Racjonalista - Strona głównaDo treści
Skazanie boskie z tymi ultrasami.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
07-10-2023 14:17romaro (25211 punktów)Skazanie boskie z tymi ultrasami.
Ocena 4 na 4
Poranny, niespodziewany atak Hamasu na Izrael to ogromne upokorzenie i kompromitacja ultraprawicowego rządu Netaniahu. "Najlepsza" armia i "najlepszy" wywiad świata dał się zaskoczyć. Zamiast zapewnić Izraelowi bezpieczeństwo, rozmontowywali demokrację i walczyli z opozycją.
Myślicie, czy nasza sytuacja wywiadowcza, obronna może być lepsza? Myślta co tam chceta, ja nie wierzę.
Gdyby tak dzisiaj miała nastąpić ewakuacja z terenów zagrożonych...
Złodzieje z Arabami zrobili taki interses, że teraz na Polskich stacjach brakuje paliwa. A może pis myślał, że na nierealnie tanim paliwie wygra wybory. A może i jedno, i drugie jest powodem katastrofalnej sytuacji na stacjach.
Na prowincji epidemia, możesz kupić gazetę Rydzyka i się wyjszczać! Aaa, wkur... pracownicy ("Awaria, awaria! Długo mam tak kłamać?") proponują kawę.



Sekielscy pokażą film "Korzenie zła" (o SKOK-ach) jeszcze przed wyborami.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Berzerac (5671 punktów)

>Myślicie, czy nasza sytuacja wywiadowcza, obronna może być lepsza? Myślta co tam chceta, ja nie
>wierzę.

Zgadzam się. Nie daj Bóg wojny. Dzisiejsza armia nie jest w stanie nas obronić. Ale Polska zawsze jest przygotowana na wszystko. Kiedy to słyszę śmiech mnie ogarnia.

>myślał, że na nierealnie tanim paliwie wygra wybory. A może i jedno, i drugie jest powodem
>katastrofalnej sytuacji na stacjach.
>Na prowincji epidemia, możesz kupić gazetę Rydzyka i się wyjszczać! Aaa, wkur... pracownicy
>("Awaria, awaria! Długo mam tak kłamać?") proponują kawę.
>
Sekielscy pokażą film "Korzenie zła" (o SKOK-ach) jeszcze przed wyborami.

>
Pracownicy Orlenu kłamią i robią to chętnie. Zostali "zachęceni" wcześniejszą premią gwiazdkową po 6 tyś. każdy. Dziwne tylko, że odbyło się to w czasie, kiedy wbrew cenom paliw na światowych giełdach, jakimś cudem u nas paliwa znacząco staniały.

Tak się zastanawiam, do czego jeszcze pis się posunie przed wyborami? Była już obniżka cen paliw i stóp procentowych. Czasu już nie zostało wiele.

Ps. Dzisiaj słuchałem w radiu wypowiedź analityka rynku paliw. Oświadczył on, że w związku ze zdrożeniem na całym świecie paliw, oraz słabnącą wartością złotówki względem dolara - litr paliwa powinien u nas kosztować ok 8 zł. Sądzę, że na taką podwyżkę musimy się przygotować jeśli nie po wyborach, to po nowym roku na pewno.
07-10-2023 17:13 
 Ocena 5 na 5
romaro (25211 punktów)
>Tak się zastanawiam, do czego jeszcze pis się posunie przed wyborami? Była już obniżka cen paliw i stóp procentowych. Czasu już nie zostało wiele.
Poza wyprowadzeniem wojska, PiS już nie ma nic czym mógłby zagrozić opozycji.
Jeśli wygra PiS, to nie stanie się nagle merytorycznym i wrażliwym na argumenty opinii publicznej obozem rządzącym.
Jedno jest pewne, jeśli wygra opozycja, to nastąpi czas rozliczeń, a opozycji nie zajmie sporządzanie aktów oskarżenia 8 lat, jak panu Ziobrze. Przypuszczam, że akurat szeryfowi w krótkim czasie zostanie odebrana gwiazda i pistolet, z którym się nie rozstaje (żeby sobie nie zrobił krzywdy jak Wawrzyk).
07-10-2023 19:43 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Jedno jest pewne, jeśli wygra opozycja, to nastąpi czas rozliczeń, a opozycji nie zajmie sporządzanie aktów oskarżenia 8 lat, jak panu Ziobrze. Przypuszczam, że akurat szeryfowi w krótkim czasie zostanie odebrana gwiazda i pistolet, z którym się nie rozstaje (żeby sobie nie zrobił krzywdy jak Wawrzyk).
>
Ja od jakiegoś czasu przestałem wierzyć, że pis przegra te wybory. Wystarczy, że tak jak 4 lata temu nie spłyną na czas głosy Polonii. Już pisiory o to zadbają.

