 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-02-2023 11:29 | okragly (21676 punktów) | mieć kobietę | w raju nie było własności, w tym kobiet (nie było małżeństw) własność to nasz, (patriarchalnych patoelit) pomysł
męski umysl jest narcystyczny, indywidualistyczny, nie może się obejść bez hierarchii, własności, dzieli zamiast łączyć, dlatego tyle cierpienia, męski umysł nie może być bogiem, uniemożliwia powstanie raju. nasz bóg uniemożliwia powstanie raju
zrzućmy maski, niech zostanie sama biologia, tak było w raju. Lepiej chodzic na pasku biologii niż cudzych (patriarchalnych patoelit) pomysłów na życie. Nasza zwierzęca natura dobra strona człowieczeństwa. Powinniśmy z natury (źródła) budować naszą kulturę, wyzbyc się najbardziej szkodliwych memów by zastąpić je wlasnymi, dla nas (jako wspólnota) korzystnymi
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| maurice_ (747 punktów) |
Z całą pewnością postmodernista.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Z całą pewnością postmodernista. post raj ista? raj się nie wróci ale poraj, jak najbardziej jest naszą przyszłościa
|
|
|  | 1 na 1 | maurice_ (747 punktów) |
> raj się nie wróci ale poraj, jak najbardziej jest naszą przyszłościaTypowy postmodernista, nawet z typowymi błędami: to jest zastępowaniem krytykowanych narracji i metanarracji snami o nowym raju, wielkim powrocie, nowym średniowieczu.
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >raj się nie wróci ale poraj, jak najbardziej jest naszą przyszłościa> Typowy postmodernista, nawet z typowymi błędami: to jest zastępowaniem krytykowanych narracji i metanarracji snami o nowym raju, wielkim powrocie, nowym średniowieczu. sny o nowym raju, wielkim powrocie dotycza naszej ISTOTY -bycia ssakiem -stadnym -terytorialnym dobrze to wypełnia zakon, klasztor jest terytorialny (otorbiony), stadny (w klasztorze 20 zakonnikow) tylko nie jest ssakiem, nie plodza, nie rodza, nie wychowują nowych mniszków, ale niewiele im brakuje zeby wypełnic istota zycie swoje
|
|
| | |  | |
| | | |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > Jaki z Ciebie niepoprawny ekofeminista. pl.wikipedia.org/wiki/Ekofeminizmpisza tam "ekofeminiści, według których najzdrowszą i najstabilniejszą formą współżycia społecznego są niewielkie wspólnoty, postulują powrót do tradycyjnego modelu życia wspólnotowego, zorganizowanego wokoło eko-wiosek, w których mieszkałoby około stu osób. Władza i ziemie w tychże ośrodkach przekazana miałaby być kobietom, co oznaczałoby stworzenie społeczeństwa matriarchalnego. Ekofeminiści proponują powrót do dzikości, jako jedyną drogę do poznania natury kobiety" zgadzam się z tym, oprócz liczebności, 100 osób to za dużo na nasze mózgi, nie ogarniamy (ja nie ogarniam)
|
|
1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Powinniśmy [...] wyzbyc się najbardziej szkodliwych memów Bez ustanku wyzbywamy się dobrego, by zastąpić je lepszym.
cr
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >> Powinniśmy [...] wyzbyc się najbardziej szkodliwych memów >Bez ustanku wyzbywamy się dobrego, by zastąpić je lepszym. jakby to było prawdą/ zasadą nie wyszlibyśmy z raju Kopernik powiedział, zły pieniądz wypiera lepszy w 1500 roku chłop odrabiał u pana pańszczyzny 1 dzień, w 1600-już 3 dni, w 1700- 5 dni dzisiaj różnice w dochodach są wieksze niż 100 lat temu, 200 lat, 300 lat ... niż kiedykolwiek zniewolenie nas jest wieksze niż kiedykolwiek a my sie cieszymy, że niby mamy wolność
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>>> Powinniśmy [...] wyzbyc się najbardziej szkodliwych memów >>Bez ustanku wyzbywamy się dobrego, by zastąpić je lepszym. >jakby to było prawdą/ zasadą nie wyszlibyśmy z raju Ale dążymy do poraju, a czy poraj nie jest lepszym rajem?
