Racjonalista - Strona głównaDo treści
Propagandowe kłamstwa kapitalizmu zwanego demokracją

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
01-09-2024 16:20Hamerlik Konopka (19903 punktów)Propagandowe kłamstwa kapitalizmu zwanego demokracją
Ocena 2 na 2
W przymusowych szkołach państw kapitalistycznych naucza się dzieci, że są wolne i mogą wszystko. Mówi się im, że jeśli tylko wykażą trochę talentu i chęci do pracy mogą osiągnąć dosłownie wszystko, mogą mieć więcej posiadłości niż zdołają spamiętać, miliony na koncie a nawet miliardy.

W rzeczywistości jednak właścicielami wszystkich posiadłości i zysków od dziesięcioleci są wciąż te same rody w kolejnych pokoleniach. Nawet jeśli ktoś spoza rodu ma dobrą ideę ta zostaje przez rody natychmiast przewłaszczona i wykorzystana do utrzymania władzy.

Państwa kapitalistyczne usztywniają strukturę społeczną i dbają, żeby nie nastąpiły żadne istotne zmiany własnościowe.

Dla ukrycia prawdy telewizor wciąż gada o panowaniu demokracji jakby ktoś w ogóle liczył się z tajnie wybranymi posłami, do tego państwo pilnie strzeże tajemnicy rozkładu zysków i mienia.

Czy ktoś wierzy jeszcze w swoją wolność w kapitalizmie?
Czy ktoś sądzi jeszcze, że tajnie i pośrednie wybory mają realny wpływ na jego życie?

Zwracam waszą uwagę na ideologicznie kłamstwo, bo wiem, że w opętaniu ślepą wiarą kapitalistyczną, kłamstwa kapitalizmu nie są widoczne dla opętanego umysłu.

Kapitalizm nie jest demokracją.

Ktokolwiek twierdzi, że państwo kapitalistyczne jest demokratyczne ten jest kłamcą lub głupim stworzeniem zaprogramowanym do ślepego kopiowania propagandy, bez świadomości nawet rozpowszechniania ideologicznych kłamstw.

Kapitalizm i demokracja wykluczają się wzajemnie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

quick (6853 punktów)
>Kapitalizm i demokracja wykluczają się wzajemnie.
Wytłumacz to mnie. Jak? Tak na chłopski rozum.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
01-09-2024 18:31 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Kapitalizm i demokracja wykluczają się wzajemnie.
>Wytłumacz to mnie. Jak? Tak na chłopski rozum.

Demokracja to nadrzędność woli kolektywu nad wolą jednostki.

Kapitalizm to nadrzędność woli jednostki nas wolą kolektywu.

Te dwa systemy władzy mają sprzeczną hierarchię źródeł władzy.

Spróbuj w magazynie Amazonu podjąć jakąkolwiek decyzję demokratycznie, to Cię wyśmieją. Tam rządzi kapitał i wola jednostki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
01-09-2024 18:59 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>>Kapitalizm i demokracja wykluczają się wzajemnie.
>>Wytłumacz to mnie. Jak? Tak na chłopski rozum.

>Demokracja to nadrzędność woli kolektywu nad wolą jednostki.
>Kapitalizm to nadrzędność woli jednostki nas wolą kolektywu.
>Te dwa systemy władzy mają sprzeczną hierarchię źródeł władzy.
>
Źródło jest jedno. Religia się wypaliła to biedaków ogłupia się demokracją.
Demokracja jest tańsza i zawsze daje założone cele. Komuniści pierwsze co zrobili, to idiotów zagonili do szkół. Kapitaliści pierwsze co robią, to idiotom dają władzę.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Kapitaliści pierwsze co robią, to idiotom dają władzę.

Jaką władzę?

Wejdź na teren prywatny, bez zaproszenia, zgody, bez zapłaty to dostaniesz kulkę w łeb i na tym skończy się twoja wizja władzy jaką posiadasz od kapitalistów.

Robol nie ma żadnej władzy nawet jeśli wolno mu tajnie wybrać sobie "prawodawcę".

Źródłem prawa nie są żadni tajnie wybrani przedstawiciele. Źródłem prawa jest natura i każdy powinien to rozumieć.

Tajnie wybrani przedstawiciele służą jedynie do rozładowania napięcia, nic istotnego nie mogą zmienić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Kapitaliści pierwsze co robią, to idiotom dają władzę.
>Jaką władzę?
>Wejdź na teren prywatny, bez zaproszenia, zgody, bez zapłaty to dostaniesz kulkę w łeb

I słusznie, złodzieju
Wara ci od mojego portfela.
Sam zapracuj na kundle, które spłodziłeś

>Robol
ROBOTNIK, kundlu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>Kapitaliści pierwsze co robią, to idiotom dają władzę.
>>Jaką władzę?
>>Wejdź na teren prywatny, bez zaproszenia, zgody, bez zapłaty to dostaniesz kulkę w łeb
>I słusznie, złodzieju
>Wara ci od mojego portfela.
>Sam zapracuj na kundle, które spłodziłeś

Rozumiem, że żadnej demokracji w obszarze twojej posiadłości prywatnej nie będzie i skoro wszystko jest czyjeś prywatne, to po co w ogóle wspominać o demokracji?

Niewolnikom też pewnie obiecywano, że jak będą dobrze pracować to kiedyś będą wolni i wolno im będzie bez zgody pana pójść swoją drogą.


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>>>Kapitaliści pierwsze co robią, to idiotom dają władzę.
>>>Jaką władzę?
>>>Wejdź na teren prywatny, bez zaproszenia, zgody, bez zapłaty to dostaniesz kulkę w łeb
>>I słusznie, złodzieju
>>Wara ci od mojego portfela.
>>Sam zapracuj na kundle, które spłodziłeś
>Rozumiem,
Gówno rozumiesz
Przeczytaj co napisałem

Nie mam prawa wejść do posiadłości twojej matki, ani do twojego samochodu
Ty nie masz prawa wejść do mojego sadu

Proste?

>że żadnej demokracji w obszarze twojej posiadłości prywatnej
Nie ma żadnej demokracji w twoim samochodzie, ani w posiadłości twojej matki
Proste?

Czego głupi chuj nie rozumie?
Prawa własności?

>nie będzie i skoro wszystko jest czyjeś prywatne
Jesteś idiotą i idiotą umrzesz

>, to po co w ogóle wspominać o demokracji?
A słyszał idiota o czymś takim jak wspólne dobro?
Nie, bo idiota twierdzi, że nie wolno mu jeździć ulicami Berlina
Jesteś idiotą

>Niewolnikom też pewnie obiecywano
Nie jesteś niewolnikiem, jesteś psem
Głupim kundlem, który własną matkę nazwał darmojadem

Pytałem kundlu czym różni się jej społeczny status od mojego
Odpowiedziałeś, że jesteś idiotą

Jesteś. Zgadzam się z tobą zidiociały kundlu, a przy tym fanatyczny miłośniku tajemnic





Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie ma żadnej demokracji w twoim samochodzie, ani w posiadłości twojej matki
>Proste?

Poszedłbym dalej.
Nie ma żadnej demokracji w kapitalizmie.

>>, to po co w ogóle wspominać o demokracji?
>A słyszał idiota o czymś takim jak wspólne dobro?

Nie potrafię do tego pojęcia niczego dopasować. Może mi pomożesz?

Co za dobro wspólne?

Darmowa i przymusowa szkoła państwowa?

Że niby robolowi, który ją współfinansuje pod przymusem, wolno zdecydować, że jego dziecko będzie nauczane otwartego Linuxa zamiast zamkniętego Windowsa?

Nikt robolowi nie pozwoli o tym zdecydować.
Powiedzą mu, że nie ma żadnej wartości, jest debilem, co widać po jego roli i pozycji społecznej i że jego zdanie w tej sprawie kompletnie się nie liczy, bo Ci co rządzą kasą z podatków od biedy wiedzą lepiej co jest dobre dla dzieci roboli.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>Nie ma żadnej demokracji w kapitalizmie.
>
A poza kapitalizmem istnieje ??
Idiotom otumanionym wolnością i demokracją propaganda wmawia, że demokracja pochodzi ze starożytnej Grecji. Jeżeli tak było w rzeczywistości, to Grecy byli pierwsi, których ktoś demokratycznie skolonizował. Grecy nie osiągnęli niczego, bo zajmowali się filozofowaniem.
Dzisiaj w Polsce mamy pełno takich filozofów, którzy mają na wszystko receptury.
szarley (54913 punktów)
Przypomniałem twoje kłamstwo, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Nadal podtrzymujesz?
Za trudne pytanie?

>>Nie ma żadnej demokracji w twoim samochodzie, ani w posiadłości twojej matki
>>Proste?
>Poszedłbym dalej.
>Nie ma żadnej demokracji w kapitalizmie.
1 Demokracja to system rządów w przestrzeni wspólnej, kapitalizm to system gospodarczy
Przeproś za kłamstwo, że studiowałeś ekonomię
2 Są firmy w kapitalizmie w których jest demokracja - ty nie przyjmujesz tego do wiadomości, bo żyjesz w urojonym świecie

Skończ kłamać, że ktokolwiek ma prawo bez twojej zgody korzystać z twojego samochodu

>>>, to po co w ogóle wspominać o demokracji?
>>A słyszał idiota o czymś takim jak wspólne dobro?
>Nie potrafię do tego pojęcia niczego dopasować. Może mi pomożesz?
>Co za dobro wspólne?
Np prawo. Stanowione w warunkach demokracji
Np wspólna własność
Np polityka państwa czy samorządów

>Darmowa i przymusowa szkoła państwowa?
Zmyślona przez Hamerlika
W Berlinie nie ma państwowych szkół, a co do przymusu szkolnego, to wyjdzie twoim dzieciom na dobre

>Że niby robolowi,
ROBOTNIKOWI

>który ją współfinansuje pod przymusem, wolno zdecydować, że jego dziecko będzie nauczane otwartego Linuxa zamiast zamkniętego Windowsa?
Ktoś ci zabrania nauczania linuxa?
Poślij dziecko na kółko informatyczne
Ale przyjmij do wiadomości definicję demokracji
Demokracja to nie są rządy Hamerlika

>Nikt robolowi nie pozwoli o tym zdecydować.
Poślij dziecko do społecznej szkoły, w której rodzice współdecydują o programie

>Powiedzą mu, że nie ma żadnej wartości, jest debilem, co widać po jego roli i pozycji społecznej
Kolejna brednia zmyślona przez Hamerlika
Pokaż taką szkołę


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Co za dobro wspólne?
>Np prawo.

Aha nasze dobro wspólne to wspólne prawo, które wy dla nas stanowicie i w tym wasze prawo własności tajnej i nieopodakowanej.

Ja tego tak nie widzę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Przypomniałem twoje kłamstwo, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Nadal podtrzymujesz?
Za trudne pytanie?

Pytałem czym różni się społeczny status mój i twojej matki
Ile lat będziesz tłumaczył brak odpowiedzi debilizmem?



>>>Co za dobro wspólne?
>>Np prawo.
>Aha nasze dobro wspólne to wspólne prawo, które wy

dalej nie czytam, wiesz dlaczego

Napisałem ci co jest dobrem wspólnym, napisałem ci na czym polega różnica między systemem politycznym a gospodarczym, ale konsekwentnie odpowiadasz, że jesteś idiotą

Chcesz demokracji w zarządzaniu firmą?
Nie! Sam napisałeś, że jesteś jej wrogiem

Pytałem w jakiej szkole uczą:
Cytat:
Powiedzą mu, że nie ma żadnej wartości, jest debilem, co widać po jego roli i pozycji społecznej i że jego zdanie w tej sprawie kompletnie się nie liczy, bo Ci co rządzą kasą z podatków od biedy wiedzą lepiej co jest dobre dla dzieci roboli.


W zagajeniu napisałeś:
Cytat:
W przymusowych szkołach państw kapitalistycznych naucza się dzieci, że są wolne i mogą wszystko. Mówi się im, że jeśli tylko wykażą trochę talentu i chęci do pracy mogą osiągnąć dosłownie wszystko, mogą mieć więcej posiadłości niż zdołają spamiętać, miliony na koncie a nawet miliardy.


Skoro piszesz sprzeczności w jednym wątku to znaczy tylko, że kompletnie nie rozumiesz otaczającego cię świata
Oczywiście nie odniesiesz się do tej sprzeczności, tak jak do kłamstwa o korzystaniu z ulic i wieeeelu innych pytań i argumentów

Jesteś idiotą, znów to udowodniłeś


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
01-09-2024 20:56 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>>Kapitaliści pierwsze co robią, to idiotom dają władzę.

>Jaką władzę?
>
Władzę do legitymizowania uchwał pisanych przez kapitalistów.
Kapitaliści nie uchwalają prawa. Teoretycznie w tzw. demokracji byliby bez szans.
Pierwsze demokratyczne uchwały podsuwane idiom do zaklepania, dotyczą prywatyzacji majątku narodowego. Idiota ma faktyczną władzę, tylko nie rozumie skutków swojego działania.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Idiota ma faktyczną władzę, tylko nie rozumie skutków swojego działania.

Nie ma.
Nikt by nie posłuchał gdyby sprzeciwił się oczekiwaniom.
To jest tylko taka gra, że coś tam niby jest wybrane. W rzeczywistości wszystkie reguły i podziały są już dawno ustalone na kilka pokoleń wstecz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Idiota ma faktyczną władzę, tylko nie rozumie skutków swojego działania.

>Nie ma.

Gdyby: Żydzi amerykańscy, Brytyjczycy i Francuzi nie wymordowali Żydów to demokratcyzny kolonializm Żydów amerykańskich demokratycznie przejęli by Żydzi niemieccy.
Agentura Żydów amerykańskich nie miała by szans z Żydami niemieckimi. Żydzi niemieccy ustaliliby strategię, zjednoczyli się i to oni by rządzili, a nie "demokratyczni" agenci z listy Allana Dullesa.
Żeby Żyd amerykański mógł rządzić w skolonizowanej Europie nie może dopuścić do tego by powstało jedno silne przywództwo i żeby Europejczycy się wokół niego zjednoczyli. Jedynie Żydzi niemieccy byli w stanie zagrozić kolonialnym planom Żydów amerykańskich i przez to zostali wymordowani.
Żydzi amerykańscy nie muszą się obawiać, że nacje europejskie ktoś zjednoczy i Europa będzie samodzielnie się kierować swoim interesem.
Idioci wciąż będą w cenie i wciąż będą dopuszczani do władzy.
quick (6853 punktów)

>Te dwa systemy władzy mają sprzeczną hierarchię źródeł władzy.
Jeden to gospodarka, a drugi to ustrój państwowy, czyli polityka. Twierdząc inaczej jesteś w błędzie.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
02-09-2024 17:36 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jeden to gospodarka, a drugi to ustrój państwowy, czyli polityka. Twierdząc inaczej jesteś w błędzie.

No i co z tego, że oba systemy będziecie tak rozróżniać, skoro każdy głupi wie, że oba są systemami władzy, z czego jeden jest dominujący?

Co?
Zakwestionujesz to, że kapitalizm jest systemem władzy w przedsiębiorstwie, w którym człowiek wiedzie większość swojego aktywnego życia?

Daj spokój.

youtu.be/5VCiU1osa3w
02-09-2024 17:51 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>No i co z tego, że oba systemy będziecie tak rozróżniać, skoro każdy głupi wie, że oba są >systemami władzy, z czego jeden jest dominujący?
>

www.tvp.in(*)0-pociskow-do-systemow-patriot

Departament Stanu USA zezwolił na sprzedaż 600 pocisków Patriot do Niemiec. Według Pentagonu wartość broni przeciwlotniczej szacowana jest na pięć miliardów dolarów.

exxpress.a(*)rke-in-deutschland-schliessen/

Jeden z największych koncernów samochodowych na świecie, VW, rozważa nie tylko zamknięcie fabryk w Niemczech, ale także masowe zwolnienia. Gigantycznej firmie brakuje pięciu miliardów euro.

Niemieckie zakłady bankrutują a "demokratyczna" władza robi zakupy u Żydów amerykańskich.
Hamerlik, który system władzy w Niemczech jest dominujący ??
szarley (54913 punktów)
>>Jeden to gospodarka, a drugi to ustrój państwowy, czyli polityka. Twierdząc inaczej jesteś w błędzie.
>No i co z tego, że oba systemy będziecie tak rozróżniać, skoro każdy głupi wie, że oba są systemami władzy,

Masz rację głupi to wie. Roztropny to rozróżnia
Ty jesteś głupi

>w przedsiębiorstwie, w którym człowiek wiedzie większość swojego aktywnego życia?
Jesteś idiotą.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś idiotą.

Jesteś agresywny w związku z tym, że chcę ujawnić twoje posiadłości i zyski, które przecież zdobyłeś uczciwie i zdobylbys je również w warunkach jawności kapitału.

Jesteś agresywny, bo chcę opodatkować twoje prawa, za którymi stoi twoja nadrzędność i twoja władza, pomimo, że wielkość tego opodatkowania chcę pozostawić w rękach jawnej demokracji bezpośredniej.

Jesteś agresywny, bo chce zwolnić biedotę od opodatkowania i długów, pomimo że zredukowany i niedorozwinięty człowiek jest dla pozostałych ciężarem a nie pomocą.

Jesteś agresywny, bo żądam zaszyfrowania portfeli wbrew twoim emocjom, które karzą Ci wierzyć, że twoje decyzje będą lepsze i sprawiedliwsze w kwestii cudzych portfeli od ich właścicieli.

To jest właśnie objaw twojej chciwości, o której od początku tu mówię.

Jesteś chciwy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-09-2024 07:01 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Pytałem o różnice w społecznym statusie moim i twojej matki
Ucieczka

>>Jesteś idiotą.
>Jesteś agresywny w związku z tym, że chcę ujawnić twoje posiadłości i zyski, które przecież zdobyłeś uczciwie i zdobylbys je również w warunkach jawności kapitału.

Jesteś idiotą. Chcesz? Ujawniaj, sam ci napisałem jaki mam dom jakie mam samochody, możesz ujawniać gdzie tylko chcesz

>Jesteś agresywny, bo chcę opodatkować twoje prawa, za którymi stoi twoja nadrzędność
Której nie poradzisz wskazać Zmyślaj dalej

>i twoja władza,
Polegająca na tym, że nie pozwalam ci kraść piwa z mojego domu. Zmyślaj dalej

>Jesteś agresywny, bo chce zwolnić biedotę od opodatkowania i długów,
Nie o tym mowa. Jesteś idiotą, skoro nie odróżniasz systemu politycznego od gospodarczego
Jesteś hipokrytą, skoro chcesz innych praw dla siebie
Jesteś idiotą, jeśli sądzisz, że nie widać twojej hipokryzji

>Jesteś agresywny, bo żądam zaszyfrowania portfeli
Kłamiesz, żądasz konfiskaty oszczędności.
Zaszyfrowanie portfeli, żeby nikt nie mógł ściągnąć alimentów? Jestem przeciw.
Jakoś zabór nieruchomości jest dozwolony u ciebie

>To jest właśnie objaw twojej chciwości, o której od początku tu mówię.
>Jesteś chciwy.
Bredzisz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś idiotą. Chcesz? Ujawniaj, sam ci napisałem jaki mam dom jakie mam samochody, możesz ujawniać gdzie tylko chcesz

Ach tam napisałeś na forum jakieś bzdury pod pseudonimem, nikt nie może tego traktować poważnie, chyba, że jest idiotą i pragnie skończyć na dnie.

Publicznie jawna Księga Kapitału pod kolektywną kontrolą ma być jak dowód osobisty z chipem, którego nikt nie poradzi podrobić a nie jakieś tam bzdury na forum.

Na pewno to doskonale rozumiesz ale z wychowania i z przyzwyczajenia masz to w dupie, bo taką macie normalność i "kulturę".

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Pytałem o różnice w społecznym statusie moim i twojej matki
Pytałem o różnice w społecznym statusie moim i twojej matki
Pytałem o różnice w społecznym statusie moim i twojej matki
Pytałem o różnice w społecznym statusie moim i twojej matki
Pytałem o różnice w społecznym statusie moim i twojej matki
Pytałem o różnice w społecznym statusie moim i twojej matki
Pytałem o różnice w społecznym statusie moim i twojej matki
Pytałem o różnice w społecznym statusie moim i twojej matki

Ucieczka

Podpisałeś się krystkon - idiota
Tak proste pytanie tylko idiotę przerasta

>>Jesteś idiotą. Chcesz? Ujawniaj, sam ci napisałem jaki mam dom jakie mam samochody, możesz ujawniać gdzie tylko chcesz
>Ach tam napisałeś na forum jakieś bzdury pod pseudonimem,

Ty za to nie używasz pseudonimu
Krystkon - idiota

Podaj link do twojej wielkiej księgi, to zgłoszę mój dom
Nie?
A telefon do mamusi podasz?

>Publicznie jawna Księga Kapitału
LINK!!!!!! Idioto ! W 48 godzin masz tam mój wpis

nie chcesz wierzyć w to co napisałem? Nie musisz, ja też nie wierzę w to, że wyjechałeś z Polski zmuszony czym innym niż wyrokami sądów za długi firmy, za spekulację ziemią za niepłacone alimenta za gwałt na swoim dziecku

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Jesteś agresywny, bo chcę opodatkować twoje prawa, za którymi stoi twoja nadrzędność
>Której nie poradzisz wskazać Zmyślaj dalej

Czy na twoim twoje potrzeby i zdanie ważniejsze są od moich?

Wolno Ci, ukarać mnie na twoim, jeśli nie podporządkuje się twojej woli?
Czy mo też wolno ukarać Cię na twoim jeśli nie podporządkujesz się mojej woli?

>>i twoja władza,
>Polegająca na tym, że nie pozwalam ci kraść piwa z mojego domu. Zmyślaj dalej

Polegająca na tym, że jeśli zechcę jeść gruszki z twojego sadu to muszę w nim pracować wg twojej normy i że tyle gruszek ile zgodzisz się mi ewentualnie dać. Na tym polega twoja władza w twoim sadzie, której istnieniu zaprzeczasz.

Zaprzeczasz, bo chcecie władzy bez żadnej odpowiedzialności. Chcesz być drapieżnikiem i należy się przed twoim drapieznictwem bronić.

>Nie o tym mowa. Jesteś idiotą, skoro nie odróżniasz systemu politycznego od gospodarczego

Tak je nazywajcie, żeby uniknąć określenia tego czym są naprawdę - systemami władzy. Ta sama sztuczka co z podatkiem "od wartości dodanej". Kłamstwo.

>Kłamiesz, żądasz konfiskaty oszczędności.

Nie, to Ty kłamiesz. Żądam limitu oszczędności pieniężnych a nie żadnej konfiskaty. Znowu używasz fałszywych określeń.
Pieniądz musi być w obrocie dla gospodarki czego chorzy od chciwości ludzie nie potrafią zrozumieć.

>Zaszyfrowanie portfeli, żeby nikt nie mógł ściągnąć alimentów? Jestem przeciw.

Żeby nikt nie mógł ściągnąć lichwy od chwilówki.

>Jakoś zabór nieruchomości jest dozwolony u ciebie

Jeśli ktoś wyczerpie kredyt i nie zapłaci podatku od posiadłości, bo nic nie zrobił, żeby posiadłość zarabiała i czekał jedynie na 10-krotny wzrost wartości pierdząc w stołek.

>>Jesteś chciwy.
Ale w zdrowy sposób w odróżnieniu od chciwych na chory sposób.

Przy mnie każdy zyska prócz ludzi, którzy chcą się potężnie wzbogacić na posiadaniu, szczuciu i wyzeraniu owoców cudzej pracy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Jesteś agresywny, bo chcę opodatkować twoje prawa, za którymi stoi twoja nadrzędność
>>Której nie poradzisz wskazać Zmyślaj dalej
>Czy na twoim twoje potrzeby i zdanie ważniejsze są od moich?

Czy na twoim twoje potrzeby i zdanie ważniejsze są od moich?
Pytałem o różnice w społecznym statusie moim i twojej matki

>Wolno Ci, ukarać mnie na twoim, jeśli nie podporządkuje się twojej woli?
Nie, nie wolno
Jesteś idiotą
Wolno mi wezwać policję, jeśli wejdziesz kraść do mojego domu

>Czy mo też wolno ukarać Cię na twoim jeśli nie podporządkujesz się mojej woli?
Ja nie wejdę do twojego mieszkania. Nie jestem złodziejem

>>>i twoja władza,
>>Polegająca na tym, że nie pozwalam ci kraść piwa z mojego domu. Zmyślaj dalej
>Polegająca na tym, że jeśli zechcę jeść gruszki z twojego sadu to muszę w nim pracować
Jesteś idiotą

>Zaprzeczasz, bo chcecie władzy
Chcecie kraść

>bez żadnej odpowiedzialności.
Pytałem o różnice w społecznym statusie moim i twojej matki

>Chcesz być drapieżnikiem
i zjadłem nerkę twojej żony

>>Nie o tym mowa. Jesteś idiotą, skoro nie odróżniasz systemu politycznego od gospodarczego
>Tak je nazywajcie, żeby uniknąć określenia tego czym są naprawdę - systemami władzy. Ta sama sztuczka co z podatkiem "od wartości dodanej". Kłamstwo.
>>Kłamiesz, żądasz konfiskaty oszczędności.
>Nie, to Ty kłamiesz. Żądam limitu oszczędności pieniężnych
A ponad limit konfiskaty
ŻĄDASZ KONFISKATY OSZCZĘDNOŚCI a portfel ma być zaszyfrowany, żeby nikt nie żądał od ciebie alimentów

>>Zaszyfrowanie portfeli, żeby nikt nie mógł ściągnąć alimentów? Jestem przeciw.
>Żeby nikt nie mógł ściągnąć lichwy od chwilówki.
Jesteś idiotą nie rozumiejącym prostych komunikatów

>>Jakoś zabór nieruchomości jest dozwolony u ciebie
>Jeśli ktoś wyczerpie kredyt
To zaszyfrowanie własności nie działa. Konfiskata. Przemocą

>Przy mnie każdy zyska prócz ludzi
Dokładnie. Zyskają psie chuje

>którzy chcą się potężnie wzbogacić na posiadaniu,
Hamerlikowa?

>szczuciu
Hamerlik?

>i wyzeraniu owoców cudzej pracy.
Hamerlik?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wolno mi wezwać policję, jeśli wejdziesz kraść do mojego domu

Twoja retoryka widocznie się zmienia i okazujesz mi coraz więcej respektu. Ciekawe dlaczego, pewnie dlatego, że żądam też czegoś dla siebie. Wcześniej groziłes, że przebijesz mnie widłami jeśli tylko moja stopa dotknie twojego trawnika.

>Chcecie kraść

Nic podobnego nie postuluję.
Opodatkowanie własności nie jest żadną kradzieżą jak Ci się to roi w głowie.

>Pytałem o różnice w społecznym statusie moim i twojej matki

Ciężko powiedzieć. Niewiele o Tobie wiem po 12 latach i tysiącach godzin rozmów. Skutecznie wszystko ukrywasz.

>i zjadłem nerkę twojej żony

Coś jakby a przynajmniej do takiego społeczeństwa dążysz, w którym to jest możliwe.

>A ponad limit konfiskaty

Nie, blokada portfela.
Nie wydasz hajsu to nikt nie zdoła Ci nic przelać. Twój wybór albo kasę wydajesz i zarabiasz albo nie wydajesz i nie zarabiasz. Godne to i sprawiedliwe i dla gospodarki zbawienne.

>ŻĄDASZ KONFISKATY OSZCZĘDNOŚCI a portfel ma być zaszyfrowany, żeby nikt nie żądał od ciebie alimentów

Moje dzieci żyją ze mną a moje najstarsze dziecko obok mnie, pracując ze mną biurko w biurko. Nie mam do zapłaty żadnych alimentów.

Ale jak mi zniszczycie biedą rodzinę to mogę mieć.

Portfel ma być zaszyfrowany po to, żeby ograniczyć kreację ujemnego pieniądza pod postacią długów, po to, żeby nie zatopić pieniądza w inflacji w świecie bez lichwy i z automatycznym kredytem, którego jedynym kosztem będzie podatek.

Jeśli dać Wam i waszym komornikom dostęp do cudzych portfeli to zniszczycie system pieniężny.

Taki system pienięzny jaki proponuję nie zadziała z waszymi chwilówkami i z waszą lichwą. To go załamie i nie wolno do tego dopuścić.

>Jesteś idiotą nie rozumiejącym prostych komunikatów

Jesteś agresorem, dominantem, niebezpiecznym osobnikiem. Twoje komunikaty komunikują złość z powodu braku podporządkowania twojej woli.

>>Jeśli ktoś wyczerpie kredyt
>To zaszyfrowanie własności nie działa. Konfiskata. Przemocą

Nie to jest algorytm a przystąpienie do księgi kapitału dobrowolne.
Nie będziesz chciał to wypad ale żadnych zapisów twoich praw tam nie będzie.

>Dokładnie. Zyskają psie chuje

Czyli utalentowani, pracowici, przychylni drugiemu człowiekowi i uczciwi ludzie. Z waszej bandyckiej perspektywy psie chuje.

>>którzy chcą się potężnie wzbogacić na posiadaniu,
>Hamerlikowa?
>>szczuciu
>Hamerlik?
>>i wyzeraniu owoców cudzej pracy.
>Hamerlik?

Przy jawniej Księdze Kapitału moje potencjalne pasożytnictwo będzie dla wszystkich widoczne jak na widelcu.

Stąd twoje obawy. Ze pasożyty zostaną zdemaskowani a na razie skutecznie ukrywają się za tajemnicami chronionymi przez wrogie zwykłemu człowiekowi państwo, jak Ty za swoim pseudonimem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Wolno mi wezwać policję, jeśli wejdziesz kraść do mojego domu
>Twoja retoryka widocznie się zmienia i okazujesz mi coraz więcej respektu.
Gardzę tobą tak jak ty swoją matką

>>Chcecie kraść
>Nic podobnego nie postuluję.
Tak, to postulujesz. "nieuznawanie mienia" to kradzież

>Opodatkowanie własności nie jest żadną kradzieżą
"Nieuznawanie mienia" to kradzież

>>Pytałem o różnice w społecznym statusie moim i twojej matki
>Ciężko powiedzieć.
Bo jesteś idiotą i hipokrytą

>>i zjadłem nerkę twojej żony
>Coś jakby a przynajmniej do takiego społeczeństwa dążysz,
Zmyślaj dalej

>>A ponad limit konfiskaty
>Nie, blokada portfela.
>Nie wydasz hajsu to nikt nie zdoła Ci nic przelać.
Czyli konfiskata

>Ale jak mi zniszczycie biedą rodzinę to mogę mieć.
Jesteś idiotą

>Portfel ma być zaszyfrowany po to, żeby
.. nie ściągać alimentów

>Jeśli dać Wam i waszym
Do mamusi pisz na priv.
jesteś idiotą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czyli konfiskata

Gadasz bez sensu i w kółko się powtarzasz, co nie chcesz żadnej zmiany.

Nie interesujesz się w gruncie rzeczy losem innych ludzi a nawet całego społeczeństwa.
Jesteś 100%-towo skoncentrowany na sobie samym.

Tylko Tobie ma być dobrze a reszcie to kij w oko.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Czyli konfiskata
>Gadasz bez sensu

To wyjaśnij na czym ma polegać ten limit oszczędności
Prosto, jasno, po polsku ,a przykładzie

>Nie interesujesz się w gruncie rzeczy losem innych ludzi
I zjadłem nerkę twojej córki . Zmyślaj dalej
Nie będę polemizował z twoimi zmyśleniami, bo jesteś za tępy, żeby zrozumieć proste komunikaty

>Jesteś 100%-towo skoncentrowany na sobie samym.
Nie będę polemizował z twoimi zmyśleniami, bo jesteś za tępy, żeby zrozumieć proste komunikaty

>Tylko Tobie ma być dobrze a reszcie to kij w oko.
Nie będę polemizował z twoimi zmyśleniami, bo jesteś za tępy, żeby zrozumieć proste komunikaty

Jesteś idiotą niezdolnym do zrozumienia np tego, że pracownicy wybierali mnie prezesem spółdzielni

Proste zdanie, ale trzeba mieć minimum inteligencji, żeby zrozumieć
Idiota - Konopka nie zrozumie

Pytania czym się różni jeden emeryt mieszkający na swoim od drugiego emeryta też idiotę przerasta


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To wyjaśnij na czym ma polegać ten limit oszczędności
>Prosto, jasno, po polsku ,a przykładzie

Bez żadnych posiadłości i możliwości wymiany praw własności o dużej wartości masz 10.000 jednostek limitu oszczędności w swoim portfelu.

W portfelu masz już zgromadzone 10.000 jednostek pieniężnych ale masz możliwość zarobienia kolejnych 5.000.

Musisz wydać 5.000 j. żeby zrobić miejsce dla kolejnych.

Jeżeli wydasz 5.000 na zakup opodatkowanych posiadłości, twój limit oszczędności wzrośnie do 15.000. Jeśli wydasz na konsumpcję, szybkie wakacje na Malediwach, twój limit pozostanie 10.000.

Po wydaniu hajsu zarobisz siebie swoje kolejne 5.000.
Gospodarka będzie się kręcić.
Nie to co kiedy ludzie pchają w skarpetę, niczego nie konsumują i w następstwie też nic nie mają do zrobienia, więc wszyscy patrzą głupio na siebie nikt nic z tego nie ma.

Z opodatkowaną własnością związany jest nie tylko limit oszczędności ale też automatyczny kredyt, dlatego najlepiej będzie kiedy coś kupisz a potem będziesz od tego płacił podatek.

Przez to też będziesz coś posiadał i czymś władał, nie wszystko będzie należeć do starych dziadów, którzy trzymają tylko dla przechowania wartości i dla jej wzrostu, bez kiwnięcia palcem w bucie.

Pustostany zostaną zapełnione, ugory zostaną zasiane, stawy zostaną zarybione.
Będzie co jeść w odróżnieniu od stanu, w którym wszyscy kręcą się jak smród po gaciach a niektórzy wierzą, że przez posiadanie wzbogacą się w ciągu roku 10x.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>To wyjaśnij na czym ma polegać ten limit oszczędności
>>Prosto, jasno, po polsku ,a przykładzie
>Bez żadnych posiadłości i możliwości wymiany praw własności o dużej wartości masz 10.000 jednostek limitu oszczędności w swoim portfelu.

Co się dzieje z dochodami, które przekraczają limit?
Są konfiskowane.

Znów walnąłeś jakieś głupstwo i ... ucieczka

>Nie to co kiedy ludzie pchają w skarpetę, niczego nie konsumują i w następstwie też nic nie mają do zrobienia, więc wszyscy patrzą głupio na siebie nikt nic z tego nie ma.

Przeproś za kłamstwo, że kończyłeś ekonomiczne studia
Wiesz co to jest bank?
To jest instytucja, w której jeden człowiek deponuje swoje oszczędności, a drugi korzysta z tych oszczędności w postaci kredytu i wydaje na inwestycje lub na konsumpcję

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co się dzieje z dochodami, które przekraczają limit?

Nie istnieją i nie mogą zaistnieć.

>Wiesz co to jest bank?

W 20% możliwość realizacji ludzkich wizji i pozostałych 80% złodziejstwo.

Współczesny system pieniężny jest mocno bandycki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Co się dzieje z dochodami, które przekraczają limit?
>Nie istnieją i nie mogą zaistnieć.

Zarobiłem pieniądze, które nie istnieją?
Pracuję za darmo, bo moje zarobki są konfiskowane. Na tym polega twoje szyfrowanie portfeli. To udowodniłeś

W twoim systemie pracodawca może nie zapłacić pracownikowi za pracę, bo pracownik ma oszczęności na koncie ponad limit!!!!!!!

I ty się dziwisz, że nikt cię nie popiera???

Do tego nieograniczona możliwość bezkarnych szwindli i manipulacji, pracodawca może dowolnie pracownikowi płacić i nie płacić


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zarobiłem pieniądze, które nie istnieją?
>Pracuję za darmo, bo moje zarobki są konfiskowane.

Nie udawaj, że nie rozumiesz istoty.
Jest czas na zarabianie i czas na wydawanie aby inni mogli zarobić i nie gnić w biedzie.

Skoro nie chce wydać hasju na opodatkowane posiadłości to nie możesz więcej zarobić niż limit.

Skoro nie chcesz konsumować to siedź na dupie i nie rób nic albo zjadaj owoce cudzej pracy i wtedy twórz własne.

Doskonale rozumiesz moja ideę tylko tworzysz jej fałszywą karykaturę, bo jesteś chciwym i bezwzględnym człowiekiem, który widzi tylko siebie a innych ma w dupie.

>W twoim systemie pracodawca może nie zapłacić pracownikowi za pracę, bo pracownik ma oszczęności na koncie ponad limit!!!!!!!

No to niech sobie ten pracownik wyda swoje oszczędności na opodatkowane posiadłości i od razu zrobi mi się miejsce na nowe dochody w portfelu.

Może też przepuścić na swoje potrzeby konsumpcyjne ale zgody na trzymanie pieniędzy w skarpecie nigdy nie będzie a tym bardziej na trzymanie pieniędzy w brudnych rękach banksterow.

>I ty się dziwisz, że nikt cię nie popiera???

Właśnie każdy się zastanawia czy mnie poprzeć czy jednak tkwić w waszym prymitywnym i brutalnym świecie bez żadnej przyszłości.

Ludzie potrzebują czasu zanim przewalcza w swojej psyche fałszywą wiarę wgraną im do mózgów w dzieciństwie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Zarobiłem pieniądze, które nie istnieją?
>>Pracuję za darmo, bo moje zarobki są konfiskowane.
>Nie udawaj, że nie rozumiesz istoty.

Oczywiście, że rozumiem. Pracuję za darmo, bo na moje konto nie mogą wpłynąć pieniądze, bo mam osiągnięty hamerlimit. A jeśli jeszcze kilku cwaniaków wyceni mój dom na 1 zł, to dodatkowo obniży limit i znikną nawet te pieniądze, które już mam

Co trudnego, żeby to zrozumieć

>Jest czas na zarabianie i czas na wydawanie
I to JA o tym decyduję, kiedy jest czas na wydawanie, bo JA na te pieniądze pracowałem

>Skoro nie chce wydać hasju na opodatkowane posiadłości to nie możesz więcej zarobić niż limit.

A ponad limit - konfiskata, Przecież o tym piszę

>Doskonale rozumiesz moja ideę
Tak, ponad limit - konfiskata

>jesteś chciwym i bezwzględnym człowiekiem, który widzi tylko siebie a innych ma w dupie.
Gówno nie jest argumentem

>>W twoim systemie pracodawca może nie zapłacić pracownikowi za pracę, bo pracownik ma oszczęności na koncie ponad limit!!!!!!!
>No to niech sobie ten pracownik wyda swoje oszczędności
A jak nie chce? To konfiskata i praca za darmola

A co, jeśli ten pracownik chce zaoszczędzić na podróż dookoła świata?

>Może też przepuścić na swoje potrzeby konsumpcyjne ale zgody na trzymanie pieniędzy w skarpecie

p*****lisz o tej skarpecie
>>I ty się dziwisz, że nikt cię nie popiera???
>Właśnie każdy się zastanawia czy mnie poprzeć
Każdy, czyli?

>czy jednak tkwić w waszym prymitywnym
Do prymitywnej mamusi pisz na priv, dalej nie czytam

Nadal nie wskazałeś czym się różni jej społeczny status od mojego i w obecnym i w twoim świecie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Oczywiście, że rozumiem. Pracuję za darmo, bo na moje konto nie mogą wpłynąć pieniądze, bo mam osiągnięty hamerlimit.

Ty zdaje się już nie pracujesz, z tego co pisałeś ale gdyby, to po osiągnięciu limitu wpierw kupujesz owoce cudzej pracy i je konsumujesz a dopiero potem pracujesz i sprzedajesz owoce własnej pracy innym, nie inaczej.

Chcesz zarabiać to musisz kupować.
Bez kupowania nie ma zarabiania.
To bardzo prosta zasada, która niestety stoi w sprzeczności z waszą dziadowską kulturą oszczędzania i zagarniania całego świata do siebie, co wszystkich prowadzi do ruiny.

Przy czym jeśli wasze chore zasady czy raczej brak właściwych zasad doprowadzić wszystkich do kryzysu i głodu nikt z Was nie podniesie żadnej odpowiedzialności. Winna będzie wojna, pandemia czy cokolwiek tylko nie Wy i nie wasze chore normy.

>A jeśli jeszcze kilku cwaniaków wyceni mój dom na 1 zł, to dodatkowo obniży limit i znikną nawet te pieniądze, które już mam

Cwaniacy są silni i mogą wszystkich oszukiwać i wykorzystać w waszym świecie tajemnic i przemocy ale nie w moim. W moim świecie cwaniak stanie się słaby i będzie musiał wziąć się do prawdziwej roboty, dlatego tak wielu cwaniaków walczy z moimi ideami, w tym Ty cwaniaku.

>A ponad limit - konfiskata, Przecież o tym piszę

Nie, limit to przymus wydawania kasy, czego stara gwardia nie potrafi zaakceptować, nauczona, że musi wszystkich zagłodzić w tym siebie, w oczekiwaniu na Armagedon.

>>Doskonale rozumiesz moja ideę

>A jak nie chce? To konfiskata i praca za darmola

To nie musi ale nic więcej już nie zarobi.
Wtedy praca nie ma już za wiele sensu ale może pracować bez dochodu jeśli lubi.
Akceptacji na doprowadzenie wszystkich do ruiny i do wielkich braków wielkiego głodu pośród pustostanów i ugorów, czekających na 10-krotny wzrost wartości nie będzie.

>A co, jeśli ten pracownik chce zaoszczędzić na podróż dookoła świata?

Ile warte jest pomieszkanie w cudzym domu, podróżowanie i jedzenie w świecie, który nie jest chory?

Pójdzie sobie 1000 km pójdzie na 2 dni do roboty i pojedzie dalej.

>p*****lisz o tej skarpecie

Wolisz opowieści o finansjerze, która wykorzystując pieniądz państwowy wysysa że społeczeństwa wszystkie soki?

Albo o posiadaczach pieniędzy, którzy dzięki swojej posiadłości nie tylko zjadają owoce cudzej pracy obok finansjery ale jeszcze się dzięki temu bogacą, pierdząc w stołek?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Oczywiście, że rozumiem. Pracuję za darmo, bo na moje konto nie mogą wpłynąć pieniądze, bo mam osiągnięty hamerlimit.
>Ty zdaje się już nie pracujesz,

1 Czepiasz się słówek
2 Pracuję

>>Oczywiście, że rozumiem. Pracuję za darmo, bo na moje konto nie mogą wpłynąć pieniądze, bo mam osiągnięty hamerlimit.

Hamerlik postuluje konfiskatę pięniędzy z konta

z tego co pisałeś ale gdyby, to po osiągnięciu limitu wpierw kupujesz owoce cudzej pracy i je konsumujesz a dopiero potem pracujesz i sprzedajesz owoce własnej pracy innym, nie inaczej.
Ja to świetnie rozumiem. Jak nie spełnię twoich warunków, to konfiskata

>Chcesz zarabiać to musisz kupować.
>Bez kupowania nie ma zarabiania.

Bez zarabiania nie ma kupowanie

A jeśli chcę odłożyć na podróż dookoła świata, to Hamerlik ... zabroni

Walcie się towarzyszu. Moja praca, moje wynagrodzenie, moje decyzje

>To bardzo prosta zasada, która niestety stoi w sprzeczności z waszą dziadowską...
Do dziadówy pisz na priv, ja dalej nie czytam

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Walcie się towarzyszu. Moja praca, moje wynagrodzenie, moje decyzje

Walcie się ślepi wyznawcy i kapłani prymitywnego i brutalnego kapitalizmu opartego na tajnej i nieopodatkowanej własności.

Nie ma odpowiedzialności za innych to nie ma władzy nad nimi.

Nikt nie nabierze się już na waszą "wolność" w otoczeniu waszej kapitalistycznej armii, policji, sądów, komorników i poborców.

Nikt już nie uwierzy, że wszystko zależy od niego z waszym prawem do odjebania każdego, kto nie będzie wykonywał rozkazów w przestrzeni waszych posiadłości.

Wasza wizja brutalni kapitaliści, że stoicie po stronie dobra jest gówno warta.

Każdy moralny człowiek powinien podłożyć haka i przewrócić na mordę waszych poborców kiedy przyjdą do biedoty montować kasy fiskalne.

Każdy wasz komornik działający na zlecenie lichwiarzy i innych bandytów nie powinien mieć nawet jednej spokojnej nocy za co odpowiedzialni są wszyscy moralni ludzie na tym świecie, których umysły nie zostały opętane waszą diabelską i destrukcyjną ideologią.

Albo tworzymy społeczeństwo, które karmi, leczy i zabezpiecza wszystkich albo nie ma żadnego społeczeństwa i nie macie żadnych praw a już na pewno żadnego prawa do tajnej i nieopodatkowanej własności.

Zrozumiałeś mój przekaz kapłanie brutalnego kapitalizmu?

Ponure czasy waszego panowania dobiegają końca!

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Walcie się towarzyszu. Moja praca, moje
>Nie ma odpowiedzialności za innych to nie ma władzy nad nimi.

Jesteś idiotą, znów udowodniłeś
Zmyślasz jakąś władzę i jakąś odpowiedzialność
ZMYŚLASZ, bo udowodniłeś, że żadnej władzy nie mam, tak jak twoja matka
Udowodniłem, że twoim postulatem jest konfiskata oszczędności z "zaszyfrowanego" portfela

Przy okazji, jej posiadłości nie dają nikomu pracy, nie służą społeczeństwu, nie przynoszą zysku, a przecież mogłaby najmować posiadłość kuracjuszom i turystom

DLACZEGO TA CHCIWA DZIADÓWA TEGO NIE ROBI, SKORO TAKIE SĄ POSTULATY JEJ POMIOTU?
Dlatego, że wszystkie postulaty krystkona nie dotyczą krystkona

Jawność?
Tak, ale krystkon ma zachować tajemnice

>Nikt nie nabierze się już na waszą
Dalej nie czytam. Do mamusi pisz na priv

Nie zmienia to faktu, że chcesz konfiskować oszczędności z prywatnych kont.
Chcesz decydować kiedy i na co mam wydawać zarobione przeze mnie pieniądze. Nie mam ochoty wydawać oszczędności kiedy Hamerkomunista mi nakaże. Nie ty na te pieniądze pracowałeś, nie ty o tym decydujesz

A oszczędności służą inwestycjom, bo nie trzymam ich w skarpecie, jak idiota pisze


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zmyślasz jakąś władzę i jakąś odpowiedzialność

W "odróżnieniu" od Ciebie wasze armia, policja, sądy, komornicy doskonale rozumieją pojęcie władzy właścicielskiej.

W "odróżnieniu" w cudzysłowie, bo sam również to doskonale rozumiesz ale chcesz władzy, bez żadnej odpowiedzialności, więc udajesz że żadnej władzy właścicielskiej nie ma, żeby w ten sposób opętać innych ludzi tą fałszywą myślą.

Żeby nie żądali niczego dla siebie w sytuacji gdy powinni żądać i żeby poświęcili własne życie rozwojowi waszych kapitalistycznych rodów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Mowa jest o konfiskacie oszczędności z konta
Zmieniasz temat bo udowodniłem, że to jest twoim postulatem

jak mam zaoszczędzić na podróż dookoła świata, skoro moje oszczędności są konfiskowane?

>>Zmyślasz jakąś władzę i jakąś odpowiedzialność
>W "odróżnieniu" od Ciebie wasze armia

Dalej nie czytam
Wiesz dlaczego.
Jesteś niesamowitym idiotą, skoro nie rozumiesz najprostszych zdań

>Nie ma odpowiedzialności za innych to nie ma władzy nad nimi.

Jesteś idiotą, znów udowodniłeś
Zmyślasz jakąś władzę i jakąś odpowiedzialność
ZMYŚLASZ, bo udowodniłeś, że żadnej władzy nie mam, tak jak twoja matka
Udowodniłem, że twoim postulatem jest konfiskata oszczędności z "zaszyfrowanego" portfela

Przy okazji, jej posiadłości nie dają nikomu pracy, nie służą społeczeństwu, nie przynoszą zysku, a przecież mogłaby najmować posiadłość kuracjuszom i turystom

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mowa jest o konfiskacie oszczędności z konta
>Zmieniasz temat bo udowodniłem, że to jest twoim postulatem

Nie to Ty uciekasz od fałszywych argumentów, iż prawo własności nie daje żadnej władzy, kiedy fałsz staje się aż nadto widoczny dla wszystkich.

Wtedy uciekasz do kolejnych fałszywych argumentów o tym, że limit oszczędności w portfelu jest kradzieżą cudzych pieniędzy, bo naiwnie wierzysz, że to kłamstwo nie jest jeszcze tej oczywiste. Kiedy kolejne kłamstwo zostanie zdemaskowane znowu uciekniesz w kolejne i tak bez końca.

Bo masz w sobie takie prymitywne emocje, które rozkazują Ci tak robić i ślepo wykonujesz te rozkazy. Inteligencja służy Ci tylko do ekspresji agresji.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Mowa jest o konfiskacie oszczędności z konta

Pracodawca nie musi w twoim świecie płacić za pracę, bo pracownik ma hamerlimit na koncie

jak mam zaoszczędzić na podróż dookoła świata, skoro moje oszczędności są konfiskowane?

