 |
Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2007 17:06 | frater (183 punktów) (zablokowany) | Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło sposób spojrzenia racjonalisty jest ograniczony, gdyż widzi tylko to co może dotknąć Jest taka gra komputerowa `forever free`, w której w wirtualnym świecie 3D steruje się przez siebie stworzoną postacią. www.voyagecenturyonline.com/basic_operation.phpŚwiat tamten jest analogiczny do naszego. Rozwijamy nasze `zręczności` rybołówstwo, szycie, rolnictwo, handel, obróbke metali, drewna itp przenieśmy się wzrokiem w ten wirtualny świat 3D; jeżeli ja chcę wykonać ruch postacią "AL" to ja frater mam nad nią władzę i zrobię to co jej nakażę, ale z punktu widzenia programu nie widać, że to ja steruję postacią gdyż jestem w innym wymiarze w stosunku do tych w grze - czyli racjonalista będąc w grze widzi, że postać się sama porusza i sądzi ułudnie, że to ona myśli zamiast mnie. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >BARDZO PROSZĘ ADMINISTRATORA, BY NIE PISAŁ NA MOICH POSTACH I NIEPOPRAWIAŁ ICH, BO TO ZMIENIA SENS MOICH WYPOWIEDZI> To one mają jakiś sens??? Kurczę, to jest dopiero niespodziewany zwrot akcji...   > Moderator mu byki poprawia, a On jęczy jakby mu krzywdę robili.MAM PROPOZYCJĘ DO MODERATORA, BY W OKIENKU BYŁO POLE, W KTÓRYM WYBRANYM KOLOREM (MOŻE BYĆ CYFRA) MOŻNA BY BYŁO ZAZNACZYĆ KONKRETNY WĄTEK DYSKUSJI. Z GÓRY DZIEKUJE |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >Marian; zdjęcia bądź linki. DOWODY> Sugerujesz, że Wiki pisze bzdury? Popraw, podaj swoje źródła. Wiki to inicjatywa społeczna, zresztą, podobnie jak nauka. W haśle, do którego link podałem masz mnóstwo odnośników i linków. Jeszcze więcej po kliknięciu "English". Niestety, taki jest oficjalny stosunek nauki do tego zagadnienia. Nie czarujmy się, ale ewolucja to jedyne wyjaśnienie złożoności. Ani spontaniczne powstawanie, ani stworzenie niczego nie wyjaśnia (kto stworzył stwórcę?).> A co ty masz? Jedną książkę?> >(oczywiście mówimy o człowieku a nie zwierzęciu)> To może być dla Ciebie szok, ale człowiek jest zwierzęciem.> >nie chodzi nam o małpę z kawałkiem krzemienia w garści> A może o małpę z komputerem na biurku? Najlepiej uznać, że homo sapiens sprzed 15000 to małpa była a nie człowiek.np Homer - twórca Iliady i Odysei Żył w VIII w p.n.e. , czyli blisko 3 000 lat temu, który poziomem inteligencji od nas współczesnych się nie różni , a wielu znacznie przewyższa. Czyli jak to jest z tą ewolucją; przez 3000 lat stanęła w miejscu, a wcześniej niby się tak szybko posuwała. |
| sceptymucha | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >>>Taki cud, a KK nie dopuszcza do jego weryfikacji (przez organizacje i ludzi niepodleglych od KK).> >>>Juz z tego wynika, ze sprawa smierdzi.> >>trochę logiki> >No wiec odpowiedz na moj zarzut.> Nierozumiem jego?> To jest ciało Świętej.> Ciał, które nie uległy rozkładowi jest ogrom.> W Polsce np. Św. Andrzej Bobola, Św. Witalis (IV w n.e.)> i nie są to jedyne ciała (cuda) Świętych w Polsce.Jest ich tak duzo, ze trzeba je izolowac od ludzi. A nie daj boze, zeby jakis ateista mogl ktores zobaczyc, bo wtedy jeszcze by uwierzyl. Chcesz zobaczyc takie cialo- zostan pokornym czlonkiem Kosciola, a jak uda nam sie zrobic ci pranie mozgu, to moze cos ci na zdjeciu pokazemy. Pozdrawiam PS. Kazdy ma takie cuda, na jakie zasluguje. |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło |
> Znowu mówisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Teoria strun już od przeszło 20 lat nie została zweryfikowana - to przede wszystkim. Nie mówi nic na temat "świata astralnego" (cokolwiek to znaczy). Wprowadza jedynie do formalizmu matematycznego "topologiczne stopnie swobody", które można interpretować jako dodatkowe wymiary.> Nawet jeśli dodatkowe wymiary istnieją (co jest dość prawdopodobne - być może dokładne pomiary promieniowania tła rzucą trochę światła na ten problem) to nic z tego nie wynika. Idea umieszczenia swoich bogów w innych wymiarach wydała się teologom atrakcyjna w czasach, kiedy za sprawą matematyka Davida Hilberta wyższe wymiary stały się modne. Teolodzy uznali najwyraźniej, że to wygodna kryjówka dla ich bogów.> Jeden z teologów (którego nazwiska nie pomnę, ale zdaje się, że czytałem to w "Hiperprzestrzeń" Michio Kaku) sądził nawet, że bogowie nie zadowoliliby się czwartym, czy piątym wymiarem, a muszą żyć w przestrzeni nieskończeniewymiarowej. Niestety, nigdy nie podał dowodów swoich twierdzeń, więc pewnie i tak nikt mu nie uwierzył, poza jemu podobnymi oszołomami.> Czwartym wymiarem, jest funkcja czasu. Obecnie wszystkie nowe teorie fizyczne zakładaja większą ilość wymiarów. |
| Marian (5438 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > Bracie zdjęcia wykopalisk poproszę. Linki do stron archeologicznych. To co prezentujesz nazywam `laniem wody`.> To są ogólniki pokazujące ogólnie przyjete TENDENCJE> Mnie interesują dowdy pokazujace, ze istnialy siedliska ludzkie przed pietnastoma tysiącami lat. Nie zależy mi na tym, żeby wyprowadzić Cie z błędu. Jeśli naprawdę Cię to interesuje, na Wiki masz całe mnóstwo linków i odnośników do literatury. Nie oczekuj, że dostaniesz wszystko na tacy. Mówię: wiesz lepiej niż Wiki? Podziel się swoją wiedzą! Tylko nie zdziw się jeśli zostaniesz uprzejmie poproszony o podanie źródeł. Zdjęcia z wykopalisk chcesz? Jak masz zamiar na ich podstawie odczytać wiek znaleziska? |
| Marian (5438 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > np Homer - twórca Iliady i Odysei> Żył w VIII w p.n.e. , czyli blisko 3 000 lat temu,> który poziomem inteligencji od nas współczesnych się nie różni , a wielu znacznie przewyższa.> Czyli jak to jest z tą ewolucją; przez 3000 lat stanęła w miejscu, a wcześniej niby się tak szybko posówała. Obecnie uważa się, że nawet wczesny homo sapiens nie miał dużo mniejszego potencjału intelektualnego, niż my. niektórzy argumentują, że nawet homo neandertalensis nie był wiele mniej inteligentny. Ludzie 3000 lat temu niewiele różnili się od nas. Ziemia ma ok 4.5 mld lat. To ponad milion (1000000) razy więcej niż 3000 lat. Szacuje się, że wyewoluowanie życia wielokomórkowego zajęło ok. 3 mld lat. Dzisiejszych form - kolejny 1 mld. |
| Marian (5438 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > Czwartym wymiare, jest funkcja czasu. Czas, nie funkcja czasu, i to czas nie byle jaki, bo urojony - ict  To tylko formalizm matematyczny tak naprawdę. > Obecnie wszystkie nowe teorie fizyczne zakładaja większą ilość wymiarów. A teoria pętlowej grawitacji kwantowej? A przyczynowa triangulacja dynamiczna? Te są teraz na topie. Zresztą, nawet jeśli wyższe wymiary istnieją, co z tego? |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło |
> Ziemia ma ok 4.5 mld lat. To ponad milion (1000000) razy więcej niż 3000 lat. Szacuje się, że wyewoluowanie życia wielokomórkowego zajęło ok. 3 mld lat. Dzisiejszych form - kolejny 1 mld.Mówimy o człowieku, który na Ziemi jest maksymalnie 15000 lat. Czyżby On nie ewoluował. Przecież to wbrew teorii ewolucji. |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >Czwartym wymiare, jest funkcja czasu.> Czas, nie funkcja czasu, i to czas nie byle jaki, bo urojony - ict To tylko formalizm matematyczny tak na prawdę.> >Obecnie wszystkie nowe teorie fizyczne zakładaja większą ilość wymiarów.