Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mem tożsamy z uczuciem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
07-03-2023 00:28Hamerlik Konopka (19903 punktów)Mem tożsamy z uczuciem
Co Wy na to jeśli mem
pl.wikipedia.org/wiki/Mem

utożsamię z uczuciem
pl.wikipedia.org/wiki/Uczucia

i napiszę, że to co nazywamy jednostką informacji kulturowej jest charakterystycznym uczuciem?

Czy sądzicie, że uczucia można zaprogramować albo przeprogramować?

Kiedyś zastanawiałem się nad znaczeniami integracji i asymilacji
pl.wikipedia.org/wiki/Integracja_społeczna
pl.wikipedia.org/wiki/Asymilacja_kulturowa

czy tym znaczeniem jest proces wymiany uczuć w umyśle?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thoter (6650 punktów)

>Czy sądzicie, że uczucia można zaprogramować albo przeprogramować?
>

Nienawiść na pewno.
Ci co ją komuś zaprogramowali stosują cenzurę żeby ktoś im ich nie przeprogramował.
Sam jesteś nafaszerowany nienawiścią, nie masz kultury, to jest to dla ciebie normalny stan.
Tatuś miał wstawioną inną nienawiść. Można powiedzieć, że skłonności do wchłaniania nienawiści, można dziedziczyć. Polacy od pokoleń mają wstawianą nienawiść i od pokoleń ci sami biorą za to kasę, od różnych zleceniodawców. Funkcjonariusze oświatowi tresują młodego Polaka nienawiścią za pomocą fałszywej historii. Polak od pokoleń ma zaprogramowanych wrogów: zewnętrznego i wewnętrznego. W zależności z kim walczą Anglosasi to mu ich przeprogramowują.

naszepismo(*)nfurtska-tajni-agenci-szatana/

Joseph, Comte de Maistre (1753-1821), który przez piętnaście lat był masonem, powiedział: "...Do tej pory, narody były wybijane przez podbój, czyli inwazje... Ale pojawia się ważne pytanie: czy naród nie może umrzeć na własnej ziemi, bez przesiedleń lub inwazji, pozwalając by gnilne robactwo zepsuło do samego rdzenia pierwotne i podstawowe zasady, które sprawiają, że naród ten istnieje?."

Istoty człekokształtne im mają więcej czasu, tym łatwiej je programować lub przeprogramować, w fotelu przed telawizorem. Dzieciom funkcjonariusze oświatowi wstawiają tylko kalkę mechanizmu nagradzania zachowania. Potem jako dorośli nie mają inteligencji i odwagi KRYTYKOWANIA. Nawet jak jakimś cudem zdobędą inną logiczną wiedzę, to nie są w stanie jej publicznie prezentować.
Robienie zestawień porównawczych i wyciąganie różnych racjonalnych wniosków przerasta nawet profesora, który za to został profesorem.

07-03-2023 15:03 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>naszepismo(*)nfurtska-tajni-agenci-szatana/

"Polsko-Polonijny dwumiesiecznik Nasze Pismo wydawany w Australii na Tasmanii powstał w 2002 roku, w celu wymiany pogladow tej czesci Polakow żyjacych na Emigracji." Zapis oryginalny.
Ja pisząc na telefonie zapominam o ogonkach, ale żeby taki portal pielęgnujący nasze polskie wartości ignorował nasze "narodowe ogonki"?
Tym bardziej, że jak dalej piszą:
"Pomimo trudności finansowych, z jakimi borykają się na ogół niezalezne pisma, obiecuję, że będziemy robić wszystko, by dalej dbać o nasza Historie, Edukacje, Tradycje i Kulture."

Oto jakie "emigranci" wg. "emigrantów" z Nasze Pismo mają zdanie na temat polek i polaków:
Polacy od pokoleń mają wstawianą nienawiść i od pokoleń ci sami biorą za to kasę, od różnych zleceniodawców. Funkcjonariusze oświatowi tresują młodego Polaka nienawiścią za pomocą fałszywej historii. Polak od pokoleń ma zaprogramowanych wrogów.