Ja w każdym bądź razie odmówię przy głosowaniu pobrania karty referendalnej. Najpierw gnoje sprzedawali wizy a później się ludzi chcą pytać o migrantów. Tak bezczelni może być tylko pis. Najwidoczniej traktują ludzi jak głupszych od siebie.
07-10-2023 20:22 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Tak bezczelni może być tylko pis. Najwidoczniej traktują ludzi jak głupszych od siebie.
Ale dokładnie taki elektorat wokół Pis krąży.
Zeby daleko nie szukać, dyskusja między Farmerem a Elaspem

Farmer:
>>Podtrzymuje pytanie. Jak możesz pisać że żyło Ci się lepiej za Pisu.
Elasp:
> Mogę, gdyż mam więcej pieniędzy i na więcej mogę sobie pozwolić niż w roku 2015. Bazuję na własnym doświadczeniu i na własnej ocenie standardu życia. Jeżeli Ty nie możesz sobie pozwolić na więcej niż w roku 2015 - rozumiem.
Farmer:
>Nie możesz bo to matematycznie nie możliwe.
Elasp podsumowuje konsumpcjonizm Farmera:
>Nie rozumiesz danych, którymi operujesz i popełniasz błędy.

Czasami coś Farmerowi palnę (może niepotrzebnie), ale muszę mu oddać szacunek, że ma cierpliwość dla pisiora.
07-10-2023 20:30 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Ja od jakiegoś czasu przestałem wierzyć, że pis przegra te wybory.
PiS nigdy nie wygrało wyborów. Inni darowali Kawczyńskiemu głosy

Tzw "Lewica", która powinna bronić swojego naturalnego elektoratu jakim są najemni pracownicy, wprowadziła śmieciówki dla sklepowych, żeby nażarł się tzw średni biznes. Już Marx to przewidział, że proletariat przestanie być klasą w sobie a stanie się klasą dla siebie

I teraz powtórka

Tusk zapowiedział zniesienie zakazu handlu w niedziele
Ilu znasz ludzi, którzy, będą głosować na PO, żeby mieć możliwość pójść w niedzielę na romantyczny spacer do Tesco, a ile jest sklepowych, dla których to jest WAŻNE, że stracą prawo do wolnych niedziel. Te sklepowe i ich rodziny zagłosują na PiS. 200 000 kresek, darowanych Kaczyńskiemu przez Tuska, który tak jak Czarzasty, nie rozumie, że proletariat i kobiety ma już od ponad 100 lat w Polsce wyborcze prawa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-10-2023 21:08 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>I teraz powtórka
>Tusk zapowiedział zniesienie zakazu handlu w niedziele
>Ilu znasz ludzi, którzy, będą głosować na PO, żeby mieć możliwość pójść w niedzielę na romantyczny spacer do Tesco, a ile jest sklepowych, dla których to jest WAŻNE, że stracą prawo do wolnych niedziel. Te sklepowe i ich rodziny zagłosują na PiS. 200 000 kresek, darowanych Kaczyńskiemu przez Tuska, który tak jak Czarzasty, nie rozumie, że proletariat i kobiety ma już od ponad 100 lat w Polsce wyborcze prawa

Dlaczego nikt się nie pyta dziewczyn np z Biedronki?. Może chętnie by zarobiły parę stówek do wypłaty przychodząc do pracy raz, dwa razy w miesiącu w niedzielę

Dlaczego niektóre punkty handlowe i tak są otwarte w niedziele wykorzystują lukę w przepisach? O Żabce już nie wspomnę. To ma namaszczenie głównego udziałowca - biznesmena w sutannie Rydzyka.
07-10-2023 21:19 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Tusk zapowiedział zniesienie zakazu handlu w niedziele
>>Ilu znasz ludzi, którzy, będą głosować na PO, żeby mieć możliwość pójść w niedzielę na romantyczny spacer do Tesco, a ile jest sklepowych, dla których to jest WAŻNE, że stracą prawo do wolnych niedziel. Te sklepowe i ich rodziny zagłosują na PiS. 200 000 kresek, darowanych Kaczyńskiemu przez Tuska, który tak jak Czarzasty, nie rozumie, że proletariat i kobiety ma już od ponad 100 lat w Polsce wyborcze prawa
>Dlaczego nikt się nie pyta dziewczyn np z Biedronki?.

