 |
Zakodować telewizję publiczną !!! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-01-2014 15:44 | Ratatoskr (4439 punktów) | Zakodować telewizję publiczną !!!
34 na 34 | Pan minister Zdrojewski wymyślił sobie opłatę audiowizualną, która: Cytat:Nie będzie pobierana za odbiór programu telewizyjnego czy radiowego, ale za możliwość tego odbioru. Polskie państwo zagwarantuje każdemu obywatelowi określoną usługę, a to, czy ktoś z tego skorzysta czy nie - zależy wyłącznie od niego. Co spotkało się z całkiem rozsądną reakcją 34 blogerów: Cytat:Wzywamy Pana do zapłaty za możliwość czytania naszych blogów umieszczonych w Internecie, nawet jeśli Pan faktycznie z tej możliwości nie korzysta. Wszyscy bowiem powinni być równi wobec prawa i nikt nie powinien być dyskryminowany. wyborcza.p(*)_ministra_kultury_Bogdana.htmlwww.wykop.(*)ie-oplaty-od-ministra-kultury/A remedium jest takie proste: zakodować TVP. Osiągniemy dzięki temu 100% ściągalność abonamentu i nikt nie będzie się czuł oszukany. Oczywiście jest drobny problem: stracimy wtedy tubę polityczną do promowania linii (aktualnej) partii. I to w dodatku taką tubę, za którą płacą jej odbiorcy niezależnie od tego czy chcą i niezależnie nawet od tego, czy jej słuchają. Zakodować telewizję publiczną !!! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#1 17 na 17 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | Popieram, ciekawe kto wtedy płaciłby za TVP  Nie widziałem tam nic ciekawego, wiadomości jak w Polsacie albo TVN, filmy dużo gorsze niż na innych programach, są programy w stylu TVP historia, ale znacznie chętniej oglądam coś z rodzaju discovery, jeżeli w ogóle włączę telewizor, co zdarza mi się rzadko. Nie potrzebuję TVP, a jeszcze bardziej nie potrzebuję opłat za TVP. |
#2 9 na 9 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! |
Całkiem to to zlikwidować.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#3 8 na 8 | Matix (5786 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | Zawsze byłem zafascynowany z naukowego punktu widzenia jak ludzie chcą się ogłupiać i jeszcze za to płacić. Fenomen. |
#4 16 na 16 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > Całkiem to to zlikwidować.Słyszałem kiedyś, że nie można, bo TVP ma jakąś tam misję czegoś tam i dlatego jest potrzebne. Coś tam chyba było o edukowaniu i ukulturalnianiu społeczeństwa. Jak tak sobie patrzę na nasze śliczne społeczeństwo, to mam wrażenie, że coś chyba w którymś momencie nie wyszło... |
#5 21 na 21 | liliac (147340 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | |
#6 5 na 5 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! |
Misja mediów publicznych? Sądzę, że urojeniami posłanniczymi powinny się zajmować inne instytucje.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! |
Nie zapominajmy o pewnym serialu "familijnym", w którym głównymi bohaterami są sami ładni chłopcy, a nie ma żadnej dziewczynki, choćby brzydkiej, bo to nie pasuje do modelu nowoczesnej polskiej rodziny. Sami się domyślcie, o który serial chodzi.
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#8 2 na 2 | Ratatoskr (4439 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > >Całkiem to to zlikwidować.> Słyszałem kiedyś, że nie można, bo TVP ma jakąś tam misję czegoś tam i dlatego jest potrzebne.Chm... czyżby podpisali z III RP konkordat?  |
#9 4 na 4 | Jacholek (5699 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! |
> Ależ wyszło doskonale - poziom społeczeństwa zdaje się być adekwatny do realizowanej misjiProgram jak program ale najbardziej ogłupiające wydają mi się kretyńskie i nachalne reklamy w niestrawnych dawkach, serwowane demokratycznie przez wszystkie kanały, nawet takie jak Discovery. Chętnie zapłaciłbym, ewentualnie, za telewizję bez tych irytujących dodatków, bo była by wtedy niezależna od zasilania finansowego przez tzw sponsorów troszczących się tylko o konsumpcję swoich produktów a nie o szeroko rozumianą edukację społeczeństwa. |
#10 16 na 16 | liliac (147340 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > była by wtedy niezależna od zasilania finansowego przez tzw sponsorów troszczących się tylko o konsumpcję swoich produktów a nie o szeroko rozumianą edukację społeczeństwa.Nie wydaje mi się, by gwiazdy tańczące na lodzie realizowały koncepcję edukacji społeczeństwa w większym stopniu niż reklamy jogurtu albo dezodorantu.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" ) |
