 |
Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-02-2016 15:40 | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej
2 na 6 | Zarzuca się ostatnio politykom PO, że realizują taką oto ~ politykę: 'Dobro Platformy jest najważniejsze, a im gorzej teraz dla Polski tym lepiej dla PO' Stąd kolejne "donosy do Unii", żeby przypadkiem nie zapomnieli ponownie zająć się sprawą PL, przegłosować rezolucję, być może nałożyć sankcje - takie jak niedawno zawieszono wobec Białorusi albo i dalej idące... dlaczego? bo: O-bro-ni-my De-mo-kra-cje!!  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 Dalej..#1 7 na 7 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | Dziwię się politykom PO, oni naprawdę nie rozumieją dlaczego przegrali wybory.
Śmieszą mnie lemingi. |
#2 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | . > Dziwię się politykom PO, oni naprawdę nie rozumieją dlaczego przegrali wybory.Natomiast zupełnie nie dziwię się politykom PiS-u, którzy wygrali wybory 19%, a uzurpują sobie władzę jakby wygrali 91%. Ot tzw. "czeski błąd" - przestawienie cyferek. Żenującym jest, gdy niektórym się wydaje, iż uda się im zakrzyczeć rzeczywistość. Cała historia zaś nas uczy, iż na dłuższą metę to się jeszcze nikomu nie udało. @@@ . |
#3 2 na 2 | VonM (709 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | > Dziwię się politykom PO, oni naprawdę nie rozumieją dlaczego przegrali wybory.> Śmieszą mnie lemingi.Dlatego, że osoby, które chciałby by uprawiać propagandę - bez względu na to, na czyją korzyść - zapomniały, jak działa ona z punktu widzenia zbiorowej świadomości i że nie polega, na wmawianiu ludziom, że białe jest czarne, a sprytnym sprowokowaniu ludzi, aby sami do tego doszli. I tak, głównymi autorami jednowładztwa PiS są: 1. Adrian Zandberg - zabierając część elektoratu ZLEW-u zepchnął ich pod próg wyborczy, przez co wyniki ułożyły się korzystnie dla PiS; 2. Monika Płatek - która głośno twierdząc, iż w związkach jednopłciowych rodzą się dzieci usprawiedliwia radykalny katolicyzm w wydaniu moherowym - bo przecież jaka jest wyższość wiary w męskorództwo nad wiarą w dzieworództwo; 3. Tomasz Lis - który promując fejkowe konto Dudówny przekonał dużą część społeczeństwa o okrutnym brudzie kampanii PO, co dało Dudzie zwycięstwo; 4. Tomasz Karolak - jak wyżej; 5. Adam Michnik - który swoim wywodem o niepełnosprawnej zakonnicy w ciąży całkowicie zabsurdalizował kampanię wyborczą Komorowskiego. Więc pretensję za obecny układ sił w parlamencie należy wnosić do tych osób. Bo Karnowscy ze swoimi niemieckimi akcentami gwizdu na pewno nie mają aż takich mocy. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | W zasadzie zgadzam się. Dodam tylko, że PO pod koniec swych rządów była oderwana od realiów i butna, a PiS udawał dobrotliwość i miłość wszelaką i jednak lepiej "czuje" prowincję.
Śmieszą mnie lemingi. |
#5 2 na 2 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | > >Dziwię się politykom PO, oni naprawdę nie rozumieją dlaczego przegrali wybory.> Natomiast zupełnie nie dziwię się politykom PiS-u, którzy wygrali wybory 19%, a uzurpują sobie władzę jakby wygrali 91%. Ot tzw. "czeski błąd" - przestawienie cyferek.> Żenującym jest, gdy niektórym się wydaje, iż uda się im zakrzyczeć rzeczywistość. Cała historia zaś nas uczy, iż na dłuższą metę to się jeszcze nikomu nie udało.Szanowny Panie. PiS wygrał wybory, faktycznie w liczbach bezwględnych głosowało na niego ok. 19% uprawnionych. Tyle, że to liczba sfrustrowanych przegranych. Wybory liczy się wygraną głosująych a nie uprawnionych. Arytmetyka sejmowa spowodowała, że PiS rzadzi samodzielnie. Posiada zatem okreslony mandat do sprawowania władzy i żadne pańskie utyskiwania tego nie zmienią.
