Racjonalista - Strona głównaDo treści
bez pamięci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-05-2025 13:14okragly (21676 punktów)bez pamięci
Ocena 1 na 1
80 lat temu skończyła się wojna, rocznica bez echa, bez pamięci, zapomnieliśmy jaka to była hekatomba, 80 000 000 śmierci, ogrom cierpienia, znaczy musimy sobie przypomnieć, dlatego takie dążenie naszych patoelit do wojny, do zwarcia z ruskimi. To będzie niewyobrażalna klęska

zwyciężamy wtedy kiedy nie walczymy, tak było w 1 i 2 wś, kedy walczymy przegrywamy, np Powstanie Warszawskie i wszystkie inne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

quick (6851 punktów)
>80 lat temu skończyła się wojna, rocznica bez echa, bez pamięci, zapomnieliśmy jaka to była
>hekatomba, 80 000 000 śmierci, ogrom cierpienia, znaczy musimy sobie przypomnieć,
Widzę dwie przyczyny dla których przechodzi to bez echa.
1. Obecny rząd stawia na zbliżenie z Niemcami, a to właśnie m.in. niemiecki imperializm był powodem jej wybuchu. Wielkie Niemcy, Mitteleuropa, Lebensraum, itd...
2. "Zdrada" zachodu, który oddał nas w ręce sowietów.

Co do pkt 1. Dziś realnym zagrożeniem jest rosyjski imperializm, więc potrzebna jest solidarność bez względu na to jak tragiczna była przeszłość. Pragmatyzm tego wymaga.
Co do pkt 2. Wg mnie nie było żadnej zdrady. Była kalkulacja strategiczna Anglosasów. Kontrola nad całą Japonią była ze strategicznego punktu widzenia ważniejsza, niż kontrola nad regionem Europy środkowo wschodniej.

>dlatego takie
>dążenie naszych patoelit do wojny, do zwarcia z ruskimi. To będzie niewyobrażalna klęska

Nie ma takiego dążenia. Jest mobilizacja w odpowiedzi na rosyjskie działania.
11-05-2025 20:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>80 lat temu skończyła się wojna, rocznica bez echa, bez pamięci, zapomnieliśmy jaka to była
>>hekatomba, 80 000 000 śmierci, ogrom cierpienia, znaczy musimy sobie przypomnieć,
>Widzę dwie przyczyny dla których przechodzi to bez echa.
>1. Obecny rząd stawia na zbliżenie z Niemcami, a to właśnie m.in. niemiecki imperializm był powodem jej wybuchu. Wielkie Niemcy, Mitteleuropa, Lebensraum, itd...
paradoksem jest że kraje które napadły na ZSRR w 1941r mają, chcą mieć, dobre relacje z Rosją, mam na myśli Niemcy, Węgry, Słowacja, Włochy. Wyłamuje się Rumunia, ale ona tez przejdzie.
Niemcy chcą zbliżenia z Rosją, my stoimy na przeszkodzie

>2. "Zdrada" zachodu, który oddał nas w ręce sowietów.
USA do dzisiaj okupuje Japonie czy Niemcy

>Co do pkt 1. Dziś realnym zagrożeniem jest rosyjski imperializm,
taka jest narracja patoelit która nijak ma się do faktów. Imperialna jest Europa, Polska wyczuła krew, ale to źle się dla nas skończy. zawsze jak walczymy przegrywamy, drugi raz nikt nam nie podaruje śląska, pomorza, prus. zostaniemy księstwem warszawskim

>>dlatego dążenie naszych patoelit do wojny, do zwarcia z ruskimi. To będzie niewyobrażalna klęska
>Nie ma takiego dążenia. Jest mobilizacja w odpowiedzi na rosyjskie działania.
jakie działania? to my prowadzimy wojnę wprowadzając sankcje a nie oni, to Ukraina zniszczyła gazociągi a nie oni
daj choć jeden przykład agresji na nas, tylko jeden (ja podam ci 100 agresji nas na Rosje)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
12-05-2025 02:28 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
>daj choć jeden przykład agresji na nas, tylko jeden (ja podam ci 100 agresji nas na Rosje)
"Wiemy już na pewno, że wielki pożar na Marywilskiej był efektem podpalenia na zlecenie rosyjskich służb. Działania koordynowane były przez osobę przebywającą w Rosji. Część sprawców przebywa już w areszcie, reszta została zidentyfikowana i jest poszukiwana" - napisał w niedzielę w serwisie X premier Donald Tusk.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
12-05-2025 13:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>daj choć jeden przykład agresji na nas, tylko jeden (ja podam ci 100 agresji nas na Rosje)
>"Wiemy już na pewno, że wielki pożar na Marywilskiej był efektem podpalenia na zlecenie rosyjskich służb. Działania koordynowane były przez osobę przebywającą w Rosji. Część sprawców przebywa już w areszcie, reszta została zidentyfikowana i jest poszukiwana" - napisał w niedzielę w serwisie X premier Donald Tusk.
nie wierz gumie balonowej (w PRL-u były gumy do żucia, nazywały się Donald)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
12-05-2025 17:39 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>daj choć jeden przykład agresji na nas, tylko jeden (ja podam ci 100 agresji nas na Rosje)
>>"Wiemy już na pewno, że wielki pożar na Marywilskiej był efektem podpalenia na zlecenie rosyjskich służb. Działania koordynowane były przez osobę przebywającą w Rosji. Część sprawców przebywa już w areszcie, reszta została zidentyfikowana i jest poszukiwana"
>nie wierz gumie balonowej
Czekam na 100 przykładów!

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
17-05-2025 17:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>daj choć jeden przykład agresji na nas, tylko jeden (ja podam ci 100 agresji nas na Rosje)
>>>"Wiemy już na pewno, że wielki pożar na Marywilskiej był efektem podpalenia na zlecenie rosyjskich służb. Działania koordynowane były przez osobę przebywającą w Rosji. Część sprawców przebywa już w areszcie, reszta została zidentyfikowana i jest poszukiwana"
>>nie wierz gumie balonowej
>Czekam na 100 przykładów!
ich jest 1 000, nie będe wszystkich wymieniał, samych sankcji jest 274
275 zamknięcie ruchu przygranicznego
276 napaść polskich żołnierzy na Kursk, na niemieckich czołgach Leopard
278 posądzanie rosjan o wszystkie zło (263 zła), np śmieć dwóch Polaków pod Lublinem od rakiety ukrainskiej
584 zamknięcie granic
585 zakaz puszczania piosenki rosyjskiej
586 zakaz puszczania filmu rosyjskiego
587 zakaz koncertów piosenki rosyjskiej
588 zakaz puszczania sztuki rosyjskiej
589 putino inflacja
590 zakaz inwestycji rosyjskiej (cały nasz majątek jest w rekach usazyda)
591 zakaz kupowania od rosji wszystkiego (10 000 produktów)
.
.
10 592 gnębienie "onuc", wyzywania od "onuc", już wolę być dziadkami z wermachtu który zabił 5 000 000 Polaków, czy innym gadem
10 593 putinobieda nadchodzi

Polska, jako pies usazyda, czuje sie mocna, ale to padnie, usazyd słabnie, UE jest rozdarta, zostaniemy sam na sam z Rosją, wtedy będziesz śpiewał jak watykanski eunuch.

a przypomnę ci, że Rosja to ogromny kraj o ogromnym potencjale i dzieki nam, rusofobom będziemy graniczyć z Chinami (Chiny zajmą politycznie, ekonomicznie, społecznie, gospodarczo, militarnie Rosję). Spełni się sen prawdziwego Polaka, Polska granicząca z Chinami. Na lotnisku w Minsku na Białorusi są napisy po Rosyjsku i Chińsku)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 04:57 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>>>daj choć jeden przykład agresji na nas, tylko jeden (ja podam ci 100 agresji nas na Rosje)
>>>>"Wiemy już na pewno, że wielki pożar na Marywilskiej był efektem podpalenia na zlecenie rosyjskich służb. Działania koordynowane były przez osobę przebywającą w Rosji. Część sprawców przebywa już w areszcie, reszta została zidentyfikowana i jest poszukiwana"
>>>nie wierz gumie balonowej
>>Czekam na 100 przykładów!
>ich jest 1 000, nie będe wszystkich wymieniał, samych sankcji jest 274
Sankcje to nie agresja. Czekam na 100 przykładów!

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
18-05-2025 05:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Sankcje to nie agresja. Czekam na 100 przykładów!
a czy niedopuszczenie Rosji do Eurowizji nie jest agresja
jak najbardziej, tylko w białych rękawiczkach
czy dyskryminacja np czarnych, nie jest agresją


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 05:42 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Sankcje to nie agresja. Czekam na 100 przykładów!
>a czy niedopuszczenie Rosji do Eurowizji nie jest agresja
Nie jest. Kraje azjatyckie (Rosja, Korea Pn., Chiny) niech sobie zrobią Azjowizję.
Czekam na 100 przykładów!

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie jest. Kraje azjatyckie (Rosja, Korea Pn., Chiny) niech sobie zrobią Azjowizję.

Tak powstaje grunt do prawdziwej wojny, w której ludzi pali się atomem czy gazuje w komorach.

Wg mnie to fundamentalny błąd.

Gdyby to ode mnie zależało natychmiast otworzyłbym granicę z Rosją, zaprosił rosyjskich komentatorów do polskiej telewizji, umożliwił otwarcie w Polsce rosyjskiego domu kultury, zniósł wszystkie sankcje na wymianę technologiczną i handlową, wprowadził do niektórych szkół naukę języka rosyjskiego, organizował wymianę kulturalną i naukową, w tym w szczególności wymianę uczniów.

Ale też natychmiast wysłałbym wojsko na Ukrainę i toczył z Ruskmi wojnę do granic Ukrainy.

Konflikt rozwiązywałbym na polu walki ale nie na polu wierzeń, wartości, nauki, kultury czy handlu.

Co innego dać sobie po mordzie a co innego stworzyć fundament totalnej nienawiści.

Taraz już rozumiem, że bicie się po mordach bywa zdecydowanie lepsze od rozwoju oskarżeń i pogardy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
> natychmiast wysłałbym wojsko na Ukrainę i toczył z Ruskmi wojnę do granic Ukrainy.
>

Przyłączyłbyś się do banderowców i nazistów ???
Następny nazista i banderowiec na FR.
Jaki masz w tym interes ???
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przyłączyłbyś się do banderowców i nazistów ???
>Następny nazista i banderowiec na FR.
>Jaki masz w tym interes ???

Do Ukraińców.
Tak chętnie to zrobię.

Celem jest uznanie granic, odrębności, niepodległości, odmienności, czego Ruscy nie potrafią.

Ruscy są specjalistami od łamania tożsamości przemocą. Trzeba się przed tym łamaniem tożsamości bronić i też innych bronić.

Dałbym przy tym jasny komunikat.
Macie czas wycofać się.
Polujemy tylko na żołnierzy.
Polujemy tylko do granicy Ukrainy.
Nie zabijamy żołnierzy jeśli to tylko możliwe ale łapiemy ich i wywozimy ciężarówkami za granicę.
Nie chcemy was zabijać ale jeśli nie uznacie ukraińskiej granicy, odrębności, niepodległości, odmienności i z przemocą będziecie zaprowadzać wasze ruskie porządki na Ukrainie wtedy będziemy was w tej przestrzeni zabijać na co w pełni zasługujecie.

Nie mam żadnych wątpliwości, że już dawno cały świat powinien walczyć z Ruskmi na Ukrainie.

Niech wracają do swojego świata.
Mogą czcić Putina u siebie ale Ukraińcy nie muszą go czcić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie mam żadnych wątpliwości, że już dawno cały świat powinien walczyć z Ruskmi na Ukrainie.
>

Jak propaganda może milionom, przez kalkę, w łbach namieszać.

www.youtube.com/watch?v=6dUzj9_17aw

Biznes po wyborach? Szykuj się na RZEŹNIĘ. Trzaskowski, Mentzen i Nawrocki mają plan!"

Radek Pogoda mówi, też o tym, jak się należy bronić przed propagandą.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie mam żadnych wątpliwości, że już dawno cały świat powinien walczyć z Ruskmi na Ukrainie.
>Jak propaganda może milionom, przez kalkę, w łbach namieszać.

Czy ja też mam prawo chodzić po sąsiadach i ich zabijać, bo mi się nie podoba czego chcą i co myślą, czy tylko Ruscy mają takie prawo?

Jeśli Ukraińcy przestali wierzyć w wielką Rasije to trudno. Ruscy mogą ich na nowo przekonywać ale za brak wiary w Rosję zabijać nie wolno.

Każdego kto zabija dla Rosji ludzi innej narodowości na obczyźnie powinien spotkać ten sam los co ich ofiar.

Kula w łeb na opętanie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Czy ja też mam prawo chodzić po sąsiadach i ich zabijać, bo mi się nie podoba czego chcą i co >myślą, czy tylko Ruscy mają takie prawo?
>

pl.wikipedia.org/wiki/Wasilij_Ulrich

Wasilij Wasiljewicz Ulrich, ros. Василий Васильевич Ульрих ur. 1 lipca 1889 w Rydze,(...)
Od czerwca 1921 przewodniczący Izby Wojskowej Najwyższego Trybunału Wszechrosyjskiego Centralnego Komitetu Wykonawczego (WCIK), od 1923 przewodniczący Izby Wojskowej Sądu Najwyższego Rosyjskiej FSRR, a 1926-1948 przewodniczący Kolegium Wojskowego Sądu Najwyższego ZSRR. W latach 1926-1948 prowadził procesy polityczne w ZSRR skierowane przeciwko osobom oskarżanym m.in. o zdradę państwa, szpiegostwo i działania na szkodę Armii Czerwonej (np. w 1937 sprawę marszałka Michaiła Tuchaczewskiego, w 1945 przywódców Polskiego Państwa Podziemnego). Od 1933 przewodniczył składom orzekającym we wszystkich głośnych pokazowych procesach politycznych.


pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Matulewicz

Z pochodzenia Litwin.Od 1928 członek Kolegium Wojskowego Sądu Najwyższego ZSRR, od 1933 zastępca przewodniczącego tego Kolegium, Wasilija Ulricha, orzekał w wielu procesach zakończonych wyrokami śmierci. Od listopada 1940 przewodniczący trybunału wojskowego Charkowskiego Okręgu Wojskowego, od sierpnia 1941 przewodniczący trybunałów wojskowych kolejno Frontu Południowego, Północno-Kaukaskiego i Zakaukaskiego,

Matukewicz urodził się w litewskiej rodzinie robotniczej. Ukończył trzy lata nauki w szkole miejskiej i od najmłodszych lat pracował w fabrykach jako prosty robotnik. Ulrich miał wyższe wykształcenie. Dobrano mu głupka i razem wydawali wyroki śmierci.
Kto im ustalał listy nazwisk do rozstrzelania ?? Zgładzili setki tysięcy osób, tysiące Żydów i nie ma o tym ani słowa, w ich polskich biografiach. Pomagali im w tym Gruzini i pochodzący z okolic Gruzji. Kto mógł kierować tymi: Łotyszami, Litwinami i Gruzinami ??
Czyja to była i jest agentura ???
Chciałbyś być otoczony takimi sąsiadami i mieć do czynienia z brytyjską agenturą ??
Żeby ułatwić przejście przez Polskę przejętej Armii Czerwonej, wymordowali naszych dziadków i ojców.
Masz szare komórki trzyletniego dziecka. Zerowa wiedza książkowa.


Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kto im ustalał listy nazwisk do rozstrzelania ??

A kto strzelał?

Strzelali Żydzi i agenci obcych państw a Ruscy są niewinni?

Teraz też są niewinni rujnując życie zwykłym Ukraińcom, których zamierzają przerobić na Ruskich drugiej kategorii?

Wszyscy mają patrzeć na zabory i niszczenie tożsamości narodowej, bo Ruscy mają wizję, że w ten sposób się bronią?

Ruscy zaczęli wojnę i chcąc nie chcąc trzeba do niej przystąpić.
Oko za oko, ząb za ząb i śmierć za śmieć.

Jestem otwarty na Rosjan ale rosyjskich żołnierzy na ukraińskiej ziemi należy spalić ogniem piekielnym natychmiast i cały świat powinien stanąć do wojny z Ruskimi na Ukrainie, dając przy tym możliwość im wycofać się do Rosji i odpuszczenia winy, jeżeli złożą karabiny i przestaną wreszcie zabijać.

Co Ruscy w swej chciwości, arogancji i bezwzględności wyrabiają na tym świecie, to przechodzi ludzkie pojęcie.

Ja w każdym razie jestem gotowy do wojny z nimi i chętnie na nią się udam, z pełną świadomością ryzyka śmierci i kalectwa.

Nie będą mi prymitywne i agresywne stworzenia świata w piekło zmieniać.
Wszyscy patrzą na ten mord i próbę zniszczenia ukraińskiego społeczeństwa przez Ruskich i udają idiotów, ze strachu.

Przychodzi jednak taki moment, w którym należy podjąć walkę i nawet zginąć, jeżeli nie można przetrwać ale swojej tożsamości i wiary nie wolno nigdy zdradzić. Należy być im wiernym do grobowej deski. Życie zdrajcy nie ma żadnej wartości

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Kto im ustalał listy nazwisk do rozstrzelania ??

>A kto strzelał?

>Strzelali Żydzi i agenci obcych państw a Ruscy są niewinni?
>

W 1937 r. żydwoski zięć Jeżow podpisał tajny rozkaz numer 00447 i tylko w tym roku
żydowskie NKWD rozstrzelało 360 tysięcy Rosjan a 390 tysięcy zagoniono do obozów pracy, które
realizowały zadania z planowaną wojną z Niemcami. W 1937 roku żydowskie NKWD zamordowało 42 tysiące Niemców: komunistów i pracujących w przemyśle i na kolei.

ru.wikiped(*)лович

Walentin Pawłowicz Olberg (1907, Zurych - 25 sierpnia 1936, Moskwa ) - członek Komunistycznej Partii Niemiec, działacz opozycji trockistowskiej , nauczyciel historii w Instytucie Pedagogicznym im. Gorkiego.(...)
Został głównym oskarżonym w pierwszym pokazowym procesie w Moskwie, który odbył się od 19 do 24 sierpnia 1936 roku.
Zrehabilitowany 13 lipca 1988 r. uchwałą plenum Sądu Najwyższego ZSRR


ru.wikiped(*)сович

Konon Borisowicz Berman-Jurin , pseudonimy Hans Stauer , Aleksandr Fomicz ( 1901-1936 ) - działacz partii komunistycznych Łotwy i Niemiec, dziennikarz , skazany w I procesie moskiewskim.(...) Został aresztowany przez NKWD 21 maja 1936 roku. 24 sierpnia tego samego roku został skazany przez Naczelnego Dowódcę ZSRR na karę śmierci pod zarzutem udziału w kontrrewolucyjnej organizacji terrorystycznej trockistowsko-zinowiewowskiej i rozstrzelany następnego dnia. Został pośmiertnie zrehabilitowany 13 lipca 1988 r. uchwałą Plenum Sądu Najwyższego ZSRR

ru.wikiped(*)Эмель

Aleksandr Emel (prawdziwe nazwisko Mojżesz Iljicz Lurie ; 22 sierpnia 1897 , Kosarichi , powiat bobrujski, gubernia mińska - 24 sierpnia 1936 , Moskwa ) - działacz Komunistycznej Partii Niemiec, radziecki publicysta, historyk, tłumacz.(...)
W chwili aresztowania był wykładowcą na Wydziale Historycznym i profesorem Uniwersytetu Moskiewskiego . Został skazany na karę śmierci i stracony 24 sierpnia 1936 roku w Moskwie.


ru.wikiped(*)ревич

Natan Łazariewicz Lurie ( 1901-1936 ) - działacz Komunistycznej Partii Niemiec, lekarz (...)
Urodził się w Polsce w rodzinie żydowskiej , był członkiem młodzieżowej organizacji " Gekholuz ". Uzyskał wykształcenie wyższe i był członkiem Komunistycznej Partii Niemiec.(...)
Został aresztowany przez NKWD 13 sierpnia 1936 r. i skazany przez Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego ZSRR pod zarzutem udziału w kontrrewolucyjnej organizacji terrorystycznej. Został skazany na śmierć 24 sierpnia tego samego roku, a wyrok wykonano następnego dnia. Został pośmiertnie zrehabilitowany 13 czerwca 1988 r.


Łącznie NKWD zamordowało 2,5 mln Rosjan. Żadni Ruscy tam nie mordowali, to ich mordowano.
Cara Romanowa pokonali Żydzi niemieccy i Niemcy. Dożyli do roku 1937 r. wtedy ich wymordowali Żydzi ze służbami brytyjskimi. Dorobek Żydów niemieckich i Niemców przejęli ci, co kierowali agentem Stalinem i kolejnym NKWD.

ru.wikiped(*)левич

Ilja-Dawid Izraeliewicz Kruglański ( Fritz-Dawid ; 1897 , Nowozybkow - 25 sierpnia 1936 , Moskwa ) był jednym z oskarżonych w pierwszym procesie moskiewskim o przygotowanie zamachu na Stalina w 1935 roku na rozkaz Trockiego.(...)
24 sierpnia 1936 roku Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego ZSRR uznało go winnym tego, że jako członek podziemnej organizacji terrorystycznej trockistowsko-zinowiewowskiej brał udział w przygotowaniu zamachu na Stalina. Wyrok wykonano 25 sierpnia, ciało skremowano i pochowano w zbiorowej mogile na Nowym Cmentarzu Dońskim w Moskwie


Szefem Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego ZSRR był Łotysz a jego prawą ręką Litwin.
Czyim agentem był analfabeta Stalin ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czyim agentem był analfabeta Stalin ??

Niemieckie obozy zagłady w Polsce i Polacy, którzy na nie pozwolili, zamiast zginąć w walce z nazistowskimi Niemcami jak powinni, mogłoby w jakiś sposób Rosjan usprawiedliwiać i też wyjaśniać co potrafi powodować strach ale wtedy nie chce słyszeć od Ciebie, że ruski system społeczny jest drogą do zbawienia i że Putin ratuje świat.

System, który umożliwia rozwój takiej patologii jest czymś najgorszym i trzeba się trzymać od niego z daleka. Obojętnej jakiej narodowości rozwija się w nim patologia, to jest wyraźny sygnał, że ten system społeczny stanowi fundament tej patologii.

Po takiej historii oby ruskie wierzenia realizowały się na drugim końcu świata ale nigdzie w pobliżu, bo one są groźne dla zdrowia i życia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Niemieckie obozy zagłady w Polsce i Polacy, którzy na nie pozwolili, zamiast zginąć w walce z >nazistowskimi Niemcami jak powinni, mogłoby w jakiś sposób Rosjan usprawiedliwiać i też >wyjaśniać co potrafi powodować strach ale wtedy nie chce słyszeć od Ciebie, że ruski system >społeczny jest drogą do zbawienia i że Putin ratuje świat.
>

Nie ma i nie było Polski, niemieckojęzyczni naziści to byli amerykańscy a nie niemccy, ruski system nie jest ruski.
Polska była i jest bazą wypadową Anglosasów. Nazistów w Niemczech stworzyli i uzbroili Amerykanie z Brytyjczykami a ruski system stworzyli Żydzi niemieccy.
Nie masz żadnej wiedzy historycznej.
Naziści w Niemczech, tzw. solidarność w Polsce i obecni banderowcy na Ukrainie to są produkty made in USA.
Tak samo Wehrmacht niczym cię nie różni od "polskiego" wojska. To też są produkty made in USA.

Stalinowi opłacono wyjazd do Wiednia w 1913 roku. Kto i po co go tam ściągnął ??
Stalin i Hitler nie znali języków obcych. Po ludobójstwie Żydów komunistów i komunistów nie Żydów w 1937 roku w ZSRR już w 1938 r. zjawiła się amerykańska agentura, którą kierował Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский.

ru.wikiped(*)рович

Oleg Aleksandrowicz Trojanowski ( 24 listopada 1919 , Moskwa - 21 grudnia 2003 , Moskwa) - radziecki dyplomata . Stały Przedstawiciel ZSRR przy Organizacji Narodów Zjednoczonych i Radzie Bezpieczeństwa ONZ . Zasłużony Pracownik Służby Dyplomatycznej Federacji Rosyjskiej (1999).
W latach 1934-1938 mieszkał z rodzicami w Stanach Zjednoczonych. Ukończył prywatną szkołę kwakrów Sidwell Friends ( Waszyngton , USA ). Przez rok studiował w Quaker Swarthmore College w Pensylwanii. Następnie studiował na wydziale literatury MIFLI.
W 1941 roku został powołany do czynnej służby wojskowej i skierowany do Wojskowego Instytutu Języków Obcych.


Ojciec tego Trojanowskiego był pierwszym ambasadorem ZSRR w USA.
W 1937 r. w ZSRR wymordowano cały aparat władzy cywilnej i wojskowej. ZSRR stworzony przez Żydów niemieckich i Niemców został krwawo przejęty przez Żydów i anglosaskie agentury.
Żydów za to ludobójstwo szybko spotkała kara. Żydzi wymyślili bajkę, że ich wymordował demokratycznie wybrany Hitler, bo ich nie lubił i wystawili niewinnym Niemcom za to rachunek.
Prawda jest taka, że Hitler miał kolegów Żydów, Żyda lekarza i z Żydem siedział w więzieniu. Hitlerowi dali celę po Żydzie, który zamordował Żyda.
Zaczęto mordować Żydów dlatego, że byli komunistami a na końcu dlatego, że byli zdrajcami.
W jednym i drugim przypadku nie miało to nic wspólnego z tym, że byli Żydami.
Wielu Żydów zginęło, którzy nie byli ani komunistami ani zdrajcami.
Z tego samego powodu i ci sami co mordowali Żydów komunistów, dzisiaj chcą mordować Chińczyków, komunistów.
Ja stoję po stronie tych co są mordowani a Ty po stronie tych co mordują.
Mnie jakieś systemy i geopolityka nie interesują. Interesuje mnie wyłącznie prawda.
Jak znasz kogoś, kto ma wiedzę i ją samodzielnie zdobył, to mu powiedz o moich odkryciach.
Potem mi zdaj relacje co powiedział.
16-05-2025 14:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>daj choć jeden przykład agresji na nas, tylko jeden (ja podam ci 100 agresji nas na Rosje)
>"Wiemy już na pewno, że wielki pożar na Marywilskiej był efektem podpalenia na zlecenie rosyjskich służb.
tak jak zabicie przez rakietę dwóch Polaków (rakieta w Przewodowie w 2022 r), do dzisiaj się nie przyznali
Podpalenia chińskich baraków dokonało dwóch Ukraińców
Po co ruscy mieliby podpalać budy handlowe, moze oni faktycznie są tak głupi, jak mówił hitler


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
16-05-2025 14:53 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>daj choć jeden przykład agresji na nas, tylko jeden (ja podam ci 100 agresji nas na Rosje)
>>"Wiemy już na pewno, że wielki pożar na Marywilskiej był efektem podpalenia na zlecenie rosyjskich służb.
>tak jak zabicie przez rakietę dwóch Polaków (rakieta w Przewodowie w 2022 r), do dzisiaj się nie przyznali
>Podpalenia chińskich baraków dokonało dwóch Ukraińców
>Po co ruscy mieliby podpalać budy handlowe, moze oni faktycznie są tak głupi, jak mówił hitler
Czekam na 100 przykładów!

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Po co ruscy mieliby podpalać budy handlowe, moze oni faktycznie są tak głupi, jak mówił hitler

Kiedyś tego nie rozumiałem ale teraz już wiem, że przemoc intelektualna odbywa się głównie poprzez oskarżanie i poniżanie innych. To jest droga do umysłowej dominacji nad drugim człowiekiem.

Jeśli oskarżony poczuje negatywne emocje i podejmie się obrony przed oskarżeniem albo zacznie dowodzić swojej wartości to już po nim, zostanie zdominowany.

Sposobem na uniknięcie dominacji jest całkowita obojętność na oceny innych ludzi.

Taki coś gada o tym, jaki jesteś zły i jak wszystko źle zrobiłeś a Ty traktujesz go jak powietrze, jak szum wiatru, nawet nie mówisz do niego po prostu zamknij się, tylko co najwyżej przesuń sie, bo mi stanąłeś na drodze i po 5 sekundach zapominasz o jego istnieniu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Kiedyś tego nie rozumiałem ale teraz już wiem, że przemoc intelektualna odbywa się głównie >poprzez oskarżanie i poniżanie innych. To jest droga do umysłowej dominacji nad drugim >człowiekiem.
>

wiadomosci(*)o-wiemy-o-sabotazyscie/sgwr41e

Podpalenie Centrum Handlowego Marywilska 44 w Warszawie i sklepu IKEA w Wilnie koordynował zwerbowany przez Rosjan Ukrainiec Ołeksandr Warywoda.

wierzysz w to, żeby Ukrainiec, który rzekomo stoi za podpaleniami, był agentem Putina ??
Prowokacja przez polskojęzyczne i banderowskie służby mająca na celu zaognianie konfliktu z Rosją.
Identyczna sytuacja jak z zabójstwem Popiełuszki, kierowanym przez CIA i Watykan.
To nie jest droga do umysłowej dominacji ale usprawiedliwienie do użycia siły i stworzenia grupy kierowanej nienawiścią a potem jej używania.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>wierzysz w to

Mam spory dystans do informacji pochodzących z zagranicznych mediów w Polsce, o których nie wiadomo kto za nimi stoi, jakie ma interesy i powiązania.

Nawet jeśli informacje pochodzą od "funkcjonariuszy państwa" nie ufam im, bo nie ufam tej konstrukcji państwa. Cała struktura jest dla mnie mocno niewiarygodna i podejrzewam w niej wrogie względem mnie działania.

Nie będę się takimi informacjami z całą pewnością kierował w życiu i podejmował na ich podstawie istotnych decyzji.

youtu.be/5VCiU1osa3w
12-05-2025 07:36 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>USA do dzisiaj okupuje Japonie czy Niemcy
>



marjorie-wiki.de/wiki/Kanzlerakte

Akta kanclerza mają być częścią tajnego traktatu państwowego z 21 maja 1949 r., na mocy którego zwycięskie mocarstwa alianckie z II wojny światowej zapewniły sobie w szczególności "suwerenność medialną" w Republice Federalnej Niemiec do roku 2099.

Napadniętym i pokonanym Żydom niemieckim i Niemcom pranie szarych komórek zapewniły sobie ixh pogromcy aż do 2099 roku.
Takie sprawy są tajne i mało kto rozumie, jak to się potem realizuje.
quick (6851 punktów)
>Niemcy chcą zbliżenia z Rosją, my stoimy na przeszkodzie
Nie ma powrotu do business as usual bez uwzględnienia polskiego wpływu na Ukrainę.

>>Co do pkt 1. Dziś realnym zagrożeniem jest rosyjski imperializm,
>taka jest narracja patoelit która nijak ma się do faktów.
Napaść na Ukrainę to fakt, nikt sobie tego nie wymyślił. Wcześniej była Gruzja.

>>Nie ma takiego dążenia. Jest mobilizacja w odpowiedzi na rosyjskie działania.
>jakie działania?
Agresję militarną.
Rozmieszczenie broni jądrowej na Białorusi. Wojna hybrydowa, którą przeciwko Polsce prowadzi Rosja i Białoruś, np. tzw. kryzys migracyjny.

Istnieje moim zdaniem możliwość dogadania się, ale nie może być tak, że pomost podzielą między siebie Niemcy i Rosja. Wg mnie nie da się dłużej pomijać Warszawy przy układaniu spraw regionu.

strategyan(*)tyka-jagiellonska-w-xxi-wieku/
Konsolidacja gospodarcza, rozwój, budowa infrastruktury i dbanie o kształtowanie wewnętrznej i zewnętrznej struktury przepływów strategicznych, tak by służyły Polsce, poprzez "piastowskie" podłączenie do strefy gospodarczej ukierunkowanej na Atlantyk musi być uzupełnione polityką jagiellońską, polegającą na ukształtowaniu przyjaznej państwu polskiemu przestrzeni na Wschodzie, z której nie będą pojawiały się zagrożenia dla "piastowskiej" konsolidacji. Optymalnie przestrzeń ta powinna być korzystnie ukształtowana geopolitycznie, współpracując z nami na przykład w kształtowaniu przepływów strategicznych. Wtedy będzie nawet dodawała siły potędze Polski.

Jeśli Polska ma zmienić gwaranta i wejść do układu kontynentalnego musi "wyrąbać" sobie miejsce dla swoich interesów. Hub a nie montownia. Do otwarcia jest również kierunek południkowy, który powinien uzupełniać ten równoleżnikowy.
12-05-2025 13:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>> realnym zagrożeniem jest rosyjski imperializm,
>>taka jest narracja patoelit która nijak ma się do faktów.
>Napaść na Ukrainę to fakt, nikt sobie tego nie wymyślił. Wcześniej była Gruzja.
dlatego zaprośmy ruska i gruzina do studia TVP, niech nam wyjaśnia podłoże konfliktu
podobnie z Ukrainą, zaprosmy ruska i ukrainca, niech nam wyjaśnią podłoże
albo zaprośmy niezależnego np Kolumbijczyka, niech nam opisze konflikt
czemu tego nie robimy? bo nie mamy racji

>>>Nie ma takiego dążenia. Jest mobilizacja w odpowiedzi na rosyjskie działania.
>>jakie działania?
>Agresję militarną.
Co? To nasi żołnierze na leopardach zdobywali obwód Kurski (w imieniu Ukraińców)

Jesteśmy jak dzieci, będąc dzieckiem miałem (mam) 5 lat młodszego brata, zawsze jak chciałem by się mnie słuchał, nie marudził, straszyłem go wilkami, smokiem, wtedy był ulubiony. Polska bez wroga nie może istnieć, musieliśmy go sobie wymysleć, nie ma lepszego wroga na świecie niz Rosja (no wymyśl lepszego)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6851 punktów)
>>Napaść na Ukrainę to fakt, nikt sobie tego nie wymyślił. Wcześniej była Gruzja.
>dlatego zaprośmy ruska i gruzina do studia TVP, niech nam wyjaśnia podłoże konfliktu
>podobnie z Ukrainą, zaprosmy ruska i ukrainca, niech nam wyjaśnią podłoże
Znamy dość dobrze podłoże obu tych konfliktów. Prawda jest skomplikowana, ale wspólnym mianownikiem obu jest m.in. rosyjski imperializm.

>Polska bez wroga nie może istnieć, musieliśmy go sobie wymysleć, nie ma lepszego wroga na świecie niz Rosja (no wymyśl lepszego)

Jak dla mnie to infantylne podejście. W stosunkach między narodami nie ma sentymentów. Liczą się interesy, i to interesy są wieczne, a nie sojusze.
17-05-2025 18:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Napaść na Ukrainę to fakt, nikt sobie tego nie wymyślił. Wcześniej była Gruzja.
>>dlatego zaprośmy ruska i gruzina do studia TVP, niech nam wyjaśnia podłoże konfliktu
>>podobnie z Ukrainą, zaprosmy ruska i ukrainca, niech nam wyjaśnią podłoże
>Znamy dość dobrze podłoże obu tych konfliktów. Prawda jest skomplikowana, ale wspólnym mianownikiem obu jest m.in. rosyjski imperializm.
jakbyśmy stracili podczas 2 wś Kraków, Lublin i dzisiaj próbowali odzyskać, pewnie też byśmy byli określani jako polski imperializm. Rosjanie chca tylko odzyskać to co ich, przed wojną (2022r) chcieli na spornych terenach referendum, Ukraina się nie zgodziła

>>Polska bez wroga nie może istnieć, musieliśmy go sobie wymysleć, nie ma lepszego wroga na świecie niz Rosja (no wymyśl lepszego)
>Jak dla mnie to infantylne podejście. W stosunkach między narodami nie ma sentymentów. Liczą się interesy, i to interesy są wieczne, a nie sojusze.
nasz interes od 1000 lat jest na wschodzie, wiedział to Jagieło, Chrobry i wielu, wielu, innych
dlatego proponuje by córka Putina wyszla za mąż za syna Tuska

a usazyda wykopać, on rządzi przez zasadę "dziel i rządź", stąd tyle cierpienia, śmierci

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 10:23 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>Rosjanie chca tylko odzyskać to co ich, przed wojną (2022r) chcieli na spornych terenach referendum, Ukraina się nie zgodziła
Mijasz się z prawdą.
Co to znaczy, że: chcą tylko odzyskać to co ich?

Jeśli Rosja uzna, że ma prawo do ziem, które wchodziły w skład Imperium Rosyjskiego w roku 1866, cywilizowany świat ma to zaakceptować? Mnie się wydaje, że taką właśnie logiką się posługujesz.
Na tej zasadzie Indie powinny wrócić do Wielkiej Brytanii. Wyobrażasz sobie tego typu sytuację?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Rosjanie chca tylko odzyskać to co ich, przed wojną (2022r) chcieli na spornych terenach referendum, Ukraina się nie zgodziła
>Mijasz się z prawdą.

Niezależne od tego czego Rosjanie chcą istnieje zasada wzajemności i gdy ktoś wyciąga karabin to należy też karabin wyciągnąć.

Jak go schowa to swoje też można schować.

Gdy ktoś staje się agresywny trzeba go traktować z agresją, aż się uspokoi a jak się nie uspokoi i zagraża życiu to trzeba go wyeliminować, żeby samemu przetrwać.

Rosjanie są bardzo agresywnym narodem i trzeba się bronić przed ich agresją.

Z całą pewnością nie wolno rosyjskiej agresji tolerować i prymitywnych Ruskich usprawiedliwiać.

Ale też nie należy budować murów, bo te doprowadzą do rozwoju wielkiej nienawiści, która będzie eskalować jeszcze większą masakrą.

To są trudne sprawy.
Jak się dogadać z oprychem, który wpadł w szale do knajpy i przewraca wszystkie stoły?
Jak go przekonać, że lepiej się uspokoić, usiąść i razem się napić?

W homo sapiens popęd do walki jest zaprogramowany tak samo jak popęd seksualny i tak długo będzie szukał swojego ujścia, aż je znajdzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-05-2025 12:54 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>Z całą pewnością nie wolno rosyjskiej agresji tolerować i prymitywnych Ruskich usprawiedliwiać.

Nie wiem czy oni są prymitywni, na pewno są odmienni cywilizacyjnie, ale masz rację.
To mocarstwo rewizjonistyczne, podobnie jak Chiny.
19-05-2025 16:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Z całą pewnością nie wolno rosyjskiej agresji tolerować i prymitywnych Ruskich usprawiedliwiać.
>Nie wiem czy oni są prymitywni, na pewno są odmienni cywilizacyjnie, ale masz rację.
>To mocarstwo rewizjonistyczne, podobnie jak Chiny.
jesteś przesiąknięty "prawdą" usazyda. Gdzie Chiny sa rewizjonistyczne
Tajwan to taki Krym
Chiny i Rosja, mają racje

czemu Polska nie jest rewizjonistyczna? kiedy jeszcze w 1938r napadliśmy z Niemcami na Czechy celem zabrania ziemi


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
19-05-2025 21:13 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>jesteś przesiąknięty "prawdą" usazyda.
Jestem realistą.

>Chiny i Rosja, mają racje

Pomijając już te Twoją "specyfikę", to trzeba przyznać, że Ty podobnie do Thotera jesteś rewizjonistą.
19-05-2025 23:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> [...] jesteś rewizjonistą.
mapa polityczna ma być do końca swiata taka jak dziś? umarłeś za życia, nie wiesz że w fizyce jest ruch w interesie, interes w ruchu

geopolityka jest głupia, zakłada stałość a więc jest przeciwna naturze


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
20-05-2025 11:28 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>> [...] jesteś rewizjonistą.
>mapa polityczna ma być do końca swiata taka jak dziś? umarłeś za życia, nie wiesz że w fizyce jest ruch w interesie, interes w ruchu
Całkowita zgoda, wszystko jest w ruchu, granice też. Tego właśnie uczy geopolityka.

>geopolityka jest głupia, zakłada stałość a więc jest przeciwna naturze

Geopolityka to ruch sił wytwórczych każdego narodu, i ich wzajemna interakcja, oraz wynik tejże. Tak powstaje określony układ sił i interesów. Wszystko jest płynne i zmienne, w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

geopolityka.net/moczulski-sykulski-wywiad-2010/
Leszek Moczulski: Geopolityka wymaga dostrzegania dynamicznej rzeczywistości.

Powyższe jednak nie zmienia faktu, że popierasz szkodliwy Polsce rewizjonizm.
20-05-2025 17:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> [...] jesteś rewizjonistą.
>>mapa polityczna ma być do końca swiata taka jak dziś? umarłeś za życia, nie wiesz że w fizyce jest ruch w interesie, interes w ruchu
>Całkowita zgoda, wszystko jest w ruchu, granice też. Tego właśnie uczy geopolityka.
ale jak w fizyce, pewnie macie jakieś stałe
np geografia (chociaż też można zmieniac budując np kanał sueski)
pogoda, tez się zmienia, ocieplenie zmieni geopolitykę

>Powyższe jednak nie zmienia faktu, że popierasz szkodliwy Polsce rewizjonizm.
nie popieram, ale w przypadku Rosji, Chin (Tajwan), czy Węgier, rozumiem
Państwo jest tworem sztucznym tak i rewizjonizm, nie powinno być granic, tak było w raju



potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
20-05-2025 18:07 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Całkowita zgoda, wszystko jest w ruchu, granice też. Tego właśnie uczy geopolityka.
>ale jak w fizyce, pewnie macie jakieś stałe
>np geografia (chociaż też można zmieniac budując np kanał sueski)
>pogoda, tez się zmienia, ocieplenie zmieni geopolitykę
Dokładnie tak.

>>Powyższe jednak nie zmienia faktu, że popierasz szkodliwy Polsce rewizjonizm.
>nie popieram, ale w przypadku Rosji, Chin (Tajwan), czy Węgier, rozumiem
Popierasz. Taka jest prawda. Wystarczy krótko poczytać co piszesz. A co rozumiesz?

>Państwo jest tworem sztucznym tak i rewizjonizm, nie powinno być granic, tak było w raju

Nie wiem jak było w raju. Wiem, że człowiek to istota polityczna, a państwo jest tworem politycznym.
Nazywam państwo narzędziem, którym posługuje się naród w interakcji z innymi narodami.
20-05-2025 19:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>Państwo jest tworem sztucznym tak i rewizjonizm, nie powinno być granic, tak było w raju
>Nie wiem jak było w raju. Wiem, że człowiek to istota polityczna, a państwo jest tworem politycznym.
panstwo to patoelity, mafia, kiedyś Mieszko rodaków sprzedawał w niewole muzułmanom (był kapitalistą), i tak po kolei nastepni królowie byli właścicielami panstwa, tak jest do dzisiaj

>Nazywam państwo narzędziem, którym posługuje się naród w interakcji z innymi narodami.
panstwo to patoelity, my jesteśmy jego niewolnikami

jeśli masz swoją firmie, firma to TY, patoelity to panstwo, pracownicy to niewolnicy
tak jest zorganizowane panstwo, mamy kapitalizm

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>panstwo to patoelity, mafia

Państwo to w zasadzie grupa społeczna, tyle że duża i złożona.

Kiedyś grupa to była po prostu współpracująca z kilku kierunków sfora polująca na jedną ofiarę i dzieląca się jej częściami.

Potem ta grupa urosła i zrobiła się bardziej złożona.

Można próbować polować samemu, bez współpracy z nikim ale trzeba się zastanowić ile energii to kosztuje i czy rywalizujące o zasoby grupy na to pozwolą.

Wg mnie we współczesnym świecie indywidualna jednostka bez grupy nie ma szans na przetrwanie. Albo się do kogoś przyłączysz albo zginiesz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>panstwo to patoelity, mafia, kiedyś Mieszko rodaków sprzedawał w niewole muzułmanom (był kapitalistą), i tak po kolei nastepni królowie byli właścicielami panstwa, tak jest do dzisiaj

Nienawidzisz współczesnych elit zachodniej kultury i nie jesteś w tej nienawiści jedyny.

Istnieje wielu ludzi, którzy nienawidzą elit.

Powiedzmy, że zachodnia kultura, choć może ekonomicznie efektywna, nie sprzyja lubieniu się ludzi, wprost przeciwnie sprzyja nielubieniu się.

Są w niej oczywiście "wielkie słowa" ale za nimi nie stoi żadna prawda.

Można powiedzieć o niej jak o innym człowieku, że istnieje potężny rozstrzał pomiędzy tym co się o kulturze Zachodu mówi a tym czym ona jest tak naprawdę i jak funkcjonuj.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-05-2025 16:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Rosjanie są bardzo agresywnym narodem i trzeba się bronić przed ich agresją.
wg policji w Polsce najwięcej w wiezieniach siedzi Gruzinów, Ukrainców, bardzo mało Rosjan i znienawidzonych przez patoelity Białorusinów, a więc wszystko odwrotnie

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
19-05-2025 15:55 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Rosjanie chca tylko odzyskać to co ich, przed wojną (2022r) chcieli na spornych terenach referendum, Ukraina się nie zgodziła
>Mijasz się z prawdą.
>Co to znaczy, że: chcą tylko odzyskać to co ich?
spytać się w referendum czy mieszkańcy spornego terenu czuja się Ukraińcami czy Rosjanami

>Jeśli Rosja uzna, że ma prawo do ziem, które wchodziły w skład Imperium Rosyjskiego w roku 1866, cywilizowany świat ma to zaakceptować? Mnie się wydaje, że taką właśnie logiką się posługujesz.
powinno być referendum (tak jak w Szwajcarii)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
19-05-2025 21:08 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Co to znaczy, że: chcą tylko odzyskać to co ich?
>spytać się w referendum czy mieszkańcy spornego terenu czuja się Ukraińcami czy Rosjanami
Kto się zgodził na takie a nie inne granice niepodległej Ukrainy?

>>Jeśli Rosja uzna, że ma prawo do ziem, które wchodziły w skład Imperium Rosyjskiego w roku 1866, cywilizowany świat ma to zaakceptować? Mnie się wydaje, że taką właśnie logiką się posługujesz.
>powinno być referendum

Powinno być poszanowanie dla niepodległości i integralności terytorialnej.
Co do mnie, to ja nie mam złudzeń co do polityki mocarstw. Wiadomo czym się kieruje ich polityka.
19-05-2025 23:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Co to znaczy, że: chcą tylko odzyskać to co ich?
>>spytać się w referendum czy mieszkańcy spornego terenu czuja się Ukraińcami czy Rosjanami
>Kto się zgodził na takie a nie inne granice niepodległej Ukrainy?
to były wewnętrzne granice ZSRR, tak jak granice naszych województw, jutro mogą je zmienić i wojny nie będzie

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
20-05-2025 17:36 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)

>>Kto się zgodził na takie a nie inne granice niepodległej Ukrainy?
>to były wewnętrzne granice ZSRR, tak jak granice naszych województw, jutro mogą je zmienić i wojny nie będzie

Indie były w granicach Imperium brytyjskiego.
Czyli wg Ciebie Anglia ma takie samo prawo przyłączyć do siebie Indie, jak Rosja ma prawo przyłączyć do siebie Ukrainę?
21-05-2025 08:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Kto się zgodził na takie a nie inne granice niepodległej Ukrainy?
>>to były wewnętrzne granice ZSRR, tak jak granice naszych województw, jutro mogą je zmienić i wojny nie będzie
>Indie były w granicach Imperium brytyjskiego.
>Czyli wg Ciebie Anglia ma takie samo prawo przyłączyć do siebie Indie, jak Rosja ma prawo przyłączyć do siebie Ukrainę?
Rosja ma prawo przyłączyć Ukrainę do siebie tak jak Prusy przyłączyły Bawarię (i inne kraje) do Niemiec

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
21-05-2025 11:52 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)

>Rosja ma prawo przyłączyć Ukrainę do siebie tak jak Prusy przyłączyły Bawarię (i inne kraje) do Niemiec

Nie, nie ma takiego prawa. Stąd wojna. Słyszałeś o czymś takim jak doktryna ULB?
21-05-2025 15:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Rosja ma prawo przyłączyć Ukrainę do siebie tak jak Prusy przyłączyły Bawarię (i inne kraje) do Niemiec
>Nie, nie ma takiego prawa. Stąd wojna.
wtedy też była wojna, z Francją
Najważniejszą wojną, jaką Prusy stoczyły w procesie jednoczenia Niemiec, była wojna z Francją w 1870 roku. zakończyła się powstaniem Cesarstwa Niemieckiego i osłabieniem pozycji Francji na arenie europejskiej
tak i ta wojna zakończy się zwyciestwem Rosji i osłabieniem pozycji USA na arenie międzynarodowej

>Słyszałeś o czymś takim jak doktryna ULB?
ona nas wpędza w tarapaty (świat ogromnie się zmienił)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
22-05-2025 10:51 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>>Rosja ma prawo przyłączyć Ukrainę do siebie tak jak Prusy przyłączyły Bawarię (i inne kraje) do Niemiec
>>Nie, nie ma takiego prawa. Stąd wojna.
>wtedy też była wojna, z Francją
>tak i ta wojna zakończy się zwyciestwem Rosji i osłabieniem pozycji USA na arenie międzynarodowej
Wg mnie to błędna analogia.
Ukraina została uznana jako niepodległe państwo, również przez Rosję. Podpisano memorandum budapesztańskie.
Nie widzę również niczego co miałoby oznaczać osłabienie USA. Takie mylne wrażenie może wywierać na obserwatorach to, że Amerykanie przenoszą swoją główną uwagę na Pacyfik, co z automatu oznacza uszczuplenie obecności w Europie. To ma swoje konsekwencje. Dochodzi jeszcze ewentualnie kolejny reset z Rosją, na zasadzie taktycznego sojuszu przeciw Chinom.
Co masz na myśli pisząc, że wojna na Ukrainie zakończy się zwycięstwem Rosji?
Wszyscy pamiętamy jakie cele "przyświecały" Rosji a jak to wygląda dziś. Widzisz możliwość ich osiągnięcia?

>>Słyszałeś o czymś takim jak doktryna ULB?
>ona nas wpędza w tarapaty (świat ogromnie się zmienił)

Rozumiem, że wg Ciebie Polska nie powinna mieć żadnych ambicji.
Co to znaczy, że świat się ogromnie zmienił? Geografia nie ma już znaczenia?
22-05-2025 13:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Co masz na myśli pisząc, że wojna na Ukrainie zakończy się zwycięstwem Rosji?
Rosja zneutralizuje agresywną, imperialną, obecność usazyda

usazyd nie utrzyma pod swoim panowaniem ani Ukrainy, ani Polski, ani Niemiec ani Europy, ba ani pacyfiku (Tajwan, Japonia, Australia). Usazyd niszczy się od środka (np narkomania, kontrasty) i geografia (tysiące km od Europy, Tajwanu)

>Wszyscy pamiętamy jakie cele "przyświecały" Rosji a jak to wygląda dziś. Widzisz możliwość ich osiągnięcia?
tak, będą mieli co będa chcieli
z tym że oni nie chcą zdobyć Polski, ani Berlina, ani Paryża, ani Afganistanu, ani Rumuni, ani
..., chca tylko odzyskać stracone ziemie
>>>Słyszałeś o czymś takim jak doktryna ULB?
>>ona nas wpędza w tarapaty (świat ogromnie się zmienił)
>Rozumiem, że wg Ciebie Polska nie powinna mieć żadnych ambicji.
a jakie ma ambicje Szwajcaria, Szwecja, Norwegia, Portugalia, Hiszpania
miał ambicje hitler, napoleon
Rosja nie ma ambicji, chce tylko się odtworzyć (nie wiem co chca, skąd mam wiedzieć skoro kanały informacji sa poblokowane), My i nasze patoelity, jesteśmy odtwórczy od usazyda
słynny geopolityk, Bartosiak dr musiał uzyskać duzo $ od Ukrainy, Ukraina ma ogrom $

>Co to znaczy, że świat się ogromnie zmienił? Geografia nie ma już znaczenia?
że świat jest jedną wioska, nie potrzebna nam słaba Ukraina, czy Białoruś, tylko silna Rosja, silna UE, wtedy i my będziemy silni, czysta fizyka
inaczej będziemy parobkami azjatów

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rosja zneutralizuje agresywną, imperialną, obecność usazyda

Tylko dlaczego nigdy nie atakują usazyda bezpośrednio tylko zawsze innych?

Co gorsza prowadzą rozmówki z największym wrogiem i się z nim umawiają a pomniejszych i sprzyjających, tyle że nie zawsze ślepo posłusznych zabijają.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-05-2025 16:45 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>Rosja zneutralizuje agresywną, imperialną, obecność usazyda

>Tylko dlaczego nigdy nie atakują usazyda bezpośrednio tylko zawsze innych?
>

Hamerlik słyszałeś o wojnach proxy ??
Wojny imperialne nie toczy się z sąsiadami tylko daleko.
Żeby toczyć wojny daleko trzeba stworzyć konflikt i dowozić uzbrojenie agenturze, która otumaniła
"wolnością" i "demokracją" idiotów, którzy nie rozumieją o co chodzi.
Tym idiotom wstawiono wizje wroga na drodze do ich "dobrobytu".
Prawo międzynarodowe daje możliwość zaatakowania tego skurwy..stwa na jego terenie, po zwróceniu mu uwagi.
Rosja kilka razy zwracała uwagę amerykańskim banderowcom, którymi dowodzi Żyd Zelenski zainstalowany zamachem stanu w 2014 roku.
Rosja działa zgodnie z prawem międzynarodowym. Kiedyś podałem paragrafy.
Dzisiaj Żydzi amerykańscy prowadzą przygotowania do wojny proxy z Chinami w Japonii i Filipinach.
Chińczycy mają prawo zwrócić uwagę sąsiadom a gdy to nie poskutkuje, mają prawo zrównać ich z ziemią na ich terenie.
Hamerlik takie jest prawo. Skurwy..syna, któremu wstawiono nienawiść do ciebie, może zamordować na jego własnym terenie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik słyszałeś o wojnach proxy ??

Tak, tak.

Jak ktoś jest nieposłuszny to trzeba go spacyfikować jak rodzic dziecko.

Gorzej jeśli dziecko nie chce powtarzać błędów rodzica i mimo ciągłej pacyfikacji wyrośnie na kogoś, kto którego razu odda.

Ruscy nie mają takiej historii, żeby innych uczyć jak żyć i gdy na chama karabinami i rakietami próbują innym wepchnąć swój prymitywny i brutalny porządek społeczny w zycie, to nie dziwne że inni się bronią przed tym.

Ludzie wolą żyć jak w amerykańskiej komedii romantycznej bez względu na to, jak ta jest zakłamana niż w surowym i bardzo smutnym obozie pracy, który zabija wszelkie ambicje i możliwości i w którym inne światy jawią się jak sci-fi.

Nie chcę ruskich wierzeń i wartości w swoim życiu. One są dobre dla systemowych fanatyków ale nie dla ludzi widzących w życiu rózne alternatywne ścieżki wyboru.

Chociaż na chwilę wydostan się z tego ruskiego myślenia i zauważ inny świat niż tylko wielką Rasije.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-05-2025 18:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Rosja zneutralizuje agresywną, imperialną, obecność usazyda
>Tylko dlaczego nigdy nie atakują usazyda bezpośrednio tylko zawsze innych?
wilki zawsze atakują najsłabszych w stadzie (tu Ukraina usazyda) a nie przewodnika, najsilniejszego byka

>Co gorsza prowadzą rozmówki z największym wrogiem i się z nim umawiają a pomniejszych i sprzyjających, tyle że nie zawsze ślepo posłusznych zabijają.
Joe Biden odciął się od Putina, to był błąd

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6851 punktów)
>>Co masz na myśli pisząc, że wojna na Ukrainie zakończy się zwycięstwem Rosji?
>Rosja zneutralizuje agresywną, imperialną, obecność usazyda
Zapominasz o Ukraińcach i ich prawie do przynależności do takiego układu jaki sami dla siebie wybiorą. Mało tego uważasz, że oni nie mają prawa do bycia prozachodnimi. Jak się takie coś nazywa?

>>Wszyscy pamiętamy jakie cele "przyświecały" Rosji a jak to wygląda dziś. Widzisz możliwość ich osiągnięcia?
>..., chca tylko odzyskać stracone ziemie

Rosja to Rosja a nie ZSRR. Jakim prawem przyznajesz Rosji prawo do czegoś, do czego prawa nie przyznajesz np. Anglii? Bóle fantomowe.
Mam świadomość, że istnieje obiektywny punkt widzenia, który wyjaśnia sytuację, ale co mnie jako Polaka to obchodzi? Liczy sie polski interes.
22-05-2025 18:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Co masz na myśli pisząc, że wojna na Ukrainie zakończy się zwycięstwem Rosji?
>>Rosja zneutralizuje agresywną, imperialną, obecność usazyda
>Zapominasz o Ukraińcach i ich prawie do przynależności do takiego układu jaki sami dla siebie wybiorą. Mało tego uważasz, że oni nie mają prawa do bycia prozachodnimi. Jak się takie coś nazywa?
dlatego powinni zorganizować referendum, w spornych regionach (Donbas. Krym) czy chca do Ukrainy czy do Rosji

>>>Wszyscy pamiętamy jakie cele "przyświecały" Rosji a jak to wygląda dziś. Widzisz możliwość ich osiągnięcia?
>>..., chca tylko odzyskać stracone ziemie
>Rosja to Rosja a nie ZSRR.
popatrz na mapę Rosji pl.wikiped(*)perium_Rosyjskiego_w_1914_roku

>Jakim prawem przyznajesz Rosji prawo do czegoś, do czego prawa nie przyznajesz np. Anglii? Bóle fantomowe.
Rosja to jedność terytorialna, językowa, kulturowa, religijna, administracyjna, ... tak jak każde panstwo

> ale co mnie jako Polaka to obchodzi? Liczy sie polski interes.
tak myslała Ukraina (w zasadzie usazyd), nie interesowała ją Rosja, stąd wojna
Ukraina jest sterowana zewnętrznie, członkowie band UPA, przedostały się do Niemiec, stamtąd do USA, tam mocno finansowani (zimna wojna), są ważniejsi niz liczniejsza polonia


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
23-05-2025 12:37 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)

>>Rosja to Rosja a nie ZSRR.
>popatrz na mapę Rosji pl.wikiped(*)perium_Rosyjskiego_w_1914_roku
Nonsens. Bóle fantomowe.
Nie ma już imperium rosyjskiego, tak jak nie ma już imperium brytyjskiego. Jest Rosja i Wielka Brytania. Co prawda obiektywnie rzecz ujmując, każde mocarstwo ma swoje strefy bezpieczeństwa. Niemniej jednak nie należy tego rozumieć jako akceptacji dla siłowej ekspansji.
Wg mnie należy mieć krytyczny stosunek do używania siły fizycznej przeciw komukolwiek. Sztuka walki bez walki.

