 |
Pytania ważne odpowiedzi ważniejsze Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-02-2023 16:00 | Edward Robak* (2152 punktów) | Pytania ważne odpowiedzi ważniejsze
1 na 1 | Jeden z uczestników dyskusji Hamerlik Konopka na forum zadaje mi mnóstwo pytań więc postanowiłem numerowane odpowiedzi umieszczać w jednym miejscu (w tym wątku) dla porządku. Cytuję: Hamerlik Konopka 3-03-2023 www.racjonalista.pl/forum.php/s,897905#w898360 Nie uwierzę w nic czego nie mogę zobaczyć i dotknąć. Kiedy popchnę piłkę na powierzchni Ziemi, to ona będzie postępować ale także obracać się wokół własnej osi. Siła ruchu mojego ramienia wprawi ją w ruch ale opór jaki stawia ziemia zakrzywi ten ruch, dlatego to będzie ruch obrotowy.
1. Czy Księżyc, który obiega Ziemię także obraca się wokół własnej osi? Ad.1. TAK 2. Czy wszystkie orbitujące obiekty obracają się wokół własnej osi czy nie? Ad.2. NIE 3. Czy satelita też obróciłaby się gdyby nie zużyć energii na wyrównanie jej lotu? Bo jeżeli satelita orbitujaca w twojej próżni, wykaże jakąkolwiek tendencję do obrotu wokół własnej osi, to znak, że znajduje się w polu oporu choć Ty twierdzisz, że znajduje się w niczym. Ad.3. Twierdzenie, że orbitujący satelita "znajduje się w niczym" jest Pana wymysłem, który przypisuje Pan mnie. To się nazywa dorabianie gęby. Ja twierdzę, że satelita orbituje w polu grawitacyjnym na oceanie par wirtualnych. pl.wikipedia.org/wiki/Pole_grawitacyjnewww.salon24.pl/u/robakks/504035,para-wirtualna | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > 2. Czy wszystkie orbitujące obiekty obracają się wokół własnej osi czy nie?> Ad.2. NIEA tu piszą, że obracają się. physics.st(*)al-object-spin-on-its-own-axisMoże podasz przykład naturalnego ciała, orbitującego w próżni wokół innej osobliwości materii, które nie wiruje wokół własnej osi tak jak piłka turlająca się po powierzchni? youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | szarley (54913 punktów) | > Może podasz przykład naturalnego ciała, orbitującego w próżni wokół innej osobliwości materii, które nie wiruje wokół własnej osi tak jak piłka turlająca się po powierzchni?Biblioteka: Unter den Linden 6, Berlin Nazwisko: homepage.uni-graz.at/de/arnold.hanslmeier/"osobliwością materii" jest gówno w twojej czaszce Pisz po niemiecku, skoro polskiego nie znasz.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > "osobliwością materii" jest gówno w twojej czaszceChamski jak zawsze i jak zawsze pod pseudonimem, dzięki Tobie zrozumiałem o jaką "wolność" w internecie walczycie, którą ma zapewnić Wam anonimowość.  Widać Ty i tobie podobni rozumiecie przestrzeń jako pustkę, w której zawieszone się ciała materii. Ja pojmuję przestrzeń jako pełnię materii, w której występują osobliwości rozumiane jako środki skupienia. Dla mnie kosmos jest jak napełniona butla z gazem, w której cząstka gazu jest przy innej cząstce. Waszego pojęcia nicości zaczynającej się przy powierzchni ciała niebieskiego nie rozumem. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | | szarley (54913 punktów) | Biblioteka: Unter den Linden 6, Berlin Nazwisko: homepage.uni-graz.at/de/arnold.hanslmeier/ > Chamski jak zawszeMasz rację, chamstwem jest wysłanie po wiedzę do biblioteki Uniwersytetu 10 km od twojego rzekomego miejsca zamieszkania > i jak zawsze pod pseudonimem,Oczywiście KrystynoBack > dzięki Tobie zrozumiałem o jaką "wolność" w internecie walczycie, którą ma zapewnić Wam anonimowość.  