Śmieszą mnie lemingi. |
#6 1 na 3 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | |
#7 2 na 2 | Matix (5786 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | Wśród tych powodów brakuję jednego, kluczowego. Kwestia imigrantów. Proszę sobie przypomnieć chronologię nastrojów. Sam głosowałem wtedy na partię, która obiecała nie przyjąć imigrantów, w tamtym przypadku był to Korwin lecz cała masa Polaków Korwinem rzyga i głosowała przez to na PiS, Kukiza...
"Głupi jak Niemiec" |
#8 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | . > Dziwię się politykom PO, oni naprawdę nie rozumieją dlaczego przegrali wybory. Natomiast zupełnie nie dziwię się politykom PiS-u, którzy wygrali wybory 19%, a uzurpują sobie władzę jakby wygrali 91%. Ot tzw. "czeski błąd" - przestawienie cyferek. Żenującym jest, gdy niektórym się wydaje, iż uda się im zakrzyczeć rzeczywistość. Cała historia zaś nas uczy, iż na dłuższą metę to się jeszcze nikomu nie udało.> Szanowny Panie. PiS wygrał wybory, faktycznie w liczbach bezwględnych głosowało na niego ok. 19% uprawnionych.Napisałem: iż PiS wygrał wybory 19%, a uzurpuje sobie władzę jakby otrzymali 91%. Co dla ludzi inteligentnych jednoznacznie znaczy, iż poziom tej wygranej wcale nie upoważnia PiS-u do wypowiadania się w imieniu narodu, tak jak 235 posłów w 460-osobowym Sejmie nie upoważnia PiS-u do rozwalania porządku konstytucyjnego. Zaś PiS sobie uzurpuje sobie władzę władzę w Polsce tak jak gdyby uzyskał w wyborach ponad 50% procent i w Sejmie zdobył 310 mandatów. Napisałem tylko tyle i aż tyle. > Tyle, że to liczba sfrustrowanych przegranych.Jaka liczba i skąd Pan wie kogo dotycząca. Niech Pan zalinkuje jakieś badania. > Wybory liczy się wygraną głosująych a nie uprawnionych. Arytmetyka sejmowa spowodowała, że PiS rzadzi samodzielnie.Gdyby Pan tego nie powiedział, to nikt na tym forum tego by nie wiedział. Oj Panie Brzostowski tu nie piaskownica. > Posiada zatem okreslony mandat do sprawowania władzyWłaśnie "określony" a uzurpuje sobie prawem Kaduka zupełnie inny mandat. > i żadne pańskie utyskiwania tego nie zmienią.Moje, gdybym nawet utyskiwał, niczego nie zmienią. Ja liczę na mądrość większości. A Panu ciągle się wydaje, iż uda mu się zakrzyczeć rzeczywistość, choć historia zaś nas uczy, iż na dłuższą metę to się jeszcze nikomu nie udało.@@@ . |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | . > A tu...> PiS + Kukiz = 47%!wiadomosci(*)2,wiadomosc.html?ticaid=1166aaJest zastrzeżenie wywiadowni: "Gdyby wybory odbyły się pod koniec stycznia na PiS zagłosowałoby 37 proc". Wybory nie odbyły się w styczniu i jeszcze długo się nie odbędą, a inne wywiadownie podają inne wyniki. Zresztą rzadko której i rzadko kiedy udało się trafnie przewidzieć zbliżony do faktycznego wynik, dlatego sondaże trzeba rozumieć, a nie przerzucać się jakimiś liczbami mającymi niewielkie odzwierciedlenie rzeczywistości. www.amw.gd(*)tyNaukowe/2007/Witaszek_Z2.pdfZobaczymy jaki będzie wynik, gdy do wyborów dojdzie? @@@ . |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | > Zobaczymy jaki będzie wynik, gdy do wyborów dojdzie?To jest zawsze gadka tych, którym sndaże nie pasują. Wybory były 3 miesiące temu, zapommniał Pan?
