 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2014 05:13 | Wilhelm Wokulski (215 punktów) (zablokowany) | Bilbord
2 na 18 |  Taki oto bilbord zawiśnie w Lublinie. Nie interesuje mnie co o tym napisze Fronda i Gość Niedzielny oraz co po wiedzą w Rajdu Maryja bo to łatwo sobie wyobrazić. Ciekaw jestem jakie będzie stanowisko PSRu w tej sprawie i co o tym myślą użytkownicy tego forum. W chwili obecnej planowany jest jeden bilbord ale fundacja chce we współpracy ze sprzymierzonymi organizacjami i przy pomocy Was wszystkich pokazać tę "prawdę" na billboardach we wszystkich miastach Polski. A jak się uda z tym i znajdą się pieniądze, to pokażą też "hitlerowskiego prymasa 1000-lecia". lublin.gaz(*)i_synem__na_billboardzie_.htmlwww.fundac(*)e-ii-patronem-rodziny-rozbitej | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#46 6 na 6 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Bilbord | > Taki oto bilbord zawiśnie w Lublinie. Nie interesuje mnie co o tym napisze Fronda i Gość Niedzielny> oraz co po wiedzą w Rajdu Maryja bo to łatwo sobie wyobrazić.> Ciekaw jestem jakie będzie stanowisko PSRu w tej sprawie i co o tym myślą użytkownicy tego forum. Dzieci księży w katolickim kościele to tajemnica wiary !natemat.pl(*)yskusja-o-tym-i-tak-nic-nie-daPrzy założeniu ze ponad 50% księży w Polsce (przy 40 000 księży) utrzymuje kontakty seksualne z kobietami i tylko 10 % posiada z tych związków dzieci łatwo policzyć, istnieje ok. 2000 dzieci księży pozbawionych oficjalnie alimentów i ojca. W Niemczech ocenia się przy 17 tys. katolickich księży istnienie 3000 dzieci bez żadnych praw lub tylko w części kościół pokrywa utrzymanie tych dzieci.Polecam. www.buch.d(*)7_gottes_heimliche_kinder.htmlNa całym świecie dziesiątki tysięcy dzieci bez ojców pozbawione swoich rodzin i podstawowych praw np.alimenty, dziedzictwa majątku rodziców itd.Wszystko to tylko dlatego ze kościół katolicki twierdzi; nasi pasterze żyją w celibacie!Te dziesiątki tysięcy tragedii życiowych dzieci i kobiet których ojcem jest kościół katolicki i jego głowa a wiec papież i w tym były JP2. Ten Bilbord jest przypomnieniem krzywd tych ludzi i odpowiedzialności JP2 i kościoła katolickiego. |
#47 -1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Bilbord | > >Co to jest "twardy dowód"?> Dowód ponad wszelką wątpliwość.Aż mnie korci, żeby zapytać - jaki masz "twardy dowód", że ateizm jest poglądem prawdziwym?
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Bilbord | Zdaje się, że mieliśmy się okazję kiedyś spotkać - na dyskusji o istnieniu Boga na kulowskim wydziale filozofii (no i mamy się chyba w znajomych na fejsie  ).
bembergiem w berg |
#49 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Bilbord | > Ten Bilbord jest przypomnieniem krzywd tych ludzi i odpowiedzialności JP2 i kościoła katolickiego.Nieco to naciągane 
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Bilbord | > z powodu tłumienia naturalnych potrzeb seksualnych wywołuje u nich nerwice i nierzadko ociera się o psychopatie i socjopatie różnego rodzaju.Zostało udowodnione, że dobrowolne rezygnowanie z seksu wywołuje nerwice i psychopatie?
bembergiem w berg |
#51 -1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Bilbord | > >Może to, że taka ochota powinna być obopólna. Straszne.> Co jest niby takiego strasznego w płodzeniu dzieci z kobietami?W samym płodzeniu nic, ale robienie tego zawsze, gdy "ma się na to ochotę", wydaje się już nieco kontrowersyjne.
