 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-06-2012 13:39 | Alicja Duda (25557 punktów) | Dokąd zmierzamy?
20 na 24 | Dziś trafiłam na dwa artykuły: wiadomosci(*)_osly__na_lekcji_historii.htmlpokazujące prace uczniów na historii. i www.tokfm.(*)_kiboli_w_Krakowie_trener.htmlo zachowaniu kibiców na stadionie w Krakowie. Mamy do kompletu Radio Rydzyka z jego bezczelnym antysemityzmem i homofobią, Gowina z zakazem podpisania przez Polskę konwencji o przemocy wobec kobiet (powody takiego stanowiska wyjaśnione są tu : wiadomosci(*)Ideologia_gender_to_wynik.html ) I jeszcze z lat poprzednich akceptacja przez sąd RP "salutu rzymskiego" oraz wyrok sądu w Krakowie ( istnieją sytuacje ,że mąż musi przylać żonie). Wszelkie wypowiedzi na temat homoseksualistów też wpisują się w ten sam krąg szerzenia nienawiści do wszystkiego co inne, słabsze.. Ta nienawiść coraz bardziej nas osacza. Jako państwo nie potrafimy/nie chcemy się jej przeciwstawić. Dopiero po programie BBC zamknięto nagle kilkudziesięciu kiboli. Nagle można było przełamać niemożność. Ale to tylko na chwilę bo szkoły już przygotowują następnych "gniewnych". Teraz uczy się nienawiści do Niemców i Rosjan na historii, do homoseksualistów, ateistów, żydów i innowierców na katechezie. Uczy się pielęgniarki, że homoseksualizm to zboczenie jak pedofilia. I to wszystko legalnie za przyzwoleniem władz. Faszyzm nie powstał z dnia na dzień, na podstawie jakiegoś spisku. Znalazł podatny i przygotowany do rozwoju grunt przez rozwijający się antysemityzm. Do czego doprowadzi nas Rydzyk, Gowin, nauczyciel gimnazjum w Biadaczu? Wojna skończyła się na naszych ziemiach 67 lat temu czy już czas na następną? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#16 6 na 6 | perun (8610 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? |
> Polska nie jest - i w dającej się przewidzieć przyszłości nie ma szans być - podmiotem zdolnym do samodzielnego wybierania swego losu. Całe szczęście.Na szczęście Francja jest podmiotem, zdolnym do samodzielnego wybierania swojego losu. www.google(*)ZLP6rYlJozxGAA1xhJeRZw&cad=rjawww.polska(*)u-ktory-jest-kolebka,id,t.htmlCałe szczęście, ze w Wielka Brytania jest podmiotem i decyduje o swoim losie www.google(*)OMoZqoy9IRdXiYzZwxzkAQ&cad=rjawww.google(*)Zw2wbDwEXzIMfnOaGdfd7A&cad=rjaNoo a Niemcy to już w ogóle tolerancyjny kraj www.google(*)nutZZymiJZ46Sv8-sZMu6A&cad=rjaNo i sam o sobie na szczęście decyduje i antysemitami to Niemcy nie są ; www.google(*)0sITcyohGN69dh40DAy56g&cad=rjaItd itp. Całe szczęście, że to u nas tylko ten rasizm i antysemityzm się szerzy, a światły Zachód go zwalczył. Mam wrażenie że nawet zwalcza go coraz lepiej bo coraz więcej tego rasizmu tam widać.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington |
#17 7 na 7 | perun (8610 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > Czego się spodziewać po narodzie, który ręka w rękę z nazistami unicestwiał Żydów milionami (co wie każda amerykańska blondynka)Nie tylko amerykańska. Ostatnio program był o kolaboracji Polaków z Niemcami - nazistami, którzy to Polacy zabili ponad -podobno, 300 000 Żydów, wg francuskiej telewizji. Powinni jednak zmienić hasło w Wiki Polacy nigdy nie utworzyli kolaboracyjnych struktur władzy (rządu, struktur wojskowych, ani polskich jednostek Waffen-SS), co stanowiło wyjątek wśród krajów europejskich okupowanych przez III Rzeszę[1]. Pewnie Francuzi chcą się wybielić jak i cała Europa naszym kosztem www.google(*)AhlUdDGalHHK88O7JxVdHw&cad=rjaA te francuskie i amerykańskie blondynki powinny jeszcze wiedzieć że tylko w PL za ukrywanie Żydów groziła kula w łeb. Francuzi jednak mają się czego wstydzić ;Akcję masowej deportacji nadzorował we Francji SS-Hauptsturmführer Theodor Dannecker. W 2009 roku Rada Państwa uznała odpowiedzialność państwa