Jako że te określenia powyższe to nie wszystko co ta Ruska onuca ma w swoim słowniku na nasz temat, więc spośród wielu innych przypomnę jeszcze jedno, które szczególnie... tak masz rację Thoter - podniosło mi ciśnienie* - "Polska/Ukraina jest wrzodem Europy".
A tu inne epitety, które "Nasze Pismo" (dla zrozumienia tytułu nie piszę bukwami) w tej ruskiej onucy wyzwoliły:
>Chamie chcesz do Europy??
>Ze swoją głupotą i pretensjami, że za mało dali??
>Już tu jeden sk....yn, pasożyt i darmozjad wylewa swoje żale.
>Bydło, które komuniści chcieli przerobić na człowieka i dopiero wtedy pokazać światu, dzisiaj pokazuje rogi.
Więcej tutaj:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,896997#w89702


podniosło mi ciśnienie* - do tej frazy odniosłem się tutaj
www.racjonalista.pl/forum.php/s,901227#w901312
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>gnilne robactwo
>Istoty człekokształtne

Z takim stosunkiem do innych ludzi nie chciałbyś chyba rządzić nimi?

Bo co by to były za rządy?

Ja, co prawda, nie lubię ludzi, za to kim w rzeczywistości są i jaki mają stosunek do innych ale wciąż mam do nich respekt.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Napisałeś, że żyję na koszt innych
Napisałeś, że żyję z lichwy
Napisałeś, że żyję z posiadłości
Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu
Napisałeś, że oszukałem robotników na zarobku
Napisałeś, że jestem winien twojej pracy na czarno

Nie odpuszczę ci twoich oszczerstw

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Napisałeś, że żyję na koszt innych
>Napisałeś, że żyję z lichwy
>Napisałeś, że żyję z posiadłości
>Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu
>Napisałeś, że oszukałem robotników na zarobku
>Napisałeś, że jestem winien twojej pracy na czarno
>Nie odpuszczę ci twoich oszczerstw

Nawet jeśli tak napisałem raz kiedyś w złości, w redakcji na twoje nieustające poniżenia i pogardę, to Ty powtórzyłes to już 1000x

A dlaczego to tyle razy powtarzasz?

Bo oskarżając o oskarżenia kierujesz rozmowę daleko od istoty naszego sporu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Napisałeś, że żyję na koszt innych
>>Napisałeś, że żyję z lichwy
>>Napisałeś, że żyję z posiadłości
>>Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu
>>Napisałeś, że oszukałem robotników na zarobku
>>Napisałeś, że jestem winien twojej pracy na czarno
>>Nie odpuszczę ci twoich oszczerstw

>Nawet jeśli tak napisałem raz kiedyś w złości,

Tak napisałeś I to setki razy
UDOWODNIJ swoje oczernienia lub je sprostuj
Złość chowaj na tych którym fiuta ssiesz. Bezosowi, któremu chcesz obniżyć podatki

Nie masz powodu do złości na mnie. Nie ja wymyśliłem twój rzekomy kredyt i ucieczkę do Berlina przed alimentami, fanatyczny miłośniku tajemnic, który nawet swoim nazwiskiem manipuluje

Nie ponosisz mniejszej odpowiedzialności za świat niż ja i twoje zaklęcia tego nie zmienią
TY masz wyborcze prawa w TWOIM Berlinie nie ja

Wbrew twoim KŁAMSTWOM, nie określam ci praw w Rzeszy

>Bo oskarżając o oskarżenia kierujesz rozmowę daleko od istoty naszego sporu.
Spór?
Przykład krów
Przykład oponiarza
Przykład Płocka
Przykład wlamywacza
Przykład robotników z jednej taśmy
pytanie o wybór pracy
pytanie o wybór mieszkania

UCIECZKI a nie spór
Nie ma sporu , są ucieczki kundla


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak napisałeś I to setki razy

Bzdury!

Raz czy dwa nazwałem Cię przypuszczalnie kamienicznikiem kiedy jak lew broniłeś tajemnicy mienia, wolności własności od opodatkowania, czy przymusowej egzekucji.
Ty powtarzasz to z każdym postem, żeby zmienić znacznie naszej rozmowy w głowach innych ludzi i zaćmić istotę naszego konfliktu.

