 |
Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-01-2016 15:56 | VonM (709 punktów) | Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący
2 na 2 | Zwykło się szufladkować, że jak ktoś jest osobą niewierzącą, ten od razu musi popierać aborcję, związki partnerskie, in witro, z kolei wierzący od razu muszą mieć poglądy bardziej zachowawcze. A jak wiele jest mniej więcej osób, które mają poglądy wymieszane i wśród których jest ich (relatywnie) więcej. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#1 4 na 4 | ZaKotem (8733 punktów) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący |
Korelacja statystyczna między jednym a drugim rzeczywiście występuje i istnieje też realny związek między religijnoscią a konserwatyzmem. Niemniej nie jest ten związek nierozerwalny i utożsamianie ateizmu z liberalizmem jest mylące. To oczywista oczywistość i jak sądzę, nikt rozsądny tak nie czyni.
|
#2 8 na 8 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący | > >Zwykło się szufladkować, że jak ktoś jest osobą niewierzącą, ten od razu musi popierać aborcję,związki partnerskie, in witro, ...<< I na dodatek musi być komunistą oraz lewakiem. A to tylko wynik umysłowego ograniczenia mas, które nie dają sobie rady z więcej niż dwiema szufladkami. Tylko niektórzy dostrzegają całe spektrum. (Nie będę mówił tu o tęczy, bo zaraz zrobią ze mnie pedała.  ) |
| romaro (25211 punktów) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący | > A to tylko wynik umysłowego ograniczenia mas,To jest ten tzw. konserwatyzm. Do tego grona również można zaliczyć tzw. konserwatywnych ateistów. |
#4 -2 na 4 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący | No to kombinujcie: ja jestem wierzący, jestem przeciw prawu do aborcji z powodów ekonomicznych, jestem za prawem homosiów do związków partnerskich, jestem za prawem do adopcji dla par homo, jestem za ograniczeniem dostępu do pornografii, jestem za zalegalizowaniem marihuany, jestem za in vitro (ale przeciw finansowaniu z budżetu), uważam że chrześcijaństwo jest ostoją przyszłości Europy, nie lubię pieprzonej lewackiej poprawności politycznej, uchodźców przyjmę (do 1%), pod warunkiem, że będą stosować sie do polskiego prawa, jak nie - "do widzenia", uważam że Niemcy i Duńczycy łamią prawa człowieka odbierając uchodźcom pieniądze i wartościowe przedmioty, popieram PiS, w gospodarce jestem umiarkowanym liberałem, nie socjalistą.
Kombinujcie która to szuflada, ha, ha, ha!
Śmieszą mnie lemingi. |
#5 1 na 7 Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący | > No to kombinujcie: ja jestem wierzący, jestem przeciw prawu do aborcji z powodów ekonomicznych, jestem za prawem homosiów do związków partnerskich, jestem za prawem do adopcji dla par homo, jestem za ograniczeniem dostępu do pornografii, jestem za zalegalizowaniem marihuany, jestem za in vitro (ale przeciw finansowaniu z budżetu), uważam że chrześcijaństwo jest ostoją przyszłości Europy, nie lubię pieprzonej lewackiej poprawności politycznej, uchodźców przyjmę (do 1%), pod warunkiem, że będą stosować sie do polskiego prawa, jak nie - "do widzenia", uważam że Niemcy i Duńczycy łamią prawa człowieka odbierając uchodźcom pieniądze i wartościowe przedmioty, popieram PiS, w gospodarce jestem umiarkowanym liberałem, nie socjalistą.> Kombinujcie która to szuflada, ha, ha, ha!Zaklasyfikuję: psychopata  |
#6 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący | > Kombinujcie która to szuflada, ha, ha, ha! Ta: "Dodatkowo ja staram się być maksymalnie logiczny we wnioskowaniu, co jest już najgrosze..." Wsadź se w stopkę tę swoją złotą myśl, wraz z kropkami, bo też twoje. |
#7 3 na 3 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący | > >A to tylko wynik umysłowego ograniczenia mas,> To jest ten tzw. konserwatyzm. Do tego grona również można zaliczyć tzw. konserwatywnych ateistów.I jak tu rozmawiać merytorycznie, skoro od razu padają "argumenty" typu "A oni są gópi, a my mondrzy". Litości, racjonalizmu, mniej Wyborczej. |
#8 2 na 2 | Jacholek (5699 punktów) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący | > Zwykło się szufladkować, że jak ktoś jest osobą niewierzącą, ten od razu musi popierać aborcję,> związki partnerskie, in witro, z kolei wierzący od razu muszą mieć poglądy bardziej zachowawcze.No cóż , mity o ateizmie mają twarde życie, istnieje jednak użyteczna literatura na ten temat by się z tych mitów móc wyleczyć: polskiatei(*)ta-poleca-50-mitow-o-ateizmie/ |
#9 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący | > I jak tu rozmawiać merytorycznie, skoro od razu padają "argumenty" typu "A oni są gópi, a my mondrzy". Litości, racjonalizmu, mniej Wyborczej.Może wyraziłem się niejasno, albo zgoła źle. Mogłem wprost napisać, że bardziej cenię liberalny katolicyzm niż ateistyczny, zaściankowy konserwatyzm. Nie preferuję żadnej gazety (a już na pewno Wyborczej), jak i kanału TV. Natomiast wiem, że Pan preferuje Republikę nad TVN. Polecam: www.youtube.com/watch?v=6gXmcBgmdtAPs > mniej Wyborczej"A oni są gópi, a my mondrzy"? |
#10 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący | > Zaklasyfikuję: psychopata  Nie gniewam się. W szkole podstawowej, zakonnice były szczęśliwe, gdy nie byłem na lekcji religii - mogły złapać oddech od trudnych pytań, które ryły im berety do szyi. W ogólniaku było lepiej, bo ksiądz mądrzejszy ,ale też odczuwał ulgę gdy nie uczestniczyłem w lekcjach. Tak, czy inaczej, wszyscy mieli problem z zaklasyfikowaniem mnie do określonego światopoglądu. Tu nawet taki "mądrala" jak Bogusławski nie może sobie z tym poradzić, także nie liczę na zrozumienie. Tymczasem, ja sam zamieszkuję swoją szufladę.
