 |
Przerażające! A to Polska właśnie! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-07-2011 13:19 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Przerażające! A to Polska właśnie!
30 na 30 | . Ach, jak to dobrze, że żyjemy w cywilizowanym kraju, gdzie nie dokonuje się mordów z powodów religijnych, gdzie katoliccy rodzice z wyższym wykształceniem mogą powiedzieć, że dzięki postępom medycyny mogło się urodzić ich dziecko, któremu już w badaniach prenatalnych nie rokowano więcej niż kilka miesięcy. I nie szkodzi, że po trzech miesiącach w bólach zmarło. Zostało ochrzczone i dostało wiele rodzicielskiej miłości. (Patrzyłem z przerażeniem na tych religijnych zboczeńców, mówiących to z uśmiechem prosto do kamery.) A to Polska właśnie!
Czternastoletnia Lublinianka została zgwałcona i zaszła w ciążę. Prokuratura potwierdziła fakt dokonania na niej przestępstwa.
Dziewczyna chciała dokonać aborcji w swoim mieście, lecz dwa szpitale jej odmówiły. W jednym z nich w czasie rozmowy jej i jej matki z ordynatorem pojawił się ksiądz, który zaczął przekonywać, że dziecko z gwałtu powinno się urodzić.
Matka dziewczyny poprosiła o pomoc Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która pomagała znaleźć szpital w Warszawie, gdzie możliwe będzie dokonanie zabiegu. Miał się odbyć w tym tygodniu w szpitalu przy ul. Inflanckiej. Dziewczyna przyjechała w środę rano, zaś następnego dnia w szpitalu pojawił się ksiądz z Lublina i towarzyszące mu kobiety z organizacji pro-life. Byli też dziennikarze z ultrakatolickich mediów. Część z nich znalazło się w pokoju czekającej na zabieg dziewczyny, którą wedle słów przedstawicielki personelu "zaszczuwali", by odstąpiła od decyzji o przerwaniu ciąży. Reszta okupowała sekretariat szpitala. Do zabiegu nie doszło.
Otrzymaliśmy faksem pismo z sądu, że zabieg nie może się odbyć, dlatego pacjentka została wypisana - powiedział Janusz Siemaszko, dyrektor szpitala przy Inflanckiej. Nie pokazał jednak tego pisma. Nieoficjalnie media dowiedziały się, że chodzi o postanowienie sądu rodzinnego o pozbawieniu matki dziewczyny władzy rodzicielskiej. Trwają przesłuchania świadków w związku ze zgłoszonym podejrzeniem przestępstwa nakłaniania do aborcji, prowadzone przez warszawską prokuraturę.
Sprawa następna.
Stanowisko Kościoła katolickiego w tej sprawie jest jasne: badanie prenatalne może być grzechem, jeśli decydująca się na nie kobieta zakłada, że w przypadku wykrycia nieprawidłowości w rozwoju płodu - dokona aborcji. Badanie staje się wówczas po prostu elementem procesu aborcji. Jeśli celem takiego badania jest sprawdzenie "jakości" dziecka, to diagnostyka prenatalna jest grzechem, nawet wówczas, gdy do aborcji ostatecznie nie dochodzi.
Być może tak właśnie wygląda sytuacja małżeństwa z Łomży, które wytoczyło szpitalowi i lekarzom proces o odszkodowanie za odmowę badań prenatalnych. Pięcioletni dziś Adaś urodził się z ciężką chorobą zwaną hypochondroplazją. Ponownie ciężarna matka zażądała badań prenatalnych, a według lekarzy zdecydowana była na dokonanie aborcji, gdyby także drugie dziecko miało urodzić się upośledzone. Diagnostyki odmówiono; ostatecznie badanie przeprowadzono w siódmym miesiącu ciąży. Podejrzenia potwierdziły się, ale na aborcję było już za późno. Ania ma dziś trzy latka. Hypochondroplazja poważnie deformuje stawy, kończyny są króciutkie - dzieci nie mogą ani normalnie chodzić, ani posługiwać się rękami.