>>ale co mnie jako Polaka to obchodzi? Liczy sie polski interes.
>tak myslała Ukraina (w zasadzie usazyd), nie interesowała ją Rosja, stąd wojna
Wojna wybuchła bo złożyło się na to wiele różnych czynników. Nie zmienia to jednak faktu, że to Rosja zaatakowała Ukrainę. Nasz interes jest m.in. taki, by nie wydłużać granicy z Rosją.

>Ukraina jest sterowana zewnętrznie,

Systemem kierują mocarstwa. Ale wyciągać z tego wniosek, że inni pozbawieni są własnej sprawczości to nieporozumienie.
Thoter (6650 punktów)

>Rosja nie ma ambicji, chce tylko się odtworzyć

fr.wikipedia.org/wiki/Emprunt_russe

Pożyczki rosyjskie to seria pożyczek udzielanych na zachodnich rynkach finansowych na rzecz Imperium Rosyjskiego w XIX wieku aż do 1916 roku . Największe transze emitowano na rynku paryskim w latach 1888-1914. Określenie to weszło do języka potocznego ze względu na wielkość pożyczonych sum i fakt, że rząd bolszewicki potępił te pożyczki 29 grudnia 1917 r., wkrótce po dojściu do władzy w październiku 1917 r.
Wśród największych transz emisji rosyjskich obligacji znalazła się czerwiec 1906 mająca zasięg międzynarodowy, został uruchomiony jednocześnie na kilku rynkach finansowych i ma na celu uzdrowienie osłabionych finansów Imperium Rosyjskiego po wojnie rosyjsko-japońskiej , tj. 2,25 miliarda franków w złocie , jedna z największych kwot w historii finansów, w połowie pokryta przez francuskich akcjonariuszy.


W czasach gdy Żydzi niemieccy przeprowadzali atak na Rosję, w Rosję Brytyjczycy i Francuzi pompowali miliardy. Żydom jednak udało się pokonać cara Romanowa.
Lenin przejął francuską pożyczkę i pertraktował z Francuzami warunki jej zwrotu. Pośrednikiem był były ambasador USA w Moskwie. Francja nie zgodziła się na warunki Lenina.

Dzisiaj ci co sto lat temu wspierali Rosję ją atakują.

Thoter (6650 punktów)

>Wszyscy pamiętamy jakie cele "przyświecały" Rosji a jak to wygląda dziś.

Ja nie pamiętam.

>Rozumiem, że wg Ciebie Polska nie powinna mieć żadnych ambicji.
>
Wg Ciebie mamy kontynuować "ambicje" naszych dziadków i ojców, czyli liczyć na łaskę Anglosasów za wysługiwanie się nami. Z Żydami amerykańskimi i Brytyjczykami mamy nieuregulowane rachunki, które nam się należą w spadku po "genialnych" przodkach.
16-05-2025 15:02 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Napaść na Ukrainę to fakt, nikt sobie tego nie wymyślił.
czy nikogo nigdy nie uderzyłeś, niektóre dzieci (zelenski) prowokują do uderzenia, widac sprawia im to radość

>Wcześniej była Gruzja.
się uspokoiło jak wygnano z Gruzji fundację Sorosa (żyda)

>Agresję militarną.
>Rozmieszczenie broni jądrowej na Białorusi. Wojna hybrydowa, którą przeciwko Polsce prowadzi Rosja i Białoruś, np. tzw. kryzys migracyjny.
to jest odpowiedź na naszą ingerencję w wybory na Białorusi

>nie da się dłużej pomijać Warszawy przy układaniu spraw regionu.
my z mlekiem matki wysysamy iracjonalna nienawiść do rosjan, naszych braci. Trzeba nas ominąć by zachować pokój w Europie

>Jeśli Polska ma zmienić gwaranta i wejść do układu kontynentalnego musi "wyrąbać" sobie miejsce dla swoich interesów. Hub a nie montownia.
to nasz geniusz, profesor balcerowicz, zlikwidował polskie fabryki, instytuty badawcze, szkolnictwo techniczne (zawodówki, technika, politechniki), produkcje, a nie rosjanie czy niemcy

>Do otwarcia jest również kierunek południkowy, który powinien uzupełniać ten równoleżnikowy.
jest za duzo panstw, przeszkód geograficznych, wiele problemów
równoleżnikowo tylko Rosja i mamy Chiny

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
16-05-2025 15:27 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>niektóre dzieci (zelenski) prowokują do uderzenia,

Dorośli powinni panować nad emocjami. Pomiędzy prowokacją a uderzeniem powinien być namysł, jesteśmy zwierzętami inteligentnymi.
18-05-2025 16:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>niektóre dzieci (zelenski) prowokują do uderzenia,
>Dorośli powinni panować nad emocjami. Pomiędzy prowokacją a uderzeniem powinien być namysł, jesteśmy zwierzętami inteligentnymi.
przykładowo, jeśli dziecko nagle wtargnie na jezdnie, powinniśmy je uderzyć, dla jego dobra, żeby zapamiętało
Dla Ukrainy wstąpienie do NATO byłoby dla niej porażką, stałaby się tylko narzędziem usazyda, dlatego trzeba było ją uderzyć, dla jej dobra.


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 17:20 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>niektóre dzieci (zelenski) prowokują do uderzenia,
>>Dorośli powinni panować nad emocjami. Pomiędzy prowokacją a uderzeniem powinien być namysł, jesteśmy zwierzętami inteligentnymi.
>przykładowo, jeśli dziecko nagle wtargnie na jezdnie, powinniśmy je uderzyć, dla jego dobra, żeby zapamiętało
>Dla Ukrainy wstąpienie do NATO byłoby dla niej porażką, stałaby się tylko narzędziem usazyda, dlatego trzeba było ją uderzyć, dla jej dobra.

Nie są w NATO więc Rosja atakuje słabszego.

Byliby w NATO Rosja by ich nie zaatkowała. Szwedzi długo nie byli w NATO ale agresja Rosji otworzyła oczy Szwedom.

Pomni że Rosja podpisała Memorandum Budapesztańskie. Co miało chronić Ukrainę.

A NATO to nie papierek. Tylko BROŃ

O czym wiedzieli POLACY pierwsze co wstępując do NATO. Wiedząc że bez NATO Rosja by ich zatakowala.

A ty ruskich agresorow byś przywitał jak to pisałeś gdyby napadali na Polskę.
Pamiętajcie. okrągły dałby mordercy swoja broń do roZtrzelwania Polaków.

Zastanówcie się czy w waszym otoczeniu nie ma Okrągłego.



Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dla Ukrainy wstąpienie do NATO byłoby dla niej porażką, stałaby się tylko narzędziem usazyda, dlatego trzeba było ją uderzyć, dla jej dobra.

Ciekawa koncepcja.

Nprawianie innych poprzez bicie ich.

Możnaby ja nawet rozwinąć o głodzenie, chłodzenie, wybudzanie w nocy, obnażanie, grożenie skrzywdzeniem bliskich czy nawet wywożenie do ciężkich robót w kamieniołomach.

Takimi metodami delikwenta można byłby szybko naprawić. Chodziłby jak tryb w zegarku i nawet nie pomyślałby, że może się wychylić.

Choć pomysł bardzo ciekawy wydaje mi się, że inni wpadli już na niego wcześniej.

Usprawiedliwiasz okrągły agresywną napaść, bo identyfikujesz się z agresorem.

Masz rację, zacznijmy teraz rozwiązywać swoje konflikty przy użyciu broni.

Już dawno proponowałem, że broń musi być legalna i że każdy powinien mieć prawo chodzić z karabinem. Ze niby do obrony ale jak spotkasz nazistę to wiadomo.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-05-2025 19:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Dla Ukrainy wstąpienie do NATO byłoby dla niej porażką, stałaby się tylko narzędziem usazyda, dlatego trzeba było ją uderzyć, dla jej dobra.
>Ciekawa koncepcja.
Ukraina dla usażyda (NATO) jest przedmiotem, nie podmiotem.
Czy zgadzasz się z tym?

>Nprawianie innych poprzez bicie ich.
bicie dziecka jest przedłużeniem wychowania, wynik bezsilności, (usazyd nie chciał by Ukraina dogadała się z Rosją, chciał tam miec nogę w drzwiach) wojna jest przedłużeniem polityki

>Usprawiedliwiasz okrągły agresywną napaść, bo identyfikujesz się z agresorem.
tak

>Masz rację, zacznijmy teraz rozwiązywać swoje konflikty przy użyciu broni.
właśnie, co by było? ciekawe co na to sztuczna inteligencja czy inne symulacje, pewnie zniknęłaby Polska, największy wielbiciel wojny na Ukrainie, a moze stalibyśmy się nowa rosją?

>Już dawno proponowałem, że broń musi być legalna i że każdy powinien mieć prawo chodzić z karabinem. Ze niby do obrony ale jak spotkasz nazistę to wiadomo.
u usazyda więcej dzieci ginie z broni niż z sumy wszystkich innych przyczyn


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
16-05-2025 16:47 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>>Napaść na Ukrainę to fakt, nikt sobie tego nie wymyślił.
>czy nikogo nigdy nie uderzyłeś, niektóre dzieci (zelenski) prowokują do uderzenia, widac sprawia im to radość
Czy uważasz, że Ukraina ma prawo sama o sobie decydować?
Czemu mamy uznać prorosyjskie nastawienie wśród Ukraińców, a nie możemy uznać ich prozachodniego nastawienia?

>my z mlekiem matki wysysamy iracjonalna nienawiść do rosjan
Geografia. Pomost. Podłoże jest strategiczne nie ideologiczne.

>>Do otwarcia jest również kierunek południkowy, który powinien uzupełniać ten równoleżnikowy.
>jest za duzo panstw, przeszkód geograficznych, wiele problemów

Po wejściu Szwecji i Finlandii do NATO Bałtyk może stać się wewnętrznym jeziorem sojuszu. Czemu nie stworzyć z nimi koalicji regionalnej?
Czemu mamy nie rozwijać projektu Trójmorza?
Co uważasz za główny problem w tej sprawie?
18-05-2025 17:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Napaść na Ukrainę to fakt, nikt sobie tego nie wymyślił.
>>czy nikogo nigdy nie uderzyłeś, niektóre dzieci (zelenski) prowokują do uderzenia, widac sprawia im to radość
>Czy uważasz, że Ukraina ma prawo sama o sobie decydować?
Rosja chciała wstąpić do NATO, czemu usazyd się nie zgodził
Chiny, Indie, Brazylia chca wstąpić do NATO, czemu nie?
czemu tylko Ukraina ma takie prawo?
bo nasz pan świata, usazyd tak chce, czy to wystarczający powód?

>Czemu mamy uznać prorosyjskie nastawienie wśród Ukraińców, a nie możemy uznać ich prozachodniego nastawienia?
Ukraincy to rosjanie, tak jak górale to Polacy, ale Niemcy podczas 2 wś wmówili goralom że sa Niemcami. Tu była jakaś rozgrywka pomiędzy Polakami, Austro-Węgrami, Niemcami, Rosjanami.
Ukraincy to wynik manipulacji, ogrom banderowców jest w USA, Kanadzie, Angli, Australi, widziałem przypadkowy film z NJ i tam więcej flag ukraińskich niż USA (którzy mają bzika na punkcie swoich flag). W krajach anglosaskich była opłacana diaspora upa przeciw ZSRR, to dziś wybuchło (wina usazyda)

>>>Do otwarcia jest również kierunek południkowy, który powinien uzupełniać ten równoleżnikowy.
>>jest za duzo panstw, przeszkód geograficznych, wiele problemów
>Po wejściu Szwecji i Finlandii do NATO Bałtyk może stać się wewnętrznym jeziorem sojuszu. Czemu nie stworzyć z nimi koalicji regionalnej?
bałtyk to jezioro, Chiny to 1 400 000 000 ludzi, obok Indie 1 600 000 000 ludzi, Indonezja, ogrom bogactwa

>Czemu mamy nie rozwijać projektu Trójmorza?
>Co uważasz za główny problem w tej sprawie?
nierealność i zaściankowość
Grecja, Bułgaria, Rumunia, Wegry, Słowacja, Serbia, będa za Rosją
jesli będziemy przeciw Rosji, nie dogadamy się z w/w panstwami w sprawie trójmorza.
ba, tam jeszcze mają być Niemcy, Austria (ulubienica Rosji)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
19-05-2025 21:05 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>>Czemu mamy uznać prorosyjskie nastawienie wśród Ukraińców, a nie możemy uznać ich prozachodniego nastawienia?
>Ukraincy to rosjanie
Nonsens. Są narodem wchodniosłowiańskim, obok Rosjan i Białorusinów. Wg mnie każdy naród ma prawo do samostanowienia.
Pomijając to co obiektywne, bo obiektywnie rzecz ujmując sprawa jest dość złożona, to należy trzymać się naszej polskiej optyki.
Co jest w interesie Polski?
19-05-2025 23:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Czemu mamy uznać prorosyjskie nastawienie wśród Ukraińców, a nie możemy uznać ich prozachodniego nastawienia?
>>Ukraincy to rosjanie
>Nonsens. Są narodem wchodniosłowiańskim, obok Rosjan i Białorusinów. Wg mnie każdy naród ma prawo do samostanowienia.
w Rosji jest 163 narodów, jest tam miejsce i dla Polski

>Co jest w interesie Polski?
jesli w Rosji każdy naród będzie miał swoje panstwo nigdy nie powstanie kolejowy szlak z Chin do Polski, będziemy nie w centrum a w czarnej dupie, polska geopolityka do tego dąży, dlatego jest głupia, suka usazyda

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)

>2. "Zdrada" zachodu, który oddał nas w ręce sowietów.

Że tak propaganda może ogłupić, jestem dla jej autorów pełen podziwu.
Zdradzili to Żydzi Żydów w 1937 roku.
ZSRR stworzony przez Żydów niemieckich i Niemców został zaatakowany przez Żydów.
Żydów zdrajców szybko spotkała kara za to. Żydzi zdrajcy planowali przejąć dorobek Żydów niemeickich i Niemców, ale im się to nie udało.
Powtarzam, stoisz po stronie Żydów, którzy mordowali ŻYDÓW, NIEMCÓW, ROSJAN, POLAKÓW itd. w 1937 r. w ZSRR.
Ja stoję po stronie Żydów, których mordowali: Żydzi łącznie z Bernardem Baruchem, Brytyjczycy, Polacy, Francuzi za to, że byli wielkimi komunistami.
NIe masz wiedzy i nie masz możliwości intelektualnych jej analizowania.
Nie masz możliwości samodzielnego budowania zdań. W dyskusji cytujesz propagandę.
quick (6851 punktów)
>>2. "Zdrada" zachodu, który oddał nas w ręce sowietów.
>Że tak propaganda może ogłupić, jestem dla jej autorów pełen podziwu.
>Zdradzili to Żydzi Żydów w 1937 roku.
>ZSRR stworzony przez Żydów niemieckich i Niemców został zaatakowany przez Żydów.
>Żydów zdrajców szybko spotkała kara za to. Żydzi zdrajcy planowali przejąć dorobek Żydów niemeickich i Niemców, ale im się to nie udało.
>Powtarzam, stoisz po stronie Żydów, którzy mordowali ŻYDÓW, NIEMCÓW, ROSJAN, POLAKÓW itd. w 1937 r. w ZSRR.
>Ja stoję po stronie Żydów, których mordowali: Żydzi łącznie z Bernardem Baruchem, Brytyjczycy, Polacy, Francuzi za to, że byli wielkimi komunistami.
>NIe masz wiedzy i nie masz możliwości intelektualnych jej analizowania.
>Nie masz możliwości samodzielnego budowania zdań. W dyskusji cytujesz propagandę.

Myślałem, że umiesz czytać ze zrozumieniem. Kto z nas cytuje jaką propagandę to łatwo rozróżnić. Trzymam się optyki geopolitycznej, i nie jestem rewizjonistą.
NIE BYŁO ŻADNEJ ZDRADY.
Amerykanie myśleli i myślą wciąż Mahanem, Spykmanem i Mackinderem w skali globu. W tym wypadku chodziło o równomierną kontrolę nad częścią europejskiego i azjatyckiego rimlandu.
Thoter (6650 punktów)

>NIE BYŁO ŻADNEJ ZDRADY.
>

Najmądrzejszego Żyda Lwa Dawidowicza Bronsteina, który pokonał cara Romanowa, zamordowali płatni mordercy na zlecenie Żyda Nauma Eitingona.
Kuzyn Bronsteina, Iona Jakir, wyszkolił kadry oficerskie Armii Czerownej, zamordowany wraz 35 tysiącami oficerów, których wyszkolił. To ludobójstwo to też spawka Żydów: Lwa Zacharowicza Mechlisa i Зиновий Маркович Ушаков. Żyd Grigorij Majranowski truł Żydów u władzy i tych co byli blisko nich.
To nie jest zdrada ?? Pewnie to imperializm niemiecki jest temu winny ??
Żydowskie NKWD przeprowadziło DEUTSCHE OPERATION DES NKWD, zamordowali 42 tysiące NIEMCÓW.
Na pewno na zlecenie niemieckich imperilaistów.
Szybko spotkała ich za to kara. Na Żydów zdrajców napuszczono nazistów, stworzonych i uzbrojonych przez amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha, do rozgromienia Żydów komunistów.
Żydów komunistów wymordowali Żydzi zdrajcy a Żydów zdrajców wymordowali naziści Żyda Bernarda Barucha. Baruch stworzył nazistów w innym celu niż zostali użyci.
Ktoś przejął władzę po Żydach komunistach nad ZSRR a ktoś przejął władzę nad III Rzeszą po agentach Bernarda Barucha. Opcja druga jest taka, że Baruchowi podstawiono agentów i ci go zdradzili. Po ludobójstwie w 1937 r. w ZSRR pojawiła się amerykańska agentura, którą kierował Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский. Anglosasi agenturę tą zasili uzbrojeniem a na końcu Baruch wypowiedział im zimną wojnę ??
Rozumiesz dalczego ???
Tylko nie pisz, że to wina niemieckiego imperialzmu .
12-05-2025 19:44 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>Tylko nie pisz, że to wina niemieckiego imperialzmu .

Wielokrotnie już pisałem za co wg mnie odpowiedzialny był niemiecki imperializm. Nie przekonuje mnie wersja, która to podważa. Naiwna wiara w to, że mocarstwa wyrzekają się swojej natury, prowadzi wielu na manowce.
Prawda jest taka, że w środowisku międzynarodowym trzeba manewrować między imperializmami. Sztuka polega na tym, by postawić na odpowiedniego konia.
Dlatego pytałem Cię o zmianę gwaranta.
Mówisz Rosja i Niemcy, ok. Jaka w tym nasza rola? Jak nie zostać wasalem? Kto przeciwważył by wpływ strategiczny obu tych mocarstw na nasze położenie strategiczne? Przypominam Ci, że w tej chwili Waszyngton i Londyn można balansować Paryżem i Berlinem. Co też się dzieje za premiera Tuska.
Pytań jest więcej.
Thoter (6650 punktów)

>Wielokrotnie już pisałem za co wg mnie odpowiedzialny był niemiecki imperializm.

en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Goodson


Goodson stwierdził, że Holocaust był "wielkim kłamstwem", ponieważ "zasadą jest wyciągnięcie od Niemców ogromnych sum pieniędzy jako rekompensaty", obwiniając międzynarodowych bankierów. Goodson jest autorem książki zatytułowanej Bonaparte & Hitler Versus the International Bankers , w której twierdził, że II wojna światowa została wywołana przez sukces gospodarczy Niemiec, a także krytykował działania polityczne żydowskich bankierów


en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan

Winą za wybuch II wojny światowej obarczał rzekomy angielsko - polski spisek mający na celu agresję na Niemcy. Hoggan oskarżył rzekomy spisek, na którego czele stał brytyjski minister spraw zagranicznych lord Halifax , który, jak twierdził Hoggan, przejął kontrolę nad brytyjską polityką zagraniczną w październiku 1938 roku od premiera Neville'a Chamberlaina , któremu rzekomo pomagał polski minister spraw zagranicznych pułkownik Józef Beck.

TAka jest prawda. Na Żydów niemieckich i Niemców NAPADNIETO a powodem napaści był wzrost ich potęgi spowodowany symbiozą Żydów niemieckich z Niemcami. W celu rozgromienia powstającj potęgi amerykański Żyd Bernard Baruch rozkazał stworzyć "niepodległą" Polskę.
Nasi ojcowie i dziadkowie brali udział w napaści na Żydów niemieckich i Niemców, nie mając zielonego pojęcia o co chodzi. Też nie masz pojęcia o tym co było i co nam się dzisiaj opłaci.
13-05-2025 15:15 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)

>Też nie masz pojęcia o tym co było i co nam się dzisiaj opłaci.
>
Errare humanum est.
Mam jednak nadzieję, że geopolityka, przynajmniej w jakiejś mierze, pomoże komuś coś więcej zrozumieć.
18-05-2025 13:07 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Też nie masz pojęcia o tym co było i co nam się dzisiaj opłaci.
>Errare humanum est.
>Mam jednak nadzieję, że geopolityka, przynajmniej w jakiejś mierze, pomoże komuś coś więcej zrozumieć.
geopolityka dla fizyków, za duzo mamy humanistów w patoelitach, właściwie sami humaniści.
Fizyk który zabiera się za geopolitykę patrzyłby realnie. Napoleon był fizykiem (artylerzysta to czysta fizyka), ale się zapędził wyprawą na Moskwę

z drugiej strony Marcinkiewicz był fizykiem, najgorszy premier, ale to nauczyciel, a oni sa jakoś pokrzywieni, znęcaja się nad dziecmi

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
19-05-2025 20:52 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>Fizyk który zabiera się za geopolitykę patrzyłby realnie.

Istnieje coś takiego jak realizm polityczny.
19-05-2025 22:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Fizyk który zabiera się za geopolitykę patrzyłby realnie.
>Istnieje coś takiego jak realizm polityczny.
budzę się rano, mam plany, ale, ...
wygrywa fizyka
hitler jeszcze w maju 1945 r planował wygraną (i jego genialni generałowie, przecież nie byli głupi)
czy Twoja indywidualna geopolityka się spełniła? jesteś tylko Ty i środowisko, czy osiągnąłeś swoje cele?


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 13:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Mam nadzieję, że geopolityka, przynajmniej w jakiejś mierze, pomoże komuś coś więcej zrozumieć.
geopolityka to oszustwo (chciałbym by była to fizyka), głosiciele "prawd geopolityki" nieźle zarabiaja, robia to pod konkretnego zleceniodawcę

Ukraincy mają z wojny ogrom pieniędzy, wykupili np URSUS


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
19-05-2025 20:56 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>>Mam nadzieję, że geopolityka, przynajmniej w jakiejś mierze, pomoże komuś coś więcej zrozumieć.
>geopolityka to oszustwo (chciałbym by była to fizyka), głosiciele "prawd geopolityki" nieźle zarabiaja, robia to pod konkretnego zleceniodawcę

Nie ma jednej definicji geopolityki. Mnie zajmuje tzw. geopolityka stosowana.

pl.wikipedia.org/wiki/Geopolityka
metoda skutecznego wykorzystania wiedzy z zakresu geografii, historii, nauk politycznych, wojskowych i ekonomicznych w celu jak najskuteczniejszej realizacji celów politycznych danego państwa (ośrodka siły). Dla tego znaczenia terminu "geopolityka" używa się określenia "geopolityka stosowana" (w odróżnieniu od geopolityki jako nauki).

lubimyczyt(*)-potega-w-czasie-i-przestrzeni

Kapitalna książka, która mnie wciągnęła w temat.
19-05-2025 22:49 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Mam nadzieję, że geopolityka pomoże komuś coś zrozumieć.
>>geopolityka to oszustwo, głosiciele "prawd geopolityki" nieźle zarabiaja, robia to pod konkretnego zleceniodawcę
mamy genialnego profesora balcerowicza i inne gadające głowy, ale nikt z nich nie wie co będzie w ekonomi jutro, za rok, dekade, oni sa mądrzy w komentowaniu tego co było

genialny dr petru uczen balcerowicza (zwykł mawiać że 2+2=4) mówił że 500+ to bankructwo Polski, było odwrotnie

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Sztuka polega na tym, by postawić na odpowiedniego konia.
>Dlatego pytałem Cię o zmianę gwaranta.

Albo iść własną drogą nie patrząc się na innych i nie wchodzić w rolę niczyjego psa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6851 punktów)
>>Sztuka polega na tym, by postawić na odpowiedniego konia.
>>Dlatego pytałem Cię o zmianę gwaranta.
>Albo iść własną drogą nie patrząc się na innych i nie wchodzić w rolę niczyjego psa.

Wejście w układ z silniejszym nie musi oznaczać, że staniemy się jego psami. A w taki układ trzeba wchodzić bo tego wymaga sytuacja. Sytuację tę determinuje geografia i polityka jaką prowadzą między sobą mocarstwa.
18-05-2025 14:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Wejście w układ z silniejszym nie musi oznaczać, że staniemy się jego psami.
panstwa powinny być jednakowej wielkości, tak jak ludzie
duże dysproporcje są dla nas nie do zrozumienia, Ukraina tego nie rozumie
ale my rozumiemy, codziennie patrząc na naszego pana usażyda, próbując odgadnąć jego myśli.


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
19-05-2025 21:03 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>panstwa powinny być jednakowej wielkości, tak jak ludzie

A wiesz czemu mają różną wielkość?
19-05-2025 22:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>panstwa powinny być jednakowej wielkości, tak jak ludzie
>A wiesz czemu mają różną wielkość?
z powodu władzy,
Amisze jak osiągną maksymalną wielkość "komuny" 90 osób, dzielą się, podobnie było w raju. Nasz mózg nie jest w stanie ogarnąć więcej przyjaciół, dlatego panstwa to iluzja, żołnierze wermachtu walczyli nie za hitlera tylko za "braći" z okopów, PLUTON, kompanie, tam była niesamowita wieź,
jak byłem w wojsku to wszystko wszyscy robiliśmy razem, tworzyliśmy komunę (spaliśmy w jednej sali, mieliśmy jednakowe ubrania, fryzury, łóżka, żołd, jedzenie, ... wszystko takie same, dla nas libków nie do pojęcia, dlatego musimy wymrzeć), przegramy z trzema zorganizowanymi ukraincami, dlatego przejmą na podobieństwo usazyda nasz kraj, będziemy niewolnikami ukrainców, taki smutny los libków niedorozwojków dla których najważniejsza jest wolność, indywidualizm, czyli śmierć

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
20-05-2025 17:27 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>>panstwa powinny być jednakowej wielkości,
>>A wiesz czemu mają różną wielkość?
>z powodu władzy,

Najpierw siła, a potem liczebność narodu. Aczkolwiek wiele państw to pozostałość pod koloniach. Gdzieniegdzie kolonie przeszły w tryb neokolonii. Niektóre terytoria wciąż są zależne od byłej metropolii. Niektóre państwa to satelity mocarstw, a jeszcze inne są buforami między obszarem wpływu jednego mocarstwa wobec innego lub innych mocarstw.

Twoja odpowiedź jest niejasna. Pod słowem władza kryje się zbyt wiele, by było jasne o co Ci chodzi.
To, że Rosja jest większa od Wielkiej Brytanii nie znaczy, że władza Rosji może więcej niż władza UK. Oba kraje są wśród członków stałych RB ONZ.
21-05-2025 08:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>panstwa powinny być jednakowej wielkości,
>>>A wiesz czemu mają różną wielkość?
>>z powodu władzy,
>Twoja odpowiedź jest niejasna. Pod słowem władza kryje się zbyt wiele, by było jasne o co Ci chodzi.
my nie potrzebujemy władzy tylko władza potrzebuje nas, przykład3m mafia i jej bos, ludzie nie potrzebują mafi na swoim terenie to mafia potrzebuje ich. Panstwa są dla patoelit, człowiekowi szczęścia nie dają

>Najpierw siła,
trzeba coś zrobić by siła była potepiana i zwalczana, takie światowe więzienie dla agresywnych zabijaków (usazyd)

> Niektóre państwa [..] są buforami między obszarem wpływu jednego mocarstwa wobec innego lub innych mocarstw.
Polska powinna być takim buforem, ziemią niczyją tylko nasza, Polaków, taki obszar bezcłowy do handlu, wymiany ideei
wydajemy 5% PKB to 43% budżetu na zbrojenia, gdy Iran (patoelity mówią ze jest bardzo agresywny i samotny) tylko 2%

>To, że Rosja jest większa od Wielkiej Brytanii nie znaczy, że władza Rosji może więcej niż władza UK. Oba kraje są wśród członków stałych RB ONZ.
UK (jej elity) ma czucie fantomowe, wydaje się jej i tak się zachowuje, jakby dalej była supergwiazdą


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
21-05-2025 11:46 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Niektóre państwa [..] są buforami między obszarem wpływu jednego mocarstwa wobec innego lub innych mocarstw.
>Polska powinna być takim buforem, ziemią niczyją tylko nasza, Polaków, taki obszar bezcłowy do handlu, wymiany ideei
Polska jest za mała by stać się mocarstwem, ale jest też za duża by być jedynie buforem. Dlatego pojawiła się myśl o powołaniu regionalnej koalicji balansującej.

>>To, że Rosja jest większa od Wielkiej Brytanii nie znaczy, że władza Rosji może więcej niż władza UK. Oba kraje są wśród członków stałych RB ONZ.
>UK (jej elity) ma czucie fantomowe, wydaje się jej i tak się zachowuje, jakby dalej była supergwiazdą

Ale wpływy ma porównywalne z tymi jakimi dysponuje Rosja. Rosja też nie jest już ZSRR.
17-05-2025 18:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Mówisz Rosja i Niemcy, ok. Jaka w tym nasza rola?
CENTRUM, czysta fizyka
patrz głupi Singapur, on nic nie ma, nic nie umie, ale jest ogromnie bogaty, bo jest w centrum (geografia)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 12:35 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Mówisz Rosja i Niemcy, ok. Jaka w tym nasza rola?
>CENTRUM, czysta fizyka
>patrz głupi Singapur, on nic nie ma, nic nie umie, ale jest ogromnie bogaty, bo jest w centrum (geografia)

To "centrum" ma prowadzić własną politykę zagraniczną, bezpieczeństwa, ma utrzymywać swoją armię, ma prowadzić własną politykę gospodarczą?
Na czym mają polegać gwarancje bezpieczeństwa strategicznego, zarówno ze strony Niemiec jak i Rosji?
19-05-2025 16:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Mówisz Rosja i Niemcy, ok. Jaka w tym nasza rola?
>>CENTRUM, czysta fizyka
>>patrz głupi Singapur, on nic nie ma, nic nie umie, ale jest ogromnie bogaty, bo jest w centrum (geografia)
>To "centrum" ma prowadzić własną politykę zagraniczną,
NIE!
nasza geopolityka jest głupia, dlatego lepiej jak jej nie będzie

>bezpieczeństwa,
tak

>ma utrzymywać swoją armię
nie

>ma prowadzić własną politykę gospodarczą?
ma być Szwajcaria, miejscem naoliwionym (bezproblemowa wymiana), a nie opornikiem, ba ścianą, (wszystkie granice zamknięte) którym jesteśmy dziś

kto zabiera cła z granic? Polska czy UE? (pewnie się jakoś dzielą)

>Na czym mają polegać gwarancje bezpieczeństwa strategicznego, zarówno ze strony Niemiec jak i Rosji?
źródło naszego bezpieczeństwa będą Chiny, na Bugu będzie granica Polsko- Chinska, spełni się marzenie wielu polaków graniczenia z chinami

już dziś jak masz problemy z Białorusią, Rosją, dzwonisz do Xi (a nie do usazyda, UE, Berlina, czy Moskwy) on wszystko załatwi.

możemy napisac, że Moskwa jest pokonana, cieszmy się i radujmy, spełniło sie odwieczne marzenie wszystkich Polaków
ale jak spełnia sie marzenia polaków to będzie płacz (mamy głupie marzenia)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
19-05-2025 21:11 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>nasza geopolityka jest głupia, dlatego lepiej jak jej nie będzie

A co Ty wiesz o polskiej geopolityce?

>>Na czym mają polegać gwarancje bezpieczeństwa strategicznego, zarówno ze strony Niemiec jak i Rosji?
>źródło naszego bezpieczeństwa będą Chiny, na Bugu będzie granica Polsko- Chinska, spełni się marzenie wielu polaków graniczenia z chinami

To nie jest odpowiedź na pytanie. Poza tym przeceniasz możliwości Chin.
19-05-2025 23:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nasza geopolityka jest głupia, dlatego lepiej jak jej nie będzie
>A co Ty wiesz o polskiej geopolityce?
że mamy popierać (militarnie, sprzetowo, logistycznie, politycznie, finansowo, ... Ukrainę (do ostatniego ukraińca) by maksymalnie zetrzeć Rosję

spełnienie marzeń naszych geopolityków będzie naszym przekleństwem

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
12-05-2025 12:04 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Dziś realnym zagrożeniem jest rosyjski imperializm, więc potrzebna jest solidarność bez względu na to jak tragiczna była przeszłość. Pragmatyzm tego wymaga. [...] Jest mobilizacja w odpowiedzi na rosyjskie działania.
Czyli historia jako wiedza o przeszłości nie przydaje się, "Rozum da sobie radę bez historii"
sama "Historia kpi z historii."


"Stop!" stopkowym mundrościom!
12-05-2025 17:31 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Dziś realnym zagrożeniem jest rosyjski imperializm, więc potrzebna jest solidarność bez względu na to jak tragiczna była przeszłość. Pragmatyzm tego wymaga. [...] Jest mobilizacja w odpowiedzi na rosyjskie działania.
>Czyli historia jako wiedza o przeszłości nie przydaje się, "Rozum da sobie radę bez historii" sama "Historia kpi z historii."

Nie podzielam takiego poglądu.
Zgadzam się z Cyceronem, że Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae.
Uczymy się siebie i innych przez studiowanie przeszłości. Studiując minione wydarzenia możemy uniknąć błędów, które wtedy żeśmy popełnili. Np. tzw. pułapka Tukidydesa.

en.wikipedia.org/wiki/Thucydides_Trap

Chiny i USA mogą wyciągnąć z tego lekcje, by nie wpaść w spirale wydarzeń, w które wpadły wtedy Sparta i Ateny. Można tego konfliktu uniknąć.
Nasz stosunek do Niemiec nie ma polegać na zpomnieniu minionych krzywd, ale mimo tego trzeba zawrzeć układ, który w obliczu obecnych okoliczności przyniesie nam wspólną korzyść.

Zdaje mię się, że już kiedyś próbowaliśmy na ten temat rozmawiać, ale nie za bardzo mi to wyszło.

Pozdrawiam.
13-05-2025 08:15 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Zgadzam się z Cyceronem, że Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae.
>Uczymy się siebie i innych przez studiowanie przeszłości. Studiując minione wydarzenia możemy uniknąć błędów, które wtedy żeśmy popełnili.[...]
>Zdaje mię się, że już kiedyś próbowaliśmy na ten temat rozmawiać, ale nie za bardzo mi to wyszło.
To teraz możesz albo szperać w historycznych ( ) postach, żeby uniknąć starych błędów, albo siłą własnego umysłu kombinować jak wygrać spór.

Co jest dla Ciebie lepsze?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
13-05-2025 14:59 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Zgadzam się z Cyceronem, że Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae.
>>Uczymy się siebie i innych przez studiowanie przeszłości. Studiując minione wydarzenia możemy uniknąć błędów, które wtedy żeśmy popełnili.[...]
>>Zdaje mię się, że już kiedyś próbowaliśmy na ten temat rozmawiać, ale nie za bardzo mi to wyszło.
>To teraz możesz albo szperać w historycznych ( ) postach, żeby uniknąć starych błędów, albo kombinować jak wygrać spór siłą własnego umysłu.
>Co jest dla Ciebie lepsze?

Trudno powiedzieć.
Weźmy takie powstania. Czego one nas uczą? Wg mnie tego aby postępować tak, by nie stracić po raz kolejny swojej niepodległości.
Co to konkretnie oznacza? Budowę własnych zdolności. Silna armia i gospodarka oraz sprawna czyli skuteczna dyplomacja. Mądre dobranie sojuszników. Opowiadam truizmy , banały, ale to podstawy.
Niektórzy o tym zapominają. Nawet tu na FR.
Np. ludzie ze Strategy&Future uważają, że to państwo nie dowozi w tej sprawie. Mam inne zdanie. Wg mnie działania państwa są "dwutorowe". W te "dwutorowość" wpisuje się główny nurt.
Także wg mnie historia jest nauczycielką życia, tylko trzeba ją właściwie odczytywać.
Przykładem takiego odczytu jest zrozumienie, że należy unikać wojny na dwa fronty. Właśnie z historii m.in. III Rzeszy się tego dowiadujemy.
szarley (54911 punktów)
>Weźmy takie powstania. Czego one nas uczą? Wg mnie tego aby postępować tak, by nie stracić po raz kolejny swojej niepodległości.

Raczej uczą tego, żeby zbrojne działania podejmować wtedy, kiedy mają szanse powodzenia
Zauważ, że polskie powstania w 1918 1919 1920 1921 i (kilka) w 1945 zakończyły się sukcesem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-05-2025 16:28 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Weźmy takie powstania. Czego one nas uczą? Wg mnie tego aby postępować tak, by nie stracić po raz kolejny swojej niepodległości.
>Raczej uczą tego, żeby zbrojne działania podejmować wtedy, kiedy mają szanse powodzenia
To też.
Obawiam się jednak, że do dziś wśród nas są tacy, którzy wolą "mesjanizm" zamiast realizmu.

>Zauważ, że polskie powstania w 1918 1919 1920 1921 i (kilka) w 1945 zakończyły się sukcesem

Na całe szczęście.
Dlaczego jednak u nas tak "hucznie" obchodzi się porażki, zamiast zwycięstw? Jaką oprawę ma zwycięstwo nad bolszewikami z 1920 roku, a jaką ma oprawę rocznica powstania warszawskiego?
Wolimy płakać niż się cieszyć?
Chociaż mówiąc szcerze to mimo tych mankamentów widzę progres.
Np. to;
Jacek Bartosiak. Co oznacza rewolucja Trumpowska? Wykład Strategy&Future w Sejmie Rzeczypospolitej
www.youtub(*)s&ab_channel=Strategy&Future

Bartosiak w Sejmie to coś nowego.
13-05-2025 17:19 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
>Np. to;
>Jacek Bartosiak. Co oznacza rewolucja Trumpowska? Wykład Strategy&Future w Sejmie Rzeczypospolitejwww.youtub(*)s&ab_channel=Strategy&Future
>Bartosiak w Sejmie to coś nowego.
>

Szkoda czasu. Pierwsze z brzegu co podajesz. Bartosiak google szukaj...

W 2024 roku Rada Naukowa ISP PAN pozbawiła Jacka Bartosiaka stopnia doktora ze względu na ujawnienie, że w znacznej części stanowi ona plagiat opracowań anglojęzycznych.





Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
13-05-2025 18:16 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> Jaką oprawę ma zwycięstwo nad bolszewikami z 1920 roku, a jaką ma oprawę rocznica powstania >warszawskiego?
>

Jak nazywał się dowódca Armii Czerownej, która w 1920 r. wkroczyła do Polski ??
Jak ten dowódca opisał przyczyny interwencji ??
Ilu czerwonoarmistów wzięto do niewoli i jak zakończyli żywot w tej "niepodległej" Polsce ??
Jeńców nie wydano zgodnie z prawem międzynarodowym ???
szarley (54911 punktów)
>>>Weźmy takie powstania. Czego one nas uczą? Wg mnie tego aby postępować tak, by nie stracić po raz kolejny swojej niepodległości.
>>Raczej uczą tego, żeby zbrojne działania podejmować wtedy, kiedy mają szanse powodzenia
>To też.
>Obawiam się jednak, że do dziś wśród nas są tacy, którzy wolą "mesjanizm" zamiast realizmu.
Wszędzie są

>>Zauważ, że polskie powstania w 1918 1919 1920 1921 i (kilka) w 1945 zakończyły się sukcesem
>Na całe szczęście.
>Dlaczego jednak u nas tak "hucznie" obchodzi się porażki, zamiast zwycięstw?

Ponieważ polska historyczna narracja (szkoła, media, film) to głównie narracja warszawska
Żaden polityk nie odważy się nie przyjść 1 sierpnia na obchody Dnia klęski, a żaden nie musi świętować rocznicy zwycięskich powstań, bo w Warszawie takich nie było

Przykłady:
W Poznaniu jest ulica 23 lutego. Warszawscy politycy żądali wprost, żeby zmienić nazwę bo "komunistyczna" tymczasem jest to data wspólnego wyzwolenia Poznania przez Czerwoną armię i powstańców, którzy zrobili to samo, co pół roku wcześniej próbowali zrobić czczeni do dziś powstańcy w Warszawie. (Ciekawe, czy gdyby Czerwona armia weszła 5 sierpnia do Warszawy też dziś powstańcy warszawscy mieliby prawo do swojej ulicy)

Takie akcje zbrojne pozwoliły wyzwolić też Gdynię, a przede wszystkim uratować od zniszczenia śląsko- zagłębiowski przemysł przez co odbudowa kraju trwała wieeeele lat krócej. O tym też warszawska narracja milczy.
Przyczyną jest też to, że w powstaniu w śląskich kopalniach, hutach, elektrowniach i koksowniach znaczący wkład mieli śląscy Niemcy, którzy przyłączyli się do powstania.

Pewien profesor z ŚZŻ AK, ogłosił publicznie na obchodach rocznicy, że jedynym zwycięskim powstanie było wielkopolskie w 1918. Fakty są zupełnie inne, choć powstanie w Wielkopolsce było największym. Trzeba jednak pamiętać, że zwycięstwo w walce jest zwycięstwem jeśli odniesie polityczny skutek. Militarnie może być nawet przegrane, to nie ma znaczenia

Polska narracja głosi, że najbardziej walecznym miastem w konspiracji była oczywiście Warszawa, tymczasem Prof. Kaczmarek wziął jako historyczne źródło listy niemieckich żołnierzy do rodzin. Najbardziej ich cieszyło przeniesienie z każdego powiatowego miasteczka do Warszawy bo tu czuli się bezpieczniejsi!

Kto to jednak oprotestuje, skoro poza Warszawą praktycznie nie istnieją ogólnopolskie media?
Kto da się zjeść w kaszy za historyczną prawdę? A większość dziennikarzy to przybysze z całej Polski, muszą być bardziej warszawscy od Warszawiaków

>Jaką oprawę ma zwycięstwo nad bolszewikami z 1920 roku, a jaką ma oprawę rocznica powstania warszawskiego?

Zwycięstwo nad bolszewikami do dziś nazywa się Cudem nad Wisłą, przypomnę, ta nazwa miała znacząco obniżyć rangę zasług Piłsudskiego.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
14-05-2025 12:07 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Dlaczego jednak u nas tak "hucznie" obchodzi się porażki, zamiast zwycięstw?
>Ponieważ polska historyczna narracja (szkoła, media, film) to głównie narracja warszawska
>Żaden polityk nie odważy się nie przyjść 1 sierpnia na obchody Dnia klęski, a żaden nie musi świętować rocznicy zwycięskich powstań, bo w Warszawie takich nie było
Celne spostrzeżenie.
Mnie chodzi po głowie też głębsze podłoże takiego stanu rzeczy, mianowicie mentalność.

>W Poznaniu jest ulica 23 lutego. Warszawscy politycy żądali wprost, żeby zmienić nazwę bo "komunistyczna" tymczasem jest to data wspólnego wyzwolenia Poznania przez Czerwoną armię i powstańców, którzy zrobili to samo, co pół roku wcześniej próbowali zrobić czczeni do dziś powstańcy w Warszawie.
Tutaj można dodać, że górę bierze również swego rodzaju nienawiść nad zdrowym rozsądkiem i obiektywną oceną zdarzeń. Tzn. ważniejsze jest by wymazać wszelki ślad po czerwonych, niż uczcić wydarzenie zakończone powodzeniem, nawet mimo tego, że to powodzenie to wspólna zasługa.
Czy my i czerwoni nie mieliśmy wspólnego wroga?

>Ciekawe, czy gdyby Czerwona armia weszła 5 sierpnia do Warszawy też dziś powstańcy warszawscy mieliby prawo do swojej ulicy
Śmiem wątpić.

>Trzeba jednak pamiętać, że zwycięstwo w walce jest zwycięstwem jeśli odniesie polityczny skutek. Militarnie może być nawet przegrane, to nie ma znaczenia
To należy młotkiem wbić do głowy każdemu kto wchodzi w kręgi decyzyjne.

>Kto to jednak oprotestuje, skoro poza Warszawą praktycznie nie istnieją ogólnopolskie media?
>Kto da się zjeść w kaszy za historyczną prawdę? A większość dziennikarzy to przybysze z całej Polski, muszą być bardziej warszawscy od Warszawiaków
Wg mnie potrzebny jest czas. Dojrzewamy jako społeczeństwo, więc jest nadzieja, że narracja z czasem ulegnie zmianie na te bardziej obiektywną. Np. "polski internet" jest już tą przestrzenią gdzie przebija się różnorodny głos.

>>Jaką oprawę ma zwycięstwo nad bolszewikami z 1920 roku, a jaką ma oprawę rocznica powstania warszawskiego?
>Zwycięstwo nad bolszewikami do dziś nazywa się Cudem nad Wisłą, przypomnę, ta nazwa miała znacząco obniżyć rangę zasług Piłsudskiego.

Komu na tym zależało?
"Mesjanizm" i "romantyzm" biorą górę. Może i masz rację, że wszędzie są, ale ja odnoszę wrażenie, że u nas jest tego ponad miarę. Co też mam nadzieję zmieni czas, że dojrzejemy w pełni.
Co widzisz w dewizie Bóg, Honor, Ojczyzna?
Bo ja widzę honor przed ojczyzną, z czego wg mnie wynika, że idealizm idzie przed realizmem.
Może wypadałoby zamienić je miejscami?
Dlaczego Polak w tak dużej liczbie uważa, że między państwami istnieją przyjaźnie? Nie ma przyjaźni między państwami.
18-05-2025 14:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Co widzisz w dewizie Bóg, Honor, Ojczyzna?
to jest pytanie.
w raju wspólnota, komuna była wszystkim (bogiem)
w raju nie było honoru bo nie było JA, zawsze MY, komuna, wspólnota, rodzina (bóg)
tez nie mam honoru, powiedz że jestem ... nie obrazi mnie to, nie wiem co musiałbyś zrobić bym chciał ci zrobić krzywdę
a bycie onuca mi pochlebia, chciałbym być żydem

my nie mamy wspólnoty, Izrael ma, Amisze mają, są szczęśliwi, mnożą się jak króliki, my wymieramy bo naszym bogiem jest pan zła i świata, usazyd i narzucony nam przez niego INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ

wspól nota, taka pogardzana np spółdzielnia Społem

u nas postawiono na panskość, niewolnictwo, na 1 rp, antywspólnotowość, na profesora balcerowicza i kulczyka i innych januszy biznesu

>Dlaczego Polak w tak dużej liczbie uważa, że między państwami istnieją przyjaźnie? Nie ma przyjaźni między państwami.
może być przyjaźń Polsko- Rosyjska, jak nikt inny jesteśmy ze sobą zrośnieci, trzeba dac temu szanse, otworzyć granice, uniwersytety, sale koncertowe, kina, koncerty, przepływ kapitału
namawiałbym młodych do studiowania na świetnych rosyjskich uczelniach i radził unikac szkół usazyda produkujących antyludzkich balcerowiczów

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
19-05-2025 21:00 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Dlaczego Polak w tak dużej liczbie uważa, że między państwami istnieją przyjaźnie? Nie ma przyjaźni między państwami.
>może być przyjaźń Polsko- Rosyjska

Tobie chodzi o sojusz z Rosją, a jak wiemy nie ma wiecznych sojuszy. Dlatego pytałem o zmianę gwaranta.
19-05-2025 22:55 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Dlaczego Polak w tak dużej liczbie uważa, że między państwami istnieją przyjaźnie? Nie ma przyjaźni między państwami.
>>może być przyjaźń Polsko- Rosyjska
>Tobie chodzi o sojusz z Rosją, a jak wiemy nie ma wiecznych sojuszy. Dlatego pytałem o zmianę gwaranta.
będziemy się odwracać od usazyda, od Niemiec, przytulimy się do Rosji (Chin), takie sa prawa fizyki

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 13:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Jaką oprawę ma zwycięstwo nad bolszewikami z 1920 roku,
jakie zwycięstwo? przecież to porażka, ogrom cierpienia, bieda, tylko po to by Piłsudski pojechał do Kijowa? co zwyciężyliśmy? (to jest zakłamywanie historii)
skutkiem "zwycięstwa" było wymordowanie 20 lat później "pańskich" oficerów w Katyniu, niemożliwość nawiązania z ZSRR poprawnych, sąsiedzkich stosunków, a hitler, totalny antybolszewik potrafił i z powodu geopolityki znaleźliśmy się w kleszczach, do tego dążymy i dzisiaj

USA, Niemcy bardzo dobrze współpracowali z ZSRR w okresie międzywojennym, tylko nie Polska, jej najbliższy sąsiad w bardzo wielkiej biedzie Czy wytrzymałbyś pracę w przedwojennej firmie polskiego pana? www.youtube.com/watch?v=FePJ59asgSk

oficerowie 2 rp (mogli być tylko z szlachty) zarabiali przez dzień tyle co robotnik przez miesiąc, historia panów niewolników powraca, patrz janusze biznesu

dzięki PiS nie jest tak źle, 800+, niesamowite podniesienie płacy minimalnej


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 13:44 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
a
>oficerowie 2 rp (mogli być tylko z szlachty) zarabiali przez dzień tyle co robotnik przez miesiąc, historia panów niewolników powraca, patrz janusze biznesu


Ale to ty płaciłeś ludziom 3zl na godzinę chwaląc się tym na tym forum.

Historia się nie powtarza. Nie znajdziesz już frajerów których będziesz wykorzystywał sam się bogacąc.

Teraz kazdy takiego jak ty wysmieje. I pojedzie sobie na zachod....bo przecież nie do Rosji.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
18-05-2025 14:58 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ale to ty płaciłeś ludziom 3zl na godzinę chwaląc się tym na tym forum.
>Historia się nie powtarza. Nie znajdziesz już frajerów których będziesz wykorzystywał sam się bogacąc.

Albo jeśli znajdą się odpowiedni fanatycy egzekwujący przemocą władzę właścicielską okrągłego i innych właścicieli wykluczając tym pozostałych z dostępu do zasobów i odbierając im zdolności przetrwania, to przyjdą do okrągłego błagać o pracę nie za 3 zł lecz za 2 zł a wezmą nawet za 1 zł.

Wszystko zależy od tego jakie będzie panować prawo i jak będzie wyglądać jego egzekucja.

Znam ten mechanizm dobrze.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmusić człowieka do pracy nawet za 1 zł. Wystarczy go zastraszyć i pozbawić wszystkich innych możliwości.

Najgorzej to uwierzyć w prawo, które Cię redukuje i niszczy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-05-2025 20:12 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Albo jeśli znajdą się odpowiedni fanatycy egzekwujący przemocą
>Wszystko zależy od tego jakie będzie panować prawo i jak będzie wyglądać jego egzekucja.
>Znam ten mechanizm dobrze.

Nikt, lepiej od ciebie, windykatorze
Przystawiałeś staruszkom wiertarkę do kolan, bo kupiły garnki

Teraz jesteś Szaweł z Tarsu

Chcesz cytatów? Po co? I tak udajesz, że nie czytasz
Ten wpis też pominiesz ucieczką

Żałosny jesteś


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-05-2025 16:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>oficerowie 2 rp (mogli być tylko z szlachty) zarabiali przez dzień tyle co robotnik przez miesiąc, historia panów niewolników powraca, patrz janusze biznesu
>Ale to ty płaciłeś ludziom 3zl na godzinę chwaląc się tym na tym forum.
nie chwaliłem się tylko pokazywałem że nasz prof balcerowicz to liberał, a więc gnida j****a, zawsze jak dorwał się do władzy wzrastało bezrobocie i bieda

>Historia się nie powtarza. Nie znajdziesz już frajerów których będziesz wykorzystywał sam się bogacąc.
wróci nasz geniusz narodowy profesor balcerowicz, podniesie stopy procentowe do 25% (żeby zwalczyć inflacje) masz bezrobocie 40%

>Teraz kazdy takiego jak ty wysmieje. I pojedzie sobie na zachod....bo przecież nie do Rosji.
proponowałbym maturzystom pojechać studiować do Rosji, Chin, nigdy do usazyda (kredyt do konca życia)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
19-05-2025 20:00 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>oficerowie 2 rp (mogli być tylko z szlachty) zarabiali przez dzień tyle co robotnik przez miesiąc, historia panów niewolników powraca, patrz janusze biznesu
>>Ale to ty płaciłeś ludziom 3zl na godzinę chwaląc się tym na tym forum.
>nie chwaliłem się tylko pokazywałem że nasz prof balcerowicz to liberał, a więc gnida j****a, zawsze jak dorwał się do władzy wzrastało bezrobocie i bieda

Twoje pisanie jest tyle warte co 3 Zeta które płaciłeś ludziom i się tu chwaliłes na forum.

Ty byłeś tym Januszem biznesu. Pisałeś nawet że gadasz z tymi ludźmi.Szkoda czasu na ciebie.

Dzis każdy by cie wyśmiał. Bo pojedzie sobie na zachod ( bo nie do Rosji)a niż robić dla osób ciebie za 3 Zeta.

>proponowałbym maturzystom pojechać studiować do Rosji

Proponuję ci wracać do ojczyzny twojej Rosji. Już czas na ciebie.
Zostaw Polskę Polakom. Przestań się interesować nie swoja Ojczyzna.

To miejsce nie jest opiniotwórcze. Więc nikt nie jest skazany na twoje bzdety jak na 3 złote które ludziom płaciłeś.

Zresztą sami już dyskutujcie ze sobą. A ty BOISZ się dyskusji w innych tematach.

Każdy cię zna na wylot.

Okrągły zdradzi Polaków gdy Ruskie napadna na Polskę. Tak pisał.
Okrągły dałby swój karabin żeby strzelali do ofiar Katynia . Tak pisał
Okrągły o Polakach że to psy. Tak pisał .







Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
18-05-2025 14:01 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czy wytrzymałbyś pracę w przedwojennej firmie polskiego pana? www.youtube.com/watch?v=FePJ59asgSk

To jest już klasyka przy potężnej koncentracji kapitału, urodzajny ugór tuż obok głodujących ludzi bez żadnej pracy i zerowa motywacja do działania.

Nie ma jak to zdechnąć z głodu pośród żyznych ziem i bogatych zasobów, bo jakiś opętany ideolog przekona wszystkich, że bóg tak chce i tak być musi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-05-2025 17:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Czy wytrzymałbyś pracę w przedwojennej firmie polskiego pana? www.youtube.com/watch?v=FePJ59asgSk
>To jest już klasyka przy potężnej koncentracji kapitału, urodzajny ugór tuż obok głodujących ludzi bez żadnej pracy i zerowa motywacja do działania.
>Nie ma jak to zdechnąć z głodu pośród żyznych ziem i bogatych zasobów, bo jakiś opętany ideolog przekona wszystkich, że bóg tak chce i tak być musi.
ten bóg to liberalizm i jego 4 przykazanie NIEWIDZIALNA RĘKA RYNKU (boga) wszystko naprawi

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 15:30 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>Jaką oprawę ma zwycięstwo nad bolszewikami z 1920 roku,

>jakie zwycięstwo? przecież to porażka, ogrom cierpienia, bieda, tylko po to by Piłsudski pojechał do Kijowa? co zwyciężyliśmy? (to jest zakłamywanie historii)
> skutkiem "zwycięstwa" było wymordowanie 20 lat później "pańskich" oficerów w Katyniu, niemożliwość nawiązania z ZSRR poprawnych, sąsiedzkich stosunków,
>

Jeżeli uważasz, że mordowanie Polaków w ZSRR, było odwetem, za przegraną wojnę w 1920 roku, to jesteś w błędzie. Dowódcą Armii Czerownej w 1920 roku był Żyd Lew Dawidowicz Bronstein. Opisał dlaczego musiał to zrobić. W jego interesie nie było toczyć żadnych wojen poza terenem ZSRR.
Żyda Bronsteina zamordowali płatni mordercy a zlecenie wystawił im Żyd Naum Eitingon. Eitingon nazwał to operacją KACZKA.
W 1937 r. w siedzibie żydowskiego NKWD doszło do bratobójczych czystek, Żydzi Żydów mordowali.
Szefa NKWD Żyda Jagodę zastąpił żydowski zięć Jeżow. Żydowski zięć Jeżow podpisywał tajne rozkazy dotyczące likwidacji tysięcy ludzi, których łączyły dwie sprawy: mieli związek z komunizmem Żydów niemieckich, Niemcami i stanowiliby przeszkodę w ataku przejętej Armii Czerwonej na III Rzeszę.
Razem z Żydami zdrajcami, którzy mordowali: Żydów komunistów, Niemców, Rosjan, Polaków itd. działali BRYTYJSCY AGENCI zwerbowani w Gruzji i okolicach.
Udało mi się namierzyć nazwiska pięciu, podaję pisownię cyrylicą. Po wpisaniu w GOOGLE poznamy ich życiorysy na rosyjskiej Wikipedii. Czterech zastrzelono w roku śmierci Stalina, zm. 5 marca 1953.
Влади́мир Гео́ргиевич Декано́зов (1898-23 grudnia 1953 Moskwa)
Все́волод Никола́евич Мерку́лов (1895- 23 grudnia 1953 Moskwa)
Богда́н [Бахчо] Заха́рович Кобу́лов (1904-23 grudnia 1953 Moskwa)
Сергей [Серго] Арсеньевич [Арсентьевич] Гоглидзе (1901-23 grudnia 1953 Moskwa)
Авксентий Нарикиевич Рапава (1899-15 listopada 1955 Tbilisi )


Śmierć Polaków w ZSRR nie ma nic wspólnego z wojną w roku 1920. Za śmierć Polaków w ZSRR odpowiadają władze II RP i Brytyjczycy.
farmer (22440 punktów)
>>Weźmy takie powstania. Czego one nas uczą? Wg mnie tego aby postępować tak, by nie stracić po raz kolejny swojej niepodległości.
>Raczej uczą tego, żeby zbrojne działania podejmować wtedy, kiedy mają szanse powodzenia
>Zauważ, że polskie powstania w 1918 1919 1920 1921 i (kilka) w 1945 zakończyły się sukcesem

A jak przelitycujesz i wsadza Cię do wagonu który zawiezie Cię wprost do komory gazowej z całą Rodziną?.

Mogąc walczyć ale zginąć ? Przecież nie znasz alternatywnego zakończenia histori?

