Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cytatów czar-CXXV. Czas zneutralizować broń jądrową Izraela

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
23-12-2021 11:52Arminius (25555 punktów)Cytatów czar-CXXV. Czas zneutralizować broń jądrową Izraela
Ocena 1 na 1
Izraelski prezydent Isaak Herzog oświadczył w środę, że Iran stanowi największe zagrożenie na Bliskim Wschodzie i że irański program nuklearny musi zostać "zneutralizowany" bez względu na to czy zostanie w tym zakresie osiągnięte porozumienie, czy też nie".
Tupet, bezczelność agresja i zdublowane standardy etyczne zawarte w tej wypowiedzi przyprawiają o odruch wymiotny. Bo primo to Izrael ze swą polityką militarnych podbojów i interwencji jest największym zagrożeniem pokoju i stabilizacji na Bliskim Wschodzie, szczególnie na tle Iranu, który od wielu wielu lat nie dopuścił się agresywnego ataku na jakiegokolwiek sąsiada. Po drugie zaś, ponieważ żądając neutralizacji irańskiego programu nuklearnego, zapomina o swoim - już od lat istniejącym - wielkim arsenale bomb atomowych. A dlaczegóż to Izrael może mieć bombę atomową a Iran nie? A może by tak zacząć mówić głośno o potrzebie "neutralizacji" żydowskich bomb atomowych?
Przed II wojną wielu dyplomatów (w tym polski ambasador w USA Potocki oraz amerykański w Wielkiej Brytanii Kennedy - ociec TEGO Kennedego) utrzymywało (www.racjonalista.pl/forum.php/s,663492), że Żydzi prą do wojny i metodycznie ją przygotowują. Przez wiele lat miałem pewne trudności ze zrozumieniem takiej tezy. Teraz, gdy obserwuję jak bardzo Żydzi prą do wojny z Iranem i do jakich podłości są gotowi żeby ją przeforsować - zasadniczo inaczej postrzegam owe opinie przedwojennych dyplomatów.

"Israeli President Isaac Herzog said Wednesday that Iran's nuclear program must be "neutralized" whether or not the Iran nuclear deal, known as the JCPOA, is revived.
Speaking at a ceremony for Israeli Air Force pilots, Herzog claimed Iran was the top threat in the Middle East. "I am following the negotiations surrounding the nuclear deal, and I call on the international community not to be led astray and not to underestimate the gravity of the threat," he said.
"The Iranian nuclear threat must be neutralized once and for all, with or without an agreement. Iran must not be allowed to acquire nuclear weapons capabilities," Herzog added."

news.antiw(*)r-program-must-be-neutralized/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Przed II wojną wielu dyplomatów (w tym polski ambasador w USA Potocki oraz amerykański w Wielkiej Brytanii Kennedy - ociec TEGO Kennedego) utrzymywało ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,663492)

Notorycznie linkujesz do stron rozsyłających malware
Na www.racjonalista.pl/forum.php/s,663492 zamieściłeś link do giwersworld.org która jest witryną do GoDaddy z całą swoją grafiką i logo
I adresem 72.167.191.69

ip-46.com/72.167.191.69

Twoja działalność jest o tyle parszywe, że mimo iż zostałeś już ostrzeżony nie tylko przeze mnie...
www.racjonalista.pl/forum.php/s,866163#w866239
...robisz to z premedytacją nadal.

Strona giwersworld.org z tamtego artykułu którą ponownie reklamujesz:
ip-46.com/34.102.136.180

Mam prośbę do Administratora by zajął jasne stanowisko i wypowiedział się - Czy dopuszcza tego typu celowe narażanie na niebezpieczeństwo odwiedzających to forum użytkowników i gości.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,866289
romaro (25211 punktów)
Strona giwersworld.org należąca do DaDdy.com,LLC jedna z 15000 zamkniętych W kwietniu 2019 r. firma GoDaddy usunęła ponad 15 000 fałszywych subdomen internetowych po tym, jak Jeff White, badacz bezpieczeństwa cybernetycznego w zespole ds. Analizy zagrożeń w Palo Alto Networks' Unit, odkrył ogromne oszustwo, w którym przestępcy sprzedawali produkty, takie jak pigułki odchudzające, za pośrednictwem programu marketingu afiliacyjnego wykorzystując zainfekowane strony internetowe, aby dodać legitymację do swoich produktów i usług.

Atak z 34.102.136.180
został po raz pierwszy zasygnalizowany w dniu 2020-06-30 06:45, a ostatni rekord był w 2021-11-15 20:40. To są tylko zgłoszone przypadki, a więc ataki, z których tylko nieliczne ofiary zdają sobie sprawę, mają świadomość, że ich maszyny/ urządzenia zostały na Daddy.com zaatakowane/zainfekowane.

