Racjonalista - Strona głównaDo treści
Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
28-01-2013 02:06neurosurgery (2484 punktów)Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
Ocena 4 na 6
Witam po długiej przerwie!

   Wiem, że niektórzy z Was mają dość katastrofy smoleńskiej, ale myślę, że warto obejrzeć ten materiał.

   Według mnie to rzetelne podsumowanie wszystkiego, o czym się mówiło od czasu katastrofy, ale wiem, że niektórym nigdy nie przejdzie przez gardło, że to nie był zamach.

Pozdrawiam serdecznie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3
#31
31-01-2013 18:16
 Ocena 6 na 6
rysiek (4593 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi Marek Bielecki
>(...) Ciekawe, że film NG jest zgodny z wersją rosyjską nawet w zakresie tez już sfalsyfikowanych, np. tezy o rzekomym wpływie gen. Błasika na decyzje załogi samolotu.

"Niektórzy śledczy sądzą że generał Błasik również złożył wizytę w kokpicie". To jedyne zdanie z filmu w którym wymienia się nazwisko gen. Błasika. Rzeczywiście, niezwykła "zgodność".

Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi rysiek
>>(...) Ciekawe, że film NG jest zgodny z wersją rosyjską nawet w zakresie tez już sfalsyfikowanych, np. tezy o rzekomym wpływie gen. Błasika na decyzje załogi samolotu.
>"Niektórzy śledczy sądzą że generał Błasik również złożył wizytę w kokpicie". To jedyne zdanie z filmu w którym wymienia się nazwisko gen. Błasika. Rzeczywiście, niezwykła "zgodność".

Potrafisz może podać nazwiska tych "niektórych śledczych"?... I ewentualnie na jakiej podstawie owi "niektórzy" rosyjscy śledczy tak "sądzą"?...

Na czym polega Twoim zdaniem różnica pomiędzy wersją rosyjską a filmem NG w zakresie bajki o gen. Błasiku? Ja widzę jedną: film NG nie wspomina już o rzekomej obecności alkoholu we krwi gen. Błasika, co eksponowała 2 lata temu gen. Anodina. No ale dzisiaj ta wersja bajki ma już niewielu fanów, nawet wśród najgorliwszych wyznawców raportu MAK.

Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi makoshika
>>To prawda, ale skoro nawet oni to stwierdzili, to znaczy, że rosyjska opowieść o gen. Błasiku sprzed dwóch lat jest całkowicie wyssana z palca. A teraz odpowiedzmy sobie na pytanie: Ile osób dwa lata temu uwierzyło w rosyjską bajkę o "pijanym generale szturmującym kokpit"?... A ile osób do dzisiaj w to wierzy?...
>Nie mogę się wypowiadać za innych, ale ja nigdy nie wierzyłem w opowieść o "pijanym generale szturmującym kokpit".

OK. A w narrację o "brzozie"?...

#34
31-01-2013 21:12
 Ocena 1 na 1
rysiek (4593 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi Marek Bielecki
Zestawiłem Twoje twierdzenie z tym co rzeczywiście tam powiedziano. To mówi samo za siebie i wg mnie wystarczy.

#35
01-02-2013 00:30
 Ocena 1 na 1
Rafał Poniecki (7132 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi Marek Bielecki
>>OK. A w narrację o "brzozie"?... <<
Co to znaczy "narracja o "brzozie""? Czyżby ta pokazywana na zdjęciach brzoza była fotomontażem? A może Macierewicz ma świadków, którzy widzieli, jak Putin przyjechał buldożerem, zaczepił linę i złamał tę brzozę?

Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi Rafał Poniecki

>Co to znaczy "narracja o "brzozie""?

Narracja o "brzozie" w skrócie: "Skrzydło samolotu zderzyło się z tą właśnie brzozą ok. 5 m nad ziemią i w rezultacie zarówno skrzydło, jak i brzoza uległy złamaniu, a następnie samolot zrobił półbeczkę i upadł tak nieszczęśliwie, że wszystko rozbiło się w drebiezgi!"

>Czyżby ta pokazywana na zdjęciach brzoza była fotomontażem?


Myślę, że nie. Też taką kiedyś miałem na działce, po wichurze...

rysiek (4593 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
Tutaj można przeczytać krytyczne ale rzeczowe i sensowne wypowiedzi E. Klicha i M. Laska na temat tego filmu: wiadomosci(*)je,wid,15287664,wiadomosc.html

Marek Bielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
Wczoraj obejrzałem film "Anatomia upadku". Szczególnie polecam wypowiedzi prof. Marka Żylicza z komisji Millera, prokuratora Zbigniewa Rzepy z Naczelnej Prokuratury Wojskowej oraz Rosjan ze Smoleńska - świadków zdarzenia.

#39
03-02-2013 14:30
 Ocena 12 na 12
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi Marek Bielecki
>Wczoraj obejrzałem film "Anatomia upadku". Szczególnie polecam wypowiedzi (...) Rosjan ze Smoleńska - świadków zdarzenia.

To Ty nie wiesz, że Ruskie Kłamiom, Bielecki?

Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)

#40
03-02-2013 15:00
 Ocena 11 na 11
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Katastrofa w przestworzach: śmierć Prezydenta
W odpowiedzi big_zyd
.
>>>>Wczoraj obejrzałem film "Anatomia upadku". Szczególnie polecam wypowiedzi (...) Rosjan ze Smoleńska - świadków zdarzenia.
>To Ty nie wiesz, że Ruskie Kłamiom, Bielecki?
Nie, to nie na tym polega.
"Kłamiom" wszyscy, którzy nie potwierdzają wiary, a prawdę mówią tylko ci, którzy ją potwierdzają. Dlatego np. pan Bielecki nie czyta książek, które "kłamiom" - szkoda na nie czasu, jak sam tu stwierdził.
Choć jest jeszcze gorzej. Nawet gdy dociera do nas identyczna informacja takie umysły potrafią ją zupełnie inaczej wyinterpretować. Chomąto i klapki na oczach potrafią wieść prościutko - zgodnie z zakodowaną mocno w umyśle świętą doktryną. Tu nie ma żadnych wahań ani wątpliwości. Według fideistów tylko nasza diabelska przekora nie pozwala nam przyjąć i zrozumieć Prawd, tak oczywistych, jak to, że tylko pan Bielecki ma rację i inaczej być nie może.

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.

1 2 3

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365