Stalin patrzył jak Warszawa się wykrwawia. Rownie dobrze mogli warszawiaków zapakować i kula w łeb. Zrobili to russcy w Katyniu.

Z pozycji jakiej jesteśmy. Podejmownie decycji jest bezsensowne.


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
13-05-2025 19:10 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Weźmy takie powstania. Czego one nas uczą? Wg mnie tego aby postępować tak, by nie stracić po raz kolejny swojej niepodległości. Co to konkretnie oznacza? Budowę własnych zdolności. Silna armia i gospodarka oraz sprawna czyli skuteczna dyplomacja. Mądre dobranie sojuszników. Opowiadam truizmy , banały, ale to podstawy.
Ta wspaniała nauka, która doprowadza do wniosku, że aby nie przegrać, trzeba nie być słabszym to nie historia, a logika.

>Także wg mnie historia jest nauczycielką życia, tylko trzeba ją właściwie odczytywać.
Gdy zna się bieżące realia i zasady logiki historia nie jest już do niczego potrzebna.

>należy unikać wojny na dwa fronty. Właśnie z historii m.in. III Rzeszy się tego dowiadujemy.
Chcąc mieć stuprocentową pewność uniknięcia porażki powinno się unikać jakiejkolwiek wojny.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
13-05-2025 20:51 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Ta wspaniała nauka, która doprowadza do wniosku, że aby nie przegrać, trzeba nie być słabszym to >nie historia, a logika.
>

Brytyjczycy byli najsilniejsi. Chwalili się, że nad ich imperium nie zachodzi Słońce.
Skumali się z Francuzami i Żydami amerykańskimi przeciwko Żydom niemieckim i Niemcom.
Jak najsilniejsi Brytyjczycy skończyli ???

en.wikipedia.org/wiki/E._H._Carr

Carr twierdził, że stosunki międzynarodowe to nieustanna walka między uprzywilejowanymi ekonomicznie mocarstwami "mającymi" a ekonomicznie upośledzonymi mocarstwami "niemającymi". W tym ekonomicznym rozumieniu stosunków międzynarodowych mocarstwa "mające", takie jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja, były skłonne unikać wojny ze względu na swój zadowolony status, podczas gdy mocarstwa "niemające", takie jak Niemcy, Włochy i Japonia, były skłonne do wojny, ponieważ nie miały nic do stracenia.(...)
W 1948 roku Carr potępił przyjęcie przez Brytyjczyków amerykańskiej pożyczki w 1946 roku jako oznaczające faktyczny koniec brytyjskiej niepodległości. Carr napisał dalej, że najlepszym rozwiązaniem dla Wielkiej Brytanii jest dążenie do neutralności w zimnej wojnie i że "pokój za wszelką cenę musi być podstawą brytyjskiej polityki".


Amerykański papier fiducjarny przejął monopol po brytyjskim.
Brytyjczycy wzięli 3,5 mld dolarów kredytu.
13-05-2025 21:17 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Chcąc mieć stuprocentową pewność uniknięcia porażki powinno się unikać jakiejkolwiek wojny.
>

To nic nie da.

ru.wikiped(*)D0ľĐ˝Ń†Đ¸Ń_(1922)

Konferencja Moskiewska w 1922 r. była konferencją poświęconą redukcji zbrojeń, która odbyła się od 2 do 12 grudnia, a udział w niej wzięły m.in. RFSRR (inicjator), Polska , Estonia , Łotwa , Litwa i Finlandia

Nie da się uniknąć wojny, jak się jest otoczonym skundlonymi narodzikami używanymi do proxy war.

Żydzi niemeiccy i Niemcy stworzyli ZSRR i utrzymali nad nim władzę do 1937 roku.
W 1937 r. w ZSRR zamordowano 10 tysięcy Żydów i 42 tysiące Niemców.
Nikt tego nie nazywa wojną. Przejęto dorobek Żydów niemeickich i Niemców a ich katami okazali się ŻYDZI. Zaraz się zjawiła agentura szkolona w USA i bez wojny przejęli władzę. Agenturą tą kierował Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский.
Myśmy stracili wolność "wyzwalając się". Aby uniknąć wojny należy istoty otumanione przez wroga odstrzeliwać, tak samo obcych agentów.
Polscy komuniści przeprowadzili operację CEZARY.

pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Cezary

Operacja "Cezary" - gra operacyjna przeprowadzona przez funkcjonariuszy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego PRL, zakończona w 1952 roku rozbiciem resztek antykomunistycznego podziemia, kompromitacją wywiadów amerykańskiego (CIA) i brytyjskiego (SIS) oraz aferą Bergu pogrążającą polską emigrację w chaosie i rozbiciu
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Chcąc mieć stuprocentową pewność uniknięcia porażki powinno się unikać jakiejkolwiek wojny.
>To nic nie da.
>Nie da się uniknąć wojny, jak się jest...
To nie zmienia faktu, że gdyby się dało, pewność byłaby. Oraz że aby to wiedzieć, nie trzeba znać historii.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
13-05-2025 23:08 
 Ocena 2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Chcąc mieć stuprocentową pewność uniknięcia porażki powinno się unikać jakiejkolwiek wojny.

Z doświadczenia wiem, że zawsze istnieje możliwość uniknięcia walki i przekształcenia wroga w powiedzmy podmiot neutralny.

Jest to jednak bardzo trudne.
Agresja jest bardzo latwa, dlatego większość idzie na łatwiznę.

W akcie agresji nie potrzeba myśleć, wystarczy się poddać emocjonalnej fali i z nią popłynąć.

Agresja jest jak burger w McDonald's kiedy zgniły kompromis jak brudna i surowa marchew wyciągnięta prosto z ziemi.

Agresywni ludzie niszczą siebie nawzajem.
Ludzie kompromisowi rozwijają się.

Wystarczy popatrzeć na bokserów i innych prawdziwych faiterow.

Po 50-ce są praktycznie na złom o ile jeszcze oddychają.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Z doświadczenia wiem, że zawsze istnieje możliwość uniknięcia walki i przekształcenia wroga w >powiedzmy podmiot neutralny.
>

W historii wydarzyła się też odwrotna sytuacja, której do tej pory nikt analizował.
W 1937 r. w ZSRR doszło do wymordowania aparatu władzy cywilnej i wojskowej. Nowy podmiot, po krwawym ludobójstwie, przejął władzę. Zamordowano 10 tysięcy Żydów i 42 tysiące Niemców. W innym celu zamordowano 111 tysięcy Polaków i 360 tysięcy Rosjan. Operację przeprowadziło żydowskie NKWD.
Od 1 października 1936 do 1 listopada 1938 NKWD ZSRR aresztowało 1 565 041 osób.
Rumuni aresztowani 8292 osoby, skazane na smierć 5439.
Łotysze aresztowani 21300 rozstrzelano 16 575
Estończycy aresztowani 9735 rozstrzelano 7998
Finowie aresztowani 11066 rozstrzelano 9078
Irańczycy aresztowani 13297 rozstrzelani 2046
Afgańczycy aresztowani 1557 rozstrzelani 366
Grecy rozstrzelani 22000,


W 1938 r. w ZSRR zjawiła się agentura szkolona w USA, którą kierował Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский z ojcem.
Katom: Żydów niemieckich, Niemców, Polaków, Rosjan itd. Amerykanie i Brytyjczycy dostarczyli uzbrojenie i skierowali przejętą Armię Czerwoną na Europę Zachodnią.
Przejdźmy od razu do końca, jak to się skończyło ??
Amerykanie opracowali plan DROPSHOT, którego celem było spopielić bronią atomową tych, którym dowozili uzbrojenie.
Po drugiej stronie sytuacja stała się odwrotna. Zaatakowane i rozgromione przez przejętą Armię Czerwoną Niemcy konstruują swoim pogromcom bombę atomową.
Amerykanie sojusznika chcą spopielić bronią atomową a Niemcy pogromcy konstruują bombę atomową.
Jak to wytłumaczysz ???
14-05-2025 12:23 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>Ta wspaniała nauka, która doprowadza do wniosku, że aby nie przegrać, trzeba nie być słabszym to nie historia, a logika.
Logiczne wyciąganie wniosków z historii?

>>Także wg mnie historia jest nauczycielką życia, tylko trzeba ją właściwie odczytywać.
>Gdy zna się bieżące realia i zasady logiki historia nie jest już do niczego potrzebna.
To mnie nie przekonuje. By znać bieżące realia i by mieć ich pełną świadomość należy studiować również historię.

>>należy unikać wojny na dwa fronty. Właśnie z historii m.in. III Rzeszy się tego dowiadujemy.
>Chcąc mieć stuprocentową pewność uniknięcia porażki powinno się unikać jakiejkolwiek wojny.
Nieraz się nie da, i znajomość historii pomaga w niepopełnianiu tych samych błędów. Nie tylko III Rzesza dostaracza nam lekcji, że mając wroga po obu stronach granic nie należy uderzać w obu naraz.
14-05-2025 13:49 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>Nie tylko III Rzesza dostaracza nam lekcji, że mając wroga po obu stronach granic nie należy >uderzać w obu naraz.

Polska nie miała wrogów z dwóch stron.
Sama na własne życzenie i działania Brytyjczyków oraz Bernarda Barucha stworzyła sobie wrogów, z każdej strony i wewnątrz. Tak samo działali Bałtowie i Finowie.

ru.wikiped(*)D0ľĐ˝Ń†Đ¸Ń_(1922)

Konferencja Moskiewska w 1922 r. była konferencją poświęconą redukcji zbrojeń, która odbyła się od 2 do 12 grudnia, a udział w niej wzięły m.in. RFSRR (inicjator), Polska , Estonia , Łotwa , Litwa i Finlandia.(...)
Delegacje z Polski, Łotwy, Estonii i Finlandii (Litwa miała spór terytorialny z Polską o Wileńszczyznę , więc zajęła szczególne stanowisko) skrytykowały radziecki plan. Odrzucili "materialne rozbrojenie", stawiając na pierwszym miejscu rozwiązanie problemów politycznych.


gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

W piątek 22 listopada 1918 roku o godz. 5.30 nad ranem we Lwowie rozpoczął się pogrom lwowskich Żydów. Wtedy to na ul. Bóżniczej znajdującej się w centrum dzielnicy żydowskiej, wojska polskie, za nieformalnym przyzwoleniem komendanta miasta Lwowa i powiatu lwowskiego kpt. Czesława Mączyńskiego, rozpoczynają pogrom, która trwa do godz. 8.00 rano w niedzielę tj. 24 listopada 1918 r. W wyniku tych wydarzeń, jak podaje raport wysłanników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zamordowano co najmniej 150 Żydów, spalono ok. 50 dwu lub trzypiętrowych domów należących do Żydów, doszczętnie zrabowano ok. 500 sklepów żydowskich.

"Niepodległą" IIRP wydzielono w celu używania jej do proxy war identycznie jak dzisiaj Ukrainę.
INTERESEM NARODU POLSKIEGO BYŁO BRONIĆ ŻYDÓW I POMÓC IM STWORZYĆ POTĘŻNĄ EUROPĘ.
Za taką pomoc dostalibyśmy stałe udziały i bylibyśmy w centrum potężnej Europy.
"Wielcy" Polacy w "niepodległej" Polsce zaczęli wojować z każdym i z każdej strony.
W ich łbach wizja naszego rozwoju miała polegać na zdobyciu nowych terenów rolnych.
Bogactwo miało pochodzić ze zwiększonej ilości wyrzucanego gnoju i zwiększonego areału rolnego.
W łbach "wielkich" Polaków nie powstała nawet myśl, że za chwilę świat się zmieni a szczerbaci polscy chłopi przegrają walkowerem z nowoczesnym przemysłowym społeczeństwem.
W łbach "wielkich" Polaków nie zaświtała nawet myśl, żeby się bogacić robiąc interesy z sąsiadami.
Na nas nie napadli: NIemcy, Czesi, Żydzi, jacyś bolszewicy tylko myśmy przyłączyli się do wojny z nimi Anglosasów.
14-05-2025 16:54 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Nie tylko III Rzesza dostaracza nam lekcji, że mając wroga po obu stronach granic nie należy >uderzać w obu naraz.
>Polska nie miała wrogów z dwóch stron.
>Sama na własne życzenie i działania Brytyjczyków oraz Bernarda Barucha stworzyła sobie wrogów, z każdej strony i wewnątrz. Tak samo działali Bałtowie i Finowie.
Rozumiem, że wg Ciebie tzw. kordon sanitarny nie powinien był powstać. To skąd pewność, że kraje regionu, w tym Polska, uzyskałyby niepodległość przyłączając się do projektu Żydów niemieckich?

>W łbach "wielkich" Polaków nie zaświtała nawet myśl, żeby się bogacić robiąc interesy z sąsiadami.
Nie można zaprzeczać temu, że zarówno Rosja jak i Niemcy to mocarstwa, które wtedy miały dość "specyficzne" podejście do realizacji swoich interesów. Jak robić interesy z kimś kto woli trzymać cię w podległości do siebie?

>Na nas nie napadli: NIemcy, Czesi, Żydzi, jacyś bolszewicy tylko myśmy przyłączyli się do wojny z nimi Anglosasów.
>
W Twojej wersji wydarzeń.
Mnie nie tylko z ogólnodostępnych źródeł wiedzy i informacji wynika to, że w szkole uczą prawdy. Niemcy napadły Polskę.
Dokąd ma sięgać ten rewizjonizm? W czyim imieniu się wypowiadasz?

Wygladasz mi na orędownika behemota. Ja jestem zwolennikiem atlantyzmu.
Być może kiedyś nadejdzie taki dzień, w którym korzystne będzie przeorientowanie się z morza na ląd. Póki co utożsamiam polski interes z interesem mocarstw morskich.
Nie masz żadnych argumentów żeby mnie przekonać, bo mam w tej sprawie mocno ugruntowane przekonanie.
Thoter (6650 punktów)

>>Na nas nie napadli: NIemcy, Czesi, Żydzi, jacyś bolszewicy tylko myśmy przyłączyli się do wojny z nimi Anglosasów.
>>
>W Twojej wersji wydarzeń.
>

pl.wikiped(*)h_do_biskupów_niemieckich

Orędzie biskupów polskich do ich niemieckich braci w Chrystusowym urzędzie pasterskim, zwane także Listem biskupów polskich do biskupów niemieckich - dokument wystosowany w Rzymie 18 listopada 1965, pod koniec soboru watykańskiego II przez polskich biskupów katolickich, zawierający zaproszenie biskupów niemieckich do udziału w obchodach Milenium Chrztu Polski.(...)
.przebaczamy i prosimy o wybaczenie


Polak ma długi do uregulowania z Niemcami, Żydami niemieckimi, Czechami, Rosjanami, Litwinami itd. To nie jest moja wersja tylko wersja napisana przez HISTORYKÓW.
14-05-2025 19:55 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>Polak ma długi do uregulowania z Niemcami, Żydami niemieckimi, Czechami, Rosjanami, Litwinami itd.
Jakie długi?

>To nie jest moja wersja tylko wersja napisana przez HISTORYKÓW.

Który szanujący się HISTORYK głosić będzie, że III Rzesza nie napadła Polski?
Thoter (6650 punktów)

>Który szanujący się HISTORYK głosić będzie, że III Rzesza nie napadła Polski?

en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan

Hoggan urodził się w Portland w stanie Oregon i kształcił się w Reed College i na Uniwersytecie Harvarda . Na Harvardzie Hoggan uzyskał tytuł doktora w 1948 roku za rozprawę na temat stosunków między Niemcami a Polską w latach 1938-1939. Jego promotor opisał jego rozprawę jako "nic więcej niż solidną, sumienną pracę, krytyczną wobec polityki polskiej i brytyjskiej, ale nie wykraczającą poza to, co tolerują dowody".(...)
Winą za wybuch II wojny światowej obarczał angielsko - polski spisek mający na celu agresję na Niemcy.


en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Goodson

II wojna światowa została wywołana przez sukces gospodarczy Niemiec

Sukces gospodarczy Niemiec był wynikiem symbiozy Żydów niemieckich i Niemców.
Podaję nazwiska dwóch historyków ale jest ich więcej, w tym są i brytyjscy.
Internet spowodował, że temat odżył i otumanianie będzie pomału tracić moc.
Wiesz kto napisał propagandę historyczną wtłaczaną w szkołach ???
15-05-2025 12:01 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>Sukces gospodarczy Niemiec był wynikiem symbiozy Żydów niemieckich i Niemców.
Być może. Mam z tym taki problem, że nigdy o tym nie słyszałem, ani nigdy o tym nie czytałem. Niemniej jednak mam świadomość, że Żydzi potrafią przenikać głęboko w różne struktury. Są inteligentni, kompetentni i sumienni. Jednak nie wierzę w ich spisek.

>Podaję nazwiska dwóch historyków ale jest ich więcej, w tym są i brytyjscy.
No tak, ale równie dobrze można o was twierdzić, że jesteście oszołomami. Margines, wyznawcy teorii spiskowych, itd...

>Internet spowodował, że temat odżył i otumanianie będzie pomału tracić moc.
Narrację narzucają mocarstwa. Internet jest przestrzenią walki informacyjnej.

>Wiesz kto napisał propagandę historyczną wtłaczaną w szkołach ???
>
Wg Ciebie Edward Bernays.
Ja nie jestem wyznawcą teorii o spisku przeciw większości.
14-05-2025 14:13 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ta wspaniała nauka, która doprowadza do wniosku, że aby nie przegrać, trzeba nie być słabszym to nie historia, a logika.
>Logiczne wyciąganie wniosków z historii?
Ale po co wyciągać wnioski z historii, przecież żadna dawna konfiguracja polityczna nie jest identyczna z bieżącą, zwłaszcza każda kolejna, choćby i podobna, ma jednak inną... Historię?

>>Gdy zna się bieżące realia i zasady logiki historia nie jest już do niczego potrzebna.
>To mnie nie przekonuje. By znać bieżące realia i by mieć ich pełną świadomość należy studiować również historię.
A to nie przekonuje mnie, wszak aby znać bieżące realia i by mieć ich pełną świadomość należy studiować te realia!

>>>należy unikać wojny na dwa fronty. Właśnie z historii m.in. III Rzeszy się tego dowiadujemy.
>>Chcąc mieć stuprocentową pewność uniknięcia porażki powinno się unikać jakiejkolwiek wojny.
>Nieraz się nie da, i znajomość historii pomaga w niepopełnianiu tych samych błędów.
Znajomość historii na niemożność (niemożliwość) nie pomoże, a co do błędów, to logika podpowiada, że należy unikać tych - mówiąc na skróty - najfatalniejszych.

>Nie tylko III Rzesza dostaracza nam lekcji, że mając wroga po obu stronach granic nie należy uderzać w obu naraz.
Bo skoro tak jest, to również logika powinna do takich wniosków doprowadzać?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
14-05-2025 14:59 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>>Ta wspaniała nauka, która doprowadza do wniosku, że aby nie przegrać, trzeba nie być słabszym to nie historia, a logika.
>>Logiczne wyciąganie wniosków z historii?
>Ale po co wyciągać wnioski z historii, przecież żadna dawna konfiguracja polityczna nie jest identyczna z bieżącą, zwłaszcza każda kolejna, choćby i podobna, ma jednak inną... Historię?

Np. tzw. dialog melijski świetnie obrazuje, że pewne mechanizmy mimo upływu czasu są stałe. A więc paktowanie, zmiana sojuszy, budowa koalicji, czy sposób prowadzenia dyplomacji i wojny.

>>>Gdy zna się bieżące realia i zasady logiki historia nie jest już do niczego potrzebna.
>>To mnie nie przekonuje. By znać bieżące realia i by mieć ich pełną świadomość należy studiować również historię.
>A to nie przekonuje mnie, wszak aby znać bieżące realia i by mieć ich pełną świadomość należy studiować te realia!
Też.
Ale zwróć uwagę, że bez wiedzy o tym co było nie będziemy wiedzieć z czego wziął się np. obecny układ sił.
Dlaczego skład członków stałych RB ONZ jest dziś taki a nie inny?
Trzeba sięgnąć do historii by móc to zrozumieć i by móc wobec tego przedstawić np. reformę, która dopasuje skład owej rady do współczesnych realiów. Tym samym wysyłamy sygnał w przyszłość, by nasi następcy też wiedzieli, że trzeba zawsze dopasować sprawę do bieżących okoliczności.

>>Nie tylko III Rzesza dostaracza nam lekcji, że mając wroga po obu stronach granic nie należy uderzać w obu naraz.
>Bo skoro tak jest, to również logika powinna do takich wniosków doprowadzać?
Nigdzie nie twierdzę, że nie.
14-05-2025 18:42 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ale po co wyciągać wnioski z historii, przecież żadna dawna konfiguracja polityczna nie jest identyczna z bieżącą, zwłaszcza każda kolejna, choćby i podobna, ma jednak inną... Historię?
>Np. tzw. dialog melijski świetnie obrazuje, że pewne mechanizmy mimo upływu czasu są stałe. A więc paktowanie, zmiana sojuszy, budowa koalicji, czy sposób prowadzenia dyplomacji i wojny.
Skoro stałe są pewne mechanizmy, wystarczy znać te mechanizmy.

>bez wiedzy o tym co było nie będziemy wiedzieć z czego wziął się np. obecny układ sił.
>Dlaczego skład członków stałych RB ONZ jest dziś taki a nie inny?
>Trzeba sięgnąć do historii by móc to zrozumieć...
Z wiedzy jest wiedza, a nie rozumienie, które tu przemyciłeś.

>...i by móc wobec tego przedstawić np. reformę, która dopasuje skład owej rady do współczesnych realiów.
Dopasowywanie się do współczesnych realiów wymaga znajomości tychże.

>Tym samym wysyłamy sygnał w przyszłość, by nasi następcy też wiedzieli, że trzeba zawsze dopasować sprawę do bieżących okoliczności.
Czy to historia Ci podpowiada, że naszymi następcami będą idioci, którym trzeba takie oczywistości sygnalizować?

>>>Nie tylko III Rzesza dostaracza nam lekcji, że mając wroga po obu stronach granic nie należy uderzać w obu naraz.
>>Bo skoro tak jest, to również logika powinna do takich wniosków doprowadzać?
>Nigdzie nie twierdzę, że nie.
Więc po co Ci ta cała historia?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
14-05-2025 19:20 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Tym samym wysyłamy sygnał w przyszłość, by nasi następcy też wiedzieli, że trzeba zawsze dopasować sprawę do bieżących okoliczności.
>Czy to historia Ci podpowiada, że naszymi następcami będą idioci, którym trzeba takie oczywistości sygnalizować?
Dla Ciebie to oczywistości, ale są tacy, którym reforma RB ONZ się nie podoba, bo narusza ich interes narodowy. Pisząc o dopasowaniu sprawy do bieżących okoliczności miałem na myśli to, że dziś świat wygląda już inaczej niż latach 1945-1991, więc wypadałoby dopasować się do tych bieżących okoliczności. Są Indie, jest Brazylia. Reforma RB ONZ to coś o co upomina się dzisiejszy świat. Z 5 stałych członków można zrobić 6 albo 7.
Czy tego rodzaju sygnalizacja też jest czymś uwłaczającym dla przyszłych pokoleń?

>Więc po co Ci ta cała historia?

By pełniej znać siebie i innych. Każdy ma jakieś korzenie. Ja wiem, że dla niektórych ludzi przeszłość nie była czymś w czym dobrze jest grzebać, bo to i owo wychodzi na światło dzienne, ale uważam, że trzeba stać w prawdzie.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Tym samym wysyłamy sygnał w przyszłość, by nasi następcy też wiedzieli, że trzeba zawsze dopasować sprawę do bieżących okoliczności.
>>Czy to historia Ci podpowiada, że naszymi następcami będą idioci, którym trzeba takie oczywistości sygnalizować?
>Dla Ciebie to oczywistości, ale są tacy, którym reforma RB ONZ się nie podoba, bo narusza ich interes narodowy.
Czyli dopasowywanie się do okoliczności to oczywistość, nasi następcy sygnałów w tej sprawie też raczej nie będą potrzebowali.

>Pisząc o dopasowaniu sprawy do bieżących okoliczności miałem na myśli to, że dziś świat wygląda już inaczej niż latach 1945-1991, więc wypadałoby dopasować się do tych bieżących okoliczności. Są Indie, jest Brazylia. Reforma RB ONZ to coś o co upomina się dzisiejszy świat. Z 5 stałych członków można zrobić 6 albo 7.
>Czy tego rodzaju sygnalizacja też jest czymś uwłaczającym dla przyszłych pokoleń?
To są szczegóły wspomnianych bieżących okoliczności.

>>>>>Nie tylko III Rzesza dostaracza nam lekcji, że mając wroga po obu stronach granic nie należy uderzać w obu naraz.
>>>>Bo skoro tak jest, to również logika powinna do takich wniosków doprowadzać?
>>>Nigdzie nie twierdzę, że nie.
>>Więc po co Ci ta cała historia?
>By pełniej znać siebie i innych. Każdy ma jakieś korzenie.
Zatem nie mądrość płynącą z dziejów Ci z tą historią idzie, a o pełnię wiedzy o innych.

>Ja wiem, że dla niektórych ludzi przeszłość nie była czymś w czym dobrze jest grzebać, bo to i owo wychodzi na światło dzienne, ale uważam, że trzeba stać w prawdzie.
Czym jest Twoje 'stanie w prawdzie', w obliczu pragmatyzmu na który stawiałeś pisząc "Dziś realnym zagrożeniem jest rosyjski imperializm, więc potrzebna jest solidarność bez względu na to jak tragiczna była przeszłość."?
(Co tutaj zacytowałam.)


"Stop!" stopkowym mundrościom!
15-05-2025 14:05 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)

>>>Więc po co Ci ta cała historia?
>>By pełniej znać siebie i innych. Każdy ma jakieś korzenie.
>Zatem nie mądrość płynącą z dziejów Ci z tą historią idzie, a o pełnię wiedzy o innych.
Jedno i drugie.
Czy np. Machiavelli w swoim dziele pt. Rozważania nad pierwszym dziesięcioksięgiem historii Rzymu Liwiusza nie dał nam świadectwa tego jak czerpać mądrość z historii? Bo ja mam przekonanie graniczące z pewnością, że tak.

>>Ja wiem, że dla niektórych ludzi przeszłość nie była czymś w czym dobrze jest grzebać, bo to i owo wychodzi na światło dzienne, ale uważam, że trzeba stać w prawdzie.
>Czym jest Twoje 'stanie w prawdzie', w obliczu pragmatyzmu na który stawiałeś pisząc "Dziś realnym zagrożeniem jest rosyjski imperializm, więc potrzebna jest solidarność bez względu na to jak tragiczna była przeszłość."?
>(Co tutaj zacytowałam.)

Wybaczamy i prosimy o wybaczenie, ale nie zapominamy, a w chwili obecnej odkładamy naszą trudną historię na bok ponieważ grozi nam to samo niebezpieczeństwo.

Zgadzam się z Tobą i diogenesem co do tego, że historia kpi z historii bo i tak się zdarza. Ale już nie mogę się zgodzić, że rozum sobie poradzi bez historii. To tak jaby twierdzić, że mózg poradzi sobie bez pamięci.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Więc po co Ci ta cała historia?
>>>By pełniej znać siebie i innych. Każdy ma jakieś korzenie.
>>Zatem nie mądrość płynącą z dziejów Ci z tą historią idzie, a o pełnię wiedzy o innych.
>Jedno i drugie.
Ale ponieważ wskazałeś tylko jedno, mój wniosek jest uprawniony.

>Czy np. Machiavelli w swoim dziele pt. Rozważania nad pierwszym dziesięcioksięgiem historii Rzymu Liwiusza nie dał nam świadectwa tego jak czerpać mądrość z historii? Bo ja mam przekonanie graniczące z pewnością, że tak.
Nie na tyle skutecznie, by udało Ci się po tej lekturze jego wyczyn powtórzyć.

>>Czym jest Twoje 'stanie w prawdzie', w obliczu pragmatyzmu na który stawiałeś pisząc "Dziś realnym zagrożeniem jest rosyjski imperializm, więc potrzebna jest solidarność bez względu na to jak tragiczna była przeszłość."?
>>(Co tutaj zacytowałam.)
>Wybaczamy i prosimy o wybaczenie, ale nie zapominamy, a w chwili obecnej odkładamy naszą trudną historię na bok ponieważ grozi nam to samo niebezpieczeństwo.
Sam widzisz, że to Twoje szumne "stanie w prawdzie" polega na odkładaniu owej prawdy na bok.

>nie mogę się zgodzić, że rozum sobie poradzi bez historii.
Powyżej pokazałeś że rozumnie jest odłożyć historię na bok.

>To tak jaby twierdzić, że mózg poradzi sobie bez pamięci.
Otóż zachodzi odwrotność: o ile mózg bez pamięci sobie nie radzi, to rozumność nieustająco każe odkładać historię na bok.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
16-05-2025 10:59 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>nie mogę się zgodzić, że rozum sobie poradzi bez historii.
>Powyżej pokazałeś że rozumnie jest odłożyć historię na bok.

Tylko w wyjątkowych okolicznościach. Np. w sytuacji wspólnego zagrożenia. Poza tym odłożenie jej na bok nie dezawuuje jej. Bo niby jak?
Czy to, że dziś wspólnie z Niemcami musimy stawiać czoła m.in. rosyjskiemu zagrożeniu, oznacza, że prawda historyczna nt. naszych wzajemnych stosunków przestaje mieć wpływ na te stosunki? Wg mnie nie. Ta prawda współkształtuje nasze stosunki wraz z bieżącymi okolicznościami, i z tym, czym są wspólne plany na przyszłość.

Uważam, że historia to źródło, z którego nieustannie należy czerpać. Czy nie jest tak, że każde następne pokolenie bazuje na naukach płynących z doświadczeń poprzednich?
Weźmy Krzyżaków, albo targowice. Historia, na ich przykładzie uczy nas, że nie należy zbyt głęboko "wciągać" obcych we własne sprawy.

Wg mnie historia kołem się toczy, co oznacza, że się powtarza, dlatego powtarzają się również błędy, i stąd wniosek, że ludzie niczego się z historii nie uczą, co wg mnie nie jest prawdą, bo postęp to fakt.
16-05-2025 12:59 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>nie mogę się zgodzić, że rozum sobie poradzi bez historii.
>>Powyżej pokazałeś że rozumnie jest odłożyć historię na bok.
>Tylko w wyjątkowych okolicznościach. Np. w sytuacji wspólnego zagrożenia. Poza tym odłożenie jej na bok nie dezawuuje jej. Bo niby jak?
Tak samo, jak każde inne wyrzucenie czegoś do śmieci.

>Czy to, że dziś wspólnie z Niemcami musimy stawiać czoła m.in. rosyjskiemu zagrożeniu, oznacza, że prawda historyczna nt. naszych wzajemnych stosunków przestaje mieć wpływ na te stosunki? Wg mnie nie. Ta prawda współkształtuje nasze stosunki wraz z bieżącymi okolicznościami, i z tym, czym są wspólne plany na przyszłość.
Te plany są takie, jakby nic nie zaszło. Niby czym się różni nasz sojusz z Niemcami pomimo świadomości historii, od tego samego sojuszu pomimo ignorowania historii?

>Uważam, że historia to źródło, z którego nieustannie należy czerpać. Czy nie jest tak, że każde następne pokolenie bazuje na naukach płynących z doświadczeń poprzednich?
Nauka, żeby się na historię za bardzo nie oglądać, bo najważniejsze, to na bieżąco dbać o własny tyłek, w świetle tego, co mi napisałeś jawi się jako uniwersalna, zastępująca wszystkie inne detaliczne mądrości.

>Weźmy Krzyżaków, albo targowice. Historia, na ich przykładzie uczy nas, że nie należy zbyt głęboko "wciągać" obcych we własne sprawy.
Ale Trump robi u nas co chce, więc niespecjalnie z tego pouczenia korzystamy.

>Wg mnie historia kołem się toczy, co oznacza, że się powtarza, dlatego powtarzają się również błędy, i stąd wniosek, że ludzie niczego się z historii nie uczą, co wg mnie nie jest prawdą, bo postęp to fakt.
Kołem to się toczy fortuna, historia koło zatacza - tak frazeologicznie rzecz ujmując.

Tylko co, prócz udoskonaleń technicznych, jest postępem, to właściwie nie wiem. I może nawet, pomijając technikę, cofamy się? Przecież paliwa kopalne, słodka i/oraz czysta woda, czyste powietrze i wolny grunt - wszystko to się kończy.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
16-05-2025 13:11 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>Niby czym się różni nasz sojusz z Niemcami pomimo świadomości historii, od tego samego sojuszu pomimo ignorowania historii?
Różni się stopniem ostrożności jaką należy zachować w przypadku zawiązywania takiego sojuszu.

>Tylko co, prócz udoskonaleń technicznych, jest postępem, to właściwie nie wiem. I może nawet, pomijając technikę, cofamy się?

Czemu prócz udoskonaleń technicznych?
Nie wydaje mi się byśmy się cofali.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Niby czym się różni nasz sojusz z Niemcami pomimo świadomości historii, od tego samego sojuszu pomimo ignorowania historii?
>Różni się stopniem ostrożności jaką należy zachować w przypadku zawiązywania takiego sojuszu.
I jak się te różne stopnie ostrożności przejawiają?

>>Tylko co, prócz udoskonaleń technicznych, jest postępem, to właściwie nie wiem. I może nawet, pomijając technikę, cofamy się?
>Czemu prócz udoskonaleń technicznych?
Bo w technice postęp jest tak oczywisty, że go nie kwestionuję.

>Nie wydaje mi się byśmy się cofali.
A coś wskazuje na postęp, o którym pisałeś?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
16-05-2025 14:46 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>>Niby czym się różni nasz sojusz z Niemcami pomimo świadomości historii, od tego samego sojuszu pomimo ignorowania historii?
>>Różni się stopniem ostrożności jaką należy zachować w przypadku zawiązywania takiego sojuszu.
>I jak się te różne stopnie ostrożności przejawiają?
Kwestia armii. Z racji tego co zaszło w przeszłości, nie powinniśmy akceptować wzrostu potęgi militarnej Niemiec. Ten aspekt powinien należeć do Polski, a do Niemiec np. zwiększenie produkcji przemysłowej na rzecz wzmocnienia np. naszej armii.

>>Nie wydaje mi się byśmy się cofali.
>A coś wskazuje na postęp, o którym pisałeś?

Prawa kobiet. Prawa mniejszości. Kiedyś tego nie było.
17-05-2025 13:29 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Niby czym się różni nasz sojusz z Niemcami pomimo świadomości historii, od tego samego sojuszu pomimo ignorowania historii?
>>>Różni się stopniem ostrożności jaką należy zachować w przypadku zawiązywania takiego sojuszu.
>>I jak się te różne stopnie ostrożności przejawiają?
>Kwestia armii. Z racji tego co zaszło w przeszłości, nie powinniśmy akceptować wzrostu potęgi militarnej Niemiec. Ten aspekt powinien należeć do Polski, a do Niemiec np. zwiększenie produkcji przemysłowej na rzecz wzmocnienia np. naszej armii.
Przecież jeśli coś jest dla nas korzystniejsze w danym momencie, to takim jest bez względu na historyczne zaszłości.

>>>Nie wydaje mi się byśmy się cofali.
>>A coś wskazuje na postęp, o którym pisałeś?
>Prawa kobiet. Prawa mniejszości. Kiedyś tego nie było.
A in minus mamy: terroryzm, narkomanię, szkodliwą żywność, zdewastowane środowisko, zużyte zasoby, przeludnienie.

I jeszcze ochronę uczuć religijnych.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
22-05-2025 12:34 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>>A coś wskazuje na postęp, o którym pisałeś?
>>Prawa kobiet. Prawa mniejszości. Kiedyś tego nie było.
>A in minus mamy: terroryzm, narkomanię, szkodliwą żywność, zdewastowane środowisko, zużyte zasoby, przeludnienie.

Moim zdaniem popadasz w przesadę.
Istnieje przecież coś takiego jak "moda" na zdrowe odżywianie, na sport. Widzę to np. u siebie w rodzinie. Podejście do środowiska też się zmienia, np. zielona energia.
Poza tym nie podzielam poglądu jakoby zasoby zostały zużyte, lub że są na wyczerpaniu. Ile ropy naftowej i gazu ziemnego jest pod dnem mórz i oceanów?
Także odchodzenie od kopalin nie jest podyktowane ich jutrzejszym brakiem, ile podyktowane jest potrzebą ograniczenia zanieczyszczeń. Co niektórzy też poddają w wątpliwość, podkreślając, że to względy ideologiczne a nie środowiskowe stoją za tego typu postępowaniem. Mnie się wydaje, że ludzie mają jednak częściowo negatywny wpływ na środowisko, ale daleki jestem od twierdzenia, że dziś je dewastujemy. Wg mnie jest progres, są postępy.
Przeludnienie? Nie wierzę w te teorie. Podzielam natomiast pogląd, że liczba ludności świata osiągnie w końcu swój maksymalny poziom po osiągnięciu którego liczba ludności się ustabilizuje, raz notując spadek, raz notując wzrost.
Thoter (6650 punktów)

>Istnieje przecież coś takiego jak "moda" na zdrowe odżywianie, na sport. Widzę to np. u siebie w >rodzinie. Podejście do środowiska też się zmienia, np. zielona energia.
>

Na razie nie ma uniwersalnej recepty na zdrowe odżywanie.
Ta moda to są fobie, które nie sprawdzają się praktyce.
Jak można mówić o zdrowym odżywaniu mając w sklepach do dyspozycji masę do trawienia wyprodukowaną, w dwukrotnej ilości w stosunku do potrzeb, przez zadłużane istoty goniące za zyskiem.
Korporacje, pod swoje plany zysków, narzucają naiwnym wiarę w przymus ratowania planety i inne bzdety, na których można łatwo zarobić.
Rzeczywistość jest całkiem inna i mogą ja pojąć tylko ci, co odseparowali się od propagandy i nie sprzedali, za kilka zadrukowanych papierków.
quick (6851 punktów)

>Na razie nie ma uniwersalnej recepty na zdrowe odżywanie.
>Ta moda to są fobie, które nie sprawdzają się praktyce.

Zależy. Np. dieta bezglutenowa pomaga.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Prawa kobiet. Prawa mniejszości. Kiedyś tego nie było.
>>A in minus mamy: terroryzm, narkomanię, szkodliwą żywność, zdewastowane środowisko, zużyte zasoby, przeludnienie.
>Moim zdaniem popadasz w przesadę.
>Istnieje przecież coś takiego jak "moda" na zdrowe odżywianie
Istnieją też limity na dodatki do żywności, no a czemu je wprowadzono?

>nie podzielam poglądu jakoby zasoby zostały zużyte, lub że są na wyczerpaniu. Ile ropy naftowej i gazu ziemnego jest pod dnem mórz i oceanów?
Jeśli nie są te zasoby nieskończone, a nie są, to tak czy owak wydobywanie jest ich wyczerpywaniem.

>Także odchodzenie od kopalin nie jest podyktowane ich jutrzejszym brakiem, ile podyktowane jest potrzebą ograniczenia zanieczyszczeń. Co niektórzy też poddają w wątpliwość, podkreślając, że to względy ideologiczne a nie środowiskowe stoją za tego typu postępowaniem.
A Ty sam nie obserwujesz, że śmieci w środowisku przybywa?

>Mnie się wydaje, że ludzie mają jednak częściowo negatywny wpływ na środowisko, ale daleki jestem od twierdzenia, że dziś je dewastujemy. Wg mnie jest progres, są postępy.
Ostatnio próbujemy po sobie posprzątać, ale póki co szybciej te kłopotliwe odpady produkujemy.

>Przeludnienie? Nie wierzę w te teorie.
Bo może nie słyszałeś, że ludzi cały czas przybywa, a powierzchnia lądu jest w zasadzie stała?

>Podzielam natomiast pogląd, że liczba ludności świata osiągnie w końcu swój maksymalny poziom po osiągnięciu którego liczba ludności się ustabilizuje, raz notując spadek, raz notując wzrost.
To tylko hipoteza, a w dodatku określenie 'maksymalny poziom' nie brzmi w tym kontekście pocieszająco.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
22-05-2025 20:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>> Ile ropy naftowej i gazu ziemnego jest pod dnem mórz i oceanów?
>Jeśli nie są te zasoby nieskończone, a nie są, to tak czy owak wydobywanie jest ich wyczerpywaniem.
ale jest fizyka a tam zasada zachowania energii

>>Przeludnienie? Nie wierzę w te teorie.
>Bo może nie słyszałeś, że ludzi cały czas przybywa, a powierzchnia lądu jest w zasadzie stała?
m2 przybywa, budujemy coraz wyżej, niedługo 1km

>>Podzielam natomiast pogląd, że liczba ludności świata osiągnie w końcu swój maksymalny poziom po osiągnięciu którego liczba ludności się ustabilizuje, raz notując spadek, raz notując wzrost.
>To tylko hipoteza, a w dodatku określenie 'maksymalny poziom' nie brzmi w tym kontekście pocieszająco.
krzywa Gaussa, w 2100 osiągniemy PIK po czy będzie gwałtowny spadek by 4100 roku osiągnąć stan z czasów Jezusa, a w 8 000 roku będzie nowy raj, 2mln ludzi na całym świecie (tyle co dzisiaj w Łodzi
takie są prawa fizyki

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> Ile ropy naftowej i gazu ziemnego jest pod dnem mórz i oceanów?
>>Jeśli nie są te zasoby nieskończone, a nie są, to tak czy owak wydobywanie jest ich wyczerpywaniem.
>ale jest fizyka a tam zasada zachowania energii
Słusznie, w takim razie do listy plag dopisuję efekt cieplarniany.

>>>Przeludnienie? Nie wierzę w te teorie.
>>Bo może nie słyszałeś, że ludzi cały czas przybywa, a powierzchnia lądu jest w zasadzie stała?
>m2 przybywa, budujemy coraz wyżej, niedługo 1km
Co z tego, że budujemy; przyjdzie Putin i wyrówna.

Swoją drogą ciekawe czy dużo tych metrów dotąd sobie dobudowaliśmy. Bo lądu jest prawie 150mln km2 a to daje (obecnie) 1,875ha na osobę: 150.000.000km2/8.000.000.000*100(tyle ha ma 1km2).

>>>Podzielam natomiast pogląd, że liczba ludności świata osiągnie w końcu swój maksymalny poziom po osiągnięciu którego liczba ludności się ustabilizuje, raz notując spadek, raz notując wzrost.
>>To tylko hipoteza, a w dodatku określenie 'maksymalny poziom' nie brzmi w tym kontekście pocieszająco.
> krzywa Gaussa, w 2100 osiągniemy PIK po czy będzie gwałtowny spadek by 4100 roku osiągnąć stan z czasów Jezusa, a w 8 000 roku będzie nowy raj, 2mln ludzi na całym świecie (tyle co dzisiaj w Łodzi
>takie są prawa fizyki
To co się tak o ten swój raj trzęsiesz, skoro wystarczy niecałe dwa tysiąclecia odczekać?

Po drugie gwałtowny spadek też będzie miał charakter klęski?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
23-05-2025 12:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>Przeludnienie?
>>>Bo może nie słyszałeś, że ludzi cały czas przybywa, a powierzchnia lądu jest w zasadzie stała?
>>m2 przybywa, budujemy coraz wyżej, niedługo 1km
>Co z tego, że budujemy; przyjdzie Putin i wyrówna.
nie bój głupia, w Kijowie nic nie równa

>Swoją drogą ciekawe czy dużo tych metrów dotąd sobie dobudowaliśmy. Bo lądu jest prawie 150mln km2 a to daje (obecnie) 1,875ha na osobę: 150.000.000km2/8.000.000.000*100(tyle ha ma 1km2).
nie brakuje ziemi pod uprawę, hodowlę, jedzenie tanie, grubasów wiele

>>>> liczba ludności świata osiągnie w swój maksymalny poziom po osiągnięciu którego liczba ludności się ustabilizuje
>> krzywa Gaussa, w 2100 osiągniemy PIK po czy będzie gwałtowny spadek by 4100 roku osiągnąć stan z czasów Jezusa, a w 8 000 roku będzie nowy raj, 2mln ludzi na całym świecie (tyle co dzisiaj w Łodzi
>>takie są prawa fizyki
>To co się tak o ten swój raj trzęsiesz, skoro wystarczy niecałe dwa tysiąclecia odczekać?
chcę nas przygotować
nie dla nas będzie raj
nowy raj będzie z samych Żydów i Amiszy (widac jak ogromny wpływ na przeżycie gatunku ludzkiego ma religia, dobra legenda)

>Po drugie gwałtowny spadek też będzie miał charakter klęski?
juz ma, we Włoszech, Hiszpani możesz nabyć dom za 1E
u nas wiele wsi się wyludnia by za 50 lat przestac istniec
Łódź też
odwrotnie jest w Izraelu, zajmuje sąsiednie panstwa by dac miejsce swoim

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>m2 przybywa, budujemy coraz wyżej, niedługo 1km
>>Co z tego, że budujemy; przyjdzie Putin i wyrówna.
>nie bój głupia, w Kijowie nic nie równa
Ale niedawno w całej Ukrainie tak było...

>>Swoją drogą ciekawe czy dużo tych metrów dotąd sobie dobudowaliśmy. Bo lądu jest prawie 150mln km2 a to daje (obecnie) 1,875ha na osobę: 150.000.000km2/8.000.000.000*100(tyle ha ma 1km2).
>nie brakuje ziemi pod uprawę, hodowlę, jedzenie tanie, grubasów wiele
Skoro jest tak dobrze, to po co nam to całe budowanie na kilometr wzwyż?

>chcę nas przygotować
>nie dla nas będzie raj
>nowy raj będzie z samych Żydów i Amiszy
To niech się oni szykują.

>>Po drugie gwałtowny spadek też będzie miał charakter klęski?
>juz ma, we Włoszech, Hiszpani możesz nabyć dom za 1E
Zachwalałeś darmochy raju, a tu taniość masz za klęskę?

>u nas wiele wsi się wyludnia by za 50 lat przestac istniec
>Łódź też
Chyba ta pod Poznaniem.

>odwrotnie jest w Izraelu, zajmuje sąsiednie panstwa by dac miejsce swoim
Zamiast sobie kupić te włoskie czy hiszpańskie domy po jednym € za sztukę.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
23-05-2025 18:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>m2 przybywa, budujemy coraz wyżej, niedługo 1km
>>>Co z tego, że budujemy; przyjdzie Putin i wyrówna.
>>nie bój głupia, w Kijowie nic nie równa
>Ale niedawno w całej Ukrainie tak było...
jeśli zrzucają bomby na budynek, to znak że w nim jest szkolenie żołnierzy, Ukraincy traktują swoich mieszkańców jako żywe tarcze, organizując takie zebrania koło przedszkoli

>>>Swoją drogą ciekawe czy dużo tych metrów dotąd sobie dobudowaliśmy. Bo lądu jest prawie 150mln km2 a to daje (obecnie) 1,875ha na osobę: 150.000.000km2/8.000.000.000*100(tyle ha ma 1km2).
>>nie brakuje ziemi pod uprawę, hodowlę, jedzenie tanie, grubasów wiele
>Skoro jest tak dobrze, to po co nam to całe budowanie na kilometr wzwyż?
symbol męskości, witalności, najdroższe apartamenty są w "główce", tam gdzie są orgazmy,

>>>Po drugie gwałtowny spadek też będzie miał charakter klęski?
>>juz ma, we Włoszech, Hiszpani możesz nabyć dom za 1E
>Zachwalałeś darmochy raju, a tu taniość masz za klęskę?
>>u nas wiele wsi się wyludnia by za 50 lat przestac istniec
>>odwrotnie jest w Izraelu, zajmuje sąsiednie panstwa by dac miejsce swoim
>Zamiast sobie kupić te włoskie czy hiszpańskie domy po jednym € za sztukę.
u nas każdy chce mieszkać kilometr od sąsiada, być indywidualnym, wolnym, oni są wspólnotowi, co ma podłoże religijna, albowiem żeby modlitwa odniosła skutek musi się zebrać min 8 mężczyzn (tak było w raju)
kupując taki dom traca komune, wspólnotę


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
23-05-2025 12:56 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>Jeśli nie są te zasoby nieskończone, a nie są, to tak czy owak wydobywanie jest ich wyczerpywaniem.
Zgadza się, ale jest tego dość sporo. Są tacy co myślą już o eksploatacji księżyca.

>>Podzielam natomiast pogląd, że liczba ludności świata osiągnie w końcu swój maksymalny poziom po osiągnięciu którego liczba ludności się ustabilizuje, raz notując spadek, raz notując wzrost.
>To tylko hipoteza, a w dodatku określenie 'maksymalny poziom' nie brzmi w tym kontekście pocieszająco.

Czego się obawiasz?
Mnie się wydaje, że więcej w tego typu tematach jest ideologii, niż racjonalnego podejścia do sprawy.
Czy jesteś zwolenniczką depopulacji?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Jeśli nie są te zasoby nieskończone, a nie są, to tak czy owak wydobywanie jest ich wyczerpywaniem.
>Zgadza się, ale jest tego dość sporo.
Ale tutaj podają niepokojące liczby, kilkaset lat do końca węgla i tylko kilkadziesiąt do końca złóż ropy.

>Są tacy co myślą już o eksploatacji księżyca.
Polacy robią koparkę do księżycowego regolitu.

>>>Podzielam natomiast pogląd, że liczba ludności świata osiągnie w końcu swój maksymalny poziom po osiągnięciu którego liczba ludności się ustabilizuje, raz notując spadek, raz notując wzrost.
>>To tylko hipoteza, a w dodatku określenie 'maksymalny poziom' nie brzmi w tym kontekście pocieszająco.
>Czego się obawiasz?
Np. patologii związanych z deficytem izolacji, np. wzrostu agresji.

>Mnie się wydaje, że więcej w tego typu tematach jest ideologii, niż racjonalnego podejścia do sprawy.
>Czy jesteś zwolenniczką depopulacji?
Jeśli chodzi Ci o to, czy wolę, by życie było cenione, to owszem.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
23-05-2025 19:05 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>Ale tutaj podają niepokojące liczby, kilkaset lat do końca węgla i tylko kilkadziesiąt do końca złóż ropy.
Nie daje wiary tym źródłom. Wystarczy, że platformy zaczną penetrować na rozleglejszych wodach.
Arktyka też czeka na penetrację. Np. tzw. Grzbiet Łomonosowa
pl.wikipedia.org/wiki/Grzbiet_Łomonosowa

Oczywiście problemem w tej kwestii pozostają koszta wydobycia. Trzeba opracować odpowiednią technologię wydobywczą.

>>Są tacy co myślą już o eksploatacji księżyca.
>Polacy robią koparkę do księżycowego regolitu.
No właśnie, więc dochodzi kolejny glob do penetracji. Człowiek to górnik. Kopiemy w globie od początku.

>>Czego się obawiasz?
>Np. patologii związanych z deficytem izolacji, np. wzrostu agresji.
O ile dobrze rozumiem to to Tobie nie grozi. Zwróć uwagę, że im więcej ludzi tym więcej pomysłów, więc i ten problem nie powinien być problemem dla przyszłych pokoleń.

>>Czy jesteś zwolenniczką depopulacji?
>Jeśli chodzi Ci o to, czy wolę, by życie było cenione, to owszem.

Uważasz, że depopulacja jest aktem cenienia życia?
Czy uważasz, że cenić życie to nie dopuścić do depopulacji?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ale tutaj podają niepokojące liczby, kilkaset lat do końca węgla i tylko kilkadziesiąt do końca złóż ropy.
>Nie daje wiary tym źródłom.
A którymś dajesz?

> Wystarczy, że platformy zaczną penetrować na rozleglejszych wodach.
>Arktyka też czeka na penetrację. Np. tzw. Grzbiet Łomonosowa
>pl.wikipedia.org/wiki/Grzbiet_Łomonosowa
>Oczywiście problemem w tej kwestii pozostają koszta wydobycia. Trzeba opracować odpowiednią technologię wydobywczą.
Nie daję wiary temu optymizmowi...
Raczej się tu kroi konflikt międzynarodowy.

>>>Są tacy co myślą już o eksploatacji księżyca.
>>Polacy robią koparkę do księżycowego regolitu.
>No właśnie, więc dochodzi kolejny glob do penetracji. Człowiek to górnik. Kopiemy w globie od początku.
Zatem kolejny glob naszymi górniczymi pasjami zdewastujemy.

>>>Czego się obawiasz?
>>Np. patologii związanych z deficytem izolacji, np. wzrostu agresji.
>O ile dobrze rozumiem to to Tobie nie grozi. Zwróć uwagę, że im więcej ludzi tym więcej pomysłów, więc i ten problem nie powinien być problemem dla przyszłych pokoleń.
Tylko kto wie, czy nie najlepszym z pomysłów będzie sposób na nadmiar tych potencjalnych pomysłodawców?

>>>Czy jesteś zwolenniczką depopulacji?
>>Jeśli chodzi Ci o to, czy wolę, by życie było cenione, to owszem.
>Uważasz, że depopulacja jest aktem cenienia życia?
Bywa; życie jakiego pragniemy to m.in. jego jakość.

>Czy uważasz, że cenić życie to nie dopuścić do depopulacji?
Nie.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
24-05-2025 14:36 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>>Ale tutaj podają niepokojące liczby, kilkaset lat do końca węgla i tylko kilkadziesiąt do końca złóż ropy.
>>Nie daje wiary tym źródłom.
>A którymś dajesz?
W tej sprawie żadnym oficjalnym.

>> Wystarczy, że platformy zaczną penetrować na rozleglejszych wodach.
>>Arktyka też czeka na penetrację. Np. tzw. Grzbiet Łomonosowa
>>pl.wikipedia.org/wiki/Grzbiet_Łomonosowa
>>Oczywiście problemem w tej kwestii pozostają koszta wydobycia. Trzeba opracować odpowiednią technologię wydobywczą.
>Nie daję wiary temu optymizmowi...
>Raczej się tu kroi konflikt międzynarodowy.
Niewykluczone. Np. administracja Trumpa nie bez powodu upomina się o Grenlandię.

>>>>Są tacy co myślą już o eksploatacji księżyca.
>>>Polacy robią koparkę do księżycowego regolitu.
>>No właśnie, więc dochodzi kolejny glob do penetracji. Człowiek to górnik. Kopiemy w globie od początku.
>Zatem kolejny glob naszymi górniczymi pasjami zdewastujemy.
Natura cywilizacji?

>>>>Czy jesteś zwolenniczką depopulacji?
>>>Jeśli chodzi Ci o to, czy wolę, by życie było cenione, to owszem.
>>Uważasz, że depopulacja jest aktem cenienia życia?
>Bywa; życie jakiego pragniemy to m.in. jego jakość.
Jak zatem ją przeprowadzić?
24-05-2025 16:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>Uważasz, że depopulacja jest aktem cenienia życia?
>>Bywa; życie jakiego pragniemy to m.in. jego jakość.
>Jak zatem ją przeprowadzić?
od tego powinna być nauka która zastąpi fałszywą historię w szkołach, nowa dziedzina nauki na uniwersytetach, przedmiot w podstawówce pt Przyszłość, wtedy jak nadejdzie przyszłość, będziemy na nią przygotowani, historia jest głupia, niczego nie uczy


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>przedmiot w podstawówce pt Przyszłość, wtedy jak nadejdzie przyszłość, będziemy na nią przygotowani
Ta nauka powinna uczyć, że przyszłości nigdy nie będzie, tylko cały czas i do znudzenia teraźniejszość.

>historia jest głupia, niczego nie uczy
Historia uczy jak było, tylko na co to komu.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
25-05-2025 16:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>przedmiot w podstawówce pt Przyszłość, wtedy jak nadejdzie przyszłość, będziemy na nią przygotowani
>Ta nauka powinna uczyć, że przyszłości nigdy nie będzie, tylko cały czas i do znudzenia teraźniejszość.
dziecko ma jakiś cel, dorosły, rodzina
ci którzy będą umierać nie mają celu
my jako państwo, nie mamy celu, czyli przyszłości
dlatego wymieramy

na początku było słowo, powinniśmy jako naród mieć cel, jak statek (np. wycieczkowy 10 000 ludzi na pokładzie), wtedy tam dotrzemy, a my dryfujemy, patrzymy tylko w oczka usazyda i próbujemy tam radośnie merdając ogonem, wyczytać jego intencje

>>historia jest głupia, niczego nie uczy
>Historia uczy jak było, tylko na co to komu.
historia jest dla farmera , to indoktrynacja
wystarczy porównać historie Powstania Warszawskiego, pisane przez ruska, polaka i niemca
naukę histori powinniśmy zamienić na naukę przyszłosci, to da nam kopa, nadzieje, cel i sukces. Polska mistrzem świata.


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> dziecko ma jakiś cel, dorosły, rodzina
>ci którzy będą umierać nie mają celu
>my jako państwo, nie mamy celu, czyli przyszłości[...]
>naukę histori powinniśmy zamienić na naukę przyszłosci
A jakich masz specjalistów?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
26-05-2025 18:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> dziecko ma jakiś cel, dorosły, rodzina
>>ci którzy będą umierać nie mają celu
>>my jako państwo, nie mamy celu, czyli przyszłości[...]
>>naukę histori powinniśmy zamienić na naukę przyszłosci
>A jakich masz specjalistów?
wiemy o człowieku chyba wszystko, wiedza jest rozsiane po wielu dyscyplinach, trzeba ją zgromadzić w jednej książce, taką 2000 lat temu była biblia z tym że cel niebo zastępujemy rajem na ziemi, od urodzenia do śmierci (raj nie oznacza brak cierpienia)
przykładowo musi zniknąć szkoła pruska, praca niewolna i panstwo (źródło zniewolenia) wychodzi anarchia? NIE!


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
25-05-2025 14:46 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Nie daje wiary tym źródłom.
>>A którymś dajesz?
>W tej sprawie żadnym oficjalnym.
OK, zatem pozdrów ode mnie szwagra.

>>>Grzbiet Łomonosowa
>>...
>Np. administracja Trumpa nie bez powodu upomina się o Grenlandię.
Ja bym powiedziała, że Grenlandią to się sam Trump zainteresował.

>>Zatem kolejny glob naszymi górniczymi pasjami zdewastujemy.
>Natura cywilizacji?
Raczej jej wynaturzenie, bo przecież rekultywację nasza cywilizacja ogarnia.

>>>>>Czy jesteś zwolenniczką depopulacji?
>>>>Jeśli chodzi Ci o to, czy wolę, by życie było cenione, to owszem.
>>>Uważasz, że depopulacja jest aktem cenienia życia?
>>Bywa; życie jakiego pragniemy to m.in. jego jakość.
>Jak zatem ją przeprowadzić?
Np. tak, jak się to Tobie widziało, gdy depopulację podsunąłeś mi jako potencjalne antidotum na przeludnienie.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
25-05-2025 19:38 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>>>Nie daje wiary tym źródłom.
>>>A którymś dajesz?
>>W tej sprawie żadnym oficjalnym.
>OK, zatem pozdrów ode mnie szwagra.
Nie kumam, ale pozdrowię.

