Racjonalista - Strona głównaDo treści
O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
02-09-2016 01:25krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
Cytat:
Decyzja to pojęcie z języka naturalnego, kluczowe we wszystkich naukach i jest wynikiem "podjęcia decyzji" lub mówiąc inaczej procesu decyzyjnego. Subtelna różnica między podjęciem decyzji a procesem decyzyjnym jest tylko ta, że proces decyzyjny nie zawsze doprowadza do decyzji. Decyzją może być działanie/akt lub opinia/sąd w jakiejś sprawie. Aby proces decyzyjny miał sens, potrzebne są co najmniej dwie różne możliwości wyboru (kandydaci na decyzje), a więc istnienie alternatywy.

pl.wikipedia.org/wiki/Decyzja_(matematyka)

Automatycznie przychodzą mi na myśli różne definicje decyzji - decyzja to przekształcenie zbioru na jego element lub przekształcenie funkcji na na jej punkt lub przekształcenie zależności na jej przypadek i dostrzegam przy okazji, że każdy zbiór jest iloczynem najmniej dwóch właściwości i sumą najmniej dwóch elementów, stąd też koniunkcja właściwości zbioru i alternatywa jego elementów, każdy zbiór i każdy element mają najmniej dwa wymiary, dostrzegam także, że 0 jest alternatywą dla wszystkiego a zbiór pusty alternatywą zbioru pełnego ale pomińmy te rozważania.

Wg mnie człowiek bez kapitału może zdecydować o wszystkim o czym chce decydować i co tylko występuje w alternatywie. Np. co zje na śniadanie, dokąd pójdzie później, jak długo zabawi na mieście, jaki kolor ma niebo, czy jest ładna pogoda i co powiedzieć spotkanej osobie. Nie ma żadnych ograniczeń dla jego decyzji.

Dlaczego więc osoby bez kapitału określa się niewolnikami a kapitalistów PANAMI życia i śmierci?

Przychodzi mi do głowy kwestia respektowania decyzji lub też wpływ decyzji jednego człowieka na decyzje innych ludzi.

Wyobraźmy sobie, że bogaty kapitalista organizuje w swoim domu wystawny obiad, na który zaprasza 20 osób. 19 gości to osoby na poziomie i z klasą średnią a 20 gość to bezdomny, który nie posiada nic prócz nieczystych ubrań. Kapitalista wraz z gośćmi otrzymują od służby (obsługi) pierwsze danie i wcinają ze smakiem, mają już w planie zjeść drugie danie kiedy nagle:
1. Kapitalista wstaje przy stole i donośnym głosem oznajmia wszystkim - proszę przerwać jedzenie, wstać od stołu i wyjść z domu, dalej stoi i milczy bez żadnych dodatkowych wyjaśnień
2. Bezdomny wstaje przy stole i donośnym głosem oznajmia wszystkim - proszę przerwać jedzenie, wstać od stołu i wyjść z domu, dalej stoi i milczy bez żadnych dodatkowych wyjaśnień

Jakie decyzje podejmą pozostali uczestnicy obiadu w przypadku zdarzenia 1 i zdarzenia 2?

O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?

Moja odpowiedź jest następująca:
- człowiek z kapitałem może decydować o czym zdecydują ludzie bez kapitału
- człowiek bez kapitału nie może decydować o czym zdecydują ludzie z kapitałem
klasyczna hierarchia

A jaka jest wasza odpowiedź?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 Dalej..
#31
15-09-2016 08:37
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Wrotki od szarleya się podobają?

Obiecałem mu je na czwarte urodziny
Jak dotąd każde jego odezwanie przypomina ghuu błaa mmmaam, czyli poziom 1,5 - 2 latka

do "mama am" jeszcze temu daleko, Do czwartych urodzin musi dojrzeć

Intelektualny i moralny, bo w tym wieku dziecku co widzi to jego.
Jeśli budujesz dom, to jak widać od razu budujesz pustostany, żeby Ci kelnerowano na starość, a przecież to TY powinieneś jemu już teraz usługiwać, płacąc podatek od swojego mieszkania na jego luksiurne mieszkanie/ Przecież sam sobie domu nie zbuduje, nie tylko ręce by trzeba od smartfona odjąć, ale jeszcze przy budowaniu MYŚLEĆ.

(Ciekawe dlaczego zawód kelnera jest przez niego uznawany za poniżający. Uznaje tylko samoobsługowe bary? przecież tam też ktoś naczynia po gościach myje. Trudno jechać na wakacje do Wiednia i samemu sobie gotować... )

#32
15-09-2016 08:49
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi szarley
> Trudno jechać na wakacje do Wiednia i samemu sobie gotować...

