem to wyewoluowało ? Prosiłbym o konkretne odpowiedzi.

Przecież nie ma definicji świadomości, wiec o czym chcesz gadać -

o psychologii, psychiatrii, a może o wirusologii zaawansowanej?

obawiam się że to nie są żadne nauki, lecz kolejne odkrycie kryminalistów - sposób na łatwy zarobek na frajerach.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Niektórzy twierdzą że w wyniku samorództwa ukształtowała się
ANKIETA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,898632#w898854


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
empiryczny (223 punktów)
>Niektórzy twierdzą że w wyniku samorództwa ukształtowała się świadomość. Jeżeli najsilniejsze
>osobniki jak zakładają ewolucjoniści przeżywają, dlaczego istnieje empatia ? Człowiek ma poczucie
>piękna i sprawiedliwości, jakim cudem to wyewoluowało ? Prosiłbym o konkretne odpowiedzi.
>
"..Na przykład twierdzi się, że życie powstało wiele milionów lat temu. Ale nie znalazłem żadnego wiarygodnego artykułu naukowego wyjaśniającego sprawdzony mechanizm powstawania żywej komórki z nieożywionych cząsteczek - procesu zwanego abiogenezą. Z drugiej strony znalazłem wiele opublikowanych wyników naukowych, które pokazują, że abiogeneza nie może się wydarzyć, jak wyjaśniam w rozdziale 3..."

Poproszę o linki do artykułów naukowych dotyczących przykładu abiogenezy-samorództwa. Wygląda na to, że samorództwo to utopia. Czyli co za tym idzie powstanie życia na ziemi drogą ewolucji to też utopia.

ps nie toczę dyskusji na zasadzie ping-ponga, polecam ciocię google

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365