>>Np. administracja Trumpa nie bez powodu upomina się o Grenlandię.
>Ja bym powiedziała, że Grenlandią to się sam Trump zainteresował.
Trump to wierzchołek góry lodowej.

>>>>>>Czy jesteś zwolenniczką depopulacji?
>>>>>Jeśli chodzi Ci o to, czy wolę, by życie było cenione, to owszem.
>>>>Uważasz, że depopulacja jest aktem cenienia życia?
>>>Bywa; życie jakiego pragniemy to m.in. jego jakość.
>>Jak zatem ją przeprowadzić?
>Np. tak, jak się to Tobie widziało, gdy depopulację podsunąłeś mi jako potencjalne antidotum na przeludnienie.

Nic nie widziałem. Nie mam wizji ani objawień.
A wg Ciebie jak to powinno wyglądać?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Nie daje wiary tym źródłom.
>>>>A którymś dajesz?
>>>W tej sprawie żadnym oficjalnym.
>>OK, zatem pozdrów ode mnie szwagra.
>Nie kumam, ale pozdrowię.
Założyłam, że własnemu szwagrowi dajesz wiarę.

>>>>>>>Czy jesteś zwolenniczką depopulacji?
>>>>>>Jeśli chodzi Ci o to, czy wolę, by życie było cenione, to owszem.
>>>>>Uważasz, że depopulacja jest aktem cenienia życia?
>>>>Bywa; życie jakiego pragniemy to m.in. jego jakość.
>>>Jak zatem ją przeprowadzić?
>>Np. tak, jak się to Tobie widziało, gdy depopulację podsunąłeś mi jako potencjalne antidotum na przeludnienie.
>Nic nie widziałem. Nie mam wizji ani objawień.
Ale ta depopulacja nie mnie się uwidziała.

>>A wg Ciebie jak to powinno wyglądać?
Tak, jak to sobie wyobraziłeś, gdy mnie o depopulację zapytałeś.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
26-05-2025 16:15 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>Założyłam, że własnemu szwagrowi dajesz wiarę.
Szwagier nie siedzi w tych tematach. Tutaj kieruję się zasadą ograniczonego zaufania, albo wcale nie ufam w to co podają. Jedni zawyżają dane, inni je zaniżają. To dotyczy wielu sfer. Od gospodarki po sprawy wojskowe i np. zdolności kosmiczne. Co prawda mam świadomość, że istnieją wiarygodne źródła, na których opiera się np. opinia publiczna, co do tego nie mam wątpliwości, aczkolwiek istnieją obszary gdzie danymi się manipuluje, z różnych względów.

>>>A wg Ciebie jak to powinno wyglądać?
>Tak, jak to sobie wyobraziłeś, gdy mnie o depopulację zapytałeś.

Szczerze mówiąc myślałem o wojnie. Tyle, że nie wiem jaka to musiałaby być wojna, by zredukować populację do "optymalnej" liczby.
W ogóle sam tego rodzaju pomysł by dokonać depopulacji uważam za zbrodniczy. Wg mnie natura sama sobie z tym poradzi, o czym pisałem wyżej.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>istnieją wiarygodne źródła, na których opiera się np. opinia publiczna, co do tego nie mam wątpliwości, aczkolwiek istnieją obszary gdzie danymi się manipuluje
I tutaj się nimi manipuluje?

>Szczerze mówiąc myślałem o wojnie. Tyle, że nie wiem jaka to musiałaby być wojna, by zredukować populację do "optymalnej" liczby.
Każda redukuje i każda głównie z tego powodu jest zła. Ale można ograniczyć się do spadku przyrostu.

>W ogóle sam tego rodzaju pomysł by dokonać depopulacji uważam za zbrodniczy. Wg mnie natura sama sobie z tym poradzi, o czym pisałem wyżej.
A sztucznie radzimy sobie np. antykoncepcją, a ta nie jest zbrodnicza.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>W ogóle sam tego rodzaju pomysł by dokonać depopulacji uważam za zbrodniczy. Wg mnie natura sama sobie z tym poradzi, o czym pisałem wyżej.
>A sztucznie radzimy sobie np. antykoncepcją, a ta nie jest zbrodnicza.

Nie ma sztuczności, lecz wszystko jest naturalne. Nawet nowoczesne roboty są zjawiskiem w przyrodzie.

Podział na sztuczny i naturalny jest podziałem na kontrolowany i niekontrolowany, to jest relacja z ludzką psyche.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-05-2025 11:18 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie ma sztuczności, lecz wszystko jest naturalne.
Czyli podział na sztuczne i naturalne jest sztuczny?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
28-05-2025 11:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Nie ma sztuczności, lecz wszystko jest naturalne.
>Czyli podział na sztuczne i naturalne jest sztuczny?
czy masło jest naturalne? w naturze chyba nie występuje, ale wino jest naturalne ale nie takie które pije, a wódka? w naturze nie wystepuje, ale to tylko ekstrakt z wina
większość bytów jest sztuczne, człowiek, banany, jabłka, psy, krowy, ... w naturze to wszystko wygląda inaczej
ale taka jest nasza natura a więc wszystko jest naturalne

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
30-05-2025 10:03 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>wszystko jest naturalne
Nawet nienaturalność?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
30-05-2025 10:28 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>czy masło jest naturalne?

Masło jest bardziej naturalne niż margaryna. Margaryna to sztucznie uwodorniony olej roślinny. Masło gospodynie wyrabiały w kierzynkach ze śmietany.
30-05-2025 12:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>czy masło jest naturalne?
>Masło jest bardziej naturalne niż margaryna. Margaryna to sztucznie uwodorniony olej roślinny.
nie tak dawno profesorowie medycyny zachwalali masło roślinne jako najzdrowsze

>Masło gospodynie wyrabiały w kierzynkach ze śmietany.
dlatego smalec (sało jest genialne) jest zdrowszy od masła z śmietany, która jest z mleka, które nie jest najlepszym produktem spożywczym

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
28-05-2025 12:33 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>istnieją wiarygodne źródła, na których opiera się np. opinia publiczna, co do tego nie mam wątpliwości, aczkolwiek istnieją obszary gdzie danymi się manipuluje
>I tutaj się nimi manipuluje?
Uważam, że odnośnie ropy i gazu nie ma wiarygodnych danych. Ile złóż czeka na odkrycie? Np. szelfy kontynentalne i głębokie morze. Tutaj chodzi o politykę, która powinna ograniczyć zanieczyszczenie środowiska. Chociaż nie wykluczone, że to kwestia dobrania odpowiedniej technologii, by móc dalej je wydobywać przy zachowaniu ostrożności względem właśnie środowiska. Pożyjemy zobaczymy.

>>Szczerze mówiąc myślałem o wojnie. Tyle, że nie wiem jaka to musiałaby być wojna, by zredukować populację do "optymalnej" liczby.
>Każda redukuje i każda głównie z tego powodu jest zła. Ale można ograniczyć się do spadku przyrostu.
Można. Pytanie jak? Polityką jednego dziecka? A może "styl życia" przez nas preferowany? Przecież w Europie mamy ujemny przyrost. Czy to nie jest naturalne, że dobrobyt i dostatek produkują ujmeny przyrost?

>>W ogóle sam tego rodzaju pomysł by dokonać depopulacji uważam za zbrodniczy. Wg mnie natura sama sobie z tym poradzi, o czym pisałem wyżej.
>A sztucznie radzimy sobie np. antykoncepcją, a ta nie jest zbrodnicza.
>
Nie jest zbrodnicza, to fakt. A może okrągły ma rację, że liberalizm jest tym "czego nam trzeba" w skali globu?
30-05-2025 10:03 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Uważam, że odnośnie ropy i gazu nie ma wiarygodnych danych. Ile złóż czeka na odkrycie?
Można w ciemno założyć, że prognozy dotyczą odkrytych złóż; inne niekoniecznie istnieją.

>Np. szelfy kontynentalne i głębokie morze. Tutaj chodzi o politykę, która powinna ograniczyć zanieczyszczenie środowiska. Chociaż nie wykluczone, że to kwestia dobrania odpowiedniej technologii, by móc dalej je wydobywać przy zachowaniu ostrożności względem właśnie środowiska. Pożyjemy zobaczymy.
Ciągle wszystko udoskonalamy, a i tak odpadów przybywa, a zasobów naturalnych ubywa; coś nam ten postęp nie wychodzi.

>>Ale można ograniczyć się do spadku przyrostu.
>Można. Pytanie jak? Polityką jednego dziecka? A może "styl życia" przez nas preferowany? Przecież w Europie mamy ujemny przyrost. Czy to nie jest naturalne, że dobrobyt i dostatek produkują ujmeny przyrost?
Naturalne, czy nie, ta zależność wydaje się być faktem, który nieuchronnie prowadzi do konkluzji, że silenie się na zamożność okazuje się krótkowzrocznym dążeniem.

>A może okrągły ma rację, że liberalizm jest tym "czego nam trzeba" w skali globu?
Szastający tu epitetem "libki niedorozwojki" okrągły pochwala liberalizm?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
30-05-2025 14:40 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>Ciągle wszystko udoskonalamy, a i tak odpadów przybywa, a zasobów naturalnych ubywa; coś nam ten postęp nie wychodzi.
To fakt, że postęp generuje również negatywne skutki. Ale czy nie jest to kwestią czasu, że człowiek w końcu rozwiąże i te problemy? Co prawda jak to w życiu bywa po rozwiązaniu jakiegoś problemu pojawiają się nowe, ale od tego mamy rozum by rozwiązywać problemy.

>Szastający tu epitetem "libki niedorozwojki" okrągły pochwala liberalizm?

O ile dobrze rozumiem to twierdzi on, że liberalizm prowadzi do ujemnego przyrostu. Z tego wniosek, że zastosowany globalnie przyczyniłby się do globalnie ujemnego przyrostu.
Oczywiście pół serio pół żartem.
Thoter (6650 punktów)
> jest to kwestią czasu, że człowiek w końcu rozwiąże i te problemy? Co prawda jak to w życiu >bywa po rozwiązaniu jakiegoś problemu pojawiają się nowe, ale od tego mamy rozum by rozwiązywać >problemy.
>
W kapitalistycznej demokracji jedynymi problemami jakie się rozwiązuje to są:
jak zwiększyć korporacjom zyski i jak obniżyć koszty eksploatacji demokratycznego zasobu ludzkiego.
30-05-2025 22:40 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>> jest to kwestią czasu, że człowiek w końcu rozwiąże i te problemy? Co prawda jak to w życiu >bywa po rozwiązaniu jakiegoś problemu pojawiają się nowe, ale od tego mamy rozum by rozwiązywać >problemy.
>>
>W kapitalistycznej demokracji jedynymi problemami jakie się rozwiązuje to są:
>jak zwiększyć korporacjom zyski i jak obniżyć koszty eksploatacji demokratycznego zasobu ludzkiego.
>
A ja myślałem, że ochrona zdrowia, że ochrona środowiska, prawa człowieka, prawa kobiet, prawa dziecka, prawa mniejszości, prawa zwierząt. Myślałem, że problemem jest również kwestia tolerancji dla odmienności, akceptacja i poszanowanie dla innego koloru skóry, dla innej orientacji seksualnej.
Myślałem, że problemem do rozwiązania jest również AI. Myślałem, że mamy problem z postmodernizmem, neomarksizmem, cancel culture, neokolonializmem, z tzw. "Big Techem".
No ale oczywiście każdy może różne problemy uznać za problemy, a inne już problemu nie stanowią.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>W kapitalistycznej demokracji jedynymi problemami jakie się rozwiązuje to są:
>>jak zwiększyć korporacjom zyski i jak obniżyć koszty eksploatacji demokratycznego zasobu ludzkiego.
>>
>A ja myślałem, że ochrona zdrowia, że ochrona środowiska, prawa człowieka, prawa kobiet, prawa dziecka, prawa mniejszości, prawa zwierząt.

Zapewne zauważyłeś, że określanie problemu przez Thotera było ironiczne.
On nie definiuje żadnego prawdziwiego problemu tylko gardzi "kapitalistyczną demokracją", która wg niego nie rozwiązuje problemów lecz je stwarza.

Dosłownie wyśmiewa twoją wiarę w rozwiązanie przedstawionych przez Ciebie problemów w "kapitalistyczną demokracją".

Po części potrafię go zrozumieć, bo sam gardzę kapitalizmem opartym na tajnej, nieopodatkowanej, państwowo dotowanej i przymusowo egzekwowanej własności prywatnej oraz gardzę tajną i pośrednią demokracją.

Ale po części nie, bo nasze poglądy i przekonania silnie się rozjeżdżają.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>>A ja myślałem, że ochrona zdrowia, że ochrona środowiska, prawa człowieka, prawa kobiet, prawa >>dziecka, prawa mniejszości, prawa zwierząt.

>Zapewne zauważyłeś, że określanie problemu przez Thotera było ironiczne.
>On nie definiuje żadnego prawdziwiego problemu tylko gardzi "kapitalistyczną demokracją", która >wg niego nie rozwiązuje problemów lecz je stwarza.
>

Kapitalistyczna demokracja daje kredyty na "rozwiązywanie" problemów tubylczym demokratycznym "politykom". Geszeft na "ochronie" zdrowia robią obce kartele farmakochemiczne, które przejęły państwowy monopol i nas doją. To samo jest z "bezpieczeństwem". Płacimy trybut właścicielom fabryk wojen za "bezpieczeństwo".
Podstawowym problemem, od którego należy zacząć uwolnienie się od obcych geszeftów, jest stworzenie polskiej inteligencji i jej ochrona. Polskojęzyczna "inteligencja" od pokoleń handluje nami. Wróciliśmy do "niepodległej" II RP, której, teraz wychwalane władze, sprzedały nas Brytyjczykom za czapkę śliwek.
01-06-2025 10:15 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>To fakt, że postęp generuje również negatywne skutki. Ale czy nie jest to kwestią czasu, że człowiek w końcu rozwiąże i te problemy? Co prawda jak to w życiu bywa po rozwiązaniu jakiegoś problemu pojawiają się nowe, ale od tego mamy rozum by rozwiązywać problemy.
Ta, "nowe problemy".

Pora na refleksję, że i kapitalizm 'rozwiązuje problemy', których nie byłoby, gdyby nie... Kapitalizm!


"Stop!" stopkowym mundrościom!
01-06-2025 22:04 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)

>Ta, "nowe problemy".
>Pora na refleksję, że i kapitalizm 'rozwiązuje problemy', których nie byłoby, gdyby nie... Kapitalizm!

Pouczająca historia.
Słyszałaś o dobrej chciwości?
Zwróć uwagę, że podniesiony przez Ciebie problem tzw. przeludnienia nie jest tak naprawdę problemem sensu stricto, ile jest założeniem, że takowy problem będzie miał miejsce gdy utrzyma się obecna tendencja. Skąd wiadomo, że się utrzyma?
Chiny inwestują w Afrykę, ile ta będzie potrzebować czasu, by się w pełni zmodernizować i dołączyć do Europy, również w sprawie dzietności?
Wg mnie tzw. globalne południe wyhamuje przyrost naturalny. "Efekt dobrobytu".
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Słyszałaś o dobrej chciwości?
"Nasza chciwość, to dobra chciwość"?

>Zwróć uwagę, że podniesiony przez Ciebie problem tzw. przeludnienia nie jest tak naprawdę problemem sensu stricto, ile jest założeniem, że takowy problem będzie miał miejsce gdy utrzyma się obecna tendencja. Skąd wiadomo, że się utrzyma?
Wypadnięcie z 10 piętra też tylko o tyle jest problemem, o ile tendencja spadania się utrzyma.

Póki trwa źle rokująca niekorzystna tendencja, mamy problem.

>Wg mnie tzw. globalne południe wyhamuje przyrost naturalny. "Efekt dobrobytu".
A wg historii? Wszak biorąc rzecz historycznie, widzimy, że wciąż nas przybywa.
....

"Stop!" stopkowym mundrościom!
04-06-2025 20:07 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Słyszałaś o dobrej chciwości?
>"Nasza chciwość, to dobra chciwość"?
Też, ale nie tylko. W ekonomicznym ujęciu oznacza ona dążność do powiększania zarobków, a te poprawiają pozycję człowieka, szczególnie wtedy gdy ten tego potrzebuje. Poza tym nakręca się spirala gospodarcza. Choć ja co prawda uważam, że chciwość to grzech, i stronie od niej.
Nie interesuje mnie ani przepych ani luksus. Ten rybak to zdrowy chłop ze zdrowym podejściem.

>Póki trwa źle rokująca niekorzystna tendencja, mamy problem.
Naturalnie. Ale myśląc o rozwiązaniu pojawia nam się kilka możliwości.

>>Wg mnie tzw. globalne południe wyhamuje przyrost naturalny. "Efekt dobrobytu".
>A wg historii? Wszak biorąc rzecz historycznie, widzimy, że wciąż nas przybywa.
>....
>
Wg mnie historia uczy nas tego, że i tak zajdzie redukcja. Był potop, była dżuma, będzie wojna? Nie wiem, może chodzi o to byśmy coś wymyślili. Np. globalny dobrobyt, w myśl, że ten wyhamuje globalny przyrost.
Tyle tylko, że taki dobrobyt nie zniesie wszystkich problemów. Człowiek nie zbawi świata, ale może uczynić go miejscem, w którym przyszłe pokolenia nie będą pozbawione szans na normalne życie.
Thoter (6650 punktów)
>Wg mnie historia uczy nas tego, że i tak zajdzie redukcja. Był potop, była dżuma, będzie wojna? Nie wiem, może chodzi o to byśmy coś wymyślili.
>

Nic nie trzeba wymyślać, już wymyślono podziwianą przez idiotów demokrację.
Demokracja już zredukowała ilość ludzi mądrych. Wpływy na demokratyczny zasób ludzki przejęli demokratyczni "politycy", demagodzy lub i obcy agenci.
Eksploatowane demokratyczne zasoby ludzkie automatycznie znikną w momencie, gdy przestaną przynosić komuś zyski. Cześć demokratów rozproszy się i przyłączy do innych, jeszcze eksploatowanych, zasobów a reszta będzie wegetować na swoich śmieciach.
Cywilny postęp technologiczny i planowanie jest możliwe tylko tam, gdzie ludziom mądrym stwarza się warunki.
Demokratyczni wizjonerzy z wizjami o milionach robotniczych klitek, w które robole będą inwestować grosze otrzymanego za pot papieru fiducjarnego, napędzą kapitalistom gospodarkę jest utopią.
Kapitalistom największe zyski, po demokracji, dają wojny. Kapitalistyczne imeprialne wojny dziesiątkują populacje zasobów mięsa armatniego używanego do proxy wojen.
Na 24 godziny przed atakiem Żyda Zelenskiego na rosyjskie samoloty strategiczne zjawili się u niego dwaj Żydzi z USA: Graham i Blumenthal. Wydali wyrok na ukraiński zasób ludzki. Będziemy obserwować jak Ukraińcy, którym się marzył dobrobyt z Żydami amerykańskimi i Brytyjczykami, będą się plątać po świecie. Następni chętni do podzielenia losu banderowców są Bałtowie.
Skundlone demokratyczne zasoby ludzkie napuszczone przez kpitalistów na mocarstwa atomowe zostaną zdziesiątkowane i już nigdy nie wrócą na mapę.
Elasp (6859 punktów)

>Na 24 godziny przed atakiem Żyda Zelenskiego na rosyjskie samoloty strategiczne zjawili się u niego dwaj Żydzi z USA: Graham i Blumenthal. Wydali wyrok na ukraiński zasób ludzki. Będziemy obserwować jak Ukraińcy, którym się marzył dobrobyt z Żydami amerykańskimi i Brytyjczykami, będą się plątać po świecie. Następni chętni do podzielenia losu banderowców są Bałtowie.

Dlaczego nie chcą dołączyć do Federacji Rosyjskiej z własnej woli, dlaczego trzeba ich do tego zmuszać i anektować kawałki zajętego państwa? Przecież mają np. możliwość porównania poziomu życia, itd. - ?

Czy uważasz, że 1) referenda, przeprowadzone przez Rosję na zajętych terenach, były legalne?, 2) czy legalne było zajęcie Krymu?
Thoter (6650 punktów)
>Przecież mają np. możliwość porównania poziomu życia, itd. - ?
>

Nie mają żadnej możliwości porównywania i przewidywania swojej przyszłości.
Kilka lat po żydowskim zamachu stanu na Ukrainie w 2014 roku pisałem już, że będzie wojna.
Pisałem o organizowaniu zamachu stanu na Białorusi przez polskojęzyczne władze.
Zamach na Białorusi, na nasze szczęście, się nie udał, ale wciąż jest kontynuowany.
Rosja ma już wielowiekowe doświadczenie z atakami na swoją bazę surowcową.
Jedynie udało się to Żydowi Lwu Dawidowiczowi Bronsteinowi. Bronsteina zamordowali płatni mordercy a zlecenie wystawił im ŻYD Naum Eitingon.
Rosja ma prawo stworzyć wokół siebie strefę buforową i z niego korzysta.
Rosja działa zgodnie z prawem międzynarodowym w temacie proxy wojen.
Jak komuś się we łbie roi, że będzie bogaty jak go Żydzi amerykańscy i brytyjscy "wyzwolą",
to ja na to nic nie poradzę.
Elasp (6859 punktów)
>>Przecież mają np. możliwość porównania poziomu życia, itd. - ?
>>
>Nie mają żadnej możliwości porównywania i przewidywania swojej przyszłości.
>Kilka lat po żydowskim zamachu stanu na Ukrainie w 2014 roku pisałem już, że będzie wojna.

Odpowiedz na dwa pytania, które zadałem,
07-06-2025 10:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> Dlaczego nie chcą dołączyć do Federacji Rosyjskiej z własnej woli,
Ukraińcy chcieli referendum ale rząd Ukrainy się nie godził

>dlaczego trzeba ich do tego zmuszać
sami się zbuntowali i przyłączyli w 2014 r do Rosji

> Przecież mają np. możliwość porównania poziomu życia, itd. - ?
duzo więcej Ukrainców wyjeżdżało do Rosji niż do Polski

> Czy uważasz, że 1) referenda, przeprowadzone przez Rosję na zajętych terenach, były legalne?,
a co powinni zrobić by były legalne?

2) czy legalne było zajęcie Krymu?
a czy legalny był nasz napad i okupywanie (na oddalony od nas o tysiace km) Iraku albo podział i bombardowania Jugosławii przez usazyda czy dzisiaj zajmowanie Gazy przez Izrael?


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)

>Ukraińcy chcieli referendum ale rząd Ukrainy się nie godził

Żadna nacja niczego nie chce. Składa się z pojedynczych elementów, które działają samoistnie pod wpływem swoich egoistycznych interesików.
Żeby powstała scalona grupa, rozumiejąca interes grupy, musi ktoś nad tym pracować.
Prace początkowe, nad stworzeniem narodu, niczym się nie różnią, od początkowych działań psychologów tłumu, realizujących zlecenie przygotowania proxy war.
Przed rozpoczęciem przez Anglosasów proxy wojen nie przypadkowo tworzą wokół swojej ofiary agresji skundlone narody, którym agentura wstawia wizje wielkości i jednocześnie wrogów.
Jeżeli, w jakimś miejscu na świecie, Anglosasi tworzą "narody", to za klika lat będzie tam wojna. Wojna w której będzie brała udział broń wyprodukowana w fabrykach wojen Żydów amerykańskich i brytyjskich.

Posłanka Ukrainy Maryana Bezugla niedawno powiedziała:

Demokracja i tolerancja dojrzały w nas. Węgier jest dowódcą dronów, Tatar jest ministrem obrony, Rosjanin jest dowódcą ukraińskich sił zbrojnych, prezydent i szef jego biura są Żydami".

Ukraińcy znaleźli się w tej samej pułapce co my.
07-06-2025 15:22 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>Ukraińcy chcieli referendum ale rząd Ukrainy się nie godził
>Żadna nacja niczego nie chce. Składa się z pojedynczych elementów, które działają samoistnie pod wpływem swoich egoistycznych interesików.

Możesz odpowiedzieć na dwa pytania, które zadałem powyżej?
07-06-2025 15:22 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>> Dlaczego nie chcą dołączyć do Federacji Rosyjskiej z własnej woli,
>Ukraińcy chcieli referendum ale rząd Ukrainy się nie godził

>duzo więcej Ukrainców wyjeżdżało do Rosji niż do Polski

Proszę o źródła.

>> Czy uważasz, że 1) referenda, przeprowadzone przez Rosję na zajętych terenach, były legalne?,
>a co powinni zrobić by były legalne?
> 2) czy legalne było zajęcie Krymu?
>a czy legalny był nasz napad i okupywanie (na oddalony od nas o tysiace km) Iraku albo podział i bombardowania Jugosławii przez usazyda czy dzisiaj zajmowanie Gazy przez Izrael?

Nie odpowiada się pytaniem na pytanie.

Pytam: czy ostatnie referenda (na zajętych terytoriach) były legalne? Czy legalna było zajęcie Krymu?
okragly (21676 punktów)

> czy ostatnie referenda (na zajętych terytoriach) były legalne? Czy legalna było zajęcie Krymu?
jak legalnie przejąć swoje ziemie? Granice pomiędzy republikami ZSRR (tak jak nasze województwa) były kreślone przez Stalina, którego Ukraina i nikt inny nie uznaje, a więc są niewazne, tak jak nasza komunistyczna konstytucja z 1945r czy PRL owskie granice województw.

jak się rozpoznaje czyjąś narodowość?
po języku. Dla 80% mieszkanców Krymu, czy Donbasu językiem wyssanym z mlekiem matki jest rosyjski, dlatego nacjonalistyczna Ukraina go zakazała, z tego też powodu wybuchła wojna, rosjanie twierdzą ze to wojna obronna, w obronie rosjan, przed UPA, usazydem, NATO
My Polska, mamy wojnę z Rosją od 40 lat, a jej ofiara jest prawda

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Elasp (6859 punktów)
>> czy ostatnie referenda (na zajętych terytoriach) były legalne? Czy legalna było zajęcie Krymu?
>jak legalnie przejąć swoje ziemie?

Znowu odpowiadasz pytaniem na pytanie. Do zmiany legalnej granic potrzebne jest porozumienie między państwami zainteresowanymi.

Narodowości nie poznaje się po języku. Szkoci mówią w większości po angielsku, a nie powiesz, że są Anglikami.
okragly (21676 punktów)
>Znowu odpowiadasz pytaniem na pytanie. Do zmiany legalnej granic potrzebne jest porozumienie między państwami zainteresowanymi.
był Minsk 1 i Minsk 2, Ukraincy łamali porozumienia.

Wysoki Sądzie (suweren, czyli my Polacy), żeby wyrok był sprawiedliwy potrzebny jest oskarżony (Rosja- nieobecna), jej adwokat (nie obecny) i prokurator. Nawet jak średniowieczna Inkwizycja sądziła, zawsze oskarżony mógł zabrać głos i miał adwokata. Nad ocenianiem Rosji mamy samych prokuratorów (usazyd i nasze poatoelity), wyrok sądu (nas) może być tylko jeden, WINNA, był wyrok śmierci, miała się rozpaść (inna wersja że mieliśmy zdobyć Moskwę) a Putina mieliśmy wgnieść w ziemię.

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Elasp (6859 punktów)
>>Znowu odpowiadasz pytaniem na pytanie. Do zmiany legalnej granic potrzebne jest porozumienie między państwami zainteresowanymi.

>był Minsk 1 i Minsk 2, Ukraincy łamali porozumienia.

W jaki sposób?

>Wysoki Sądzie (suweren, czyli my Polacy), żeby wyrok był sprawiedliwy potrzebny jest oskarżony (Rosja- nieobecna), jej adwokat (nie obecny) i prokurator... itd.

Stanowisko Rosji jest przecież dobrze znane. Pytam więc, czy w Twojej opiniii legalnie zajęli tereny zajęte ostatnio militarnie, a wcześniej Krym? Masz chyba jakiś pogląd na sprawę.
okragly (21676 punktów)

>>Wysoki Sądzie (suweren, czyli my Polacy), żeby wyrok był sprawiedliwy potrzebny jest oskarżony (Rosja- nieobecna), jej adwokat (nie obecny) i prokurator... itd.
> Stanowisko Rosji jest przecież dobrze znane.
skąd znasz, podaj jakiś ich www po polsku

> czy w Twojej opiniii legalnie zajęli tereny zajęte militarnie, a wcześniej Krym?
mieli większe argumenty do zajęcia niż Ukraincy do obrony
chodzi o to by zważyć argumenty, do tego potrzebny ślepy sąd i waga


niestety wygrywają $ które usazyd drukuje bez opamiętania, euro i złotówki (putinoinflacja)

>Masz chyba jakiś pogląd na sprawę.
nie znam wersji strony rosyjskiej a że nasza jest oszukiwaniem wytłumaczę na przykładzie nazywania wojny jako pełnoskalowa
jeśli to wojna pełnoskalowa to czemu rosjanie nie niszczą składów pociągów z bronią które jadą z Polski, nie zburzyli mostów, po których do kijowa docierają głowy panstw, czemu nie zniszczyli parlamentu, budynków rządowych, czemu nie ogłosili pełnej mobilizacji?


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
08-06-2025 22:02 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>>Wysoki Sądzie (suweren, czyli my Polacy), żeby wyrok był sprawiedliwy potrzebny jest oskarżony (Rosja- nieobecna), jej adwokat (nie obecny) i prokurator... itd.
>> Stanowisko Rosji jest przecież dobrze znane.
>skąd znasz, podaj jakiś ich www po polsku

Myślę, że możesz z łatwością znaleźć sam stosowne informacje.

>> czy w Twojej opiniii legalnie zajęli tereny zajęte militarnie, a wcześniej Krym?
>mieli większe argumenty do zajęcia niż Ukraincy do obrony
>chodzi o to by zważyć argumenty, do tego potrzebny ślepy sąd i waga
>


Ten obrazek oddaje chyba sposób myślenia Rosji, dla której węgiel Donbasu i strategiczne położenie Krymu ważą więcej niż prawo.

Pretekst do aneksji zawsze można stworzyć, czego i my doświadczyliśmy niejednokrotnie. Motyw "uciskanej ludności" przetestowano także i na nas, i to już w roku 1939.

08-06-2025 22:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>> czy w Twojej opiniii legalnie zajęli tereny zajęte militarnie, a wcześniej Krym?
>>mieli większe argumenty do zajęcia niż Ukraincy do obrony
>>chodzi o to by zważyć argumenty, do tego potrzebny ślepy sąd i waga
>>

> Ten obrazek oddaje chyba sposób myślenia Rosji, dla której węgiel Donbasu
my mamy węgla na 1000 lat, myślisz że ktoś może chcieć je zająć?

>i strategiczne położenie Krymu ważą więcej niż prawo.
dałem zły obrazek , nie chodzi o prawo (te zawsze piszą patoelity, by zachować władzę) a o argumenty

> Pretekst do aneksji zawsze można stworzyć, czego i my doświadczyliśmy niejednokrotnie. Motyw "uciskanej ludności" przetestowano także i na nas, i to już w roku 1939.
dlatego w 2 RP był udany zamach ukrainców na naszego ministra, później rzeź na Wołyniu


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6851 punktów)

>nie znam wersji strony rosyjskiej a że nasza jest oszukiwaniem wytłumaczę na przykładzie nazywania wojny jako pełnoskalowa
>jeśli to wojna pełnoskalowa to czemu rosjanie nie niszczą składów pociągów z bronią które jadą z Polski, nie zburzyli mostów, po których do kijowa docierają głowy panstw, czemu nie zniszczyli parlamentu, budynków rządowych, czemu nie ogłosili pełnej mobilizacji?

To nie jest wojna pełnoskalowa, ale to, że tak się mówi i pisze nie stanowi wcale wg mnie niczego złego. Wiadomo co mówiący to lub piszący ma na myśli gdy pada słowo pełnoskalowa. Od czasów tzw. II wojny światowej nie było w Europie wojny na taką skalę. Wojny na Bałkanach to nie ten rozmiar.
Nie dostrzegam w tym żadnego oszukiwania, wg mnie to podkreślanie jej rozmiaru. W każdym razie uważam, że ma to swoje uzasadnienie. Natomiast swoją drogą to eskalacja postępuje, więc to o co pytasz może się krok po kroku zacząć wydarzać, w miarę rozwoju tego konfliktu, może on w końcu przybrać rozmiar pełnoskalowy. Ale może też tak być dlatego, że Rosjan na to nie stać.
quick (6851 punktów)
>Na 24 godziny przed atakiem Żyda Zelenskiego na rosyjskie samoloty strategiczne zjawili się u niego dwaj Żydzi z USA: Graham i Blumenthal.
Uważam to za błąd. To się rozłoży w czasie i przestrzeni.

>Skundlone demokratyczne zasoby ludzkie napuszczone przez kpitalistów na mocarstwa atomowe zostaną zdziesiątkowane i już nigdy nie wrócą na mapę.

Tego to ja nie wiem. Wiem, że jak eskalacja dojdzie do punktu przed którym nie ma odwrotu to Amerykanie czy Brytyjczycy nie uderzą bronią jądrową w Rosję.
Thoter (6650 punktów)
>
>Tego to ja nie wiem. Wiem, że jak eskalacja dojdzie do punktu przed którym nie ma odwrotu to Amerykanie czy Brytyjczycy nie uderzą bronią jądrową w Rosję.
>
Brytyjczycy już nie powrócą do czasów gdy pół świata było przez nich łupionych.
Dzisiaj jedna bomba atomowa, torpeda Posejdon i znikną z mapy.

Dzień 15 marca 1945 roku był słoneczny, panowała dobra widoczność. Tego dnia 8 Armia Lotnicza Stanów Zjednoczonych wysłała nad Oranienburg aż 612 ciężkich bombowców B-17 Flying Fortress, które były osłaniane przez 762 myśliwce. Nalot trwał około 40 minut, z wysokości 6250 do 8100 metrów zostało zrzuconych na miasto i zakłady "Auer" 4977 bomb burzących oraz 713 bomb zapalających. W sumie 1 506 ton materiałów wybuchowych i 506 ton materiałów zapalających.

W zakładach Auer uzdatniano uran. Pokonani Niemcy natychmiast wysłali swoich naukowców i 200 kg uranu do Suchumi nad Morzem Czarnym. Genialny Manfred von Ardenne skonstruował pierwszą bombę atomową dla ZSRR.
To dzięki Niemcom i niemieckim naukowcom Żydom amerykańskim z Brytyjczykami nie udało się zniszczyć całej Europy.
quick (6851 punktów)
>>>Tego to ja nie wiem. Wiem, że jak eskalacja dojdzie do punktu przed którym nie ma odwrotu to Amerykanie czy Brytyjczycy nie uderzą bronią jądrową w Rosję.
>>
>Brytyjczycy już nie powrócą do czasów gdy pół świata było przez nich łupionych.
>Dzisiaj jedna bomba atomowa, torpeda Posejdon i znikną z mapy.
Wg mnie Rosjanie też nie uderzą w UK czy USA. Tutaj chodzi o uderzenie w Ukrainę. Pytanie czym i jak? Counterforce czy Countervalue? Ładunkiem taktycznym czy strategicznym?
To stanowi spory dylemat moralny dla zachodu. Co zrobi zachód w przypadku takiego uderzenia?
Z drugiej strony dlaczego mamy przestać pomagać Ukrainie?

>Dzień 15 marca 1945 roku był słoneczny, panowała dobra widoczność. Tego dnia 8 Armia Lotnicza Stanów Zjednoczonych wysłała nad Oranienburg aż 612 ciężkich bombowców B-17 Flying Fortress, które były osłaniane przez 762 myśliwce. Nalot trwał około 40 minut, z wysokości 6250 do 8100 metrów zostało zrzuconych na miasto i zakłady "Auer" 4977 bomb burzących oraz 713 bomb zapalających. W sumie 1 506 ton materiałów wybuchowych i 506 ton materiałów zapalających.
>W zakładach Auer uzdatniano uran. Pokonani Niemcy natychmiast wysłali swoich naukowców i 200 kg uranu do Suchumi nad Morzem Czarnym. Genialny Manfred von Ardenne skonstruował pierwszą bombę atomową dla ZSRR.
>To dzięki Niemcom i niemieckim naukowcom Żydom amerykańskim z Brytyjczykami nie udało się zniszczyć całej Europy.

Daleki jestem od Twojej wersji wydarzeń, ale to fakt, że to niemieccy naukowcy ukierunkowali rozwój technologii nie tylko militarnej po obu stronach Atlantyku.
Thoter (6650 punktów)

>Z drugiej strony dlaczego mamy przestać pomagać Ukrainie?
>

Choćby dlatego, że to są potomkowie katów naszych dziadków i ojców.
Mamy dalej brać udział w agresywnych wojnach Żydów amerykańskich i brytyjskich ??
Już żeśmy z nimi mordowali Żydów niemieckich i Niemców.

en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan

Winą za wybuch II wojny światowej obarczał rzekomy angielsko - polski spisek mający na celu agresję na Niemcy.

en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Goodson

Goodson stwierdził, że Holocaust był "wielkim kłamstwem", ponieważ "zasadą jest wyciągnięcie od Niemców ogromnych sum pieniędzy jako rekompensaty", obwiniając międzynarodowych bankierów. Goodson jest autorem książki zatytułowanej Bonaparte & Hitler Versus the International Bankers , w której twierdził, że II wojna światowa została wywołana przez sukces gospodarczy Niemiec, a także krytykował działania polityczne żydowskich bankierów, publikując swoje poglądy na podobnie myślących stronach internetowych.

Symbioza Żydów niemieckich i Niemców spowodowała sukces gospodarczy, który zagroził hegemonii Brytyjczyków i planom Żydów amerykańskich wywalczenia hegemonii.
Dzisiaj sukces gospodarczy Chin ściągnął na nich tych samych bandytów, co wymordowali Żydów niemieckich i Niemców.
Mamy powtórkę z sytuacji z pierwszej połowy XX wieku.
II RP organizując pod koniec listopada 1918 roku pogrom Żydów we Lwowie, przyłączyła się do wojny wypowiedzianej Żydom niemieckim i Niemcom przez Brytyjczyków i Francuzów, 8 kwietnia 1904 roku.
quick (6851 punktów)
>>Z drugiej strony dlaczego mamy przestać pomagać Ukrainie?
>>
>Choćby dlatego, że to są potomkowie katów naszych dziadków i ojców.
Podobno interesy nie lubią sentymentów. Jeśli jest wspólny cel, to niezależnie od przeszłości trzeba kuć żelazo póki gorące.

>Mamy dalej brać udział w agresywnych wojnach Żydów amerykańskich i brytyjskich ??
Mamy pilnować swoich wpływów m.in. na pomoście.

patronite.(*)ityka-jagiellonska-w-xxi-wieku
Konsolidacja gospodarcza, rozwój, budowa infrastruktury i dbanie o kształtowanie wewnętrznej i zewnętrznej struktury przepływów strategicznych, tak by służyły Polsce, poprzez "piastowskie" podłączenie do strefy gospodarczej ukierunkowanej na Atlantyk musi być uzupełnione polityką jagiellońską, polegającą na ukształtowaniu przyjaznej państwu polskiemu przestrzeni na Wschodzie, z której nie będą pojawiały się zagrożenia dla "piastowskiej" konsolidacji. Optymalnie przestrzeń ta powinna być korzystnie ukształtowana geopolitycznie, współpracując z nami na przykład w kształtowaniu przepływów strategicznych. Wtedy będzie nawet dodawała siły potędze Polski.

>Symbioza Żydów niemieckich i Niemców spowodowała sukces gospodarczy, który zagroził hegemonii Brytyjczyków i planom Żydów amerykańskich wywalczenia hegemonii.
Modelski ma swoje ograniczenia, i wielu rzeczy nie wyjaśnia. Zbyt potężne Niemcy stanowiły zagrożenie również dla Rosji i Francji. Zwróć uwagę, że gdy Francja zyskiwała zbyt duża potęgę, Anglia kumała się z Rosją i Niemcami przeciwko niej. To samo dotyczy Rosji. To wszystko to tzw. gra o równowagę strategiczną w Europie, ale i na świecie.

>Dzisiaj sukces gospodarczy Chin ściągnął na nich tych samych bandytów, co wymordowali Żydów niemieckich i Niemców.
>Mamy powtórkę z sytuacji z pierwszej połowy XX wieku.
Patrzysz przez okulary Modelskiego. Ja preferuję szkołę realizmu politycznego.

>II RP organizując pod koniec listopada 1918 roku pogrom Żydów we Lwowie, przyłączyła się do wojny wypowiedzianej Żydom niemieckim i Niemcom przez Brytyjczyków i Francuzów, 8 kwietnia 1904 roku.
To Twój wniosek. W mojej opinii zbyt wiele przypisujesz temu pogromowi. A Entente Cordiale była odpowiedzią na działania tzw. mocarstw centralnych. To zdaje się skutecznie pomijasz, ignorując fakty, bo te nie są zgodne z przyjętą przez Ciebie linią myślenia.
Thoter (6650 punktów)
>Entente Cordiale była odpowiedzią na działania tzw. mocarstw centralnych. To zdaje się >skutecznie pomijasz, ignorując fakty, bo te nie są zgodne z przyjętą przez Ciebie linią >myślenia.
>
Fakty są takie, że Brytyjczycy i Francuzi musieli zapobiec działaniom Żydów niemieckich, którzy pracowali nad bombą atomową a używając komunizmu wcześniej czy później pokonaliby cara Romanowa i stworzyli swoją potęgę. Żydzi niemieccy gdyby nie zostali wymordowani w 1937 r. w ZSRR, wraz z Niemcami, to dzisiaj rządziliby światem do spółki z Chińczykami. Żydzi niemieccy mieli możliwość stworzyć poligon atomowy i dokończyć prace nad bombą atomową. Brytyjczycy i Francuzi nie mieli takiej możliwości.
quick (6851 punktów)
>Żydzi niemieccy mieli możliwość stworzyć poligon atomowy i dokończyć prace nad bombą atomową. Brytyjczycy i Francuzi nie mieli takiej możliwości.

Skąd ta pewność?
Oni przecież też mieli zaplecze naukowe, jak i teren pod poligon np. na archipelagu pacyficznym, czy w Australii. Notabene to się przecież później działo.
06-06-2025 22:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Z drugiej strony dlaczego mamy przestać pomagać Ukrainie?
Ukraina od swego zarania jest wroga Polsce, to oni zamordowali Polskiego ministra w 2RP, to na naszych ziemiach żył i działał Bandera i jego organizacja

dzisiaj pozwalają Niemcom ekshumować żołnierzy wermachtu ale nie nasze dzieci i matki w rzezi wołyńskiej.

mają dużą niechęć do Polaków, byli naszymi (szlachty) niewolnikami, to że nam się udało po upadku ZSRR a im nie, poteguje niechęć.
Tak jak my nienawidzimy ruskich tak oni nas.

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)
>
>mają dużą niechęć do Polaków,

Ukraińcy są rozgrywani przez Anglosasów tak jak my przez Anglosasów i Watykan.
Jesteśmy ofiarami wojny: Brytyjczyków, Francuzów i Watykanu z niemieckimi Żydami komunistami.
Wojnę tą od samego początku wspierał amerykański Żyd Bernard Baruch po to, by na końcu wkroczyć ze swoimi wojskami i stać się hegemonem.
Anglosasi z Watykanem na początku XX wieku zaszczepili w polskich "katolikach" nienawiść do Żydów. Do spółki, z dopiero co powstałymi władzami "niepodległej" II RP, zorganizowali w listopadzie 1918 roku pogrom Żydów we Lwowie. Stworzono polskie skurwy..two kierujące się wstawioną nienawiścią do Żydów i wszystkiego co żydowskie.
Sytuacja zmieniła się diametralnie po tym jak w 1937 roku Żydzi, wrogowie Żydów niemieckich i ich komunizmu, do spółki z brytyjskimi służbami dokonali ludobójstwa w ZSRR i przejęli władzę nad ZSRR i Armią Czerwoną. Żyd Lew Zacharowicz Mechlis zamordował oficerów Armii Czerwonej i szkolącego ich Żyda Iona Jakira. Armia Czerwona przeszła w 1938 roku pod dowodzenie Żydów brytyjskich i amerykańskich. W 1938 roku w ZSRR ogłoszono mobilizację i rozpoczęto atak na III Rzeszę. Czy dałoby się polskim "katolikom" wytłumaczyć, że przez dwadzieścia lat wstawianą im do łbów nienawiść do Armii Czerwonej, muszą natychmiast zamienić w miłość ???
Żydzi, wrogowie Żydów niemieckich i ich komunizmu, wybrali inną pewną i opcję ochrony przejętej Armii Czerwonej, zaczęli masowo mordować Polaków. Polaków w ZSRR mordowano w celu ułatwienia przejścia przez Polskę przejętej Armii Czerwonej. Atak tych Żydów i brytyjskich służb, na Polaków w ZSRR, wykorzystali Niemcy i złożyli nam ofertę, w której zawarli listę korzyści, jakie nam gwarantują w zamian za odstąpienie Brytyjczyków i przyłączenie się do nich.
Ofertę tą wręczono gen. Sikorskiemu i oczekiwano na odpowiedź. Niemcy, zamiast odpowiedzi słownej lub pisemnej, otrzymali jak zwykle negatywną odpowiedź, którą była nieprzypadkowa śmierć gen. Sikorskiego i jego córki w brytyjskiej bazie wojskowej na Gibraltarze. Gen. Sikorski i jego córka zginęli wśród Polaków i Brytyjczyków. Tydzień po śmierci gen. Sikorskiego wydano rozkaz rozpoczęcia rzezi wołyńskiej. Niemiecka oferta, którą miał przy sobie gen. Sikorski, jest dzisiaj w archiwach brytyjskich. Polacy i Ukraińcy są znowu rozgrywani przez Brytyjczyków. Nikt nie domaga się od Brytyjczyków wydania niemieckiej oferty. A od tego należy zacząć.
07-06-2025 10:09 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>>mają dużą niechęć do Polaków,
>Ukraińcy są rozgrywani przez Anglosasów tak jak my przez Anglosasów i Watykan...

Odpowiedz na pytania, które zadałem, zamiast wypisywać wciąż to samo.
08-06-2025 15:02 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Z drugiej strony dlaczego mamy przestać pomagać Ukrainie?
>Ukraina od swego zarania jest wroga Polsce, to oni zamordowali Polskiego ministra w 2RP, to na naszych ziemiach żył i działał Bandera i jego organizacja
>dzisiaj pozwalają Niemcom ekshumować żołnierzy wermachtu ale nie nasze dzieci i matki w rzezi wołyńskiej.
>mają dużą niechęć do Polaków, byli naszymi (szlachty) niewolnikami, to że nam się udało po upadku ZSRR a im nie, poteguje niechęć.
>Tak jak my nienawidzimy ruskich tak oni nas.

Co to znaczy, że nam się udało a im nie po rozpadzie ZSRR?
08-06-2025 16:12 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Co to znaczy, że nam się udało a im nie po rozpadzie ZSRR?
>

Francuzi wybrali się po rosyjskie surowce i nawet do zimy nie dotrwali.
Żydom niemieckim udało się pokonać cara Romanowa i zdobyć rosyjską bazę surowcową.
W 1937 roku zostali wymordowali przez Żydów do spółki z brytyjskimi służbami.
Nam się trafiła, jak ślepiej kurze ziarno, możliwość rozwoju w oparciu o tanie surowce radziecie.
W zamian za bycie strefą bezpieczeństwa ZSRR, mogliśmy korzystać z najtańszych surowców i płacić za nie produkcją rolną.
Dzisiaj idiotom wmówiono, że to było nieszczęście, że w II RP to Polacy byli wolni i szczęśliwi.
Gomułka z Żydami chciał z feudalnych parobków zrobić ludzi i wielką Polskę. Chciał powtórzyć sukces symbiozy Żydów z Niemcami. Sukces symbiozy Żydów z Niemcami był powodem napaści na nich Brytyjczyków i Francuzów, do którego przyłączyła się "niepodległa" II RP.
Ta tępota i głupota prymitywów rządzących II RP, pod dyktando Brytyjczyków i Francuzów, do dzisiaj na nas ciąży.
08-06-2025 17:46 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>Co to znaczy, że nam się udało a im nie po rozpadzie ZSRR?
>>
>Francuzi wybrali się po rosyjskie surowce i nawet do zimy nie dotrwali.
>Żydom niemieckim udało się pokonać cara Romanowa...

Zadałem dwa pytania - dlaczego na nie nie odpowiadasz?
quick (6851 punktów)

>Nam się trafiła, jak ślepiej kurze ziarno, możliwość rozwoju w oparciu o tanie surowce radziecie.
>W zamian za bycie strefą bezpieczeństwa ZSRR, mogliśmy korzystać z najtańszych surowców i płacić za nie produkcją rolną.
Czym tak naprawdę było bycie strefą bezpieczeństwa ZSRR?

>Dzisiaj idiotom wmówiono, że to było nieszczęście, że w II RP to Polacy byli wolni i szczęśliwi.
>Gomułka z Żydami chciał z feudalnych parobków zrobić ludzi i wielką Polskę. Chciał powtórzyć sukces symbiozy Żydów z Niemcami. Sukces symbiozy Żydów z Niemcami był powodem napaści na nich Brytyjczyków i Francuzów, do którego przyłączyła się "niepodległa" II RP.
>Ta tępota i głupota prymitywów rządzących II RP, pod dyktando Brytyjczyków i Francuzów, do dzisiaj na nas ciąży.
>

Co się Gomułce udało zrobić, a czego nie, i dlaczego?
05-06-2025 12:08 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Słyszałaś o dobrej chciwości?
>>"Nasza chciwość, to dobra chciwość"?
>Też, ale nie tylko.
Skoro napisałeś "też", to na potrzeby sądowej bezstronności ustal dlaczego przestępstwo z chciwości miałoby zasługiwać na usprawiedliwianie.

>W ekonomicznym ujęciu oznacza ona dążność do powiększania zarobków, a te poprawiają pozycję człowieka, szczególnie wtedy gdy ten tego potrzebuje. Poza tym nakręca się spirala gospodarcza.
Tyle, że w statystycznym ujęciu zarobki tylko wtedy poprawią pozycję, kiedy pozostałym badanym uczestnikom poprawia się ona w mniejszym stopniu.

>Choć ja co prawda uważam, że chciwość to grzech, i stronie od niej.
Ale przecież grzech jest kategorią etyczną dla in spe ułaskawionych.

>Nie interesuje mnie ani przepych ani luksus. Ten rybak to zdrowy chłop ze zdrowym podejściem.
Tyle, że obecnie nasz rybak brodzi w odpadach wytworzonych przez zainteresowanych luksusem:


>>>Wg mnie tzw. globalne południe wyhamuje przyrost naturalny. "Efekt dobrobytu".
>>A wg historii? Wszak biorąc rzecz historycznie, widzimy, że wciąż nas przybywa.
>Wg mnie historia uczy nas tego, że i tak zajdzie redukcja. Był potop, była dżuma, będzie wojna?
(Co do Potopu, to chyba masz na myśli ten szwedzki?)
A wyglądanie ratunku w "niefarcie, ale oby nie naszym" jest nicnierobieniem. Ale przy takiej postawie, na co Ci ta cała historia?

>Nie wiem, może chodzi o to byśmy coś wymyślili. Np. globalny dobrobyt, w myśl, że ten wyhamuje globalny przyrost.
Komu niby o to chodzi?

>Człowiek nie zbawi świata, ale może uczynić go miejscem, w którym przyszłe pokolenia nie będą pozbawione szans na normalne życie.
Na razie zostawiamy im spory pakiet kłopotów, tych nie wyłączając.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6851 punktów)
>>>>Słyszałaś o dobrej chciwości?
>>>"Nasza chciwość, to dobra chciwość"?
>>Też, ale nie tylko.
>Skoro napisałeś "też", to na potrzeby sądowej bezstronności ustal dlaczego przestępstwo z chciwości miałoby zasługiwać na usprawiedliwianie.
Może dlatego, że potrafi mieć pozytywne skutki w postaci wzrostu gospodarczego.

>>W ekonomicznym ujęciu oznacza ona dążność do powiększania zarobków, a te poprawiają pozycję człowieka, szczególnie wtedy gdy ten tego potrzebuje. Poza tym nakręca się spirala gospodarcza.
>Tyle, że w statystycznym ujęciu zarobki tylko wtedy poprawią pozycję, kiedy pozostałym badanym uczestnikom poprawia się ona w mniejszym stopniu.
A czy coś takiego nie zachodzi?

>>>>Wg mnie tzw. globalne południe wyhamuje przyrost naturalny. "Efekt dobrobytu".
>>>A wg historii? Wszak biorąc rzecz historycznie, widzimy, że wciąż nas przybywa.
>>Wg mnie historia uczy nas tego, że i tak zajdzie redukcja. Był potop, była dżuma, będzie wojna?
>(Co do Potopu, to chyba masz na myśli ten szwedzki?)
>A wyglądanie ratunku w "niefarcie, ale oby nie naszym" jest nicnierobieniem. Ale przy takiej postawie, na co Ci ta cała historia?
Na temat historii już Ci napisałem co uważam. Natomiast co do nicnierobienia to masz rację. Trzeba coś zrobić, tylko co i jak?

>>Nie wiem, może chodzi o to byśmy coś wymyślili. Np. globalny dobrobyt, w myśl, że ten wyhamuje globalny przyrost.
>Komu niby o to chodzi?
Ludziom.

>>Człowiek nie zbawi świata, ale może uczynić go miejscem, w którym przyszłe pokolenia nie będą pozbawione szans na normalne życie.
>Na razie zostawiamy im spory pakiet kłopotów, tych nie wyłączając.

Przed nami sporo pracy.
06-06-2025 01:05 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>dlaczego przestępstwo z chciwości miałoby zasługiwać na usprawiedliwianie.
>Może dlatego, że potrafi mieć pozytywne skutki w postaci wzrostu gospodarczego.
Czyli zabijanie dla bogactwa jest ok?

>>zarobki tylko wtedy poprawią pozycję, kiedy pozostałym badanym uczestnikom poprawia się ona w mniejszym stopniu.
>A czy coś takiego nie zachodzi?
Właśnie to twierdzę: bogactwo jest względne, a powstać może i bez chciwości.

>Na temat historii już Ci napisałem co uważam.
A ja w odpowiedzi napisałam Ci jak jest.

>Natomiast co do nicnierobienia to masz rację. Trzeba coś zrobić, tylko co i jak?
Być może już zrobiono (dobrobyt) tylko na rezultaty trzeba trochę poczekać.

>>>Nie wiem, może chodzi o to byśmy coś wymyślili. Np. globalny dobrobyt, w myśl, że ten wyhamuje globalny przyrost.
>>Komu niby o to chodzi?
>Ludziom.
Mnie nic nie mówili.

>>www.worldometers.info/pl/...
>Przed nami sporo pracy.
Pewnie.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6851 punktów)
>>>dlaczego przestępstwo z chciwości miałoby zasługiwać na usprawiedliwianie.
>>Może dlatego, że potrafi mieć pozytywne skutki w postaci wzrostu gospodarczego.
>Czyli zabijanie dla bogactwa jest ok?
Nie, nie jest.

>>>zarobki tylko wtedy poprawią pozycję, kiedy pozostałym badanym uczestnikom poprawia się ona w mniejszym stopniu.
>>A czy coś takiego nie zachodzi?
>Właśnie to twierdzę: bogactwo jest względne, a powstać może i bez chciwości.
Oczywiście, że może. Ale nie sposób nie zauważyć, że chciwość również stoi za wzrostem gospodarczym.

>>Na temat historii już Ci napisałem co uważam.
>A ja w odpowiedzi napisałam Ci jak jest.
Boś mądrzejsza ode mnie.

>>Natomiast co do nicnierobienia to masz rację. Trzeba coś zrobić, tylko co i jak?
>Być może już zrobiono (dobrobyt) tylko na rezultaty trzeba trochę poczekać.
A co jeśli proces modernizacji globalnego południa nie przyniesie tych samych rezultatów jakie mają miejsce w krajach zachodu i bogatszej północy?
06-06-2025 22:57 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>dlaczego przestępstwo z chciwości miałoby zasługiwać na usprawiedliwianie.
>>>Może dlatego, że potrafi mieć pozytywne skutki w postaci wzrostu gospodarczego.
>>Czyli zabijanie dla bogactwa jest ok?
>Nie, nie jest.
W takim razie nie ma dobrej chciwości - qed.

>>>>zarobki tylko wtedy poprawią pozycję, kiedy pozostałym badanym uczestnikom poprawia się ona w mniejszym stopniu.
>>>A czy coś takiego nie zachodzi?
>>Właśnie to twierdzę: bogactwo jest względne, a powstać może i bez chciwości.
>Oczywiście, że może. Ale nie sposób nie zauważyć, że chciwość również stoi za wzrostem gospodarczym.
I to wzrost gospodarczy czyni podejrzanym.

>>>Na temat historii już Ci napisałem co uważam.
>>A ja w odpowiedzi napisałam Ci jak jest.
>Boś mądrzejsza ode mnie.
Małoś chciwy na wygranie tej polemiki.

>>>Natomiast co do nicnierobienia to masz rację. Trzeba coś zrobić, tylko co i jak?
>>Być może już zrobiono (dobrobyt) tylko na rezultaty trzeba trochę poczekać.
>A co jeśli proces modernizacji globalnego południa nie przyniesie tych samych rezultatów jakie mają miejsce w krajach zachodu i bogatszej północy?
Może tak być. Zwłaszcza, że prócz pełnych brzuchów, mamy też pełne konceptów głowy, co także wpływa na nasze życiowe wybory.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6851 punktów)

>>>>>zarobki tylko wtedy poprawią pozycję, kiedy pozostałym badanym uczestnikom poprawia się ona w mniejszym stopniu.
>>>>A czy coś takiego nie zachodzi?
>>>Właśnie to twierdzę: bogactwo jest względne, a powstać może i bez chciwości.
>>Oczywiście, że może. Ale nie sposób nie zauważyć, że chciwość również stoi za wzrostem gospodarczym.
>I to wzrost gospodarczy czyni podejrzanym.
Czy wzrost gospodarczy powodowany różnymi czynnikami, w tym chciwością, mamy uznać za coś złego? Są przypadki w których chciwość rodzi patologię, ale są również przypadki, w których chciwość tworzy nowe miejsca pracy.

>>>>Na temat historii już Ci napisałem co uważam.
>>>A ja w odpowiedzi napisałam Ci jak jest.
>>Boś mądrzejsza ode mnie.
>Małoś chciwy na wygranie tej polemiki.
Najdroższa , ja tego tak nie traktuję, ale umiem się przyznać kiedy ktoś jest mądrzejszy.