Jaką władzę ma twoja mamusia i dlaczego mając wyjebane na potrzeby biedoty kisi posiadłości w nadziei na wzrost wartości, zamiast te posiadłości zatrudniać i zrabaiać

Czekam na odpowiedzi a nie na kolejne malowanie szarleya wg twouich wyobrażeń

Nie zjadłem nerki twojej żony.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mowa jest o konfiskacie oszczędności z konta

Nie i też nigdy jej nie było.
Zażądałem limitu oszczędności pieniężnych w portfelach osób bez opodatkowanych posiadłości a także z opodatkowanymi posiadłościami do wysokości ich wartości.

>Pracodawca nie musi w twoim świecie płacić za pracę, bo pracownik ma hamerlimit na koncie

Jeśli pracownik osiąga limit oszczędności to musi zacząć wydawać pieniądze albo zaprzestać pracy. Poleciałbym jednak wydawać hajs jeśli nie chce doprowadzić gospodarki do ruiny i siebie do biedy.

>jak mam zaoszczędzić na podróż dookoła świata, skoro moje oszczędności są konfiskowane?

Powtarzasz w kółko fałszywe znacznie mojej idei w nadziei, że od powtórzeń twój fałsz w głowach innych ludzi stanie się prawdą.
Biedota bez posiadłości nie podróżuje dookoła świata a jeśli nawet to musi robić przerwy na pracę po drodze.

>Jaką władzę ma twoja mamusia i dlaczego mając wyjebane na potrzeby biedoty kisi posiadłości w nadziei na wzrost wartości, zamiast te posiadłości zatrudniać i zrabaiać

Gdyby moja matka musiała zapłacić od swoich posiadłości podatek zamiast od każdego zjedzonego jogurtu, wtedy musiałby się zastanowić czy będzie mieszkać w 4 czy w 1 pokoju.

Rozumiem, że sam chcesz żyć na 500 m2 bez żadnych zobowiązań wobec innych w czasie kiedy inni muszą żyć w cudzych klatkach ale to nie w moim świecie tylko w waszym, którego tak bronisz. W moim świecie zostalibyś zmuszony do dzielenia się, czego tak nienawidzisz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Mowa jest o konfiskacie oszczędności z konta
>Nie i też nigdy jej nie było.
Kłamiesz. Manipulujesz słowami, żeby konfiskatę nazwać inaczej
Twoim postulatem jest konfiskata pieniędzy, które przekraczają hamerlimit
Jeśli nie mam prawa dostać na moje konto zarobionych przeze mnie pieniędzy to jest to KONFISKATA

>Zażądałem limitu oszczędności pieniężnych
Tak., wiem !!!!!!
A co ponad limit - konfiskata

>Jeśli pracownik osiąga limit oszczędności to musi zacząć wydawać pieniądze albo zaprzestać pracy.
Tak., wiem !!!!!!
A co ponad limit - konfiskata

>Poleciałbym jednak wydawać hajs
Nie polecasz. ZMUSZASZ, to różnica

>>jak mam zaoszczędzić na podróż dookoła świata, skoro moje oszczędności są konfiskowane?
>Powtarzasz w kółko fałszywe znacznie mojej idei
jak mam zaoszczędzić na podróż dookoła świata, skoro moje oszczędności są konfiskowane?
Pytanie w mocy

>a jeśli nawet to musi robić przerwy na pracę po drodze.
Sam se pracuj na wakacjach.
Ja nie mam ochoty żyć w twoim gułagu

>>Jaką władzę ma twoja mamusia i dlaczego mając wyjebane na potrzeby biedoty kisi posiadłości w nadziei na wzrost wartości, zamiast te posiadłości zatrudniać i zrabaiać
>Gdyby moja matka musiała zapłacić od swoich posiadłości podatek zamiast od każdego zjedzonego jogurtu, wtedy musiałby
Iść pod most
Tego kochany synuś życzy w nadziei, że mamusia zdechnie a on erbnie posiadłość

>się zastanowić czy będzie mieszkać w 4 czy w 1 pokoju.
No to niezłą ma tę posiadłość

>Rozumiem, że sam chcesz żyć na 500 m2
Zmyślaj dalej
Może tobie jest potrzebny taki areał, wiesz jaki mam dom, ale wolisz zmyślać.

Nie zjadłem nerki twojej matki

Znów rozmawiasz z lustrem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kłamiesz. Manipulujesz słowami, żeby konfiskatę nazwać inaczej

Nie to Ty kłamiesz.
sjp.pwn.pl/slowniki/konfiskata.html
sjp.pwn.pl/szukaj/Limit.html

Ja żądam limitu oszczędności pieniężnych, zawiązanego z wartością opodatkowanych posiadłości.

Ty kłamliwie, obrzydliwie, niemoralnie zmieniasz znaczenie limitu na konfiskatę - zabór.

Rzygać się chce od twojej bezwzględnej manipulacji.

Od razu widać, że na drodze do złota gotowy jesteś zniszczyć każdego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Kłamiesz. Manipulujesz słowami, żeby konfiskatę nazwać inaczej
>Nie to Ty kłamiesz.
>sjp.pwn.pl/slowniki/konfiskata.html

Dokładnie to proponujesz
Pieniądze, które zarobiłem nie wpływają na moje konto

>Ja żądam limitu oszczędności pieniężnych
a ja mam twoje żądania w dupie

>Ty kłamliwie, obrzydliwie, niemoralnie zmieniasz znaczenie limitu na konfiskatę - zabór
Nie.
Ponad limit jest konfiskata

Jak nazwiesz zabór pieniędzy przekraczających limit?
Ucieczka

Skończyłem rozmowę w tym temacie

>>Jaką władzę ma twoja mamusia i dlaczego mając wyjebane na potrzeby biedoty kisi posiadłości w nadziei na wzrost wartości, zamiast te posiadłości zatrudniać i zrabaiać
>Gdyby moja matka musiała zapłacić od swoich posiadłości podatek zamiast od każdego zjedzonego jogurtu, wtedy musiałby

Jaką władzę ma twoja mamusia i dlaczego mając wyjebane na potrzeby biedoty kisi posiadłości w nadziei na wzrost wartości, zamiast te posiadłości wykorzystać do zarabiania i dać ludziom pracę

Tego dotyczyło pytanie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>a ja mam twoje żądania w dupie

Doskonale wiem i już knuję jak je wyjąć z twojej dupy i przenieść do twojej głowy, żeby twój umysł chcąc nie chcąc musiał się z nimi konfrontować.

Na razie moje idee są całkowicie nieważne wskutek panowania waszej prymitywnej i brutalnej "kultury" kapitalizmu opartego na tajnej i nieopodatkowanej własności ale wasza zgniła kultura któregoś pięknego dnia upadnie i wtedy będzie szansa żeby z nikogo stać się kimś.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>a ja mam twoje żądania w dupie
>Doskonale wiem i już knuję jak je wyjąć z twojej dupy i przenieść do twojej głowy, żeby twój umysł chcąc nie chcąc musiał się z nimi konfrontować.

Bardzo prosto
1 Uzasadnij swoje żądania
2 Pokaż różnicę między konfiskatą moich pieniędzy z konta a zakazem wpływ
3 Pokaż jak twoja mamusia zarabia na swoje posiadłości dając pracę innym
4 Pokaż różnicę między jej a moim społecznym statusem obecnie i w twoim świecie
5 Pokaż że żyjesz wg swoich zasad
5.1 podejmij pracę u znanego z nazwiska pracodawcy
5.2 Wynajmij mieszkanie u znanego z nazwiska właściciela
5.3 Ujawnij swoje rzekome długi
5.4 powiedz mamusi, że ma się wynieść z mieszkania
5.5 powiedz policjantowi w oczy po niemiecku, że jest bandytą bo odzyskał torebkę
6 powiedz mamusi, że jest moim moralnym obowiązkiem zniszczenie drzwi jej mieszkania
7 Odpowiedz na pytanie czy sam sobie pieczesz chleb
8 Ogłoś że rezygnujesz z emerytury
9 Odnieś się do przykładu krów
10 Odnieś się do przykładu włamywacza

Proste?
Żyj wg swoich zasad i odpowiadaj na pytania i argumenta

Zacznij odpowiadać na pytania i przestań zmyślać że mam pałac
Nie mam domu 500 m i nie potrzebuję.
Nie utrzymuję się z lichwy
Nie oszukałem robotników przy budowie
Nie marzę o tym, żeby mieć kamienice
ŻYJĘ Z PRACY I EMERYTURĘ TEŻ DOSTANĘ ZA PRACĘ
Wiem, nie wiesz co to praca, bo żresz tylko tłusty niemiecki socjal

>Na razie moje idee są całkowicie nieważne
Są nieważne i nikt ich nie popiera. Nikt nie chce limitów oszczędności, zakazu oszczędzania w banku, likwidacji pracowniczych praw w zamian za "wiedzę" czyje jest pole pod lasem

>wskutek panowania waszej prymitywnej
Dalej nie czytam, wiesz dlaczego. Do mamusi pisz na priv, że jej kultura jest prymitywna. Jest, wychowała nieroba i złodzieja

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Bardzo prosto
>1 Uzasadnij swoje żądania

Społeczny dobrobyt naprzeciw kryzysowi i braków.

>2 Pokaż różnicę między konfiskatą moich pieniędzy z konta a zakazem wpływ

Zarabiaj i wydawaj a nie spotka Cię żadne ograniczenie i żaden ubytek.

>3 Pokaż jak twoja mamusia zarabia na swoje posiadłości dając pracę innym

Nie każdy też musi. Masz wybór pomiędzy rolą właściciela i robola. Jeśli wchodzisz w rolę właściciela wtedy spada na Ciebie ciężar odpowiedzialności za innych.

Nie ma władzy bez odpowiedzialności.

>4 Pokaż różnicę między jej a moim społecznym statusem obecnie i w twoim świecie

Różnicy brak. Jej posiadłości będą tak samo jawne, publicznie wycenione i opodatkowane jak twoje.

>5 Pokaż że żyjesz wg swoich zasad
>5.1 podejmij pracę u znanego z nazwiska pracodawcy

To nie jest moja zasada.
Moją normą społeczną ma być publiczna jawność prawa własności w powiązaniu każdego przedmiotu własności z osobą fizyczną z nazwiskiem i adresem zamieszkania.

Dążę do tego, żeby moja norma stała się dla wszystkich ważna i obowiązującą.

>5.2 Wynajmij mieszkanie u znanego z nazwiska właściciela

Wolę zdemaskować nieznanych właścicieli.

>5.3 Ujawnij swoje rzekome długi

Co wiem wyjawiłem, nic więcej nie wiem. To są zobowiązania sprzed 16 lat wiele rzeczy już nie pamiętam, np. adresu działki. Nie potrafiłbym jej już teraz znaleźć.

>Dalej nie czytam,

Nie ma żadnej szansy na porozumienie między nami. Taki cud się nie zdarzy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Bardzo prosto
>>1 Uzasadnij swoje żądania
>Społeczny dobrobyt naprzeciw kryzysowi i braków.
UZASADNIJ

>>2 Pokaż różnicę między konfiskatą moich pieniędzy z konta a zakazem wpływ
>Zarabiaj i wydawaj a nie spotka Cię żadne ograniczenie i żaden ubytek.
2 Pokaż różnicę między konfiskatą moich pieniędzy z konta a zakazem wpływu. Dla mnie to to samo, nie ma pieniędzy które ZAROBIŁEM pracą

>>3 Pokaż jak twoja mamusia zarabia na swoje posiadłości dając pracę innym
>Nie każdy też musi. Masz wybór pomiędzy rolą właściciela i robola. Jeśli wchodzisz w rolę właściciela wtedy spada na Ciebie ciężar odpowiedzialności za innych.
3 Pokaż jak twoja mamusia zarabia swoimi posiadłościami dając pracę innym
Pokaż jak twoja mamusia ponosi ciężar odpowiedzialności za innych, bo ma posiadłości

>Nie ma władzy bez odpowiedzialności.
Pokaż odpowiedzialność swojej matki
Skoro jest na takich samych zasadach, to pokaż na jej przykładzie
Ucieczka

>>4 Pokaż różnicę między jej a moim społecznym statusem obecnie i w twoim świecie
>Różnicy brak.
Więc przedstaw jej te same wymagania
Każ jej zarabiać na jej posiadłościach
Co powiedziała?
Nic, bo piszesz na forum, którego nie czyta
Podaj publicznie jej numer telefonu (żądałeś numeru mojego sąsiada!!!)
Zadzwonię i powiem jej gdzie ma szukać twoich wypowiedzi
Co jej powiesz?
"to nie ja, ktoś się podszywa"

>>5 Pokaż że żyjesz wg swoich zasad
>>5.1 podejmij pracę u znanego z nazwiska pracodawcy
>To nie jest moja zasada.
To jest twoja zasada
5.1 podejmij pracę u znanego z nazwiska pracodawcy

>Dążę do tego, żeby moja norma stała się dla wszystkich ważna i obowiązującą.
Oprócz ciebie

>>5.2 Wynajmij mieszkanie u znanego z nazwiska właściciela
>Wolę zdemaskować nieznanych właścicieli.
5.2 Wynajmij mieszkanie u znanego z nazwiska właściciela

>>5.3 Ujawnij swoje rzekome długi
>Co wiem wyjawiłem,
Możesz wiedzieć więcej, ale twoja "jawność" nie dotyczy ciebie

>nic więcej nie wiem. To są zobowiązania sprzed 16 lat wiele rzeczy już nie pamiętam, np. adresu działki. Nie potrafiłbym jej już teraz znaleźć.
Kłamiesz.

5.4 powiedz mamusi, że ma się wynieść z mieszkania
5.5 powiedz policjantowi w oczy po niemiecku, że jest bandytą bo odzyskał torebkę
6 powiedz mamusi, że jest moim moralnym obowiązkiem zniszczenie drzwi jej mieszkania
7 Odpowiedz na pytanie czy sam sobie pieczesz chleb
8 Ogłoś że rezygnujesz z emerytury
9 Odnieś się do przykładu krów
10 Odnieś się do przykładu włamywacza

Ucieczka
Proste?
Żyj wg swoich zasad i odpowiadaj na pytania i argumenta

Zacznij odpowiadać na pytania i przestań zmyślać że mam pałac
Nie mam domu 500 m i nie potrzebuję.
Nie utrzymuję się z lichwy
Nie oszukałem robotników przy budowie
Nie marzę o tym, żeby mieć kamienice
ŻYJĘ Z PRACY I EMERYTURĘ TEŻ DOSTANĘ ZA PRACĘ
Wiem, nie wiesz co to praca, bo żresz tylko tłusty niemiecki socjal

>Na razie moje idee są całkowicie nieważne
Są nieważne i nikt ich nie popiera. Nikt nie chce limitów oszczędności, zakazu oszczędzania w banku, likwidacji pracowniczych praw w zamian za "wiedzę" czyje jest pole pod lasem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>3 Pokaż jak twoja mamusia zarabia swoimi posiadłościami dając pracę innym

Dlaczego wciąż mówisz o mojej mamie i o działkowcach jak o właścicielach i nawet się nie zajakniesz na temat odpowiedzialności 1% ludzi posiadających większość świata i należności od całej ludzkości?

Dlaczego tak kpisz z istoty mojej idei?
Gdzie jest twój respekt dla innych ludzi i prawdy?
Gdzie twój respekt dla mnie?

>Wiem, nie wiesz co to praca, bo żresz tylko tłusty niemiecki socjal

Ty i te twoje argumenty.

Ile razy nie naplujesz mi w twarz i tak wasza prymitywna i brutalna "kultura" upadnie.

Bo kto z rozwiniętym umysłem potrafiłby tak żyć?

youtu.be/5VCiU1osa3w
08-09-2024 07:21 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Bardzo prosto
>>1 Uzasadnij swoje żądania
>Społeczny dobrobyt naprzeciw kryzysowi i braków.
UZASADNIJ

>>2 Pokaż różnicę między konfiskatą moich pieniędzy z konta a zakazem wpływ
>Zarabiaj i wydawaj a nie spotka Cię żadne ograniczenie i żaden ubytek.
2 Pokaż różnicę między konfiskatą moich pieniędzy z konta a zakazem wpływu. Dla mnie to to samo, nie ma pieniędzy które ZAROBIŁEM pracą. Pokaż różnicę, a nie pouczaj co mam zrobić żeby uniknąć hamerkonfiskaty

>>3 Pokaż jak twoja mamusia zarabia swoimi posiadłościami dając pracę innym
>Dlaczego wciąż mówisz o mojej mamie

Bo jest dokładnie w takiej samej sytuacji jak ja
Mieszka na swoim i przysługuje je emerytura.

>i o działkowcach jak o właścicielach i nawet się nie zajakniesz na temat odpowiedzialności 1%
ludzi
Bo nie piszesz do 1%, ale do mnie
Ode mnei wymagasz jakiejś mitycznej odpowiedzialności, twojej matce wypominasz jakąś wielką władzę

>Dlaczego tak kpisz z istoty mojej idei?
Sam z niej kpisz, sam ją ośmieszasz - ucieczkami i brakiem argumentów

Powtórzę:
5.4 powiedz mamusi, że ma się wynieść z mieszkania
5.5 powiedz policjantowi w oczy po niemiecku, że jest bandytą bo odzyskał torebkę
6 powiedz mamusi, że jest moim moralnym obowiązkiem zniszczenie drzwi jej mieszkania
7 Odpowiedz na pytanie czy sam sobie pieczesz chleb
8 Ogłoś że rezygnujesz z emerytury
9 Odnieś się do przykładu krów
10 Odnieś się do przykładu włamywacza

Ucieczka
Proste?
Żyj wg swoich zasad i odpowiadaj na pytania i argumenta

Zacznij odpowiadać na pytania i przestań zmyślać że mam pałac
Nie mam domu 500 m i nie potrzebuję.
Nie utrzymuję się z lichwy
Nie oszukałem robotników przy budowie
Nie marzę o tym, żeby mieć kamienice
ŻYJĘ Z PRACY I EMERYTURĘ TEŻ DOSTANĘ ZA PRACĘ
Wiem, nie wiesz co to praca, bo żresz tylko tłusty niemiecki socjal

>Na razie moje idee są całkowicie nieważne
Są nieważne i nikt ich nie popiera. Nikt nie chce limitów oszczędności, zakazu oszczędzania w banku, likwidacji pracowniczych praw w zamian za "wiedzę" czyje jest pole pod lasem

>Gdzie jest twój respekt dla innych ludzi i prawdy?
Pokaz swój respekt

>Gdzie twój respekt dla mnie?
zapracowałeś na pogardę obelgami i zniesławieniami

>>Wiem, nie wiesz co to praca, bo żresz tylko tłusty niemiecki socjal
>Ty i te twoje argumenty.
Lustrzane odbicie twoich
kto zmyślił 500 metrowy dom?
Kto mi zmyślił kamienice?
a tłusty socjal żresz. nie musisz pracować na utrzymanie dzieci, masz Kindergeld


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Bo nie piszesz do 1%, ale do mnie

Nie, na publicznym forum wyraziłem własne wizje kapitału i stającej za nim władzy.

Wystosowałem też własne żądania zmian norm społecznych w zakresie prawa własności, prawa do tajemnic, systemu pieniężnego i podatkowego.

Wtedy Ty się odezwałeś i ogłosiłes publicznie pod pseudonimem, że masz na moje wizje i żądania wyjebane, że jestem idiotą, z którym nie będziesz się liczył.

Potem ogłosiłes, że Tobie, twoim kolegom w biznesie, twojej rodzinie, dzieciom, wnukom po prostu się należy i to nie podlega żadnej dyskusji.

Twoje wnuki mają się urodzić ponoć od razu z posiadłościami bez kiwnięcia palcem dla innego człowieka a potem rządzić w przestrzeni swoich posiadłości innymi ludźmi bez cienia zobowiązań wobec rządzonych.

Twoje wnuki z posiadania 10 kamienic z samego tylko urodzenia mają przekazać ponoć po 100 kamienic własnym wnukom używając przy tym najemców-czynszownikow jak młotka, łopaty i taczki, z pełną wyjebka na ich losy, że jak się taki zepsuje to wywalasz na śmietnik i kupujesz nowy.

Chodzi mi w tym o to, że waszych prymitywnych emocji i brutalnych działań nie można zaakceptować jako normalności.

Zadaniem każdego moralnego człowieka, który cokolwiek ceni siebie i własną przyszłość jest się Wam sprzeciwić i odrzucić waszą fałszywą wiarę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Bo nie piszesz do 1%, ale do mnie
>Nie, na publicznym forum wyraziłem własne wizje kapitału i stającej za nim władzy.

Odpowiedz na cały mój wpis. Nudzi mnie powtarzanie argumentów

>Wystosowałem też własne żądania zmian norm społecznych w zakresie prawa własności, prawa do tajemnic, systemu pieniężnego i podatkowego.

To się do nich sam dostosuj

>Wtedy Ty się odezwałeś i ogłosiłes publicznie pod pseudonimem,
Tak, odpisałem krystkonowi pod pseudonimem

Znów udowodniłeś hipokryzję

>Twoje wnuki mają się urodzić ponoć od razu z posiadłościami bez kiwnięcia palcem dla innego człowieka
I zjadłem nerkę twojej żony

Dalej nie czytam bredni naćpanego idioty

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Twoje wnuki mają się urodzić ponoć od razu z posiadłościami bez kiwnięcia palcem dla innego człowieka
>I zjadłem nerkę twojej żony
>Dalej nie czytam bredni naćpanego idioty

Bądź uczciwy i zaprzecz temu.

Zaprzecz, że twoim wnukom należą się twoje posiadłości bez kiwnięcia palcem w bucie dla innego człowieka.

I Ty mnie nazywasz hipokrytą?

W moim państwie twoje wnuczęta musiałby zapłacić podatek od własności na rzeczy bezpośredniego dochodu gwarantowanego roboli bez posiadłości, którzy robią na polach jakie odziedziczyły.

W twoim tfffuuu "państwie" mogą roboli z pól przegonić i czekać aż wartość ugoru wzrośnie 10-kronie. Co za zgnilizna moralna! Przestępstwo przeciw społeczeństwu! Karmienie pasożytów na garbie społeczeństwa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
ODPOWIEDZ NA CAŁY MÓJ WPIS, NUDZI MNIE POWTARZANIE ARGUMENTÓW

>>>Twoje wnuki mają się urodzić ponoć od razu z posiadłościami bez kiwnięcia palcem dla innego człowieka
>>I zjadłem nerkę twojej żony
>Bądź uczciwy i zaprzecz temu.
>Zaprzecz, że twoim wnukom należą się twoje posiadłości bez kiwnięcia palcem w bucie dla innego człowieka.

Jakie posiadłości?
Dom? Ogród?
Tak należą im się za moją ciężką pracę w kopalniach

>I Ty mnie nazywasz hipokrytą?
Nie tylko nazywam, ale udowodniłem ci hipokryzję. Twoje zasady nie dotyczą ciebie
Tobie nie będzie się należała posiadłość matki?

Rozumiem, hipokryto, ty nie odpowiesz

>W moim państwie
Nie istnieje i nigdy nie zaistnieje twój gułag

>W twoim tfffuuu "państwie" mogą roboli z pól przegonić i czekać aż wartość ugoru wzrośnie 10-kronie.
Tak, twoja mamusia może przegonić każdego ze swojej posiadłości i czekać na wzrost wartości

>Co za zgnilizna moralna!
Mamusia Hamerlika
Wie, że tak ją nazywasz?
WIE?????

>Przestępstwo przeciw społeczeństwu! Karmienie pasożytów na garbie społeczeństwa.
Wie, że tak ją nazywasz?
WIE?????


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jakie posiadłości?
>Dom? Ogród?

Kto Cię tam wie.
W waszym państwie własność jest tajna.
Jakieś tam bzdury na forum pod pseudonimem nie liczą się.

>Tak należą im się za moją ciężką pracę w kopalniach

Nie, nikomu nie należy się władza za to, co wykonał ktoś inny w przeszłości.

Władza należy się tym, którzy potrafią zabezpieczyć swoich podwładnych czyli tym, którzy mają zdolność zapłacenia podatku od posiadłości.

Jak ktoś nie ma zdolności zapłacenia podatku, to też nie może być właścicielem i nie może mieć władzy właścicielskiej.

W dziejach ludzkości było już pełno pasożytów społecznych, którzy nikomu nic dali ani nie zapewnili i tylko wyzerali owoce cudzej pracy.

Nie zgadzam się na rozwój pasożytnictwa społecznego tylko dlatego, że Ty i tobie podobni macie umysły pasożytów i Wam się jawi, że się Wam należy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Jakie posiadłości?
>>Dom? Ogród?
>Kto Cię tam wie.

Więc bądź uczciwy i odpowiedz czy twoje wnuki bez kiwnięcia palcem będą miały 20 % akcji BMW?

>W waszym państwie....


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Więc bądź uczciwy i odpowiedz czy twoje wnuki bez kiwnięcia palcem będą miały 20 % akcji BMW?

Będą mogły wejść dziedzicznie na moją pozycję społeczną właściciela o ile taka osiągnę, pod warunkiem, że będą potrafiły wykonać wszystkie moje zadania względem społeczeństwa, tj. zapłacić podatek od własności na rzecz biedoty.

Jeśli nie dadzą rady zapłacić podatku to zostaną zredukowane do poziomu roboli.

Władca nie może być nieudolny.
Nieudolny władca musi stracić władzę na rzecz władcy udolnego, który poradzi zabezpieczyć swoich podwładnych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Kolejny raz : Odnieś się do całego mojego wpisu

Więc bądź uczciwy i odpowiedz czy twoje wnuki bez kiwnięcia palcem będą miały 20 % akcji BMW?

>Będą mogły wejść dziedzicznie na moją pozycję społeczną właściciela o ile taka osiągnę,
pod warunkiem, że będą potrafiły wykonać wszystkie moje zadania względem społeczeństwa, tj. zapłacić podatek od własności na rzecz biedoty.

No to stawiaj im takie warunki, wolno ci, ja swoim takich nie stawiam

Problem w tym, że twoje warunki wobec twoich wnuków (patrząc na ogrom twojej hipokryzji) są pospolitym kłamstwem

Musiałbyś to zawarować testamentem, jeśli nie, to jest to zwykłe pipcenie, tak samo jak pipceniem jest to, że nie dostaniesz tłustej niemieckiej emerytury płaconej przez młodych ludzi, z których składki i po datki od każdej kromki chleba, niemiecki rząd ściągnie przemocą

>Jeśli nie dadzą rady zapłacić podatku to zostaną zredukowane do poziomu roboli.
Pokaż ten testament

>Władca nie może być nieudolny.
Władca czego?

>Nieudolny władca musi stracić władzę na rzecz władcy udolnego, który poradzi zabezpieczyć swoich podwładnych.
Jasne, erbniesz po mamusi mieszkanie i poczujesz się władcą nad poddanymi.
Jesteś idiotą

Ja tam podanych w moim domu truję


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>No to stawiaj im takie warunki, wolno ci, ja swoim takich nie stawiam

Wiem i dlatego kwestionuję twoje prawo tajnej i nieopodakowanej własności a potem zakwestionuje ich.

Któregoś dnia, również przez moją walkę z waszą kapitalistyczną ideologią, wasze sądy i armia nie poradzą już bronić waszego pasożytniczego posiadania.

>Musiałbyś to zawarować testamentem,

Nie, nie muszę i nie zrobię.
Kiedy słyszę od Ciebie, że coś muszę albo czegoś mi nie wolno od razu zapala mi się czerwona lampka.

Wystarczy, że razem z innymi doprowadzimy do publicznego wyjawienia wszelkiej własności i do jej demokratycznego opodatkowania, w jawnej demokracji bezpośredniej na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich członków społeczności gospodarczej.

A wtedy wasze akty u waszych rejentow będą nieważne, bo kto będzie na takie bzdury w ogóle zwracał uwagę?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>No to stawiaj im takie warunki, wolno ci, ja swoim takich nie stawiam
>Wiem i dlatego kwestionuję twoje prawo tajnej i nieopodakowanej własności a potem zakwestionuje ich.

A se kwestionuj, tylko nie p*****l o uczciwości, właśnie zarzuciłeś mi pasożytnictwo ty hameruczciwy p.ch.

Twoja mamusia wie, że kwestionujesz jej prawo własności?
Powiedziałeś jej o tym?
Mogę zakwestionować twoje prawo własności i wybić szyby w twoim samochodzie?

Oczywiście nie wiem, który to

>Któregoś dnia, również przez moją walkę z waszą...


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie istnieje i nigdy nie zaistnieje twój gułag

A tam, jak nie można drugiego człowieka łatwo wykorzystać jak swojego zasobu, wyzyskać, wypić jego krwi to zaraz gułag.

Jeśli nie wzbogacisz się potężnie na samym posiadaniu i pierdzeniu w stołek ale będziesz musiał ruszyć dupą albo głową, żeby jako właściciel zapłacić podatek na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego biedoty bez posiadłości to żadna kara dla Ciebie ani dla twojego rodu.

Po prostu trochę wkładamy w społeczeństwo i uzyskujemy z niego z powrotem to co potrzebujemy i nie prowadzimy życia pasożyta na cudzym garbie.

Twoja pasożytnicza psychika musi ulec przebudowaniu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Twoja pasożytnicza psychika musi ulec przebudowaniu.
Na czym polega moje pasożytnictwo?
Na pracy?

>>Nie istnieje i nigdy nie zaistnieje twój gułag
>A tam, jak nie można drugiego człowieka łatwo wykorzystać jak swojego zasobu, wyzyskać, wypić jego krwi to zaraz gułag.
Nie istnieje i nigdy nie zaistnieje twój gułag

>Jeśli nie wzbogacisz się potężnie na samym posiadaniu i pierdzeniu w stołek ale będziesz musiał ruszyć dupą albo głową,

Wzbogaciłem się pracą
I nie zjadłem nerki twojego dziecka

>Po prostu trochę wkładamy w społeczeństwo i uzyskujemy z niego z powrotem to co potrzebujemy i nie prowadzimy życia pasożyta na cudzym garbie.
Ja wkładam pracę i dostaję to, czego potrzebuję
Ty nie pracujesz i też żresz do syta


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wzbogaciłem się pracą

I w ogóle na wzroście wartości twoich posiadłości.

Skąd jest działka, na której stoi twój dom?
Sołtys dał, bo Balcerowicz powiedział, że wszystko musi być prywatne, obojętnie czuje, czy Polaka czy Czecha czy Amerykanina?

>I nie zjadłem nerki twojego dziecka

Ale jestem kapłanem religii, która o mało nie doprowadziła mnie do śmierci. Wciąż pozostajesz jej lojalny. No to tak jakbyś tę nerkę zjadł. Wielkiej różnicy nie ma.

Doskonale widzę po jakiej stronie stanąłeś, wiem kim jesteś w odróżnieniu od ludzi, którzy nigdy nie zobaczyli Cię bez maski i naiwnie wierzą, że jesteś im przychylny i przyjazny, bez zrozumienia, że zmieniasz ich życie w piekło.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Wzbogaciłem się pracą
>I w ogóle na wzroście wartości twoich posiadłości.

A ty na stręczeniu swoich dzieci pedofilom

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Wzbogaciłem się pracą
>>I w ogóle na wzroście wartości twoich posiadłości.
>A ty na stręczeniu swoich dzieci pedofilom

Aha czyli kwestionujesz, że wartości posiadłości wzrosła ponad twój wkład. Jest warta tle co w nią włożyłeś z wynagrodzenia za pracę najemną na cudzym.

Jakoś Ci nie wierzę.

W ogóle mało wierzę wyznawcom współczesnego kapitalizmu a już najmniej fałszywym wyznawcom, którzy tylko udają, że wierzą a w rzeczywistości interesuje ich tylko hajs.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>>Wzbogaciłem się pracą
>>>I w ogóle na wzroście wartości twoich posiadłości.
>>A ty na stręczeniu swoich dzieci pedofilom
>Aha czyli kwestionujesz, że wartości posiadłości wzrosła ponad twój wkład

Nie, stręczycielu, kwestionuję, że na tym zarobiłem
Zarobiłbym gdybym sprzedał, a dopóki nie sprzedaję nie zarabiam.

Ty kupiłeś ziemię, spodziewając się zarobić a potem okazało się, że popełniłeś przy tym zakupie kilka przestępstw i musiałeś uciekać przed długami do Berlina i pracować na czarno, bo okazało się, że twoje oszustwo się nie powiodło i teraz patrząc w lustro widzisz swoją matkę i mówisz "jest oszustką, która żyje ze spekulacji posiadłościami"
Nie ona, TY jej jedyną winą jest to, że wychowała kanalię, który chce ją wyżenąć z mieszkania żeby je zająć, bo "starzy muszą ustąpić" a mamusia jest "chciwą dziadówą" która POSIADA, a posiadanie z pracy jest wg Hamerchuja zbrodnią

Posiadłość twojej matki też zyskała na wartości ale czy matka stręczyciela i baka młodocianych kurew coś zarobiła, jeśli nie sprzedała? Sprzeda dopiero synuś, kiedy suka zdechnie. I zarobi krocie i przepuści na podróże do Tanzanii
Ty za to się spiesz, bo wartość dupy twojej córki maleje z wiekiem

To jest twój poziom dyskusji. Zmyślenia i rzucanie gównem, w tym we własną matkę, to świadczy tylko o tobie że jesteś psim chujem

Napisałeś o moim pasożytnictwie
napisałeś o tym, że zarobiłem na wzroście wartości ziemi, napisałeś że suka (twoje słowa) dorabia się na mieszkaniu w Lądku

Wolno tobie obelżywie zmyślać wolno i mnie
Sprzedajesz swoje dzieci pedofilom

>W ogóle mało wierzę wyznawcom współczesnego kapitalizmu
A jak wcale pedofilowi i alfonsowi

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zarobiłbym gdybym sprzedał, a dopóki nie sprzedaję nie zarabiam.

Więc nie zapłacisz też żadnego podatku a robol bez posiadłości niedługo przez takich jak Ty będzie musiał pracować 50 lat na 7 arów ziemi pod własnym dom, z którego w tej sytuacji zrezygnuje i pogodzi się z wegetacją w cudzym hotelu robotniczym.

I na rozwój takiego świata nie wolno wam pozwolić.

>Ty kupiłeś ziemię, spodziewając się zarobić a potem okazało się, że popełniłeś przy tym zakupie kilka przestępstw i musiałeś uciekać przed długami do Berlina i pracować na czarno, bo okazało się, że twoje oszustwo się nie powiodło i teraz patrząc w lustro widzisz

Widzę, że głosisz publicznie nieprawdę ale nie martw się, bo wasze prawo chroniące godność człowieka działa tak samo jak karanie przez was lichwy, czyli wcale.

Możesz swobodnie pluć innym ludziom w twarz, chyba że to właściciele, wtedy już nie tak swobodnie. Nikt ci nic za to nie zrobi a jeszcze zbierzesz pochwały.

Wasze sądy i policja są już zajęte ściąganiem długów dla zagranicznych obywateli od polskiej biedoty i egzekucją tajnego i nieopodakowanego prawa własności.

Na takie głupoty jak ludzka godność nie mają już czasu a zresztą to nie przynosi hajsu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Zarobiłbym gdybym sprzedał, a dopóki nie sprzedaję nie zarabiam.
>robol bez posiadłości niedługo przez takich jak Ty będzie musiał pracować 50 lat na 7 arów ziemi pod własnym dom,

Doprawdy? Z tego powodu, że twoja matka ma mieszkanie, ktoś nie może kupić ziemi?
To jest przyczyna?
Utop ją

>I na rozwój takiego świata nie wolno wam...

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Doprawdy? Z tego powodu, że twoja matka ma mieszkanie, ktoś nie może kupić ziemi?
>To jest przyczyna?

Doprawdy.

Z tego powodu, że dziadek trzyma dla wnuka, bo nic go to nie kosztuje a jeszcze 10-krotnie zyskuje poprzez powszechne braki.

Dlatego ludzie głodują pośród nieuprawianych pól uprawnych i nie mają gdzie żyć pośród pustych działek budowlanych a nierzadko pustostanów.

Żeby mała grupka zamówionych ludzi mogła się zabezpieczyć szkodzi się całemu społeczeństwu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Doprawdy? Z tego powodu, że twoja matka ma mieszkanie, ktoś nie może kupić ziemi?
>>To jest przyczyna?
>Doprawdy.
>Z tego powodu, że dziadek trzyma dla wnuka, bo nic go to nie kosztuje a jeszcze 10-krotnie zyskuje poprzez powszechne braki.

Twoja mamusia trzyma posiadłość dla wnuka?

Rozumiem, za trudne pytanie, ale skoro napisałeś, że przez takich jak ona robotnik w 50 lat nie zarobi na działkę pod dom, to wiń ją za to

Martwiłeś się o swoje dzieci, a przecież w perspektywie odziedziczą bez żadnych zobowiązań posiadłość kupioną tylko po to, żeby nabrała 10x wartości

Ale skoro przez tę chciwość starej dziadówy "robole" mieszkają w robotniczych hotelach i wysyłają córki do pracy w greckich burdelach, to pewnie masz rację, że twoja mamusia jest zbrodniarą. Podaj mi jej numer telefonu a jej to powiem

Powiem jej też, że według Krystianka powinna się zmieścić w jednym pokoju, a pozostałe wynająć, zarobić na podatek i dać zarobić "robolom" bo przez jej chciwość chodzą głodni

Co się nie zgadza?
Przecież to piszesz o swojej matce, tak samo jak o mnie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Twoja mamusia trzyma posiadłość dla wnuka?

To się wszystko okaże, kiedy nastanie już publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą. Wtedy wszystkie ukrywane istotne prawdy wyjdą na jaw.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Twoja mamusia trzyma posiadłość dla wnuka?
>To się wszystko okaże,
Rozumiem, mieszkanie stoi puste i czeka na wzrost wartości, a potem się okaże czy dla wnuka

>kiedy nastanie już publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą.

Baju baj baju baj
Przekonałeś już kogoś?

>Wtedy wszystkie ukrywane istotne prawdy wyjdą na jaw.
Hamerlik nigdy nie dopuści, żeby ujawniono nazwiska babć, którym przystawiał wiertarkę do kolana podczas windykacji

Doprawdy, z tego powodu, że twoja matka ma mieszkanie, ktoś nie może kupić ziemi?
To jest przyczyna?

Znów nie zrozumiałeś pytania?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik nigdy nie dopuści, żeby ujawniono nazwiska babć, którym przystawiał wiertarkę do kolana podczas windykacji

Sam niejako wyrażasz istotę waszej prymitywnej i brutalnej ideologii kapitalizmu opartego na tajnej i nieopodatkowanej własności.

Kiedyś pisałeś, że wolno Ci wbić we mnie widły, jeżeli wejdę na twój teren bez twojej zgody.

Teraz sugerujesz, że w obliczu panowania waszej brutalnej ideologii można mieć poczucie prawa do przewiercenia innej osobie stawu za długi.

Każdy inteligenty człowiek z naturalnym poczuciem moralności musi rozumieć z jaką zgnilizną społeczną ma do czynienia.

Śmiałbym się z twoich chorych projekcji, gdybym nie sądził, że będziesz je przemocą wprowadzał życie.

Muszę Ci wybić z głowy poczucie prawa zabicia drugiego człowieka za to, że dotknął twojego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Twoja mamusia trzyma posiadłość dla wnuka?
>To się wszystko okaże,
Rozumiem, mieszkanie stoi puste i czeka na wzrost wartości, a potem się okaże czy dla wnuka

STOI PUSTE??????

>>Hamerlik nigdy nie dopuści, żeby ujawniono nazwiska babć, którym przystawiał wiertarkę do kolana podczas windykacji
>Sam niejako wyrażasz istotę waszej prymitywnej...

Dalej nie czytam, do posiadaczki włości w europejskim kurorcie, która przechowuje je po to, żeby wnuki nie musiały pracować pisz na priv

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)
>Na razie moje idee są całkowicie nieważne wskutek panowania waszej prymitywnej i brutalnej >"kultury" kapitalizmu opartego na tajnej i nieopodatkowanej własności ale wasza zgniła kultura >któregoś pięknego dnia upadnie i wtedy będzie szansa żeby z nikogo stać się kimś.
>
Hamerlik, prowadzisz dyskusje z istotami, które mają wizję, taką samą, jak miała małpa, której się wydawało, że jak się ogoli, to stanie się człowiekiem.
Gołodupcom się roi, że kapitaliści chcą z nich zrobić kapitalistów. Dopóki gołodupcy będą mieć taką nadzieję, nic nie wskórasz.
Thoter (6650 punktów)
>Ja żądam limitu oszczędności pieniężnych, zawiązanego z wartością opodatkowanych posiadłości.
>

www.o2.pl/(*)-ich-za-duzo-7066436824783456a

Bank zablokował pieniądze 17-latce. Bo "miała ich za dużo"
W Rybniku doszło do niecodziennej sytuacji. Bank miał uznać, że siedemnastolatka miała na koncie za dużo pieniędzy i zablokować jej część oszczędności. Dziewczyna chciała wydać pieniądze na wyjazd, ale niestety nie ma teraz takiej możliwości.


Hamerlik nie jesteś sam. Bank nielegalnie zablokował 17 latce kasę ponad limitem, który sobie wymyślił bank.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik nie jesteś sam. Bank nielegalnie zablokował 17 latce kasę ponad limitem, który sobie wymyślił bank.

System pieniężny jest księgą zobowiązań w społeczeństwie.

Przepływ pieniądza nie może być jednostronny, bo taki doprowadzi wszystkich do ruiny i nędzy. Przepływ musi być dwustronny.

Do pewnej granicy dobrowolny a za nią może być wymuszony ograniczeniem.

Ty, który akurat nienawidzisz gadek o "wolności" powinieneś mnie rozumieć.

W społeczeństwie nie można dopuścić do destrukcyjnych dla społeczeństwa działań jednostki.

Społeczeństwo jest ważniejsze od jakiegoś tam małego narcyza, któremu się jawi, że jest bogiem, bo paru frajerów zrobił w konia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>W społeczeństwie nie można dopuścić do destrukcyjnych dla społeczeństwa działań jednostki.
>Społeczeństwo jest ważniejsze od jakiegoś tam małego narcyza, któremu się jawi, że jest bogiem, >bo paru frajerów zrobił w konia.
>
W kapitalizmie nie ma społeczeństwa.
Jest zasób roboli i zasób klientów, który jest używany przez kapitalistów.
Robol jest ogłupiany żeby był lojalną maszyną a klient, żeby kupował jej wytwory.
Jak robol naskłada papieru fiducjarnego tyle, że mu się wydaje, że jest bogaty, to wtedy zostaje go pozbawiony inflacją. I zabawa biedaków w kapitalizm zaczyna się od nowa.
szarley (54913 punktów)
>Przepływ pieniądza nie może być jednostronny, bo taki doprowadzi wszystkich do ruiny i nędzy. Przepływ musi być dwustronny.

Ooooo, pracownik ma płacić pracodawcy?
Ty śmieszny idioto
Piekarz ma płacić za chleb klientowi piekarni?

Na szczęście hamersystem nigdy nie zaistnieje

>W społeczeństwie nie można dopuścić do destrukcyjnych dla społeczeństwa działań jednostki.
Więc się powieś

>Społeczeństwo jest ważniejsze od jakiegoś tam małego narcyza, któremu się jawi, że jest bogiem, bo paru frajerów zrobił w konia.

Dokładnie społeczeństwo jest ważniejsze od hamernarcyza, któremu się jawi, że jest bogiem i prawodawcą i od staruszek windykował długi za garnki

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ooooo, pracownik ma płacić pracodawcy?
>Ty śmieszny idioto

No raczej poprzez zakup świadczeń jego odbiorców. Przepływ pieniądza oznacza chwilowe długi, które powstają wraz z wydaniem pieniądza i są spłacane wraz z zarobkiem.

W normalnym społeczeństwie rozkład pieniądza nieustannie faluje tylko w waszym chorym społeczeństwie mamy do czynienia z falą stojącą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Piekarz ma płacić za chleb klientowi piekarni?

Oczywiście, poprzez zakup świadczeń klienta i jest bardzo ważne, żeby piekarz nie zgromadził całego pieniądza w skarpecie i nie zamierzał wydać to na świadczenia klienta, bo wtedy doprowadzi do biedy nie tylko klienta ale też siebie.

Stara gwardia wierzy naiwnie, że gdy zgromadzi dużo pieniędzy to się zabezpieczy, nie rozumiejąc, że w ten sposób wszystkich doprowadzi do ruiny.

Gospodarka działa dobrze wtedy tylko gdy wszyscy wydają wszystkie pieniądze i nikt nie oszczędza. Czasem to są wydatki konsumpcyjne a czasem inwestycje byle by wszystko wydać do 0.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>bardzo ważne, żeby piekarz nie zgromadził całego pieniądza w skarpecie
>Stara gwardia wierzy naiwnie, że...
.... ktoś trzyma pieniądze w skarpecie

Przeproś za kłamstwo, że kończyłeś ekonomiczne studia

>Gospodarka działa dobrze wtedy tylko gdy wszyscy wydają wszystkie pieniądze i nikt nie oszczędza.

Przeproś za kłamstwo, że kończyłeś ekonomiczne studia


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>.... ktoś trzyma pieniądze w skarpecie
>Przeproś za kłamstwo, że kończyłeś

Oddajecie pieniądz państwowy banksterom nie znając nawet ich nazwisk i adresów zamieszkania a jedyne reklamowaną nazwę własną banku, o którym nie macie pojęcia kto za nim stoi i jakie biznesy przy jego użyciu zalatwia a dostajecie w zamian wydrukowany przez banksterow papier choć coraz częściej tylko wyświetlone cyfry na smartfonie, nad których obrazem bankster ma całkowitą kontrolę i w każdej chwili może go wyłączyć albo zmienić. Bankster, o którym macie zerwe pojęcie.

Nie mówiąc już o tym, że pieniądz państwowy podobnież do pieniądza wykreowanego przez banksterow jest tylko zapisem liczbowym na papierze albo dysku.

Chciałbym w tej sposób wyrazić, że jestem jak najdalej od waszej koncepcji pieniądza i waszej wiary w jego wartość choc najchętniej to jak najdalej od Was.

Ja tu gdzie jestem u siebie a wy choćby na księżycu i nie wchodzimy sobie w drogę ze sprzecznymi wizjami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>Stara gwardia wierzy naiwnie, że gdy zgromadzi dużo pieniędzy to się zabezpieczy, nie
>rozumiejąc, że w ten sposób wszystkich doprowadzi do ruiny.
>

dnarynkow.(*)ii-francji-historia-johna-law/

Wprowadził on ( John Law ) pieniądz papierowy, który miał 100% pokrycia w złocie. Liczba pieniądza zaczęła w końcu odpowiadać sile nabywczej gospodarki. Ceny spadły i kryzys został zażegnany. Po tym wydarzeniu Law zyskała bardzo dużo w oczach Francuzów.(...)
Law we Francji napisał traktat, w którym stwierdzał, że są kraje bogate i biedne. Biedne muszą sobie jakoś radzić, dlatego mają prawo do druku pieniądza papierowego. Z jego obliczeń wynikało, że przy zabezpieczeniu kruszcem, można wypuścić banknoty warte 10 razy więcej. Taką oto propozycję Law przedstawił Regentowi. Pomysł wydawał się prosty. Rząd wyemituje akcje nowej wspaniałej firmy, Law nakręci wspaniały marketing. Dzięki temu ludzie będą przynosili złoto i srebro z domów, wymieniąc je na akcje firmy. Dzięki tak nakręconej bańce spekulacyjnej ludzie spłacą długi państwa, w zamian za w praktyce o wiele mniej warte akcje firmy. Zanim tłum zorientuje się, że coś jest nie tak będzie już za późno. Ludzie pozbędą się złota i będą mieli mało warte akcje. Państwo spłaci swoje długi, o nastrojach plebsu będziemy się martwić później.(...)
Spółką, która miała uczynić Francuzów bogaczami była - Kompania Missisipi, która miała wyłączne prawo handlu z Indiami Wschodnimi i Morzami Południowymi. Żeby rozwijać się jeszcze szybciej Kompania wyemitował wkrótce 50 tys. nowych akcji. Perspektywy kreślone przez Lawa wyglądały znakomicie. Anglik obiecywał roczną dywidendę w wysokości dwustu liwrów z każdej akcji wartej pięćset liwrów.
Na pięćdziesiąt tysięcy nowych akcji złożono co najmniej trzysta tysięcy ofert kupna. Biuro Lawa od rana do nocy oblegały tłumy chętnych. Po tak olbrzymim zainteresowaniu, rząd Francuski dokonywał coraz to nowych emisji akcji. Euforia była powszechna. Umysły ludzi z najwyższych klas i najniższych wypełniała wizja nieskończonego bogactwa. Kobiety i mężczyźni, ludzie w różnym wieku spekulowali na akcjach Missisipi.(...)
Cena akcji wzrastała czasem nawet o dwadzieścia procent w ciągu godziny. Wielu skromnych ludzi wstawało bez dużego majątku, a kładło się spać opływając w bogactwa. W gazetach można było przeczytać, że Law jest zbawcą kraju, bóstwem opiekuńczym Francji. Za każdym razem gdy wyjeżdżał za granicę, tak wielkie tłumy towarzyszyły jego powozowi, że Regent musiał posyłać konną eskortę, żeby torować Anglikowi drogę. W ciągu jednego roku do Paryża przyjechało 300 tys. turystów z zagranicy, żeby kupić trochę akcji. Niesamowity cyrk. Ceny wynajmu w stolicy rosły pod niebiosa i najemcy zostawali milionerami. Ludzie wynajmowali wojsko, żeby toczyć bitwy na ulicach Paryża o akcje firmy.(...)
Nikt nie zważał na ostrzeżenia co mądrzejszych ekonomistów, że zbyt duża kreacja pieniądza papierowego, wcześniej czy później doprowadzi kraj do ruiny. Im wyższa była cena akcji, tym więcej drukowano pieniędzy, żeby umożliwić ludziom zakup udziałów.(...)
Co bystrzejsi maklerzy słusznie rozumowali jednak, że ceny akcji nie mogą rosnąć w nieskończoność. Kilku z nich zebrało swoje pieniądze tuż przed krachem. Ucieczka za granicę mogła być wyjściem, pod warunkiem, że patrole wojska nie były zbyt czujne. Granice Francji szczelnie zamknięto i aresztowanym konfiskowano majątek oraz skazywano ich na więzienie.(...)
W krytycznym momencie Law zaryzykował wprowadzenie całkowitego zakazu posługiwania się pieniądzem metalowym. Wydany w 1720 roku edykt, ostatecznie zniszczył wiarę w banknoty i przywiódł kraj na skraj rewolucji. Na mocy edyktu ludzie nie mogli też w ogóle posiadać złota w domach i kupować biżuterii. W zamian za donosicielstwo Państwo zobowiązało się oddawać połowę znalezionego złota konfidentowi, który zawiadomił służby. Każdego dnia dochodziło do najbardziej odrażających szykan. Służący donosili na swoich panów, sąsiad denuncjował sąsiada. Aresztowań i konfiskat było tak wiele, że sądy nie radziły sobie z natłokiem nowych spraw.(...)
Kto miał zarobić, to zarobił. Kto stracić, ten stracił, a nazwisko Johna Lawa było obelgą w ustach Francuzów jeszcze przez dziesięciolecia.