> A teoria pętlowej grawitacji kwantowej? A przyczynowa triangulacja dynamiczna? Te są teraz na topie. Z resztą, nawet jeśli wyższe wymiary istnieją, co z tego?To, że w nich jest Dusza i BÓG. Że powoli dochodzimy do tego. |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >Bracie zdjęcia wykopalisk poproszę. Linki do stron archeologicznych. To co prezentujesz nazywam `laniem wody`.> >To są ogólniki pokazujące ogólnie przyjete TENDENCJE> >Mnie interesują dowdy pokazujace, ze istnialy siedliska ludzkie przed pietnastoma tysiącami lat.> Nie zależy mi na tym, żeby wyprowadzić Cie z błędu. Jeśli naprawdę Cię to interesuje, na Wiki masz całe mnóstwo linków i odnośników do literatury. Nie oczekuj, że dostaniesz wszystko na tacy. Mówię: wiesz lepiej niż Wiki? Podziel się swoją wiedzą! Tylko nie zdziw się jeśli zostaniesz uprzejmie poproszony o podanie źródeł.> Zdjęcia z wykopalisk chcesz? Jak masz zamiar na ich podstawie odczytać wiek znaleziska?Jako, że nie udowodniłeś mi, że jest inaczej możemy uczciwie założyć, że człowiek jest na Ziemi nie więcej niż 15000 lat. |
| Marian (5438 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > Mówimy o człowieku, który na ziemi jest maksymalnie 15000 lat. Jakiś dowód? Dlaczego akurat 15000 lat? > Czyżby On nie ewoluował. Przecież to wbrew teorii ewolucji. Ewoluował 4 mld lat. |
| Marian (5438 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > To, że w nich jest Dusza i BÓG. Że powoli dochodzimy do tego. Skąd takie przekonanie? Możesz tego dowieść? Co to jest dusza? Co to jest bóg? Krasnoludki też są w tych wyższych wymiarach? |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > >Mówimy o człowieku, który na ziemi jest maksymalnie 15000 lat.> Jakiś dowód? Dlaczego akurat 15000 lat?Biblia mówi nam o poszczególnych pokoleniach. > >Czyżby On nie ewoluował. Przecież to wbrew teorii ewolucji.> Ewoluował 4 mld lat.> a, dowodów brak..... Małpolud ewoluuje, ale nie człowiek Stworzony przez BOG`a. Skoro od czasów Homera 3000 lat nic się nie posunął do przodu w ewolucji, to skąd pewność, że w 15000 lat to się stało. |
| Marian (5438 punktów) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > Biblia mówi nam o poszczególnych pokoleniach. I co z tego? To nie jest książka naukowa. Biblia mówi też, że owady mają cztery odnóża. > a, dowodów brak..... Dowody przedstawiłem. Jest ich całe mnóstwo na Wiki, w książkach, muzeach itp. Przedstawiam tylko oficjalne stanowisko nauki w tej sprawie. Jeśli uważasz, że nauka się myli, potrzebujesz naprawdę górę dowodów. Extraordinary claims require extraordinary evidence. > Małpolud ewoluuje, ale nie człowiek Stworzony przez BOG`a. Co to jest bóg? Przez którego boga? Kto stworzył boga? > Skoro od czasów Homera 3000 lat nic się nie posunął do przodu w ewolucji, to skąd pewność, że w 15000 lat to się stało. Mamy mechanizm mutacji? Mamy. Działa mechanizm selekcji? Działa. Więc zachodzi ewolucja. Skoro wszystkie zwierzęta ewoluują to dlaczego nie człowiek? Powiedziałem Ci gdzie szukać informacji. Czy zaczniesz w końcu dowodzić swoich twierdzeń? Podasz jakieś linki? Jakiekolwiek? Skąd wytrzasnąłeś te 15000 lat? Skąd wytrzasnąłeś tego "boga"? Skąd wiesz, że coś takiego istnieje? |
frater (183 punktów) (zablokowany) | Odp: Gra w Zycie; wygrana NIEBO, przegrana piekło | > Moje ciało jest tylko skafandrem...> To w takim razie co (kto) we mnie zaprzecza istnieniu duszy?> Bo to podobno dusza kieruje moimi działaniami w "3D realu".> NIE KLIKAĆ > Masz wolną wolę, masz też rozum. BÓG stworzył Cię tak, byś czuł potrzebę poszukiwania BOGA, ale obdarzył Cię też rozumem, byś mógł do tego dojść i wolną wolę by Cię poddać próbie, czyś byt dobry, czy zły. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|