Racjonalista - Strona głównaDo treści
JA okrągły

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
13-09-2023 21:05okragly (21676 punktów)JA okrągły
Ocena -1 na 1
JA to iluzja,
wychowałem sie na wsi, gdyby matka wsadziła mnie do stada swoich kur, byłbym kogutem, piałbym na okrągło, byłbym kogutem, królem stada

gdyby mnie zostawiła z stadem psów, bylbym psem, wył do księżyca, spał skulony w kącie, biegał na 4 nogach, wyczuwał padline na 4 km

gdyby mnie matka zostawiła polakom byłbym anty ruski
gdyby mnie matka zostawiła żydom byłbym anty polski
gdyby mnie matka zostawiła w USA, wiedziałbym że rządzimy światem, jesteśmy we wszystkim najlepsi a meksykanie czy czarni to podludzie

gdzie chciełabyś się urodzić?
w USA najbogatszym kraju biednych ludzi? panów polskich patoelit?

bym wybrał Rosje (mają najmniej libków)
i tam zbudował raj, komunę (warunkiem powstania jest antyliberalizm). To nie przypadek że komunizm powstał w Rosji



dają każdemu po 10 ha ziemi, za darmo, tak było w raju

JA to iluzja

walczymy pomiędzy sobą, pomiędzy iluzjami

coś czuje, że dzisiaj przegiąłem z piciem
w raju nie miałbym potrzeby pic
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

quick (6853 punktów)
Czytałeś Dugina?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
14-09-2023 07:18 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czytałeś Dugina?
I już wiadomo, że Dugina czytać nie warto.

cr
14-09-2023 07:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Czytałeś Dugina?
>I już wiadomo, że Dugina czytać nie warto.
Dugin za swoje idee złożył ofiarę, córkę
14-09-2023 09:53 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>>Czytałeś Dugina?
>I już wiadomo, że Dugina czytać nie warto.
Dugin jest znaną i cenioną postacią części radykalnej skrajnej prawicy we Francji. Mało kto wie, że jest przedstawicielem w Rosji paneuropejskiego ruchu nacjonalistycznego tego ostatniego: Europejskiego Frontu Wyzwolenia.
Dodam jeszcze, że jego narodowy bolszewizm jest przede wszystkim echem myśli zaczerpniętej głównie z rosyjskiego mitu "Trzeciego Rzymu", który przedstawia Rosję jako bastion świata prawosławnego i jego tradycji przeciwko Zachodowi. Z drugiej strony, narodowy bolszewizm jest pomyślany wokół idei "nowego człowieka", jak również idei nacjonalistycznej i ludowej rewolucji.

Dlatego mnie nie dziwi, że taki zdeklarowany faszysta Thoter rekomenduje tutaj Dugina
14-09-2023 10:13 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Czytałeś Dugina?
>I już wiadomo, że Dugina czytać nie warto.
Warto, trzeba wiedzieć co w trawie piszczy...

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
14-09-2023 10:49 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>>Czytałeś Dugina?
>>I już wiadomo, że Dugina czytać nie warto.
>Warto, trzeba wiedzieć co w trawie piszczy...
Co innego wiedzieć, a co innego promować. Faszyzm dzisiaj w Polsce już coraz odważniej spod kęp traw swą facjate unosi.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,911028#w911195
14-09-2023 10:54 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>>Czytałeś Dugina?
>>>I już wiadomo, że Dugina czytać nie warto.
>>Warto, trzeba wiedzieć co w trawie piszczy...
>Co innego wiedzieć, a co innego promować. Faszyzm dzisiaj w Polsce już coraz odważniej spod kęp traw swą facjate unosi.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,911028#w911195
Skończ pan ten kabaret, wiedzieć zawsze warto. Kto dobrze swojego przeciwnika nie pozna, ten mniej się obroni.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>wiedzieć zawsze warto
Wszystkiego wiedzieć / przeczytać nie sposób, więc trzeba lektury jakoś wybierać.

