 |
Rzepliński, morda w kubeł! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-05-2016 18:24 | Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Rzepliński, morda w kubeł!
5 na 7 | Cytat:- Dostałem pismo od ministra finansów, w którym poproszono mnie żebym nie wypowiadał się do 13 maja - powiedział prof. Rzepliński w internetowym programie "Rzeczpospolitej". Jak dodał, tego dnia agencja ratingowa "Moody's" opublikuje raport wiarygodności kredytowej Polski. - A moje słowa, według ministra, mogą na niego wpłynąć - stwierdził prezes TK. (źródło)Póki co PiS-owski minister nie ma możliwości zamknięcia ust prezesowi TK, więc robi co może. Najwyraźniej min. Szałamacha doskonale zdaje sobie sprawę, że polityka Jadosława Kłamczyńskiego nadal będzie szkodzić Polsce, ale stanowiska za nic nie chce stracić, więc tchórzliwie opieprza nie tego co trzeba. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#1 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! |
Polityka finansowa państwa polega między innymi na tzw. interwencjach werbalnych. Rozumie to każdy, kto wie, co w świecie finansów znaczy jedno słowo Yellen, Draghiego czy Kurody. W polskich realiach interwencje werbalne również mają pewne znaczenie - na przykład, wyraźnie wpływają na kursy spółek giełdowych i wartość niektórych giełdowych indeksów. Dla agencji ratingowych wypowiedzi ważnych postaci życia politycznego kraju, któremu wystawiają tzw. rating kredytowy, są z pewnością czynnikiem branym pod uwagę przy szacowaniu tzw. ryzyka politycznego.
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
#2 3 na 3 | romaro (25211 punktów) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! | > Dla agencji ratingowych wypowiedzi ważnych postaci życia politycznego kraju, któremu wystawiają tzw. rating kredytowy, są z pewnością czynnikiem branym pod uwagę przy szacowaniu tzw. ryzyka politycznego.Ciekawe czy nazwanie rządu rządem eksperymentalnym jest "czynnikiem branym pod uwagę przy szacowaniu tzw. ryzyka politycznego". |
#3 1 na 1 | Pan Leming (674 punktów) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! | Bandyterka w sprawie Trybunału trwa od 3 grudnia 2015. Jeśli mówienie, czy niemówienie sędziego Rzeplińskiego w terminie od otrzymania listu do 13 maja miałoby mieć wpływ na rating, to źle to świadczyłoby o samej agencji ratingowej. W mojej opinii minister ośmieszył się. PS: Agencje ratingowe to zachodnie lewactwo, któremu silna i niezależna Polska jest nie na rękę. To oczywiste, że obniżą rating. www.focus.pl/przyroda/kto-wrobil-lemingi-11157 |
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! |
Cytat:Liberalizacja przepływów kapitałowych niesie ze sobą szereg zagrożeń związanych ze zwiększeniem podatności na destabilizację bilansu płatniczego. Wynika ona z przenoszenia z zagranicy różnego rodzaju zakłóceń, konieczności zdania się na subiektywne odczucia inwestorów, których ocena sytuacji częściej opiera się na irracjonalnych przesłankach niż na rzetelnej analizie ekonomicznej czy też z zagrożeń związanych z operacjami spekulacyjnymi podejmowanymi przez nastawionych na realizację wysokich zysków inwestorów krótkoterminowych. Niebagatelne znaczenie dla makroekonomicznych konsekwencji wywołanych przez obcy kapitał ma struktura jego napływu, zarówno w ujęciu czasowym jak i przedmiotowym. Źródło cytatu: www.nbp.pl/publikacje/materialy_i_studia/145.pdf
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! | Dostał pismo - prośbę i poleciał do mediów jak baba z targu. Prezes TK. |
#6 6 na 6 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! | Dostał od ministra obecnego rządu propozycję zakazu wypowiadania się jako prezes TK i ujawnił tę propozycję. Jeszcze nigdy żadnemu ministrowi nie przyszło do głowy, aby proponować prezesowi TK zakazu wypowiadania się z urzędu, bo żaden minister nie ma takiego prawa. Oczywiście jako zwolennik PiS-u udajesz, że nie rozumiesz o co chodzi. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! | > Dostał od ministra obecnego rządu propozycję zakazu wypowiadania się jako prezes TK i ujawnił tę propozycję. Jeszcze nigdy żadnemu ministrowi nie przyszło do głowy, aby proponować prezesowi TK zakazu wypowiadania się z urzędu, bo żaden minister nie ma takiego prawa.> Oczywiście jako zwolennik PiS-u udajesz, że nie rozumiesz o co chodzi.Nie dam rady z lemingami, naprawdę chciałoby się, ale nie dam rady. Minister złożył propozycję zakazu wypowiadania się. Lemingi powtarzają co Platformiaste gadają. No quwa, co to jest "propozycja zakazu"? Człowieku logiki trochę, już niewiadomo, jak bronić Rzepliny, to stosują "wytrychy" intelektualne. Nawet Wybborcza pisze o prośbie, ale lemingi swoje... A propozycja "zakazu" brzmi tak: "proszę o rozważenie powstrzymania się ... z wypowiedziami... Tu list: wyborcza.p(*)ministra-szalamachy-zebym.html |
#8 10 na 10 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! | Najbardziej kuriozalne jest uzasadnienie prośby.
Które można odczytać w prosty sposób. Nie wypowiadaj się do 13 maja bo nam rating obniżą i tak nikt nam na zachodzie nie ufa, panie miej pan litość. Po 13 maja mów pan co pan chce i tak pana olejemy i będziemy robić swoje ale do 13 maja ci.
