 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-04-2016 22:06 | romaro (25211 punktów) | Bedziem mieć króla.
3 na 3 | Biskupi zatwierdzili treść i tytuł Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Ma on być odczytany w Krakowie-Łagiewnikach, w sobotę przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Cytat:W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród. Dalej następuje Cytat:Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa.
Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem. Ostatni akapit jest szczególny, a słowa "Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego" (w domyśle wszystkich spoza kościoła) to już kleszy majstersztyk obłudy, o tupecie nie wspominając, zwłaszcza, że jest w tym akcie taki punkt Cytat: - Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw - Chryste nasz Królu, przyrzekamy!
Prawa kościoła są oczywiste, a jakżeby inaczej - ateistów podejrzane, a przynajmniej niepewne, no bo czego ja ateista mam strzec? Na razie w warunkach obowiązującej wolności sumienia i wyznania nie do pomyślenia jest sytuacja, w której władze publiczne miałyby uznawać za wiernego związku wyznaniowego człowieka, który sam temu zaprzecza, ale cholera wie co to to przyniesie. CIEMNOŚĆ WIDZĘ.www.fronda(*)usa-za-krola-i-pana,70487.htmlPS Skasowałem wypowiedź Curtissa Helldivera vel Pisiurewicza. Odniósł się tylko do błędów, które zauważył w cytatach. Pisownia w cytatach jest oryginalna. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#46 5 na 5 | Fiedia (1636 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >Jeśli lubisz za błazna robić to jak najbardziej.> Większych błaznów niż wierzących w makaron ateistów nie widziałem. Beka jest al dente normalnie.Już Ci pisałem abyś chomąto sobie poluzował. Stały ucisk czaszki chyba dobrze na Cię nie wpływa. W kwestii błazeństwa starczy rzec - transsubstancjacja. Na miejscu religiantów byłbym bardzo ostrożny w rzucaniu oskarżeń o błazeństwo.
Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami. Michaił Bakunin. |
#47 5 na 5 | Christos (2696 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. |
> Z różnych rozmów z antyklerykałami, wiem, że to Wasza wiedza i doświadczenie wyniesione z domu.Z zasady, księdza dość rzadko spotyka się w domu, więc sugeruję wpływ szerszych koronacji. > > Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga.> O to się już nie ziści.Powiedz to Czechom. > >Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami.> Niezależnie od niewolnictwa, dziś posiadanie pana w niebiosach nie jest obligatoryjne.Ci, którzy mienią się namiestnikami urojeń, a których bełkotowi przyklaskujesz, uważają, że wprost przeciwnie.
No gods, no masters...I am who I am. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >Z różnych rozmów z antyklerykałami, wiem, że to Wasza wiedza i doświadczenie wyniesione z domu.> Z zasady, księdza dość rzadko spotyka się w domu, więc sugeruję wpływ szerszych koronacji.Skoro ojciec taki zajęty... > >> Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga.> >O to się już nie ziści.> Powiedz to Czechom.A to u nich była taka rewolta, pierwsza? > >>Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami.> >Niezależnie od niewolnictwa, dziś posiadanie pana w niebiosach nie jest obligatoryjne.> Ci, którzy mienią się namiestnikami urojeń, a których bełkotowi przyklaskujesz, uważają, że wprost przeciwnie.Co Ty? PiS rządzi i jeszcze nie ma obowiązku wiary! A może to Wy macie urojenia co do urojeń innych?
Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >>Jeśli lubisz za błazna robić to jak najbardziej.> >Większych błaznów niż wierzących w makaron ateistów nie widziałem. Beka jest al dente normalnie.> Już Ci pisałem abyś chomąto sobie poluzował. Stały ucisk czaszki chyba dobrze na Cię nie wpływa.U mnie automat, sam się luzuje siłą woli, nie to co u Was makaronem zalane! > W kwestii błazeństwa starczy rzec - transsubstancjacja. Na miejscu religiantów byłbym bardzo ostrożny w rzucaniu oskarżeń o błazeństwo.My przynajmniej spójni jesteśmy, a Wy niby to ateisty, niby nie, ch...j go wie.
Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem. |
Quetzalcoatl (2779 punktów) (zablokowany) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >Przy sposobności zauważę, że doświadczenie uczy, iż ci, którzy ukrywają, wycinają czy wyrzucają cudze wypowiedzi, zwykle nie mają racji.> Nigdy nie mają racji, i ja też nie upieram się, że miałem.Wybacz szczerość, ale to, co napisałeś, jest wzajemnie sprzeczne.Jeśli Twoim zdaniem ci, którzy ukrywają, wycinają czy wyrzucają cudze wypowiedzi " [n]igdy nie mają racji", to nie ma sensu Twoje dalsze stwierdzenie: "i ja też nie upieram się, że miałem" rację, bo dołączając w wyniku działań cenzorskich do grona tych, którzy wedle Twoich własnych słów nigdy nie mają racji, i Ty jej nigdy mieć nie możesz. Właśnie z tego powodu w mojej wypowiedzi użyłem słowa "zwykle". > Nigdy nie mają racji, i ja też nie upieram się, że miałem. Chciałem uniknąć sytuacji jaka miała miejsce w innym temacie, w którym słowo penis był odmieniany na wszystkie możliwe sposoby.Skoro - jak sam twierdzisz - mogłeś nie mieć racji, doprawdy trudno pojąć, dlaczego mimo to zdecydowałeś się na rozwiązanie drastyczne i właściwie nieodwracalne, czyli usunięcie cudzego wpisu. W następnym zdaniu swojej wypowiedzi sugerujesz, że postąpiłeś tak dla uniknięcia sytuacji, "jaka miała miejsce w innym temacie, w którym słowo penis był odmieniany na wszystkie możliwe sposoby", ale jakoś mnie to nie przekonuje i bardziej jestem skłonny przyjąć, że zrobiłeś tak, ponieważ prawdopodobnie odczuwasz niechęć wobec osoby, której wypowiedź ocenzurowałeś (wspomniane wrażenie niechęci da się zauważyć, gdy przegląda się wymianę poglądów między Tobą a Curtissem Helldiverem czy jego wcześniejszymi wcieleniami). > Chciałem uniknąć sytuacji jaka miała miejsce w innym temacie, w którym słowo penis był odmieniany na wszystkie możliwe sposoby.A właściwie to dlaczego? Widziałem ten wątek. Nie był porywający, ale akurat debata o odmianie słowa "penis" nie wydała mi się czymś, czego na tym forum za wszelką cenę należy unikać (przypomnę Ci, że w tej kwestii wypowiadał się tam nie tylko Ordynariusz Pisiewicz). > Co prawda tu nie o penisa chodziło , ale o wyrazy których w tekście nie ma (za jednym wyjątkiem - "z poza", który poprawiłem na "spoza";mój błąd). Nie chciało mi się sprawdzać czy w cytatach są błędy dlatego napisałem, że pisownia jest oryginalna.O tym, o co chodziło w tym czy innym tekście, zawsze wolę się przekonać osobiście, a nie za pośrednictwem słów cenzora, bo wtedy wygląda to jak instrukcja, co inni mają myśleć na dany temat. Jeśli tekst był kiepski, to kompromituje tylko autora, lecz z chwilą, gdy został wycięty, całe odium przenosi się na cenzora. > Zamieszczam skasowaną wypowiedź w całości:Teraz już za późno, bo nikt nie ma pewności, czy to jest faktycznie ta wypowiedź, którą skasowałeś. Jak widzisz, nie warto cenzurować innych, bo ofiarą cenzury pada przede wszystkim wiarogodność cenzora. I jeszcze jedno. Zauważ, że Twoja odpowiedź w żaden sposób nie odnosi się do głównego zarzutu mojego wpisu, że jako autor wątku nadużyłeś swojego prawa wynikającego z § 10 Regulaminu. Czy przemilczenie tej kwestii oznacza, że zgadzasz się z tym zarzutem? Przy tej sposobności zauważę, że za takie ustosunkowanie się trudno wziąć słowa: "Co prawda tu nie o penisa chodziło , ale o wyrazy których w tekście nie ma (za jednym wyjątkiem - "z poza", który poprawiłem na "spoza";mój błąd), bo wszak wynika z nich, że krytyka Helldivera przynajmniej w jednym punkcie była zasadna, tak więc zarzut nieadekwatności odpada. > W ogóle to pozdrawiam.Ja również Cię pozdrawiam i życzę Ci na przyszłość większej wstrzemięźliwości w kneblowaniu ludziom ust, bo cenzura to zwykle broń miernot przeświadczonych o własnej nieomylności (tu z naciskiem zaznaczam, że Ciebie za miernotę nie uważam). |
#51 4 na 4 | Fiedia (1636 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > U mnie automat, sam się luzuje siłą woli, nie to co u Was makaronem zalane!Luzuje powiadasz? Ten makaron jak mniemam będący nawiązaniem do FSM to jakaś Twoja nowa obsesja? Jaki poziom intelektualny takie zainteresowania można rzec. > My przynajmniej spójni jesteśmy, a Wy niby to ateisty, niby nie, ch...j go wie.Spójność w absurdzie to niby też jakaś spójność, ale czy zaraz powód do chwały? Co do was - ja tylko za siebie odpowiadam.
Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami. Michaił Bakunin. |
#52 6 na 6 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > zażyczą sobie Ozyrysa na prezydenta i Zeusa na premiera.A ja bym nie miała nic przeciwko (choć, jako rzetelna feministka, wolałabym Izydę i Herę. Albo Sachmet i Atenę). Przynajmniej byłoby normalniej, niż jest... |
#53 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. |
> >Powiedz to Czechom.> A to u nich była taka rewolta, pierwsza?Tak, mniej więcej, od 1918-go roku. Dalej, poszukaj, żeby nie było, że jedynie słusznego gotowca pod nos dostajesz. > >Ci, którzy mienią się namiestnikami urojeń, a których bełkotowi przyklaskujesz, uważają, że wprost przeciwnie.> Co Ty? PiS rządzi i jeszcze nie ma obowiązku wiary! Ale misjonarze gotowi do pójścia między pogany.
No gods, no masters...I am who I am. |
#54 5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. |
> My przynajmniej spójni jesteśmy, a Wy niby to ateisty, niby nie, ch...j go wie."My"? Wy, Brzostowski? Pluralis maiestatis? No i niech Cię nick nie myli, Fiedia nie jest "towarzyszem" i nie trzeba do niego mówić "Wy". |
#55 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >zażyczą sobie Ozyrysa na prezydenta i Zeusa na premiera.> A ja bym nie miała nic przeciwko (choć, jako rzetelna feministka, wolałabym Izydę i Herę. Albo Sachmet i Atenę). Przynajmniej byłoby normalniej, niż jest...Jeśli nie poskąpisz ofiar w 'intencji' Brzostowskiego, dorzucę i ja na ołtarz. 
No gods, no masters...I am who I am. |
#56 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > ... Sachmet ...Może Bastet? Albo Fiona? Niestety, większe szanse ma 'niematerialn y' już Alik. Drobner, miał... |
#57 5 na 5 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Bedziem mieć króla. | > A ja bym nie miała nic przeciwko (choć, jako rzetelna feministka, wolałabym Izydę i Herę. Albo Sachmet i Atenę). Przynajmniej byłoby normalniej, niż jest...Do rządu dorzucam Hekate i Kali a jako hymn jakiś death metal.
Najważniejsze w życiu rzeczy nie są rzeczami. |
#58 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >A ja bym nie miała nic przeciwko (choć, jako rzetelna feministka, wolałabym Izydę i Herę. Albo Sachmet i Atenę). Przynajmniej byłoby normalniej, niż jest...> Do rządu dorzucam Hekate i Kali a jako hymn jakiś death metal.#1 HaKaTa już była. Bardzo niedobrze! #2 Toć teraz mamy przecie prawie cały Sejm i cały rząd Kalich... (Ino z innej bajki...  ) Dobrze, to nie jest! Drobner, miłośnik Isztar |
#59 4 na 4 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >Był Litwin, Węgier, Sas, a teraz... Żyd.<< |
#60 2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Bedziem mieć króla. | > >Chrystusa Króla Wszechświata.To chyba powinno wystarczyć. Polskę trzeba wyróżnić dodatkowo? Czy nie mamy tu do czynienia z pychą?<< Bo polski EPIDIASKOP i jego trzoda baranów jest ze wszechświata równoległego. Albo z Matrixa. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|