Ta, fanatyczny miłośniku tajemnic > Widać Ty i tobie podobni rozumiecie przestrzeń jako pustkę,Nie interesuje cię, co ja rozumiem, sam to wymyślasz > Ja pojmuję przestrzeń jako pełnię materii, w której występują osobliwości rozumiane jako środki skupienia.a po polsku? > Waszego pojęcia nicości....Unter den Linden 6, Berlin > zaczynającej się przy powierzchni ciała niebieskiego nie rozumem.Wielu rzeczy nie rozumiesz. Ja też. Różnica w tym, że kiedy czegoś nie rozumiem, pytam lub szukam odpowiedzi (jeśli mnie interesuje) ty zmyślasz Przy okazji . Założyłeś wątek "Tajemnica w gospodarce kapitalistycznej" i uciekłeś od wszystkich pytań i argumentów Może by tak minimum odpowiedzialności za własne słowa?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Wielu rzeczy nie rozumiesz. Ja też. Różnica w tym, że kiedy czegoś nie rozumiem, pytam lub szukam odpowiedzi (jeśli mnie interesuje) ty zmyślaszMoja obecność tu to nieustające pytania oraz analiza i synteza tego co mi inni odpowiadają czy opowiadają. Wpadasz w furię, bo nie poddaje się bezmyślnie twoim racjom i twojemu autorytetowi. Nie ulegam łatwo wpływom innych ludzi na moje myśli i emocje, zachowania agresywne tu nie pomogą, bo już trochę się na nie uodporniłem. Oczywiście odczuwam strach przed innymi ludźmi, którzy, jak Ty, gotowi są mnie zaatakować za kwestionowanie ich racji czy budowanego przez nich porządku ale to nie jest panika. Potrafię kontrolować swoje uczucie strachu i kalkulować zagrożenie. Jesteś mocny w gębie i przejawiasz sporą agresję werbalną ale nie sądzę, żeby to przekładało się na realne zagrożenie dla mnie, więc często Cię ignoruję. Pomyśl o tym ilu na tym świecie jest ludzi, którzy chcą mnie zdominować i podporządkować moje życie swojemu? Mnóstwo. Setki milionów. Trzeba Was w pewien sposób ignorować, bo inaczej życiowa katastrofa. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | | |  | | szarley (54913 punktów) | >>Wielu rzeczy nie rozumiesz. Ja też. Różnica w tym, że kiedy czegoś nie rozumiem, pytam lub szukam odpowiedzi (jeśli mnie interesuje) ty zmyślasz >Moja obecność tu to nieustające pytania .... ... ucieczki i rzucanie gównem w rozmówców
>oraz analiza i synteza tego co mi inni odpowiadają czy opowiadają. Buahahahahahahahah
>Wpadasz w furię, bo ... ... rzucasz we mnie gównem oszczerstw
Założyłeś wątek "Tajemnica w gospodarce kapitalistycznej" i uciekłeś od wszystkich pytań i argumentów, za to leje się w nim gówno na mój temat. Wróć do tego wątku. Może by tak minimum odpowiedzialności za własne słowa?
>Oczywiście odczuwam strach przed innymi ludźmi, którzy, jak Ty, gotowi są mnie zaatakować Kolejne kłamstwo - rzucanie gównem.
>Pomyśl o tym ilu na tym świecie jest ludzi, którzy chcą mnie zdominować Zdefiniuj dominację
Napisałeś, że młotek zyskuje masę tracąc masę. Przypominanie tej bredni jest wg ciebie próbą dominacji? A może w końcu kiedyś UDOWODNISZ, lub SPROSTUJESZ tę brednię?
Twierdzisz, że masa zmienia się w ruch Czekam na matematyczny wzór To jest dominacja?