To co tu czytamy to esencja pieprzenia mega-hipokryty o d*pie Maryny.
Obawiam się, że kelnerka w restaruracji czy praczka na przedmieściach popatrzyłaby na genialnego Krystkona jak na UFO-ludka.

Zawód kelnera jest przez niego uznawany za poniżający, bo uwaza, że preżywa podobne poniżenie jak Krystkon wysiudany z super roboty pt. "windykacja i przyjaciele" przez kolegów po fachu. Wysiudany z długiem na karku, ale z szeroko zakrojonymi planami zaludniania niedoszłego pałacu dziećmi.

Od teraz wszyscy robotnicy na świecie, wszyscy klenerzy, sprzedawcy, kierowcy itd. mają się czuć jak on. Wyboru nie ma

krystkon_1976: To jest jakaś ścieżka w docieraniu do biedoty, jeśli Jacka z Szarleyem nie przekonam trudno, ich strata.

#33
15-09-2016 09:21
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi krystkon_1976
> zamierzałeś leżeć brzuchem do góry a wszyscy wokół mieli ci kelnerować

Podobało się życie windykatora za dawnych dobrych czasów, prawda?
Pewnie niejedną knajpę z kumplami zwiedziłeś (również za dobrych czasów studenckich) więc niejednej kelnerki pracę znasz

krystkon_1976: To jest jakaś ścieżka w docieraniu do biedoty, jeśli Jacka z Szarleyem nie przekonam trudno, ich strata.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Nie twierdzę i nie twierdziłem, ze bycie robotnikiem budowlanym jest poniżające.
Twierdziłem i twierdzę, ze bycie robotnikiem budowlanym i budowanie przez całe życie domów mieszkając jednocześnie w wynajętym mieszkaniu, za które czynsz pochłania 2/3 zarobków jest upokorzeniem człowieka przez człowieka i zniewoleniem.

#35
15-09-2016 09:44
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi krystkon_1976
> Twierdziłem i twierdzę, ze bycie robotnikiem budowlanym i budowanie
> przez całe życie domów mieszkając jednocześnie w wynajętym mieszkaniu
> za które czynsz pochłania 2/3 zarobków jest upokorzeniem człowieka przez
> człowieka i zniewoleniem

A z jakiego powodu facet musi koniecznie mieszkać w wynajmowanym mieszaniu?

Koleżance wybudował dom majster-robotnik, którego zna z przedszkola.
Z tego co wiem, ów robotnik wprowadzi się do swojego domu jeszcze przed zimą. Akurat miałem z nim pewien interes i ów dom kilka miesięcy temu w stanie surowym widziałem.

W czym tak naprawdę problem? Z jakiego powodu mówisz że nie można, skoro można?
Kto tu kogo niewoli? Może ty sam siebie?

krystkon_1976: To jest jakaś ścieżka w docieraniu do biedoty, jeśli Jacka z Szarleyem nie przekonam trudno, ich strata.

#36
15-09-2016 09:51
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi krystkon_1976
> 2/3 zarobków

Dokładniej rzecz biorąc: 1/3 dochodów. Nie wciskaj do ch*a wafla kitu.

krystkon_1976: To jest jakaś ścieżka w docieraniu do biedoty, jeśli Jacka z Szarleyem nie przekonam trudno, ich strata.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Ja sie Jacku nie pytam co robotnik budowlany może a czego nie może tylko obserwuję jaki jest efekt, bowiem po owocach ich poznacie.

Efekt jest taki, ze 1% ludzi posiada więcej niż pozostałe 99%.
A jak wolnym jesteś człowiekiem, kiedy niczego nie posiadasz nie muszę ci chyba tłumaczyć?

Ja nie chcę takiego rozkładu kapitału, nie podoba mi się.
Nie chcę też nikomu mówić co ma robić, niech sam decyduje.
Zatem niech każdy decyduje sam za siebie ale na koniec nie może wyniknąć z tego 1% do 99%.
Proste i zrozumiale, prawda?

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi krystkon_1976
> obserwuję jaki jest efekt, bowiem po owocach ich poznacie

Efekt czego? Dom tego mastra stoi, sam widziałem.

> A jak wolnym jesteś człowiekiem, kiedy niczego nie posiadasz
> nie muszę ci chyba tłumaczyć?

A to oczywiście moja wina, że ty niczego nie posiadasz bo się nie uczyłeś w szkole, nie masz instynktu zachowawczego i lubisz hazard.

