 |
Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-02-2013 23:52 | skieras (186 punktów) | Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?!
16 na 16 | temat powiązany z głównym niusem dnia ale film na tyle mną wstrząsną iż stwierdzilem ze nalezy sie oddzielny wątek www.tvn24.(*)mi-niz-pedofilia,305740,s.htmlPieronek stwierdził wprost. Potrzeba kontroli przestrzegania przykazań jest ważniejszy od tego iż ktoś jest pedofilem... zamurowało mnie po obejrzeniu tej wypowiedzi... czy za takie wypowiedzi nie należą sie jakies prawne konsekwencje??? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#1 2 na 2 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! | Aby być precyzyjnym, Pieronek powiedział, że:
"W jego opinii, jest rzeczą naturalną, mówić o błędach Kościoła, ale - jak zaznaczył - Benedykt XVI zmagał się z o wiele poważniejszymi problemami niż pedofilia wśród duchownych.
- Dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi. To jest o wiele ważniejsze zadanie niż ukrócenie sprawy pedofilskiej - powiedział bp Pieronek." |
#2 6 na 6 | romaro (25211 punktów) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! | > - Dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi. To jest o wiele ważniejsze zadanie niż ukrócenie sprawy pedofilskiej - powiedział bp Pieronek."XXI wiek, a w kościele logika starotestamentowa. Bajki przekuwają w rzeczywistość. |
#3 3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! | >Pieronek stwierdził wprost. Potrzeba kontroli przestrzegania przykazań jest ważniejszy od tego iż >ktoś jest pedofilem...
No też mi nowość. A co nie jest ważniejsze od ukrywania pedofilii w Krk?
|
#4 4 na 4 | i. o. (1269 punktów) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! | Polityka to wyjątkowo brudna sprawa. A przecież nikt nie ma wątpliwości, że KK to polityczna organizacja, nie religijna. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat czynnie uczestnicząca w zimnej wojnie, na której próbowała coś dla siebie ugrać i naprawdę mająca inne cele niż ochrona nieletnich przed wykorzystaniem. Zwłaszcza, że ci wykorzystujący, to byli często całkiem wysoko postawieni i zasłużeni dla sprawy oficjele. A jak tak, to kto by się pozbywał skutecznego bojownika o swoje interesy, tylko dlatego, że ten ma pociąg do nieletnich. Logiczne, że przymykali oczy a teraz chcą zamieść sprawę pod dywan. Nie pierwszy to i nie ostatni zapewne raz, kiedy KK poświęcił swych wiernych dla jakiejś sprawy. Tym przynajmniej udało się ujść z życiem, nie zawsze tak się to kończyło. |
| i. o. (1269 punktów) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! | Usunięte przez moderatora |
#6 14 na 14 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! |
>Pieronek stwierdził wprost. Potrzeba kontroli przestrzegania przykazań jest ważniejszy od tego iż >ktoś jest pedofilem...
No i widocznie musi byc prawda bo nawet nasi forumowi katolicy (a na przodzie worek kosci) twierdza, ze zlapanie obcego dziecka za krocze nie jest czyms dziwnym i nie od razu trzeba sie w takiej sytuacji egzaltowac pedofilia.
Ja rozumiem, ze w obronie wlasnego klubu, ulubionej druzyny czy miejsca pracy mozna czasami chwycic sie zagrywki ponizej pasa. I swiat sie po tej zagrywce nie zawali. Ale to co powiedzial Pieronek podchodzi pod najzwyklejsze na swiecie s*******nstwo. Jesli by ten skurwiel w obecnosci mojej corki takim tekstem walnal to bym mu tylko plaska dlonia walnal w ten swinski, katolicki ryj. Nie pobil czy zdemolowal. Po prostu na znak najwiekszej pogardy uderzylbym w twarz.
Jesli kosciol po tej skandalicznej wypowiedzi nie wyciagnie chociaz najmniejszych konsekwencji to oficjalnie stanie po stronie s*******nstwa a nie tej bajkowej i mitycznej milosci do blizniego.
Rzygac mi sie chce jak slysze takich wyrafinowanych do szpiki kosci skurwieli. I przeraszam za lacine ale ten podludz nie zasluguje na jakikolwiek szacunek.
|
| slik (20011 punktów) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! | >Pieronek stwierdził wprost. Potrzeba kontroli przestrzegania przykazań jest ważniejszy od tego iż >ktoś jest pedofilem... >zamurowało mnie po obejrzeniu tej wypowiedzi...