Hamerlik, Polak jest w amerykańskim amoku, ma wizje, że dla niego nie ma innej drogi jak to, że Amerykanie zrobią z niego bogacza.
Na to nic nie pordzisz.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, Polak jest w amerykańskim amoku, ma wizje, że dla niego nie ma innej drogi jak to, że Amerykanie zrobią z niego bogacza.
>Na to nic nie pordzisz.

Bogactwo jest wtedy tylko gdy wszystkie zasoby są uzyte, każdy ma ręce pełne roboty i nie wie w co je włożyć, konsumpcja idzie pełną parą, nikt się nie ogranicza, nikt nie oszczędza, każdy wszystko natychmiast wydaje ale za to ma wiele możliwości zarobku.

Kiedy dziadostwo zaczyna oszczędzać i się zabezpieczać, przechowywać wartość w ugorach i zarabiać na pustostanach, kiedy dziadostwo zamiast w biegu robić na 2 zmianach i przez weekend wydawać wszystko co przez te 2 zamiany zarobi, wtedy nadchodzi powszechna nędza.

Kiedy jednak dziadostwo zaczyna wierzyć w magiczną wartość papieru z nadrukowanymi cyframi wtedy nadchodzi już nie tylko nędza ale jeszcze katastrofa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Bogactwo jest wtedy tylko gdy wszystkie zasoby są uzyte, każdy ma ręce pełne roboty i nie wie w >co je włożyć, konsumpcja idzie pełną parą, nikt się nie ogranicza, nikt nie oszczędza, każdy >wszystko natychmiast wydaje ale za to ma wiele możliwości zarobku.
>

Wytłumacz mi, jak Anglicy skolonizowali prymitywnych Hindusów i w jaki sposób ich ciężka prymitywna praca, była konwertowana na powstające pałace w Londynie ??
W linii prostej z Londynu do Indii jest 7,5 tys. km. Hindus miał pełne ręce i nogi roboty a bogactwo powstało 7,5 tys. km od niego.
Chcesz z nas takich Hindusów zrobić ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wytłumacz mi, jak Anglicy skolonizowali prymitywnych Hindusów i w jaki sposób ich ciężka prymitywna praca, była konwertowana na powstające pałace w Londynie ??
>W linii prostej z Londynu do Indii jest 7,5 tys. km. Hindus miał pełne ręce i nogi roboty a bogactwo powstało 7,5 tys. km od niego.
>Chcesz z nas takich Hindusów zrobić ??

To proste.
Do Anglii z Indii płynęły towary a z Anglii do Indii płynął papier z zapisami.

Wystarczyło odpowiednią grupę Hindusów opętać wiarą, że ten papier ma magiczną wartość, tak żeby za ten papier Hindus był gotów zwalczać drugiego Hindusa, który chciał się sprzeciwiać wywozowi towaru z Indii.

Anglicy zbudowali mitologię, wg której angielskie banki są zbawieniem dla ludzkości i niestety wielu ludzi zostało tą wiarą opętanych.

To samo dotyczy Amerykanów czy Szwajcarów, którzy wzbogacili się potężnie na papierze i naiwnej wierze innych narodów, że wcale nie trzeba pracować ani dzielić się z innymi tylko za wszelką cenę trzeba zdobyć ten papier.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>To proste.
>Do Anglii z Indii płynęły towary a z Anglii do Indii płynął papier z zapisami.
>

www.polity(*)ansowalo-brytyjskie-indie.read

Amitav Ghosh, indyjski pisarz mieszkający w Nowym Jorku, opublikował książkę, która po raz pierwszy rzuca światło na rozmiary handlu opium w Indiach Brytyjskich.
Studiując losy pracowników najemnych, którzy emigrowali z Indii, Ghosh zauważył, że wszystkie ślady prowadzą go do opium, opowiada w wywiadzie z BBC na temat genezy swojej powieści historycznej "Sea of Poppies", która ma rozwinąć się w trylogię o historii kolonializmu na Wschodzie.
Mimo, że ma stopnie naukowe w dziedzinie antropologii społecznej i historii, z początku miał nikłe pojęcie o roli jaką w Indiach Brytyjskich odegrał ten narkotyk. Nie miał pojęcia, że Indie przez wieki były największym eksporterem opium i że opium było towarem, którego sprzedaż finansowała brytyjskie rządy w Indiach aż do lat 20. XX wieku, stanowiąc od 17 do 20 proc. brytyjskich dochodów. I to nie był przypadek, że w 20 lat po tym jak handel opium stanął, Brytyjczycy zaczęli pakować się do domu.
Niewiarygodne, mówi Ghosh, że cała gospodarka opierała się na jednym towarze.
rządy brytyjskie były dla Indii katastrofą: zanim przyjechali, Indie generowały 25 proc. światowego handlu; kiedy wyjeżdżali, ich udział w światowym handlu wynosił mniej niż 1 proc. W ciągu 200 lat jedna z największych gospodarek świata skurczyła się prawie do zera. Dopiero 50 lat po tym jak Brytyjczycy opuścili subkontynent kraj w końcu zaczyna odzyskiwać utracone miejsce w światowej gospodarce.

13-09-2024 08:28 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niewiarygodne, mówi Ghosh, że cała gospodarka opierała się na jednym towarze.

Przypominają mi się komary, które wpuszczają toksynę, żeby ofiarę znieczulić i ze znieczulonej wypić krew.

Namawiam wszystkich do trzeźwości i jeśli ta trzeźwość "boli" to ma boleć, bo właśnie ten "ból" prowadzi do właściwej reakcji na wrogie otoczenie a jego brak skutkuje brakiem koniecznej reakcji i utratą krwi.

Nie przypisywalbym aż takiej roli chemii.

Bardziej narkotyczne od opium bywają ideologie, które opętują umysły fałszywą wiarą, przez co wiele ludzi staje się bezbronnych i nie bronią się wtedy, gdy są atakowani.


youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>Bardziej narkotyczne od opium bywają ideologie, które opętują umysły fałszywą wiarą, przez co >wiele ludzi staje się bezbronnych i nie bronią się wtedy, gdy są atakowani.

Po krucjatach imperializmu watykańskiego nastąpiły wojny imperialne pomiędzy: Brytyjczykami, Francuzami, Hiszpanami, Portugalczykami, Włochami, Niemcami. Brytyjczycy pojedynczo likwidowali rywali. W czasie gdy Brytyjczycy uderzyli na Amerykę, Francuzi zaatakowali Rosję. Ponieśli porażkę. W Europie Żydzi niemieccy opracowali plan stworzenia potęgi, która bez problemów pokonałaby Brytyjczyków i Francuzów. Bazą surowcową tej potęgi byłyby zasoby rosyjskie.
Brytyjczycy z Francuzami zawarli sojusz, którego celem było pokonanie w zarodku rodzącej się potęgi.

pl.wikipedia.org/wiki/Entente_cordiale

Entente cordiale (fr. serdeczne porozumienie z łac. intentio 'natężenie, napięcie, usiłowanie' i cordialis 'serdeczny', od cor dpn. cordis 'serce') - nazwa układu pomiędzy Francją i Wielką Brytanią, zawartego 8 kwietnia 1904.

8 kwietnia 1904 roku był rozpoczęciem wojny Brytyjczyków i Francuzów z Żydami niemieckimi i Niemcami. Żydzi używając stworzonej ideologii komunistycznej pokonali Rosjan. Żyd Jakow Jurowski zamordował cara Romanowa. Żyd Lew Dawidowicz Bronstein przystąpił do tworzenia ZSRR i Armii Czerwonej. Rodzą się wokół nas potęga Żydów niemieckich była dla nas darmową okazją do stania się centrum tej potęgi. Polski Kościół z Brytyjczykami używając otumanionych "katolików" rozpoczął walkę z Żydami. Żydowska ideologia komunistyczna była i jest wyższym stopniem żydowskiej religii. Lenin de facto był współczesnym Jezusem.

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

Funkcjonariusze Watykanu, brytyjska i francuska agentura rozpoczęli mordowanie Żydów używając do tego otumanionych polskich "katolików".
Za walkami ideologii kryją się INTERESY. Otumaniana biedota jest używana go przelewania krwi, w interesach, o których nie ma pojęcia. Żydom wydawało się, że ukrócą imperialny proceder Brytyjczyków i Kościoła posyłając biedotę do szkół. W ZSRR, od chwili powstania, Żydzi prowadzili szkoły nauczające dzieci, odebrane rodzicom, komunizmu. To trwało do 1937 r. W 1937 r. Żydów kierujących tymi szkołami wymordowali ŻYDZI.
5 października 1938 r. utworzono cztery szkoły PROPAGANDY ANTYNIEMIECKIEJ. Znowu tym kierowali Żydzi a teksty szkalujące Niemców pisał Żyd Ilja Erenburg.
Ideologie się zmieniały i zmieniają ale zawsze na czele byli i są ŻYDZI.
Walkę Kościoła, Brytyjczyków i Francuzów z komunizmem Żydów niemieckich wygrali Żydzi amerykańscy i FED. Łatwe zwycięstwo nie zakończyło się sukcesem jaki zaplanował Żyd Bernard Baruch, jeszcze zanim stworzył "niepodległą" Polskę.
Czy to Żyd Bernard Baruch zaplanował demokratyczny sposób eksploatacji skolonizowanej Europy, czy przejął to, co realizowali Brytyjczycy ???
Żydów i komunistów, nie Żydów, mordowali ci sami z tego samego powodu. Z Żydów zrobiono męczenników a z komunistów, nie Żydów, kanalie. Gdyby Amerykanie nie brali udziału w mordowaniu Żydów, to do dzisiaj wszystkie "demokratyczne" instytucje w Europie byłby opanowane przez europejskich Żydów, a nie przez agenturę CIA.
Hamerlik opracuj sposób przejęcia czyjegoś realizowanego planu.
szarley (54913 punktów)
>Kiedy dziadostwo zaczyna oszczędzać i się zabezpieczać, przechowywać wartość w ugorach i zarabiać na pustostanach,

Znów wylewasz żale na postępowanie własnej matki?

>kiedy dziadostwo zamiast w biegu robić na 2 zmianach i przez weekend wydawać wszystko co przez te 2 zamiany zarobi,

Krystkonku.... przestań już udowadniać, że jesteś idiotą

>wtedy nadchodzi powszechna nędza.
Nędza będzie wtedy, kiedy zamiast inwestycji powstałych z oszczędności będzie zastój w rozwoju wytwórczych sił społeczeństwa. To twój postulat

>Kiedy jednak dziadostwo zaczyna wierzyć w magiczną wartość papieru z nadrukowanymi cyframi
wtedy nadchodzi już nie tylko nędza ale jeszcze katastrofa.

Jak wg ciebie powinien wyglądać pieniądz, skoro nie papier i nie zapis na dysku?
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nędza będzie wtedy, kiedy zamiast inwestycji powstałych z oszczędności będzie zastój w rozwoju wytwórczych sił społeczeństwa. To twój postulat

Inwestycje bez konsumpcji są niczym.

Zyski z oszczędności są chore, bowiem oszczędności służyć powinny jedynie zaspokajaniu potrzeb a nie bogaceniu się.

Nędza jest wtedy kiedy 10 pracuje ponad siły, 20 wypełnia kwity, 20 zlicza głosy, 20 inwestuje w akcje, 20 inwestuje w kryptowaluty, 10 jest na socjalu i 100 zre.

>Jak wg ciebie powinien wyglądać pieniądz, skoro nie papier i nie zapis na dysku?
>Ucieczka

Tak jak obecne kryptowaluty w sensie zapisu rozkładu pieniądza ale o innym algorytmie kreacji i emisji jednostek, zwiazujacym je z publicznie jawną i opodatkowana własnością.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Nędza będzie wtedy, kiedy zamiast inwestycji powstałych z oszczędności będzie zastój w rozwoju wytwórczych sił społeczeństwa. To twój postulat
>Inwestycje bez konsumpcji są niczym.
Oczywiście, inwestycje muszą czemuś służyć, ale bez inwestycji gospodarka umiera, to jest twój postulat

>Zyski z oszczędności są chore
Jeśli bank nie da mi odsetek od oszczędności, to nie dostanie moich oszczędności i nie będzie miał z czego finansować inwestycji
Podziękuj za korepetycje z ekonomii

>, bowiem oszczędności służyć powinny jedynie zaspokajaniu potrzeb a nie bogaceniu się.
Przywykłem już, że wzorem Stalina określasz co kto powinien robić ze swoimi pieniędzmi

>Nędza jest wtedy kiedy 10 pracuje ponad siły, 20 wypełnia kwity, 20 zlicza głosy, 20 inwestuje w akcje, 20 inwestuje w kryptowaluty, 10 jest na socjalu i 100 zre.

Zgaś te swojej urojenia.

Pytałem czy powiedziałeś swojej matce że ma trzy pokoje oddać pod najm letnikom i za pracę komuś

Pytałem też ile zarobiła na wzroście wartości jej posiadłości i czy ta posiadłość stoi pusta i czeka na wzrost ceny

Czekam na odpowiedź

>>Jak wg ciebie powinien wyglądać pieniądz, skoro nie papier i nie zapis na dysku?
>Ucieczka

>Tak jak obecne kryptowaluty

Czyli zapis na dysku


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Oczywiście, inwestycje muszą czemuś służyć, ale bez inwestycji gospodarka umiera, to jest twój postulat

Moim fundamentalnym żądaniem jest publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą opisująca wszelką własność w powiązaniu każdego przedmiotu własności z osobą fizyczną z nazwiskiem i adresem zamieszkania.

Mam też inne żądania.

Demokratyczne opodatkowanie w jawnej demokracji bezpośredniej wyłącznie własności i w zasadniczej części na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.

Kreacja i emisja pieniądza pierwotnia dodatnia związana z liczbą uczestników gospodarki i wtórna ujemna związana z wartością wszystkich posiadłości.

Moim postulatem jest także zniesienie prawa do tajemnicy.

Ale twoje insynuacje, że żądam zabicia gospodarki są tylko prymitywnym i chamskim kłamstwem. Nic nowego.

>Czyli zapis na dysku

Na wielu dyskach w jednakowych kopiach, pozostających pod administracją niezależnych od siebie kapitałowo administratorów, gdzie większość kopii decyduje o prawdzie.

Nie tak jak w waszym prymitywnym i brutalnym kapitalizmie, w którym kontrolę nad zapisem kapitału sprawuje mała grupka zamówionych i nieznanych powszechnie ludzie. Tak naprawdę niewiele wiadomo jak to działa i kto to kontroluje.

Jak zapytasz człowieka na ulicy jak przebiega obecnie kreacja i emisja pieniądza oraz kto z ludzi z nazwiska i adresu zamieszkania to kontroluje, to nie będzie miał bladego pojęcia.

Zatem opiera swoje życie o coś czego zupełnie nie rozumie i nie kontroluje.

Różne pijawki i pasożyty tylko czekają na takich nieświadomych i spolegliwych frajerów. Wyzyskują i niszczą ludzi na oczach pozostałych i przez opętanie fałszywą ideologią nikt na to nie reaguje i nie walczy ze społeczną chorobą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Oczywiście, inwestycje muszą czemuś służyć, ale bez inwestycji gospodarka umiera, to jest twój postulat
>Moim fundamentalnym żądaniem jest publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą opisująca wszelką własność w powiązaniu każdego przedmiotu własności z osobą fizyczną z nazwiskiem i adresem zamieszkania.
Udowodniłeś, że jest ci to zbędne

>Demokratyczne opodatkowanie w jawnej demokracji bezpośredniej wyłącznie własności i w zasadniczej części na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.
Wiem, co postulujesz, Każdy, kto ma altankę ma płacić na twoje podróże do Tanzanii

>Kreacja i emisja pieniądza pierwotnia dodatnia związana z liczbą uczestników gospodarki i wtórna ujemna związana z wartością wszystkich posiadłości.
A po polsku?

>Moim postulatem jest także zniesienie prawa do tajemnicy.
Za wyjątkiem tajemnic Hamerlika

>Ale twoje insynuacje, że żądam zabicia gospodarki są tylko prymitywnym i chamskim kłamstwem.
Udowodnij, że kłamstwem jest zabicie gospodarki przez zakaz inwestycji

>>Czyli zapis na dysku
>Na wielu dyskach
Tak jak jest obecnie
Niczego nie chcesz zmienić

>Nie tak jak w waszym prymitywnym
Dalej nie czytam do mamusi pisz na priv.

Pytałem czy powiedziałeś swojej matce że ma trzy pokoje oddać pod najm letnikom i za pracę komuś

Pytałem też ile zarobiła na wzroście wartości jej posiadłości i czy ta posiadłość stoi pusta i czeka na wzrost ceny

Czekam na odpowiedź

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Udowodnij, że kłamstwem jest zabicie gospodarki przez zakaz inwestycji

W moim modelu jesteś niejako zmuszony do inwestycji, co jest dla Ciebie problemem, bo wolisz trzymać hajs i chciałbyś na tym jeszcze zarabiać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>W moim modelu jesteś niejako zmuszony do inwestycji, co jest dla Ciebie problemem, bo wolisz >trzymać hajs i chciałbyś na tym jeszcze zarabiać.
>

www.merkur(*)se-wirtschaft-zr-93294269.html
12.09.2024
Berlin - W związku z trwającym pogorszeniem koniunktury gospodarczej liczba upadłości przedsiębiorstw w Niemczech wzrosła w pierwszej połowie roku o prawie jedną czwartą. Z ostatecznych wyników wynika, że ​​w środę (11 września) sądy rejonowe zgłosiły 10 702 upadłości przedsiębiorstw. To o 24,9 proc. więcej niż rok wcześniej. Sądy oszacowały roszczenia wierzycieli na około 32,4 miliarda euro. W pierwszej połowie 2023 r. było to około 13,9 mld.

Hamerlik, bogaci Niemcy bankrutują a oprawią ich banksterzy zza oceanu.
Chcesz biedaków zmusić karami do inwestowania.
Polscy biedacy nie bankrutują. Obcy geszefciarze zamykają firmy i uciekają do domu.

lodz.eska.(*)P5pe-2vgr.html#google_vignette

2024-09-12
Firma Beko Europe poinformowała o zamknięciu fabryk w Łodzi i Wrocławiu. Pracę straci łącznie 1,8 tys. osób, z czego w samej tylko Łodzi zwolnienia obejmą ponad tysiąc osób. O planowanych zwolnieniach poinformowany został już Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi.

Hamerlik, wymyśl kary na bogaczy co bankrutują.
szarley (54913 punktów)
>>Udowodnij, że kłamstwem jest zabicie gospodarki przez zakaz inwestycji
>W moim modelu jesteś niejako zmuszony do inwestycji,

Bez oszczędności i kredytu? Z konfiskatą oszczędności?
Co mam inwestować? Wszy?
Twój system spowoduje, że inwestować mogą tylko bardzo bogaci, a biedota jak chce dostać kolejną wypłatę to za oszczędności musi kupić śliwowicę

>co jest dla Ciebie problemem, bo wolisz trzymać hajs i chciałbyś na tym jeszcze zarabiać.
I zjadłem nerkę twojej żony
Zmyślaj dalej

Serio, nie słyszałeś o tym, że banki pożyczają moje oszczędności firmom na inwestycje?

Wiem, że słowo "uczciwość" jest dla ciebie niezrozumiałe, ale uczciwość w dyskusji wyklucza malowanie sobie rozmówcy

Pytałem czy powiedziałeś swojej matce że ma trzy pokoje oddać pod najm letnikom i dać pracę komuś

Pytałem też ile zarobiła na wzroście wartości jej posiadłości i czy ta posiadłość stoi pusta i czeka na wzrost ceny

Czekam na odpowiedź

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Bez oszczędności i kredytu? Z konfiskatą oszczędności?
>Co mam inwestować? Wszy?

Z limitem oszczędności pieniężnych w wysokości wartości publicznie jawnej i demokratycznie opodatkowanej własności.

Z automatycznym kredytem w wysokości wartości publicznie jawnej i demokratycznie opodatkowanej własności, którego wyłącznym kosztem jest opodatkowanie własności.

Jeśli dobijesz z oszczędnościami do limitu i nie będziesz mógł już więcej zarabiać, to kupisz opodatkowane posiadłości, zrobisz miejsce w portfelu, zainwestujesz, powiekszysz swój limit oszczędności, uzyskasz bezodsetkowy kredyt na kolejne inwestycje.

Do tego świadomy podatku od własności zrobisz coś z nabytą posiadłością, żeby ta zarabiała a nie będziesz trzymał pustej działki budowlanej dla wnuka w nadziei, że jej wartość wzrośnie 10-krotnie, przez powszechne braki i niedostępność innych ludzi do ziemi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Bez oszczędności i kredytu? Z konfiskatą oszczędności?
>>Co mam inwestować? Wszy?
>Z limitem oszczędności pieniężnych w wysokości wartości publicznie jawnej i demokratycznie opodatkowanej własności.

>Z automatycznym kredytem w wysokości wartości publicznie jawnej i demokratycznie opodatkowanej własności, którego wyłącznym kosztem jest opodatkowanie własności.

Znam twoje postulaty; Kto ma dom, dostaje kredyt na drugi a potem na kamienicę, robotnik mieszkający w najmowanym mieszkaniu, może się dorobić działkowego ogródka i zapłacić od niego rujnujący podatek, pieniędzmi z pracy, a jak marzy mu się podróż dookoła świata i jest gotów latami na tę podróż szporować, to hamersystem oszczędności konfiskuje i robotnik pracuje za darmo

Znam też twój pogląd, że każdy pieniądze trzyma w skarpecie i rolnik żyje ze wzrostu wartości ziemi

Szkoda, że twoja mamusia nie zna twoich poglądów, bo serniczek poszedłby się bujać

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Serio, nie słyszałeś o tym, że banki pożyczają moje oszczędności firmom na inwestycje?

Słyszałem, że zarabiasz dzięki posiadłości pieniądza na pierdzeniu w stolek, dzięki czemu możesz się najeść a także, że na obrocie twojego pieniądza i wypełnianiu związanych z tym kwitów zarabia jeszcze parę osób, które też mogą się najeść

Ponoć na całą waszą bandę pracuje jeden człowiek w fabryce, z prędkością świata za dwie miski ryżu, bo sam musi wykarmić bandę darmozjadów, tak że dla jego dzieci nie zostaje już nic.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Serio, nie słyszałeś o tym, że banki pożyczają moje oszczędności firmom na inwestycje?
>Słyszałem, że zarabiasz dzięki posiadłości pieniądza na pierdzeniu w stolek,

Słyszałem, że sprzedajesz seks ze swoimi dziećmi pedofilom.

Albo rozmawiasz ze mną, albo s********j, ale skończ mnie obrażać

>Ponoć na całą waszą bandę pracuje jeden człowiek w fabryce, z prędkością świata za dwie miski ryżu, bo sam musi wykarmić bandę darmozjadów, tak że dla jego dzieci nie zostaje już nic.

Cokolwiek piszesz na temat mojego prawa do emerytury, piszesz też o swojej matce, karmiła psiego chuja, który teraz nazywa ją darmojadem

1 Pokaż rejentalny akt, że zrzekłeś się swojej tłustej niemieckiej emerytury
2 Napisz o pierdzeniu w stołek swojej mamusi, powiedz jej w oczy, że jest darmojadem

Emerytury należą nam się dlatego, że przez kilkadziesiąt lat płaciliśmy składki na utrzymanie poprzednich pokoleń emerytów. Nie podoba mi się system pokoleniowy, ale taki jest i nic na to nie poradzę. Jednak twój system, w którym emeryta się morduje jest jeszcze gorszy



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
>Nie tak jak w waszym prymitywnym
Kretynie, synu idioty

Nie głosuję na twój Bundestag
Nie głosuję na twój Bundestag
Nie głosuję na twój Bundestag
Nie głosuję na twój Bundestag
Nie głosuję na twój Bundestag
Nie głosuję na twój Bundestag
Nie głosuję na twój Bundestag
Nie głosuję na twój Bundestag
Nie głosuję na twój Bundestag
Nie głosuję na twój Bundestag
Nie głosuję na twój Bundestag
Nie głosuję na twój Bundestag

Zrozumiałeś?
Nie ponosisz mniejszej odpowiedzialności za istniejący świat niż ja, czy ktokolwiek z twoich rozmówców

Argument, że nie głosujesz nie ma znaczenia, ja też nie głosuję na twój Bundestag
Zrozumiałeś?

Szkoda, że jesteś aż takim idiotą, że prosty komunikat do ciebie nie dociera


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)
>Nie ma odpowiedzialności za innych to nie ma władzy nad nimi.
>Nikt nie nabierze się już na waszą "wolność" w otoczeniu waszej kapitalistycznej armii, policji, sądów, komorników i poborców.
>

Kapitaliści mają problem z nadwyżką zasobu roboli. Robol przestał być konkurencyjny z robotem.
Uważasz, że kapitalista musi odpowiadać za los niepotrzebnych mu roboli ??
System musi utrzymywać zbytecznych roboli a tego koszty musi przerzucić na tych, którzy są już opodatkowanymi właścicielami nieruchomości i ruchomych rzeczy.
Przez to postępuje pauperyzacja właścicieli a ich los nie wiele się różni od tych, których muszą utrzymywać. Lepiej być karmionym przez demokratyczne partie biedakiem, niż opodatkowanym
"bogaczem".
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Lepiej być karmionym przez demokratyczne partie biedakiem, niż opodatkowanym "bogaczem".

W moim społeczeństwie biedota bez posiadłości będzie karmiona z bezpośredniego dochodu gwarantowanego finansowanego z demokratycznego podatku od własności a nie przez demokratyczną partię.

Dobrobyt właścicieli będzie tylko trochę lepszy do losu roboli ale zasadnicza różnica będzie polegała na posiadaniu władzy i jej braku.

Oligarchów i monopole możecie sobie rozwijać w karykaturze komunizmiu ale nie w moralnym kapitalizmie, który postuluję.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>W moim społeczeństwie biedota bez posiadłości będzie karmiona z bezpośredniego dochodu >gwarantowanego finansowanego z demokratycznego podatku od własności a nie przez demokratyczną >partię.
>

Jeżeli ktoś kogoś wykarmi, to ma prawo go zabić i zjeść.
Takie jest odwieczne prawo natury.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jeżeli ktoś kogoś wykarmi, to ma prawo go zabić i zjeść.
>Takie jest odwieczne prawo natury.

Zatem wyjdźmy z retoryki, którą sam narzuciles i nie nazywajmy dochodu gwarantowanego kamieniem lecz podziałem zysków władców z podwładnymi.

Dochód gwarantowany z podatku od własności uznających cudze prawa posiadłości należy się jak psu buda i nikt łaski żadnej nie robi.

Takie jest prawo natury.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Jeżeli ktoś kogoś wykarmi, to ma prawo go zabić i zjeść.
>>Takie jest odwieczne prawo natury.
>Zatem wyjdźmy z retoryki, którą sam narzuciles i nie nazywajmy dochodu gwarantowanego kamieniem >lecz podziałem zysków władców z podwładnymi.
>

Zysk jest pochodną wkładu umysłowego i kapitału. Zysk i łup to jest to samo.
Jaki biedacy wnieśli wkład umysłowy i kapitał, żeby się z nimi dzielić zyskami ??
Coś za coś jest do przyjęcia.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zysk jest pochodną wkładu umysłowego i kapitału.

Zysk jest pochodną wkładu energii.

Jeśli wydajesz swoją energię życiową na podsadzenie kogoś przez mur, którego sam bez twojej pomocy nie pokona, to twoim zyskiem jest to, że on Cię podciąga i też możesz ten mur przekroczyć.

Dwa ciała związane rękami stają się jednym zyskującym nową funkcjonalność, której żadna z części odrębnie nie posiada jak związek komórek w organizm wielokomórkowy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Zysk jest pochodną wkładu umysłowego i kapitału.
>Zysk jest pochodną wkładu energii.
>Jeśli wydajesz swoją energię życiową na podsadzenie kogoś przez mur, którego sam bez twojej pomocy nie pokona, to twoim zyskiem jest to, że on Cię podciąga i też możesz ten mur przekroczyć.
>Dwa ciała związane rękami stają się jednym zyskującym nową funkcjonalność, której żadna z części odrębnie nie posiada jak związek komórek w organizm wielokomórkowy.
>

W komunizmie Żydów niemieckich robol nabywał udziały w wytwarzanym kapitale.
W kapitalizmie robol jest tylko narzędziem. Po co ktoś miałby, np. z młotkiem, dzielić się zyskiem ???

www.rp.pl/(*)wa-tysiacami-sa-jednak-wyjatki

Publikacja: 16.07.2024 04:30
Sklepów dalej ubywa tysiącami. Są jednak wyjątki
Tylko w sześć miesięcy 2024 r. zlikwidowano 1,6 tys. placówek, ale aż 5,2 tys. zawiesiło działalność. Nic nie wskazuje na to, by trend miał się odwrócić.


Stało się to przed czym przestrzegał Gomułka, z którego wyśmiewał się Wyszyński.
Hamerlik, musisz opracować plan, który pozwoli Polakom wegetować w "demokratycznej" Polsce.
Wygłodniałych Polaków Kościół i Żydzi amerykańscy zwerbują do wojska i wyślą na front.
Ja na takie rozwiązanie się nie zgadzam.
szarley (54913 punktów)
>W moim społeczeństwie..
W twoim społeczeństwie, właściciel domu ma prawo do oszczędności do wysokości wartości własności i kredytu do wysokości wartości własności

A teraz, fanatyczny miłośniku prawa ludzi do zdychania z głodu pod mostem, pojedź do Lądka - Zdroju, ponoć masz tam matkę i wielu znajomych i powiedz im że:

Ich oszczędności zostały skonfiskowane, bo dom poszedł w ruinę i jego wartość spadła do zera
Jeśli mieli kredyt, to mają go natychmiast spłacić, bo wartość nieruchomości spadła do zera
Jeśli mieli polisę, to prywatny , jednopersonalny ubezpieczyciel ma prawo im powiedzieć, że umowa przestała być dla niego opłacalna i odszkodowania nie wypłaci

Mam nadzieję, że wiesz jak dziś wygląda Lądek - twoje rodzinne miasto, zwolenniku zdychania ludzi pod mostami
(Mosty w Lądku też są zerwane)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nadal nie wskazałeś czym się różni jej społeczny status od mojego i w obecnym i w twoim świecie

Różnicy brak.



youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Nadal nie wskazałeś czym się różni jej społeczny status od mojego i w obecnym i w twoim świecie
>Różnicy brak.
>
youtu.be/5VCiU1osa3w

>

Jesteś idiotą, po raz kolejny udowodniłeś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś idiotą, po raz kolejny udowodniłeś

Taka masz wizję, bo chciwość wyzarla Ci mozg.

Bez mózgu choć jesteś demonem to masz wizję, że jesteś aniołem i jesteś gotowy agresywnie bronić tej wizji.

Zło jednak osłabia i niszczy więc nie zwyciężysz tej wojny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Jesteś idiotą, po raz kolejny udowodniłeś
>Taka masz wizję, bo chciwość wyzarla Ci mozg.
Zmyślaj dalej

Pokaż różnicę społecznego statusu twojej matki i mnie
>Bez mózgu choć jesteś demonem

To nie jest odpowiedź
Jesteś idiotą, po raz kolejny udowodniłeś

Wykres rozkładu majątku, w którym Hamerlikowa należy do najbogatszych bo ma posiadłości w europejskim kurorcie nie udowadnia niczego


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
>>Dziękuję, za przyznanie mi racji w sprawie konfiskaty oszczędności
>To jest twój system pojęciowy, oparty na twoich emocjach rozwiniętych w procesie twojego wychowania a nie mój.
>Mamy sprzeczne emocje
Wiem, już nieraz pisałeś, że jesteś złodziejem

>Co dla mnie limitem oszczędności w portfelu,
A ponad limit - konfiskata

Zadałem ci proste pytanie dotyczące tego limitu

Co się dzieje z dochodami, które przekraczają limit?

Odpowiedziałeś: konfiskata

>Ty jesteś wychowany do pchania w skarpetę
Jesteś debilem

Tłumaczyłem ci jak działają banki
Przeproś za kłamstwo, że studiowałeś ekonomię
PRZEPROŚ KUNDLU ZA TO KŁAMSTWO !

Niemniej rozmowa dotyczy konfiskaty oszczędności a nie mojej osoby I w tej materii przyznałeś mi rację
Moje oszczędności chcesz konfiskować, na tym polega twoje "szyfrowanie portfela"
Za to dom nie jest zaszyfrowany, można właściciela wygnać z pomocą karkow

>bez zaatakowania jakie to rodzi konsekwencje społeczne, które też niewiele Cię obchodzą.
Zmyślaj dalej, idioto

>Przy moim podejściu rozwiną się specjalne uprawy jagód i będziesz jadł świeże jagody w zimie,
jesteś idiotą, o uprawie sadów masz pojęcie idioty

>Wystarczy nie rozumować jak stary dziad.
Gówno nie jest argumentem
Dziękuję, za przyznanie mi racji w sprawie konfiskaty oszczędności

Brak odpowiedzi na pytanie:
Co się dzieje z dochodami, które przekraczają limit?
Jest odpowiedzią: konfiskata

Q.E.D.

Jesteś debilem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-09-2024 19:14 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Kapitalizm i demokracja wykluczają się wzajemnie.
>Wytłumacz to mnie. Jak? Tak na chłopski rozum.
Kapitalizm zakłada m.in. ochronę własności prywatnej, więc jeśli jakiś kapitalista przejmie na własność całość gruntów, automatycznie będzie miał on wyłączność na decyzje na należącym do niego terenie, czyli na wszystkie możliwe decyzje, a to demokrację wykluczy.

To rozumowanie można obalić przedstawiając mechanizm uniemożliwiający przejęcie całości gruntów, pytanie, czy taki mechanizm istnieje?

cr
24-09-2024 19:47 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Kapitalizm zakłada m.in. ochronę własności prywatnej, więc jeśli jakiś kapitalista przejmie na >własność całość gruntów, automatycznie będzie miał on wyłączność na decyzje na należącym do >niego terenie, czyli na wszystkie możliwe decyzje, a to demokrację wykluczy.

Tzw. demokracja ma kilka definicji i w ludzkich szarych komórkach jest kilka jej wizji.
W greckiej demokracji ochlos nie miał prawa głosu. Kapitaliści z jazgotu idiotów zrobili parawan, za którym prowadzą prawdziwą politykę. Kapitaliści zawarli przymierze solidarnego łupienia i solidarnej obrony. Kapitaliści dali, na chwilę, władze lokalnym idiotom i to ma być wg Ciebie demokracja ??

>To rozumowanie można obalić przedstawiając mechanizm uniemożliwiający przejęcie całości gruntów, >pytanie, czy taki mechanizm istnieje?
>
Taki mechanizm istniał w niepodległej komunistycznej Polsce, nazywał się dzierżawą wieczystą.
Obcy mogli prowadzić działalność gospodarczą, ale nie mogli stać się właścicielami gruntu.
To w prowadzeniu działalności w niczym nie przeszkadzało. Polska nie była na sprzedaż.
24-09-2024 23:33 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Kapitaliści z jazgotu idiotów zrobili parawan, za którym prowadzą prawdziwą politykę. [...] Kapitaliści dali, na chwilę, władze lokalnym idiotom i to ma być wg Ciebie demokracja ??
Dowodzę, że skoro jest kapitalizm, to demokracji być nie może.

>>To rozumowanie można obalić przedstawiając mechanizm uniemożliwiający przejęcie całości gruntów, pytanie, czy taki mechanizm istnieje?
>Taki mechanizm istniał w niepodległej komunistycznej Polsce, nazywał się dzierżawą wieczystą.


cr
25-09-2024 04:35 
 Ocena 2 na 2
Thoter (6650 punktów)
>Dowodzę, że skoro jest kapitalizm, to demokracji być nie może.
>
Z tym się zgodzę.
Kapitalistyczna "demokracja" to jest oszustwo, na które dają się nabrać: i idioci i profesorowie.
Kapitaliści z "braku demokracji" zrobili sobie pretekst do mordowania wybitnych jednostek, które nie chcą wegetować w ich niewoli. Bandyckiemu napadowi nadają pozory troski o losy "wyzwalanych".
Kościół kropi wodą armaty, które służą im do zdobywania łupów. W kapitalizmie można być demokratą, można być wierzącym, tylko nie kapitalistą.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W kapitalizmie można być demokratą, można być wierzącym, tylko nie kapitalistą.
Plusik za wcześniejsze twierdzenia, ale niby dlaczego nie można być kapitalistą?

cr
quick (6853 punktów)
>To rozumowanie można obalić przedstawiając mechanizm uniemożliwiający przejęcie całości gruntów, pytanie, czy taki mechanizm istnieje?
Nie tylko tak można to rozumowanie obalić. Wystarczy, że zrozumiemy, iż to nie pieniądz decyduje o sprawczości i samostanowieniu. Skuteczność myśli strategicznej.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>To rozumowanie można obalić przedstawiając mechanizm uniemożliwiający przejęcie całości gruntów, pytanie, czy taki mechanizm istnieje?
>Nie tylko tak można to rozumowanie obalić. Wystarczy, że zrozumiemy, iż to nie pieniądz decyduje o sprawczości i samostanowieniu.
Obala się dowodząc, więc jeśli nie przedstawiliście dowodu, to niczego nie obaliliście.

cr
quick (6853 punktów)
>>>To rozumowanie można obalić przedstawiając mechanizm uniemożliwiający przejęcie całości gruntów, pytanie, czy taki mechanizm istnieje?
>>Nie tylko tak można to rozumowanie obalić. Wystarczy, że zrozumiemy, iż to nie pieniądz decyduje o sprawczości i samostanowieniu.
>Obala się dowodząc, więc jeśli nie przedstawiliście dowodu, to niczego nie obaliliście.
Nie zmienia to faktu, że determinizm ekonomiczny ma swoje ograniczenia, którym nie podlega realizm polityczny.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
26-09-2024 15:52 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>To rozumowanie można obalić przedstawiając mechanizm uniemożliwiający przejęcie całości gruntów, pytanie, czy taki mechanizm istnieje?
>>>Nie tylko tak można to rozumowanie obalić. Wystarczy, że zrozumiemy, iż to nie pieniądz decyduje o sprawczości i samostanowieniu.
>>Obala się dowodząc, więc jeśli nie przedstawiliście dowodu, to niczego nie obaliliście.
>Nie zmienia to faktu, że determinizm ekonomiczny ma swoje ograniczenia, którym nie podlega realizm polityczny.
Żadnego faktu to nie zmienia (poza dla omawianej istoty rzeczy nieistotnym, że napisałam te słowa), ale tu idzie o to, czy moje twierdzenie zostanie obalone, czy pozostaje w mocy. No i pozostaje.

cr
27-09-2024 15:33 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>ale tu idzie o to, czy moje twierdzenie zostanie obalone
To teoretyzowanie, nic z tego w praktyce. Pisałem do Hamerlika, że to mieszanie, bo jedno jest gospodarką, i jej się tyczy, a to drugie to polityka.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pisałem do Hamerlika, że to mieszanie, bo jedno jest gospodarką, i jej się tyczy, a to drugie to polityka.

Mieszanie jest jak najbardziej właściwe, bo pomaga odkrywać to co istotne.

Dzięki mieszkaniu odkryłem np. że kapitalizm to system władzy człowieka nad człowiekiem jak również, że władza jest wyłącznym źródłem społeczeństwa.

Władzy nie zniesiesz, bo każda próba będzie prowadzić do rozpadu społecznego i do nędzy jednostek społecznych. Wiem to z wymieszania wszystkiego ze wszystkim.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-09-2024 17:57 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Mieszanie jest jak najbardziej właściwe, bo pomaga odkrywać to co istotne.
Rozmywa to obraz czyniąc chaos. Utożsamiasz władzę z posiadaniem rzeczy, tymczasem władzę ma się nad ludźmi. Nie musisz mieć by móc mieć władzę, zdarza się, że tak, ale ogół stanowi władza rozumiana jako kontrola nad drugim człowiekiem. Nie potrzebujesz do tego pieniędzy, czy rzeczy materialnych, potrzebny jest silny umysł, będący wstanie wpływać na inne umysły, i nimi kierować i je kontrolować.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rozmywa to obraz czyniąc chaos. Utożsamiasz władzę z posiadaniem rzeczy, tymczasem władzę ma się nad ludźmi.

Rozumujesz konceptami wgranymi do twojego mózgu. Rzeczy mają gdzieś ludzkie posiadanie. Elektrony atomu żelaza twojego samochódu będą orbitowac tak samo z twoim jak i z szarleya posiadaniem samochódu.

Posiadanie samochódu to w rzeczywistości określenie przestrzeni, w której jesteś władcą nad innymi ludźmi, której atrybutem jest to, że nikomu z ludzi nie wolno działać w przestrzeni twojego samochodu albo spotka go społeczna kara za zakwaterowanie twojej władzy w tej przestrzeni.

>Nie musisz mieć by móc mieć władzę,

Tak są inne źródła władzy niż prawo własności ale prawo własności jest podstawowym źródłem władzy człowieka nad człowiekiem.

Prawo własności daje Ci kontrolę nad umysłami innych ludzi w przestrzeni twojej posiadłości dzięki groźbie społecznej kary wymierzonej każdemu, kto się twojej władzy nie podporządkuje.

Prawo własności jest fundamentem społecznej struktury hierarchii a zatem i samego społeczeństwa.

W każdej zbiorowości osobników, których będziesz mógł określić pojęciem grupy, odnajdziesz hierarchię osobniczą.

Podobnie do homo sapiens zapewnie wśród innych gatunków zwierząt społecznych odnajdziesz funkcje społecznego karania osobnika, który zakwestionuje decyzje osobnika alfa.

Prawo własności to system władzy, który z pewnością jest widoczny także u wielu innych gatunków zwierząt.
Zaprogramowane w umyśle emocje prowadzą osobniki do instynktownej kreacji stada na wzór organizmu wielokomórkowego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-09-2024 19:31 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Rozumujesz konceptami wgranymi do twojego mózgu.
Jestem realista a nie determinista.

>prawo własności jest podstawowym źródłem władzy człowieka nad człowiekiem.
Mylisz się. Jest nim kontrola umysłowa.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>prawo własności jest podstawowym źródłem władzy człowieka nad człowiekiem.
>Mylisz się. Jest nim kontrola umysłowa.

Ach tam. Słówka klucze, które rzekomo są wyjaśnieniem.

Prawda jest taka, że nie wchodzę na teren szarleya, bo groził mi, że zaatakuje mnie wówczas z widłami i on najwyraźniej czuje, że mu "wolno" we współczesnej "normalności" społecznej.

W ten sposób szarley uczynił mnie jego podwładnym na jego terenie, groźbami ataku wynikającymi z prawa własności.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>>>prawo własności jest podstawowym źródłem władzy człowieka nad człowiekiem.
>>Mylisz się. Jest nim kontrola umysłowa.
>Ach tam. Słówka klucze, które rzekomo są wyjaśnieniem.
>Prawda jest taka, że nie wchodzę na teren szarleya, bo groził mi, że zaatakuje mnie wówczas z widłami i on najwyraźniej czuje, że mu "wolno" we współczesnej "normalności" społecznej.
>W ten sposób szarley uczynił mnie jego podwładnym na jego terenie, groźbami ataku wynikającymi z prawa własności.
Istnieje coś takiego jak przejęcie czyjegoś terenu. Liczy się siła umysłowa, za którą w parze często idzie ta fizyczna, dopiero potem są wartości. ONZ powstało na gruzach tzw. II Wojny Światowej. Nadanie przez to wartościom znaczenia instytucjonalnego, nie zmieniło jednak kolejności.

Przykład oddziaływania siły umysłowej;
Określenie to oznacza proces polegający na przekazaniu przeciwnikowi w sposób dla niego niedostrzegalny przesłanek służących jako logiczne podstawy do podejmowania decyzji skutkujących zachowaniem korzystnym dla inicjatora.

cejsh.icm.(*)3e-2942-46ce-9e19-af8e970c6f7a

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Thoter (6650 punktów)
> ONZ powstało na gruzach tzw. II Wojny Światowej. Nadanie przez to wartościom znaczenia >instytucjonalnego, nie zmieniło jednak kolejności.
>
Za czasów brytyjskiej hegemoni Brytyjczycy z Francuzami utworzyli Ligę Narodów, której celem było trzymanie Żydów niemieckich i Niemców w biedzie.

pl.wikiped(*)LN_member_states_animation.gif





Widzimy jak rosła lista wrogów tworzonych przez Brytyjczyków Żydom niemieckim i Niemcom.
Brytyjczycy przegrali wojny o utrzymanie hegemonii. Potem nowy hegemon, jeszcze z krwią na łapach, utworzył u siebie tzw. ONZ. Za działkę pod budowę siedziby ONZ kasę wyłożył Rockefeller.
quick (6853 punktów)
>> ONZ powstało na gruzach tzw. II Wojny Światowej. Nadanie przez to wartościom znaczenia >instytucjonalnego, nie zmieniło jednak kolejności.
>>
>Za czasów brytyjskiej hegemoni Brytyjczycy z Francuzami utworzyli Ligę Narodów, której celem było trzymanie Żydów niemieckich i Niemców w biedzie.
>pl.wikiped(*)LN_member_states_animation.gif
>
>Widzimy jak rosła lista wrogów tworzonych przez Brytyjczyków Żydom niemieckim i Niemcom.
>Brytyjczycy przegrali wojny o utrzymanie hegemonii. Potem nowy hegemon, jeszcze z krwią na łapach, utworzył u siebie tzw. ONZ. Za działkę pod budowę siedziby ONZ kasę wyłożył Rockefeller.
>
To jak tłumaczysz przystąpienie, i niewystąpienie z niej do dziś, Rosji i Chin do tej organizacji (ONZ)? Kto ma prawo weta? Dla mnie to platforma, która służy porządkowi międzynarodowemu. RB to wspólne dziedzictwo, nie układ bogatych przeciw biednym. Opowiadam się za jej reformą, tzn. globalne południe powinno mieć swojego przedstawiciela tj. Indie, byłby języczkiem u wagi.

Nawiązując jednak do tego co piszesz o blokowaniu Niemiec. Czemu zwalasz winę na Wielką Brytanię i Francję za wybuch tzw. Wielkiej Wojny? Robisz uniki i nie odnosisz się do linkowanych przeze mnie zagadnień.

pl.wikipedia.org/wiki/Mitteleuropa

pl.wikipedia.org/wiki/Lebensraum

Co to jest? Element propagandy koalicji antyniemieckiej? Spece od prania mózgów wyodrębnili fragmenty różnych, marginalnych względem głównego nurtu, twierdzeń i pomysłów, i nadali im wymiar ogólnokrajowy w Niemczech?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Thoter (6650 punktów)
> Dla mnie to platforma, która służy porządkowi międzynarodowemu.

A mi się podoba mój bałagan a nie czyjeś porządki.
29-09-2024 00:44 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>> Dla mnie to platforma, która służy porządkowi międzynarodowemu.
>A mi się podoba mój bałagan a nie czyjeś porządki.
On jest wspólny. Spoczywa na nas ciężar odpowiedzialności za jego utrzymanie.

Wiem, że nic nie wiem
Thoter (6650 punktów)
>>> Dla mnie to platforma, która służy porządkowi międzynarodowemu.
>>A mi się podoba mój bałagan a nie czyjeś porządki.

