Racjonalista - Strona głównaDo treści
Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
16-11-2013 20:53Olek Mularski (3178 punktów)Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.
Ocena 19 na 19
W mojej rodzinnej Bydgoszczy ostatnio miał miejsce kongres katolików. Niby nic niezwykłego, około tysiąca fanatyków w bazylice, zwykłe spotkanie, jakich wiele i wszystko byłoby w porządku, bo każdy ma prawo do organizowania zgromadzeń, gdyby nie treści, które na tym kongresie przekazywano, a te proszą się wręcz o ściganie przez prokuraturę.

W mowie nienawiści przeciwko homoseksualistom, feministkom, lewicowcom i obecnemu rządowi brali udział liczni duchowni, m.in. bp Wiesław Mering, a także posłowie i posłanki PiS: Anna Sobecka, Katarzyna Orłowska-Popławska, Bartosz Kownacki (jeden z organizatorów). Brylowała jak zwykle największa gwiazda wśród piewców chrześcijańskiej nienawiści ks. Dariusz Oko. Ta plująca jadem katolicka żmija dostała za swój wywód o ateistach i ideologii gender gromkie brawa.

To co się tam działo, to fanatyzm i nienawiść najczystszej wody, których nie powstydziliby się ani Saudowie, ani Chomeini, ani nawet al Kaida.
Nie dziwne, że słuchająca takich idiotów młodzież też idiocieje i urządza takie występy jak ten w dniu 11 listopada.

Więcej na temat tutaj:
bydgoszcz.(*)ak_nazizm__gej_to_pedofil.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5
#61
18-11-2013 18:17
 Ocena 1 na 1
Marek Matejewski (3695 punktów)Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.
W odpowiedzi Meretseger
>Zaprosiliście to całe Oko? Nie wstyd Wam?

Zobaczmy co Oko ma w oku...
To pedalski agent śpioch, który uderzy w odpowiednim momencie.

#62
19-11-2013 09:28
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.
W odpowiedzi Anna Salman
>>1. Które z zacytowanych tu zdań jest fałszywe:
>a, b, d, e.

C też - www.racjonalista.pl/forum.php/s,478028#w480668 .


...którzy czuwają, mają jeden i wspólny świat, a każdy, kto zasypia, odwraca się ku własnemu. (Heraklit)

#63
20-11-2013 18:39
 Ocena 3 na 3
Anna Salman (16360 punktów)Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.
W odpowiedzi big_zyd
>C też - ...
A ja się jednak będę upierać, że do największych zbrodni doprowadziły religie (no, może poza maoizmem). Chodzi o procentowy udział mordów w stosunku do populacji.
Na zbrodnie stalinizmu, a zwłaszcza hitleryzmu złożyło się kilka czynników, w tym ... postęp techniczny. Bauman (którego trudno posądzać o obronę Holocaustu) stwierdził, że doszło do "uprzemysłowienia" zbrodni, stała się masowa, jak produkcja np. samochodów. Przez co łatwiejsza - ci, którzy zabijali często nie mieli bezpośredniego kontaktu z ofiarami, one były anonimowe, niektóre (w obozach) były wręcz numerami.

Konowal (6291 punktów)Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.
Z Twojego tekstu też, aż bije od miłości do bliźniego.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#65
23-11-2013 22:57
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.
W odpowiedzi Anna Salman
>>C też - ...
>A ja się jednak będę upierać, że do największych zbrodni doprowadziły religie

Przecie ja dokładnie to samo twierdzę i dowody na to właśnie przywołuję.
W cziom dieło?

>Chodzi o procentowy udział mordów w stosunku do populacji.

Religii chrześcijańskiej zdarzało się osiągać tych procent i 100.

...którzy czuwają, mają jeden i wspólny świat, a każdy, kto zasypia, odwraca się ku własnemu. (Heraklit)

#66
25-11-2013 00:16
 Ocena 1 na 1
julian (1206 punktów)
(zablokowany)
Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.
W odpowiedzi Anna Salman

>A ja się jednak będę upierać, że do największych zbrodni doprowadziły religie (no, może poza maoizmem). Chodzi o procentowy udział mordów w stosunku do populacji.

