Co tak właściwie zdecydowało że świat jaki postrzegamy jest taki a nie inaczej? Dlaczego tam gdzie działa na nas grawitacja postrzegamy jako dół, a niebo jako górę? Czemu nie na odwrót?
Gdyby ewolucja potoczyła się trochę inaczej to spadanie w górę i niebo na dole nie byłoby nicym dziwnym, Po prostu uznawaliśmy to za oczywiste że przyciąganie jest do góry, że nogi mamy na górze a głowe na dole?
Wydaje mi sie ze w fizyce nie ma żadnego słusznego kierunku i wszystko zależy od obserwatora, no nie?
Czy jest jakiś powód dla którego widzimy wszystko tak a nie inaczej czy to czysty przypadek? |