Prosta odpowiedź. PO to nie jest partia sklepowych, to partia właścicieli sklepów
Ile jest sklepowych,a ilu właścicieli wielkich POLSKICH sieci?
100 000 : 1?
Przegrana w tym segmencie, na własne życzenie

Popatrz na pramen słowa "partia"

>Może chętnie by zarobiły parę stówek do wypłaty przychodząc do pracy raz, dwa razy w miesiącu w niedzielę
Sprawdź. Ja zapytałem. WSZYSTKIE, które pytałem wolą mieć wolną niedzielę !!!!!!!!!!!
Będą głosowały na PiS.

>Dlaczego niektóre punkty handlowe i tak są otwarte w niedziele wykorzystują lukę w przepisach?
Nie o tym mowa
Mowa o oddawaniu PiSOwi głosów. Duuuuuużo głosów

Przypomnę : popatrz na pramen słowa "partia" w polsczyznie "Część" PO to partia właścicieli handlowych sieci (wszystkich pięciu?) PiS pozyskuje głosy kobiet zza lady 250 0000

5: 250 0000

Pracowałeś w policji, wiesz co znaczy dyżur w niedzielę po popołudniu. Co było dla Ciebie ważniejsze: praca w niedzielę , czy możliwość zakupów?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-10-2023 21:44 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Sprawdź. Ja zapytałem. WSZYSTKIE, które pytałem wolą mieć wolną niedzielę !!!!!!!!!!!
>Będą głosowały na PiS.

Oczywiście że będą. Dlatego, że nie opłaca się im przychodzić do pracy w niedzielę za 200-300 zł więcej, skoro od rządu te, które mają dzieci otrzymują +bonusy.

>Mowa o oddawaniu PiSOwi głosów. Duuuuuużo głosów
>Przypomnę : popatrz na pramen słowa "partia" w polsczyznie "Część" PO to partia właścicieli handlowych sieci (wszystkich pięciu?) PiS pozyskuje głosy kobiet zza lady 250 0000
>5: 250 0000

Ja nie twierdzę, że PO będzie lepszym następcą pis. Ja twierdzę, że pis nie może dłużej rządzić, gdyż doprowadzi ten kraj i obywateli do ruiny.

>Pracowałeś w policji, wiesz co znaczy dyżur w niedzielę po popołudniu. Co było dla Ciebie ważniejsze: praca w niedzielę , czy możliwość zakupów?

Ja nie pracowałem, ja służyłem a to jest różnica. Nikt mi się nie pytał, czy chcę w niedzielę, czy w wigilię przyjść do służby. Przyjmując się do policji godziłem się z takim harmonogramem grafików, z takim trybem i nienormatywnym czasie służby. Łaski nikomu nie robiłem. Mało tego, za taką służbę w niedziele czy święta nie dostawałem ani grosza więcej. Teraz kuźwa każdy chce robić jak najmniej, a dostawać za to więcej kasy. Do tego właśnie przyzwycził ich rząd pisu.
>
szarley (54913 punktów)
>>Sprawdź. Ja zapytałem. WSZYSTKIE, które pytałem wolą mieć wolną niedzielę !!!!!!!!!!!
>>Będą głosowały na PiS.
>Oczywiście że będą. Dlatego, że nie opłaca się im przychodzić do pracy w niedzielę za 200-300 zł więcej, skoro od rządu te, które mają dzieci otrzymują +bonusy.

W jakim sklepie sklepowa za dniówkę w niedzielę dostawała 200 zł?

>Ja nie pracowałem, ja służyłem a to jest różnica.
Jak często miałeś służbę 4 niedziele w miesiącu?

>Przyjmując się do policji godziłem się z takim harmonogramem grafików, z takim trybem i nienormatywnym czasie służby.
A przyjmując się do pracy w sklepie nikt tego nie zakłada