>>>>Natomiast co do nicnierobienia to masz rację. Trzeba coś zrobić, tylko co i jak?
>>>Być może już zrobiono (dobrobyt) tylko na rezultaty trzeba trochę poczekać.
>>A co jeśli proces modernizacji globalnego południa nie przyniesie tych samych rezultatów jakie mają miejsce w krajach zachodu i bogatszej północy?
>Może tak być. Zwłaszcza, że prócz pełnych brzuchów, mamy też pełne konceptów głowy, co także wpływa na nasze życiowe wybory.

Te koncepty to ironia, czy tak na serio?
08-06-2025 17:18 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czy wzrost gospodarczy powodowany różnymi czynnikami, w tym chciwością, mamy uznać za coś złego? Są przypadki w których chciwość rodzi patologię, ale są również przypadki, w których chciwość tworzy nowe miejsca pracy.
Jeżeli miejsca pracy są dobre, to złe są maszyny zastępujące pracownika; no, albo - albo.

>Najdroższa , ja tego tak nie traktuję, ale umiem się przyznać kiedy ktoś jest mądrzejszy.
Ale przecież tu nie chodzi o mnie. Mało: o Ciebie, o przemądry, też nie.

>Te koncepty to ironia, czy tak na serio?
Na wszystko i w każdej dziedzinie znajdujemy rozwiązania inne, niż proponuje natura, przez co i demografowie mogą dać się zaskoczyć. Możliwe, że tylko 'na żyletki' ale może trochę bardziej.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
09-06-2025 13:41 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)

>>Te koncepty to ironia, czy tak na serio?
>Na wszystko i w każdej dziedzinie znajdujemy rozwiązania inne, niż proponuje natura, przez co i demografowie mogą dać się zaskoczyć. Możliwe, że tylko 'na żyletki' ale może trochę bardziej.

A jakie to rozwiązania w sprawie demografii proponuje natura?
Ja obstawiam, że istnieje naturalna granica wzrostu populacji.
09-06-2025 20:49 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Te koncepty to ironia, czy tak na serio?
>>Na wszystko i w każdej dziedzinie znajdujemy rozwiązania inne, niż proponuje natura, przez co i demografowie mogą dać się zaskoczyć. Możliwe, że tylko 'na żyletki' ale może trochę bardziej.
>A jakie to rozwiązania w sprawie demografii proponuje natura?
Sam o nich pisałeś: o efekcie dobrobytu, o globalnym południu, o epidemiach i o katastrofach.

>Ja obstawiam, że istnieje naturalna granica wzrostu populacji.
Pewnie, wszak ta nasza kulka nie jest z gumy. Ale na niej świat się nie kończy (co piszę na dwa dni przed planowanym lotem w kosmos drugiego w historii polskiego astronauty).


"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6851 punktów)

>Pewnie, wszak ta nasza kulka nie jest z gumy. Ale na niej świat się nie kończy (co piszę na dwa dni przed planowanym lotem w kosmos drugiego w historii polskiego astronauty).

Wielka sprawa ze Sławoszem. I w tym duchu życzyłbym nie tylko sobie i Tobie ale nam wszystkim by polskie zdolności obejmowały również przestrzeń kosmiczną. Co prawda jakieś trzy satelity już wkrótce są, ale to powinien być początek rozbudowy pełnych zdolności, które wpisane powinny być w tzw. system świadomości sytuacyjnej.

Wracając do populacji, to jak wg Ciebie pogodzić np. modernizację Afryki, która z założenia ma przyczynić się do wyhamowania tamtejszego przyrostu naturalnego, z utrzymaniem tamtejszej fauny i flory?
I czy znalezione rozwiązanie na pogodzenie tych dwóch spraw nie odbije się "negatywnie" na docelowym w sprawie demografii?
11-06-2025 00:17 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Wielka sprawa ze Sławoszem. I w tym duchu życzyłbym nie tylko sobie i Tobie ale nam wszystkim by polskie zdolności obejmowały również przestrzeń kosmiczną.
Wiedziałam, że docenisz. A dla mnie jest tu dodatkowy bonus, bo pan Sławosz jest łodzianinem.

>Co prawda jakieś trzy satelity już wkrótce są, ale to powinien być początek rozbudowy pełnych zdolności, które wpisane powinny być w tzw. system świadomości sytuacyjnej.
W każdym razie niechby polscy specjaliści od kosmonautyki trzymali rękę na pulsie.

>Wracając do populacji, to jak wg Ciebie pogodzić np. modernizację Afryki, która z założenia ma przyczynić się do wyhamowania tamtejszego przyrostu naturalnego, z utrzymaniem tamtejszej fauny i flory?
Tak jak dzieje się to np w Europie. Oczywiście w skali, bo w Afryce wszystkiego - ludzi i powierzchni jest więcej. Dodatkowo mają sporo więcej słońca...

>I czy znalezione rozwiązanie na pogodzenie tych dwóch spraw nie odbije się "negatywnie" na docelowym w sprawie demografii?
A może jak ci wszyscy ludzie dostaną smartfony i tablety, to w krótkim czasie ich życie stanie na głowie?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
11-06-2025 13:19 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>A dla mnie jest tu dodatkowy bonus, bo pan Sławosz jest łodzianinem.
Masz powód do bycia podwójnie dumną. Ja jestem z Kielc, ale cieszę się tak samo jak Ty.

>>I czy znalezione rozwiązanie na pogodzenie tych dwóch spraw nie odbije się "negatywnie" na docelowym w sprawie demografii?
>A może jak ci wszyscy ludzie dostaną smartfony i tablety, to w krótkim czasie ich życie stanie na głowie?

Być może.
Wydaje się, że przy takim obrocie spraw, na pewno opanują ich "nasze trendy". Potem powinno być z górki.
11-06-2025 16:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> bo pan Sławosz jest łodzianinem.
ma ładne imię, jak Ty, ale jego lot w kosmos został odwołany, już dziewiąty raz wbrew zapowiedziom łodzianin nie wzbija się w kosmos
także nie podskakuj

>W każdym razie niechby polscy specjaliści od kosmonautyki trzymali rękę na pulsie.
chyba że w Łodzi tacy są

>> ... w sprawie demografii?
>A może jak ci wszyscy ludzie dostaną smartfony i tablety, to w krótkim czasie ich życie stanie na głowie?
tam (w Afryce) chyba większość ma smartfona (dzięki chińczykom?), trzeba się zapytać Konopki, tam był może jeszcze jest, nim pobierają wypłaty, płacą w sklepach
może się okazac, że jesteśmy 10 lat za murzynami (chińczykami)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
29-05-2025 16:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>istnieją wiarygodne źródła, na których opiera się np. opinia publiczna, co do tego nie mam wątpliwości, aczkolwiek istnieją obszary gdzie danymi się manipuluje
>I tutaj się nimi manipuluje?
cały przyrost odbywa się w Afryce, kolebka ludzkości jest najbardziej płodna i żywotna

biorąc pod uwagę zmiany klimatyczne, brak wody i pożywienia, nastąpi 4 wyjście z Afryki, znowu zaleją cały glob i nas pokonają tak jak my pokonaliśmy neandertalczyka, mądrzejszego od nas


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>pokonaliśmy neandertalczyka, mądrzejszego od nas
Tutaj, to ja już gupia jestem.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
30-05-2025 13:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>pokonaliśmy neandertalczyka, mądrzejszego od nas
>Tutaj, to ja już gupia jestem.
jest wiadomym z wykopalisk że neandertalczyk miał większy mózg, był silniejszy, ale to był indywidualny, wolny libek i nie chciał się rozmnażać

My z Afryki do Europy przybyliśmy 45 000 lat temu, byliśmy głupsi (mniejsze mózgi) ale chętnie się rozmnażaliśmy, lepiej zorganizowani społecznie (komuniści), i rozprzestrzeniliśmy się po kontynencie, początkowo zamieszkując Europę razem z neandertalczykami

historia się powtórzy


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>historia się powtórzy
Bez względu na nasze nią zainteresowanie?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
01-06-2025 12:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>historia się powtórzy
>Bez względu na nasze nią zainteresowanie?
my tego nie ogarniamy, to b. długi proces, za 1000 lat Europa będzie jak czarny chleb i czarna kawa
tak ma być, inaczej być nie może

a mieliśmy żyć wiecznie, tak ale tylko afrykańczycy, białym wstęp wzbroniony, może w rezerwatach, śniegach północnej Norwegii


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>białym wstęp wzbroniony

TYLKO DLA CZARNYCH!



No, ciekawe...

"Stop!" stopkowym mundrościom!
04-06-2025 14:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>białym wstęp wzbroniony
>

> TYLKO DLA CZARNYCH!

>No, ciekawe...
w regionie paryskim większość mieszkańców jest Afrykańczykami


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w regionie paryskim
Czyli gdzie?

>większość mieszkańców jest Afrykańczykami
Tzn ilu? I w ogóle skąd masz takie dane?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
04-06-2025 16:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w regionie paryskim
>Czyli gdzie?
>>większość mieszkańców jest Afrykańczykami
>Tzn ilu? I w ogóle skąd masz takie dane?
PORAŻKA PARYŻA - Jak stacza się KULTOWE MIASTO? www.youtube.com/watch?v=HO6m0vFXx88&t=463s

tam w opisie jest że Francja pogrążyła się w chaosie. ulice Paryża stały się sceną brutalnych aktów przemocy. 17-latek został śmiertelnie pchnięty nożem, kierowca BMW wjechał w rodzinę, zginęła kobieta, trzy inne osoby trafiły do szpitala, potrącono kobietę na skuterze - nie przeżyła. Policja zatrzymała 559 osób Podpalono setki samochodów, rannych zostało 200 osób, w tym funkcjonariusze i strażacy. uczestnikami zamieszek byli w dużej mierze młodzi mężczyźni z przedmieść - z imigranckich rodzin. Francuzi widzą, że państwo nad Sekwaną coraz bardziej przypomina oblężoną twierdzę Oczywiście winowajcami nie są tylko i wyłącznie imigranci, Region paryski jest jedną z największych koncentracji imigrantów w Europie. W 2006 r. 45% osób czyli 6 milionów ludzi mieszkających w regionie było albo imigrantami albo dziećmi rodzin imigranckich (dzisiaj, 20 lat później jest min 55%) Aktualnie statystyki nie wskazują jasno jak wiele imigrantów jest w Paryżu, ponieważ nielegalni imigranci często żyją razem z tymi, którzy już jakiś czas temu zdobyli prawo do pobytu we Francji.


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>w regionie paryskim
>>Czyli gdzie?
>>>większość mieszkańców jest Afrykańczykami
>>Tzn ilu? I w ogóle skąd masz takie dane?
>[...] www.you[...] tam w opisie jest że [...] W 2006 r. 45% osób czyli 6 milionów ludzi mieszkających w regionie było albo imigrantami albo dziećmi rodzin imigranckich
Aha. (Choć 45% to jeszcze nie połowa, a imigrant to niekoniecznie Afrykanin.)

"Stop!" stopkowym mundrościom!
05-06-2025 06:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>w regionie paryskim
>>>Czyli gdzie?
>>>>większość mieszkańców jest Afrykańczykami
>>>Tzn ilu? I w ogóle skąd masz takie dane?
>>[...] www.you[...] tam w opisie jest że [...] W 2006 r. 45% osób czyli 6 milionów ludzi mieszkających w regionie było albo imigrantami albo dziećmi rodzin imigranckich
> 45% to jeszcze nie połowa,
45 było 20 lat temu, dzisiaj może być nawet 65%

>a imigrant to niekoniecznie Afrykanin
mnie jako Polaka definiuje głównie język, może wielu Afrykańczyków czuje się Francuzami?
w Afryce po francusku mówi się (jako j urzędowy) w Benian, Burkina Faso, Burundi, Comores, Czad, Demokratyczna Republika Konga, Republika Konga, Djibouti, Gabon, Gwinea, Kamerun, Madagaskar, Mali, Niger, Senegal, Togo, Wybrzeże Kości Słoniowej i w Haiti (ale tam też są Afrykańczycy), nawet pieniądz mają francuski- frank

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>45 było 20 lat temu, dzisiaj może być nawet 65%

Najwyższy czas swoim zstępnym genotyp podrasować.
_____________________________________________

"Stop!" stopkowym mundrościom!
05-06-2025 15:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>45 było 20 lat temu, dzisiaj może być nawet 65%
>
>Najwyższy czas swoim zstępnym genotyp podrasować.
nie wiem jak dzisiaj ale podobno w PRL-u wszyscy studenci z Afryki musieli studiować w Łodzi, a więc okazje były, jak nigdzie w Polsce
dzisiaj ci absolwenci stanowia elitę w swoich krajach, jeden jest nawet premierem

zaciekawiło mnie zdjęcie, po nim wyszukałem artykuł a tam że Nauka mówi: nie ma ras, są tylko rasiści

czytałem że duże różnice genetyczne stanowia zagrożenie dla zdrowia dziecka a więc to niekoniecznie jest takie "podrasowanie", poza tym nasze geny są dedykowane naszemu środowisku (klimat, pożywienie, mentalność, fałna i flora ...)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
06-06-2025 13:56 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Nauka mówi: nie ma ras, są tylko rasiści
I dlatego rasiści są sto lat za Murzynami.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
06-06-2025 22:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> Nauka mówi: nie ma ras, są tylko rasiści
>I dlatego rasiści są sto lat za Murzynami.
Taki był tytuł artykułu (nie ma ras, są tylko rasiści) pod tą grafiką którą zamieściłaś, ale tylko 25% polskich antropologów fizycznych tak uważa, także oni sami nie wiedzą


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)

>Czy to, że dziś wspólnie z Niemcami musimy stawiać czoła m.in. rosyjskiemu zagrożeniu, oznacza, że prawda historyczna nt. naszych wzajemnych stosunków przestaje mieć wpływ na te stosunki?

Co to znowu za bzdury ??
Niemcy mają inny interes w zapoczątkowanej przez CIA proxy war na Ukrainie a my mamy nie wiadomo jaki ??
Ja się nie boję rosyjskiego "zagrożenia".
Na finansowaniu banderyzmu wyjdziemy jak nasi dziadkowie na zadawaniu się z Brytyjczykami. Polskojęzyczna władza kontynuuje cele rzezi wołyńskiej, tylko innymi metodami.
quick (6851 punktów)
>>Czy to, że dziś wspólnie z Niemcami musimy stawiać czoła m.in. rosyjskiemu zagrożeniu, oznacza, że prawda historyczna nt. naszych wzajemnych stosunków przestaje mieć wpływ na te stosunki?
>Co to znowu za bzdury ??
>Niemcy mają inny interes w zapoczątkowanej przez CIA proxy war na Ukrainie a my mamy nie wiadomo jaki ??
Naszym interesem jest przeciwważyć Moskali na pomoście bałtycko-czarnomorskim. Dla Niemców ważne jest by uniknąć powtórki z NRD.
Jeśli Rosjanom uda się zneutralizować obszar międzymorza przejdą do działań mających na celu przejęcie w tych krajach kontroli politycznej. Kolejnym krokiem będzie bezpośredni wpływ na Niemcy. To nie są sceny z XIX wieku, tak działa mechanizm ekspasnji.
Celem tej ekspansji jest wypchnięcie sił morza z europejskiego rimlandu. Dlatego pytałem Cię o rolę Polski w układzie kontynentalnym.
Chiny dążą do tego samego do czego dąży Rosja tylko na swoim teatrze działań. Chiny chcą wypchnąć siły morza z rimlandu azjatyckiego.
Natomiast wspólnym teatrem działań Chin i Rosji jest tzw. Bliski Wschód. Tam łączą oni swe siły z Iranem, chcąc jednocześnie przeciągnąć na swoją stronę Turcję, by wypchnąć stamtąd wpływy USA, Wielkiej Brytanii i Francji.
Kolejnym obszarem rywalizacji jest Afryka. Potem Ameryka Południowa. etc, itd, itp...

>Ja się nie boję rosyjskiego "zagrożenia".
Bo Ty go nie widzisz. A to, że Thoter czegoś nie widzi nie znaczy, że tego czegoś nie ma.

>Na finansowaniu banderyzmu wyjdziemy jak nasi dziadkowie na zadawaniu się z Brytyjczykami.
Mnie też obrzydza polityka ignorowania banderyzmu, który kwitnie na Ukrainie. Teraz jednak większym problemem jest to jak skutecznie stępić ostrze rosyjskiego imperializmu, niż jak wytępić banderyzm na Ukrainie. Tym można zająć się później.

>Polskojęzyczna władza kontynuuje cele rzezi wołyńskiej, tylko innymi metodami.

Nie wiem jakiej "logiki" się chwytasz, ale bredzisz.
Thoter (6650 punktów)

>Jeśli Rosjanom uda się zneutralizować obszar międzymorza przejdą do działań mających na celu przejęcie w tych krajach kontroli politycznej. Kolejnym krokiem będzie bezpośredni wpływ na
>Niemcy.
>
Jak się przejmuje kontrolę nad istotami, którym CIA i Watykan wstawiła nienawiść do ciebie ???
17-05-2025 14:48 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Jeśli Rosjanom uda się zneutralizować obszar międzymorza przejdą do działań mających na celu przejęcie w tych krajach kontroli politycznej. Kolejnym krokiem będzie bezpośredni wpływ na
>>Niemcy.
>>
>Jak się przejmuje kontrolę nad istotami, którym CIA i Watykan wstawiła nienawiść do ciebie ???

Podałem jeden z kilku możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji, ale wcale tak być nie musi. Niemniej jednak tego typu działania to kwestia procesów długofalowych.
O to właśnie chodzi, że sprawy mogą przybrać inny obrót, bo w grę wchodzi kolejny reset. To wszystko wpisane jest w postępującą policentryzację systemu międzynarodowego.
Dla zachodu to nie Rosja a Chiny stanowią główne "wyzwanie" systemowe, stąd możliwość zawarcia taktycznego sojuszu z Rosją by przeciwważyć Chiny. Np. tzw. odwrócony manewr Kissingera. To prawda, że już tego próbowano za Obamy, ale bez skutku. Teraz może się pojawić kolejna próba.

Czy nienawiść o której piszesz na pewno bierze się z działań CIA i Watykanu, a nie z określonych działań podmiotu którego owa nienawiść dotyczy? Wg mnie wystarczy zmiana strategii postępowania by ową nienawiść zastąpić co najmniej neutralnością.
Przykładowo; wyobraź sobie, że Putina odsuwają od władzy, zastępując go jakimś okcydentalistą, który natychmiast wstrzymuje działania wojenne na Ukrainie. Jaką wówczas twarz pokazała by Rosja i co wobec tego zaczęto by mówić i pisać na zachodzie? Nowa Rosja nowe rozdanie itd... itp...
Thoter (6650 punktów)
> Niemniej jednak tego typu działania to kwestia procesów długofalowych.
>

Co to znowu za bzdury.
Podam fakt, które temu zaprzecza.
W Gułagach, które zbudowali Matwiej Berman, Naftali Frenkel z rodakami, siedzieli zesłani Polacy.
Zesłani Polacy gdy się dowiedzieli, że na ZSRR napadli Niemcy to się modlili, żeby jak najszybciej do nich dotarli. W chwili gdy Niemcy się do nich zbliżyli to Polacy, razem ze swoimi katami, do nich strzelali. Kto i jak przetumanił Polaków ?? Kto im dał broń i kto za nią zapłącił ??
17-05-2025 16:16 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>> Niemniej jednak tego typu działania to kwestia procesów długofalowych.
>>
>Co to znowu za bzdury.
>Podam fakt, które temu zaprzecza.
>W Gułagach, które zbudowali Matwiej Berman, Naftali Frenkel z rodakami, siedzieli zesłani Polacy.
>Zesłani Polacy gdy się dowiedzieli, że na ZSRR napadli Niemcy to się modlili, żeby jak najszybciej do nich dotarli. W chwili gdy Niemcy się do nich zbliżyli to Polacy, razem ze swoimi katami, do nich strzelali. Kto i jak przetumanił Polaków ?? Kto im dał broń i kto za nią zapłącił ??
>
Zrozum, że piszę o strategii. Doraźne przekabacenie kogoś to nie to samo.
Jak chcesz inaczej niż strategicznie podejść do kwestii zmiany nastrojów społecznych?
Thoter (6650 punktów)

>Jak chcesz inaczej niż strategicznie podejść do kwestii zmiany nastrojów społecznych?
>

Mnie nastroje społeczne nie interesują.
Badam historię pierwszej połowy XX wieku.
Teraz analizuję udział Brytyjczyków w ludobójstwie w 1937 r. w ZSRR.
Влади́мир Гео́ргиевич Декано́зов, Все́волод Никола́евич Мерку́лов,
Богда́н [Бахчо] Заха́рович Кобу́лов, Сергей [Серго] Арсеньевич [Арсентьевич] Гоглидзе, Авксентий Нарикиевич Рапава,
,
to są nazwiska osób pochodzących z rejonów silnych wpływów Brytyjczyków, które brały udział kierowniczy w mordowaniu Żydów komunistów, Niemców, Polaków, Rosjan itd.
Po wykonaniu zadania w 1953 r. zostali rozstrzelani. Skończyli tak jak kończą używani przez Brytyjczyków obcy agenci np. Rudolf von Sebottendorf.
Jedni kaci ludobójstwa w ZSRR w 1937 roku zostali rozstrzelani zaraz po wykonaniu zadania, inny, i było ich sporo, w 1953 roku.
Swój wkład w wymordowanie: Żydów przybyłych do ZSRR i Żydów komunistów, Polaków i Niemców w ZSRR mają też BRYTYJCZYCY, w latach 1937-38.
Dlaczego wraz ze śmiercią Stalina zlikwidowano resztę oprawców ludobójstwa z 1937 roku ???
19-05-2025 21:21 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Jak chcesz inaczej niż strategicznie podejść do kwestii zmiany nastrojów społecznych?
>>
>Mnie nastroje społeczne nie interesują.

Nie zrozumiałeś. Chodzi o przejęcie kontroli nad obcym społeczeństwem. To wymaga strategii. A ta to kwestia długofalowa.
Thoter (6650 punktów)
> Chodzi o przejęcie kontroli nad obcym społeczeństwem. To wymaga strategii. A ta to kwestia >długofalowa.
>

Po co chcesz przejmować kontrolę nad obcym społeczeństwem, w czasie, gdy nie ma Polaków
zdolnych przejąć kontrolę nad Polską ??
20-05-2025 11:07 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>> Chodzi o przejęcie kontroli nad obcym społeczeństwem. To wymaga strategii. A ta to kwestia >długofalowa.
>>
>Po co chcesz przejmować kontrolę nad obcym społeczeństwem, w czasie, gdy nie ma Polaków
>zdolnych przejąć kontrolę nad Polską ??

Taki inteligent i erudyta a gubisz wątek. Nie twierdzę, że ja chce, czy że Polska chce lub powinna chcieć.
Chodzi o Rosję. Czego chce Rosja od krajów regionu międzymorza?
Nie uważam by Polska była w obcych rękach.
Thoter (6650 punktów)

>Chodzi o Rosję. Czego chce Rosja od krajów regionu międzymorza?

Tego samego co od innych skundlonych zasobów ludzkich, które graniczą z Rosją a ulokowała się tam agentura CIA, MI6 i planuje lub już zainstalowała bazy wojskowe.

>Nie uważam by Polska była w obcych rękach.
>
Polskojęzyczny zasób ludzki ma szare komórki w obcych łapach specjalistów od reżyserii "demokracji".
Nie odróżniasz filmu od rzeczywistości.
20-05-2025 18:28 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Chodzi o Rosję. Czego chce Rosja od krajów regionu międzymorza?
>Tego samego co od innych skundlonych zasobów ludzkich, które graniczą z Rosją a ulokowała się tam agentura CIA, MI6 i planuje lub już zainstalowała bazy wojskowe.
Rozumiem, że są tacy co mają prawo dyktować innym kto jakich ma mieć sojuszników. Polityka mocarstw, i idące za tym rozumienie ich postępowania, nie może człowieka przyzwoitego skłaniać do uznania, że prawo siły stoi ponad siłą prawa. Jakkolwiek naiwne wydaje się to być.

>>Nie uważam by Polska była w obcych rękach.
>>
>Polskojęzyczny zasób ludzki ma szare komórki w obcych łapach specjalistów od reżyserii "demokracji".
>Nie odróżniasz filmu od rzeczywistości.
>
Odróżniam prawdę od kłamstwa.
Nie daję sobie wciskać kitu, że życiem ludzi kieruje spisek możnych przeciw biedocie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rozumiem, że są tacy co mają prawo dyktować innym kto jakich ma mieć sojuszników. Polityka mocarstw, i idące za tym rozumienie ich postępowania, nie może człowieka przyzwoitego skłaniać do uznania, że prawo siły stoi ponad siłą prawa. Jakkolwiek naiwne wydaje się to być.

Dziwi mnie, że niektórzy tu dają Rosji prawo do niepodległości ale nie dają go Ukrainie. Dla mnie to ewidentne rozumowanie konceptami nad i podludzi, takie nazistowskie rozumowanie.

>Odróżniam prawdę od kłamstwa.
>Nie daję sobie wciskać kitu, że życiem ludzi kieruje spisek możnych przeciw biedocie.

To nie jest spisek tylko domyślna zmowa w interesach.

Jeśli tylko masz moc kogoś wykorzystać to wykorzystujesz go.

Patrzy sprawa Harveya Weinsteina.

Państwo nie powinno dopuszczać do rozwoju takiej mocy, takiej dominacji człowieka nad człowiekiem.

Niestety państwo to suma wszystkich umysłów i normalność jaka jest w nich ukształtowana.

Osobowość zmienia się bardzo wolno.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Patrzy sprawa Harveya Weinsteina.
>

Wiesz kto był Bernard Weinstein ??
Patrz niżej.

mycompanyp(*)g-marszandow-oszukal-prl/10257

Wszystko zaczyna się tuż po wojnie od Czesława Bednarczyka, polskiego Żyda urodzonego w 1917 r. jako Bernard Weinstein, który hitlerowską okupację przetrwał dzięki operacji plastycznej i zmianie danych osobowych. Po wojnie pracuje jako wiceszef warszawskiego kwaterunku oraz rzeczoznawca dzieł sztuki. Ma głowę do interesów, po latach służby specjalne oszacują jego majątek na 4-5 mln dol. Zdaniem SB handlarz dziełami sztuki masowo odkupuje cenne przedmioty od Żydów, którzy wyjeżdżają do Izraela i, ze względu na przepisy, nie mogą zabrać ze sobą antyków.(...)
Gang "złotogłowych" stworzyli warszawscy i wiedeńscy znawcy sztuki oraz brazylijscy dyplomaci. W latach 60. przez szczelną granicę PRL przeszmuglowali 16 t złota i setki cennych obrazów. Szkody, jakie wyrządzili polskiej kulturze, prokurator porównał do strat II wojny światowej.


O tym trzeba kręcić filmy, oparte na faktach.
Polacy może by zaczęli odróżniać fikcję od prawdy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>O tym trzeba kręcić filmy, oparte na faktach.
>Polacy może by zaczęli odróżniać fikcję od prawdy.

Złoto mi kompletnie wisi.

Metal o szczególnych właściwościach, rzadki na powierzeni Ziemi, na który instynktownie reagują niektóre naczelne, opierając na jego rozkładzie hierarchię społeczną.

Złoto kojarzy mi się ze zwierzętami.
Dla mnie żadna szkoda.

Ludzie opętani gorączką złota z mojej perspektywy należą do innego gatunku. Nie czuję żadnego związku z tymi stworzeniami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Szkody, jakie wyrządzili polskiej kulturze, prokurator porównał do strat II wojny światowej.

Nie zapominając przy tym, że co rusz dodajesz, że Polacy nie mają żadnej kultury i nigdy nie mieli, bo kulturę mają tylko Rosjanie, Niemcy i Zydzi.

Żeby nie było teraz, że Polacy kiedykolwiek mieli jakąkolwiek kulturę nawet za komuny.

Wg twoich słów Polacy to tresowane mięso armatnie, zdolne odczuwać wyłącznie ukierunkowaną przez zagranicznych psychologów tłumu nienawiść.

Mi zdarzyło się jednak spotkać Polaków, którzy nie pasują do twojego profilu, dla których interesy Rosjan nie były najważniejszym celem w życiu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wg twoich słów Polacy to tresowane mięso armatnie, zdolne odczuwać wyłącznie ukierunkowaną przez >zagranicznych psychologów tłumu nienawiść.

Mięso armatnie to nie są ludzie.
Jest to cywilna armia nie dostająca żołdu i nie rozumiejąca, kto i jak nią dowodzi.
Ta ich "kultura" to jest małpie naśladownictwo serwowanym im przez telawizjor wzorców.
Małpy nie mają żadnej wiedzy, poza tym, co usłyszały z telawizjora.
Brak inteligencji powoduje, że nie są wstanie rozważać różnych możliwości i dokonywać wyborów.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mięso armatnie to nie są ludzie.
>Jest to cywilna armia nie dostająca żołdu i nie rozumiejąca, kto i jak nią dowodzi.
>Ta ich "kultura" to jest małpie naśladownictwo serwowanym im przez telawizjor wzorców.
>Małpy nie mają żadnej wiedzy, poza tym, co usłyszały z telawizjora.
>Brak inteligencji powoduje, że nie są wstanie rozważać różnych możliwości i dokonywać wyborów.

No i jaka przyszłość dla Ciebie osobiście wynika z poniżenia innych i gardzenia nimi?

Nie wystarczy ciągle pokazywać jak nie należy żyć, potrzeba jeszcze pokazać jak żyć.

Dla Ciebie historyku przyszłość nie istnieje, bowiem wypełnia Cię w całości przeszłość.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Dla Ciebie historyku przyszłość nie istnieje, bowiem wypełnia Cię w całości przeszłość.
>

Twoja przyszłość jest kontynuacją przeszłości dziadka i ojca, którzy byli użyci do zniszczenia ludzi, próbujących stworzyć potężną Europę.
Stoisz po stronie tych co ich wymordowali. Ja bronię ich dobrego imienia.
Jesteś tak samo "mądry" jak dziadek i ojciec.
21-05-2025 09:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>dodajesz, że Polacy nie mają żadnej kultury i nigdy nie mieli, bo kulturę mają tylko Rosjanie, Niemcy i Zydzi.
w PRL-u mieliśmy, dziś tylko odtwarzamy usazyda

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
21-05-2025 11:11 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>Dziwi mnie, że niektórzy tu dają Rosji prawo do niepodległości ale nie dają go Ukrainie. Dla mnie to ewidentne rozumowanie konceptami nad i podludzi, takie nazistowskie rozumowanie.
Takiej oceny nie podzielam.
Tu chodzi o myślenie kategoriami stref wpływów. Polityka mocarstw. Obaj są zwolennikami opcji kontynentalnej, stąd takie nastawienie do atlantyzmu i tworzących go mocarstw morskich wraz z sojusznikami.

>>Nie daję sobie wciskać kitu, że życiem ludzi kieruje spisek możnych przeciw biedocie.
>To nie jest spisek tylko domyślna zmowa w interesach.

Mnie doświadczenie i kontakt z różnymi ludźmi doprowadził do wniosku, że są na tym świecie sprawy dalece ważniejsze niż pieniądze. To samo dotyczy własności.
Gdzie jest realna władza, i na czym ona polega?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Takiej oceny nie podzielam.
>Tu chodzi o myślenie kategoriami stref wpływów. Polityka mocarstw. Obaj są zwolennikami opcji kontynentalnej, stąd takie nastawienie do atlantyzmu i tworzących go mocarstw morskich wraz z sojusznikami.

Nie sądzę, żeby chodziło o rozumowanie koncepcjami kontynentalizmu i atlantyzmu.

Wyczuwam w tym wyraźną niechęć, żeby nie nazwać tego nienawiścią, do kultury Zachodu.

Chodzi raczej o wartości, normy i relacje społeczne.

Ludzie Wschodu nienawidzą kultury Zachodu i nie chodzi przy tym o wpływy i interesy. Chodzi o emocje jakie się w danej kulturze jawią w umyśle, chodzi o różnice mantalne o to kiedy odczuwa się szczęście i kiedy nieszczęście.

Częściowo potrafię ich zrozumieć, bo nie należę do kultury Zachodu i nie znoszę jej a częściowo nie, bo też nie należę do kultury Wschodu i też nie znoszę jej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-05-2025 11:00 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>Wyczuwam w tym wyraźną niechęć, żeby nie nazwać tego nienawiścią, do kultury Zachodu.

Z czego to się bierze, jak myślisz?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Wyczuwam w tym wyraźną niechęć, żeby nie nazwać tego nienawiścią, do kultury Zachodu.
>Z czego to się bierze, jak myślisz?

Z wychowania.
Z ukształtowania mementycznego psychiki.
Z systemu emocjonalnego jaki skopiowały ich mózgi od wychowawców i autorytetów.

Co w jednej kulturze normalne w drugiej niedopuszczalne.

Memy dziedziczy się tak jak geny.
Umysł jednostki jest skombinowana kopią umysłów wychowawców.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-05-2025 13:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Memy dziedziczy się tak jak geny.
nie mamy swoich MEM-ów, a więc "genów" dla nas najlepszych
MEM-y tworzy dla nas, swoich niewolników, usazyd


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Memy dziedziczy się tak jak geny.
> nie mamy swoich MEM-ów, a więc "genów" dla nas najlepszych
>MEM-y tworzy dla nas, swoich niewolników, usazyd

W tej sytuacji nie ma Cię.
Jesteś tylko wytworem innych ludzi bez własnego ja.

Nie wiadomo po co usazyd tak Cię oprogramowal, że jesteś mu przeciwny?

Może chodzi o sztuczną opozycję dla równowagi albo coś jak to.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-05-2025 17:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Memy dziedziczy się tak jak geny.
>> nie mamy swoich MEM-ów, a więc "genów" dla nas najlepszych
>>MEM-y tworzy dla nas, swoich niewolników, usazyd
>W tej sytuacji nie ma Cię.
Ja to iluzja, wgrany program usazyda (czy innych patoelit)

>Jesteś tylko wytworem innych ludzi bez własnego ja.
tak

>Nie wiadomo po co usazyd tak Cię oprogramowal, że jesteś mu przeciwny?
od ukonczenia SP nie oglądam telewizji, nie znam angielskiego, rosyjskiego ani niemieckiego, tylko polski (tez nie najlepiej), nie ukończyłem żadnych studiów (ukonczyłem zawodowe)
nie mają na mnie sposobu

>Może chodzi o sztuczną opozycję dla równowagi
PRL mi się podobał


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6851 punktów)
>>>Wyczuwam w tym wyraźną niechęć, żeby nie nazwać tego nienawiścią, do kultury Zachodu.
>>Z czego to się bierze, jak myślisz?
>Z wychowania.
>Z ukształtowania mementycznego psychiki.
>Z systemu emocjonalnego jaki skopiowały ich mózgi od wychowawców i autorytetów.
>Co w jednej kulturze normalne w drugiej niedopuszczalne.
>Memy dziedziczy się tak jak geny.
>Umysł jednostki jest skombinowana kopią umysłów wychowawców.

Jako dojrzali ludzie powinni mimo wychowania mieć świadomość, że są pewne sprawy wymagające określonej postawy. Dorosły Polak, bez względu na to jak był wychowany, powinien wiedzieć, że na zabory i komunę należy patrzeć krytycznie.
Obiektywnie było to coś złego. Tylko beneficjent słusznie minionych lat może uważać inaczej.
To zachód dla nam rozwój. To coś obiektywnie dobrego.
Nie jestem deterministą. Wg mnie sytuacja może się odwrócić.
22-05-2025 14:20 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Obiektywnie było to coś złego.

Obiektywizm u emocjonalnych istot nie jest możliwy.

Można mówić jedynie o pewnym powszechym na określonym terenie, w określonym czasie i w języku przekonaniu.

>To zachód dla nam rozwój. To coś obiektywnie dobrego.

To są tylko twoje odczucia.
Są ludzie, którzy widzą to zupełnie inaczej.

Twoje odczucia są aktualnie powszechne u Polaków ale nie wiadomo jak długo będą jeszcze dominować w polskich psychikach.

Sam nie podzialam twojego odczucia, bo mam takie, że Polacy stracili własność, wpływy i kontrolę nad własnym życiem.

Byłem ostatnio w Dakarze i widziałem tysiące ludzi na ulicach z biznesami wielkości stolika i potężne firmy wokół Darkaru wszystkie ewidentnie zagraniczne.

Tam też żyjący ludzie nie mają kontroli nad własnym życiem.

Są zależni od czegoś, czego nie widzą, nie znają i rozumieją.

Ich rząd będzie bronił interesu tych zagranicznych firm wszelkimi środkami i nie będzie miał czasu na takie sprawy jak dzieci żebrzące na ulicy, samodzielnie walczące o przetrwanie w dzikim świecie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6851 punktów)
>Obiektywizm u emocjonalnych istot nie jest możliwy.
>Można mówić jedynie o pewnym powszechym na określonym terenie, w określonym czasie i w języku przekonaniu.

Coś mi to postmodernizmem zalatuje.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Coś mi to postmodernizmem zalatuje.

Po prostu świadomość, że to co wywołuje u Ciebie zrozumienie, akceptację, radość, szczęście, bo jest zgodne z twoim systemem emocjonalnym u innych powoduje niezrozumienie, odrzucenie, smutek i nieszczęście, bo jest sprzeczne z ich systemem emocji.

To się może odnosić praktycznie do każdego aspektu życia.

Spróbuj jakiegokolwiek człowieka przenieść między dwiema bardzo różnymi kulturami i zaobserwuj jego poczucie szczęścia.

W ten sposób w ogóle powstają terroryści - z kulturowego szoku połączonego z całkowitym niezrozumieniem odmiennej kultury i poczuciem głębokiego nieszczęścia związanego z obcowaniem z nią.

Poza terrorystami podkładającymi bomby pod członków odmiennej kultury jest cała gama terrorystów wyłącznie umysłowych, którzy sieją nienawiść do obcej kultury bez fizycznego podkładania bomb.

Nie ma żadnych uniwersaliów. Wszystko jest względne.
W danym momencie we wszystkich umysłach panuje pewne przekonanie, coś jak dominacja określnego genu w przyrodzie przez chwilę, żeby następnie doszło do jego zmiany na ewolucyjnego następcę.

W świecie abstrakcji zachodzi ta sama ewolucja, którą obserwujemy w świecie fizycznym.
Przekonania rozwijają się na podatnym gruncie i giną ostatecznie jak dinozaury.

W ciągu 20 lat obecna w ludzkich umysłach wiara zostanie wymieniona na nową.
Oczywiście w nowej wierze pozostaną fundamenty starej wiary lub też może się zdarzyć, ze zostaną wyburzone do zera jak niektóre pomniki przeszłych kultur.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-05-2025 18:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> Polak, bez względu na to jak był wychowany, powinien wiedzieć, że na zabory i komunę należy patrzeć krytycznie.
znaczy, zawsze winien rusek?
jest odwrotnie, zawsze winien Polak
my libki niedorozwojki zawsze mówimy, że jeśli ktoś biedny, znaczy za późno wstawał, był len, wybrał nie ta szkołe, pracę, żonę, .... wszystkiemu winny jesteś Ty sam
a w polityce zagranicznej zawsze winny rusek, faktycznie trzeba go zrównać z ziemią, będzie pokój i spokój, to zorganizujmy się, zdobądźmy moskwę, będzie raj (geopolityka jest głupia)

>To zachód dla nam rozwój.
okradł i zniewolił nas, pokaż coś naszego w Polsce
nasze są tylko ulice, usazyda kamienice, czym Ty się cieszysz?
że za tuska zarabialiśmy 3 zł/godzinę, żeby usazyd mógł się ogromnie bogacić, dziś dzięki krytykowanym przez usazyda PiS, minimalna jest bodaj 10 x większa

>To coś obiektywnie dobrego.
to śmierć, popatrz co się dzieje wewnątrz usazyda, naszego boga
samolot chinski strącił 5 indyjskich (zachodnich)
to wschód może dac nam rozwój
jesli zamkniemy granice z usazydem nic nie stracimy, a wręcz zyskamy, samoloty z Chin sa 10 x tansze
jesli zamkniemyu granice z chinskimi komunistami będzie bieda


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6851 punktów)
>>Polak, bez względu na to jak był wychowany, powinien wiedzieć, że na zabory i komunę należy patrzeć krytycznie.
>znaczy, zawsze winien rusek?
>jest odwrotnie, zawsze winien Polak
Ze skrajności w skrajność. Czego Polak jest winien? Zabory to też wina Polaka?

>>To zachód dla nam rozwój.
>okradł i zniewolił nas, pokaż coś naszego w Polsce
>nasze są tylko ulice, usazyda kamienice, czym Ty się cieszysz?

Popadasz w sprzeczność. Z jednej strony chwalisz UE, z drugiej strony widzisz zniewolenie nas przez zachód. Skąd przyszła do nas UE?
Thoter (6650 punktów)
>>Wyczuwam w tym wyraźną niechęć, żeby nie nazwać tego nienawiścią, do kultury Zachodu.

>Z czego to się bierze, jak myślisz?
>

www.youtube.com/watch?v=JPM6IRyAewQ

Dr Simon Tsipis: UE jest spadkobiercą Świętego Cesarstwa Rzymskiego, agresywnie posuwającym się naprzód na Wschodzie

Warto posłuchać, a właściwie przeczytać polskie napisy, jakie zdanie ma Żyd dr Simon Tsipis.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Warto posłuchać, a właściwie przeczytać polskie napisy, jakie zdanie ma Żyd dr Simon Tsipis.

Wszystko co się rozwija jest ofensywne.
Tak działa każdy element przyrody.

Nigdy nie zaznasz spokoju.
Ktoś zawsze będzie próbował Ci wejść na głowę i rozwijać własne życie kosztem twojego.

Tak działa cała natura.

Pytanie czy sam jesteś elementem przyrody silniejszym od wszystkiego co próbuje Cię pożreć.

Ruscy stosują średniowieczne metody.
Dziś działa się w streamingu a nie biega po polu z karabinem.

Przez swoje średniowieczne metody Ruscy mają taki zły PR.

Ruscy są na razie na fali wiary w wielkie zwycięstwo ale w końcu poczują co znaczy izolacja i niechęć.

W końcu poczują, że im nie jest tak super we własnym sosie i że też chcieliby pobyć gdzieś indziej, coś nowego zobaczyć i poznać.

Teraz przez ambicje Putina i jego świty wywołali kolejną zimną wojnę, która, jeśli dokonają zaboru Ukrainy potrwa pewnie ze 25 lat albo przynajmniej do chwili, w której Putin nie pójdzie do piachu i pojawią się następcy, którzy się wyraźnie od niego odetną i zwrócą ziemię zabraną Ukrainie.

Ukraińcy z całą pewnością nie zaakceptują po prostu nowego stanu rzeczy i będą nienawidzić Ruskich az do śmierci.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-05-2025 19:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Przez swoje średniowieczne metody Ruscy mają zły PR. [..] poczują co znaczy izolacja i niechęć.
tam gdzie podróżujesz, lepiej cię potraktują jak przedstawisz się ze jesteś Polak czy rusek?
albo Niemiec czy rusek
albo usazyd czy rusek

>W końcu poczują, że im nie jest tak super we własnym sosie i że też chcieliby pobyć gdzieś indziej, coś nowego zobaczyć i poznać.
z tego co wiem to wszedzie ich pełno

>Ukraińcy z całą pewnością nie zaakceptują po prostu nowego stanu rzeczy i będą nienawidzić Ruskich az do śmierci.
to tylko MEM, który się zmienia i będą nienawidzić Zelenskiego, Polskę, usazyda a pokochają Rosję, Chiny

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
22-05-2025 19:38 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Ukraińcy z całą pewnością nie zaakceptują po prostu nowego stanu rzeczy i będą nienawidzić >Ruskich az do śmierci.
>

Skundlą się tą nienawiścią jak Polacy. "Demokracja" pozbawi ich wpływów swojej inteligencji.
Na kasie, które może do nich trafi, obłowią się Żydzi. Będą parobkami i górnikami jak my.
Będziemy wegetować do czasu aż skończą się dochody z wywożenia surowców.
Ci co się wzbogacili na niemieckim śmietniku, wyruszą w świat szukać kolejnych.
Thoter (6650 punktów)

>Przez swoje średniowieczne metody Ruscy mają taki zły PR.
>

Do czasu aż z Żydami zrobią jakiś geszeft. Wtedy zydowscy spece od PR nauczą Ciebie pluć na rodziców, tak jak to zrobili z działaczami tzw. solidarnosci.
Arabowie starają się ograniczyć agresję Zydów amerykańskich i ich złodziejskie zapędy.
Arabowie trzymają z Rosją i z Chinami. Jak Arabowie dostaną broń atomową, to Żydzi w Izraelu nie będą mieli innego wyjścia, jak mieć dobre z nimi układy.
Teraz następuje przetasowanie i nowe rozdanie.
Potem skundlone narody dostaną prikaz jak mają szczekać.
Jak dalej będziesz szczekał po swojemu, to nie dostaniesz resztek ze stołu i będziesz musiał szukać po śmietnikach.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Potem skundlone narody dostaną prikaz jak mają szczekać.

Przy czym dla Ciebie nie będąc Ruskiem, Żydem, Niemcem, Anglikiem, Francuzem czy Amerykaninem to jest automatycznie kundlem i cokolwiek w pozycji i roli kundla zrobisz to zawsze będzie w twojej ocenie źle.

To jest sytuacja bez wyjścia, na szczęście tylko w twojej głowie, bo bez względu na twoje oceny zamierzam robić w życiu swoje.

Obiecałem sobie, że już żaden człowiek oskarżeniami i poniżeniami nie zawróci mnie z mojej drogi.

Demokracja to prawo głosu innej osoby i znaczenie jej potrzeb.

Demokracja ma wartość tylko dla takich ludzi, dla których inni ludzie mają wartość. Tego też uczy chrześcijaństwo, że trzeba się liczyć z drugim człowiekiem i mieć wzgląd na jego potrzeby.

Ty uczysz, żeby innych ludzi mieć za nic, bo to tresowane mięso armatnie.

Tylko Ruscy, Niemcy i Żydzi komuniści mają dla Ciebie wartość. Reszta to albo diabelstwo albo odpad.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Demokracja to prawo głosu innej osoby i znaczenie jej potrzeb.
>

Demokracja prowadzi narody do skundlenia.
Biedota w pogoni za przywilejami demokratcyznej "władzy" niszczy ludzi mądrych.
Gdyby nie interent to byśmy nie usłyszeli mądrego Polaka.
Nie masz żadnej wiedzy książkowej. Nie masz kontaktów z mądrymi ludźmi.
Twój głos jest jak śmieci na prawdzie. Im więcej tych śmieci, tym trudniej będzie odnaleźć prawdę. Kogo dzisiaj prawda obchodzi ??

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Do czasu aż z Żydami zrobią jakiś geszeft. Wtedy zydowscy spece od PR nauczą Ciebie pluć na rodziców, tak jak to zrobili z działaczami tzw. solidarnosci.

Nie gardzę komuną.
Nie wierzę we własność państwową i partię jedyną ale nie gardzę komuną.

Rozumiem, że komuniści chcieli jak najlepiej ale chcieć nie znaczy jeszcze wiedzieć jak.

Komuchy nie wiedziały jak być skutecznym i efektywnym i zatopili się w tajemnicach i przemocy znacznie głębiej niż ich kapitalistyczni poprzednicy. Nie wyszło dobrze.

I tylko nie opowiadaj, że na świecie zwyciężyły komunistyczne Chiny, w których fabryki mają wszystkie kapitalistyczne koncerny.

Zachodnie fabryki w Chinach są chińskie państwowe i należą do roboli, którzy tam robią na 2 zmiany?
Bzdura!

Chińczycy w nich są tylko do roboty a rządzi i wyciąga zyski ktoś inny.

Że wykorzystywany niewolnik nauczy się roboty, której wszyscy inni popijający w tym czasie drinki zapomną.

No może i nauczy się.
Ale nie nauczy się robiąc na 2 zmiany gierek jakie ze sobą prowadzą cwaniaczki popijający drinki i nigdy nie wejdą do gry.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Rozumiem, że komuniści chcieli jak najlepiej ale chcieć nie znaczy jeszcze wiedzieć jak.
>

Ci co wiedzieli jak zostali zamordowani.
To nie komuniści mordowali to komunistów MORDOWANO.
Powtarzam dziesiąty raz:
stoisz po stronie tych, co mordowali Żydów komunistów.
Ja stoję po stronie mordowanych Żydów komunistów.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>stoisz po stronie tych, co mordowali Żydów komunistów.
>Ja stoję po stronie mordowanych Żydów komunistów.

Myślisz się sądząc, że świat dzieli się na dwie strony i każdy po którejś stoi a ja po przeciwnej do twojej.

Nie wybrałem żadnej z waszych stron.

Nie przynależę ani do kultury zachodu ani do kultury wschodu. Nie czuję jedności z żadnymi przodkami. Nie jestem częścią żadnego istniejącego systemu a już na pewno nie z własnego wyboru.

Nie czuję żadnej szczególnej więzi z innymi ludźmi. Nie rozumiem powszechnych u ludzi emocji, powszechnej logiki ani normalności.

Nie stoję po żadnej stronie istniejących frontów.

Zarówno Amerykanie, Rosjanie i Chińczycy jawią mi się wrogo.

Nie mam rozumu ani Polaka ani Niemca ani tym bardziej Żyda.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie mam rozumu ani Polaka ani Niemca ani tym bardziej Żyda.
>

O tym piszę.
Nie masz wiedzy i nie masz możliwości jej zdobycia i oceny.
Nie jesteś wstanie dokonywać wyborów i je uzasadniać.
Niczym nie różnisz się od demokratycznych Polaków.
To jest polska demokratyczna norma.
Polskojęzyczny zasób ludzki kapitalistów jest teraz otumaniany, eskalowaną przez polskojęzyczny rząd i Żyda Zelenskiego, nienawiścią do Rosjan i Chińczyków.
Agent Tusk chce z Rosją wojować na Bałtyku. Banderowcy przeprowadzili na terenie Rosji akcję ze zniszczeniem pomnika w Miednoje. Jeden żydowski zięć Jeżow wydawał tajne rozkazy mordowania Polaków a teraz drugi żydowski zięć Sikorski oskarża o to współczesnych Rosjan.
Rosjan, których 2,5 mln zamordowało żydowskie NKWD do spółki z Gruzinami, brytyjskimi agentami.
W samym tylko 1937 roku, podczas odbicia ZSRR Żydom niemieckim i Niemcom, na podstawie tajnego rozkazu żydowskiego zięcia Jeżowa numer 00447, aktualnego szefa NKWD po Żydzie Jagodzie, zamordowano 360 tysięcy Rosjan a 390 tysięcy zamknięto w Gułagach wybudowanych przez Żydów.
Budową Gułagów kierowali Żydzi: Matwiej Berman, Naftali Frenkel i inni. Tego Żyda Bermana, razem z bratem, zamordowali Żydzi, podczas odbijania Żydom niemieckim ZSRR.
Żydzi niemieccy chcieli stworzyć potężną Europę a reszta Żydów ich zdradziła, co dla nich też się szybko skończyło tragicznie.
Hamerlik, na żywo możesz obserwować, jak "wielcy" Polacy, po raz kolejny, rozpętują do spółki z Brytyjczykami i Watykanem, kolejną wojnę.

en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan

Winą za wybuch II wojny światowej obarczał rzekomy angielsko - polski spisek mający na celu agresję na Niemcy.

Taka jest prawda. Polacy byli użyci przez Brytyjczyków i Francuzów do proxy wojny z Żydami niemieckimi i Niemcami.
Dzisiaj mamy identyczną sytuację, tylko ofiarą agresji Brytyjczyków i Francuzów jest Rosja.
NAsza rola się nie zmieniła.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>O tym piszę.
>Nie masz wiedzy i nie masz możliwości jej zdobycia i oceny.
>Nie jesteś wstanie dokonywać wyborów i je uzasadniać.

No rozumiem.

To jest twoja ocena, ktora ma mnie poniżyć i Ciebie wywyższyć, przez co twój opis świata i ocena innych mają stać się ważniejsze od moich.

Rozumiem twoją ocenę i mam ją w dupie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Odróżniam prawdę od kłamstwa.
>
Jak trzyletnie dziecko powtarzasz po kimś.
Mógłbyś być cenzorem ale nigdy nie będziesz Sherlockiem Holmsem, który tropi prawdę.
20-05-2025 17:13 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> Czego chce Rosja od krajów regionu międzymorza?
może, czego chca kraje miedzymorza od Rosji?
gdyby nie Rosja, byliby do dzisiaj pod panowaniem muzułmańskim (tureckim), Za muzułmanami była Anglia i Francja

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
20-05-2025 18:13 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>> Czego chce Rosja od krajów regionu międzymorza?
>może, czego chca kraje miedzymorza od Rosji?

Kraje międzymorza chcą się upodmiotowić. Chcą stworzyć koalicję balansującą. Komu to przeszkadza?
20-05-2025 19:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> Czego chce Rosja od krajów regionu międzymorza?
>>może, czego chca kraje miedzymorza od Rosji?
>Kraje międzymorza chcą się upodmiotowić. Chcą stworzyć koalicję balansującą.
niech choćby jutro się zorganizują, czemu tego nie robią?

>Komu to przeszkadza?
nam liberałom, pamiętaj naszym bogiem jest wolność, indywidualizm, własnosć, (słynne liberum weto) My libki musimy wymrzeć, może po nas powstanie jakaś komuna? tylko ona będzie miała moc pokonania ruskich chinczyków


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
21-05-2025 11:21 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Kraje międzymorza chcą się upodmiotowić. Chcą stworzyć koalicję balansującą.
>niech choćby jutro się zorganizują, czemu tego nie robią?
Robią. Tylko to wymaga czasu. Tzw. Trójmorze jest tego zaczynem.

>>Komu to przeszkadza?
>nam liberałom,

Nie nam, tylko opcji kontynentalnej. Przynajmniej na dziś.
Thoter (6650 punktów)
>>>Kraje międzymorza chcą się upodmiotowić. Chcą stworzyć koalicję balansującą.
>>niech choćby jutro się zorganizują, czemu tego nie robią?

>Robią. Tylko to wymaga czasu. Tzw. Trójmorze jest tego zaczynem.
>

Ludobójstwem w ZSRR w 1937 r. kierowali brytyjscy agenci z Żydami anglosaskimi.
Największy w tym udział miał ŁOTYSZ Wasilij Ulrich.

pl.wikipedia.org/wiki/Wasilij_Ulrich

W latach 1926-1948 prowadził procesy polityczne w ZSRR skierowane przeciwko osobom oskarżanym m.in. o zdradę państwa, szpiegostwo i działania na szkodę Armii Czerwonej (np. w 1937 sprawę marszałka Michaiła Tuchaczewskiego, w 1945 przywódców Polskiego Państwa Podziemnego). Od 1933 przewodniczył składom orzekającym we wszystkich głośnych pokazowych procesach politycznych.

pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Matulewicz

Iwan Osipowicz Matulewicz (Matulawiczus) (ros. Иван Осипович Матулевич (Матулявичус, ur. 1895 w Petersburgu, zm. 19 czerwca 1961 w Moskwie) - wiceprzewodniczący Kolegium Wojskowego Sądu Najwyższego ZSRR (1933-1940 i 1948-1954), orzekał w procesach pokazowych i seryjnych procesach politycznych w okresie wielkiego terroru (1936-1939) w ZSRR.
Z pochodzenia Litwin.


Łotyszowi Ulrichowi dobrali do pomocy w mordowaniu Litwina, trzy klasy szkoły podsatwowej.
Następni po Bałtach i Żydach zdrajcach w mordowaniu wykazali się sprowadzeni z Gruzji i okolic agenci, którzy zamiast drugiej raty, za usługi, dostali kulkę w łeb 23 grudnia 1953 roku.
Tak samo skończyli Żydzi rezydenci NKWD, ściągnięto ich do Moskwy i dostali kulkę w czoło.
Namiary na nich mieli tylko Żydzi. Któryś z nich zdradził.

Влади́мир Гео́ргиевич Декано́зов [ ur. Baku 1898-23 grudnia 1953 Moskwa]
Все́волод Никола́евич Мерку́лов [ ur. Zakataly Azerbejdżan 1895- 23 grudnia 1953 Moskwa ]
Богда́н [Бахчо] Заха́рович Кобу́лов [ ur. Tbilisi 1904-23 grudnia 1953 Moskwa ]
Сергей [Серго] Арсеньевич [Арсентьевич] Гоглидзе ( ur. Kutaisi Gruzja 1901-23 grudnia 1953 Moskwa ]
Авксентий Нарикиевич Рапава [ ur. Korckheli Gruzja 1899-15 listopada 1955 Tbilisi ]

Lista brytyjskich agentów z Gruzji i okolic, z którymi Brytyjczycy rozprawili się tak samo jak
z Rudolfem von Sebottendorfem.
Bałtowie i Gruzini to odwieczny bastion brytyjskiej agentury.

Zadawanie się ze skundlonymi narodami, którymi wysługują się obce agentury, to jest najgorszy pomysł jaki może komuś wpaść do łba.
22-05-2025 09:58 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>Zadawanie się ze skundlonymi narodami, którymi wysługują się obce agentury, to jest najgorszy pomysł jaki może komuś wpaść do łba.

Czyli region międzymorza nie ma szans na uzyskanie podmiotowości?
Thoter (6650 punktów)
>>Zadawanie się ze skundlonymi narodami, którymi wysługują się obce agentury, to jest najgorszy >>pomysł jaki może komuś wpaść do łba.