cr
15-09-2023 14:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>wiedzieć zawsze warto
>Wszystkiego wiedzieć / przeczytać nie sposób, więc trzeba lektury jakoś wybierać.
wszystko jest w nas,
czytanie, oglądanie, (nasze z raju naśladownictwo) to bycie zainfekowanym patogenem patoelit
Patogen patoelit czyni nas niewolnikami (poprzez żłobek, przedszkole, szkołe, w tym wyższą, TV, internet)

patoelity płaca w szkołach prywatnych za dziecko np 10 000 zł/miesiąc (dodatkowo szkoly otrzymują ryczałt na dziecko od panstwa), by ich dzieci nie były zarażone przez nich wyprodukowanym, rozsiewanym nam patogenem niewolnictwa
quick (6853 punktów)
>>wiedzieć zawsze warto
>Wszystkiego wiedzieć / przeczytać nie sposób, więc trzeba lektury jakoś wybierać.
Kieruj się sercem. Ja poszedłem za geopolityką.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>> trzeba lektury jakoś wybierać.
>Kieruj się sercem.
To nieracjonalne.

cr
quick (6853 punktów)
>>> trzeba lektury jakoś wybierać.
>>Kieruj się sercem.
>To nieracjonalne.
I co w tym złego?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>> trzeba lektury jakoś wybierać.
>>>Kieruj się sercem.
>>To nieracjonalne.
>I co w tym złego?
Pewnie to, czego się domyślasz, bez mojej podpowiedzi jakieś zło obstawiając.

cr
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Warto, trzeba wiedzieć co w trawie piszczy...
Właśnie: "piszczy", a nie "piszczało", użyteczność historii to mit.

cr
quick (6853 punktów)
>>Warto, trzeba wiedzieć co w trawie piszczy...
>Właśnie: "piszczy", a nie "piszczało", użyteczność historii to mit.
Nieprawda, ponieważ zanim zrozumiesz co piszczy musisz zrozumieć co piszczało.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Warto, trzeba wiedzieć co w trawie piszczy...
>>Właśnie: "piszczy", a nie "piszczało", użyteczność historii to mit.
>Nieprawda, ponieważ zanim zrozumiesz co piszczy musisz zrozumieć co piszczało.
Nie da się "wiedzieć nie rozumiejąc", więc kto wypiszczał "wiedzieć", wypiszczał też "rozumieć".

cr
14-09-2023 07:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Czytałeś Dugina?
słyszałem o Aleksandr Dugin jak w zamachu zginęła jego córka, wtedy w mediach zrobiło sie o nim głośno.

z Rosji intertesowałem się ruchem społeczny Dzwoniące cedry Rosji.

Ruch nie ma hierarchii Główną ideą "Dzwoniących cedrów" jest koncepcja rodowego siedliska - posiadania kawałka ziemi o powierzchni co najmniej jednego hektara, wydzielonego dla jednej rodziny i przekazanego w wieczyste użytkowanie (bez prawa do odsprzedaży, wyłącznie z prawem dziedziczenia) w celu stworzenia miejsca do życia. Takie rodowe posiadłości łączą się, tworząc rodowe wioski. Przykładami takich wiosek są: Ковчег, Родовое и Славное, Долина Джерел,
W 2013 r "Ustawa o rodowych siedliskach" został złożony do rosyjskiej Dumy W 2015 władze rosyjskie rozpoczęły akcję przydzielania hektarowych działek Stosowną ustawę

"Dzwoniące cedry Rosji" uważane są niekiedy za ruch religijny, przez Rosyjską Cerkiew nawet za sektę, którą określa się czasami nazwą anastazjanizm.



W badaniach naukowych podkreśla się, że rozwój ruchu stanowi próbę przywrócenia zapomnianych elementów kultury ludowej (komuny, raju)
14-09-2023 10:22 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Czytałeś Dugina?
>słyszałem o Aleksandr Dugin jak w zamachu zginęła jego córka, wtedy w mediach zrobiło sie o nim głośno.
Polecam;
www.resear(*)twa_Polski_i_Unii_Europejskiej