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-10-2023 21:23 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Dlaczego niektóre punkty handlowe i tak są otwarte w niedziele wykorzystują lukę w przepisach? O Żabce już nie wspomnę. To ma namaszczenie głównego udziałowca - biznesmena w sutannie Rydzyka.
Kiedyś takie sprawy roztrzygał kodeks pracy.
Za pisu roztrzygnął katechizm Rydzyka, w którym, jak słusznie zauważyłeś, jego firma została potraktowana na warunkach preferencyjnych in plus albo in minus (zależnie którą stronę reprezentujemy).
okragly (21676 punktów)
czemu Izrael może zdobywać i okupowac ziemie rdzennie Palestyńskie a Rosja nie może zdobywać i okupowac ziemi rdzennie Rosyjskiej? Na Ukrainie gdzie tocza sie walki nigdy nie było Ukrainy i Ukraińców (chyba że za Ukrainę uznamy USSR)

usazyd traci moc, (dzięki komunistycznym Chinom) i się cieszę, kto sieje wiatr ...
07-10-2023 17:56 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
Warto Okrągły nie tylko czytać ze zrozumieniem, ale wogóle czytać. Specjalnie dla ciebie ponownie zamieszczam ponższy tekst


Po raz pierwszy Ukraina jest wspomniana w Opowieści o kampanii Igora przeciwko Połowcom w 1185 roku. Wiele źródeł utożsamia Ruś Kijowską z Ukrainą. W niektórych wersjach, np. w liście Ermolawskiego (1189-1213), Ukraina jest nazywana Krajiną, w kronikach kijowskich - Galiczem Ukraińskim.
Nazwa Ukraina pojawia się też w związku ze śmiercią perejasławskiego kniazia Wołodymyra Glebowicza, później w opisie wydarzeń w galicyjsko-wołyńskim pułku kniazia Danyło Romanowycza. Coś w tym stylu.
...ale o Moskwie i Rosji nikt wtedy nie słyszał...

Jakie dane historyczne pomogą wyjaśnić tło ukraińsko-rosyjskie?