Szczerze mówiąc mnie również! Gdybym nie zobaczył filmiku, to bym nie uwierzył! Brzmi to jak przyzwolenie na pedofilię. Żadnych konsekwencji nie będzie - przecież minister sprawiedliwości jest z Opus Dei Ale filmik trzeba skopiować i rozpowszechniać, gdzie tylko się da.... |
| Kowalski4 (762 punktów) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! | Rozumiem bp. Pieronka tak: "przykazań jest dziesięć, a pedofilia dotyczy tylko jednego z nich, część nie może być więc ważniejsza od całości". I w tym biskup ma pewną rację, przynajmniej w takiej mierze, by nie dostrzegać w takim twierdzeniu skandalu. |
#9 7 na 7 | warchołł (718 punktów) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! | > >zamurowało mnie po obejrzeniu tej wypowiedzi...> Szczerze mówiąc mnie również!Zupełnie nie rozumiem waszego zadziwienia. Spodziewaliście się czegoś innego?
A poza tym uważam, że Bielecki powinien zostać zablokowany. |
#10 20 na 20 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! | > Aby być precyzyjnym, Pieronek powiedział, że:> "W jego opinii, jest rzeczą naturalną, mówić o błędach Kościoła, ale - jak zaznaczył - Benedykt XVI zmagał się z o wiele poważniejszymi problemami niż pedofilia wśród duchownych.> - Dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi. To jest o wiele ważniejsze zadanie niż ukrócenie sprawy pedofilskiej - powiedział bp Pieronek."Ależ Pieronek nie może myśleć inaczej. Gdzie w Biblii jest zakaz pedofilii? A tak nota bene gdzie jest zakaz gwałtów? Zakaz znęcania się na rodziną? Gdzie zakaz wykorzystywania słabszych? Gdzie potępienie rasizmu? Zero. Null. Ale nieposłuszeństwo dziecka wobec rodziców jest zagrożone karą śmierci. I rodzic może dziecko sprzedać w niewolę. Pieronek ma rację, pedofilia to pikuś, JHWH nie uważał jej za grzech, w ogóle problemu nie widział. Dlatego dla Pieronka ważniejsze jest, żeby ludzie nie zakładali gumek i nie chodzili w niedzielę do centrów handlowych. To o wiele większe problemy niż parę tysięcy zgwałconych dzieciaków. Katolicka doktryna nie wiąże grzechu z czynieniem komuś krzywdy, chociaż Jezus wyartykułował to explicite "cokolwiek uczyniliście jednemu z braci mych najmniejszych, mieście uczynili" więc Pieronek powinien trochę poważniej podchodzi do seryjnego gwałcenia Jezusa przez księży. Grzech wg. KK to złamanie starożytnego nakazu lub zakazu. Nie ważne jakie konsekwencje nasz czyn ma dla innych, jeżeli Biblia go nie zakazuje, to jest duperela niewarta uwagi. Podobno Biblia daje nam najlepszy, kompletny fundament moralny. Jaki fundament taka budowla. W tym przypadku ta budowla to zmurszała stodoła.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids" |
#11 9 na 9 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! | > Rozumiem bp. Pieronka tak: "przykazań jest dziesięć, a pedofilia dotyczy tylko jednego z nich, część nie może być więc ważniejsza od całości".Nie dotyczy. Cudzołóstwo jest wtedy, kiedy co najmniej jedna osoba z pary jest zamężna/żonata. Dwoje wolnych ludzi uprawiających seks to rozpusta. Księża żonaci nie byli, więc pedofilia to zaledwie rozpusta. Wystarczy się wyspowiadać i obiecać, że się więcej nie będzie i szafa gra. A jak się jeszcze raz "przydarzy" to znowu się wyspowiadać, obiecać i znowu ksiądz jest czysty. I tak w kółko, bo człowiek jest słaby, ale wystarczy że się stara, nie ważne czy mu to staranie wychodzi. Księdza który zgwałcił ministranta inny ksiądz rozgrzeszy (zresztą to taki mały grzeszek), kobiety, która odeszła od męża pijaka i żyje w nowym, szczęśliwym cywilnym związku małżeńskim już nie, bo żyje w grzechu i nie ma w niej woli poprawy (czytaj - zaprzestania uprawiania seksu z nowym mężem). Tak wygląda klasyfikacja tego, co dobre a co złe wg. KK: złe jest zakładanie gumki, spirali czy łykanie tabletek antykoncepcyjnych, zapłodnienie in vitro i badania nad komórkami macierzystymi, neutralne jest znęcanie się nad rodziną, lekko naganne jest gwałcenie dzieci.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids" |
#12 9 na 9 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! | > Aby być precyzyjnym, Pieronek powiedział, że:> - Dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi. To jest o wiele ważniejsze zadanie niż ukrócenie sprawy pedofilskiej - powiedział bp Pieronek."Ukrócenie sprawy pedofilskiej to można na różne sposoby rozumieć... 
Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter) |
#13 6 na 6 | Czarny (262 punktów) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! | A mnie zaciekawił pewien fragment w tekście pod filmikiem. Cytat:Bp Pieronek zaznaczył jednocześnie, że zgodnie z tradycją o zmarłych nie mówi się, źle, a abdykacja w pewnien sposób jest z nią tożsama.
- Abdykacja nie jest śmiercią, ale jest decyzją, która w pewnym sensie się z nią równoważy. Czy mam przez to rozumieć, że papież "w pewnym sensie" popełnił samobójstwo i tym samym złamał przykazanie "nie zabijaj"?  I jeszcze to Cytat:Odnosząc się do decyzji Benedykta XVI o abdykacji, bp Pieronek odpowiedział, że oznacza ona wielką odwagę i pokorę. - Szanuję ją - powiedział bp Pieronek Wybaczcie, że za chwilę bluzgnę, ale jak mnie wkurwia to jak propaganda kościelna wszystko potrafi obrócić na swoją korzyść. O JP2 mówiono "wielki człowiek bo nie abdykuje mimo podeszłego wieku i trapiących go chorób", a teraz z kolei o Benedykcie XVI mówią "wielki człowiek bo abdykował z powodu podeszłego wieku i trapiących go chorób". WTF?! I przepraszam, że zbaczam z tematu, ale po prostu nie mogłem się powstrzymać. |
| Kowalski4 (762 punktów) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! | > Cudzołóstwo jest wtedy, kiedy co najmniej jedna osoba z pary jest zamężna/żonata.W interpretacji katolickiej, każde 'nieuporządkowane' zachowanie seksualne łamie to przykazanie. > Tak wygląda klasyfikacja tego, co dobre a co złe wg. KK: złe jest zakładanie gumki, spirali czy łykanie tabletek antykoncepcyjnych, zapłodnienie in vitro i badania nad komórkami macierzystymi, neutralne jest znęcanie się nad rodziną, lekko naganne jest gwałcenie dzieci.Że lekko naganne to nie, ale nie jest to 'modny grzech', jak antykoncepcja, czy homoseksualizm, a tym bardziej nie jest to grzech wykluczający ze wspólnoty kościelnej, jak aborcja. |
#15 5 na 5 | mrSpock (2845 punktów) | Odp: Przykazania ważniejsze od pedofilii ?!?! | > Aby być precyzyjnym, Pieronek powiedział, że:> "W jego opinii, jest rzeczą naturalną, mówić o błędach Kościoła, ale - jak zaznaczył - Benedykt XVI zmagał się z o wiele poważniejszymi problemami niż pedofilia wśród duchownych.> - Dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi. To jest o wiele ważniejsze zadanie niż ukrócenie sprawy pedofilskiej - powiedział bp Pieronek."Jest jeszcze lepszy fragment wypowiedzi Pieronka: Cytat:Tym bardziej, że, jak stwierdził duchowny, pedofilia była na świecie, jest i będzie. - Żadna siła nie powstrzyma człowieka, żeby korzystać z pewnych możliwości, jakie daje człowiekowi wolna wola i do czego pchają go namiętności. Przepraszam bardzo, świata nie zmienimy - powiedział bp Pieronek. Skoro inni mogą to czemu nie my? W końcu chłopcy muszą się wyszumieć. Ot pedofilia eh taki drobny mało znaczący detal, który trzeba pod dywan zamieść, o co wy się ludzie czepiacie? Są ważniejsze sprawy. Dzieci i ryby głosu nie mają po za tym za całe zło świata odpowiedzialni są ci wstrętni ateiści komuniści. Macie jakiekolwiek wątpliwości? Papież tak mówił a papież to zastępca panajezusa na ziemi. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|