Śmieszą mnie lemingi. |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | . > A tu...> PiS + Kukiz = 47%!wiadomosci(*)2,wiadomosc.html?ticaid=1166aa Jest zastrzeżenie wywiadowni: "Gdyby wybory odbyły się pod koniec stycznia na PiS zagłosowałoby 37 proc". Wybory nie odbyły się w styczniu i jeszcze długo się nie odbędą, a inne wywiadownie podają inne wyniki. Zresztą rzadko której i rzadko kiedy udało się trafnie przewidzieć zbliżony do faktycznego wynik, dlatego sondaże trzeba rozumieć, a nie przerzucać się jakimiś liczbami mającymi niewielkie odzwierciedlenie rzeczywistości.www.amw.gd(*)tyNaukowe/2007/Witaszek_Z2.pdf Zobaczymy jaki będzie wynik, gdy do wyborów dojdzie?> To jest zawsze gadka tych, którym sndaże nie pasują.Oj biedny Pan Brzostowski - nawet najprostszych informacji nie potrafi zrozumieć. Ani mi "sndaże" nie pasują, ani mi pasują. Przyjmuję je z należnym im krytycyzmem jako informację o pewnym wycinku społecznej rzeczywistości. > Wybory były 3 miesiące temu, zapommniał Pan?Nie zapomniałem i wyżej o tym napisałem. Wyniki sondaży mają znaczenie nie trzy miesiące po wyborach, a trzy miesiące (najlepiej trzy tygodnie) przed wyborami. Warto coś tam rozumieć zanim zacznie się publicznie wypowiadać. ______________ Tu fajna ściągawka językowa: www.polity(*)wo/1648488,1,z-zycia-sfer.read@@@ . |
#12 2 na 2 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | > Oj biedny Pan Brzostowski - nawet najprostszych informacji nie potrafi zrozumieć.Ja doskonale rozumiem, przed wyborami PiS prowadził w sondażach i wybory wygrał, dziś też prowadzi w sondażach. Większość Polaków popiera PiS. A Pan próbuje swoimi maematycznymi wyliczeniami i maniplacjami obniżyć wartość wyniku wyborczego. A wynik wyborczy jest znany i wynik sondaży też. Może Pan usiąść na kamieniu i zapłakać, albo iść na marsz KOD i skacząc śpiewać: "Kto nie skacze ten za PiSem, łłło ho, ho, ho!"
Śmieszą mnie lemingi. |
#13 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | . > A wynik wyborczy jest znany i wynik sondaży też.Tak i dobrze wiemy, iż PiS popiera co piąty, no może co czwarty Polak. Ja dawałem tu nawet co trzeciego, ale to już wszystko z możliwego, gdyż jedna trzecia jest przeciw, a jedna trzecia nie ma zdania lub się waha. Warto poznawać sondaże z merytorycznym komentarzem specjalistów: www.polity(*)ali-partie-niezadowolenia.read gdyż pozwalają nam one na zrozumienie zagadnienia i dają podstawy do prób przewidywania przyszłości. polska.new(*)polakow,artykuly,376185,1.htmlwww.badani(*).edu.pl/images/raport_2012.pdfcbos.pl/SPISKOM.POL/2012/K_079_12.PDFPan dr hab. Rafał Matyja - twórca postulatu IV RP napisał: Sądzę, że do wakacji [PiS] będzie miała spokój, o ile nie dojdzie do eskalacji kryzysu emigracyjnego czy poważnych błędów samych rządzących. Potem kalendarz raczej sprzyja PiS - latem odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i szczyt NATO w Warszawie. Na tych imprezach można zyskać wizerunkowo: do Polski przyjedzie papież i tysiące młodych ludzi z całego świata, a z drugiej strony - światowi przywódcy. A jeśli równolegle polscy sportowcy dobrze wypadną na Euro czy igrzyskach olimpijskich, to rządzący mogą mieć całkiem spokojne lato. Ja daję nawet dłuższą perspektywę - do późnej jesieni 2017 roku, kiedy Polacy zaczną odczuwać skutki PiS-owskiej gospodarki, ale nawet wtedy do wyborów będzie jeszcze daleko. Ludzie znający się na polityce dobrze wiedzą, iż faktycznie to liczą się wybory, a nie żadne sondaże. > Może Pan usiąść na kamieniu i zapłakać, albo iść na marsz KOD i skacząc śpiewać: "Kto nie skacze ten za PiSem, łłło ho, ho, ho!"Gdyby Pan potrafił ze zrozumieniem przeczytać to co tu napisałem, to wiedziałby Pan, iż do PO jest mi daleko, a działania KOD-u choć uznaję teraz za bardzo potrzebne, to oceniam podobnie jak redaktor Surdykowski i zgadzam się tu z panem Schetyną, który mówi: "Jeżeli nie zbudujemy aktywności w Polakach, to przegramy następne wybory i jeszcze następne