> niech każdy decyduje sam za siebie

I decyduje. Np. pracowity majster zdecydował się być majstrem, pracował 15 lat i ma dom.
Leniwy krystkon postanowił szybko się dorobić na windykacji + handlu internetowym, 15 lat minęło i domu nie ma, za to długi, ale też niezłą pensję w twardej walucie i znajomość niemieckiego.

Zaprawdę powiadam ci: cżłowiek kowalem własnego losu.

> ale na koniec nie może wyniknąć z tego 1% do 99%.

A jak samobójca chce skoczyć z 20 piętra, to nie może się (broń Boże) zabić.
No comments.

krystkon_1976: To jest jakaś ścieżka w docieraniu do biedoty, jeśli Jacka z Szarleyem nie przekonam trudno, ich strata.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Nie widziałeś? Robi się siatki i barierki, żeby przy chwilowym przypływie emocji ludzie nie wyskakiwali z wieżowców.

#40
15-09-2016 10:30
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi krystkon_1976
> Nie widziałeś? Robi się siatki i barierki, żeby przy
> chwilowym przypływie emocji ludzie nie wyskakiwali z wieżowców.

+ ogradzanie szczelnym murem torów, stosowanie barierek pod prądem, stawianie strażnika przy delikwencie który kupuje większe ilości aspiryny i alkoholu, zastosowanie ograniczników prędkości w samochodach do 30 km / h, ogrodzanie wszystkich zbiorników wodnych, zaprzestanie produkcji wszystkich ostrych narzędzi, sznurów, linek itd.

Idioto! Siatki i barierki są po to, żeby ktoś PRZYPADKOWO nie spadł!! Przed samobójstwem to nie chroni!!!

krystkon_1976: To jest jakaś ścieżka w docieraniu do biedoty, jeśli Jacka z Szarleyem nie przekonam trudno, ich strata.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Ale kto tu chce mury budować?
Ja chciałbym jedynie unaocznić prawdziwe intencje ludzi poprzez ujawnienie kapitału.
Zresztą proponuję specjalną strefę i nikt na silę nie musi się w takie rzeczy bawić.
Kto chce może pozostać przy tajemnicach i karach za ich zdradę.

Kto chce może pozostać przy tzw. "prawdziwym pieniądzu". Tyle, ze niech się potem nie dziwi, ze co rano budzi się z ręką w cudzym nocniku.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi krystkon_1976

>Zdanie biedaków liczy się tu tyle co
Tymczasem nie powinno się liczyć wcale, podobnie jak zdanie bogaczy, powinny się bowiem liczyć fakty.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

#43
15-09-2016 11:04
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi krystkon_1976
> niech się potem nie dziwi, ze co rano budzi się z ręką w cudzym nocniku.

Widzisz tu kogoś (poza tobą) kto budzi się rano z ręką w cudzym nocniku, bo tak pokierował swoim życiem?
Ja nie.
Swoją drogą ty na pewno dobrze adresujesz swoje postulaty?
Może warto gdzieś indziej poszukać naiwnych, niedoedukowanych i z amnezją..

Edit 13:32:
Ja to głupi jestem, przecież tobie nie chodzi by kogoś przekonać, tylko żeby pogadać z normalnymi ludźmi, żeby dzionek zszedł bez świadomosci co się narobiło przez to lenistwo i co jeszcze paskudnego z tego wyjdzie.


krystkon_1976: To jest jakaś ścieżka w docieraniu do biedoty, jeśli Jacka z Szarleyem nie przekonam trudno, ich strata.

#44
15-09-2016 11:22
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> za które czynsz pochłania 2/3 zarobków jest upokorzeniem człowieka przez
>> człowieka i zniewoleniem
>A z jakiego powodu facet musi koniecznie mieszkać w wynajmowanym mieszaniu?

Żeby móc epatować swoim upokorzeniem. Wyobraź sobie, że mając Twoje dochody chcesz wynająć na mieszkanie willę Decjusza.... Upokorzenie !!!!!!!!

#45
15-09-2016 11:43
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: O czym może decydować człowiek z kapitałem i bez kapitału?
W odpowiedzi szarley
No rzeczywiście nie stać mnie na Willę Decjusza. Skandal.
Hm. Może choć na willę Szyszko-Bohusza starczy..

krystkon_1976: To jest jakaś ścieżka w docieraniu do biedoty, jeśli Jacka z Szarleyem nie przekonam trudno, ich strata.

1 2 3 4 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365