francuskiego za deportacje[15]. Amerykanie też, nie przyjmowali uciekających Żydów z Europy bo mieli ich u siebie za dużo jak twierdzili. Pilecki to pewnie antysemita był; Autorem pierwszego raportu na temat Holocaustu tzw. Raportów Pileckiego był agent polskiego ruchu oporu w Auschwitz rotmistrz Witold Pilecki. Jako jedyny w trakcie II Wojny Światowej dobrowolnie dostał się do obozu w celu zweryfikowania informacji o domniemanej eksterminacji No ale my Polacy mamy czego się wstydzić na tle innych; www.google(*)AhlUdDGalHHK88O7JxVdHw&cad=rjaSzczególnie tego zdania z Wiki ; Polacy nigdy nie utworzyli kolaboracyjnych struktur władzy (rządu, struktur wojskowych, ani polskich jednostek Waffen-SS), co stanowiło wyjątek wśród krajów europejskich okupowanych przez III Rzeszę[1]. Naprawdę wstyd mi, że pochodzę z tak antysemickiegoi narodu jak Polacy. Wolałbym być Belgiem, Francuzem, czy innym Norwegiem, wtedy spokojnie mógłbym pluć jadem na Polaków, a z siebie robić aniołka ich kosztem.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington |
#18 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Dokąd zmierzamy? | perun, na litość...  Ja się nie zniżam do komentowania Twoich "przemyśleń" - bądźże więc uprzejmy, dla symetrii niejakiej, na mój poziom nie próbować doskoczyć. Sam z siebie prawdopodobnie nawet dostrzec tego nie zdołasz, ale może jeśli poprosisz kogoś rozumniejszego, zgodzi się wytłumaczyć Ci, jak Pociesznie się kompromitujesz...
Kapłan pozytywnie oddziałuje na uczniów, nawet niewierzących, a to jest bardzo potrzebne w kształtowaniu osobowości młodych. (Józefa Kusz, Krasnobród) |
#19 2 na 2 | coreless (16088 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? |
> ...no i wyszło: kto się czuje dobrze a kto robić na to musi gdyby to było odwrotnie... może bardziej by było wiarygodne ?Jak najbardziej spontaniczna wizyta p. Tuska w łódzkim mieszkaniu p. Godsona wypadła przy tym całkowicie naturalnie. Gdybym był podejrzliwym miłośnikiem teorii spiskowych pomyślałbym sobie, że cała sprawa była ustawiona, a koleżka Godson wziął udział w tym przedstawieniu, ponieważ pilnie zażądano od niego dowodu lojalności partyjnej w celu ratowania słupków. Ale takie rzeczy dzieją się tylko w republikach bananowych. |
#20 6 na 6 | perun (8610 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? |
> Sam z siebie prawdopodobnie nawet dostrzec tego nie zdołasz, ale może jeśli poprosisz kogoś rozumniejszego, zgodzi się wytłumaczyć Ci, jak Pociesznie się kompromitujesz...  Zakładam że jesteś rozumniejszy ( co każdy czuje i widzi) więc bez problemu wykażesz wyższość polskiego rasizmu nad każdym innym..
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington |
#21 5 na 5 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | Polacy nie stworzyli rządu kolaborującego, bo przecież perun Polacy wywołali tę wojnę, chcąc napaść podstępnie Niemcy i ZSRR, które to kraje zmuszone zostały do akcji wyprzedzającej. Ucz się historii! Ale teraz tylko z mediów, bo jak wiadomo w szkołach niedługo historii prawie nie będzie. |
#22 10 na 10 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > Itd itp. Całe szczęście, że to u nas tylko ten rasizm i antysemityzm się szerzy, a światły Zachód go zwalczył.Tego nie da się raz na zawsze wyplenić, ale można ograniczyć. Ucząc, karząc, piętnując. I to się w tych krajach robi. A u nas? Gdy "elita" polityczna nie wstydzi się chamskich rasistowskich seksistowskich czy homofobicznych wypowiedzi a wręcz się nimi chlubi to ten syf będzie coraz większy. Już jesteśmy postrzegani jako najwięksi antysemici, piętnowani za homofobię i dyskryminację ale co o nas myślą inni to mniej ważne. Ważne, że coraz gorzej żyje się nam wszystkim z tym co obok nas wyrasta. Dziś biją Żydów i Murzynów jutro znajdą pretekst by bić nas.