>On jest wspólny. Spoczywa na nas ciężar odpowiedzialności za jego utrzymanie.
>
Jak dwudziestowieczne rachunki z nami wyrównają Amerykanie i Brytyjczycy, to możemy wtedy zastanowić się nad ceną za ponoszenie kolejnych ciężarów.
Z przestrzeni publicznej i szkolnej historii musi się pousuwać nazwiska "wielkich" przedwojennych Polaków i z tzw. solidarności. Polski naród sprowadzono do roli otuamnionych roboli, naród bez głowy.
quick (6853 punktów)
>>>> Dla mnie to platforma, która służy porządkowi międzynarodowemu.
>>>A mi się podoba mój bałagan a nie czyjeś porządki.
>>On jest wspólny. Spoczywa na nas ciężar odpowiedzialności za jego utrzymanie.
>>
>Jak dwudziestowieczne rachunki z nami wyrównają Amerykanie i Brytyjczycy, to możemy wtedy zastanowić się nad ceną za ponoszenie kolejnych ciężarów.
>Z przestrzeni publicznej i szkolnej historii musi się pousuwać nazwiska "wielkich" przedwojennych Polaków i z tzw. solidarności. Polski naród sprowadzono do roli otuamnionych roboli, naród bez głowy.
>
Mocne słowa. Proponujesz rewolucję, a postępuje ewolucja. Wychodzi na to, że mamy odmienne doświadczenia, i inaczej rozumiemy to czym jest głowa. Jak można ocenić stan polskiej debaty strategicznej? Jaka jest jej przenikliwość?

Wiem, że nic nie wiem
Thoter (6650 punktów)
>Jak można ocenić stan polskiej debaty strategicznej? Jaka jest jej przenikliwość?
>

Kto tam się przejmują "polską debatą"??

world-scam(*)20- The Expose.htm

25 września 2024 r.
Wybrani uczestnicy szczytu ONZ przyjęli w niedzielę "Pakt na rzecz przyszłości" - globalne porozumienie, które nie odbiło się szerokim echem w mediach, mimo że ma poważny wpływ na 193 kraje.
Pakt tworzy nowy porządek globalny i obejmuje wszystkie obszary działalności człowieka, m.in. na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.
Podczas gdy my byliśmy rozproszeni, ONZ po cichu i za zamkniętymi drzwiami, wraz z kilkoma wybranymi, wprowadziła nowy globalny porządek, w którym ona sama odegrała kluczową rolę.


Podczas gdy wszyscy byli rozproszeni, globalna elita dostała dokładnie to, czego chciała. ONZ przyjęła " Pakt na przyszłość " 22 września, a korporacyjne media w świecie zachodnim niemal całkowicie zignorowały to, co się działo.
Zamiast tego nagłówki namawiały nas, abyśmy nadal skupiali się na Kamali Harris i Donaldzie Trumpie. Niestety, zdecydowana większość społeczeństwa nigdy nie słyszała o Paktu na rzecz Przyszłości , dlatego też debata publiczna na temat tego, czy powinniśmy przyjąć dokument kładący podwaliny pod nowy "porządek globalny", była bardzo niewielka.


Polskojęzyczne władze i polskojęzyczne media ogłupiają nas, wstawiając idiotom teksty do powtarzania. Jak można prowadzić debatę, skoro nie ma osób do tego zdolnych, a nawet jakby byli to nie wpuszczono by ich do publicznej telawizji.
quick (6853 punktów)
>Jak można prowadzić debatę, skoro nie ma osób do tego zdolnych, a nawet jakby byli to nie wpuszczono by ich do publicznej telawizji.
Nie tylko telewizja jest miejscem debaty.

Polecam;
www.youtub(*)M&ab_channel=Strategy&Future

Napisz co o tym sądzisz.

Każda dyskusja w przestrzeni informacyjnej, nie tylko ta prowadzona publicznie, jest elementem debaty.

Wiem, że nic nie wiem
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>On jest wspólny. Spoczywa na nas ciężar odpowiedzialności za jego utrzymanie.

Porządek społeczny i stojący za nim porządek organizacyjny jest potrzebny wszystkim zwierzętom społecznym.

Hierarchia, podział ról i funkcji muszą istnieć.

Nie muszę jednak i nie powinny być zgodne z wizjami naszych prymitywnych przodków, których cechowały prymitywne systemy emocjonalne i stojące za nimi prymitywne myśli.

Dlatego też forsuje publicznie jawną księgę kapitału pod kolektywną kontrolą, demokratyczne opodatkowanie wyłącznie własności na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki, zaszyfrowanie portfeli, zniesienie prawa do tajemnic i lichwy, żeby zdeptać prymitywne wizje naszych poprzedników, którzy byli zwierzętami w umysłach - czyli i rozumowali jak zwierzęta a nie jak ludzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>Porządek społeczny i stojący za nim porządek organizacyjny jest potrzebny wszystkim zwierzętom społecznym.
>Hierarchia, podział ról i funkcji muszą istnieć.
Tak też jest, i dobrze wiedzieć, że rozumiesz ich konieczność.

>Nie muszę jednak i nie powinny być zgodne z wizjami naszych prymitywnych przodków, których cechowały prymitywne systemy emocjonalne i stojące za nimi prymitywne myśli.
Jesteś pewnien, że ci co byli przed nami to prymitywy? Wg mnie ludzie są tacy sami, tylko zmieniają narzędzia.

>Dlatego też forsuje publicznie jawną księgę kapitału pod kolektywną kontrolą, demokratyczne opodatkowanie wyłącznie własności na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki, zaszyfrowanie portfeli, zniesienie prawa do tajemnic i lichwy, żeby zdeptać prymitywne wizje naszych poprzedników, którzy byli zwierzętami w umysłach - czyli i rozumowali jak zwierzęta a nie jak ludzie.
Jeśli chcesz by powyższe było brane na poważnie musisz zacząć poszerzać pole własnego działania. Na początek nie powinieneś unikać pytań, które ktoś ma do Ciebie wobec tego co głosisz.

Wiem, że nic nie wiem
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Liczy się siła umysłowa, za którą w parze często idzie ta fizyczna, dopiero potem są wartości.

Czyli inteligencja, która wg Ciebie nadrzędna jest względem moralności, do czego mam wątpliwości.

Wiele nieinteligentnych jednostek potrafiło przetrwać i rozwijać się właśnie dzięki moralności.

Moralność zapewnie ludziom nieinteligentnym przychylność i przyjaźń ludzi inteligentnych o ile istnieją także moralni ludzie inteligentni.

Ale bywają też czasy, w których inteligencja jest zdemoralizowana wtedy moralność ludzi głupich ich osłabia, bo staje się źródłem wyzysku.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>>Liczy się siła umysłowa,
>Czyli inteligencja,
Nie jej iloraz ma znaczenie. Są ludzie, którzy mają wysokie IQ, a służą sprawie, którą kieruje osobnik z niższym IQ.

Co do moralności;
pl.wikipedia.org/wiki/Makiawelizm_(polityka)

Głosi ona, że najważniejszym celem w polityce jest racja państwa. Aby ją osiągnąć można korzystać z wszelkich dostępnych środków (także np. podstępu i okrucieństwa)[1]. Synonim bezwzględnego postępowania w myśl hasła "cel uświęca środki".

Polityka według Machiavellego to sztuka skutecznego działania, która musi być oddzielona od moralności - w polityce chodzi o skuteczność, a nie o czynienie dobra[2].

Trzeba umieć nie mieć skrupułów, stąd zarzut o niemoralność względem tak postępujących.

Wiem, że nic nie wiem
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Głosi ona, że najważniejszym celem w polityce jest racja państwa.

>Trzeba umieć nie mieć skrupułów, stąd zarzut o niemoralność względem tak postępujących.

Wg mnie nie ma znaczącej różnicy czy jest s*******nem na poziomie indywidualnym czy zbiorowym. Skurwysyństwo to skurwysyństwo.

Nie sądzę, że bezwzględnym s*******nom powodziło się w życiu. Wcześniej czy później otoczenie zrozumie wrogość i zacznie wroga traktować właściwie.

Jeśli ktoś poznawszy naturę s*******na będzie do niego mierzył z karabinu już na poziomie horyzontu, ten zbyt wielkich celów nie osiągnie albowiem wrogie otoczenie jest niszczące.

s*******nom zyskują dopóki ofiarą wierzy, że wróg jest przyjacielem. Kiedy ofiara tę wiarę straci i rozpozna wroga we wrogu wtedy zaczynają się poważne problemy dla s*******na.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Wg mnie nie ma znaczącej różnicy czy jest s*******nem na poziomie indywidualnym czy zbiorowym. Skurwysyństwo to skurwysyństwo.

Tak megaskurwysynu
Trzeba być s*******nem na poziomie Hamerskurwysyna, żeby głosić, że jak komuś powódź zmyła dom, to hamersystem zabiera mu oszczędności, prawo do kredytu i polisy

Trzeba być megahamertchórzem, żeby głosić to na niszowym forum

Napisz to na forum pomocy tatusiowi

>Nie sądzę, że bezwzględnym s*******nom powodziło się w życiu. Wcześniej czy później otoczenie zrozumie wrogość i zacznie wroga traktować właściwie.

Dlatego mnie się powodzi a ty narzekasz na biedę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Trzeba być s*******nem na poziomie Hamerskurwysyna, żeby głosić, że jak komuś powódź zmyła dom, to hamersystem zabiera mu oszczędności, prawo do kredytu i polisy

Pieniądz służy wymienie praw własności i powinno być go w systemie tyle ile jest posiadłości.

Nie wolno odrywać pieniądza od posiadłości, bo to usmierca gospodarkę.

Gdy panuje powszechna bieda twoja sprawiedliwość staje się kompletnie nieważna. Powszechne bogactwo jest celem nadrzędnym bez względu na to czy komuś tam zmyło dom czy nie.

>Dlatego mnie się powodzi a ty narzekasz na biedę

Choć niewiele robisz poza publicznym darciem mordy pod pseudonimem a masz zdolności i potencję, które chcesz absurdalnie wykorzystać na zbiory gruszek.

Dostrzeż jakie to chore.

Wy chcecie tylko odpoczynku, spokoju i dobrobytu stowroznego przez innych.

Jeśli chcesz żyć dobrze to musimy wszyscy zapieprzac w sposób zorganizowany od narodzin do śmieci.

To jest styl życia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
30-09-2024 06:34 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Trzeba być s*******nem na poziomie Hamerskurwysyna, żeby głosić, że jak komuś powódź zmyła dom, to hamersystem zabiera mu oszczędności, prawo do kredytu i polisy
>Pieniądz służy wymienie praw własności i powinno być go w systemie tyle ile jest posiadłości.

Znam twój pogląd, pytałem, czy znają go powodzianie w Lądku, czy im to powiedziałeś, że ich oszczędności powinny być skonfiskowane z chwilą kiedy dom poszedł z powodzią

>>Dlatego mnie się powodzi a ty narzekasz na biedę
>Choć niewiele robisz poza publicznym darciem mordy
Ty przynajmniej pracujesz, robisz marketing swoich dzieciom wśród pedofilów
Też poradzę zmyślać

>pod pseudonimem
Znasz moje nazwisko, krystkonie

>Dostrzeż jakie to chore.
Powiedz to rodzicom

>Wy
Dalej nie czytam


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znam twój pogląd, pytałem, czy znają go powodzianie w Lądku, czy im to powiedziałeś, że ich oszczędności powinny być skonfiskowane z chwilą kiedy dom poszedł z powodzią

Nie skonfiskowane tylko wydane, co ma swój głęboki sens po utracie domu i wystarczy wydać połowę.

Od fałszywego poczucia bezpieczeństwa ważniejsze jest aby połowa ludzkości nie żyła w lichwy i wypełnianych wokół niej kwitów jak również, żeby pustostany i ugory nie służyły do przechowania i wzrostu wartości w rękach ludzi zajmujących się pierdzeniem w stołek.

Ty tego nie zrozumiesz, bo jesteś na wylocie i masz wyjebane na wszelkie życie prócz swojego ale moje dzieci mają jeszcze swoje życie do przeżycia i nie pozwolę go zatruć i zniszczyć agresywnym egocentrykom, którym się jawi w psyche, że są wyższa formą życia i wszystko im się należy nawet cudze życie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Znam twój pogląd, pytałem, czy znają go powodzianie w Lądku, czy im to powiedziałeś, że ich oszczędności powinny być skonfiskowane z chwilą kiedy dom poszedł z powodzią
>Nie skonfiskowane tylko wydane,

A jak nie wydane to skonfiskowane
Wystarczy, że powodzianin podczas powodzi stracił zdrowie i leży w szpitalu, a w tym czasie pieniądze z konta znikają
Wystarczy, że ktoś chce dorobić, żeby przy okazji powiększyć dom i pieniądze są konfiskowane

SKOŃCZ MANIPULOWAĆ I PISZ PO POLSKU

Pytałem o to, czy przedstawiłeś postulaty konfiskaty oszczędności powodzianom
Pytałem o to, czy przedstawiłeś postulaty konfiskaty oszczędności powodzianom
Pytałem o to, czy przedstawiłeś postulaty konfiskaty oszczędności powodzianom

Za trudne pytanie?

>co ma swój głęboki sens po utracie domu i wystarczy wydać połowę.
Jesteś debilem bez cienia empatii dla ludzi którzy stracili dorobek życia
Na co wydasz tę połowę? na psią budę? Ot, berliński japiszon, żrejący tłusty niemiecki Kindergeld i dopłaty do luksusowego apartamentu w dobrej dzielnicy poucza powodzian, że mają zrezygnować z dachu nad głową i postawić szałas

>Od fałszywego poczucia bezpieczeństwa ważniejsze jest aby połowa ludzkości nie żyła w lichwy
Od tego, żeby ktoś w Lądku odbudował dom ważniejsze jest, żeby Hamerlik poleciał do Tanzanii
To, że twoja mamusia żyje z lichwy cię ni boli?

>jak również, żeby pustostany i ugory nie służyły do przechowania i wzrostu wartości w rękach ludzi zajmujących się pierdzeniem w stołek.

Powiedz to rodzicom, skoro napychają sobie koryta wzrostem wartości posiadłości pierdząc w stołki

Ile ugorów mają? Ile kamienic pustych pod najm? Pracują?
PRACUJĄ?
Ucieczka
Proste pytanie przerosło debila

>Ty tego nie zrozumiesz, bo jesteś na wylocie i masz wyjebane na wszelkie życie prócz swojego
Żyjesz z prostytucji nieletnich, masz wyjebane co czują twoje dzieci w rękach pedofilów
Też poradzę zmyślać

>ale moje dzieci mają jeszcze swoje życie do przeżycia
To niech się uczą PRACOWAĆ, a od cudzych domów niech się trzymają z daleka. wiem to trudne jak się ma ojca ideologa złodziejstwa i zabijania, w twoim kraju wymyślono nawet w Norymberku specjalne prawa o tym, że można zabrać sklep lub dom bo jest w niewłaściwych rękach

>i nie pozwolę go zatruć i zniszczyć agresywnym egocentrykom, którym się jawi w psyche,
twoja mamusia? Zatruwa życie twoim dzieciom, bo nie chce im ustąpić posiadłości?
Dobij ją.

>wszystko im się należy nawet cudze życie.
Twoja mamusia czy tatuś?

Napisałem ci co mi się należy : owoce mojej pracy. Nic mniej nic więcej, czego nie rozumiesz, złodzieju?

Życzę ci, żeby na starość twoje dzieci traktowały cię tak jak ty swoich rodzicieli, jako zbędny balast i darmojadów, bo mają posiadłości a nie pracują

Wszystko co piszesz o mnie, piszesz dokładnie o swoim ojcu. Ma wyjebane na potrzeby innych ludzi, jest agresywnym egocentrykiem, nie pracuje a ma dom

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A jak nie wydane to skonfiskowane

Nie, bo nikt ich nie przejmuje. Te jednostki znikają, w następstwie w systemie jest ich mniej.

>Wystarczy, że powodzianin podczas powodzi stracił zdrowie i leży w szpitalu, a w tym czasie pieniądze z konta znikają

Jeśli ktoś jest tak chory, że nie możne wydawać pieniędzy na smartfonie to już pozamiatane.

W systemie nie może istnieć żaden pieniądz bez powiązania z opodatkowana własnością. Istnienie takiego pieniądza wszystkich prowadzi do ruiny.

Postępując zgodnie z waszymi chorymi zasadami kreacji pieniądza oderwanego od własności, człowiek nie tylko wszystko traci ale jeszcze jest realnie zagrożony głodem pośród nieuprawianych pól uprawnych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Znam twój pogląd, pytałem, czy znają go powodzianie w Lądku, czy im to powiedziałeś, że ich oszczędności powinny być skonfiskowane z chwilą kiedy dom poszedł z powodzią
>Nie skonfiskowane tylko wydane,

A jak nie wydane to skonfiskowane
Wystarczy, że powodzianin podczas powodzi stracił zdrowie i leży w szpitalu, a w tym czasie pieniądze z konta znikają
Wystarczy, że ktoś chce dorobić, żeby przy okazji powiększyć dom i pieniądze są konfiskowane

SKOŃCZ MANIPULOWAĆ I PISZ PO POLSKU

Pytałem o to, czy przedstawiłeś postulaty konfiskaty oszczędności powodzianom
Pytałem o to, czy przedstawiłeś postulaty konfiskaty oszczędności powodzianom
Pytałem o to, czy przedstawiłeś postulaty konfiskaty oszczędności powodzianom

Za trudne pytanie?

>co ma swój głęboki sens po utracie domu i wystarczy wydać połowę.
Jesteś debilem bez cienia empatii dla ludzi którzy stracili dorobek życia
Na co wydasz tę połowę? na psią budę? Ot, berliński japiszon, żrejący tłusty niemiecki Kindergeld i dopłaty do luksusowego apartamentu w dobrej dzielnicy poucza powodzian, że mają zrezygnować z dachu nad głową i postawić szałas

>Od fałszywego poczucia bezpieczeństwa ważniejsze jest aby połowa ludzkości nie żyła w lichwy
Od tego, żeby ktoś w Lądku odbudował dom ważniejsze jest, żeby Hamerlik poleciał do Tanzanii
To, że twoja mamusia żyje z lichwy cię ni boli?

>jak również, żeby pustostany i ugory nie służyły do przechowania i wzrostu wartości w rękach ludzi zajmujących się pierdzeniem w stołek.

Powiedz to rodzicom, skoro napychają sobie koryta wzrostem wartości posiadłości pierdząc w stołki

Ile ugorów mają? Ile kamienic pustych pod najm? Pracują?
PRACUJĄ?
Ucieczka
Proste pytanie przerosło debila

>Ty tego nie zrozumiesz, bo jesteś na wylocie i masz wyjebane na wszelkie życie prócz swojego
Żyjesz z prostytucji nieletnich, masz wyjebane co czują twoje dzieci w rękach pedofilów
Też poradzę zmyślać

>ale moje dzieci mają jeszcze swoje życie do przeżycia
To niech się uczą PRACOWAĆ, a od cudzych domów niech się trzymają z daleka. wiem to trudne jak się ma ojca ideologa złodziejstwa i zabijania, w twoim kraju wymyślono nawet w Norymberku specjalne prawa o tym, że można zabrać sklep lub dom bo jest w niewłaściwych rękach

>i nie pozwolę go zatruć i zniszczyć agresywnym egocentrykom, którym się jawi w psyche,
twoja mamusia? Zatruwa życie twoim dzieciom, bo nie chce im ustąpić posiadłości?
Dobij ją.

>wszystko im się należy nawet cudze życie.
Twoja mamusia czy tatuś?

Napisałem ci co mi się należy : owoce mojej pracy. Nic mniej nic więcej, czego nie rozumiesz, złodzieju?

Życzę ci, żeby na starość twoje dzieci traktowały cię tak jak ty swoich rodzicieli, jako zbędny balast i darmojadów, bo mają posiadłości a nie pracują

Wszystko co piszesz o mnie, piszesz dokładnie o swoim ojcu. Ma wyjebane na potrzeby innych ludzi, jest agresywnym egocentrykiem, nie pracuje a ma dom

>>A jak nie wydane to skonfiskowane
>Nie, bo nikt ich nie przejmuje.
Ale właściciel konta ich nie ma
Konfiskata na rzecz systemu

>Te jednostki znikają,
Czyli konfiskata

>>Wystarczy, że powodzianin podczas powodzi stracił zdrowie i leży w szpitalu, a w tym czasie pieniądze z konta znikają
>Jeśli ktoś jest tak chory, że nie możne wydawać pieniędzy na smartfonie to już pozamiatane.

Dokładnie, Herr Mengele
Śmierć słabym. Do gazu.
Oto twoja empatia. Zabić, bo nie poradzi obsłużyć smartfona

Pytałem, czy przedstawiłeś te postulaty powodzianom
p.ch. nie zrozumiał pytania?

>Postępując zgodnie z waszymi chorymi
Dalej nie czytam

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dokładnie, Herr Mengele
>Śmierć słabym. Do gazu.

Nie. Dla słabych i chorych opieka ale nie róbmy z nich kapitalistów i przywódców społecznych, od których decyzji zależy egzystencja pozostałych ludzi.

Jeśli ktoś nie ma już siły to trzeba oddać koronę i berło innym a w ich miejsce przyjąć opiekę i pomoc.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Odnieś się do całego mojego wpisu, lub przestań pipcyć, jakimi to złymi ludźmi są właściciele domów. Skończ pipcyć, że skoro twój ojciec ma dom to zagraża egzystencji twoich dzieci


Przedstawiłeś powodzianom swoje postulaty konfiskaty oszczędności?
TAK/NIE?

W twoim świecie, rolnik, jeśli powódź zaleje mu gospodarstwo, nie ratuje bydła, ale szuka możliwości ulokowania oszczędności, a niech bydło pada

>>Dokładnie, Herr Mengele
>>Śmierć słabym. Do gazu.
>Nie. Dla słabych i chorych opieka
Cudzy ochłap zamiast własnych oszczędności, przy czym nie ma żadnego mechanizmu pomocy! Jest dzicz, jeśli ktoś stracił dom, to natychmiast zjawiają się hieny, które za bezcen kupują działkę po tym domu bo mają darmowy kredyt. Żałosne jest to, że ty w tym widzisz ochronę praw biedoty

Cytat:
Jeśli ktoś jest tak chory, że nie możne wydawać pieniędzy na smartfonie to już pozamiatane.


Napisał obrońca biedoty
Wg tego obrońcy, jeśli ktoś leży w szpitalu bez ducha, to należy mu zabrać wszystko co ma.
Wiem po co byłeś w Lądku - trafiła się okazja szabru

>ale nie róbmy z nich kapitalistów i przywódców społecznych, od których decyzji zależy egzystencja pozostałych ludzi.

Twój ojciec jest kapitalistą i przywódcą społecznym, od którego decyzji zależy egzystencja pozostałych ludzi?

TAK/NIE?

>Jeśli ktoś nie ma już siły to trzeba oddać koronę i berło innym
Powiedz to tatusiowi, nie ma już sił sam chodzić, chodzi o kuli. Niech oddaje berło i koronę

>a w ich miejsce przyjąć opiekę i pomoc.
Cytat:
Każdy musi sobie sam poradzić

Wiesz kto to napisał?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>przy czym nie ma żadnego mechanizmu pomocy! Jest dzicz, jeśli ktoś stracił dom, to natychmiast zjawiają się hieny, które za bezcen kupują działkę po tym domu bo mają darmowy kredyt. Żałosne jest to, że ty w tym widzisz ochronę praw biedoty

Wczesnej sugerowałes, że po zalaniu wszyscy poważni inwestorzy wycofują swoje oferty zakupu przez co cena posiadłości upada a za nią limit oszczędności. Zakładałeś przy tym, że zalany ma dużo oszczędności i mimo to jest ofiarą, która nie wie co robić i kończy na ulicy.

Teraz piszesz, że wszyscy rzucają się na zalaną działkę.

Czy można wierzyć twoim wizjom?

Nie sądzę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Odpowiedz na cały mój wpis

>>przy czym nie ma żadnego mechanizmu pomocy! Jest dzicz, jeśli ktoś stracił dom, to natychmiast zjawiają się hieny, które za bezcen kupują działkę po tym domu bo mają darmowy kredyt. Żałosne jest to, że ty w tym widzisz ochronę praw biedoty
>Wczesnej sugerowałes, że po zalaniu wszyscy poważni inwestorzy wycofują swoje oferty zakupu przez co cena posiadłości upada a za nią limit oszczędności.

Jesteś debilem, skoro nie poradzisz zrozumieć prostych rzeczy, szkoda, że udajesz ekonomistę
zadałem ci pytanie ile oszczędności

Obliczmy:
Właściciel domu wartego 1 mln złotych ma prawo do oszczędności 1 mln zł i ma oszczędności 800 000 zł
Przychodzi powódź i dom traci na wartości 90% czyli 900 000 zł
Jakie oszczędności ma właściciel?
Jakie oszczędności ma właściciel?
Jakie oszczędności ma właściciel?

Ucieczka

Oczywiście właściciel zalanego domu przebywa wg hamerszabrownika w ciepłym hotelu, jest zdrów (Boże uchowaj w w szpitalu przykuty do łóżka) nie przejmuje się tym, że tonie by bydło w oborze, ma dostęp do netu, popija kawę i szuka okazji do zainwestowania resztek swoich oszczędności. I jest szczęśliwy bo wie, kto jest właścicielem gospodarstwa pod Grajewem.

Jeśli ktoś miał dom wart milion, to mógł mieć oszczędności milion
Powódź zmyła dom i pojawiają się hieny typu Hamerlik, gotowe zapłacić 50 000 za działkę z ruinami. Człowiek, który miał na koncie milion nagle ma 50 000 i za tyle może sobie altankę kupić

Jesteś moralnym ścierwem, chcącym żerować na ludzkich nieszczęściach jak szabrownicy.

Cytat:
Jeśli ktoś jest tak chory, że nie możne wydawać pieniędzy na smartfonie to już pozamiatane.


I ty, moralna rzygowino śmiesz komukolwiek bez uzasadnienia wypominać, że "ma wyjebane" na biedotę

TY?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś debilem,

A Ty agresywnym chamem występującym tu pod pseudonimem. Gdyby twoje nazwisko było powszechnie znane pewnie ograniczałbys się w w swoim chamstwie.

Prawo do tajemnicy pozwala Ci jednak rozwijać skrzydła chamstwa bez ograniczeń.

>Obliczmy:
>Właściciel domu wartego 1 mln złotych ma prawo do oszczędności 1 mln zł i ma oszczędności 800 000 zł
>Przychodzi powódź i dom traci na wartości 90% czyli 900 000 zł
>Jakie oszczędności ma właściciel?

Żeby dom stracił na wartości 90% po zalaniu wpierw wszyscy, którzy wycenili go średnio na milion muszą wycofać swoje oferty, dla których mają pokrycie w dostępnych srodkach.

Jeśli średnio dom wyceniany jest na milion to najwyższa wycena wynosi pewnie za 3 albo 5 milionów.

Człowiek który był gotowy zapłacić 5 milionów za dom, po zalaniu nie da za niego nawet 100.000? Wątpię. Pewnie działka jest więcej warta.

Zmiana wartości i limitu nie dzieje się nagle. Jest czas na reakcję.

Zmyślasz bzdury żeby forsować wasze zdemoralizowane poczucie sprawiedliwości, czyniące z innych ludzi waszych niewolników.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Jesteś debilem,
>A Ty agresywnym
Ja poradzę udowodnić twój debilizm, ty agresji nie udowodnisz

To że jestem przeciwny twojemu postulatowi, żeby powodzian pozbawiać dodatkowo oszczędności, nie jest agresją

Obrona przed powodzian przed szabrownikiem nie jest agresją.
natura złodzieja - windykatora wyłazi jak słoma z butów ideologowi złodziejstwa

NAWET NAJGORSZA SZUMOWINA - ZŁODZIEJ NIE OKRADAŁA NIEPRZYTOMNYCH LUDZI
Zwłoki też okradasz?

>występującym tu pod pseudonimem
Krystkon, chudy rysiek
Śmieszny jesteś hipokryto

>Gdyby twoje nazwisko było powszechnie znane
Jest znane

GDYBY TWOJE POSTULATY KONFISKATY OSZCZĘDNOŚCI POWODZIANOM BYŁY ZNANE W LĄDKU, NIE MIAŁBYŚ ZĘBÓW

>Prawo do tajemnicy pozwala Ci ...
.... udawać że to nie ty piszesz o konfiskacie oszczędności

>>Obliczmy:
>>Właściciel domu wartego 1 mln złotych ma prawo do oszczędności 1 mln zł i ma oszczędności 800 000 zł
>>Przychodzi powódź i dom traci na wartości 90% czyli 900 000 zł
>>Jakie oszczędności ma właściciel?
>Żeby dom stracił na wartości 90% po zalaniu wpierw wszyscy,

Jakie oszczędności ma właściciel?
Podtrzymuję
jesteś debilem

Dom, który nie nadaje się odbudowy traci więcej niż 90% wartości, ale ty w Lądku byłeś szabrować a nie pomagać, więc widziałeś tylko co z tych ruin można ukraść

>Zmiana wartości i limitu nie dzieje się nagle. Jest czas na reakcję.
Znów udowodniłeś że jesteś debilem
Nie ma czasu na reakcję człowiek ratujący resztki mienia, gdybyś widział powódź innymi oczyma niż szabrownika to byś tych ludzi widział
Nie ma czasu na reakcję człowiek leżący w szpitalu bez ducha, ranny w powodzi
Nie ma czasu na reakcję rolnik, który musi znaleźć miejsce i paszę dla bydła

Cytat:
Jeśli ktoś jest tak chory, że nie możne wydawać pieniędzy na smartfonie to już pozamiatane.

TWOJE SŁOWA NIEEMPATYCZNY WIEPRZ, SKŁONNY ZABIERAĆ MIENIE LUDZIOM NIEPRZYTOMNYM

Heil Herr Mengele

Jesteś debilem, kolejny raz udowodniłeś

>Zmyślasz bzdury żeby forsować wasze zdemoralizowane
Do zdemoralizowanej mamusi pisz na priv

Dużo nakradłeś w Lądku?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jestem przeciwny twojemu postulatowi, żeby powodzian pozbawiać dodatkowo oszczędności, nie jest agresją

To nie jest mój postulat tylko jego karykatura stoworzna przez Ciebie, żeby sfałszować obraz moich dążeń i zmanipulować stosunek innych ludzi do nich.

>Obrona przed powodzian przed szabrownikiem nie jest agresją.

Bronisz wyłącznie swojego bogactwa i nieczego poza nim.

>natura złodzieja - windykatora wyłazi jak słoma z butów ideologowi złodziejstwa

Jak również natura agresywnego chama, który agresją i bezwładnością zapewnił sobie dobrobyt kosztem życia pozostałych.

>NAWET NAJGORSZA SZUMOWINA - ZŁODZIEJ NIE OKRADAŁA NIEPRZYTOMNYCH LUDZI

Tak, tak należy Ci się posiadanie świata nawet z uszkodzeniem mózgu. Inni ludzie nie będą nic uprawiać, hodować, budować tylko będą czekać na wytwory twojego uszkodzonego mózgu, bo taka jest wasza religia.

Bzdura!

Jak nie nadajesz się dłużej na kapitalistycznego przywódcę to tracisz rolę władcy i występujesz do szeregu. Stado się Tobą opiekuje ale już nie rzadzisz więcej.

Rozumiem, że chciałbyś zmanipulować nierozwiniętych i przestraszonych ludzi, żeby zapewnić siebie posiadanie do śmierci ale to nie w moim świecie.

W moim świecie, kiedy nie poradzisz już opłacić podatku od posiadłości wtedy chcąc nie chcąc musisz je sprzedać i jak każdy inny korzystać z mniejszej posiadłości, od której zapłacisz podatek i z dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.

Żadnych niepełnosprawnych "królów" na garbie społeczeństwa, którym się jawi w psyche, że im się należy za samo istnienie, bo są wyższą formą życia. Nie!

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Cytat:
Jeśli ktoś jest tak chory, że nie możne wydawać pieniędzy na smartfonie to już pozamiatane.

Zwłoki też okradasz?

>>jestem przeciwny twojemu postulatowi, żeby powodzian pozbawiać dodatkowo oszczędności, nie jest agresją
>To nie jest mój postulat tylko jego karykatura

To jest twój postulat, ty jesteś karykaturą ekonomisty
Podałem przykład powodzianina, który ma dom i oszczędności, pytałem ile oszczędności mu zostało, udowodniłeś, że twoim postulatem jest okradanie go z oszczędności

>>Obrona przed powodzian przed szabrownikiem nie jest agresją.
>Bronisz wyłącznie swojego bogactwa
Gówno nie jest argumentem

>>NAWET NAJGORSZA SZUMOWINA - ZŁODZIEJ NIE OKRADAŁA NIEPRZYTOMNYCH LUDZI
>Tak, tak należy Ci się posiadanie świata
Znów udowodniłeś, że jesteś debilem, dlaczego protestujesz?
Pisałem co mi się należy, za trudne dla gówna pod czaszką, debilu?

>Jak nie nadajesz się dłużej na kapitalistycznego przywódcę to tracisz rolę władcy
W przekładzie na polski:
Jak jesteś nieprzytomny w szpitalu to tracisz dom

>żeby zapewnić siebie posiadanie do śmierci
Będę posiadał aż do śmierci i w dupie mam to, czy jakiś hamerzłodziej głosi co innego
Tak samo twoi rodzice

>W moim świecie, kiedy nie poradzisz już opłacić podatku od posiadłości wtedy chcąc nie chcąc musisz je sprzedać i jak każdy inny korzystać z mniejszej posiadłości,

Tatuś zna twoje postulaty. Już odpowiedziałeś, że nie zna, bo twoja odwaga jest tylko ma niszowym forum

>Żadnych niepełnosprawnych "królów"
Twój tatuś chodzi o kuli, hieno

>że im się należy za samo istnienie, bo są wyższą formą życia. Nie!
Nikt nie uważa się za wyższą formę życia, ciulu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Będę posiadał aż do śmierci i w dupie mam

Chodzi właśnie o to, żebyś w dupie nie miał i żeby inni też nie mieli.

Kto nie potrafi rządzić dla dobra ogółu ten nie powinien rządzić i społeczeństwo musi bronić się przed takimi bezwzględnymi władcami.


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Cytat:
Jeśli ktoś jest tak chory, że nie możne wydawać pieniędzy na smartfonie to już pozamiatane.

Zwłoki też okradasz?

Jesteś empatyczny jak Mengele

Rozmowa jest o tym, że postulujesz odebrać oszczędności powodzianinowi, który leży bez ducha w szpitalu, bo "ma pozamiatane"
Postulujesz skonfiskować oszczędności powodzianinowi, który ratuje swoje bydło z zalanej obory

Postulujesz okradanie nieprzytomnych ludzi

>>Będę posiadał aż do śmierci i w dupie mam
>Chodzi właśnie o to, żebyś w dupie nie miał
A mam i co mi zrobisz? zabierzesz, bo się na dom pracować nie chce?
Mam wg ciebie sypać do koryta dzieciom twojej maciory? sam zarób na ich pomyje
W dupie mam czy dzieci zdrowego knura mają co żreć i gdzie mieszkać, ty na mój dom nie pracowałeś bo wtedy kiedy ja pracowałem kradłeś, ja nie muszę oddawać niczego twoim prosiętom

Tatusiowi też zabierzesz, bo jest inwalidą?

>i żeby inni też nie mieli.
A niech mają, wolno ci mieć dom, zarób

>Kto nie potrafi rządzić dla dobra ogółu ten...
k***a, HIENO, POWIEDZ TO TATUSIOWI
Poradzi o kuli rządzić?

>nie powinien rządzić i społeczeństwo musi bronić się przed takimi bezwzględnymi władcami.
POWIEDZ TO TATUSIOWI

Niczym nie różni się jego społeczny status od mojego

Pokaż, że żyjesz wg swoich zasad.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>k***a, HIENO, POWIEDZ TO TATUSIOWI
>Poradzi o kuli rządzić?

Mówię do ludzi, którzy mają trochę oleju w głowie i potrafią odróżnić posiadłości wielkiego koncernu posiadającego monopol o nieznanych właścicielach od posiadłości altanki przez Kowalskiego, zalanej podczas ulewy przez nieoczyszczone rowy.

Systematycznie tworzysz fałszywy obraz rzeczywistości w celu obrony fałszywej religii brutalnego kapitalizmu opartego na tajemnicach, groźbach i wzajemnej przemocy, dlatego też określam Cię kapłanem tego prymitywnego systemu społecznego.

Wierzę, że w ostatecznym rozrachunku ludzie potrafią jednak odróżnić prawdę od fałszu i dobro od zła.

W obliczu oprogramowania umysłów przez wasze przymusowe szkoły i ideologiczne media dominacja waszej podłej tfffuuuu "normalności" może jeszcze jeszcze potrwać ale nic nie trwa wiecznie.

W końcu brutalni tradycjonaliści pójdą do piachu a wraz z nimi ich prymitywna, odzwierzęca "kultura".

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Cytat:
Jeśli ktoś jest tak chory, że nie możne wydawać pieniędzy na smartfonie to już pozamiatane.

Zwłoki też okradasz?

>>k***a, HIENO, POWIEDZ TO TATUSIOWI
>>Poradzi o kuli rządzić?
>Mówię do ludzi, którzy ....
Powiedz to powodzianom
Powiedz to rodzicom, że mają oddać posiadłości bo na ich posiadłościach są redukowane twoje dzieci

>określam Cię kapłanem tego prymitywnego systemu społecznego.

Określam cię cmentarną hieną
postulujesz okradanie powodzian

>W obliczu oprogramowania umysłów przez wasze...
i twoje gówno, dalej nie czytam, do maciory pisz na priv, skoro urodziła wieprza niech wie, że swoje wnuki redukuje bo nie chce zdychać

Rozmowa jest o tym, że postulujesz odebrać oszczędności powodzianinowi, który leży bez ducha w szpitalu, bo "ma pozamiatane"
Postulujesz skonfiskować oszczędności powodzianinowi, który ratuje swoje bydło z zalanej obory

Postulujesz okradanie nieprzytomnych ludzi

>>Będę posiadał aż do śmierci i w dupie mam
>Chodzi właśnie o to, żebyś w dupie nie miał
A mam i co mi zrobisz? zabierzesz, bo się na dom pracować nie chce?
Mam wg ciebie sypać do koryta dzieciom twojej maciory? sam zarób na ich pomyje
W dupie mam czy dzieci zdrowego knura mają co żreć i gdzie mieszkać, ty na mój dom nie pracowałeś bo wtedy kiedy ja pracowałem kradłeś, ja nie muszę oddawać niczego twoim prosiętom

Tatusiowi też zabierzesz, bo jest inwalidą?

>i żeby inni też nie mieli.
A niech mają, wolno ci mieć dom, zarób

>Kto nie potrafi rządzić dla dobra ogółu ten...
k***a, HIENO, POWIEDZ TO TATUSIOWI
Poradzi o kuli rządzić?

>nie powinien rządzić i społeczeństwo musi bronić się przed takimi bezwzględnymi władcami.
POWIEDZ TO TATUSIOWI

Niczym nie różni się jego społeczny status od mojego

Pokaż, że żyjesz wg swoich zasad.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W dupie mam czy dzieci zdrowego knura mają co żreć i gdzie mieszkać, ty na mój dom nie pracowałeś bo wtedy kiedy ja pracowałem kradłeś, ja nie muszę oddawać niczego twoim prosiętom

Chodzi też o to, że pracowałem, ciężko ale bez efektów. Teraz wiem, że efekty mojej pracy zostały częściowo skradzione a częściowo celowo ograniczone, co jest również przyczyną moich postulatów, bo po części chodzi o mnie ale także o przyszłość moich dzieci i innych.

Myślę, że gdyby w waszej "kulturze" był respekt dla innego życia, to nie mielibyśmy się o co sprzeczać, pewnie bylibyliśmy zgodni. No ale tego respektu nie ma.

To co wy nazywacie respektem dla innego od waszego życia jest z gruntu fałszywe.

Nic się dla was nie liczy prócz was samych.
Pod maskami przyzwoitości w tajemnicy kryją się bestie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Rozmowa dotyczy tego:
Cytat:
Jeśli ktoś jest tak chory, że nie możne wydawać pieniędzy na smartfonie to już pozamiatane.


Teraz wypierasz się własnych słów. Wypierasz się tego, że postulujesz konfiskatę oszczędności powodzianom i to tym najsłabszym, którzy stracili nie tylko majątek, ale i zdrowie

Postulujesz okradanie nieprzytomnych ludzi

Powtórzę: twój postulat konfiskaty oszczędności powodzianom czyni z ciebie moralną rzygowinę na poziomie okradacza zwłok

>>W dupie mam czy dzieci zdrowego knura mają co żreć i gdzie mieszkać, ty na mój dom nie pracowałeś bo wtedy kiedy ja pracowałem kradłeś, ja nie muszę oddawać niczego twoim prosiętom
>Chodzi też o to, że pracowałem, ciężko ale bez efektów.

To trzeba było pracować z efektami. To, że ty sobie teraz zmyślasz, że ciężko pracowałeś, nie czyni twoich rodziców odpowiedzialnymi za koryto twoich dzieci, tym bardziej, że tę ciężką pracę zmyśliłeś, bo nawet robocop, nie przeżyłby pracy jaką opisałeś, więc nie bajdurz. Oczywiście jest to kolejny przytyk do bredni, którą napisałeś i setki razy udawałeś, że to nie ty pisałeś. Podobnie jak setki razy wypominam ci brednię, którą pisałeś, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina, żeby wzbudzić litość i usprawiedliwić postulat okradania własnych rodziców

>Teraz wiem, że efekty mojej pracy zostały częściowo skradzione
1 Nie przeze mnie ani przez twoich rodziców.
2 To nie jest powód, żeby innych pozbawiać owoców ich pracy

>Myślę, że gdyby w waszej
Dalej nie czytam
Do mamusi pisz na priv, kiedy wreszcie zrozumiesz prosty komunikat?

Czekam na odpowiedź na moje pytania
Czekam na wskazanie różnic społecznego statusu twojego ojca i mnie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wypierasz się tego, że postulujesz konfiskatę oszczędności powodzianom i to tym najsłabszym, którzy stracili nie tylko majątek, ale i zdrowie

Przestań gadać o powodzianach, doskonale wiem, że występujesz tu w obronie biznesów nieznanych właścicieli spółek kapitałowych prowadzących działalność w skrzynkach na listy, nierzadko na oceanicznych wyspach, z których interesem identyfikujesz się.

Wszyscy powinni zrozumieć twoje manipulacje i wrogie im oszustwa tak jak je zrozumiałem i rozpoznałem w Tobie wroga.

Do wszystkich ciężko pracujących ludzi bez żadnych posiadłości i bez przyszłości strzeżcie się takich kapłanów kapitalizmiu jak człowiek pod pseudonimem szarley.

Jeśli będziecie tego słuchać skończycie z niczym w nędzy i nawet nie będzie mogli zrozumieć jak do tego doszło.

Wszystko co szarley wyraża to czysty jad, który znieczula i w efekcie zabija.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Wypierasz się tego, że postulujesz konfiskatę oszczędności powodzianom i to tym najsłabszym, którzy stracili nie tylko majątek, ale i zdrowie
>Przestań gadać o powodzianach,

Cytat:
Jeśli ktoś jest tak chory, że nie możne wydawać pieniędzy na smartfonie to już pozamiatane.

Cytuje TWOJE słowa
Wypierasz się tego?

WYPIERASZ SIĘ TEGO, ZE CHCESZ OKRADAĆ NIEPRZYTOMNEGO CZŁOWIEKA Z OSZCZĘDNOŚCI??????

Groby też okradasz?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>WYPIERASZ SIĘ TEGO, ZE CHCESZ OKRADAĆ NIEPRZYTOMNEGO CZŁOWIEKA Z OSZCZĘDNOŚCI??????

Nikogo nie chcę okradać.

Żądam limitu oszczędności związanego z wartością publicznie jawnej i demokratycznie opodatkowanej własności.

Żądam tego limitu oszczędności ze względu na zdrowie systemu pieniężnego, który jest fundamentem gospodarki po to, żeby ludzie nie mieszkali pod mostem pośród pustostanów i nie głodowali pośród pól uprawnych.

Człowiek egocentryczny, egoistyczny i chciwy nie będzie potrafił się ze mną zgodzić, bo ma wyjebane na wszelkie życie prócz własnego.

Żądam limitu oszczędności pieniężnych po to, żeby nie żyć w nędzy i żeby jeszcze moje dzieci i starzy rodzice nie żyli w nędzy.

Ty masz to w dupie, bo martwisz się wyłącznie o swoje posiadłości i własne bezpieczeństwo a inni niech zdychają choćby.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>WYPIERASZ SIĘ TEGO, ZE CHCESZ OKRADAĆ NIEPRZYTOMNEGO CZŁOWIEKA Z OSZCZĘDNOŚCI??????
>Nikogo nie chcę okradać.

Cytat:
Jeśli ktoś jest tak chory, że nie możne wydawać pieniędzy na smartfonie to już pozamiatane.


Wg ciebie nie jest to okradanie ani konfiskata więc co?
Człowiek wybudza się ze stanu nieprzytomności i okazuje się, że jego oszczędności zniknęły

Rolnik po powodzi stara się, żeby bydło miało co jeść, a powinien szukać okazji do zainwestowania resztek oszczędności

>Żądam limitu oszczędności
Tak, wiem, czego żądasz, konfiskaty oszczędności ponad wyznaczony przez hamer-boga limit

Komuniści zawsze chcieli decydować ile kto ma mieć

>Żądam limitu oszczędności pieniężnych
Tak, wiem, kto stracił dom w powodzi stracił też oszczędności. DO GAZU z nim Herr Mengele

>Ty masz to w dupie,
Tak mam w dupie czy twoje dzieci mają co jeść
To twój problem. Nie mam żadnego obowiązku rezygnować z domu na rzecz twoich dzieci
Pracuj, jak ja, oszczędzaj jak ja, a będziesz miał dom, jak ja

>Żądam limitu oszczędności pieniężnych po to, żeby nie żyć w nędzy
Skończ się żalić na nędzę, bo robisz z siebie pośmiewisko
>Człowiek egocentryczny, egoistyczny i chciwy ...
... będzie się żalił na nędzę mając samego Kindergeldu więcej niż pensja polskiego robotnika

Oczywiście nie odniesiesz się do tego argumentu, wolisz skamleć jak kundel, że świat wymaga od ciebie pracy na chleb zamiast ci do koryta maszkety sypać za nic-nie-robienie i darcie ryja DAJCIEEEEEE, bo żyję w nędzy!!!!

Tak samo twoi rodzice nie żyją w nędzy, mają posiadłości w europejskim kurorcie, wg ciebie są porównywalni z Bezosem

POKAŻ, TY PSIE GÓWNO RÓŻNICĘ SPOŁECZNEGO STATUSU MIĘDZY MNĄ I TWOIM OJCEM!

Kolejne pytanie, którego chciwe gówno w twojej czaszce nie rozumie?

Wracaj do Polski, zacznij pracę w kopalni, żaden polski górnik nie żyje w nędzy. Nie? Oczywiście w kopalni trzeba pracować, a psie gówno woli ryczeć, że żyje w nędzy
tfu, dziadowizna, p*****lony berliński paniczyk, który chce żreć na koszt robotników


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wg ciebie nie jest to okradanie ani konfiskata więc co?

Opis stanu zdrowia.

>Człowiek wybudza się ze stanu nieprzytomności i okazuje się, że jego oszczędności zniknęły

Ile razy w swoim życiu byłeś w śpiączce miesiącami?
Sugerujesz, że jeśli właściciel zapadnie w śpiączkę to wszyscy związani z jego posiadłościami powinni się zatrzymac i czekać aż się obudzi i podejmie decyzje o ich egzystencji?

Nawet jeśli to właśnie głosi wasza kapitalistyczna religia ja mam to w dupie i nie będę wiązał swojej egzystencji z decyzjami człowieka, który wskutek uszkodzenia mózgu zapadł w śpiączkę. Mogę mu pomóc wrócić do zdrowia o ile to w ogóle możliwe ale nie będę czekał na to co zdecyduje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Twoje słowa:
Cytat:
Jeśli ktoś jest tak chory, że nie możne wydawać pieniędzy na smartfonie to już pozamiatane.

Nie wypieraj się

>>Wg ciebie nie jest to okradanie ani konfiskata więc co?
>Opis stanu zdrowia.
Pytam poważnie.
Dla zdrowia jest okradanie ludzi? I to ludzi najsłabszych bo nieprzytomnych, chorych, starych, poszkodowanych powodzią?

>>Człowiek wybudza się ze stanu nieprzytomności i okazuje się, że jego oszczędności zniknęły
>Ile razy w swoim życiu byłeś w śpiączce miesiącami?
Prawo jest dla wszystkich a nie tylko dla mnie, chcesz tworzyć społeczny system, przewidź także to, że ktoś jest chory

Podałem konkretne przykłady, ludzi, którym postulujesz konfiskatę oszczędności, a właściwie resztek(!) oszczędności, bo po stracie domu większość oszczędności i tak skonfiskowałeś. Do tego jeśli mieli kredyt równy wartości domu, to muszą go natychmiast oddać, o tym też zapominasz.

I to ma być w interesie twoich dzieci? Co na tym zyskują?