Śmieszą mnie lemingi. |
#11 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący | > >Kombinujcie która to szuflada, ha, ha, ha!> Ta:> "Dodatkowo ja staram się być maksymalnie logiczny we wnioskowaniu, co jest już najgrosze..."> Wsadź se w stopkę tę swoją złotą myśl, wraz z kropkami, bo też twoje.Określone umysły nigdy nie wzniosą się na pewien poziom. A jeśli masz uwagi do mojego logicznego wnioskowania, zmierz się ze mną w jakiejś dyskusji i zobaczymy, bystrzaku.
Śmieszą mnie lemingi. |
#12 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący | > Określone umysły nigdy nie wzniosą się na pewien poziom.Niestety znam swoje ograniczenia i z tego też względu pozostawiam Ci pole. |
#13 2 na 2 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący | > Może wyraziłem się niejasno, albo zgoła źle. Mogłem wprost napisać, że bardziej cenię liberalny katolicyzm niż ateistyczny, zaściankowy konserwatyzm.Wyraziłeś się całkiem jasno. Konserwatyści to gópki. Konserwatyzm i liberalizm to tylko dwie postawy intelektualne, do każdej z nich przyklejają się idioci i fundamentaliści i każda ma swoje mocne strony. > Nie preferuję żadnej gazety (a już na pewno Wyborczej), jak i kanału TV. Natomiast wiem, że Pan preferuje Republikę nad TVN. Polecam:> www.youtube.com/watch?v=6gXmcBgmdtAJak już cytować tę ciekawą rozmowę to w całości, a nie jak zwykle w wyrwanym kawałku: www.youtube.com/watch?v=zRDx13-oODcRozumiem jednak, że w wyrwanym kawałku bardzo Ci się podoba, co mówi prof. Wolniewicz. Zdajesz sobie mam nadzieję sprawę, że stajesz tym samym w jednym rzędzie z radiomaryjnym profesorem  Nota bene Wolniewicz jest w naszym kraju klasycznym przykładem ateisty, na dodatek marksisty, który jest zarazem konserwatystą. Tutaj wyjaśnia swoje paradoksy: www.youtube.com/watch?v=UNRIh7hT4dENie trzeba mnie przekonywać, że Republika jest stronnicza - po prostu nie robię jej zarzutu z jej stronniczości. Dlatego, że jest niszowa i uzupełniała obraz rzeczywistości. TVNowi ze stronniczości robię zarzut, właśnie dlatego, że jest mainstreamem, że oglądają ją miliony i że miliony te w dużej mierze nie zdają sobie sprawy, że jest to stacja politycznie tak stronnicza jak Telewizja Republika. Co gorsza jest to stronniczość w interesie ponadnarodowych korporacji. |
#14 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący | > >Określone umysły nigdy nie wzniosą się na pewien poziom.> Niestety znam swoje ograniczenia i z tego też względu pozostawiam Ci pole.Niepotrzebnie, nie jestem rolnikiem.
Śmieszą mnie lemingi. |
#15 4 na 4 | romaro (25211 punktów) | Odp: Konserwatywni ateiści a liberalni wierzący | Straszny z ciebie besserwisser, fanfaron, albo bardziej zrozumiale - bufon. Nie będę się nad Tobą pastwił, tylko wstaw naprawdę coś ciekawego w stopce. Nie chodzi o to, że mnie Twój cytat w jakiś sposób denerwuje, bo nie mnie, ale siebie ośmieszasz. Pozdrawiam |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|