Strumieniujesz w stronę oskarżeń, bo gdy uda Ci się sprowadzić rozmowę na płaszczyznę ocenienia ludzi, wtedy wszyscy już zapomną, że w konflikcie chodziło o stosunki społeczne.

Jesteś cwany i po raz kolejny chcesz mnie zrobić w konia.

>UDOWODNIJ swoje oczernienia lub je sprostuj

Nie ma czego wspominać.

>Złość chowaj na tych którym fiuta ssiesz.

Jak na razie twoja ideologia a za nią wasza hierarchia panuje nad moim życiem. Mam naturalne prawo je kwestionować i kwestionuję.

>Bezosowi, któremu chcesz obniżyć podatki

W poropagowanym przeze mnie modelu systemu podatek określają wszyscy użytkownicy jawniej księgi kapitału w jawnej demokracji bezpośredniej. To oni mogą lub nie podatki obniżyć Bezosowi. Jeśli wszyscy coś będą mieli to podatek będzie niski naturalnie. Jeśli jak teraz cały świat będzie posiadać tylko mała grupka zamówionych ludzi wtedy podatek będzie naturalnie wyższy. Taka jest istotą tego modelu.

>Nie masz powodu do złości na mnie. Nie ja wymyśliłem twój rzekomy kredyt i ucieczkę do Berlina przed alimentami, fanatyczny miłośniku tajemnic, który nawet swoim nazwiskiem manipuluje

Złościsz mnie w roli ideologa kapitalizmu opartego na tajnej, nieopodatkowanej, państwowo dotowanej z podatków od biedy i przymusowo egzekwowanej własności.

>Nie ponosisz mniejszej odpowiedzialności za świat niż ja i twoje zaklęcia tego nie zmienią

Oczywiście, przy czym ja waszego świata nie wybrałem, wprost przeciwnie.
Z odpowiedzialności za świat walczę z waszym zgniłym systemem, którego tak zaciekle bronisz.

>TY masz wyborcze prawa w TWOIM Berlinie nie ja

Nie uczestniczę i nie uznaję tajnych wyborów.
To są być może wasze prawa ale nie moje.

>Wbrew twoim KŁAMSTWOM, nie określam ci praw w Rzeszy

Określasz mi "prawo" poprzez propagandę ideologii zgniłego kapitalizmu opartego na tajnej i nieopodatkowanej własności.
To przez takich jak Ty funkcjonariusze waszych państw wierzą, że są w prawie działając bezprawnie.

>Spór?
>Przykład krów
>Przykład oponiarza
>Przykład Płocka
>Przykład wlamywacza
>Przykład robotników z jednej taśmy
>pytanie o wybór pracy
>pytanie o wybór mieszkania
>UCIECZKI a nie spór

I te powtarzające się przykłady, na której odpowiedziałem już setki razy są dowodem, że jesteś fundamentalistą kapitalizmu opartego na tajnej i nieopodatkowanej własności.

Wiadomo ile VATu od zapalniczki zapłacił pijak w kiosku, bo są na to kwity a nie wiadomo kto jest właścicielem świata i wierzycielem ludzkości.

Gdzie się pojawia własność i władza tam też jest zawsze czarna dziura dla informacji.

Kiedyś oglądałem program dokumentalny obrazujący eksperyment na zwierzętach, konkretnie świniach, pokazujący, że już świnie chowają swoje "skarby" przed innymi świniami, że te nie znalazły "skarbu" i go nie zjadły.

Ewolucja w tej kwestii nie poszła za bardzo naprzód.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Tak napisałeś I to setki razy
>Bzdury!
>Raz czy dwa nazwałem Cię przypuszczalnie kamienicznikiem
Nie było tam słowa "przypuszczalnie" i nie było to raz czy dwa
Pozostałem kłamstwa pisałeś setki razy. W każdym twoim wpisie są zmyślenia i oczernienia, w tym zarzuty przestępstw

>kiedy jak lew broniłeś tajemnicy mienia,
Kłamiesz. Nie bronę tajemnicy mienia tylko pytam o uzasadnienie potrzeby jawności
Nawet ty wiesz co mam
Ty bronisz swoich tajemnic

>wolności własności od opodatkowania,
Kłamiesz, zmyślasz moje poglądy

>czy przymusowej egzekucji.
Jak mogę bronić czegoś czego nie rozumiem?
Setki razy pytałem CO TO JEST PRZYMUSOWA EGZEKUCJA WŁASNOŚCI?