>Sugerujesz, że jeśli właściciel zapadnie w śpiączkę to wszyscy związani z jego posiadłościami powinni się zatrzymac i czekać aż się obudzi i podejmie decyzje o ich egzystencji?

Sugeruję, że jeśli ktoś ma oszczędności, to pieniądze są JEGO. w zaszyfrowanym portfelu, którego nikt oprócz właściciela nie ma prawa ruszyć

Nie kradnij

>Nawet jeśli to właśnie głosi wasza
Dalej nie czytam, do mamusi pisz na priv

z poprzedniego, czego nie przeczytałeś:

>Ty masz to w dupie,
Tak mam w dupie czy twoje dzieci mają co jeść
To twój problem. Nie mam żadnego obowiązku rezygnować z domu na rzecz twoich dzieci
Pracuj, jak ja, oszczędzaj jak ja, a będziesz miał dom, jak ja

>Żądam limitu oszczędności pieniężnych po to, żeby nie żyć w nędzy
Skończ się żalić na nędzę, bo robisz z siebie pośmiewisko
>Człowiek egocentryczny, egoistyczny i chciwy ...
... będzie się żalił na nędzę mając samego Kindergeldu więcej niż pensja polskiego robotnika

Oczywiście nie odniesiesz się do tego argumentu, wolisz skamleć jak kundel, że świat wymaga od ciebie pracy na chleb zamiast ci do koryta maszkety sypać za nic-nie-robienie i darcie ryja DAJCIEEEEEE, bo żyję w nędzy!!!!

Tak samo twoi rodzice nie żyją w nędzy, mają posiadłości w europejskim kurorcie, wg ciebie są porównywalni z Bezosem

POKAŻ, TY PSIE GÓWNO RÓŻNICĘ SPOŁECZNEGO STATUSU MIĘDZY MNĄ I TWOIM OJCEM!

Kolejne pytanie, którego chciwe gówno w twojej czaszce nie rozumie?

Wracaj do Polski, zacznij pracę w kopalni, żaden polski górnik nie żyje w nędzy. Nie? Oczywiście w kopalni trzeba pracować, a psie gówno woli ryczeć, że żyje w nędzy
tfu, dziadowizna, p*****lony berliński paniczyk, który chce żreć na koszt robotników


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rolnik po powodzi stara się, żeby bydło miało co jeść, a powinien szukać okazji do zainwestowania resztek oszczędności

Bydło to jest posiadłość.
Przypominam, bo może zapomniałeś, że w waszej kulturze zwierzęta są własnością ludzi i można nimi handlować. Można je sztucznie zapładniać, ubijać cielaki a potem doić mleko cielaka, żeby ostatecznie przerobić je na gulasz.

Rolnik, który posiada bydło posiada tym samym opodatkowaną własność i w związku z tym jego limit oszczędności jest równy wartości posiadłości.

Przestań fałszować rzeczywistość obrońco biznesów nieznanych właścicieli spółek kapitałowych ze skrzynek na listy!

Przestań używać powodzian i ciężko pracujących rolników do swojej brudnej roboty kapłanie wyzysku człowieka przez człowieka!

Jesteś całkowicie zdemoralizowany i zepsuty do szpiku kości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Rolnik po powodzi stara się, żeby bydło miało co jeść, a powinien szukać okazji do zainwestowania resztek oszczędności
>Bydło to jest posiadłość.

Bydło to żywe stworzenie Herr Mengele
Właściciel ma obowiązek zadbać o nie, a nie szukać okazji do inwestowania resztek oszczędności

>Przypominam, bo może zapomniałeś, że w waszej
Do mamusi pisz na priv

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Bydło to żywe stworzenie Herr Mengele

W waszej kulturze to posiadłość, przedmiot własności, zasób, inwestycja, źródło zysków.

W waszej kulturze nawet ludzie miewają charakter bydła choć wasze maski udają, że ludzie bydłem nie są.

Nie udawaj, że dla was liczy się cokolwiek prócz zysku.

W waszej kulturze liczy sie tylko posiadanie i nic poza tym.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Bydło to żywe stworzenie Herr Mengele
>W waszej
Dalej nie czytam, wiesz o tym
Twoje opinie o twojej mamusi pisz do niej

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
quick (6853 punktów)
>Jeśli ktoś poznawszy naturę s*******na będzie do niego mierzył z karabinu już na poziomie horyzontu, ten zbyt wielkich celów nie osiągnie albowiem wrogie otoczenie jest niszczące.
Są ludzie będący bezwzględnymi jedynie z konieczności osiągnięcia celu, którym jest bezpieczeństwo. Ci opiekują się słabszymi. Jeżeli oba państwa są na kursie kolizyjnym, to wiadome jest, że ich członkowie będą dla siebie nawzajem s*******nami. Czy to oznacza, że są oni nimi dla siebie w ramach swoich społeczeństw i innych państw?

Wiem, że nic nie wiem
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Są ludzie będący bezwzględnymi jedynie z konieczności osiągnięcia celu, którym jest bezpieczeństwo.

To brzmi jak usprawiedliwianie bezwzględności.

Sam będę czuł się bezpieczny dopiero wtedy gdy będę zajmował wielki teren, na którym inni ludzie będą podległymi mi pracownikami, co wykluczy posiadanie terenu i pracowników przez podległych mi ludzi. Taka sytuacja będzie konieczna dla mojego bezpieczeństwa i w dążeniu do niej wolno mi być całkowicie bezwzględnym wobec innych ludzi.

>Ci opiekują się słabszymi.

Powtórzę koncepcję o granicy pomiędzy przyjaznym przywództwem a wrogą dominacją.

Podporządkowani innym moralni ludzie są odpowiedzialni za to, żeby przyjazne przywództwo nie przekształciło się nigdy we wrogą dominację.

Dlatego muszą ZAWSZE KWESTIONOWAĆ WŁADZĘ.

Władzy można ulec ale nigdy nie wolno przestać jej kwestionować.

Jeśli któryś z ludzi ogłosi, że wymyślił najlepszy system społeczny, dla którego nie ma alternatywy, takiego człowieka należy określić oszustwem i kłamcą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Jeśli któryś z ludzi ogłosi, że wymyślił najlepszy system społeczny, dla którego nie ma >alternatywy, takiego człowieka należy określić oszustwem i kłamcą.
>

finance.si(*)9-28/doc-incqtcsu4165346.shtml

28 września firma Southern Finance poinformowała, że ​​reporter dowiedział się, że milionowa wyprodukowana w Chinach Tesla wyeksportowana za granicę zjechała z linii montażowej w warsztacie montażowym Modelu 3 w gigafabryce Tesli w Szanghaju, co oznacza, że ​​skumulowany eksport chińskich modeli Tesli przekroczył 100 tysięcy. pojazdów. Według doniesień eksport Gigafactory Tesli w Szanghaju stanowi obecnie około jednej trzeciej jej mocy produkcyjnych. (Herald Biznesu XXI wieku)

www.merkur(*)n-die-kuendigung-93300203.html

Eningen unter Achalm - W branży motoryzacyjnej panuje ogromny kryzys. W VW panuje kryzys , a inni producenci, a marki premium nie przeżywają obecnie w Niemczech najlepszych czasów. Podczas gdy fala bankructw w Niemczech dogania także inne firmy, takie jak niewypłacalna grupa z branży nieruchomości , 200-letnia tradycyjna firma czy jedna z " największych firm zajmujących się budową piekarników w Niemczech " z Bawarii , dostawcy samochodów również cierpią z kryzysu.

Hamerlik, nikt nic nie musi ogłaszać, wystarczy samemu zapoznać się z tym co piszą w internecie.
Wnioski nasuwają się same.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, nikt nic nie musi ogłaszać, wystarczy samemu zapoznać się z tym co piszą w internecie.
>Wnioski nasuwają się same.

Jak ten, że Tesla należy do hiperkapitalisty i jest wyrazem turbokapitalizmu.

Co to robi w komunistycznych Chinach gdzie ponoć wszystko jest wszystkich?

Widać Chiny nie są wcale takie komunistyczne jak się określają. Tam też porządek społeczny zbudowany jest na kapitale choć we wszystko wmieszana jest partia.

Na Zachodzie też tak było, że w kapitalistyczne stosunki społeczne mieszał się kościół ze swoją miłością do bliźniego swego jak siebie samego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>To brzmi jak usprawiedliwianie bezwzględności.
Czy cel uświęca środki? Wg mnie - tak. Niekiedy, by uzyskać np. bezpieczeństwo, trzeba umieć zachować się inaczej niż zwykle, a czasem nawet wbrew własnym wartościom.

pl.wikipedia.org/wiki/Niccolò_Machiavelli
Nie jest przeto koniecznym, by książę posiadał wszystkie owe zalety, które wskazałem, lecz jest bardzo potrzebnym, aby wydawało się, że je posiada. Śmiem nawet powiedzieć, że gdy się je ma i stale zachowuje, przynoszą szkodę, gdy zaś wydaje się, że się je ma, przynoszą pożytek; powinien więc książę uchodzić za litościwego, dotrzymującego wiary, ludzkiego, religijnego, prawego i być nim w rzeczywistości, lecz umysł musi mieć skłonny do tego, by mógł i umiał działać przeciwnie, gdy zajdzie potrzeba.

Wiem, że nic nie wiem
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>To brzmi jak usprawiedliwianie bezwzględności.
>Czy cel uświęca środki? Wg mnie - tak. Niekiedy, by uzyskać np. bezpieczeństwo, trzeba umieć zachować się inaczej niż zwykle, a czasem nawet wbrew własnym wartościom.

Ty nazywasz to bezpieczeństwem, ktoś inny nazwie to dobrobytem, jeszcze inny równowagą, ktoś tam tradycją ale w gruncie rzeczy opisujesz rozumowanie socjopaty.

Wszystkich zmylić i zmylonych wykorzystać.

Przypominam, że na zdemaskowanych socjopatow poluje się i jeszcze żaden socjopata nie przyczynił się do siły grupy, no chyba że będziemy mieli na myśli zgrupowanie socjopatów to być może.

W mafiach też są kodeksy norm.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>>>To brzmi jak usprawiedliwianie bezwzględności.
>>Czy cel uświęca środki? Wg mnie - tak. Niekiedy, by uzyskać np. bezpieczeństwo, trzeba umieć zachować się inaczej niż zwykle, a czasem nawet wbrew własnym wartościom.
>Ty nazywasz to bezpieczeństwem, ktoś inny nazwie to dobrobytem, jeszcze inny równowagą, ktoś tam tradycją ale w gruncie rzeczy opisujesz rozumowanie socjopaty.
>Wszystkich zmylić i zmylonych wykorzystać.
>Przypominam, że na zdemaskowanych socjopatow poluje się i jeszcze żaden socjopata nie przyczynił się do siły grupy, no chyba że będziemy mieli na myśli zgrupowanie socjopatów to być może.
>W mafiach też są kodeksy norm.
Przecież nie ma mowy o braku norm. Te są, i niemi się kieruje w życiu prywatnym i publicznym, każdy kto jest dobrym człowiekiem, ale i nie tylko. Chodzi o zrozumienie, że są sytuacje usprawiedliwiające nikczemność w postępowaniu. Kiedy to zachodzi, niektórzy wrzeszczą, że mamy socjopatów, a ilu się zastanowi głębiej, dlaczego, po co, etc...?

Wiem, że nic nie wiem
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Chodzi o zrozumienie, że są sytuacje usprawiedliwiające nikczemność w postępowaniu.

Powiedz to Jezusowi

Co tę nikczemność usprawiedliwia?

Rzekomy dobrobyt ludzi, których niszczysz na drodze do swoich celów, których to celów niszczeni nie są zdolni pojąć?

Sprawiedliwy wyzysk ?

Jak powiedział prezydent Putin "nie ma wybaczenia dla zdrady". Człowiekowi, który Cię zdradzi, żeby osiągnąć swoje cele nie wolno nigdy wybaczyć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>Co tę nikczemność usprawiedliwia?
Cel. Pozbawiasz kogoś życia, by inny mógł żyć. Nieraz trzeba poświęcić mniejszość dla korzyści na rzecz większości.

>Jak powiedział prezydent Putin "nie ma wybaczenia dla zdrady". Człowiekowi, który Cię zdradzi, żeby osiągnąć swoje cele nie wolno nigdy wybaczyć.
I tu się z Putinem zgadzam, iż zdrada jest najcięższym przewinieniem. Jak dla mnie, tego nie można wybaczyć.

Wiem, że nic nie wiem
Thoter (6650 punktów)
> władza jest wyłącznym źródłem społeczeństwa.
>Władzy nie zniesiesz, bo każda próba będzie prowadzić do rozpadu społecznego i do nędzy >jednostek społecznych. Wiem to z wymieszania wszystkiego ze wszystkim.
>

Jaka i która władza ??
Społeczeństwem można nazwać jedynie grupę ludzi mającą własną elitę.
Kolonializm i demokracja cechuje się zewnętrzna władzą. Różnica jest taka, że w kolonializmie silniejsi obcy bezpośrednio wyzyskują skolonizowany zasób ludzki a w demokracji poprzez podstawianą agenturę.
Skolonizowany i demokratyczny zasób ludzki nie ma swoich elit. Z kolonializmu narodom udaje się wyzwolić, z tzw. demokracji jeszcze nikomu nie udało się wyzwolić. W kolonializmie wiadomo kto jest okupantem. W demokracji okupant skrył się za demokratycznie wybieranymi idiotami a prowodyrami tych "wyborów" są agenci i kolaboranci okupanta.
Okupant potrzebuje demokratcyznych frajerów a nie społeczeństwa. Demokratyczny zasób ludzki jest przerabiany na lojalne maszyny zasilane papierem fiducjarnym. Demokratyczny niewolnik cechuje się najniższym kosztem, w stosunku do osiąganych zysków przez okupanta. Demokratyczny niewolnik został pozbawiony czucia się spadkobiercą ojcowizny. Cieszy się tym, że może się narobić i zarobić więcej od sąsiada.
Cwani kapitaliści wprowadzili nam poziomy podział pomiędzy uprzywilejowanymi, z racji ilości, idiotami a mądrymi. Mądrzy nigdy w tym demokratycznym szambie na wierzch nie wypłyną.
Hamerlik w jakim środowisku dorastałeś, że tego demokratycznego chamstwa nie dostrzegasz ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik w jakim środowisku dorastałeś, że tego demokratycznego chamstwa nie dostrzegasz ??

Toteż zaproponowałem, żeby o budżecie państwa decydowali wyłącznie płatnicy podatku od własności i w takim stopniu w jakim zapłacili ten podatek.

"Idiotom" chciałbym pozostawić jedynie wybór stawki podatku od własności w jawnej demokracji bezpośredniej.

Ale Tobie zdaje się coś w tej koncepcji wyraźnie nie pasuje. Ty chciałbyś, żeby rząd wybierał się sam i rządził.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
> chciałbyś, żeby rząd wybierał się sam i rządził.
>

Światowego rządu nikt nie wybiera i rządzi sam.
Biednym idiotom wstawiają wizje, że źródłem bogactwa jest: wolność i demokracja i, że mają wrogów, którzy są temu przeciwni.
Potem się biedacy wyzwalają tracąc duszę i ojcowizny.
Wyzwoleni sami już sobie stworzą hierarchię, rodem ze średniowiecznej Afryki, a właściciel propagandy będzie ich utrzymywał w przeświadczeniu, że są panami świata.

www.youtube.com/watch?v=69hFvmlMlZo

Masoni Masoneria. Ukryte Siły.

Ci co stworzyli ten film długo nie cieszyli się życiem.

pl.wikipedia.org/wiki/Zielona_książka

Książka przedstawia oryginalną filozofię polityczną Kadafiego oraz jego poglądy na demokrację. Odrzuca jej nowoczesne (liberalne) rozumienie, w zamian proponując demokrację bezpośrednią opartą na komitetach ludowych.
Postuluje również odrzucenie kapitalizmu i marksistowskiej koncepcji dyktatury proletariatu; rozwiązaniem ma być trzecia droga, będąca połączeniem demokracji bezpośredniej i socjalizmu.


Autor zielonej książeczki też długo nie cieszył się życiem.
Zamordowali go otumanieni kierowani agentami opłaconymi przez CIA.
Thoter (6650 punktów)
>>Hamerlik w jakim środowisku dorastałeś, że tego demokratycznego chamstwa nie dostrzegasz ??

>Toteż zaproponowałem, żeby o budżecie państwa decydowali wyłącznie płatnicy podatku od własności >i w takim stopniu w jakim zapłacili ten podatek.
>

Czyli bogatsi mają być coraz bogatsi a biedni coraz biedniejsi.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czyli bogatsi mają być coraz bogatsi a biedni coraz biedniejsi.

Jesteś rojalista a w monarchii wszystko należy do króla i krol o wszystkich decyduje.

Nienawidzisz demokracji i wpływów ludzi małych i głupich więc nie udawaj, że zależy Ci na prawie własności biedoty, bo obaj wiemy, że nie zależy.

Nie liczy się to co wyrażasz dostosowując się do oczekiwań czytelników ale to co siedzi w twojej duszy na dnie, już pod wszystkimi maskami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Czyli bogatsi mają być coraz bogatsi a biedni coraz biedniejsi.

>Jesteś rojalista a w monarchii wszystko należy do króla i krol o wszystkich decyduje.
>Nienawidzisz demokracji i wpływów ludzi małych i głupich więc nie udawaj, że zależy Ci na prawie >własności biedoty, bo obaj wiemy, że nie zależy.
>Nie liczy się to co wyrażasz dostosowując się do oczekiwań czytelników ale to co siedzi w twojej >duszy na dnie, już pod wszystkimi maskami.
>

Bogacenie się biedoty umożliwia jedynie komunizm opracowany przez Żydów niemieckich. Zakładano, że jest możliwe nauczenie biedaków: łączyć się w grupy interesów i dzielenia się zyskami. Biedacy pracując i tworząc oraz biedacy, którzy nic nie robili, stawali się współwłaścicielami wszystkiego co było wytwarzane. Komunizm dawał biedakom: wolność i awans materialny oraz intelektualny. Biedota polska awansowała z modlących się parobków szlachty na kreatorów rodzącego się polskiego przemysłu. Nad całością miały czuwać najmądrzejsze żydowskie mózgi, które jedyne dawały szansę powodzenia. Nie bez powodu hegemoni brytyjscy widzieli w komunizmie zagrożenie dla ich krwawego monopolu. To Brytyjczycy pierwsi zaczęli osobiście mordować Żydów komunistów i tworzyć antysemityzm w Europie. Kościół swoich modlących biedaków do tego przyłączył.
Od czasu zamordowania przez Brytyjczyków Moisieja Urickiego do dzisiaj, stary i nowy hegemon wydali na walkę z komunizmem miliardy funtów i BILIONY dolarów. Te funty i dolary sprawiły, że komunistów można mordować bezkarnie i nigdy nie zabraknie do tego chętnych.
Ci co mieli możliwość i chcieli z biedoty stworzyć ludzi, są przez biedotę i "katolików" znienawidzeni.
Wydane przez komunistów miliardy, na darmowe szkoły dla biedaków, nic nie dały.
Hamerlik, Twoje nauki na nic się nie zdają.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Bogacenie się biedoty umożliwia jedynie komunizm opracowany przez Żydów niemieckich.

Akurat i oczywiście nie ma dla tego alternatywy. Nie skoczyłbym ludzkich wizji, e których istnieje tylko jedno rozwiązanie, dla którego nie ma żadnej alternatywy.

Patologia komunizmu w niczym Ci nie przeszkadza ani to, że w komunizmie ludzie przestali liczyć się z własnym życiem idąc na zatracenie?

Koncepcja, w której możesz uzyskać prawo własności prywatnej, publicznie jawnej i demokratycznie opodatkowanej na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki, tymczasowe dopóki poradzisz płacić podatki a z chwilą braku zapłaty podatków tracisz je na rzecz innego, który podatki poradzi zapłacić, pomimo że niewiarygodnie blisko chińskiego komunizmu nie odpowiada Ci, bo Tobie odpowiadają jedynie wymyśliły starych dziadów sprzed wieków, które nigdy nie zadziałały tak jak sobie wyobrażali.

Pozwol, że nie będę razem z Tobą podążał za wizjami zaklinajacymi rzeczywiśc.

Nie wierzę w komunizm Żydów niemieckich.

Człowiek jest indywidualistą, drapieżnikiem, pasożytem, kłamcą, oszustem, złodziejem i wyzyskiwaczem jeśli tylko nadarzy się okazja. Komunizm tej ludzkiej natury nie uwzględniał.

Dobry system społeczno-gospodarczy ma uspokoić bestię, która kryje się w każdym człowieku a komunizm nie tylko jej nie uspokajał co jeszcze rozwijał jej panowanie.

W komunizmie działy się rzeczy absolutnie straszne, przerażające, niewiarygodnie głupie i absurdalnie, zagrażające wszystkim. Rzeczy dla których nie ma miejsca w dobrym kapitalizmie.

Jestem wyznawcą własności prywatnej i kapitalizmu i tego będę bronił. Oczywiście nie tej współczesnej prymitywnej i brutalnej odmiany ale samej istoty.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>dopóki poradzisz płacić podatki a z chwilą braku zapłaty podatków tracisz je na rzecz innego, który podatki poradzi zapłacić, ...

... i przychodzą karki - kumple Hamerzłodzieja z windykacji i przemocą wysiadają starego człowieka pod most

Tatuś wie o tym, że powinien wypierdalać z zalanego domu?

Byłeś w Wannsee?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)
>Patologia komunizmu w niczym Ci nie przeszkadza ani to, że w komunizmie ludzie przestali liczyć >się z własnym życiem idąc na zatracenie?

Patologia komunizmu europejskiego wynikła z wymordowania żydowskich liderów.
Komuniści, którzy przeżyli brytyjski holokaust, zamiast inwestować i się rozwijać musieli się bronić przed kolejnym ludobójstwem Żydów amerykańskich.
Jak możesz coś oceniać, gdy wymordowano liderów a potem wydaje się biliony, na niszczenie tego co się z trudem tworzy ??
Gdyby komunistom chińskim nie udało się stworzyć światowego mocarstwa, to przyznałbym Ci rację.
Zauważ, że komuniści chińscy muszą wydawać biliony na obronę przed Żydami amerykanskimi i Brytyjczykami. Komunistów europejskich nie było stać na to. Komunizm europejski był mordowany już w zarodku.

>Nie wierzę w komunizm Żydów niemieckich.
>Człowiek jest indywidualistą, drapieżnikiem, pasożytem, kłamcą, oszustem, złodziejem i >wyzyskiwaczem jeśli tylko nadarzy się okazja. Komunizm tej ludzkiej natury nie uwzględniał.
>
Właśnie, że uwzględniał.
Dlatego komuniści rozpoczęli od stworzenia darmowej edukacji DLA WSZSYTKICH.
Wykształcony komunista miał rozumieć wspólny interes, bronić go i w niego inwestować.
Hamerlik, dla Twoich rodziców to był awans z parobka na gospodarza. Komuniści mieli wroga wewnętrznego Kościół i wrogów zewnętrznych, którym Kościół służył i służy.
Kapitalizm nie ma nic do zaoferowania biedakom, oprócz "wolności".
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>To teoretyzowanie, nic z tego w praktyce.
Twoje też, z Twojego też.

>to mieszanie, bo jedno jest gospodarką, i jej się tyczy, a to drugie to polityka.
Jakie mieszanie, przecież w każdym państwie 'zachodzi' i gospodarka, i polityka.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6853 punktów)
>>To teoretyzowanie, nic z tego w praktyce.
>Twoje też, z Twojego też.
Czyżby? Twierdzę, że w praktyce nie ma możliwości dojść do sytuacji, w której jeden ma wszystkie grunty. Przecież to nonsens. Ludzie najbardziej wpływowi, regulują między sobą granice wpływów. Nie chodzi o posiadanie a o kontrole.

>>to mieszanie, bo jedno jest gospodarką, i jej się tyczy, a to drugie to polityka.
>Jakie mieszanie, przecież w każdym państwie 'zachodzi' i gospodarka, i polityka.
Mechanizm mają inny, dlatego do wychwycenia jest błąd polegający na myleniu jednego z drugim.

>
"Stop!" stopkowym mundrościom!

Mam zmienić?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
28-09-2024 19:46 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w praktyce nie ma możliwości dojść do sytuacji, w której jeden ma wszystkie grunty.
Co taką sytuację uniemożliwia?

>>>to mieszanie, bo jedno jest gospodarką, i jej się tyczy, a to drugie to polityka.
>>Jakie mieszanie, przecież w każdym państwie 'zachodzi' i gospodarka, i polityka.
>Mechanizm mają inny
Twierdzę, że ten sam?

>błąd polegający na myleniu jednego z drugim.
Bo ktoś pomylił gospodarkę z polityką? A kto??

>"Stop!" stopkowym mundrościom!
>Mam zmienić?
Felka K. pytaj.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6853 punktów)
>>w praktyce nie ma możliwości dojść do sytuacji, w której jeden ma wszystkie grunty.
>Co taką sytuację uniemożliwia?
Prawo.

>>>>to mieszanie, bo jedno jest gospodarką, i jej się tyczy, a to drugie to polityka.
>>>Jakie mieszanie, przecież w każdym państwie 'zachodzi' i gospodarka, i polityka.
>>Mechanizm mają inny
>Twierdzę, że ten sam?
No nie, ale usprawiedliwiasz Hamerlika, który je pomieszał.

>>błąd polegający na myleniu jednego z drugim.
>Bo ktoś pomylił gospodarkę z polityką? A kto??
Hamerlik pomieszał.

>>"Stop!" stopkowym mundrościom!
>>Mam zmienić?
>Felka K. pytaj.
Zrobione.

Wiem, że nic nie wiem
29-09-2024 10:16 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>w praktyce nie ma możliwości dojść do sytuacji, w której jeden ma wszystkie grunty.
>>Co taką sytuację uniemożliwia?
>Prawo.
A które uregulowanie tak działa?

>>>>>to mieszanie, bo jedno jest gospodarką, i jej się tyczy, a to drugie to polityka.
>>>>Jakie mieszanie, przecież w każdym państwie 'zachodzi' i gospodarka, i polityka.
>>>Mechanizm mają inny
>>Twierdzę, że ten sam?
>No nie, ale usprawiedliwiasz Hamerlika, który je pomieszał.
Zatem zaszło jedynie Twoje mieszanie mnie z Hamerlikiem.

>>>błąd polegający na myleniu jednego z drugim.
>>Bo ktoś pomylił gospodarkę z polityką? A kto??
>Hamerlik
Czyli u mnie nie ma błędu.

>>>"Stop!" stopkowym mundrościom!
>>>Mam zmienić?
>>Felka K. pytaj.
>Zrobione.
Sięgnąłeś stopką górnej półki.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6853 punktów)
>>>>w praktyce nie ma możliwości dojść do sytuacji, w której jeden ma wszystkie grunty.
>>>Co taką sytuację uniemożliwia?
>>Prawo.
>A które uregulowanie tak działa?
Np. niepisane prawo, albo prawo siły, zamiast siły prawa.

>Sięgnąłeś stopką górnej półki.
Przypadkowo.

Wiem, że nic nie wiem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>w praktyce nie ma możliwości dojść do sytuacji, w której jeden ma wszystkie grunty.
>>>>Co taką sytuację uniemożliwia?
>>>Prawo.
>>A które uregulowanie tak działa?
>Np. niepisane prawo, albo prawo siły, zamiast siły prawa.
Pytałam 'które', nie 'jakie'.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
30-09-2024 11:31 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>>>>w praktyce nie ma możliwości dojść do sytuacji, w której jeden ma wszystkie grunty.
>>>>>Co taką sytuację uniemożliwia?
>>>>Prawo.
>>>A które uregulowanie tak działa?
>>Np. niepisane prawo, albo prawo siły, zamiast siły prawa.
>Pytałam 'które', nie 'jakie'.

pl.wikiped(*)ralność_terytorialna
W XX wieku integralność terytorialną gwarantowały zapisy zawarte w Pakcie Ligi Narodów, Karcie ONZ, umowach międzynarodowych, także Akcie Końcowym KBWE. Wprowadzały one zakaz użycia siły lub zastosowania jej groźby przeciwko niepodległości państwa i całości jego terytorium.

umowa międzynarodowa.
pl.wikipedia.org/wiki/Umowa_międzynarodowa
najważniejszy instrument regulujący stosunki międzynarodowe i jedno z dwóch niekwestionowanych źródeł prawa międzynarodowego.

Czyli integralność terytorialna jest gwarantowana przez prawo międzynarodowe. Także nie da się posiąść wszystkich gruntów, nawet w ramach jednego państwa.

Wiem, że nic nie wiem
Thoter (6650 punktów)

>najważniejszy instrument regulujący stosunki międzynarodowe

W 1918r. amerykański Żyd Bernard Baruch wydał rozkaz stworzenia "niepodległej" Polski.
W tej "niepodległej" Polsce od razu ulokowali się Brytyjczycy i Francuzi.

pl.wikiped(*)ędzysojusznicza_do_Polski

"Niepodległa" Polska została użyta do proxy war z Żydami niemieckimi przez: Brytyjczyków, Francuzów i Barucha.
Czy spisano umowę na podział łupów, jakie nam przypadną w udziale w tej wojnie ??

Czy spisuje się umowy ustalające podział łupów w proxy war ??
Żydowski zięć, prezydent kolejnej "niepodległej" Polski, był ściągany do USA i tam mu Żydzi amerykańscy dali papiery do podpisania.
Chciałbym poznać całą treść tego, co też w moim imieniu, podpisał .
Czy tam są zawarte ustalenia kosztów i podziału łupów po wojnie z Rosją ???

Zapisy rozmów oprawców Żydów niemieckich i Niemców podczas konferencji w Wersalu, zostały na żądanie amerykanów spalone. Chińczycy mogli się rozwinąć ponieważ nie byli w niszczycielskim zasięgu oprawców Niemców i Żydów niemieckich. Pod rosyjskie i chińskie granice ściągają broń ci, co sto lat temu, doprowadzili Europę i Europejczyków do niespotykanej tragedii.
quick (6853 punktów)
>Czy spisuje się umowy ustalające podział łupów w proxy war ??
Inicjator, i ten co się broni, wraz z sojusznikami się na to umawia. Główne korzyści zawsze przypadają mocarstwom. Im ono większe, tym większe ma korzyści.

>Czy tam są zawarte ustalenia kosztów i podziału łupów po wojnie z Rosją ???
Nie wiem. Wiem, że Rosja nie straci nic, czym można byłoby się podzielić. To jest swego rodzaju też odpowiedź na to, kto jest kim w tej wojnie.

>Chińczycy mogli się rozwinąć ponieważ nie byli w niszczycielskim zasięgu oprawców Niemców i Żydów niemieckich.
Chiny mogły się rozwinąć ponieważ miały alians strategiczny z ZSRR. Na poziomie globalnym, ZSRR był gwarantem strategicznego bezpieczeństwa dla Chin, parasol nuklearny. To, i nie tylko to, do dziś łączy Rosje z Chinami. Łączy ich strategia wypierania mocarstw morskich z rimlandu Eurazji.

>Pod rosyjskie i chińskie granice ściągają broń ci, co sto lat temu, doprowadzili Europę i Europejczyków do niespotykanej tragedii.
Anglosasom chodzi o równowagę sił, Chinom i Rosji o ich wypchnięcie, co prowadzić ma do budowy bloku kontynentalnego pod egidą Moskwy i Pekinu, który będzie skuteczną przeciwwagą dla mocarstw morskich. Chodzi o przeniesienie głównych korzyści, płynących z handlu, z morza na masyw lądowy Eurazji i Afryki. Stąd np. pas i szlak.

Zajrzyj;
www.youtub(*)Kgdg&ab_channel=LeszekSykulski

Sykulski prezentuje mapę obrazującą dwa główne uskoki geostrategiczne.

Wiem, że nic nie wiem
Thoter (6650 punktów)

>Anglosasom chodzi o równowagę sił, Chinom i Rosji o ich wypchnięcie, co prowadzić ma do budowy >bloku kontynentalnego pod egidą Moskwy i Pekinu, który będzie skuteczną przeciwwagą dla mocarstw >morskich.

en.wikiped(*)ill,_Baron_O'Neill_of_Gatley

W 2010 roku stanął na czele działu zarządzania aktywami Goldman Sachs, gdzie O'Neill zarządzał aktywami o wartości ponad 800 miliardów dolarów. Jego nowe stanowisko uznano za symbol "starań Goldman o dostosowanie się do ery po kryzysie na Wall Street " , w którym Goldman Sachs jest " optymistą " co do faktu, że rynki wschodzące są "przyszłością". W 2011 roku znalazł się w rankingu 50 najbardziej wpływowych osób magazynu Bloomberg Markets.
O'Neill ukuł termin " BRIC " w 2001 roku w artykule "The World Needs Better Economic BRICs" w serii "Global Economic Paper" Goldman Sachs, dotyczącym czterech wschodzących gospodarek "BRIC": Brazylii , Rosji , Indii i Chin. Później użył terminu "The Next Eleven" dla Bangladeszu , Egiptu , Indonezji , Iranu , Meksyku , Nigerii , Pakistanu , Filipin , Korei Południowej , Turcji i Wietnamu , argumentując, że będą one jednymi z największych gospodarek świata w XXI wieku. Później użył terminu MIKT dla Meksyku, Indonezji, Korei Południowej i Turcji, i MINT dla Meksyku , Indonezji , Nigerii i Turcji.


projects.m(*)ng-with-brics-the-path-to-2050

W ciągu następnych 50 lat Brazylia, Rosja, Indie i Chiny - gospodarki BRIC - mogą stać się znacznie większą siłą w gospodarce światowej. Korzystając z najnowszych prognoz demograficznych i modelu akumulacji kapitału i wzrostu produktywności, mapujemy wzrost PKB, dochód na mieszkańca i ruchy walutowe w gospodarkach BRIC do 2050 r.
Wyniki są zdumiewające. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w ciągu mniej niż 40 lat gospodarki BRIC mogą być większe niż G6 w przeliczeniu na dolary amerykańskie. Do 2025 r. mogą stanowić ponad połowę wielkości G6. Obecnie są warte mniej niż 15%. Z obecnej G6 tylko USA i Japonia mogą znaleźć się wśród sześciu największych gospodarek w przeliczeniu na dolary amerykańskie w 2050 r.


UE i USA stawiają na przedłużanie starości i utrzymywanie kilkuprocentowego bogactwa.
BRICS stawia na innowacyjną młodzież i zrównoważone bogacenie się. BRICS ma lepszą młodzież i lepsze perspektywy jej rozwoju. Ja nie zamierzam finansować wojen bogatych starców. Chcę się przyłączyć do tych, co walczą o swoją przyszłość i dobrobyt. Dzielę się bezinteresownie z innymi swoją wiedzą i mądrością.
quick (6853 punktów)
>BRICS stawia na innowacyjną młodzież i zrównoważone bogacenie się. BRICS ma lepszą młodzież i lepsze perspektywy jej rozwoju. Ja nie zamierzam finansować wojen bogatych starców. Chcę się przyłączyć do tych, co walczą o swoją przyszłość i dobrobyt.
Problemem na drodze do dalszego rozwoju i dalszego pomnażania bogactwa przez BRICS+ jest ich rewizjonizm, za którym stoi konieczność potencjalnego użycia siły, by przechylić równowagę na swoją korzyść. Stąd obawy o wojnę światową. Głównie chodzi o USA i Chiny. Ale trudno sobie wyobrazić, że wojna miałaby przejść obok ich sojuszników. Można wojny uniknąć, ale by tak było, kolektywny zachód musi się pogodzić ze zmiana układu sił, a państwa BRICS+ muszą ograniczać swoje roszczenia, swój rewizjonizm.

Już się mówi o koalicji czterech, Rosja, Chiny, Iran, Korea Północna, tzw. kwartet rewizjonistyczny. Należy jednak zrozumieć co się kryje za słowem rewizjonizm, bo zdaje się, że w naszym potocznym języku ma ono negatywne konotacje. Czym więc on jest? W mojej ocenie to uzasadnione pretensje o podział na strefy wpływów, uwzględniający włożony trud i wysiłek na rzecz wspólnego dobra, przez państwa niezachodnie. Nie chodzi tu o to bym podał przykład takiego wkładu przez np. Rosję, bo przy różnicach w ocenie konfliktu na Ukrainie, wiemy jakie mamy na temat Rosji zdanie, ale trzeba pamiętać ile Rosji zawdzięczają ci, którzy korzystali z jej tanich surowców, co to znaczyło dla ich gospodarek, a co za tym idzie, ich kondycji ekonomicznej. Ważniejsze wg mnie jest zrozumienie polityki mocarstw, iż kieruje się ona prawem siły, a tę kieruje się na ekspansję, co tworzy sytuację, iż każde mocarstwo ma swoje strefy wpływów uznane przez inne mocarstwo bądź mocarstwa. Wobec powyższego, mógłbym zapytać co robią Amerykanie na Tajwanie? Albo Rosjanie na Kubie?

Nie jestem bogatym starcem prącym do wojny, ale widzę, że na dziś, w naszym interesie jest trzymać się kolektywnego zachodu, dopóki siła nacisku ze wschodu na nasz region nie osłabnie na tyle, byśmy mogli samodzielnie go balansować. Wtedy będą się z nami liczyć, a to otworzy szansę na wspólny, równy dialog. Taka sytuacja stwarza możliwość złożenia akcesu do np. BRICS+. To jest ten scenariusz, w którym nie ma światowej wojny, a my zmieniamy gwaranta. Więc jak widzisz jest to możliwe.

Wiem, że nic nie wiem
Thoter (6650 punktów)
> Nie chodzi tu o to bym podał przykład takiego wkładu przez np. Rosję, bo przy różnicach w >ocenie konfliktu na Ukrainie, wiemy jakie mamy na temat Rosji zdanie, ale trzeba pamiętać ile >Rosji zawdzięczają ci, którzy korzystali z jej tanich surowców, co to znaczyło dla ich >gospodarek, a co za tym idzie, ich kondycji ekonomicznej. Ważniejsze wg mnie jest zrozumienie >polityki mocarstw, iż kieruje się ona prawem siły, a tę kieruje się na ekspansję, co tworzy >sytuację, iż każde mocarstwo ma swoje strefy wpływów uznane przez inne mocarstwo bądź mocarstwa.

Żydzi niemieccy zdobyli rosyjską bazę surowcową i na jej podstawie tworzyli potężną Europę. Żyd Lew Dawidowicz Bronstein stworzył ZSRR i Armię Czerwoną. Kuzyn Bronsteina Iona Jakir po ukończeniu berlińskiej Akademii Sztabu Generalnego, razem z Uborewiczem, szkolili kadry oficerskie. W 1937 r. dokonano w ZSRR ludobójstwa. Kasę za głowę Bronsteina otrzymał Żyd Naum Eitingon za co opłacił stado Żydów, którzy go wraz z synem zamordowali. Żyda Jakira wraz z wyszkolonymi na wzór niemiecki oficerami wymordował Żyd Lew Zacharowicz Mechlis. W 1938 r. ZSRR stał się śmiertelnym zagrożeniem dla Niemców i Europy. Polaków w ZSRR wymordowało żydowskie NKWD w celu ułatwienia przejścia przez Polskę Armii Czerwonej. Razem z Polakami mordowano Niemców i Rosjan.

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD

Po raz kolejny pytam, kto przejął władzę nad ZSRR po wymordowaniu jego twórców ??
W 1937 r. Żydzi wymordowali w ZSRR 10 tysięcy funkcyjnych Żydów. Kto to opłacił i tym kierował ??
Kto przejął, po wymordowanych Żydach, realizację ich planu stworzenia potężnej Europy ???
Dlaczego nie udało mu się skolonizować całej Europy ???
01-10-2024 12:24 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
> W 1938 r. ZSRR stał się śmiertelnym zagrożeniem dla Niemców i Europy.
Unikasz mojego pytania. Kto kierował Niemcami w ramach osi Berlin Rzym Tokio?

>Po raz kolejny pytam, kto przejął władzę nad ZSRR po wymordowaniu jego twórców ??
Całkowicie się różnimy w tej kwestii. Idąc jednak Twoim, a nie moim, bo Twoje jest to pytanie, to odpowiadam, że Rosjanie.

>W 1937 r. Żydzi wymordowali w ZSRR 10 tysięcy funkcyjnych Żydów. Kto to opłacił i tym kierował ??
Nie wiem.

>Kto przejął, po wymordowanych Żydach, realizację ich planu stworzenia potężnej Europy ???
Nikt. ZSRR realizował ekspansję obliczoną na zysk Moskwy, a alianci zachodni na zysk własny.

>Dlaczego nie udało mu się skolonizować całej Europy ???
Komu? Baruchowi? Siły strukturalne.

Wiedz, że Twoje ustalenia odbiegają od tego co ja wiem, tak dalece, że jedyne co mi pozostaje to, albo zadawać Ci pytania, albo spierać się o to co jest faktem. Skoro, wg Ciebie, ZSRR nie był kierowany przez Rosjan, to kto po jego rozpadzie przekazał arsenał nuklearny w ich ręce, i dlaczego?

Wiem, że nic nie wiem
Thoter (6650 punktów)
>>Po raz kolejny pytam, kto przejął władzę nad ZSRR po wymordowaniu jego twórców ??

>Całkowicie się różnimy w tej kwestii. Idąc jednak Twoim, a nie moim, bo Twoje jest to pytanie, >to odpowiadam, że Rosjanie.

Podaj nazwiska tych Rosjan.
Po żydwoskim zamachu stanu w 1917 r. z Rosji uciekła na Zachów 1,5 mln Rosjan. Osiedlili się głownie we Francji. W 1937 r. żydowski zięć Jeżow, nowy szef NKWD po Żydzie Jagodzie, podpisał tajny rozkaz o numerze 00447, żydowskie NKWD wymordowało 390 tysięcy Rosjan a 360 tysięcy zagoniło do katorżniczej pracy w żydowskich gułagach.
Jaki cel miały te prace ??

pl.wikipedia.org/wiki/Matwiej_Berman

Żydów, którzy stworzyli gułagi zamordowali ŻYDZI a na ich miejsce zjawili się kolejni Żydzi.

pl.wikipedia.org/wiki/Izrail_Leplewski

ru.wikiped(*)кович

ru.wikiped(*)вович

ru.wikiped(*)кович

Żydów mordowali Żydzi i wg Ciebie jacyś Rosjanie tym kierowali ??
Podaj nazwiska Rosjan, którzy tym mieliby KIEROWAĆ.

>ZSRR realizował ekspansję obliczoną na zysk Moskwy, a alianci zachodni na zysk własny.

Który ZSRR, ten do 1937 r. czy ten po 1938 r. ???
Nie było żadnych aliantów. Była banda, którą z początku kierowali Brytyjczycy. W 1904 r. dokooptowali sobie Francuzów celem wspólnego niszczenia: Żydów niemieckich i Niemców.

pl.wikipedia.org/wiki/Entente_cordiale

de.wikipedia.org/wiki/Manifest_der_93

Kilka dni temu minęła 110 rocznica opublikowania manifestu napisanego przez Żyda Ludwiga Fuldę.

pl.wikipedia.org/wiki/Nikołaj_Krestinski

Żydowskie NKWD nie bez powodu zakatowało Krestinskiego. Ponawiam pytanie:
jaką rolę pełnił Krestiński ???
quick (6853 punktów)
>Żydów mordowali Żydzi i wg Ciebie jacyś Rosjanie tym kierowali ??
Tak uważam, mówimy o Rosji. Wg Ciebie nie było czerwonych Rosjan? Tzw. deep state, rozumiany inaczej, niż się powszechnie uważa.

>>ZSRR realizował ekspansję obliczoną na zysk Moskwy, a alianci zachodni na zysk własny.
>Który ZSRR, ten do 1937 r. czy ten po 1938 r. ???
Przyjmując Twoją sugestie, ten po. W mojej ocenie, ZSRR wszedł w buty białej Rosji, i rozciągnął wpływy Moskwy na każdy kontynent. Umożliwiła to komunistyczna nadbudowa ideologiczna, która niosła na sztandarach tzw. rewolucję światową. Wg mnie, rosyjski ośrodek siły użył komunizmu w celu ekspansji na zewnątrz, tak jak to zrobiły z liberalizmem mocarstwa zachodnie.

Dla sprawy Francji i Rosji, jakie były skutki rewolucji w tych krajach? Mnie chodzi o mechanizm geopolityczny, Tobie o szczegóły przebiegu akcji politycznej.

Wiem, że nic nie wiem
Thoter (6650 punktów)
>>Żydów mordowali Żydzi i wg Ciebie jacyś Rosjanie tym kierowali ??

>Tak uważam, mówimy o Rosji. Wg Ciebie nie było czerwonych Rosjan? Tzw. deep state, rozumiany >inaczej, niż się powszechnie uważa.

Ja mówię o ZSRR i w tym czasie nie było ROSJI.
Znowu pytam, podaj nazwiska tych Rosjan ??
Jeszcze się dowiem, że Generalną Gubernią kierował polski deep state.
JAk się nie ma wiedzy, to można sobie wszystko uroić i się temu nie dziwić.



> W mojej ocenie, ZSRR wszedł w buty białej Rosji, i rozciągnął wpływy Moskwy na każdy kontynent.

A żeby te wpływy był w stanie rozciągnąć, to mu Amerykanie i Brytyjczycy broń dostarczyli.
quick (6853 punktów)
>Jeszcze się dowiem, że Generalną Gubernią kierował polski deep state.
Dobrze chociaż, że wiesz, że on działa. Nie mniej jednak przyjmując, że masz obiekcje odnośnie tego co napisałem, to jak tłumaczysz fakt, że Rosjanie byli beneficjentami ZSRR? Temu chyba nie zaprzeczysz? Dlaczego Rosjanie weszli w posiadanie broni należącej wcześniej do ZSRR? Widzisz, że musi w którymś momencie dojść do opanowania ZSRR przez Rosjan. Inaczej kto by pozwolił na wejście Rosjanom w posiadanie największego arsenału nuklearnego na świecie? Tak, ja utrzymuje, że Rosjanie w żadnym momencie nie utracili kontroli nad swoim państwem. Wobec tego pytam; kiedy wg Ciebie Rosjanie przejęli kontrolę nad własnym państwem, wchodząc tym samym w posiadanie owego arsenału?

>A żeby te wpływy był w stanie rozciągnąć, to mu Amerykanie i Brytyjczycy broń dostarczyli.
W ramach Lend-Lease do walki z Niemcami.

en.wikipedia.org/wiki/Lend-Lease

Wiem, że nic nie wiem
Thoter (6650 punktów)
> Inaczej kto by pozwolił na wejście Rosjanom w posiadanie największego arsenału nuklearnego na >świecie?

Najpierw się wylecz, jak chcesz się zajmować historią.
Gdyby: Brytyjczycy, Francuzi, Polacy, Kościół, naziści niemieccy i Żydzi amerykańscy nie przeprowadzili ataku na Żydów niemieckich, to ZSRR byłby pierwszym państwem posiadającym broń atomową. Żydzi niemieccy byli najlepsi w konstruowaniu bomby atomowej. Poligon atomowy miał być na terenie Ukrainy.
Trzy osoby, które dokonały sabotażu w niemieckim instytucie atomowym i brały udział w przejęciu przez Brytyjczyków i Żydów amerykańskich, niemieckich Żydów pracujących nad bombą atomową, wcześniej dostało kasę z nagrody Nobla. Byli to: Johannes Stark, Philipp Lenard i Albert Einstein. Prace nad bombą atomową przebiegały tak szybko, że aby je uniemożliwić amerykański ambasador Hugh Robert Wilson zorganizował, w święto NSDAP, Kryształową noc.
W ZSRR nad bombą atomową pracowali ŻYDZI i mieli informacje od Żydów pracujących w fabryce seryjnej produkcjo bomb atomowych w Los Alamos.

pl.wikipedia.org/wiki/Abram_Ioffe

Podczas wielkiej wojny ojczyźnianej, ewakuacji Prezydium Akademii Nauk ZSRR i części laboratoriów Instytutu do Kazania wskutek blokady Leningradu, zapoczątkował radziecki program nuklearny.
Urodzony jako Awrum (Awraam, Awraham) Fajwisz-Izraiłewicz, Awraam-Izraił Fajwiszewicz lub Awraam Izraiłewicz w rodzinie żydowskiej, w miejscowości Romny w guberni połtawskiej (obecnie obwód sumski) na Ukrainie,


Pierwszą bombę atomową dla ZSRR skonstruowali niemieccy naukowcy w Suchumi. Pracami kierował Manfred von Ardenne. Bombę skonstruowano z 200 kg niemieckiego uranu pochodzącego z czeskiej kopalni w Jachymowie.