Coś w tym jest en.wikipedia.org/wiki/Religious_war
Często, a może najczęściej religie wykorzystywano do celów politycznych
>Na zbrodnie stalinizmu, a zwłaszcza hitleryzmu złożyło się kilka czynników, w tym ... postęp techniczny.

Dla mnie komunizm i nazizm to były świeckie religie en.wikipedia.org/wiki/Secular_religion

Anna Salman (16360 punktów)Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.
W odpowiedzi big_zyd
>>>C też - ...
>>A ja się jednak będę upierać, że do największych zbrodni doprowadziły religie
>Przecie ja dokładnie to samo twierdzę i dowody na to właśnie przywołuję.
>W cziom dieło?
Bo "c" brzmiało:
Cytat:
"(te) ideologie prowadziły do największych zbrodni w skali świata"

A " te ideologie", wymienione przez worka (chyba) to były stalinizm, hitleryzm i maoizm. Dlatego pominęłam punkt c.

#68
25-11-2013 18:42
 Ocena 1 na 1
Anna Salman (16360 punktów)Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.
W odpowiedzi julian
>Coś w tym jest ...
Jako wojny religijne należałoby również potraktować wcześniejsze - krucjaty, krzyżackie rzezie w Prusach itp. Inaczej zaciemnia się obraz.
>Często, a może najczęściej religie wykorzystywano do celów politycznych
Po to zostały stworzone - przynajmniej te monoteistyczne. One mają w sobie bardzo silny aspekt przemocowy - szowinistyczny.
>Dla mnie komunizm i nazizm to były świeckie religie ...
Jak najbardziej, ale wzorca się trzymali - rytuał, ideologia itd.

#69
25-11-2013 19:17
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.
W odpowiedzi Anna Salman
>Bo "c" brzmiało:
> Cytat:
"(te) ideologie prowadziły do największych zbrodni w skali świata"


Worek zadał pytanie:

Które z zacytowanych tu zdań jest fałszywe:
(...)
c. "(te) ideologie
(marksizm, stalinizm, maoizm, nazizm - big_zyd) prowadziły do największych zbrodni w skali świata"
(...)
??


Zdanie c. jest fałszywe - większe zbrodnie niż wszystkie wymienione ideologie razem wzięte ma na swym koncie religia chrześcijańska.

Zgadzamy się - tylko się nie zrozumieliśmy po prostu.

...którzy czuwają, mają jeden i wspólny świat, a każdy, kto zasypia, odwraca się ku własnemu. (Heraklit)

#70
25-11-2013 20:30
 Ocena 3 na 3
Anna Salman (16360 punktów)Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.
W odpowiedzi big_zyd
>Zgadzamy się - tylko się nie zrozumieliśmy po prostu.
No, faktycznie - jak każdy starzejący się człowiek, zaczynam mieć problemy z percepcją.

Przy tym czytanie wypowiedzi worka (i usiłowanie ich zrozumienia) często przerasta moje intelektualne możliwości.

#71
26-11-2013 00:19
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.
W odpowiedzi Anna Salman
>No, faktycznie - jak każdy starzejący się człowiek, zaczynam mieć problemy z percepcją.

Oj tam, oj tam.

>Przy tym czytanie wypowiedzi worka (i usiłowanie ich zrozumienia) często przerasta moje intelektualne możliwości.

A bo do jego wypowiedzi nie należy intelektualnie podchodzić .


...którzy czuwają, mają jeden i wspólny świat, a każdy, kto zasypia, odwraca się ku własnemu. (Heraklit)

#72
26-11-2013 22:01
 Ocena 1 na 1
Paul Figura (1368 punktów)Odp: Z bydgoskiej bazyliki powiało nienawiścią.
W odpowiedzi Anna Salman

>Przy tym czytanie wypowiedzi worka (i usiłowanie ich zrozumienia) często przerasta moje intelektualne możliwości.

Odkąd jestem na tym forum to mam podobne odczucia także moja droga Anno nie jesteś osamotniona, w tej kwestii.


1 2 3 4 5

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365