Ach, a te śmieszne Chińczyki to stuletnie jaja jedzą!
Pozdrawiam wszystkich myślących samodzielnie.
@@@ .
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#1 6 na 6 | coreless (16088 punktów) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! | |
#2 16 na 16 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! | Widac każdy kraj ma swojego Andersa B. Breivika. U nas jest to cała organizacja, którą można z nim porównać.
Pozdrawiam
Niech Ci aIIaH masaż zrobi! |
#3 10 na 10 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! |
> Premier do BorowskiegoCałą odpowiedź można streścić następująco: "Ale o co wam, panowie, chodzi? Wszystko jest w porządku!"
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#4 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! | > Premier do Borowskiego.Tak, odpowiedź Premiera, jak dla mnie, mieści się właśnie w tych - faktach przerażających. Do niej należy także mentalność większości naszej klasy politycznej. Pozdrawiam. @@@ . |
| facet (344 punktów) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! | >Być może tak właśnie wygląda sytuacja małżeństwa z Łomży, które wytoczyło szpitalowi i lekarzom >proces o odszkodowanie za odmowę badań prenatalnych. Pięcioletni dziś Adaś urodził się z ciężką >chorobą zwaną hypochondroplazją. Ponownie ciężarna matka zażądała badań prenatalnych, a według >lekarzy zdecydowana była na dokonanie aborcji, gdyby także drugie dziecko miało urodzić się >upośledzone. Diagnostyki odmówiono; ostatecznie badanie przeprowadzono w siódmym miesiącu >ciąży. Podejrzenia potwierdziły się, ale na aborcję było już za późno. Ania ma dziś trzy latka. >Hypochondroplazja poważnie deformuje stawy, kończyny są króciutkie - dzieci nie mogą ani normalnie >chodzić, ani posługiwać się rękami.[/color]
Mam sąsiadkę z achondroplazją. Tak się gryzę i proszę Was o radę: czy wypada pokazać jej ten wątek z prośbą o jej punkt widzenia na tę sprawę, czy lepiej nie? |
#6 9 na 9 | fiedorek.t (5805 punktów) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! | >Ach, a te śmieszne Chińczyki to stuletnie jaja jedzą!Pozdrawiam wszystkich myślących samodzielnie. Czy w szpitalach nie ma ochrony? Obecność tylu osób powoduje straszny zamęt. Założę się, że jazgot był niemiłosierny. Mają ustalone procedury służące do opanowania sytuacji i powinni byli wszyscy, jak jeden, zostać usunięci z placówki. A pod płotem to niechby sobie krzyczeli do usr... śmierci. Zgroza. |
#7 9 na 9 | perun (8610 punktów) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! | >. >Ach, jak to dobrze, że żyjemy w cywilizowanym kraju, gdzie nie dokonuje się mordów z powodów >religijnych, gdzie katoliccy rodzice z wyższym wykształceniem mogą powiedzieć, że dzięki postępom Nie tak dawno był tu wątek o religijnym terroryzmie . Są tacy tutaj , którzy dowodzą , że religia nie ma wiele wspólnego z terroryzmem , że to wina kapitalizmu , żydów , masonów , cyklistów itd. Jeśli postępowania jakie Pan tu przytoczył nie są religijnym terroryzmem , to czym są ? Chętnie poznam odpowiedż na to pytanie , od tych którzy twierdzili , że terroryzm nie ma nic wspólnego z religią |
#8 3 na 3 | fiedorek.t (5805 punktów) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! |