>i podporządkować moje życie swojemu? Znów zmyślasz
Wróć do wątki, który założyłeś na temat jawności i jawnie odpowiedz na pytania ci zadane o twoje finansowe operacje.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > >Wpadasz w furię, bo ...> ... rzucasz we mnie gównem oszczerstwNie masz tożsamości, nie można skłamać w sprawie osoby bez tożsamości! Cokolwiek o Tobie nie napiszę, to będzie wymyślone tak samo jak twoja nazwa użytkownika internetu, której nikt nie poradzi skojarzyć z tożsamością realnego człowieka. Celowo sprowadzasz wszystkie rozmowy do wzajemnych oskarżeń, żeby stworzyć powód do wzajemnej agresji. Ty nie chcesz z nikim rozmawiać. Ty chcesz ludzi straszyć, grozić im, żeby ulegli twojej dominacji. Życie nauczyło Cię, że chamstwo, agresja, bezwzględność popłacają, bo im bardziej byłeś w życiu chamski, tym miałeś z tego więcej pieniędzy. No cóż tak działa wasz kapitalistyczny system, oparty na tajemnej i nieopodatkowanej własności, którego tak bronisz i atakujesz mnie w każdym wątku za to, że go publicznie kwestionuję. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | | | | |  | | szarley (54913 punktów) | >>>Wpadasz w furię, bo ... >>... rzucasz we mnie gównem oszczerstw >Nie masz tożsamości, nie można skłamać w sprawie osoby bez tożsamości!
Kolejne rzucanie gównem, krystkonie Wróć do wątku, który założyłeś
>Celowo sprowadzasz wszystkie rozmowy do wzajemnych oskarżeń, Doprawdy? TY oskarżasz o przestępstwa nie ja Wróć do wątku, który założyłeś
>Ty chcesz ludzi straszyć, grozić im, żeby ulegli twojej dominacji. Kolejne rzucanie gównem
>Życie nauczyło Cię, że chamstwo, agresja, bezwzględność popłacają, Kolejne rzucanie gównem,
>bo im bardziej byłeś w życiu chamski, tym miałeś z tego więcej pieniędzy. Kolejne rzucanie gównem
>No cóż tak działa wasz kapitalistyczny system, oparty na tajemnej i nieopodatkowanej własności, Wróć do wątku, który założyłeś, tam była o tym mowa, tam były argumenta Uciekłeś
>którego tak bronisz Kolejne rzucanie gównem.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | |
|
| | | | | | | |  | | szarley (54913 punktów) | > >>którego tak bronisz> >Kolejne rzucanie gównem.> Dobrych ludzi oskarżam o zło.  Odpowiedź jest w twoim wątku
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) |
trolle SIO
|
|
 | | alsor (3283 punktów) | > >2. Czy wszystkie orbitujące obiekty obracają się wokół własnej osi czy nie?> >Ad.2. NIE> A tu piszą, że obracają się.> physics.st(*)al-object-spin-on-its-own-axis> Może podasz przykład naturalnego ciała, orbitującego w próżni wokół innej osobliwości materii, które nie wiruje wokół własnej osi tak jak piłka turlająca się po powierzchni?No to ja cipo dam zaraz fajny przykład wirowania ciała swobodnego: www.youtube.com/watch?v=Ya_o0pZcXWg
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > No to ja cipo dam zaraz fajny przykład wirowania ciała swobodnego:> www.youtube.com/watch?v=Ya_o0pZcXWgSwoboda ciała może być tylko lokalna ale nie globalna. Możemy rozpoznać ciało materii, którego ruch jest wolny od naszego wpływu ale nie od wpływu innych ciał. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | | alsor (3283 punktów) | > >No to ja cipo dam zaraz fajny przykład wirowania ciała swobodnego:> >www.youtube.com/watch?v=Ya_o0pZcXWg> Swoboda ciała może być tylko lokalna ale nie globalna.> Możemy rozpoznać ciało materii, którego ruch jest wolny od naszego wpływu ale nie od wpływu innych ciał.Niby po czym rozpoznasz że ta spirala jest swobodna, czy też wleczona - sterowana z zewnątrz, np. kręcona w ręce? Przyjrzyj się tej animacji: tam są takie raptowne skoki: to się kręci długo i równo, niby dookoła osi, ale raptem dostaje jakby kopa i się przekręca - o całe 180 stopni... dokładnie! no i teraz znowu kręci się zwyczajne - równiutko. Zatem: jest to sterowane czy nie?