ZSRR przekazał za darmo technologię atomową Chinom.
quick (6853 punktów)
>> Inaczej kto by pozwolił na wejście Rosjanom w posiadanie największego arsenału nuklearnego na >świecie?
>Najpierw się wylecz, jak chcesz się zajmować historią.
>Gdyby: Brytyjczycy, Francuzi, Polacy, Kościół, naziści niemieccy i Żydzi amerykańscy nie przeprowadzili ataku na Żydów niemieckich, to ZSRR byłby pierwszym państwem posiadającym broń atomową. Żydzi niemieccy byli najlepsi w konstruowaniu bomby atomowej. Poligon atomowy miał być na terenie Ukrainy.
>Trzy osoby, które dokonały sabotażu w niemieckim instytucie atomowym i brały udział w przejęciu przez Brytyjczyków i Żydów amerykańskich, niemieckich Żydów pracujących nad bombą atomową, wcześniej dostało kasę z nagrody Nobla. Byli to: Johannes Stark, Philipp Lenard i Albert Einstein. Prace nad bombą atomową przebiegały tak szybko, że aby je uniemożliwić amerykański ambasador Hugh Robert Wilson zorganizował, w święto NSDAP, Kryształową noc.
>W ZSRR nad bombą atomową pracowali ŻYDZI i mieli informacje od Żydów pracujących w fabryce seryjnej produkcjo bomb atomowych w Los Alamos.
>pl.wikipedia.org/wiki/Abram_Ioffe
> Podczas wielkiej wojny ojczyźnianej, ewakuacji Prezydium Akademii Nauk ZSRR i części laboratoriów Instytutu do Kazania wskutek blokady Leningradu, zapoczątkował radziecki program nuklearny.
>Urodzony jako Awrum (Awraam, Awraham) Fajwisz-Izraiłewicz, Awraam-Izraił Fajwiszewicz lub Awraam Izraiłewicz w rodzinie żydowskiej, w miejscowości Romny w guberni połtawskiej (obecnie obwód sumski) na Ukrainie,

>Pierwszą bombę atomową dla ZSRR skonstruowali niemieccy naukowcy w Suchumi. Pracami kierował Manfred von Ardenne. Bombę skonstruowano z 200 kg niemieckiego uranu pochodzącego z czeskiej kopalni w Jachymowie.
>ZSRR przekazał za darmo technologię atomową Chinom.
>
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Co mam przez to rozumieć?

Wiem, że nic nie wiem
Thoter (6650 punktów)
> Główne korzyści zawsze przypadają mocarstwom. Im ono większe, tym większe ma korzyści.
>

Bzdury. Największe korzyści osiągnęli Żydzi amerykańscy w XX wieku i nie byli wtedy największym mocarstwem. Brytyjczycy ponieśli ogromne koszty utrzymania swojej hegemoni, Francuzi ich wspierali, przegrali Żydzi niemieccy i Niemcy a efektem końcowym było wyjście z cienia Żydow amerykańskich, w roli nowego hegemona.
Rudolf Heß udał się do Brytyjczyków z propozycją zawarcia sojuszu, który by obronił Europę przed Żydami amerykańskimi. Rudolf Heß, po wylądowaniu na spadochronie, pierwszą osobą z którą rozmawiał był Polak Roman Battaglia. O czym rozmawiali tego się nie dowiemy, gdyż Battaglia zaginął w akcji. Żydzi niemieccy byli potęgą naukową i gdyby im nie "przeszkadzano", byliby pierwsi posiadaniu bomby atomowej. Jak można się umawiać z kimś, kto za chwilę będzie od nas znacznie silniejszy ??
Amerykański Żyd Bernard Baruch wysłał wcześniej do Brytyjczyków swojego agenta, Żyda urodzonego w Polsce, Lewisa Bernsteina Namiera. Zydzi amerykańscy i Brytyjczycy oprawiali Żydów niemieckich i Niemców zanim się Heß urodził.
quick (6853 punktów)
>> Główne korzyści zawsze przypadają mocarstwom. Im ono większe, tym większe ma korzyści.
>>
>Bzdury. Największe korzyści osiągnęli Żydzi amerykańscy w XX wieku i nie byli wtedy największym mocarstwem.
Bzdury dla Ciebie, którego optyką jest teoria o cyklach hegemonicznych.
pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_cykli_hegemonicznych

Realizm panie kolego.
pl.wikipedia.org/wiki/Równowaga_sił
System złożony z więcej niż dwóch państw: jest najczęściej spotykaną wersją systemów równowagi sił w stosunkach międzynarodowych. Występuje we wszystkich epokach historycznych i kręgach kulturowych. Jego charakterystyczną cechą jest istnienie kilku (co najmniej trzech) elementów, czyli wielkich mocarstw, w podsystemie sterującym. Archetypy systemu wielobiegunowego możemy wskazać już w starożytności[4]. Wielobiegunowa równowaga sił w klasycznym znaczeniu jest złożona z pięciu państw. Przykładem takiego układu może być koncert europejski, istniejący w XIX w. w Europie[5]. Zakłada się, że im większa ilość państw, tym łatwiej o nieporozumienia. Jednak to stwierdzenie można przekształcić na korzyść wielobiegunowości. Mianowicie: "wraz ze wzrostem liczby uczestników zwiększa się liczba interakcji między nimi a tym samym zmniejsza się poziom wzajemnej agresji"[6]. Państwa mogą zwiększyć współpracę między sobą i dążyć do kompromisów dzięki dużej ilości kontaktów.

>Zydzi amerykańscy i Brytyjczycy oprawiali Żydów niemieckich i Niemców zanim się Heß urodził.
A to coś nowego. Możesz podać przykład?

Wiem, że nic nie wiem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>>w praktyce nie ma możliwości dojść do sytuacji, w której jeden ma wszystkie grunty.
>>>>>>Co taką sytuację uniemożliwia?
>>>>>Prawo.
>>>>A które uregulowanie tak działa?
>>>Np. niepisane prawo, albo prawo siły, zamiast siły prawa.
>>Pytałam 'które', nie 'jakie'.
>pl.wikiped(*)ralność_terytorialna
> W XX wieku integralność terytorialną gwarantowały zapisy zawarte w Pakcie Ligi Narodów, Karcie ONZ, umowach międzynarodowych, także Akcie Końcowym KBWE. Wprowadzały one zakaz użycia siły lub zastosowania jej groźby przeciwko niepodległości państwa i całości jego terytorium.
>umowa międzynarodowa.
>pl.wikipedia.org/wiki/Umowa_międzynarodowa
>najważniejszy instrument regulujący stosunki międzynarodowe i jedno z dwóch niekwestionowanych źródeł prawa międzynarodowego.
Umowy międzynarodowe to wg Ciebie 'niepisane prawo" czy 'prawo siły zamiast siły prawa'?

>Czyli integralność terytorialna jest gwarantowana przez prawo międzynarodowe. Także nie da się posiąść wszystkich gruntów, nawet w ramach jednego państwa.
Gwarantowane międzynarodowymi umowami integralności terytorialne państw możliwości nabywania gruntów przez indywidualnych nabywców nawet nie dotyczą.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6853 punktów)

>Gwarantowane międzynarodowymi umowami integralności terytorialne państw możliwości nabywania gruntów przez indywidualnych nabywców nawet nie dotyczą.
Dotyczą, tylko z wyższego pułapu. Schodząc coraz niżej znajdzie się w końcu zapis to uniemożliwiający. Co ma do gadania osoba prywatna w zderzeniu z państwem? Fakt jednak, że im ono mniejsze, tym mniejszą ma sprawczość.

Wiem, że nic nie wiem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Gwarantowane międzynarodowymi umowami integralności terytorialne państw możliwości nabywania gruntów przez indywidualnych nabywców nawet nie dotyczą.
>Dotyczą, tylko z wyższego pułapu. Schodząc coraz niżej znajdzie się w końcu zapis to uniemożliwiający.
Więc ten zapis wskaż.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6853 punktów)
>Więc ten zapis wskaż.
Podałem przykład, z którego takie prawo wynika. Nie zapominajmy co uprawiamy, to czysta teoria, nijak się mająca do rzeczywistości. W ramach uczciwości, podaj przykład takiego zagarnięcia gruntów, choćby w ramach jednego państwa.

Wiem, że nic nie wiem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Więc ten zapis wskaż.
>Podałem przykład, z którego takie prawo wynika.
A dokładniej, napisałeś, że posiadanie gruntów przez jednego posiadacza uniemożliwia prawo, więc pytam o taki w prawie zapis.

>podaj przykład takiego zagarnięcia gruntów
Twierdziłam, że do takiego zagarnięcia doszło?

>choćby w ramach jednego państwa.
No np. we Francji za Ludwika XIV.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6853 punktów)
>>>Więc ten zapis wskaż.
>>Podałem przykład, z którego takie prawo wynika.
>A dokładniej, napisałeś, że posiadanie gruntów przez jednego posiadacza uniemożliwia prawo, więc pytam o taki w prawie zapis.
Wskazałem go. Po prostu inaczej rozumiemy skutki zapisanego, a przeze mnie wskazanego, prawa, które przekłada się również na grunty.

>>podaj przykład takiego zagarnięcia gruntów
>Twierdziłam, że do takiego zagarnięcia doszło?
Bo wiesz, tak samo jak ja, że to w praktyce niemożliwe.

>>choćby w ramach jednego państwa.
>No np. we Francji za Ludwika XIV.
Ktoś przejął całość ziemię francuskiej? Kto?

Niemniej jednak dobrze wiesz, że ja wiem, że Ty wiesz, że jest tak jak ja twierdzę.

Wiem, że nic nie wiem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Więc ten zapis wskaż.
>>>Podałem przykład, z którego takie prawo wynika.
>>A dokładniej, napisałeś, że posiadanie gruntów przez jednego posiadacza uniemożliwia prawo, więc pytam o taki w prawie zapis.
>Wskazałem go. Po prostu inaczej rozumiemy skutki zapisanego, a przeze mnie wskazanego, prawa, które przekłada się również na grunty.
Nie wskazałeś niczego. Najpierw twierdziłeś, że chodzi o prawo niepisane, potem zdecydowałeś się wskazać międzynarodowe uregulowania, ale ostatecznie żadnego konkretnego zapisu nie wskazałeś.

>>>podaj przykład takiego zagarnięcia gruntów
>>Twierdziłam, że do takiego zagarnięcia doszło?
>Bo wiesz, tak samo jak ja, że to w praktyce niemożliwe.
Po pierwsze przykład podałam, po drugie, póki czegoś nie twierdzę, nie możesz oczekiwać dowodu.

>>>choćby w ramach jednego państwa.
>>No np. we Francji za Ludwika XIV.
>Ktoś przejął całość ziemię francuskiej? Kto?
Ludwik, wszak całość ziem należała do króla.

>Niemniej jednak dobrze wiesz, że ja wiem, że Ty wiesz, że jest tak jak ja twierdzę.
Tak się pocieszaj, ale póki nie ma dowodu na tezę przeciwną, moja pozostaje w mocy.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6853 punktów)
>Najpierw twierdziłeś, że chodzi o prawo niepisane, potem zdecydowałeś się wskazać międzynarodowe uregulowania, ale ostatecznie żadnego konkretnego zapisu nie wskazałeś.
To, że ja go nie wskazałem, nie znaczy, że wolno jednemu kupić wszystkie grunty. Przecież dobrze wiesz, że w praktyce to niemożliwe. Podałem przykład niepisanego prawa, by unaocznić, że istnieją regulacje oparte na słowie niepisanym. To samo dotyczy przykładu z prawa międzynarodowego, gdzie istnieje integralność terytorialna - tj. nienaruszalność terytorium danego państwa. Rozum to tak, że gdyby ktoś chciał wejść w posiadanie wszystkim ziem Polskich wszedłby w kolizję z tym zapisem.

>Ludwik, wszak całość ziem należała do króla.
Dobry zart tynfa wart. Do Francji o ustroju monarchicznym.

Wiem, że nic nie wiem
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To, że ja go nie wskazałem, nie znaczy, że wolno jednemu kupić wszystkie grunty. Przecież dobrze wiesz, że w praktyce to niemożliwe.

Ja wiem nawet, że wszelkie posiadanie można a czasem trzeba zakwestionować.

Można kupić wszystko ale na koniec i tak będzie z tego nic. Przyjdzie ekipa specjalna i oznajmi, że już nic nie jest twoje i żebyś sobie poszedł gdzieś o ile pozwoli Ci w spokoju odejść.

Niektórzy za bardzo wierzą różnym religiom i ideologiom, za którymi nie stoi dobro lecz zło.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>Można kupić wszystko ale na koniec i tak będzie z tego nic.
Nie można kupić wszystkiego. Są sprawy, w których pieniądze czy świecidełka są bezużyteczne. Kupisz honor?

>Niektórzy za bardzo wierzą różnym religiom i ideologiom, za którymi nie stoi dobro lecz zło.
Którą religię masz na myśli, że stoi za nią zło?

Wiem, że nic nie wiem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Najpierw twierdziłeś, że chodzi o prawo niepisane, potem zdecydowałeś się wskazać międzynarodowe uregulowania, ale ostatecznie żadnego konkretnego zapisu nie wskazałeś.
>To, że ja go nie wskazałem, nie znaczy, że wolno jednemu kupić wszystkie grunty.
Ale to, co napisałeś Ty, nie dowodzi, że nie wolno. No, a co nie jest zabronione...

>Przecież dobrze wiesz, że w praktyce to niemożliwe.
Nie trać czasu i sił na swoje domysły na mój temat.

>Podałem przykład niepisanego prawa, by unaocznić, że istnieją regulacje oparte na słowie niepisanym.
Nie podałeś żadnego przykładu, a jedynie o niepisanym prawie nie wiadomo po co tutaj wspomniałeś.

>To samo dotyczy przykładu z prawa międzynarodowego, gdzie istnieje integralność terytorialna - tj. nienaruszalność terytorium danego państwa. Rozum to tak, że gdyby ktoś chciał wejść w posiadanie wszystkim ziem Polskich wszedłby w kolizję z tym zapisem.
Integralność terytorialna nie dotyczy nabywania ziem przez osoby fizyczne.

>>Ludwik, wszak całość ziem należała do króla.
>Dobry zart tynfa wart. Do Francji o ustroju monarchicznym.
Nie żart, a dowód na błędność tezy, że nie można posiadać całej ziemi.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6853 punktów)
>Ale to, co napisałeś Ty, nie dowodzi, że nie wolno.
Mnie to co ja wiem w zupełności wystarczy, by rozumieć, że nie wolno. Trzeba rozróżniać rzeczywistość od "bujnej wyobraźni". Podany przez Ciebie przykład nie jest dobry. Francja, jako państwo - Królestwo Francji, jest w posiadaniu swych ziem.

Wiem, że nic nie wiem
03-10-2024 08:34 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ale to, co napisałeś Ty, nie dowodzi, że nie wolno.
>Mnie to co ja wiem w zupełności wystarczy, by rozumieć, że nie wolno.
Co wiesz, dopiero co napisałeś w stopce.

>Trzeba rozróżniać rzeczywistość od "bujnej wyobraźni".
A wybujałe spekulacje od ograniczania się do meritum.

>Podany przez Ciebie przykład nie jest dobry. Francja, jako państwo - Królestwo Francji, jest w posiadaniu swych ziem.
Królestwo Francji nie jest w posiadaniu żadnych ziem, bo Francja nie jest królestwem.

Ale za Ludwika XIV, gdy ogół ziem prawnie był własnością władcy, była, i dlatego Francja z jego czasów przykładem na posiadanie ziemi przez jedną osobę fizyczną jak najbardziej być może.

Czyli: jedna osoba (lub szerzej: mniejszość) może wejść w posiadanie całej ziemi, co dalej oznacza to, co na wstępie napisał Autor wątku, iż kapitalizm i demokracja wykluczają się wzajemnie.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6853 punktów)
>>Mnie to co ja wiem w zupełności wystarczy, by rozumieć, że nie wolno.
>Co wiesz, dopiero co napisałeś w stopce.
Co nieco tak.

>Czyli: jedna osoba (lub szerzej: mniejszość) może wejść w posiadanie całej ziemi, co dalej oznacza to, co na wstępie napisał Autor wątku, iż kapitalizm i demokracja wykluczają się wzajemnie.
Całkowicie się z Tobą nie zgadzam. W teorii możliwe jest wszystko, ale będąc realistą wie się, że istnieją ograniczenia dla pewnych idei. Te ograniczenia wynikają z faktu, że inni też działają. Kiedy siły przeciwstawne zderzają się ze sobą dochodzi albo do wojny albo kompromisu. Nie wszystko musi być spisane przez literę prawa. Istnieje jeszcze coś takiego jak prawo siły.

Wiem, że nic nie wiem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Czyli: jedna osoba (lub szerzej: mniejszość) może wejść w posiadanie całej ziemi, co dalej oznacza to, co na wstępie napisał Autor wątku, iż kapitalizm i demokracja wykluczają się wzajemnie.
>Całkowicie się z Tobą nie zgadzam.
To nie jest moje zdanie, ja tylko piszę jak jest, a ściślej: czego udało mi się dowieść.

>W teorii możliwe jest wszystko
Raczej pisać można wszystko.

>będąc realistą wie się, że istnieją ograniczenia dla pewnych idei. Te ograniczenia wynikają z faktu, że inni też działają. Kiedy siły przeciwstawne zderzają się ze sobą dochodzi albo do wojny albo kompromisu.
Nie po to praktykuję tu racjonalizm, żeby się nabierać na taki bełkotliwy realizm.

>Nie wszystko musi być spisane przez literę prawa. Istnieje jeszcze coś takiego jak prawo siły.
Prawo siły to bezprawie.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
09-10-2024 11:15 
 Ocena 3 na 3
quick (6853 punktów)
>Nie po to praktykuję tu racjonalizm, żeby się nabierać na taki bełkotliwy realizm.
Jaki to racjonalizm głosi, iż demokracja wyklucza się z kapitalizmem?

>Prawo siły to bezprawie.
Hierarchizacja.

Wiem, że nic nie wiem
09-10-2024 11:32 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Nie po to praktykuję tu racjonalizm, żeby się nabierać na taki bełkotliwy realizm.
>Jaki to racjonalizm głosi, iż demokracja wyklucza się z kapitalizmem?
Ten posługujący się logiką, którą np. ja tutaj zastosowałam na tyle skutecznie, że nikt tego mojego dowodu nie obalił.

>>Prawo siły to bezprawie.
>Hierarchizacja.
Ale co "hierarchizacja"? (Czyt.: nie widzę byś mi zaprzeczył.)

>
Wiem, że nic nie wiem


"Stop!" stopkowym mundrościom!
09-10-2024 12:15 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>Prawo siły to bezprawie.
>>Hierarchizacja.
>Ale co "hierarchizacja"? (Czyt.: nie widzę byś mi zaprzeczył.)
Prawo siły tworzy hierarchię (np. silniejszy dyktuje), bezprawie jest skutkiem ubocznym (margines).

Wiem, że nic nie wiem
09-10-2024 12:33 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Prawo siły to bezprawie.
>>>Hierarchizacja.
>>Ale co "hierarchizacja"? (Czyt.: nie widzę byś mi zaprzeczył.)
>Prawo siły tworzy hierarchię (np. silniejszy dyktuje), bezprawie jest skutkiem ubocznym (margines).
Jerum.
Napisałam, że prawo siły to bezprawie, bo przecież prawo to wprowadzenie zasad mających rozstrzyganie siłowe wyeliminować; to całe "prawo siły" to oksymoron. Ale nie widzę, byś moje stanowisko zanegował, więc oświadczam niniejszym, że pozostaje ono w mocy. Ale jeśli je negujesz, to napisz to wprost i uzasadnij dlaczegóż to się ze mną nie zgadzasz.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
08-10-2024 19:57 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Czyli: jedna osoba (lub szerzej: mniejszość) może wejść w posiadanie całej ziemi, co dalej oznacza to, co na wstępie napisał Autor wątku, iż kapitalizm i demokracja wykluczają się wzajemnie.

1 To, że mniejszość może wejść w posiadanie całej ziemi jest w praktyce niemożliwe
2 To, że mniejszość może wejść w posiadanie całej ziemi nie oznacza, że kapitalizm i demokracja się wykluczają. Nie ma na to dowodu, a autor wątku żadnego dowodu na swoją tezę nie przedstawił

Oprócz tej bredni zawarł w zagajeniu wątku jeszcze kilka innych bredni

"W przymusowych szkołach państw kapitalistycznych naucza się dzieci, że są wolne i mogą wszystko. "

1 Nie ma czegoś takiego w programach nauczania
2 W innym wątki napisał, że uczy się dzieci niewolnictwa

"Mówi się im, że jeśli tylko wykażą trochę talentu i chęci do pracy mogą osiągnąć dosłownie wszystko, mogą mieć więcej posiadłości niż zdołają spamiętać, miliony na koncie a nawet miliardy."
Nie ma czegoś takiego w programach nauczania

"W rzeczywistości jednak właścicielami wszystkich posiadłości i zysków od dziesięcioleci są wciąż te same rody"

Totalna brednia. Nawet rodzice autora mają posiadłości

"Państwa kapitalistyczne usztywniają strukturę społeczną i dbają, żeby nie nastąpiły żadne istotne zmiany własnościowe"
Kolejna brednia. W większości państw istnieją możliwości zakładania firm przez ludzi, którzy tych firm nie odziedziczyli, wyjątkiem jest krystkomunizm, w którym robotnikowi nie wolno założyć firmy

"Dla ukrycia prawdy telewizor wciąż gada o panowaniu demokracji jakby ktoś w ogóle liczył się z tajnie wybranymi posłami"
Kolejna brednia. Jeśli posłowie ustanowią prawo, że należy oznakować arszenik symbolem trupiej czachy, to biada komuś, kto się z tym nie liczy. Posłowie ustanowili kolejność przejazdu na skrzyżowaniach

"Zwracam waszą uwagę na ideologicznie kłamstwo, bo wiem, że w opętaniu ślepą wiarą kapitalistyczną, kłamstwa kapitalizmu nie są widoczne dla opętanego umysłu."

Religijne odloty autora wątku nie zastąpią rzeczywistych argumentów

"Kapitalizm nie jest demokracją."
Nie jest, ale:
1 Nie stanowią sprzeczności
2 Odpowiedziałem na to autorowi wątku i dowiedziałem się, że jestem kapłanem, to nie jest argument

"Ktokolwiek twierdzi, że państwo kapitalistyczne jest demokratyczne ten jest kłamcą lub głupim stworzeniem"
Gówno guru nie jest argumentem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

Ja na twoje posty nie odpowiadam, wiesz dlaczego, ale jeśli ktoś uzna twoje argumenty za wartościowe i mi je przedstawi, to się do nich odniosę.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
szarley (54913 punktów)
>Ja na twoje posty nie odpowiadam, [url=http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,896451#w896629]wiesz dlaczego,
Wiem, argumenta, cóż za cierpienie, skoro ma się tylko zabawę słówkami


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Umowy międzynarodowe to wg Ciebie 'niepisane prawo" czy 'prawo siły zamiast siły prawa'?

Tego się nie da ustalić, gdyż do publicznej wiadomości podaje się jedynie pięknie brzmiące preambuły dla idiotów.
Część, z której można byłoby wyciągać potrzebne wnioski, jest tajna.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Umowy międzynarodowe to wg Ciebie 'niepisane prawo" czy 'prawo siły zamiast siły prawa'?
>Tego się nie da ustalić
Jednak wnosząc z wypowiedzi mojego przedmówcy co najmniej jedno z dwojga zachodzi.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
panTeista (6808 punktów)
>Czy ktoś sądzi jeszcze, że tajnie i pośrednie wybory mają realny wpływ na jego życie?

Wybór pomiędzy PO i PiS ma realny wpływ na życie kleru.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Czy ktoś sądzi jeszcze, że tajnie i pośrednie wybory mają realny wpływ na jego życie?
>Wybór pomiędzy PO i PiS ma realny wpływ na życie kleru.

Czyżby?
Moze jakiś śladowy ale istotnie to nie zmienia nic.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Czy ktoś sądzi jeszcze, że tajnie i pośrednie wybory mają realny wpływ na jego życie?
>Wybór pomiędzy PO i PiS ma realny wpływ na życie kleru.
>
Kler, przed tzw. IIWŚ, otumaniał naszych dziadków i ojców a potem sprzedał Brytyjczykom.
Kler przyczynił się do tego, że przez Polskę przeszły dwa fronty.
Dzisiaj robi to samo tylko liczy na profity od Żydów amerykańskich.
Kler będzie żył z kropienia armat Anglosasom.
Thoter (6650 punktów)
>Wybór pomiędzy PO i PiS ma realny wpływ na życie kleru.
>

Bzdura. PO i PIS są partiami wojny a kler żyje z tuczenia im mięsa armatniego i udziału w roli przyzwoitki w paradach wojennych.
alsor (3283 punktów)
>Kapitalizm i demokracja wykluczają się wzajemnie.

Chyba mieszasz dwie niezależne sprawy.

Demokracja nic nie mówi o podziale kapitału.

Po prostu demokracja jest i była od początku złym systemem...
o czym sam jej twórca mówił - Platon:
demokracja prowadzi nieuchronnie do oligarchii i dyktatury;

zatem to nie jest poprawny system sprawowania rządów.

...

A nawet sam schemat organizacji - administracji jest obecnie skrajnie błędny,
bo polega na gigantycznych i wciąż rozrastających się miastach.

np. weźmy Polskę - i co tu mamy?

kilka wielkich miast a reszta to wiocha:

Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Katowice... i to chyba w zasadzie tyle.

Optymalnie powinno być ze 100 tyś na miasto - nie więcej,
czyli Polska powinna mięć z 50 dużych miast, a nie 5 tylko.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Kapitalizm i demokracja wykluczają się wzajemnie.
>Chyba mieszasz dwie niezależne sprawy.
>Demokracja nic nie mówi o podziale kapitału.

Chyba mówi w zakresie własności państwowej, przy wydatkach podatków i długów publicznych.

Próbuje też wkraczać w przedsiębiorstwa np. z płacą minimalną.

youtu.be/5VCiU1osa3w
okragly (21676 punktów)

>Czy ktoś wierzy jeszcze w swoją wolność w kapitalizmie?
MY, libki niedorozwojki
w kapitalizmie rządzi kapitał (w naszym przypadku usazyd)

>Kapitalizm nie jest demokracją.
demokracja to parawan, zasłona dymna, kapitalizmu

>Kapitalizm i demokracja wykluczają się wzajemnie.
dokładnie


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)
>>Kapitalizm i demokracja wykluczają się wzajemnie.

>dokładnie
>
Nie wykluczają a uzupełniają.
Demokracja jest pierwszym etapem przejmowania przez kapitalistów własności tubylców.
Komuniści idiotów zagonili do szkół. Kapitaliści idiotom dali demokratcyzną władzę.
Ile będzie trwała i jak się skończy demokratyczna władza idiotów ??
Demokracja i kapitalizm są ze sobą powiązane jednością miejsca i akcji.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Demokracja jest pierwszym etapem przejmowania przez kapitalistów własności tubylców.

Kogo nazywasz tubylcami? Roboli?
Chodzi Ci o to, że rekiny połykają płotki?

Właściciele Lidla pożerają właścicieli sklepików osiedlowych?

Duże organizacje społeczne pożerają małe?

Powstaje imperium?

Problem w tym, że imperium nie jest twoje?

Komuchy przegrały więc jak mogą być lepsi?
Nie potrafili ludziom zorganizować życia, więc ludzie wybrali sobie nowych panów.

Widać robol woli robotę na 2 zamiany na pełnym zapierdolu ale pełną lodówkę i zimny browar zawsze pod ręką od pytania go o zdanie i o pozwolenie, od wymachiwania flagą na placu i niekończącą się kolejką do sklepu po papier toaletowy sprzedawany po rolce na głowę.

Pamiętam taką kwestię z "Celiny" taty Kazika "dlaczegos nie lał w pysk?".

Widać komuchy nie potrafiły wymagać i dzielić się a zwłaszcza władzą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>Komuchy przegrały więc jak mogą być lepsi?
>

Komuchy nie przegrały ale ich brutalnie wymordowano.
Ci co dzisiaj tropią i mordują komuchów, zaczęli od wymordowania Żydów.
Hamerlik musisz wykasować to co masz wstawione i zacząć używać mózgu.
Wykasuj, że Niemcy są odpowiedzialni za wojny. Na Niemców i Żydów niemieckich, próbujących powstać z kolan, NAPADNIĘTO.

pl.wikipedia.org/wiki/Entente_cordiale

Entente cordiale - nazwa układu pomiędzy Francją i Wielką Brytanią, zawartego 8 kwietnia 1904. Sygnatariuszami byli minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Henry Petty-Fitzmaurice i ambasador Francji w Londynie Pierre Paul Cambon.
Poprzez zawarcie tego porozumienia rządy obydwu krajów doprowadziły do załagodzenia dotychczas istniejących sporów i umożliwiły sformowanie sojuszu przeciwko Niemcom.


W tym roku mieliśmy 120 rocznicę wypowiedzenia wojny Żydom niemieckim i Niemcom przez Brytyjczyków i Francuzów.
Do tego wypowiedzenia wojny Żydom niemieckim i Niemcom przyłączyli się potem: Kościół ze swoimi polskimi "katolikami" i amerykański Żyd Bernard Baruch.
Hamerlik policz, ile ludzi wymordowali walcząc z komunizmem i ile kasy wydano na tą walkę.
Ofiary ludzkie to dziesiątki milionów a kasa, to dziesiątki BILIONÓW dolarów i funtów.
Chińczykom udało się to, czego nie pozwolono zrealizować Żydom niemieckim. Żydów, którzy kierowali tworzeniem potężnej Europy, własnoręcznie zamordowali ŻYDZI. Ile srebrników im za to zapłacono ?
Lenin był współczesnym Jezusem. Brytyjczycy zaczęli mordować Żydów a potem Kościół dołączył do tego swoich "katolików".
Bernard Baruch zapakował na statek najlepszych naukowców, zabrał nam ich spod nosa, a polscy "katolicy" mu w tym pomagali.
Hamerlik, popierasz wymordowanie Żydów i przyłączyłeś się bandytów.
Powinieneś zacząć pokazywać się w kościele. Kościół kropi armaty Anglosasom i popiera ich wojny o łupy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Komuchy przegrały więc jak mogą być lepsi?
>>
>Komuchy nie przegrały ale ich brutalnie wymordowano.

Tak czy siak przegrały.
Zwycięstwo polega na tym, że nikt Cię nie pokonał choćby tego bardzo pragnął.
Jeśli chamstwo jest silniejsze, tzn. że chamstwo daje jednak siłę i nie można tego zignorować.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W przymusowych szkołach państw kapitalistycznych naucza się dzieci, że są wolne i mogą wszystko. Mówi się im, że jeśli tylko wykażą trochę talentu i chęci do pracy mogą osiągnąć dosłownie wszystko...
I w ramach tych nauk krzewi się pozory szacunku dla naiwnych pracusiów, nazywanie ich (nawet półżartem) 'robolami' zwalczając, jako domniemane lżenie.

>W rzeczywistości jednak właścicielami wszystkich posiadłości i zysków od dziesięcioleci są wciąż te same rody w kolejnych pokoleniach.
Zapewne jest w tym sporo racji.

>Nawet jeśli ktoś spoza rodu ma dobrą ideę ta zostaje przez rody natychmiast przewłaszczona i wykorzystana do utrzymania władzy.
Też, choć niekoniecznie, wszak nowobogaccy się asymilują.

Ale co zrobisz Ty, jeśli się na swoich ideach wzbogacisz?

>Państwa kapitalistyczne usztywniają strukturę społeczną i dbają, żeby nie nastąpiły żadne istotne zmiany własnościowe.
Owszem, ale przecież KAŻDY porządek społeczny jest (przez władze) chroniony przed zmianami.

>Czy ktoś wierzy jeszcze w swoją wolność w kapitalizmie?
No, Twój główny antagonista nie wierzy; gdyby wierzył, nie zwalczałby z taką pasją głoszonych przez Ciebie idei.

>Kapitalizm i demokracja wykluczają się wzajemnie.
A z którym ustrojem demokracja jest niesprzeczna?


cr
13-09-2024 23:49 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I w ramach tych nauk krzewi się pozory szacunku dla naiwnych pracusiów, nazywanie ich (nawet półżartem) 'robolami' zwalczając, jako domniemane lżenie.

Gdzieś tam w ukryciu ten szacunek jest, tylko chwilowo zakryty przez inne emocje wybudzone przez powszechną kulturę.

Chwilowo respekt dla drugiego człowieka jest passe, bo trendy to jest wzbudzać u innych podziw.

Myślę, że to z czasem przeminie, kiedy w końcu większość zrozumie, że nie ma żadnej nagrody za zwycięstwo w wyścigu szczurów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>Chwilowo respekt dla drugiego człowieka jest passe, bo trendy to jest wzbudzać u innych podziw.
>Myślę, że to z czasem przeminie, kiedy w końcu większość zrozumie, że nie ma żadnej nagrody za >zwycięstwo w wyścigu szczurów.
>

W masie prymitywów nikt nie jest w stanie wysilić się na to, by go podziwiano.
Prymityw ma na celu działać tak, by u innych wzbudzać zawiść.
Jak innych skręca z zawiści na widok tego co umieścił, na widocznym miejscu, długołapy robol w swoich ogrodzonych czterech arach, to podziw powstaję tylko, we wnętrzu jego klatki.
Na zewnątrz jego klatki ma powstawać zawiść, którą długołapy robol uważa za swój sukces.
Dla długołapego robola największym zagrożeniem, dla jego zachwytu nad sobą, są młodzi inteligenci tworzący fortuny w branży informatycznej.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>W masie prymitywów nikt nie jest w stanie wysilić się na to, by go podziwiano.
Jakże ktoś miałby się na coś wysilić - wszak jest prymitywem ?
Na taki "wysiłek" stać tylko jednostki składające się na ogół społeczeństwa.
Ty zawęziłeś ten ogół do prymitywów, ale w ogół społeczeństwa wchodzą też jednostki, które potrzebują dobrych wzorców i dla nich owe (wyższe) jednostki są b.ważne, gdyż dzięki nim poznają że jest alternatywa do której mogą aspirować.
-Ważne by nie troszczyć się o ordery lecz oto by być ich godnym.
Thoter (6650 punktów)
>Myślę, że to z czasem przeminie,

wiadomosci(*)-stulecia-mieszkancy-wody.html

Lądek-Zdrój walczy z potężnymi ulewami. Zdaniem niektórych mieszkańców "wody jest nawet więcej" niż podczas tzw. powodzi tysiąclecia w 1997 roku.

www.youtube.com/watch?v=KUnNRd4tjc0

Hamerlik, jak tam powódź ??
Thoter (6650 punktów)
>Kapitalizm nie jest demokracją.
>



www.youtube.com/watch?v=e1MZpbqfcVw

Lądek-Zdrój pod wodą! Sytuacja jest katastrofalna.

Film nakręcony przed chwilą w miejscowości gdzie mieszka Hamerlik.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Lądek-Zdrój pod wodą! Sytuacja jest katastrofalna.

To prawda. 2 dni spędziłem w mule.
Za słaba tama, gorsza jeszcze niż jej brak, bo tylko spieprzyła wodę, żeby spuścić ją na raz.

Tama może się przelać ale nie powinna się rozpuszczać od wody.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Lądek-Zdrój pod wodą! Sytuacja jest katastrofalna.
>To prawda. 2 dni spędziłem w mule.
>Za słaba tama, gorsza jeszcze niż jej brak, bo tylko spieprzyła wodę, żeby spuścić ją na raz.

RZYGOWINO, KTÓRA MA POWODZIANOM DO ZAPROPONOWANIA ZDYCHANIE POD GOŁYM NIEBEM

W TWOIM ŚWIECIE CI LUDZIE MAJĄ MIEĆ KONFISKATĘ OSZCZĘDNOŚCI WYMAGALNOŚĆ KREDYTÓW I ZAKAZ ODSZKODOWAŃ

RZYGOWINO, MAM NADZIEJĘ ŻE TWOJE MIENIE W LĄDKU DIABLI WZIĘLI I GÓWNO DOSTANIESZ

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>RZYGOWINO, MAM NADZIEJĘ ŻE TWOJE MIENIE W LĄDKU DIABLI WZIĘLI I GÓWNO DOSTANIESZ

Mojego ojca ale już pracujemy nad tym, żeby to odbudować.

Nie liczę na żadne dary.

Komuniści podobnie do Was - wyznawców kapitalizmu - zapewniali, że rozwiąza wszystkie ludzkie problemy tylko trzeba poddać się ich władzy ale nie rozwiązali.

Każdy musi rozwiązywać swoje problemy sam.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Każdy musi rozwiązywać swoje problemy sam.

To mówiłeś powodzianom w Lądku.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Każdy musi rozwiązywać swoje problemy sam.
>To mówiłeś powodzianom w Lądku.

Wszystkim mówię.

Jeśli ktoś tego nie potrafi i naiwnie liczy, że ktos inny rozwiąze jego problemy tylko musi być mu posłuszny, to się zdziwi, bo ten któremu się bezmyślnie podda stanie się jego największym problemem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Każdy musi rozwiązywać swoje problemy sam.
>>To mówiłeś powodzianom w Lądku.
>Wszystkim mówię.

Łżesz, rzygowino.
Gdybyś w oczy powiedział powodzianom, to co tu piszesz, to nie miałbyś już zębów.
O niemieckich policjantach też piszesz, że są bandytami tu, gdzie cię żaden nie znajdzie

Powiedziałeś w Lądku, że każdy, kto stracił dom powinien też stracić oszczędności?
Powiedziałeś, że ubezpieczyciel ma prawo wycofać się z umowy na widok ruin domu?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Powiedziałeś w Lądku, że każdy, kto stracił dom powinien też stracić oszczędności?

Chętnie powiedziałbym coś tym, którzy bezpodstawnie korzystają z pomocy, tym co gapią się i w kółko gadają co inni źle robią bez kiwnięcia palcem, tym co namawiają, żeby nic nie robic, bo inni zrobią albo inni zapłacą albo, że jak coś zrobisz to mniej hajsu dostaniesz, bo nie będzie wyglądać.

Jeszcze tym, którzy organizują pomoc na hura bez głębszego planu, przez co pomoc trafi tylko do tych, którzy się po nią zgłoszą stojąc w kolejce na rynku z darmowymi pączkami a ominie tych wszystkich, którzy nie mają czasu stać w kolejce i zajadać się paczkami, bo są przez cały dzień zanurzeni w wolno wysychającym błocie.

>Powiedziałeś, że ubezpieczyciel ma prawo wycofać się z umowy na widok ruin domu?

Chętnie im powtórzę, że dostęp funkcjonariuszy waszego państwa do ich portfeli wcale nie służy im lecz jest wymierzony przeciw nim.

Żaden moralny człowiek nie powinien akceptować dostępu do własnego portfela zamówionych ludzi traktujących go jak zasób natury do wykorzystania i zużycia.

Na taki dostęp godzić się mogą jedynie ludzie głupi i zepsuci.

Żaden z waszych komorników nie ściągał przymusowo żadnego długu od organizacji kapitałowej o nieznanych właścicielach na rzecz biedaka.

Komornicy waszego państwa istnieją tylko po to, żeby ściągać długi biedoty wobec organizatorów piramid finansowych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Znów dostałeś pytania, które cię przerosły?

>Każdy musi rozwiązywać swoje problemy sam.
To mówiłeś powodzianom w Lądku?
Za trudne pytanie?

>>Powiedziałeś w Lądku, że każdy, kto stracił dom powinien też stracić oszczędności?
>Chętnie powiedziałbym coś
Powiedziałeś w Lądku, że każdy, kto stracił dom powinien też stracić oszczędności?
Za trudne pytanie?

>>Powiedziałeś, że ubezpieczyciel ma prawo wycofać się z umowy na widok ruin domu?
>Chętnie im powtórzę, że ...
Powiedziałeś, że ubezpieczyciel ma prawo wycofać się z umowy na widok ruin domu?
Za trudne pytanie?

>dostęp funkcjonariuszy waszego...
Dalej nie czytam

Ponoć widziałeś zniszczenia w Lądku
Co masz do zaproponowania mieszkańcom?
"Wiedzę" czyje jest pole pod lasem. Tą "wiedzą" mają się najeść i ogrzać w miejsce skonfiskowanych oszczędności, zakazu pomocy, likwidacji polis, nawet bez prawa do kredytu na odbudowę sklepu



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Powiedziałeś, że ubezpieczyciel ma prawo wycofać się z umowy na widok ruin domu?

Kłamstwo!

Żądam zaszyfrowania portfeli aby dostęp do środków w portfelu miał wyłącznie właściciel a nie żadnej funkcjonariusz waszego prymitywnego i brutalnego państwa.

To ubezpieczyciel może złamać umowę, bo spełnienie mojego żądania prowadzi do utraty przez Was narzędzia przemocy, wrogiej kontroli nad innymi i wyzysku jest tylko twoja fałszywą interpretacja mojego postulatu.

>Co masz do zaproponowania mieszkańcom?

Moją pomoc.

Jestem tu, pracuję, pomagam, rozwiązuję cudze problemy, w odróżnienia od chamskiego pitolenia pod pseudonimem zza klawiatury o tym, że mi się wszystko należy.



Dobra my tu gadu gadu a robota czeka.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Znów dostałeś pytania, które cię przerosły?

>Każdy musi rozwiązywać swoje problemy sam.
To mówiłeś powodzianom w Lądku?
Za trudne pytanie?

>>Powiedziałeś w Lądku, że każdy, kto stracił dom powinien też stracić oszczędności?
>Chętnie powiedziałbym coś
Powiedziałeś w Lądku, że każdy, kto stracił dom powinien też stracić oszczędności?
Za trudne pytanie?

>>Powiedziałeś, że ubezpieczyciel ma prawo wycofać się z umowy na widok ruin domu?
>Chętnie im powtórzę, że ...
Powiedziałeś, że ubezpieczyciel ma prawo wycofać się z umowy na widok ruin domu?
Za trudne pytanie?

>Kłamstwo!
>Żądam zaszyfrowania portfeli
Tak, żądasz, żeby ubezpieczony nie miał prawa dochodzić odszkodowania
Żądasz, żeby umowy obowiązywały tylko wtedy kiedy opłaca się to obu stronom
W przypadku zniszczenia domu, w zwłaszcza wielu domów umowa przestaje się opłacać ubezpieczycielowi, a zaszyfrowanie portfela (ale tylko ubezpieczyciela, bo właściciel domu ma skonfiskowane oszczędności) uniemożliwia właścicielowi zrujnowanego domu egzekucję odszkodowania

>aby dostęp do środków w portfelu miał wyłącznie właściciel a nie żadnej funkcjonariusz waszego
prymitywnego
Do mamusi pisz na priv

Oczywiście nie powiedziałeś też publicznie w Lądku, że straż powinna być prywatna i wystawiać rachunki za pomoc, że nie buduje się zapór, bo z czego, że właściciel drogi może podnieść cenę za korzystanie z niej, kiedy wiozą pomoc....
Nie powiedziałeś, że chcesz im zaproponować : zdychajcie skoro was zalało


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W przypadku zniszczenia domu, w zwłaszcza wielu domów umowa przestaje się opłacać ubezpieczycielowi,

Ubezpieczyciel, który przestaje zabezpieczać szkody, przestaje być także ubezpieczycielem.

Bardzo trudno zbudować reputację i bardzo łatwo ją zniszczyć.

Wypłata ubezpieczenia wcale nie musi zależeć od jednego kolesia. Skoro istnieje możliwość zbiorowej kontroli tu także ona jest możliwa.

Dwóch ludzi dało mojemu ojcu hajs ot tak na ulicy na widok zniszczeń, bez żadnej umowy i bez żadnej groźny przymusowej egzekucji prowadzonej przez waszego komornika w asyście waszej policji.

Nie możesz pojąć korzyści z dobrej współpracy, bo zostałeś wychowany obserwując zyski z dominacji.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Znów dostałeś pytania, które cię przerosły?

>Każdy musi rozwiązywać swoje problemy sam.
To mówiłeś powodzianom w Lądku?
Za trudne pytanie?

>>Powiedziałeś w Lądku, że każdy, kto stracił dom powinien też stracić oszczędności?
>Chętnie powiedziałbym coś
Powiedziałeś w Lądku, że każdy, kto stracił dom powinien też stracić oszczędności?
Za trudne pytanie?

>>Powiedziałeś, że ubezpieczyciel ma prawo wycofać się z umowy na widok ruin domu?
>Chętnie im powtórzę, że ...
Powiedziałeś, że ubezpieczyciel ma prawo wycofać się z umowy na widok ruin domu?
Za trudne pytanie?

>>W przypadku zniszczenia domu, w zwłaszcza wielu domów umowa przestaje się opłacać ubezpieczycielowi,
>Ubezpieczyciel, który przestaje zabezpieczać szkody, przestaje być także ubezpieczycielem.

1 Ale kasę z polis zachowuje
i w TWOIM świecie nikt polisy nie wyegzekwuje

2 Każdy ma prawo do oszczędności w wysokości wartości posiadanego mienia
Jak dom poszedł z wodą, to oszczędności też

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 Ale kasę z polis zachowuje

Ale biznes traci.
Jeden przekręt przy biznesie budowanym pokoleniami jest niczym.
Ty tego nie rozumiesz, bo w waszym państwie przekręty to normalność.

>2 Każdy ma prawo do oszczędności w wysokości wartości posiadanego mienia
>Jak dom poszedł z wodą, to oszczędności też

Nie, oszczędności pójdą na nowy dom.
Proponuję stopniowe zejście z limitu jak i stopniowy wzrost automatycznego kredytu. Nie natychmiast ale czasu wiele nie ma. Trzeba działać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>1 Ale kasę z polis zachowuje
>Ale biznes traci.

1 I co z tego przyjdzie poszkodowanym, którzy nie mogą wyegzekwować odszkodowania?
2 Biznes i tak straci. Nie stać go na wypłatę takich odszkodowań, wg ciebie to jest jeden człowiek, poza tym umowa przestała być dla niego obowiązująca

>Jeden przekręt przy biznesie budowanym pokoleniami jest niczym.
Jakimi pokoleniami????? Przecież w twoim systemie nie ma dziedziczenia!

>>Jak dom poszedł z wodą, to oszczędności też
>Nie, oszczędności pójdą na nowy dom.
A jak ktoś chce zamieszkać 2 lata w najmowanym w Berlinie, żeby zaoszczędzić na lepszy dom?
Nie wolno! Oszczędności zostały skonfiskowane wraz z powodzią

>Ty tego nie rozumiesz, bo w waszym
Dalej nie czytam


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 I co z tego przyjdzie poszkodowanym, którzy nie mogą wyegzekwować odszkodowania?

Przestaną ufać tym i współpracować z tymi, którzy niegodni są zaufania. Umowa opiera się na wspólnych korzyściach, przemoc nie ma nic do tego. Prawo do przemocy nie rozwiązuje żadnych problemów tylko staje się narzędziem wrogiej dominacji człowieka nad człowiekiem.

Ty tego nie pojmujesz, bo zostałeś wychowany w kulcie przemocy i dominacji i dla Ciebie to jest normalne ale to nie jest baza stosunków społecznych, społeczeństwa działającego jak wielokomórkowy orgwnizm.

W organiźmie uszkodzenie komórek mięśniowych prowadzi do bólu w neuronach przez co neurony nie przyjmują funkcji komórek rakowych względem komórek mięśniowych i nie niszczą ich żeby siebie ubogacić.

>2 Biznes i tak straci.

Bzdura. Nikt nie odejdzie od tego, kto robi dobrą robotę. Wypłaci cały fundusz ubezpieczeniowy do zera i zacznie od nowa. W waszym zgniłym społeczeństwie musiałby się zadłużyć, bo nie przewidział apokalipsy jak się z kimś umawiał ale w moim społeczeństwie przyszłości nie będzie lichwiarzy, więc nie maiłby nawet u kogo.

>Jakimi pokoleniami????? Przecież w twoim systemie nie ma dziedziczenia!

W moim modelu społeczno-gospodarczym, będącym prawdziwym kapitalizmem, w odróżnieniu od waszego prymitywnego i brutalnego zbudowanego na tajemnicach i przemocy, pełnego oszustwa i wrogiej dominacji, każdy robi ze swoim co chce. Jeśli chcesz oddać cały majątek i hajs dzieciom to porszę bardzo. Twoje to rob z tym co chcesz, bylebyś zrobił to przed śmiercią, bo po śmieci nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Wraz ze śmiercią wszystkie świadectwa własności i środki pieniężne przepadają.

Ale nie martw się. W moim modelu gospodarczym będzie pełno pracy. Twoje dzieci nie muszą być królewiczami z urodzenia. Też mogą wysilić swoje głowy i pobrudzić trochę rączki, żeby coś zdobyć w społeczeństwie.

>A jak ktoś chce zamieszkać 2 lata w najmowanym w Berlinie, żeby zaoszczędzić na lepszy dom?

Chciwość, która innych prowadzi do bezrobocia i nędzy w moim modelu społeczno-gospodarczym jest wykluczona. W ludzkich głowach jest pełno destrukcyjnej chciwości i nie należy jej zaspokajać niszcząc wszystkich dookoła.

>Nie wolno! Oszczędności zostały skonfiskowane wraz z powodzią

Wolno ale stan oszczędności sukcesywnie schodzi w dół. Jak kto tam chce i potrzebuje. Ja jednak poleciałbym niezwłoczny zakup publicznie jawnej i demokratycznie opodatkowanej własności.

Byłbyś tu to wiedziałbyś ile jest nieróbstwa, bezpodstawnej chciwości i złej organizacji. Zamiast wejść w błoto i poszukać tych, którzy odkopują błoto i potrzebują pomocy klanowe urzędniki produkują kolejne kwity, które wypełniają ludzie w białych koszulach, w czystych budynkach.

Choć jest wielu ludzi, którzy chcą pomagać osobiście bez żadnej organizacji i pomagają.