> >Ach, jak to dobrze, że żyjemy w cywilizowanym kraju, gdzie nie dokonuje się mordów z powodów> >religijnych, gdzie katoliccy rodzice z wyższym wykształceniem mogą powiedzieć, że dzięki postępom> Nie tak dawno był tu wątek o religijnym terroryzmie . Są tacy tutaj , którzy dowodzą , że religia nie ma wiele wspólnego z terroryzmem , że to wina kapitalizmu , żydów , masonów , cyklistów itd. Jeśli postępowania jakie Pan tu przytoczył nie są religijnym terroryzmem , to czym są ? Chętnie poznam odpowiedż na to pytanie , od tych którzy twierdzili , że terroryzm nie ma nic wspólnego z religiąPowinien być paragraf na idiotów, którzy cieszą się, że dziecko zmarło w zgodzie z panem B. Bez badań na oddział psychiatryczny. A tam detox. |
#9 8 na 8 | webmaster (moderator) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! | >Patrzyłem z przerażeniem na tych religijnych zboczeńców, mówiących to z uśmiechem >prosto do kamery. W takich sytuacjach trzeba im zadać proste pytanie: "gdyby twoja żona została zgwałcona, zaopiekował byś się bękartem jak własnym?" Jeżeli nawet odpowie tak, to niech nie nakazuje tego innym. |
#10 14 na 14 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! | . > Mam sąsiadkę z achondroplazją. Tak się gryzę i proszę Was o radę: czy wypada pokazać jej ten wątek z prośbą o jej punkt widzenia na tę sprawę, czy lepiej nie?Całe nasze życie polega na wrodzonej nam (genetycznej) inteligencji i procesie socjalizacji. Wtedy nabywa się wiedzy, kultury, wrażliwości. Nikt za Pana decyzji nie podejmie. Ja bez żadnego gryzienia się ze sobą o tak osobistą sprawę bym jej nie zapytał. Wystarczy jej tego szczęścia, które od Dobrego Boga dostała, aby wchodzić z buciorami w jej psychikę i wymuszać deklarację. Jestem ciekawy - czy Pan potrafi rozróżnić nieświadomy płód od świadomego człowieka i zna procentową ilość samoistnych poronień? Gdyż warto coś wiedzieć i coś rozumieć zanim zacznie się uszczęśliwiać swoją mądrością innych ludzi. No chyba, że czyjaś wiedza pochodzi prosto od Boga i Magisterium Świętego Kościoła Katolickiego. Wówczas jest się posiadaczem Prawdy i wie się na pewno. @@@ . |
#11 4 na 4 | fiedorek.t (5805 punktów) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! | > Mam sąsiadkę z achondroplazją. Tak się gryzę i proszę Was o radę: czy wypada pokazać jej ten wątek z prośbą o jej punkt widzenia na tę sprawę, czy lepiej nie?Nie jestem pewien czy to dobry pomysł.  Mogę mówić jedynie za siebie, a jestem zdania, że badania prenatalne są konieczne i w przypadku uszkodzeń płodu uważam, że aborcja jest oczywistą oczywistością. Obawiam się, że mogłaby tego nie zrozumieć i byłoby jej przykro. |
#12 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! | . > >>>>Patrzyłem z przerażeniem na tych religijnych zboczeńców, mówiących to z uśmiechem prosto do kamery.> W takich sytuacjach trzeba im zadać proste pytanie: "gdyby twoja żona została zgwałcona, zaopiekował byś się bękartem jak własnym?" Jeżeli nawet odpowie tak, to niech nie nakazuje tego innym.Nie mogłem, oglądałem to w tevałpe w "naukowym" programie o badaniach prenatalnych. PS. (Napisałem: "z uśmiechem do kamery".) Pozdrawiam. @@@ . |
#13 7 na 7 | fiedorek.t (5805 punktów) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! |
> I nie szkodzi, że po trzech miesiącach w bólach zmarło. Zostało ochrzczone i >dostało wiele rodzicielskiej miłości.([color=navy]Patrzyłem z przerażeniem na tych religijnych zboczeńców, mówiących to z uśmiechem >prosto do kamery.) Ciekawi mnie też, czy trzy miesięczne dziecko było świadome tej "wielości" rodzicielskiej miłości. I czy było szczęśliwe, bo zostało ochrzczone. Och, o mały włos bym zapomniał, przecież umierało w bólach, więc prócz cierpienia chyba nic nie czuło. Egoistyczne świnie.