>>UDOWODNIJ swoje oczernienia lub je sprostuj
>Nie ma czego wspominać.
No pewnie! Nasrać na próg i udawać, że nic się nie stało

>Jak na razie twoja ideologia
Kolejne kłamstwo powtarzane przez ciebie setki razy

>>Bezosowi, któremu chcesz obniżyć podatki
>W poropagowanym przeze mnie modelu systemu podatek określają wszyscy użytkownicy jawniej księgi kapitału
Znam twoje postulaty
Przykład Płocka
Ucieczka
Pytanie o symulację podatków
Ucieczka
Przykład dwóch robotników z jednej taśmy
Ucieczka

>>Nie masz powodu do złości na mnie. Nie ja wymyśliłem twój rzekomy kredyt i ucieczkę do Berlina przed alimentami, fanatyczny miłośniku tajemnic, który nawet swoim nazwiskiem manipuluje
>Złościsz mnie w roli ideologa kapitalizmu opartego na tajnej, nieopodatkowanej, państwowo dotowanej z podatków od biedy i przymusowo egzekwowanej własności.
Nie ja wymyśliłem twój rzekomy kredyt i ucieczkę do Berlina przed alimentami, fanatyczny miłośniku tajemnic

>>Nie ponosisz mniejszej odpowiedzialności za świat niż ja i twoje zaklęcia tego nie zmienią
>Oczywiście, przy czym ja waszego świata nie wybrałem,
Ja też nie. Dlaczego mnie winisz? Ochojską też?

>Z odpowiedzialności za świat walczę z waszym zgniłym systemem,
1 Znowu "waszym"
2 Gówno robisz a nie walczysz. klepiesz mantry, żeby złościć i obrażać trolując

>którego tak zaciekle bronisz.
Nadal łżesz

>>TY masz wyborcze prawa w TWOIM Berlinie nie ja
>Nie uczestniczę i nie uznaję tajnych wyborów.
Twój wybór
Ja też nie głosuję w Niemczech
Dlaczego mam odpowiadać za Niemcy?

>To są być może wasze prawa ale nie moje.
Znów kłamstwo

>>Wbrew twoim KŁAMSTWOM, nie określam ci praw w Rzeszy
>Określasz mi "prawo" poprzez propagandę ideologii
1 Wbrew twoim KŁAMSTWOM, nie określam ci praw w Rzeszy
2 Ta "propaganda" jest twoim wymysłem

>>Spór?
>>Przykład krów
>>Przykład oponiarza
>>Przykład Płocka
>>Przykład wlamywacza
>>Przykład robotników z jednej taśmy
>>pytanie o wybór pracy
>>pytanie o wybór mieszkania
>>UCIECZKI a nie spór
>I te powtarzające się przykłady, na której odpowiedziałem już setki razy

Ucieczkami i rzucaniem gównem. Na żadne z tych pytań nigdy nie odpowiedziałeś

>>Wiadomo ile VATu od zapalniczki zapłacił pijak w kiosku, bo są na to kwity a nie wiadomo kto jest właścicielem świata i wierzycielem ludzkości.
Świat nie ma jednego właściciela, idioto.

>Gdzie się pojawia własność i władza tam też jest zawsze czarna dziura dla informacji.
Gówno prawda.
Chcesz wiedzieć czyje jest pole pod lasem?
Zapytaj
A ja pytam PO CO CI TA WIEDZA
Jaką życiową decyzję zmienisz, wiedząc ile krów ma mój teść?

Ja poradzę uzasadnić potrzebę pytania, o historię twojego rzekomego kredytu, bo chciałbym wiedzieć od którego banku trzymać daleko swoje pieniądze, bo trwonią je na kredyty, dla niewypłacalnych


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Wiadomo ile VATu od zapalniczki zapłacił pijak w kiosku, bo są na to kwity a nie wiadomo kto jest właścicielem świata i wierzycielem ludzkości.
>Świat nie ma jednego właściciela, idioto.