bembergiem w berg |
#52 3 na 3 | Velius (125 punktów) | Odp: Bilbord | "Dobrowolne zrezygnowanie z seksu" samo w sobie może być już objawem nerwicy. Zaś przedmiotowe traktowanie partnera seksualnego może wskazywać na psychopatie. |
#53 2 na 2 Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Odp: Bilbord | > Zostało udowodnione, że dobrowolne rezygnowanie z seksu wywołuje nerwice i psychopatie?Nie wszystko jest odkryte lub udowodnione. Są to jedynie przesłanki, które możemy, choć nie musimy traktować poważnie. Osobiście jednak z tym się zgadzam. Zachowania niektórych księży np. gwałcicieli lub tych co molestowali dzieci, tylko utwierdzają mnie w tym, że zauważalność takich księży jest spora. Tylko modlić się o cud...  |
#54 8 na 8 | maniek1 (3407 punktów) | Odp: Bilbord |
> Ateiści twierdzą, że coś istnieje, dopóki ktoś im nie udowodni, że jednak to coś nie istnieje? Zabawne.>Nie chcę zabierać głosu w imieniu wszystkich ateistów, ja jedynie twierdzę (na podstawie działań polskiego kościoła /inne mnie nie intersują/ a więc - pychy, ignorancji faktów i nauki, nietolerancji, pedofilii, cynizmu, bogactwa, władzy nad politykami, malwersacjami finansowymi, dojeniem Państwa olewając materialne potrzeby najbiedniejszych, celibatu i wielu wielu innych), że bóg nie może istnieć mając takich przedstawicieli, pomijając logikę i stek setek lat kłamstw (obalonych przez naukę) szerzonych na podstawie jego istnienia dla własnych korzyści. Ponad to twierdzę, że coś istnieje wówczas, kiedy nie mam żadnych podstaw do wątpliwości, kierowany wszystkimi zmysłami łącznie z wykorzystaniem mózgu do refleksyjnego myślenia. > I foto z nieco szerszym kadrem:> > Worek, sugerujesz - trójkącik?????  |
#55 7 na 7 | maniek1 (3407 punktów) | Odp: Bilbord | > >Ten Bilbord jest przypomnieniem krzywd tych ludzi i odpowiedzialności JP2 i kościoła katolickiego.> Nieco to naciągane > Może, ale jakie masz zdanie na temat księży, którzy spłodzili dzieci i je porzucili? Twój bóg wolałby, aby ksiądz rzucił okradanie społeczeństwa i podjął trud wychowania własnego dziecka, założenia rodziny, brania odpowiedzialności za swoją "wolną wolę"? Może niech szerzeniem ciemnoty zajmą się ludzie o obniżonym popędzie seksualnym, (znam takich - boją się seksu i kobiet) skoro firma tego wymaga, a ci którzy nie dali rady założyć prezerwatywy - niech będą odpowiedzialni za swój pociąg. Jak Michalik mówił o rozbitych rodzinach, to słowem nie wspomniał o dzieciach księży - te dzieciaki skazane są na wychowanie bez ojca. Gdyby kościół był lojalny i dobroduszny, kierował się dobrem dzieci, a nie swoim - nakazałby takim pasterzom założenie rodziny i uczestnictwo w wychowaniu własnych dzieci, ale oni niestety mają w dupie te dzieci i ich matki, a ograniczenie się do rzucenia paru stów na miesiąc załatwia sprawę. Takie moje krótkie zdanie |
#56 5 na 5 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Bilbord | > Ten Bilbord jest przypomnieniem krzywd tych ludzi i odpowiedzialności JP2 i kościoła katolickiego.Tyle że umieszczanie na nich JP2 jest akurat słabym pomysłem - nie ma dowodów ani na to że to jego rodzina, ani też na to że czuli się przez niego skrzywdzeni. Jak już to dużo lepszym przykładem byłaby choćby taka sprawa: wyborcza.p(*)l_ojcem_trzyletniego_Kuby.htmlBadania DNA są, sprawa sądowa przeprowadzona, "rodzina" czuje się pokrzywdzona przez działania kurii... |
#57 3 na 3 | romaro (25211 punktów) | Odp: Bilbord | > Zostało udowodnione, że dobrowolne rezygnowanie z seksu wywołuje nerwice i psychopatie?Czy zostało udowodniane, że "dobrowolna rezygnacja z seksu" przez poszczególnych duchownych jest faktycznie przestrzegana? Czy można mówić o dobrowolnej rezygnacji z seksu w sytuacji gdy podstawowym warunkiem otrzymania święceń jest właśnie konieczność rezygnacji z seksu? |
#58 1 na 3 | Ulydighet (242 punktów) | Odp: Bilbord | > Nieco to naciągane Ej, panie worku szanowny. A gdzie "życzliwa interpretacja"? |
#59 15 na 15 | KORUND (4922 punktów) | Odp: Bilbord | > >Ten Bilbord jest przypomnieniem krzywd tych ludzi i odpowiedzialności JP2 i kościoła katolickiego.> Tyle że umieszczanie na nich JP2 jest akurat słabym pomysłem - nie ma dowodów ani na to że to jego rodzina, ani też na to że czuli się przez niego skrzywdzeni.-Jeżeli Wojtyle można przypisać jakieś krzywdy, to największe są te poczynione w ludzkich głowach. Nikt w historii Polski nie miał chyba większego udziału w krzewieniu w społeczeństwie religijnych nonsensów. Całe rzesze ludzi dostawały małpiego rozumu, jak nastolatki na koncertach Bibera. Sam plakat jest bardziej antyklerykalny niż ateistyczny, bo nie uderza w papieża jako naczelnego głosiciela religijnych absurdów, lecz jedynie podważa jego "czystość", a więc jakby i świętość. Choć dla mnie to byłby akurat przejaw jego normalności i człowieczeństwa, gdyby istotnie miał rodzinę. Więc jeżeli wyznawcy ewangelicznych andronów chcą go uznawać za świętego to ich wola. Jaka ideologia, tacy święci. To co mnie razi, to masowe nadawanie jego imienia wszelkim instytucjom w tym kraju, które powinny mieć charakter świecki. Naczelny głosiciel zabobonów nie powinien być patronem żadnej placówki edukacyjnej. |
#60 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Bilbord | > .istnieje ok. 2000 dzieci księży pozbawionych oficjalnie alimentów i ojca."Oficjalny brak alimentów i ojca" to patologia społeczna z całkiem innej półki. Nie ma ona żadnego związku z ateizmem i naruszaniem zasad świeckości państwa, a z klerykalizmem kraju związek ma w zasadzie nikły. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|