 |
Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-03-2015 23:22 | Bogucki (102 punktów) | Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat?
1 na 1 | Witam Jestem ciekawy państwa opini na temat kandydatury dr Kornela Morawieckiego . Muszę przyznać że ten pan wywarł na mnie duży wpływ , miło się go słucha i posiada bardzo ciekawy program. Zapraszam do dyskusji
Jeżeli chodzi o nadchodzące wybory to jest to mój kandydat. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#1 9 na 9 | Jan Rylew (3965 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | >Witam >Jestem ciekawy państwa opini na temat kandydatury dr Kornela Morawieckiego . >Muszę przyznać że ten pan wywarł na mnie duży wpływ , miło się go słucha i posiada bardzo ciekawy program. Jeśli otwierasz wątek i zapraszasz do dyskusji na określony temat to warto się odrobinę potrudzić i albo samemu opisać program, przedstawić sylwetkę, dorobek, zalety kandydata, albo wkleić linki do tego prowadzące. Stwierdzenie, ze "miło się go słucha i posiada bardzo ciekawy program." tak niewiele mówi. Oczywiście, każdy może sobie sam poszukać, ale autor wątku zrobił to wcześniej i ma gotowe dane pod ręką. Trochę staranności i uprzejmości zawsze mile widziane. |
#2 1 na 1 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | Prezydent Polski to nie urzad kardynalski i 70-latkowie nie powinni kandydowac na to stanowisko. Jesli oczywiscie myslimy o tym samym Kornelu Morawieckim rocznik 1941.
|
#3 3 na 3 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > Prezydent Polski to nie urzad kardynalski i 70-latkowie nie powinni kandydowac na to stanowisko.A jakieś głębsze uzasadnienie poza porównaniem z gremium kardynalskim? Jakoś nie widzę aby "młody" wiek w czymkolwiek pomógł Komorowskiemu (czy przedtem Kaczyńskiemu)... |
#4 5 na 5 | de Vill (1165 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > Prezydent Polski to nie urzad kardynalski i 70-latkowie nie powinni kandydowac na to stanowisko.> Jesli oczywiscie myslimy o tym samym Kornelu Morawieckim rocznik 1941.> Śmierdzi ageizmem. Sandro Pertini, który był prezydentem Włoch w latach 1978-1985, urodził się w 1896 roku. Niemal w tym samym czasie 1981-1989 prezydentem USA był, urodzony w 1911, Ronald Reagan. |
#5 3 na 3 | irmina (39 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? |
> Śmierdzi ageizmem.> Sandro Pertini, który był prezydentem Włoch w latach 1978-1985, urodził się w 1896 roku. Niemal w tym samym czasie 1981-1989 prezydentem USA był, urodzony w 1911, Ronald Reagan.Może i śmierdzi, ale biorąc pod uwagę, że niektóre schorzenia występują częściej w wieku podeszłym być może należałoby by brać pod uwagę rok urodzenia kandydatów. Ronald Reagan np. już podczas 1 kadencji urzędowania zdradzał symptomy toczącej go choroby Alzheimera i to w zasadzie nie on podejmował ważne dla kraju decyzje. No to po co komu prezydent, który albo mało rozumie,albo mało pamięta albo wogóle myśli inaczej niż wszyscy, którzy na niego głosowali? |
#6 -1 na 1 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > Śmierdzi ageizmem.Czyli emerytura to po prostu ageizm? |
#7 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | Uwierzę w szczerość Twojej wypowiedzi, jeśli zobaczę Twoje rejentalne oświadczenie, że zrzekasz się prawa jazdy w dniu 60-tych urodzin |