|
|
| | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Zatem: jest to sterowane czy nie?To jest perspektywa obserwatora, który rotuje wokół własnej osi i dodatkowo rotuje wokół przedmiotu obserwacji.. Na tym filmie przedmiot obserwacji jest statyczny to obserwator wykonuje ruch i do tego dwa jego rodzaje. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | | |  | | alsor (3283 punktów) | > >Zatem: jest to sterowane czy nie?> To jest perspektywa obserwatora, który rotuje wokół własnej osi i dodatkowo rotuje wokół przedmiotu obserwacji..> Na tym filmie przedmiot obserwacji jest statyczny to obserwator wykonuje ruch i do tego dwa jego rodzaje.Nie, to jest full swobodne - tak to się kręci naturalnie, i tyle! www.youtube.com/watch?v=ZeshC67uvMwi tak to działa, co ja spowolniłem troszeczkę - z 10 razy, bo obroty dałem małe!
|
|
| | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Przyjrzyj się tej animacji: tam są takie raptowne skoki:A Ty temu filmowi youtube.com/shorts/nHCoLscc7jYPowiedz czy widzisz, żeby kule na tym filmie rotowaly wokół siebie? Gdybyśmy zrobili dużą rurę ze strumieniem powietrza w górę i gdybyśmy wrzucili do niej kule, które zawisłyby w strumieniu powietrza, to czy te kule rozproszą się po całej rurze, czy skupia wokół siebie i zaczną wokół siebie rotować? youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | > >2. Czy wszystkie orbitujące obiekty obracają się wokół własnej osi czy nie?> >Ad.2. NIE> A tu piszą, że obracają się.> physics.st(*)al-object-spin-on-its-own-axis4. > Może podasz przykład naturalnego ciała, orbitującego w próżni wokół innej osobliwości materii, które nie wiruje wokół własnej osi tak jak piłka turlająca się po powierzchni?Ad.4.  Jedna z tych mrówek orbitując wykonuje obrót wokół własnej osi, a druga nie. Moje pytanie: 1.RE: Czy Pan wie, że niezależnie od tego, czy mrówka orbitując wykonuje obroty wokół środka ciężkości układu, to może równocześnie wirować w lewo bądź w prawo ale wokół innej osi niż ta pierwsza?