>Czyli region międzymorza nie ma szans na uzyskanie podmiotowości?
>

Chcesz iść w ślady banderowców ??
quick (6851 punktów)

>>Czyli region międzymorza nie ma szans na uzyskanie podmiotowości?
>>
>Chcesz iść w ślady banderowców ??
>
Na pewno popieram uniknięcie losu Ukrainy. Jestem zwolennikiem utworzenia bieguna, o własnej podmiotowości. Czemu mamy akceptować rolę peryferii?
23-05-2025 13:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> Czemu mamy akceptować rolę peryferii?
bo jest fajnie mieszkć np w Portugalii, Hiszpanii, Irlandii
musimy zaakceptować że jesteśmy zniewoleni, sterowani zewnętrznie. Mamy słabe karty by być w centrum, 0 przemysłu, nauka na 100000000 miejscu na mapie świata, głupi liberalizm naszym bogiem, kultura odtwórcza, indywidualistyczne wolne jednostki (to nie społeczeństwo) zapatrzone w głupiego usazyda, Watykan też cieżarem, na każdej granicy zrobiliśmy sobie wrogów

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6851 punktów)
>> Czemu mamy akceptować rolę peryferii?
>bo jest fajnie mieszkć np w Portugalii, Hiszpanii, Irlandii
>musimy zaakceptować że jesteśmy zniewoleni, sterowani zewnętrznie. Mamy słabe karty by być w centrum, 0 przemysłu, nauka na 100000000 miejscu na mapie świata, głupi liberalizm naszym bogiem, kultura odtwórcza, indywidualistyczne wolne jednostki (to nie społeczeństwo) zapatrzone w głupiego usazyda, Watykan też cieżarem, na każdej granicy zrobiliśmy sobie wrogów

Nie przekonuje mnie Twoje podejście do sprawy. Ignorujesz geografię tak samo jak ignorujesz istniejący układ sił.
Jesteś za CPK czy przeciwko?
23-05-2025 19:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> Czemu mamy akceptować rolę peryferii?
>>bo jest fajnie mieszkć np w Portugalii, Hiszpanii, Irlandii
>>musimy zaakceptować że jesteśmy zniewoleni, sterowani zewnętrznie. Mamy słabe karty by być w centrum, 0 przemysłu, nauka na 100000000 miejscu na mapie świata, głupi liberalizm naszym bogiem, kultura odtwórcza, indywidualistyczne wolne jednostki (to nie społeczeństwo) zapatrzone w głupiego usazyda, Watykan też cieżarem, na każdej granicy zrobiliśmy sobie wrogów
> Ignorujesz geografię
geografie mamy idealną, ale tylko wtedy jak przejdziemy do układu kontynentalnego Paryż - Berlin- Warszawa- Moskwa- Pekin, powinniśmy aktywnie organizować proces i inwestować w huby, kolej, wschodnie przejścia graniczne, uczyc się chinskiego, rosyjskiego, zapraszac z rejonu szlaku młodzież do studiowania u nas i wysyłac swoich do nich, tyle roboty a my (pies usazyda) sobie znaleźliśmy tam wroga
w układzie atlantyckim zawsze jesteśmy peryferią

>tak samo jak ignorujesz istniejący układ sił.
90% statków budują azjaci, a Ty patrzysz ciągle w kierunku naszego pana usazyda który szybko słabnie
w chinach choć produkcja wzrosła o 3 % emisja gazów spadła o 2%. dokonał się pierwszy taki zwrot na swiecie

>Jesteś za CPK czy przeciwko?
jestem za budową współczesnego portu w "Gdyni" czyli CPK
w Chinach takich CPK mają 32 sztuki, powinniśmy ich zaprosic

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6851 punktów)
>geografie mamy idealną, ale tylko wtedy jak przejdziemy do układu kontynentalnego Paryż - Berlin- Warszawa- Moskwa- Pekin, powinniśmy aktywnie organizować proces i inwestować w huby, kolej, wschodnie przejścia graniczne, uczyc się chinskiego, rosyjskiego, zapraszac z rejonu szlaku młodzież do studiowania u nas i wysyłac swoich do nich, tyle roboty a my (pies usazyda) sobie znaleźliśmy tam wroga
Kontynentalista.
Dugin, też kontynentalista, nie widzi miejsca dla Polski w takim układzie. Dugin to nie jedyny problem. Tradycyjnie w Niemczech są i takie siły, które nie przewidują Polski mającej własną podmiotowość. By mogło być tak jak piszesz, trzeba rozwiązać zasygnalizowany przeze mnie problem. Masz jakiś pomysł?
Żeby było jasne, mam świadomość, że opcja kontynentalna to alternatywa.
Podkreślam jedynie konieczność zbudowania siły własnej, by móc coś wnieść jako podmiot do tego układu. By móc się zabezpieczyć na różną ewentualność. A jeśli do niego nie wejdziemy, to i tak trzeba zbudować siłę własną, by być bastionem atlantyzmu w regionie.

>w układzie atlantyckim zawsze jesteśmy peryferią
Nieprawda. Teraz możemy budować swoją pozycję.

>>tak samo jak ignorujesz istniejący układ sił.
>90% statków budują azjaci, a Ty patrzysz ciągle w kierunku naszego pana usazyda który szybko słabnie
>w chinach choć produkcja wzrosła o 3 % emisja gazów spadła o 2%. dokonał się pierwszy taki zwrot na swiecie
Układ sił, tzw. siły strukturalne, wymusza na Polsce, jeśli ta chce zachować niepodległość, budowę siły własnej. Ludzie ze Strategy&Future mówią w czym rzecz. Potrzeba nam głębokich reform, i systemowego podejścia. Gdzie jest np. polska obrona cywilna? Rozbudowa infrastruktury. Inwestycja w żeglugę śródlądową. Atom. Kosmos.

>>Jesteś za CPK czy przeciwko?
>jestem za budową współczesnego portu w "Gdyni" czyli CPK
I dobrze, brawo, ja też.

>w Chinach takich CPK mają 32 sztuki, powinniśmy ich zaprosic

Nie mam nic przeciwko.
Jestem zdania, że niezależnie od geopolitycznej przynależności blokowej, powinniśmy otworzyć się również na Chiny.
24-05-2025 12:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>geografie mamy idealną, ale tylko wtedy jak przejdziemy do układu kontynentalnego powinniśmy aktywnie organizować proces i inwestować w huby, kolej, wschodnie przejścia graniczne, uczyc się chinskiego, rosyjskiego, zapraszac z rejonu szlaku młodzież do studiowania u nas i wysyłac swoich do nich, tyle roboty a my (pies usazyda) sobie znaleźliśmy tam wroga
>Kontynentalista.
taką mamy geografię, kraje morskie inną maja mentalność, się z nimi nie dogadamy, służymy im tylko do wykorzystania.
Jako Europa możemy ich wykorzystywać

>Dugin, nie widzi miejsca dla Polski w takim układzie.
nie można nas, zwornika układu, wyrzucić z Polski

>w Niemczech [...] nie przewidują Polski mającej własną podmiotowość.
naszym zagrożeniem i szansą nie są Niemcy a Chiny
z 44 decydujących dziedzin techniki i nauki
Chiny przewodzą w 37
USA w 5
Japonia w 1
Korea w 1
tam nie ma Europy

>Masz jakiś pomysł?
jestem Europejczykiem z mazur

>Podkreślam konieczność zbudowania siły własnej, by móc coś wnieść jako podmiot do tego układu.
Europa jest jedna
i nie możemy pozwolić by w naszym domu, Europie, rządził usazyd

>trzeba zbudować siłę własną,
INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, to wymieranie

>być bastionem atlantyzmu w regionie.
lubię rosjan w przeciwieństwie do usazyda

>Gdzie jest np. polska obrona cywilna?
wydajemy najwięcej na zbrojenia na świecie (5% PKB to 45% budżetu) bo tak chce usazyd, kupujemy u niego, zawsze będzie dążył byśmy w Europie czuli się zagrożonym (wydawać u niego na zbrojenia i rządzić- dziel i rządź)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
24-05-2025 13:50 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Kontynentalista.
>taką mamy geografię, kraje morskie inną maja mentalność, się z nimi nie dogadamy, służymy im tylko do wykorzystania.
>Jako Europa możemy ich wykorzystywać
Pod ich parasolem Polska się rozwinęła. Przeprowadź eksperyment myślowy polegający na wyobrażeniu sobie naszej sytuacji gdybyśmy nie weszli do NATO i UE. Gdzie dzisiaj byłaby Polska?
Wg mnie istnieje wspólny mianownik między obszarem tzw. międzymorza a mocarstwami morskimi. Niemniej jednak mam świadomość, że sytuacja może się odwrócić. Istnieje alternatywa, wiem to. Aczkolwiek żadna ze stron nie weźmie Polski na poważnie, jak ta nie zbuduje własnych zdolności.

>>Dugin, nie widzi miejsca dla Polski w takim układzie.
>nie można nas, zwornika układu, wyrzucić z Polski
Jak nie przypilnujemy swojego interesu to nas rozerwą.

>>Masz jakiś pomysł?
>jestem Europejczykiem z mazur
Europa ojczyzn, czy państwo Europa i europejski naród?
Wspólna armia, czy armie narodowe?

>>trzeba zbudować siłę własną,
>INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, to wymieranie
Rozbudowa infrastruktury. Inwestycja w żeglugę śródlądową. Atom. Kosmos. I można dodać za Bartosiakiem, że potrzebne jest też zbudowanie systemu odporności państwowej. System świadomości sytuacyjnej, etc.
24-05-2025 13:58 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pod ich parasolem Polska się rozwinęła. Przeprowadź eksperyment myślowy

Właśnie.

Ta sytuacja, którą nazywasz rozwojem nie ma związku z parasolem lecz z wymianą handlową i z pracą dla zachodnich organizacji.

Ciężko zapieprz zmienił zdolności i możliwości Polaków a nie żaden system bomb atomowych.

Rosjanie nie mieli w ciągu ostatnich 30 lat zdolność napaść na Polskę. To było fizycznie niemożliwe. Dopiero co nazbierali siły, żeby napaść na Ukrainę.

Nie podoba mi się twoja wdzięczność dla Zachodu.

Nie ma za co być wdzięcznym.
To wszystko owoce własnej ciężkiej pracy a Zachodowi opłacało się zdecydowanie bardziej niż Polakom.

Nic się Zachodowi od Polski nie należy.
Wprost przeciwnie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-05-2025 16:21 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Pod ich parasolem Polska się rozwinęła. Przeprowadź eksperyment myślowy
>Właśnie.
>Ta sytuacja, którą nazywasz rozwojem nie ma związku z parasolem lecz z wymianą handlową i z pracą dla zachodnich organizacji.
>Ciężko zapieprz zmienił zdolności i możliwości Polaków a nie żaden system bomb atomowych.
>Rosjanie nie mieli w ciągu ostatnich 30 lat zdolność napaść na Polskę. To było fizycznie niemożliwe. Dopiero co nazbierali siły, żeby napaść na Ukrainę.
>Nie podoba mi się twoja wdzięczność dla Zachodu.
>Nie ma za co być wdzięcznym.
>To wszystko owoce własnej ciężkiej pracy a Zachodowi opłacało się zdecydowanie bardziej niż Polakom.
>Nic się Zachodowi od Polski nie należy.
>Wprost przeciwnie.

Rozumiem. Jak każdy masz prawo do swojej opinii. Ja Twojej nie podzielam.
Pozwól, że zadam Ci pytanie. Czy wg Ciebie globalna wymiana handlowa, nie ma obstawy militarnej? Kto kontroluje np. morskie szlaki handlowe, jak nie odpowiednio wyposażona flota?
24-05-2025 18:38 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rozumiem. Jak każdy masz prawo do swojej opinii. Ja Twojej nie podzielam.
>Pozwól, że zadam Ci pytanie. Czy wg Ciebie globalna wymiana handlowa, nie ma obstawy militarnej? Kto kontroluje np. morskie szlaki handlowe, jak nie odpowiednio wyposażona flota?

Sugerujesz, że polskie porty opuszczają polskie towary na polskich statkach, które docierają na miejsce sprzedaży tylko dlatego, że po drodze bronią ich Amerykanie?

Bo ja się obawiam, że te towary należą do obywateli innych państw zanim jeszcze wyjadą z fabryki na terenie Polski należacej do obcokrajowców, zagranicznym TIRem zarejestrowanym w Polsce. O przynależności portu czy statku już lepiej nie wspomnę

Kompletnie nie podzielam twojego zachwytu zachodem i twojej wizji, że amerykańskie lotnictwo broni moich interesów.

Mam zupełnie inną wizję, w której Amerykanie pozbawiają mnie wszelkich możliwości rozwinięcia własnego biznesu i czynią ze mnie najemnego pracownika swojej fabryki, żyjącego w wynajętym od nich domu, płacącego za wynajem wynagrodzeniem z pracy najemnej używając przy tym amerykańskiego pieniądza.

Dzięki temu 5% mojej pracy należy do mnie a reszta do Amerykanów.

Przy czym wszystko co posiadam to długi i prawo do najemnej pracy na cudzym, o ile zgodzą się mnie zatrudnić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-05-2025 19:11 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)

>Kompletnie nie podzielam twojego zachwytu zachodem i twojej wizji, że amerykańskie lotnictwo broni moich interesów.

Czy stwierdzenie faktu, że globalna amerykańska projekcja siły militarnej obsługuje bezpieczeństwo światowego handlu, jest jednoznaczne z zachwytem nad zachodem?
Mnie się wydaje, że nie. To jedynie stwierdzenie faktu, ze ten parasol jest.
Zachód przeżywa kryzys, kryzys ten jest wielowymiarowy. Wobec tego mam wiele zastrzeżeń, wiele mi się nie podoba, z wieloma rzeczami się nie zgadzam. Ja się nie zachwycam zachodem.
Co to jest postmodernizm?
Neomarksizm?
Cancel culture?
Neokolonializm?
Czym jest władza tzw. Big Tech, w dzisiejszych realiach, i jaki ma ona wpływ na kształtowanie się mentalności młodych ludzi?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czy stwierdzenie faktu, że globalna amerykańska projekcja siły militarnej obsługuje bezpieczeństwo światowego handlu, jest jednoznaczne z zachwytem nad zachodem?

Twój zachwyt zachodem jest aż nadto widoczny i nie potrzeba go wnioskować z jednego zdania.

Ameryka broni organizacji społecznych zgodnych z jej organizacją a nie handlu jako takiego.

Nikt chyba nie nakłada tyle sankcji na handel co Amerykanie.

Nikt też chyba nie miałby odwagi zastosować takich ceł jak obecnie Ameryka.

Wolny i bezpieczny rynek?
Śmieszne.

Wystarczy nie posługiwać się dolarami albo zakazać Amerykanom zakupu ziem, żeby stać się zagrożonym oskarżeniem o terroryzm i atakiem bombowym bezzałogowego drona sterowanego przez człowiek za oceanem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-05-2025 20:30 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)

>Ameryka broni organizacji społecznych zgodnych z jej organizacją a nie handlu jako takiego.

Jesteś w błędzie. US Navy zapewnia bezpieczeństwo i ochronę szlaków żeglugowych, co jest niezbędne dla handlu morskiego. Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych chroni statki wszystkich krajów, zapewniając swobodę żeglugi na globalnych szlakach żeglugowych. Oznacza to, że choć nie jest bezpośrednio zaangażowana w transport towarów, jej działania są kluczowe dla funkcjonowania handlu morskiego.
24-05-2025 20:47 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych chroni statki wszystkich krajów, zapewniając swobodę żeglugi na globalnych szlakach żeglugowych

Przed kim?

Przed Panamczykami finansującymi budżet państwa z opłat za przepływ przez kanał?

W Pruszkowie też było pełno ochroniarzy

Sądzę, że mogę obejść się bez ochrony Ameryki.

-----------
Podczas budowy Kanału Panamskiego (szczególnie pod kierownictwem USA w latach 1904-1914) pracowały dziesiątki tysięcy robotników z całego świata. Był to jeden z najbardziej wielonarodowych projektów inżynieryjnych w historii, ale także głęboko niesprawiedliwy system klasowy i rasowy.

---

Główne narodowości i grupy etniczne robotników:

1. Czarnoskórzy robotnicy z Karaibów (głównie z Jamajki, Barbadosu, Trinidadu)

Najliczniejsza grupa - dziesiątki tysięcy osób.

Wykonywali najcięższe i najniebezpieczniejsze prace: kopanie, wyburzenia, transport ziemi.

Mieszkali w prymitywnych warunkach, z dala od białych.

Otrzymywali niższe płace w tzw. "czarnym systemie" płac (ang. silver roll), w odróżnieniu od białych pracowników na gold roll.

2. Europejczycy:

Hiszpanie, Włosi, Grecy - część z nich pracowała fizycznie, inni jako rzemieślnicy.

Francuzi - pozostałości z pierwszej (nieudanej) próby budowy.

Słowianie i Skandynawowie - mniejsza liczba specjalistów.

3. Amerykanie (USA):

Inżynierowie, kierownicy, nadzorcy, lekarze, urzędnicy.

Mieszkali w osobnych, lepiej wyposażonych osiedlach.

Otrzymywali wyższe płace i dostęp do służby zdrowia, szkół, klubów.

4. Chińczycy i Hindusi:

Pracowali głównie w początkowej fazie pod francuskim zarządem (1881-1889).

Z czasem USA ograniczyły ich udział ze względu na rasizm i politykę imigracyjną.

5. Panamczycy i Kolumbijczycy:

Lokalni robotnicy byli zatrudniani, ale w mniejszym stopniu niż Karaibczycy.

---

Warunki pracy i życia:

Choroby: malaria, żółta febra, gruźlica - zmarło 5-10 tys. robotników tylko podczas amerykańskiej budowy.

Dyskryminacja: system gold roll / silver roll tworzył sztywny podział rasowy i klasowy.

Segregacja: osobne toalety, sklepy, stołówki, pociągi dla czarnych i białych.

---

Kanał Panamski został zbudowany rękami ludzi z co najmniej 90 różnych narodowości, ale najbardziej ofiarni byli:

Czarni robotnicy karaibscy - traktowani jak tania siła robocza.

Europejczycy i Amerykanie - jako nadzór i kadra techniczna.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-05-2025 21:00 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych chroni statki wszystkich krajów, zapewniając swobodę żeglugi na globalnych szlakach żeglugowych
>Przed kim?
A jak myślisz?

>W Pruszkowie też było pełno ochroniarzy
Nigdzie nie twierdzę, że nie.

>Sądzę, że mogę obejść się bez ochrony Ameryki.

Nie tylko Ty. Porządek międzynarodowy przechodzi głęboką transformację. Świat zmierza w kierunku wielobiegunowości.
25-05-2025 09:45 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Sądzę, że mogę obejść się bez ochrony Ameryki.
>
Tylko Ameryka nie może się obejść bez wpływów do budżetu "obronnego" trybutu od słabszych,
za "bezpieczeństwo".
Amerykańskie fabryki wojen są zasilane bilionem dolarów rok w rok. Te fabryki właścicielom muszą przynieść zysk. Tej machinie wojennej Żydów amerykańskich odważyło się przeciwstawić kilku odważnych. Ja stawiam, że wygrają, że nie skończą jak Żydzi niemieccy.
Thoter (6650 punktów)

>Nikt też chyba nie miałby odwagi zastosować takich ceł jak obecnie Ameryka.
>Wolny i bezpieczny rynek?
>Śmieszne.

en.wikiped(*)moot-Hawley_Tariff_Act

Ustawa celna z 1930 r. , znana również jako ustawa celna Smoot-Hawleya , była protekcjonistycznym środkiem handlowym podpisanym w Stanach Zjednoczonych przez prezydenta Herberta Hoovera 17 czerwca 1930 r.(...)
ustawa podniosła cła na ponad 20 000 importowanych towarów w celu ochrony amerykańskiego przemysłu przed zagraniczną konkurencją w okresie Wielkiego Kryzysu , który rozpoczął się w październiku 1929 r.
Hoover podpisał ustawę wbrew radom wielu starszych ekonomistów, ulegając naciskom ze strony swojej partii i liderów biznesowych. Cła, które miały na celu wzmocnienie krajowego zatrudnienia i produkcji, pogłębiły depresję, ponieważ partnerzy handlowi USA odpowiedzieli własnymi cłami, co doprowadziło do gwałtownego spadku eksportu USA i handlu światowego. Ekonomiści i historycy powszechnie uważają ustawę za błąd polityczny i pozostaje ona przestrogą przed polityką protekcjonistyczną we współczesnych debatach ekonomicznych.


Z tego wynika, że Amerykanie po raz kolejny podnoszą cła bo są bankrutem.
szarley (54911 punktów)
>Przy czym wszystko co posiadam to długi

KUUUURWA SKOŃCZ Z TYMI KONFABULACJAMI!
Żadnych długów nie spłacasz, więc ich nie masz. oszuście
Polski listonosz nawet nie słyszał o krajach do których podróżujesz, a ty się żalisz na biedę?

Zesrałeś się publicznie w spodnie na stacji metra, to się umyj zamiast pokazywać swoje gówno publicznie

Trudno nie zrzygać się na kogoś tak pozbawionego godności

>i prawo do najemnej pracy na cudzym
Pracuj najemnie na swoim

Biedactwo, żali się , że przechlał swoją firmę i musi pracować
Jedyny w świecie musi pracować, wszyscy inni żyją z jego pracy

Nigdy nie pracowałeś, byłeś windykatorem a potem uciekłeś żreć tłusty niemiecki socjal

>o ile zgodzą się mnie zatrudnić.
Gówno pod czaszką, dwie lewe ręce i roszczeniowa postawa. Kto by takiego zatrudnił?
Na szczęście w Niemczech jest tłusty socjal, po to tam uciekłeś.
Proponowałem, że ci załatwię robotę na KWK Brzeszcze, ale rączki by bolała paniczyka, który użala się, że ma tylko 80-metrowe mieszkanie w Berlinie i nazywa je robotniczym hotelem

Podaj mi swój numer konta, to ci wpłacę 100 Euro, żebraku o mentalności niewolnika

Ciężko pracujesz, ale tylko na pogardę innych

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Przy czym wszystko co posiadam to długi
>KUUUURWA SKOŃCZ Z TYMI KONFABULACJAMI!
>Żadnych długów nie spłacasz, więc ich nie masz. oszuście

Nie mówię tylko we własnym imieniu ale także w imieniu tych, którzy wstydzą się prawdy, bo ich zaraziliscie w państwowych szkołach przymusowych ideą, że jeśli nic nie mają to nie mają też żadnej wartości, co muszą kryć, żeby inni nie traktowali ich z pogardą i zapominać dzięki różnym substancjom psychoaktywnym.

Taki wstyd jest wysoce destrukcyjny dla ich nosicieli a idea wiążąca wartość człowieka z wartością posiadłości to koń trojański wgrany do mózgu, którego zadaniem jest uczynić z zainfekowanego niewolnika.

Do wszystkich ludzi posiadających wyłącznie długi głowa do góry. To nie jest kwestia waszej wartości ale uległości i obecności większych cwaniaków w otoczeniu takich jak szarley.

Szarley nie ma żadnych granic na swojej drodze do złota a jego względność na wasze emocje, potrzeby, wątpliwości, wahania jest w 100% udawana.

Nauczył się poniżaniem i agresją zmuszać do ustępliwości i wycofania się.
W reakcji nie należy szukać świętego spokoju lecz nauczyć się znosić totalny niepokój aż cwaniak ustąpi i wycofa się.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>>Przy czym wszystko co posiadam to długi
>>KUUUURWA SKOŃCZ Z TYMI KONFABULACJAMI!
>>Żadnych długów nie spłacasz, więc ich nie masz. oszuście
>Nie mówię tylko we własnym imieniu

>Przy czym wszystko co posiadam to długi
Piszesz w pierwszej osobie liczby pojedynczej więc piszesz o sobie

Skończ te konfabulacje, w jakiej to biedzie żyjesz, bo nikt ci nie chce zafundować willi z basenem, tylko luksiurny apartament w dobrej dzielnicy Berlina, bo nikt ci nie chce zafundować wycieczki do Kenii i latasz tylko do Senegalu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Skończ te konfabulacje, w jakiej to biedzie żyjesz, bo nikt ci nie chce zafundować willi z basenem, tylko luksiurny apartament w dobrej dzielnicy Berlina, bo nikt ci nie chce zafundować wycieczki do Kenii i latasz tylko do Senegalu

Zacznie się publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą to skończą się wszystkie spekulacje i konfabulacje.

Kapitał będzie jak na widelcu a wasze Rodo wyląduje w śmietniku.


youtu.be/5VCiU1osa3w
24-05-2025 20:34 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Przy czym wszystko co posiadam to długi

Piszesz w pierwszej osobie liczby pojedynczej więc piszesz o sobie
Nie masz żadnych długów, skoro ich nie płacisz

Skończ te konfabulacje, w jakiej to biedzie żyjesz, bo nikt ci nie chce zafundować willi z basenem, tylko luksiurny apartament w dobrej dzielnicy Berlina, bo nikt ci nie chce zafundować wycieczki do Kenii i latasz tylko do Senegalu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-05-2025 16:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Kontynentalista.
>>taką mamy geografię, kraje morskie inną maja mentalność, się z nimi nie dogadamy, służymy im tylko do wykorzystania.
>>Jako Europa możemy ich wykorzystywać
>Pod ich parasolem Polska się rozwinęła.
pod okupacją usazyda, podobnie jak Japonia, Korea
Polska pod okupacją Niemiec też się bardzo rozwinęła,

>Przeprowadź eksperyment myślowy polegający na wyobrażeniu sobie naszej sytuacji gdybyśmy nie weszli do NATO i UE. Gdzie dzisiaj byłaby Polska?
byłaby wolnym krajem, dlatego wolę Europę jako jedność

>Wg mnie istnieje wspólny mianownik między obszarem tzw. międzymorza a mocarstwami morskimi.
tylko mocarstwa morskie miały, mają kolonie

>>>Dugin, nie widzi miejsca dla Polski w takim układzie.
>>nie można nas, zwornika układu, wyrzucić z Polski
>Jak nie przypilnujemy swojego interesu to nas rozerwą.
nie przypilnujemy, Chiny wybierają inną trasę do Niemiec, przez Węgry, własnie ogłosiły że wybudują tam fabrykę za 10 mld$, omijają nas szerokim łukiem. Straconego czasu 100 koni nie dogoni, przegralismy zanim się zaczeło

>>>Masz jakiś pomysł?
>>jestem Europejczykiem z mazur
>Europa ojczyzn, czy państwo Europa i europejski naród?
na wzór Szwajcari, a więc panstwo Europa, mówią 4 językami, mają autonomiczne regiony i żyją

>Wspólna armia, czy armie narodowe?
wspólna
obowiązkowa słuzba wojskowa, na szkolenie Polak jedzie do Hiszpani a Hiszpan do Polski , taki Ersmus

> za Bartosiakiem [...]
dostaje pieniądze, ciekawe od kogo? na pewno od Ukrainy, ale nie tylko, dlatego nie słucham



potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
24-05-2025 18:38 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Pod ich parasolem Polska się rozwinęła.
>pod okupacją usazyda, podobnie jak Japonia, Korea
To nie okupacja to kooperacja.

>>Europa ojczyzn, czy państwo Europa i europejski naród?
>na wzór Szwajcari, a więc panstwo Europa, mówią 4 językami, mają autonomiczne regiony i żyją
Jedno państwo oznacza, że potrzebny jest podział obowiązków. Kto za co miałby odpowiadać?
Poza tym uważam, że jedno państwo będzie oznaczać, że z czasem masy się wymieszają, a narodowość się rozpuści. Tego nie popieram.

>>Wspólna armia, czy armie narodowe?
>wspólna
Kto głównodowodzącym?

>>za Bartosiakiem [...]
>dostaje pieniądze, ciekawe od kogo? na pewno od Ukrainy, ale nie tylko, dlatego nie słucham
Ja słucham i nie żałuję. Nic mi nie wiadomo by brał od kogoś pieniądze.
24-05-2025 19:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Pod ich parasolem Polska się rozwinęła.
>>pod okupacją usazyda, podobnie jak Japonia, Korea
>To nie okupacja to kooperacja.
Japonia bardzo dobrze się rozwijała (Wałęsa i 2 Japonia) po czym jej okupant, usazyd, powiedział Japoni STOP
i od 30 lat stoi w miejscu, podobno dogonilismy ją w PKB

>>>Europa ojczyzn, czy państwo Europa i europejski naród?
>>na wzór Szwajcari, a więc panstwo Europa, mówią 4 językami, mają autonomiczne regiony i żyją
>Jedno państwo oznacza, że potrzebny jest podział obowiązków. Kto za co miałby odpowiadać?
wszyscy odpowiadają za wszystko, czyli Europę
ale wpierw musielibyśmy wypchnąć żołnierzy USA

> jedno państwo będzie oznaczać, że z czasem masy się wymieszają, a narodowość się rozpuści. Tego nie popieram.
słabe narodowości dla których bogiem jest indywidualizm, wolność, własność, jak Polska się rozpuści ale silne się wzmocnią, w tym Rosja

>>>Wspólna armia, czy armie narodowe?
>>wspólna
>Kto głównodowodzącym?
PREZYDENT EUROPY, mocarstwa, które nie klania się usazydom i chińczykom

tylko jak wybierać PREZYDENTA EUROPY?
przez przedstawicieli, dzisiejsza von Ursula jest słaba
czy w bezpośrednim głosowaniu? wybory antagonizują, dzielą
bądźmy Chinami, powołajmy Komunistyczną Partię Europy?

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
24-05-2025 19:36 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>>Jedno państwo oznacza, że potrzebny jest podział obowiązków. Kto za co miałby odpowiadać?
>wszyscy odpowiadają za wszystko, czyli Europę
Nic to nie znaczy. Konkretnie odpowiedz, jaką rolę do odegrania miałby polski generał? Jaką polski minister spraw zagranicznych? Czy w ogóle te "funkcje" miałyby rację bytu w Polsce?

>>jedno państwo będzie oznaczać, że z czasem masy się wymieszają, a narodowość się rozpuści. Tego nie popieram.
>słabe narodowości dla których bogiem jest indywidualizm, wolność, własność, jak Polska się rozpuści ale silne się wzmocnią, w tym Rosja
Ojkofobia?

>>Kto głównodowodzącym?
>PREZYDENT EUROPY, mocarstwa, które nie klania się usazydom i chińczykom
Mocarstwa, czyli nie ma udziału Polski.
W jednej z poprzednich wypowiedzi stwierdziłeś, że Chiny też powinny należeć do tego bloku kontynentalnego. Więc o jakim wobec nich kłanianiu się piszesz? Kto i jak miałby wybrać prezydenta Europy?

>tylko jak wybierać PREZYDENTA EUROPY?
Właśnie jak?

>przez przedstawicieli,
Jak?

>czy w bezpośrednim głosowaniu?
Polaków jest mniej niż Niemców czy Francuzów. Dostrzegasz skutki?

>bądźmy Chinami, powołajmy Komunistyczną Partię Europy?

Nonsens. Ale Ciebie chyba nic nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe.
Thoter (6650 punktów)

>To nie okupacja to kooperacja.
>
Kooperacja centrali z agenturą, którą frajerzy instalują sobie "demokratycznie".
24-05-2025 21:59 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>>To nie okupacja to kooperacja.
>>
>Kooperacja centrali z agenturą, którą frajerzy instalują sobie "demokratycznie".

Nie. To kooperacja narodu polskiego z narodem m.in. amerykańskim. Ja nie przeszedłem odmóżdżania serwowanego przez obce ośrodki siły, typu zarządzanie refleksyjne.
Thoter (6650 punktów)
> To kooperacja narodu polskiego z narodem m.in. amerykańskim. Ja nie przeszedłem odmóżdżania >serwowanego przez obce ośrodki siły, typu zarządzanie refleksyjne.
>

Ta "kooperacja narodów" polega na tym, że żydowski zięć Duda podpisał tajne umowy z Żydami amerykańskim na używanie nas do ich proxy wojny.
Ta "kooperacja narodów" najbardziej widoczna jest w zakupach amerykańskiego uzbrojenia i budowaniu im baz wojskowych.
Jaką to fabrykę wybudowali Polacy w USA, którzy tam uciekli w czasach "złej" Polski ??
Dlaczego żaden Polak nie wrócił, do po raz kolejny "wyzwolonej" przez Amerykanów Polski, celem wspierania naszego rozwoju swoim geniuszem, jaki się mu objawił przebywając u nadludzi ???
25-05-2025 20:02 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>Ta "kooperacja narodów" polega na tym, że żydowski zięć Duda podpisał tajne umowy z Żydami amerykańskim na używanie nas do ich proxy wojny.
>Ta "kooperacja narodów" najbardziej widoczna jest w zakupach amerykańskiego uzbrojenia i budowaniu im baz wojskowych.

Wiesz co to jest sojusz?
Thoter (6650 punktów)

>Wiesz co to jest sojusz?
>

Wiem co to jest proxy wojna i wiem dlaczego, w polskich szkołach nie uczy się o amerykańskich "wyzwalaniach".
26-05-2025 11:08 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>>Wiesz co to jest sojusz?
>>
>Wiem co to jest proxy wojna i wiem dlaczego, w polskich szkołach nie uczy się o amerykańskich "wyzwalaniach".

Wielu rzeczy nie uczy się w szkołach. Co to są "amerykańskie wyzwalania"?
Mamy sojusz, który Ci się nie podoba, rozumiem, przyjmuję do wiadomości. Proxy wojen nie wymyślili Anglosasi. Próbujesz wmówić czytelnikowi, że jest inaczej, usprawiedliwiając otwarty rewizjonizm i agresję militarną, której dopuszcza się Rosja, a wkrótce może i Chiny.
Świadomie i z pełną determinacją odwracasz sytuację do góry nogami. Jesteś rewizjonistą. Nie twierdzę, że błędem lub zdradą będzie odwrócenie sojuszy, bo i to należy brać pod uwagę, wszystko w imię polskiego interesu, ale na każdym etapie trzeba nazywać rzeczy po imieniu, by było wiadomo na czym się aktualnie stoi.

en.wikipedia.org/wiki/Proxy_war
Niektóre średniowieczne państwa, takie jak Cesarstwo Bizantyjskie, stosowały wojnę zastępczą jako narzędzie polityki zagranicznej, celowo kultywując intrygi wśród wrogich rywali, a następnie wspierając ich, gdy toczyli ze sobą wojnę.

To się dzieje od starożytności.
26-05-2025 19:49 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>Co to są "amerykańskie wyzwalania"?

Nas "wyzwolili" Amerykanie 8 stycznia 1918 roku. Rozkaz tego "wyzwolenia" miał numer 13.

pl.wikiped(*)ście_punktów_Wilsona

Potem nas "wyzwoliło" CIA operacją QRHELPFUL.

soniadraga(*)zimnowojenny-konflikt-w-polsce

Dwadzieścia lat po tych "wyzwoleniach" byliśmy i jesteśmy używani do amerykańskich proxy wojen.

>Proxy wojen nie wymyślili Anglosasi. Próbujesz wmówić czytelnikowi, że jest inaczej, >usprawiedliwiając otwarty rewizjonizm i agresję militarną, której dopuszcza się Rosja, a >wkrótce może i Chiny.

Nigdy nie napisałem, że proxy wojny wymyślili Anglosasi. Żydzi amerykańscy wydają bilion dolarów
na swoje fabryki wojen i na nich ktoś odważył się napaść ???



> Jesteś rewizjonistą.

Jestem racjonalistą i wyciągam wnioski na podstawie moich wieloletnich poszukiwań prawdy.
Nie interesuje mnie, co kto pisze i ile na tym zarabia. Swoje wnioski uzasadniam faktami, o których mało kto słyszał. Co miesiąc dodaję nowe fakty, każdy się może z nimi zapoznać.
Znam dużo faktów, których nie znajdziesz w internecie.



> to należy brać pod uwagę, wszystko w imię polskiego interesu, ale na każdym etapie trzeba >nazywać rzeczy po imieniu, by było wiadomo na czym się aktualnie stoi.

Na każdym etapie trzeba domagać się jawności. Jak nie ma jawności to trzeba zakładać agenturalną i wrogą nam działalność. Ja nie wiem, co żydowski zięć Duda dostał do podpisania od Żydów amerykańskich. Podpisuje coś w moim imieniu i ja mam się tym zachwycać ??



>To się dzieje od starożytności.
>
A na terenie Polski od kilku pokoleń.
Dziadek z ojcem w proxy wojnie mordował Żydów a potem Niemców.
Kreatorami tych wojen byli Żydzi amerykańscy, Żydzi brytyjscy, Francuzi i Watykan.
Elasp (6859 punktów)
>>Co to są "amerykańskie wyzwalania"?
>Nas "wyzwolili" Amerykanie 8 stycznia 1918 roku. Rozkaz tego "wyzwolenia" miał numer 13.
>pl.wikiped(*)ście_punktów_Wilsona
>Potem nas "wyzwoliło" CIA operacją QRHELPFUL.
>soniadraga(*)zimnowojenny-konflikt-w-polsce
>Dwadzieścia lat po tych "wyzwoleniach" byliśmy i jesteśmy używani do amerykańskich proxy wojen.

Co wiesz o operacjach prowadzonych na świecie przez KGB?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co wiesz o operacjach prowadzonych na świecie przez KGB?

Zapewne nic konkretnego a jakieś tam trucie opozycji, bo sądzi sprzeczne z władzą i przez swoją sprzeczność zagraża jedności panstwa, należy uznać pewnie za normalną praktykę polityczną, na drodze narodu do imperium.

Cel uświęca środki i odjebanie tego czy innego traci na znaczeniu.

To nic, że na końcu tej drogi jest raj tylko dla władzy a dla reszty piekło. To się nie liczy, bo liczą się tylko wybudowane piramidy na cześć imperatorów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-05-2025 14:59 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>Dwadzieścia lat po tych "wyzwoleniach" byliśmy i jesteśmy używani do amerykańskich proxy wojen.
Leżymy na styku wpływów lądu i morza, tzw. europejski rimland, strefa brzegowa. W tej strefie ścierają się globalne siły. Na przemian się wypychają. Zadaniem Polski jest tak manewrować, by trzymać się tych co uzyskują przewagę.
Są trzy tzw. "uskoki" w eurazjatyckiej części światowej wyspy. Uskok Europy środkowo wschodniej, uskok bliskowschodni, i uskok w Azji wschodniej i południowo wschodniej.

lubimyczyt(*)dem-a-morzem-o-wojnie-i-pokoju

>Żydzi amerykańscy wydają bilion dolarów
>na swoje fabryki wojen i na nich ktoś odważył się napaść ???
Np. 11.09.2001 roku.
Wiesz kto był tego zleceniodawcą? Kto posłużył się Osamą bin Ladenem?
Poza tym Amerykanie są rozciągnięci na cały glob. Także linia frontu przebiega przez wszystkie kontynenty i oceany, oraz kosmos. Globalne zapasy.

>>Jesteś rewizjonistą.
>Jestem racjonalistą i wyciągam wnioski na podstawie moich wieloletnich poszukiwań prawdy.
To jak to jest, że Twoje pokrywa się z tym co antyzachodnie? Niejako wpisujesz się swoimi twierdzeniami w retorykę mocarstw rewizjonistycznych.

>Znam dużo faktów, których nie znajdziesz w internecie.
W to akurat nie wątpię. Problemem pozostaje to, że nigdzie czytelnika nie kierujesz, by zweryfikował lub uzupełnił to czego dowiaduje się od Ciebie. Wiesz jaki to ma skutek? Że to czego nie da się sprawdzić w internecie pozostaje w sferze domysłów. Równie dobrze każdy może mieć swoje domysły, a Ty próbujesz przekonać, że Twoje są prawdą. Dlaczego miałoby tak być?

Z moich słów, jak sam dobrze wiesz, nie wynika "nic nowego", poza poszerzeniem i uzupełnieniem tego co już wiadomo o optykę geopolityczną. Moje słowa można zweryfikować i w internecie, i w literaturze przedmiotu jaką są i jest stosunki międzynarodowe, geopolityka i strategia.
Ja też wyciągam z tej materii własne wnioski, ale nikomu nie robię zarzutów, że się ze mną nie zgadza. Przynajmniej staram się tak robić.

>Podpisuje coś w moim imieniu i ja mam się tym zachwycać ??

Przecież nigdzie nie napisałem, że Ty czy ja mamy się zachwycać poczynaniami polityków, którzy mają nas reprezentować. Czy to nam się podoba czy nie trzeba te reprezentację uszanować. Dla mnie nie stanowi problemu jak wygrywa nie moja opcja polityczna.
Thoter (6650 punktów)
> Dla mnie nie stanowi problemu jak wygrywa nie moja opcja polityczna.

Ja nie należę i nie należałem do żadnej opcji politycznej.
Oceniam sprawy obiektywnie.
Wciąż badam ludobójstwo w ZSRR w 1937 roku.
Natrafiłem na fakt zamordowania 23 grudnia 1953 roku Gruzinów i pochodzących z okolic Gruzji agentów, którzy brali czynny udział w tym ludobójstwie.

Влади́мир Гео́ргиевич Декано́зов [ ur. Baku 1898-23 grudnia 1953 Moskwa]
Все́волод Никола́евич Мерку́лов [ ur. Zakataly Azerbejdżan 1895- 23 grudnia 1953 Moskwa ]
Богда́н [Бахчо] Заха́рович Кобу́лов [ ur. Tbilisi 1904-23 grudnia 1953 Moskwa ]
Сергей [Серго] Арсеньевич [Арсентьевич] Гоглидзе ( ur. Kutaisi Gruzja 1901-23 grudnia 1953 Moskwa ]

Авксентий Нарикиевич Рапава [ ur. Korckheli Gruzja 1899-15 listopada 1955 Tbilisi ]

Gruzja i okolice to teren działania brytyjskich służb od pokoleń. Ściągnięto ich do Moskwy na święta, liczyli, ze dostaną drugą ratę za mordowanie a tu ich zamordowali.

ru.wikiped(*)иевич

Władimir Georgiewicz Diekanozow ( Dekanoziszwili ; czerwiec 1898, Baku - 23 grudnia 1953, Moskwa ) był postacią w radzieckich służbach specjalnych, generałem porucznikiem (9 lipca 1945), jednym z aktywnych uczestników represji stalinowskich ( Wielkiego Terroru ). Dyplomata , ambasador ZSRR w Niemczech w przededniu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej .
Należał do najbliższego otoczenia L.P. Berii.
Został aresztowany w sprawie Berii pod zarzutem zdrady stanu w formie szpiegostwa i spisku w celu przejęcia władzy itp. 23 grudnia 1953 r. został skazany przez Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego ZSRR na podstawie art. 58 Kodeksu karnego RFSRR skazano na najwyższą karę - karę śmierci i stracono tego samego dnia.


Tym wojskowym sądem dowodził ŁOTYSZ Wasilij Wasiljewicz Ulrich. Jego prawą ręką był Litwin analfabeta Iwan Osipowicz Matulewicz.
Łotysze i Litwini to też od pokoleń brytyjska agentura.
W 1937 r. ZSRR stworzony przez Żydów niemieckich i Niemców został odbity przez Żydów sowieckich i brytyjskie służby.
W 1938 roku w ZSRR zjawiła się amerykańska agentura, którą kierował Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский. Jego ojciec ściągnął w 1913 roku Stalina do Wiednia.
Lenin planował powierzyć część władzy Simonowi Arszakowiczowi Ter-Petrosjaninowi, ale go zamordowano.
Stalin nie był powiązany z Żydami niemieckimi ale z anglosaską agenturą.
Teraz pytanie, dlaczego USA wypowiedziało zimną wojnę ZSRR ??
Dlaczego opracowano plan DROPSHOT ??


Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Oceniam sprawy obiektywnie.

W ten sposób rozumuje blisko 100% ludzi.

Każdego prawda jest najprawdziwsza a sprzeczne prawdy innych są fałszywe.

Obawiam się jednak, że każda prawda jest tylko funkcją systemu emocjonalnego rozwiniętego w psyche w procesie wychowania.

Od wychowawców i obcowania z określoną kulturą zależy co określenej jednostce będzie jawiło się prawdą a co fałszem.

Prawda islamska jest sprzeczna z prawdą chrześcijańską i prawda lewacka jest sprzeczna z prawdą prawacka.

Każdy widzi świat tak, jak go chce zobaczyć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Oceniam sprawy obiektywnie.

>W ten sposób rozumuje blisko 100% ludzi.
>
Co to znowu za bzdury ??
Blisko 100% ludzi nie jest wstanie samodzielnie budować zdań.
Nie ma bazy wiedzy i nie ma inteligencji, która jest niezbędna do budowy
obiektywnych zdań i tworzenia różnych możliwości, potrzebnych do analizowania
najkorzystniejszego wyboru.
Każdy klepie to samo, co mu do łba wstawiono.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Każdy klepie to samo, co mu do łba wstawiono.

W tym również Ty.

Jesteś dzieckiem PRLu, które najwyraźniej było blisko jego architektów i zaraziłes się ich wiarą w ten projekt.

Sądzę, że właściciele pornostreamingow w Kolumbii, zgarniający większą część opłat za pornograficzny streaming online młodych Kolumbijek w ten projekt nie wierzą i nie przywiązują do niego, żadnej uwagi, myśląc raczej o otwarciu nowego studio w biednej dzielnicy, żeby zgarnąć więcej hajsu od starych Niemców i Amerykanów, płacących za to drobne ze swojej perspektywy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Jesteś dzieckiem PRLu, które najwyraźniej było blisko jego architektów i zaraziłes się ich wiarą w ten projekt.
>

Nie jestem dzieckiem PRL-u, nie byłem blisko jego architektów i niczym się nie zaraziłem.
Jestem odporny na otumanianie i przetumanianie.
Jestem unikatem w Polsce, bo samodzielnie badam historię XX wieku i samodzielnie wyciągam wnioski. Nie mam w tym żadnego interesu oprócz ustalenia prawdy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jestem unikatem w Polsce, bo samodzielnie badam historię XX wieku i samodzielnie wyciągam wnioski. Nie mam w tym żadnego interesu oprócz ustalenia prawdy.

No ale o akcjach KGB zapomniało Ci się a o akcjach CIA pamiętasz doskonale.

Taka to prawda obiektywna, jednostronna , która ma innym wyjaśnić kto jest dobry a kto zły, a jak juz wyjaśnisz to będą wiedzieli komu mają się podporządkować i z kim walczyć.

Czy to twoje objawianie "prawdy" ma związek z wojną na Ukrainie i projektem przyszłego ZSRR?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Czy to twoje objawianie "prawdy" ma związek z wojną na Ukrainie i projektem przyszłego ZSRR?
>

Amerykańska proxy wojna na Ukrainie z Rosją jest powielaniem brytyjskiej proxy wojny z Żydami niemieckimi i Niemcami z używaną w tym celu "niepodległą" II RP.
XXI wiek zaczął się tak samo jak XX. Anglosasi przystąpili do ataku na rosnącą potęgę BRICS.
ZSRR przestało istnieć już w 1937 roku, po wymordowaniu Żydów niemieckich i Niemców, którzy tym kierowali.
Naśmiewasz się z tragedii wielkich ludzi, których wymordowano dlatego, że zagrozili brytyjskiej hegemonii i planom Żyda Bernarda Barucha stania się hegemonem, grożącym światu bronią atomową.
Wielcy biedni ludzie zginęli w walce z przemysłową machiną wojenną Anglosasów.
Potem ich opluła żydowska propaganda.
28-05-2025 13:07 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>Natrafiłem na fakt zamordowania 23 grudnia 1953 roku Gruzinów i pochodzących z okolic Gruzji agentów, którzy brali czynny udział w tym ludobójstwie.
Kto wydał rozkaz? Kto ich zamordował?

>Gruzja i okolice to teren działania brytyjskich służb od pokoleń.
Miękkie podbrzusze?
Czy Gruzinom też nie wolno kumać się z tymi, których uznają za tego wartych?

>Ściągnięto ich do Moskwy na święta, liczyli, ze dostaną drugą ratę za mordowanie a tu ich zamordowali.
Skąd wiesz, że mieli dostać drugą ratę?

>Łotysze i Litwini to też od pokoleń brytyjska agentura.
W mojej ocenie tzw. Wielka Gra wcale nie dobiegła końca. Zmieniła się jej struktura, ale trwa ona nadal.

>W 1937 r. ZSRR stworzony przez Żydów niemieckich i Niemców został odbity przez Żydów sowieckich i brytyjskie służby.
Kto to są Żydzi sowieccy?

>Teraz pytanie, dlaczego USA wypowiedziało zimną wojnę ZSRR ??
>Dlaczego opracowano plan DROPSHOT ??

Ja już odpowiadałem na te pytania, ale spotkało się to z Twoją dezaprobatą. Więc się nie będę powtarzał. A jaka jest Twoja odpowiedź?
Thoter (6650 punktów)

>>Ściągnięto ich do Moskwy na święta, liczyli, ze dostaną drugą ratę za mordowanie a tu ich >>zamordowali.

>Skąd wiesz, że mieli dostać drugą ratę?
>

Klasyczne działania służb. Zlecenie idiocie zadania, potem kulka w łeb i nikt nic nie wie.
Tak samo Brytyjczycy użyli i zrzucili z mostu do Bosforu Rudolfa von Sebottendorfa.
Rezydenturę NKWD też ściągnięto do Moskwy i rozstrzelano. Rezydenci w 100 % byli wykształconymi Żydami znającymi po kilka języków. Wcześniej podałem nazwiska tych co udało mi się namierzyć.
Dlaczego Żydzi po nich nie płaczą, nie żądają ukarania winnych i nie żądają odszkodowań od ich potomków ??
28-05-2025 19:09 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)

>Dlaczego Żydzi po nich nie płaczą, nie żądają ukarania winnych i nie żądają odszkodowań od ich potomków ??
>
Wygląda na walkę buldogów pod dywanem. Dla mnie to obszar zupełnie nieznany, biała plama - terra incognita. Dlatego pytam. Kto miał w tym interes by wymordować tylu Żydów, i używać do tego innych Żydów?
Powołałem się kiedyś na źródło, z którego wynika, że w NKWD na kierowniczych stanowiskach faktycznie przodowali Żydzi, ale zaraz za nimi plasowali się Rosjanie. 1940 roku wg tego źródła Rosjan na kierowniczych stanowiskach w NKWD było już zdecydowanie najwięcej, Żydów zostało 3.5%.
Pytanie, dlaczego mam nie wierzyć właśnie w to, że było tak jak napisał Nikołaj Iwanow?
Ty to nazywasz opłaconymi wypocinami, dlaczego?
Czy wg Ciebie po rozpadzie ZSRR nad Rosją kontrolę przejęli Rosjanie? Jeśli nie, to kto?
Skoro ZSRR nie było pod kontrolą Rosjan - a jeśli kiedykolwiek było to kiedy? - to kto i dlaczego zdecydował o tym, że spadkobiercą całej broni jądrowej ZSRR będzie właśnie Rosja?
Przypominam Ci, że Rosja ma najwięcej ładunków jądrowych na świecie.
Thoter (6650 punktów)

>Powołałem się kiedyś na źródło, z którego wynika, że w NKWD na kierowniczych stanowiskach >faktycznie przodowali Żydzi, ale zaraz za nimi plasowali się Rosjanie. 1940 roku wg tego źródła >Rosjan na kierowniczych stanowiskach w NKWD było już zdecydowanie najwięcej, Żydów zostało 3.5%.
>Pytanie, dlaczego mam nie wierzyć właśnie w to, że było tak jak napisał Nikołaj Iwanow?
>Ty to nazywasz opłaconymi wypocinami, dlaczego?
>

W 1937 r. w ZSRR zamordowano 10 tysięcy funkcyjnych Żydów i 42 tysiące Niemców.
Zamordowano Żydów twórców komunistycznej propagandy i sztuki.
Żadni Rosjanie w tym nie brali udziału i nie przejęli jakiejkolwiek władzy.
Żydowski zięć Jeżow, szef NKWD po Żydzie Jagodzie, podpisał tajny rozkaz 00447 i tylko na podstawie tego rozkazu żydowsko gruzińskie NKWD zamordowało 360 tysięcy Rosjan a 390 tysięcy zamknięto w obozach pracy, które budowały drogi i kanały którymi później dowożono anglosaską broń na linie frontów.
Podaj mi nazwiska Rosjan na kierowniczych stanowiskach w NKWD. Rosjan w tym czasie mordowano i nie mieli broni.
Jakiej produkcji broń mieli Żydzi z NKWD ??
Faktem jest, że Żydów od propagandy komunistycznej w 100 % zamordowali Żydzi. 5 października 1938 roku powołano cztery szkoły propagandy antyniemieckiej. Kierownictwa sami Żydzi a teksty szkalujące Niemców pisze im Żyd Ilja Erenburg.
Samo żydowskie NKWD zamordowało łącznie 2,5 mln Rosjan.
POLAKÓW W ZSRR MORDOWALI ŻYDZI DO SPÓŁKI Z BRYTYJSKIMI SŁUŻBAMI I GRUZINAMI W CELU UŁATWIENIA PRZEJŚCIA PRZEZ POLSKĘ ARMII CZERWONEJ. SZEFEM WOJSKOWEGO SĄDU WYDAWAŁ LUB NIE WYDAWAŁ BO NIE MÓGŁ WYDAWAĆ TAKICH ILOŚCI WYROKÓW ŚMIERCI BYŁ ŁOTYSZ A DO POMOCY WZIĄŁ SOBIE ANALFABETĘ LITWINA.
35 tysięcy oficerów Armii Czerwonej wymordowali Rosjanie ??
Kierowali tym Żydzi, oczywiście z brytyjskimi służbami.
Rezydenturę NKWD też wymordowali Rosjanie ??
Rosjanie mordowali Rosjan, Żydzi Żydów a Niemcy Niemców bo im Stalin kazał ??
Ilu Żydzi ściągnęli do Rosji a potem do ZSRR płatnych morderców z USA ???
Po 1938 roku zaczęto mordować Zydów w odwecie za to co zrobili w ZSRR w 1937 roku.
Zaczęło się od mordowania Żydów komunistów a skończyło się na mordowaniu Żydów zdrajców.
W obu przypadkach nie miało to nic wspólnego z tym, że byli Żydami.
Żydzi amerykańscy się temu przyglądali i nie interweniowali.

Żyd Kasman przybył do Polski z grupą Żydów, która miała przejąć władzę w Polsce.
Jakiej produkcji broń mieli ci Żydzi ??
29-05-2025 12:33 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>Podaj mi nazwiska Rosjan na kierowniczych stanowiskach w NKWD.
Leonid Basztakow.
pl.wikipedia.org/wiki/Leonid_Basztakow

Wasilij Błochin.
pl.wikipedia.org/wiki/Wasilij_Błochin

Wsiewołod Mierkułow.
pl.wikiped(*)/Wsiewołod_Mierkułow

Na razie tyle. Jak zacznę kopać, to zgodnie z własną deklaracją, podzielę się wynikami własnych poszukiwań. Zadałeś mi pracę domową, którą wykonam.

A poniżej również Rosjanie z NKWD.

Siemion Łazarienko.
pl.wikipedia.org/wiki/Siemion_Łazarienko

Aleksiej Marusiew - Rosjanin ze wsi Nikulino w powiecie twerskim.

Iwan Mokridin - Rosjanin ze wsi Leonowo w powiecie klińskim w guberni moskiewskiej.
pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Mokridin

Michaił Sołowjow.
pl.wikipedia.org/wiki/Michaił_Sołowjow

Aleksandr Zajcew - Rosjanin ze wsi Popowskoje w powiecie jarosławskim.

Wiesz co zrobili wyżej wymienieni Rosjanie?

>Rosjanie mordowali Rosjan, Żydzi Żydów a Niemcy Niemców bo im Stalin kazał ??

Nie. Ale nie możesz negować tego, że Rosjanie też byli członkami aparatu represji. Mało tego, nie przekonujesz mnie co do tego, że Rosjanie nie kierowali ZSRR. Ja patrzę geopolitycznie, i mnie wychodzi, że kierunki ekspansji i rozciąganie wpływów są w przypadku ZSRR kontynuacją i rozwinięciem tego co było udziałem białej Rosji.
Wiem jednocześnie, że można uważać inaczej, i Ty kimś takim jesteś. Dlatego pytam.
Thoter (6650 punktów)

>Nie. Ale nie możesz negować tego, że Rosjanie też byli członkami aparatu represji.

To nie byli Rosjanie tylko urodzeni na terenie Rosji.
Nie byli to zbrodniarze komunistyczni, jak podaje propaganda tylko byli zbrodniarze użyci do odbicia ZSRR Żydom niemieckim i Niemcom.
W 1937 r. ZSRR dzieło Żydów niemieckich i Niemców zostało odbite przez Żydów sowieckich, Żydów amerykańskich do spółki z brytyjską agenturą.
W czasie tego przejęcia zamordowano 10 tysięcy Żydów, głównie przybyłych do ZSRR i 42 tysiące Niemców.

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD

Żadni komuniści ich nie mordowali ani Stalin nie miał na to wpływu.
Polaków w ZSRR wymordowano w celu ułatwienia przejścia przez Polskę odbitej Armii Czerwonej.
Polaków zaczęto mordować od tych co umieli posługiwać się bronią.
W 1937 r. w ZSRR aresztowano ponad 1,5 mln ludzi połowę rozstrzelano.
Żaden Stalin ani jakiś Rusek nie byłby w stanie przeprowadzić takiej operacji.
Zamordowano 35 tysięcy uzbrojonych oficerów Armii Czerwonej. Tą częścią ludobójstwa kierowali Żydzi Lew Zacharowicz Mechlis i Markowicz Uszakow.
W 1938 r. do ZSRR przybyła agentura szkolona w USA, którą kierował Oleg Aleksandrowicz Trojanowski.
W 1913 roku ściągnięto do Wiednia Stalina. Kto i w jakim celu sfinansował wyjazd Stalina do Wiednia ??

www.filmwe(*)ťyrinowski vs. Rabin,2175788

Kto ich fizycznie mordował? Może Rosjanie Rosjan?
- Oczywiście że Rosjanie Rosjan. Nie wykluczam, że mógł być w tej formacji i żyd. Ale działo się to z rozkazu Stalina.
- A ja mam tu ksero dokumentu w którym wasz Beria wydał rozkaz likwidacji ludzi których uznawał za wrogów związku radzieckiego. Możesz iść do archiwum i sprawdzić. Więc likwidowaliście milionami ludzi którym nie podobała się wasza działalność. Chcesz wiedzieć ile zbudowaliście gułagów, ile obozów np. przy kamieniołomach i regulacjach rzek? W całym ZSRR był tego ponad 2500. a wiesz że tam nie siedział ani jeden żyd? Że komendantami byli wyłącznie żydzi. A jeśli już był Rosjanin, to taki zaprzedał się wam i robił to co mu kazaliście.


Taka jest prawda. Dalej się ukrywa fakt wymordowania elit żydowskich w ZSRR w 1937 roku przez Żydów zdrajców.
29-05-2025 16:59 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>To nie byli Rosjanie tylko urodzeni na terenie Rosji.
Leonid Basztakow i Wasilij Błochin to byli Rosjanie. Co prawda ten trzeci Wsiewołod Mierkułow
był w połowie Rosjaninem w połowie Gruzinem.
Na wysokich szczeblach w ZSRR byli też inni Rosjanie, jak np. Klimient Woroszyłow, Mołotow i Michaił Kalinin.

>ani jakiś Rusek nie byłby w stanie przeprowadzić takiej operacji.

Dlaczego nie Rosjanie?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To nie byli Rosjanie tylko urodzeni na terenie Rosji.

No właśnie Rosjanie są niewinni.

Dlatego wszyscy powinni chwalić Putina za to, że groźbami ataku i atakami bombowymi ratuje świat od żydowskiego nazizmu.

Trzeba tylko zrobić Putinowi badanie genetyczne i sprawdzić czy pod maską Rosjanina nie kryje się kolejny Żyd.