Kto to wie?
Znowu wyssałeś to z palca?
Powtarzasz co ludzie mówią we wsi?

Wasze instytucje zmuszają taksówkarzy do montażu kas fiskalnych w taksówkach na własny koszt, żeby im transakcja sprzedaży na 50 gr nie umknęła ale ani one wiedzą ani nikt inny nie wie, kto jest właścicielem świata i wierzycielem ludzkości.

Nie widzisz w tym totalnego absurdu?

Nie ma absurdu bo "prawo" określa zmówiona grupka kolesi i obecne "prawo" służy zmówionej grupce kolesie, niekoniecznie z polskimi genami?

Jak można drukować tony papieru w sklepie, zapisywać dane na specjalnie chronionych dyskach, dokonywać specjalnych transferów danych do waszych urzędów skarbowych i nie wiedzieć nawet kto jest właścicielem świata i wierzycielem ludzkości?

Nie chce mi się już powtarzać, że stery nad ludzkością przejęły demony i zaprowadzają diabelskie porządki a wszyscy ludzie zachowują się, jakby mieli zbiorową chorobę psychiczną i to wszystko akceptują.

No jak można akceptować panujący nam poziom biurokracji, z której nie wynika nawet kto rządzi światem ale wynika jedynie ile biedota jest winna bogatym?

Zbiorowa paranoja!

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>PO CO CI TA WIEDZA

Muszę znać rozkład dobra wśród ludzi na świecie, żeby rozwinąć w sobie emocje, które nie pozwolą innym ludziom zrobić ze mnie swojego frajera.

Dopóki nie wiem, dopóty boję się i czynię fałszywe założenia, by następnie w strachu i zupełnym pomyleniu podejmować błędne i niekorzystne dla siebie decyzje.

Gdy już będę wiedział przestanę bać się i stworzę poprawne założenia a z odwagi i właściwych przypuszczeń podejmę właściwe i korzystne dla mnie decyzje.

Gdybyś cokolwiek respektował innych ludzi i nie traktował ich jak nakazuje wasza podła ideologia jaki zasób naturalny do wyzysku, to od razu zrozumiałbys.

Ale w swej arogancji, w swej pogardzie dla innych ludzi, w swoim poczuciu wyższości nad innymi nic nie możesz z tego zrozumieć.

Jedyne co potrafisz zrozumieć to to, że Ci się należy i nie ma dla Ciebie znaczenia jak bardzo twoje roszczenia obciążają innych ludzi.

To jednak dalej nie będzie tak funkcjonowało.

Jestem tylko wstępnym symptomem oporu materii na jaki natraficie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Wiadomo ile VATu od zapalniczki zapłacił pijak w kiosku, bo są na to kwity a nie wiadomo kto jest właścicielem świata i wierzycielem ludzkości.
>>Świat nie ma jednego właściciela, idioto.
>Kto to wie?
Ja. Wystarczy, że mam swój dom i świat już nie ma jednego właściciela

>Wasze instytucje...
... Płacą ci Kindergeld i gwarantują niepodnoszenie czynszu i zakaz eksmisji
Skończ z tym zaimkiem, albo UDOWODNIJ, że ostatnie 40 lat przeżyłeś w amazońskiej głuszy i nie ponosisz żadnej odpowiedzialności za ten świat

>Nie chce mi się już powtarzać, że stery nad ludzkością przejęły demony
Idź do psychiatry jeśli widzisz demony

>>PO CO CI TA WIEDZA
>Muszę znać rozkład dobra wśród ludzi na świecie, żeby rozwinąć w sobie emocje, które nie pozwolą innym ludziom zrobić ze mnie swojego frajera.
PO CO CI WIEDZA CZYJE JEST POLE POD LASEM ?
Ucieczka

>Dopóki nie wiem, dopóty boję się i czynię fałszywe założenia, by następnie w strachu i zupełnym pomyleniu podejmować błędne i niekorzystne dla siebie decyzje.