#11 7 na 7 | Jacholek (5699 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > Nie wydaje mi się, by gwiazdy tańczące na lodzie realizowały koncepcję edukacji społeczeństwa w większym stopniu niż reklamy jogurtu albo dezodorantu.Kwestia wrażliwości indywidualnej. Gdy "gwiazdy" tańczą na lodzie mogę wtedy po prostu sięgnąć po gazetę i przeczekać spokojnie, natomiast gdy chamska reklama wulgarnie stara się mnie przekonać iż trzeba zazywać taki a nie inny para-lek (po raz nie wiem który), to podskakuję nerwowo by chwycić pilota i przełączyć kanał, by wylądować na innej, jeszcze głupszej reklamie. I gdzie tu troska Państwa o przynajmniej zdrowie psychiczne jego obywateli ? |
#12 12 na 12 | liliac (147340 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > >Nie wydaje mi się, by gwiazdy tańczące na lodzie realizowały koncepcję edukacji społeczeństwa w większym stopniu niż reklamy jogurtu albo dezodorantu.> Kwestia wrażliwości indywidualnej.Ewidentnie, skoro w gwiazdach na łyżwach dostrzegasz potencjał edukacyjny. > Gdy "gwiazdy" tańczą na lodzie mogę wtedy po prostu sięgnąć po gazetę i przeczekać spokojnieTo samo możesz też zrobić w przypadku bloku reklamowego, nieprawdaż?
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" ) |
#13 8 na 8 | Jacholek (5699 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > Ewidentnie, skoro w gwiazdach na łyżwach dostrzegasz potencjał edukacyjny.Taniec na lodzie to nie to samo co balet Czajkowskiego ale jest (czy potencjalnie może być)źródłem pozytywnych doznań estetycznych. > To samo możesz też zrobić w przypadku bloku reklamowego, nieprawdaż?Własnie nie, gdyż sama forma tych reklam (typu "kup pan cegłę") przy zazwyczaj wzmocnionym dźwięku powoduje iż "wyskakuje się w powietrze". Czyli trzeba mieć ciągle rękę na pilocie by móc szybko zareagować. Gratuluję odporności psychicznej jeśli Pan/Pani potrafi takie lawiny reklamowe przeczekiwać. |
#14 7 na 7 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > >coś chyba w którymś momencie nie wyszło...> Ależ wyszło doskonale - poziom społeczeństwa zdaje się być adekwatny do realizowanej misji. Zapominasz, że pojęcie misji jest pojemneNo tak, ja naiwny myślałem, że to miało być przynajmniej z założenia coś pozytywnego. Nie widzę w dzisiejszych czasach miejsca dla telewizji publicznej. Mamy dostęp do setek, jeśli nie tysięcy kanałów, a telewizja przestała być jedynym sposobem na obejrzenie filmu, wiadomości czy też jakiegokolwiek innego programu w domu. W zasadzie to telewizja publiczna różni się od każdej innej tym, że nie ma w niej reklam w czasie trwania filmu, a repertuar filmowy mają dość skromny, co rok te same produkcje z brodą. Nie mam nic przeciwko produkcjom z brodą, ale TVP co rok puszcza to samo. Brak reklam w czasie trwania filmu też nie jest jakąś super wielką przewagą. Jak ktoś ma dekoder, to ma przynajmniej kilkadziesiąt innych kanałów na które można przełączyć żeby przeżyć tą przeklętą reklamę, więc nie ma się czym zachwycać. |
#15 13 na 13 | liliac (147340 punktów) | Odp: Zakodować telewizję publiczną !!! | > Taniec na lodzie to nie to samo co balet Czajkowskiego ale jest (czy potencjalnie może być)źródłem pozytywnych doznań estetycznych.Przy odpowiedniej rozpiętości upodobań estetycznych również reklamy okażą się atrakcyjne. > Własnie nie, gdyż sama forma tych reklam (typu "kup pan cegłę") przy zazwyczaj wzmocnionym dźwięku powoduje iż "wyskakuje się w powietrze".To też jest kwestia indywidualnej wrażliwości. Jeśli realizują misję saeriale typu "Klan" tudzież celebryci na lodowisku, to i reklama może ją realizować. Wszak reklamy przypominają o dbałości o czystość chociażby. > Gratuluję odporności psychicznej jeśli Pan/Pani potrafi takie lawiny reklamowe przeczekiwać.Ja akurat nie oglądam telewizji, a wspomniane atrakcje edukacyjne kojarzę raczej z wizyt u znajomych/rodziny. No ale skoro mam państwową telewizję sponsorować gwoli wypełniania misji i edukowania społeczeństwa...
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" ) |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|