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Pytałem, czy powodzianom w Lądku przedstawiłeś swoje postulaty - skoro boisz się głośno mówić co myślisz, to znaczy, że twoje myślenie jest podłe

Czy powiedziałeś powodzianom twój postulat, że skoro stracili posiadłości, to stracili też oszczędności i prawo do kredytu?
Stracili też prawo do jakiejkolwiek publicznej pomocy, poza 280 zł rocznie z podatku

Powiedziałeś ojcu, że jeśli mu ktoś pomógł to ma tę pomoc odrzucić, bo "każdy musi sobie sam poradzić"?

>>1 I co z tego przyjdzie poszkodowanym, którzy nie mogą wyegzekwować odszkodowania?
>Przestaną ufać tym i współpracować z tymi, którzy niegodni są zaufania.
Ale dom stracili. odszkodowania nie wyegzekwują.

>Ty tego nie pojmujesz, bo zostałeś wychowany w kulcie przemocy
Twoje rzucanie gównem nie jest argumentem windykatorze

>>2 Biznes i tak straci.
>Bzdura. Nikt nie odejdzie od tego, kto robi dobrą robotę. Wypłaci cały fundusz ubezpieczeniowy do zera

Przeproś za kłamstwo, że kończyłeś ekonomiczne studia, matole bez matury

Napisałeś, kretynie, że ubezpieczycielem może być tylko osoba fizyczna, jeśli zbierał składki od mieszkańców Lądka w wysokości takiej jak dziś bierz PZU, to z tych składek będzie mógł zbudować jeden, dwa domy, i postawi je SOBIE i będzie najmował powodzianom
W twoim świecie nie ma ubezpieczeń

Pokaż jak człowiek po szkole, nie mając niczego, buduje ubezpieczeniową firmę w twoim świecie!
Pokaż jak w ciągu 10 lat zgromadzi kapitał pozwalający mu wypłacić odszkodowania za zniszczone miasto.

>W waszym zgniłym społeczeństwie
Dalej nie czytam
Idioto, ile razy mam ci powtarzać proste komunikaty?

Nie czytam nic napisanego po użyciu zaimka "wy", do mamusi i tatusia pisz na priv.
Nie ponosisz mniejszej odpowiedzialności za obecny świat niż ja.
Tak trudno zrozumieć?
Nie wybieram prawodawców w Niemczech
Jeszcze nie zrozumiałeś?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Stracili też prawo do jakiejkolwiek publicznej pomocy, poza 280 zł rocznie z podatku
>Powiedziałeś ojcu, że jeśli mu ktoś pomógł to ma tę pomoc odrzucić, bo "każdy musi sobie sam poradzić"?

Jeśli coś zbudujesz a potem to rzeka zabierze, to tego nie ma i też nie ma co udawać, że nadal jest w jakiś składkach czy funduszach.

Pieniądz to tylko opis wzajemnych zobowiązań między ludźmi. Ty pomożesz dziś komuś, to potem ktoś pomoże Ci.

Ubezpieczenie to po prostu zrzutka albo jak woisz świadczenie na rzecz poszkodowanego, które nie wymaga żadnych gróźb ani egzekutora stosującego przemoc.

Dorzucasz się albo nie, jak tam potrzebujesz i chcesz a przez to inni Cię widzą i potem oni dorzucą się albo nie jak tam będą chcieli w odniesieniu do Ciebie.

zrzutka.pl(*)nowa-7-ladek-zdroj-na-odbudowe

Przemoc niczego nie rozwiązuje i do niczego nie jest potrzebna. Społeczeństwo opiera się na wzajemnych korzyściach w nie wzajemnych groźbach.


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Jeśli coś zbudujesz a potem to rzeka zabierze, to tego nie ma i też nie ma co udawać, że nadal jest w jakiś składkach czy funduszach.

Świetnie rozumiem. Jeśli powódź zabierze mi dom, to hamersystem zabierze mi oszczędności i prawo do kredytu

Ja to rozumiem, nie musisz powtarzać
Spłonął dom - konfiskata oszczędności i niemożność egzekucji odszkodowania

>Ubezpieczenie to po prostu zrzutka
Przeczysz sobie

>Przemoc niczego nie rozwiązuje
To jej nie stosuj

Pytałem kiedyś, co będzie jeśli ktoś wyceni dom starego człowieka na tyle, że nie będzie go stać na podatek
Odpowiedziałeś, że nabywca wyrzuci go PRZEMOCĄ
Wg ciebie wolno nabywcy ZABIĆ tego starego człowieka

Hamerlik propagować przemoc - dobrze

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pytałem kiedyś, co będzie jeśli ktoś wyceni dom starego człowieka na tyle, że nie będzie go stać na podatek
>Odpowiedziałeś, że nabywca wyrzuci go PRZEMOCĄ
>Wg ciebie wolno nabywcy ZABIĆ tego starego człowieka

A ja Ciebie jak wyobrażasz sobie prawo własności w sytuacji gdy stary człowiek przywiązany do ojcowizny, do gospodarstwa rolnego, chce żyć niezmiennie wśród mrówkowcow i 8 miliardów ludzi piętrzących się sobie na głowie?

Odpowiedziałeś mi, że wszyscy muszą się ograniczyć, zrezygnować z własnego życiai czekać aż stary człowiek umrze. Do czasu śmierci startego człowieka nie można zbudować żadnej fabryki i żadnego mrowkowca dla tysięcy ludzi w miejsce gospodarstwa rolnego, bo kto pierwszy ten lepszy i najważniejszy nawet kosztem życia innych.

Nie liczą się zbiorowe potrzeby tylko potrzeby najstarszego człowieka, który pierwszy dokonał zajęcia terenu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Pytałem kiedyś, co będzie jeśli ktoś wyceni dom starego człowieka na tyle, że nie będzie go stać na podatek
>>Odpowiedziałeś, że nabywca wyrzuci go PRZEMOCĄ
>>Wg ciebie wolno nabywcy ZABIĆ tego starego człowieka
>A ja Ciebie jak wyobrażasz sobie prawo własności w sytuacji gdy stary człowiek przywiązany do ojcowizny, do gospodarstwa rolnego, chce żyć niezmiennie wśród mrówkowcow i 8 miliardów ludzi piętrzących się sobie na głowie?

1 Jak zarobił na ten dom to ten dom jest jego
Jeśli ktoś chce mu ten dom zabrać jest zabójcą

2 Napisałeś, że ten dom można mu zabrać przemocą
Ty jesteś fanatycznym miłośnikiem przemocy nie ja

>Odpowiedziałeś mi, że wszyscy muszą się ograniczyć, zrezygnować z własnego życiai czekać aż stary człowiek umrze.

Nie pisałem, że ktokolwiek musi się ograniczać
Nikt nie musi z z niczego rezygnować, niech sobie sam dom zbuduje, ty byś leniu tylko kradł starym bezbronnym ludziom.

Nawet złodzieje mieli swój honorowy kodeks, nie okradali niewidomego ani ciężarnej
Ty nie masz żadnych moralnych hamulców
Zabić, żeby mieć dom bez pracy - oto credo Hamerlika
Szkoda, że rodzicom o tym nie mówisz

>Nie liczą się zbiorowe potrzeby tylko potrzeby najstarszego człowieka,
Tak, bo jesteśmy cywilizowanymi ludźmi a nie kanibalami i potrzeby starych ludzi są ważne dla wszystkich

Mamusię zabij, skoro trzyma mieszkanie zbędna istota
mam nadzieję, że kiedy będziesz stary, to dzieci cię pod most wyrzucą, żebyś zdechł


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 Jak zarobił na ten dom to ten dom jest jego

Tak, znam waszą kapitalistyczną religię ale nie jestem jej wyznawcą.

>2 Napisałeś, że ten dom można mu zabrać przemocą

Napisałem, że własność powinna być publicznie jawna, zbiorowo wyceniona i demokratycznie opodatkowana na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki i na utrzymanie porządku społecznego.

Napisałem również, że każdy którego posiadłość zostanie wyceniona powinien uzyskać automatycznie kredyt do wartości swojej posiadłości, chce tego czy nie i również, że podatek powinien być pobierany automatycznie również z tego kredytu.

Napisałem także, że jeżeli podatek wyczerpie kredyt wtedy następuje automatyczna sprzedaż za najwyższą cenę, która w pierwszej kolejności pokrywa wykorzystany kredyt a reszta jest przed krótki okres do wykorzystania.

Wtedy fabryka i autostrada zawsze wygra z przyzwyczajeniami starego człowiek jak być powinno. Społeczeństwo się zmienia i to stawia wymagania każdemu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>1 Jak zarobił na ten dom to ten dom jest jego
>Tak, znam waszą

nadal nie zrozumiałeś prostego komunikatu, zwolenniku mordowania ludzi?
Do mamusi pisz na priv

Powtórzę, złodzieju, chcesz mieć dom - zbuduj lub kup nie wysiedlaj starych ludzi przemocą pod most, a jeśli chcesz to robić zacznij od suki, która cię karmiła. nagrodzi cię pysznym serniczkiem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Powtórzę, złodzieju, chcesz mieć dom - zbuduj lub kup

Ale co? Na waszych warunkach?
Opłacając dziesiątki form waszych przymusowych podatków od pracy i konsumpcji, placąc Wam wysokie komorne za życie na waszym, spłacając waszą lichwę?

To się bez dotacji, układów, kolesi i koneksji nigdy nie uda, choćbyś robił na 3-zmiany bez przerwy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Powtórzę, złodzieju, chcesz mieć dom - zbuduj lub kup
>Ale co?
Powtórzę, złodzieju, chcesz mieć dom - zbuduj lub kup. Miliony ludzi tak zrobiły
Powtórzę, jeśli uważasz, że rolnik nie pracuje, a dochody ma ze wzrostu wartości ziemi i jego dzieci bawią się w nocnych klubach, to życzę ci, żeby zabrakło twoim dzieciom owoców pracy rolnika

1 Jak zarobił na ten dom to ten dom jest jego
Jeśli ktoś chce mu ten dom zabrać jest zabójcą, bo wysiedlenie przemocą starego człowieka pod most jest zabójstwem
JESTEŚ PROPAGATOREM MORDERSTW, Jak Mengele

2 Napisałeś, że ten dom można mu zabrać przemocą
Ty jesteś fanatycznym miłośnikiem przemocy nie ja

Powtórzę, jesteś idiotą, skoro myślisz, że ktokolwiek poprze twój pomysł, że zniszczenie domu oznacza konfiskatę oszczędności zakaz kredytu i unieważnienie polisy

Jesteś tchórzem, jeśli nie powiedziałeś tych postulatów powodzianom, a nie powiedziałeś, bo nie miałbyś już zębów

Zwolenniku mordowania starych ludzi, przyjmij do wiadomości, ze jeśli chcesz mieć dom, to musisz na niego zarobić, ani ja, ani żaden inny cywilizowany człowiek nie zaakceptują mordowania właściciela domu jako metody pozyskania własności

Kradzież i morderstwo nie są akceptowane we współczesnym świecie.

Nie wiem, czego nie rozumiesz psychopato


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie wiem, czego nie rozumiesz psychopato

Nie rozumiem dlaczego inni mają cierpieć, żebyś Ty mógł sobie żyć do końca tak jak lubisz.

Nie rozumiem waszej idei braku podziału zasobów, pracy i zysków.

Chcecie Ziemię zagrabić dla siebie i na zagrabionej wszystkich wykorzystać do swoich celów, kosztem cudzego życia.

Nie rozumiem jak panujący obecnie porządek społeczny można nazwać umową społeczną. Sam żadnego układu z Wami nie mam. Ja w waszej "umowie" nie jestem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Powtórzę, złodzieju, chcesz mieć dom - zbuduj lub kup nie wysiedlaj starych ludzi przemocą pod most
>Nikogo nie wysiedlam a żądam jedynie demokratycznego podatku od jawnej właściwości na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.
A jak starego człowieka nie stać już na ten podatek, to wysiedlenie przemocą

>Zapłać demokratyczny podatek i sobie mieszkaj
Nie jesteś prawodawcą

>ale podatków od pracy i konsumpcji od biedoty bez żadnych posiadłości nie żądaj.

Nie żądam, kłamco, synu oszusta

>Kto nic nie ma, ten nie może też mieć żadnego długu ani podatku do zapłacenia.
Wiem, kto jest biedny, ma pozostać biedny, to twój postulat
Komu powódź zmyje dom, ma poostać bezdomy

>Zaprzeczyć temu mogą jedynie ludzie zgnili moralnie,
Gówno nie jest argumentem

>dla których inna istotna ludzka jest tylko materia do wyzysku
Jak twój tatuś?

Powtórzę, jeśli uważasz, że rolnik nie pracuje, a dochody ma ze wzrostu wartości ziemi i jego dzieci bawią się w nocnych klubach, to życzę ci, żeby zabrakło twoim dzieciom owoców pracy rolnika

1 Jak zarobił na ten dom to ten dom jest jego
Jeśli ktoś chce mu ten dom zabrać jest zabójcą, bo wysiedlenie przemocą starego człowieka pod most jest zabójstwem
JESTEŚ PROPAGATOREM MORDERSTW, Jak Mengele

2 Napisałeś, że ten dom można mu zabrać przemocą
Ty jesteś fanatycznym miłośnikiem przemocy nie ja

Powtórzę, jesteś idiotą, skoro myślisz, że ktokolwiek poprze twój pomysł, że zniszczenie domu oznacza konfiskatę oszczędności zakaz kredytu i unieważnienie polisy

Jesteś tchórzem, jeśli nie powiedziałeś tych postulatów powodzianom, a nie powiedziałeś, bo nie miałbyś już zębów

Zwolenniku mordowania starych ludzi, przyjmij do wiadomości, ze jeśli chcesz mieć dom, to musisz na niego zarobić, ani ja, ani żaden inny cywilizowany człowiek nie zaakceptują mordowania właściciela domu jako metody pozyskania własności

Kradzież i morderstwo nie są akceptowane we współczesnym świecie.

>>Nie wiem, czego nie rozumiesz psychopato
>Nie rozumiem dlaczego inni mają cierpieć, żebyś Ty mógł sobie żyć do końca tak jak lubisz.

Gówno nie jest argumentem

Nikt nie cierpi z powodu mojego domu, na który zapracowałem.
Tak jak nikt nie cierpi z powodu tego, że dom ma twój ojciec.
Jeśli jest inaczej, to mu powiedz, że ma się wynosić z domu

>Nie rozumiem waszej
Dalej nie czytam, wiesz dlaczego

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Powtórzę, złodzieju, chcesz mieć dom - zbuduj lub kup nie wysiedlaj starych ludzi przemocą pod most

Nikogo nie wysiedlam a żądam jedynie demokratycznego podatku od jawnej właściwości na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.

Zapłać demokratyczny podatek i sobie mieszkaj ale podatków od pracy i konsumpcji od biedoty bez żadnych posiadłości nie żądaj.

Kto nic nie ma, ten nie może też mieć żadnego długu ani podatku do zapłacenia. To społeczny fundament moralny.

Zaprzeczyć temu mogą jedynie ludzie zgnili moralnie, dla których inna istotna ludzka jest tylko materia do wyzysku. Z taką zgnilizną moralną nie sposób tworzyć społeczeństwo.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
> Umowa opiera się na wspólnych korzyściach, przemoc nie ma nic do tego.

Ile razy była już zalana ojcowizna ??
Z którą firmą ubezpieczeniową tato zawarł polisę na wypadek kolejnego zalania ???
itlublin (476 punktów)
>>1 Ale kasę z polis zachowuje
>Ale biznes traci.
>Jeden przekręt przy biznesie budowanym pokoleniami jest niczym.
>Ty tego nie rozumiesz, bo w waszym państwie przekręty to normalność.
>>2 Każdy ma prawo do oszczędności w wysokości wartości posiadanego mienia
>>Jak dom poszedł z wodą, to oszczędności też
>Nie, oszczędności pójdą na nowy dom.
>Proponuję stopniowe zejście z limitu jak i stopniowy wzrost automatycznego kredytu. Nie natychmiast ale czasu wiele nie ma. Trzeba działać.
>
youtu.be/5VCiU1osa3w

Biznes nie traci. Po prostu pieniądze będą w innej kieszeni
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>RZYGOWINO, MAM NADZIEJĘ ŻE TWOJE MIENIE W LĄDKU DIABLI WZIĘLI I GÓWNO DOSTANIESZ

>Mojego ojca ale już pracujemy nad tym, żeby to odbudować.
>Nie liczę na żadne dary.

To to:

zrzutka.pl(*)nowa-7-ladek-zdroj-na-odbudowe

?
szarley (54913 punktów)
>>>RZYGOWINO, MAM NADZIEJĘ ŻE TWOJE MIENIE W LĄDKU DIABLI WZIĘLI I GÓWNO DOSTANIESZ
>>Mojego ojca ale już pracujemy nad tym, żeby to odbudować.
>>Nie liczę na żadne dary.
>To to:
>zrzutka.pl(*)nowa-7-ladek-zdroj-na-odbudowe
>?

Hamerlik po prostu zignoruje Twój wpis.
Odczeka miesiąc i znów powtórzy mantrę, "Nie liczę na żadne dary."

Już zebrał od nieświadomych niczego ludzi 17 000 złotych


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Już zebrał od nieświadomych niczego ludzi 17 000 złotych

Po pierwsze to jest hajs w najwiekszej części od moich współpracowników, szefa i ich znajomych. Moja firma się zrzuciła.

Po drugie nie mój lecz dla mojego ojca. Nie mam do tych pieniędzy żadnych praw ani dostępu.

Czego ludzie są nieświadomi?
Moich postulatów?
Mojej moralności?
Moich dążeń?

Bo gdyby mnie znali tak jak Ty, to za nic nie pomogliby mojemu ojcu?

Jesteś doskonałym przykładem szowinisty.
Uznajesz pomoc tylko dla swoich.
W tym wypadku "swoich" oznacza wyznawców twojej wiary.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To to:
>zrzutka.pl(*)nowa-7-ladek-zdroj-na-odbudowe

Źle się wyraziłem.
Nie liczę na dary, które mają usprawiedliwiać przymus. Moja dyskusja z szarleyem od 10 lat dotyczy prawa do tajemnic i przemocy w stosunkach społecznych.

Jeśli ktoś chce, może się dorzucić ale to nie oznacza prawa dostępu kapitalistycznych poborców i komorników, działających na zlecenie grup dominujących i zamówionych ludzi do portfeli biedoty.

Na takie dary, od których wszyscy się lepiej poczują liczę, bo to ma charakter współpracy. Dziś Ty pomagasz mi jutro ja Tobie.

Tej pomocy dla mojego ojca nie wolno mi zapomnieć i to rodzi moje zobowiązanie wobec innych, które będę musiał spłacić, po stówce tu po stówce tam.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>To to:
>>zrzutka.pl(*)nowa-7-ladek-zdroj-na-odbudowe
>Źle się wyraziłem.
>Nie liczę na dary, które mają usprawiedliwiać przymus. Moja dyskusja z szarleyem od 10 lat dotyczy prawa do tajemnic i przemocy w stosunkach społecznych.

TY jesteś fanatycznym zwolennikiem przemocy, zwłaszcza wobec ludzi starych i bezbronnych i fanatycznym miłośnikiem tajemnic. Ja nie mam tajemnic, ty udowodniłeś całym swoim życiem, że jawność nie ma dla ciebie znaczenia

Dyskusja dotyczy nie prawa do tajemnic, kłamco, ale prawa do dysponowania owocami swojej pracy.
Ty proponujesz, żeby człowiek miał takie samo prawo do owoców swojej pracy jak więzień Oranienburga. Ty chcesz decydować o limicie oszczędności i o konfiskowaniu pieniędzy z konta, bo komuś dom zmyła powódź. Chce wyjechać do Berlina, dołożyć do odszkodowania i oszczędności, wziąć kredyt, żeby mieć lepszy dom? NIE WOLNO !!!! Hamerlik zabrania, konfiskując pieniądze z konta

>Jeśli ktoś chce, może się dorzucić ale to nie oznacza prawa dostępu kapitalistycznych poborców i komorników, działających na zlecenie grup dominujących i zamówionych ludzi do portfeli biedoty.

Dokładnie taki jest twój postulat. Człowiek, któremu zmyło dom, nie ma prawa do egzekucji polisy

>Na takie dary, od których wszyscy się lepiej poczują liczę, bo to ma charakter współpracy. Dziś Ty pomagasz mi jutro ja Tobie.

Pomogłeś kiedyś komuś?

>>Już zebrał od nieświadomych niczego ludzi 17 000 złotych
>Po pierwsze to jest hajs w najwiekszej części od moich współpracowników, szefa i ich znajomych. Moja firma się zrzuciła.

Czyli ludzi nieświadomych tego co piszesz na tym forum

>Po drugie nie mój lecz dla mojego ojca.
Przeczysz sobie. Przypomnę co pisałeś o berlińskim informatyku
Skoro rodzice mają mieszkanie, to i on ma mieszkanie, TWOJE SŁOWA, których znów się wypierasz*

>Nie mam do tych pieniędzy żadnych praw ani dostępu.
I całe szczęście dla nich, chcesz mieć dostęp do mojej własności

>Czego ludzie są nieświadomi?
>Moich postulatów?
Tak

>Mojej moralności?
Propagujesz prawo do kradzieży i zabijania ludzi, słowo moralność znakuj ""

>Moich dążeń?
Nie znają

>Bo gdyby mnie znali tak jak Ty, to za nic nie pomogliby mojemu ojcu?
Tak.

>Jesteś doskonałym przykładem szowinisty.
Gówno nie jest argumentem

>Uznajesz pomoc tylko dla swoich.
Gówno nie jest argumentem

>W tym wypadku "swoich" oznacza wyznawców twojej wiary.
Gówno nie jest argumentem

Niestety, oprócz gówna innych argumentów nie używasz

* wypieranie się własnych słów to twoja specjalność.
Piszesz, że jesteś we Lądku?
Łżesz. Napisałeś, że nie wolni jeździć drogami. Skoro sobie przeczysz, to łżesz


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dokładnie taki jest twój postulat. Człowiek, któremu zmyło dom, nie ma prawa do egzekucji polisy

Przestań powtarzać w kółko te fałszywe opisy.

Postuluję zaszyfrowanie portfeli aby do portfela dostęp miał tylko właściciel i nikt więcej, co oznacza także brak dostępu dla waszych "kapitalistycznych" poborców i komorników.

"Kapitalistycznych" w cudzysłowie, bo to jest fałszywy kapitalizm oparty na tajemnicach i przemocy.

Ludzie bez możliwości zastosowania przemocy egzekucyjnej chcąc nie chcąc będą musieli inaczej się umówić, żeby żyć i rozwijać się.

Bardzo szybko ogarniesz nowe sposoby umowy bez prawa do wyważenia drugiemu człowiekowi drzwi w domu.

Bardzo szybko nauczysz się załatwiać wszystkie swoje sprawy bez gróźb i bez strachu. Nic się nie martw. Uniemożliwienie Wam stosowania przemocy wszystkich ubogaci nawet Ciebie. Może nie będziesz już takim ważnym Panem we wsi, którego wszyscy się boją ale jedzenia w lodówce będziesz miał od tego więcej a nie mniej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Dokładnie taki jest twój postulat. Człowiek, któremu zmyło dom, nie ma prawa do egzekucji polisy
>Przestań powtarzać w kółko te fałszywe opisy.
Fałszywe?
Przecież postulujesz, że umów nie trzeba dotrzymywać, bo nie wolno ich egzekwować
Polisa jest umową

>Postuluję zaszyfrowanie portfeli aby...
... 1 Nie wolno ściągać alimentów
... 2 Nie wolno egzekwować polis

I skończ bredzić, że postulujesz zaszyfrowanie portfeli!!!!!!!
Oszuście, postulujesz konfiskatę oszczędności ludziom, którym powódź zmyła dom
Skończ oszuście synu żebraka, udawać, że to nie twoje słowa

Do tego postulujesz przemoc jako metodę pozbawiania twojego ojca domu, bo przecież powinien ustąpić dom młodym, przez jego chciwość młodzi nie mają gdzie mieszkać bo ośmiela się psi chuj jeden mieć dom!

Wie, że tak o nim piszesz?
Powiedziałeś mu, że jest winien temu, że młodzi nie mają gdzie mieszkać, bo broni swojego domu?

Mnie to zarzuciłeś, bo mam dom, dlaczego temu kundlowi, który cię spłodził tego nie powiesz?
DLACZEGO MU TEGO NIE POWIESZ???????

Żyj według twoich zasad, oddaj teraz oszczędności tego kundla
ODDAJ!!!!!!! bo mu się nie należą według ciebie.

>Wtedy fabryka i autostrada zawsze wygra z przyzwyczajeniami starego człowiek jak być powinno. Społeczeństwo się zmienia i to stawia wymagania każdemu.

Powiedziałeś to tatusiowi?
POWIEDZIAŁEŚ??????
za trudne pytanie?
Oczywiście za trudne dla p.ch.

>do portfela dostęp miał tylko właściciel i nikt więcej, co oznacza także brak dostępu dla waszych
Do mamusi pisz na priv, dalej nie czytam, wiesz dlaczego
Chcesz, żebym czytał twoje pisanie? znasz warunek, pisz DO MNIE, a nie do mamusi

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Fałszywe?
>Przecież postulujesz, że umów nie trzeba dotrzymywać, bo nie wolno ich egzekwować

Jeśli nie dotrzymujesz umowy to upada współpraca a za nią wszystkie z niej korzyści.

Umowy dotrzymujesz, bo Ci się opłaca.

Po to właśnie istnieje pieniądz, żeby w jego rozkładzie zapisać wszelkie zobowiązania. Nie wypisujesz kwitów wyblakłą czcionką z licznymi gwiazdkami tylko płacisz hajs albo go zarabiasz i w ten sposób określasz swoje i twojego partnera zobowiązania na przyszłość.

Każdy kwit jest dodatkową kreacją długów poza rozkładem pieniądza, co jest kompletnie bez sensu w obliczu istnienia pieniądza.

Do tego jest to pieniądz znacznie gorszy od zwykłego, bo obarczony groźbą przemocy, co jest zaprzeczeniem istoty kapitalizmu, w którym znacznie ma dobrowolność bez gróźb i przemocy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>... 1 Nie wolno ściągać alimentów
>... 2 Nie wolno egzekwować polis

I nie będzie też sensu w wypisywaniu kwitów na lichwę, bo wasz komornik w obliczu mocnego szyfrowania portfela rozłoży ręce. On potrafi tylko wyważyć drzwi do domu biedaka a nie łamać kryptografię.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Oszuście, postulujesz konfiskatę oszczędności ludziom, którym powódź zmyła dom

Zadanie limitu oszczędności związanego z wartością publicznie jawnej i demokratycznie opodatkowanej własności nie jest żadną konfiskatą oszczędności.

Ty to tak określasz, żeby innych oszukać w kwestii moich dążeń.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Wtedy fabryka i autostrada zawsze wygra z przyzwyczajeniami starego człowiek jak być powinno. Społeczeństwo się zmienia i to stawia wymagania każdemu.

Powiedziałeś to tatusiowi?
POWIEDZIAŁEŚ??????
za trudne pytanie?

Ile razy trzeba ci zadawać najprostsze pytania o TWOJE postulaty?

>>Fałszywe?
>>Przecież postulujesz, że umów nie trzeba dotrzymywać, bo nie wolno ich egzekwować
>Jeśli nie dotrzymujesz umowy to upada współpraca a za nią wszystkie z niej korzyści.

Upada, a korzyści pozostają, bo ubezpieczyciel składki zgarnął
Nadal nie rozumiesz?
Przecież sam tak robiłeś, brałeś zaliczki, nie dostarczałeś towaru i współpraca upadała, ale pieniądz został u ciebie

>Umowy dotrzymujesz, bo Ci się opłaca.
Ile razy jeszcze pisać?
Ubezpieczycielowi nie opłaca się wypłata odszkodowania

>>... 1 Nie wolno ściągać alimentów
>>... 2 Nie wolno egzekwować polis
>I nie będzie też sensu w wypisywaniu kwitów na lichwę,
... 1 Nie wolno ściągać alimentów
... 2 Nie wolno egzekwować polis

O tym mowa

>>Oszuście, postulujesz konfiskatę oszczędności ludziom, którym powódź zmyła dom
>Zadanie limitu oszczędności związanego z wartością
Oszuście, postulujesz konfiskatę oszczędności ludziom, którym powódź zmyła dom

>Ty to tak określasz, żeby innych oszukać w kwestii moich dążeń.
Obliczmy:
Właściciel domu wartego 1 mln złotych ma prawo do oszczędności 1 mln zł i ma oszczędności 800 000 zł
Przychodzi powódź i dom traci na wartości 90% czyli 900 000 zł
Jakie oszczędności ma właściciel?

Ucieczka oszusta

Co z tym informatykiem?
Ma dom czy nie?
Proste pytanie.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Właściciel domu wartego 1 mln złotych ma prawo do oszczędności 1 mln zł i ma oszczędności 800 000 zł
>Przychodzi powódź i dom traci na wartości 90% czyli 900 000 zł
>Jakie oszczędności ma właściciel?

Limit oszczędności schodzi w tempie wcześniejszych obrotów pieniężnych.

Jeżeli człowiek obracał 100.000 jednostek pieniężnych miesięcznie, limit będzie schodził w tym tempie więc najlepiej gdy wyda od razu co najmniej połowę na zakup opodatkowanej własności, która mu nowy limit na pozostałą połowę oszczędności.

Od razu!

Jak komuś zmyje dom to bierze się do roboty a nie siedzi na dupie i czeka aż inni zbudują mu nowy.

Wasze rozwiązania w zakresie finansowe setki razy doprowadzały już ludzkość do potężnych kryzysow. Ludzie nie raz umierali z głodu pośród żyznych pól uprawnych.

Wasze teoria "dobrego" systemu pieniężnego prowadzi do kryzysu co 10 lat i potężnych różnic społecznych.

Stworzyliście prymitywny i brutalny świat pełen wyzysku i nędzy więc mnie nie pouczaj, bo nie masz do tego żadnego prawa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Właściciel domu wartego 1 mln złotych ma prawo do oszczędności 1 mln zł i ma oszczędności 800 000 zł
>>Przychodzi powódź i dom traci na wartości 90% czyli 900 000 zł
>>Jakie oszczędności ma właściciel?
>Limit oszczędności schodzi w tempie wcześniejszych obrotów pieniężnych.
>Jeżeli człowiek obracał 100.000 jednostek pieniężnych miesięcznie, limit będzie schodził w tym tempie więc najlepiej gdy wyda od razu co najmniej połowę na zakup opodatkowanej własności, która mu nowy limit na pozostałą połowę oszczędności.
>Od razu!

Skończ twoje manipulacje
Właściciel domu wartego 1 mln złotych ma prawo do oszczędności 1 mln zł i ma oszczędności 800 000 zł
Przychodzi powódź i dom traci na wartości 90% czyli 900 000 zł
Jakie oszczędności ma właściciel?

Ile złotych ma na koncie?
Proste pytanie

Pytałem, co ma zrobić człowiek, który chce odbudować dom w lepszej postaci niż stary i np dołożyć do oszczędności idorobić w Berlinie

ZAKAZ, bo Krystkon wie lepiej co każdy ma zrobić ze swoimi pieniędzmi, a jak ktoś nie robi tego co chce krystkon to... konfiskata

>Wasze
dalej nie czytam

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Właściciel domu wartego 1 mln złotych ma prawo do oszczędności 1 mln zł i ma oszczędności 800 000 zł

Nienawidzę waszego prymitywnego i brutalnego systemu pieniężnego było zatem łatwiej nam się komunikować gdybyś zamiast określenia "złotych", "dolarów" czy "euro" używał określenia jednostek pieniężnych.

Rezygnujemy z waszego prymitywnego systemu pieniężnego pełnego tajemnic, gróźb, przemocy, biurokracji ale przede wszystkim lichwy i pijawek.

Pomyślmy o systemie pieniężnym, w którym człowiek może godnie przeżyć i rozwijać się dlatego zawsze jednostki pieniężne i nigdy złote, dolary czy euro.

youtu.be/5VCiU1osa3w
29-09-2024 08:19 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Właściciel domu wartego 1 mln złotych ma prawo do oszczędności 1 mln zł i ma oszczędności 800 000 zł
Przychodzi powódź i dom traci na wartości 90% czyli 900 000 zł
Jakie oszczędności ma właściciel?

Ile złotych ma na koncie?
Proste pytanie

>>Właściciel domu wartego 1 mln złotych ma prawo do oszczędności 1 mln zł i ma oszczędności 800 000 zł
>Nienawidzę waszego...

Dalej nie czytam, wiesz dlaczego

Zadałem proste pytanie brak odpowiedzi oznacza tylko jedno , system który proponujesz to ekonomiczna mieszanka komunizmu Pol Pota z obozami Himmlera

Zero wolności do gospodarowania owocami swojej pracy, za to konfiskata pieniędzy z rzekomo zaszyfrowanego konta

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)

>W rzeczywistości jednak właścicielami wszystkich posiadłości i zysków od dziesięcioleci są wciąż te
>same rody w kolejnych pokoleniach. Nawet jeśli ktoś spoza rodu ma dobrą ideę ta zostaje przez rody
>natychmiast przewłaszczona i wykorzystana do utrzymania władzy.
>Państwa kapitalistyczne usztywniają strukturę społeczną i dbają, żeby nie nastąpiły żadne istotne
>zmiany własnościowe.

Przyjmijmy, że tak jest. Jak przedstawia się struktura własności w państwie socjalistycznym, np. jak przedstawiała się w PRLu? Czego właścicielem był zwykły obywatel?

Czego właścicielem jest przeciętny obywatel Kuby albo Korei Północnej?
03-10-2024 13:08 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przyjmijmy, że tak jest. Jak przedstawia się struktura własności w państwie socjalistycznym, np. jak przedstawiała się w PRLu? Czego właścicielem był zwykły obywatel?
> Czego właścicielem jest przeciętny obywatel Kuby albo Korei Północnej?

Tym pytaniem próbujesz przemycić fałszywą tezę, iż znany nam socjalizm jest jedyną alternatywą dla panującego nam kapitalizmu, a także fałszywy sąd, że nie ma lepszej alternatywy dla panującego nam prymitywnego i brutalnego kapitalizmu opartego na tajnej i nieopodatkowanej własności.

Nie zajmuję się tu socjalizmem więc mam gdzieś porównanie tych systemów i nie wezmę udziału w próbie sflaszowania rzeczywistości, świadomy to fałsz z twojej strony czy nie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Elasp (6859 punktów)
>>Przyjmijmy, że tak jest. Jak przedstawia się struktura własności w państwie socjalistycznym, np. jak przedstawiała się w PRLu? Czego właścicielem był zwykły obywatel?
>> Czego właścicielem jest przeciętny obywatel Kuby albo Korei Północnej?
>Tym pytaniem próbujesz przemycić fałszywą tezę, iż znany nam socjalizm jest jedyną alternatywą dla panującego nam kapitalizmu, a także fałszywy sąd, że nie ma lepszej alternatywy dla panującego nam prymitywnego i brutalnego kapitalizmu opartego na tajnej i nieopodatkowanej własności.

Co jest więc inną alternatywą? Owszem, istnieją ustroje pośrednie, np. korporacjonizm. Jeżeli ten ustrój masz na myśli, pokaż, czego właścicielem jest przeciętny obywatel w takim ustroju.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co jest więc inną alternatywą?

Gadam o tym od paru lat.

Kapitalizm oparty na publicznie jawnej księdze kapitału pod kolektywną kontrolą i demokratycznie opodatkowanej własności w zasadniczej części na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.

W tym również pieniądz wolny od wszelkiej lichwy, którego kreacja jest w ścisłym związku z istniejącymi posiadłościami a także praca i konsumpcja wolna od wszelkiego opodatkowania. Demokratyczny podatek od własności określony w jawniej demokracji bezpośredniej miałby być jedynym i wyłącznym podatkiem.

Alternatywą jest moralny kapitalizm istotnie różny od panującego nam prymitywnego, brutalnego, pełnego fałszu, tajemnic i wzajemniej przemocy, który jakże kłamliwie opisuje dominująca współczesnie ideologia w przymusowych szkołach i ideologicznych mediach.

Często się zastanawiam dlaczego ludzie tolerują ten wstrętny, odzwierzęcy porządek społeczny? Jak można?!
Widać, że w ludzkich psyche dominują emocje odziedziczone od zwierzęcych przodków.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Elasp (6859 punktów)
>>Co jest więc inną alternatywą?
>Gadam o tym od paru lat.
>Kapitalizm oparty na publicznie jawnej księdze kapitału pod kolektywną kontrolą i demokratycznie opodatkowanej własności w zasadniczej części na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.

Przecież to nic innego, jak gospodarka socjalistyczna, z wielką, kontrolującą
machiną biurokratyczno-nomenklaturową, zużywającą niemałą część opodatkowania.

youtu.be/CNbYdbf3EEc?si=ywvlzk5LsTGAMmIo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przecież to nic innego, jak gospodarka socjalistyczna, z wielką, kontrolującą machiną biurokratyczno-nomenklaturową, zużywającą niemałą część opodatkowania.

Twoja wypowiedź to nic innego jak fałsz.

Publicznie jawna księga kapitału, którą propaguję, pod kolektywną kontrolą ma być rozproszonym programem komputerowym na wzór łańcucha bloków bitcoina.

Totalna biurokracja panuje w tej chwili.
Przy zakupu jogurtu drukowane są kwity a połowa ludzkości żyje z wypełniania takich czy innych kwitów.

W moich żądaniach zmiany porządku społecznego socjalizm nie jest dla Was żadnym problemem. Prawdziwym problemem dla Was jest zdrada tajemnicy rozkładu własności a także zaszyfrowanie portfeli, co wyklucza prawo do stosowania przemocy egzekucyjnej.

Wcale nie chodzi Wam o to, że będziecie musieli się z innymi dzielić a nie chcecie.
Tak naprawdę chodzi Wam o to, że inni zaczną się orientować i rozumieć rzeczywistość, przez co będzie trudno zrobić ich w konia tak jak dziś.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Elasp (6859 punktów)
>>Przecież to nic innego, jak gospodarka socjalistyczna, z wielką, kontrolującą machiną biurokratyczno-nomenklaturową, zużywającą niemałą część opodatkowania.
>Twoja wypowiedź to nic innego jak fałsz.
>Publicznie jawna księga kapitału, którą propaguję, pod kolektywną kontrolą ma być rozproszonym programem komputerowym na wzór łańcucha bloków bitcoina.

Ktoś jednak musi wprowadzić dane, chociażby po to, aby zaksięgować to, co jest teraz. Poza tym "kolektywna kontrola nad rozproszonym programem komputerowym" jest sprzecznością samą w sobie. Może będzie najlepiej, jeżeli podasz przykład takiej kontroli, istniejącej już obecnie i efektywnie działającej.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ktoś jednak musi wprowadzić dane, chociażby po to, aby zaksięgować to, co jest teraz.

Czyli przeprowadzić transakcję, dokonać wymiany własnych środków pieniężnych na prawo własności.

Codziennie dokonujesz takich dziesiątki, maszyny pod nie wiadomo czyją kontrolą to zliczają i musisz oprócz lichwy od pieniądza zapłacić jeszcze podatek od konsumpcji, nie mówiąc już o podatku od pracy, na państwowe dopłaty do własności prywatnej.

>Poza tym "kolektywna kontrola nad rozproszonym programem komputerowym" jest sprzecznością samą w sobie.

Nie ma tu sprzeczności, program pozostający pod kolektywną kontrolą wielu programistów i wielu administratorów serwerów, na których działają nadaje mu właśnie charakter programu rozproszonego.

Bitcoin jest takim programem.

Istnieje w wielu jednakowych kopiach, na wielu serwerach pod administracją nieżelaznych od siebie kapitałowo administratorów.

>Może będzie najlepiej, jeżeli podasz przykład takiej kontroli, istniejącej już obecnie i efektywnie działającej.

Bitcoin.
Efekty możesz ocenić po wartości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Może będzie najlepiej, jeżeli podasz przykład takiej kontroli, istniejącej już obecnie i efektywnie działającej.
Mój oponent też wychodzi z założenia, że jeśli coś dotąd nie zaszło/nie powstało, to jest to niemożliwe, i na tej podstawie domaga się przykładu z reala. Ale przecież na stojącą za tym rozumowaniem tezę, że świat goni w piętkę nie ma dowodu.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Elasp (6859 punktów)
>>Może będzie najlepiej, jeżeli podasz przykład takiej kontroli, istniejącej już obecnie i efektywnie działającej.
> Mój oponent też wychodzi z założenia, że jeśli coś dotąd nie zaszło/nie powstało, to jest to niemożliwe, i na tej podstawie domaga się przykładu z reala. Ale przecież na stojącą za tym rozumowaniem tezę, że świat goni w piętkę nie ma dowodu.

W jaki inny sposób chcesz sprawdzić, że coś jest możliwe, jak nie czyniąc owo coś realnym, przynajmniej w mniejszej skali? Nie twierdzę, że możliwe jest tylko to, co było, ale twierdzę (zakładam), że jeżeli coś jest (coś pojawi się), to jest możliwe.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> W jaki inny sposób chcesz sprawdzić, że coś jest możliwe, jak nie czyniąc owo coś realnym, przynajmniej w mniejszej skali?
Należy uznawać za możliwą każdą tezę, której niemożliwości nie da się wykazać.

> twierdzę (zakładam), że jeżeli coś jest (coś pojawi się), to jest możliwe.
Serio? Jesteś niemożliwy.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Elasp (6859 punktów)

>Należy uznawać za możliwą każdą tezę, której niemożliwości nie da się wykazać.

To jest chyba tautologia, gdyż powiedzenie, że coś jest możliwe to tyle, co powiedzenie, że jest konieczne, że to coś nie jest niemożliwe. Mówisz więc de facto, że za możliwą należy uznać każdą tezę, która jest możliwa.

>> twierdzę (zakładam), że jeżeli coś jest (coś pojawi się), to jest możliwe.
>Serio? Jesteś niemożliwy.

Wiem, że to, co napisałem, jest śmieszne (bo jest truizmem), ale nie znam innego niezawodnego kryterium możliwości, jak realność.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Należy uznawać za możliwą każdą tezę, której niemożliwości nie da się wykazać.
> To jest chyba tautologia, gdyż powiedzenie, że coś jest możliwe to tyle, co powiedzenie, że jest konieczne, że to coś nie jest niemożliwe. Mówisz więc de facto, że za możliwą należy uznać każdą tezę, która jest możliwa.
Twierdzenie, że "zależy uznawać za możliwą każdą tezę, której niemożliwości nie da się wykazać" to nie tautologia, tylko metoda weryfikowania badanych tez (przecież pytałeś jak sprawdzić, że coś jest możliwe).

>>> twierdzę (zakładam), że jeżeli coś jest (coś pojawi się), to jest możliwe.
>>Serio? Jesteś niemożliwy.
> Wiem, że to, co napisałem, jest śmieszne (bo jest truizmem),
To jest śmieszne, bo faktom swoim ich uznaniem łaski nie robimy, są realne z definicji.

>ale nie znam innego niezawodnego kryterium możliwości, jak realność
Wyciąganie wniosków z faktów pozwala uznać za możliwe także zdarzenia hipotetyczne.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Elasp (6859 punktów)
>>>Należy uznawać za możliwą każdą tezę, której niemożliwości nie da się wykazać.
>> To jest chyba tautologia, gdyż powiedzenie, że coś jest możliwe to tyle, co powiedzenie, że jest konieczne, że to coś nie jest niemożliwe. Mówisz więc de facto, że za możliwą należy uznać każdą tezę, która jest możliwa.
>Twierdzenie, że "zależy uznawać za możliwą każdą tezę, której niemożliwości nie da się wykazać" to nie tautologia, tylko metoda weryfikowania badanych tez (przecież pytałeś jak sprawdzić, że coś jest możliwe).

Którą więc tezę uważasz za możliwą w wyniku zastosowania tego kryterium? Możesz podać jakiś przykład?
Elasp (6859 punktów)
>>>Należy uznawać za możliwą każdą tezę, której niemożliwości nie da się wykazać.
>> To jest chyba tautologia, gdyż powiedzenie, że coś jest możliwe to tyle, co powiedzenie, że jest konieczne, że to coś nie jest niemożliwe. Mówisz więc de facto, że za możliwą należy uznać każdą tezę, która jest możliwa.
>Twierdzenie, że "zależy uznawać za możliwą każdą tezę, której niemożliwości nie da się wykazać" to nie tautologia, tylko metoda weryfikowania badanych tez (przecież pytałeś jak sprawdzić, że coś jest możliwe).

Którą więc tezę uważasz za możliwą w wyniku zastosowania tego kryterium? Możesz podać jakiś przykład?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Twierdzenie, że "zależy uznawać za możliwą każdą tezę, której niemożliwości nie da się wykazać" to nie tautologia, tylko metoda weryfikowania badanych tez (przecież pytałeś jak sprawdzić, że coś jest możliwe).
> Którą więc tezę uważasz za możliwą w wyniku zastosowania tego kryterium? Możesz podać jakiś przykład?
Że 2+2=4.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Elasp (6859 punktów)
>>>Twierdzenie, że "zależy uznawać za możliwą każdą tezę, której niemożliwości nie da się wykazać" to nie tautologia, tylko metoda weryfikowania badanych tez (przecież pytałeś jak sprawdzić, że coś jest możliwe).
>> Którą więc tezę uważasz za możliwą w wyniku zastosowania tego kryterium? Możesz podać jakiś przykład?
>Że 2+2=4.

Skąd wiesz, że nie można wykazać niemożliwości tej tezy?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Twierdzenie, że "zależy uznawać za możliwą każdą tezę, której niemożliwości nie da się wykazać" to nie tautologia, tylko metoda weryfikowania badanych tez (przecież pytałeś jak sprawdzić, że coś jest możliwe).
>>> Którą więc tezę uważasz za możliwą w wyniku zastosowania tego kryterium? Możesz podać jakiś przykład?
>>Że 2+2=4.
> Skąd wiesz, że nie można wykazać niemożliwości tej tezy?
Stąd, skąd wiedzą to wszyscy uznający, że tak jest.

A kto chce twierdzić, że tak nie jest, niech przedstawi dowód.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
07-10-2024 08:55 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>>>>Twierdzenie, że "zależy uznawać za możliwą każdą tezę, której niemożliwości nie da się wykazać" to nie tautologia, tylko metoda weryfikowania badanych tez (przecież pytałeś jak sprawdzić, że coś jest możliwe).
>>>> Którą więc tezę uważasz za możliwą w wyniku zastosowania tego kryterium? Możesz podać jakiś przykład?
>>>Że 2+2=4.
>> Skąd wiesz, że nie można wykazać niemożliwości tej tezy?
>Stąd, skąd wiedzą to wszyscy uznający, że tak jest.
>A kto chce twierdzić, że tak nie jest, niech przedstawi dowód.

Innymi słowy, jest tak, że 2+2=4 (wszyscy to uznają), więc jest możliwe, że 2+2=4.

Czym to się różni od tego, co twierdzę, czyli od tego, że to, że coś jest, stanowi (jedyne) kryterium możliwości tego czegoś?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Że 2+2=4.
>>> Skąd wiesz, że nie można wykazać niemożliwości tej tezy?
>>Stąd, skąd wiedzą to wszyscy uznający, że tak jest.
>>A kto chce twierdzić, że tak nie jest, niech przedstawi dowód.
>Innymi słowy, jest tak, że 2+2=4 (wszyscy to uznają), więc jest możliwe, że 2+2=4.
Nie "więc", lecz "bo": "2+2=4, bo jest to możliwe", oraz Twoje twierdzenie nie wynika z mojego.

>Czym to się różni od tego, co twierdzę, czyli od tego, że to, że coś jest, stanowi (jedyne) kryterium możliwości tego czegoś?
Nie jedyne, możliwość nie determinuje realizacji: np. możesz mi odpisać, ale nie musisz.

Czyli to co twierdzisz Ty, jest - w odróżnieniu od tego, co twierdzę ja - fałszem.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
07-10-2024 19:57 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Nie "więc", lecz "bo": "2+2=4, bo jest to możliwe",

Naprawdę 2+2=4, bo jest to możliwe? Z możliwości pewnego stanu rzeczy wnosisz o jego realności? Jest (jest?) możliwe, że ludzkość wyginie do roku 2333. Czy oznacza to, że jest prawdą, że tak się stanie "bo jest to możliwe"?

oraz Twoje twierdzenie nie wynika z mojego.
>>Czym to się różni od tego, co twierdzę, czyli od tego, że to, że coś jest, stanowi (jedyne) kryterium możliwości tego czegoś?
>Nie jedyne, możliwość nie determinuje realizacji: np. możesz mi odpisać, ale nie musisz.

Sama sobie przeczysz, albowiem powyżej twierdzisz coś dokładnie przeciwnego.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Nie "więc", lecz "bo": "2+2=4, bo jest to możliwe",
>Naprawdę 2+2=4, bo jest to możliwe?
Nie tylko dlatego. Ale gdyby nie było możliwe, nie zaszłoby.

>Z możliwości pewnego stanu rzeczy wnosisz o jego realności?
Z możliwości wnoszę o prawdziwości, nie jest możliwe, by 2+2=5.

>Jest (jest?) możliwe, że ludzkość wyginie do roku 2333. Czy oznacza to, że jest prawdą, że tak się stanie "bo jest to możliwe"?
Ani prawdy, ani fałszu to nie oznacza.