Instytucje szkolnictwa wyższego: Rosyjska Akademia Nauk została założona w 1724 r., Uniwersytet Moskiewski w 1755 r. Na Ukrainie w 1576 r. założono Akademię Ostroh, w 1615 r. Akademię Kijowsko-Mohylańską, a w 1661 r. Uniwersytet Lwowski.
Pierwsza drukowana książka ABC na Ukrainie została wydana w 1574 r. we Lwowie, a w carskiej Rosji stało się to 60 lat później, w 1634 r.
Religia: Metropolia Kijowska została założona w 988 roku, a Patriarchat Moskiewski dopiero w 1458 roku. Metropolia kijowska jest o 460 lat starsza od moskiewskiej.
Stolice: Kijów jest jednym z najstarszych miast w Europie i został założony w 482 roku, natomiast Moskwa została założona w 1147 roku przez Jurija Dołgorukiego, syna Wołodymyra Monomacha. Kijów jest więc starszy od Moskwy o 665 lat.
Pierwszym monarchą, który został koronowany w Carstwie Rosyjskim, był Iwan Groźny w 1547 roku, a na ziemiach ukraińskich pierwszym królem Rusi Danielem Galicji w 1253 roku.
Jarzmo mongolskie: Kijów utracił jarzmo mongolskie w 1363 r. po bitwie nad Błękitnymi Wodami; Moskwa utraciła jarzmo w 1480 r. po wielkim starciu nad rzeką Ugrą, a Moskwa płaciła daninę chanom krymskim do 1700 r., w tym w pierwszych latach panowania Piotra Wielkiego.
Nazwa: Po raz pierwszy termin "Ukraina" pojawił się w kronikach w roku 1187. Termin "Rosja" pojawił się dopiero za panowania Iwana Groźnego 400 lat później.
Jakie fakty historyczne na temat pochodzenia Ukrainy i Rosji powinieneś znać.
1. Państwo zwane Moskwą Piotr Wielki przemianował na Rosję w XVIII wieku, w 1721 roku.
2. Plemię zwane Mokoszami nazwało swoją rzekę Moskwa, a tłumaczenie tytułu z języka mokszańskiego brzmi jak "brudna woda". W żadnym innym języku świata nie ma tłumaczenia słowa "Moskwa". Słowo "Kreml" ma korzenie tatarskie i oznacza fortyfikacje na wzgórzu.
3. W średniowieczu wszyscy europejscy kartografowie wytyczali i oznaczali granice Europy wzdłuż granic Rusi (Ruś to terytorium dzisiejszej Ukrainy). Muskwa to Ulus, z ludnością fińską, zawsze stanowiła część Hordy, a przez Europę była odnoszona do Azji.
4. Do 1700 roku Moskwa (Rosja) płaciła daninę Chanowi Krymskiemu, swojemu suwerennemu władcy i panu, który był prawnym następcą Złotej Ordy. Car Moskwy spotkał się z ambasadorem krymskim na Pokłonnej Górze, wsadził go na konia, sam szedł pieszo prowadząc konia z ambasadorem krymskim na Kreml, posadził go na swoim tronie i stanął przed nim na kolanach.
5. W 1610 roku w Moskwie Borys Godunow (Murza Gudun) zakończył dynastię Czyngisydów (krewnych Czyngis-chana), a na tronie zasiadł Oleksij Koszka z fińskiego rodu Kobylinów, a Cerkiew nadała mu nazwisko Romanow, który rzekomo przybył z Rzymu, aby rządzić Moskwą.
6. Katarzyna Wielka, po zajęciu Wielkiego Księstwa Litewskiego (terytorium Białorusi), ostatniego wolnego państwa Rusi Kijowskiej, w 1795 roku, nakazała nazwać ugrofińskie plemiona Moskali Wielkimi Rosjanami, a Ukraińców (prawdziwych obywateli Rusi) - Małymi Rosjanami.
7. Nikt nigdy nie widział oryginalnej umowy o zjednoczeniu Moskwy i Ukrainy, rzekomo podpisanej przez B. Chmielnickiego i cara A. Romanowa.
8. Od kilku stuleci archeolodzy poszukują artefaktów potwierdzających autentyczność bitwy pod Kulikowem, ale jak dotąd bezskutecznie. Ale o zwycięstwie Dymitra Dońskiego nad Mamajami opowiadają do dziś.
9. Psków, Nowogród, Smoleńsk to dawne księstwa słowiańsko-ruskie, z którymi ugrofińska Moskwa nie miała nic wspólnego, dopóki nie zajęła ich w 1462, 1478 i 1654 roku. A na innych obszarach Rosji (Mużakowszczyzny) plemiona i ludy słowiańskie nigdy nie mieszkały.
10. Złota Horda i jej córka Moskwa to jedyne państwa na świecie, które zniewoliły własnych obywateli. To wyjaśnia, dlaczego bogate w surowce naturalne Muskowia pozostają w tyle za krajami europejskimi, które ich nie posiadają. W końcu efektywność ludzi wolnych jest znacznie wyższa niż niewolników.
Mity rosyjskiej świadomości narodowej doznały nowego ciosu! Po pierwsze, badania puli genowej narodu rosyjskiego, przeprowadzone przez rosyjskich naukowców w latach 2000-2006, wykazały, że genetycznie Rosjanie nie są Słowianami, lecz prawdziwymi Finami, którzy niczym nie różnią się od Mordowian.
Według informacji z moskiewskiego Centrum Lwa Gumilowa, rosyjscy naukowcy po raz pierwszy w historii przeprowadzili badania puli genowej Rosjan i byli zszokowani ich wynikami! Badania te w pełni potwierdziły również, że Rosjanie nie są Słowianami, a jedynie rosyjskojęzycznymi Finami. Wyniki analizy mitochondrialnego DNA wykazały, że najbliższymi krewnymi Rosjan, oprócz Finów z Finlandii, są Tatarzy: Rosjanie znajdują się w tej samej odległości genetycznej 30 jednostek umownych od Tatarów, która oddziela ich od Finów! Rosyjscy naukowcy zakończyli kwestię mitu o "słowiańskich korzeniach Rosjan": w Rosjanach nie ma nic ze Słowian! Istnieje tylko słowiański język rosyjski, ale zawiera on 60-70% języka niesłowiańskiego, dlatego Rosjanie nie są w stanie zrozumieć języka Słowian, chociaż prawdziwy Słowianin rozumie każdy język ze względu na podobieństwo języków słowiańskich (oprócz rosyjskiego). W Rosji są Rosjanie, ale nie Ruś.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,874751
07-10-2023 18:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

rosjanie chcieli na spornych terenach referendum, kim sie czujesz, tym jesteś, Ukraina się nie zgodziła
07-10-2023 18:28 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>rosjanie chcieli na spornych terenach referendum, kim sie czujesz, tym jesteś, Ukraina się nie zgodziła
A kto ci broni być ruskim trollem? Narażaj się na śmieszność jeśli wola. Ja odniosłem się do twoich bzdur:
>Na Ukrainie gdzie tocza sie walki nigdy nie było Ukrainy i Ukraińców.
qwery (2864 punktów)
>>rosjanie chcieli na spornych terenach referendum, kim sie czujesz, tym jesteś, Ukraina się nie zgodziła
>A kto ci broni być ruskim trollem? Narażaj się na śmieszność jeśli wola. Ja odniosłem się do twoich bzdur:
>>Na Ukrainie gdzie tocza sie walki nigdy nie było Ukrainy i Ukraińców.