10 lat pytam: jaką życiową decyzję podejmiesz na podstawie wiedzy ile krów ma mój teść?
10 lat ucieczek krystkona od odpowiedzi na proste pytanie

>Gdy już będę wiedział przestanę bać się i stworzę poprawne założenia a z odwagi i właściwych przypuszczeń podejmę właściwe i korzystne dla mnie decyzje.
Podaj przykład takiej decyzji, podjętej po dowiedzeniu się czyje jest pole pod lasem
Boisz się kogoś? Stany lękowe się leczy

>Gdybyś cokolwiek respektował innych ludzi i nie traktował ich jak nakazuje wasza podła ideologia
Zmyślasz, jak zwykle, kolejny raz KŁAMIESZ

>Ale w swej arogancji, w swej pogardzie dla innych ludzi, w swoim poczuciu wyższości nad innymi nic nie możesz z tego zrozumieć.
Rozumiem, żona ci się puściła i się mścisz

>Jedyne co potrafisz zrozumieć to to, że Ci się należy
Należy mi się to, na co zapracowałem, tak jak i tobie
Kiedy wreszcie zrozumiesz prosty komunikat?
Ty podważasz moje prawo własności, bo chcesz żreć owoce z mojego sadu, nie pracując w nim
Zapomnij.
Ja pracuję, ja mam owoce.

>i nie ma dla Ciebie znaczenia jak bardzo twoje roszczenia obciążają innych ludzi.
Kolejne gówno, którym rzucasz, jak jak zwykle bez cienia dowodu, że kogokolwiek moje rzekome (!) roszczenia obciążają. Nie pytam już jakie roszczenia i kogo, bo twoje tchórzostwo pozwala jedynie rzucać gównem i uciekać

>To jednak dalej nie będzie tak funkcjonowało.
>Jestem tylko wstępnym symptomem oporu materii na jaki natraficie.
Leczysz te urojenia?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>PO CO CI WIEDZA CZYJE JEST POLE POD LASEM ?

Żeby rozumieć własne zależności z innymi ludźmi i wiedzieć kiedy to jeszcze symbioza a kiedy już pasożytnictwo.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>i nie ma dla Ciebie znaczenia jak bardzo twoje roszczenia obciążają innych ludzi.
Kolejne gówno, którym rzucasz, jak jak zwykle bez cienia dowodu, że kogokolwiek moje rzekome (!) roszczenia obciążają. Nie pytam już jakie roszczenia i kogo, bo twoje tchórzostwo pozwala jedynie rzucać gównem i uciekać

Niestety znów miałem rację
Krystkom rzucił gównem i udaje, że to nie on napisał

10 lat pytam: jaką życiową decyzję podejmiesz na podstawie wiedzy ile krów ma mój teść?
10 lat ucieczek krystkona od odpowiedzi na proste pytanie

I kolejny raz krystkon uciekł od odpowiedzi

>>>Wiadomo ile VATu od zapalniczki zapłacił pijak w kiosku, bo są na to kwity a nie wiadomo kto jest właścicielem świata i wierzycielem ludzkości.
>>Świat nie ma jednego właściciela, idioto.
>Kto to wie?
Ja. Wystarczy, że mam swój dom i świat już nie ma jednego właściciela

I kolejny raz krystkon ignoruje argument a za tydzień wróci z pytaniem "kto jest właścicielem świata

>>PO CO CI WIEDZA CZYJE JEST POLE POD LASEM ?
>Żeby rozumieć własne zależności z innymi ludźmi i wiedzieć kiedy to jeszcze symbioza a kiedy już pasożytnictwo.

p*****lisz
Pytam o konkret
PO CO CI WIEDZA CZYJE JEST POLE POD LASEM ?

Jaką możesz mieć z właścicielem tego pola symbiozę?
Jak możesz na nim pasożytować?