|
| fiedorek.t (5805 punktów) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! | >Ach, a te śmieszne Chińczyki to stuletnie jaja jedzą!Pozdrawiam wszystkich myślących samodzielnie. Rozmawiałem z kobietą, która powiedzmy, zna temat z praktyki. Dowiedziałem się, że lekarz ginekolog może doprowadzić do poronienia, lub śmierci płodu co skutkuje jego usunięciem. Pytanie brzmi: czy jest to zgodne z prawem? Następnie: czy jest to zgodne z etyką zawodową lekarzy? Oczywiście wszystko dzieje się za wyrazną zgodą, czy może raczej, życzeniem pacjentki. A może jest to tylko problem moralny samego lekarza? Jeśli takie praktyki mają miejsce, to dlaczego ta dziewczyna nie znalazła innego lekarza, który w ten czy inny sposób rozwiązałby jej problem. Brak pieniędzy, czy odwagi? Pro life mohers zrobiły swoje?
|
| ranger (1 punktów) | Odp: Przerażające! A to Polska właśnie! | >.
> Czternastoletnia Lublinianka została zgwałcona i zaszła w ciążę. Prokuratura >potwierdziła fakt dokonania na niej przestępstwa. >Dziewczyna chciała dokonać aborcji w swoim mieście, lecz dwa szpitale jej odmówiły. W jednym z nich >w czasie rozmowy jej i jej matki z ordynatorem pojawił się ksiądz, który zaczął przekonywać, że >dziecko z gwałtu powinno się urodzić. >Matka dziewczyny poprosiła o pomoc Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która pomagała >znaleźć szpital w Warszawie, gdzie możliwe będzie dokonanie zabiegu. Miał się odbyć w tym tygodniu w >szpitalu przy ul. Inflanckiej. Dziewczyna przyjechała w środę rano, zaś następnego dnia w >szpitalu pojawił się ksiądz z Lublina i towarzyszące mu kobiety z organizacji pro-life. Byli też >dziennikarze z ultrakatolickich mediów. Część z nich znalazło się w pokoju czekającej na zabieg >dziewczyny, którą wedle słów przedstawicielki personelu "zaszczuwali", by odstąpiła od decyzji o >przerwaniu ciąży. Reszta okupowała sekretariat szpitala. Do zabiegu nie doszło.Otrzymaliśmy faksem pismo z sądu, że zabieg nie może się odbyć, dlatego pacjentka została wypisana >- powiedział Janusz Siemaszko, dyrektor szpitala przy Inflanckiej. Nie pokazał jednak tego pisma. >Nieoficjalnie media dowiedziały się, że chodzi o postanowienie sądu rodzinnego o pozbawieniu matki >dziewczyny władzy rodzicielskiej. Trwają przesłuchania świadków w związku ze zgłoszonym podejrzeniem >przestępstwa nakłaniania do aborcji, prowadzone przez warszawską prokuraturę.
Ehm, ehm. Czegoś tutaj nie rozumiem, więc pana pytam: czy opisywana przez pana historia to nie jest przypadkiem głośna swego czasu sprawa 14-letniej Agaty z Lublina czy może jakiejś innej dziewczyny? Jeśli to jest nowa historia, to prosiłbym podać mi link do niej. Jednak, jeśli to jest historia tamtej Agaty, to mi bardzo dużo rzeczy w pana wypowiedzi nie pasuje, choćby to, że nie napisał pan, że aborcja została przeprowadzona. Z całego tego fragmentu wynika, że zabieg został definitywnie powstrzymany przez "ciemne siły". PS: Pomijam fakt, że okazało się później, że też żadnego gwałtu nie było, tylko dziewczynka zaszła w ciążę ze swoim chłopakiem, niewiele starszym od niej. Nazywali to gwałtem na początku, bo wg prawa seks o osobą poniżej 15 roku życia jest czynem zabronionym. Pismaki opisujące tą sprawę dopuścili się tu uproszczenia. Gwałt zawsze sensacyjniej brzmi niż "czyn zabroniony". |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|