Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego nie postrzegamy świata do góry nogami?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
21-02-2013 20:09Mrnx (7 punktów)Dlaczego nie postrzegamy świata do góry nogami?
Co tak właściwie zdecydowało że świat jaki postrzegamy jest taki a nie inaczej? Dlaczego tam gdzie działa na nas grawitacja postrzegamy jako dół, a niebo jako górę? Czemu nie na odwrót?

Gdyby ewolucja potoczyła się trochę inaczej to spadanie w górę i niebo na dole nie byłoby nicym dziwnym, Po prostu uznawaliśmy to za oczywiste że przyciąganie jest do góry, że nogi mamy na górze a głowe na dole?

Wydaje mi sie ze w fizyce nie ma żadnego słusznego kierunku i wszystko zależy od obserwatora, no nie?

Czy jest jakiś powód dla którego widzimy wszystko tak a nie inaczej czy to czysty przypadek?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2
Maluśkiewicz (0 punktów)Odp: Dlaczego nie postrzegamy świata do góry nogami?
Dla znakomitej większości ludzi punkt siedzenia jest punktem odniesienia.
Wzrok ludzki jest nieobiektywny.
Dlaczego na krowę nie mówimy kuka a na muchę ptapta?

Musisz nieco zawęzić zakres Twego pytania, by uzyskać jakieś sensowne odpowiedzi.


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty,
tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego. Piotr I

Maluśkiewicz (0 punktów)Odp: Dlaczego nie postrzegamy świata do góry nogami?
W odpowiedzi diogenes
Czyli kwestia punktu odniesienia. Który ważniejszy? Mój, twój...


Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty,
tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego. Piotr I

#18
02-03-2013 19:21
 Ocena 1 na 1
Leon Jan Kot (77 punktów)Odp: Dlaczego nie postrzegamy świata do góry nogami?

1 2

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365