Wystarczy, że uznasz to co uznają WSZYSCY oprócz ciebie, że obsiane pole jest czyjąś własnością i jest nienaruszalne jak twój samochód

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Z takim stosunkiem do innych ludzi nie chciałbyś chyba rządzić nimi?
>

NIe ma innych ludzi. Ludzie to są ludzie. MAJĄ INTELIGENCJĘ, która pozwala im samodzielnie oceniać, PRZEWIDYWAĆ i dokonywać wyborów.
Ludźmi nie potrzeba rządzić. Nie trzeba im tłumaczyć i sprawdzać, czy sobie radzą z sytuacją.
Ludzie budują zdania a nie ciągle powtarzają to co usłyszeli. Mają wiedzę i z niej korzystają w swoim interesie, a nie łączą głupotę z nienawiścią.
Ujawniam nienawiść jaka totalnie została nam narzucona. Jak ta nienawiść, po raz kolejny, się nam przyjęła ?? Jesteś zadowolony z tego, że ta nienawiść nie pozwala nam wyrwać się z pułapki ??
Kto będzie chciał robić z nami interesy ?? Z każdym sąsaidem, z naszej winy, mamy na pieńku.
W naszym imieniu ktoś obcy będzie musiał robić interesy. Chama z pianą w gębie wyślesz do ludzi ?? Jak ktoś wygląda jak człowiek nie znaczy, że jest człowiekiem. Mamy sobie wmawiać, że jesteśmy wielcy i niewinni ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Z każdym sąsaidem, z naszej winy, mamy na pieńku.

I nie programujesz teraz poczucia winy u Polaków, jak kościół katolicki, żeby ci stali się ulegli?

Prawdę mówisz?

Ale czyją prawdę, bo prawda to funkcja potrzeb i każdy ma inną?

Mam pokochać Ruskich za to, że tak jak Amerykanie bronią się za granicą?

Amerykanie napieprzali napalmem na głowy, a Ruscy odcinają zasilanie na mrozie, który jest lepszy a który gorszy?

Ruscy są lepsi, bo można spalić meble i przeżyć a rakieta nie spadnie na głowę, bo już wszystkie bomby spadły i teraz trzeba czasu, żeby wyprodukować nowe a ręce są tylko dwie i albo uprawiasz marchew albo skręcasz bomby.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Sam jesteś nafaszerowany nienawiścią, nie masz kultury, to jest to dla ciebie normalny stan.
>Tatuś miał wstawioną inną nienawiść.

Niech zgadnę o co Ci chodzi.

Złościsz się, że nie pokochałem Pana Putina za to, że się do kamer wydzierał, iż spali moje dzieci w wybuchu atomowym, jeśli mu przeszkodze w zajęciu Ukrainy?

Może przypomnisz mi czego Pan Putin szukał w Kijowie, broniąc Ruskich w Donbasie przed "nazistami"?

Na czym polega ta "wyższa" kultura?

Na mordowaniu przeciwników ideowych?

Za co Ruscy zamordowali tyłu Ukraińców ginąc przy tym tłumie? Za to, że Ukraińcy nie chcieli tego co Ruscy? Za to, w chcieli pójść własną drogą? Za to, że nie podlegając Panu Putinowi zagrozili całej Rasiji?

Co by to było gdybym miast rozmawiać z Tobą poderżnął Ci gardło, bo się ze mną nie zgadzasz i wyobraziłem sobie, że przez swoje odmienne dążenia mi zagrażasz? Czy tak teraz będziemy załatwiać ze sobą sprawy? Będziemy się mordować i niszczyć wszystko co posiadamy i przez w życiu możemy być niezależni od innych.

Nie zapominaj, że w Szczecinie jeździłem uberami i kierowcami w tych uberach byli najczęściej "ukraińscy naziści". Trochę z nimi rozmwialem i poznałem te "demony", zagrażające cywilizacji kontynentalnej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Napisałeś, że żyję na koszt innych
Napisałeś, że żyję z lichwy
Napisałeś, że żyję z posiadłości
Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu
Napisałeś, że oszukałem robotników na zarobku
Napisałeś, że jestem winien twojej pracy na czarno

Nie odpuszczę ci twoich oszczerstw

Co twój kłamliwy ryj na to odpowie?
Nie ma mamusie w necie, więc jej źródłem dochodu jest kradzież, żebranina, czy stręczycielstwo?
Teraz pewnie, emerytowana prostytutka najmuje młodym dziwkom tajne i nieopodatkowane mieszkanie żeby dorabiały

Miło czytać kłamstwa, kłamco?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365