> W odpowiedzi na wpis Szarleya w wątku jak niżej:> www.racjonalista.pl/forum.php/s,958224#w959538> > Cytat: Przy okazji mały konkurs bez nagród. >Czy ktoś wie jakie słowo wymyślone przez polskich naukowców zostało uznane we wszystkich językach >świata w takim samym niemal brzmieniu jak w polszczyźnie? > > ----------------> Chcąc wygrać ten konkurs oczywiście wsparłem się GPT i oto "moja" odpowiedź:> [i]Słowo "witamina"> Termin ten został wprowadzony przez polskiego biochemika Casimir Funk (Kazimierza Funka) w 1912Chylę czoła. Nie wiedziałem, że to słowo take pochodzi z polszczyzny i nawet jeśli Funk zapożyczył je z łaciny to ewidentnie jest polskim Chodziło mi o inne słowo, ale czegoś się nauczyłem. Zgodnie z obietnicą, nagrody nie będzie  > Proponuję by nagrodą za wygranie konkursu była choćby skromna wycieczka do Berlina (oczywiście piesza) - co Ty NATO Szarleyu?A dlaczego akurat Berlin? I dlaczego pieszo?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|