trolle SIO
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Czy Pan wie, że niezależnie od tego, czy mrówka orbitując wykonuje obroty wokół środka ciężkości układu, to może równocześnie wirować w lewo bądź w prawo ale wokół innej osi niż ta pierwsza?No tak ale dlaczego wszelkie osobliwości w materii kręcą się wokół własnej osi? Co je napędza? Wróćmy do twojej teorii przyciągania się ciał materii. Z tej teorii wynika, że ciało zawieszone wysoko nad powierzchnią Ziemi będzie opadać pionowo w dół. A zatem czy ten pionowy upadek jest w ogóle możliwy? Czy ciało nie zacznie opadać w ruchu spiralnie zakrzywionym? W jeśli ruch będzie zakrzywiony to co go zakrzywia, przecież wg Ciebie ciała przyciągają się środkami ciężkości? Mówicie, iż siła odśrodkowa ruchu Księżyca powoduje, że ten nie spada pionowo na Ziemię. Pytanie. Czy potrafiłbys zatrzymać satelitę na orbicie tak, żeby ta spadła pionowo w dół w Ziemię. Jeżeli żadnym sposobem nie poradzisz zatrzymać satelity i żadnym sposobem doprowadzić do jej pionowego upadku na Ziemię, bo cokolwiek zrobisz to ona zawsze będzie opadała w ruchu spiralnie zakrzywionym, tzn. że wasza teoria o przyciąganiu się ciał materii to lipa. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | | Edward Robak* (2152 punktów) | > >Czy Pan wie, że niezależnie od tego, czy mrówka orbitując wykonuje obroty wokół środka ciężkości układu, to może równocześnie wirować w lewo bądź w prawo ale wokół innej osi niż ta pierwsza?> No takKwestia do rozwinięcia. 5.HK: > ...ale dlaczego wszelkie osobliwości w materii kręcą się wokół własnej osi?Bo tak Pan sobie założył. 6.HK: > Co je napędza?Jeśli przyśpieszają to napędza je siła, jeśli nie przyśpieszają to NIC ich nie napędza. > Wróćmy do twojej teorii przyciągania się ciał materii.To nie jest moja teoria. > Z tej teorii wynika, że ciało zawieszone wysoko nad powierzchnią Ziemi będzie opadać pionowo w dół.Nic podobnego. Ziemia przemieszcza się w przestrzeni, więc ciało spadające pionowo w dół ominie Ziemię. 7.HK: > A zatem czy ten pionowy upadek jest w ogóle możliwy?Jest możliwy lokalnie na krótkich odległościach. 8.HK: > Czy ciało nie zacznie opadać w ruchu spiralnie zakrzywionym?Przyśpieszenie grawitacyjne jest radialne, a nie spiralne. Myli Pan grawitację z elektromagnetyzmem gdzie ładunek elektryczny w polu magnetycznym zakręcowywuje.  9.HK. > W jeśli ruch będzie zakrzywiony to co go zakrzywia, przecież wg Ciebie ciała przyciągają się środkami ciężkości?Noski (nasiona) klonu spadają obracając się jak śmigło, bowiem taka jest pneumatyka (różnice ciśnień). > Mówicie, iż siła odśrodkowa ruchu Księżyca powoduje, że ten nie spada pionowo na Ziemię.Ktoś Pana wprowadził w błąd. To nie siła odśrodkowa utrzymuje Księżyc na orbicie, a zrównoważone działanie dwóch sił: F1: przyciąganie pomiędzy Ziemią a Księżycem F2: pęd Księżyca styczny do orbity 10.HK. > Pytanie.> Czy potrafiłbys zatrzymać satelitę na orbicie tak, żeby ta spadła pionowo w dół w Ziemię.> Jeżeli żadnym sposobem nie poradzisz zatrzymać satelity i żadnym sposobem doprowadzić do jej pionowego upadku na Ziemię, bo cokolwiek zrobisz to ona zawsze będzie opadała w ruchu spiralnie zakrzywionym, tzn. że wasza teoria o przyciąganiu się ciał materii to lipa.Coś Pan tam sobie uroiłeś i nazywa to Pan straszliwym przezwiskiem "tzn.". Zatrzymanie satelity na orbicie jest banalnie proste. Znając pęd uruchamiamy silniki aby nadać satelicie taki sam pęd, ale w przeciwną stronę. Fakt, że satelita będzie opadać spiralnie w kierunku powierzchni wynika z dwóch powodów: 1. Ziemia kręci się wokół własnej osi 2. Ziemia okrąża Centrum galaktyki (tu proszę poczytać hasło: asysta grawitacyjna')
trolle SIO
|
|
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | . Nieprawda, co głosisz w tytule, że odpowiedzi od pytań są ważniejsze, bo to odpowiedzi nie istnieją bez pytań, a nie na odwrót.
cr
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|