Tu jest dowód, na cybernetyczne przestępstwa ip-46.com/34.102.136.180)

A tu wyjaśniam w skrócie czym są niektóre z tych ataków:

Fraud Orders - podejrzane zamówienia są oznaczane jako potencjalnie oszukańcze
Brute-Force - technika łamania haseł lub kluczy
Web App Attack - Atak skierowany na aplikację internetową
DDoS Attack - uniemożliwienia przez osoby atakujące legalnego korzystania z usługi.
Bad Web Bot - jest w stanie przewidzieć przyszłe wydarzenia, śledząc wprowadzone słowa kluczowe
Exploited Host - ogólnie sondowania luk
FTP Brute-Force - atakujący przesyła wiele haseł lub haseł z nadzieją, że ostatecznie zgadnie poprawnie.
SQL Injection - metoda ataku komputerowego wykorzystująca lukę w zabezpieczeniach
Ping of Death - ‎Ping śmierci to rodzaj ataku na system komputerowy, polega na wysłaniu złośliwego pingu do komputera.
Spoofing - grupa ataków na systemy teleinformatyczne polegająca na podszywaniu się pod inny element systemu informatycznego.
Phishing - metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę
Hacking - nieautoryzowany dostęp do komputera/przejęcie kontroli nad systemami komputerowymi w jakimś nielegalnym celu.
Fraud VoIP - Ogólnie rzecz biorąc, osoba lub podmiot popełnia ‎‎oszustwo,‎‎ gdy korzysta z usług ‎‎VoIP‎‎ bez zamiaru dokonywania płatności.
Rooted Machine - proces odblokowywania smartfonów i tabletów z Androidem w celu uzyskania wyższych uprawnień administracyjnych w celu dostosowania systemu
Forum Spam - ogólnie czym zajmuje się arminius
WordPress Abuse/Attack - brutalne wymuszanie hasła do konta w celu uzyskania dostępu do zaplecza systemu WordPress.
Mailserver Attack - Ataki typu "odmowa usługi" zalewają serwery ruchem, rujnując niezawodność serwerów poczty e-mail.
Windows RDP Attack - . W ataku RDP‎‎ przestępcy szukają niezabezpieczonych usług PROW w celu wykorzystania i uzyskania dostępu do sieci
Telnet Attack - sposób na zakłócenie komunikacji dwóch urządzeń sieciowych poprzez wykorzystanie całej przepustowości, jaką mają do zaoferowania ich połączenie.‎‎
Web Server Attack - skuteczny, jeden z najpopularniejszych sposobów ataku na serwer WWW w celu ‎‎złamania zabezpieczeń .
DNS Attack - DNS to cyberatak, w którym osoba atakująca wykorzystuje luki w systemie nazw domen.
Malware - po krótce opisałem
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

Pomysłów na wysiedlenie Żydów z Europy było wiele.
" brytyjski program Uganda, to program zaproponowany przez rząd brytyjski ruchowi syjonistycznemu w 19O3 roku i zakładający utworzenie państwa żydowskiego na terenie współczesnej Kenii, nazywany Ugandą (ale nie na terytorium współczesnych państw o ​​tej nazwie ).
14 sierpnia 19O3 r. brytyjski minister kolonialny Joseph Chamberlain zaproponował przewodniczącemu ruchu syjonistycznego Herzlowi program przesiedlenia Żydów do Afryki Wschodniej.
Postanowiono wysłać do Ugandy komisję do zbadania terenu i ustalenia faktycznej możliwości utworzenia na tym terenie państwa żydowskiego. W skład komisji weszły 3 osoby - Nachum Vilbushevich z syjonistów z Palestyny, brytyjski oficer Hill Gibbons i szwajcarski botanik Alfred Kaiser. Komisja większością głosów uznała, że ​​teren nie nadaje się do przesiedlenia Żydów i już na VII Zjeździe ruch syjonistyczny odrzucił ten plan równolegle z rządem brytyjskim, który zrezygnował z tego pomysłu."