Już wiadomo, że intencja ludzka jest genetyczna i że żydowska jest demoniczna i że jeśli spotkamy żydowskiego Gruzina mówiącego po rosyjsku, to będzie nim sam diabeł.

Thoter tracę życie na wysłuchiwanie twoich wizji. Z mojej perspektywy jesteś opętany i słuchanie Cię prowadzi do katastrofy indywidualnej i zbiorowej.

Czy wiesz ile jest ludzi podobnie do Cienie opętanych "żydowską mocą" pochodzącą zapewne z odżywania się krwią niemowląt innych narodów?

Albo jesteś szalony, w co trochę wątpię albo jestea ideologicznym wsparciem dla rosyjskich bombardowań na terenie Ukrainy o co Cię posądzam, bo nauczeni tysiącami lat wojen wiecie już, że wojnę nie tylko prowadzi się poprzez rozrywanie żył wroga ale także poprzez niszczenie jego psychiki.

Wpuszczacie toksynę ideologiczną w mózgi innych ludzi, żeby rostrojeni psychicznie przestawali odróżniać dobro od zła i zamiast walczyć poddawali się.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Trzeba tylko zrobić Putinowi badanie genetyczne i sprawdzić czy pod maską Rosjanina nie kryje >się kolejny Żyd.
>

Późnym efektem ekspansji judaizmu było powstanie między IV a IX wiekiem n.e. żydowskich królestw Himjarytów, Berberów i Chazarów. Po nawróceniu, judaizm pozostawał w nich religią panującą przez kilka stuleci, do czasu podboju i podporządkowania islamowi lub chrześcijaństwu. Część ludności tych krajów pozostała jednak przy judaizmie dołączając do bliskowschodniej, sefardyjskiej bądź aszkenazyjskiej diaspory. Zdaniem Sanda syjoniści wpisują historie tych państw w podobny schemat - pierwotnego nawrócenia dokonuje grupa żydowskich emigrantów z Judei, tworzą oni "etniczne jądro" nowego ludu konwertytów. W czasie islamizacji bądź chrystianizacji tylko oni pozostają przy wierze przodków, dzięki czemu diaspora jest etnicznie żydowska. W ten sposób bronili tezy, zgodnie z którą "powracający" w XX wieku Żydzi mają prawo do całej Palestyny na mocy dziedziczenia krwi, którą w dzisiejszym dyskursie zastąpiły geny. Sand kwestionuje to wyjaśnienie - jego zdaniem źródła historyczne są niewystarczające i pozwalają bronić także i całkiem odwrotnej tezy, zgodnie z którą islamizacji bądź chrystianizacji wśród Himjarytów, Berberów i Chazarów nie ulegli jedynie potomkowie konwertytów. Co za tym idzie, nie jest wykluczone, że tylko mała część współczesnych Żydów jest rzeczywiście potomkami dawnych mieszkańców Judei.

Cytat z recenzji książki Żyda Shlomo Sanda "Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski".
Nie da się badaniami genetycznymi stwierdzić czy ktoś jest Żydem.
Tak samo nie da się sprawdzić badaniami genetycznymi, czy ktoś jest chrześcijaninem.
Te badania genetyczne miałyby sens, gdyby je przeprowadzono dwa tysiace lat temu.
Elasp (6859 punktów)
>>Trzeba tylko zrobić Putinowi badanie genetyczne i sprawdzić czy pod maską Rosjanina nie kryje >się kolejny Żyd.
>>
>Późnym efektem ekspansji judaizmu było powstanie między IV a IX wiekiem n.e. żydowskich królestw Himjarytów, Berberów i Chazarów. Po nawróceniu, judaizm pozostawał w nich religią panującą przez kilka stuleci, do czasu podboju i podporządkowania islamowi lub chrześcijaństwu. Część ludności tych krajów pozostała jednak przy judaizmie dołączając do bliskowschodniej, sefardyjskiej bądź aszkenazyjskiej diaspory.

Kiedy dołączyli i skąd o tym wiadomo?
Thoter (6650 punktów)

>Przypominam Ci, że Rosja ma najwięcej ładunków jądrowych na świecie.

NIe dziwię się temu.
Sam na ich miejscu, mając takie skarby, pilnowałbym ich bronią atomową.
Ci co napadają, od pokoleń na Rosję, są ci sami i ataków dokonują z terenu Polski i z udziałem Polski.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Przypominam Ci, że Rosja ma najwięcej ładunków jądrowych na świecie.
>NIe dziwię się temu.
>Sam na ich miejscu, mając takie skarby, pilnowałbym ich bronią atomową.
>Ci co napadają, od pokoleń na Rosję, są ci sami i ataków dokonują z terenu Polski i z udziałem Polski.

Tak samo rozumują kapitaliści.

Potrzebują zbudować wokół własności prywatnej organizacje militarne i uzbroić je po zęby, żeby nie okradł ich jakiś robol najemny, który uzna że skoro urodził się na określonej ziemi i coś tam stworzył, to mu się też należy i to jego.

Widać, że nie przywiązujesz żadnej wagi do kompromisu i współpracy, bo liczy się dla ciebie walka i dominacja.

Z imperium amerykańskim masz taki problem tylko, że nie jest rosyjskie a gdyby było rosyjskie to nie miałbyś żadnego problemu.

Dobrze słyszeć, że znowu powoli rozkręca się spirala wojny przeciw ruskim.

Mam nadzieję, że Europa i Ameryka w końcu staną do otwartej wojny z Ruskimi na terenie Ukrainy i wytepia tam każdego ruskiego żołnierza, pozwalając żyć w spokoju ludności rosyjskiej. Im szybciej tym lepiej, bo Ruskim nie można kompletnie ufać. Ci nie ustaną dopóki nie zamienią całego świata w ZSRR pod rządami Kremla.

Nie zamierzam żyć w ZSRR.

Będzie co już było strach, absurd, zniewolenie i głęboka pogarda dla ludzkiego życia.

Dzięki ale nie.

Ukraińcy też mają prawo żyć inaczej i fanatycy produkcji bomb atomowych mogą im tego prawa odebrać.

Już dawno powinna być wojna światowa z Ruskmi, bo ci tylko wykorzystują czas, żeby się do niej przygotować.

Ta tak czy siak ta jest nieunikniona, bo Ruscy są szaleni w głowach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ta tak czy siak ta jest nieunikniona, bo Ruscy są szaleni w głowach.
>

www.youtube.com/watch?v=LWfl1uGKHwc

Neonaziści nie służą Ukrainie

Hamerlik poproś kogoś, żeby wysłuchał co mówi Ukrainka Marta Hawryszko o Ukrainie i Żydzie Zelenskim,
a potem ci wytłumaczył, jaka jest rzeczywistość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik poproś kogoś, żeby wysłuchał co mówi Ukrainka Marta Hawryszko o Ukrainie i Żydzie Zelenskim,
>a potem ci wytłumaczył, jaka jest rzeczywistość.

Zelenski mimo oskarżenia go o nazizm, polowania na niego, żeby go zapewne zabić, jeśli nie od razu kulą w łeb to wykończyć w obozie pracy, mimo góry trupów jaką wywołała ruska wizja, że Ukraina nie ma prawa myśleć, chcieć i żyć jak zachodni ludzie, chciał z Putinem spotkać się i iść z nim i Ruskimi na obrzydliwie zgniłe kompromisy.

Ale nie po to Ruscy budowali milion bomb atomowych, żeby się z kimś układać.

Biorą wszystko albo wszystko rozpieprzaja.

Dlatego gdy słucham kolejnych fanatyków produkcji bomb atomowych jak choćby ciebie, to mi się robi od tego niedobrze.

Rozumiem, że wam starej gwardii, marzy się odejść z pompą, wśród licznych grzybów atomowych ale świat nie istnieje tylko dla dziadostwa. Został też stworzony dla dzieci.

Wszystkim wizjonerom koniecznych do pokoju bomb atomowych należy pokazać środkowy palec a potem bardzo wyraźnie się od tego diabelstwa odciąć.

Niestety wiele umysłów jest całkowicie opętanych strachem i nienawiścią przez co bomby atomowe stają się dla nich jednym sensownym rozwiązaniem.

To jest społeczna choroba psychiczna, która tworzy globalne zagrożenie.

Pozwolić wariatom rządzić, by obudzić się pewnego dnia w piekle.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Dlatego gdy słucham kolejnych fanatyków produkcji bomb atomowych jak choćby ciebie, to mi się >robi od tego niedobrze.
>

Ilu Żydów w Niemczech musiało zginąć, by żydowscy fizycy atomowi musieli uciec do tego, co im to piekło zgotował i mu zbudować bombę atomową ??
Jednym z powodów mordowania Żydów w Niemczech było przejęcie żydowskich naukowców.
Trzy osoby, które w tym celu brały udział w oprawianiu Żydów, wcześniej dostały kasę z nagrody Nobla.
Kasą z nagrody Nobla opłacono agentów, którzy zaatakowali Żydów pracujących nad bombą atomową.
Była to brytyjska operacja pod kryptonimem DEUTSCHE PHYSIK.
Amerykański ambasador w Niemczech Hugh Robert Wilson jest odpowiedzialny za organizację kryształowej nocy. Zorganizował nagonkę na Żydów w święto NSDAP. Powód to postępy Żydów niemieckich w pracach nad bombą atomową.
Hamerlik, sprawdź jakiego odkrycia dokonali żydowscy fizycy atomowi na miesiąc przed kryształową nocą ??
Początek XX wieku miał wyłonić nowego hegemona, którego siła będzie pochodzić od posiadania bomby atomowej. Ówczesny hegemon Brytyjczycy zdawali sobie sprawę z tego, że w tej rywalizacji nie mają szans, z powodu braku terenu, na którym mogliby stworzyć tajny poligon atomowy.
Dlatego Brytyjczycy skumali się z Żydami amerykańskimi. Brytyjczycy finansowali produkcję mniejszej bomby atomowej w Los Alamos. Amerykanie mieli ją im wydać. Amerykanie nie wydali brytyjskiej bomby Brytyjczykom i zrzucili ją na ludnosć cywilną Japonii.
Żydzi niemieccy planowali stworzyć poligon atomowy na Ukrainie i dlatego pierwszą operacją jaką w tym celu zrobiono było oczyszczenie terenu z ludzi głodem.
Amerykanie mieli pustynię i na niej zrobili tajny poligon atomowy. Żydzi nie mieli pustyni, głodem chcieli oczyścić teren z ludzi.
29-05-2025 16:03 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Przypominam Ci, że Rosja ma najwięcej ładunków jądrowych na świecie.
>NIe dziwię się temu.
>Sam na ich miejscu, mając takie skarby, pilnowałbym ich bronią atomową.
A jak wg Ciebie to się stało, że Rosja jest w ich posiadaniu? Kto i jak im to umożliwił?
Nie sądzisz chyba, że był to czyjś prezent. Nie ma nic za darmo. Nie podzielam tezy o tym, że to nie Rosjanie kierowali ZSRR.

>Ci co napadają, od pokoleń na Rosję, są ci sami i ataków dokonują z terenu Polski i z udziałem Polski.

Polska rywalizuje z Rosją o wpływy na pomoście bałtycko-czarnomorskim. Chodzi o przeciwwagę. To, że jest to zbieżne z interesem mocarstw morskich oznacza naszą kooperację z nimi. Tzw. "kordon sanitarny" wg Anglosasów ma blokować konsolidację kontynentalną na obszarze europejskiego rimlandu.
Piwot na Pacyfik trwa, to fakt. A więc obecność wpływów mocarstw morskich w Europie będzie słabła, a że przyroda nie lubi próżni, mocarstwa kontynentalne będą napierać na wypełnienie tej powstałej przez piwot "pustki strategicznej". Stąd powstaje sytuacja, w której możliwe jest polskie przeorientowanie się strategiczne na sojusz z "lądem".
Tak może być, ale nie musi. Nic tu na ziemi nie trwa wiecznie, wieczne są tylko interesy. A na dziś polskim interesem jest zbudować siłę własną.
27-05-2025 20:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Dwadzieścia lat po tych "wyzwoleniach" byliśmy i jesteśmy używani do amerykańskich proxy wojen.
>Leżymy na styku wpływów, [...] W tej strefie ścierają się globalne siły. Na przemian się wypychają. Zadaniem Polski jest tak manewrować, by trzymać się tych co uzyskują przewagę.
zadaniem Polski jest przeniesienie tych stref wpływu do Hiszpanii, i/lub Turcji, i/lub Grecji, i/lub Izraela, i/lub Szwecji najlepiej przez środek usazyda ... jak najdalej od nas

niebezpieczne sa upadające mocarstwa, trzymajmy się od nich z daleka, tak zrobiła Turcja w 1 i 2 wś
28-05-2025 13:49 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Zadaniem Polski jest tak manewrować, by trzymać się tych co uzyskują przewagę.
>zadaniem Polski jest przeniesienie tych stref wpływu do Hiszpanii, i/lub Turcji, i/lub Grecji, i/lub Izraela, i/lub Szwecji najlepiej przez środek usazyda ... jak najdalej od nas
Grunt to sobie uświadomić własne położenie i się z tym wyzwaniem zmierzyć.



To mapa Spykmana. Obrazuje ona kierunki amerykańskiej ekspansji na rimland, by torpedować konsolidację heartlandu. Do prowadzenia polityki tzw. powstrzymywania, potrzebna jest polityka równoważenia sił w tzw. strefie brzegowej.

>niebezpieczne sa upadające mocarstwa, trzymajmy się od nich z daleka, tak zrobiła Turcja w 1 i 2 wś

Sytuacja jest dość skomplikowana, nie ma jednego wyjścia dla Polski. Niemniej jednak istnieje ponadpartyjny konsensus, że to czego od nas wymaga sytuacja międzynarodowa to zbudowanie siły własnej. Nie wystarczy już dłużej samo wiszenie u kogoś na klamce.
24-05-2025 21:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Pod ich parasolem Polska się rozwinęła.
>>pod okupacją usazyda, podobnie jak Japonia, Korea
>To nie okupacja to kooperacja.
to było narzucone przez okupanta, usazyd ma w Japonii 14 baz wojennych (okupacyjnych), w Korei 11

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
24-05-2025 22:08 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>>>Pod ich parasolem Polska się rozwinęła.
>>>pod okupacją usazyda, podobnie jak Japonia, Korea
>>To nie okupacja to kooperacja.
>to było narzucone przez okupanta, usazyd ma w Japonii 14 baz wojennych (okupacyjnych), w Korei 11

Errare humanum est.
Czy w Japonii i Korei zanotowano postęp cywilizacyjny w związku z ich przynależnością do bloku zachodniego?
25-05-2025 08:44 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Errare humanum est.
>Czy w Japonii i Korei zanotowano postęp cywilizacyjny w związku z ich przynależnością do bloku zachodniego?

Handel z pewnością pomaga się rozwijać ale niekoniecznie bycie pod czyimś parasolem, pozwalanie mu na nieskończoną produkcję bomb i na wożenie tych bomb po świecie i grożenie każdemu kto nie chce uznać jego własności czy prowadzić handlu na jego warunkach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-05-2025 18:03 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Czy w Japonii i Korei zanotowano postęp cywilizacyjny w związku z ich przynależnością do bloku zachodniego?
>Handel z pewnością pomaga się rozwijać ale niekoniecznie bycie pod czyimś parasolem, pozwalanie mu na nieskończoną produkcję bomb i na wożenie tych bomb po świecie i grożenie każdemu kto nie chce uznać jego własności czy prowadzić handlu na jego warunkach.

Warunki narzuca ten kto jest silniejszy, od zawsze tak jest. Cały handel jaki znasz ma obstawę militarną. Wiara w handel wolny od siły militarnej to naiwność, jak nie ciężka głupota.
Japonia i Korea zawdzięczają rozwój zachodnim przepływom strategicznym.

strategyandfuture.org/przeplywy-strategiczne/
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wiara w handel wolny od siły militarnej to naiwność, jak nie ciężka głupota.

Dodam od tego jeszcze siłę państwowej przemocy egzekucyjnej i państwowo chronionych tajemic handlowych, o sile ceł już nie wspomnę.

Wynika mi z tego, że na studiach ekonomicznych naprzemiennie kłamią i uczą głupot.

Wolny handel to bzdura!

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-05-2025 19:27 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Wiara w handel wolny od siły militarnej to naiwność, jak nie ciężka głupota.
>Dodam od tego jeszcze siłę państwowej przemocy egzekucyjnej i państwowo chronionych tajemic handlowych, o sile ceł już nie wspomnę.
>Wynika mi z tego, że na studiach ekonomicznych naprzemiennie kłamią i uczą głupot.
>Wolny handel to bzdura!
>
Handel jest obstawiony, ale istnieje coś takiego jak swoboda żeglugi. Stąd twierdzenie o wolnym handlu. Statek może swobodnie płynąć do określonego celu, ale wisi nad nim sprawczość militarna tego akurat mocarstwa, które kontroluje określony szlak. Najwięcej szlaków na całym globie obstawia US Navy.
Dlatego mówi się, że są patronem handlu morskiego.
Thoter (6650 punktów)

>Wolny handel to bzdura!
>

Tak samo jak demokracja.
Thoter (6650 punktów)

>Czy w Japonii i Korei zanotowano postęp cywilizacyjny w związku z ich przynależnością do bloku >zachodniego?

Zanotowano, największy po zrzuceniu bomb atomowych na ludność cywilną Japonii.
Twoje szare komórki są w stanie pojąć, co to jest postęp cywilizacyjny a co to jest postęp w proxy wojnach imperlianych ??
Tworzenie skurwy..twa i uzbrajanie go to jest postęp cywilizacyjny ???
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tworzenie skurwy..twa i uzbrajanie go to jest postęp cywilizacyjny ???

Twoje oceny innych ludzi są naznaczone twoją nienawiścią do kultury Zachodu.

ZSRR nie było wcale wymarzonym miejscem na Ziemi.

Było tam wiele absurdu, marnotrastwa, ideologicznych odlotów, głębokiego poczucia wewnętrznego zniewolenia i przeze wszystkim niszczenia swoich, nierzadko bardzo wartościowych ludzi niedopasowanych jednak mentalnie do życia w reżimie.

Nie rozumiem dlaczego Ciebie ZSRR tak zachwyca, że bierzesz udział w jego odbudowie jako naczelny polski propagandzista?

Jestem wrogiem wszelkiej władzy centralnej i zwolennikiem władzy umiarkowanie rozproszonej. Dobry rezultat może zapewnić moralny kapitalizm, z małymi rozporoszymi królestwami - firmami - specjalizującymi się w określonej dziedzinie.

Jestem wrogiem własności państwowej pod kontrolą jednej partii zbudowanej z ludzi opętanych ideologicznie.

Taki obraz kojarzy mi się z Imperium z Gwiezdnych Wojen z imperatorem na czele, który traktuje ludzkie życie jak masę do przetworzenia.

Sam nigdy nie stanie się częścią takiego systemu.

Dla mnie jak człowiek chce zajmować się rzeźbieniem albo malowaniem a nie planem 5-letnim określonym przez partię, to może.

Dla mnie jak mężczyzna jest gejem i chce żyć w związku z innym facetem to proszę, żaden problem.

Dla mnie jak ktoś chce się oddać narkotykowym zjazdom ryzykując własne zdrowie i życie to nie będę go na siłę naprawiał w obozie pracy przymusowej.

Wiem, że z żadnym imperatorem się nie dogadam a życie w imperium będzie dla mnie koszmarem.

Nie wezmę z Tobą udziału w odbudowie ZSRR.

Wprost przeciwnie.
Będę zwalczał ten projekt wszelkimi metodami ażeby nie zrealizował się koszmar.

Nie wezmę udziału w marszu pierwszomajowym.
Nie będę czuł szczęścia na widok równych rzędów i szeregów i defilady bomb atomowych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie rozumiem dlaczego Ciebie ZSRR tak zachwyca, że bierzesz udział w jego odbudowie jako naczelny polski propagandzista?
>
Mnie ZSRR nie zachwyca. Ja zajmuję się badaniem historii.
ZSRR stworzyli Żydzi niemieccy, których wymordowali: Brytyjczycy, Żydzi sowieccy i agentura amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha.
Potrafisz sobie wyobrazić, jakby dziś wyglądała Europa, gdyby powyżsi nie wymordowali Żydów niemieckich a Baruch nie ukradłby naszych naukowców ??
Ja uważam, że Żydzi niemieccy gdyby nie byli atakowani, to dzisiaj bylibyśmy dwa wieki przed Chińczykami a nie za.
Ja nie bronię ZSRR. Stoję po stronie Żydów, których wymordowano dlatego, że zagrozili hegemonii Brytyjczyków i planom Barucha stania się hegemonem.
Ty stoisz po stronie tych co ich wymordowali. Nie masz wiedzy i możliwości analizowania.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ja nie bronię ZSRR.

Chcesz tworzyć nawet jego nową wersję stąd ta lawina propagandy komunistycznej.

Niestety widzisz tylko wrogów na zewnątrz ale nie dostrzegasz wewnętrznych błędów tego systemu.

Dobre pytanie.

Jakby wyglądałoby dziś ZSRR gdyby się gospodarczo nie załamało?

Jak wyglądałyby Chiny gdyby nie dopuściły do swojej gospodarki zachodnich korpo z ich organizacją pracowniczą?

Czy wtedy też Chińczycy jechaliby na 2 zmiany, bez żadnych wątpliwości, że nie ma alternatywy?

Czy Chińczycy sprzedaliby cokolwiek na Zachód gdyby nie działały u nich zachodnie korporacje?

Czy rozwinęliby tak naukę, bez obcej produkcji u siebie?

Twoja wiara jest fanatyczna.

Jesteś historykiem zachodniej winy ale nie rozumiesz chyba jak działa gospodarka.

Gospodarka działa, gdy ludzie robią na 2-zmiany, chcą robić ma 2-zmiany, nie pragną żadnej alternatywy, liczy się dla nich tylko wynik i nie mają po drodze żadnych wątpliwości.

Takie podejście może mieć dwie motywacje.

Nędza w pamięci i strach przed nędzą.
Poczucie zwycięstwa.

Chińczycy wiele osiągnęły na strachu przed nędzą i teraz dalej osiągają na fali zwycięstwa.

Niemniej za sukcesem Chin stoi bardzo mocno kultura Zachodu, której tak nienawidzisz, bez niej byłboby tam dalej marazm i nic.

Wyścig szczurów i strach przed nędzą są potrzebne do gospodarczego rozpędu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Ja nie bronię ZSRR.

>Chcesz tworzyć nawet jego nową wersję stąd ta lawina propagandy komunistycznej.
>Niestety widzisz tylko wrogów na zewnątrz ale nie dostrzegasz wewnętrznych błędów tego systemu.
>
Ja nie zajmuję się propagandą komunistyczną.
Przedstawiam ukrywane fakty z XX wieku.
Jak można oceniać ludzi, za ich działania, w czasie gdy na ich mordowanie wydano miliony ówczesnych dolarów ?? Zamordowano elitę Żydów komunistów i wykradziono naukowców a ty się z tej tragedii naśmiewasz. Ja wierzę, że gdyby Żydzi niemieccy działali bez zagrożeń ze strony tylko Brytyjczków to dzisiaj Europa byłaby potęgą, bez wewnętrznych wojen i proxy wojen imperialnych Żydów amerykańskich.

>Czy rozwinęliby tak naukę, bez obcej produkcji u siebie?
>Twoja wiara jest fanatyczna.

Żeby rozwinąć naukę trzeba mieć materiał, z którego mądrzy stworzą na pokolenia grupy naukowców.
Jak się nie ma materiału, to żadne hasła o wolności i demokracji nie sprawią cudu gospodarczego.

>Gospodarka działa, gdy ludzie robią na 2-zmiany, chcą robić ma 2-zmiany, nie pragną żadnej >alternatywy, liczy się dla nich tylko wynik i nie mają po drodze żadnych wątpliwości.

Tak jak koń w kieracie. Tak było w czasach feudalnych i w czasach gdy prostacy mogli coś kopiować. Dzisiaj roboty wyparły prostaków z roboty, tak jak traktor konie.
Uważasz, że właściciel robotów będzie dzielił się swoimi zyskami z tymi, co przez roboty stracili pracę ??

>Niemniej za sukcesem Chin stoi bardzo mocno kultura Zachodu, której tak nienawidzisz, bez niej byłboby tam dalej marazm i nic.
>Wyścig szczurów i strach przed nędzą są potrzebne do gospodarczego rozpędu.
>

O jakie kulturze bredzisz ??
W którym roku Żydzi amerykańscy uznali rząd Chin ??
W którym roku amerykańskie okręty groziły Chińczykom bronią atomową ??
Dlaczego Amerykanie zrzucili dwie bomby atomowe na ludność cywilną Japonii ??
W którym roku rozpoczęto budowę portu wojennego w Pearl Harbor ??
Po co go wybudowali Amerykanie ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Uważasz, że właściciel robotów będzie dzielił się swoimi zyskami z tymi, co przez roboty stracili pracę ??

Widziałem program, w którym przestawiano wizję pływającej wyspy, miasta bogaczy wyjętych spod wszelkiego prawa.

Mowa była o niej w kontekście kryptowalut, których tokeny mogą wyrażać nie tylko jednostki pieniężne ale także udziały w prawie własności.

Taka wyspa bogaczy tworzy pieniądz i własność ponad wszelkimi państwami. Ludzie na lądzie żeby je zyskać, muszą wpiąć się tylko do internetu.

Struktury materii i systemy ruchu objęte prawem własności wyrażonych w tokenach są tak złożone, że państwowi urzędnicy nie są nawet świadomi ich istnienia.

Takie miasto może się samo wyżywić, dzięki energii słonecznej i wodzie ale nie musi, bo może wszystko kupić za produkowane przez siebie pieniądze.

Takie miasto może się samo obronić, dzięki autonomicznym robotom pod ich kontrolą ale też nie musi, bo może wszystkich przekupić i zapewnić sobie ochronę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Takie miasto może się samo wyżywić, dzięki energii słonecznej i wodzie ale nie musi, bo może wszystko kupić za produkowane przez siebie pieniądze.
>Takie miasto może się samo obronić, dzięki autonomicznym robotom pod ich kontrolą ale też nie musi, bo może wszystkich przekupić i zapewnić sobie ochronę.
>

Amerykańscy bogacze zabiorą mennicę i uciekną na jakąś pływającą wyspę ??
Na takiej wyspie nie ma obrony przed tsunami. Jak sobie zasłużą to roboty im nie pomogą.
Bogactwo to jest nieszczęście.
25-05-2025 19:58 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Czy w Japonii i Korei zanotowano postęp cywilizacyjny w związku z ich przynależnością do bloku >zachodniego?
>Zanotowano, największy po zrzuceniu bomb atomowych na ludność cywilną Japonii.
>Twoje szare komórki są w stanie pojąć, co to jest postęp cywilizacyjny a co to jest postęp w proxy wojnach imperlianych ??
>Tworzenie skurwy..twa i uzbrajanie go to jest postęp cywilizacyjny ???

Nie możesz zaprzeczyć temu, że oba te kraje zyskały dobrobyt. Takie są fakty.
Ich rola geostrategiczna co prawda jest uzależniona od amerykańskiej projekcji siły, ale zarówno Japonia jak i Korea dorobiły się bogactwa.
Czemu Chiny nie "pompują" dobrobytu do Korei Północnej? Kto lub co powstrzymuje Pekin przed zainwestowaniem w swojego satelitę? Rosja też ma na Kima wpływ, więc czemu to nie idzie w kierunku modernizacji Korei Północnej?
Thoter (6650 punktów)

>Nie możesz zaprzeczyć temu, że oba te kraje zyskały dobrobyt. Takie są fakty.
>


I ten "dobrobyt" zawdzięczają Żydom amerykańskim ???
26-05-2025 10:38 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Nie możesz zaprzeczyć temu, że oba te kraje zyskały dobrobyt. Takie są fakty.
>>
>I ten "dobrobyt" zawdzięczają Żydom amerykańskim ???
>
Nie "dobrobyt" tylko dobrobyt. Jaka była alternatywa dla sprzężenia z zachodnim kapitałem?
26-05-2025 18:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Nie możesz zaprzeczyć temu, że oba te kraje zyskały dobrobyt. Takie są fakty.
> Jaka była alternatywa dla sprzężenia z zachodnim kapitałem?
mieliśmy wszystko, ludzi, kapitał, technikę,
usazyd wmówił nam, że to nic nie warte, oddaliśmy się za darmo, zniszczono nas ludzi, nasz kapitał, technkę. poszliśmy na zmywak

człowiekowi tez można wmówić, że jest nic nie wart, wtedy będzie pracował za darmo, szczególnie libek, indywidualny, wolny, własny, bez oparcia społecznego, patrz Polacy w NY

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
27-05-2025 11:31 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>>Jaka była alternatywa dla sprzężenia z zachodnim kapitałem?
>mieliśmy wszystko, ludzi, kapitał, technikę,
>usazyd wmówił nam, że to nic nie warte, oddaliśmy się za darmo, zniszczono nas ludzi, nasz kapitał, technkę. poszliśmy na zmywak
>człowiekowi tez można wmówić, że jest nic nie wart, wtedy będzie pracował za darmo, szczególnie libek, indywidualny, wolny, własny, bez oparcia społecznego, patrz Polacy w NY

Bieda. To jest odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie.
27-05-2025 19:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Jaka była alternatywa dla sprzężenia z zachodnim kapitałem?
>>mieliśmy wszystko, ludzi, kapitał, technikę,
>>usazyd wmówił nam, że to nic nie warte, oddaliśmy się za darmo, zniszczono nas ludzi, nasz kapitał, technkę. poszliśmy na zmywak
>>człowiekowi tez można wmówić, że jest nic nie wart, wtedy będzie pracował za darmo, szczególnie libek, indywidualny, wolny, własny, bez oparcia społecznego, patrz Polacy w NY
>Bieda. To jest odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie.
u naszego pana, wzorca, boga usazyda, jest dużo cierpienia, biedy, płace minimalną mają mniejszą niż u nas

tu masz piramidę potrzeb człowieka wg Masłowa (zyda)


całkiem możliwe że za Gierka (30 lat po wojnie) ludzie w Polsce byli szczęśliwsi niż dzisiaj, 35 lat po obaleniu "komuny", na Białorusi, w Chinach, na Kubie, są szczęśliwsi niz u nas

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
28-05-2025 13:19 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>całkiem możliwe że za Gierka (30 lat po wojnie) ludzie w Polsce byli szczęśliwsi niż dzisiaj, 35 lat po obaleniu "komuny", na Białorusi, w Chinach, na Kubie, są szczęśliwsi niz u nas

Wątpię. Patrząc po rodzinie, przyjaciołach, znajomych, ale i obcych mi ludzi dochodzę do wniosku, że tak dobrze jak teraz to nie było dawno. Bardzo dawno. Wg mnie dojrzewamy jako społeczeństwo, i to co optymalne dla nas jeszcze przed nami.
28-05-2025 15:23 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>całkiem możliwe że za Gierka (30 lat po wojnie) ludzie w Polsce byli szczęśliwsi niż dzisiaj, 35 lat po obaleniu "komuny", na Białorusi, w Chinach, na Kubie, są szczęśliwsi niz u nas

Szczęście chyba nie polega po prostu na zadowoleniu z własnego życia, tylko z zadowoleniu następującym po porównaniu własnego życia z życiem innych ludzi. Polak w epoce Gierka był szczęśliwy, gdy po kilku latach oszczędzania mógł kupić mikroskopijne auto. Dla rodziny było to prawdziwe święto. Nie miał wszakże świadomości, że w Ameryce mógłby kupić o wiele większe auto w krótszym czasie. Nie przypominam sobie, by USA zabraniały wyjazdów za granicę swoim obywatelom. Kraje socjalistyczne bały się tego jak ognia. W rezultacie szczęście ich obywateli było "szczęściem" wynikającym z niewiedzy.
29-05-2025 17:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>całkiem możliwe że za Gierka (30 lat po wojnie) ludzie w Polsce byli szczęśliwsi niż dzisiaj, 35 lat po obaleniu "komuny", na Białorusi, w Chinach, na Kubie, są szczęśliwsi niz u nas
> Polak w epoce Gierka był szczęśliwy, gdy po kilku latach oszczędzania mógł kupić mikroskopijne auto. Nie miał świadomości, że w Ameryce mógłby kupić o wiele większe auto w krótszym czasie.
w samej bitwie Stalingradzkiej zgineło więcej Rosjan niż amerykanów w całej wojnie w tym z Japończykami.
90% Białorusinów w wieku 18-24 lata zgineło w wojnie. Niemcy jak uciekali z Rosji palili (np zboża, domy, magazyny), wysadzali (mosty, tory kolejowe, budynki betonowe, zakłady produkcyjne), została goła ziemia

a w Ameryce? baza marynarki w Pearl Harbor

Z Gierka żyło się 3 x lepiej niż w 2RP, a ludzie pamiętali jak było przed wojną (najbiedniejszy kraj Europy)
maluch był włoski nasza była warszawa
Amerykanie bardzo się wzbogacili na wojnie, był Plan Marshalla, program pomocy gospodarczej dla Europy po II wojnie światowej. miał na celu odbudowę zniszczonej gospodarki europejskiej i przeciwstawienie się wpływom komunizmu a powstał bo nie wiedzieli co zrobic po wojnie z wracającymi żołnierzami i rozbuchaną produkcją. Plan najbardziej poszkodowane kraje nie objął

mimo to Rosjanie pierwsi wysłali w kosmos sputnik i człowieka, dzisiaj pałeczkę przejęli Chińczycy, ich już nikt nie dogoni

amerykanie to bardzo bogaty w naturę kraj, b dobre ziemie, jak na Ukrainie, ropa, gaz, do dzisiaj są samowystarczalni, nikt ich nie napada (leżą daleko na "wyspie")


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
29-05-2025 21:10 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)


>w samej bitwie Stalingradzkiej zgineło więcej Rosjan niż amerykanów w całej wojnie w tym z Japończykami.
>90% Białorusinów w wieku 18-24 lata zgineło w wojnie. Niemcy jak uciekali z Rosji palili (np zboża, domy, magazyny), wysadzali (mosty, tory kolejowe, budynki betonowe, zakłady produkcyjne), została goła ziemia
>a w Ameryce? baza marynarki w Pearl Harbor

Czy to Amerykanie dokonali w latach 1936-38 czystki oficerów Armii Czerwonej? Czy to Amerykanie zabraniali podejmować po ataku Niemiec na ZSRR działań obronnych, gdyż informację o napaści uważali za propagandę i nie chcieli psuć dobrych stosunków z Niemcami?

>Z Gierka żyło się 3 x lepiej niż w 2RP, a ludzie pamiętali jak było przed wojną (najbiedniejszy kraj Europy)

Lepiej nie znaczy dobrze. W "Polsce Gierka" żyło się dobrze za pożyczone dolary. Które trzeba było spłacać z odsetkami. Gdy do tego przyszło, wszystko runęło. Długi Gierka spłacono ostatecznie w roku 2012.

>maluch był włoski nasza była warszawa
>Amerykanie bardzo się wzbogacili na wojnie, był Plan Marshalla, program pomocy gospodarczej dla Europy po II wojnie światowej. miał na celu odbudowę zniszczonej gospodarki europejskiej i przeciwstawienie się wpływom komunizmu a powstał bo nie wiedzieli co zrobic po wojnie z wracającymi żołnierzami i rozbuchaną produkcją. Plan najbardziej poszkodowane kraje nie objął
>mimo to Rosjanie pierwsi wysłali w kosmos sputnik i człowieka, dzisiaj pałeczkę przejęli Chińczycy, ich już nikt nie dogoni

Kto zabronił Polsce skorzystania z planu Marshalla?

>amerykanie to bardzo bogaty w naturę kraj, b dobre ziemie, jak na Ukrainie, ropa, gaz, do dzisiaj są samowystarczalni, nikt ich nie napada (leżą daleko na "wyspie")

Rosja także jest bogata pod względem surowców, dlaczego więc przeciętny obywatel nic z tego nie ma, albo ma niewiele? Dlaczego jako kierunek emigracji z całego świata od dziesiątków lat wybierana jest Ameryka, a nie ZSRR (a teraz Rosja)?
29-05-2025 21:49 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w samej bitwie Stalingradzkiej zgineło więcej Rosjan niż amerykanów w całej wojnie w tym z Japończykami.
>>90% Białorusinów w wieku 18-24 lata zgineło w wojnie. Niemcy jak uciekali z Rosji palili (np zboża, domy, magazyny), wysadzali (mosty, tory kolejowe, budynki betonowe, zakłady produkcyjne), została goła ziemia
>>a w Ameryce? baza marynarki w Pearl Harbor
> Czy to Amerykanie dokonali w latach 1936-38 czystki oficerów Armii Czerwonej?
my (ja), Słowianie jesteśmy niedorozwojki, w Rosji carskiej 80% korpusu oficerskiego to byli Niemcy, rewolucji dokonali Żydzi, był ogrpomny konflikt Żydzi - Niemcy, stąd czystki (nie znam sie ale się wypowiem, taką mam intuicję)
dlatego też Hitler nienawidził Rosji, bo tam zastąpiono władzę Niemców Żydami

u nas przed i po 1990 r też rządzili żydzi, ale nie mieliśmy niemców, dlatego nie było wojny domowej
my (ja) słowianie jesteśmy niewolnikami usazyda, nic nie potrafimy tylko byc niewolnikiem, patrz nasz najwybitniejszy geniusz prof balcerowicz jest niedorozwojem, albo ten Nawrocki

>Czy to Amerykanie zabraniali podejmować po ataku Niemiec na ZSRR działań obronnych, gdyż informację o napaści uważali za propagandę i nie chcieli psuć dobrych stosunków z Niemcami?
w wojnie hybrydowej nie było wiadomo co prawda co fałsz

>>Z Gierka żyło się 3 x lepiej niż w 2RP, a ludzie pamiętali jak było przed wojną (najbiedniejszy kraj Europy)
> Lepiej nie znaczy dobrze. W "Polsce Gierka" żyło się dobrze za pożyczone dolary. Które trzeba było spłacać z odsetkami.
kredyty są sposobem zniewolenia, patrz nasz Konopka, do konca zycia będzie niewolnikiem usazydsa, podobnie było z naszymi kredytami, za 20 miliardów $ Gierek zmienił Polskę, dziś mamy zadłużenie 1000 x większe (ale naszym panem jest usazyd a więc jesteśmy bezpieczni)

> Kto zabronił Polsce skorzystania z planu Marshalla?
amerykanie

>>amerykanie to bardzo bogaty w naturę kraj, b dobre ziemie, jak na Ukrainie, ropa, gaz, do dzisiaj są samowystarczalni, nikt ich nie napada (leżą daleko na "wyspie")
> Rosja także jest bogata pod względem surowców, dlaczego więc przeciętny obywatel nic z tego nie ma, albo ma niewiele? Dlaczego jako kierunek emigracji z całego świata od dziesiątków lat wybierana jest Ameryka, a nie ZSRR (a teraz Rosja)?
do Rosji, Białorusi, emigrowało więcej Ukrainców niż na tzw zachód


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
24-05-2025 17:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> istnieje wspólny mianownik między obszarem tzw. międzymorza a mocarstwami morskimi.
tak, studenci. mówi Norman Davies: 99 % studentów w Wielkiej Brytanii i USA nic nie słyszało o Polsce. Nic

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
24-05-2025 20:01 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>> istnieje wspólny mianownik między obszarem tzw. międzymorza a mocarstwami morskimi.
>tak, studenci. mówi Norman Davies: 99 % studentów w Wielkiej Brytanii i USA nic nie słyszało o Polsce. Nic

Brednie. Nie wiem skąd on bierze te informacje.
Państwa tzw. międzymorza łączy z mocarstwami morskimi cel jakim jest przeciwważenie wpływów mocarstw lądowych.
Thoter (6650 punktów)

>Kraje międzymorza chcą się upodmiotowić. Chcą stworzyć koalicję balansującą. Komu to >przeszkadza?

Przeszkadza to moim interesom.
21-05-2025 11:26 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>>Kraje międzymorza chcą się upodmiotowić. Chcą stworzyć koalicję balansującą. Komu to >przeszkadza?
>Przeszkadza to moim interesom.

Nie jesteś sam.
Oczywiście piwot pozostaje sprawą otwartą na przyszłość.
21-05-2025 08:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> Czego chce Rosja od krajów regionu międzymorza?
>>może, czego chca kraje miedzymorza od Rosji?
>Kraje międzymorza chcą się upodmiotowić. Chcą stworzyć koalicję balansującą. Komu to przeszkadza?
to chcą patoelity (mafie), od ilości żołnierzy zależy ich pozycja w mafijnym świecie, tak jest miedzy mafiami, czasem łączą siły (miedzymorze) by pokonać większą mafię rosyjską, ale to sprawa mafi (patoelit) a nie społeczenstwa
patrz na świat z pozycji indywidualnej, wolnej jednostki a nie mafii która panuje nad danym jej terenie

mi Polska nie jest potrzebna do szczęścia ale mafii tak, one są rakiem który żywi się na społeczeństwie, o tyle dobrze że jak społeczenstwo padnie one też, dlatego sie ograniczają


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)

>Nie wiem jakiej "logiki" się chwytasz, ale bredzisz.
>

pl.wikipedia.org/wiki/Dmytro_Klaczkiwski

powinniśmy przeprowadzić wielką akcję likwidacji polskiego elementu. Przy odejściu wojsk niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla zlikwidowania całej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat (...) Tej walki nie możemy przegrać, i za każdą cenę trzeba osłabić polskie siły. Leśne wsie oraz wioski położone obok leśnych masywów powinny zniknąć z powierzchni ziemi.

Niczym się nie różnisz od Klaczkiwskiego.
17-05-2025 15:24 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>>Nie wiem jakiej "logiki" się chwytasz, ale bredzisz.
>>
>pl.wikipedia.org/wiki/Dmytro_Klaczkiwski
>powinniśmy przeprowadzić wielką akcję likwidacji polskiego elementu. Przy odejściu wojsk niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla zlikwidowania całej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat (...) Tej walki nie możemy przegrać, i za każdą cenę trzeba osłabić polskie siły. Leśne wsie oraz wioski położone obok leśnych masywów powinny zniknąć z powierzchni ziemi.
>Niczym się nie różnisz od Klaczkiwskiego.

Toż to zwykłe chamstwo.
W przeciwieństwie do Ciebie nie usprawiedliwiam zbrodniarzy, nazywając się przy tym Kopernikiem, który zamienił ich miejscami z ofiarami. Od kogo w takim razie Ty się nie różnisz? Są granice, których nie należy przekraczać. Wg mnie Ty przekroczyłeś, dlatego napisałem, że bredzisz.

Masz tendencje do obrażania ludzi.
Thoter (6650 punktów)

>Masz tendencje do obrażania ludzi.
>
Jakich ludzi ??
Dobrze, że nie napisałeś, że jesteś wielkim Polakiem.
Czy ludzie trzymają z tymi, co mordują w celach osiągnięcia korzyści materialnych ??
Niczym się nie różnisz od obecnych i poprzednich banderowców.
Nie myślisz a zakładasz, że propaganda mówi prawdę.
Nie zauważyłeś, że ci co się "wyzwalają" wpadają w niewolę i długi.
Jutro oddasz głos w "wyborach", nie rozumiejąc o co w tym chodzi.
To co wiesz o "swoim" kandydacie to usłyszałeś, resztę sobie dobzdurałeś.
Będziesz dalej śledził jego losy, tylko nie to, jak jesteś zadłużany.
Na dzień przed wizytą komornika, będziesz dalej bredził o wolności i czyichś strategiach.
19-05-2025 21:17 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>>Masz tendencje do obrażania ludzi.
>>
>Jakich ludzi ??
Różnych. Można też powiedzieć, że przeciętnych.

>Dobrze, że nie napisałeś, że jesteś wielkim Polakiem.
Mnie się megalomania nie trzyma. Gardzę pychą. Jestem "szarakiem".

>Niczym się nie różnisz od obecnych i poprzednich banderowców.
O tym właśnie mówię.

>Nie myślisz a zakładasz, że propaganda mówi prawdę.
Czyżby? Zauważ, że każdy "nadaje" spod jakiegoś płaszcza informacyjnego.

>Jutro oddasz głos w "wyborach", nie rozumiejąc o co w tym chodzi.
Wypełniam swój obywatelski obowiązek i się tego nie wstydzę. Na drugą turę też pójdę.

>Na dzień przed wizytą komornika, będziesz dalej bredził o wolności i czyichś strategiach.

Ujmuję sprawy z perspektywy geopolitycznej. To nie są brednie. Moje słowa łatwo zweryfikować. Czy ja piszę o wojnie "żydowskich plemion", które opanowały świat?
Thoter (6650 punktów)

>Weźmy Krzyżaków, albo targowice. Historia, na ich przykładzie uczy nas, że nie należy zbyt >głęboko "wciągać" obcych we własne sprawy.
>
Nie masz zielonego pojęcia o historii.

pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_nad_Worsklą



Bitwa nad Worsklą - jedna z największych bitew średniowiecznej Europy, stoczona 12 sierpnia (lub 16 sierpnia) 1399 nad brzegami Worskli.

W 1399 roku Polska walczyła razem z Krzyżakami. Dlaczego jedenaście lat później doszło do konfliktu Polaków z Krzyżakami ???
16-05-2025 21:56 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>W 1399 roku Polska walczyła razem z Krzyżakami. Dlaczego jedenaście lat później doszło do konfliktu Polaków z Krzyżakami ???

Nie mam pojęcia panie historyk. Bądź pan łaskaw i mnie oświeć.
18-05-2025 16:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Zgadzam się z Tobą i diogenesem co do tego, że historia kpi z historii bo i tak się zdarza. Ale już nie mogę się zgodzić, że rozum sobie poradzi bez historii. To tak jaby twierdzić, że mózg poradzi sobie bez pamięci.
pamięć nie jest obiektywna, nawet w rodzinie, kiedy wypowiadają się uczestnicy tej historii (np. kłótnie pomiędzy moimi rodzicami o to jak było), a historia Polski to hagiografia panów świętych


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 15:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Ale po co wyciągać wnioski z historii, przecież żadna dawna konfiguracja polityczna nie jest identyczna z bieżącą, zwłaszcza każda kolejna, choćby i podobna, ma jednak inną... Historię?
>>Np. tzw. dialog melijski świetnie obrazuje, że pewne mechanizmy mimo upływu czasu są stałe. A więc paktowanie, zmiana sojuszy, budowa koalicji, czy sposób prowadzenia dyplomacji i wojny.
>Skoro stałe są pewne mechanizmy, wystarczy znać te mechanizmy.
cr, jesteś niesamowita, einstein geopolityki
znaczy jesteś dobra z fizyki


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 15:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> po co wyciągać wnioski z historii, przecież żadna dawna konfiguracja polityczna nie jest identyczna z bieżącą, zwłaszcza każda kolejna, choćby i podobna, ma jednak inną... Historię?
w fizyce jest znany efekt motyla, że malutka zmiana całkowicie zmienia wynik


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
farmer (22440 punktów)
>> po co wyciągać wnioski z historii, przecież żadna dawna konfiguracja polityczna nie jest identyczna z bieżącą, zwłaszcza każda kolejna, choćby i podobna, ma jednak inną... Historię?
>w fizyce jest znany efekt motyla, że malutka zmiana całkowicie zmienia wynik

Likwidacja oficerów policjantów adwokatów lekarzy w Katyniu przez Rosjan przyglądanie się jak ginie Warszawa to zmiana która ta MENDA stalin zmienił wynik.

Wynik w którym to nie Polacy decydowali o Polsce tylko ruskie pachołki i strzegące ich UBEKI z esbekami.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
19-05-2025 17:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Wynik w którym to nie Polacy decydowali o Polsce tylko ruskie pachołki i strzegące ich UBEKI z esbekami.
ale my Polacy nic nie zrobiliśmy by wygrać wojnę, dlatego pisze że najwięcej zdobywamy jak nie walczymy, wtedy wygrywamy, jak walczymy zawsze przegrywamy. A więc bez walki podczas 1 wś zdobyliśmy Polskę a podczas 2 wś bez walki zdobyliśmy Pomrze, Sląsk, Warmie i Mazury, Szczecin, Wrocław, Opole, Gdańsk, Olsztyn, Ełk, za cene znienawidzonych śmierci 6 000 000 rodzieckich żołnierzy, dlatego likwidujemy ich pomniki, cmentarze, albowiem one burzą nasze poczucie wielkości, sprawczosci, sprawiedliwości, honoru, Boga,

dlatego jak zaczniemy walczyć z Rosjanami na Ukrainie, zostanie z nas małe księstwo Warszawskie

dlatego szable w dłoń, na koń, na koń, na ruska, zabić go
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>> po co wyciągać wnioski z historii, przecież żadna dawna konfiguracja polityczna nie jest identyczna z bieżącą, zwłaszcza każda kolejna, choćby i podobna, ma jednak inną... Historię?
>w fizyce jest znany efekt motyla, że malutka zmiana całkowicie zmienia wynik
A w historycznych tzw. analogiach nawet trudno nazwać różnice motylimi (małymi).

"Stop!" stopkowym mundrościom!
20-05-2025 17:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> po co wyciągać wnioski z historii, przecież żadna dawna konfiguracja polityczna nie jest identyczna z bieżącą, zwłaszcza każda kolejna, choćby i podobna, ma jednak inną... Historię?
>>w fizyce jest znany efekt motyla, że malutka zmiana całkowicie zmienia wynik
>A w historycznych tzw. analogiach nawet trudno nazwać różnice motylimi (małymi).
Napoleon miał sraczkę, dlatego przegrał najważniejszą bitwę, hitler nie został przyjęty do akademi sztuk w Wiedniu, mimo że ładnie malował, do dzisiaj zachowało się ok 1000 jego prac (jaki płodny) i mieliśmy hekatombę, 2 wś

jest tak jak ma być, inaczej być nie może


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)
> mieliśmy hekatombę, 2 wś
>

Tzw. II WŚ była spowodowana odbiciem ZSRR Żydom niemieckim i Niemcom przez Żydów amerykańskich, brytyjskich i sowieckich.
Żydzi niemieccy i Niemcy w 1937 roku utracili także kontrolę nad Armią Czerwoną w wyniku wymordowania jej oficerów. Wymordowanie 35 tysięcy oficerów było kierowane przez Żydów: Lwa Zacharowicza Mechlisa, Зиновий Маркович Ушаков, Gruzinów i Łotysza Wasilija Wasiljewicza Ulricha, którego prawą łapą był Litwin Iwan Osipowicz Matulewicz.
Żydzi niemieccy i Niemcy przegrali wojnę już w 1937 roku.

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD

Operacja niemiecka NKWD - akcja mająca na celu aresztowanie i mordowanie Niemców i obywateli etnicznych Niemiec w Związku Radzieckim, przeprowadzona przez Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych (NKWD)
Żydowskie NKWD zamordowało 42 tysiące Niemców.
W 1937 r. w ZSRR zamordowano 10 tysięcy Żydów, twórców ZSRR i pełniących funkcje kierownicze.
Wymordowano głównie Żydów przybyłych do ZSRR.

Po 1938 roku zaczął się odwet na Żydach, sprawcach ludobójstwa w ZSRR w 1937 roku.
W 1937 roku żydowskie NKWD rozstrzelało też 111 tysięcy Polaków. BYł to tajny rozkaz żydowskigo zięcia Jeżowa, szefa NKWD po Żydzie Jagodzie.
Celem mordowania Polaków w ZSRR było ułatwienie przejścia przez Polskę przejętej Armii Czerwonej.
Mordowanie Polaków zaczęto od tych, co umieli posługiwać się bronią.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tzw. II WŚ była spowodowana odbiciem ZSRR Żydom niemieckim i Niemcom przez Żydów amerykańskich, brytyjskich i sowieckich.

We wszystkich twoich postach Rosjanie byli wyłącznie ofiarami i nigdy nie odgrywali żadnej roli sprawczej.

Gdyby cię słuchać to nie wiadomo kto biega po Ukrainie i napieprza z kalachow, bo na pewno nie Rosjanie.

Wg mnie rozsiewasz rosyjską propagandę i bronisz chciwych i agresywnych ludzi.

Wiem, że nadal będziesz oskarżał Żydów jak katarynka ale ja tego nie słucham, bo to nie ma sensu.

Masz świetne zadatki na genetyka.

A teraz powiedz coś o Rosjanach?

Bezwolne pacynki?
Muły pociągowe?
Bezbronni empaci?

Jaka jest ich rola?
Mają w ogóle jakąś rolę poza poddawaniem się sterowaniu przez Żydów?

Co oni w życiu robią?
Nic?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wiem, że nadal będziesz oskarżał Żydów jak katarynka ale ja tego nie słucham, bo to nie ma sensu.
>

Nie masz na tyle inteligencji, żeby pojąć co ma sens.
Stoisz po stronie Żydów, którzy wymordowali Żydów i nawet tego nie pojmiesz.
Stopniowo dodaję nowe fakty historyczne ale to przekracza Twoje możliwości uzupełnienia
wiedzy a potem dedukcji.
To Ty jak katarynka pleciesz za szkołą i telawizjorem.
21-05-2025 08:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Tzw. II WŚ była spowodowana odbiciem ZSRR Żydom niemieckim i Niemcom przez Żydów amerykańskich, brytyjskich i sowieckich.
>We wszystkich twoich postach Rosjanie byli wyłącznie ofiarami i nigdy nie odgrywali żadnej roli sprawczej.
Rosjanie to słowianie (tak jak my), takie "cielaki", niedorozwojki, u źródeł ich panstwowości byli skandynawowie, później Niemcy (Katarzyna Wielka), za caratu ich elita była przesiąknięta niemcami, później po rewolucji żydami (cała elita łącznie z Leninem)
Rosjanie to "cielaki", niedorozwojki, tak jak my.

>Gdyby cię słuchać to nie wiadomo kto biega po Ukrainie i napieprza z kalachow, bo na pewno nie Rosjanie.
"cielaki" sterowane zewnętrznie, tak jak my, sterowani przez usazyda

>Bezwolne pacynki?
>Muły pociągowe?
tak, tak

>Bezbronni empaci?
są empatyczni, lubię ich

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
20-05-2025 20:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> mieliśmy hekatombę, 2 wś
>Tzw. II WŚ była spowodowana odbiciem ZSRR Żydom niemieckim i Niemcom przez Żydów amerykańskich, brytyjskich i sowieckich.
się nie znam i nie zamierzam, ale słyszałem że hitler darzył szacunkiem Rosję (kiedy wpływy mieli tam Niemcy bałtyccy (Litwa, Łotwa, Estonia), Po rewolucji w Rosji władze przejęli żydzi, dlatego ich i ZSRR nienawidził.

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)

>się nie znam i nie zamierzam, ale słyszałem że hitler darzył szacunkiem Rosję (kiedy wpływy >mieli tam Niemcy bałtyccy (Litwa, Łotwa, Estonia), Po rewolucji w Rosji władze przejęli żydzi, >dlatego ich i ZSRR nienawidził.
>
Dobrze, że nie znasz wersji zatwierdzonej historii.
Łatwiej powinieneś zrozumieć prawdę.
Żydzi niemieccy i Niemcy do spółki zrobili zamach stanu w Rosji w 1917 roku.
Było to w interesie Żydów niemieckich i Niemców.
Niemcy finansowali Żydów, którzy pracowali nad bombą atomową. Nie ma takiej możliwości,
żeby Niemcy mordowali Żydów, którzy byli dla nich kurą, która zacznie znosić złote jaja.
8 kwietnia 1904 roku Żydom niemieckim i Niemcom wypowiedzieli wojnę Brytyjczycy i Francuzi zawierając porozumienie serdeczne. Nikołaj Krestinski był agentem służb niemieckich do kontaktów z Lwem Dawidowiczem Bronsteinem, twórcą ZSRR i Armii Czerwonej.

pl.wikipedia.org/wiki/Nikołaj_Krestinski
21-05-2025 11:19 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Napoleon miał sraczkę, dlatego przegrał najważniejszą bitwę
Niechby o taką przypadłość który historiofil Putina przyprawił.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
22-05-2025 17:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Napoleon miał sraczkę, dlatego przegrał najważniejszą bitwę
>Niechby o taką przypadłość który historiofil Putina przyprawił.
Napoleon jak i Jagiełło osobiście kierowali bitwą, bez nich wszystko siadało, dzisiaj wszystko dzieje się samo (bez osobistego udziału wodza, u nas prezydent)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Napoleon jak i Jagiełło osobiście kierowali bitwą, bez nich wszystko siadało, dzisiaj wszystko dzieje się samo (bez osobistego udziału wodza, u nas prezydent)
Czyli nawet jeśli czasem historia jakieś koło zatoczy, to jest to koło zębami czasu zębate.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
23-05-2025 19:33 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>Czyli nawet jeśli czasem historia jakieś koło zatoczy, to jest to koło zębami czasu zębate.

Bardzo śmieszne.
Machiavelli na przykład, widział cykliczność w historii, czyli powtarzanie się zdarzeń i wzorców zachowań.
O ile dobrze rozumiem, nie należy tego brać dosłownie. Nie będzie już "Hitlera" mimo, że co niektórzy widzą go w Putinie. Ja tego poglądu nie podzielam.
Tutaj chodzi o powtarzanie się np. procesów wzrostu i upadku. Ludzkie reakcje na to też się powtarzają, bo ludzka natura jest niezmienna.
Thoter (6650 punktów)
> Nie będzie już "Hitlera" mimo, że co niektórzy widzą go w Putinie. Ja tego poglądu nie podzielam.
>

Hitlera Niemcom zainstalował amerykański Żyd Bernard Baruch.
Zelenskiego zainstalowała Ukraińcom amerykańska Żydówka Viktoria Nuland.
Putina można porównać jedynie do Lwa Dawidowicza Bronsteina lub jego kuzyna Iona Jakira.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hitlera Niemcom zainstalował amerykański Żyd Bernard Baruch.

A następnie wgrał Niemcom do mózgów program do obsługi roboli innej narodowości zmuszanych do pracy.

Kiedyś to nazywano niewolnictwem ale to by tak niefajnie świadczyło o Niemcach, że wymyślono pojęcie pracy przymusowej. To brzmi tak ładniej i delikatniej przez co łatwiej to zaakceptować i wierzyć, że mimo wszystko było w porządku.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Hitlera Niemcom zainstalował amerykański Żyd Bernard Baruch.

>A następnie wgrał Niemcom do mózgów program do obsługi roboli innej narodowości zmuszanych do pracy.
>

en.wikipedia.org/wiki/Ivy_Lee

Ivy Ledbetter Lee (16 lipca 1877 - 9 listopada 1934) był amerykańskim ekspertem od reklamy i założycielem nowoczesnego public relations.(...)
Lee doradzał rządom zagranicznym i udzielał porad public relations niemieckiej firmie w początkowym okresie rządów nazistowskich, co umożliwiło mu kontakt z liderami partii, prawdopodobnie z Adolfem Hitlerem. Na krótko przed jego śmiercią w 1934 r. Kongres USA badał jego pracę w Niemczech w imieniu firmy IG Farben.