#8 6 na 8 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | . Śmierdzi ageizmem.> Może i śmierdzi, ale biorąc pod uwagę, że niektóre schorzenia występują częściej w wieku podeszłym być może należałoby by brać pod uwagę rok urodzenia kandydatów.O ile częściej i jakie schorzenia? Czy tak jak dobry rocznik wina, gdyż nic nie kompromituje intelektualnie bardziej młodej damy od uważania się za mądrzejszą od np. mocno schorowanego 73 letniego Stephena Hawkinga. > Ronald Reagan np. już podczas 1 kadencji urzędowania zdradzał symptomy toczącej go choroby Alzheimera i to w zasadzie nie on podejmował ważne dla kraju decyzje.Na przykład Hitler, gdy dostał pełnię władzy miał 34 lata i niczego osobistego przez całe swoje życie nie zdradzał, a po śmierci to już dla niego miało niewielkie znaczenie. > No to po co komu prezydent, który albo mało rozumie,albo mało pamięta albo wogóle myśli inaczej niż wszyscy, którzy na niego głosowali?Tak w ogóle to kiepsko świadczy o ogóle wybierających, a nie o wybranym. Kto wybrał sobie bałwana za rządzącego nim mędrca, to zasługuje na to co otrzymał. Myśleć trzeba przed a nie po, ale rozsądek to najczęściej z wiekiem przychodzi - choć u niektórych nigdy. Czytelnik 'Celecrin' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kornel Morawiecki - czy racjonalny kandydat?' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,658858#w659016@@@ . |
#9 2 na 4 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > Uwierzę w szczerość Twojej wypowiedzi, jeśli zobaczę Twoje rejentalne oświadczenie, że zrzekasz się prawa jazdy w dniu 60-tych urodzinSpokojnie, może już nie będzie pamiętała, że je posiada.  |
#10 1 na 1 | de Vill (1165 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > >Śmierdzi ageizmem.> Czyli emerytura to po prostu ageizm?Jeśli emerytura to przymus to można tak to nazwać. Człowiek jeśli jest w stanie i chce to powinien pracować tak długo jak to możliwe. Lekarz mojej amerykańskiej partnerki miał blisko 90 i ona by go na innego młodszego (młodszą) nie zamieniła, bo mimo podeszłego wieku był z niego świetny lekarz z doskonałym podejściem do pacjentek. Zresztą nie tylko ona, inne kobiety młodsze i starsze też. |
#11 3 na 3 | de Vill (1165 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? |
> Może i śmierdzi, ale biorąc pod uwagę, że niektóre schorzenia występują częściej w wieku podeszłym być może należałoby by brać pod uwagę rok urodzenia kandydatów. Ronald Reagan np. już podczas 1 kadencji urzędowania zdradzał symptomy toczącej go choroby Alzheimera i to w zasadzie nie on podejmował ważne dla kraju decyzje. No to po co komu prezydent, który albo mało rozumie,albo mało pamięta albo wogóle myśli inaczej niż wszyscy, którzy na niego głosowali?> Jest wiek metrykalny i wiek biologiczny. Wpisz sobie w wyszukiwarkę "dziarski dziadek" i obejrzyj, posłuchaj tego pana. Rocznik 1922, a sprawność fizyczną ma lepszą niż większość ludzi młodszych od niego o pół wieku. Umysłowo też mu nic nie brakuje. To oczywiście wyjątek w tym wieku, dowód anegdotyczny, ale podobnych młodszych jest od groma. Nie muszę zresztą daleko szukać. Mój dziadek miał niską emeryturę i dorabiał, pracował umysłowo, do śmierci, nagłej, w wieku prawie 79 lat. Wujek mojej mamy, "rzucony" na emigrację podczas drugiej wojny światowej, miał 70 na karku, a maszerował sobie regularnie po mieszkaniu na rękach, a do śmierci zachował sprawność umysłową. Moja prababka, której nie znałem, dożyła 87 lat, sprawna i fizycznie i umysłowo. Jej córka, a moja babcia prawie 89, pod koniec życia miała problem z chodzeniem, ale umysłowo była do końca sprawna. Oczywiście z wiekiem sprawność umysłowa spada, ale zostaje coś w zamian - doświadczenie. Badanie lekarskie starszych kandydatów, po 65 roku życia powinno być obowiązkowe. Demencję teraz da radę wykryć zanim się pojawi. Zresztą badanie lekarskie powinno wszystkich kandydatów na prezydenta, posła czy nawet radnego obejmować. Psychiatryczne też. To ostatnie mocno by polski Sejm i Senat przetrzebiło. |
#12 3 na 3 | irmina (39 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > >Uwierzę w szczerość Twojej wypowiedzi, jeśli zobaczę Twoje rejentalne oświadczenie, że zrzekasz się prawa jazdy w dniu 60-tych urodzin> Spokojnie, może już nie będzie pamiętała, że je posiada.  > Może tak być, to wcale nie jest wykluczone. Jeśli jednak tak będzie to prawdopodobnie nie będę też wiedziała do czego służy samochód  |