i zostawimy Polskę Kaczyńskiemu"Biedny Panie Brzostowski, czy naprawdę nie stać Pana na wyjście ponad PiS-owską złośliwą dyskredytację przeciwników politycznych? oraz tu: natemat.pl(*)ompromitowac-ja-za-krytyke-pis i tak dalej. Czy zupełnie nie posiada Pan nawet najsłabszych argumentów merytorycznych na obronę własnych poglądów i musi Pan atakować oponentów? Przecież z uporem wartym lepszej sprawy bzdury Pan tu wypisuje, tak dotyczące sytuacji w Polsce jak i dotyczące mojej osoby. Marna Wasza ta klasa: www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,685689#w685861Miłego dnia. @@@ . |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | . > Większość Polaków popiera PiS.Poproszę o dowód tego? Sondaż jest tylko sondażem, a nawet 39% to żadna większość. Większość to dopiero ponad 50%. Tu np. sondaże ostatniego kwartału poważnej wywiadowni: MillwardBrown. > A Pan próbuje swoimi maematycznymi wyliczeniami i maniplacjami obniżyć wartość wyniku wyborczego.Wynik wyborczy jest znany i tu go opisałem: Napisałem: iż PiS wygrał wybory 19%, a uzurpuje sobie władzę jakby otrzymali 91%. Co dla ludzi inteligentnych jednoznacznie znaczy, iż poziom tej wygranej wcale nie upoważnia PiS-u do wypowiadania się w imieniu narodu, tak jak 235 posłów w 460-osobowym Sejmie nie upoważnia PiS-u do rozwalania porządku konstytucyjnego. Zaś PiS sobie uzurpuje sobie władzę władzę w Polsce tak jak gdyby uzyskał w wyborach ponad 50% procent i w Sejmie zdobył 310 mandatów. Napisałem tylko tyle i aż tyle. Ani wyniku wyborczego nie zaniżam, ani go nie zawyżam, a jeżeli Pan twierdzi inaczej, to o dowody proszę. > A wynik wyborczy jest znany i wynik sondaży też.Znany aż za dobrze! Nie przeczytał Pan co wyżej napisałem, czy znowu nic Pan z tego nie zrozumiał, gdyż było poza zasięgiem Pańskiego rozumienia? Spokojnie i powolutku może jeszcze raz Pan przeczyta? Ja staram się pisać prostym językiem, tak aby i Pan mógł to zrozumieć. Miłego dnia. @@@ . |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej | . Oj biedny Pan Brzostowski - nawet najprostszych informacji nie potrafi zrozumieć.> Ja doskonale rozumiem, przed wyborami PiS prowadził w sondażach i wybory wygrał, dziś też prowadzi w sondażach. Większość Polaków popiera PiS. A Pan próbuje swoimi maematycznymi wyliczeniami i maniplacjami obniżyć wartość wyniku wyborczego. A wynik wyborczy jest znany i wynik sondaży też. • Działania Komitetu Obrony Demokracji popiera 46 proc. badanych • Z kolei działania Prawa i Sprawiedliwości - 42 proc. (11 proc. zdecydowanie tak.)PS.: Do głupców niezgodne z ich wiarą informacje nie docierają. Oni na rzeczywistość są całkiem teflonowi i wszystko spływa po nich jak woda po kaczce. Uważają iż jak zamkną na prawdę oczęta to prawda zniknie. Nic z tego! Poparcie dla głupców topnieje i topnieć będzie. Pan Brzostowski, autor wątku "Pomysły na powstanie świata" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,696629 ) usunął moją wypowiedź "Odp: Pomysły na powstanie świata" (696633), a gdy to się za mało okazało to usunął też: ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,696629 ) (696766)Teraz już spokojnie może głupoty w w swoim wątku wypisywać i swój religijny kit próbować wciskać. Taka to jest dyskusja z wierzącymi. www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,680953#w681339Gdyby ktoś miał wątpliwości, kto tu kogo mądrością wspiera, to warto zauważyć, mojego - we własnym wyobrażeniu - twardego wroga, klikającego mi uparcie minusy za wykazanie ewidentne głupot, które tu wypisuje. Pan mgr inż 'ZbyszekzWarszawy' oddał na mnie 87 głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Doktryna Schetyny - w obronie Platformy Obywatelskiej' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,696143#w696839 Gratuluję Panie Zbyszku. Serdecznie Panu gratuluję, już niedługo całą setkę Pan nazbiera i zdubluje Pan drugiego mojego negatora. @@@ . |
1 2 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|