Oczywiście Rzepliński się wypowie. Raiting i tak by nam obniżono bo niestety taka to już jest skuteczność dobrej zmiany. Ale propagandowo będzie na kogo zrzucić. Ot i to jest właściwa przyczyna powstania listu. Trzeba na kogoś zrzucić odpowiedzialność za obniżkę raitingu i mądre głowy wymyśliły sobie kozła ofiarnego. |
#9 11 na 11 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! | Powtarzam, żaden minister nie ma prawa proponować żadnemu sędziemu zakazu wypowiadania się. Obojętnie czy to w formie prośby, czy groźby. Udajesz, że nie rozumiesz tłuku PiS-owski, iż sędziowie nie podlegają żadnemu ministrowi? |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! | > Powtarzam, żaden minister nie ma prawa proponować żadnemu sędziemu zakazu wypowiadania się. Obojętnie czy to w formie prośby, czy groźby.> Udajesz, że nie rozumiesz tłuku PiS-owski, iż sędziowie nie podlegają żadnemu ministrowi?Dlatego nie był to nakaz tylko prośba. W wolnym kraju, każdy może poprosić każdego o coś. Na jakiej podstawie zabraniasz ministrowi prosić sędziego o coś. W dodatku to prośba bardzo grzeczna i dotycząca tylko wypowiedzi podgrzewających spór. Jeśli umiesz czytać i rozumieć. Na jakiej podstawie zabraniasz ministrowi prosić sędziego o cokolwiek? |
#11 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! | > Oczywiście Rzepliński się wypowie. Raiting i tak by nam obniżono bo niestety taka to już jest skuteczność dobrej zmiany. Ale propagandowo będzie na kogo zrzucić. Ot i to jest właściwa przyczyna powstania listu. Trzeba na kogoś zrzucić odpowiedzialność za obniżkę raitingu i mądre głowy wymyśliły sobie kozła ofiarnego.Oznacza to, że dają się ogrywać jak dzieci. |
#12 6 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! |
> Oznacza to, że dają się ogrywać jak dzieci.Nie to oznacza, że PiS stosuje chwyty poniżej pasa. W dodatku tak żałośnie głupie, że każdy średnio rozgarnięty nie zaczadzony pana propagandą je widzi. Rzepliński mógł nie wyciągnąć listu i o nim nie mówić. Powiedzieć to co ma powiedzieć i tyle po 13 maja gdyby rating nam obniżono minister powiedział by że to wina Rzeplińskiego, że on go prosił by milczał i teraz mamy to co mamy. Czyli wyszło by na to samo. Rzepliński jednak ogłosił list z uprzejmą prośbą. Tym samym wyprzedził to co i tak by się stało. Mógł oczywiście także milczeć i ogłosić po 13 maja gdyby nam rating obniżono nie dał by szansy ministrowi zwalić winy na siebie. Ale też musiał by sam siebie cenzurować i trudno było by tłumaczyć czemu do 13 milczy. No i wreszcie dlaczego ma milczeć skoro jego zdaniem w kraju źle się dzieje. Jednym słowem twoi specjaliści od dobrej zmiany uknuli wyjątkowo żałosną i prymitywną intrygę którą każdy uczciwy człowiek powinien się brzydzić. No ale pan nam teraz będzie opowiadać bajkę, że to nie był nakaz tylko prośba bo przecież prośba lepiej brzmi, a prosić przecież każdy ma prawo. W dodatku mógł jej nie ogłaszać. A i jeszcze daje się kiwać jak dziecko więc głupiec. Brzydzę się takimi żałosnymi zagrywkami. Pis chce się żałośnie wyłgać zwalając winę za własną nieudolność na kogoś innego. A pan powinien się wstydzić, że tego broni. |
#13 8 na 10 | romaro (25211 punktów) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! | > A pan powinien się wstydzić, że tego broni.Brzostowski i wstyd? Chyba tylko przed konfesjonałem.Tutaj jedynie pieprzy w co wierzy.  |
#14 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! | > Bandyterka w sprawie Trybunału trwa od 3 grudnia 2015.Niestety, co warte podkreślenia, zarzewie pod ten konflikt polityczny zostało podłożone znacznie wcześniej, bo w czerwcu 2015 r. W grudniu 2015 r. to było gaszenie tego pożaru, który tli się do dziś. pl.wikiped(*)5u_Konstytucyjnego_w_Polsce
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki |
#15 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Rzepliński, morda w kubeł! | . > Jeśli umiesz czytać i rozumieć.Ależ to wcale nie takie łatwe. Nikomu ani w Polsce, ani za granicą nie udaje się czytać i rozumieć tekstów tak, jak to czynią PiS-owcy. Kto by tekstu nie słyszał, czy nie czytał - nawet i najwięksi specjaliści w swoich dziedzinach, to inaczej go rozumieją niż PiS-owcy to przedstawiają. Zresztą podobnie jest na naszym forum. Pan Brzostowski mało kogo czyta, a jeszcze mniej mało kogo tu zrozumieć potrafi. Odwrotnie też jest podobnie - mało kto potrafi tu jego wywody zrozumieć, a jeszcze mniej osób podzielić z nim głoszone tu przez niego poglądy. Czyli z nim jest podobnie jak z intelektualistami PiS-u ani jemu, ani nim całkowite niezrozumienie wcale w niczym nie przeszkadza, wszystko spływa po nich jak woda po kaczce i stale uparcie nam swój kit wciskają. Jak kto głupi, to to kupi. @@@ . |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|