Co ty piszesz? Okrągły napisał z sensem. Referendum powinno być. Bez względu na jakieś historyczne bzdury. Państwo to tylko dla ich elit są i dla gier innych elit. Ja jestem niby narodowości polskiej ale mam to gdzieś, ja tutejszy jestem, i tyle. A jakie elity rządzą na terenie na którym mieszkam to inna sprawa i mi na tym tyle zależy co która więcej mi da.
07-10-2023 22:55 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>>>rosjanie chcieli na spornych terenach referendum, kim sie czujesz, tym jesteś, Ukraina się nie zgodziła
>>A kto ci broni być ruskim trollem? Narażaj się na śmieszność jeśli wola. Ja odniosłem się do twoich bzdur:
>>>Na Ukrainie gdzie tocza sie walki nigdy nie było Ukrainy i Ukraińców.
>Co ty piszesz? Okrągły napisał z sensem. Referendum powinno być. Bez względu na jakieś historyczne bzdury.
Po pierwsze, nie określiłem się w sprawie referendum (uczynię to teraz skoro mnie sprowokowałeś). A po drugie, czy referendum nie odbyło się na Krymie? Krymie, który należał do Ukrainy.
A co powiedziałbyś, gdyby Niemcy w podobny sposób zaanektowały dzisiaj Śląsk? Nie chodzi mi o Górny Śląsk, a Dolny Śląsk, gdzie się urodziłem. I o ile Krym od zawsze należał do Ukrainy, co sprawia, że referendum, a w konsekwencji aneksja była bezczelnym zaborem, to Dolny Śląsk przez wieki terytorialnie należał do Niemiec. Byłbyś za odłączeniem mojego regionu od Polski? A referendum - Byłbyś za takim referendum, które organizuje obecna, faszystowska partia AFD zwożąc tu swoich ludzi?
Piszesz, że jesteś za tym kto ci więcej da. Nie chcę ciebie obrazić, ale z naszej historii znamy i mamy określenie takich postaw.
07-10-2023 23:15 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>>>rosjanie chcieli na spornych terenach referendum, kim sie czujesz, tym jesteś, Ukraina się nie zgodziła
>>>A kto ci broni być ruskim trollem? Narażaj się na śmieszność jeśli wola. Ja odniosłem się do twoich bzdur:
>>>>Na Ukrainie gdzie tocza sie walki nigdy nie było Ukrainy i Ukraińców.
>>Co ty piszesz? Okrągły napisał z sensem. Referendum powinno być. Bez względu na jakieś historyczne bzdury.
>Po pierwsze, nie określiłem się w sprawie referendum (uczynię to teraz skoro mnie sprowokowałeś). A po drugie, czy referendum nie odbyło się na Krymie? Krymie, który należał do Ukrainy.
>A co powiedziałbyś, gdyby Niemcy w podobny sposób zaanektowały dzisiaj Śląsk? Nie chodzi mi o Górny Śląsk, a Dolny Śląsk, gdzie się urodziłem. I o ile Krym od zawsze należał do Ukrainy, co sprawia, że referendum, a w konsekwencji aneksja była bezczelnym zaborem, to Dolny Śląsk przez wieki terytorialnie należał do Niemiec. Byłbyś za odłączeniem mojego regionu od Polski? A referendum - Byłbyś za takim referendum, które organizuje obecna, faszystowska partia AFD zwożąc tu swoich ludzi?
>Piszesz, że jesteś za tym kto ci więcej da. Nie chcę ciebie obrazić, ale z naszej historii znamy i mamy określenie takich postaw.

Ja jestem jak chłopi kiedys, nie mam poczucia narodowosci i mam w nosie jak mnie elity nazwą. Patriotyzm wmawia się masa dla określonych celów. Ja mam własne cele. Nie daj wodzić się za nos, albo nie wódz innych.
szarley (54913 punktów)
>I o ile Krym od zawsze należał do Ukrainy,

Sprawdź.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-10-2023 08:05 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>I o ile Krym od zawsze należał do Ukrainy,
>Sprawdź.
"Od zawsze" może budzić pewne wątpliwości, więc uściślę - Pod koniec X w. wielki książę kijowski Włodzimierz I - pokonawszy Pieczyngów i Kumanów - rozszerzył granice swego państwa aż do Krymu. W 988 roku Włodzimierz przyjął w Chersonezie chrzest i wziął za żonę siostrę cesarza bizantyjskiego.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365