> dzisiaj różnice w dochodach są wieksze niż 100 lat temu, 200 lat, 300 lat ... niż kiedykolwiek >zniewolenie nas jest wieksze niż kiedykolwiek a my sie cieszymy, że niby mamy wolność Oficjalnie jesteśmy równi, oficjalnie tortury są niedozwolone, kara śmierci odchodzi w niebyt, to znaczy, że idzie ku lepszemu.
cr
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>>> Powinniśmy [...] wyzbyc się najbardziej szkodliwych memów >>>Bez ustanku wyzbywamy się dobrego, by zastąpić je lepszym. >>jakby to było prawdą/ zasadą nie wyszlibyśmy z raju >Ale dążymy do poraju, a czy poraj nie jest lepszym rajem? ale to droga przez piekło, życie zatoczy koło, w zasadzie spirale, poraj to stopien nad rajem wyżej w spirali dziejów
>> dzisiaj różnice w dochodach są wieksze niż 100 lat temu, 200 lat, 300 lat ... niż kiedykolwiek >>zniewolenie nas jest wieksze niż kiedykolwiek a my sie cieszymy, że niby mamy wolność >Oficjalnie jesteśmy równi, oficjalnie tortury są niedozwolone, kara śmierci odchodzi w niebyt, to znaczy, że idzie ku lepszemu. postep wynika z zaprzęgnięcia węglowodorów do pracy, energia jaką mamy z 1 litr ropy odpowiada 1 000 roboczogodzin fizycznej pracy człowieka, doszły nastepne rewolucje np informatyczna, AI śmietanę spijają patoelity, które same nic nie wymyśliły, np taki kulczyk a my, libki sie na to godzimy, ba cieszymy, chcemy by wrócił nasz bohater, geniuszbalcerowicz, by kulczyki mogly jeszcze wiecej zarabiac, kosztem nas, libkow niedorozwojków
|
|
| | |  | 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>śmietanę spijają patoelity, które same nic nie wymyśliły, np taki kulczyk a my, libki sie na to godzimy Czyli Ty się godzisz, czy właśnie Ty się nie godzisz?
cr
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >śmietanę spijają patoelity, które same nic nie wymyśliły, np taki kulczyk a my, libki sie na to godzimy> Czyli Ty się godzisz, czy właśnie Ty się nie godzisz?jako libek niedorozwojek godzę się, inaczej całe moje zycie straci sens. Jestem jak ksiądz który przestał wierzyc w boga, ale co on może? musi głosic prawdę
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> jako libek niedorozwojek godzę się, inaczej całe moje zycie straci sens. Jestem jak ksiądz który przestał wierzyc w boga, ale co on może? musi głosic prawdę  Chyba raczej "prawdę". Nieprawdaż? Co więc, będąc 'jak ksiądz', głosisz? 
cr
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >jako libek niedorozwojek godzę się, inaczej całe moje zycie straci sens. Jestem jak ksiądz który przestał wierzyc w boga, ale co on może? musi głosic prawdę  > Chyba raczej "prawdę". Nieprawdaż?prawdaż  , fajne słowo ale wiadomym, ze jest moja prawda, twoja prawda i g. prawda, czy g."prawda"? > Co więc, będąc 'jak ksiądz', głosisz?  do wiernych głosiłbym "prawdę", a pomiędzy soba mówiłbym jak jest, chyba ze chciałbym zostać biskupem, wtedy wiedziałbym co komu powiedziec (Głódź tez lubi wypić) ale ja nie mam tego dylematu, jestem mnichem pustelnikiem
|
|
| Duch Prawdy (14788 punktów) | |
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|