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
14-09-2023 14:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Czytałeś Dugina?
>>słyszałem o Aleksandr Dugin jak w zamachu zginęła jego córka, wtedy w mediach zrobiło sie o nim głośno.
>Polecam;
>www.resear(*)twa_Polski_i_Unii_Europejskiej
pamiętam Twój wątek www.racjonalista.pl/forum.php/s,893080 tylko nie wiedziałem że to Dugina
quick (6853 punktów)
>>>>Czytałeś Dugina?
>>>słyszałem o Aleksandr Dugin jak w zamachu zginęła jego córka, wtedy w mediach zrobiło sie o nim głośno.
>>Polecam;
>>www.resear(*)twa_Polski_i_Unii_Europejskiej
>pamiętam Twój wątek www.racjonalista.pl/forum.php/s,893080 tylko nie wiedziałem że to Dugina
I co o tym sądzisz?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
16-09-2023 09:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Czytałeś Dugina?
>>>>słyszałem o Aleksandr Dugin jak w zamachu zginęła jego córka, wtedy w mediach zrobiło sie o nim głośno.
>>>Polecam;
>>>www.resear(*)twa_Polski_i_Unii_Europejskiej
>>pamiętam Twój wątek www.racjonalista.pl/forum.php/s,893080 tylko nie wiedziałem że to Dugina
>I co o tym sądzisz?
stosuję w praktyce jego postulaty dotyczące USA, Anglosasów
quick (6853 punktów)
>>>>>>Czytałeś Dugina?
>>>>>słyszałem o Aleksandr Dugin jak w zamachu zginęła jego córka, wtedy w mediach zrobiło sie o nim głośno.
>>>>Polecam;
>>>>www.resear(*)twa_Polski_i_Unii_Europejskiej
>>>pamiętam Twój wątek www.racjonalista.pl/forum.php/s,893080 tylko nie wiedziałem że to Dugina
>>I co o tym sądzisz?
>stosuję w praktyce jego postulaty dotyczące USA, Anglosasów
Serio? Nie doszukujesz się uzasadnień dla rosyjskiej ekspansji?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
romaro (25211 punktów)
>coś czuje, że dzisiaj przegiąłem z piciem

Dzisiaj, jutro, zawsze będziesz nam humor psuć... bo należysz do tej kategorii ludzi, u których trudno stwierdzić, kiedy są trzeźwi, a kiedy naćpani.
Bez względu na to, ilu idiotów wyobrażam sobie wokół siebie, niezmiennie nie doceniam całości.
13-09-2023 22:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>coś czuje, że dzisiaj przegiąłem z piciem
>Dzisiaj, jutro, zawsze będziesz nam humor psuć...
są przypadki dzieciaka "wychowanego" przez kury, zachowuje się jak kury
są przypadki dzieciaka "wychowanego" przez psy, zachowuje się jak psy
są przypadki dzieciaka "wychowanego" przez chińczyków, zachowuje się jak chinczycy

dzieci uczą się przez naśladownictwo
okragly (21676 punktów)
>JA to iluzja,
>wychowałem sie na wsi, gdyby matka wsadziła mnie do stada swoich kur, byłbym kogutem, piałbym na okrągło, byłbym kogutem, królem stada

stary wiersz
Michał Drozd (mój dziadek) znalazł jajko orła.
Zabrał je i włożył do gniazda kurzego w zagrodzie.
Orzełek wylągł się ze stadem kurcząt
i wyrósł wraz z nimi.
Orzeł przez całe życie
zachowywał się jak kury z podwórka, myśląc, że jest podwórkowym kogutem.
Drapał w ziemi szukając glist i robaków.
Piał i gdakał. Potrafił nawet
trzepotać skrzydłami
i fruwać kilka metrów w powietrzu.
No bo przecież, czyż nie tak właśnie fruwają koguty?
Minęły lata i orzeł zestarzał się.
Pewnego dnia zauważył wysoko nad sobą,
na czystym niebie wspaniałego ptaka.
Płynął elegancko i majestatycznie
wśród prądów powietrza,
ledwo poruszając potężnymi złocistymi skrzydłami.
Stary orzeł patrzył w górę oszołomiony.
- Co to jest? -
zapytał kurę stojącą obok.
- To jest orzeł, król ptaków -
odrzekła kura. -Ale nie myśl o tym
Ty i ja jesteśmy inni niż on.
Tak więc orzeł więcej o tym nie myślał.
I umarł, wierząc,
że jest kogutem w zagrodzie.

Anthony de Mello "Śpiew ptaka"

Anthony de Mello (ur. 1931 w Bombaju, zm. 1987 w N Jorku) - hinduski jezuita, mistyk, kierownik duchowy, chrześcijanin Wschodu

łączył tradycyjną mistykę europejską z myślą Dalekiego Wschodu
Wiele jego medytacji oraz bajek zwraca uwagę na nieszczęście człowieka płynące z fałszywych przekonań, pragnień bądź wpływu kultury uniemożliwiającego osiągnięcie wewnętrznej wolności.

Jedna z jego głównych maksym brzmiała: "Niczego się nie wyrzekać, do niczego się nie przywiązywać".

Kongregacja Nauki Wiary JP2 jednoznacznie stwierdziła, iż poglądy ks. Anthony'ego de Mello SJ są "nie do pogodzenia z wiarą katolicką"

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365