#13 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > >>Uwierzę w szczerość Twojej wypowiedzi, jeśli zobaczę Twoje rejentalne oświadczenie, że zrzekasz się prawa jazdy w dniu 60-tych urodzin> >Spokojnie, może już nie będzie pamiętała, że je posiada.  > >> Może tak być, to wcale nie jest wykluczone. Jeśli jednak tak będzie to prawdopodobnie nie będę też wiedziała do czego służy samochód  > Młoda damo! Do 60-tki brakuje mi już całkiem niewiele, ale choć już konia przeskoczyć nie poradzę, to jeszcze po Altaju swobodnie chodzę i Bogu dziękować, czytać i pisać nie zapomniałem. Schorzenia podeszłego wieku (zwłaszcza umysłowe) mnie jak dotąd omijają a to z powodu pewnej udowodnionej naukowo medycznej zależności, że narząd NIEUŻYTKOWANY zanika. UŻYTKOWANY zaś bywa, że i do końca żywota zachowuje sprawność. Prezydentowi potrzebny jest mózg. Mózg nie penis, jeśli go całe życie ćwiczył, to w starości używać jeszcze poradzi, w przeciwieństwie do wielu młodych, którzy rozumy wszelakie pozjadali przed maturą i w myśleniu wyszli z wprawy Jeśliś zaś Młoda Damo nie zrozumiała, streszczę: Rozum nie zawsze od wieku zależy, ale Sowa Minerwy woli wzlatać wieczorem niż o świcie |
#14 4 na 4 | irmina (39 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > .> Śmierdzi ageizmem.> >Może i śmierdzi, ale biorąc pod uwagę, że niektóre schorzenia występują częściej w wieku podeszłym być może należałoby by brać pod uwagę rok urodzenia kandydatów.> O ile częściej i jakie schorzenia? Czy tak jak dobry rocznik wina, gdyż nic nie kompromituje intelektualnie bardziej młodej damy od uważania się za mądrzejszą od np. mocno schorowanego 73 letniego Stephena Hawkinga.> >Ronald Reagan np. już podczas 1 kadencji urzędowania zdradzał symptomy toczącej go choroby Alzheimera i to w zasadzie nie on podejmował ważne dla kraju decyzje.> Na przykład Hitler, gdy dostał pełnię władzy miał 34 lata i niczego osobistego przez całe swoje życie nie zdradzał,> a po śmierci to już dla niego miało niewielkie znaczenie.> >No to po co komu prezydent, który albo mało rozumie,albo mało pamięta albo wogóle myśli inaczej niż wszyscy, którzy na niego głosowali?> Tak w ogóle to kiepsko świadczy o ogóle wybierających, a nie o wybranym. Kto wybrał sobie bałwana za rządzącego nim mędrca, to zasługuje na to co otrzymał. Myśleć trzeba przed a nie po, ale rozsądek to najczęściej z wiekiem przychodzi - choć u niektórych nigdy.> @@@> .> Młoda dama nie jest już taka młoda a ponadto wcale nie uważa się za mądrzejszą od kogokolwiek. Ostatnio jednak wpadła w jej ręce książka p.t. Chorzy u władzy i stąd ten przykład i ta, tak ostro skrytykowana, refleksja. Dodatkowo z moich obserwacji wynika, że czasami oddaje się głos na mędrca, który potem okazuje się być zwykłym bałwanem. Ludzie często się zmieniają a jeszcze częściej blefują, niestety. Z ostatnim Pańskim zdaniem zgadzam się bez zastrzeżeń. |
| Bogucki (102 punktów) | Odp: Kornel Morawiecki- czy racjonalny kandydat? | > >Może i śmierdzi, ale biorąc pod uwagę, że niektóre schorzenia występują częściej w wieku podeszłym być może należałoby by brać pod uwagę rok urodzenia kandydatów. Ronald Reagan np. już podczas 1 kadencji urzędowania zdradzał symptomy toczącej go choroby Alzheimera i to w zasadzie nie on podejmował ważne dla kraju decyzje. No to po co komu prezydent, który albo mało rozumie,albo mało pamięta albo wogóle myśli inaczej niż wszyscy, którzy na niego głosowali?Witam Jak można porównywać urząd prezydnta USA do prezydenta Polski ? Polski prezydent ma: ładnie wyglądać,uśmiechać się i dobrze byłoby gdyby był inteligętny oraz biegły w językach obcych oraz był dobrym mówcą aby mógł godnie reprezentować naród Polski . Bo jaką ma władzę nasz prezydent(realną)? |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|