 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-10-2013 16:04 | Drobner (19539 punktów) | Nihil novi sub sole
2 na 2 | „Każdego dnia wychodzą na światło dzienne przypadki nadużyć seksualnych, których dopuszczają się członkowie kleru katolickiego. Niestety, nie można już mówić o pojedynczych przypadkach, lecz raczej o zbiorowej zapaści moralnej. Wielu kapłanów i zakonników przyznało się do winy. Bez wątpienia owe tysiące przypadków odkrytych przez wymiar sprawiedliwości stanowią zaledwie wycinek prawdziwych liczb, wziąwszy po uwagę, że hierarchia kościelna zdołała ukryć i zatuszować wielu zwyrodnialców.” Joseph Goebbels, 28 maja 1937 r. (za kokos.salo(*)onmy-kosciola-i-wiary-przodkow) (z tygodnika Polska Niepodległa). | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#61 8 na 8 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Nihil novi sub sole | > Czego uczy nas ta historia?Ze lepiej wolac lapaj pedala niz stac dusza, cialem i sercem za gloszonym przez siebie prawem boskim i katolicka (niby ta najlepsza) moralnoscia  |
#62 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | |
#63 1 na 1 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole |
> Czyli zgadzasz się, że KK nie sympatyzował z nazizmem?Specjalnie dla worka_kości,który wątpi,czy KK sympatyzował z Hitlerem. www.rumbur(*)KULY/religia/nazizm/hitler.phpMnóstwo informacji bezpośrednio na stronie,plus mnóstwo odnośników i linków do dalszych źródeł.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
#64 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > >Czyli zgadzasz się, że KK nie sympatyzował z nazizmem?> Specjalnie dla worka_kości,który wątpi,czy KK sympatyzował> z Hitlerem.Co rozumiesz pod słowem "sympatyzować"? Na podanej przez Ciebie stronie są przede wszystkim niemieccy biskupi - czyli niemiecki KK, który z hitlerowcami musiał się zmagać na co dzień - oraz kilka informacji o tym, jak Pius XII starał się z Hitlerem w różnych kwestiach porozumieć. Rzuciłeś te informacje bez komentarza, więc odpowiedz mi chociaż na to: jaka postawa KK, Twoim zdaniem, byłaby ze strony KK najwłaściwsza w czasach hitleryzmu?
bembergiem w berg |
#65 1 na 1 | sinapis (1725 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > >Byłby, oczywiście, mocno przegrany - jeżeli by jeszcze w ogóle był.> To skąd to zdziwienie, że tego nie zrobił, że nie skazał siebie - instytucji - oraz wyznawców na zagładę?Skąd wziąłeś owo zdziwienie? Dziwne byłoby dopiero, gdyby się poświęcił w imię głoszonych ideałów. Dziwi mnie natomiast, skąd ci przyszło do głowy, że kościół chronił kiedykolwiek swoich wyznawców. Gdy wilki wpadały między owieczki, pasterze wiali na drzewa i siedzieli tam cichutko, póki owce same sobie w końcu rady nie dały. |
#66 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole |
> Z przykrością dziś oglądałem - choć tu i z współczuciem - obronę podłych głupot "szefa" przez rzecznika episkopatuBardzo przyklaskuję punktowaniu idiotyzmów wypowiadanych przez kler, żeby jeszcze tylko dziennikarze uważali, co piszą... Cytat:- Niemal dokładnie po 50 latach Sejm wymazał tę część "myślenia towarzysza Wiesława" - mówił wówczas ks. Józef Kloch, odnosząc się do postaci Wiesława Gomułki, który przed laty zniósł święto Trzech Króli. Gomułce było Władysław, nie Wiesław. Wiesław to pseudonim. Kloch użył zwrotu "towarzysz Wiesław" poprawnie, ale dziennikarz, pisząc z imienia i nazwiska, powinien nieco się postarać. No, ale generalnie, poza tą jedną wpadką, miał rację. Kloch komentuje to, co mu pasuje, a resztę pomija. Bardzo wygodne... i typowe. Żyję wystarczająco długo, żeby podobne zabiegi już gdzieś kiedyś widzieć  |
#67 10 na 10 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | |
#68 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | |
#69 2 na 2 | galvani (1345 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > >>>Kościółek zawsze był i jest pronazistowski.> >>Jakieś uzasadnienie?> >Josef Mengele, do końca zagorzały katolik> Myli ci się wyznawca z instytucją.> >pogrzeb Ericha Priebke zorganizowany przez ultrakatolickie Bractwo Piusa.> Bractwo Piusa X to nie KK. Lefebryści mają w KK status właściwie sekty. Watykan pogrzebu Priebke odmówił.> No ale próbuj dalej.> bembergiem w bergPewnie, jak wiejski proboszcz odmówi pochówku miejscowego pijaczka to wtedy jest obrona wartości chrześcijańskich. Pochówek ludobójcy jest Ok, zawsze można się wyłgać sekciarskim charakterem Bractwa. Mengele to wyznawca tworzący kościół. Zawsze podkreślacie, że wyznawcy to fundament kościoła. |
| galvani (1345 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > >Kościółek zawsze był i jest pronazistowski.> Jakieś uzasadnienie? I jak się ma do tego opublikowana w 1937 roku i odcinająca się od nazimu encyklika papieża Piusa XI - Mit brennender Sorge?> bembergiem w berg> Właśnie worek. Niestety. Dlaczego Kościół Katolicki sam dzisiaj sekuje wartościowych księży próbujących przywrócoć nauki założyciela kościoła? (Nie Pawła z Tarsu oczywiście).Nie potrzebuje dzisiaj nazistowskich, bolszewickich czy też pochodzących z innego wyznania siepaczy. Ani razu nie stanąłeś w ich obronie, ale tych papawających odrazą zwyrodnialców w sutannach bronisz z tak wielką determinacją. Gratuluję wyboru. |
#71 4 na 4 | H.Kruger (860 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | Miło mieć takie argumenty przeciw antyklerykalistom, że kontynuują dzieło Goebbelsa czy tez komunizmu. Ale trzeba powiedzieć wprost: Goebbels miał po prostu rację. To, ze był nazistą, że uczestniczył w zbrodniczym reżimie, który mordował Żydów i rozpętał wielki wojenny katakli, nie zmienia faktu, ze w jakiejś sprawie mógł się nie mylić. Podobnie komuna. Chory, popaprany system społeczno-ekonomiczny w dodatku wybitnie opresyjny. Ale w kwestii religii akurat miał rację. |
#72 5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > Miło mieć takie argumenty przeciw antyklerykalistom, że kontynuują dzieło Goebbelsa....A naziści nawiązali do dzieła świętego schizoida (vide jego Dziennik duchowy) Loyoli... "W zakonie jezuitów widział Himmler to, co wydawało mu się jądrem każdej zakonnej mentalności, doktrynę posłuszeństwa, kult organizacji. Szef SD Schellenberg zaświadcza, że organizacja SS została zbudowana wedle reguł zakonu jezuitów." www.spiegel.de/spiegel/print/d-46414893.htmlDo każdej organizacji lgną jak muchy do gówna dewianci, dla których sensem bycia jest bycie posłusznym. I mniejsza o nazwę: dotyczy to zakonów, kościołów, kółek różańcowych, partii politycznych z lewej, prawej i każdej innej strony, klubów sportowych, itd.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#73 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > ...co będzie jak trafimy na masochistę?  Dla sado - czysta rozkosz.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
| rafal7 (138 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole |
> Akurat wyszła afera, że 36letnia nauczycielka ma dziecko z 14letnim uczniem. Jeśli to będzie potwierdzone, no to chyba pora żeby nauczyciele przeprosili za pedofilię w szkole, bo to nie jeden przypadek taki na pewno. O reżyserach już nie wspominając. W ogóle wszystkie grupy społeczne i zawodowe powinny przeprosić za pedofilię w swoich szeregach.A dyrygenci za Wojciecha Kroloppa: www.racjonalista.pl/forum.php/s,589204 |
#75 1 na 1 | rafalek111 (93 punktów) | Odp: Nihil novi sub sole | > Chyba na tym forum przeczytałem, że wiatrak można spierniczyć, a piernika nie można zwiatraczyć Czy jakoś tak.> Sądząc po ewolucji języka polskiego to tymczasowe. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|