>>możliwość nie determinuje realizacji: np. możesz mi odpisać, ale nie musisz.
> Sama sobie przeczysz, albowiem powyżej twierdzisz coś dokładnie przeciwnego.
Ja tego nie widzę, może zacytuj twierdzenia którymi sobie przeczę.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Elasp (6859 punktów)
>>>Nie "więc", lecz "bo": "2+2=4, bo jest to możliwe",
>>Naprawdę 2+2=4, bo jest to możliwe?
>Nie tylko dlatego. Ale gdyby nie było możliwe, nie zaszłoby.
>>Z możliwości pewnego stanu rzeczy wnosisz o jego realności?
>Z możliwości wnoszę o prawdziwości, nie jest możliwe, by 2+2=5.
>>Jest (jest?) możliwe, że ludzkość wyginie do roku 2333. Czy oznacza to, że jest prawdą, że tak się stanie "bo jest to możliwe"?
>Ani prawdy, ani fałszu to nie oznacza.

Co więc oznacza?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Jest (jest?) możliwe, że ludzkość wyginie do roku 2333. Czy oznacza to, że jest prawdą, że tak się stanie "bo jest to możliwe"?
>>Ani prawdy, ani fałszu to nie oznacza.
> Co więc oznacza?
Możliwość czegoś oznacza, że to coś da się urzeczywistnić.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Elasp (6859 punktów)
>>>>Jest (jest?) możliwe, że ludzkość wyginie do roku 2333. Czy oznacza to, że jest prawdą, że tak się stanie "bo jest to możliwe"?
>>>Ani prawdy, ani fałszu to nie oznacza.
>> Co więc oznacza?
>Możliwość czegoś oznacza, że to coś da się urzeczywistnić.

Czy jeżeli coś da się urzeczywistnić, jest prawdą, że da się urzeczywistnić?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Jest (jest?) możliwe, że ludzkość wyginie do roku 2333. Czy oznacza to, że jest prawdą, że tak się stanie "bo jest to możliwe"?
>>>>Ani prawdy, ani fałszu to nie oznacza.
>>> Co więc oznacza?
>>Możliwość czegoś oznacza, że to coś da się urzeczywistnić.
> Czy jeżeli coś da się urzeczywistnić, jest prawdą, że da się urzeczywistnić?
Tak. Choć przecież nikt nam nie musi wmawiać, że białe jest białe, sami wiemy.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
Elasp (6859 punktów)
>>>>>>Jest (jest?) możliwe, że ludzkość wyginie do roku 2333. Czy oznacza to, że jest prawdą, że tak się stanie "bo jest to możliwe"?
>>>>>Ani prawdy, ani fałszu to nie oznacza.
>>>> Co więc oznacza?
>>>Możliwość czegoś oznacza, że to coś da się urzeczywistnić.
>> Czy jeżeli coś da się urzeczywistnić, jest prawdą, że da się urzeczywistnić?
>Tak. Choć przecież nikt nam nie musi wmawiać, że białe jest białe, sami wiemy.

Tak więc znowu sobie przeczysz, gdyż powiedziałaś powyżej, że "ani prawdy, ani fałszu nie oznacza".
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>>Jest (jest?) możliwe, że ludzkość wyginie do roku 2333. Czy oznacza to, że jest prawdą, że tak się stanie "bo jest to możliwe"?
>>>>>>Ani prawdy, ani fałszu to nie oznacza.
>>>>> Co więc oznacza?
>>>>Możliwość czegoś oznacza, że to coś da się urzeczywistnić.
>>> Czy jeżeli coś da się urzeczywistnić, jest prawdą, że da się urzeczywistnić?
>>Tak. Choć przecież nikt nam nie musi wmawiać, że białe jest białe, sami wiemy.
> Tak więc znowu sobie przeczysz, gdyż powiedziałaś powyżej, że "ani prawdy, ani fałszu nie oznacza".
Po pierwsze poprzedniego zarzutu nie poparłeś cytatem, więc nie ma żadnego 'znowu', po drugie, cytowaną przez Ciebie wypowiedzią rozstrzygałam kwestię czy treść prognozy ma wartość logiczną, a teraz Twój dylemat czy jest, jak jest?.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Elasp (6859 punktów)

>Po pierwsze poprzedniego zarzutu nie poparłeś cytatem, więc nie ma żadnego 'znowu', po drugie, cytowaną przez Ciebie wypowiedzią rozstrzygałam kwestię czy treść prognozy ma wartość logiczną, a teraz Twój dylemat czy jest, jak jest?.

Myślę, że będzie najlepiej, jeśli nieco bliżej zapoznasz się z treścią własnych wypowiedzi. Po tym zapoznaniu, podejrzewam, przyznasz mi rację.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Po pierwsze poprzedniego zarzutu nie poparłeś cytatem, więc nie ma żadnego 'znowu', po drugie, cytowaną przez Ciebie wypowiedzią rozstrzygałam kwestię czy treść prognozy ma wartość logiczną, a teraz Twój dylemat czy jest, jak jest?.
> Myślę, że będzie najlepiej, jeśli nieco bliżej zapoznasz się z treścią własnych wypowiedzi. Po tym zapoznaniu, podejrzewam, przyznasz mi rację.
Twoje zarzuty, że sobie sama zaprzeczam były jak dotąd gołosłowne, więc jeśli nie możesz tych rzekomo sprzecznych moich wypowiedzi przytoczyć, to powinieneś swoje zarzuty wycofać.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
szarley (54913 punktów)
>Publicznie jawna księga kapitału, którą propaguję,...
... spowoduje, że nie będzie powodzi, nikt nie straci domu w ogniu lub po huraganie i nikt nie straci zdrowia w wypadku

Nie protestowałbym, gdybyś był pojebem, ale ty propagujesz ZBRODNIĘ
Propagujesz okradanie ofiar klęsk, ludzi chorych, starych, słabych

Huragan zmiótł dom i ranił właściciela?
Natychmiast oddaj kredyt i likwidacja oszczędności

Pod most!

Mengele miał więcej empatii wobec Żydów, niż ty wobec swoich rodzicieli
On przynajmniej matkę uważał, a ty głosisz, że za jej przyczyną twoje prosięta żyją w "nędzy" za 30 000 złotych miesięcznie.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Publicznie jawna księga kapitału, którą propaguję,...
>... spowoduje, że

Człowiek przestanie być zasobem drugiego człowieka, czego nie potrafisz zaakceptować, bo twój bóg Ci powiedział, żebyś czynił sobie ziemię poddaną a Ty to zinterpretowałes jaki poddaństwo innych ludzi.

Twój bóg Cię okłamał.

Drugi człowiek nie jest twoim zasobem lecz kooperantem.

Nie chcesz kooperować tylko chcesz dominacji i wyzysku?

Nie wolno Ci pozwolić na realizację twoich niemoralnych i destrukcyjnych dla innych planów.

Człowiek musi wiedzieć kto wróg a kto przyjaciel.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Huragan zmiótł dom i ranił właściciela?
Natychmiast oddaj kredyt i likwidacja oszczędności

>>>Publicznie jawna księga kapitału, którą propaguję,...
>>... spowoduje, że
>Człowiek przestanie być zasobem drugiego człowieka,

... spowoduje, że nie będzie powodzi, nikt nie straci domu w ogniu lub po huraganie i nikt nie straci zdrowia w wypadku

Odniesiesz się do argumentu, czy gówno z twojej czaszki znów nie rozumie?

Pytałem o różnicę społecznego statusu twojego ojca i mnie

Jesteś aż taki idiotą, że nie rozumiesz pytania?

Jeśli ty, berliński paniczyku traktujesz ludzi jak zasoby to jest to twój problem

>czego nie potrafisz zaakceptować,
I dlatego wybierano mnie prezesem spółdzielni pracy
Ty żałosny idioto

>Drugi człowiek nie jest twoim zasobem lecz kooperantem.
Twoje dziecko nie jest prostytutką dla pedofilów

>Nie chcesz kooperować tylko chcesz dominacji i wyzysku?
Ty chcesz zarabiać na stręczycielstwie swoich dzieci
Zmyślaj dalej

>Człowiek musi wiedzieć kto wróg a kto przyjaciel.
Człowiek, który stracił dom w powodzi ma cię mieć za przyjaciela?
Stracił dom i oszczędności i musi natychmiast oddać kredyt
"Przyjacielu"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Huragan zmiótł dom i ranił właściciela?
>Natychmiast oddaj kredyt i likwidacja oszczędności

W moim modelu nie można mieć równocześnie kredytu i oszczędności. Albo jesteś poniżej 0 albo na zerze albo powyżej. Albo masz oszczędności albo długi.

Jeśli nic nie posiadasz to też nie możesz mieć żadnego długu, nie masz żadnego podatku do zapłacenia, masz ograniczony limit oszczędności pieniężnych i bezpośredni dochód gwarantowany z podatków od własności płaconych przez właścicieli.

Jeśli zabrało Ci dom ale jesteś w umowie ubezpieczenia z innymi to inni sfinansują Ci budowę nowego tak jak i Ty finansowałbyś po części naprawę szkody innego poszkodowanego. Nie potrzebujecie do umowy ubezpieczenia ani nieznanych właścicieli spółek ze skrzynek na listy ani komorników stosujących przemoc tylko Ty tego jeszcze tego nie wiesz, bo nie dopuszczasz takiej myśli w swoim zaufaniu.

Jeśli ktoś nie ma z nikim umowy ubezpieczenia i sam też nikomu nie pomógłby w razie szkody, to musi sobie radzić na inne sposoby. Może ktoś się zlituje i mu pomoże pomimo, że sam nie chciał z nikim umówić i nikomu pomagać w razie takiej potrzeby.

Kategoryczne nie dla waszego lichwiarskiego systemu pieniężnego pełnego tajemnic, oszustw i przemocy.

Kategoryczne nie dla kreacji pieniądza w oderwaniu od posiadłości.

Rozumiem, że jesteście gotowi do destrukcji pieniądza, gospodarki i ludzi na ścieżce do władzy i dominacji ale ja wam w tym nie pomogę.

W moim systemie pieniężnym będzie bardzo ściśle powiązanie pieniądza z posiadłościami i żadna propaganda zła tego związku nie zniesie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Jaka jest różnica w społecznym statusie mnie i twojego ojca?
Odpowiedź Hamerlika " jestem debilem"

>>Huragan zmiótł dom i ranił właściciela?
>>Natychmiast oddaj kredyt i likwidacja oszczędności
>W moim modelu nie można mieć równocześnie kredytu i oszczędności.
Huragan zmiótł dom i ranił właściciela?
Natychmiast oddaj kredyt jeśli masz i likwidacja oszczędności jeśli masz

W każdym przypadku powodzianin ląduje pod mostem

>Jeśli nic nie posiadasz to też nie możesz mieć żadnego długu
WIEM!!!!!!!
Kto nic nie ma niczego nie wolno mu mieć
Raj dla Bezosa

>Jeśli zabrało Ci dom ale jesteś w umowie ubezpieczenia
Umowy nie obowiązują

>Kategoryczne nie dla waszego
Do suki pisz na priv

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jaka jest różnica w społecznym statusie mnie i twojego ojca?

To pytanie jest zmyłką, drogą odbijająca od istoty na manowce. Nie dam Ci się wciągnąć.

>Huragan zmiótł dom i ranił właściciela?
>Natychmiast oddaj kredyt jeśli masz i likwidacja oszczędności jeśli masz

Fałszywość tej tezy wyjaśniałem już kilkukrotnie. W kółko powtarzasz to samo, jakby nic nie zostało potwiedziane.

Wyceny nie upadają natychmiast.
Limit nie obniża się natychmiast.
Jak czegoś nie ma, to nie można udawać, że to jest. Gdy ktoś straci fortunę to nie jest już bogaczem jakiś sobie tego życzył.

>>Jeśli nic nie posiadasz to też nie możesz mieć żadnego długu
>WIEM!!!!!!!
>Kto nic nie ma niczego nie wolno mu mieć

Nie może mieć długu!

Co najwyraźniej nie pasuje do waszej koncepcji biznesowej.

>Umowy nie obowiązują

Oczyście obowiązują i utrwalają je wspólne korzyści.

Nie uczestniczą w nich jedynie wasi kapitalistyczni sędziowie, policjanci i komornicy - spece od mokrej roboty.

Nie zrobisz już drugiego człowieka na wyblakłe czcionki, gwiazdki i niezrozumiałe pojęcia w konia - to wszystko. Nauczysz się żyć uczciwej to nie boli ani nie zabija.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Jaka jest różnica w społecznym statusie mnie i twojego ojca?
>To pytanie jest zmyłką, drogą odbijająca od istoty na manowce. Nie dam Ci się wciągnąć.

Jaka jest różnica w społecznym statusie mnie i twojego ojca?
Ja odpowiem: Żadna. Obydwaj jesteśmy emerytami o pewnym stopniu niepełnosprawności i obydwaj mamy domy, to, że jeszcze dorabiam to moje prawo, ale żaden z nas nie ma kamienic, nie wyzyskuje pracowników, nie pożycza na lichwę, ani nie redukuje twoich dzieci

Cokolwiek piszesz o tym, że ja redukuję twoje dzieci, piszesz tak samo o twoim ojcu

I SKOŃCZ WRESZCIE LABIDZIĆ ŻE ŻYJESZ W NĘDZY!
Oczywiście nie napiszesz ile wynosi dochód twojej rodziny, bo jesteś fanatycznym miłośnikiem tajemnic, ale ja wiem na jakim poziomie żyją ludzie w Berlinie.

>>Huragan zmiótł dom i ranił właściciela?
>>Natychmiast oddaj kredyt jeśli masz i likwidacja oszczędności jeśli masz
>Fałszywość tej tezy wyjaśniałem już kilkukrotnie. W kółko powtarzasz to samo, jakby nic nie zostało potwiedziane.
Zadałem matematyczne pytanie:
Człowiek ma dom wart milion złotych i zgodnie z twoim limitem ma 900 tys oszczędności. Powódź zmywa dom, działka jest warta 50 000. Ile oszczędności ma na koncie powodzianin?


>Wyceny nie upadają natychmiast.
Jasne, przez miesiąc jeszcze może sprzedać nieistniejący już dom

>Limit nie obniża się natychmiast.
Ale zanim wyjdzie ze szpitala lub zabezpieczy bydło, oszczędności już nie będzie

>Jak czegoś nie ma, to nie można udawać, że to jest. Gdy ktoś straci fortunę to nie jest już bogaczem jakiś sobie tego życzył.

OCZYWIŚCIE i o tym piszę, tylko w przekładzie na ludzki język, bez manipulacji
Komu powódź zabrała dom, zabrała też oszczędności

>>>Jeśli nic nie posiadasz to też nie możesz mieć żadnego długu
>>WIEM!!!!!!!
>>Kto nic nie ma niczego nie wolno mu mieć
>Nie może mieć długu!
Kto nic nie ma niczego nie wolno mu mieć. Tylko Bezos ma prawo kupować kolejne domy.

>Co najwyraźniej nie pasuje do waszej
Dalej nie czytam

>>Umowy nie obowiązują
>Oczywiście obowiązują ale już bez groźby wyważenia drzwi.

To twoja metoda windykatorze. Prawo działa inaczej przy egzekucji polis, a ponieważ ubezpieczyciele boją się tej egzekucji, wypłacają polisy. to jedynie w twoim świecie i twojej windykatorskiej praktyce egzekucja długów odbywa się przemocą a długi ściąga się od babć, które lekkomyślnie wzięły garnki na kredyt

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>a ponieważ ubezpieczyciele boją się

O właśnie.
To jest ten wasz szummy "wolny" rynek, którym rządzi strach.

Nie jest tak jak być powinno, że jak nie zapłacę to nie będę mieć, tylko tak, że jak nie zapłacę, to przyjdą i mi wszystko siła zabiorą.

Pełno ludzi pracuje od świtu do nocy nic nie posiadając ale milczą opętani waszą fałszywą ideologią, która głosi, że godne to i sprawiedliwe.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Jaka jest różnica w społecznym statusie mnie i twojego ojca?
>To pytanie jest zmyłką, drogą odbijająca od istoty na manowce. Nie dam Ci się wciągnąć.

Jaka jest różnica w społecznym statusie mnie i twojego ojca?
Ja odpowiem: Żadna. Obydwaj jesteśmy emerytami o pewnym stopniu niepełnosprawności i obydwaj mamy domy, to, że jeszcze dorabiam to moje prawo, ale żaden z nas nie ma kamienic, nie wyzyskuje pracowników, nie pożycza na lichwę, ani nie redukuje twoich dzieci

Cokolwiek piszesz o tym, że ja redukuję twoje dzieci, piszesz tak samo o twoim ojcu

I SKOŃCZ WRESZCIE LABIDZIĆ ŻE ŻYJESZ W NĘDZY!
Oczywiście nie napiszesz ile wynosi dochód twojej rodziny, bo jesteś fanatycznym miłośnikiem tajemnic, ale ja wiem na jakim poziomie żyją ludzie w Berlinie.

>>Huragan zmiótł dom i ranił właściciela?
>>Natychmiast oddaj kredyt jeśli masz i likwidacja oszczędności jeśli masz
>Fałszywość tej tezy wyjaśniałem już kilkukrotnie. W kółko powtarzasz to samo, jakby nic nie zostało potwiedziane.
Zadałem matematyczne pytanie:
Człowiek ma dom wart milion złotych i zgodnie z twoim limitem ma 900 tys oszczędności. Powódź zmywa dom, działka jest warta 50 000. Ile oszczędności ma na koncie powodzianin?

>Wyceny nie upadają natychmiast.
Jasne, przez miesiąc jeszcze może sprzedać nieistniejący już dom

>Limit nie obniża się natychmiast.
Ale zanim wyjdzie ze szpitala lub zabezpieczy bydło, oszczędności już nie będzie

>Jak czegoś nie ma, to nie można udawać, że to jest. Gdy ktoś straci fortunę to nie jest już bogaczem jakiś sobie tego życzył.

OCZYWIŚCIE i o tym piszę, tylko w przekładzie na ludzki język, bez manipulacji
Komu powódź zabrała dom, zabrała też oszczędności

>>>Jeśli nic nie posiadasz to też nie możesz mieć żadnego długu
>>WIEM!!!!!!!
>>Kto nic nie ma niczego nie wolno mu mieć
>Nie może mieć długu!
Kto nic nie ma niczego nie wolno mu mieć. Tylko Bezos ma prawo kupować kolejne domy.

>>a ponieważ ubezpieczyciele boją się
>O właśnie.
>To jest ten wasz
Dalej nie czytam. Do mamusi pisz na priv
Kiedy zrozumiesz ten prosty komunikat?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Umowy nie obowiązują

Oczywiście obowiązują ale już bez groźby wyważenia drzwi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
> Przecież to nic innego, jak gospodarka socjalistyczna, z wielką, kontrolującą
> machiną biurokratyczno-nomenklaturową, zużywającą niemałą część opodatkowania.
>

W tej gospodarce socjalistycznej LUDZIE ustalali cenę skupu żywca, która wynikała z kosztów LUDZKIEGO hodowania zwierząt.
Ktoś obliczał, ile zwierzę potrzebuje: karmy, robocizny i godnego życia w ogrzewanym pomieszczeniu, potem to mnożył przez ceny: karmy, roboczogodziny i amortyzacji pomieszczeń, potem dzielił przez wagę zwierząt i wychodziła jednostkowa cena żywca.
W kapitalizmie jakoś ustalono jedynie płacę minimalną dla pocących się człeków.
Dla zwierząt konsumowanych kapitalizm to tragedia. To "rynek" ustala cenę żywca, do której musi się dostosować szczerbaty chłop, by nie zginął z głodu. Fanów kapitalizmu ulokował bym w chlewikach i zlecił ich karmienie szczerbatym chłopom.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W tej gospodarce socjalistycznej LUDZIE ustalali cenę skupu żywca, która wynikała z kosztów LUDZKIEGO hodowania zwierząt.

A konkretnie sekretarze, którzy obok tego wprowadzali kartki, którymi potem handlowali w tajemnicy koledzy i rodzina za dolary, a potem kupowali za to dla siebie zachodnie towary na czarnym rynku.

Sekretarz określał człowiekowi, który nie zamierzał jeść świniny ile świni mu się należy. Nie myśleli przy tym o rozwoju sztucznej inteligencji.

>Dla zwierząt konsumowanych kapitalizm to tragedia.

W komunizmie nie było lepiej gdy pijany gospodarz nie wyrzucił gnoju i zwierzęta kąpały się we własnych odchodach.

W kapitalizmie zwierzę musi dożyć zdrowe i nie może zginąć, bo jak zginie to wraz z nim ginie zysk.

W socjalizmie było niewiarygodnie wiele absurdu, który zatrzymywał człowieka w rozwoju, jak zakaz sprzedaży alkoholu przed 13.00 zamiast pozwolić ludziom otrzeć się o śmierć i zmądrzeć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Sekretarz określał człowiekowi, który nie zamierzał jeść świniny ile świni mu się należy.
A Hamerlik określa człowiekowi, który nie chce mieć domu, że MUSI wydawać swoje pieniądze na nieruchomości, żeby żyć z czegoś na starość

W komunizmie była większa wolność gospodarowania swoimi pieniędzmi niż w krystkonizmie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A Hamerlik określa człowiekowi, który nie chce mieć domu, że MUSI

Ojej, już tyle napisałeś się o bogaczach bez żadnych posiadłości odżywiających się krewetkami i kawiorem, że może już wystarczy?

Ty też nie chcesz mieć domu a ja próbuję Cię zmusić go mieć?

>W komunizmie była większa wolność gospodarowania swoimi pieniędzmi niż w krystkonizmie

Bo nie zgadzam się na lichwę i posiadanie pieniędzy w oderwaniu od opodatkowanej własności?

Bo nie zgadzam się na nędzę ludzi pośród pustostanów i ugorów służących do przechowania i wzrostu bogactwa ludzi zajmujących się chamstwem i pierdzeniem w stołki?

Mylisz się.
To nie jest żadna wolność tylko zniewolenie człowieka przez człowieka. Życie jednych na garbie drugich.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>A Hamerlik określa człowiekowi, który nie chce mieć domu, że MUSI
>Ty też nie chcesz mieć domu a ja próbuję Cię zmusić go mieć?
Chciałem mieć dom. Pracowałem, oszczędzałem, wziąłem kredyt (nie mając posiadłości) i mam dom
Pracuj, oszczędzaj, dobierz kredyt i kup.zbuduj dom
Nikt ci nie broni.

Ale życiowa łajza, utracjusz i leń woli płakać, że inni mają domy i domagać się, żeby mu jeden oddali za darmo, bo żyje w nędzy.
Ile rocznie wynosi ten "nędzny" dochód twojej rodziny?
Rozumiem, tajemnica

>>W komunizmie była większa wolność gospodarowania swoimi pieniędzmi niż w krystkonizmie
>Bo nie zgadzam się na lichwę
Ja też nie zgadzam się na lichwę

>i posiadanie pieniędzy w oderwaniu od opodatkowanej własności?
Rozumiem twój postulat. Kto nie ma nic, nie może niczego mieć.
Ja doskonale rozumiem to, co piszesz. Bezos ma prawo do oszczędności na poziomie miliardów $, twoja matka może mieć na koncie góra 100 000 zł
Bezos może dostać kredyt na miliardy $, twoja matka 100 000 złotych

A kto ma tylko ręce do pracy, to nie wolno mu zbudować domu, założyć samochodowego warsztatu, wiejskiego sklepu

Ja świetnie rozumiem, co piszesz, ALE SIĘ Z TYM NIE ZGADZAM. Uważam, że człowiek który ma dobry pomysł na biznes powinien móc naszporować, wziąć kredyt i uruchomić ten biznes i BOGACIĆ SIĘ

>Bo nie zgadzam się na nędzę
Właśnie TY akceptujesz dożywotnią i dziedziczną biedę
TY !
Pokaż biznesplan jak robotnik ma się dorobić domu.

>ludzi pośród pustostanów i ugorów służących do przechowania i wzrostu bogactwa ludzi zajmujących się chamstwem i pierdzeniem w stołki?
Twoja mamusia i tatuś? To pisz do nich

Mój dom nie jest pustostanem, moja ziemia nie jest ugorem i nie jest po to, żeby nabierać wartości. a MNIE się czepiasz.

Oczywiście! Pola leżące ugorem to jest zło, taki jest mój pogląd, choć ty i tak nie zrozumiesz i będziesz mi zmyślał inne poglądy, ale krystkonizm nie rozwiąże tego problemu, za to ukarze rolników którzy orzą i sieją i twojego ojca, który mieszka w swoim domu

Kogo stać na ugór, tego stać na krystkoński podatek, rolnik będzie musiał ziemię sprzedać, żeby jakiś bogacz całą ziemię skupił i puścił w połowie w ugór licząc na wzrost ceny

>Mylisz się.
>To nie jest żadna wolność tylko zniewolenie człowieka przez człowieka. Życie jednych na garbie drugich.
Powiedz to mamusi
Nie? A co ? Serniczka nie upiecze?

Wymagasz ode mnie, żebym przeniósł się z rodziną do mniejszego domu, powiedziałeś mamusi, że ma zrezygnować z kilku pokoi?
TAK/NIE?

Wypominasz swojemu ojcu, że ma nienależną władzę (widziałem na zdjęciu jego "berło")
Powiedziałeś mu, że ma się wynosić pod most, bo jego władza wyzyskuje twoje dzieci?
TAK/NIE?

Jesteś pospolitym bezhonornym tchórzem, który głosi swoje poglądy tylko tam, gdzie nikt z rodziny, sąsiadów, znajomych ich nie przeczyta, a jak przeczyta to krystkon powie "ktoś się podszywa"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ale życiowa łajza, utracjusz i leń woli płakać

Widzę twoje argumenty i same zapadają mi w pamięć ale nie działają na moje przekonania.

Z takimi argumentami z całą pewnością nie przekonasz mnie do słuszności waszej lichwy.

Nie zdobędziesz we mnie ani sprzymierzeńca ani nawet człowieka obojętnego.

Raczej zrobisz w tej sposób ze wojownika z waszą parszywą ideologią.

Uważaj, żebyś się w którym momencie nie zrobił za słaby pogardliwy człowieku. Pilnuj, żeby twoja kapitalistyczna armia dostawała zawsze na czas żołd z przymusowych podatków od biedy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>A Hamerlik określa człowiekowi, który nie chce mieć domu, że MUSI
>Ty też nie chcesz mieć domu a ja próbuję Cię zmusić go mieć?
Chciałem mieć dom. Pracowałem, oszczędzałem, wziąłem kredyt (nie mając posiadłości) i mam dom
Pracuj, oszczędzaj, dobierz kredyt i kup.zbuduj dom
Nikt ci nie broni.

Ale życiowa łajza, utracjusz i leń woli płakać, że inni mają domy i domagać się, żeby mu jeden oddali za darmo, bo żyje w nędzy.
Ile rocznie wynosi ten "nędzny" dochód twojej rodziny?
Rozumiem, tajemnica

>>W komunizmie była większa wolność gospodarowania swoimi pieniędzmi niż w krystkonizmie
>Bo nie zgadzam się na lichwę
Ja też nie zgadzam się na lichwę

>i posiadanie pieniędzy w oderwaniu od opodatkowanej własności?
Rozumiem twój postulat. Kto nie ma nic, nie może niczego mieć.
Ja doskonale rozumiem to, co piszesz. Bezos ma prawo do oszczędności na poziomie miliardów $, twoja matka może mieć na koncie góra 100 000 zł
Bezos może dostać kredyt na miliardy $, twoja matka 100 000 złotych

A kto ma tylko ręce do pracy, to nie wolno mu zbudować domu, założyć samochodowego warsztatu, wiejskiego sklepu

Ja świetnie rozumiem, co piszesz, ALE SIĘ Z TYM NIE ZGADZAM. Uważam, że człowiek który ma dobry pomysł na biznes powinien móc naszporować, wziąć kredyt i uruchomić ten biznes i BOGACIĆ SIĘ

>Bo nie zgadzam się na nędzę
Właśnie TY akceptujesz dożywotnią i dziedziczną biedę
TY !
Pokaż biznesplan jak robotnik ma się dorobić domu.

>ludzi pośród pustostanów i ugorów służących do przechowania i wzrostu bogactwa ludzi zajmujących się chamstwem i pierdzeniem w stołki?
Twoja mamusia i tatuś? To pisz do nich

Mój dom nie jest pustostanem, moja ziemia nie jest ugorem i nie jest po to, żeby nabierać wartości. a MNIE się czepiasz.

Oczywiście! Pola leżące ugorem to jest zło, taki jest mój pogląd, choć ty i tak nie zrozumiesz i będziesz mi zmyślał inne poglądy, ale krystkonizm nie rozwiąże tego problemu, za to ukarze rolników którzy orzą i sieją i twojego ojca, który mieszka w swoim domu

Kogo stać na ugór, tego stać na krystkoński podatek, rolnik będzie musiał ziemię sprzedać, żeby jakiś bogacz całą ziemię skupił i puścił w połowie w ugór licząc na wzrost ceny

>Mylisz się.
>To nie jest żadna wolność tylko zniewolenie człowieka przez człowieka. Życie jednych na garbie drugich.
Powiedz to mamusi
Nie? A co ? Serniczka nie upiecze?

Wymagasz ode mnie, żebym przeniósł się z rodziną do mniejszego domu, powiedziałeś mamusi, że ma zrezygnować z kilku pokoi?
TAK/NIE?

Wypominasz swojemu ojcu, że ma nienależną władzę (widziałem na zdjęciu jego "berło")
Powiedziałeś mu, że ma się wynosić pod most, bo jego władza wyzyskuje twoje dzieci?
TAK/NIE?

Jesteś pospolitym bezhonornym tchórzem, który głosi swoje poglądy tylko tam, gdzie nikt z rodziny, sąsiadów, znajomych ich nie przeczyta, a jak przeczyta to krystkon powie "ktoś się podszywa"

>Z takimi argumentami z całą pewnością nie przekonasz mnie do słuszności waszej lichwy.
Ty też mnie nie przekonasz do słuszności prostytucji twoich dzieci

Napisałem ci , że że jestem przeciwnikiem lichwy
Odpowiedziałeś, że jesteś zidiociałym p.ch, który zmyśla poglądy rozmówcy
Twoja mamusia żre z lichwy to ją utop


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ja doskonale rozumiem to, co piszesz. Bezos ma prawo do oszczędności na poziomie miliardów $, twoja matka może mieć na koncie góra 100 000 zł

Bezos obecnie ma nieopodatkowane posiadłości w krajach, o istnieniu których nawet nie wie a wasze kapitalistyczne armie bronią jego władzy w ich przestrzeni.

W obliczu panowania waszej prymitywnej i brutalnej ideologii kapitalizmu opartego na lichwie, tajemnicach, groźbach i przemocy, będącego na przeciwnym biegunie od wolności i ludzkiej godności Bezos nie tylko może ale wręcz powinien traktować ludzi jak zasób naturalny i tak ich właśnie traktuje, jak rzeczne kamienie służące do budowy jego pałacu.

Nie pouczaj mnie w kwestii moralnej człowieku moralnie zgniły!

Nie przywołuj tu mojej matki, która jest ci całkowicie obojętna, chodzi ci tylko o utrzymanie swoich posiadłości, hajsu w banku i życia z odsetek.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-10-2024 10:32 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Ja doskonale rozumiem to, co piszesz. Bezos ma prawo do oszczędności na poziomie miliardów $, twoja matka może mieć na koncie góra 100 000 zł
>Bezos obecnie ma nieopodatkowane posiadłości

Ja doskonale rozumiem to, co piszesz. Bezos ma prawo do oszczędności na poziomie miliardów $, twoja matka może mieć na koncie góra 100 000 zł

Ja o kozie, ty wozie

Napisałem: Bezos ma wg ciebie prawo do miliardowych oszczędności i miliardowych kredytów
Absolwent medycyny nie ma prawa kupić dentystycznego fotela

O to mi chodzi
Kto nic nie ma, niczego mieć nie będzie, to jest twój postulat
Ile razy pytać o biznesplan robotnika na dom?

>W obliczu panowania waszej
Dalej nie czytam, jesteś debilem co kolejny raz udowodniłeś

Resztę moich argumentów pominąłeś, odpowiadając jedynie, że jesteś debilem

Ujawnisz roczny dochód rodziny, czy nadal będziesz się zasłaniał zamiłowaniem do tajemnicy mienia?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ja doskonale rozumiem to, co piszesz. Bezos ma prawo do oszczędności na poziomie miliardów $, twoja matka może mieć na koncie góra 100 000 zł
>Ja o kozie, ty wozie

Skoro będzie posiadał centra logistyczne i płacił podatki od własności na rzecz dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki jak również będzie potrzebował oszczędności do handlu i inwestycji, do wymiany praw własności, do organizacji działalności gospodarczej to niech ma miliardy, to gospodarki nie osłabi lecz ją wzmocni.

Skoro moja matka będzie miała niewielkie posiadłości i nie będzie prowadziła działalności gospodarczej, jej oszczędności przekraczające wartość posiadłości nie służące wcale wymianie praw własności ale stworzeniu fałszywego poczucia bezpieczeństwa będą niszczyły gospodarkę.

Nie martwię się tym, czy ktoś ma oszczędności czy ich nie ma.
Moim zmartwieniem jest czy będzie miał 20 ofert pracy czy żadnej.
Jeśli jest praca to jest dobrze.
Jeśli pracy nie ma to jest tragedia.

>Kto nic nie ma, niczego mieć nie będzie, to jest twój postulat

Nie - to jest obecna rzeczywistość wykreowana przez waszą prymitywną i brutalną ideologię kapitalizmu opartego na tajemnicach i przemocy.

Ludzie mimo ciężkiej pracy niczego nie osiągają, bo wszystkie osiągnięcia trafiają w ręce aroganckich, wielkomiejskich, bezwzględnych japi, którzy postrzegają innych ludzi jak swój zasób.

Najwyższy czas, żeby zasobów sprzeciwił się.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Ja doskonale rozumiem to, co piszesz. Bezos ma prawo do oszczędności na poziomie miliardów $, twoja matka może mieć na koncie góra 100 000 zł
>>Ja o kozie, ty wozie
>Skoro będzie posiadał centra logistyczne

Napisałem: Bezos ma wg ciebie prawo do miliardowych oszczędności i miliardowych kredytów
Absolwent medycyny nie ma prawa kupić dentystycznego fotela

O to mi chodzi
Kto nic nie ma, niczego mieć nie będzie, to jest twój postulat
Ile razy pytać o biznesplan robotnika na dom?

Mnie totalnie zwisa majątek Bezosa, ja chciałbym, żeby każdy robotnik miał swoje, a ty chcesz tych robotników skazać na wieczne mieszkanie na cudzym

>Skoro moja matka będzie miała niewielkie posiadłości i nie będzie prowadziła działalności gospodarczej, jej oszczędności przekraczające wartość posiadłości nie służące wcale wymianie praw własności ale stworzeniu fałszywego poczucia bezpieczeństwa będą niszczyły gospodarkę.

To jej to powiedz

>Nie martwię się tym, czy ktoś ma oszczędności czy ich nie ma.
Bo masz w dupie życie innych ludzi

>>Kto nic nie ma, niczego mieć nie będzie, to jest twój postulat
>Nie - to jest obecna rzeczywistość
To jest twój postulat
czekam na biznesplan na dom robotnika

>wykreowana przez waszą
Dalej nie czytam, znów napisałeś, że jesteś idiotą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Absolwent medycyny nie ma prawa kupić dentystycznego fotela

Dlatego, że pierwszy rok popracuje u innego dentysty z fotelem, nabierze doświadczenia i zacznie kupować narzędzia, zamiast wziąć fotel na kreskę u lichwiarzy i przez chamskie triki "umowne" i przemoc państwa kapitalistycznego skończyć na dnie, jako niewolnik innych ludzi?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Absolwent medycyny nie ma prawa kupić dentystycznego fotela
>Dlatego, że pierwszy rok popracuje u innego dentysty z fotelem, nabierze doświadczenia i zacznie kupować narzędzia, zamiast wziąć fotel na kreskę u lichwiarzy i przez chamskie triki "umowne" i przemoc państwa kapitalistycznego skończyć na dnie, jako niewolnik innych ludzi?

Jak ma inwestować w narzędzia? Gdzie ma je trzymać? w cudzej piwnicy?
Kolejny pomysł idioty, na oszczędzanie w psich budach zamiast w banku.

Pokaż mi debilu, dentystę, który skończył na dnie z powodu zakupu fotela na kredyt czy z oszczędności, w twoim świecie nie wolno ani jednego ani drugiego.

POKAŻ DEBILU TAKIEGO DENTYSTĘ, skoro twierdzisz, że każdy staje się niewolnikiem pokaż tego niewolnika

Jedyny powód, żeby tak komplikować każdemu życie (każdy musi pilnować, żeby nie przekroczyć limitu oszczędności, nie wolno budować domu pracując na kolei, trzeba codziennie pilnować wyceny swojego traktora) jest pierd Krystkona

Zarzucasz całemu światu, że połowa ludzi pracuje przy wypisywaniu kwitów, co jest brednią, tymczasem w twoim świecie NIKT nie będzie pracował! Każdy będzie ślepił w księgi kapitału, żeby pilnować wycen. Kto chce kupić samochód, musi najpierw kupić niepotrzebny mu rower, potem sprzedać rower ze stratą, kupić niepotrzebny mu motorower, sprzedać ze stratą (opłaciwszy podatek) kupić niepotrzebny mu motor, zapłacić podatek, sprzedać ze stratą i wreszcie kupić samochód. Ile w sumie ten samochód będzie kosztował?

Tylko nie p*****l mi, że można zacząć od 30-letniego rupiecia.
NIE MAM OCHOTY, żeby mi komunista określał jakim autem ma m jeździć

Tymczasem.. potrzebowałem ciężarówkę do podróży do Turcji. Wziąłem kredyt, kupiłem, sprzedałem (ze stratą) ale w sumie strata się spłaciła.
Proste?

Oczywiście nie dla ciula, który kupił ziemię pod ugór, licząc na wzrost wartości a potem... wartość nie wzrosła i teraz chce każdemu zabronić kredytu

To są argumenta, znam odpowiedź - gówno i ucieczka

I skończ z tym kretyńskim stosowaniem "wy"
1 Nie ponosisz mniejszej odpowiedzialności za ten świat niż ja i cokolwiek nakłamiesz jak na p.ch przystało tego nie zmieni
2 Jestem w takiej samej społecznej pozycji jak twoi rodzice. Powinienem, ustąpić dom? Zacznij od rodziców
3 Jestem wrogiem lichwy, ale konsekwentnym ty z lichwy żarłeś do syta jako windykator

To, że cuchniesz, nie znaczy że masz zabraniać innym się myć

Nadal czekam na biznesplan jak robotnik ma kupić dom
nadal czekam aż fanatyczny miłośniku jawności ujawnisz roczny dochód swojej rodziny, żebym mógł uwierzyć, że żyjesz w nędzy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak ma inwestować w narzędzia? Gdzie ma je trzymać? w cudzej piwnicy?

O tak, tak, tak.
Świat bez waszej lichwy nie może istnieć.

Musi się u was zadłużyć, żebyście za te długi udostępnili narzędzia w leasingu, on będzie ich używał a wy będziecie je posiadać. Dzięki długom i dzierżawie będzie wam przysługiwać 95% owoców jego pracy.

Cwanie to wymysliliscie i jeszcze do tego dorobiliście całą religię.

Człowiek, który nie zapłaci wam lichwy i komornego od używania waszych posiadłości nie przeżyje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Absolwent medycyny nie ma prawa kupić dentystycznego fotela
>Dlatego, że pierwszy rok popracuje u innego dentysty z fotelem, nabierze doświadczenia i zacznie kupować narzędzia, zamiast wziąć fotel na kreskę u lichwiarzy i przez chamskie triki "umowne" i przemoc państwa kapitalistycznego skończyć na dnie, jako niewolnik innych ludzi?

Jak ma inwestować w narzędzia? Gdzie ma je trzymać? w cudzej piwnicy?
Kolejny pomysł idioty, na oszczędzanie w psich budach zamiast w banku.

Pokaż mi debilu, dentystę, który skończył na dnie z powodu zakupu fotela na kredyt czy z oszczędności, w twoim świecie nie wolno ani jednego ani drugiego.

POKAŻ DEBILU TAKIEGO DENTYSTĘ, skoro twierdzisz, że każdy staje się niewolnikiem pokaż tego niewolnika

Jedyny powód, żeby tak komplikować każdemu życie (każdy musi pilnować, żeby nie przekroczyć limitu oszczędności, nie wolno budować domu pracując na kolei, trzeba codziennie pilnować wyceny swojego traktora) jest pierd Krystkona

Zarzucasz całemu światu, że połowa ludzi pracuje przy wypisywaniu kwitów, co jest brednią, tymczasem w twoim świecie NIKT nie będzie pracował! Każdy będzie ślepił w księgi kapitału, żeby pilnować wycen. Kto chce kupić samochód, musi najpierw kupić niepotrzebny mu rower, potem sprzedać rower ze stratą, kupić niepotrzebny mu motorower, sprzedać ze stratą (opłaciwszy podatek) kupić niepotrzebny mu motor, zapłacić podatek, sprzedać ze stratą i wreszcie kupić samochód. Ile w sumie ten samochód będzie kosztował?

Tylko nie p*****l mi, że można zacząć od 30-letniego rupiecia.
NIE MAM OCHOTY, żeby mi komunista określał jakim autem ma m jeździć

Tymczasem.. potrzebowałem ciężarówkę do podróży do Turcji. Wziąłem kredyt, kupiłem, sprzedałem (ze stratą) ale w sumie strata się spłaciła.
Proste?

Oczywiście nie dla ciula, który kupił ziemię pod ugór, licząc na wzrost wartości a potem... wartość nie wzrosła i teraz chce każdemu zabronić kredytu

To są argumenta, znam odpowiedź - gówno i ucieczka

I skończ z tym kretyńskim stosowaniem "wy"
1 Nie ponosisz mniejszej odpowiedzialności za ten świat niż ja i cokolwiek nakłamiesz jak na p.ch przystało tego nie zmieni
2 Jestem w takiej samej społecznej pozycji jak twoi rodzice. Powinienem, ustąpić dom? Zacznij od rodziców
3 Jestem wrogiem lichwy, ale konsekwentnym ty z lichwy żarłeś do syta jako windykator

To, że cuchniesz, nie znaczy że masz zabraniać innym się myć

Nadal czekam na biznesplan jak robotnik ma kupić dom
nadal czekam aż fanatyczny miłośniku jawności ujawnisz roczny dochód swojej rodziny, żebym mógł uwierzyć, że żyjesz w nędzy

>>Jak ma inwestować w narzędzia? Gdzie ma je trzymać? w cudzej piwnicy?
>O tak, tak, tak.
>Świat bez waszej lichwy

Do mamusi - lichwiarki pisz na priv
I przestań sprzedawać swoje dzieci pedofilom

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Każdy będzie ślepił w księgi kapitału

Dokładnie, pomimo że zapewniałes, że nikogo rozkład własności nie obchodzi.

Za sklepieniem będzie postępować powszechna wiedza o wkładzie i uzysku społecznym.

Jeśli jeden człowiek zrobi z drugiego frajera, będzie to widoczne dla wszystkich jak na widelcu. Ciężko będzie zarobić miliard w rok.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>NIE MAM OCHOTY, żeby mi komunista określał jakim autem ma m jeździć

Ani jak masz traktować innych ludzi.

Nic ci nie określam tylko wyjaśniam innym kim jesteście i czym jest wasza ideologia. To wszystko.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Absolwent medycyny nie ma prawa kupić dentystycznego fotela

>Dlatego, że pierwszy rok popracuje u innego dentysty z fotelem, nabierze doświadczenia i zacznie >kupować narzędzia, zamiast wziąć fotel na kreskę u lichwiarzy i przez chamskie triki "umowne" i >przemoc państwa kapitalistycznego skończyć na dnie, jako niewolnik innych ludzi?
>

Dentyści pilnują by zawód był monopolem rodzinnym.
Logiczne jest, że nikt nie będzie ponosił kosztów finansowania sobie konkurencji.
Nie dotyczy to tylko dentystów.
Thoter (6650 punktów)
> Nie myśleli przy tym o rozwoju sztucznej inteligencji.

Komuniści chcieli z polskojęzycznych istot, bez inteligencji, zrobić ludzi. Zainwestowali w szkoły i za darmo wozili do teatrów i filharmonii, na światową klasykę, to co chodziło po polskiej ziemi. Milionom parobków, od pokoleń tresowanych klęczeniem i modleniem, którzy przez całe życie widzieli zad koński, dali szansę awansu: intelektualnego i materialnego.
To nie wina komunistów, że ci co przeżyli krwawą rzeź zorganizowaną im przez: Brytyjczyków, Kościół i Żydów amerykańskich, nie stworzyli z istot bez inteligencji ludzi.
Masa parobków spłodziła kolejne masy, których szare komórki dalej umożliwiają im tylko wykonywanie lokajskich czynności i łaszą się do tych co ich chwalą.

pl.wikipedia.org/wiki/David_Lloyd_George

uważał, że przekazać Polakom śląski przemysł to tak, jakby dać małpie zegarek

Sto lat temu uważano, że Polacy mają możliwości intelektualne małp.
Hamerlik, uważasz, że dzisiaj polskojęzyczne gadające małpy będą potrzebowały do czegoś sztucznej inteligencji ??

>W kapitalizmie zwierzę musi dożyć zdrowe i nie może zginąć, bo jak zginie to wraz z nim ginie >zysk.

W kapitalizmie zwierzęta nie są traktowane jak istoty żywe, tylko jak masa, która ma zwiększać swój ciężar, jak najtańszym kosztem.

>zamiast pozwolić ludziom otrzeć się o śmierć i zmądrzeć.
>

W zeszłym roku odebrało sobie życie 5 233 osoby - to najwięcej od 2019 roku. Zdecydowaną większość stanowią mężczyźni, bo aż 4 404

Amerykanie w czasie napaści na Filipińczyków, 125 lat temu, kazali swojemu wojsko wystrzelać mężczyzn powyżej 10 roku życia. U nas stosują inną metodę dającą ten sam efekt. Kilkadziesiąt lat i będą mieć za niewolników babochłopy, które genetycznie są tak skonstruowane, że bezmyślnie podążają za tworzonymi modami. Babochłopom faktycznie może przydać się sztuczna inteligencja do realizacji narzucanych im planów. Planowe zadłużanie wymusza planowe spłacanie rat. Planowe spłacanie rat wymusza planowe działanie. zadłużanie i spłacanie jest planowane w siedzibach banksterów.
Elasp (6859 punktów)
>> Przecież to nic innego, jak gospodarka socjalistyczna, z wielką, kontrolującą
>> machiną biurokratyczno-nomenklaturową, zużywającą niemałą część opodatkowania.
>>
>W tej gospodarce socjalistycznej LUDZIE ustalali cenę skupu żywca, która wynikała z kosztów LUDZKIEGO hodowania zwierząt.

Efekty tego widzieliśmy w skali całej Europy Wschodniej w r. 1989.
szarley (54913 punktów)
>>Co jest więc inną alternatywą?
>Gadam o tym od paru lat.

Owszem gadasz, tylko niczym poza ucieczkami i gównem nie uzasadniasz

Pytałem w jaki sposób konfiskata oszczędności powodzian ma wyzwolić ciebie z nędzy,m w której żyjesz za 30 000 złotych miesięcznie

>Kapitalizm oparty na publicznie jawnej księdze kapitału pod kolektywną kontrolą
"kapitalizm", który konfiskuje oszczędności nieprzytomnemu człowiekowi
Hamerkapitalizm

Wiem, towarzyszu Minc, Partia powinna decydować o tym kto ile może mieć na koncie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Owszem gadasz, tylko niczym poza ucieczkami i gównem nie uzasadniasz

Owszem uzasadniam ale uderzam w wasze możliwości wyzysku innych ludzi, przez co moje uzasadnienia stają się dla Was niechciane.

>Pytałem w jaki sposób konfiskata oszczędności powodzian ma wyzwolić ciebie z nędzy,m w której żyjesz za 30 000 złotych miesięcznie

A ja pytam dlaczego niszczysz innych ludzi systemowym wyzyskiem i jeszcze wierzysz, że wolno Ci i że Ci się należy?
Zostałeś wychowany jak pasożyt i nie potrafisz nawet wyobrazić sobie innego życia od życia pasożyta?

>"kapitalizm", który konfiskuje oszczędności nieprzytomnemu człowiekowi
>Hamerkapitalizm

Limit oszczędności ma zostać związany z wartością posiadłości. Kiedy posiadłości nie mają wartości, wtedy nie ma podwyższonego limitu oszczędności.

To jest moje żądanie dotyczące organizacji gospodarki.
W tym żądaniu ani słowem nie wspominam o nieprzytomnych ludziach w śpiączce. Ty ich wymyśliłeś na potrzeby propagandy brutalnego kapitalizmu, w którym człowiek wyzyskuje człowieka.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Owszem gadasz, tylko niczym poza ucieczkami i gównem nie uzasadniasz
>Owszem uzasadniam ale uderzam w wasze możliwości wyzysku innych ludzi,

Jeśli twoja mamusia wyzyskuje innych ludzi to jej to powiedz. Ja daje nie czytam, o czym cię nieraz informowałem

Wróć do wątku, w którym była ostatnia rozmowa, ideologu okradania nieprzytomnych ludzi.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365