"Polski program Żydzi na Madagaskar. Hasło powstało przed II wojną światową po tym, jak francuski minister terytoriów zamorskich Marius Mute zaproponował przeniesienie Madagaskaru do Polski, która była wówczas francuską kolonią. 4 maja 1937 r. w Paryżu odbyło się spotkanie polskiego ambasadora Juliusza Łukasiewicza, polskiej komisji kolonizacyjnej kierowanej przez Mieczysława Lepeckiego z francuskim ministrem Mariusem Mute, który wyraził gotowość wsparcia polskich władz w kolonizacji Madagaskaru.
Niektóre żydowskie osoby publiczne poparły ideę przesiedlenia Żydów na Madagaskar. W szczególności poseł na Sejm Izaak Grünbaum wygłosił apel w sierpniu 1936 r.: "Dla szerokich mas żydowskich nadszedł czas na exodus. Emigracja przyniesie Polsce ogromne korzyści. Bez niej w Polsce będzie 5-6 mln Żydów".
31 maja 1937 na Madagaskar przybyła Komisja Rządu Polskiego pod przewodnictwem mjr. Mieczysława Lepeckiego, w skład której wchodził polski przyrodnik Arkady Fiedler , żydowski prawnik Leon Alter dyrektor polskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Emigracji Żydowskiej , które zajmowało się przesiedlaniem żydowskich uchodźców z nazistowskich Niemiec oraz inżynier rolnictwa Szlomo (Solomon) Duc z Tel Awiwu.
Po raz pierwszy Paul de Lagarde rozpoczął przemówienie o "oczyszczeniu" Europy przez przymusową eksmisję Żydów na Madagaskar w 1885 roku . W latach dwudziestych jego propozycja była dyskutowana przez takich antysemickich przywódców jak Arnold Liz.
Głównym "silnikiem" planu Madagaskaru był dyplomata Franz Rademacher .
Plan Nisko-Lublin to plan deportacji Żydów z nazistowskich Niemiec i ziem anektowanych do dystryktu lubelskiego w okupowanej Polsce , realizowany w latach 1939-194O. Zaraz po rozpoczęciu wojny we wrześniu 1939 roku Adolf Eichmann i Walter Stahlecker opracowali plan deportacji Żydów z tych i innych terenów okupowanej Polski i Czech , Niemiec, Austrii... Plan zakładał utworzenie "państwa żydowskiego pod panowaniem niemieckim" na wschód od Krakowa. Już pod koniec września, po zawarciu umowy z ZSRR "O przyjaźni i granicy" , do rezerwacji wybrano teren między Wisłą , Bugiem i Sanem z ośrodkiem w Lublinie , który zgodnie z umową, należał do Niemiec. Organizacja przesiedleń odbywała się pod auspicjami gestapo i rozpoczęła się rozkazem Heinricha Müllera z dnia 6 października 1939 r. o przesiedleniu 7O-8O tys. Żydów z rejonu katowickiego. W tym samym czasie zaczęto sporządzać listy Żydów w Niemczech i byłej Austrii do późniejszej deportacji. Bezpośrednim przywódcą akcji został Eichmann, który wybrał miejsce na obóz w pobliżu wsi Zarzecze na przeciwległym brzegu Sanu od Niska.
Pierwszy pociąg z 901 Żydami odjechał z Ostrawy 18 października i przyjechał do Niska 19 października 1939 r. Drugi pociąg z około 875 Żydami mężczyznami odjechał z Katowic 18 października. 2O października z Wiednia odjechał pociąg z 912 Żydami. W dniach 26-27 października wysłano eszelony z Ostrawy, Katowic i Wiednia, wioząc odpowiednio ok. 4OO, 1OOO i 67O osób. Kolejny pociąg z 322 Żydami, który 1 listopada wyjechał z Ostrawy, został skierowany do Sosnowca na Górnym Śląsku.
Łącznie w październiku 1939 r. do Niska przybyło ponad 4,5 tys. Żydów. Jednak obóz został zaprojektowany na około 5OO osób, a od końca listopada większość przybyszów została wypędzona z obozu w kierunku granicy sowieckiej, zabraniając im powrotu i pozostawiając w obozie tylko najcenniejszą siłę roboczą . Wielu wysiedlonym udało się przedostać do ZSRR przez nową granicę, która nie została jeszcze zagospodarowana, niektórzy wrócili i próbowali przetrwać na terenie Generalnego Gubernatorstwa.
Obóz w Nisku został ostatecznie zlikwidowany w kwietniu 194O r., a pozostali w nim Żydzi zostali odesłani do Ostrawy i Wiednia.

Slattery Report ( inż. Slattery the Report ) - dokument Ministerstwa Spraw Wewnętrznych USA , oficjalnie zatytułowany "Problem rozwoju Alaski" ( inż. Of The Problem of Alaskan Development ). Został opublikowany w 194O roku.
Raport proponował przyspieszenie rozwoju Alaski poprzez zwiększenie imigracji, a w szczególności przesiedlenie tam uchodźców z Europy , głównie Żydów z nazistowskich Niemiec i Austrii . Głównymi ośrodkami przyjmowania imigrantów miały być wyspa Baranowa i dolina Matanuszki.
Osiedlenie Alaski z żydowskimi imigrantami zostało po raz pierwszy zaproponowane przez amerykańskiego sekretarza spraw wewnętrznych Harolda Ickesa w 1938 roku.
Planu nie poparła ani administracja Roosevelta, ani większość przywódców amerykańskich organizacji żydowskich i nigdy nie został wdrożony.



Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365