Baruch wyznaczył Hitlerowi inną rolę. To inny amerykański ekspert od reklamy oprawiał szare komórki biednym Niemcom, których Ameryka uzbroiła by pokonali żydowski ZSRR.
Historia jednak potoczyła się inaczej. Amerykańscy niemeickojęzyczni naziści zamiast mordować Żydów komunistów mordowali Żydów zdrajców, w odwecie za to co zrobili w ZSRR w 1937 roku.
Po ludobójstwie w ZSRR w 1937 roku amerykańscy naziści nie byli już potrzebni. Przybyłych do ZSRR: Żydów komunistów, komunistów nie Żydów i Niemców wymordowały brytyjskie służby z Żydami i Gruzinami.
Jak przejęto władzę nad amerykańskimi niemeickojęzycznymi nazistami i kto tym kierował ??
Fakty są takie, że Żydzi amerykańscy wojny nie wygrali i Baruch musiał dać rozkaz rozpoczęcia zimnej wojny i opracowania planu DROPSHOT.
Dzisiaj Żydzi płaczą nad wymordowanymi Żydami zdrajcami. To, że ci Żydzi zdrajcy wymordowali Żydów komunistów ukrywają.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dzisiaj Żydzi płaczą nad wymordowanymi Żydami zdrajcami. To, że ci Żydzi zdrajcy wymordowali Żydów komunistów ukrywają.

Zdrajcami czego?

Komunizmu?

W stereotypowych poglądach "Żyd" jest na drugim końcu od komunizmu. Chcesz powiedzieć, że w tych poglądach nic się nie kryje?

W stereotypowych wizjach "Żyd" to superinteligentna jednostka, która manipuluje i wyzyskuje, posługuje się przy tym strukturami panstwa, w którym się akurat znajduje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>W stereotypowych wizjach "Żyd" to superinteligentna jednostka, która manipuluje i wyzyskuje, posługuje się przy tym strukturami panstwa, w którym się akurat znajduje.
>

Najwiekszym błędem, jaki kiedykolwiek popełniły polskie władze, było zorganizowanie w listopadzie 1918 roku pogromu Żydów we Lwowie.
MOżesz to pojąć, dlaczego ???
quick (6851 punktów)

>Putina można porównać jedynie do Lwa Dawidowicza Bronsteina lub jego kuzyna Iona Jakira.

Wg mnie z rosyjskiego punktu widzenia Putin jest mężem stanu. Myślę, że John Mearsheimer i wielu mu podobnych ludzi, myśli podobnie.
Ja jednak nie jestem Rosjaninem. Ani żaden ze mnie ofensywny realista. Dla mnie to zbrodniarz, taki sam jak Netanjahu. Wg mnie George W. Bush też był zbrodniarzem.
Thoter (6650 punktów)
> Dla mnie to zbrodniarz, taki sam jak Netanjahu. Wg mnie George W. Bush też był zbrodniarzem.
>

Twój rozwój intelektualny skończył się gdy miałeś trzy lata.
Nigdy nie pojmiesz jak działa świat dorosłych.
Mentalność lokajska, każdemu Polakowi, uniemożliwia robienie interesów, które są podstawą
egzystencji narodu. Nie mamy elit, dlatego każdy powinien sam rozumieć podstawowe rzeczy.
Przetumaniany zasób ludzki traci wraz z postępem podstawy swojej wegetacji, płacy za pot.
Pot stracił na cenie a za krew przetumaniany Polak nie żąda zapłaty.
Dziadek robił "interesy" z Brytyjczykami i Watykanem. Do tych "interesów" doszły geszefty z Żydami amerykańskimi. Ważne, że nas chwalą i mamy przed kim czapkować.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dziadek robił "interesy" z Brytyjczykami i Watykanem. Do tych "interesów" doszły geszefty z Żydami amerykańskimi. Ważne, że nas chwalą i mamy przed kim czapkować.

Widac, że jesteś gorącym zwolennikiem nowego ZSRR i że Ruscy uruchomili na nowo ten projekt a przynajmniej w swoich głowach.

Szkoda, że Ruscy znają tylko jedną metodę budowy organizacji społecznej - przemocą i nie rozumieją, że istnieją inne metody budowania związków między ludźmi.

Sądzę, że to wynika z natury Ruskich.

Ruscy są bardzo agresywni i oni naturalnie nie będą się z nikim tam cackac, żeby go urobic, przekonać, wciągnąć, skoro mogą mu przystawić karabin do głowy i grozić, że zabija jak nie spełni ich chciwości.

Nie widzę przyszłości z Ruskimi, bo oni są po prostu za prymitywni, za brutalni i za głupi żeby to rozumieć.

To tak jakbyś się przyłączył do sfory wilków i z nimi polował ale nigdy nie wiesz kiedy znowu u tych wilków uruchomi się zwierzęcy instynkt i Cię zabiją.

Nie mam takich pozytywnych wizji przyszłego ZSRR jak Ty.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-05-2025 11:16 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>> Dla mnie to zbrodniarz, taki sam jak Netanjahu. Wg mnie George W. Bush też był zbrodniarzem.
>>
>Twój rozwój intelektualny skończył się gdy miałeś trzy lata.
>Nigdy nie pojmiesz jak działa świat dorosłych.
Dziękuję za komplement. Nic nadzwyczajnego, po prostu mam kręgosłup moralny.
Powiem więcej. Rozumiem, że są sytuacje, w których i z takimi elementami trzeba wchodzić w układ.
Różnie to bywa. To bodajże Churchill miał powiedzieć, że by pokonać Hitlera gotów jest zawrzeć pakt z samym diabłem. Tak to właśnie działa.

>Mentalność lokajska, każdemu Polakowi, uniemożliwia robienie interesów, które są podstawą
>egzystencji narodu.
Nie zgadzam się z tą oceną. Np. Trójmorze jest dowodem, że Polak myśli podmiotowo.

>Nie mamy elit, dlatego każdy powinien sam rozumieć podstawowe rzeczy.
>Przetumaniany zasób ludzki traci wraz z postępem podstawy swojej wegetacji, płacy za pot.
>Pot stracił na cenie a za krew przetumaniany Polak nie żąda zapłaty.
>Dziadek robił "interesy" z Brytyjczykami i Watykanem. Do tych "interesów" doszły geszefty z Żydami amerykańskimi. Ważne, że nas chwalą i mamy przed kim czapkować.

Cóż za optymizm. W mojej ocenie to Ty nie potrafisz przeboleć wpływu jaki na naszą politykę ma atlantyzm.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wg mnie z rosyjskiego punktu widzenia Putin jest mężem stanu.

>Dla mnie to zbrodniarz

Skoro już zauważasz, że dobro w pojęciu jednych jest złem w pojęciu drogich i na odwrót, że gdzieś to ma tam swój grunt w sprzecznych interesach, że jedno życie wyklucza drugie itd. to proponuję zaprzestać używać określenia "obiektywnie".

Wizja świata jest "obiektywnie" naznaczona chciwością każdego obserwatora i każdy widzi to tak naprawdę, co chce zobaczyć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-05-2025 13:11 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>>Wg mnie z rosyjskiego punktu widzenia Putin jest mężem stanu.
>>Dla mnie to zbrodniarz
>Skoro już zauważasz, że dobro w pojęciu jednych jest złem w pojęciu drogich i na odwrót, że gdzieś to ma tam swój grunt w sprzecznych interesach, że jedno życie wyklucza drugie itd. to proponuję zaprzestać używać określenia "obiektywnie".
>Wizja świata jest "obiektywnie" naznaczona chciwością każdego obserwatora i każdy widzi to tak naprawdę, co chce zobaczyć.

To, że uważam Putina za zbrodniarza, a Rosjanie za męża stanu, nie oznacza, że nie ma obiektywnej oceny sytuacji.
23-05-2025 20:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Napoleon jak i Jagiełło osobiście kierowali bitwą, bez nich wszystko siadało, dzisiaj wszystko dzieje się samo (bez osobistego udziału wodza, u nas prezydent)
>Czyli nawet jeśli czasem historia jakieś koło zatoczy, to jest to koło zębami czasu zębate.
zębate koło historii zjadło zęby na Polsce


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>zębate koło historii zjadło zęby na Polsce

Super, że Polacy mimo wszystko dają radę.

Dzięki temu istniejemy, ja i Ty.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-05-2025 12:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>zębate koło historii zjadło zęby na Polsce
>Super, że Polacy mimo wszystko dają radę.
>Dzięki temu istniejemy, ja i Ty.
historia to taka głupia dziedzina wiedzy, sprawia że ciągle patrzymy do tyłu, co powoduje że ciągle się potykamy i nie wiemy gdzie idziemy
A może Ty wiesz?

w raju parzyliśmy cały czas do przodu, wiedzieliśmy co będziemy robić rok, 5 lat do przodu, my ciągle przeżywamy upadek ZSRR i Katyń. Naszym krajem rządzą sami historycy Tusk, będzie prezydent dr Nawrocki, dyrektor muzeum 2 wś, teraz IPN-u, tropiciel zbrodni sowieckich i burzyciel pomników żołnierzy radzieckich
a świata to nie interesuje

z 44 decydujących dziedzin techniki i nauki
komunistyczne Chiny przewodzą w 37 dziedzinach
USA w 5
Japonia w 1
Korea w 1
tam nie ma Europy
a Polska jest na 1736 miejscu, na zbrojenia wydajemy 45% budżetu i to u usazyda a na naukę, technikę, badania 7%

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
24-05-2025 13:19 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A może Ty wiesz?

Mam swoje wyraźne cele.

Prawo do prawdy.
Prawo do pokoju.
Publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą.
Podatek wyłącznie od własności na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.
Zaszyfrowane portfele i państwy pieniądz bez prywatnej lichwy.

Wiem dokąd zmierzam i nie patrzę na innych a zwłaszcza na tych, którzy ślepo kopiują to co im podkładają Ameryaknie.

Gdyby spróbować wdrożyć publiczne jawną księgę kapitału pod kolektywną kontrolą u amerykańskich Żydów, prędzej spalili by całą Ziemię atomem niż do tego dopuścili.

Dla nich tajemnice są najważniejsze.

Także jak widzisz z Amerykanami nie jest mi po drodze.

Z Rosjanami i Chińczykami też nie, bo jestem wrogiem własności państwowej pod kontrolą jednej partii.

Jestem gorącym zwolennikiem własności wyłącznie prywatnej jawnej i opodatkowanej, gdzie przedmiot własności jest zawsze związany z osobą fizyczną posiadającą twarz, nazwisko i adres zamieszkania.

Nienawidzę koncepcji osób prawnych, będących nazwami własnymi zawiązanymi ze skrzynkami na listy i jeszcze jednoosobowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Dla mnie te koncepcje jawią się jako złowrogie i silnie destrukcyjnie.

Głupie istoty nie widzą jednak postępującego wraz z ich rozwojem rozkładu społeczeństwa. Zauważą gdy się któregoś dnia obudzą w totalnej wojnie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-05-2025 16:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>A może Ty wiesz?
>Mam swoje wyraźne cele.
>Prawo do prawdy.
>Prawo do pokoju.
>Publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą.
>Podatek wyłącznie od własności na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.
>Zaszyfrowane portfele i państwy pieniądz bez prywatnej lichwy.
>Wiem dokąd zmierzam i nie patrzę na innych a zwłaszcza na tych, którzy ślepo kopiują to co im podkładają Ameryaknie.
jesteś wyjątkiem, twój program powinni uczyć w szkołach jako historie przyszłości a więc nie historycy tylko fizycy społeczni, cybernetycy? ktorzy widzą więcej niż inni, patrzą dalej niż inni i ktorzy dostrzega rzeczy, zanim zobaczą je inni

>Z Rosjanami i Chińczykami też nie, bo jestem wrogiem własności państwowej pod kontrolą jednej partii.
podział na partie jest sztuczny, pomiędzy nami ludźmi nie ma różnicy, wybory to sztuczne antagonizowanie a i tak zawsze wygrywa POPiS taka PZPR tylko że głubsza

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>zębate koło historii zjadło zęby na Polsce
A mowa była o, za przeproszeniem, sraczce.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
24-05-2025 15:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>zębate koło historii zjadło zęby na Polsce
>A mowa była o, za przeproszeniem, sraczce.
sraczka to sprzeczność, jest na rzadko i często


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
25-05-2025 14:45 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>sraczka to sprzeczność, jest na rzadko i często
Było od początku pisać, że Napoleona pokonała sprzeczność.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
25-05-2025 16:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>sraczka to sprzeczność, jest na rzadko i często
> Było od początku pisać, że Napoleona pokonała sprzeczność.



potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)

>Napoleon jak i Jagiełło osobiście kierowali bitwą, bez nich wszystko siadało, dzisiaj wszystko >dzieje się samo (bez osobistego udziału wodza, u nas prezydent)
>

Była inna technika prowadzenia wojen i nie były to wojny proxy.
Teraz zanim zacznie się wojnę to tworzy się skurwy..two.
Tusk używa do tego prowokacji na Bałtyku a banderwocy robią prowokacje na terenie Rosji.
To skurwy..two rzucasz na linie frontu i dowozisz następne jak je wybiją.
Linia frontu w amerykańskiej proxy wojnie na Ukrainie stoi w miejscu. Rosajnie zajęli dogodne i bezpieczne pozycje do ostrzału a Żyd Zelenski dowozi im mięso armatnie do odstrzału.
Napoleon i Jagiełło nie mógł sobie na takie marnotrawstwo żołnierzy pozwolić. Napoleon i Jagiełło nie mieli ochrony, która by ich chroniła przed własnym narodem. U nas np. Kaczyńskiego chroniła specjalna grupa na co szło ponad dwa miliony rocznie. Żyda Zelenskiego chronią zagraniczni komandosi i porusza się z kilkoma sobowtórami.
Wojna proxy będzie toczyć bez działań militarnych. Trzeba tylko od czasu do czasu skurwy..twu podnieść ciśnienie i czekać aż przeciwnik uwierzy w dobre intencje atakującego.
Po wojnach proxy powstają problemy, co zrobić z niepotrzebnym już skurwy..em.

www.youtube.com/watch?v=jRQuYMD4zwU

PO WOJNIE MUSIMY ZAMKNĄĆ GRANICĘ DLA UKRAIŃSKICH ŻOŁNIERZY!

Co będzie jak otumanione banderowskie bydło złączy się z polskojęzycznym ??

www.youtube.com/watch?v=ivKvXOKqD4Q

Polska może kupić nawet 788 pocisków dla Patriotów za 5,8 mld $! Wyprodukują je... Niemcy?

Doją nas wszystkie fabryki wojen: zza oceanu, z Azji i zza miedzy.
Kolejny nasz problem to jak tą bronią wystrzelać obcą agenturę i ich polskojęzycznych sługusów, zanim nas nie wykończą ???
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co będzie jak otumanione banderowskie bydło złączy się z polskojęzycznym ??

Co za chamstwo i pogarda dla ludzi, którzy nie chcą się przyłączyć do nowego projektu związku radzieckiego.

Co ci obiecali?

Medal od samego Putina?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Co będzie jak otumanione banderowskie bydło złączy się z polskojęzycznym ??

>Co za chamstwo i pogarda dla ludzi, którzy nie chcą się przyłączyć do nowego projektu związku radzieckiego.
>

wybudzeni.(*)ifikacja-ukrainy-od-1953-roku/

Niedawne odtajnienie ponad 3800 dokumentów Centralnej Agencji Wywiadowczej stanowi szczegółowy dowód na to, że od 1953 r. CIA prowadziła dwa duże programy mające na celu nie tylko destabilizację Ukrainy, ale także jej nazifikowanie poprzez upowszechnienie zwolenników ukraińskiego nazistowskiego przywódcy z czasów II wojny światowej Stepana Bandery.

Hamerlik takie są fakty. Banderowców od 1953 roku tworzyła CIA a dzisiaj ich używa.
Banderowcy nie walczą o wolność i dobrobyt, tak samo jak nie walczyli o to nasi dziadkowie i ojcowie. Żyda Zelenskiego CIA zainstalowała Ukraińcom zamachem stanu. Operacją tą kierowała Żydówka Viktoria Nuland, ta sama co powiedziałą, że pierd..li UE.
Fakty są takie, że jesteśmy używani do wojen proxy od pokoleń.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik takie są fakty. Banderowców od 1953 roku tworzyła CIA a dzisiaj ich używa.

A KGB chodziło po łąkach i zbierało kwiaty dla pierwszego sekretarza.

Szukali sprzymierzeńców i znaleźli.
Pewnie dlatego, że cenią ludzkie życie w odróżnieniu od innych.

Ruscy nie mają czym innych kupić. Nie mają co zaoferować. Nie ma nimi nic prócz fanatycznej wiary w wielką Rasije.

Dlatego w grę wchodzą jedynie bomby i karabiny, bo nikt dobrowolnie za nimi nie pójdzie, tylko pod groźbą śmierci albo jakiejś życiowej tragedii.

Wiem, wiem.
Za chwilę powtórzysz wszystko jak katarynka i będziesz tak w kółko powtarzał do śmieci.

Ty też jesteś jednym z tych fanatyków wielkiego związku radzieckiego, że niby pod przywództwem niemieckich Żydów ale Ruskie nigdy do tego nie dopuszczą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
13-05-2025 09:47 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Chiny i USA mogą wyciągnąć z tego lekcje, by nie wpaść w spirale wydarzeń, w które wpadły wtedy >Sparta i Ateny. Można tego konfliktu uniknąć.
>

USA to już wyciągnęły wnioski ze swoich działań w Europie w pierwszej połowie XX wieku.
USA finansowały i uzbroiły siły, które przejęły ZSRR w 1937 r., mordując: 10 tysięcy Żydów niemieckich, 42 tysiace NIEMCÓW, 360 tysięcy Rosjan i z innych nacji mniejsze ilości.
W 1938 r. wysłali do ZSRR agenturę, którą dowodził Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский.
Amerykanie wojnę wygrali ale, że nie wygrali szybko się połapali bo już w 1946 roku amerykański Żyd Bernard Baruch wysłał do Stuttgartu Jamesa Francisa Byrnesa celem poinformowania europejskich wasali, że Ameryka wycofuje się z wcześnejszych ustaleń. Zaraz po tym Baruch kazał opracować
PLAN DROPSHOT.
Dlaczego Amerykanie niedawnemu sojusznikowi, w którego wpakowali warte setki milionów dolarów uzbrojenie, grozili totalne zniszczenie bronią atomową ??????
Jaka z tego jest dla nas nauczka ????

Natomiast niemeiccy naukowcy udali się do Suchumi w ZSRR, gdzie swojemu pogromcy skonstruowali, z niemieckiego uranu, bombę atomową.
Tutaj mamy sytuację odwrotną. USA sojusznikowi grozi totalnym atakiem bronią atomową a Niemcy pogromcy konstruują bombę atomową.
Jak to wytłumaczysz ???
Jaka z tego wynika lekcja dla nas ???
13-05-2025 17:52 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)
>Tutaj mamy sytuację odwrotną. USA sojusznikowi grozi totalnym atakiem bronią atomową a Niemcy pogromcy konstruują bombę atomową.
>Jak to wytłumaczysz ???
Dynamiką stosunków politycznych.
Wieczne są interesy a nie sojusze. Sojusze zmieniają się w zależności od koniunktury międzynarodowej. Poza tym Niemcy nie mieli nic do gadania bo przegrali wojnę, a ci którzy przeżyli i trafili w ręce sowietów mieli szczęście, że mogli pracować nad tym na czym się znali.

>Jaka z tego wynika lekcja dla nas ???

By stawiać na odpowiedniego konia. Np. zasadne jest zbliżenie z Francją i Niemcami, w obliczu amerykańskiego piwotu na Pacyfik. W przyszłości możliwa jest sytuacja, w której będzie konieczne zmienić gwaranta strategicznego. Stąd te moje pytania do Ciebie.
13-05-2025 18:22 
 Ocena 2 na 2
Thoter (6650 punktów)
> Poza tym Niemcy nie mieli nic do gadania bo przegrali wojnę, a ci którzy przeżyli i trafili w >ręce sowietów mieli szczęście, że mogli pracować nad tym na czym się znali.
>

Jak zwykle bzdury nie mające nic wspólnego z prawdą.

pl.wikipedia.org/wiki/Nikolaus_Riehl

grupa niemieckich naukowców kierowanych przez Riehla udała się dobrowolnie do Moskwy w związku z tym, że niemieccy fizycy atomowi znajdujący się w brytyjskiej i amerykańskiej strefie okupacyjnej zostali aresztowani i na ponad rok osadzeni w brytyjskim więzieniu bez prawa do korespondencji.

W polskojęzycznych książkach piszą bzdury, że to Stalin siłą zaciągnął do ZSRR i pod groźbą karabinów niemieccy naukowcy pracowali nad bombą atomową.
Inną bzdurą jest pisanie, że Stalin przyglądał się Powstaniu Warsawskiemu.
Ułomków nie brakuje.
14-05-2025 13:03 
 Ocena 2 na 2
quick (6851 punktów)

>Inną bzdurą jest pisanie, że Stalin przyglądał się Powstaniu Warsawskiemu.

To czemu Armia Czerwona nie wkroczyła do Warszawy by pobić Niemców?
O co wg Ciebie chodziło sowieckim decydentom?
Thoter (6650 punktów)

>To czemu Armia Czerwona nie wkroczyła do Warszawy by pobić Niemców?
>

Kto był dowódcą Armii Czerwonej w 1920 roku ??
Co napisał o wojnie z Polską ??
Kto przejął władzę nad Armią Czerwoną po wymordowaniu jej oficerów i dowództwa w 1937 roku ??
Do którego dnia Amerykanie i Brytyjczycy finansowali Wehrmacht i III Rzeszę ??
Od którego dnia Amerykanie i Brytyjczycy zaczęli finansować Armię Czerwoną i ZSRR ???
W którym roku w ZSRR rozpoczęto budowę dróg i kanałów wodnych, które były wykorzystane do trasportu amerykańskiego uzbrojenia na linie frontów ??
Kiedy zaczęto szkolenie radzieckich pilotów obsługi amerykańskich samolotów i gdzie te szkolenia się odbywały ??
W 1938 r. do ZSRR przybył szkolony w USA Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский, kto wykonywał jego rozkazy ???
14-05-2025 20:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Inną bzdurą jest pisanie, że Stalin przyglądał się Powstaniu Warsawskiemu.
>To czemu Armia Czerwona nie wkroczyła do Warszawy by pobić Niemców?
czemu Niemcy nie wkroczyli do Moskwy by zdobyć ZSRR?
bo nie mogli
ogromne straty własne, brak uzupełnien, brak zaopatrzenia np pocisków, czołgów, paliwa, ludzi. Sowieci jednym marszem przeszli 600km, musieli gdzies się zatrzymać, wisła była dobrym miejscem, tym bardziej że patoelity polskie chcialy wyprzedzić armię czerwoną i samodzielnie zdobyć Warszawe, dlatego powstanie wybuchło bez porozumienia, zanim rosjanie się przygotowali do przeprawy przez Wisłę (rzeki są ciężkie do pokonania, szczególnie czołgom, działem, autem, pociągiem. Niemcy wszystko niszczyli uciekając czerwonoarmistom)

Po uzupełnieniu paliwa, ludzi, czołgów, amunicji, po zbudowaniu mostów, kilka miesięcy później wyzwolili stolice krwią czerwonoarmistów. Polska myśl wojskowa jest głupia, generał Swieczewski to niedorozwojek.
najlepszym polskim dowódcą był Konstanty Rokossowski (1896-1968) - marszałek polski, dowódca 2. Frontu Białoruskiego, jeden z najważniejszych dowódców podczas operacji berlińskiej.

Historia Polska oszukuje Polaków,

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)

>czemu Niemcy nie wkroczyli do Moskwy by zdobyć ZSRR?
>

W 1937 roku w ZSRR żydowskie NKWD zamordowało 10 tysięcy Żydów, przybyłych do ZSRR z Niemiec i Polski i 42 tysiące Niemców. Żydowskei NKWD zamordowało Żydów rezydentów NKWD, 35 tysięcy oficerów Armii Czerwonej. Żydów twórców ZSRR i Armii Czerwonej własnymi łapani zamordowali ŻYDZI.
W stworzonym przez Żydów ZSRR po żydowskim ludobójstwie w 1937 r. władzę przejęli inni Żydzi z amerykańską agenturą. Tą amerykańską agenturą kierował Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский.
Gdyby Żydzi, którzy zaatakowali Żydów twórców ZSRR w 1937 r. w tym starciu przegrali, to Niemcy nie musieliby by się BRONIĆ. Armia Czerwona broniłaby Europy przed Anglosasami razem z Niemcami.
Europa przegrała swoją wielką przyszłość w 1937 roku i to za sprawą Żydów.
Wielka przyszłość Europy była w rękach Żydów i Żydzi swoimi łapami zamordowali tych Żydów. Żydom, pogromcom niemieckich Żydów komunistów, broń dostarczyli Żydzi amerykańscy i brytyjscy.
Wyprawa Niemców na ZSRR, przejęty przez agenturę amerykańską i Żydów zdrajców, jednak coś dała, bo Bernard Baruch zlecił opracowanie PLANU DROPSHOT. Wcześniej wysłał do Stuttgartu Jamesa Francisa Byrnesa celem poinformowania skolonizowanych europejskich wasali, że Ameryka zmieniła plany. Wyprawa Niemców do ZSRR, w celu obrony resztek Żydów niemeickich i Niemców przed Żydami, dała możliwość niemieckim naukowcom udać się do ZSRR by stworzyć tam bombę atomową.
Żydów zdrajców spotkała należna kara. Nie było żadnego holokaustu. Żydów spotkała kara za mordowanie Żydów niemieckich i Niemców. Kto tym Żydom wymierzył karę ??
Naziści stworzeni przez amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha, którzy mieli w jego planach, zniszczyć ZSRR Żydów niemieckich.
Żaden historyk nie wgłębia się w żydowskie ludobójstwo w 1937 roku w ZSRR.
Polaków w ZSRR wymordowało żyowskie NKWD w celu ułatwienia przejścia przez Polskę przejętej Armii Czerwonej. Ogłupionych Polaków Anglosasi ogłupiają Katyniem. NAtomiast tajny rozkaz żydowskiego zięcia Jeżowa, szefa NKWD po Żydzie Jagodzie, o numerze 00485 jest wciąż ukrywany, tak samo jak tajny rozkaz numer 00439, który spowodował zamordowanie 42 tysięcy Niemców.
15-05-2025 15:13 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)
>>czemu Niemcy nie wkroczyli do Moskwy by zdobyć ZSRR? Itd.
>>

W jakim celu Żydzi wymordowali Żydów?
Thoter (6650 punktów)
>>>czemu Niemcy nie wkroczyli do Moskwy by zdobyć ZSRR? Itd.
>>>
> W jakim celu Żydzi wymordowali Żydów?
>

nkvd.memo.(*)дович

Edelman , Salomon Dawidowicz. Narodowość: żydowska. Urodził się w 1896 r. Zmarł 17.06.1939 r., Moskwa, przyczyną śmierci - rozstrzelanie.

nkvd.memo.(*)мович

Tsesarsky , Władimir Efimowicz. Narodowość: żydowska. Urodzony w 08.1895; Miejsce urodzenia: Odessa. Śmierć: 22.01.1940, Moskwa, przyczyna zgonu - rozstrzelanie.

nkvd.memo.(*)ьевич

Buck , Salomon Arkadevich. Narodowość: żydowska. Urodzony w 1902 roku; Miejsce urodzenia: pola złota Lena, wieś Wierchołeny, obwód irkucki. Śmierć: 21.01.1940, Moskwa, przyczyna śmierci - rozstrzelanie.

nkvd.memo.(*)тович

Stromin ( Stroev , Stromin-Stroev , Geller ), Albert Robertowicz. Narodowość: niemiecka. Urodzony w 1902 roku; Miejsce urodzenia: Lipsk. Śmierć: 23.02.1939, Moskwa, przyczyna zgonu - rozstrzelanie.

Ukrywa się fakt wymordowania w ZSRR, od 1937 roku, 10 tysięcy funkcyjnych Żydów i 42 tysiące NIEMCÓW, pracujących w przemyśle i na kolei, 35 tysięcy oficerów Armii Czerwonej, 111 tysięcy Polaków. Kto za to ludobójstwo odpowiada ?? Kto dostarczył oprawcom uzbrojenie ??
Kto po tym ludobójstwie przejął władzę ???
Faktem jest, ze w strukturach nowych władz znowu pierwsze skrzypce grali Żydzi.
Twórcę ZSRR i Armii Czerownej Żyda Lwa Dawidowicza Bronsteina zamordowali płątni mordercy.
Zlecenie dostali od Żyda Nauma Eitingona, nazwał to operacją KACZKA.
15-05-2025 16:16 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>>>czemu Niemcy nie wkroczyli do Moskwy by zdobyć ZSRR? Itd.
>>>>
>> W jakim celu Żydzi wymordowali Żydów?
>>
>nkvd.memo.(*)дович
>Edelman , Salomon Dawidowicz. Narodowość: żydowska. Urodził się w 1896 r. Zmarł 17.06.1939 r., Moskwa, przyczyną śmierci - rozstrzelanie...

Odpowiedz na pytanie. W jakim celu Żydzi zabijali Żydów?
Thoter (6650 punktów)

> Odpowiedz na pytanie. W jakim celu Żydzi zabijali Żydów?
>
Rok czasu to tłumaczę. Byli Żydzi: niemieccy, amerykańscy, brytyjscy, rosyjscy a potem sowieccy.
Żydzi niemieccy z Niemcami pokonali cara Romanowa i stworzyli ZSRR. Rosła nowa potęga do roku 1937. W roku 1937 r. przejęto władzę nad ZSRR stworzonym przez Żydów niemieckich i Niemców.
Ci co stworzyli ZSRR i nim kierowali w 1937 r. zostali zamordowani. Fakty są takie, że ci tworzyli ZSRR w większości byli Żydami i ci co ich wymordowali i przejęli ich dorobek też byli Żydami. Był taki Żyd Grigorij Majranowski co truł osoby na szczycie władzy w ZSRR. W tym czasie w ZSRR tylko Żydzi chodzili z bronią. Bez wątpienia kierował tym amerykanski Żyd Bernard Baruch.
Potem Żydów, którzy wymordowali w ZSRR Żydów i Niemców spotkała zasłużona kara.
Jedni Żydzi byli za Żydami niemieckimi a inni za amerykańskimi.
Żydzi niemieccy gardzili Żydami polskimi i rosyjskimi, nazywali ich Osjuden.
Żydów niemeickich pokonała reszta Żydów, oczywiście z naszą pomocą.
Gdyby wojnę wygrali Żydzi niemieccy bylibyśmy, bezpieczni i bogaci, w centrum europejskiej potęgi. Teraz jesteśmy mięsem armatnim Żydów amerykańskich na wschodniej flance ich rosnącego imperium.
Elasp (6859 punktów)
>> Odpowiedz na pytanie. W jakim celu Żydzi zabijali Żydów?
>>
> Rok czasu to tłumaczę. Byli Żydzi: niemieccy, amerykańscy, brytyjscy, rosyjscy a potem sowieccy...

Czym tłumaczysz tak wielką bierność innych narodów, że historię Europy i świata wieku XX (przynajmniej I połowy) pisali głównie Żydzi? Czy uważasz ich za inteligentniejszych od innych narodów, czy też są inne powody ich supremacji?

Czym tłumaczysz taki, a nie inny bieg historii?

Thoter (6650 punktów)

> Czym tłumaczysz tak wielką bierność innych narodów, że historię Europy i świata wieku XX (przynajmniej I połowy) pisali głównie Żydzi? Czy uważasz ich za inteligentniejszych od innych narodów, czy też są inne powody ich supremacji?
> Czym tłumaczysz taki, a nie inny bieg historii?
>

Nie ma inteligentnych i nie inteligentnych narodów.
Inteligentne są tylko jednostki.
Inteligentne jednostki potrafią planować, przewidywać i kierować zasobem ludzkim.
Los określonego zasobu ludzkiego zależy od tego, jak się potrafi podporządkować i zrozumieć realizowany plan, który powstał w inteligentnych i mających wiedzę głowach.
Realizacja wielkich planów jest w zarodku niszczona przez hegemona. To niszczenie polega na: opluwaniu i mordowaniu wybitnych jednostek. Pozbawionemu osób inteligentnych i odmóżdżonemu zasobowi ludzkiemu obca agentura instaluje DEMOKRKACJĘ.
Potem demokratcyzny zasób ludzki już sam niszczy swoją inteligencję lokalną.
Obcy system bakowy, temu demokratycznemu zasobowi, udziela kredytów na spłatę wcześniejszych kredytów. Demokratyczni "politycy" wydają obcy papier fiducjarny na blichtr i pudrowanie fasad syfu. Demorkatcyzny zasób, za pot, buduje sobie prywatne hotele robotnicze.
Żydzi mają swoją elitę i jej obrona jest ważniejsza jak obrona dzieci.
Niemieccy Żydzi przewidzieli prawie wszystko w stworzeniu potężnej komunistycznej Europy.
Nie przewidzieli tylko, że ich wymordują w 1937 r. w ZSRR ŻYDZI.
16-05-2025 09:48 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>> Czym tłumaczysz tak wielką bierność innych narodów, że historię Europy i świata wieku XX (przynajmniej I połowy) pisali głównie Żydzi? Czy uważasz ich za inteligentniejszych od innych narodów, czy też są inne powody ich supremacji?
>> Czym tłumaczysz taki, a nie inny bieg historii?
>>
>Nie ma inteligentnych i nie inteligentnych narodów.
>Inteligentne są tylko jednostki.
>Inteligentne jednostki potrafią planować... itd.

Czym tłumaczysz fakt, że na losy Europy wpływały przede wszystkim jednostki narodowości żydowskiej? Jeżeli ich żydostwo nie miało znaczenia, dlaczego je podkreślasz? Jeżeli ma, na czym polega?
Thoter (6650 punktów)
>
> Czym tłumaczysz fakt, że na losy Europy wpływały przede wszystkim jednostki narodowości >żydowskiej? Jeżeli ich żydostwo nie miało znaczenia, dlaczego je podkreślasz? Jeżeli ma, na czym >polega?
>

Żydzi byli przy każdym ważnym ośrodku władzy. Wiedzieli co i gdzie się dzieje.
Brytyjczycy, Rosjanie, Polacy mordowali Żydów dlatego, że byli KOMUNISTAMI. Stworzyli ideologię, która z Europy stworzyłaby potęgę. Używając komunizmu pokonali cara Romanowa i zdobyli: ogromną bazę surowcową, teren pod poligon atomowy i ogromny zasób ludzki. Dlaczego Żydom nie udało się dokończyć swojego wielkiego dzieła ???
Wiedzieli po co w USA stworzono FED. Wiedzieli, że po pokonaniu cara Romanowa czeka ich walka z Brytyjczykami i Francuzami, którzy wypowiedzieli im wojnę już 8 kwietnia 1904 roku. Wiedzieli, że osłabioną wewnętrznymi wojnami Europę, na końcu zaatakuje Bernard Baruch.
Baruch wcześniej finansował i dostarczał uzbrojenie w celu kontynuowania wojen w Europie.
III Rzeszę stworzył i uzbroił Baruch. Amerykańskie banki JP Morgan i Chase finansowały III Rzeszę do stycznia 1942 roku. Po ludobójstwie w ZSRR w 1937 r. władzę nad ZSRR przejęli inni Żydzi i agentura przysłana z USA. Agenturą tą kierował Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский.
Żydzi komuniści byli do 1937 r. władcami i kreatorami potężnego ZSRR.
W 1937 r. wymordowano ich i ktoś cwańszy przejął ich dorobek.

en.wikipedia.org/wiki/Willy_Leow

W 1937 r. żydowskie NKWD wymordowało 10 tysięcy Żydów, przybyłych do ZSRR i powiązanych z ich komunizmem. Zamordowano 42 tysiące Niemców pracujących w przemyśle i na kolei, 360 Rosjan odznaczonych komunistycznymi medalami, 111 tysięcy Polaków umiejących posługiwać się bronią, 35 tysięcy oficerów Armii Czerwonej itd.
Willego Leowa zamordowali ci sami i z tego samego powodu, z którego zamordowano w ZSRR Żydów komunistów. Leow nie był Żydem. Gdyby ktoś inny był tak zdolny, żeby stworzyć ideologię, która dałaby możliwość stworzyć potężną Europę to też by był przez tych samych mordowany.
Ci co dzisiaj grożą Chinom są potomkami, tych co pokonali Żydów niemeickich i ich komunizm.
Elasp (6859 punktów)
>>> Czym tłumaczysz fakt, że na losy Europy wpływały przede wszystkim jednostki narodowości >żydowskiej? Jeżeli ich żydostwo nie miało znaczenia, dlaczego je podkreślasz? Jeżeli ma, na czym >polega?
>>
>Żydzi byli przy każdym ważnym ośrodku władzy. Wiedzieli co i gdzie się dzieje.

Dlaczego nie robili tego inni? Nie mogli, nie chcieli - ? Nadal nie odpowiadasz na pytanie.
Thoter (6650 punktów)

> Dlaczego nie robili tego inni? Nie mogli, nie chcieli - ?

Jak to nie robili ??
Brytyjczycy robili to samo i to w bardziej chamski sposób.
Francuzi czekali na finał wojny Brytyjczyków z Żydami niemieckimi i Niemcami i wtedy planowali wkroczyć do akcji. Planował też amerykański Żyd Bernard Baruch, który wspierał wszystkich, do czasu, by się jak najbardziej wykrwawili.
Gruzja i Polska była opanowana przez brytyjską agenturę. Jak Polak i Gruzin kogoś mordował, to znaczy, że robił to na zlecenie Brytyjczyków.

pl.wikipedia.org/wiki/Wiktor_Drymmer

Drymmer był brytyjskim agentem, który kompletnie nie rozumiał o co chodziło Brytyjczykom.
Elasp (6859 punktów)
>> Dlaczego nie robili tego inni? Nie mogli, nie chcieli - ?
>Jak to nie robili ??
>Brytyjczycy robili to samo i to w bardziej chamski sposób.

No to o co masz pretensję do Żydów - do tych, o których mówisz?
Elasp (6859 punktów)
>> Czym tłumaczysz tak wielką bierność innych narodów, że historię Europy i świata wieku XX (przynajmniej I połowy) pisali głównie Żydzi? Czy uważasz ich za inteligentniejszych od innych narodów, czy też są inne powody ich supremacji?
>> Czym tłumaczysz taki, a nie inny bieg historii?
>>
>Nie ma inteligentnych i nie inteligentnych narodów.
>Inteligentne są tylko jednostki.
>Inteligentne jednostki potrafią planować... itd.

Czym tłumaczysz fakt, że na losy Europy wpływały przede wszystkim jednostki narodowości żydowskiej? Jeżeli ich żydostwo nie miało znaczenia, dlaczego je podkreślasz? Jeżeli ma, na czym polega?
Elasp (6859 punktów)
>> Czym tłumaczysz tak wielką bierność innych narodów, że historię Europy i świata wieku XX (przynajmniej I połowy) pisali głównie Żydzi? Czy uważasz ich za inteligentniejszych od innych narodów, czy też są inne powody ich supremacji?
>> Czym tłumaczysz taki, a nie inny bieg historii?
>>
>Nie ma inteligentnych i nie inteligentnych narodów.
>Inteligentne są tylko jednostki...itd.

Możesz odpowiedzieć na pytanie, które zadałem?
18-05-2025 16:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Żydzi Czy uważasz ich za inteligentniejszych od innych narodów, czy też są inne powody ich supremacji?
ich moca, przewagą jest antyliberalizm (anty indywidualizm, anty wolność) czyli komuna (dusz)

zawsze się wspierają np facebook jest z rosji (z żydów rosyjskich),
u nas Polaków, libków niedorozwojków, jest odwrotnie- naszym bogiem jest: INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ = bieda


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 16:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>czemu Niemcy nie wkroczyli do Moskwy by zdobyć ZSRR? Itd.
> W jakim celu Żydzi wymordowali Żydów?
dlatego nie wierze w jego teorie
bardziej Polak Polaka, patrz Dzierżyński, czy inny profesor balcerowicz, dzisiaj jego uczeń tusk


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 16:34 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>czemu Niemcy nie wkroczyli do Moskwy by zdobyć ZSRR? Itd.
>> W jakim celu Żydzi wymordowali Żydów?
>dlatego nie wierze w jego teorie
>bardziej Polak Polaka, patrz Dzierżyński, czy inny profesor balcerowicz, dzisiaj jego uczeń tusk

Życie w Rosji to przjabane było ( i jest )

Rosyjski Kat Wasilij Michajłowicz Błochin


członek ochrony Józefa Stalina. Przyjmuje się, że w okresie od 1926 do 1953 własnoręcznie zastrzelił 10-15 tys. ludzi[1], choć niektórzy historycy mówią o większej liczbie ofiar Błochina (nawet 50 tys. zamordowanych)[2]. W 1940 roku rozstrzeliwał polskich jeńców wojennych w piwnicach Obwodowego Zarządu NKWD w Kalininie (obecnie Twer) jako jeden z wykonawców zbrodni katyńskiej[3].

Trzeba byc niezłym zjebem żeby tyle ludzi samemu zabić.

Przypomnę tylko wszystkim ze Okrągły użyczylby swojego karabinu do strzelania do Polaków ( tak pisal o ofiarach zbrodni Katyńskie na tym forum.

Tfu.



Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Thoter (6650 punktów)

>> W jakim celu Żydzi wymordowali Żydów?

>dlatego nie wierze w jego teorie
>

pl.wikipedia.org/wiki/Naum_Eitingon

Naum Isaakowicz Eitingon (ros. Наум Исаакович Эйтингон, Эйдингтон, Эттингтон, hebr. נחום אייטינגון, znany także jako Leonid Aleksandrowicz Eitingon, ros. Леонид Александрович Эйтингон; ur. 31 maja?/12 czerwca 1899 w Szkłowie, zm. 3 maja 1981 w Moskwie) - oficer radzieckiego wywiadu i innych służb specjalnych, generał major.
Urodził się w rodzinie żydowskiego urzędnika fabryki papieru.
Od 1939 do maja 1941 bierze udział w operacji "Kaczka" (Zabójstwo Trockiego), najpierw w Paryżu, a od października 1939 - w Nowym Jorku, w końcowej fazie operacji zaś w Meksyku. Po zabiciu Trockiego (20 sierpnia 1940) uciekł na Kubę i na początku 1941 przez Nowy Jork i Chiny wrócił do ZSRR, do Moskwy przyjechał w maju 1941.


pl.wikipedia.org/wiki/Lew_Trocki

Lew Dawidowicz Trocki (ros. Лев Давидович Троцкий, właśc. Lew Dawidowicz Bronstein, ros. Лев Давидович Бронштейн; ur. 26 października?/7 listopada 1879 w Janowce w guberni chersońskiej, zm. 21 sierpnia 1940 w Meksyku) - komunistyczny rewolucjonista rosyjski pochodzenia żydowskiego. Jeden z twórców i przywódców RFSRR, ZSRR oraz Armii Czerwonej.

Twórcę ZSRR i Armii Czerwonej, najmądrzejszego Żyda, zamordowali ŻYDZI.
Takie są fakty a nie moje teorie.

en.wikipedia.org/wiki/Dewey_Commission

Komisja Deweya (oficjalnie "Komisja śledcza do spraw zarzutów postawionych Lwowi Trockiemu w procesach moskiewskich") została powołana w marcu 1937 roku przez Amerykański Komitet Obrony Lwa Trockiego. (...)
Komisja ogłosiła, że ​​oczyściła Trockiego ze wszystkich zarzutów postawionych podczas procesów moskiewskich , a ponadto ujawniła skalę domniemanego sfałszowania wszystkich pozostałych oskarżonych podczas tych procesów. Wśród jej wniosków znalazło się stwierdzenie: "Prowadzenie procesów moskiewskich było takie, że przekonało każdą bezstronną osobę, że nie podjęto żadnych wysiłków, aby ustalić prawdę".


Amerykański Komitet Obrony Lwa Trockiego nie rozumiał, że rozkaz zamordowania Trockiego i przejęcia jego ZSRR, został wydany z USA przez amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha.
Była to zaplanowana akcja na szeroką skalę. Aresztowano 1,5 mln ludzi połowę rozstrzelano.
Hamerlik, jak sobie wyobrażasz zastrzelenie 35 tysięcy uzbrojonych oficerów Armii Czerownej ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, jak sobie wyobrażasz zastrzelenie 35 tysięcy uzbrojonych oficerów Armii Czerownej ??

Ludzie w Rosji nadal giną.
Opozycja polityczna jest w 21 wieku truta jak w średniowieczu , niszczona w obozach przymusowej pracy albo zabijana rakietami.

W Rosji może istnieć tylko jedna narracja, panować tylko jedna ideologia istnieć tylko jedna hierarchia wśród ludzi.

Nie rozumiem dlaczego to Cię tak zachwyca?

Chcesz tak żyć?
Dlatego ich ciągle usprawiedliwiasz i głosisz, że mają prawo zabijać innych?

Ja tak żyć nie chcę i nie będę.

Wolę nasze zasady, gdzie pokłócimy się na ostro z szarleyem ale nikt nikogo nie zabije a nawet pomoże kiedy zauważy, że przeciwnik naprawdę cierpi.

Wolę inny świat od ruskiego.
Dla mnie życie w społeczeństwie, w którym każdy musi bać się każdego i każdy może być posadzony o zdradę, bo się trochę różni od reszty nie ma sensu.

Wg mnie trzeba wyplenić Ruskich z ukraińskiej ziemi zanim zacznie się trucie opozycji w Polsce.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Opozycja polityczna jest w 21 wieku truta jak w średniowieczu , niszczona w obozach przymusowej >pracy albo zabijana rakietami.
>
To nie jest żądna opozycja tylko wroga agentura szkolona przez: CIA, MI6, Mossad.
Co do trucia to w zydowskim ZSRR specjalistą od tego był Żyd Grigorij Majranowski.

pl.wikipedia.org/wiki/Grigorij_Majranowski

Grigorij Moisiejewicz Majranowski (ros. Григо́рий Моисе́евич Майрано́вский, ur. 1899 w Batumi (lub w Baku), zm. 1964 (według innych informacji w 1971) w Machaczkale) - funkcjonariusz NKWD, pułkownik służby medycznej MGB ZSRR, zbrodniarz komunistyczny, znany jako "doktor Śmierć".
Urodzony w żydowskiej rodzinie, od 1917 studiował medycynę na uniwersytecie w Tyflisie, następnie w Baku, podczas studiów należał do partii Bund, od 1920 w RKP(b).


Nie był komunistą, truł Żydów komunistów i innych Żydów. Każdy Gruzin, który w tym czasie działał w ZSRR był powiązany z brytyjskimi służbami. Żyd Majranowski otruł polskiego Żyda Nauma Sameta, zaangażowanego w tajną pracę w Uljanowsku nad wykorzystaniem zdobytego niemieckiego sprzętu na radzieckich okrętach podwodnych, nawiązał kontakty z Brytyjczykami i zamierzał wyemigrować do Palestyny; Majranowski podał Sametowi zastrzyk z trucizną kurary podczas badania profilaktycznego.
Majranowski z Eitingonem truli osoby na szczycie władzy ZSRR w 1937 roku, podczas odbicia ZSRR Żydom niemieckim.

wydarzenia(*)bronia-biologiczna,nId,2421585

Jednym z głównych bakteriologów przedwojennego polskiego wywiadu był dr med. Józef Alfons Ostrowski. W trakcie przesłuchania przyznał, że podawał więźniom kanapki z szynką i pasztetem, do których aplikował wcześniej jad kiełbasiany. Zwłoki ofiar wrzucał do rzeki Prypeć przy granicy z ZSRR. Zapewne po to, aby Sowieci myśleli, że zostali rozstrzelani przez polską straż graniczną, przy próbie nielegalnej przeprawy na terytorium II RP. To ryzykowne rozwiązanie zostało później zastąpione rozpuszczaniem ciał w roztworze kwasowym.

O tym, że polscy katolicy truli i mordowali ludzi, żeby doskonalić się w mordowaniu, w książkach z historii nie przeczytamy. Truli "opozycję".

15-05-2025 10:08 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>
>Historia Polska oszukuje Polaków,

Chyba ciebie. Czytaj polskie książki do Historii. Dowiesz się np:

Na trzy dni przed wybuchem powstania mieszkańcy Warszawy mogli usłyszeć przekazywaną przez Radio Moskwa odezwę sterowanego przez Sowietów Związku Patriotów Polskich. Jej treść brzmiała:

Ludu Warszawy! Do broni! Niech cała ludność stanie murem wokół Krajowej Rady Narodowej, wokół warszawskiej Armii Podziemnej. Uderzcie na Niemców! Udaremnijcie ich plany zburzenia budowli publicznych. Pomóżcie Czerwonej Armii w przeprawie przez Wisłę. Przysyłajcie wiadomości, pokazujcie drogi. Milion ludności Warszawy niech stanie się milionem żołnierzy, którzy wypędzą niemieckich najeźdźców i zdobędą wolność."


Typowo ruskie metody. Napaść na Polskę gdy ta się broni przed Niemcami. Wymordować oficerów i trzon inteligencji w Katyniu a potem jeszcze patrzeć jak Niemcy równają z ziemia stolicę.

A gdy kraj się już wykrwawi obsadzić pachołkami z Moskwy i Ubekami Rząd w Polsce.

120 milionow ofiar komunizmu. Chyba nie ma kraju na swiecie któremu GNOJENIE innych nie starcza wiec potrafiło GNOIC swoich obywateli w Gułagach.
I zamiast zbudować kanalizację dla płowy obywateli w Rosji woli wydać kasę na napaść na UKRAINe i wydać na śmierć Rosyjskich chłopców.

Naprawdę współczuję młodym Rosjanom i Rosjanom że zamiast żyć jak Polacy choćby to giną gdzies na Ukrainie PO NIC.









Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
17-05-2025 08:59 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Naprawdę współczuję młodym Rosjanom i Rosjanom że zamiast żyć jak Polacy choćby to giną gdzies na Ukrainie PO NIC.

Po wielką Rasije, której nikt nie odważy się podskoczyć.

Nawet Ty jeśli znajdziesz się w jej obrębie nałożysz na siebie autocenzurę ze strachu.

Putin nie jest bogiem a ci chłopcy nie napieprzaja się z innymi wbrew własnej woli.

Co jest cała Wielka machina zwyciężania nad drugim człowiekiem, w której Putin jest tylko trybem pomimo, że wszystkie oczy są zwrócone na niego.

Gdyby Putin zniknął machina zwycięstwa nie straci swojej funkcjonalności. Na jego miejsce wejdzie natychmiast kolejny osobnik podobnie rozumujący jak przy wymianie królowej mrowiska.

Ci chłopcy mają władzę, rozległe tereny, zasoby, wielbiących ich ludzi i nie walczą przypadkiem.

Nie potrzebują kanalizacji w mrówkowcu, w którym 1000 ludzi żyje sobie na głowach.

Sikają na polu, na rozległym terenie, na którym nikogo poza nimi nie ma aż do horyzontu i nikt nie odważy się tam przyjść i postawić im żadnego mrowkowca z kanaliza.

youtu.be/5VCiU1osa3w
17-05-2025 18:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Historia Polska oszukuje Polaków,
>Na trzy dni przed wybuchem powstania mieszkańcy Warszawy mogli usłyszeć przekazywaną przez Radio Moskwa odezwę sterowanego przez Sowietów Związku Patriotów Polskich.
nie szarga się śmiercią setki tysięcy ludzi na "gębę", trzeba było się spotkać, ustalić plan (czas, miejsce, siły), podpisać umowę i działać razem, jak działają wilki, zorganizowanie

Powstanie Warszawskie było przeciwko ZSRR, miała powstać Warszawa Zachodnia jak Berlin Zachodni,i Warszawa Wschodnia jak Berlin Wschodni) tylko glupi rusek by się na to zgodził

>Typowo ruskie metody. Napaść na Polskę gdy ta się broni przed Niemcami.
czemu wczesniej się nie broniła np z Zydami, tylko wtedy gdy rosjanie byli na Pradze. Tak to tylko usazyd potrafi, europa się wykrwawia a oni włączają się na koniec, kiedy wszyscy padnięci, i zgarnia całą stawke, gady jebane

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 11:54 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>Historia Polska oszukuje Polaków,
>>Na trzy dni przed wybuchem powstania mieszkańcy Warszawy mogli usłyszeć przekazywaną przez Radio Moskwa odezwę sterowanego przez Sowietów Związku Patriotów Polskich.
>nie szarga się śmiercią setki tysięcy ludzi na "gębę", trzeba było się spotkać, ustalić plan (czas, miejsce, siły), podpisać umowę i działać razem, jak działają wilki, zorganizowanie

Do ruskich masz pretensje ? Coś ci się pomyliło w twojej propagandzie

. To ruski nadawał komunikat a potem stał BEz HONORU i patrzył jak się Warszawa wykrwawia.



>Powstanie Warszawskie było przeciwko ZSRR, miała powstać Warszawa Zachodnia jak Berlin Zachodni,i Warszawa Wschodnia jak Berlin Wschodni) tylko glupi rusek by się na to zgodził

Rusek to se może kanalizację budować i sobie dla swoich bo sraja do dziury w zieni a nie decydować o tym co się Dzieje działo w Polsce.

>>Typowo ruskie metody. Napaść na Polskę gdy ta się broni przed Niemcami.
>czemu wczesniej się nie broniła np z Zydami, tylko wtedy gdy rosjanie byli na Pradze. Tak to tylko usazyd potrafi, europa się wykrwawia a oni włączają się na koniec, kiedy wszyscy padnięci, i zgarnia całą stawke, gady jebane

Polska została napsniata przez Niwmcy a potem typowo Ruska metoda na oslabiona Polska nadpanieta od tyłu.

Ruskie lubia od tyłu strzelać też w głowy. Tak pomordowano haniebnie ludzi w Katyniu. Była wojna a Ruskie wymordowali oficerów wojska Polskiego.

A gdy już stolica Padła to przyprowadzili tu Ubeków Esbekow s Moskwy i tymi pachołkami sterowali Polska do 89 roku.

>gady jebane

Już ich tu nie ma. Spokojnie jesteś w UE. Sprawdź masz kibel w domu.
Pamiętaj o tym zawsze jak spuszcasz wodę w kiblu że mogłes byc teraz w okopie na Ukrainie. Aż ukraiński dron zrobiłby z ciebie mielonkę.

Tyle młodych Rosjan zginie niepotrzebnie. Ładna pogoda trollu ? Ile tych dzieciaków nigdy już tego nie zobaczy. Nie pocaluje dziewczyny.

Bo urodzili się Rosjanninem a nie Polakiem. Ech szkoda ich.




Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
15-05-2025 11:15 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>czemu Niemcy nie wkroczyli do Moskwy by zdobyć ZSRR?
>bo nie mogli
>ogromne straty własne, brak uzupełnien, brak zaopatrzenia np pocisków, czołgów, paliwa, ludzi.
Myślisz, że wkroczenie do Moskwy mogło oznaczać zakończenie wojny na wschodzie? Słyszałeś przecież o przenoszeniu m.in. fabryk za Ural. Głębia strategiczna itd.

>Sowieci jednym marszem przeszli 600km, musieli gdzies się zatrzymać, wisła była dobrym miejscem

Gdybym był naiwny to bym w takie banialuki wierzył. To było politycznie rozegrane, można o tym poczytać, a ja się nie będę produkował bo mądrzejsi ode mnie już to dobrze opisali.
18-05-2025 15:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Myślisz, że wkroczenie do Moskwy mogło oznaczać zakończenie wojny na wschodzie?
chciałem wytłumaczyć czemu rosjanie nie zdobyli Warszawy z marszu, bo nie mieli SIŁY

>>Sowieci jednym marszem przeszli 600km, musieli gdzies się zatrzymać, wisła była dobrym miejscem
>Gdybym był naiwny to bym w takie banialuki wierzył. To było politycznie rozegrane, można o tym poczytać, a ja się nie będę produkował bo mądrzejsi ode mnie już to dobrze opisali.
w wojnie są przerwy na zebranie sił, przegrupowanie, Wisła była normalnym do tego miejscem. Ale jakby Polska, znaczy przedwojenna patoelita ( z zasady wroga bolszewizmowi) uzgodniła skoordynowany atak, rosjanie by podciągneli obwody z innych frontów i wspólnie byśmy wyzwolili stolicę.

wiesz jak wilcze stada na atlantyku zyskiwały przewagę, nie po libkowemu, jako indywidualne, wolne Ubot-y ale zorganiozowana jednoczesna akcja, jak jeden organizm, my libki nie jestesmy do tego organicznie zdolni, dlatego mamy liberalizm, tak jak w 1,2 rp czyli biedę (dzięki UE nie jest tak źle, ale za profesora balcerowicza było tragicznie), wymieranie.
Rosja zwycięży


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 14:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Inną bzdurą jest pisanie, że Stalin przyglądał się Powstaniu Warsawskiemu.
>To czemu Armia Czerwona nie wkroczyła do Warszawy by pobić Niemców?
fizycznie nie mogła. Ile Ty jesteś w stanie minut się bić, pracować cieżko, a żeby wkroczyć do akcji trzeba być wypoczetym, inaczej to i ja pobije najlepszego boksera który bił się z innym 20 rund.

>O co wg Ciebie chodziło sowieckim decydentom?
o uczciwość, którym naszym januszom biznesu (patoelitom) brakuje
dobrze, że mamy zagraniczne koncerny


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
18-05-2025 15:08 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Inną bzdurą jest pisanie, że Stalin przyglądał się Powstaniu Warsawskiemu.
>>To czemu Armia Czerwona nie wkroczyła do Warszawy by pobić Niemców?
>fizycznie nie mogła. Ile Ty jesteś w stanie minut się bić, pracować cieżko, a żeby wkroczyć do akcji trzeba być wypoczetym, inaczej to i ja pobije najlepszego boksera który bił się z innym 20 rund.

Jak Ruskie napadali na Polskę to nie byli zmęczeni.
Jak Ruskie strzelali Polakom w tył glowy w Katyniu mordując oficerów to nie byli zmęczeni.
się.
Zmęczyli się nad Wisłą. Po tym jak wezwali do Polaków do walki . patrząc potem jak Warszawiacy się wykrwiawiali.


Jest 2025 rok. Histori Polski uczy się już z Polskich podręczników polskich Historyków a nie manipulacji od ruskich po akceptacji z Moskwy.

Ale czasem trzeba wam trolle odpisać żebyście nie zapominali że jestescie w Polsce a nie w komuszym kraju zastrasznym przez Ruskich.






Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365