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
#23 3 na 5 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > Dziś biją Żydów i Murzynów jutro znajdą pretekst by bić nas.Czyli póki biją Żydów i Murzynów, to jeszcze nie jest tak źle  Znaczy jakby po nas nie przyszli, to ok? A ja myślałem, że mowa o jakiejś równości miała być.. heh |
#24 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > jesteś rozumniejszy ( co każdy czuje i widzi)Bezdyskusyjne. > więc bez problemu wykażesz wyższość polskiego rasizmu nad każdym innym..Nie było, mam wrażenie, rzeczą Bardzo Trudną zorientowanie się, że pisałem o czymś całkiem z innej beczki. Mniejsza już o to. Jeśli jednak o polskim rasizmie rozmawiać - to zaiste niełatwo dobrać do tematu Głupszą metodę niż wywodzenie, że a we Francji to przedwczoraj zbili Hotentota  .
Kapłan pozytywnie oddziałuje na uczniów, nawet niewierzących, a to jest bardzo potrzebne w kształtowaniu osobowości młodych. (Józefa Kusz, Krasnobród) |
#25 3 na 3 | Kamil1838 (521 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > Zły to ptak, co własne gniazdo kala...Nie zgadzam się! Należy szukać błędów i jak najszybciej je poprawiać zanim się namnożą i będzie o wiele gorzej. |
#26 6 na 6 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > A ja myślałem, że mowa o jakiejś równości miała być.. hehMowa jest o nienawiści. W tym wypadku nie ma znaczenia kogo biją. Znaczenie ma , że biją za coś na co dany człowiek nie ma wpływu, że biją dla przyjemności, że ofiary nic im nie zrobiły.
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
#27 5 na 5 | perun (8610 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > A u nas? Gdy "elita" polityczna nie wstydzi się chamskich rasistowskich seksistowskich czy homofobicznych wypowiedzi a wręcz się nimi chlubi to ten syf będzie coraz większy.Dobrze, że napisałaś w cudzysłowie elita. Elitę to straciliśmy w Katyniu, na Wzgórzach Wuleckich, Powstaniu Warszawskim, a po 45 r likwidowaną przez komunistów. Dzisiaj mamy to co widać. Nie wiem tylko czy w jakikolwiek sposób można tu użyć słowa elita. > Już jesteśmy postrzegani jako najwięksi antysemici, piętnowani za homofobię i dyskryminację ale co o nas myślą inni to mniej ważne.No też się zgadzam, że to mało ważne. Ważne, że coraz gorzej żyje się nam wszystkim z tym co obok nas wyrasta. > Dziś biją Żydów i Murzynów jutro znajdą pretekst by bić nas.Już mają pretekst by bić nas. Biją nas za to, że podobno jesteśmy rasistami, antysemitami i bogowie wiedzą kim jeszcze. A ja dzięki takim tekstom coraz bardziej staje się szowinistą, ksenofobem i bóg wie kim jeszcze. Pewnie inni też tak maja. Mam dość słuchania z jakiego to parszywego narodu pochodzę, i kogo to jeszcze muszę przepraszać za to, że moi przodkowie nie postępowali kiedyś tak jak cała Europa. Nie jestem ani rasistą, ani antysemitą, ani homofobem. Nie ma tego w tym kraju więcej niz w innych, nie jestem lepszy od innych, ale nie dam sobie w mówić, że jestem od innych gorszy. I żadna Europa nie będzie mnie uczyła tolerancji. Mam tę Europe tam gdzie ona mnie. A teraz możecie usunąć ten tekst
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington |
#28 2 na 2 | coreless (16088 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? |
> Nie zgadzam się! Należy szukać błędów i jak najszybciej je poprawiać zanim się namnożą i będzie o wiele gorzej.Z tym zastrzeżeniem, że brudy pierze się we własnym domu. |
#29 5 na 5 | perun (8610 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > Głupszą metodę niż wywodzenie, że a we Francji przedwczoraj zbili Hotentota . Równie głupią jak roszczenie sobie prawa przez Francuza (Brytyjczyka, Amerykanina itp), który zabił Hotentota, do nauki Polaków tolerancji, którzy niezbyt tolerują Czarnych, ale ich nie zabijali jak ów Francuz?
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington |
#30 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > >Głupszą metodę niż wywodzenie, że a we Francji przedwczoraj zbili Hotentota .> Równie głupią jak roszczenie sobie prawa przez Francuza (Brytyjczyka, Amerykanina itp), który zabił Hotentota, do nauki Polaków tolerancji, którzy niezbyt tolerują Czarnych, ale ich nie zabijali jak ów Francuz?Nie do uwierzenia...  Aż tak Ci ten hełm wżarł się w czachę, że nie jest w stanie się przezeń przebić, że wątek jest całkiem o czym innym? 
Kapłan pozytywnie oddziałuje na uczniów, nawet niewierzących, a to jest bardzo potrzebne w kształtowaniu osobowości młodych. (Józefa Kusz, Krasnobród) |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|